1. Bardejov 10 2. Michalovce 10 3. Podbrezová 10 4. Prešov 10 5. SFM Senec 10 6. Rim. Sobota 10 7. Trnava B 10 8. Šamorín 10 9. Dubnica 10 10. FK Pohronie 10 11. Šaľa 10 12. Lipt. Mikuláš 10

6 6 6 6 5 3 4 3 2 2 1 0

3 2 2 1 3 6 3 3 3 1 2 3

1 2 2 1 2 1 3 4 5 7 7 7

12:5 21 16:4 20 15:8 20 18:7 19 14:10 18 9:7 15 16:16 15 12:12 12 6:18 9 9:19 7 9:17 5 4:17 3

11. KOLO 28. SEPTEMBRA o 1500

ROZHODCA: Anton Jánoš ASISTENTI: Henrich Mikulaj, Ján Pozor

18 Július PÉNTEK 1 Lukáš JAMROŠKOVIČ 2 Patrik GREGORA 3 Vladimír PONČÁK 4 Tomáš MARUŠIN 5 Michal CMARKO 6 Ľubomír MEZOVSKÝ 7 Peter VAŠKO 8 Lukáš ČEMBA 9 Miloš JAVORINA 10 Denis JANKOVIČ 11 Filip GLIGOROV 12 Seybu SIDIBE 13 Andrew KLIMENT 14 Lazar CVEJIČ 15 Michal VILKOVSKÝ 16 Michal KUČERA 17 Peter STOJANOVIČ 19 Andrej ŠPÁNIK 21 Ernest FULMEK

41 20 2 4 5 7 8 9 11 12 13 14 15 16 17 18 19 19 25 26 27

Matej STRAPÁK Marek SOLÁR Patrik BANOVIČ Juraj GALBA Martin MEČIAR Filip TOMOVIČ Róbert RICHNÁK Martin BOČKO Jakub ŠULC Peter ZVOLENSKÝ Damir MIRVIĆ Oliver AUGUSTÍNI Matej REHÁK Martin KOČIŠ Boris BALIŠ Matic MARUŠKO Radoslav CIPRYS Adam PAVLÍK Filip DEKET Ivan SCHRANZ Dejan PEČEVSKI

Prezident: Ing. Norbert CSUTORA Manažér: Mgr. Peter BLÁHA Hlavný tréner: Libor FAŠIANG Asistenti trénera: Jozef MEDGYES Vojtech VARADÍN Lekár: MUDr. Ján GRŇA Vedúci mužstva: Ladislav SÁNKA Masér: Attila VASI

Majiteia: V. POÓR a M. NÁHLIK Športový manažér: Miroslav KARHAN Hlavný tréner: Vladimír EKHARDT Asistenti trénera: Jozef DIAN Lekár: Jozef URMINSKÝ Vedúci mužstva: Marek UJLAKY

PRED ÚVODNÝM HVIZDOM - TRÉNER LIBOR FAŠIANG ,,Na tréningoch sme sa chceli tento týždeň zamerať hlavne na streľbu, keďže nedávame góly. Bohužiaľ náš zámer celkom nevyšiel. Dôvod bola maródka v tíme. Okrem dlhodobo zraneného Kučeru nám vypadli Čemba, Marušin, Vilkovský a aj Mezovský. Napriek tomu veríme, že po dlhšom čase dáme gól a zlomíme zlú sériu. Proti nám nastúpi silná

Trnava. Síce je to iba v uvodzovkách béčko, ale tím má vysokú kvalitu. Mužstvo tvoria mladí chalani, ktorí majú veľkú motiváciu. Chcú sa dostať do prvoligového áčka. A ešte uvidíme, ktorí futbalisti prídu pomôcť béčku z kádra trénera Juraja Jarábka. Pre mňa bude zápas špecifický. Dlhé roky som pôsobil v Spartaku a navyše osemdesiat percent chalanov zo súčasného béčka Trnavy som trénoval v doraste.“

Šamorín a Trnava B v sezóne 2012/13 sa nestreli.

NEWS

28. 9. 2013

FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN – SPARTA TRNAVA B

ZÁPASY ŠTK – JESENNÁ ČASŤ 1. kolo - 21.7.: Šamorín – Šaľa 2:1 2. kolo - 27.7.: Dubnica – Šamorín 1:4 3. kolo - 3.8.: Šamorín – Rim. Sobota 0:0 4. kolo - 10.8.: Lip. Mikuláš – Šamorín 1:1 5. kolo - 17.8.: Šamorín – Pohronie 4:1 6. kolo - 24.8.: Prešov – Šamorín 1:1 7. kolo - 31.8./16.00: Šamorín – Podbrezová 0:1 8. kolo - 6.9./19.30: Senec – Šamorín 2:0 9. kolo - 14.9./15.30: Šamorín – Bardejov 0:1 10. kolo - 21.9./19.30: Michalovce – Šamorín 3:0 11. kolo - 28.9./15.00: Šamorín – Trnava B 12. kolo - 5.10./14.30: Šaľa – Šamorín 13. kola - 12.10./14.30: Šamorín – Dubnica 14. kolo - 19.10./14.00: Rim. Sobota – Šamorín 15. kolo - 26.10./14.00: Šamorín – Lip. Mikuláš 16. kolo - 3.11./13.30: Pohronie – Šamorín 17. kolo - 9.11./13.30: Šamorín – Prešov 18. kolo - 16.11./13.00: Podbrezová – Šamorín 19. kolo - 23.11./13.00: Šamorín – Senec 20. kolo - 30.11./13.00: Bardejov – Šamorín

VII. ročník/13. číslo

INFORMAČNÝ SPRAVODAJ ŠTK ŠAMORÍN

Vychádza dvojtýždenne v súťažnom období. Zodpovedný vydaveteľ: ŠTK Šamorín (Ing. Norbert Csutora) Zodpovedný redaktor: Tibor Duducz Grafická príprava a tlač: Web & Go Spolupracovník–fotograf: Tibor Őry Redakčná uzávierka tohto čísla: 27. 9. 2013

OFICIÁLNY SPRAVODAJ ŠAMORÍNSKEHO FUTBALOVÉHO KLUBU

Chalani máte na to! Zlomíme to! POZOR!!! NÁBOR DO PRÍPRAVIEK A DRUŽSTIEV ŠTK

Myslíte si, že vaše dieťa je veľký futbalový talent ? Alebo ho jednoducho baví naháňať sa dlhé hodiny za loptou, no napriek tomu skutočný futbal ešte neokúsil? Prihláste ho do niektorého mládežníckeho tímu šamorínskeho ŠTK. Pod vedením kvalitných a skúsených trénerov vo veľmi peknom prostredí štadióna v Pomlé sa z vášho dieťaťa môže stať v budúcnosti veľká futbalová hviezda. Neváhajte a kontaktujte manažéra Petra Blahu na telefónnom čísle 0903 213 990. NAŠI REKLAMNÍ PARTNERI

SPRÁVY Z KLUBOVEJ KUCHYNE

II. FUTBALOVÁ LIGA/ZAUJÍMAVOSTI/MLADEZNICKE OKIENKO

Podľa Ľubomíra Mezovského treba byť trpezlivý, výsledky sa určite dostavia

Bez streleného gólu nevyhráme

Ľubomír Mezovský (26) patrí medzi hráčov, ktorí sú v Šamoríne už dlhšiu dobu. Modro – biele farby reprezentoval už vo štvrtej lige a aj v súčasnosti patrí k oporám ŠTK. Ľubo, kedy a kde si začal s futbalom? - Ako sedemročný chlapec u nás na dedine v Rybanoch. Na ihrisku som trávil všetok svoj voľný čas, mojou najlepšou kamarátkou bola lopta. Keď som mal desať rokov, futbalový osud ma zavial do Trenčína. Stal som sa hráčom Ozety Dukla. Ktorý je tvoj obľúbený post? - Doma sa cítim v zálohe. Či už na kraji alebo v strede. Aký máš názor na trénerov, ktorý ťa trénovali v Šamoríne? - U každého kouča som sa snažil sústrediť a vziať si od neho iba pozitívne skúsenosti, vďaka ktorým som mohol prosperovať. So všetkými trénermi, ktorí ma v Šamoríne trénovali od štvrtej po druhú ligu, mám dobrý vzťah a s každým som v kontakte.

Všeobecne, ako sa cítiš v našom meste? - Jednoducho výborne. Ako doma. Sú to skvelí ľudia a fanúšikovia. Šamorín mi prirástol k srdcu. S kým si v šatni rozumieš najviac? - Snažím sa vychádzať s každým spoluhráčom. Samozrejme najviac si však rozumiem s chalanmi, s ktorými to v ŠTK ťaháme už dlhšiu dobu, ako je Peťo Vaško, Julo Péntek, Ernő Fulmek, alebo Tomáš Marušin. Čo ti futbal dal a čo ti vzal ? - Futbalu mi vzal veľmi veľa času, ale vôbec to nebanujem. Dal mi veľa nových kamarátov, zážitkov a spomienok. V poslednom čase sa nám nedarí. Prehrali sme viac zápasov v sérií. Prečo je to tak? – Myslím si, že to môžeme pripísať zraneniam, prípadne trestom niektorých našich hráčov. Osobne si však myslím, že je to spôsobené momentálnou streleckou impotenciou, pretože bez gólu sa vyhrať nedá. Treba byť trpezlivý, zlepšiť efektivitu v zakončení a výsledky sa určite dostavia.

Ľubomír Mezovský – ako ho nepoznáte Post : stredopoliar Výška : 179 cm Váha : 75 kg Vek : 26 rokov Kariéra: Trenčín, Inter Bratislava, ŠKP Dúbravka, Zvolen, Šamorín Stav : zadaný Zamestnanie : farmaceut v lekárni Obľúbené jedlo : pečené koleno Obľúbený hráč : Zinedine Zidane Obľúbený klub : Barcelona

Koho favorizuješ na postup do Corgoň ligy? - Netrúfam si povedať konkrétneho postupujúceho. Súťaž je momentálne veľmi vyrovnaná. Ak mám povedať jedno mužstvo, tak by som to doprial Michalovciam, ktoré majú na to veľmi dobré predpoklady. Čo si myslíš, na akej priečke sa na konci sezóny umiestni Šamorín? - Reálne to vidím na šieste miesto, ale uvidíme, nechajme sa prekvapiť. Čo by si odkázal šamorínskym fanúšikom ? - Hajrá Somorja!!! Jakub Csutora

CHALANI, ZOBERTE SI PRÍKLAD OD DORASTENCOV Futbalisti Šamorína ťahajú nepríjemnú sériu. Po skvelom vstupe do súťaže sa dostali do nepríjemnej situácie. V posledných piatich dueloch zverenci trénera Libora Fašianga získali iba jediný bod za augustovú remízu v Prešove. Odvtedy štyri prehry, ba navyše žiadny strelený gól. Priaznivci modro - bielych už 360 minút čakajú na gólovú radosť. Každá séria sa raz končí. A tá súčasná nepríjemná bude mať konečnú práve dnes, proti trnavskému béčku! Po zápase si budeme môcť všetci radovať. Chalani napodobnite starší dorast. Ten po troch neúspešných zápasoch sa vzchopil a vyhral trikrát za sebou. Šamorín do toho - Hajrá Somorja!

Starší žiaci ŠTK Šamorín sú príjemným prekvapením súťaže: Sú najlepší v druhej lige! Kto by to povedal pred sezónou. Šamorínsky tím U 13 v minulom ročníku neexistoval, dokopy sa dal počas leta. Napriek tomu po siedmom kole vedie druholigovú tabuľku. Starší žiaci šesť duelov vyhrali, v jednom zápase remizovali. Získali 19 bodov, skóre majú 31:11. „Počas letnej príprave trvalo dlhšie, kým sme sa spoznali. Už prípravné zápasy nám ukázali, že budeme fyzicky zdatné družstvo„“ uviedol tréner U 13 Martin Gyurasz. „Za doterajšími skvelými výsledkami je celé mužstvo. V bránke Czanik sa začal koncentrovať na tréningu. Pochopil, že musí byť sústredený na každú loptu. Jeho výkony rapídne stúpli nahor a patrí medzi opory tímu. V defenzíva funguje dobre, obrancovia podporujú aj útoky. V strede poľa hrá srdce mužstva Matlovič, ktorý nepozná stratenú loptu. V ofenzíve sa presadzuje rýchly Niton, technický Radványi a zakončovateľ Méry,“ pokračoval tréner, ktorému sa najviac páčil dohrávaný duel v Zlatých Moravciach. ,,Zápas sa hral v anglickom počasí za stáleho dážďa. Nastúpili sme proti tímu, ktorý v minulej sezóne pôsobil v kategórii mladších žiakov v najvyššej súťaži. Naši bojovali zo všetkých síl a gólom v nastavenom čase vybojovali aj zaslúžené víťazstvo,“ prezradil tréner. ,,O celkové prvenstvo v súťaži bude bojovať 4-5 tímov. Verím, že medzi nimi budeme aj my,“ dodal Martin Gyurasz.

Viac info na našej webstránke:

Fanúšikom je už 50 rokov Bez Juraja Ásványiho (54) nemôže byť v Šamoríne futbalový zápas. Patrí k najaktívnejším priaznivcom nášho klubu. V ruke má bubon, rapkáč a svojimi hlasivkami fandí futbalistom v modrobielych dresoch. ,,Mal som asi sedem rokov, keď som už chodil fandiť na zápasy Tomášova. Vtedy mužstvo viedol pán Popluhár,“ spomína si na fanúšikovské začiatky Ďuri Ten potom chodil kvôli Petrášovi a Mrázovi na zápasy bratislavského Interu. ,,Od začiatku osemdesiatich rokoch som začal chodiť na futbal do Dunajskej Stredy. Zažil som najkrajšie obdobie futbalu na Žitnom ostrove. Postup do najvyššej súťaže, víťazstvo v Československom pohári, zápasy v európskych pohároch. Mužstvu som nefandil iba doma, ale chodil som aj na zápasy vonku. Pochodil som celú krajinu,“ pokračoval Ďuri, ktorý mužský krajčír. Keď futbal v Dunajskej Strede zabral klesajúcu úroveň, vyhliadol si Šamorín. ,,Bol som pri postupoch do tretej, ako aj druhej ligy. V Pomlé sa cítime výborne. Akurát škoda, že je nás málo. Klub by si zaslúžil viac divákov, ako aj nahlas fandiacich priaznivcov,“ dodal Juraj Ásványi.

Zaujímavosti o Trnave B - Na domácom ihrisku neprehrala trnavská juniorka zatiaľ ani jeden zápas, z piatich odohraných vyhrala hneď 4 a pripísala si aj jednu remízu. - Na druhej strane na súperových ihriskách Trnavčania v piatich dueloch získali iba dva body za dve remízy. V Bardejove a v Michalovciach. Spartak má skóre 3:13. - Najlepším strelcom trnavského Spartaku B je Róbert Richnák, ktorý sa trafil zatiaľ 5 krát. V tabuľke druholigových strelcov je na delenom 2. Mieste. Na rozdiel od ďalších dvoch futbalistov s piatimi gólmi, Orolína a Azeveda potreboval na svoje góly o 200 minút menej ako spomínaná dvojica. - So 16 strelenými gólmi má juniorka Spartaku 2. najlepšiu ofenzívu v celej súťaži. - Trénerom trnavského mužstve je Vladimír Ekhart, ktorý v ostatnej sezóne zachránil áčko Spartaka v najvyššej súťaži. - V kádri hostí figuruje Boris Bališ, syn bývalého reprezentanta Slovenska Igora. (L.B.)

Štatistika Július Péntek - 18 7.5.1985 Post: brankár Štarty v sezóne/góly: 10/0 Odohrané minúty: 800´

Lukáš Jamroškovič - 1 9.11.1991 Post: brankár Štarty v sezóne/góly: 0 Odohrané minúty: 0´

Patrik Gregora - 2 Post: obranca 6.3.1993 Štarty v sezóne/góly: 6/0. Odohrané minúty: 387´

Vladimír Pončák - 3 Post: obranca 19.6.1982 Štarty v sezóne/góly: 6/2. Odohrané minúty: 469´

Tomáš Marušin - 4 Post: obranca 20.7.1989 Štarty v sezóne/góly: 4/0. Odohrané minúty: 360´

Peter Vaško - 7 Post: obranca 20.3.1989 Štarty v sezóne/góly: 9/0. Odohrané minúty: 785´

Miloš Javorina - 9 Post: obranca 1.3.1989 Štarty v sezóne/góly: 10/0. Odohrané minúty: 900´

Filip Gligorov - 11 Post: obranca 31.7.1993 Štarty v sezóne/góly: 3/0. Odohrané minúty: 215´

Ernest Fulmek - 21 Post: obranca 11.10.1985 Štarty v sezóne/góly: 7/0. Odohrané minúty: 630´

Michal Cmarko - 5 Post: stredopoliar 8.2.1991 Štarty v sezóne/góly: 10/1. Odohrané minúty: 900´

Ľubomír Mezovský - 6 Post: stredopoliar 19.1.1987 Štarty v sezóne/góly: 10/1. Odohrané minúty: 864´

Lukás Čemba - 8 Post: stredopoliar 6.6.1989 Štarty v sezóne/góly: 9/2. Odohrané minúty: 779´

Denis Jančovič - 10 5.1.1994 Post: stredopoliar Štarty v sezóne/góly: 7/0. Odohrané minúty: 321´

Andrew Kliment - 13 Post: stredopoliar 4.6.1991 Štarty v sezóne/góly: 9/0 Odohrané minúty: 281´

Michal Kučera - 16 Post: stredopoliar 11.5.1988 Štarty v sezóne/góly: 0/0 Odohrané minúty: 0´

Peter Stojanovič - 17 Post: stredopoliar 18.3.1990 Štarty v sezóne/góly: 9/1 Odohrané minúty: 678´

Andrej Špánik - 19 Post: stredopoliar 23.9.1988 Štarty v sezóne/góly: 4/0 Odohrané minúty: 325´

Michal Vilkovský - 15 Post: útočník 13.8.1993 Štarty v sezóne/góly: 6/1 Odohrané minúty: 219´

Seybu Sidibe - 12 Post: útočník 15.8.1992 Štarty v sezóne/góly: 9/2. Odohrané minúty: 639´

Lazar Cvejič - 14 Post: útočník 3.7.1994 Štarty v sezóne/góly: 5/0 Odohrané minúty: 128´