Informator - 13. Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze

Page 1

Blues na Świecie Festival organizowany jest od 2011 roku. Jako organizatorzy kierujemy się mottem Williego Dixona „Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce”. I właśnie te owoce w szczególności prezentujemy podczas festiwalu.

Wykonawcy występujący na BnŚ czasami daleko odbiegają od korzeni, jednak w swojej twórczości zawsze pozostają w szacunku dla tradycji. Oprócz bluesa można tu posłuchać dobrego rocka, funku, jazzu czy soulu.

Artyści, którzy wystąpią na 13. Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze

Dżem

Legenda polskiej sceny bluesowej, kultowy zespół mający od wielu lat wiernych i oddanych fanów. Zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

Kuba Badach

Wokalista, kompozytor i producent. Po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, postanowił stworzyć album pod tytułem „Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Eric Slim Zahl

Laureat nagrody European Blues Challenge 2016 – gitarzysta i wokalista wykonujący klasyczny blues, jump blues, rock'n'roll oraz rockabilly. Ambicją Erica jest kontynuowanie pięknych tradycji i wykonywanie muzyki inspirowanej cudownymi dźwiękami lat 50. – w jego własnym rockowym stylu.

3

Boogie Boys

Odwiedzili niemal wszystkie kraje europejskie oraz kilka na innych kontynentach. W dorobku mają pięć albumów, a ich koncerty cieszą się wyjątkową popularnością wszędzie tam, gdzie się pojawią.Koncertowali u boku wielu gwiazd: Shakin' Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), Chris Barber, Phill Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza, Big Bill Morgenfield, TheMofo Party Band, Mike Sanchez, Ana Popovic, itd. Premiera ostatniej płyty zespołu pt. „Full Speed NoBrakes” odbyła 1 czerwca 2023 roku.

John Clifton

Amerykański muzyk bluesowy – harmonijkarz, gitarzysta i wokalista, songwriter oraz producent.

Na koncie ma trzy płyty, które zdobyły uznanie krytyków i trafiły na listy przebojów.

John to prawdziwy showman, dostarczający publiczności ekscytujących wrażeń dzięki oryginalnym popisom gry na harmonijce i wokalu Jako wirtuoz harmonijki występował z innymi znanymi bluesmanami, takimi jak James Cotton, John Mayall, Luther Tucker i Kim Wilson.

HooDoo Band

Polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rhythm'n'bluesa funku i soulu. Nazwa zespołu pochodzi od bluesowego standardu zatytułowanego„Hoodoo Man Blues”. Zespół założyli w 2004 r. trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasz Nitribitt.

Muzycy czerpią inspiracje od największych:

Sly & The familly Stone, The Rolling Stones, Buddy Guy i wielu innych. Niesamowita energia i radość jaka towarzyszy im na scenie, stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym HooDoo Band.

4

Alexander Dolgov

Jeden z twórców ruchu bluesowego na Ukrainie. Uznany mistrz gitary bluesowej w Ukrainie, a także w ojczyźnie Bluesa – USA.

Przez lata uprawiania bluesa Aleks był gościem wielu bluesowych festiwali. Grał m.in. na Warsaw Jazz Jamboree, Poznań Jazz and Blues Festival, Rawa Blues, Zaczarowany Świat Harmonijki, Muzyczny Camping w Brodnicy, Ostrava Blues i innych.

Black Radio

Łódzki zespół rockowy założony w 2008 roku przez Dawida Wajszczyka i Kamila Biadałę. Zespół ma na swoim koncie album długogrający „Gasoline Planet” oraz minialbum EP „Holy Mountain” wydany w 2019 roku. Wystąpili w telewizji Polsat, TVN i Kręcioła TV, a także zdobyli 25 nagród na ogólnopolskich festiwalach muzycznych, finaliści 39. Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu.

Late Bloom

Zespół przyjaciół, doświadczonych artystów, którzy mają wspólną pasję do muzyki. Wykonują znane standardy muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach, łącząc elementy gatunków muzycznych takich jak rhythm & blues, folk i soul. Skład zespołu: Agnieszka Karaś (śpiew), Andrzej Gondek (gitara), Sebastian Stanny (saksofony), Rafał Stępień (instrumenty klawiszowe) oraz Fryderyk Młynarski (perkusja).

5

Koncerty w parku

Dużą popularnością cieszą się koncerty w parku miejskim, których zwieńczeniem jest nocne jam session. Jak zwykle możecie liczyć na doskonałą oprawę audiowizualną, wyśmienite show oraz niepowtarzalny klimat. W sobotę czeka na Was piknik rodzinny z dodatkowymi atrakcjami.

6

Spacer po Świeciu | 26.08, godz. 12:00

Świecie jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich na Pomorzu Gdańskim. Nazywane jest też wędrującym miastem, które na przestrzeni dziejów nie potrafiło zagrzać jednego miejsca.

W planie wycieczki jest poznanie m.in. :

ź okolic zamku krzyżackiego,

Drugi dzień festiwalu proponujemy rozpocząć od zwiedzania naszego miasta w towarzystwie przewodnika. Podczas spaceru zanurzymy się w czasy gotyku, baroku i neogotyku.

Spotykamy się w sobotę 26 sierpnia, punktualnie o godzinie 12:00 w parku przy Centrum Kultury w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139).

ź gotyckiej fary, która posłużyła jako miejsce nakręcenia kilku scen do kultowego serialuoprzygodach4pancernychipsa,

ź poewangelickiego neogotyckiego kościoła, gdzie sam niemiecki cesarz ufundował kolorowy witraż,

ź barokowego XVIII-wiecznego klasztoru pobernardyńskiego, gdzie dawniej znajdował się słynący z cudów obraz.

Organizator: PTTK Odział w Świeciu

Wydarzenia towarzyszące
7

Wydarzenia towarzyszące

Astrobaza Kopernik | 25 i 26.08, godz. 22:00-00:00

Z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Astrobaza w Świeciu przygotowała specjalny program dla wszystkich miłośników astronomii. Zapraszamy zarówno w piątek, jak i w sobotę w godz. 22:00-00:00 (wejście co 30 minut) do Astrobazy funkcjonującej przy LO nr 1 w Świeciu, ul. Gimnazjalna3.

W programie specjalna prelekcja, podczas której poznamy przeznaczenie Astrobazy oraz sprzęt na jej wyposażeniu. Nasz ekspert, Grzegorz Stypulski, opowie również o gwiazdozbiorach i najciekawszych obiek-

tach, które można zaobserwować na nocnym niebie. Ponadto czeka nas pokaz za pomocąteleskopów.

Ze względu na niewielką powierzchnię pod kopułą, grupy będą miały limit do około 10 osób.

8

Świecki Bluesowy Piknik Motocyklowy | 25-27.08

Piknik motocyklowy organizowany przez Świeckie Stowarzyszenie Motocyklistów WATAHA, połączony z 13. edycją Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Uczestnicy zlotu w ramach wykupionego uczestnictwa mają w pakiecie zagwarantowane miejsce na namiot na Campingu- Zamek Świecie, zakup posiłków, atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz możliwość uczestniczenia w dwudniowej uczcie muzycznej.

Cena karnetu na Świecki Bluesowy Piknik Motocyklowy w przedpłacie do 10 sierpnia 2023 r.:

ź 140 zł motocyklista – w cenie: bilet na koncert, camping i blacha.

ź 120 zł pasażer – w cenie: bilet na koncert i camping.

Zlot rozpocznie się na campingu od godz. 10:00 dnia 25.08.2023 r.

PIKNIK MOTOCYKLOWY

Szczegółowe informacje:

ź facebook.com/WatahaSwiecie

ź Adam Arczyński, tel.: 506 387 955.

Wydarzenia towarzyszące
9

Mapka festiwalowa

NOCLEGI

Apartament Czwarte Piętro

ul. Aleja Jana Pawła II 12/28

Apartamenty LORD

ul. Wojska Polskiego 64 tel. 52 33 15 840

Family Suite Świecie ul. ks. Stanisława Krausego 3/43

Trzy Korony Świecie ul. Kwiatowa 2A, tel.: 508 259 228

Vistula Hotel ul. Bydgoska 1, tel.: 52 33 24 001

TRANSPORT

Autobusy Komunikacji Miejskiej

Rozkład jazdy: www.swiecie.eu

Taksówki:

Hallo Taxi, tel. 52 569 99 00

NOVA Taxi Świecie, tel. 52 554 51 35

REKREACJA

Park Wodny

ul. Bydgoska 1

Ośrodek Wypoczynkowy nad jeziorem Deczno

Sulnówko 30 D

Art Park (skatepark)

ul. Sobieskiego

Noclegi | Transport | Rekreacja 10
Przydatne informacje

Punkty gastronomiczne

RESTAURACJE

Restauracja Stare Miasto

Dania obiadowe, desery lodowe, kawy,napoje, świeżo wyciskane soki oraz napoje alkoholowe.

Restauracja Stylowa

Dania obiadowe, lunchowe, kawy i domowe wypieki.

Przystań nad Wdą

Kuchnia regionalna skomponowana w oparciu o lokalne, świeże przyprawy, zioła oraz rzemieślniczy makaron.

Na Mariankach

Dania obiadowe wyłącznie ze świeżych i wysokiej jakości produktów.

WP98

Zupy, dania główne, dla dzieci, sałatki,burgery, potrawy na szybko i desery.

Słodko & Gorzka

Zupy, dania główne, dla dzieci,sałatki, burgery, przystawki i desery.

BARY MLECZNE

Bar Mleczny Pyza

Wehikuł czasu

Niebo w gębie

PIZZERIE

Pizzeria Da Grasso

Bogata oferta pizzy na cienkim cieście, sałatki ze świeżych warzyw, oryginalne startery i desery.

Guccio - Duży Rynek

Wypiekana pizza wg własnego przepisu, wypełniona po brzegi dodatkami.

Guccio - Kościuszki

Pyszna pizza w wielu smakach, a także najlepsze potrawy kuchni polskiej oraz dania typu fast food.

ORIENTALNE

Yakuza Sushi Bar

Bar Loco Mexican

Kuchnia Wietnamska

Jaśmin

KEBABY

Shaik kebab 24H

Chilli Kebab & Grill

Mchicken

Przydatne informacje
11
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.