Oferta Fundacji Rozwoju kultury ArtBiz

Page 1

Fundacja Rozwoju Kultury

OFERTA Sezon 2019 / 2020O nas Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz została założona w 2015 roku. Głównym obszarem działalności jest management artystyczny oraz organizacja i produkcja wydarzeń artystycznych: koncertów spektakli, wystaw, projektów interdyscyplinarnych oraz eventów. Drugim obszarem działalności to szeroko rozumiana edukacja i konsulting w zakresie zarządzania kulturą. Bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu przygotowaliśmy kilka cykli szkoleń obejmujących: marketing, finanse, zarządzanie i prawo w sektorze kultury. Jesteśmy także organizatorami ogólnopolskiego festiwalu – „WpółDrogi Festival”, który odbywa się cyklicznie w długi majowy weekend w Kazimierzu Dolnym. Swoją działalność prowadzimy w oparciu o środki własne, wpłaty sponsorów i darczyńców oraz przychody z własnej działalności gospodarczej, które w całości są przeznaczane na realizację celów statutowych. Nasz zespół to osoby z doświadczeniem praktycznym, przygotowaniem teoretycznym, będące jednocześnie entuzjastami i miłośnikami szeroko pojętej kultury. Zaufali nam artyści reprezentujący różne form i gatunki artystyczne. W naszej codziennej działalności przykładamy najwyższą wagę do jakości artystycznej promowanych projektów oraz zadowolenia publiczności.


Prezentując muzykę klasyczną w ciekawych i niejednokrotnie odważnych aranżacjach, mamy nadzieję, że twórczość Moniuszki stanie się interesująca również dla słuchaczy, którzy na co dzień nie mają z nią styczności

Premiera miała miejsce 5 maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie „I like Moniuszko” to multimedialny koncert podczas którego artyści wykonują najbardziej znane utwory Moniuszki zaaranżowane w nowatorski sposób opatrując je jednocześnie własnym komentarzem. Dzięki specjalnie przygotowanym animacjom projekt ten stanowi niezwykłe widowisko z gatunku „obraz i dźwięk” Dzięki połączeniu charakterystycznej melodyjności muzyki Moniuszki z nowoczesną aranżacją oraz obrazem słuchacz odkrywa muzykę Moniuszki na nowo – odnajdując jednocześnie pierwotny przekaz tkwiący w poszczególnych utworach.

Polka, krakowiak, tango argentyńskie, bossa nova, tańce góralskie a także klimaty filmowe i fragmenty improwizowane przeplatają się wraz z elementami sonorystycznymi tworząc niepowtarzalne kreacje muzyczne

Rok 2019 będzie z pewnością obfitował w najróżniejsze koncerty i wydarzenia związane z tą rocznicą, a wspomniany I Like Moniuszko, ze względu na swoją wielopłaszczyznową koncepcję i przystępną formę wydaje się być jednym z ciekawszych pomysłów.

Repertuar: 1.Kurant – Bajka, 2.Prząśniczka, 3.Złota Rybka, 4.Dziad i Baba, 5.Czy powróci, 6.Niedźwiadek, 7. I like Moniuszko, 8.Kukułka, 9.Krakowiaczek Chcemy przybliżyć dorobek Moniuszki w ciekawy sposób szerokiemu grona odbiorców, ale także zaskoczyć nową interpretacją znawców muzyki z okresu romantyzmu” (Vlasta Traczyk)

Wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów to nie wszystko! Dzisiejszy widz i meloman oczekuje znacznie więcej… Czy zatem I Like Moniuszko ma szansę zaistnieć w gąszczu nowych pomysłów? Naszym zdaniem tak! [Uptone.pl]


Pomysłodawczynią projektu „I like Moniuszko” jest Eugenia KwonKominek, pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, twórczyni wielu projektów artystycznych. Aranżacje stworzyły dwie młode kompozytorki: Adrianna Furmanik-Celejewska i Vlasta Traczyk oraz Aruto Matsumoto. Wszyscy związani są z renomowanymi instytucjami kultury takimi jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Dom Kultury Śródmieście, Śródmiejski Teatr Muzyczny, mają na koncie liczne nagrody kompozytorskie. Ich utwory prezentowane były m. in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej “Warszawska Jesień”. Wykonawcy: • • • • •

Agnieszka Kadłubowska (sopran), Szymon Telecki (skrzypce), Agnieszka Kiljan (wiolonczela), Eugenia Kwon-Kominek (fortepian), Jolanta Szyndler-Linette (instrumenty perkusyjne).

Są to artyści, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. G. Bacewicz w Łodzi, laureaci wielu prestiżowych konkursów, czynnie działający muzycy, występujący na scenach w kraju i za granicą.

Część wizualną zaprojektowała Paula Jaszczyk - wykładowca ASP w Warszawie, malarka i współtwórca koncertów multimedialnych, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ciekawostka; Projekt stanowi też spojrzenie na twórczość Moniuszki przez pryzmat innych tradycji kulturowych, albowiem Eugenia Kwon-Kominek jest z pochodzenia Koreanką, Adrianna Furmanik – Celejewska, - Greczynką, Vlasta Traczyk – Rosjanką, zaś Aruto Matsumoto - Japończykiem


IZABELA SZAFRAŃSKA O ARTYSTCE Charyzmatyczna wokalistka, osobowość sceniczna, która przyciąga i paraliżuje odbiorców siłą wyrazu oraz wyjątkową barwą głosu. Artystyczny rodowód Izabeli to niecodzienny kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską – połączenia muzyki żydowskiej i hiszpańskiego flamenco. Przez lata rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając nagrody muzyczne o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jest założycielką i liderką zespołu El Saffron, z którym dotarła do ścisłego finału telewizyjnego programu muzycznego ,,Must Be the Music”. Izę można było również podziwiać w popularnym programie ,,The Voice of Poland”, w którym w imponujący sposób wyśpiewała sobie drogę aż do półfinału. ŚPIEWNIK FILMOWY (muzyka filmowa) Recital ,,Śpiewnik filmowy” łączy w sobie utwory z nurtu piosenki literackiej i filmowej w oryginalnych i niepowtarzalnych interpretacjach. Muzyka filmowa to doskonała ilustracja najbardziej znanych ekranizacji filmowych. Recital po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Przykładowe utwory: ₋ ,,Pamiętasz była jesień”, muz. L. Koszycki, sł. A. Czekalski, R. Pluciński z filmu ,,Pożegnanie”, reż. W. Hasa; ₋ ,,Nim wstanie dzień”, muz. K. Komeda, sł., A. Osiecka z filmu „,,Prawo i Pięść”, reż. J. Hoffman ₋ ,,Hallelujah”, muz. L. Cohen z filmu ,,Smaki miłości”, reż. R. Benton; ₋ ,,My heart will go on”, muz i sł. J. Horner z filmu ,,Titanic”, reż. J. Cameron.

PIOSENKI MI NAJBLIŻSZE (muzyka literacka) O muzyce literackiej mówi się, że to jedna z najbardziej wyszukanych form muzycznych. To połączenie głębokiej treści wyrażonej słowami i delikatnej melodii, stanowiącej tło do tekstu. Iza doskonale czuje się w repertuarze Jacka Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, Bułata Okudżawy czy Ewy Demarczyk. Koncert jest dobrą okazją do chwili nostalgii i przypomnienia sobie największych mistrzów słowa. Przykładowe utwory: ₋ ,,Nim wstanie dzień” muz. K. Komeda, sł. A. Osiecka, ,,Ocalić od zapomnienia”, muz. M. Grechuta, sł K. I. Gałczyński, ₋ ,,Pamiętasz była jesień”,muz. Lucjan Kaszycki sł. A. Czekalski, R. Pluciński, ₋ ,,Księżyc nad Kościeliskiem” muz. W. Nahorny, sł. W. Młynarski.

Wszystkie opisane w ofercie koncerty są grane LIVE. Długość poszczególnych koncertów od 45 minut do 75 minut. Istnieje możliwość modyfikacji poszczególnych projektów. Oprawę muzyczną w standardowej ofercie wykonuje Przemysław Zalewski – instrumenty klawiszowe.

ŻYDOWSKA ULICA (muzyka żydowska) Ten projekt powstał w związku z zamiłowaniem Izy do muzyki żydowskiej. Oryginalne wokalizy i aranżacje tradycyjnych utworów porwą widza w często nieznany świat kultury żydowskiej. W 2017 roku Iza nagrała teledysk do utworu ,,Dona Dona”, który ma już ponad 22 tys. wyświetleń. Przykładowe utwory: ₋ ,,Dona Dona”, muz. Sholom Secunda, sł. A. Zeitlin, ₋ tłum. T. Kondrak ₋ ,,Rebeka”, muz. Z. Białostocki, sł. A. Włast ₋ ,,Szalom aleichem” (utwór tradycyjny)

FULFILL THE DREAM (muzyka rozrywkowa) O Izie głośno zrobiło się tej jesieni, a wszystko za sprawą telewizyjnego show ,,The Voice of Poland”! Podczas swojego występu rozkochała w sobie wszystkich jurorów i niemalże do finału dzielnie kontynuowała przygodę w drużynie Michała Szpaka. Jej wykonanie utworu ,,Flashlight” Jessie J ma już niemalże 500 tys. wyświetleń. Iza dobrze czuje się w repertuarze muzyki popularnej, a jej interpretacje nadają nowy wymiar znanym przebojom. Przykładowe utwory: ₋ ,,Hallelujah”, muz. L. Cohen; ₋ ,,My heart will go on”, muz i sł. J. Horner; ₋ ,,Niech Żyje Bal”, sł. A. Osiecka, muz. S. Krajewski; ₋ ,,Co Mi Panie Dasz”, sł. B. Kozidrak, muz. J. Kozidrak.


Solistka i wokalistka. Laureatką wielu festiwali piosenki, Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, Festiwalu operetkowo-musicalowego Face to face, piosenki kabaretowej J. Przybory (Warszawa 2013). W 2009 wydała debiutancką płytę „Wracam do domu”. Aktualnie ukazał się trzeci, autorski album „Po godzinach”. W 2015 roku jej wykonanie piosenki „Ubóstwiam drakę” znalazło się na płycie „Jeremi Przybora wyśpiewany”. Nagrała również piosenki francuskie oraz żydowskie na płytach „Legendy piosenki francuskiej” (2010 r.) oraz „Tradycja” (2011 r.) a także śpiewa na płytach „50 x Jacques Brel” oraz „46 x Paulo Conte” Wielokrotnie występowała u boku Krzysztofa Kolbergera i Ewy Błaszczyk w programie „Śpieszmy się kochać ludzi...” do słów ks. J. Twardowskiego. Współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” Pozytywka to koncert jak z bajki z piosenkami dedykowany młodszej widowni. na który składają się kompozycje disney’owskie oraz autorskie. W programie można piosenki z najpopularniejszych produkcji Disneya takich jak Kraina Lodu, Zaczarowana czy Księżniczka i Żaba. Bogaty skład instrumentalny jest dużym atutem koncertu.

Piękniejsza Strona Musicalu. koncert z muzyką filmową i musicalową. Aurelia współpracuje z artystami musicalowymi takimi jak: Anna Ozner czy Janusz Kruciński (Od wielu lat występujący w głównych rolach na deskach warszawskiego Teatru Roma czy Teatru Muzycznego w Gdyni). W koncercie „Piękniejsza Strona Musicalu” znalazły się piosenki z filmów: The greatest showman, Skyfall, Czarnoksiężnik z krainy Ozn, Funny girl, czy musicali: Miss saigon, Jekyll and Hyde. „Wesołych Świąt”. Święta to niezwykły i magiczny czas w roku. „Wesołych Świąt" to koncert złożony z najpiękniejszych piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek wprowadzający w ciepłą i rodzinną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W repertuarze Aurelii znajdują się znane i lubiane utwory takie jak Let it snow, Mary did you know, A christmas song oraz kolędy Mizerna cicha czy Cicha noc.


Czas Honoru Czas Honoru to koncert łączący walory sztuki wysokiej z popularnością niewątpliwie masową. To okazja do spotkania z muzyką Bartosza Chajdeckiego, kompozytora młodego pokolenia, który przebojem stał się jednym z wiodących kompozytorów muzyki filmowej w Polsce. Jeśli wzruszaliście się na "Chce się żyć", lub Wasze serca stawały w gardle podczas seansu "Bogów", to z pewnością działo się to również za sprawą trafiającej w czuły punkt warstwy muzycznej. Czas Honoru to koncert niezwykły, bo powiązany z niezwykłym dziełem filmowym, serialem, który przyciągał przed ekrany dziesiątki tysięcy widzów. Z inspirującej i płodnej synergii muzyki i filmu czerpać będziemy radość również za sprawą udziału aktorów, których wizerunek i charakter sprawiły, że Czas Honoru jest tak dobrze pamiętany i ciepło wspominany. Wykonawcy głównych ról serialu prezentować będą poezję, która nie tylko komentuje i zapowiada poszczególne utwory muzyczne, ale poprzez siłę i melodię słowa stanowi integralną część przedstawienia, a ono za jej sprawą nabiera cech dramatycznych. Obok kunsztownej warstwy kompozycyjnej i wykonawczej odnajdziemy w nim silny wątek pięknego i radosnego patriotyzmu, który pozwoli nam ze wzruszeniem i pogodną świadomością patrzeć zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość. Czas honoru to koncert każdorazowo gromadzący wielotysięczną publiczność na która składają się miłośnicy serialu, aktorów w nim występujących, solistów czy wreszcie wielbiciele muzyki filmowej. Nie do przecenienia jest także fakt, że – każdorazowo - dużą część publiczności stanowi młodzież. Jest wiec to doskonała okazja do budowania postaw patriotycznych w tej grupie społecznej. Dotychczasowe wykonania Czasu Honoru: Bolesławiec, Jelenia Góra, Kraków,Warszawa, Lublin, Białystok Aktualnie trwają prace nad orkiestracją materiału muzycznego z sequelu „Czasu Honoru” – „Wojennych Dziewczyn”. Materiał będzie gotowy w drugiej połowie 2018 roku SPIS UTWORÓW: 1.Czołówka 2. Polonez 3.Łapanka 4.Przed wojną 5. Warszawa 6. Zagrożenie 7.Miłość 8.Okupacja głos 9.Okupacja 10. Pogoń 11.06 12.Głos wojny 13.Tuba mirum 14.Epilog 15.Czas honoru 16. Kołysanka Poezja :Konstanty Ildefons Gałczyński – Dzikie wino (fragmenty) Chaim Bialik – Pozwólcie mi płakać Zbigniew Herbert – Guziki Krzysztof Kamil Baczyński – Miłość Leszek Aleksander Moczulski - Módlmy się do siebie REALIZATORZY Muzyka: Bartosz Chajdecki Dyrektor artystyczny koncertu: Halina Jarczyk Dyrygent: Alan Urbanek WYKONAWCY: Recytacje: Olga Bołądź i Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny (2 osoby)* Śpiew: Krzysztof Iwaneczko, Kaja Mianowana, Paulina Walendziak, Anna Witczak, Katarzyna Sawczuk (2 osoby)* * Skład solistów i aktorów recytujących może się zmieniać w zależności od terminów i oczekiwań Zamawiającego


Bogowie Live In Concert Film „Bogowie” to jeden z największych sukcesów polskiej kinematografii ostatnich lat. Opowiada o kardiochirurgu Zbigniewie Relidze i o okolicznościach, w jakich przeprowadził on pierwszą w Polsce udaną transplantację serca w 1985 r. ale także o sile jednostki, wartości uporu z jednej strony ale tym jakim kosztem odbywa się postęp – z drugiej. BOGOWIE Livie in concert to pierwsza w historii produkcja symultaniczna polskiego filmu z muzyką na żywo. Podczas premierowego wykonania koncertu, specjalnie dla fanów Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, swoją kompozycję na fortepianie zagrał sam autor znakomitej muzyki, a towarzyszył mu zespół B.A.Ch Film Ensemble oraz znakomici soliści. Wielu recenzentów i widzów zwraca także uwagę na to jak wielką wagę w odbiorze tego filmu odgrywa świetna muzyka Bartosza Chajdeckiego. Kongenialnie dopasowana do tematyki i nastroju filmu staje się często nie tylko tłem ale i częścią akcji. Wykonawcy: Bartosz Chajdecki — instrumenty klawiszowe, Andrzej Olewiński — gitara, Mateusz Szemraj — gitara, Szymon Mika — gitara, Wojciech Gumiński — gitara basowa, Robert Rasz — perkusja, B.A.Ch. Film Ensemble — zespół smyczkowy lub orkiestra: I skrzypce: 6, II skrzypce: 4, Altówki: 4, Wiolonczele: 4, opcjonalnie: waltornie: 4 puzon: 2, tuba:1

Oferta, którą Państwu przedstawiamy obejmuje: licencje i zgody producenta filmu i koncertu oraz kompozytora na wyświetlenie filmu i wykonanie muzyki, wypożyczenie materiałów nutowych (w wersji elektronicznej), kopię filmu z click-trackiem, organizację sprzętu odsłuchowego dla muzyków oraz stacji synchronizującej obraz i dźwięk, realizatorów dźwięku i obrazu.

Producentem koncertu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, zaś licencji udziela Watchout Productions


Kantata Ad Fontes Skomponowana przez Bartosza Chajdeckiego Kantata jest utworem z mieszanym tekstem tradycyjnym w językach: łacińskim i polskim. Wersja koncertowa jest złożona z 12 części o łącznym czasie trwania około 80 minut. Główny nacisk jest położony na partie wokalne . Tekst Kantaty to podróż przez 10 wieków historii Polski. Jest to opowieść o historii naszego kraju od przyjęciu chrztu przez Mieszka I aż po czasy współczesne. Obejmuje ona partie podniosłe, radosne jak i części niosące ze sobą silny ładunek emocji.

Celowy wybór przystępnych i znanych szerokiemu gronu odbiorców tekstów z Biblii, oraz najpiękniejszych modlitw ma przełożyć się na przystępność dzieła dla szerokich rzesz potencjalnych słuchaczy. Muzyka tego monumentalnego dzieła jest utrzymana w charakterze muzyki filmowej, głównie tonalnej; w tonie poważnym, z elementami muzyki współczesnej i eksperymentami wokalnymi.

Kantata miała już kilka częściowych wykonań : • 19 czerwca 2016 Płock, • 9 październik 2016 Kraków • 21 październik 2016 Żory Koncerty te za każdym razem spotykały się z gorącym odbiorem publiczności i zbierały pozytywne oceny Jednak nigdy nie została wykona w całości i w pełnym składzie wykonawczym. Nie była także w sposób profesjonalny rejestrowana.

Zespół wykonawczy obejmuje: 65 osobową orkiestrę w tradycyjnym, Beethovenowskim składzie z nieco rozbudowaną grupą perkusyjną (o instrumenty klasyczne typu ksylofon, marimba, wibrafon, dzwony itp.), solistów oraz chór mieszany

Oferta obejmuje: • Koordynacje artystyczną • Licencje oraz materiały nutowe w wersji elektronicznej • Współprace organizacyjną i artystyczną • Udział kompozytora w próbach i wykonaniu


Destination Unknown Destination Uknown to misterium muzyczne na chór i orkiestrę symfoniczną, którego przesłaniem jest przekazanie uniwersalnej prawdy o trwałości i potędze wartości takich jak miłość, braterstwo i przyjaźń oraz o tym, że zło i nienawiść nie są w stanie zwyciężyć więzi pomiędzy poszczególnymi ludźmi i narodami a także, że nie można zniszczyć żadnego narodu, o ile przetrwa jego kultura a tradycje będą kultywowane. Przykładem na to jest historia narodu żydowskiego, który przetrwał i odrodził się wbrew wydarzeniom Drugiej Wojny Światowej Na koncert składa się zbiór utworów, w których nienachalna melodyka żydowska miesza się z elementami form muzycznych wywodzących się z różnych stron świata takimi jak polonez, walc, marsz czy bolero. Przesłaniem koncertu ma być ukazanie, w jaki sposób w dzisiejszym świecie odmienne kultury mieszają się ze sobą oraz jak na siebie wzajemnie oddziałują. Tytuł przedsięwzięcia jest angielskim tłumaczeniem wpisu jakiego dokonywano w rejestrach mieszkańców krakowskiego Kazimierza w momencie zsyłania ich do obozów zagłady. W rubryce "miejsce docelowe", wpisywano "adres nieznany" co na angielski tłumaczy się jako "left for unknown destination". Autor libretta - Zbigniew Książek, który poprzez swoją twórczość opowie nam poruszającą historię w sposób szczególny i wyjątkowy, zachowując przy tym właściwą dla siebie głębie i mądrość tekstów przy równoczesnej jasności przekazu i silnym natężeniu emocjonalnym trafiającym do szerokiego grona odbiorców. Sam utwór składa się z dziewięciu części, gdzie w pierwszej pojawi się sopran solo do tekstu nawiązującego swoją poetyką do Psalmów Dawida. Całość trwa około 75 minut i składała się z następujących utworów: 1. The Beginning – David's song, 2. Thy Soul, 3. Shalom Polonaise, 4. Auschwitz Sarabande, 5. Liberation Gavotte, 6. March to the Wailing Wall, 7. Hanukah Walz, 8. Exodus Bolero 9. Hymn of the fatigued Earth


Jacek Kawalec Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1984). Znany aktor i konferansjer. Pracował w teatrach: Komedia, Polskim aż wreszcie związał się z Teatrem Syrena. Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w podwójnej roli jako Derkacz i Łoziński w filmie wojennym "Okruchy wojny. Wystąpił w wielu rolach charakterystycznych w serialach TVP. Jego głos kojarzymy z wielu ról dubbingowych. W latach 1992 - 1998 prowadził program rozrywkowy „Randka w ciemno”. Wystąpił w programach „Taniec z gwiazdami”, „Jak oni śpiewają” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo” (za wygraną ósmego odcinka otrzymał 10000 zł, które przeznaczył na rzecz szkoły dla niewidomych dzieci w Laskach.). Dziś najbardziej znany z roli Tomka Witebskiego w serialu „Ranczo”.

Muzyczne Twarze Jacka Kawalca Wyjątkowy i atrakcyjny koncert, który dzięki ponadczasowemu repertuarowi trafia do szerokiej grupy widzów. Jacek Kawalec znany dotąd głównie jako aktor, prezentuje znakomity warsztat wokalny w utworach najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Artysta śpiewa ekstremalnie różnymi głosami wcielając się wokalnie w postaci takich artystów jak Sting, Louis Armstong, Robert Plant, czy Czesław Niemen i wielu innych. Występ wzbogacony jest aktorskimi interpretacjami satyrycznych tekstów sięgających do formy szlachetnego, tradycyjnego kabaretu sięgającego w stylistyce do takich wzorców, jak „Kabaret Starszych Panów”, czy „Dudek”. Koncert w zależności od oczekiwań trwa od 60 do 90 minut.

Joe Cocker – śpiewa Jacek Kawalec to projekt opierający się na utworach Joe Cocker’a – lecz od zwykłych koncertów coverowych i tribute’owych odróżnia niesamowita interpretacja aktorska i nawiązanie do historii z życia Joe Cockera. Spektakl uzupełniają fragmenty filmowe i wizualizacje. Koncert jest wykonywany wraz z jedenastoosobowym zespołem muzycznym. „Ta cisza to ja”. Spektakl, który oprócz walorów artystycznych ma przesłanie terapeutyczne i profilaktyczne dotyczące uzależnień (alkohol, narkotyki). Przeważnie grany jest dla organizatorów, którzy pozyskują środki z funduszy przeznaczonych na walkę z uzależnieniami. Po przedstawieniu, które trwa 80 minut zawsze przewidziana jest dyskusja z widownią, zaś szczególnie cenne są spotkania z młodzieżą. Spektakl rekomenduje wybitna specjalistka w dziedzinie leczenia uzależnień – dr. Ewa Woydyłło.


Bill (Jacek Kawalec), nudnawy statystyk w stosownym wieku, dostaje na urodziny od swojego najlepszego przyjaciela Leona (Dariusz Niebudek) niecodzienny prezent. Tym prezentem okazuje się być ankieta matrymonialna. Dziesięć cech idealnej kobiety, o której marzy każdy facet. Hmm.. no może nie każdy, ale z pewnością większość :). Bill początkowo niechętnie przyjmuje zadanie wypełnienia ankiety, jednak z czasem idea stworzenia kobiety idealnej wciąga go bez reszty. Chwilę później niewinny prezent (Beata Zarembianka) puka do drzwi … :) Zapraszamy Państwa na przezabawną komedię, w której – jak to i w życiu bywa - nawet najpiękniejsze marzenia gdy tylko zaczną się spełniać, wywracają nasze poukładane życie do góry nogami! "Seks dla opornych" to wyśmienita komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach, wyobrażeniach i punktach widzenia, które rozmijają się pokazując dobitnie, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Warto zobaczyć tę mądrą, obfitującą w błyskotliwe dialogi sztukę o życiu, przemijaniu i miłości, która bawi i wzrusza do łez. Alice i Henry, małżeństwo z 25 letnim stażem, spędzają weekend w najmodniejszym hotelu w mieście, aby tam przy pomocy poradnika "Seks dla opornych" ożywić swoje życie intymne i odnaleźć dawną namiętność. Czy ta terapia przyniesie oczekiwane rezultaty i pokona rutynę w ich małżeństwie, czy raczej spowoduje jeszcze większy żal i rozczarowanie, a może pozwoli docenić to co w związku dwojga ludzi najważniejsze - bliskość, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa „Tresowany mężczyzna” Johna von Düffela, to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar pod tym samym tytułem i zrobiła prawdziwą furorę przynosząc autorce światowy rozgłos. Jej spostrzeżenia na temat relacji płci wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych Europy Zachodniej lat 70, nie straciły one jednak impetu ani ostrości, tyle, że dziś możemy się tym bawić, śmiać się z siebie, dostrzegając absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę. John von Düffel w znakomity sposób wykorzystał materiał, którego dostarczyła mu E.Vilar i napisał komedię z farsowymi elementami. Bohaterowie pracują w tej samej firmie, Helena otrzymuje propozycję awansu, problem w tym, że o tym samym stanowisku marzy w skrytości jej partner. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do gry wkraczają ich matki. Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji, znakomity humor, to niewątpliwie atuty „Tresowanego mężczyzny”. Dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają w teatrze rozrywki, ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że to, co przed chwilą zobaczyli, skłania do refleksji.


Patrycja Zywert - Szypka Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współtworzy monodramy i spektakle muzyczne, w których wciela się w ikony muzyki, teatru, czy opowiada w ten sposób o rzeczach jej najbliższych jak kultura żydowska. Współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce. Swoją drogę muzyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. , który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem był chór żydowski Clil, który przez jakiś czas także prowadziła, jak również współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem.

„KALINA" monodram o Kalinie Jędrusik Była pierwszą polską Marylin Monroe, uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem...Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować.. Skandalizowała. Szokowała. Całe życie jednak czarowała...miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osobą, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. Dziś zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina. "Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust..., no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie."

"Nie żałuję..." Patrycja Zywert-Szypka śpiewa piosenki Piaf

Koncert złożony z największych przebojów niezapomnianego "Wróbelka". Przepleciona opowieścią o jej życiu mini inscenizacja, jest wspomnieniem o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, która była dla niej sensem istnienia, a której miała tak mało. Opowieść ta to kreacja. Piaf jest obecna na scenie. Charakteryzacja, kostium, żywe wcielenie w osobę Piaf, sprawia, że Patrycja Zywert-Szypka przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, przenosi w czasie, abyśmy mogli spotkać się z Piaf taką jaka była. Prawdopodobnie...

Tam wciąż pachnie cynamonem Koncert nastrojowych pieśni i piosenek żydowskich (m. in. "Jidysze tango", "Wasztis kloglid", "Bubliczki", "Miasteczko Bełz", "Modlitwa szabatowa", "Bai mir bistu szejn"), śpiewanych po hebrajsku, w jidysz, ladino i po polsku. Koncert łączy w sobie elementy muzyczne i teatralne. jest powrotem do tych miejsc, w których znów słychać żydowski język i gdzie wciąż pachnie cynamonem… Jest to całość historia i podróż - artystycznych fascynacji w żydowskim świecie Patrycji ZywertSzypki....


Anna Sokołek Absolwentka Wokalistyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Naukę z zakresu pracy z głosem pobierała także m.inn.: u Olgi Szwajgier (Laboratorium Głosu), Phila Mintona, Sonii Lachowolskiej (SLS), Saby Litwińskiej i wielu innych Uczestniczka programów telewizyjnych TVP2 „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”. Uczestniczka prestiżowego konkursu „Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych” w Zamościu w 2012 roku. Wieloletnia solistka zespołów Gospel Rain i Full Power Spirit, z którymi koncertowała na terenie całej Polski i za granicą (m .inn.: w Austrii, na Litwie czy w Bułgarii). Laureatka wielu konkursów dla wokalistów, m. inn.: „Debiuty”, gdzie w jury zasiadała Grażyna Łobaszewska. Od wielu lat wokalistka koncertuje z różnymi muzykami śpiewając utwory z gatunku jazz i soul we własnych aranżacjach. Ma na swoim koncie wiele występów w różnego rodzaju projektach muzycznych, od kameralnych koncertów przez koncerty z gwiazdami polskiej sceny muzycznej po telewizyjne show. „Dopóki jestem”...czyli wieczór wspomnień o Agnieszce Osieckiej. „Często kocha się z „przerwami”. To znaczy czasem jest tak, że aż brzuch boli i oczy pieką, a czasem jest tak, „że można wytrzymać” i w ogóle myśli się mocno o czym innym” – powiedziała kiedyś poetka, której największą miłością była.. twórczość. Kobieta poszukująca swojego miejsca na ziemi, pełna sprzeczności, znikająca, ot tak, z dnia na dzień w poszukiwaniu wolności, swojej przestrzeni życiowej. Im dalej, tym lepiej... Koncert „Dopóki jestem” jest poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele znakomitych utworów skomponowanych do tekstów poetki, ukazujących jej kunszt poetycki i mistrzostwo słowa. Jest to wieczór wspomnień, tworzący niezwykły nastrój, pozwalający oderwać się od trywialności dnia codziennego. W repertuarze znajdują się wspaniałe kompozycje m.in.: „Konie” , „Kiedy mnie już nie będzie” , „Łatwopalni” , „Na zakręcie” „Miasteczko cud”, „Na całych jeziorach Ty”, „Nie żałuję”

Koncerty jazzowe i popularne Anna Sokołek koncertuje również z repertuarem obejmującym znane i lubiane utwory muzyki pop w jazzujących aranżacjach. Przykładowy repertuar: – Englishman in New York, – How deep is your love, – Summertime, – Jesteś lekiem na całe zło i wiele innych... To to idealna propozycja na kameralne koncerty, eventy, gale itp.


Kaja Mianowana Kaja Mianowana jest solistką musicalową i estradową, która swoja karierę rozpoczęła w wieku 17 lat, kiedy w castingu przeprowadzanym przez samego Andrew Lloyda Webbera otrzymała główną rolę kobiecą – Christine Daaé w musicalu „Upiór w operze”. Obecnie wystepuje we wszystkich największych produkcjach musicalowych w całym kraju: „Koty”, „Les Miserables” „Phantom”, „Machiavelli”, „Love Story” „Notre Dame de Paris”, „Piloci”…

Pieśni sefardyjskie to tradycja muzyczna, łącząca wpływy wielu kultur, m. in. hiszpańskiej, marokańskiej, osmańskiej, tureckiej, a także europejskiej. Koncert wykonywany w oryginalnym języku – Ladino to kobiece, intymne zwierzenia o niespełnionych marzeniach, tęsknotach, relacjach międzyludzkich i tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Bohaterką sefardyjskiego romansu i cantigi jest kobieta silna, która z odwagą i na własnych zasadach pokonuje życiowe przeszkody, a jednocześnie pragnie autentycznej i wiernej miłości. Jest nieskończenie wrażliwa i bardzo samotna. To opowieść o niezaspokojonych pragnieniach, rzewna prośba o miłość i wolność, orientalny lament oddający hołd dawnej kulturze judeohiszpańskiej. Towarzyszą jej: Barbara Brzezińska (klawesyn), Agata Frysz / Marcin Król (skrzypce) i Karol Krasiński (cajon, doumbek i instrumenty perkusyjne)

Koncerty musicalowe. Koncertu musicalowe to możliwość usłyszenia tego co publiczność kocha najbardziej. Kaja wykonuje utwory z musicali Phantom, Cats, Dzwonnik z Notre Dame, Nędznicy i wielu innych. Towarzyszy jej – w miarę potrzeb band, lub kameralny zespól orkiestry.

Artystka ma w swoim repertuarze również piosenki z repertuaru Edith Piaf, Mireille Mathieu i Charles’a Aznavoura, co daje możliwość rozszerzenia koncertu o lżejszy repertuar i jednocześnie przeprowadzenie widza przez różne okresy stylistyczne w muzyce francuskiej. Impresjonizm francuski. Repertuar został dobrany tak, by słuchacz miał czas zatopić się w wysublimowane harmonie i płynące melodie, czyli to - co we francuskiej muzyce najpiękniejsze. Pieśni wykonywane są z towarzyszeniem fortepianu, na którym gra Monika Kolasińska, korepetytorka i akompaniatorka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Operowej w Warszawie. Śpiewane są przez młodą sopranistkę Kaję Mianowaną. Jej klasycznie wykształcony głos i zdobyte w teatrze musicalowym doświadczenie aktorskie pozwala wykonać pieśni w sposób prosty, a jednocześnie głęboki i przejmujący.


MelluSya – zespół, który tworzy muzykę o unikalnym, delikatnym brzmieniu. To połączenie niebanalnej poezji, jazzu i muzyki klasycznej stwarza błogi, refleksyjny, przyjemny dla ucha klimat. SKŁAD Każda z piosenek rodzi się w głowie Vlasty Traczyk – kompozytorki, absolwentki wydziału kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. To ona selekcjonuje wiersze, wybierając głównie poezję polskich poetów młodego pokolenia. Vlasta jest także doskonałą pianistką, o czym można przekonać się na każdym koncercie. Charakteru intymnych wyznań piosenkom nadaje miękka barwa głosu Kai Mianowanej, absolwentki wydziału wokalno-aktorskiego UMFC, aktorki musicalowej, (Teatr Roma, OiFP, TM w Łodzi,TM w Gdyni). Za głębokie, basowe dźwięki odpowiada Adam Wardziak, absolwent UMFC w klasie kontrabasu, doskonały instrumentalista, członek orkiestry Sinfonia Iuventus. Skrzypaczka Kinga Kłoczko dźwiękami skrzypiec przywołuje klimat przedwojennych francuskich kawiarni, kiedy instrument ten kojarzony był głównie z muzyką rozrywkową.

DOŚWIADCZENIE Zespół powstał w październiku 2014 r. Aktywnie koncertuje w wielu miejscach istotnych na kulturalnej mapie Warszawy, i nie tylko. Zespół stale współpracuje ze Stowarzyszeniem Polskich Mediów uświetniając liczne spotkania dziennikarzy. Pod koniec 2016 roku Zespół zarejestrował materiał swojej płyty prezentacyjnej. Aktualnie pracuje nad wydaniem pełnego wydawnictwa.

Całości dopełnia Radosław Mysłek, muzyk o doskonałym wyczuciu barwy, student klasy perkusji na UMFC oraz Policealnego Studium Jazzu.

OFERTA Zespół otwarty jest na różne formy współpracy koncertowej oraz chętny do promowania wydarzeń. Muzyka zespołu znakomicie sprawdza się, urozmaicając wydarzenia oficjalne, kulturalne oraz różnego rodzaju ceremonie. Koncert zespołu to również doskonała propozycja, który może być zaproponowany Państwa publiczności w każdym czasie. Zaangażowanie oraz wspólna praca na pewno pozwolą osiągnąć oczekiwany efekt i stworzyć niezapomniane wydarzenie muzyczne. Wszelkie szczegóły techniczne i warunki występów ustalane są indywidualnie.


Łukasz Jemioła

Piosenka przedwojenna swingowo- kabaretowy program, na który składają się piosenki retro, te znane i te nieznane. Zawsze piękne i pięknie zaśpiewane teksty J. Tuwima, A. Własta, M. Hemara i innych.

Jak sam o sobie pisze i mówi: wokalista, songster Specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, a jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Cóż poradzić, że opisują Go same komunały: charyzmatyczny, niesamowity, uniwersalny, sceniczne zwierzę. Problem w tym, że wszystkie te określenia w przypadku Łukasza są… prawdziwe. Potrafi nawiązać do tego stopnia gorący kontakt z publicznością , że jego koncerty mogłyby trwać w nieskończoność. Jego najdłuższy koncert trwał ponad 5 godzin…

Najlepsze od najlepszych Niemen, Grechuta, Zaucha, Wodecki, Szczepanik, Nalepa… kto nie zna tych nazwisk? Zbiór najbardziej popularnych, najpiękniejszych piosenek tych wokalistów to kolejna propozycja. Niektórzy mówią, że w wykonaniu Łukasza te piosenki brzmią lepiej niż oryginały. Piosenka autorska własne kompozycje z pogranicza folku, soulu i blues’a, teksty własne, lub z wykorzystaniem takich autorów jak; Marek Gaszyński, Juliusz Słowacki, Jaromir Nohavica, Katarzyna Piątkowska, etc.. DISCO SOLO piosenki z nurtu disco-polo, ale w konwencji poezji śpiewanej. Teksty discopolo na wesoło! Również poezja polskaMickiewicz, Asnyk, Miłosz etc. w konwencji disco-polo.

Wszystkie propozycje zawierają pełny recital- przynajmniej 1h15 min, utwory z poszczególnych propozycji można łączyć, rekord występu Łukasza Jemioły to 5h 30 min, Wszystkie propozycje mogą być wykonane solo jak i z trio- kontrabas i perkusja; Łukasz Jemioła zawsze śpiewa na żywo, bez pulpitu - z pamięci. Artysta dba o publiczność w trakcie swoich występów - nawiązuje kontakt, opowiada, żartuje, pyta o sugestie piosenki. Nie jest typem artysty, który po prostu odgrywa swój repertuar.


BACKBEAT to wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock’n’roll’em w roli głównej, którzy z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę. Grupa ma na swoim koncie nie tylko setki koncertów w kraju i za granicą, ale również festiwalowe laury (Węgorzewo Rock Festiwal 2008), uznanie krytyków i dziennikarzy muzycznych, a także przychylność publiczności, zachwyconej żywiołowymi występami. Utwory, które znajdują się w repertuarze zespołu, to najbardziej znane przeboje złotej epoki rock’n’rolla lat 50-tych i 60-tych takich gigantów jak Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, The Beatles… i wielu innych. Wersje proponowane przez Backbeat są bardzo zbliżone do oryginałów choć czasami grane nieco mocniej, ale zawsze w bardzo tanecznych interpretacjach.

Backbeat od 2000 roku występuje w klubach, na imprezach plenerowych, na imprezach zamkniętych i wszędzie spotyka się z gorącym przyjęciem. Od maja 2012 roku zespół koncertuje z charyzmatycznym wokalistą Łukaszem Jemiołą, laureatem wielu konkursów i festiwali, który swoją interpretacją piosenki Boba Dylana Tonight I’ll Be Staying Here With You zachwycił jurorów polskiej edycji programu XFactor.


MARCIN ŁOSIK

Jeśli jesteś wrażliwym człowiekiem, szukasz piękna w muzyce, masz potrzebę poszukiwania nowych niebanalnych projektów jazzowych,

TRIO

Zespół występuje w składzie: Marcin Łosik - fortepian, Ksawery Wójciński kontrabas, Robert Rasz – perkusja. W lipcu 2014 roku trio nagrało w Studiach Polskiego Radia album "Emotional Phrasing". W maju 2015 płyta tria została wydana przez nowojorskie wydawnictwo jazzowe Dot Time Records

Z pewnością odnajdziesz to wszystko w „Marcin Łosik Trio”. Nasycona romantyzmem, pełna energii, fraza Marcina Łosika (piano) przenika się z pomysłową, czasem zaskakująco kontrastującą, sekcją rytmiczną. Rysowane jakby miękką kreską okrągłe pulsowanie Roberta Rasza (drums) łączy energetyczne frazowanie Ksawerego Wójcińskiego (double bass) w spójny fundament. To rodzi kolejną inspirację materializując się kwasową, pogiętą improwizacją. Trio wciąż zatacza kręgi inspiracji. Motywy, frazy, emocje... Wspólne odczuwanie poparte wyjątkową intuicją muzyczną - tym jest Marcin Łosik Trio na scenie.

W ramach ostatniej trasy koncertowej Marcin Łosik Trio odwiedziło dwa kraje dając koncerty w Warszawie, Bremen, Syke, Berlinie i Poznaniu. Na międzynarodowym festiwalu jazzowym w Syke - "Jazz Folk and Bike Festival" - trio wystąpiło obok Duo Adam Bałdych & Vladyslav Sendecki oraz Adam Bałdych Imaginary Quartet „Bridges“. W roku 2016 płyta otrzymała „złoty medal” japońskiego stowarzyszenia jazzowego TRACK LISTA: 1. Modal Enterprise / 2. The Portrait Of Satie / 3. On The Edge Of The Millennium / 4. Waiting For My Buddies / 5. Emotional Phrasing / 6. Her Song / 7. The Last Castle / 8. Both Sides


Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu jazzowego dr Joachima Mencla. Współtwórca zespołów: Pezda/Gawęda Duo, Mateusz Gawęda Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Collective, Silberman, których repertuarem są przede wszystkim jego autorskie kompozycje. Współpracował i występował ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej m.in. Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wieloma innymi. Na swoim koncie ma 8 wydanych albumów w tym większość jako leader. Za album Mateusz Gawęda Trio "Overnight Tales" został nagrodzony m.in. nominacją do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku. Inspiracje czerpie głównie z takich muzyków jak Agustí Fernández, Mathew Shipp, Herbie Hancock, Ahmad Jamal, Igor Strawiński czy Wojciech Kilar, ale najbardziej z miłości do muzyki i potrzeby odkrywania świata... Mateusz Gawęda Trio to także dwóch innych, wybitnych jazzmanów młodego pokolenia – kontrabasista Alan Wykpisz oraz perkusista Grzegorz Pałka. Autorski program tria to mozaika inspiracji wszelkimi gatunkami muzyki, wśród których szczególne miejsce zajmuje jazz lat 60, oraz współczesna muzyka europejska.

Inne projekty: ¬ Cracow Jazz Collective ¬ SILBERMAN ¬ Silberman and Three of a Perfect Pair & Jan Peszek ¬ Silberman New Quartet (premiera w marcu 2019, koncert premierowy odbędzie się na festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku 14.03.2019) ¬ Pezda / Gawęda Duo ¬ PeGaPoFo

WIĘCEK & GAWĘDA QUINTET. feat. RALPH ALESSI Jest to wspólny muzyczny projekt saksofonisty Kuby Więcka oraz pianisty Mateusza Gawędy. W trakcie jednej z podróży do Nowego Jorku Kuba miał okazję poznać jednego z najwybitniejszych amerykańskich trębaczy - Ralpha Alessiego. Wymiana paru zdań i dźwięków zaowocowła wspólną trasą koncertową oraz nagraniem płyty jesienią 2016. Muzyka napisana specjalnie na tę okazję przez Mateusza i Kubę jestwypadkow1 miłości do ich własnej tradycji jak i fascynacji amerykańskim jazzem. Muzycy zaprosili do projektu jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych w Europie kontrabasistę Maxa Muchę oraz mieszkającego w Berlinie perkusistę Moritza Baumgärtnera. Ralph Alessi - tr1bka [USA] Kuba Więcek - saksofon [PL] Mateusz Gawęda - fortepian [PL] Max Mucha - kontrabas [PL] Moritz Baumgärtner perkusja [GER]

Mateusz Gawęda to jeden z najbardziej aktywnych polskich pianistów młodego pokolenia.(…)Przed dwoma laty grupa ta wydała swoją pierwszą płytę „Overnight Tales”, teraz prezentuje kolejną – „Falstart”. Pod tym prowokacyjnym nieco tytułem (…) kryją się utwory, które logicznie wypływają z wymienionych aktywności Gawędy. Nie brakuje im podniosłości znanej z repertuaru Cracow Jazz Collective, konceptualizmu formalnego zawartego na płytach Silbermana, a także swingującej zabawy melodią i rytmem właściwej choćby zespołowi PeGaPoFo. Ta różnorodność nie prezentowałaby się przekonująco, gdyby nie talenty kompozytorskie Gawędy – a wie on, jak zbudować chwytliwe tematy, jakimi środkami wykreować psychodeliczną aurę, jak ciekawie operować pulsem i napięciem utworów, w którym miejscu trwać przy estetyce free, gdzie impresjonistycznie się zamyślić, by za chwilę z mocą uderzyć. Sporadyczne wprowadzenie elektroniki postrzegam jako próbę rozszerzenia środków i ujęcia słuchacza kolejną barwą, Jazzarium Falstart Autor: Maciej Krawiec


Standard Brass Band SBB to największy w regionie zespół grający muzykę taneczną utrzymaną w klimacie jazzu, swingu i muzyki rozrywkowej Zespół tworzą: Agnieszka Dobrowolska - wokal, saksofon altowy Bogusław Wróblewski - saksofony, gitara basowa (lider grupy) Arkadiusz Jaros - klarnet, saksofon tenorowy, chórki Mieczysław Pawelec - trąbka Rafał Maruszak - puzon, chórki Mariusz Wrona - wokal, gitara solowa Piotr Wróblewski - perkusja Wojciech Durak - instrumenty klawiszowe, trąbka

Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej

Przykładowy repertuar Y M C A; Tyle słońca w całym mieście; Tuxedo junction 2; Something stupid; Simply the best; Serdeuszko puka w rytmie cha cha; Niech moje serce kołysze cię do snu; Nic nie może przecież wiecznie trwać; Moonlight serenade; Moje jedyne marzenie; Jedziemy autostopem; Feelings; Do zakochania jeden krok; Bananowy song; A gdyby tak…

Kwartet saksofonowy, którego wykonania największych światowych standardów przenoszą słuchaczy w szalone lata dwudziestolecia międzywojennego. Słychać w nich tęsknotę za klubami jazzowym wypełnionymi publicznością o szemranej proweniencji rodem z Chicago czasów prohibicji Kwartet tworzą: Agnieszka Dobrowolska – saksofon altowy Józef Nikiel – saksofon sopranowy Arkadiusz Jaros – saksofon tenorowy Bogusław Wróblewski – saksofon barytonowy

Przykładowy repertuar koncertu: Alternatywy 4; Blue Monk; Chinese Rag; Gershwin’s Lullaby; If I Were A Rich Man; I Got Rhythm; In The Mood; Jazz Mosaics; Libertango; Oh, Lady Be Good!; Ragtime Suite; Pan-Am Rag; Something Doing;The Cascades,; Satin Doll


Jacek Musiatowicz wokalista, gitarzysta, autor tekstów, poeta i kompozytor. Laureat nagrody PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ za wybitną osobowość twórczą w 1997 roku.

Zwycięzca 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów Patrycji Markowskiej, Iwony Węgrowskiej, Jacka Dewódzkiego, Marka Dyjaka. Twórca muzyki do filmu: “Historia istotnej Victorii” – filmu o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie. Ma w swoim dorobku kilkanaście albumów w tym m.in. „Obraz niepokojący”, „Wróżyczka” ,”Live” oraz czterech tomików poezji i najnowszego rockowobluesowego wydawnictwa – płyty „Tak bym chciał” . Twórca Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. Aktualnie koncertuje prezentując swoje najbardziej znane utwory z płyt: „Wróżyczka” i „Tak Bym Chciał”

Michał Musiatowicz gitarzysta solowy, muzyk, kompozytor. Jego umiejętności docenił sam amerykański gitarzysta Neil Zaza.

Wyróżniony został możliwością zagrania na Warsztatach Gitarowych 2012 w Radzyniu Podlaskim wspólnie z grupą Turbo i Mr.Pollack. W wieku 15 lat nagrał materiał muzyczny na nową płytę swojego taty pod tytułem „Tak bym chciał” . Obecnie promuje swój pierwszy solowy album "Breaking Glass" Uczestnik 10 edycji Must Be the Music Polsatu. Prowadzi swój fanpage na facebooku, a także kanał You Tube na którym można zobaczyć jego umiejętności. Wielokrotnie uczestniczył wspólnie z Jackiem Musiatowiczem na koncertach profilaktycznych zarówno plenerowych, jak i w obiektach zamkniętych – udowadniając młodzieży siłę pasji.

„Nie lękajcie się wejść na drogę swojego powołania, nie lękajcie się szukać prawdy o sobie i otaczającym was świecie. Tak bardzo bym chciał, aby w waszych rodzinach panowała atmosfera prawdziwej miłości” . Jan Paweł II Pragniemy państwu zaproponować koncerty profilaktyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mogą sprawić, że będziemy żyli zdrowo, szczęśliwie i bezpiecznie. Programy zostały opracowane ze świadomością zagrożeń jakie czyhają na nas we współczesnym świecie. Najskuteczniejszym sposobem uświadomienia i niwelowania zagrożeń jest profilaktyka, profilaktyka podana w formie koncertu bluesowo-rockowego i poezji śpiewanej dociera do odbiorców z większą siłą. Żyjemy w czasie komputeryzacji, cyfryzacji i chemii. Tylko profilaktyka i umiejętność wczesnego przewidywania zagrożeń, może pomóc dzieciom i młodzieży we właściwym poukładaniu swojego życia. A to jest najważniejsze. Kształtowanie młodego człowieka, to nie tylko wiedza i nauka, to przede wszystkim wspólne przeżywanie z nim upadków i sukcesów. Bardzo często w życiu dochodzi do tragedii, gdyż młody człowiek nie zdaje sobie sprawy, że każdy krok, który postawi przed sobą – musi być przemyślany i ostrożny.To sens i cel profilaktyki. Trzy bloki tematyczne koncertów profilaktycznych które oferujemy: „Narkotyki i dopalacze to śmierć” – uświadomienie młodym ludziom ,że żadna zła sytuacja życiowa nie powinna prowadzić do używek. Umiejętność asertywnego mówienia „nie” w przypadku zagrożeń czyhających w środowisku. Przykłady z życia wziętych skutków jakie niosą za sobą używki: narkotyki, dopalacze. „Cyberprzemoc” - uświadomienie młodzieży czym jest cyberprzemoc i gdzie szukać pomocy w zagrażającej sytuacji wynikającej z upowszechnienia swojego wizerunku w sieci. „Rodzina nade wszystko” – uświadomienie uczniom jak wielką rolę w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina i wszystko co jest z nią związane. Pokazanie jak wielką rolę w życiu odgrywa pasja, pielęgnowanie jej oraz wsparcie rodziny w jej realizacji.


Zespół Polish Floyd to prawdopodobnie najlepszy polski cover band grający utwory legendarnych Floydów. Początki zespołu sięgają 2009 roku, kiedy grupa muzyków, których połączyła pasja muzyczna i podziw dla twórczości zespołu Pink Floyd. stworzyła formację „Another” z która wykonali kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Od początku 2019 roku występują pod nazwa Polish Floyd. Koncerty POLISH FLOYD to najwierniej wykonywana na żywo muzyka legendy rocka progresywnego – Pink Floyd połączona z oryginalnymi pomysłami w zakresie reżyserii, i efektów multimedialnych. Naszymi koncertami usatysfakcjonowani będą fani Pink Floyd oczekujący wykonań możliwie najbliższych oryginałowi jak i ci, liczący na niebanalne widowisko sceniczne. Repertuar koncertów obejmuje utwory ze wszystkich płyt Pink Floyd’ów – od tych najbardziej znanych (The Wall, Wish You Were Here czy Dark Side Of the Moon) starszych, mniej znanych płyt (Animals, Meddle), czy najnowszych wydawnictw Pink Floyd, Rogera Watersa czy Davida Gilmoura Staramy się, by przy użyciu niebanalnych środków technicznych uzupełniających warstwę muzyczną odtworzyć atmosferę największych koncertów Floydów. W celu uzyskania brzmienie jak najbliższego oryginałowi nie ustajemy w poszukiwaniu instrumentów, akcesoriów oraz metod generowania brzmienia tak charakterystycznego dla zespołu, którego wszyscy jesteśmy gorącymi fanami

Grzegorz Koniarz - gitary Marcin Kruczek - gitary Piotr Myjak - gitary / wokal Paweł Pyzik - bas Ryszard Pałka - perkusja Paweł Harańczyk - instrumenty klawiszowe Ela Ekiert - wokal Karolina Leszko - wokal Ela Łuszczakiewicz-Byrska - wokal


Jig Reel Maniacs Siedmiu muzyków formacji Jig Reel Maniacs wraz z dziewięcioma tancerkami z zespołów Tuatha&Ellorien tworzą wspólnie niepowtarzane widowisko pełne barw, tańca oraz fantastycznych głosów. Spektakl okraszony jest opowieściami irlandzkimi oraz omówieniem tradycji na której oparte są prezentowane utwory

Tym co ich łączy to umiłowanie do muzyki celtyckiej. Muzyka irlandzka wprost wywodząca się z tradycyjnej muzyki celtyckiej na którą nałożyły się wpływy wielu kultur i religii. Opiera się ona na rytmach i melodiach bliskich każdemu. Jest ona emanacją żywiołowości i radości życia, teksty zaś mówią o rzeczach bliskich każdemu: przyjaźni, miłości, przyrodzie i pięknie świata.

PROPOZYCJE: Widowisko Eachta (Celtycka Podróż). Jest to wyjątkowa (i jedyną w Polsce) produkcja w dwóch częściach obejmująca muzykę, taniec, literaturę i wizualizacje. Szlakiem Celtów dla młodzieży szkolnej i gimnazjalnej (60 minut) - koncert z tańcami (12 utworów instrumentalnych i instrumentalnowokalnych, 5 choreografii, każda w innych widowiskowych strojach, z narracją o charakterze edukacyjnym prowadzoną przez jednego muzyka ubranego w kilt szkocki oraz mini-warsztatami tańca irlandzkiego, które prowadzi liderka tancerek Celtic Fusion. Ponad godzinny koncert złożony z własnych kompozycji oraz najbardziej znanych przebojów muzyki szkockiej, irlandzkiej ale i przebojów rockowych w celtyckich aranżacjach. Świetna propozycja na wstępy sceniczne lub klubowe przy najróżniejszych okazjach –dzień Św. Patryka, walentynki, dzień kobiet….

Wesołe Irlandzkie Nutki dla dzieci z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych (45-50 minut) - koncertowo-taneczna bajka z kontrolowanym kontaktem z dzieciakami, założona na specjalnym scenariuszu napisanym dla najmłodszych, a grana ze śpiewającymi aktorami w roli Elfów, Wróżek, Druida i Smoka - miło będzie gdy zagra razem z nami Wasz bohater audycji i koncertów.


LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW Oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”. Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara, Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty, Piotr Selim - śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe, Jola Sip - śpiew, kompozycje, teksty, Tomasz Deutryk - perkusja, śpiew, Krzysztof Nowak - gitara basowa, kompozycje, Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew, Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.


REPERTUAR TYGIEL Program na który składają się utwory inspirowane różnymi kulturami: Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwinów i Węgrów, tabor cygański oraz żydowską. Kontrapunktem są walczyki, mazurki i oberki. To wielkie bogactwo Lubelszczyzny LFB pokazuje w jednym programie, który nazywa się TYGIEL. Znakomitą większość utworów napisali sami federaci. Są to stylizacje, muzyczne wyobrażenia poszczególnych nacji. MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA Wiersze i fragmenty homilii Karola Wojtyły w postaci śpiewanej. Powstał roku 2000. Muzyka – LFB. Istnieje płyta z zapisem programu. Indeks – 68 Program poświęcony poetom Nowej Fali. Stanisław Barańczak, Leszek Andrzej Moczulski, Lotar Herbst, Ewa Lipska. Muzyka wzięta z głownie z klasyki polskiej piosenki, czyli Marka Grechuty, Jana Kantego Pawluśkiewicza. Powstał jako widowisko telewizyjne. Może być grany w każdych warunkach, nawet z udziałem znanych aktorów. NERW Piosenki Włodzimierza Wysockiego w nowych tłumaczeniach CZAS NA ŻYCIE Program piosenek francuskich, (Brel, Brasens, Moustaki, Aznavour, Adamo, …)

IMPERIUM Zbiór porywających utworów najściślej oddający charaktery twórców – Marka Andrzejewskiego, Piotra Selima i Jana Kondraka. Krążek zawiera piosenki wyselekcjonowane przez odbiór publiczności. Różnorodność inspiracji sprowadza się tu do wielkiej jedności w ekstatycznej chwili wykonania. Najwybitniejszy historyk piosenki, Jan Poprawa nazywa to zamianą rywalizacji indywidualnej na ducha wspólnoty. To wyjątkowe w dzisiejszym świecie. ODMIENIEC Teksty Kazimierza Grześkowiaka, głównie z późnego okresu, muzyka jest dziełem LFB. Dochodzą do tego kabaretowe piosenki autorstwa członków zespołu. STACHURA – POEMATY Missa Pagana, Dużo ognia, Przystępuję do ciebie, Po ogrodzie niech hula szarańcza, Kropka nad Ypsylonem. Muzyka – LFB. W MOIM TAJEMNYM ŻYCIU Program monograficzny wykorzystujący piosenki Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach. W programie stare i nowsze piosenki mistrza. OGRÓD WISZĄCY Najważniejsze utwory mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone dla potrzeb programu (Dylan, Cohen, Sting, Baez, Llach, Okudżawa, Wysocki, Brel, Brassens, Stachura). Oparty na pomyśle zaczerpniętym z wiersza Stachury pod powyższym tytułem. Sam wiersz zaśpiewany wspólnie jako pieśń finałowa wieńczy całość monumentalnie.

KLECHDY LUBELSKIE W przypadku tego widowiska muzycznego, chodzi nam o przybliżenie twórczości sławnych literatów. Nazwa oddaje „patynę”, bo program sięga wstecz aż do Jana Kochanowskiego i Mikołaja Reja. Rzecz dotyczy dalej Sebastina Kloniowica, Szymona Szymonowica, Wincentego Pola, Bolesława Leśmiana,Józefa Czechowicza. Całość dopełniają teksty współczesne: Edwarda Stachury, Karola Wojtyły i Kazimierza Grześkowiaka. Charakterystyczne jest, że dawna motywika często egzystuje w utworach z elektrycznym brzmieniem współczesności. Kompozycje są dziełem zespołu. DROGI WOLNOŚCI Przedsięwzięcie ukazuje w jaki sposób pieśń kształtowała myśl o wolności i jak poprzez pieśń próbowano szukać do niej drogi. W repertuarze największe songi bardów świata i bardów polskich: Dylan, Lennon, Sting, Wysocki, Okudżawa, Kaczmarski, Kelus, Kryl. Llach, Kleyff.

Najczęściej grany program każdorazowo umawiany jest z organizatorem, a repertuar jest wyborem z całego dorobku płytowego. W praktyce dominują utwory autorstwa zespołu zamieszczone na płytach: Imperium, Tygiel oraz Klechdy Lubelskie.


MILO ENSEMBLE Pomysłodawcą MILO ENSEMBLE jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, członek Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko, który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry). Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim współtwórcą free Jazzu – Donem Cherry.

MILO ENSEMBLE to kwintet złożony z muzyków współpracujących z Orkiestrą NAXOS. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych: oud, saz, santur, buzuki, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Ważnym elementem koncertu jest wokal jemeńskiej śpiewaczki Rasm Al Mashan, posługującej się wschodnimi melizmatami. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach. Skład MILO ENSEMBLE: Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk. Rasm al Mashan – śpiew Grzech Piotrowski – sakskofony, duduk Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos Mateusz Szemraj – oud, saz, santur

Recenzja z pierwszego koncertu w Jazz Klubie 12/14: „Milo Kurtis – niezwykły czarodziej nastrojów i muzycznych krajobrazów, zabrał nas wczoraj w długą podróż w rejony odległych kultur, pełne tajemnej mocy, magicznej energii i piękna. Wraz z Konstantym Joriadisem, Adebem Chomounem i Mateuszem Szemrajem, przy wykorzystaniu oryginalnych instrumentów z odwiedzanych zakątków świata i śpiewu, wprowadził zgromadzony nadkomplet międzynarodowej Publiczności w stan kojącej medytacji i transowego tańca („Tamina”) – nazwaliśmy to „muzyką zamkniętych oczu” – by zakończyć cudowną piosenką sięgającą do jego greckich korzeni („Dla Ciebie Słońce Zaświeci Wieczorem), zakończoną długotrwałą owacją zachwyconych uczestników tego wielokulturowego misterium..“ Warszawa, 31 września 2015


MATEUSZ POSPIESZALSKI

QUINTET

koncert promujący nowa płytę TRALALA Muzykę Mateusza Pospieszalskiego zwykle wrzuca się do pojemnego worka z napisem jazz alternatywny, ale bardziej wnikliwi słuchacze odnajdują tu echa rokowych doświadczeń kompozytora, podkreślone mocnymi wręcz gitarowymi unisonami barytonu i kontrabasu, na tle których pojawiają się śpiewne, niemal piosenkowe tematy. Rockowa energia, swingujący puls, jazzowe skale, wzbogacają witalne motywy rodem z folku i muzyki źródeł. Frontmeni zespołu, Mateusz i jego syn Marek, to multi-instrumentaliści, dlatego obok ostrego brzmienia saksofonów, słyszymy również koronkowe solówki klarnetu, lub liryczne, ciepłe partie grane na flecie. Intrygujące, nieco surowe brzmienie, to wynik decyzji lidera, by zrezygnować z instrumentów harmonicznych, pozostawiając budowanie akordowych struktur tylko instrumentom dętym i konrabasowi. Raz są to precyzyjnie wymyślone i realizowane linie kotrapunktów, innym razem wielogłosowe faktury saksofonów, klarnetów i basu, często wzbogacone wokalami muzyków. O klasie artystów świadczy to, że w rygorach konkretnych instrumentacji, aranżacji i dość zwartych form, muzycy zachowują wolność, bo przecież najpiękniejsza w jazzie jest improwizacja. Na koncertach pojawiają się zaskakujące momenty - duety w różnych konfiguracjach, instrumentalne dialogi i solowe popisy. Mateusz Pospieszalski, obok doświadczeń wyniesionych ze sceny jazzowej i rockowej, jest też wziętym kompozytorem muzyki filmowej, dlatego w programie słyszymy melodyjne tematy z jego ścieżek filmowych, m.in. liryczną balladę, poruszająco śpiewaną przez najmłodszą solistkę, 19-letnią Barbarę Pospieszalską. Mimo, że utwory zachowują formę piosenek, do których teksty napisał sam Mateusz Pospieszalski, ale też Wojciech Waglewski (Voo Voo), Bartłomiej Kudasik (Zakopower) Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) muzyka kwintetu, to jazz najwyższej próby, z wirtuozerskimi solówkami i sporą dozą nieprzewidywalności. W zależności od audytorium, większość utworów zespół wykonuje również w wersji angielskojęzycznej. Skład zespołu: Mateusz Pospieszalski - saksofon altowy, saksofon barytonowy, wokal. Maksymilian Mucha - kontrabas i wokal, Barbara Pospieszalska - wokal. Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet „b”, klarnet basowy, flet, wokal. Moritz Baumgartner - perkusja


STREET WHISPERS Zespół Street Whispers został założony przez trzech przyjaciół, którzy postanowili połączyć swoją pasję i muzyczne umiejętności by tworzyć wyrafinowaną muzykę o szerokim spektrum stylistycznym. Wykonują muzykę klasyczną, ludową, klezmerską, latynoamerykańską, tanga czy jazz, ale przede wszystkim łączą style w poszukiwaniu własnego, niepowtarzalnego brzmienia.

Członkowie zespołu są absolwentami renomowanych szkół i Akademii Muzycznych. Zespół występował na wielu scenach w Austrii, Niemczech oraz Polsce. Między innymi w sali kameralnej Opery w Magdeburgu, na głównej scenie "Fest der Volkskulturen" w Salzburgu, w Hotelu Edelweiss nad Königssee, wykonał koncert na powitanie vipów w Residenz Salzburg w czasie Salzburger Festspiele (Festiwal Mozartowski) oraz występ w Warszawie z okazji 80 urodzin jednego z największych mecenasów i kolekcjonerów sztuki dr. Reinholda Würtha., Skład zespołu: Franciszek Kmita - klarnet Jakub Gawlik - akordeon Michał Zuń - kontrabas

Podczas koncertu przeżyją Państwo muzyczną podróż do legendarnego świata muzyki klezmerskiej, od rytmicznych i pełnych wdzięku melodii bałkańskiich po największe przeboje mistrzów tanga: Astora Piazzolli i Richarda Galliano. Występowi towarzyszy opowieść o historii powstania i kontekście utworów.

Przykładowy repertuar koncertu:

Ajde Jano - Serbska pieśń ludowa Tango pour Claude - Richard Galliano Makedonsko Devojce - Macedońska pieśń ludowa Der Heyser Bulgar - Tradycyjna melodia klezmerska Jovano Jovanke - Macedońska pieśń ludowa Śmiech Samuela - melodia klezmerska Ausencia- Goran Bregovic Esqualo - Astor Piazzolla Kazimierz - pieśń klezmerska Oblivion - Astor Piazzolla Libertango - Astor Piazzolla


Marcin Król Świetny skrzypek – solista i kameralista. Autor wielu programów artystycznych. Aktualnie związany z radomską Orkiestrą Kameralną, Wczesniej współpracował z orkiestrami Sinfonietta Cracovia, Sinfonieorchester Aachen, Limburg Symphonie Orkest, Liege Philharmonic Orchestra. Jako koncertmistrz współpracował z orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie, Wildwood Opera Festival Orchestra w Little Rock (USA) oraz na festiwalu operowym Schloss Zwingenberg w Heidelbergu. Pory Roku Astora Piazzolli. Astor Piazzolla to kompozytor tanga argentyńskiego i wirtuoz bandoneonu. Na cały świat rozsławił tango argentyńskie . Jego "Pory Roku" to znakomita muzyka, która przenosi publiczność w świat tanga intensywnych kolorów i doznań, które można znaleźć tylko w Ameryce Południowej. Oprócz Pór Roku w programie koncertu znajduje się kilka innych utworów Piazzolli Koncert ten wykona trio fortepianowe (tu konieczne jest aby w miejscu, gdzie odbędzie się koncert był fortepianu lub e- piano) Melodie Hebrajskie to połączenie dwóch pasji artysty: Judaizmu i Muzyki. Zawiera w sobie utwory na skrzypce z fortepianem nawiązujące do tradycji, kultury i religii Żydów a także pokazujących świecką twórczość kompozytorów wywodzących się z tej grupy. Znajdziemy tu kompozycje Henryka Wieniawskiego, utwory związane z konserwatywnym Judaizmem takie jak "Kadisz" czy " Kol Nidrei a także kompozycje nawiązujące do chasydyzmu. Nurt świeckiej twórczości reprezentuje George Perlman z " Tańcami i Melodiami Hebrajskimi", obok niego Jerry Bock z utworami z musicalu " Skrzypek na dachu" a także John Wiliams z utworami z filmu "Lista Schindlera„. Pomiędzy utworami skrzypek wyjaśnia znaczenie modlitw, czyta przypowieści i powiedzenia słynnych Chasydów. Na końcu koncertu do wspólnego muzykowania zapraszana jest publiczność aby swoim śpiewem towarzyszyła muzykom przy wykonaniu utworu " Nagila Hava" czyli "Radujmy się„. Muzyka Polska. Koncert obejmuje utwory polskich kompozytorów na skrzypce solo, fortepian solo i skrzypce z fortepianem. Obok utworów najsłynniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina usłyszymy kompozycje "Chopina skrzypiec" czyli urodzonego w Lublinie Henryka Wieniawskiego, krótki utwór Krzysztofa Pendereckiego " Cadenza" oraz utwory Karola Szymanowskiego. Muzyka i poezja. To projekt dla melomanów już bardziej obeznanych z muzyką klasyczną. Są to utwory na skrzypce solo takich kompozytorów jak Jan Sebastian Bach, belgijski kompozytor Eugene Ysaye, Henryk Wieniawski, Heinrich Wilhelm Ernst i Niccolo Paganini. W przerwach pomiędzy utworami skrzypek czyta poezję takich autorów jak Wisława Szymborska, Johann Wolfgang von Goethe, perski pisarz Dżalaludin Rumi i indyjski pisarz Kabir. Cztery Pory Roku" Antonio Vivaldiego to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych utworów muzyki barokowej. Jest to cykl czterech koncertów na skrzypce solo z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej lub kwartetu. z klawesynem Dodatkowo w programie koncertu znajduje się „ Kanon D - dur” Johanna Pachelbela oraz „ La Folia” Antonio Vivaldiego. W Skrzypcowym Świecie to koncert – opowieść snuta przez Marcina Króla i Lucjana Szalińskiego – Bałwasa. Opowiadają oni o swoim ukochanym instrumencie – Skrzypcach. "W skrzypcowym świecie" to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach - od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Ten koncert to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego spotkania z magicznym instrumentem - skrzypcami.


CIAO CIAO BAMBINA To spektakl muzyczny inspirowany życiem MARINO MARINIEGO autora hitu „Nie Płacz kiedy Odjadę” Spektakl muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował. Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniałe prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi, Nicola Palladini z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające nas w klimat i atmosferę tamtych lat. W ciągu 70 minut usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', “Azzurro”, “Marina”, ''O sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', “Mamma”, “Guarda che luna”, “Guaglione”, “Kriminal Tango” czy ''Nie płacz kiedy odjadę'' i wiele, wiele innych.


d:AMORE To synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości. Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60. - Dalidy, Elvisa Presley'a, The Beatles, czy Roberty Flack.

Bohater spektaklu, będący w związku ze słynną piosenkarką Dalidą, słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka - stawia pytania o to, czym byłby świat, gdyby nie miłość. „d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To także historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji.

Scenariusz: MAŁGORZATA WOJTULEWICZ i NICOLA PALLADINI Koncepcja i Reżyseria: NICOLA PALLADINI WIDEOPROJEKCJE: ALESSANDRO FERRI WSPÓŁPRACA: ANDRZEJ MARIA MARCZEWSKI

Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej, a nawet strajków '68. Tłem są wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy wcześniejszych produkcjach Palladiniego.


Nicola Palladini, przy udziale włoskiej aktorki musicalowej Sereny Ottardo, poprowadzi Widzów przez kilkadziesiąt znanych i cenionych utworów, z takich produkcji jak: „Dirty Dancing”, „Grease”, „Cabaret”, „Kiss Me Kate”, „Jesus Christ Superstar”, czy „Chicago”. Repertuar został starannie dobrany tak, by zawarły się w nim utwory, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego musicalu. Wystarczy wspomnieć, takie tytuły jak „Mamma Mia”, czy „The Blues Brothers” aby jasnym stało się, że będzie to spotkanie z muzyką rozrywkową najwyższych lotów, jednocześnie wysmakowaną i wpadającą w ucho, przepięknie i bogato aranżowaną. Widzowie usłyszą niezapomniane szlagiery „All that jazz”, „Money, Money” wzruszą się przy „Beauty and The Beast” i dadzą porwać do tańca przy kawałkach Abby. Przypomną sobie „Respect” Arethy Franklin i zanucą w deszczu „Singin' in The Rain”. Wzruszą się przy legendarnym juz „I don't know how to love him” i rozweselą się przy „Everybody need somebody”. Tłem dla Rewii będą unikatowe, specjalnie na tę okazję przygotowane wideoprojekcje, solistom będą towarzyszyć zespół wokalny oraz tancerze baletu, a orkiestrą zadyryguje Krzysztof Brzeziński.

KONCEPCJA I REŻYSERIA : NICOLA PALLADINI KIEROWNICTWO MUZYCZNE: KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI CHOREOGRAFIE: AGATA MEYER-LUTERS


to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.

W ciągu trzech godzin usłyszą Państwo szlagiery: ‚ 'Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', "Azzurro", "Marina", ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', "Mamma Maria", "Baila Morena", "Mambo Italiano", "Quando, quando quando", "Buonasera Signorina", "Arrivederci Roma", "Ciao, Ciao Bambina", „Tornero’’, „Parole Parole” ''Nie płacz kiedy odjadę". "La Dolce Vita" w wersji klasycznej to 4 osoby: 2 wokale, klawisze, bass, gitary, perkusja. Wszyscy członkowie zespołu to zawodowi muzycy, grający na światowej klasie instrumentach, a głównym wykonawcą-wokalistą i zarazem konferansjerem- jest NICOLA PALLADINI


Kwartet smyczkowy Ambitus powstał z inicjatywy zawodowych muzyków, absolwentów wyższych uczelni muzycznych. Ciepłe i subtelne brzmienie zespołu idealnie wkomponowuje się w atmosferę uroczystości, podnosi jej rangę, dodaje prestiżu. Wybierając ofertę kwartetu AmBiTuS otrzymujecie Państwo usługę na najwyższym poziomie. Łukasz Resiak - I skrzypce Anna Jodłowska-Resiak - II skrzypce Przemysław Raczek - altówka Aleksander Resiak - kontrabas Piosenki - przeboje: The Beatles: Hey Jude, Let it be, Michelle , Yesterday E. Di Capua: O Sole Mio Capital Cities: Safe and Sound Daft Punk: Get Lucky C. Francois, J. Revaux: My Way G. Gershwin: Summertime J. Homer: My heart will go on (z filmu Titanic) B. Howard: Fly me to the moon Manilow: Copacabana Maroon 5 & Christina Aguilera: Moves like Jagger H. Mancini: Moon River E. Presley: Love me tender (G. R. Poulton: Aura Lee) F. Sinatra: Strangers in the Night (komp. B. Kaempfert) S. Yradier: La Paloma H. Wars: Ach! Jak przyjemnie...

W ofercie kwartetu znajdują się także utwory właściwe na oprawę uroczystości firmowych i rodzinnych, oraz polski, tanga, walce i kolędy

W repertuarze kwartetu znajdują się znane utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej. Są to m. in. popularne tematy filmowe, piosenki, standardy jazzowe, tanga, walce i inne utwory taneczne. Muzyka filmowa (tytuł filmu): L. Cohen: Hallelujah (Shrek) E. Morricone: Obój Gabriela (Misja) J. Homer: My heart will go on (Titanic) H. Mancini: Moon River (Śniadanie u Tiffany'ego) H. Wars: Ach! Jak przyjemnie... (Paweł i Gaweł) Carlos Gardel: Por Una Cabeza (tango z filmu Zapach kobiety) W. Kazanecki: Walc Barbary (Noce i dnie) H. Wars: Miłość ci wszystko wybaczy (Szpieg w masce) A. Kurylewicz: Polskie drogi H. Mancini: Różowa pantera E. Morricone: Love Theme for Nata (Cinema Paradiso) V. Youmans: Tea for two (No, no, Nanette)


Kwartemia

Instrumentalistki, na co dzień związane z Filharmonią Lubelską postanowiły stworzyć zespół, dzięki któremu mogą realizować wspólne pasje i marzenia oraz dzielić się z innymi tym, co kachają robić najbardziej. To uczestniczki licznych kursów mistrzowskich i warsztatów muzycznych w kraju i za granicą. Przez całe życie wzbogacają umiejętności biorąc udział w projektach zarówno symfonicznych, kameralnych jak i rozrywkowych, a także w międzynarodowych trasach koncertowych Kwartet zainaugurował swoją działalność w październiku 2012r. podczas uroczystego koncertu ze Stanisławem Sojką z okazji 15-lecia Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia. W czerwcu 2013 r. zespół wystąpił podczas Festiwalu Spotkań Kultur Sanus Per Artem na Zamku Lubelskim, a w maju 2015r. dokonał lubelskiego prawykonania utworu S. Gubaiduliny pt. „Siedem ostatnich słów Chrystusa Ukrzyżowanego” podczas XIX Forum im. W. Lutosławskiego.

Agata Mrówczyńska I skrzypce Emilia Siepkowska II skrzypce Małgorzata Krasowska altówka Izabela Zagórska wiolonczela Karolina Hordyjewicz – piano

Muzyka popularna i standardy jazzowe: What a wonderful world – L.Armstrong Copacabana – B.Manilow Summertime – G.Gershwin Blue moon – L.Hart As time goes by – F.Sinatra Misty – E.Garner The way we were – M.Hamlisch The rose – A.Mcbroom Soul bossa nova – Q.Jones All I ask of you – A.L.Webber Moon river – H.Mancini Feelings – M.Albert Evening Shadows – L.Searle Sophisticated Lady , It don’t mean a thing, Don’t get around much anymore – D.Ellington Stairway to heaven – L.Zeppelin Yesterday, All You need is love – The Beatles Can not help falling in Love – Elvis Presley How deep is your love – Bee Gees Who wants to live forever – F.Mercury

Muzyka filmowa: Cheek to cheek – I.Berlin New York, New York z filmu New York – J.Kander Sunrise, sunset z musicalu Skrzypek na dachu – J.Back Over the rainbow z filmu Czarnoksiężnik z krainy Oz – H.Arlen Memory z musicalu Cats – A. L. Webber Obój Gabriela z filmu Misja – E. Morricone She z filmu Nothing hill – E. Costello As time goes by z filmu Casablanca – H. Hupfeld Love Theme z filmu Ojciec chrzestny – N. Rota Alleluja z filmu Shrek – L. Cohen Song from a Secret Garden – R. Lovland Stormy Weather z Cotton Club Parade – H. Arlen La Bamba z filmu La Bamba – trad. Mexican Through the eyes of love z filmu Ice Castles – M. Hamlisch Mam tę moc i Ulepimy dziś bałwana z filmu Kraina Lodu – arr. własna


Któż nie zna serii filmów o agencie Jej Królewskiej Mości – Jamesie Bondzie? Nieodłącznym elementem filmów jest muzyka. Zawsze kiedy zapowiadana jest nowa część tego kultowego sequela jednym z głównych tematów spekulacji pozostaje kto będzie kompozytorem i wykonawcą utworu tytułowego, na który wszyscy czekamy na równi z samym obrazem…

Dlatego postanowiliśmy stworzyć koncert, w którym publiczność usłyszy ponownie wszystkie największe hity z filmów w nowych, często zaskakujących, interpretacjach i aranżacjach.

Jest to pierwszy i jedyny taki projekt na rynku. Już pierwsze koncerty udowodniły, że spotyka się on z entuzjastycznym odbiorem publiczności. Gwarancją jakości jest udział profesjonalnych muzyków i artystów. Wystąpią soliści: Anna Michałowska – Kotynia, Mateusz Obroślak i Katarzyna Góras, orkiestra kameralna złożona z muzyków związanych przede wszystkim z Filharmonią Lubelską oraz Chór Politechniki Lubelskiej.

Repertuar 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

Dr No – James Bond Theme From Russia with love You only live twice Dimonds are forever Live and let die The Spy who loved me – Nobody does it better Licence to kill Golden Eye

9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.

Tomorrow never dies The world is not enough Die another day Casino Royale – You know my name Quantum of Solace – Another way to die Skyfall Spectra – Writing on the wall Bis – niespodzianka…


Teatr Sabat to jedyny teatr w Polsce, który na swoich deskach wystawia widowiskowe zbliżone swoim rozmachem do słynnych paryskich czy Broadway’owskich rewie. Rewia to niezwykłe i ekskluzywne widowisko, to wspaniały i wszechstronny balet, piękne tancerki, olśniewające kostiumy i muzyczne przeboje wykonywane na żywo przez wybitnych wokalistów. Rewia zaskakuje brawurą i przepychem, jest najbardziej kolorowym i zjawiskowym widowiskiem w historii rozrywki. W ofercie Teatru Sabat znajdą Państwo cztery wyśmienite rewie o różnej tematyce oraz cykl Koncertów Wiedeńskich. Repertuar: Spektakl „Koncert wiedeński” Koncert „Serce Matki” Koncert „Brunetki Blondynki” Spektakl „Pokochaj Annę German” Koncert „Bo to jest miłość” Koncert „The best of Sabat” Widowisko „Rewia Forever Widowisko Muzyczno – baletowe „Hollywood na Foksal” Widowisko rewiowe „Pocałunki świata” Rewia współczesna „Miłość.com”


Zespół założony przez Romualda Lipkę kompozytora, producenta muzycznego, multiinstrumentalistę a przede wszystkim lidera Budki Suflera. „ZŁOTE PRZEBOJE” to duży, przeznaczony na sale koncertowe i plenery koncert. prezentujący największe przeboje skomponowane przez Romualda Lipkę oraz przeboje Budki Suflera

Repertuar koncertu: 5 bieg - instrumentalnie [Felicjan Andrzejczak] Tak lubię patrzeć kiedy śpisz, Noc komety, [Marta Świątek Stanienda] luz-blues, Nigdy nie patrzę wstecz [Grzegorz Wilk] Kochaj mnie, Bal wszystkich świętych [Ewa Szlachcic] Nic nie może przecież wiecznie trwać, Malinowy król [Felicjan Andrzejczak] Nie wierz nigdy kobiecie, Za ostatni grosz, Wieża Babel [Ewa Szlachcic] Aleja gwiazd, [Marta Świątek-Stanienda] Dmuchawce, latawce, wiatr [Grzegorz Wilk] Tajemnicza siła, Takie tango, [Izabela Trojanowska] Tyle samo prawd ile kłamstw, Za darmo nic, Wszystko czego dziś chcę [Felicjan Andrzejczak] Jolka, Jolka Finał wszyscy: 5 bieg Wykonawcy: Romuald Lipko Izabela Trojanowska, Ewa Szlachcic, Marta Świątek-Stanienda. Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk, Piotr Bogutyn, Przemysław Smaczny, Patryk Bizukojć, Piotr Kominek

„NOWA PODRÓŻ” to nastrojowy koncert akustyczny i zarazem spotkanie dwóch przyjaciół, których od lat łączy muzyka, Romualda oraz Felicjana Andrzejczaka – którego niesamowity i ponadprzeciętny głos można było usłyszeć w takich przebojach legendarnej Budki Suflera jak: „Jolka, Jolka pamiętasz?”, „Noc komety” czy „Czas ołowiu”. Podczas koncertu usłyszymy wybrane z repertuaru Budki Suflera utwory w świeżo brzmiących aranżacjach akustycznych, które na nowo odkryją przed publicznością fenomen tej muzycznej legendy.

Świąteczny koncert Romualda Lipko "Pastorałki pod choinką, pod jemiołą" z udziałem Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka, którym towarzyszą młodzi, utalentowani artyści m.in. Ewa Szlachcic, Marta Świątek – Stanienda. Podczas koncertu usłyszymy wspaniałe świąteczne utwory, autorstwa Romualda Lipko, z albumu pt. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”. Zarówno album jak i cały koncert to kompilacja różnorodnych, współczesnych stylów muzycznych, które znakomicie łączą się z polską tradycją i zachęcają wszystkich do wspólnego muzykowania. Wielopokoleniowy i ponadczasowy charakter piosenek oddaje znakomita muzyka autorstwa Romualda Lipko, a wyjątkowość utworów podkreślają słowa tekstów takich autorów jak: Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Wszystko to sprawia, iż koncert ten jest jednym z najpiękniejszych muzycznych przeżyć dla każdego, kto kocha polską piosenkę i jej bogatą tradycję świąteczną.


Wokalista, kompozytor, autor tekstów, a przy tym utalentowany multiinstrumentalista. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku trzynastu lat w zespole muzycznym, następnie pisał i komponował piosenki, które później wykonywał w toruńskich klubach. W wieku szesnastu lat został dostrzeżony przez Sławomira Ciesielskiego, perkusistę grupy Republika, z którym grał w zespole Kije. Uniatowski występował między innymi z Leszkiem Możdżerem, Adamem Nowakiem czy Jackiem Bończykiem i Mariuszem Lubomskim W IV edycji programu telewizyjnego Idol zajął drugie miejsce. W 2005 roku Uniatowski wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to co musi być”, który ukazał się na albumie artystki zatytułowanym Kochać. W 2006 roku wziął udział w Krajowych Eliminacjach do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Kocham Cię”, z którym zajął ostatecznie 5. miejsce. W tym samym roku utworem „Tango Anawa” otworzył koncert poświęcony Markowi Grechucie na Festiwalu Piosenki w Opolu. Pod koniec 2008 roku założył własny zespół – Uniatowski Project, którego członkiem był m.in. Tomasz Organek z formacji SOFA. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Występował gościnnie z zespołem Sztywny Pal Azji. W kolejnych latach Uniatowski wydał single „Każdemu wolno kochać” i „Honolulu”, które zwiastują debiutancki album studyjny piosenkarza. Krążek ma być nagrany z udziałem niezwykle liczebnej orkiestry celem stworzenia klimatu baśniowofilmowego. W 2017 artysta był nominowany do zdobycia statuetki Gwiazda Plejady w kategorii „Gwiazda stylu” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. Na program jego koncertu składają się utwory z albumu "Metamorphosis" inspirowanego twórczością takich artystów jak: Diana Krall, Frank Sinatra, Tony Bennett, Grzegorz Turnau, czy Andrzej Zaucha. Sławek to artysta kompletny, jego wystąpienia to prawdziwa uczta nie tylko dla ucha, a także dla duszy. Zapraszamy Państwa na wieczór w baśniowo-filmowym klimacie, połączony z nutami jazzu. Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy: Rafał Stępień piano, Grzegorz Grzyb – perkusja, Paweł Puszczało - bas


Tomek Korpany & Ladies Quartet Po krętej drodze i zdobyciu licznych doświadczeń artystycznych ich drogi spotkały się … To On zauważył dziewczyny z kwartetu, a One zainspirowały go do spojrzenia na muzykę z innej perspektywy. Wspólne fascynacje i inspiracje muzyczne sprawiły, że jedno spontaniczne spotkanie Tomasza z Ladies Quartet przerodziło się w artystyczną przygodę. ONE Ladies Quartet powstał w 2011 roku. Tworzą go pełne temperamentu kobiety, zawodowo związane z orkiestrami filharmonicznymi i teatralnymi. Jako kwartet brały udział w wielu projektach muzycznych, produkcjach telewizyjnych, koncertach kameralnych i symfonicznych. Współpracują z wieloma artystami i zespołami m.in.: VooVoo, Perfect, Raz Dwa Trzy, Zakopower, Pectus, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz, Zbigniew Wodecki, Małgorzata Walewska i wielu innych. ON Tomasz Korpanty piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Muzyką zajął się zawodowo w 1997 roku, kiedy wyjechał w trasę koncertową z Varius Manx, jako gitarzysta. W latach 2006 - 2009 był członkiem zespołu Andrzeja Piasecznego. Później Tomek rozpoczął karierę solową wykonując m.in.: piosenkę „Seattle”. Znany z serialu „39 i pół”, „Cross For Love” do filmu „Kochaj i tańcz”. Jego dorobek artystyczny to również płyty: „New Day” i „Taki jestem”. Uczestnik wielu festiwali muzycznych, m.in. Carpathia, Gramy, Przebojem na Antenę PR, „SuperDebiuty z Marylą” w czasie 50 KFPP Opole 2013 r. REPERUAR 60 minutowy koncert dobrej Muzyki, a w nim autorskie utwory Tomasza w nowych aranżacjach na kameralny skład, a także znane i lubiane utwory klasyków rocka, popu z całego świata m.in. Brian Adams, Sting, Queen, Guns’ n’ Roses oraz Matallica. Połączenie pełnych temperamentu Ladies z rockową duszą Tomka daje zupełnie nową i niepowtarzalną jakość muzyczną.


Koncerty Natalii to połączenie największych hitów takich jak „Im więcej Ciebie tym mniej”, „W biegu”, „Wierność́ jest nudna”, „To jest komiks” oraz premierowych utworów z płyty „Halo, tu ziemia". To dokładnie zaplanowana, spektakularna gra dźwięków i świateł, która doskonale sprawdza się̨ na każdej scenie! Przy "Halo tu ziemia", Natalia odeszła od swojego typowego, eleganckiego i kobiecego image'u. Dostosowując się do futurystycznych, igrających na granicy muzyki i kakofonicznych eksperymentów dźwięków, przybrała postać kobiety przyszłości. Natalia Kukulska otworzyła, a właściwie kopniakiem w srebrnym bucie na niepokojąco wysokim obcasie wyważyła dla siebie kolejne drzwi. A że niczym nowym nie jest łączenie popu z dubstepem ("To za mało")? Nic nie szkodzi. Kukulska robi to po swojemu. Przekracza granice swojego głosu, szuka, bada, nie boi się.


Jego gwiazda jak supernowa – nagle wybuchła na firmamencie sceny muzycznej. Artysta występujący na scenie już od kilku lat za sprawą triumfu w VI edycji programu The Voice of Poland stał się w ciągu kilku tygodni znany publiczności w całej Polsce. Ważny jest nie tylko sam fakt zwycięstwa ale – a może przede wszystkim – styl w jakim tego dokonał. Wszyscy zapewne pamiętamy Edytę Górnak pochlipującą za fotelem, czy Marysię Sadowską, stojącą na stole. I jeszcze wszystko byłoby zrozumiałe, gdyby nie fakt, że były to dopiero eliminacje…

Krzysztof Iwaneczko

Lata 2016 i 2017 to czas występów solo i z własnym zespołem w czasie których promuje swoją indywidualną twórczość. W 2018 roku planowane jest wydanie długo wyczekiwanej płyty.

Zauroczenie muzyką rozrywkową od siódmego roku życia lat inspirowało go do podejmowania różnego rodzaju projektów muzycznych. Współtworzył różne formacje muzyczne, miał okazję występować na różnych scenach i w studiu radiowym. Odnosił sukcesy:: Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj Sukces” 2011 czy „School&Jazz” 2012. Koncertował między innymi u boku zespołu „Poluzjanci” Wydał tez płytę EP z pięcioma autorskimi kompozycjami „Akustycznie” – z towarzyszeniem fortepianu. Ostatnie lata to ogromne doświadczenia sceniczne z muzyką filmową Bartosza Chajdeckiego – koncerty solistyczne pt. „Czas Honoru” z towarzyszeniem wielkiej orkiestry symfonicznej i chóru. W 2017 r okazał się objawieniem przesłuchań do 6. edycji The Voice of Poland.

To duża radość spotkać na swojej drodze tak utalentowanego, ale też młodego i otwartego na nowe doświadczenia artystę̨, który chce się̨ uczyć, słuchać i rozwijać. Bartosz Chajdecki – polski kompozytor muzyki filmowej, serialowej i teatralnej.

Krzysztof świadomie i intuicyjnie plastycznie operuje wielobarwnością brzmiących rejestrów głosowych, a także swobodnie porusza się w partiach śpiewanych falsetem. dr Joanna Zagdańska – polska piosenkarka popowa i jazzowa, także pedagog


Łódzka Orkiestra Filmowa (do 2015 r. Orkiestra Symfoniczna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi) została założona w 2012 roku przez Piotra Piątkowskiego – kompozytora, dyrygenta i dyrektora artystycznego Orkiestry. Zespół tworzą młodzi i doświadczeni muzycy oraz studenci i absolwenci uczelni muzycznych z całego kraju. Orkiestra brała udział m.in. przy tworzeniu i wykonywaniu autorskiego projektu Piotra Piątkowskiego - kantaty ”Majestat Życia”. Utwór promujący ten projekt pt. ”Monografia Muzyki”, wyemitowała Telewizja Polska oddział w Łodzi oraz Radio Łódź. Orkiestra wykonywała m.in. Muzykę teatralną Grażyny Bacewicz do spektakli ”Nie-Boska Komedia”, ”Bal w Operze” oraz „Awangarda i Socrealizm”. Orkiestra w swoim repertuarze ma min. muzykę klasyczną, sakralną, współczesną, rozrywkową, teatralną, filmową, musicalową, operową, operetkową, patriotyczną, niepodległościową. Realizuje także specjalne zlecenia i przygotowuje specjalne programy na zamówienie. Orkiestra współpracuje z: SOUL CITY - Zespół dał się poznać szerokiej publiczności biorąc udział w II edycji programu X Factor.W programie pokonali sporą konkurencję i wytrwali większość odcinków LIVE, ostatecznie odpadając z tytułem ćwierćfinalistów programu! Soul City ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, które odbyły się na terenie kraju i za granicą, oraz płytę EP z utworami świątecznymi.Wszyscy członkowie Soul City to wykształceni muzycznie aktorzy, wokaliści, prezenterzy, a najbardziej wyrazistą twarzą zespołu jest Barbara Kurdej-Szatan. TRE VOCI - Mikołaj Adamczak, Voytek Soko Sokolnicki, Miłosz Gałaj - artyści nowej generacji: trzy indywidualności, trzy zróżnicowane, wspaniałe głosy tenorowe. Młodzi i utalentowani, obdarzeni charyzmą, pasją śpiewu i poczuciem humoru – w swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki. Ich niepowtarzalne, doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią. Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale lubią śpiewać razem – koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, wymagają doskonałego przygotowania i kondycji maratończyka, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. TRE VOCI to polska odpowiedź na zespoły Il Divo i Il Volo. Występują w kraju i za granicą. Gościli także na antenie TVP Polonia w programie "Halo Polonia", oraz trzykrotnie w TVP1 w "Jaka to melodia"


Edyta Piasecka Śpiewaczka operowa (dramatyczny sopran koloraturowy), specjalizująca się w partiach belcantowych, wykonująca także repertuar oratoryjny i pieśniarski Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. Bachakademie (ang.) u prof. Anny Reynols(ang.), a także u Antoniny Kaweckiej, Christiana Elsnera(niem.), Alison Pears, Ryszarda Karczykowskiego.

Występuje na scenach operowych: Teatr Wielki w Warszawie, Opera Krakowska, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Bałtycka, Opera Wrocławska, Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Wielki w Budapeszcie (Węgierska Opera Państwowa).

Współpracuje i koncertuje w: Filharmonii Krakowskiej, NOSPR w Katowicach, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. Występuje z z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus w Warszawie, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Wybrane pozycje repertuarowe Operetka: J. Strauss, Zemsta nietoperza, Rozalinda Oratoria: W. Kilar, Angelus W. Kilar, Te deum G. Mahler, II Symfonia c-moll W.A. Mozart, Exsultate, jubilate W.A. Mozart, Msza Koronacyjna W.A. Mozart, Requiem; W.A. Mozart, Grabmusik C.Orff , Carmina Burana G.B.Pergolesi, Stabat Mater G. Rossini, Stabat Mater Fr. Schubert, Msza As-dur K. Szymanowski, Litania K. Szymanowski, Stabat Mater A. Vivaldi, Gloria G. Verdi, Quatro pezzi sacri G. Verdi, Requiem H. Villa-Lobos, Bachianas Brasileiras Pieśni (wybrane) kompozytorów polskich: Fryderyk Chopin; Witold Friemann; Mieczysław Karłowicz; Juliusz Łuciuk; Witold Lutosławski,;

Partie operowe: T. Adam, Toreador, Koralina V. Bellini, Norma (partia tytułowa) G. Donizetti, Łucja di Lammermoor, (partia tytułowa) R. Leoncavallo, Pajace, Nedda S. Moniuszko, Halka, Zofia S. Moniuszko, Straszny dwór, Hanna W.A. Mozart, Cosi fan tutte, Fiordiriligi W.A. Mozart, Czarodziejski flet, Królowa Nocy W.A. Mozart, Don Giovanni, Donna Anna W.A. Mozart, Wesele Figara, Hrabina G. Puccini, Cyganeria, Mimi, Musetta G. Rossini, Cyrulik sewilski, Rozyna G. Rossini, Podróż do Reims, Hrabina di Folleville G. Rossini, Turek we Włoszech, Fiorilla G. Verdi, Rigoletto, Gilda G. Verdi, Traviata,Violetta (partia tytułowa) W. Żeleński, Goplana, (partia tytułowa)

Artur Malawski; Stanisław Moniuszko; Stanisław Niewiadomski; Kleofas Ogiński; Piotr Perkowski; Karol Szymanowski; Władysław Żeleński.


Małgorzata Rudnicka Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie skrzypiec Dariusza Drzazgi. W 2005 roku otrzymała tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalność: dyrygentura chóralna w klasie prof. Bogdana Goli. W 2008 roku uzyskała dyplom specjalizacji pedagogicznej kształcenia słuchu w Międzyuczelnianej Katedrze Kształcenia Słuchu Jako studentka otrzymała wyróżnienie na II Konkursie Młodych Chórmistrzów. Była dyrygentem Chóru II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, z którym koncertowała w programie „Śpiewająca Polska”. W 2008 roku otrzymała I nagrodę na Festiwalu Piosenki o Lublinie „Koziołek Lubelski”. Działalność artystyczna Małgorzaty Rudnickiej to także śpiew solowy, który doskonali pod kierunkiem Doroty Laskowieckiej. Jej repertuar obejmuje gatunki muzyki sakralnej, pieśniarskiej oraz operowooperetkowej. W 2012 roku zdobyła wyróżnienie w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego w Lublinie. Dawała koncerty w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, Francji, Szwajcarii. Brała udział w Międzynarodowych Kursach dla młodych skrzypków w Łańcucie, w IV i V Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu, w warsztatach wokalnych w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie. Jako artystka chóru współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Szkole Muzycznej I i II st. im.Witolda Lutosławskiego oraz w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie. REPERTUAR Repertuar Małgorzaty Rudnickiej obejmuje arie starowłoskie, pieśni i cykle pieśni, piosenki oraz songi musicalowe, a także arie operowe i operetkowe. Poważną część repertuaru zajmują także utwory sakralne, kantaty, oraz oratoria.

Chór Świętej Cecylii Chór Św. Cecylii z parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika powstał z końcem września 2010 r. Inicjatorem powołania chóru był ks. proboszcz mgr teologii Eugeniusz Zarębiński. Opiekę artystyczną objęła mgr sztuki Małgorzata Rudnicka. Liczący 20 osób chór zapewnia oprawę muzyczną podczas uroczystych liturgii; występuje również poza parafią (kościół św. Józefa, parafia O.O Bernardynów, kościół Św. Wojciecha). Bierze udział w cyklu koncertów: Triduum Cecyliańskie, Ars Chori oraz Ciemna Jutrznia w Archikatedrze Lubelskiej. W repertuarze Chóru znajdują się utwory sakralne obejmujące cały okres liturgiczny (około 60 pozycji) oraz repertuar gospel i negro spirituals a także pieśni patriotyczne


„Kędyż Go szukać- pastorałki z gwiazdami Wieczór pełen prawdziwej radości, z lekką nutką zadumy. Nie braknie humoru, i pięknych , magicznych dźwięków. Porywająca muzyka tworzy niezwykle barwny koncert. Różnorodne pastorałki - dawne i całkiem nowe- znane i dopiero co napisane. Łączy je jedna myśl - Poszukiwanie Boga narodzonego w Betlejem i w sobie. W nowoczesnych aranżacjach Mikołaja Blajdy i dynamicznych wykonaniach artystów brzmią jak najlepsze przeboje muzyczne! Kierownictwo muzyczne Mikołaj Blajda Kierownictwo artystyczne Łukasz Lech Czas trwania:75 min

Wystąpią: Magdalena Piotrowska Aktorka i wokalistka związana m.in. z warszawskimi teatrami: Roma, Dramatyczny. Laureatka wielu festiwali, m.in. finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Anna Sokołowska-Alabrudzińska wokalistka, solistka polskich teatrów muzycznych, laureatka wielu festiwali m. in. zdobywczyni Grand prix Ogólnopolskich spotkań zamkowych „Śpiewajmy Poezje” w Olsztynie Przemysław Branny aktor i wokalista znany z w wielu programów TVP : Kabaret Olgi Lipińskiej, Spotkania z Balladą, Co nam w duszy gra, i wielu innych Do najważniejszych wyróżnień należy I nagroda na festiwalu w Opolu. Był solistą słynnych oratoriów m.in.Tu es Petrus, Psałterz Wrześniowy. Obecnie występuję w krakowskim Teatrze Bagatela Dariusz Kordek aktor znany z niezliczonych ról filmowych i teatralnych m.in. Bitwa Warszawska, Kroll, W labiryncie. Laureat nagród Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. brał udział w programie „Taniec z gwiazdami”. Obecnie solista Teatru Muzycznego Roma w Warszawie Łukasz Lech aktor estradowy, dziennikarz. Znany m.in. z programu TVP Parafia z Sercem. Twórca wielu filmów widowisk. Występuje w wielu spektaklach i koncertach


Uśmiechnij się z Kiepurą – to widowisko muzyczne z udziałem znakomitych Artystów: ANNA LASOTA – sopran – Gwiazda Teatru Muzycznego w Poznaniu, laureatka Złotego Oskara im. Jana Kiepury, dla najlepszej polskiej wokalistki musicalowej . JAKUB OCZKOWSKI – tenor – solista Teatru Wielkiego, Opery Narodowej, Laureat Międzynarodowych konkursów wokalnych, Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. ŁUKASZ LECH – artysta scen krakowski, aktor, znany z programów telewizyjnych, reżyser, laureat nagrody na międzynarodowym festiwalu filmowym Niepokalanów 2013. Solistom towarzyszy 10 osobowa orkiestra, pod batutą Mieczysława Smydy. W programie: Najpiękniejsze arie, piosenki, duety z repertuaru Jana Kiepury I Marty Eggerth, wzruszające i zabawne sceny i anegdoty z życia legendarnej pary. Nie braknie porywających melodii, które wykonamy razem z publicznością.


Muzyka filmowa W Wykonaniu orkiestry symfonicznej proponujemy: SUITY I TEMATY FILMOWE: Mission Impossible, Titanic, Harry Potter cz. 1,2,3, Władca Pierścieni 1, 2, 3, Gwiezdne Wojny 1,2,3,4,5,6, 007 James Bond, Indiana Jones, Apollo13, Misja, Expres Polarny, Przeminęło z Wiatrem, Gladiator, Siedmiu Wspaniałych, Bonanza, The sound of music, Phantom of the Opera, Jesus Christ Superstar, Chicago, New York, New York, i wiele innych. KONCERT Z PIOSENKAMI ZE STARYCH FILMÓW: Miłość Ci wszystko wybaczy, Ja się boję sama spać, Ja nie mam co na siebie włożyć, Czy Pani Marta itd. łącznie z suitą z najpiękniejszych polskich seriali telewizyjnych np. Janosik, Polskie drogi , Dom, Noce i Dnie, Chłopi, Trędowata itd. KONCERT MUZYKI Z FILMÓW NIE TYLKO WALTA DISNEY'A: Król Lew, Królewna Śnieżka, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame, Piękna i Bestia, Pinokio, Kopciuszek, Piraci z Karaibów itd. NASTROJOWY KONCERT NOCNY - fragmenty muzyki z filmów: Pan Tadeusz, Ogniem i mieczem, Miniatury klasyczne itd. KONCERTY DO FILMÓW NIEMYCH Z MUZYKĄ R. ROZMUSA 1. Das Eskimo Baby (Eskimoskie dziecko) – reż. W. Schmidthaessler – Komedia, 70’ 2. The Iron Horse (Żelazny koń) – reż J. Ford – Western, Dramat, 120’ 3. Pruska Kultura (najstarszy polski film z 1907 r.) – Dramat, Hist. , 8’ 4. Bartek zwycięzca – reż. Edward Puchalski – Dramat, Hist., 45’ 5. The General (Generał) – reż. B. Keaton – Komedia, Wojenny, 70’ 6. Mogiła nieznanego żołnierza – reż. R. Ordyński – Melodramat, Hist., 80’ 7. Three Ages (Trzy wieki) – reż. B. Keaton, E. Klein – Komedia, 75’ 8. Nosferatu – reż. Friedrich Wilhelm Murnau – Horror, Dramat, 92’ 9. La Bambola Vivente (Żyjąca lalka) – reż. L. Maggi – Kryminał, 65’ 10. Variete – reż. Ewald Andre Dupont – Dramat, 70’ 11. Pikovaja dama (Dama pikowa) – reż. J. Protazanow – Fantasy, Dramat, 45’ 12. Go West (Buster i milion krów) – reż. B. Keaton – Komedia, 60’ 13. The Last Command (Ostatni rozkaz) – reż. J.von Sternberg – Dramat, Historyczny, 80’ 14. The Wind (Wicher) – reż.V. Seastrom – Thriller, Dramat, Western, 85’ 15. Sherlock Junior – reż. Buster Keaton – Komedia, Kryminał, 45’ 16. Der Letzte Mann (Portier z Hotelu Atlantic) – reż. F. Wilhelm Murnau – Dramat, 90’


KONCERTY MUZYKI POPULARNEJ I ROZRYWKOWEJ ABBA SYMFONICZNIE z udziałem wokalistów i zespołów wykonujących najpiękniejsze przeboje tego zespołu. THE BEATLES SYMFONICZNIE z udziałem Zespołów specjalizujących się w muzyce tej legendarnej grupy. PRZEBOJE BRACI GIBB z udziałem Zespołu Tree Gees z Rzymu, specjalizującego się w muzyce BEE GEES. PERŁY RETRO-ROCKA - muzyczne wydarzenie pozwalające cofnąć się w czasy, gdy rozbrzmiewały: "California Dreamin'", "San Francisco" czy "Mrs. Robinson". Królowali: Janis Joplin ze swoim "Piece of My Heart", Jimi Hendrix z "Purple Haze", The Doors z "Touch Me Baby", Procol Harum - "Bielszy odcień bieli" (Whiter Shade of Pale), czy formacja Moody Blues z "Nights in White Satin". W koncercie można usłyszeć wzruszające "With a Little Help From My Friends" - Joe Cockera i podnoszące adrenalinę rytmy historii kryminalnej "Runaway" - Della Shanona. Nie brakuje również wielkich klasyków rocka: Elvisa, The Beatles, The Rolling Stones, a także mistrzów bluesa i soulu: Raya Charlesa, Jamesa Browna i Arethy Franklin. Z Orkiestrą występują znani wokaliści: Grzegorz Wilk, Magdalena Tul, Michał Gasz i inni.

KONCERTY z cyklu „Z BATUTĄ I HUMOREM” PIOSENKI Z KABARETU STARSZYCH PANÓW - 2-godzinny program z udziałem solistów - aktorów. „ZŁOTE LATA SWINGU” - koncert zawierający standardy muzyki swingowej w wykonaniu kwartetu jazzowego i Orkiestry Symfonicznej. KONCERTY MUZYKI BLUESOWEJ z udziałem znanych solistów i zespołów. KONCERTY MUZYKI WŁOSKIEJ - zawierające zarówno najpopularniejsze pieśni neapolitańskie jak też hity muzyki popularnej takich wykonawców jak np. Drupi, Francesco Napoli, Riccardo Doppio i innych


KONCERTY OKOLICZNOŚCIOWE I INNE KONCERTY OKOLICZNOŚCIOWE związane z ważnymi wydarzeniami w kraju np.: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja; Narodowe Święto Niepodległości i itp. Koncerty zawierają muzykę polską, w tym muzykę o charakterze patriotycznym. KONCERTY Z MUZYKĄ LUDOWĄ - zawierające unikalne, oparte na tradycjach narodu polskiego, kompozycje założyciela Orkiestry - Karola Namysłowskiego i kontynuatorów jego dzieła, tworzone i gromadzone od 1881 roku. Barwne stroje ludowe, muzyka wykonywana przez Orkiestrę Symfoniczną, specjalnie skonstruowane instrumenty naśladujące odgłosy otaczającej nas przyrody, a także przyśpiewki i inne efekty głosowe wykonywane przez muzyków, to niewątpliwie atuty tych koncertów wyzwalające u słuchacza pozytywne emocje i pozostawiające wiele niezapomnianych wrażeń. POP - ORATORIA z muzyką Zbigniewa Małkowicza, wykonywane przez solistów, recytatorów, Zespół Muzyki Sakralnej „LUMEN”, chóry i Orkiestrę. Kierownictwo muzyczne - Tadeusz Wicherek. „MIŁOSIERDZIE BOŻE” - do słów św. s. Faustyny Kowalskiej. „PSALMY DAWIDA” - program koncertu składa się cyklu 15 różnych utworów opartych na biblijnej „Księdze Psalmów”. „PRZY SERCU TWOIM” - projekt poświęcony Bogurodzicy. Słowa ks. M. Jeż, św. S. Faustyna, A. Frasik. „MOJA

MIŁOŚĆ"

najnowszy

MSZE, KANTATY I PIEŚNI. KOLĘDY I PASTORAŁKI

projekt

do

słów

św.

S.

Faustyny


OFERTA DODATKOWA


Obsługa medialna wydarzeń Współpracujemy z jedyną w regionie prywatną telewizją, która swój program w przekazie bezpośrednim nadaje w sieciach kablowych (m.in. UPC, Netia, czy MultiMedia) oraz w internecie. W zasięgu stacji znajduje się ponad 5 mln widzów – w tym ponad milion w samym Województwie Lubelskim Telewizja nadaje własne programy autorskie o charakterze, społecznym gospodarczym, politycznym i kulturalnym, Realizuje transmisje z największych wydarzeń: koncertów, gal, zawodów sportowych itp. Produkuje także filmy i programy reklamowe oraz spoty wyborcze. Istnieje też możliwość wydania materiału na płycie wraz z postprodukcją i atrakcyjnym opakowaniem.

OFERUJEMY

Wyposażenie: wóz transmisyjny do realizacji TV, LIVE, ONLINE: Peugeot L4H3 Maxi 9- osobowy 6.36m (dług.), 2.0m (szer.), i 3.20m (wys.) Waga: 3490kg 5x stanowisk pracy (realizator wizji i dźwięku, obsługa informatyczna i komentatorska) Kamery: 6x Sony PMW-EX1 Full HD 6x Sony PMW-EX3 Full HD 2x Sony NEX FS100 Full HD 2x Sony HXR-NX5 Full HD 2x Panasonic AG-HMC151 Full HD 3x Canon EOS 5D Mark II Full HD + optyka 2x GoPro HERO3 Full HD 3x Panasonic HDC-Z10000 Full HD/ 3D 1x Panasonic HX-A500 FullHD/ 4K Możliwości nadawcze: + Transmisja Satelitarna Full HD za pomocą systemu miniCASTER + Stream Internetowy Full HD 10 Mbps ,do 10 000 widzów

Pełną obsługę medialną firm i instytucji a w tym:  wywiady,  reportaże tematyczne,  rejestrację wydarzeń,  Opracowanie i wydanie zarejestrowanych materiałów na płycie,  emisję w sieciach kablowych i internecie,  doradztwo medialne,  profesjonalnych dziennikarzy, operatorów kamer, montażystów itp.  przygotowanie filmów i spotów reklamowych  emisję materiałów reklamowych i informacyjnych na zlecenie.


Oferta szkoleniowa Założyciele i współpracownicy fundacji ArtBiz od lat działają w obszarze kultury. Dotyczy to nie tylko kultury instytucjonalnej, ale także kultury animowanej, działań prowadzonych przez instytucje pozarządowe, lub lokalne społeczności. Bazując na zgromadzonej wiedzy i doświadczeniu chcemy państwu zaoferować możliwość skorzystania z kilku programów kursów i szkoleń mających na celu przekazania informacji o dobrych praktykach a także wyjaśnienie często pojawiających się wątpliwości w interpretacjach obowiązującego prawa. Nasze szkolenia mają charakter interaktywny. Wsłuchujemy się w głosy osób zainteresowanych szkoleniami i odpowiednio dobieramy tematykę i źródła. W miarę możliwości wykłady uzupełniamy zajęciami warsztatowymi, przekładając wiedzę teoretyczną na wiedze praktyczną. Oferujemy z następujących dziedzin: MARKETING Marketing –reklama – promocja. Czy te pojęcia są tożsame Zarzadzanie marketingowe w instytucjach kultury i artystycznych. Trudne słowa: content marketing, SEO, marketing mix, branding, social media , audience development , copywriting, itp.. Itd…. PRAWO, FINANSE Otoczenie prawne instytucji kultury. Czy te przepisy mnie dotyczą ? Przepisy i ustawy o których nie każdy pamięta… Aktualna interpretacja przepisów o prawie zamówień publicznych Instytucja kultury, NGO czy firma? Blaski i cienie Instytucje interdyscyplinarne – dziejowa konieczność? Mierniki działalności kulturalnej. Ekonomika w instytucjach kultury. Wątpliwości w rachunkowości+ NOWOŚĆ – RODO. Szkolenie kadry, pracowników, konsultacje wdrożeniowe, wdrożenia POZYSKIWANIE ŚRODKÓW Przygotowywanie wniosków o finansowanie środków zewnętrznych. Teoria i praktyka. Jak czytać regulaminy. Sponsoring – jak pozyskać i utrzymać sponsora. Poza wymienionymi wyżej klasycznymi szkoleniami proponujemy organizację spotkań warsztatowych z wybitnymi artystami i animatorami kultury.


ORGANIZCJA EVENTÓW Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz oferuje organizację eventów: - Gale - Bankiety - Konferencje - Szkolenia - Spotkania biznesowe - Imprezy plenerowe - Spotkania integracyjne Zakres naszych działań obejmuje: - przygotowanie koncepcji wydarzenia, - wybór miejsca odpowiadającego randze i charakterowi wydarzenia - reżyserię, - przygotowanie materiałów, - rozesłanie zaproszeń, obsługa zgłoszeń i potwierdzeń oraz rejestrację gości i rozlokowanie zgodnie z zasadami precedencji, - obsługę techniczną (nagłośnienie, oświetlenie, dekoracje, wyposażenie), - oprawę artystyczną dostosowaną do charakteru wydarzenia, - konferansjerkę, - koordynację działań różnych podmiotów Usługa wykonywana jest w ścisłej współpracy ze Zleceniodawcą. Przy realizacji poszczególnych zadań współpracujemy ze specjalistami, aktorami, artystami oraz firmami specjalistycznymi


WpółDrogi Festival to festiwal artystycznie różnorodny. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki który odbywa się rokrocznie w uroczym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym Od samego początku istnienia Fundacji Rozwoju Kultury ArtBiz, naszym marzeniem było stworzenie stałego wydarzenia będącego odzwierciedleniem idei Fundacji – łączyć gatunki, stylistyki i artystów z publicznością spragnioną sztuki w najlepszym wykonaniu a jednocześnie dać szansę młodym, mniej znanym artystom na prezentację swojego talentu i dorobku szerszej publiczności. Przy okazji pierwszego koncertu w Kazimierzu pokochaliśmy to miejsce od pierwszego wejrzenia. Olśnieniem był fakt, że w czasie długiego weekendu majowego w Kazimierzu Dolnym oferta wydarzeń artystycznych jest stosunkowo niewielka. Oznaczało to, że istnieje nisza, która tylko czeka by ją zapełnić. I tak uczyniliśmy organizując na przełomie kwietnia i maja 2017 roku pierwszą edycję WpółDrogi Festivalu. Zainteresowanie publiczności potwierdziło, że nasz pomysł to strzał w przysłowiową dziesiątkę. I tak narodziła się nowa, świecka tradycja….

Kazimierz Dolny często – i słusznie – nazywany jest jednym z najpiękniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski. Urokliwe miasteczko nad Wisłą oferuje szereg atrakcji turystycznych i wiele możliwości wypoczynku i rekreacji. O wyjątkowości Kazimierza Dolnego decyduje w dużym stopniu jego niepowtarzalna architektura, liczne atrakcje, świetna baza noclegowa, ciekawe trasy turystyczne mnóstwo kafejek i restauracji serwujących świetne dania i przede wszystkim atmosfera tworzona przez przyjaznych mieszkańców. Jednym z najciekawszych zabytków Kazimierza jest Dawna Synagoga, którą – zgodnie z legendą – miał ufundować sam król Kazimierz. Dziś w Synagodze działa muzeum, w którym na co dzień prezentowana jest wystawa fotograficzna Benedykta Jerzego Dorysa „Żydowski Kazimierz”. Sala synagogi dzięki niesamowitej akustyce, idealnie nadaje się na kameralne koncerty. Pozwala ona kontemplować każdy najmniejszy niuans oraz dźwięk. Dodatkowym atutem jest bliski, intymny niemalże kontakt z artystami.


REALIZACJE Wydarzenia artystyczne        

Koncert zespołu MelluSya, sierpień 2016, Teatr Andersena. Lublin Koncert „Melodie Hebrajskie”, sierpień 2016. Stara Synagoga. Kazimierz Dolny Bogowie Live in Concert, wrzesień 2016. Centrum Spotkań Kultur. Lublin Koncert „Czas Honoru”, listopad 2016 Opera i Filharmonia Podlaska. Białystok. Koncert „Muzyka Polska” Marcin Król, grudzień 2016, Stara Synagoga. Kazimierz Dolny Koncert „Celtic Fusion” Jig Reel Mianiacs, marzec 2017 Klub 30. Lublin Koncert „40 lat Animals” Another Pink Floyd Lublin, kwiecień 2017, Centrum Konferencyjne UP. Lublin Festiwal „Wpółdrogi Festival”, kwiecień – maj 2017, Stara Synagoga. Kazimierz Dolny    

     

Anna Sokołek – koncert pamięci Agnieszki Osieckiej Street Whispers – Od Skopje do Buenos Aires Saxtet – koncert standardów jazzowych Marcin Król i Karolina Hordyjewicz – Muzyka polska

„Summertime” Koncert Anny Sokołek, sierpień 2017, Dawna Synagoga w Kazimierzu Dolnym Festiwal Greków Polskich. IV Edycja. PROM Kultury Warszawa (współproducent) Koncert zespołu Another Pink Floyd Październik, Filharmonia Lubelska Koncert Zespołu Another Pink Floyd, Grudzień 2017, Centrum kulturalne w Przemyślu Sylwestrowy koncert Nicola Palladini z zespołem – Grudzień 2017, Centrum Konferencyjne UP Lublin Dzień Św. Patryka’ 2018. Koncert Jig Reel Maniacs MDK Krasnik Klub 30 Lublin

 

Koncert klubowy Another Pink Floyd. IV 2018. Lublin II Edycja „WpółDrogi Festival”. 28 IV – 5 V 2018 Kazimierz Dolny       

          

Koncert „Pieśni Sefardyjskie” Kaja Mianowana. X Europejski Festiwal Smaku. 14 IX 2018. Lublin. koncert zespołu Another Pink Floyd. WDK Kielce. 13 X 2018 Spektakl „Tresowany Mężczyzna”. CKUP Lublin. 26 X 2018 Spektakl „Kobieta na zamówienie” CKUP Lublin, 15 XII 2018 BOGOWIE Live in Concert. BACH Film Enseble, orkiestra OiFP. Opera i Filharmonia Podlaska. 16 XII 2018 Koncert Sylwestrowy „Sous les toits de Paris” CKUP Lublin 31 XII 2018 Prezydencka Gala Noworoczna. Toruńska Orkiestra Symfoniczna i goście. 1 I 2019 Centrum Jordanki Toruń Koncert Pod Dachami Paryża. Walentynki a la France. CKUP Lublin. 14 II 2018 La Dolce Vita. 23 II 2019. CKUP Lublin Spektrum - dynamiczny spektakl cyrkowo-humorystyczny. CKUP Lublin – 30 III 2019 WpółDrogi Festiwal. III Edycja . 27 IV 2019 – 4 V 2019    

Patrycja Zywertt – Szypka. „Kalina” Łukasz Jemioła koncert „Piosenka przedwojenna: Szalom Chełm – koncert klezmerski Piwnica Pod baranami, Tadeusz Kwinta – spektakl „Gdzie jest mój Homel?” Koncert patriotyczny „Vivat Patria Polonia” Kaja mianowana – pieśni sefardyjskie MelluSya – koncert „O zapomnieniu”

Skrzypcowym Świecie. ROK duo Jan Kondrak. Recital "Ogród Wiszący„ Jacek Musiatowicz & Michał Musiatowicz. "Tak Bym Chciał„ Izabela Szafrańska - "Żydowska ulica

I Like Moniuszko - Koncert Multimedialny – Opolskie Centrum Kultury 3 V 2019

Szkolenia   

Obsługa widowni - Szkolenie dla kadr instytucji artystycznych i ośrodków kultury. Czerwiec 2016. Nowa Dęba Ustawa o Organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej z uwzględnieniem zmian – praktyka stosowania. Sierpień 2016. Adamów/Wola Gułowska Konwersatorium z zakresu prowadzenia działalności kulturalnej. UMCS Lublin. Kwiecień 2017 i listopad 2017

Inne    

Wydanie płyty EP zespołu MelluSya – luty 2017. Studio Melodia, nakład: 150 egz+ Współorganizacja koncertu, nagranie i wydanie płyty Milo Ensemble Live in Prom Kultury 2018 Produkcja płyty – koncert Romuald Lipko band i wydanie w formie płyty. Czerwiec - wrzesień 2018 Wielkie Otwarcie CityFit Lublin Plaza (Oprawa artystyczna i oświetlenie architektoniczne) – marzec 2019


WspierajÄ… nas


KONTAKT

Kontakt Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz Krzysztof Kutarski Tel: +48 509 728 011 E-mail: artbiz@artbiz.eu Adres: ul. Głęboka 29 20-612 Lublin Fax: +48 81 745 15 07


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.