Page 1

TESTIMONIALS


TESTIMONIALS


Dentyści z Polski coraz częściej podnoszą swoje kwalifikacje w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza 10-tka, jako pierwsza z Polski, właśnie ukończyła program edukacyjny Implant Continuum Education New York University College of Dentistry.

O to, dlaczego ważny w zawodzie implantologia jest dyplom nowojorskiej uczelni zapytaliśmy uczestników kursu.

Autorzy fotografii: M. Wasio-Malinka oraz O. Bronowicz


Po raz pierwszy 10 dentystów z Polski dołącza do grona ponad 3 tys. stomatologów z 26 krajów świata, którzy zostali wyróżnieni certyfikatem przez prestiżowy College of Dentistry New York University. To pierwsza grupa polskich lekarzy, która ukończyła trwający 280 godzin specjalny program edukacyjny, podczas którego uczyła się jak w praktyce zastosować nowoczesną technologię implantologiczną. Lekarze z Polski już od 2009 roku mogą uczestniczyć w zajęciach w Centrum Podyplomowych Szkoleń im. Linhart’a. Do tej pory wstęp na uczelnie mieli tylko dentyści z Niemiec, Francji czy Kanady. W sierpniu 2011 pierwsza grupa polskich lekarzy podczas Międzynarodowego Tygodnia Implantologicznego NY CD, jako pierwsza z kraju obroniła swoje prace. Nauka zajęła im półtorej roku i wymagała zaliczenia aż 6 sesji naukowych organizowanych w USA i Polsce. Dodatkowo, aby uzyskać certyfikat polscy dentyści musieli przeprowadzić szereg zabiegów tutaj w kraju, a ocenianych później za oceanem. Dzięki uczestnictwu w programie w USA, który kończy się certyfikatem Continuum Educations NYU&OSIS&CEIA stomatolodzy z Polski mają dostęp do wiedzy o najnowocześniejszych rozwiązaniach implantologicznych oraz sposobów leczenia i odbudowy uzębienia, uczą się również planować leczenie, biorą udział w praktycznych warsztatach, podczas których wszczepiane są implanty tzw. „Hands-on Workshops”.

POLSCY STOMATOLODZY

W GRONIE NAJLEPSZYCH


W Polsce wszczepiamy ok 70 000 implantów rocznie, w Niemczech ok 1 mln, stąd konieczne jest czerpanie wiedzy i jej transfer do praktyki z innych krajów również. Liczba kursów organizowanych w Polsce jest duża, kilka kursów tygodniowo, z których lekarze już nie wiedzą, który wybrać. Uczestnictwo w mądrych kursach, kongresach, właściwe kierownictwo naukowe kursów gwarantuje z kolei edukację polskich dentystów na najwyższym poziomie.

Prof. Andrzej Wojtowicz Przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS)

NAJWYŻSZY POZIOM EDUKACJI STOMATOLOGÓW Z POLSKI


Dzięki uprzejmości najznakomitszych amerykańskich i polskich profesorów, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą, mogę teraz dodać do mojej praktyki najnowsze techniki i procedury implantologiczne na najwyższym światowym poziomie. Posiadanie takiego certyfikatu daje przewagę nad konkurentami, ale przede wszystkim świadomość, że daje pacjentowi to, co najlepsze. Myślę, iż sam posiadając ten certyfikat wiem jak dużo pracy trzeba włożyć i jak dużo wiedzy i umiejętności trzeba zdobyć, aby go uzyskać. Zatem dla mnie ma on wyjątkową wartość.

Lek. tom. Jacek Sumara DentalPark Sumara&Sumara/ Sumara Implanty w Krakowie

INSPIRUJĄCA KONFRONTACJA DWÓCH SZKÓŁ IMPLANTOLOGII POLSKIEJ I AMERYKAŃSKIEJ


Przez cały czas trwania kursu mieliśmy dostęp do najnowszej światowej wiedzy oraz badań. Mogliśmy uczyć się i pracować razem z liderami światowej implantologii. Uzyskane informacje oraz wiedza pozwolą mi na rozwój własnego centrum frezowania. Jako pasjonata systemów CAD/ CAM najważniejsza była dla mnie część poświęcona tym technologiom.

lek. stom. Wojciech Fąferko Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic w Katowicach

DOSTĘP DO NAJLEPSZEJ TECHNOLOGII I INNOWACYJNYCH ROZWIĄZAŃ, KTÓRE WKRÓTCE ZNAJDĄ ZASTOSOWANIE W POLSCE.


W Polsce nadal nie ma oficjalnej, usankcjonowanej ustawowo specjalizacji w zakresie implantologii, zatem umiejętność potwierdzona przez NYU to krok na przód w zakresie poszukiwań i samokształcenia podyplomowego. Certyfikat wzmacnia także pozycję lekarza zajmującego się implantologią, zarówno w oczach pacjentów, jak i w sytuacji potencjalnych roszczeń. Taki kurs to nie tylko wielka przygoda zawodowa, ale również ogromny bagaż doświadczeń i wiedzy oraz polisa OC na wykonywane procedury w zakresie chirurgii jamy ustnej.

lek. stom. Rafał Dobrakowski Pan-dentysta.pl we Wrocławiu

PRESTIŻ DLA LEKARZA, PRESTIŻ DLA GABINETU, BEZPIECZEŃSTWO DLA PACJENTA.


Uzyskany certyfikat ma duże znaczenie marketingowe dla gabinetu, jest także potwierdzeniem dla pacjentów, że trafili do najlepszego lekarza, który stale podnosi swoje umiejętności. Po takim szkoleniu również osobiście czuje się bardziej pewny swoich umiejętności implantologicznych.

Lek. stom. Mariusz Piotrowski Centrum PeriodontologicznoEndodontyczne Globus w Krakowie

MOŻLIWOŚĆ BUDOWY UNIKALNEJ SIECI ZNAJOMOŚCI Z DENTYSTAMI W KRAJU I ZAGRANICĄ


Edukacja za granicą, ma za zadanie przede wszystkim uwiarygodnić pracę lekarza oraz jego umiejętności w oczach pacjenta. Oferowanie usług medycznych jest nieporównywalne z oferowaniem innych produktów czy usług. Będąc klientem sklepu z telewizorami możemy obejrzeć wielkość ekranu, kontrastowość i kolor obrazu. W przypadku usług medycznych pacjent nie jest w stanie ocenić na wstępie cech. Udział w programach przygotowanych przez ośrodki naukowe o światowej renomie jest w stanie zapewnić pacjenta o wysokim poziomie usług i wiedzy lekarza. Inna sprawa, ze staje się także motorem napędowym rozwoju praktyki, przede wszystkim dzięki zdobytym kontaktom.

Dr Olaf Bronowicz Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna EDENT we Wrocławiu

WIĘKSZA WIARYGODNOŚĆ LEKARZA, ZAUFANIE PACJENTA DO UMIEJĘTNOŚCI DENTYSTY


W trakcie dorocznej uroczystej GALI CEDE, która odbyła się w dniu 22 września w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dyrektorzy polskiego programu Prof. Andrzej Wojtowicz i Dr Piotr Majewski wręczyli międzynarodowe certyfikaty. Uczestnicy mieli okazję wystąpić przed szeroką publicznością w togach i uniwersyteckich biretach. Za swoją ciężką pracę zostali wynagrodzeni gromkimi brawami. Gratulujemy szczęśliwej ósemce! Z niecierpliwością czekamy na kolejne osoby kończące program. Zdobyte przez Polaków dyplomy w USA to dokumenty międzynarodowe, z akredytacją dwóch polskich ośrodków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej i Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii (CEIA). Sam certyfikat jest zaliczany także do międzynarodowej umiejętności implantologa OSIS EDI.

CERTYFIKATY PROGRAMU

IMPLANT CONTINUUM EDUCATION NYU & OSIS & CEIA


www.nyu-poland.com dental-depot.com www.ceia.pl Dental Depot Wasio 2011 All rights reserved

Testimonials  

Dental Depot Wasio

Advertisement