Page 1

DZIELNICA I MIASTO I POWIAT I REGION

niezb@dnik

piszemy o tym, o czym mówi się w regionie

Tygodnik regionalny I wydanie specjalne I 01 marca 2013

Radio Park ma już 2020latlat Radia Park FM Lokalność jest najważniejsza s.3 Nowe www. Dwa bieguny radia s.4 Rusza Internetowa Lista Przebojów s.5


20

lat Radia Park:

Mówimy o tym, co dzieje się blisko Ciebie - w miejscu, w którym żyjesz, pracujesz i mieszkasz.

Lokalne. Rzetelne. Bliskie Twoich Spraw. Tak nazywałoby się Radio Park, gdyby nazwa miałaby wyrażać fakty. Tymczasem my proponujemy trochę radiowej magii. Nasz Park to kraina z najświeższymi informacjami. Pełna dystansu od miejskiego zgiełku. Na naszym szlaku usłyszysz klasykę muzyki rozrywkowej, ale także nowości, które zastępują toporny dźwięk budzika.

Radio Park powstało z myślą o mieszkańcach Kędzierzyna-Koźla i okolic. Bardzo szybko zyskało miano pierwszego źródła informacji. Miasto, powiat, region, a do tego: dzielnica, ulica i wspólnota. Oto wytyczne, którymi kierują się nasi prezenterzy, dziennikarze i rozmówcy.Ci ostatni od lat liczą się z naszymi słuchaczami. Radzą im. Nigdy nie wprowadzają w błąd.

Pierwszy sygnał wysłaliśmy 27 lutego 1993 roku o godzinie 10:43. Przypominamy to za każdym razem, gdy na naszej antenie rozbrzmiewa zespołu Queen. Legendarny utwór „Radio Gaga” był pierwszym, jaki zelektryzował nie tylko samych mieszkańców, ale także twórców rozgłośni. Od tamtego czasu zmieniały się nazwiska, głosy i audycje. Nigdy idea.

20 lat historii to nieustanna próba zbliżenia na linii słuchacz-prezenter. Ciągła wymiana informacji, wspólna praca nad wiarygodnością i trafnością opinii. Kiedyś wyłącznie w eterze. Od pewnego czasu także ONLINE. Do niedawna za pomocą listów i telefonów. Dziś - również poprzez portale społecznościowe, maile i inne aplikacje mobilne.

niezb@REKLAMA dnik


„Dla mnie, odwrotnie niż wszyscy sądzą, muzyka jest czymś, co się dzieje w radiu. Radio jest ważniejsze, bo przenosi i muzykę, i słowo, i ciszę. „Pokazywanie twarzy” nie ma nic wspólnego z radiem (...) im więcej się wie, tym więcej jest jeszcze do odkrycia. Im więcej muzyki się zna, tym bardziej człowiek przekonuje się, jak ogromne są obszary, których nie zdążył poznać” PIOTR KACZKOWSKI Początki Radia Park z wypiekami na twarzy wspomina pierwszy redaktor naczelny rozgłośni Piotr Moc. Na jej sukces przez ostatnie 20 lat pracowało wielu ludzi. To ich zaangażowanie i zapał spowodował, że radio ma tak silną pozycję na lokalnym rynku medialnym. - Jestem naprawdę dumny, że znalazły się osoby, które pociągnęły ten wózek radiowy dalej, i że nie poddały się trudom. Wiadomo, że są lata lepsze, gorsze i kryzysowe. Ważne jednak, żeby cały czas mieć przy sobie słuchaczy, oferować taki program, który z roku na rok przyciąga nowych odbiorców. Wiem, że tu komukolwiek jest trudno wejść na rynek - podkreślił. W niecały rok po rozpoczęciu działalności Radia Park, przeprowadzono drugi casting na dziennikarzy i prezenterów rozgłośni. Ówczesny redaktor naczelny Marek Moc, spośród wszystkich kandydatów docenił głos Radosława Skowrona, który potem poprowadził m.in. Parkowe Szuwary. - Rozpocząłem też pracę z Arturem Szczęsnym. Realizowaliśmy „Romantyczny wtorek”. Teraz trudno wytłumaczyć fenomen radia, który wtedy był obecny. Wszyscy szukali tego na skali radiowej. W każdym miejscu było słychać Radio Park. W całym mieście rozbrzmiewał legendarny podkład pod wiadomości. Był to utwór Pata Metheny’ego.

Maciej Olejniczak 20 lat temu swoje pierwsze kroki w radiu stawiał jako dziennikarz. Po kilku miesiącach porzucił czytanie wiadomości dla reklamy. Jak wspomina tamte czasy? W ciągu dwóch pierwszych lat istnienia stacji, napisaliśmy 10 tysięcy spotów reklamowych. Czasami to były komunikaty, ale to była taka masa, że każdy z reklamodawców był zadowolony. To było pierwsze źródło dotarcia. Radio Park miało i ma nadal - bardzo duże oddziaływanie społeczne na region. Wszystkie informacje prezentowane na antenie są przez słuchaczy traktowane jako „swoje”.

03 niezb dnik @


N

OWOŚCI:

Nowe WWW. Dwa bieguny radia 27 lutego mija 20 lat, od kiedy w eter powędrował pierwszy utwór z playlisty Radia Park. Doświadczenie dwóch dekad natchnęło nas do wyodrębnienia dwóch biegunów naszej stacji. INFROMACJA i MUZYKA. Na pozór nierozłączne, od teraz będą funkcjonowały w odrębnych światach. Prezentujemy nową, muzyczną stronę internetową. Sprawdzisz to na www.radiopark. com.pl w zakładce STREFA MUZYCZNA. Kliknij na zdjecie, aby przejść do nowego serwisu.

Odświeżona strona zawiera nową stylizację graficzną Radia Park.

Zobacz nowe loga:

Więcej pod adresem muzyka.radiopark.com.pl

Wejdź i oceń

niezb@dnik

04


Rusza ILP, czyli Internetowa Lista Przebojów RADIA PARK Istnieją trzy podstawowe rodzaje mediów. Co najbardziej wyróżnia radio na tle prasy i telewizji? Fakt istnienia LISTY PRZEBOJÓW. To ona nadaje charakter i to dzięki niej słuchacze mająnarzędzie do wypracowania swojego profilu muzycznego. Tak też będzie w Radiu Park. Jak sama nazwa wskazuje, głosujecie w internecie. Efekty Waszych „kliknięć” poznamy w każdą niedzielę od 20.00 w tzw. „tygodniowym podsumowaniu”. ILP, bo taki ma oficjalny skrót, to zbiór dwudziestu aktualnych przebojów, które słyszycie na co dzień w Radiu Park. Dodatkowo utwory z Poczekalni.

KROK 1. Odsłuchaj fragmenty nagrań

KROK 2. Wybierz swoje 3 ulubione

Głosowanie trwa od poniedziałku do piątku. Każdego dnia głosy są zliczane na nowo. System ILP je sumuje i na tej bazie tworzy aktualne notowanie. Proste, prawda? Każdego dnia możecie oddać maksymalnie 3 głosy na utwory z Listy i Poczekalni. To daje Wam możliwość walki o cenne nagrody. Dla tych, którzy potrafią uzasadnić swój wybór - szykujemy muzyczne niespodzianki i nie tylko. - Weźcie „muzę” w swoje ręce i zdecydujcie, co Wam wpadanie w ucho - zaprasza Adam Misterkiewicz

05 niezb dnik @

KROK 3. Słuchaj nas w niedzielę o 20:00


Z

obacz, jak wyglądały początki...

Zdjęcia pochodzą z profilu facebookowego grupy PARKOWCY

niezb@dnik

06


...oraz dzień urodzin.

07 niezb dnik @


Ż

yczenia urodzinowe: wierna słuchaczka

Janina Okrągły

wierny słuchacz

Nastał dzisiaj dzień radosny chociaż nie ma jeszcze wiosny slonko słabo nam przygrzewa nie rozkwitły w „Parku” drzewa My w swym życiu swój „Park” mamy i od rana go słuchamy. Ranne ptaszki w nim spiewaja i muzyczkę zapodaja. Nie brakuje wiadomości zapraszaja dla nas gości, zachęcaja do zabawy, załatwiaja różne sprawy. Masz problemy? Masz pytania? dzwoń do „Parku” bez wahania! ......

Najserdeczniejsze życzenia dla całej rozgłośni Radia Park z okazji 20-tych urodzin.

Super radio! Tak zróżnicowanej muzy nie usłyszycie w ŻADNEJ innej rozgłośni w kraju! No i informacje lokalne - super! Powodzenia na dalsze lata! A nie pochodzę stąd....

Życzę dalszych sukcesów, rzetelnych informacji, ciekawych audycji oraz coraz większej rzeszy słuchaczy. Jeszcze raz gratuluję i życzę dotrwania do jubileuszu 100 lat.

ul. Piastowska 1 47-200 Kędzierzyn-Koźle woj. opolskie

Dziś 20 urodziny,z tej okazji Wam życzymy: Niech Radyjku świeci słońce i słuchaczy ma tysiące, z bliska z dala niech słuchają i się z Wami nie rozstają. Wiele szczęścia i radości niech w Zielonym Parku gości.

Sylwia Z okazji 20 urodzin życzymy całemu zespołowi Radia Park stale powiększającego się grona słuchaczy. A ludziom, którzy tworzą radio życzymy wspaniałych pomysłów w kolejnych latach nadawania...

słuchaczka kaczka Wierzę, że te 20 lat to dopiero początek! Gratulacje dla całej ekipy! Super Radio!

Wydawca:

Telefon: 77 482 12 12 Faks: 77 482 28 24

ORP.SOKÓŁ Załogo RADIA PARK! Jesteście SPOKO i SUPER! Można Wam przybić piątkę! W piątek i przez cały tydzień można Wam trzaskać same piąteczki za gotowanie tej ZUPY parkowej. Znam kilku takich spoko super fachowców i spoko super mocnych fachowców, a nawet super spoko super mocnych supermenów, którzy z zupy parkowej potrafią ugotować nawet PARK :-))

Redaktor naczelny: Marek Wojciechowski Redaktor wydania: Bartosz Walat Dziennikarze: Katarzyna Martyniak Tomasz Maciejewicz Piotr Pękala

REKLAMA

Niezbędnik Informacyjny Radia Park.  

Wydanie specjalne. 20 lat Radia Park z Kędzierzyna-Koźla