DOCURIDE 2018

Page 1

DIGITÁLNÍ ZAMĚSTNANCI REALITA, NEBO SCI-FI?

E-book 2018


Plánování Technologie

Management

Bezpečnost

2

Talent Procesy

Dokumentace Legislativa Flexibilita Plánování

Inovace


DOCURIDE je odborná konference, která reaguje na aktuální trendy v oblasti ICT a jejich využití pro rozvoj podnikání. Pomáhá účastníkům zorientovat se v nových technologiích a představuje jim inovace a business řešení, která již konkrétním zákazníkům pomohla. Pravidelně se věnuje i připravované legislativě a jejím dopadům na české právní prostředí. V České republice má již svou zavedenou tradici a za dobu své existence si získal řadu příznivců, kteří se konference účastní opakovaně.

3


Slovo úvodem

„Digitální zaměstnanec“. Kdo to vlastně je? Je možné si na něj sáhnout? Chodí spát? Záleží mu na tom, jak se ráno do práce oblékne? Nebo je jen z jedniček a nul, podobné věci vůbec neřeší a my ho zapínáme jen podle naší potřeby? Možná, že se s některými našimi digitálními kolegy na konferenci setkáte, ale přímo o nich to letos nebude. Hlavním cílem 11. ročníku DOCURIDE je představit Vám moderní cesty, jak se vypořádat s nedostatkem pracovní síly. Nízká nezaměstnanost v České republice není žádnou novinkou, naopak dlouhodobě dosahuje rekordně nízkých hodnot.

V srpnu 2018 byla míra nezaměstnanosti na hodnotě 3,1 %, bez práce bylo 230 499 lidí a počet volných pracovních míst vzrostl na více než 313 000. V absolutních číslech je tedy na trhu více pracovních pozic než samotných zájemců o práci. Z vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit, že řada společností, se kterými přicházím do kontaktu, se s nedostatkem zaměstnanců skutečně potýká. A protože konference DOCURIDE vždy byla a bude o inovativních technologiích a nových přístupech, chceme se v letošním roce zaměřit na to, jak jejich prostřednictvím nahradit v organizacích lidskou, především rutinní, práci a minimalizovat problém s nedostatkem zaměstnanců. Zároveň Vám představíme moderní nástroje pro nábor, rozvoj i budování loajality lidí ve firmách. Řada technologických výrobců dnes již do svých produktů integruje umělou inteligenci a strojové učení (machine learning). Není novinkou, že řadu činností ve výrobě již zastávají robotické systémy. Ale roboti nás začínají nahrazovat i v jiných činnostech, jako například v kurýrních službách. DHL a Amazon už testují pro kurýrní služby drony, italská společnost e-Novia představila v letošním roce na veletrhu CES v Las Vegas dvoukolého robota YAPE pro doručování zásilek. S tím ale souvisí řada dalších věcí a

4

ÚVOD

otázek, které nás před pár lety ani nenapadly. Například pokud robot udělá nějakou škodu, kdo za ní bude odpovědný. A na tyto otázky se budeme snažit během naší konference najít odpovědi. Současné technologie také umožňují řadu činností maximálně automatizovat a lidskou činnost nahradit. Zaměstnancům tak ubydou rutinní práce a mohou se zaměřit na rozvojové a inovativní činnosti, vedoucí k větší prosperitě firmy. A v tom vnímáme smysl digitálních zaměstnanců. Na naše digitální zaměstnance si tedy nesáhnete, ale výsledky jejich práce jistě uvidíte. Věříme, že je to správná cesta, která povede Vaši organizaci ke spokojenějším zaměstnancům a většímu rozvoji. Přeji Vám, aby Vás letošní konference zaujala, abyste si ji co nejlépe užili a odnesli si z ní zajímavé informace a podněty.

Martin Hanusek


DIGITÁLNÍ ZAMĚSTNANCI REALITA NEBO SCI-FI?

Čeká Vás spousta zajímavých přednášek a tipů, jak podpořit růst firem i navzdory nedostatku kvalifikované pracovní síly na trhu. Dozvíte se, jak automatizací činností zvýšit výkon a produktivitu a jak díky moderním postupům a technologickým inovacím uspět v digitálním světě. Budeme se věnovat tématům jako umělá inteligence, automatizace a robotizace, internet věcí, machine learning, kybernetická bezpečnost a dalším, která hýbou dnešní dobou. Zaměříme se i na využití nových strategií a nástrojů pro nábor, rozvoj i budování loajality lidí ve firmách. To vše formou přednášek, workshopů i diskuzí.

Hlavní témata konference: • Vize a trendy v oblasti ekonomiky i technologií • Aktuální legislativa z pohledu ICT řešení • Snadnější cesta k SAP S/4HANA – praktické zkušenosti & case study pro nové i stávající SAP zákazníky • Inovativní řešení pro elektronickou správu dokumentů a procesů • Trendy ve firemním reportingu a ukázky konkrétních aplikací • Cloudové řešení pro podporu HR procesů a Talent Management • A další

5


Osobnosti 11. ročníku konference Ing. Pavel Kysilka, CSc. V současné době je u nás i v zahraničí spoluvlastníkem a investorem několika společností působících v oborech IT, biomedicíny, nanotechnologií a energetiky. Ve firmě PrimeCell Therapeutics a.s. je majoritním vlastníkem a současně i předsedou dozorčí rady. Tuto roli zastává i v dceřiných společnostech Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. a 4MEDi – Centrum buněčné terapie a diagnostiky a.s. Pavel Kysilka byl v devadesátých letech viceguvernérem a výkonným guvernérem České národní banky. V roce 1993 bezchybně zvládl zavedení české koruny a řízení odluky od společné československé měny. Podobnou zkušenost si zopakoval jako expert Mezinárodního měnového fondu v dalších pěti zemích. Na přelomu milénia nastoupil do České spořitelny, které zůstal věrný sedmnáct let. Pět let ji jako generální ředitel a předseda představenstva vedl k modernizaci a ke spojení tradičních kořenů s nejnovějšími technologiemi. Za to byl třikrát vyhlášen Bankéřem roku. Nyní se jako zakladatel naplno věnuje 6D. Jde o otevřenou platformu odborníků z rozmanitých oborů, kteří pomáhají českým firmám a lídrům uspět v digitálním věku. Pavel je známý i jako fanoušek hudby, cyklistiky a moderního vzdělávání. Je členem správních rad Vysoké školy ekonomické, Masarykovy a Palackého univerzity, Bohemian Heritage Fund, Česko Izraelské smíšené obchodní komory a prezidentem hudebního festivalu Smetanova Litomyšl.

Ing. Michal Zahradníček, MBA

Michal Zahradníček se od roku 2001 věnuje investicím do oblastí s vysokým inovativním potenciálem. V letech 2005 – 2006 působil jako poradce pro zdravotnictví a zdravotní reformu Ministerstva financí Slovenské republiky. V roce 2006 založil biotechnologickou společnost PrimeCell Therapeutics a.s., a představil tak České republice nové obory – moderní terapie a regenerativní medicína.

6

V roce 2004 získal titul Manažer roku střední firmy udělovaný Českou manažerskou asociací. Od roku 2009 je členem výboru České golfové federace. V letech 2005 – 2010 byl členem Rady expertů České manažerské asociace. Mnoho let podporuje Český paralympijský výbor. Hovoří čtyřmi jazyky a střídavě žije v Praze a Bostonu.

Doc. JUDr. Radim Polčák, Ph.D.

Radim Polčák je vedoucím Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Jako host pravidelně přednáší na právnických fakultách a justičních vzdělávacích institucích v Evropě, USA a Austrálii. Zabývá se převážně právní teorií, právem informačních a komunikačních technologií a energetickým právem. Založil stálou mezinárodní konferenci Cyberspace, odborné časopisy Masaryk University Journal of Law and Technology a Revue pro právo a technologie a vede pozorovatelské delegace ÚPT PrF MU při UNCITRAL a UNODC. Je rozhodcem tribunálu pro doménová jména .eu a .cz při RS HKAK, zakládajícím členem European Academy of Law and ICT, zakládajícím členem European Law Institute a členem odborných orgánů vědeckých a akademických společností v Evropě, Asii a Austrálii. Je členem Komise pro správní právo Legislativní rady vlády, Výboru pro základní práva a předcházení diskriminaci Rady vlády pro lidská práva. V letech 2017 a 2018 působil jako zvláštní poradce Evropské komise pro robotiku a ochranu dat.


Ing. Roman Knap

Mgr. Giuliano Giannetti

Roman Knap je od června 2018 novým generálním ředitelem České pošty, kde bude mít za úkol výrazně zlepšit hospodaření pošty. Před tím zastával pozici generálního ředitele softwarové společnosti SAP ČR, kde působil od roku 2014 a začátkem roku 2017 byl pak jmenován rovněž ředitelem SAP Slovensko. Před příchodem do SAP pracoval na obchodních pozicích ve společnostech Oracle nebo KPMG Consulting.

Giuliano Giannetti je od roku 2017 zakladatelem a majitelem datově analytické agentury Revolt BI. Dříve působil jako analytik na Ministerstvu obrany ČR, v technologickém startupu Keboola a jako analytik ve společnosti McKinsey & Company.

Vystudoval obor podniková ekonomika na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Za poslední roky se podílel na desítkách projektů reportingu a BI zejména v českých Retailových společnostech a technologických startupech, kde implementoval reporting v cloudových technologiích či zpracovával analytické modely v open source programovacích jazycích R a Python.

Garen Yacoubian

RNDr. Marian Kechlibar, PhD.

Garen Yacoubian vede tým Business Value Consulting, jehož primárním cílem je pomoci zákazníkům maximalizovat hodnotu ze stávajících či potenciálních investic do řešení a technologií OpenText.

Marian Kechlibar je jednatel společnosti CircleTech, s.r.o., matematik a publicista se zájmem o současné politické dění. Své názory uveřejňuje na blogu: www.kechlibar.net.

Před nástupem do OpenText byl Garen specializovaným Presale konzultantem ve společnosti EMC, konkrétně pro klienty ve finančních službách a veřejném sektoru. Osmnáct let v oblasti Informačního managementu, během kterých zastával různé role, mu umožnilo získat zkušenosti a detailní náhled na to, jak se během posledních dvou desetiletí změnily organizace v různých průmyslových odvětvích a jakým směrem se vydat, aby ochránily svou budoucnost.

Vystudoval magisterské a doktorské studium na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a od roku 2004 působí v ryze české společnosti CircleTech, která vyvíjí nástroje pro bezpečnou mobilní komunikaci a ochranu soukromí klientů s využitím nejmodernějších metod kryptografie.

7


Organizátoři a partneři konference Organizátor: Sabris v regionu střední a východní Evropy poskytuje služby systémového integrátora a služby dlouhodobého charakteru prostřednictvím vícejazyčného Support centra a centra sdílených služeb. Orientuje se na odborné poradenství, business řešení a služby, které společnostem přinášejí významnou přidanou hodnotu, zvyšují jejich výkonnost a prosperitu. Sabris na svých projektech využívá jak Best practices, tak vlastní odborné znalosti odvětví, nasbírané během dlouholeté spolupráce se zákazníky. Je certifikovaným partnerem předních světových IT dodavatelů: SAP, OpenText a Microsoft. www.sabris.com

Generální partner: OpenText je světovým lídrem v oblasti Enterprise Information Management (EIM). Integrovaná řešení pro Business Process Management, Enterprise Content Management, Information Exchange, Customer Experience Management či Discovery pomáhají společnostem rychleji růst, snížit provozní náklady, zjednodušit správu nestrukturovaných dat a informací a odstranit bezpečnostní rizika. Více než 100 000 zákazníků po celém světě spoléhá na platformu OpenText, jak formou on premise, tak i v Cloudu. www.opentext.com

Zlatý partner: SAP, lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 388 000 zákazníkům v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v ČR je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. www.sap.com

Zlatý partner:

8

Microsoft je přední výrobce technologií pro svět, ve kterém jsou mobilita a cloud na prvním místě. Naší misí je umožnit každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety - v dubnu roku 1975. Česká pobočka zahájila činnost v roce 1992. Na podzim 2015 jsme se spolu s pražskou divizí Skype přestěhovali do nového světa práce - kanceláře vytvořené pro svět práce odkudkoli. V červenci 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou


a vznikl Microsoft Česká republika a Slovensko. Na podzim 2016 bylo v Praze otevřeno vývojové centrum Microsoft Dynamics. Naší vizí je inspirovat naše zákazníky, jednotlivce i organizace v České republice i na Slovensku, aby pomocí digitálních technologií dokázali měnit svět. www.microsoft.com

Zlatý partner: Cloud4com je předním poskytovatelem cloudových služeb v regionu CEE, poskytující zákazníkům službu Virtuální privátní datové centrum (vPDC) s vysokou úrovní bezpečnosti a garantovanou dostupností 99,999%. Cílem je zákazníkům nabídnout maximální flexibilitu nakládání s IT infrastrukturou a prostřednictvím on-line managementu přispět k vyšší efektivitě v oblasti investic, procesů a nasazování business aplikací. Tato služba je určena širokému spektru zákazníků, od velkých podniků, přes instituce státní správy až po středně velké společnosti. www.cloud4com.cz

Partner: Specializací společnosti ESP holding je vývoj systémů pro mobilní identifikaci zboží, zařízení a předmětů s využitím identifikačních a komunikačních technologií. Řešení dodávaná společností ESP holding pomáhají při skladových a prodejních operacích, přepravě a logistice nebo při monitorování výroby, staveb, výkonů a stavů nejrůznějších zařízení. www.esp.cz

Mediální partneři: ICT NETWORK NEWS je projektem, který představuje v dnešní hektické době ideální spojení online magazínu a tištěné verze časopisu. Zdrojem článků je vždy online magazín a v tištěné verzi je pak výběr toho nejzajímavějšího. Obsahuje aktuální informace z ICT trhu, doplněné o další rubriky jako například právo, finance, jobs, events, marketing apod. Součástí je i momentálně největší volně přístupný kalendář akcí v ČR a SR. www.averia.news www.b2b-nn.com www.ew-nn.com www.ict-nn.com

Materiály jednotlivých firem: 1. Sabris

4. Microsoft

2. OpenText

5. Cloud4com

3. SAP

6. ESP

9


Sabris Quick Scan analýza Pomůžeme Vám rychle a zodpovědně se připravit na přechod na novou platformu SAP S/4HANA.

Proč je třeba Quick Scan realizovat? Společnost SAP současně s uvedením nové generace systému SAP S/4HANA na trh oznámila ukončení podpory předchozích verzí SAP ERP v roce 2025. Většině stávajících provozovatelů SAP ERP tak běží čas, kdy budou muset dříve či později učinit rozhodnutí o změně. Toto rozhodnutí by mělo být kvalifikované a mělo by se opírat o fakta, která jim umožní správně naplánovat kapacity, finance i optimální načasování a vyhnout se případným rizikům.


Quick Scan je analýza Vaší připravenosti na přechod na SAP S/4HANA, která Vám pomůže rychle a kvalifikovaně naplánovat přechod na tento nový systém, a to jak z pohledu ča-

Co je Quick Scan?

sového, tak i finančního. Proces přechodu neboli konverze na S/4HANA je ovlivněn řadou faktorů: > Verze stávajícího systému > Stav a kapacita hardware > Objem historických a provozních dat > Využívaná funkcionalita systému > Komplexnost zákaznického vývoje a další

Jak Quick Scan probíhá? 1. Na samém počátku od Vás potřebujeme získat nezbytné informace o využití systému zadáním do SAP Transformation Manager – za on-site účasti konzultanta Sabris. Další vstupy získáme z reportů, které náš konzultant báze s využitím SAP nástrojů vygeneruje z Vašeho systému. 2. Naši experti získané informace posoudí a navrhnou odpovídající postup konverze, rozsah pracnosti vyplýv ající z procesu konverze, rozsah dodatečné pracnosti způsobené stavem a způsobem užívání systému a minimální potřebnou konfiguraci. 3. Výsledky analýzy včetně našich doporučení s Vámi prodiskutujeme a následně vypracujeme finální zprávu s našimi závěry.

1. 2. 3. Získávání informací o systému

Analýza a syntéza nad daty o systému

Předání doporučení formou zprávy

Vyplnění rozsahu využití systému do SAP Transformation Managera Získání reportů o stavu systému a rozsahu možných změn z důvodu inovace v SAP S/4HANA

Analýza technických aspektů konverze Posouzení funkčních požadavků na konverzi Diagnostika zákaznického vývoje

Verifikace zjištění a směřování se zákazníkem Vypracování finální zprávy a její prezentace


Co je výstupem Quick Scan?

> Sizing hardware pro bezpečný start Vašeho produktivního, testovacího i vývojového systému ke stávajícímu datu realizovaného Quick Scanu.

> Návrh optimálního scénáře přechodu na SAP S/4HANA.

> Informace o rozsahu Vašeho zákaznického vývoje, který má vliv na pracnost eventuální konverze na SAP

S/4HANA (Nad rámec této služby je možné přiobjednat konzultace o tom, které Z-transakce bude možné

nahrazovat inovovanými funkcemi SAP S/4HANA a které bude nezbytné konvertovat.)

> Odhad časové náročnosti projektu konverze včetně odhadu nutných hrubých investic.

> Identifikace překážek a rizik vedoucích k případné nutnosti reimplementace Vašeho systému.

> Stanovení orientační délky projektu konverze a doporučení optimálního načasování.

> Prezentace a předání analýzy managementu a dalším odpovědným osobám na Vaší straně.

Kolik Quick Scan zabere času? Analýza Vašeho vývojového, testovacího a produkčního systému trvá zhruba 10 pracovních dnů. Předpokladem je samozřejmě potřebná součinnost z Vaší strany.

Na úvod zákazník definuje zodpovědné osoby (minimálně za IT a klíčové oblasti využití systému)

Aktivita Sabris Aktivita zákazník Aktivita společná

Zákazník (správce systému) přidělí Sabris konzultantovi báze oprávnění pro vstup do systému.

Konzultant báze nahraje do systému potřebné SAP Notes. Tyto notes jsou nezávislé a nijak nemění stav ani funkce systému a slouží pouze k vytvoření specifických reportů.

Zákazník ve spolupráci se zástupcem Sabris vyplní informace do SAP Transformation Managera.

Konzultant báze a správce systému společně stanoví optimální časové okno pro vygenerování reportů.

Poradenský tým na základě získaných údajů zpracuje analýzu a připraví pracovní verzi zprávy.

Před dokončením zprávy proběhne schůzka se zodpovědnými osobami. Poradenský tým ověří pracovní hypotézy a prodiskutuje se zákazníkem vize rozvoje systému podle strategie rozvoje jeho podnikání.


Proč spolupracovat

> Sabris má jako první na trhu CEE vyškolený

na Quick Scan

> Sabris vyvinul certifikované řešení S/4.CZ, předna-

a certifikovaný tým na konverzi systému SAP ERP na SAP S/4HANA.

se Sabris?

stavený systém SAP S/4HANA s funkcionalitou pro podporu více než 60 procesů dle Best Practices a lokalizací pro české prostředí, které Vám umožní výrazně snížit náklady na konverzi. > Sabris má zkušenosti z realizace již několika SAP HANA projektů, dva z nich získaly ocenění SAP CEE Quality Awards.

Jak Sabris Quick Scan hodnotí zákazník? > Sabris je obchodním a servisním partnerem SAP již „Sabris nám prostřednictvím Quick Scan analýzy

přes 20 let.

poskytl ve velmi krátkém čase a za rozumnou cenu ucelený přehled o stavu našeho SAP prostředí

> Sabris je jako jeden z mála držitelem certifikátu

v souvislosti s přechodem na S/4HANA. Výstupem

PCoE (Partner Center of Expertise) – poskytuje

analýzy byly konkrétní kroky, které musíme provést

služby a podporu SAP produktů v nejvyšší kvalitě, dle

pro bezproblémový přechod na SAP S/4HANA.

platných standardů společnosti SAP.

Díky tomu jsme začali s úpravou kmenových dat,

> Sabris jako první v regionu CEE implementoval plně

archivací a analýzou Z-transakcí.

automatizovanou výrobu s využitím Industry 4.0,

Z pohledu IT jsme nyní schopni lépe plánovat

řízenou systémem SAP S/4HANA 1610

potřebný čas, jednotlivé kroky i náklady související

(Cherkizovo group).

s přechodem na nový systém.“

Bc. Daniel Kubesa, vedoucí týmu SAP, Model Obaly a. s.

Sabris CZ s.r.o. Pekařská 621/7 Praha 5, 155 00

+ 420 234 704 000

@ marketing@sabris.com www.sabris.com I ssc.sabris.com I LinkedIn: Sabris I YouTube: Sabris


Nasazení řešení pro automatické zpracování faktur ve společnosti ModusLink Na konkrétním příkladu vám chceme prezentovat, jak lze inovativně přistoupit k optimalizaci a standardizaci zpracování příchozích faktur a jak nasazením řešení SAP Vendor Invoice Management přispět ke snížení nákladů a zrychlení zpracování faktur, od jejich příchodu do společnosti až po zaplacení.

Zákazník

Produkty OpenText

> ModusLink Global Solutions Inc. > Poskytovatel řešení pro správu digitálního i fyzického dodavatelského řetězce a logistiku > www.moduslink.com

> SAP Vendor Invoice Management (SAP VIM) > SAP Invoice Capture Center > SAP Document Archiving

Výzvy

Přínosy

> Lokální řešení s omezenými možnostmi bez integrace do SAP > Nejednotný proces zpracování faktur v různých zemích > Nízká úspěšnost automaticky vytěžovaných faktur > Manuální přepisování dat

> Standardizace a zrychlení procesu zpracování faktur po celém světě > Podpora různých druhů účetních dokumentů (čínské, americké, evropské ad.) > Maximální automatizace procesu > Zvýšení produktivity v platebních procesech

automaticky vytěžovaných dat z faktur byla nízká, řešení nebylo napojeno na informační systém SAP a důležitá data tak musela být mezi systémy přenášena ručně.

VIM, které zajistí jednotný proces zpracování účetních dokumentů ve společnostech ModusLink po celém světě, včetně integrace se SAP.

O společnosti Společnost ModusLink Global Solutions, Inc. (index NASDAQ: MLNK) je globální poskytovatel řešení pro správu digitálního i fyzického dodavatelského řetězce a logistiku. Má 21 poboček ve 14 zemích světa (USA, EU, Asie a Pacifik). Organizace a fungování interního auditu ve společnosti a jeho vymezení vůči oddělení interních kontrol podléhá zákonu SOX (Sarbanes-Oxley Act - zákon, který stanovuje firmám obchodovaným na americkém akciovém trhu povinnosti a odpovědnosti v oblasti transparentnosti a přesnosti účetnictví a finančních výkazů.).

Důvody, proč se ModusLink rozhodl pro nasazení řešení Společnost používala vlastní řešení pro zpracování faktur, které bylo z několika důvodů nevyhovující. Problém byl zejména v pravidelných aktualizacích a složitém nasazování nových požadavků. Úspěšnost

S ohledem na výše uvedené důvody se ModusLink rozhodl ve spolupráci se Sabris pro optimalizaci procesu zpracování faktur a nasazení globálního robustního řešení SAP

Průběh nasazení Projekt byl zahájen předimplementační analýzou v září 2016, ve které Sabris společně se zákazníkem definoval potřeby a očekávaní ModusLink

www.sabris.com I sharepointecm.cz I ssc.sabris.com I LinkedIn: Sabris I YouTube: Sabris


od nasazení řešení pro zpracování faktur. Následně Sabris vytvořil hrubý návrh procesu v systému SAP VIM a na základě GAP analýzy identifikoval požadavky, se kterými bylo třeba při nasazení řešení počítat.

všech poboček ModusLink ve velmi krátké době a bez nutnosti úpravy produktu formou vývoje.“

Po podpisu smlouvy byla v listopadu 2016 zahájena podrobná analýza požadavků, na jejímž základě Sabris předložil návrh řešení formou dokumentu Blueprint. Po schválení zákazníkem pak vytvořil prototyp řešení, na kterém vyškolil klíčové uživatele a administrátory ModusLink.

Délka projektu a kdo se ho účastnil

Před zahájením ostrého provozu bylo ještě upřesněno několik nastavení. Ostrý provoz byl zahájen ve dvou krocích – v březnu 2017 pro USA a Evropu a v dubnu pro Čínu. „Hlavním důvodem úspěšné implementace bylo intenzivní zapojení business architekta s právem rozhodovat o nastavení celého procesu na straně zákazníka. Přestože se jednalo o náročnou implementaci do prostředí společnosti podléhající Sarban-Oxley a spolupráci s uživateli nového systému v různých časových pásmech, podařilo se nám nasadit řešení SAP VIM do

Štěpán Bouda, Project Manager, Sabris

Celý projekt trval 6 měsíců, během kterých bylo řešení nasazeno do všech společností ModusLink, které pro zpracování faktur používají systém SAP. Na straně zákazníka se do projektu zapojili business architekt a klíčový uživatel, IT klíčový uživatel, projektový manažer za IT a projektový manažer za business. Na straně Sabris byli zapojeni architekt, projektový manažer, dva SAP konzultanti, dva OCR konzultanti a tři testeři.

Stručný popis řešení V jednotlivých společnostech ModusLink jsou všechny příchozí papírové faktury naskenovány a předány do systému SAP. Faktury, které došly emailem, jsou kontrolovány a odesílány do systému SAP přímo

z poštovního klienta. Po archivaci v systému SAP jsou z faktur vytěženy informace potřebné pro jejich účtování. Materiálové faktury jsou automaticky kontrolovány, párovány s objednávkou a příjemkou a následně automaticky účtovány. Faktury bez objednávky jsou kontrolovány, doplněny o nákladové středisko, schvalovány pomocí schvalovací matice a automaticky účtovány. Uživatelé, kteří intenzivně pracují s fakturami (účetní, nákupčí apod.), používají pro svou práci uživatelské rozhraní SAP GUI. Schvalovatelé faktur využívají webový portál optimalizovaný pro zpracování faktur. Dodavatelé pak mají k dispozici speciální dodavatelský portál, kde mohou vidět aktuální stav svých faktur. Každý krok zpracování faktury je monitorován, veškerá data o stavu procesu, KPI, uživatelích, dodavatelích a závazcích jsou evidována a zobrazována v přehledných reportech. Uživatelé, kteří se opozdí se zpracováním, jsou notifikováni emailem.

Přehled a řízení Dodavatel

Dokončení

Platba

Správa výjimek

Schválení

Úhrada

Oveření dat

Komentáře

Odeslání k platbě

Spuštění workflow

Vrácení dodavateli

Uložení procesního auditu

Příjem

Rozpoznání faktury

Ověření

Příjem

Transformace

Kontrola

Elektronicky

Vytěžování dat

Skenování Reklamace

Archivace

OCR

Samoobslužná

Archiving for

Invoice Capture

zóna

SAP Solutions

Centrum

Spolupráce a monitorování

Automatické rozpoznávání / validace / odesílání k platbě Vendor Invoice Management

SAP Business Suite

Výhody řešení a přidaná hodnota pro ModusLink > Standardizace a zrychlení procesu zpracování faktur v rámci celé společnosti. > Úspěšné vytěžování dat z účetních dokumentů bez ohledu na to, z jaké země pocházejí (Evropa, Čína, USA a další). > Snížení podílu lidské práce díky maximální automatizaci zpracování faktur, především při jejich vstupu a v rámci automatického trojstranného párování zbožové faktury s objednávkou a příjemkou.

> Zvýšení produktivity v platebních procesech - zajištění přesného a včasného finančního výkaznictví s přístupem k informacím o stavu zpracování faktury v celém jejím životním cyklu.

Sabris CZ s.r.o. Pekařská 621/7 Praha 5, 155 00

+ 420 234 704 000

@

marketing@sabris.com

www.sabris.com


White paper

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain The importance of an IAM-driven IoT platform

With its ability to drive performance and productivity across the entire supply chain, the Internet of Things (IoT) is fast becoming a major digital disruptor for those within the supply chain industry. In order for organizations to benefit fully from their IoT investments within a secure, intelligent and connected supply chain operation, businesses require an IoT platform built around Identity and Access Management (IAM).


Contents

Reshaping the supply chain with IoT

3

Growing the supply chain with IoT

4

Evolving the supply chain with IoT

6

Creating the digital ecosystem

7

Recognizing vital role of Identity & Access Management

8

Deploying the IAM-driven IoT platform

9

IoT in the supply chain: Three essential use cases

11

Pervasive Visibility

11

Proactive Replenishment

13

Predictive Maintenance

14

Conclusion 15 About the OpenText Covisint IoT Platform

16

About OpenText

16

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

2/16


The tangible benefits of IoT: 6 IoT is spreading like wildfire. The number of companies adopting IoT doubled between 2013 and 2017 And it's no wonder:

95%

of adopters have achieved tangible benefits from their IT investments

19% 51%

reported an average increase in revenue; the average reduction in cost is 16%

of adopters say IoT has increased revenue or opened up new revenue streams

28%

of adopters with under 100 devices report significant returns, rising to 67% for those with over 50,000 devices

Reshaping the supply chain with IoT

Amid an environment of increasingly global and complex supply chains, organizations must collaborate closely with customers, suppliers and partners to achieve realtime visibility across every part of the supply chain. The Internet of Things offers the potential to develop new capabilities to revolutionize supply chains. The Internet of Things (IoT) has arguably been one of the biggest technology success stories of all time. The speed at which IoT-enabled devices have become a part of our daily lives has been astounding. By 2025, some predict we’ll see 75.4 billion connected IoT devices—up from 15.4 billion a decade earlier.1 That’s equal to ten IoT devices for everyone on the planet.2 McKinsey & Company estimates that IoT could generate as much as $11 trillion a year by 2025, which would represent fully 11 percent of the world’s economy.3 While most of this value will be generated within business, factories and logistics will feature prominently. Amid these environments, connecting physical and digital infrastructure boasts clear advantages that are reflected in the Boston Consulting Group’s prediction that by 2020, 50 percent of all IoT spending will come from the manufacturing, transportation and logistics and utilities industries.4 According to McKinsey, business to business (B2B) applications will account for over 70 percent of all value generated by IoT, although the firm’s research found that the hype surrounding IoT tended to undermine its full potential.5 In order to realize the full potential of IoT, companies needed to identify areas in which IoT could generate real value and create an IoT-capable infrastructure. This paper highlights the importance of investing in an enterprise-wide IoT platform focused on identity and access management (IAM). It also explores how IoT can be leveraged across three key supply chain activities: • Visibility of shipments as they move across global supply chains • Automated replenishment of procurement processes • Predictive maintenance of IT and supply chain equipment

Join the IoT revolution. 74% of companies agree that digital transformation would be impossible without IoT.

1 Statista, “Internet of Things (IoT) connected devices installed base worldwide from 2015 to 2025.” 2 Ibid. 3 https://www.mckinsey.com/business-functions/digital-mckinsey/our-insights/the-internet-of-things-the-value-ofdigitizing-the-physical-world 4 Forbes, “Internet Of Things Market To Reach $267B By 2020,” 2017. 5 https://www.mckinsey.com/business-functions/digital-mckinsey/our-insights/the-internet-of-things-the-value-ofdigitizing-the-physical-world 6 Vodafone, IoT Barometer 2017/18.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

3/16


Growing the supply chain with IoT

Recent research from IDC showed that 63 percent of companies have already begun to implement IoT within their supply chain.7 Today, most implementations occur within one or very few functional areas. Only 15 percent of companies said they had fully implemented IoT across their entire supply chain. Three years later, that figure had risen to nearly a quarter of all respondents, which demonstrates the rapid advance of IoT as companies begin to realize its benefits. According to IDC research, most companies are already benefiting from the use of IoT—benefits that include increased service performance, improved product quality, increased supply chain visibility, improved productivity and reduced costs (see figure 1).

Please indicate whether or not you actually accomplished or realized tangible benefits for each goal related to digital transformation efforts for Internet of Things within your organizations’ supply chain.

36%

Improved service performance

36%

34%

Better product quality

32%

Increased visibility

of respondents said they used the Internet of Things to improve service performance.

30%

Improved productivity

28%

Reduced costs

25%

Increased agility

24%

Expanded market reach

22%

New supply chain capability

21%

Improved business planning

20%

Development of new products or services

1%

Something else

0

5

10

15

20

25

30

35

40

Figure 1: Benefits of IoT in relation to broader digital transformation initiatives. N=254—Source: OpenText Digital Transformation in the Supply Chain Survey, IDC, December, 2016

7 IDC, Digital Transformation Drives Supply Chain Restructuring Initiative, 2017.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

4/16


Regarding specific supply chain specific business processes, the same study from IDC found that IoT could benefit supply chain operations in many different ways, which are shown below in Figure 2.

With regard to the IoT, and the use of sensors, what type of supply chain processes (or use cases) would provide the most benefit for your organization?

67%

Inventory management

67%

61%

Overall supply chain visibility

60%

Supply chain responsiveness

of respondents said in relation to IoT, improved inventory management would be the main benefit.

59%

Order tracking

54%

Overall replenishment

53%

Sales and distribution network Support asset maintenance processes

46% 42%

Procurement network Overall asset maintenance and performance

40% 18%

Omni channel distribution

0

10

20

30

40

50

60

70

80

Figure 2: Supply chain processes that benefit the most from IoT.

Source: OpenText Digital Transformation in the Supply Chain Survey, IDC, December, 2016

Given its ability to deliver, it’s easy to understand why IoT has become the top investment priority within the supply chain of many organizations.8 In a 2016 AT&T and EFT survey, nearly 70 percent of executives expected to see payback from their IoT investments within 24 months.9 Today, almost 50 percent of transport and logistics companies say they’re using IoT as part of major business transformation initiatives.10 And yet, challenges abound. Most companies that have implemented IoT in their supply chain are currently using connected devices for notifications and realtime monitoring rather than for optimizing and transforming their supply chain operations.11

8 eft and AT&T, The Internet of Things (IoT) in Supply Chain and Logistics, 2016. 9 Ibid. 10 Vodafone, IoT Barometer 2017/18. 11 eft and AT&T, The Internet of Things (IoT) in Supply Chain and Logistics, 2016

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

5/16


Evolving the supply chain with IoT

Many of the devices that underpin IoT have been deployed across the supply chain for several years. However, these devices were most often run on proprietary networks, and could therefore capture only that data relating to its specific function. In the first iteration of IoT development, existing passive sensors are being replaced with IoT devices that can provide realtime monitoring and reporting on every aspect of the supply chain, such as the location, temperature, humidity and time of arrival, as well as changing equipment settings and process workflows to optimize performance. Currently, most companies are using their IoT devices for the monitoring and alarm functionality of their previous sensor and tagging technologies. However, most supply chain executives are cognizant that the real power of IoT lies in intelligently connecting people, processes, data and things—and exploiting that intelligence to radically change business processes. Ultimately, the goal is to enable realtime and informed decision-making that allows organizations to move beyond efficiency and cost improvements toward implementing more effective business strategies around new product development, proactive inventory management and demand-driven production. While IoT can be narrowly defined as the interconnection of devices embedded in physical objects that can send and receive data via the internet, this doesn’t explain how IoT can help optimize the supply chain. In a broader sense, loT can be defined as follows:

“The collection, consolidation and processing of data coming from a network of physical objects and the conversion of that data into actionable intelligence.”

Within the supply chain, IoT is a three-stage process: • Data collection: Collecting data not only from IoT devices, but also from people, processes, and other systems and infrastructure • Data consolidation: Converging all data into extremely large data pools—often called data lakes—and ensuring access to structured and unstructured data held in disparate repositories internally and externally • Data conversion: Leveraging cloud platforms with advanced analytics capabilities to gain full intelligence and value from the data Most IoT adopters agree that loT involves much more than simply connected devices. Certainly, IoT also involves capturing data from connected devices and then analyzing and acting on that data. In a 2018 Vodafone survey, over 82 percent of respondents agreed that IoT isn’t a standalone technology. In fact, it’s intrinsically linked to analytics, artificial intelligence (AI) and other critical digital initiatives.12 Supply chain researchers EFT found that machine learning is now a top investment priority, whereas it did not feature at all as recently as 2014.13

12 Vodafone, IoT Barometer 2017/18. 13 eft and AT&T, The Internet of Things (IoT) in Supply Chain and Logistics, 2016

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

6/16


However, the EFT research also highlighted some of the challenges that organizations face as they evolve their IoT capabilities from that of simple reporting and alerting into those that will optimize their supply chain. As more companies add more devices, the amount of data they are required to handle grows exponentially. Indeed, most supply chain organizations are struggling to cope. In one EFT survey, 61 percent of respondents stated that they analyzed less than half of their IoT data.14 Further, modern supply chains require close collaboration with customers and suppliers. The EFT research highlighted the strides that many organizations have made in connecting and accessing information from third-party devices, assets and people. Over 40 percent of respondents were gathering data from third-party mobile assets, such as trucks, boats and planes, as well as integrating directly into IoT supplier networks.15 In order to share data and turn that data into intelligence, an IoT-enabled infrastructure must focus on secure and trusted connections for people, processes, systems and things. Such a structure must enable all forms of connection, from machine-to-machine, machine-to-person and machine-to-application, without placing undue administrative or processing burden on the organization.

Creating the digital ecosystem

In order for IoT to be effective, all elements of the supply chain must be connected—a connection that requires a seamless and secure interaction of people, systems and things. The digital supply chain is fast becoming the “Intelligent and Connected supply chain,” thus representing the next stage in digital transformation. The digital ecosystem offers a holistic approach to bringing big data, IoT, analytics and AI together to achieve dramatic business transformation. Connected people

The identity personas and lifecycle of everyone that interacts with your digital assets and connected products—employees, suppliers and customers.

Connected systems

Connected things

The secure sharing of information between disparate systems in the right format at the right time and on the right device.

Advanced IoT services for the many consumer and industrial devices that need to connect and exchange information.

14 eft and AT&T, The Internet of Things (IoT) in Supply Chain and Logistics, 2016 15 Ibid.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

7/16


In effect, the organization is creating a “digital ecosystem,” of which IoT devices are but one component (see figure 3). The ecosystem is built around a single digital backbone that connects and integrates with any person, device or enterprise system across a highly complex environment, such as a global supply chain, thus providing the foundation on which to link internal enterprise systems and external trading partner communities. Registration and provisioning Administration

Authentication and authorization Access management

Audit and compliance

People

Intelligence

Security

les

Relat

ion

ps

s

hi

Digital ecosystem

Dynamic security context

Ru

Realtime visibility

Integration Authorization

Authentication

Audit

Systems

Compliance Analytics

Alerts and notifications

Authentication Lifecycle management

Things

Messaging

Administration

Catalog management Streaming

Figure 3: The Digital Ecosystem The enterprise-wide IoT platform forms the basis for deploying and managing a digital ecosystem—a central platform that will allow organizations to quickly build and deploy new IoT applications, collaborate with suppliers and customers and optimize supply chain performance while mitigating compliance risks. According to IDC, by the end of 2020, 50 percent of new IoT applications will leverage an IoT platform that offers outcomefocused functionality based on comprehensive analytic capabilities.16 The challenge for all organizations seeking to fully exploit an IoT platform lies in how to drive security across the entire digital ecosystem while also ensuring safe and appropriate access.

Recognizing the vital role of Identity and Access Management

Although loT security is improving, challenges remain. Research from Vodafone shows that 75 percent of companies list security as their chief consideration when selecting connectivity for IoT projects.17 Among IoT users, security is certainly their primary concern. Organizations therefore need an exacting means of protecting devices, data, systems and enterprises from cyberattacks and privacy breaches. Identity and Access Management (IAM) is one of the key elements of an IoT platform. IAM provides secure information sharing and trusted interactions among all entities in the IoT network. Gartner’s research states that by 2020, there will be 215 trillion stable connections—63 million new ones every second.18 As IoT connections grow, trusted interactions become increasingly essential. Each connection must therefore be carefully managed, and the IoT platform must enable data flow into processes across the supply chain.

16 EnterpriseAppsTech, “A roundup of 2018 enterprise Internet of Things forecasts and market estimates.” 17 Vodafone, IoT Barometer 2017/18. 18 Mobile, ID World, “Mobile Identity, Biometrics, Cloud and Micro-services Hot Topics at 2017 Gartner IAM Summit,” 2017.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

8/16


The sheer scope of this challenge is demonstrated by estimates that suggest that as many as 70 percent of all IoT devices have security vulnerabilities19 and that in 2017, 81 percent of all cyberattacks were credentials-based.20 Guarding the perimeter is no longer enough: security revolves around how various entities gain access to the network. Integrating IAM into the IoT platform then, enables an organization to: • Provide secure and seamless data exchange across organizations and systems • Manage the online and offline state of entities and sync data across networks and in the cloud • Manage the lifecycle of entities as roles and authorizations evolve • Control entities’ use of protected resources • Administer access and manage entities’ access • Integrate disruptive disparate technologies (cloud and on-premises applications) as well as legacy systems and data repositories • Manage global compliance and governance • Seamlessly connect to internal enterprise systems and external trading partner communities Security is at once a major concern and a key enabler. Within the supply chain, loT is not a task that a single organization can achieve in isolation. Rather, loT must function alongside suppliers, logistics providers and other partners. The level of collaboration needed to optimize supply chain performance requires trusted access into the systems of trading partners. Vodafone’s research revealed that 79 percent of companies view IT security as a key enabler of building trust when moving online21—security that is best achieved through an IAM-driven IoT platform.

Deploying the IAM-driven IoT platform

Adopting an “identity-centric” approach to IoT allows organizations to develop an IoT platform that enables users to rapidly deploy and deliver many components in order to drive supply chain performance. This approach allows organizations to manage the lifecycle of devices, systems and people from initial provisioning to final deletion. Notably, the platform delivers powerful capabilities to manage the relationships between entities, and its ability to audit and track every event associated with every entity delivers complete transparency across your digital ecosystem. The IAM-driven IoT platform enables vast amounts of structured and unstructured data from various sources to be rapidly ingested and aggregated in large data sets. A unified data model allows all data to be normalized across the entire ecosystem. The platform can then apply a series of services to the data to meet the needs of the business processes within your supply chain (see figure 4). Its integrated advanced messaging and orchestration services enable the flow of data among devices, systems and people, thus removing the need for separate machine-to-machine, machine-to-application and machine-to-people integrations.

19 Security Week, https://www.securityweek.com/70-iot-devices-vulnerable-cyberattacks-hp 20 C SO from IDG, “Identity Trends 2018: The More Things Change, the More Things…Change,” 2018. 21 Vodafone, IoT Barometer 2017/18.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

9/16


Regulatory B2B transaction data data Inventory data

Trading partner data

Logistics data

Procurement

Proactive replenishment

Manufacturing

Predictive maintenance

Logistics

Customers

Identity access management

Enterprise IoT platform Experience

Business Network

Social media data

Process

Content Services

Discovery and Security

Analytics

Insight

Sensor data

Multimedia data

Pervasive visibility

Engagement

Structured and unstructured information

Supply chain data lake Figure 4: The IAM-driven IoT platform Core services for the IoT platform include: Analytics

Embed analytics including AI and machine learning to mine sensor data and identify trends to trigger event-based supply chain processes.

Content Services

Deliver a centralized hub to manage and archive all types of digital information coming from connected IoT devices.

Discovery and Security

Explore and identify key information coming from trading partners to discover early insights into supply chain and connected device behavior.

Process Management

Ensure that sensor-based information aligns and supports key supply chain processes and helps automate key supply chain workflows.

Experience Management Provision web portals and mobile apps to configure connected devices and archive multi-media related information. Business Network

Enable the seamless, secure flow of information across an extended business ecosystem of partners, systems and devices; simplify inherent complexities and gain insights to drive efficiencies and speed time to revenue.

The IoT platform should enable the rapid development of IoT applications to drive innovation and agility within the supply chain. A template-driven approach allows new IoT projects to be created and deployed quickly across the entire enterprise.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

10/16


IoT in the supply chain: Three essential use cases

The effective deployment of IoT increases the speed and accuracy of decision-making through advanced analysis of all data available to the enterprise. IoT can deliver faster cycle time, improved customer experience, new products and revenue streams and flexible and agile business processes. Figure 5 highlights three use cases that offer the potential for great value to supply chain operations. Pervasive visibility

Proactive replenishment

Predictive maintenance

IoT provides realtime monitoring of inventory levels and consumption patterns, which will automate replenishment processes with suppliers.

IoT maximizes asset availability by monitoring potential part failures and automatically initiating a replacement part procurement process.

RFID/GPS IoT provides improved end-to-end visibility of shipments through highly connected supply chain “assets” across multi-modal 3PL providers.

Figure 5: Supply chain use cases for IoT

Pervasive Visibility

Knowing an item’s location, condition and delivery time is of vital importance to all supply chain operations. While the previous generation of tags and sensors could provide some information on location and condition, its scope proved limited. As the elements weren’t connected, it wasn’t possible to track items in realtime. More important, the data they created was isolated from other relevant data. For example, a barcode could provide information about the location of a pallet when it arrived at a warehouse, but this information couldn’t be correlated with the temperature of the item during transit. IoT provides improved end-to-end visibility of goods ”from floor to store,” thus enabling the continuous and pervasive flow of data from highly connected supply chain assets during every stage of the process. This visibility includes tracking and monitoring of multi-modal 3PL providers, optimization of warehouse operations and improvements in “last mile” delivery. The key to Pervasive Visibility lies in a new generation of cloud-based Geographical Positioning Systems (GPS) and Radio Frequency Identification (RFID) tags and sensors. These tags and sensors provide granular, realtime information of item identity, location and other tracking information. They also provide environmental information such as temperature, humidity and even the condition of the pallet. With Pervasive Visibility, the supply chain professional has a complete picture of every item as it passes though the supply chain, allowing the organization to achieve unprecedented levels of control and transparency to ensure that the right product is delivered at the right time in the right condition and at the right cost. Figure 6 highlights a pervasive visibility use case relating to the monitoring of perishable goods moving through a supply chain.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

11/16


B2B transaction Sensor information

Cloud business network

IoT platform

Temperature and GPS location sensors fitted to shipment packaging NA supplier

2ºC Retail store

5ºC

Last mile 3PL

9ºC

2ºC

5ºC

In country 3PL

2ºC

Brazil customs depot

International 3PL

Figure 6: Using IoT to track perishable goods through the supply chain Pervasive Visibility delivers: Improved asset utilization Through continuous monitoring, it is possible to measure the performance of any asset in the supply chain and effect change when required. Pervasive visibility delivers complete control, which means knowing what assets are currently doing and what they will do next. This data facilitates analysis that identifies when assets are underperforming and how to better utilize assets to improve business performance. In this way, an organization can begin to increase the automation within business processes to eliminate manual intervention, improve quality and reduce costs. Improved fleet management The connected vehicle is one of the breakthrough use cases for IoT. Today, millions of car owners are benefiting from a series of in-car services, including predictive maintenance and emergency support, delivered from a central IoT platform. The connected vehicle has even greater application within the commercial world as the basis for improved fleet management. For example, a container in transit can be tracked by the meter or by the second. Not only can trucks continually report on the performance of the vehicle and the condition of the cargo, but they can also communicate with the driver to advise on optimal speeds and routes. Optimized warehouse management Combining IoT with other supply chain systems creates a “smart warehouse” that can boost responsiveness and efficiency. Using sensors, tags on pallets, video cameras and wearable devices, such as smart watches and glasses, staff can chart each item’s optimal time and path prior to its arrival. In addition, IoT can improve the performance and safety of autonomous vehicles—such as forklifts—as they travel around the warehouse.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

12/16


Reduced supply chain risk With so many geographically dispersed organizations in the global supply chain, there is ample room for uncertainty, which breeds supply chain risk. Any number of factors can affect or delay order fulfilment. Although reduced supply chain risk has previously been difficult to predict and control, IoT can improve control over goods in transit. At a tactical level, IoT can provide constant information on road and weather conditions to the driver and head office to plot the optimum delivery route. This feature enables constant delivery status in realtime to the customer, thereby creating an enriched customer experience. Strategically, IoT—when applied to AI and analytics—is becoming extremely good at predicting and planning for adverse events (such as natural disasters) with the aim of reducing risk and increasing business continuity.

Proactive Replenishment

Inventory optimization is key for every company, with estimates suggesting that up to 7 percent of U.S. GDP is tied up in inventory.22 Reducing inventory levels while improving customer experience requires the ability to automate much of the replenishment process in order to continuously monitor stock levels and restock as required. Improved inventory management To avoid an “out of stock” situation that may lead to lost sales, tags and sensors can be added to all items. These sensors are then connected to the Warehouse Management System to provide realtime inventory visibility. In addition to stock levels, the IoT platform can indicate the condition of each item, such as the storage temperature or expiration date, to ensure the quality of the items in the supply chain. To ensure that the right items are shipped in the right order, during outbound delivery, pallets are scanned when leaving the warehouse. The system then automatically updates stock levels and triggers the replenishment process if required. Introducing demand-driven replenishment The growing use of IoT in the retail and store environments allows an organization to capture in-depth information on customer preferences. Along with consumption monitoring analytics, shelf sensors provide immediate notification when retailers are running low on stock and can automatically trigger replenishment (see figure 7). In addition, IoT data allows companies to predict future buying patterns quickly and accurately. Organizations can begin to build their inventory based on actual customer demand, consequently reducing the amount of stock held in the supply chain to ensure the correct levels of availability.

22 Veridian, “Supply Chain Inventory Optimization – Beyond the Analytics”

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

13/16


1. Material consumption trends

Proximity based sensors Connected devices Enterprise IoT platform GPS / RFID network Wi-Fi network

Cloud analytics platform

2. Distributor replenishment process

Integration

Cloud business network

From vendor managed inventory to ‘device managed inventory’

#3452 Material storage racks GPS

Analytics platform GPS

Mobile GPS

Customer location

B2B web portal

Distributor/3PL GPS

GPS

Distributor location

Figure 7: Proactive, automated replenishment using an IoT platform

Predictive Maintenance

Being able to predict when part of sub-system of a serviceable product is likely to fail continues to be a key investment area for the supply chain. Whether a given a part is within the production process, the warehousing environment or part of a connected fleet vehicle, IoT enables proactive monitoring and analysis that can boost the performance and lifespan of the part as well as ensuring the availability of the entire sub-system. Predictive maintenance has become a key use case of IoT. By attaching sensors to the physical asset, they can immediately alert the supply chain professional when it is operating outside acceptable levels. When applied to advanced analytics and machine learning, the IoT platform can determine whether the part needs to be replaced or repaired and then automatically trigger the correct process. We draw this conclusion not only from the history and past performance of a particular asset, but also from a range of data sources covering similar asset types, sub-systems and operating conditions—information that can provide intelligence and enable a more informed decision. For example, the flow rate sensor attached to a hydraulic pump on a train’s braking system may alert the IoT platform to pressure loss in the hydraulic pump. The machine learning and AI capabilities within the IoT platform can then decide whether to repair or replace the part. The IoT platform then automatically triggers the correct process (either to repair or replace a failing part) and initiates any supporting processes, such as parts ordering, work orders and documentation exchange needed to ensure that maintenance is completed as quickly and efficiently as possible (see figure 8).

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

14/16


AI/Machine learning platform

Peak time passenger travel analysis

Rolling stock running hours

OT Trains enterprise cloud

Repair:

Access digital product information

3D CAD models

Specifications, Reports & 2D drawings

Content management–train digital twin

OT Trains HQ Fluid flow sensors detect a loss of pressure in hydraulic brake systems

Historical hydraulic brake failure rates

Replace:

Initiate spare part procurement Cloud business network Parts ordering portal

I AM

I AM 3D

Maintenance engineer

Hydraulic brakes maintenance schedules

New parts 3D printed at maintenance depot

Information accessed on ruggedized mobile devices

Telematics Link

IoT platform

OT Trains maintenance facility

Should we repair or replace the hydraulic brake pump system on rolling stock OT-3456?

OT Trains part suppliers Maintenance engineer

3PL

Figure 8: Predictive maintenance using an IoT platform

Conclusion

Today, organizations are reaping competitive advantage by managing their supply chains as a strategic asset. Increasingly, companies are working with suppliers worldwide to increase supply chain efficiency and collaborate on ways to drive customer experience and create new products. Indeed, with operational efficiencies and revenue opportunities, the IoT is set to revolutionize the supply chain—offering the potential to radically improve the performance of its supply chain. However, like the supply chain itself, IoT-based solutions involve a complex ecosystem of devices, systems and people. Reaping the full benefit of any IoT investment, then, requires an enterprise IoT platform that can quickly and easily create new IoT applications that address the key use cases—such as Pervasive Visibility, Proactive Replenishment and Predictive Maintenance—for IoT in the supply chain. Advanced Identity and Access Management, by necessity and design, must form one of the platform’s core components. Only by implementing an IAM-driven IoT platform can organizations begin to enable the secure and trusted interactions needed to achieve close collaboration with trading partners and optimization across the entire supply chain operations.

How IoT enables an Intelligent and Connected Supply Chain

15/16


About the OpenText Covisint IoT Platform

The IoT platform from OpenText Covisint is the first to take an identity driven approach to securely managing access, lifecycle and relationships across a complex digital ecosystem of people, systems and things. It consists of four key components: Relationship and lifecycle management Enables organizations to manage relationships among people, systems and things— across the entire lifecycle of each. Ecosystem management Secures, enables and manages trusted interactions across the digital ecosystem, including machine-to-machine, machine-to-application and machine-to-person. IoT messaging Integrates legacy and modern messaging technologies to enable the rapid delivery of agile and flexible IoT applications. Unified data model Normalizes all data from people, systems and things—regardless of the underlying technology. The OpenText Covisint IoT Platform enables asset intensive business—such as supply chain operations—to manage and implement smart, connected processes and pursue operational excellence. For more information, visit opentext.com/connected-supply-chain

About OpenText

OpenText, The Information Company, enables organizations to gain insight through market leading information management solutions, on-premises or in the cloud. For more information about OpenText (NASDAQ: OTEX, TSX: OTEX) visit: opentext.com.

Connect with us:

• OpenText CEO Mark Barrenechea’s blog • Twitter | LinkedIn

Power your intelligent supply chain—from design to delivery To discover practical, accessible and effective ways to

build an Intelligent and Connected Enterprise that helps

you achieve true digital transformation, improve customer satisfaction and innovate at the speed of business, visit opentext.com/intelligent-enterprise

opentext.com/contact

Copyright ©2018 Open Text. OpenText is a trademark or registered trademark of Open Text. The list of trademarks is not exhaustive of other trademarks. Registered trademarks, product names, company names, brands and service names mentioned herein are property of Open Text. All rights reserved. For more information, visit: http://www.opentext.com/2/global/site-copyright.html • (06/2018)10080EN

16/16


Connecting All Parts of Your Business to

Run LiveDigital Core: Connecting all parts of your business to Run Live Business and IT leaders across industries are constantly searching for ways to service and delight customers. For most companies, the answer resides in their ability to build a seamless, connected, and live enterprise — one that works in harmony internally across departments such as finance, human resources, extended supply chain, procurement, and customer engagement; and externally among partners and the extended ecosystem. Despite strategic plans and large investments, it has proven difficult to remove organizational silos and to share information and resources seamlessly across enterprise processes, customers, employees, and suppliers. Today however, new technologies are bringing renewed hope to enterprise leaders looking to capture new growth opportunities from well-established incumbents and defend against digital newcomers. Cloud, in-memory computing and machine learning have the capacity to simplify IT and strip away the barriers between lines of business and even entire industries. Departmental applications can be consolidated and united by a new digital core that combines analytics, transactions, and machine learning into a single in-memory platform that connects through the cloud to external partners and suppliers.

In-Memory Computing

Machine Learning

Cloud Deployment

With SAP S/4HANAÂŽ, businesses can create a digital core and benefit from a nextgeneration in-memory ERP platform. Together with SAP Ariba, SAP SuccessFactors, SAP Fieldglass and Concur, businesses can run live and break free from the boundaries and limitations of the past.


The Next Generation ERP ERP applications form the digital backbone of the enterprise, supporting various business areas and processes, including customer engagement, finance, human capital management, procurement, supply chain and manufacturing. However, as the requirements of each organization grew more sophisticated, the underlying database couldn’t keep up and limited ERP performance. Advanced line-of-business (LoB) applications were then forced to push beyond ERP systems and emerge as their own standalone solutions. This situation created a highly complex environment of siloed processes and disparate systems. In-memory computing and modern cloud architectures are now eliminating the technical constraints of the past. SAP S/4HANA, together with SAP Cloud and SAP LoB applications, deliver a modular suite of solutions that is seamless, connected, and integrated.

Customer Experience

Workforce Engagement

Industry

Digital Core

Machine Learning

APIs Business Transactions

Intelligent Insights

Blockchain

Security

IoT & Supply Chain

Spend Management SAP HANA

SAP Cloud Platform

This brochure will highlight unique use cases and customer success stories that detail the potential of our digital core, cloud and LoB solutions as they operate together to help enterprises run live. To download the full whitepaper, visit www.sap.com/s4live


Finance:

Evolving From Financial Reporting to a More Strategic Partnership

Optimize capital and resources throughout the enterprise Increase visibility into internal and external resources to optimize all aspects of the business – from working capital to employee engagement to the customer experience. This includes more informed evaluations of suppliers with SAP Ariba solutions, and tighter management of travel vendors with Concur solutions. It also includes a better assessment of the organization as a whole, by managing employees with SAP SuccessFactors solutions and engaging with a contingent workforce through SAP Fieldglass solutions.

$

Acquire and retain customers with actionable insights With SAP Hybris solutions, you can continuously analyze omnichannel-marketing campaigns, personalize interactions to an audience of one and determine the profitability of customers in complex channel scenarios. Combined with SAP S/4HANA Finance, you can get even greater visibility into the most profitable customers, including extra costs of expediting orders and processing returns, collections, and disputes. That way, you can better manage customer credit based on the financial impact of orders.

Gain deeper insights into supplier payment terms for better cash management $

Assess invoices for better cash flow, evaluate supplier quality, and determine supplier

$ $

discounts for cost reduction through the combined power of SAP S/4HANA Finance together with SAP Ariba Network. In addition, with unified cash management and predictive liquidity planning with SAP S/4HANA Finance for cash management, you can better plan future investments based on anticipated payables and receivables.

Unify finance and travel expense management $

Reduce processing costs and accelerate travel expense reimbursement through close integration between SAP S/4HANA Finance with Concur solutions, to help employees manage travel plans and associated expenses with ease. Automated reimbursement of employees and contractors is accomplished by connecting expense reimbursements with accounts payable processes.


Extended Supply Chain: Delivering the Omnichannel Experience

Deliver an omnichannel experience SAP S/4HANA and SAP Cloud solutions work together to offer integrated capabilities for an omnichannel supply chain strategy. This includes e-commerce in SAP Hybris, agile and intelligent supply chain planning in SAP Integrated Business Planning, responsive order fulfillment, inventory optimization, and automated warehouse operations in SAP S/4HANA.

Accelerate planning and execution for same day delivery Speed order-based planning and execution processes for same-day deliveries through real-time inventory visibility and advanced order fulfillment functionality. This includes available-to-promise, extended warehouse management, and constrained production planning — which are all integrated and embedded in SAP S/4HANA.

Synchronize demand planning with fulfillment execution By leveraging a simplified logistics data model in SAP S/4HANA, incoming sales order and financial information can be rolled up into SAP Integrated Business Planning (IBP) for planning, forecasting and what-if simulation analysis. Additionally, plans built in SAP IBP can be incorporated into downstream SAP S/4HANA production planning and order fulfillment processes to reduce cycle time between an incoming customer order and final delivery.

Drive IoT-enhanced supply chain visibility With SAP S/4HANA, organizations can now leverage IoT to more easily enable real-time tracking of supply chain processes, including cold-chain condition tracking, detailed component traceability, verification of material sourcing, and maintenance of necessary conditions affecting food and pharmaceutical safety.

Deliver personalized products and services Manufacturing organizations require connected manufacturing strategies that meet the demanding requirements of custom manufacturing, fast cycle times, high quality, and low inventory costs. SAP S/4HANA and related integrated manufacturing solutions, including production planning and detailed scheduling, Manufacturing Execution, and quality management, provide the ideal platform for manufacturing excellence to meet these requirements.


Procurement:

Extending Operational Procurement with Strategic and Collaborative Buying

Automate purchase order and invoice exchange Eliminate the time and expense of manual, paper-based processes involving invoices, purchase orders, contracts, and payments with automated document exchange between trading partners. Users can create purchase orders in SAP S/4HANA, which are automatically sent to suppliers on the Ariba Network. Suppliers can instantly confirm orders or let customers know if items are backordered. They can also notify them that items have shipped, and send an invoice for payment.

Take advantage of early payment discounts $

Through native integration of Ariba Network with SAP S/4HANA, treasury and accounts payable officers will have accurate and real-time views of cash positions and supplier contracts that open up more opportunities to leverage early-payment discounts with suppliers using either buyers’ own funds or the capabilities of the Ariba Supply Chain Finance solution.

$

Lower procurement spend through the integration of sourcing and purchase order creation Generate incremental savings through professional supplier selection and fewer unsourced orders by tapping into the large supply base of Ariba Network and using the extended capabilities of SAP Ariba Sourcing. Once sourcing requisition is completed and business is awarded, operational processes can be continued in SAP S/4HANA, leveraging the native integration between the two solutions.

Communicate forecast changes to suppliers in real time Speed is critical to ensure a stable and fast supply chain. By deploying SAP S/4HANA together with Ariba Network, back end systems are connected directly into the digital systems of supply chain partners, allowing enterprises to quickly hear about disruptions and forecast changes from global suppliers and react in real time.


HR:

Focusing Beyond the Payroll to Strengthen Workforce Engagement

Optimize resource allocation with better workforce planning Together, SAP S/4HANA, SAP SuccessFactors, SAP Fieldglass and SAP BusinessObjects Business Intelligence can enable enterprises to determine the optimal mix of resources required to meet rising demand for products and services. A comprehensive assessment of the current roster of employees helps to decide on the reassignment of internal employees, the need for temporary labor, and the cost of onboarding and training additional talent. This also provides real-time insight into how workforce and training costs affects projects and products, and thereby overall profitability of new projects and product lines. Establish a culture of learning to help ensure ongoing talent and skill development Drive business success by training and retraining employees according to business needs and opportunities through an analysis of social media data with SAP BusinessObjects Business Intelligence to determine customer trends. This allows you to match new leads to the preferences and buying behaviors of the existing client base to identify the best campaign scenarios in SAP Hybris. Increase collaboration between marketing and HR to help ensure the right training programs are in place for the entire sales force, from sales reps to store associates, staying within the budget defined in SAP S/4HANA Finance. With SAP SuccessFactors, product training can be quickly created and delivered to every customer-facing sales representative and associate.

$

Get instant visibility of the impact of payroll on financial statements and management reporting Consolidate core HR and payroll processes without disrupting business and HR operations through the integration of SAP SuccessFactors with SAP S/4HANA. The processes of payroll are seamlessly integrated into financials with the consistent management of employee information, ensuring automated processing to reduce manual intervention and enabling immediate visibility of the effect of payroll and benefits on the financial statements and management reporting.


Customer Engagement and Commerce:

Delighting the Empowered Customer

Get a 360 view of your customers along their entire journey Together, SAP S/4HANA and SAP Hybris solutions help enterprises get a full view of their customers. Customer data in SAP S/4HANA is leveraged by SAP Hybris Marketing Cloud to help marketers better segment and target their audience. Leads captured are seamlessly passed to SAP Hybris Cloud for Sales, where sales can access customer data. Once customers place their orders with SAP Hybris, the order flows back into SAP S/4HANA, where supply chain and manufacturing functions take over to build and deliver the order.

Close the gap between people, processes and data A digital core tightly integrated with your customer engagement and commerce platform allows a customer order placed on a mobile device as a result of a social media campaign to flow seamlessly to your warehouse in real time — all while enabling sales to see customer profitability, planners to see sales forecasts, and warehouse to prioritize orders based on loyalty.

Accelerate new product introductions SAP S/4HANA and SAP Hybris deliver flexible, yet integrated business processes, which allow customers to come to market quickly with new offerings and revenue models. Customers can create highly personalized digital experiences enabled by SAP Hybris to drive orders for traditional goods or services on new digital channels or deliver new digital goods across any channel. Customers can then leverage SAP Hybris Billing and SAP S/4HANA to bill for consumption or subscription of these goods.


What Customers are Saying “The combination of SAP S/4HANA as our digital core and the SAP Hybris solution offers us the unique ability to build a true end-to-end omnichannel commerce solution for our order management and fulfillment processes to deliver new experiences for our customers.” –Niel Nickolaisen, CTO, O.C. Tanner

“In working with SAP S/4HANA Finance, SAP Success Factors Employee Central, and SAP HANA Cloud Integration, it’s all about contributing to our future-ready strategy. We are simplifying the way that technology is used, reducing paper-based processes, and creating time for our end users.” –Peter Nikoletatos, Executive Director and Chief Information Officer, La Trobe University

“Deploying SAP Cloud solutions like SAP Ariba, SAP SuccessFactors, and SAP Fieldglass was a natural step for us after moving to SAP S/4HANA. It helps us better leverage our investments in our core and connect our processes, information and provide better global insights internally and externally with our partners, suppliers and contractors.” –Steve Strout, SVP of Strategy & Operations, Sabre Corporation

“We see our utilization of SAP S/4HANA and SAP Hybris as a pivotal point to connecting our business and our customers in a more intelligent way. With all our clients digitally enabled, S/4HANA and Hybris ensure that we are as well.” –Anthony Conte, Chief Financial Officer, EPAM

“By leveraging both Core and Cloud applications from SAP, we bridged the information gap internally among our departments such as Finance, HR and Supply Chain and externally with our partners and suppliers. It also helps us in offering our customers excellent service and on-time delivery.” –Manish Sinha, CIO, Vectus Industries


To learn more about how the SAP S/4HANA Digital Core can help you run live, visit www.sap.com/s4hana


THIS DOCUMENT IS PROVIDED FOR INFORMATION PURPOSES ONLY AND DOES NOT MODIFY THE TERMS OF ANY AGREEMENT. THE CONTENT OF THIS DOCUMENT IS SUBJECT TO CHANGE AT ANY TIME WITHOUT NOTICE. THIS DOCUMENT SHALL NOT BE FORWARDED TO ANY PARTY OTHER THAN THE ORIGINAL RECIPIENT. This document outlines our general product direction and should not be relied on in making a purchase decision. This document is not subject to a license agreement or any other agreement with SAP. SAP has no obligation to pursue any course of business outlined in this presentation or to develop or release any functionality mentioned in this document. This document and SAP’s strategy and possible future developments are subject to change and may be changed by SAP at any time for any reason without notice. This document is provided without a warranty of any kind, either express or implied, including but not limited to, the implied warranties of merchantability, fitness for a particular purpose, or noninfringement. SAP assumes no responsibility for errors or omissions in this document and shall have no liability for damages of any kind that may result from the use of or reliance on these materials, except if such damages were caused by SAP intentionally or by SAP’s grossly negligent acts. © 2017 SAP SE or an SAP affiliate company. All rights reserved.


PŘEDVÍDATELNÉ NÁKLADY S MINIMÁLNÍ INVESTICÍ DATA A VAŠE SERVERY V BEZPEČÍ

Jak zajistit bezpečný a nepřetržitý chod firmy díky Microsoft Azure


CO JE AZURE UDĚLEJTE VÍC PRÁCE Microsoft Azure je rozrůstající se sada integrovaných cloudových služeb – analytických, výpočetních, databázových, mobilních, síťových, úložišťových a webových – umožňující rychleji růst, dosahovat lepších výsledků a šetřit peníze.

VYUŽIJTE OTEVŘENOU A FLEXIBILNÍ PLATFORMU CLOUDOVÝCH SLUŽEB Azure podporuje nejširší škálu operačních systémů, programovacích jazyků, rozhraní, nástrojů, databází a zařízení. Používejte kontejnery Linuxu s integrací Dockeru, vytvářejte aplikace pomocí jazyků JavaScript, Python, .NET, PHP, Java a Node.js, tvořte back-endy pro zařízení s iOS, Androidem a Windows.

ROZŠIŘTE SVOJE STÁVAJÍCÍ IT Azure se snadno integruje do vašeho stávajícího IT prostředí prostřednictvím největší sítě zabezpečených privátních připojení, řešení hybridní databáze a úložišť a funkcí datové rezidence a šifrování dat. Vaše prostředky tak zůstanou přesně tam, kde je potřebujete.

ŠKÁLUJTE PODLE POTŘEBY, PLAŤTE JENOM ZA TO, CO VYUŽIJETE Služby Azure s průběžnými platbami můžete podle potřeby rychle škálovat směrem nahoru nebo dolů, takže platíte jenom za to, co využijete. Díky účtování po minutách a našemu závazku přizpůsobit se cenám konkurence u oblíbených infrastrukturních služeb, jako jsou výpočty, úložiště a šířka pásma, vždycky dostáváte nejlepší poměr cena/výkon.

OCHRANA DAT Víme, že některé organizace ke cloudu stále přistupují opatrně. Proto Microsoft přijal závazek ohledně špičkové ochrany a soukromí vašich dat. Jsme první poskytovatel cloudu, kterého uznaly orgány Evropské unie zabývající se ochranou dat díky našemu závazku dodržovat přísné zákony EU na ochranu osobních údajů. Microsoft byl také prvním větším poskytovatelem cloudu, který přijal novou mezinárodní normu ISO 27018 týkající se soukromí v cloudu. Spustili jsme taky Azure Government, samostatnou verzi Azure navrženou tak, aby splňovala přísné požadavky správních orgánů USA.

SPOLEHNĚTE SE NA DŮVĚRYHODNOU CLOUDOVOU SLUŽBU Nevíte, jak zvolit poskytovatele cloudové služby? Azure je navržen tak, aby zvládal jakékoli pracovní zátěže, od malých vývojářských testovacích projektů po globální uvádění produktů. Na Azure spoléhá přes 66 procent společností z žebříčku Fortune 500, protože nabízí smlouvu o úrovni služeb podnikové úrovně, nonstop technickou podporu a neustálé sledování stavu služeb. Mezi zákazníky patří Skanska, Heineken, 3M, Dyson, Paul Smith, Mazda, GE Healthcare, Trek, McKesson, Milliman, Towers Watson, NBC Sports, TVB a mnoho, mnoho dalších.


AZURE VIRTUAL MACHINES

VÝBĚR JAZYKA, ÚLOHY A OPERAČNÍHO SYSTÉMU

FLEXIBILNÍ VIRTUALIZACE

Díky podpoře pro Linux, Windows Server, SQL Server, Oracle, IBM a SAP služba Azure Virtual Machines poskytuje flexibilní virtualizaci pro širokou škálu výpočetních řešení – vývoj a testování, spouštění aplikací a rozšíření vašeho datacentra. Je to svoboda opensourcového softwaru nakonfigurovaného způsobem, který vám vyhovuje. Budete mít stejný pocit, jako do svého datacentra přidali nový stojan – budete moct nasadit aplikaci během několika minut a nečekat celé týdny.

PLATÍTE JENOM ZA TO, CO POUŽÍVÁTE

ŠKÁLOVÁNÍ PŘESNĚ PODLE POTŘEBY

Úsporná fakturace po minutách vám umožní mít rozpočet plně pod kontrolou. Platíte jenom za výpočetní čas, který využijete.

Škálovat můžete od jedné až po tisíce instancí virtuálních počítačů. Díky rostoucímu počtu regionálních datacenter Azure můžete navíc škálovat globálně, takže budete blíž ke svým zákazníkům.

ZLEPŠENÍ ZABEZPEČENÍ A DODRŽOVÁNÍ PŘEDPISŮ Pomůžeme vám zašifrovat citlivá data, chránit virtuální počítače před viry a malwarem, zabezpečit síťový provoz a splnit zákonné požadavky a předpisy.

PŘÍKLADY CEN

VÍC MOŽNOSTÍ VOLBY

Jaké virtuální počítače si vyberete? Zvolte Linux nebo Windows. Rozhodněte se pro místní prostředí, cloud, nebo obojí. Zvolte vlastní image virtuálního počítače nebo si stáhněte certifikovanou nakonfigurovanou image na našem tržišti. Se službou Virtual Machines máte všechno pod kontrolou.

Jádra

Paměť RAM

Velikost disků

Cena

1

0,75 GB

20 GB

0,0169 €*/ h

1

1,75 GB

70 GB

0,0506 €*/ h

2

3,50 GB

135 GB

0,1012 €*/ h

4

7,00 GB

285 GB

0,2024 €*/ h

8

14,00 GB

605 GB

0,4048 €*/ h

2

14,00 GB

135 GB

0,2277 €*/ h

4

28,00 GB

285 GB

0,4554 €*/ h

8

56,00 GB

605 GB

0,9108 €*/ h

* doporučená maloobchodní cena platná k 1. 10. 2016


AZURE STORAGE

CLOUDOVÉ ÚLOŽIŠTĚ S VYSOKOU ŠKÁLOVATELNOSTÍ PRO VAŠE APLIKACE

CO JE AZURE STORAGE? Uložení a ochrana vašich dat. Získejte odolné a vysoce dostupné datové úložiště po celém světě a plaťte jenom za to, co používáte.

VYSOKÁ ŠKÁLOVATELNOST Úložiště v řádu petabajtů pro moderní aplikace nebo vysoce škálovatelné aplikace s velkým objemem dat.

OBJEKTY, SOUBORY, TABULKY, FRONTY A DISKY Azure Storage nabízí sadu služeb úložišť pro všechny vaše obchodní potřeby. Můžete si vybrat Blob Storage (úložiště objektů) pro nestrukturovaná data, File Storage pro cloudové sdílené složky využívající SMB, Table Storage pro data NoSQL, Queue Storage pro spolehlivé ukládání zpráv a Storage úrovně Premium pro zajištění blokového úložiště s vysokým výkonem a nízkou latencí.

ZÁKAZNÍCI POUŽÍVAJÍCÍ AZURE STORAGE

VOLBA ÚROVNĚ ZABEZPEČENÍ

SNIŽTE SVOJE NÁKLADY

Můžete zvolit standardní ověřovací mechanismy, šifrování neaktivních uložených dat na straně klienta i serveru nebo delegování omezených přístupových práv k datům.

Plaťte jenom za to, co používáte. Díky novým účtům Blob Storage můžete levněji ukládat data, která využíváte jenom zřídka.

SPOUŠTĚNÍ PODNIKOVÝCH APLIKACÍ

NAVRŽENÉ PRO VÝVOJÁŘE A SPRÁVCE IT

Služba Storage Premium nabízí možnost jednoduše přenést náročné podnikové aplikace do cloudu, a to včetně softwaru SQL Server, Oracle, MongoDB atd. Zvládne více než 80 000 vstupně-výstupních operací za sekundu. Propustnost na jeden virtuální počítač může dosáhnout až 2 000 MB za sekundu s méně než milisekundovou latencí pro operace čtení.

Zjednodušte vývoj cloudových aplikací a zrychlete přechod aplikací. Intuitivní rozhraní REST API a špičková podpora platforem a jazyků klientské knihovny. Využití PowerShell a rozhraní příkazového řádku Azure.

PŘÍKLADY CEN

GLOBÁLNÍ PŘÍSTUP K DATŮM

ODOLNÉ A VYSOCE DOSTUPNÉ

Služba Storage je dostupná ve více oblastech a umožňuje uložit data tam, kde to z obchodního hlediska má největší smysl. Využijte možnost podle potřeby navýšit kapacitu vertikálně nebo škálovat napříč datovými centry.

Služba Storage automaticky replikuje data a udržuje několik kopií, buď v jedné oblasti, nebo globálně s využitím geografické redundance.

Cena Lokálně redundantní úložiště 200 GB

8 €*

Geograficky redundantní úložiště 200 GB

16 €*

* doporučená maloobchodní cena platná k 1. 10. 2016


AZURE BACKUP

JEDNODUCHÉ A SPOLEHLIVÉ ZÁLOHOVÁNÍ INTEGROVANÉ V CLOUDU JAKO SLUŽBA

Platíte pouze za uložená data (přenosy dat neplatíte)

CO JE AZURE BACKUP?

Zálohy jsou šifrovaná včetně přenosů dat po síti

Jednoduché a cenově úsporné řešení zálohování, které využívá nástroje v cloudu. Zajišťuje ochranu dat bez ohledu na to, kde jsou uložena. Služba Azure Backup, která je nyní zakomponovaná se službou Azure Site Recovery do portálového prostředí, nabízí minimální údržbu a vysokou hospodárnost, konzistentní nástroje pro zálohování mimo pracoviště a obnovení dat v provozním prostředí.

Data jsou uložena 3×, popř. 6× ve dvou různých datových centrech Garantovaná dostupnost SLA 99,9 % Zálohy lze udržovat až po dobu 99 let Soubory, aplikační servery, VMs Podpora řešení třetích stran či HW dodavatelů (Veeam, Synology…)

BEZPEČNÉ A SPOLEHLIVÉ ZÁLOHOVÁNÍ JAKO SLUŽBA

EFEKTIVNÍ A FLEXIBILNÍ ONLINE SLUŽBY ZÁLOHOVÁNÍ

Data záloh jsou zabezpečená při přenosu i po uložení. Zálohy jsou uložené v geograficky replikovaném úložišti, které ve dvou datových centrech Azure udržuje 6 kopií vašich dat a zajišťuje 99,9% dostupnost služeb.

Backup můžete používat v síti i na svém disku. Po dokončení prvotní zálohy se budou doplňovat jenom přírůstkové změny ve stanovené frekvenci. Integrované funkce: komprese, šifrování, dlouhodobé zálohování a omezení šířky pásma při přenosu.

PŘÍKLADY CEN

ZÁKAZNÍCI POUŽÍVAJÍCÍ AZURE BACKUP

Služba je poskytována formou předplaceného kreditu (program OPEN) a nebo měsíční fakturace (program CSP). Kapacitu zálohy lze neomezeně navyšovat – stačí přikoupit Azure kredit.

Cena

ZAJÍMAVÁ CLOUDOVÁ ALTERNATIVA PÁSKY PRO ZÁLOHOVÁNÍ

Objem dat se exponenciálně zvyšuje a je nutné data uchovávat dlouhá léta. K tomu tradičně slouží páska. Backup má oproti pásce výhody, jako je výrazná úspora nákladů, kratší doba obnovení a doba uchování až 99 let.

Standard záloha (0,5 TB)

7 000 Kč / rok*

Premium záloha (0,5 TB) Uloženo ve dvou datových centrech současně.

11 000 Kč / rok*

* doporučená maloobchodní cena platná k 1. 10. 2016


AZURE SITE RECOVERY ardware servery, Hyper-V (nebo H SystemCenter), VMware (vSphere nebo vCenter). Podpora řešení třetích stran či dodavatelů hardwaru (Commvault atd.) ite Recovery z Azure nepřetržitě S monitoruje stav chráněných instancí. Obnova v řádu minut. Garantované SLA utomatizace Recovery Plánu A (pořadí spouštění VMs a vlastních skriptů). Možnost testovat Recovery Plán v izolovaném prostředí yvíjejte a testujte nové verze V aplikací s využitím kopií živých dat

ZORGANIZUJTE SI PLÁN ZOTAVENÍ PO HAVÁRII

CO JE AZURE SITE RECOVERY?

NEPŘETRŽITÉ SLEDOVÁNÍ STAVU SE SITE RECOVERY

Aplikace se dají migrovat do Azure nebo přenést jenom dočasně. Sestavy a analýzy můžete spouštět na kopiích produkčních dat v Azure. Vyvíjejte a testujte nové verze aplikací s využitím kopií živých dat a pak novou verzi plynule převeďte do ostrého provozu.

Site Recovery nepřetržitě monitoruje stav chráněných instancí. Při replikaci dat mezi dvěma lokalitami zůstávají data virtuálních počítačů a replikovaná data ve vašich sítích. Veškerá komunikace s Azure je zašifrovaná.

Jednoduchá a automatizovaná ochrana a zotavení po havárii v cloudu. Automatická replikace virtuálních počítačů na základě vámi nastavených a řízených zásad. Jako lokalitu pro obnovení můžete použít Azure nebo svoje sekundární datové centrum. Integrace se stávajícími technologiemi, jako je System Center a SQL Server s funkcí AlwaysOn.

Azure a pak novou verzi plynule V převeďte do ostrého provozu datacentra

ZÁKAZNÍCI POUŽÍVAJÍCÍ AZURE SITE RECOVERY

ORCHESTROVANÉ ZOTAVENÍ PO HAVÁRII JAKO SLUŽBA (DRAAS)

REPLIKACE A ZOTAVENÍ PO HAVÁRII DO AZURE

Řádné obnovení služeb v případě výpadku lokality v primárním datovém centru. Plány zotavení po havárii lze snadno vytvářet na klasickém portálu Microsoft Azure a mohou využívat vlastní skripty prostředí Windows PowerShell a runbooky Azure Automation. Je možné je pozastavit a kdykoliv otestovat bez narušení služeb.

PŘÍKLADY CEN

Azure Site Recovery se účtuje v jednotkách, které odpovídají průměrnému dennímu počtu chráněných instancí za měsíc. Pokud jste třeba v první polovině měsíce stabilně chránili 20 instancí a ve druhé polovině měsíce žádné, je průměrný denní počet chráněných instancí v tomto měsíci 10.

Azure Site Recovery se účtuje na základě počtu chráněných instancí. Každá instance chráněná Azure Site Recovery je prvních 31 dní zadarmo, jak je uvedeno níže.

Cena za replikaci tří serverů s 200 GB HDD Replikace tří serverů do DR lokality v Azure

63 €*

Lokálně redundantní uložení replikovaných virtuálních disků (3×200 GB)

25 €*

Propojení s DR lokalitou v Azure pomocí VPN

24 €*

Celkem

112 €*

* doporučená maloobchodní cena platná k 1. 10. 2016


POWER BI EMBEDDED

nadno a bez programování S vytvářejte interaktivní sestavy pomocí Power BI Desktop. yberte si z předpřipravených moderních V vizualizací nebo si je upravte pro své zprávy – bez nutnosti programování. nadno vkládejte do svých aplikací S interaktivní vizuály pomocí rozhraní REST API a sady Power BI SDK.

OŽIVTE DATA VE SVÝCH APLIKACÍCH

INTEGRUJTE VIZUÁLY DO SVÝCH APLIKACÍ BEZE ZMĚNY JEJICH NÁVRHU

RYCHLÉ NASAZENÍ V CLOUDOVÉM MĚŘÍTKU S NÁKLADY POD KONTROLOU

Snadno vkládejte do svých aplikací interaktivní vizuály pomocí rozhraní REST API a sady Power BI SDK. Vytvářejte výčty pro datové sady a sestavy a nastavujte propojovací řetězce a přístupové údaje přímo z programového kódu. Vysoce kvalitní data vykreslená s použitím nejmodernějších postupů HTML5 na jakémkoli zařízení. Ověřování a autorizace založené na aplikačních tokenech.

Rozhraní API služeb Azure Resource Manager a Power BI. Programově můžete zřídit pracovní prostory Power BI, vytvářet databáze a sestavy, vkládat sestavy do svých aplikací, řídit chování při aktualizaci a kontrolovat přístupová oprávnění. Platíte podle skutečného využití a bez úvodních poplatků, skrytých nákladů na údržbu nebo poplatků za přizpůsobení.

Z ajištění konzistentního a věrného zobrazení dat na jakémkoli zařízení V yužití stávajících metody ověřování a autorizace Z rychlení doby realizace bez nutnosti měnit návrh existujících aplikací P laťte jen za to, co opravdu použijete, bez počátečních nákladů.

BEZPEČNOST Microsoft chápe, že abyste mohli využívat výhody cloudu, musíte důvěřovat svému poskytovateli natolik, abyste mu svěřili svá data.

CENTRUM ZABEZPEČENÍ MICROSOFT AZURE Cílem Microsoftu je zasloužit si vaši důvěru v Microsoft Azure. Naše dlouhodobá zkušenost s provozováním online služeb zahrnuje rozsáhlé investice do technologií pro zabezpečení a ochranu soukromí.

ZÁKAZNÍCI POUŽÍVAJÍCÍ POWER BI EMBEDDED

VYTVÁŘEJTE ZAJÍMAVÉ INTERAKTIVNÍ SESTAVY, KTERÉ JSOU VŽDY AKTUÁLNÍ

Power BI Embedded vám umožní vytvářet vizuálně působivé a interaktivní sestavy z vašich aplikačních dat pomocí Power BI Desktop. Vytvářejte bohaté datové modely s pomocí vzorců a relací. Předpřipravené moderní datové vizualizace Power BI i vlastní vizuály s použitím otevřených technologií, jako je D3 Web GL. Dotazy DirectQuery pro vždy aktuální data. Vizualizujte i velmi velké sady dat přímo z nejrůznějších cloudových zdrojů, jako jsou Azure SQL Database a Azure SQL Data Warehouse.

azure.microsoft.com/cs-cz/support/trust-center


REFERENCE

NEJVĚTŠÍ PROGRAM ZÁKAZNICKÝCH VÝHOD NAŠEL V AZURE JISTOTU SPOLEHLIVÉHO PROVOZU I IT VIZI DO BUDOUCNA

NEJVĚTŠÍ KNIŽNÍ ESHOP V ČESKÉ REPUBLICE BĚŽÍ NA MICROSOFT AZURE

„Pokud jde o poměr cena – výkon, Azure představuje jeden z nejlepších produktů na trhu. Důvodem pro nás byly i jeho jednotlivé produkty a služby, například Windows Server a SQL server, ve kterém se nám pracuje úžasně. V neposlední řadě hrálo roli i to, že jedeme kompletně na produktech Microsoftu, takže Azure byla logická volba. Po přechodu na Azure jsme se náhle dostali ze sedmdesáti procent kapacity na pět procent toho, co nám může naservírovat CDN Azure. Výkon, který bychom si mohli dovolit na vlastním železe, je prostě neporovnatelný s tím, co nám nabízí Microsoft.”

„Abychom dosáhli úrovně služeb, které poskytuje Azure, museli bychom zaměstnat dva další pracovníky zodpovědné za hardware. Nemluvě o dodatečných nákladech na protipožární ochranu, spotřebu elektrické energie a podobně. Nyní se naše povinnosti zredukovaly na kontrolu dostupnosti služby, protože technickou správu celého řešení zajišťuje Microsoft.” Jan Vávra – IT manažer, Kosmas s.r.o.

Adam Hörzenberger – IT manažer projektu iBOD, společnost Mr. RED

SPOLEČNOST OKIN ŽIJE TECHNOLOGICKÝMI INOVACEMI DÍKY MICROSOFT AZURE A OFFICE 365

KOMPLEXNÍ OUTSOURCING IT POMOHL ASENTAL GROUP EFEKTIVNĚ ZAJISTIT CHOD IT INFRASTRUKTURY

„Vývoj firmy je skutečně velmi dynamický. V případě, že se rozhodneme rozšířit počet zaměstnanců například o tři sta nových pozic, musíme být schopni takovýto krok systémově pokrýt ve velmi krátkém časovém rozmezí, v podstatě na pár kliků, a zítra fungovat s dvojnásobkem nebo trojnásobkem výkonu. Flexibilita je pro nás prostě zásadní a Azure nám ji poskytuje bez kompromisů.”

„Stáli jsme před úkolem vybudovat veškerou serverovou infrastrukturu na zelené louce a jít buď cestou vlastního IT oddělení, nebo formou outsourcingu. Vsadili jsme na druhou z možností a získali tak kompletní infrastrukturu, software, správu i technickou podporu.”

Martin Polepil – šéf IT, OKIN GROUP, a.s.

Petr Soukup – Poradce pro IT strategii, Asental Land, s.r.o.


Vše o Microsoft Azure

Stránky s řešením pro vaši firmu

Katalog partnerů

www.azure.com

www.portalprofirmy.cz

www.katalogpartneru.cz

© 2016 MICROSOFT s. r. o. Všechna práva vyhrazena. Tento dokument slouží pouze k informativním účelům. MICROSOFT s. r. o. neposkytuje na informace uvedené v tomto dokumentu žádné výslovně uvedené ani implicitně předpokládané záruky.


SAP HANA v Cloudu SAP HANA je revoluční platforma pro aplikace a analýzu velkého objemu dat v reálném čase od firmy SAP.

Co je služba SAP HANA

Zpracování dat v real-time

SAP HANA je spojením databáze a aplikační platformy do jedné in-memory technologie, kdy celý systém je provozovaný v operační paměti serverů. To znamená řádové navýšení výkonu zpracování dat oproti tradičním databázím. Hlavní výhoda tohoto řešení není jen v samotné rychlosti zpracování dat, ale především v tom, že právě rychlým zpracováním velkých objemů dat lze nyní realizovat úlohy, které by u tradičních řešení trvaly extrémně dlouho a tudíž by nedávalo smysl je implementovat.

- tj. v reálném čase, přináší pro firmy nové možnosti ve využití jejich dat:

Cloud4com je prvním poskytovatelem v regionu, který přináší možnost využití dvou trendů současnosti – SAP HANA in-memory platformy a poskytování infrastruktury formou Cloud služby. V rámci platformy postavené na enterprise technologiích firem Intel, Cisco a Hitachi, jsme schopni zákazníků poskytnout infrastrukturu pro SAP HANA formou služby, otestovanou a certifikovanou společností SAP. Pro zákazníky můžeme připravit hotové prostředí včetně operačního systému SUSE Linux a instalované databáze SAP HANA. Zákazníci, kteří uvažují o využití SAP HANA pro jejich aplikace, tak mohou získat potřebnou infrastrukturu v řádu minut či hodin oproti několika týdnům či měsícům, které by byly potřeba v případě nákupu hardwaru. Navíc flexibilita Cloudu umožňuje využití infrastruktury pouze na časově omezenou dobu, naříklad v případě testování, vývoje či realizace proof-of-concept řešení. Další obrovskou výhodou je flexibita v přizpůsobení infrastruktury požadavkům zákazníka – tj. možnost upravit velikost systému dle reálných požadavků konkrétní aplikace.

Real-time analýza – možnost okamžité analýzy velkého objemu dat znamená rychlé a přesné odpovědi na sofistikované business dotazy a problémy. Tyto procesy se též označují jako Big Data Analytics. Real-time aplikace – možnost realizovat zcela nové aplikace, využívající možnosti rychlého zpracování dat, např. v oblasti logistiky, sledování zákaznického chování, online obchodů reagujících na chování zákazníků apod. Real-time platforma – in-memory databáze využitelná pro zcela nové, non-SAP aplikace, otevírající nové možnosti inovací pro firmy

Výhody služby SAP HANA ź Garance SLA – nejen SLA dostupnosti, ale také výkonových SLA. ź Vysoká úroveň zabezpečení celého prostředí, včetně možnosti uložení dat na šifrované úložiště nebo šifrování celých virtuálních serverů s využitím technologií SafeNet ProtectV (dokonce včetně možnosti držet šifrovací klíče ve své lokalitě), tj. maximální zabezpečení a kontrola uložených dat. ź Díky integraci technologií Intel TXT garance provozu serverů na bezpečné platformě, u které nemůže dojít k zákeřnému narušení softwarového stacku. ź Možnost jednoduché správy celého prostředí vPDC prostřednictví aplikace Virtix. ź 24x7x365 dostupná zákaznická podpora.

Jak koupit službu SAP HANA? V případě zájmu o službu Infrastruktura pro aplikaci SAP HANA nás kontaktujte na adrese sales@cloud4com.com nebo vyplňte formulář na webu www.cloud4com.cz. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

www.cloud4com.cz


Jedinečné ERP řešení

pro okamžité řízení menších a středně velkých firem v reálném čase

Informační systém založený na nejmodernějším standardu SAP S/4HANA od společnosti SAP, na jejichž aplikacích jede třetina světové ekonomiky.

Určeno obchodním a výrobním společnostem, které hledají stabilní a ověřené řešení pro komplexní řízení firmy, podporu růstu i zavádění inovací. Díky přednastaveným standardizovaným procesům a české lokalizaci, implementační metodice SAP Activate a provozu infrastruktury nebo i celé platformy SAP HANA v Cloudu mohou společnosti využívat všech výhod moderního ERP řešení již za 4 měsíce od jeho pořízení.

Řešení S/4.CZ by Sabris s přednastavenou funkcionalitou pro podporu více než 60 procesů dle Best Practices a lokalizací pro české prostředí, které dále propojuje rozsáhlé možnosti systému SAP S/4HANA.

Navíc s nízkými celkovými náklady na vlastnictví (TCO), spolehlivostí, bezpečností a flexibilitou při budoucím plánování dalšího rozvoje a rozšiřování systému.

Rychle dostupné a prověřené ERP řešení podporující růst a výkonné řízení menších a středně velkých firem v digitální ekonomice. Přístup k informacím v reálném čase pro rychlejší a kvalitnější rozhodování. Moderní a přehledné uživatelské prostředí dostupné z jakéhokoliv zařízení.

Zajištění infrastruktury nebo i celé platformy SAP HANA formou flexibilní Cloud služby s vysokou úrovní zabezpečení.

Více než 60 standardních procesů prověřených zkušenostmi společnost SAP a jejich zákazníků, včetně financí, nákupu a řízení dodavatelského řetězce. Integrované analytické nástroje poskytující různým podnikovým rolím od financí přes nákup po logistiku interaktivní přehledové a personalizované kokpity. Zcela nový přístup k implementaci díky metodice SAP Activate zákazník se přímo v prostředí přednastavených procesů seznamuje s optimalizovanými postupy a společně s implementačním týmem posuzuje konkrétní přínosy pro jeho podnikání. Možnosti rychlého rozšíření o další integrované SAP aplikace (Hybris pro oblast e-commerce a marketingu, cloudové řešení SuccessFactors pro podporu HR procesů a další) Provoz IT infrastruktury bez velkých vstupních investic zajištění flexibilní podpory výkonu dle aktuálních potřeb formou služby v Cloudu (platba jen za využívané služby).


„Systém SAP pro mě, jako pro jednatele firmy, představuje ochranu investice do budoucna. Nasazením SAP zvyšujeme prestiž naší firmy a její důvěryhodnost před klienty, auditory a dalšími institucemi.“ Jan Vrátil, jednatel, Marvinpac CZ

Přednastavené a lokalizované řešení S/4.CZ pokrývá všechny klíčové procesy ve firmě: Finance

Sourcing and Procurement

Výhody provozu IT infrastruktury v Cloud4com

Manufacturing

Soustřeďte se na rozvoj vlastního podnikání a profitujte z využití špičkových technologií, aniž byste se museli starat o IT infrastrukturu, investovat do ní či zaměstnávat odborníky na její provoz a podporu.

Sales

• Využití nejmodernějších SAP aplikací bez velkých vstupních investic do hardware

R&D/Engineering

Supply Chain

Database and Data Management

Application Platform and Infrastructure

by Sabris

• Certifikovaná infrastruktura pro SAP HANA • Udržení vysokého standardu IT infrastruktury • Flexibilní podpora výkonu infrastruktury a s tím spojených služeb • Smluvně garantovaná úroveň dostupnosti a kvality služby pod sankcemi (SLA 99,999 %) • Šifrovaná zákaznická data, soulad s nařízením GDPR • Umístění dat v České republice • Lokální podpora v českém jazyce (24x7x365)

Reference nasazení ERP řešení ve společnosti Marvinpac CZ Marvinpac CZ, dcera švýcarské společnosti Marvinpac SA, poskytující služby v oblasti balení produktů, se v rámci svého mezinárodního růstu a s cílem vyhovět rostoucím požadavkům zákazníků rozhodla pro implementaci nejmodernější podnikové aplikace SAP S/4HANA v oblasti financí a logistiky.

Pro společnost Marvinpac CZ zajišťujeme ve spolupráci s partnerem Cloud4com provoz SAP S/4HANA v hostovaném prostředí privátního Cloudu včetně bázové podpory a supportu. Podívejte se na krátké video, jak tuto službu vnímá zákazník: https://youtu.be/L1FXnDWtD6I

Jan Vrátil, jednatel Marvinpac CZ, v krátkém videu komentuje, jak jim řešení SAP S/4HANA pomáhá v jejich každodenním businessu: https://youtu.be/PxD_lpC3px0

„Při pořizování komplexního ERP systému pro řízení firmy je potřeba si uvědomit, že systém sám o sobě Vaše provozní a organizační problémy nevyřeší. S jeho nasazením je třeba vyvinout nemalé úsilí a změnit myšlení celé firmy. Teprve kombinací inovativní technologie, správného managementu a strategie se dá vytvořit optimální kombinace, která nám pomůže naplňovat cíle a posouvat hranice našeho růstu. Já věřím, že se nám to společně se Sabrisem podařilo, a že je na čem stavět.“

Rychlá implementace standardu SAP S/4HANA vyžadovala intenzivní spolupráci a efektivní komunikaci týmů Sabris a Marvinpac. Nasazení úplně nového řešení dle metodiky SAP Activate bylo výzvou i pro samotného dodavatele. Bylo třeba opustit zažité postupy a především změnit myšlení z dokumentového na procesní. Implementace celého řešení se uskutečnila během pouhých 4 měsíců v období od února do června 2016.

Sabris CZ s.r.o. Pekařská 621/7 Praha 5, 155 00

+ 420 234 704 000 @ marketing@sabris.com www.sabris.com

Jan Vrátil, jednatel, Marvinpac CZ

Cloud4com, a.s. U Uranie 18/954 Praha 7, 170 00

+420 734 649 949 @ sales@cloud4com.com www.cloud4com.cz


Virtual private data center for SAP HANA in the cloud Cloud4com launches infrastructure as a service for business-critical applications based on Cisco UCS®.

“ We’re providing excellent performance for SAP HANA in the cloud at a very competitive price.” - Tomáš Novák, CTO, Cloud4com

When running high-performance analytics platforms in the cloud, architecture matters. Service providers need flexibility, scalability, and fast provisioning. • Help customers run business analytics in the cloud

Challenges

• Meet strict SLAs for uptime and performance • Scale cost-effectively to expand into new markets

Cloud4com provides virtual data center services to more than 100 enterprise customers in central and eastern Europe. By offering top-quality, highly available infrastructure as a service (IaaS), Cloud4com helps customers confidently run business-critical applications, such as SAP, in the cloud. As more customers adopt SAP HANA for real-time analysis of big data, Cloud4com wanted to give them high performance. The company saw an opportunity to create an IaaS offering specifically for the SAP HANA in-memory platform. “As our customers move to SAP HANA, we want to retain their business,” says Jaroslav Hulej, sales director. “We also want to attract new customers that are considering deploying SAP HANA in the cloud.” Cloud4com wanted to use the same computing, network, and storage architecture that it used for its standard IaaS, but offer virtual machines with more memory to increase performance for SAP HANA.

Case Study | Cloud4com Cisco Partners: Cloud Services

Location: Prague, Czech Republic

© 2016 Cisco and/or its affiliates. All rights reserved.

Industry: Cloud Service Provider 1


“We saw a number of advantages to basing our SAP HANA cloud hosting on Cisco Unified Computing System,” says Tomáš Novák, chief technical officer (CTO), Cloud4com. “We can meet performance requirements while easily integrating with VMware and our Cisco® network.”

Standardize on Cisco technology as a common architecture to support all cloud services, including IaaS for SAP HANA. • Use Cisco UCS servers with service profiles to speed provisioning

Solutions

• Become a Cisco Master Cloud Builder and managed services partner

High performance for real-time analytics Cloud4com offers service-level agreements based on availability and performance metrics, and works with customers to make sure they are getting the most business value from big data analytics. One customer - an online grocer - has transformed its order processing and accelerated shipping. “With Cisco UCS, we can meet our customers’ exact infrastructure requirements for SAP HANA,” says Novák. “And we can give it to them in minutes.”

A selling point for customers Cisco UCS servers are certified for SAP HANA, and Cloud4com is certified as a Cisco Master Service Provider. The combination gives customers confidence.

MEETS SAP REQUIREMENTS

SERVICE IN MINUTES

“Our customers are interested in the technology that we use,” says Hulej. “Cisco UCS is one of the most advanced platforms on the market today, enabling a high degree of scalability and simplified management. These are the precise attributes that our customers demand.”

Complete service mobility Cisco UCS service profiles enable us to support far more customers than would otherwise be possible, while maintaining a smaller, more efficient IT staff. In addition, as a service provider, Cloud4com often needs to move workloads from one server to another. Cisco makes it fast and easy. “We can move a service to another blade server in minutes using service profiles,” says Novák. “On another platform, it would take hours. With Cisco UCS, it’s easy to provision servers for SAP HANA or any other service.”

Supporting new cloud services As its customers’ requirements grow and change in response to trends such as big data and the Internet of Things, Cloud4com can offer new solutions. © 2016 Cisco and/or its affiliates. All rights reserved.

2


“Right now we have two Cisco Master certified services: our standard IaaS, and IaaS for SAP HANA,” says Hulej. “We have the agility and scalability to add more - and none of our processes needs to change.” • Meets vendor and customer requirements for SAP HANA

Results

• Empowers customers to move analytics to the cloud • Enables service mobility in minutes

Partnering for growth Having proven its business model in the Czech Republic, Cloud4com is using its partnerships, including the Cisco Channel Partner Program, to expand into new markets such as Germany. “We work closely with Cisco on marketing activities,” says Hulej. “It’s a very valuable partnership.”

Products & Services Unified Computing • Cisco UCS B200 M3 Blade Server • Cisco UCS 5100 Series Blade Server Chassis • Cisco UCS 6200 Series Fabric Interconnects • Cisco UCS Manager Routing and Switching • Cisco Nexus® 9200, 5600, and 5500 Series Switches • Cisco MDS 9000 Series Multilayer SAN Switches • Cisco ASR 9000 Series Aggregation Services Routers • Cisco Cloud Services Router 1000V Series

Americas Headquarters Cisco Systems, Inc. San Jose, CA

Virtualization • VMware ESXi Operating Systems • SUSE Linux Enterprise, Windows Server Database • SAP HANA SAP Applications • SAP Business Suite on HANA Storage • Hitachi (SAN), NetApp (NAS) Services • Cisco SMARTnet™ Services

Asia Pacific Headquarters Cisco Systems (USA) Pte. Ltd. Singapore

Europe Headquarters Cisco Systems International BV Amsterdam, The Netherlands

Cisco has more than 200 offices worldwide. Addresses, phone numbers, and fax numbers are listed on the Cisco Website at www.cisco.com/go/offices. Cisco and the Cisco logo are trademarks or registered trademarks of Cisco and/or its affiliates in the U.S. and other countries. To view a list of Cisco trademarks, go to this URL: www.cisco.com/go/trademarks. Third-party trademarks mentioned are the property of their respective owners. The use of the word partner does not imply a partnership relationship between Cisco and any other company. (1110R) © 2016 Cisco and/or its affiliates. All rights reserved. This document is Cisco Public Information.

04/16


ESP holding a.s.

Vývoj mobilních podnikových řešení

Integrace komponent automatické identifikace

Analýza podnikových procesů

Vývoj aplikací na zakázku

Implementace do systému zákazníka

Vývoj mobilních podnikových řešení

Technologický partner

Zajištení rozvoje systému

Postimplementační podpora

Komplexnost služeb maximalizuje užitek Komponenty automatické identifikace

Tým certifikovaných odborníků

Servis prvků automatické identifikace

Servisní partner

Dodávky prvků automatické identifikace

Komunikační technologie

Servisní služby u zákazníka

www.esp.cz

Identifikační technologie

ESP holding a.s.

Dvořákova 3134/2, 400 01 Ústí nad Labem tel.: +420 475 214 781, e-mail: info@esp.cz


10. Ohlédnutí za loňským ročníkem

Na cestě do digitální ekonomiky

Loni jsme společně s Vámi oslavili 10. výročí konference Máme za sebou 10 úspěšných ročníků konference DOCURIDE a nás organizátory velmi těší, že se nám stále daří přinášet zajímavá témata, oslovovat významné osobnosti i vyvolávat podnětné diskuze a propojovat lidi, aby mohli mezi sebou sdílet cenné zkušenosti z praxe.

Nejvyšší účast v historii DOCURIDE Celkem se zúčastnilo:

73 127

zástupců potenciálních i stávajících zákazníků řešení poskytovaných společností Sabris a partnerů konference zástupců významných společností, odborníků i ICT dodavatelů

Dne 12. října 2017 se konal v Praze jubilejní 10. ročník konference DOCURIDE, který přivítal výjimečné osobnosti z oblasti ekonomie, práva i žurnalistiky. DOCURIDE 2017 představil vize a trendy v oblasti ekonomiky i ICT řešení, seznámil účastníky s připravovanou legislativou a jejími dopady na české právní prostředí a formou případové studie ukázal implementaci GDPR ve společnosti od prvního seznámení s tímto nařízením, přes analýzu, nasazení vhodných technologií až po ověření. Odpolední workshopy pak byly věnovány konkrétní příkladům nasazení inovativních technologií pro řízení společnosti, automatizaci procesů a elektronickou správu dokumentů.

10


10.

11


Kontakty a informace

Web: www.docuride.cz Linkedin: Group DOCURIDE Kontakt: Zuzana Plzenskรก Mobil: +420 737 200 262 E-mail: info@docuride.cz


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.