Durys 2021 12

Page 46

DAILĖ

Klaipėdos vitra ž Darželio vitražinės meistrai, R.Mar t Septintojoje vitražų detektyvų serijoje pasakojome apie vienintelį profesionalų vitražo kūrėją Klaipėdoje Donatą Ivanauską. Jo pradėtą vitražų kūrimo tradiciją uostamiestyje pratęsė dizaineris Virginijus Bakas. Dėl jo fantastiškų, o kartais net kiek utopinių idėjų atsirado ne vienas komerciškai sėkmingas kūrybinis projektas. Kartu su juo vitražus kūrė Dainius Maleckas ir Rytis Martinionis. Iš jų estafetę perėmė Virgilijus Bizauskas.

Kartu su tapytoju A.Karveliu R.Martinionis sukūrė vitražą legendinei Klaipėdos kavinei „Bohema“. Virgilijaus Bizausko archyvo nuotr.

46

Birutė SKAISGIRIENĖ

Gavo apleistą vaikų darželį Pasakojimą apie Klaipėdos vitražų kūrėjus, savamokslius entuziastus ir romantikus, norėtųsi pradėti nuo buvusiame legendiniame vaikų darželyje veikusio menų lofto. Šis šiuolaikiškų menininkų rezidencijų pirmtakas buvo įsikūręs Naujojoje Uosto gatvėje.

V.Bizausko vitražas uostamiesčio kavinėje „Aismarės“. Algimanto Jarukaičio nuotr.


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.