Page 1

Botim i PANORAMA GROUP

Nr.214

E SHTUNE, 13 SHKURT 2010

FALAS Suplement i përjavshëm i gazetës “Panorama” Redaktor pergjegjës: Ermira Shpëtimi, fotograf Erdi Mara e-mail: panoramaplus06@yahoo.com

SHEN VALENTINI

PERSONAZHE

FAQE 18

Elvana Gjata në dilemë për të hyrë te “Shtëpia e FAQE 18 madhe” e Kosovës AKTU ALITET AKTUALITET

FA QE 17

Merr fund historia dy vjeçare me të dashurën Anja. Pirro tenton ribashkimin me Invën KLODI i BIG BROTHER

Si arriti të prekë Mediasetin në programin e Maria De Filipit FAQE 21

Puthjet lesbike të Junës dhe Julindës së BB, pas ndarjes nga të dashurit e tyre


Ak

tu a

li t

et

PANORAMA plus 16

E SHTUNE 20 SHKURT 2010

Si e kaluan Shën Valentinin personazhet VIP

SUPLEMENT

REDONA SADIKU

Më shumë të vetmuar sesa të dashuruar. Kjo është pak a shumë panorama që na u paraqit natën e Shën Valentinit nëpër pubet e njohura të Tiranës. Dhe e kemi fjalën për ata që ne gjuajmë vazhdimisht, fytyrat e njohura të ekranit. Ishte pikërisht dita e Shën Valentinit momenti më i mirë për të mësuar nëse janë me partnerët ekzistues apo janë ndarë, ata që ishin vetëm kanë gjetur të dashur apo jo? Dhe në fakt po t’i hedhim një sy fotove, do të kuptojmë se shumica atë natë ishin me shoqëri dhe jo me të dashur në krah. Të zbulojmë disa prej tyre.

Julinda dhe Juna puthje në buzë Kanë zgjedhur njëra-tjetrën për të festuar “Shën Valentinin”, madje kur kanë parë paparacin tonë nuk e kanë kursyer as puthjen në buzë. Kjo mbase për të treguar se vajzat ish pjesëmarrëse në “Big Brother 1” ia kalojnë mirë edhe pa meshkuj, madje edhe ditën e Shën Valentinit? Në fakt që të dyja kanë patur lidhje të gjata që para se të futeshin në “Big Brother”. Por historitë e tyre kanë mbaruar pothuajse në të njëjtën kohë, duke deklaruar se tashmë janë beqare.

Kastro pas ndarjes duket se po ia kalon mirë

Gjimi shërohet dhe i kthehet jetës së natës

Ka qenë me miqtë e tij natën e “Shën Valentinit”, por natyrisht ka preferuar që të jetë në shoqërinë e femrave të bukura, si te kjo foto që po publikojmë. Duket se kërkesën për divorc që e shoqja Jola e ka depozitur pak javë më parë në Gjykatë, nuk e ka pritur mirë. Madje miqtë tregojnë se ai as nuk arrin ta imagjinojë ndarjen përfundimtare me vajzën që i dhuroi djalin që ai e adhuron pa fund. Por më në fund duket se e ka pranuar këtë fakt dhe ka filluar t’i kthehet jetës normale dhe pa stres. Natën e 14 shkurtit ka preferuar të mos rrijë i mbyllur në shtëpi apo në studio, por të zbavitet me miqtë... sidomos me mikeshat.

Ka qenë një nga konkurentët më me pak fat të këtij edicioni të “Big Brother”. Ndërkohë që përflitej se mund të ishte pikërisht ai një nga konkurentët potentë për të fituar trofeun prej 100 milionë lekësh, mbas 20 ditësh qëndrimi në shtëpi, Gjimi u sëmur dhe u detyrua të bëjë një ndërhyrje kirurgjikale në stomak, duke i dhënë fund kësaj ëndrre të shumëpritur. Vetëm pak ditë mbas operacionit, ai i është kthyer jetës normale ndërkohë që natën e të dashuruarve është paraqitur në një nga pubet e Tiranës i shoqëruar nga disa shokë të tij.

Noçja dhe Olsi një Shën Valentin perfekt

Kanë kaluar ulje-ngritje aq të shumta sa shumë prej nesh mund të vinin bast se Noçja dhe Olsi nuk do të ktheheshin më bashkë. Por ka ndodhur ndryshe. Olsi, mbas disa tentativave për të rifilluar një jetë të re në Spanjë, ka vendosur të braktisë gjithçka dhe të rikthehet në Tiranë dhe një nga arsyet ishte dashuria e tij e madhe për Noçen. Në këtë ditë të shënuar ata janë parë përsëri bashkë në pub “Sharm”, ku Olsi punon si menaxher. Mbase tani, ata e kanë vendosur përfundimisht se nuk do të ndahen më nga njëri-tjetri.

Romina shton dozën e ekzibicionizmit Nuk ia vlen të gërmosh për të gjetur se me kë rri Romina, vajza ish-pjesëmarrëse në “Big Brother 1”. Duket sikur ajo ka stilin e saj të zbaviturit me miq në krah dhe pa një djalë special, që të identifikohet zyrtarisht si i dashuri i saj. Natën e “Shën Valentinit”, ajo është paraqitur te “Vogue” me një kapele në kokë, me cigaren mes gishtash, duke pirë për qejf të vet. Vajza që është quajtur adoleshentja e përjetshme, duket se ndihet mirë me jetën që bën mes punës në radio dhe miqve të saj, të cilët padyshim janë të shumtë.

Alessia e sfilitur, heq dorë nga clubi Javën e kaluar ju treguam për Alessian, autoren italiane të programit “E diell”. Ajo mori përsipër drejtimin artistik të club “Vogue” në zonën e bllokut vetëm të enjteve, duke u kujdesur për muzikën dhe detajet artistike. Por ashtu si për shumë trille të tjera të saj, duket se kjo gjë iu mërzit shpejt dhe ka vendosur të heqë dorë duke iu përkushtuar vetëm televizionit. Por gjithsesi ajo ndjehet e kënaqur që kontriboi për mbarëvajtjen e këtij lokali në hapat e tij të parë. Tani me siguri do të shkojë aty si kliente. Shiheni nga fotoja sa e lodhur duket dhe mbi të gjitha natën e të dashuruarve nuk kishte asnjë partner pranë për t’i dhënë pak energji.

Poli dhe Adi, indiferentë ndaj vajzave të bukura Janë ulur në një tavolinë me dy vajza shumë të lezetshme e megjithatë bisedojnë pa fund me njëri tjetrin. Adi dhe Poli, të dy ish pjesëmarrës në “Big Brother” u fotografuan nga paparaci ynë te “Vogue” një javë më parë, natën e inagurimit. Poli është punësuar aty si ndihmës menaxher, ndërkohë që Adi ishte i ftuar. Të dy djemtë ishin aq të dhënë atë natë pas bisedave me njëri-tjetrin, sa harruan se nuk ishin të vetëm në atë tavolinë. Kushedi sa interesante ishte biseda!


SUPLEMENT

h z a n o s r e p

REDONA SADIKU

Një histori që nuk zgjati aq shumë sa pritej. Pirro Çako i ka dhënë fund historisë së tij të dashurisë më Anjën, juristen të cilës i kushtoi këngën me titullin “Anjushka”, duke e bërë publike ndjenjën e tij në festivalin “Kënga Magjike”. Por ka pak kohë që kantautori ka vendosur ta mbyllë përgjithnjë këtë histori, duke e konsideruar një kapitull të mbyllur të jetës së tij. Shkaku i ndarjes nuk ka qenë ndonjë konflikt, por thjesht humbje e interesit të Pirros ndaj Anjës. Ndarja ka rënë sy të miqve të tyre të përbashkët, për faktin se prej shumë javësh ata nuk janë parë më bashkë të frekuentojnë lokalet e natës, ashtu siç bënin gjithmonë. Pirro është parë vetëm në shoqërinë e meshkujve, miqve të tij, dhe po ashtu Anja në shoqërinë e mikeshave të saj, duke mos frekuentuar më të njëjtat lokale, për të shmangur kështu përballjen më njëritjetrin. Por kjo shkëputje e Pirros nga Anja mund të jetë bërë nga Pirro për një arsye tjetër. Mesa duket kantautori kërkon të bëjë një rikuperim të martesës së tij me sopranon e njohur Inva Mula, duke tentuar si fillim rikthimin në Paris pranë djalit 15 vjeçar, Anthony. Deri tani divorci i tij me Invën ka qenë ndër më të përfolurit në media. Janë komentuar arsye nga më të ndryshmet, ndërkohë që Pirro ka vendosur të bëjë një rikthim në jetën e tij të dikurshme, duke parë si mundësi ribashkimin me sopranon. Ka nisur kështu me shkëputjen fillimisht nga Anja, vajza me profesionin juriste, historia me të cilën nisi gati dy vite më parë. Edhe pse u mbajt e fshehtë nga të dy, u bë publike për herë të parë nga suplementi “Panorama Plus” janarin e kaluar. Tashmë ai është shkëputur nga ajo, edhe për faktin se nuk është ndarë ende nga sopranoja, dhe sepse ndoshta i ka lindur pak shpresë, që të ribashkohet me Invën. Gjithsesi një nga planet e tij si fillim është të shkojë dhe të qëndrojë pranë Anthony-t në Paris, djalit të tyre. “ANJUSHKA” DHE LIDHJA QË ZGJATI DY VITE Më shumë se një vit më

E SHTUNE 20 SHKURT 2010

17 plus PANORAMA

PIRRO ÇAKO Merr fund historia dy vjeçare me të dashurën Anja Kantautori humb interesin për juristen dhe projekton rikthimin e tij në Paris tek Inva Pirro dhe Anja në PUB, rreth një vit më parë

parë paparaci ynë e fotografoi kantautorin në shoqërinë e Anjës, në një lokal nate në Tiranë, në një nga daljet e tyre të rralla në publik. Pirro nuk dëshironte të

ekspozohej hapur për faktin se nuk ishte ndarë përfundimisht nga Inva, edhe pse ishte larguar nga Parisi dhe secili bënte jetën e vet në mënyrë të pavarur. Por

direkt pas publikimit të lidhjes së tij të re në Tiranë edhe pse vazhdonte të ishte i martuar, shkaktoi zemërim tek Inva, e cila menjëherë depozitoi kërkesë padi në

Adela dhe Bjordi më 28 shkurt si prezantues në klubin e fansave të “Vallëzim me yjet”

Adela dhe Bjordi në kinema një javë më parë

Ja ku na vjen edhe lajmi, kësaj here i saktë dhe përfundimtar. Momenti i shumëpritur për fansat e Adelës dhe Bjordit është fare afër. Mbas një jave çifti aq i dashur për publikun do të shfaqet në ekran me një program të moderuar prej tyre. Ky pro-

gram do të jetë në funksion të spektaklit të madh “Vallëzim me yjet” më regjizore Vera Grabockën dhe prezantuese Alketa Vejsiun. Çdo të dielë Adela dhe Bjordi do të drejtojnë një program ku diskutohet rreth konkurentëve të këtij spektakli, emra të cilët

ju tashmë i keni parë vetë në ekran, do të ketë bisedë me të eleminuarit, kërcime, debate, intervista dhe gjithçka tjetër që shërben për të kuptuar më mirë se çfarë mendojnë fansat për personazhet që garojnë për 50 mijë euro, çfarë mendojnë të eleminuarit, çfarë ndodh prapa kuintave dhe kush po preferohet më shumë. Ky është i pari rast që dy ish konkurentë të “Big Brother” arrijnë të prekin ëndrrën e tyre, televizionin me një program të drejtuar prej tyre. Deri tani kemi raste kur ata janë angazhuar në radio si psh Romina, Jonida, Adi por nuk ka dalë akoma ndonjë emër që të promovohej për të qenë pjesë e një formati televiziv. Të gjithë po presin se si do të jetë performanca e çiftit si prezantues, a do të arrijnë ata të gozhdojnë publikun para ekranit, njësoj si atëherë kur ishin brenda shtëpisë së “Big Brother”. Ne do t’i ndjekim për të marrë këto përgjigje.

Pirro, Inva dhe djali

Gjykatën e Tiranës, për divorc me Pirron. Zemërimi i saj ishte shtuar dhe për faktin se Pirro i kishte kushtuar një këngë të dashurës së tij me titullin “Anjushka”, me të cilën konkurroi në festivalin “Kënga Magjike”, dhe që kishte si fabul historinë e njohjes së tyre. “Dikush më tha emrin tënd zonjushe, sa pak për ty unë di”, janë dy nga vargjet pikante, që kantautori i njohur i kishte kushtuar Anjës. “Anjushka” nuk kishte qenë një emër artistik apo rastësor, siç kishte pohuar këngëtari, por një dedikim i qartë dashurie dhe përkëdheljeje të emrit Anja, vajza mbi 30 vjeç, me të cilën Pirro u shoqërua për gati dy vite. Po kush është Anja? Ajo nuk ka lidhje me artin, punon në një zyrë juridike dhe administratë publike. Me këtë këngë ai e këshillonte të ishte e kujdesshme në këtë “botë të turbullt”, madje të kishte kujdes dhe nga ai vetë. Anjushka, vajzë brune me kaçurrela, kishte pranuar që kjo këngë të mbante emrin e saj, si për ta përligjur në njëfarë mënyre lidhjen e tyre. Edhe pse ai e komentoi si një emër artistik, dhe si një dedikim kushtuar vajzave të bukura 17-vjeçare në fakt ky kishte qenë thjesht një truk. PIRRO DHE INVA, ENDE TË MARTUAR Divorci më i përfolur mes çiftit VIP, Inva Mula e Pirro Çako nuk dihet se sa mund të zgjasë, apo nëse do të ndëpritet në mes. Kjo për faktin se kantautori Pirro Çako, i cili është në pozitën e të paditurit, gjithmonë gjen shkak për ta shtyrë proçesin, duke nxjerrë justifikime të ndryshme. Është komentuar kjo si një lloj “hakmarrjeje” e artistit ndaj padisë që i bëri bashkëshortja Mula, e përfolur në të njëjtën kohë për një lidhje dhe plan të shpejtë martese me biznesmenin kosovar, Et’hem Ramadani vitin e kaluar, por edhe si një dëshirë të Pirros për ribashkim. Ndryshe ka ndodhur

me sopranon, e cila edhe pse ka kërkuar shtyrje të gjyqit vetëm për pamundësi për të qenë e pranishme, ka vazhduar t’i qëndrojë besnike vendosmërisë së saj për ndarje, duke mos krijuar asnjë iluzion ribashkimi me kantautorin. Edhe pse dy artistët nuk kanë pranuar të japin komente të mëtejshme thuhet që arsyeja pse Pirro po e shtyn gjyqin sa më shumë të jetë e mundur është se ndoshta shpreson që Inva të ndryshojë mendje. Por ky mund të konsiderohet një opsion ndërkohë që dy problemet kryesore kanë qenë përgjegjësia mbi djalin, si dhe apartamenti i përbashkët që kanë në Paris. Çështja më e diskutuar ka qenë kujdestaria e djalit të tyre 15-vjeçar Anthony, që tashmë jeton me të ëmën në Paris. Edhe atij i duhet të vendosë vetë se me cilin nga prindërit do jetojë, edhe pse dihet që jetën e ka të lidhur me Parisin pasi atje është rritur dhe po shkollohet. Kërkesa civile për divorcin e çiftit të njohur është depozituar në sekretarinë e Gjykatës së Rrethit të Tiranës më datën 1 prill të vitit të kaluar, nga ana e avokatit të sopranos, Petrit Çomo. Gjyqtarja që po shqyrton çështjen është Elona Gjoka. Deri më sot janë shtyrë shumë seanca. Ajo që duket, është një ndarje me shumë inat dhe mëri. Gjatë kohës që ata nuk e kishin deklaruar ende ndarjen e tyre edhe pse parimisht kishte ndodhur, ata u përpoqën të mos flisnin hapur për të në media, ndërsa të dy kishin krijuar lidhje jashtë kësaj martese. Inva me biznesmenin kosovar, Ramadami dhe Pirro në Tiranë, me vajzën e quajtur Anja. Tashmë që Pirro nuk del më me Anjën, po mendon të largohet për pak kohë në Paris, të qëndrojë pranë djalit, ndoshta një mënyrë kjo për të patur një mundësi riafrimi me Invën. Dëshirën e tij për ribashkim ai e përjetësoi sërish me një këngë, kësaj herë kënduar nga Soni Malaj, me titullin “Zemër e pakurdisur”.


PANORAMA plus 18

Zbulohen disa emra që do të futen te “Shtëpia e madhe” Elvana Gjata në dilemë për pjesëmarrjen në këtë reality show që do zgjasë 30 ditë BLERAND REXHEPI

“K-Production” në bashkëpunim me “RTV21”, në prill të këtij viti startojnë me një show spektakolar ku personazhe pjesëmarrës janë të gjithë fytyra publike shqiptare nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Mali i Zi. Oferta për të qenë pjesë e këtij spektakli u është bërë të gjithë VIP-ave përfshirë këtu këngëtarë, humoristë, aktorë, por disa prej tyre nuk kanë dëshiruar të jenë pjesë e lojës, duke i thënë “jo” ofertës. Ne nuk dëshirojmë të citojmë ata që kanë refuzuar ofertat, por këtë radhë “Panorama plus” vendos të zbulojë disa emra potencial që do të jenë pjesë e spektaklit. Përveç Big Mamës, në lojë do të hyjnë edhe emra të tjerë të njohur të botës shqiptare të spektaklit. A DO TA NDAJNË KREVATIN NORA DHE ROBERTI, NE “SHTËPINË E MADHE” Hyrja e një prej çifteve më të popullarizuar dhe më të ekspozuar të ekranit, Nora Istrefit dhe Robert Berisha në spektaklin e ri me VIP-a, ka ngjallur interes të madh në opinion. Që të dy akoma nuk kanë vendosur nëse privatësinë e tyre do ta ndajnë me fansat. Ka qenë pikërisht oferta e “K-Production” që çifti të jetë në dilemë nëse duhet ta pranojnë ofertën apo jo. Edhe pse ata tashmë bashkëjetojnë në një apartament në Prishtinë, këngëtarja akoma vazhdon të “mohojë” bashkëjetesën me të fejuarin duke thënë se bashkëjetesa është një lloj martese e cila të çon deri në ndarje. Pasi lançoi klipin “Sekret”, për momentin nuk ka plane në muzikë dhe këto kohë është duke u dhënë fund aranzhimeve nëpër koncerte, pasi së shpejti do të bëhet pjesë e spektaklit duke u mbyllur për një kohë brenda në “Shtëpinë e madhe”. Nuk kemi mundur të mësojmë shifrën me të cilën do të paguhet gjatë qëndrimit, por duke qenë një ndër çiftet më të popullarizuar në Kosovë, sigurisht që pagesa për një ditë qëndrimi do të jetë e lartë. Kanë ngelur gati të vetëm si çift në estradë, sepse dita ditës po shohim ndarje të shumta. Pritet të shihet se a do ta ndajnë së bashku krevatin Nora dhe Roberti?! E kontaktuar prej nesh këngëtarja tregon: “Kam ftesë, të mos them edhe lutje, që të jem pjesë e këtij reality show së bashku me Robertin, por kemi vendosur që të mos jemi të dy, arsyet janë të shumta. Por gjithsesi mendoj që do të jetë interesante për publikun”. LABINOT GASHI “FUT” HUNDËT GJITHANDEJ Është moderatori më i njohur në Kosovë. Ai, “RTV21”-in e bëri si shtëpinë e tij duke udhëhequr emisione të shumta në këtë shtëpi televizive. Nga emisionet e mëngjesit e deri në emisionet e fundjavës, programet për Vitin e Ri, etj, të gjitha kalonin nëpër duart e Labinotit. Si duket edhe këtë radhë ka vendosur t’u bashkangjitet VIPave në këtë spektakël. Me

SUPLEMENT

E SHTUNE 20 SHKURT 2010

KOSOVARËT ZGJEDHIN ELVANËN Duke mos dashur që të anashkalohen fytyrat publike nga Shqipëria, organizatorët e këtij programi kanë vendosur që të bëjnë oferta të ngjashme edhe disa këngëtareve nga Shqipëria të cilat për momentin janë shumë të njohura dhe të dashura për publikun në Kosovë. Soni Malaj dhe Elvana Gjata janë dy prej këngëtareve të cilat kanë pranuar oferta nga “K-Production”. Kështu flitet në Prishtinë, por pjesëmarrja e tyre akoma vazhdon të jetë e pasigurtë, pasi të njëjtat burime të “Panorama plus” thonë se që të dy këngëtareve u është bërë oferta, por akoma nuk dihet nëse do të jenë pjesë e lojës. Soni Malaj për momentin është e angazhuar te spektakli “Vallëzim me Yjet” dhe ka gjasa që të mos e pranojë ofertën kurse Elvana duke pasur një lidhje dashurie por edhe shumë angazhime, mund dhe të refuzojë. Për shkak të frikës nga dështimi i emisionit, organizatorët kishin vendosur që t’i bëjnë oferta pikërisht VIP-ave më të dashur për publikun.

të mësuar emrin e tij, nëpër forume të ndryshme komentohet se Labi dëshiron të fusë hundët gjithandej kur bëhet fjalë për VIP-a. I ka kaluar të 30-tat dhe akoma nuk është i martuar dhe nuk ka deklaruar ndonjë lidhje dashurie. Labi moderon edhe shumë koncerte nëpër diasporë dhe është shumë i angazhuar nëpër spektakle të ndryshme gjithandej ku jetojnë shqiptarët. MEDA BEHET PJESË E LOJËS PËR TË RIKTHYER FAMËN, STUPCAT PËR TË RRITUR SHIKUESHMËRINË Pjesë e këtij spektakli do të jenë edhe këngëtari Mehedin Përgjegjaj-Meda dhe grupi i humoristëve më të famshëm për momentin në Kosovë, “Stupcat”. Këngëtari Meda është martuar para disa viteve, por kohëve të fundit flitej për një ndarje të mundshme nga bashkëshortja Luljeta, e cila jetonte në Suedi dhe më herët kishte qenë fanse e tij. Më vonë doli vetë këngëtari që e përgënjeshtroi këtë thash-

ethem, por qëkur është martuar, ai nuk është parë në ndonjë eveniment me bashkëshorten, ndërkohë që kur ishin të fejuar pozonin edhe nëpër kopertinat e revistave. Por lind pyetja, pse pikërisht kjo hyrje e tij në spektakël? Një kohë Meda ishte shumë i kërkuar nëpër koncerte, emisione dhe intervista. Albumet e tij shiteshin në shifra rekord në Kosovë dhe diasporë. U shpall këngëtari më i paguar. Muzika që kultivonte Meda, ishte kryesisht “tallava” dhe e kopjuar nga serbët dhe bullgarët. Dy vitet e fundit Meda nuk përmendet shumë dhe nuk kërkohet! Ndoshta për këtë shkak ka vendosur të bëhet pjesë e këtij emisioni për të rikthyer famën e dikurshme?! Për sa u përket humoristëve, të tre djemtë e këtij grupi Vedati, Osmani dhe Mensuri janë shumë të pëlqyer në Kosovë dhe diasporë. Janë të paktë ata që bëjnë humor me cilësi për momentin. Pasi janë shumë të popullarizuar, janë zgjedhur pikërisht për të qenë pjesë e spektaklit mbase edhe për të rritur shikueshmërinë e tij. ALBËRIE HADËRGJONAJ DHE GJYSTE VULAJ PRANOJNË SFIDËN Oferta të ngjashme kanë pranuar edhe këngëtaret Albërie Hadërgjonaj dhe Gjyste Vulaj. Albëria

është nga Kosova por e njohur edhe në Shqipëri, ndërsa kohëve të fundit i mungonte ekranit në Kosovë. Ajo bëri një rikthim me disa këngë të reja, njëra prej tyre kushtuar edhe Ibrahim Rugovës. Është cilësuar si një ndër vokalet më të bukura të estradës shqiptare. Albëria ishte e martuar pastaj e divorcuar e prapë e rimartuar, dhe nënë e dy vajzave të rritura dhe këtë radhë ajo ka vendosur të sfidojë veten me disa kolegë të estradës në këtë spektakël. Njihet si një tip femre shumë e matur në të shprehur dhe në veprime, kështu që brenda në atë shtëpi sigurisht që do presim një show me karakter serioz... Edhe Albëria vendos të rikthejë famën e dikurshme në Kosovë duke u bërë pjesë e kësaj oferte. Ndërkohë që këngëtarja tjetër Gjyste Vulaj bëhet pjesë e këtij spektakli. Lind pyetja pse Gjystja ka vendosur të marri pjesë aty? Është e martuar, nënë e një vajze, e pasur dhe shumë e angazhuar nëpër koncerte, mbrëmje muzikore e dasma. Ndoshta ky do të jetë një relaks për Gjysten pas lodhjes që sjell profesioni i këngëtares. Edhe për këto dy këngëtare nuk është bërë e ditur shuma e honorarit me të cilën do të paguhen.

Big Mama mbushet me energji para hyrjes në spektakël Qysh kur ka rënë nga pesha atë e gjen gjithandej. Kohën e lirë është duke e shfrytëzuar për të dalë në ajër të pastër me shoqëri. Jeta publike nuk e vë në siklet me kusht që të argëtohet me miqtë e saj. Këtë radhë paparazi ka shkëputur disa foto kur këngëtarja Big Mama ka qenë duke u argëtuar me balonë në një park në qytetin e Shkupit. Edhe pse është nga Tetova, ajo për shkak të punës shpesh gjendet në Shkup. Është pronare e dy butiqeve me fustane në Tetovë dhe Shkup ndërkohë udhëheq edhe një emision argëtues në televizionin Alsat-M. Së fundi këngëtarja ka pranuar ofertën për të qenë pjesë spektaklit “Shtëpia e madhe” në Kosovë. Duke njohur karakterin e saj si një femër pa komplekse, sigurisht që programi do të jetë shumë interesant me paraqitjet, shakatë dhe surprizat e Bigit!


SUPLEMENT

E SHTUNE 20 SHKURT 2010

22 plus PANORAMA

Maskohen PD-istat, Jozefina preferon të dalë zbuluar Një ballo me maska e stilit venecian. Kjo ka qenë ideja e festës së organizuar të premten e kaluar në një nga lokalet e kryeqytetit. E konceptuar si një mbrëmje veneciane, gjithçka nisi në orën 21 dhe festa u organizua nën kujdesin e veçantë të kryetares së Parlamentit zonjës Jozefina Topalli. Personalitete të politikës, artit, kulturës, gazetarisë dhe botës së biznesit ishin të ftuarit e kësaj feste dhe të gjithë kishin me vete maskat. Në mbrëmje ishin rreth 260 të ftuar ndërkohë që atmosferës ia shtonte lezetin spektakli i përgatitur me këtë rast. Mbrëmja vene-

ciane pati një program të ngjeshur, ku performuan xhonglerë, arlekinë dhe akrobatë në hyrjen kryesore nga Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, si dhe në ambientet e brendshme. Kjo trupë artistike performoi non-stop, duke alternuar situatat artistike që u zhvilluan. Përgjatë natës po ashtu u zhvilluan dhe performanca të disa prej balerinëve më në zë, këngëtarë lirikë interpretuan disa pjesë klasike, dy artistë konceptualë shpalosën veprat e tyre më të mira si dhe xhonglerë, arlekine dhe akrobatë performuan gjatë gjithë mbrëmjes. Një trio har-

Monika mes demokratëve preferon të maskohet

qesh luajti në hyrje të ambientit, si dhe një kuartet performoi njëkohësisht në ambientet e brendshme muzikë baroke dhe rondo veneciane. Ko festë ka ardhur në Shqipëri nga shteti fqinj Italia dhe më konkretisht nga Venecia rreth 203 vjet më parë, pikërisht në qytetin e Shkodrës duke u bërë si një promotor për shkëmbimin kulturor mes dy vendeve. Ka vijuar të festohet edhe pas viteve ‘90 në të njëjtin qytet por organizatorët kanë menduar ta eksportojnë atë në kryeqytetin e Shqipërisë, në Tiranë duke e kthyer tani e mbrapa në një traditë.

Foto nga nata veneciane te “Folia”

Ajo ka maskuar veten dhe të bijën, të cilën e merr me vete në çdo aktivitet. Nuk ka ngurruar të vendosë maskën si një rregull i festave të këtij lloji, ndërkohë që veshja e saj ka qenë mjaft elegante. Ka ndenjur me deputetet e PD-së në një tavolinë por më pas ka lëvizur për të takuar të njohurit e saj, pjesëmarrës në këtë mbrëmje. Monika është gjithnjë e pranishme në evente të tilla, në përgjithësi merr me vete fëmijët e saj, meqë i shoqi si Ministër i Jashtëm ka një axhendë të ngjeshur.

Jozefina maskon fëmijët por jo veten Nëse si rregull i pashkruar i kësaj feste veneciane është vendosja e maskave, kryetarja e Parlamentit nuk e ka respektuar atë. Ajo është kujdesur për maskat e djalit dhe të vajzës së saj, madje ia ka vendosur vetë ato, por për vete ka preferuar të rrijë zbuluar. Duket se të njëjtën zgjidhje kanë preferuar edhe deputetet Arenca Trashani dhe Rajmonda Bulku të cilat kanë ndenjur gjatë darkës në të njëjtën tavolinë me zonjën Topalli por në një moment të caktuar i kanë vendosur maskat. Ajo që të binte në sy atë darkë ishte fustani i zi i zonjës së parë të Parlamentit, shumë fashion dhe elegant. Gjithashtu edhe e bija kishte një veshje po aq elegante. Duket qartë se femrat e familjes Topalli janë shumë e apasionuara pas veshjeve. Në çdo eveniment zyrtar ose jo zonja Topalli duket që kujdeset në çdo detaj për veshjen dhe aksesorët. Vështirë ta shohësh të veshur dy herë njëlloj por gjithmonë shumë bukur.

Gerti Bogdani zbavitet me miqtë dhe të fejuarën Ndër politikanët pjesëmarrës në festën e karnevaleve veneciane binte në sy edhe prezenca e deputetit të ri dalë nga radhët e PD-së, Gerti Bogdani. Ai ka përfituar nga kjo darkë për të biseduar me miqtë dhe për të kaluar një mbrëmje të veçnatë me të fejuarën e tij, Edlirën. Me siguri Gerti është ndjerë mirë dhe e ka shijuar mbrëmjen pasi e dimë se ai është i apasionuar mbas festave dhe jetës së natës. Në atë ambient ku nga politika ishin të ftuar vetëm demokratë, ai është ndjerë si në selinë e tij blu.

Olta Gixhari mbulon fytyrën por zbulon gjoksin Nuk është kursyer në dekoltenë e saj të ekzagjerur Olta Gixhari, aktorja e njohur. Ka vendosur që në mbrëmjen veneciane të paraqitet e veshur me fustan të zi dhe bizhu klasike dhe mbasi ka përshëndetur gjithë të njohurit e saj në mbrëmje, ka vendosur maskën në fytyrë. Kështu më pas të gjithë e kanë pasur të lehtë ta njohin falë gjoksit të saj të pa maskuar me rroba.

Kastro Zizo këngë dashurie me Zanfina Ismajlin Një klip i ri që do të jetë pjesë e albumit të tij më të fundit e që do të publikohet shumë shpejt. Kastro Zizo ka ftuar në duet kësaj here Zanfina Ismajlin, për këngën më të re bazuar në një fabul dashurie. Është një bashkëpunim shumë ndryshe i këngëtarit, që do të vijë nëpërmjet një klipi shumë të ngrohtë dhe të veçantë. Ky do të jetë dueti i tij i fundit me një këngëtare kosovare, që do të pasohet me një bashkëpunim tjetër me Arbëreshe Hajdarin, një këngëtare tjetër nga Gjilani. Nuk dihet se kush ia ka bërë ftesën i pari, gjithsesi bashkëpunimi me këngëtaret femra është një nga gjërat që Kastro e bën gjithmonë. Së fundi ai ka realizuar klipin me Ingrid Gjonin dhe këngëtarin që njihet me emrin OG. Ndërkohë po punon për realizimin e një filmi aksion. Kastro e provoi aktorin në filmin me metrazh të gjatë “Farmakon” të regjisorit Joni Shanaj, në një rol kryesor me Olta Gixharin. Pak muaj më parë ai ishte në Çeki për filmin Serbo-Maqedonas-Çek me titull “Pilivesa”, ku kishte rolin e një vrasësi serial.Kjo ishte prova e dytë që Klevis Bega të shijonte eksperiencën e kinemasë. Ishte një sugjerim që iu bë regjisorit Dejan Gologic nga miku i Kastros, regjisori i njohur i klipeve muzikore të momentit, Aleksandër i Maqedonisë. Ndërkohë që përsa i përket muzikës, kënga e tij më e fundit ishte “I penduar” me të cilën konkurroi në “Kënga Magjike”, dhe ku fabula e shkruar nga Pirro Çako bazohej në jetën e tij personale, drejtuar bashkëshortes së tij me të cilën është në një proces divorci.


E SHTUNE 20 SHKURT 2010

PANORAMA plus 20

ta s i rv e t In

SUPLEMENT

R OBER TALIA J

e fëmijëve meritojnë Pse guxova ta fyeja Mamatë 10, baballarët kartonin e verdhë publikisht Albanon KLOTILDA HARKA

Kundër rrymës para viteve 90-të, kundër rrymës tani. Duket si një artist që i pëlqen të jetë gjithnjë kundër, ashtu si dhe tek “Gjeniu i vogël”, ku përfaqëson gjykuesin e rreptë të talenteve të vegjël. Por Robert Aliaj zbulon natyrën e tij origjinale dhe të hapur. Çka ndodhur me jetën e tij pas viteve ’90-të, karriera me artin figurativ, dhe muzika si dashuri e plagë e vjetër, i sjell në një rrëfim të veçantë për veten Robert, jeni i vetmi që bëni zhurmë në spektaklin “Gjeniu i vogël”? Si do ta komentonit? Mos doni të thoni që diversiteti dhe objektiviteti bën zhurmë? Padyshim unë kam një qëllim të jem vetvetja, të përpiqem të vendos një logjikë në mënyrën se si duhet gjykuar në një eveniment si “Gjeniu i vogël”, ku përveç aspektit zbavitës, rëndësi të veçantë merr edukimi, formimi i tyre. Si e shikoni përfshirjen tuaj në këtë spektakël, çfarë modele këngëtarësh sugjeroni? Unë nuk dua të investoj kohën time për të përgatitur këngëtare si zëvendësues tellallesh, joooo. Por artistë që do të kuptojnë se arti është në radhë të parë një ngacmim intelektual, një ide, një angazhim. Me këngën, zogjtë komunikojnë emocionet e tyre, por transmetojnë edhe mesazhe. Pra, të këndosh nuk është vetëm një akt instiktiv, por mbi të gjitha tek ne njerëzit duhet të ketë dimensionin human që mungon te kafshët, shpezët, etj. Ju nuk kurseheni me revoltë ndaj anëtarëve të tjerë të jurisë si; Robert Radoja, Alma Bektashi, Nertila Koka. Keni ndonjë koment për secilin prej tyre. Çfarë ju veçon nga ata? Mendoj se pyetja më e saktë duhej të ishte: ç’të përbashkët kemi ne? Ne jemi shqipfolës, ka edhe dialektfolës në juri. U përkasim dy botëve të ndryshme. Ideja nuk është që unë t’i kryqëzoj ata, por së bashku të kryqëzojmë një mentalitet të prapambetur. Nënshtrimi është përbuzës, unë do të kisha të drejtë të revoltohesha, të ndjehesha i fyer, nga përulja dhe nënshtrimi që demonstruan ata para Albanos, në prezencë të fëmijëve tanë. Këtu është e rëndësishme të kuptojmë mesazhin që duhet t’u përcjellim fëmijëve tanë të Gjeniut. Prania e Albanos tek Gjeniu ishte një provë e qartë se respekti është konfonduar me nënshtrimin, ashtu siç polici ndonjëherë të jep përshtypjen e dordolecit. Dhe kur ky kompleks demonstrohet nga vetë artistët tanë, është tepër e rëndë. Respekti është reciprok. Albano vjen në Shqipëri me një repertor, që do ta kishte zili vetëm gjyshja

Një nga pjesëtarët e jurisë së “Gjeniut” rrëfen arsyen pse iu kundërvu yllit të muzikës italiane

ime….. Nuk më intrigon. Pastaj, kuptohet që dëshira për të kënduar shqip i mungon, por këtu kemi mungesë elegance dhe injorim kundrejt një audience që po e himnizon me të padrejtë, dhe që e vendos vetveten në një pozicion inferior dhe poshtërues. Atëherë shtrohet pyetja: Meriton publiku shqiptar përbuzjen? E meriton Albano respektin tonë? Cili është kontributi i tij në muzikën dhe kulturën

tonë? Please! Për ju janë normale debatet që ju shkaktoni në atë skenë vetëm me fëmijë? Nëse debatojmë s’ka asgjë negative dhe të qëllimshme. Nuk duhet të keqkuptohemi dhe nuk ka vend për t’i marrë këto debate si konflikte personale. Vizioni nga i cili unë gjykoj, vjen nga një eksperiencë dhe ballafaqim me artistë dhe hapësira artistike internacionale, ku gatuhen vlera

artistike të vërteta dhe me një gjuhë artistike ndërkombëtare. Unë nuk jam një këngëtar lokal, karriera e të cilit kufizohet me aktivitete dasmash ose lokalesh, ose në rastin më të mirë, ndonjë festival që mbi të gjitha është një konfrontim vlerash midis artistëve lokalë. Në fund të fundit unë vij këtë vit në skenën e “Gjeniut të vogël” mbas shumë aktivitetesh, vlera e të cilave nuk mund të konceptohet nga një këngëtar provincial. Cilat janë këto aktivitete, cila ka qenë karriera juaj këto vite? Për shembull Bienialja e Venecias, Bienialja e vendeve të Balltikut, në “New York Night Visions” në Nëntorin e kaluar dhe ajo në Miami në USA. Shumë të tjera në Bruksel, Athinë, Teheran, etj. Qëllimi nuk është të flas për veten time, por përpara se të hapim gojën le të hapim mendjen. Të reflektojmë te fëmijët respektin për artistët shqiptarë mbi të gjitha dhe le të vlerësojmë njëritjetrin, t’u japim atë që meriton. Ne nuk duhet të masim forcat tona në një konkurs femijësh. Unë tentoj të ngacmoj dhe

Sezoni i ri “Portokalli” rikthehet më 7 mars me të njëjtën trupë aktorësh Sezoni 2010 i spektaklit “Portokalli” starton më 7 mars në ekranin “Top Channel”, ndërsa publiku është kurioz për të rejat që do të vijnë në këtë sezon. Stafi i këtij spektakli humori dhe trupa e aktorëve, ka punuar gjatë kësaj periudhe pauze për të sjellë të rejat e fundit, që do të jenë shumë karaktere që kanë qenë gjatë sezoneve të mëparshëm. Në këtë sezon do të vijnë çdo javë role të reja, si dhe padyshim nuk do mungojnë personazhet e prezantuara gjatë vitit 2009. Aktorët do të vazhdojnë t’i shkruajnë vetë pjesën më të madhe të teksteve, ashtu siç kanë bërë më parë. Edhe pse është krijuar tashmë një galeri e tërë karakteresh që shpesh hyjnë dhe dalin nga spektakli “Portokalli”, një pjesë të kon-

Rovena shton në peshë

Rovena Dilo dhe Eranda një javë më parë në kinema

siderueshme të shfaqjes do e zënë imitimet e personazheve VIP. Shfaqja do të jetë “live”, të premten dhe të shtunën në sallën pranë ish-ekspozitës, ndërsa të dielën do të transmetohet në mbrëmje në ekranin e “Top Channel”. Stafi është i njëjti dhe përbëhet kryesisht nga regjisori Altin Basha, drejtues Amarda Toska e Agron Llakaj, dhe kostumografe Ilirjana Basha. Në sezonin 2009 trupës së aktorëve iu rikthye aktori korçar Arben Dervishi, i cili kishte luajtur më parë baristin pijanec. Në këtë sezon nuk pati hyrje të aktorëve të tjerë përveç gjashtë aktorëve të rinj që u bënë pjesë e këtij spektakli humori në sezonin 2008, dhe që do të vazhdojnë të luajnë ende.

Duket se jeta bashkëshortore po ecën shumë mirë për këngëtaren e njohur Rovena Dilo. Rreth një vit më parë u mësua se ajo është martuar me një futbollist dhe në intervista të ndryshme nuk ka ngurruar të tregojë se gjithçka po shkon si mos më mirë. Fundjavën e kaluar paparaci ynë e gjeti në kinema “Millenium” në shoqërinë e mikes dhe koleges së saj Eranda Libohova. E nëse kjo e fundit tregohet shumë e kujdesshme me linjat duke ruajtur gjithmonë të njëjtën peshë, Rovena duket se ia ka varur pak kësaj gjëje. Lehtësisht mund të dallohet nga kjo foto se këngëtarja ka shtuar në peshë paçka se veshja është e tillë që arrin të fshehë detaje nga pjesët e trupit. Mbase mund të jetë për faj të dimrit të ftohtë kur në përgjithësi është përtesë të mbash dietë apo të bësh palestër, por duke patur parasysh se për një këngëtare linjat janë shumë të rëndësishme, shpresojmë që nga pranvera Rovena ta marrë situatën në dorë pasi ne e kemi pëlqyer më shumë kur ishte elegante.

Ç’mendim keni për notën 10 që u jepet konkurrentëve të “Gjeniut”? E para u fillua me vlerësime surreale, maksimale. M’u krijua përshtypja se tani që të gjithë morëm notën 10 nuk ka më sens të vazhdojmë, nuk ka më motivim. Më e rrezikshmja, asnjë nga fëmijët nuk pranon me më pak se 10. Në vend që t’i orientojmë, po bëjmë të kundërtën, po i keqedukojmë. Më shumë se gjithçka ata kanë nevojë për një vizion të qartë. Si është marrëdhënia juaj me mamatë e fëmijëve? Mamatë e mrekullueshme më japin kurajo të vazhdoj të jem siç jam. Nuk ka asnjë keqkuptim midis nesh. Ka vetëm një lëndim të momentit që shpejt kthehet në arsye për t’u përqafuar, dhe kjo është magjia. Të gjitha mamatë do të marrin notën dhjetë se e meritojnë, janë të mrekullueshme. Unë dua t’i falenderoj ato Vajza e Robertit, Gala për kurajon dhe mbështetjen që u japin fëmijëve dhe mua. Baballarët kanë kartonin e verdhë. Të jesh gjykues i rreptë e favorizon mundësinë për t’u dukur simpatik? Të jesh një gjykues i rreptë dhe objektiv, nuk do të thotë se nuk je simpatik dhe i dashur, përkundrazi, ai është treguesi më i qartë i angazhimit dhe seriozitetit në raport me detyrën që ke marrë përsipër. E rrezikshme është vetëm atëherë kur këto role zëvendësojnë njëra-tjetrën. Çfarë ndodh në backstage, fëmijët ju qëndrojnë afër apo larg? Në backstage fëmijët më rrethojnë me dashuri të plotë dhe më dhurojnë shumë afeksion e ngrohtësi. I dua edhe më shumë, sepse kërkoj perfeksionin dhe moskënaqjen e tyre me pak, dhe mospajtimin me paaftësinë. Ata nuk do ta meritonin një juri mediokre.

të zhvillojmë një debat pozitiv dhe konstruktiv, që do t’i shërbente rolit tonë si gjykues e kritik të fëmijëve. Ju kujtoheni si këngëtari i dashurisë në vitet ’80. Keni qenë ju një artist i kontestuar, mund të rrëfeni ndonjë paskuintë nga festivalet atëherë? Unë kam qenë ai që jam. E vetmja gjë që do të them është: që unë refuzova të vazhdoj të këndoj sepse m’u bë e pamundur të shprehja ato shqetësime që kisha si artist në raport me muzikën. Duket sikur keni lënë një rrugë përgjysmë në muzikë, do t’i riktheheni tani dhe në ç’mënyrë? Besoj se ka mbijetuar te mua dëshira për muzikën. Eshtë një dashuri dhe plagë e vjetër, që po u rindez, besoj do të shprehet në përmasë të plotë. Por çfarë ka ndodhur me jetën tuaj pas viteve ’90. Karriera juaj artistike dhe jeta private? Që t’i përgjigjesha kësaj pyetjeje nuk do më mjaftonin orë, por besoj se ja kam dalë mbanë të ruaj një ekuilibër dhe klimë të shëndetshme midis karrierës dhe jetës familjare. Secila ka marrë prioritetin e duhur në momentin e duhur. Çfarë ju ngacmon më tepër në këtë fazë të krijimtarisë suaj, ç’botë është ajo që mund të gjendet në pikturat tuaja?

Piktura ka qenë pika e nisjes e gjithë aktiviteteve që unë kam lëvruar e manifestuar. Në vitet ‘90, unë e braktisa muzikën, sepse ajo më la një shije të hidhur, edhe pse ishte pothuajse e pamundur të arrija ato që kisha në kokë. Një pyetje për pamjen, stilin, look-un tuaj…. Është Roberti që fsheh moshën e artistit, apo artisti brenda tij e bën Robertin të ndihet i ri? Unë jam një i ri tepër naiv për të menduar një strategji, të fsheh atë që nuk është. Nuk më pëlqen të fshihem mbas gishtit tim të madh. Mendoj se ëndërrimi dhe pasioni më kanë mbajtur në formë, për aq kohë sa do të jem i aftë të ëndërroj, besoj ta dominojë mplakjen biologjike. Shumë pak e dinë që ju jeni baba, a keni zbuluar gjeniun te vajza juaj e vogël? Unë mbi të gjitha jam babai i një djali, pastaj edhe i vajzës. Gala, vajza ime, ka marrë shumë nga temperamenti im, është shumë ekspresive dhe intuitive, ka shumë ndjenjën e ritmit dhe poezi në gjithë qënien e saj. Vizaton, këndon dhe vallëzon shumë dhe me shumë sensualizëm. Besoj se nuk do t’i zhgënjejë parashikimet tona dhe dikur shpresoj se do t’i ngjitet dhe Gala shkallëve drejt podiumit të “Gjeniut të vogël”. Unë mendoj se te çdo fëmijë fshihet një gjeni i vogël.


SUPLEMENT

E SHTUNE 20 SHKURT 2010

21 plus PANORAMA

KLODI”BIG BROTHER”

Si arriti të prekë Mediasetin djali nga Shqipëria, në programin e Maria De Filipit Miqësia speciale me Zhuljetën e “Big Brother”

Klodi me Kledin dhe një maestre baleti italiane

Ai është i veçantë dhe ka mjaftuar një javë për ta kuptuar këtë fakt. Klodian Çela, edhe pse u fut në “Big Brother” mbas tre javësh, arriti të gjejë mekanizmat e duhur për të qenë protagonist brenda shtëpisë. Dhe menjëherë ka lindur kurioziteti për të mësuar më shumë për jetën e tij para se të futej në kompeticion. Miqtë e tij na tregojnë se Klodi është një djalë shumë i shkathët dhe e ka çarë jetën jo pa vështirësi. Si çdo i ri edhe ai ëndërronte perën-

dimin dhe arriti ta prekë atë rreth 18 vite më parë, kur ishte akoma adoleshent. Me një fëmijëri të vështirë, ai e kuptoi menjëherë se për të bërë jetën që ëndërronte duhej të punonte shumë. Dhe sot pas kaq

vitesh mund të thuhet se ia ka dalë si pak bashkëkombas të tij që kanë emigruar larg. Ka preferuar të bëjë punë që janë brenda natyrës së tij duke tentuar që të jetë sa më afër artit, në mënyrë që puna mos të ishte vetëm lodhje por edhe qejf. Në Itali u shpëngulën edhe vëllezërit dhe motrat e tij, ndërkohë që gjithsecili arriti të gjejë rrugën e vet, por botën e artit, madje edhe atë të televizionit, arriti ta prekë vetëm Klodi. MENAXHERI I SHKOLLËS SË KLEDI KADIUT Të gjithë u surprizuan kur panë balerinin e njohur Kledi Kadiu, teksa fliste për Klodin në klipin e prezantimit. Në fakt lidhja me të është e hershme dhe vijon të jetë e fortë edhe pas kaq vitesh. Klodi ka qenë menaxher e njërës prej shkollave të baletit që Kledi ka hapur në Itali, një biznes që po i ecën shumë mirë. Kjo ka bërë që lidhja mes tyre të forcohet pasi Kledi ka parë te Klodi një djalë që punon fort dhe e dashuron artin. Më pas Klodi është bërë drejtor artistik i një klubi shumë të famshëm në Milano që quhet QI, vend ky që u bë edhe pika e takimit të tij me miq të vjetër dhe të rinj. HYRJA NË MEDIASET Duket e pabesueshme por edhe botën e televizionit Klodi arriti ta prekë dhe jo në një program dosido por pikërisht tek “Amici”, një

Këto foto janë realizuar nga paparaci ynë vetëm një javë para se Klodian Çela të futej në “Big Brother” , natyrisht teksa ishte në gjurmim të vajzave të njohura, pa e ditur se djalit që ato kishin në krah, do t’i duhej vetëm një javë për tu njohur më pas nga të gjithë shqiptarët. Ai gjendej në club “Vogue” natën e iangurimit mes figurave publike. Thuhej se ai ishte atje pasi shoqëronte Zhuljetën, ish pjesmarrëse në “Big Brother 2”. Sipas informacioneve tona njohja dhe miqësia e Klodit me Xhulin është e vjetër pasi kjo e fundit kishte dajën komshi me Klodin në Lezhë dhe kishte zënë miqësi me motrat e Klodit por edhe me të. Janë ritakuar mbas disa vitesh, kur Klodi erdhi në Tiranë për të marrë pjesë në “Big Brother” dhe kanë kaluar shumë kohë në shoqërinë e njëri tjetrit. Për Xhulin, Klodi është një shok i mirë, madje ajo e konsideron atë si vëlla.

program i talenteve të reja që drejtohet nga Maria De Filipi. Ne e dimë që kjo figurë e rëndësishme e televizionit italian ka përkrahur shumë shqiptarë për të bërë karrierë në televizion. Mjafton të kujtojmë Kledi Kadiun, Ambeta Toromanin, Ilir Shaqirin, Oni Pustinën etj. Por ia ka dalë edhe Klodi duke marrë postin personal, designer për balerinët që marrin pjesë në këtë program. Pra autorët e programit ia besuan pikërisht Klodit look-un e balerinëve të spektaklit duke besuar në talentitn e tij.

Klodi me Hueidën një javë më parë në Pub

Policia shoqëron gazetarin Sokol Balla për parkimin Policia e kryeqytetit ka shoqëruar dje gazetarin Sokol Balla. Ngjarja ka ndodhur mesditën e djeshme, rreth orës 14:00 dhe ende nuk dihet se cilat janë arsyet e kësaj. Makina e gazetarit Balla, tip BMW me targë të kryeqytetit, është ndaluar në kryqëzimin e Rrugës së Dibrës, në Rrugën e Barrikadave, nga polici i qarkullimit. Pas kësaj, aty kanë mbërritur me një autoveturë policie edhe disa efektivë të patrullës së përgjithshme, njëri prej të cilëve ka hipur në makinën e gazetarit dhe pastaj e ka shoqëruar drejt Drejtorisë së Policisë. Ende nuk dihet arsyeja e shoqërimit, ndoshta mund të ketë qenë ndonjë ngatërresë e bluve, pasi Policia e Tiranës e mohoi dje këtë fakt që është fiksuar në foto.

Klodi me Zhuljetën një javë më parë

NË “BIG BROTHER” PËR TË PROVUAR NJË EMOCION TË RI Ata që e njohin tregojnë se Klodi ka hyrë aty jo për të fituar 100 mijë euro, por thjesht për të provuar një eksperiencë unike. Por ka edhe një arsye tjetër. Miqtë tregojnë se Klodit i është shkrepur në kokë të merret me televizion në Shqipëri dhe mbase ky mund të jetë një rast i mirë për ta bërë realitet këtë trill të tij.

Oni Pustina në garë për 50 mijë euro, aq sa i “grabiti” Ambetës Modeli i njohur Oni Pustina së bashku me balerinën bionde Greta, bëri përshtypje dhe u pëlqye në natën e parë të kërcimit “reality show-t” “Vallëzim me yjet”, që u transmetua të enjten në mbrëmje në “Vizion Plus”. Pas ndarjes nga balerina Ambeta Toromani, Oni ka lënë për pak kohë Italinë, për të qenë pjesë e këtij spektakli, që do të mund ta kthejë në një balerin të vërtetë, apo në posedues të 50 mijë eurove, nëse arrin të fitojë kupën. Pas ndarjes me balerinën me famë në Itali, duket se Oni do t’ia kalojë mirë me Gretën, partneren shtatlartë, për të cilën juria e spektaklit aludoi për një “feeling”, që u vu re gjatë kërcimit. Tani për tani nuk mund të flitet për më shumë detaje rreth afrimitetit të tyre, gjithsesi për Onin 39-vjeçar, tashmë të lirë, asgjë nuk mund të bëjë përjashtim, edhe pse ai tha që “nuk e kam zakon të flirtoj me partneret”. Mesa duket qëllimi i tij kryesor

është të fitojë, qoftë për sfidë ndaj balerinës profesioniste Ambeta, apo dhe për të fituar paratë. Oni tashmë ndodhet në një proces gjyqësor në Gjykatën e Tiranës, pasi ka hyrë në një konflikt parash me familjen Toromani me pothuaj të njëjtën shumë për të cilë garon.

Panorama plus 20 shkurt  

Panorama plus 20 shkurt

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you