Page 23

23

SPORT KOSZYKÓWKA

Krok od sensacji Polkowiczanki ledwie poradziły sobie z najsłabszymi w lidze koszykarkami MUKS-u Poznań.

V Już po raz czwarty w Wilkowicach odbył się uroczysty bal połączony z podsumowaniem plebiscytu na najlepszych sportowców działających w Luksie Koronie Wilkowice. W liczącym 106 członków klubie działają cztery sekcje: motocrossowa, siłowa, konna i piłki nożnej. Na najaktywniejszych zawodników ubiegłego sezonu wybrani zostali: Krystian Wojciechowski (motocross), Dariusz Wołos (sekcja siłowa), Wiesław Wojciechowski (sekcja konna) oraz Karol Iniec i Marcin Łuczak (piłka nożna). Bal był również formą podziękowania dla sponsorów i dobroczyńców klubu. A tych, aktywnie działających na rzecz wilkowickiego klubu sportowego, na szczęście nie brakuje. Podczas imprezy działacze Korony Wilkowice odwiedzili odbywający się w tym samym czasie Bal Sportowca w Lipnie, gdzie złożyli serdeczne życzenia zawodnikom klubu Orzeł Lipno. Więcej zdjęć z balu można znaleźć na stronie: www.gazetaabc.pl. Na zdjęciu wyróżnieni zawodnicy z działaczami klubu.

PIŁKA RĘCZNA

Bombardowanie W Tęczy nie grają już bracia Jureccy, na parkiecie nie lśniła żadna gwiazda, nie było nawet wyrównanego rezultatu. Ale na pewno w Trzynastce nie zabrakło emocji. W sobotę w tej leszczyńskiej hali rozegrano derby. W drugoligowym meczu miejscowy Arot-Astromal zmiażdżył Tęczę z Kościana aż 42:21. Jednak komplet publiczności w obiekcie przy ulicy Rejtana nie mógł się nudzić. Wręcz przeciwnie. Uśpione pierwsze minuty – kościaniacy drugą bramkę (na 9:2) zdobyli dopiero po niespełna kwadransie – wcale nie zwiastowały boiskowego marazmu w dalszej części meczu. Leszczynianie grali jak z nut, przeprowadzając kolejne błyskawiczne i skuteczne akcje. Szczególnie podobać się mogły długie podania bramkarza do szybkiego Marka Becelewskiego, z reguły zakończone golami. Od początku było nerwowo. Zawodnicy rachowali sobie kości. Nie zabrakło nawet boiskowego boksu. Już w 19. minucie czerwoną kartkę dostał szczypiornista gospodarzy Krzysztof Kajzer. Po przerwie (23:9) wcale nie było delikatniej. Tym razem z boiska wylatywali kościaniacy: Tomasz Błażejczak i Krystian Sobkowiak. Wreszcie, 10 minut

przed końcem spotkania, sędziowie zdyskwalifikowali też za niesportowe zachowanie Mateusza Nowaka i Arot-Astromal do końca spotkania musiał już grać w szóstkę. Wcale nie przeszkodziło to leszczyńskim szczypiornistom dalej bombardować bramki Tęczy. Bramkę z dobitki po rzucie karnym zapisał na swoim koncie nawet leszczyński bramkarz Edward Madaliński. Aż 8 zdobył ich Piotr Łuczak. Ale zdaniem czołowego gracza gospodarzy Michała Matuszewskiego, nie liczba bramek była najważniejsza.

– Cieszymy się z kolejnych dwóch punktów w walce o awans do pierwszej ligi – mówi. Z kolei Rafał Szatkowski, trener gości, twierdzi, że jego podopieczni stracili ten mecz już w szatni. – Przegraliśmy psychicznie. Nie potrafiliśmy wykorzystać nawet liczebnego osłabienia przeciwnika w końcówce. Najważniejsze to jak najszybciej się po tym meczu pozbierać. Arot-Astromal: Łuczak 8, Meissner i H. Szkudelski po 7, Becelewski 6, Tórz 5, Matuszewski 4, E. Szkudelski 2, Madaliński, Maleszka i Nowak po 1. Tęcza: Duda 6, Wujec 5, Graf, Nowak i Stelmasik po 2, Cierniewski, Florkowski, Haryk i PokrzywMIW niak po 1.

Rozegrano 18. kolejkę Ford Germaz Ekstraklasy. Wygrywali faworyci: Lotos Gdynia w Rybniku (47:63), KSSSE Gorzów w Pruszkowie (62:66), a Wisła Kraków w Poznaniu z Ineą (65:84). Niespodzianką jest dość nikłe zwycięstwo CCC Polkowice nad MUKS-em Poznań (64:56). W szeregach MUKS-u, który jeszcze dwie minuty przed końcem meczu miał duże szanse na wywiezienie z Dolnego Śląska zwycięstwa, kapitalnie spisywały się Maurita Reid oraz Latoya Williams.Dopiero rzuty w końcówce meczu Weroniki Bortelovej i Darii Mieloszyńskiej uratowały CCC przed kompromitacją. W pozostałych meczach Artego Bydgoszcz wygrało z ŁKS-em Siemens AGD Łódź 63:60, a Odra Brzeg uległa Enerdze Toruń 74:96. Koszykarki Super-Polu Tęczy Leszno tym razem pauzowały.

Tabela:

1. Lotos Gdynia 2. KSSSE AZS PWSZ 3. CCC 4. Wisła Can Pack 5. Energa Toruń 6. Odra Brzeg 7. Super- Pol Tęcza

17 32 16 32 17 30 17 29 17 28 17 25 16 24

8. Utex ROW Rybnik 9. Artego Bydgoszcz 10. Blachy Pruszyński Lider 11. ŁKS Siemens AGD Łódź 12. INEA AZS Poznań 13. MUKS Poznań

15 21 17 21 16 20 16 20 15 18 16 18

MIW

KOSZYKÓWKA

Osłabieni Rawia nie sprawiła w Pile niespodzianki i przegrała z Basketem 88:64. W meczu z wyżej notowanym sąsiadem w tabeli nasz zespół zagrał w zdekompletowanym składzie. Kontuzje i inne powody wyeliminowały z udziału w pojedynku: Korbasa, Matuszewskiego, Maciołka, Styłę i Latuszka. Rawia wystąpiła więc zaledwie w 8-osobowym zestawieniu, z dwoma debiutującymi juniorami. Na domiar złego w II kwarcie skręcenia stopy doznał najskuteczniejszy wśród rawiczan Lipowczyk, który dograł do przerwy, ale po zmianie stron musiał opuścić boisko. Gospodarze zdecydowanie przewyższali

Rawię warunkami fizycznymi, wygrywali większość pojedynków na tablicach. Nasi tylko w pierwszej kwarcie toczyli wyrównaną walkę z Basketem (18:18), później zdecydowanie przeważali zawodnicy z Piły (26:19, 21:17, 23:10). – W zbiórkach nie dawaliśmy rady wyższym rywalom, w ataku zagraliśmy przyzwoicie: skutecznie i konsekwentnie – powiedział Szymon Pietraszek, trener Rawii. – W takim składzie nie byliśmy w stanie stawić czoła gospodarzom. Punkty dla Rawii: Lipowczyk 19, Staśkowiak 16, Kasperczak 11, Pietraszek 10, Skopiński 6, Stachowiak 2. Mecze Polonii 1912 UKKS 2000 Leszno z Nowym Tomyślem i Obry Kościan z Gnieznem zostały przełoJ.W. żone.

KRĘGLARSTWO

Mistrzynie górą

... w meczu na szczycie ekstraklasy kobiet. Polonia pokonana w Gdańsku. Leszczyniankom nie udało się wygrać z mistrzyniami kraju Dębinkami (3:5). Mecz był bardzo zacięty, a Polonistki prowadziły w nim już nawet 3:2. To ich pierwsza porażka w sezonie. W tabeli są z gdańszczankami na pierwszym miejscu ex aequo. Punkty dla Polonii zdobywały: Chwastyniak 570, Marażewska 559, Neczyńska 550, Lajtke 537, Waśkowiak 503

i Konopa 491. Udał się za to wyjazdowy mecz panów, którzy w Brzesku pokonali Sokoła 6:2 i są samodzielnymi liderami tabeli. Punkty dla Polonii zdobywali: Konopka 521, A. Piosik 517, Majer 508, Karch 500, M. Piosik 487 i Chudy 470. Z kolei w Poznaniu Czarna Kula wygrała ze Startem Gostyń 4,5:3,5. Za dwa tygodnie mecz na szczycie: Polonia Leszno – Alfa Vector Tarnowo Podgórne.

MIW

Gazeta „ABC”, 64-100 Leszno, ul. Słowiańska 63, tel. 065 529-25-40, 065 529-47-27, tel./fax 065 529-48-81. Redaguje zespół: Edward Baldys – fotoreporter, Dariusz Cegielski – z-ca redaktora naczelnego, Elżbieta Curyk-Sierszulska, Łukasz Domagała, Jacek Kuik, Lidia Lewandowska, Lidia Matuszewska – z-ca redaktora naczelnego, Antoni Neczyński – redaktor naczelny, Andrzej Przewoźny – sekretarz redakcji, Jacek Witczak, Mirosław Wlekły, Kinga Zydorowicz, współpracownik: Dariusz Borowski. Wydawca: Leszczyńska Oficyna Wydawnicza, 64-100 Leszno, ul. Słowiańska 63. Druk: Drukarnia POLSKAPRESSE Sp. z o.o., Oddział Prasa Poznańska, 60-175 Skórzewo k. Poznania, ul. Malwowa 158, tel. 061 814-85-10. ISSN 1231-9082.