Page 1

№1 Квітень 2015

Газета Центральної бібліотеки ім. И.С. Тургенєва ЦБС Коминтернівского району м.Харькова

Акція до Міжнародного дня дарування книг Цього року наша бібліотека вперше долучилася до нового міжнародного свята — Дня дарування книг. Протягом двух тижнів читачі бібліотек Комінтернівського району приносили книги у подарунок. Також на нашу пропозицію долучитися до акції відгукнулися Петро

Власов (директор книжкового магазину "Літера Нова"), Наталія Романенко (директор книжкового магазину "Books"), Олександ Елькін та Марина Пащенко (керівники проекту Система шкільного менеджменту School Champion) та дитяча поетеса Елеонора Булгакова. 12 лютого відбулася зустріч чітачів бібліотеки сімейного читання № 5 з друзями і партнерами ЦБС. До нас завітали представник Департаменту культури Харківської міської ради Олена Волк, представники нашіх партнерів - книжкових магазинів "BOOKS" і "Літера Нова", які подарували багато нових книг не тільки бібліотеці, а й особисто читачам. Марина Пащенко (School Champion) розповіла про творчий союз технологічних гурманів П@Эль та презентувала авторськи книги "НеоЭтикет - новая грамотность в цифровом веке". Наш давній добрий друг дитяча поетеса Елеонора Булгакова читала свої вірші, як вже знайомі дітям, так і з нової книги, співала авторські пісні.

Щіро дякуємо всім небайдужим, хто відгукнувся на наше запрошення! Завдяки вам фонд ЦБС поповнився на понад 200 примірників книг.


Масляна бібліотечна В бібліотеках Комінтернівського району 16 лютого святкували Масляну БіБліотечну, «Масляну гуляємо, Весну зустрічаємо». Веселощі почалися з самого ранку та проходили протягом всього дня. Працівники бібліотек вітали усіх зі святом Масляної, знайомили з його історією, проводили конкурси, вікторини, ігри, водили хороводи під українські народні масляничні пісні, діти розказували заклички, приказки, переглядали лялькові вистави. Та ще в цей день всіх своїх читачів бібліотекарі пригощали смачними млинцями. Усі відчули наближення весни та були задоволені проведеним часом!

«Все дело в шляпе» Первоапрельский тематический день

«Первое апреля никому не верю!». А читатели поверили нашим приглашениям, доброжелательным шуткам и улыбкам. И поэтому состоялся весёлый и яркий праздник. Все, кто пришли 1 апреля в библиотеку, приняли участие в беспроигрышной лотерее с шуточными призами, попробовали конфету "хорошего настроения" и получили на память смайлики. Для мечтателей с чувством юмора мы приготовили Шляпу Исполнения Желаний, чтобы каждый смог загадать желание и сфотографироваться под ней. Юные читатели приняли участие в подвижных играх и конкурсах со шляпами "Ловец снов", "Шарик в шляпе", "Собери урожай в шляпу", Укрась шляпу вслепую", "Рассмеши

инопланетянина". Ребята посетили видео-салон, в котором сегодня практически целый день демонстрировались мультфильмы, отрывки из фильмов и клипы, главными героями которых были всевозможные головные уборы. А те, кому больше нравилось самому творить, чем смотреть на чужие творения, могли придумать и нарисовать макет необычной шляпки или создать весёлый первоапрельский портретколлаж. Ну и в финале прошел конкурс на Лучшую шляпу. Самыми оригинальными стали шляпы "Париж" и "Пурпурная фея", самой

креативной - шлем летчика. Украсили праздник винтажные чернобелые шляпки и цилиндр джентльмена, сделанный своми руками. Книжная выставка-загадка "О шляпе в шутку и всерьез" не только рассказала об истории возникновения шляпы, о том как она видоизменялась, о "шляпных традициях" в разных странах, в разных профессиях, но и предоставила нашим гостям возможность проявить свою эрудицию и знание литературы, угадав по описанию шляпы книги и их героев.

Праздник шуток, смеха и хорошего настроения удался!

https://www.youtube.com/watch?v=i_pFQZbnm1Y


«Великодні барви» Майстер-клас писанкарства

Напередодні великого християнського свята – Воскресіння Христового 9 квітня в Центральній дитячій бібліотеці ЦБС Комінтернівського району м.Харкова відбувся майстер – клас писанкарства від Катерини Погрібної, майстрині Харківського міського клубу писанкарства ім. А. Овчаренко. Почесним гостем заходу також була харківська письменниця, член спілки журналістів України, член правління харківського товариства «Просвіта» Валентина Яківлівна Овод. Перш ніж взятися до розпису пи-

санок діти прослухали розповідь Валентини Яківни про історію свята

Великдень та виникнення обряду розпису писанок, а відома на Харківщині писанкарка Катерина Погрібна

Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України-2015» балося і про своїх улюблених героїв, про їхні вчинки, і про те, чому саме з цих героїв вони хотіли б брати приклад. Юні конкурсанти робили висновки: чим цінні ці книги, і чого вони навчають своїх читачів.

У Центральній дитячій бібліотеці відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2015». Почесними гостями конкурсу були представники народного депутата України Анатолія Денисенка, які привітали учасників конкурсу та вручили їм подарунки та грамоти, як найкращим читачам Комінтернівського району. Діти розповідали про свої улюблені книги, про те, що найбільше зацікавило і сподо-

розповіла юним писанкарям про символіку писанок та техніку розпису, а ще діти переглянули цікаві відеофільми: «Музей писанки в Коломиї" та «Писанкарство». Дізнавшись стільки цікавого і корисного про писанки, діти під керівництвом майстрині з натхненням взялися до розпису: підходили до справи по творчому, працювали злагоджено, старанно, прислухаючись до порад наставниці. І писанки видалися всі дуже гарні: з різними візерунками, різнокольорові, вони радували юних Спільними зусиллями і з великим задоволенням діти разом зі всіма почесними гостями, які теж, до речі, виготовили свої писанки, прикрасили «Пасхальне дерево», яке надзвичайно всім сподобалось. Помилуватися «Пасхальним деревом» та зробити фотознімки на згадку мав можливысть кожен відвідувач бібліотеки.

Переможцями стали: Капустенко Надія, учениця 8-Б класу ЗОШ № 112; Клейманов Гліб, учень 7-В класу ЗОШ № 68; Коваль Максим, учень 7-А класу ліцею № 173; Макашутіна Дар'я, учениця 7 класу ЗОШ № 90.

Запрошуємо взяти участь у конкурсі


Дивовижні дерева розквітають у бібліотеці День Святого Валентина - чудове свято любові і уваги. Але 14 лютого, не тільки День усіх закоханих, а ще й Всесвітній день дарування книжок. Два цих свята чудовий привід проявити свою любов і доброту. А ми завжди готові допомогти своїм читачам і цього разу «посадили» ось таке дивовижне дерево, на гілках якого можна залишити слова любові рідним, близьким, друзям і колегам.

До Міжнародного Дня щастя 20 березня проводився флешмоб онлайн на сторінках соціальних мереж. Всі хто взяв участь флешмобі ставив лайк та ділися з друзями фото, разом казали – Слів про любов, кохання багато не буває, тож завжди даруйте їх своїм близьким та друзям !

Якщо бути, то Щасливим! Наша бібліотека вперше провела онлайн флешмоб! До нього приєднались понад 700 наших друзів у facebook і ВКонтакте! Дякуємо всім за підтримку! Завжди раді спілкуванню з вами!

Творча фото відео майстерня, починає новий навчальній курс

На передодні Великодня, розквітло диво-дерево. Адреса редакції: ЦБ ім. І.С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова вулиця Чорноморська, 3, 61036 Email: turgenevabib@mail.ru http://www.biblioteka-turgeneva.edu.kh.ua/

Головний редактор Ольга Терещенко Email: otereschenko.kh@gmail.com Тел.: 066-803-82-86

Телефон для довідок: 52-80-13 Віддруковано у Харківськїй державній науковій бібліотеці ім В.Г. Короленка

Библиотечный пряник  
Advertisement