Page 1


*Stres, *vücutta ağır metallerin birikmesi, *Dengesiz, yanlış ve yetersiz beslenme, *Asidoz (asit-baz dengesizliği), *Bakteri,mantar,virüs ve parazit. *Mikro ve Makro kozmoz *Vücudumuz küçük bir evren gibidir.


*İnsan ömrünün uzunluğuna dair genetik potansiyeli 120-140 senedir.HUNZA lar gibi  *Mısırlılar,Çinliler ve Hintliler gibi.Onlar Himalaya,Nil,Ganj,Jeltoy gibi büyük ırmakların kıyılarında yaşıyorlardı.Her sene taşkın zamanı bu ırmaklar taşıp etrafı su altına alırdı.Bu su dağlardan kumu binlerce km arazilere yayardı ve insanlar bu taşkından dolayı Tanrılarına teşekkürlerini bildirirlerdi.Toprak mükemmel minerallerle zenginleşirdi.


•Yemeklerimizde 90 tane gıda ilavesi bulunmalıdır. BUNLAR : 60 mineral,15 vitamin,12 temel amino asit,protein,3 yağ asidi. * Toprakta vitamin ,mineral kaybından dolayı yemeklerimizden alamadığımız için takviye olarak almamız gerekmektedir tam beslenme için.Bazılarını inceleyelim.


*Amino asitler kimyasal olarak popüler isimlendirilmeleriyle yapı blokları olup,vücutta protein üretirler. Bütün yaşayan canlıların yapılarını oluşturan proteinlerdir. •Proteinler,insan vücudunda adale, bağlar, tendonlar, organlar, bezler, tırnaklar, saç, safra ve idrar hariç tüm vücut sıvılarının üretiminden direkt sorumludur. Proteinler kemiklerin büyüme ve gelişmesinde esas rol oynarlar. *Enzimler,hormonlar ve genler işlevleri için proteinlere ihtiyaç duyarlar. Bunun neticesinde de protein eksikliği oluşur bu da zamanla daha ciddi bozukluklara yol açar. * Yani özetle denilebilir ki amino asitler olmaksızın vitamin ve mineraller vücutta görev yapamaz.


* Vücutta aminoasit seviyesi düştüğünde vücudumuz proteinleri yani kasları yakmaya başlar.Uzun zamanda kasların azalmasına,cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar . * Ayrıca depresyona yol açar. * Büyüme hormonu salgılanmasını teşvik eder * Kan akışını hızlandırır,Kadın ve erkeklerde cinsel uyarıyı arttırır * Protein sentezini arttırır * Antrenman sonrası sakatlanmalarda iyileşmeyi hızlandırır Kas artışına yönelik antrenman yapıyorsanız, antrenman sonrası kaslarınızın ihtiyaçlarını karşılayarak yapılanmayı hızlandırabilirsiniz.


* NO herşeyi her yerde yapar. * Beyindeki karmaşık davranışsal değişikliklerde,solunum yolu rahatlığı,kalp atışı, * Kan damarlarının genleşmesi,bağırsak hareketleri düzeni,kan hücrelerinin işlevi, *Bağışıklık sistemi,hatta parmakların ve kolların nasıl hareket ettiği bile ;) * Atardamarları rahatlatır,böylelikle normal kan basıncı düzeylerine katkıda bulunur. * Atardamar cidarlarını rahatlatarak,aynı zamanda kalbe yeterli miktarda kan gelmesini sağlayarak angina ağrısına engel olur.


* Düşük kollesterol düzeylerine katkıda bulunup LDL kollesterolün okside olmasına,dahada tehlikeli bir madde haline gelmesini engelleyen güçlü bir serbest radikal temizleyicisidir. * Trombofiliyi (kanın pıhtılaşması potansiyelinin yükselmesi) bununla plakalarının bir araya gelip kalp krizi ve felce sebep olan pıhtıların meydana gelmesini engeller. * Genital bölgeye kan akımını geliştirerek ereksiyonları destekler. * Yabancı bakterileri,virüsleri ve kanser hücrelerini öldüren muhtelif bağışıklık sistemi hücrelerine bir çeşit zırh gibi hareket eder ( hatta bazı tip tümörler küçültüp imha ettiğide ortaya konmuştur)


* Uzun dönemli hafızayı kodlamak ve beyne kan akımını artırmak için beyin tarafından kullanılır. * Vücuttaki sinir hücreleri ile beynin etkin şekilde haberleşmesini sağlayan ‘ MESAJCI MOLEKÜL’ olarak hareket eder. * Diyabeti önlemek veya control etmeye yardımcı olarak pancreas tarafından salgılanan ensülinin düzenlenmesine yardım eder. * Yağsız kas kitlesini destekleyen uzun ömür kadar vücut oluşumuna önem arz eden çok önemli olan insane büyüme hormone HGH salgılamak için vücuda yeterli uyarı sağlar.


*CO Q10 insan yaşamında bir takım metabolik aktivitelerin aktivitelerin idame ettirilebilmesi için gerekli olan bir antioksidandır. *Q10 koenzimi vitaminlere benzer bir maddedir. E vitaminini çağrıştırır ancak E vitaminine göre daha bile fazla antioksidan etkiye sahiptir. *Hücrelerin, alınan yiyeceklerden elde edilen “enerjinin” yakıldığı ve yüksek miktarda enerjinin açığa çıktığı mikrobiyolojik “enerji santrallerini” devreye sokan ve bunların çalışmasını devam ettiren şey Q10 koenzimidir


*Ritim bozukluğu olanlarda kalp atışını dengeler,damar tıkanıklığını engeller. *Yüksek tansiyonu dengeler( test edilen yüksek tansiyon hastalarının % 39 da COQ10 eksikliği bulunmuştur) *Göğüs,akciğer,larenjit,pankreas gibi kanser formlarına karşı koruyucu etki gösterir. *Virüslere karşı vücudun direncini arttırır. *Yoğun egzersiz sonrasında ortaya çıkabilecek olan kas hasarlarının engellenmesine yardımcı olur. *Alzheimer hastalığına yol açan Nöron hasarlarının önlenmesine yardımcı olur.


Bağışıklık sistemini güçlendirir,Kanın asit-baz dengesinin muhafaza edilmesini sağlar. Mükemmel bir antioksidandır,yaşlanma süreçlerini yavaşlatır. Et,yumurta,buğday tohumu,yağsız süt,hardal,balkabağı tohumu,aynı zamanda deniz meyvelerinde,balık etinde,kabuklu deniz hayvanlarında bol mikterda bulunur. Çinko emilimi hücrelerin absorbe yeteneğine bağlıdır.Bu arada Yağ asitleri devreye girmesi gereklidir.(FDA) günlük tavsiye edilen doz 15 mg dır.Ancak yapılan araştırmalarda 8.6 mg alındığı görülmektedir.


*Protein sentezi ve DNA üretimi için gereklidir. *Zihinsel fonksiyonların gelişmesine yardımcı olur.Erkeklik hormonu ve sperm üretiminde etkilidir. *Libido düşüklüğü,iktidarsızlık,gibi etkileri vardır. *Saçlarımızda,göz yuvarlaklarımızda,karaciğer,böbrekler,kaslar ve ciltte önemli miktarda çinko ihtiva eder. *Ağır metallerin vücutta birikmesini önler. *Kasların esnekliğini düzenler, *Beynin çalışmasında rol oynar, *Yaraların iyileştirilmesini hızlandırır, *Zararlı kolesterol seviyelerini düşürür,büyüme ve mental faaliyeti canlandırır. Kısacası vucudu güzelleştirir,tazeler KUM SAATİNİ TERSE döndürür.


* Kandaki glikozun normal seviyesinin desteklenmesine yardımcı olan düşük moleküler organic kompleksler karmanıdır. * Kan şekerinin düzenlenmesinde ve yağ yakılmasında en önemli mineraldir. * Sporcularda,obezlerde,diyabet ve dammar sertliği hastalarında yapılan binlerce araştırma kromun insilün fonksiyonu ve bu sayede kas yapımı aynı zamanda yağ yakma süreçleri için hayati olduğunu ispat etmektedir.


* Anti-stres mineral diye de bilinir.Badem,fındık,kuru incir,kakao muz tahin,koyu yeşil sebzelerde bulunur. * Kemiklerde,kaslarda,yumuşak dokularda ve vücut sıvılarında yer alır.Kalp ve beyin hücrelerinde yoğunluğu fazladır.yeteri kadar almazsak kemiklerden çalar. * Eksikliği,stress,sinirlilik,yorgunluk,iştahsızlık,kas krampları,uyku sorunları,kalp ritminde bozulmalar,kroner spazm,regl öncesi şikayetler,böbrek taşı,konsantrasyonda azalma. Faydaları,


*Magnezyum olmadanvücutta enerji dönüşümü gerçekleşmez,enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağlıdır.Sağlıklı bir dolaşım sistemi için gereklidir.Kalsiyum ile birleştiğinde doğal sakinleştirici özelliği artar.Sodyumpotasyum dengesini sağlarBeyin hücrelerinin elektriksel faaliyetleri için kullanılır.Yağ asitlerinin efektif kullanılmasını sağlar. *Sinir impluslarının iletiminde önemli yer alarak sinir sistemi fonksiyonlarının düzenli olmasını sağlar. *Stres durumunda adrenalin sağlanması,diş ve kemik üretimi,sinirlerin kaslara iletiminin sağlanması,hücrelere oksijen sağlanması,bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi.Vücut ısıssının korunması (dolaşım sistemi)


* Anti-stres mineral diye de bilinir.Badem,fındık,kuru incir,kakao muz tahin,koyu yeşil sebzelerde bulunur. * Kemiklerde,kaslarda,yumuşak dokularda ve vücut sıvılarında yer alır.Kalp ve beyin hücrelerinde yoğunluğu fazladır.yeteri kadar almazsak kemiklerden çalar. * Eksikliği,stress,sinirlilik,yorgunluk,iştahsızlık,kas krampları,uyku sorunları,kalp ritminde bozulmalar,kroner spazm,regl öncesi şikayetler,böbrek taşı,konsantrasyonda azalma.


* Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü gerçekleşmez,enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağlıdır. * Sağlıklı bir dolaşım sistemi için gereklidir.Kalsiyum ile birleştiğinde doğal sakinleştirici özelliği artar. *Sodyum-potasyum dengesini sağlarBeyin hücrelerinin elektriksel faaliyetleri için kullanılır.Yağ asitlerinin efektif kullanılmasını sağlar. * Sinir impluslarının iletiminde önemli yer alarak sinir sistemi fonksiyonlarının düzenli olmasını sağlar. * Stres durumunda adrenalin sağlanması,diş ve kemik üretimi,sinirlerin kaslara iletiminin sağlanması,hücrelere oksijen sağlanması,bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi.Vücut ısıssının korunması (dolaşım sistemi)


* C vitamini suda çözülür.Bitkiler ve bazı hayvanlar Cvitaminini kendi üretir.Askorbik asit olarakta bilinir,oksijen tutma özelliğine sahiptir. * Kolejen üretiminden,alyuvarlarının işleyişine kadar çok sayıda görev yapar. * Eksikliğinde zayıf bağışıklık,alerji,kanser,mide ülseri,eklem problemleri,kalp ve damar hastalıklarına elverişlilik artar, * Anemi,enfeksiyonlara karşı direnç azalması,diş etlerinin şişmesi ve kanaması,diş kaybı,eklemlerde şişme,ateş,kanamalar,kemiklerde kırılmalarla beliren skorbüt hastalığı. * Turunçgillerde,çilek,kivi,ananas,frenk üzümü,kuşburnu,karnabahar, lahana,ıspanak,soğan,biber,tere,turp,maydonoz,yer elmasında bulunur.


1.Göz yorgunluğu, miyopluk, katarakt, karasu Glokom, şeker hastalığından kaynaklanan görme bozuklukları (Diyabetik retinopati), gece körlüğü, gece görüşünü artırıcı, kamaşma, retinayı güçlendirici, kılcal damar çatlamalarını önleyici ve tavuk karası (retinitis pigmentosa) hastalığının ilerlemesini yavaşlatıcı 2.Kabızlık, bulantı, mide krampları, ülser önleyici 3.Kan şekerini düşürücü, iltihaplanma, kolajenin (collagen) stabilize edilmesi 4.Pıhtılaşmanın azaltılması, damar sertliği oluşumunun engellenmesi ve antioksidan etki 5.Varis, basur (hemoroid) 'e karşı iyileştirici. 6.Yeni keşfedilen bir özelliği de somon balığı, yumurta, yulaf, barbunya, bezelye ve ay çekirdeği ile beraber zekayı geliştiren 7 besinden biri olduğu yönünde


* C-B vitaminleri ve potasyum içerir,kabukları ishale karşı çay olarak içilir. * Çarpıntıya iyi gelir, * Mideyi kuvvetlendirir,safra söker,kabızlığı giderir,bağırsak şeritlerine karşı ve virüs önleyici olarak kullanılır, * Kalp krizi riskini düşürür.


*Antioksidan özelliği,yaşlanmayı geciktirir,saçdökülmesine faydalıdır, *Alerjik rahatsızlıkları ve mide rahatsızlıklarını azaltır, *Karaciğeri korur,obeziteye karşı faydalıdır,yüksek enerji deposu,kan yapar,hafızayı güçlendirir, *Tansiyon ve kolesterol düşürür,damarları açar,nitrik oksit seviyesini artırır,idrar söktürür,romatizma ve mafsal ağrılarını iyileştirir,kalp rahatsızlığı olanlara faydalıdır, *Akciğer,meme,yumurtalık,prostat,kanserlerine karşı faydalıdır.Kemoterapive radyoterapinin yan etkilerine karşı faydalıdır, *Diyabet hastalarına faydalıdır,gözlere faydalıdır, *Ağızve diş sağlığını korur,kireçleme hastalarına iyi gelir,kanı sulandırır, *Alzheimer hastalığına faydalıdır,ultraviyola ışınlarına karşı faydalıdır, *Kanamayı durdurur.


* Mideye kuvvet verir. * Vücut direncini arttırır. * Bağırsak yaralarına iyi gelir. * Gazı önler. * Ağız yaralarını giderir. * Mikrop öldürücüdür. * İltihaplanmayı önler ve alerjileri azaltır. * Ateş düşürücü etkisi ile özellikle menopozda faydalıdır. * Kanın pıhtılaşmasını sağlar. * Böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. * Kızılcık ağacının kabukları ishali kesmeye yardımcı olurken, meyveleri ise ishal yapıcıdır.


Ahududu oldukça faydalı bir bitkidir. *Kanı temizler ve vücutta ki zehirli maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. * İdrar söktürür. * Bademcik ve göz iltihaplarını geçirir. * Romatizma ve nikris(gut) hastalıklarına iyi gelir. * Şeker hastalıklarına ve mide ülserine iyi gelir. * Ateşi düşürür


GOJİ BERRY (KURT YEMİŞİ):Zengin 21 adet mineral içerir, bunlardan en önemlisi çinko, demir, bakır, kalsiyum, germanyum, selenyum, fosfordur. Beta karotenide kapsayan en zengin karatenoid kaynağıdır.Havuçdan daha çok beta karoten içerir. GOJİ BERRY portakaldan 500 kat daha fazla C vitaminine sahipdir.GOJİ BERRY B1,B2,B6 ve E vitamini içerir. GOJİ BERRY’ler 18 Aminoasit içerir,ciltteki enflamasyonu azaltmaya, ciltte üstün koruma sağlamaya ve iltihaplı ciltleri iyileştirmeye yardımcı olur. GOJİ BERRY cilt bakımını sağlık ile birleştirmeye çalışan MUCİZE BİR BİTKİDİR.


* Bağışıklık sistemini güçlendirici ,görme yeteneğini arttırıcı, karaciğeri koruyucu, sperm arttırıcı ve kan dolaşımın hızlandırıcı etkileri sebebi ile Çinde uzun zaman kullanılmaktadır. * Diyetlerde de kullanılabilen meyve ve sebze grubundadır. *CİLTTEKİ ETKİSİ, kan dolaşımını hızlandırıyor,cilt metabolizmasına karışıyor epidermis ve hypodermisteki oluşacak zararları geciktiriyor, ANTİ -AGING etkisi yaratıyor. *Goji Berry bu kadar önemli kılan yüksek emilimini ve insanı beslemek için içersinde var olan antioksidanlar, karbonhidrat ve vitaminler onu ideal bir yemiş haline getiriyor. * Goji Berry günlük harcamanın yüksek bri kısmını karşılayacak oranda makrobesinler içerir.


*22 çeşit aminoasit, *C vitamini,B-kompleks,folik asit,doymamış yağ asitleri, *Enzimler ve kerotinle,antioksidan içerir. *Bununla beraber eser elementlerle minareler içerir. Zengin içeriği sayesinde güzel bir besin tamamlayıcısıdır. *Alerjilere karşı vücudu dirençli kılar, *Strese karşı dayanıklılığımızı arttırır, *iştah açar,nekahat döneminde vücudun iyileşmesini hızlandırır.


* Esansiyel yağ asitlerinin iki önemli grubu omega 3 ve omega 6’dır. Vücutta 1:1 oranında bulunmak zorundadır. *Zaman içerisinde insanlar çeşitli mekanik, kimyasal ve biyolojik zararlarla karşı karşıya kalmıştır. Vücut bunlara, amacı zarar gören noktayı sağlıklı dokulardan izole etmek ve mümkün olan en kısa sürede zararlı etkileri ortadan kaldırmak olan enflamasyonla tepki verir. *Yanlış yaşam şekli ve beslenme, çevrenin kirlenmesi ve doğanın yaşlandırıcı etkileri, yaşam kalitesine ciddi oranda zarar veren kronik enflamasyonların oluşmasına neden olur. * Çözüm ise yapılan çeşitli araştırmaların ortaya koyduğu gibi açıktır. Kronik ve ciddi enflamasyonları önlemek için beslenmemize omega 3 dahil edilmesi tavsiye edilmektedir


*Enflamasyonun ortadan kaldırılmasının yanı sıra yüksek kolesterol ve trigliserit seviyelerini azaltma, * Bağışıklık Sisteminizi güçlendirme * Enfarktüs ve tip-II diyabet riskini azaltma etkilerine de şahit olmuş bulunuyoruz. * Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda ispat edildiği üzere rutin olarak alınan omega 3, agresif kanserojen maddelerin (benzipiren, dimetilbenzantrasen, anilin vb) yol açtığı tümör gelişimini ve büyüme hızını ciddi oranda azaltır. *Tavsiye edilen kullanım: Temel olarak kronik enflamasyonları ve ağrıyı (mesela romatizma) önlemek ve tedavi etmek, enfarktüsü, trombozu, embolizmi, kanseri, diyabeti önlemek ve immün fonksiyonları hızlandırmak.


* Hurma ve soya yağı, pirinç kepeği, arpa, çavdar ve buğday embriyosunda bol bulunan, E vitamini etkisi gösteren, alfa, beta, gama ve delta gibi çeşitleri olan yan zincirleri doymamış bileşikler. *VAHŞİ ALASKA SOMON BALIĞI vejeteryan bir balıktır.Nadir görülen bir somon cinsi sadece Alaskada yaşar.Tocotrienol vücudun ajanı olarak çalışır,mutasyona uğramışhücreleriizole eder sağlıklı hücrelere yayılmasını önler . * OMEGA3 YAĞ ASİDİ İLE birleştiğinde her hücreye girmiş olur. OMEGA3 TOCOTRİENOL BİRLİKTE kullanıldığında OKSİJEN VE KARBONDİOKSİT BESİN ATIK DEĞİŞİMİNİ etkili bir şekilde yapılmasını sağlar.


KALP DAMAR DOLAŞIM SİSTEMİ HÜCRE MEMBRANLARI BEYİN SIVISI %25 OMEGA 3 ASİDİ I-Q seviyesini 4 puan arttırır Anne karnında bile ihtiyaç vardır Diyabet Bağışıklık Sağlıklı birr uh hali Sağlıklı saç deri Kanserden koruma Kan sulandırıcı Tansiyon Kollesterol


Kyani Ürün İçeriği  
Kyani Ürün İçeriği  

Ürün kimyasında hangi etken maddeler var? Ne işe yarar? by Terps. Kader YILMAZ

Advertisement