4vlada com report 2017

Page 1

ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада»

Описовий і фінансовий звіт за 2017 рік


Місія та цінності МІСІЯ: Розвивати справeдливe суспільство бeз корупціі, чeрeз поширення інформації, посилeння громадського сeктору і відповідальних ЗМІ ЦІННОСТІ: Чесність, добросовісність, наполегливість, сміливість, відповідальність, вдумливість, професіоналізм НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ: 1)Підготовка і публікація журналістських розслідувань та матеріалів, що стосуються суспільно-важливих тем; 2) Відстоювання прав суспільства на інформацію, відкритість, прозорість, справедливість, шляхом подання скарг, судових позовів, проведення правозахисних кампаній; 3) Сприяння розвитку професійної журналістики та правової свідомості громадян за допомогою тренінгів, майстер-класів, менторства, консультацій, публічних виступів.


Що змінилось у 2017-му і що зміниться у 2018 році

Володимир Торбіч, директор Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада», головний редактор інформаційноаналітичного порталу «Четверта влада»

Цікавим, дуже насиченим і переломним для організації був 2017 рік. По-перше, в цьому році закінчився найбільший наш проект, який тривав 3 роки і 9 місяців. Його підтримували канадські та американські платники податків і полягав він у підготовці телевізійних і мультимедійних розслідувань для Громадського телебачення та Першого суспільного ТБ. Завдяки цьому проекту ми підвищили свій рівень телевізійної майстерності. Цьому сприяла як практика щомісячних розслідувань так і щорічні тижневі тренінги канадських продюсерів. А також ми покращили як цифрову безпеку так і матеріальну базу організації. За весь час цього проекту «Четверта влада» залучила 96 582 тисячі доларів. Основна частина цих коштів витрачена в Рівненській та Волинській областях. Ці кошти сприяли підвищенню професійності журналістів з Рівного та Луцька, посиленню нашої громадської організації, викриттю зловживань і корупції, кращій поінформованості глядачів та читачів. І навіть просто стали іноземною інвестицією в українську економіку (речення спеціально для тих, хто полюбляє маніпулювати словом «грантоїди»). По-друге, в цьому році всі журналісти, редактори і продюсери «Четвертої влади» отримали можливість тиждень навчатися в США. Дуже надихаючі і мотивуючі поїздки в штати Луізіана та Аризона. По-третє, в червні цього року Рівненське агентство журналістських розслідувань змінило назву (на ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада»), прийняло статут в новій редакції (з урахуванням як змін в українському законодавстві так і міжнародних стандартів для громадських організацій) і обрало нове Правління і Наглядову раду. Голова правління – Катерина Іванова, журналістка, медіа-тренерка, перекладачка, працювала у виданнях ВД «ОГО», в Рівненському агентстві журналістських розслідувань та Інституті розвитку регіональної преси. Членкиня організації. Членкиня правління – Анна Остапчук, засновниця Благодійного Фонду «Скарбниця Надії», тренерка з англійської мови, співзасновниця і членкиня організації. Член правління – Святослав Клічук, керівник Громадської ініціативи «За чесний тендер». Голова Наглядової ради – Андрій Токарський, члени наглядової ради – Тетяна Юзвяк і Олександр Мельничук. На жаль, Сашко вже не з нами. Світла тобі пам'ять, друже.


Що змінилось у 2017-му і що зміниться у 2018 році Наступна велика зміна в організації – цей рік останній, коли ми працювали двома редакціями – в Рівному та Луцьку. З одного боку, головний офіс організації вирішив більше часу і ресурсів приділяти Рівненщині, а з іншого – наші волинські колеги виросли настільки, що вже самостійно вміють залучати кошти і виконувати медіа-проекти. Тому вони, разом з іншими колегами, створили ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди», який працюватиме в Луцьку і вже отримали першу грантову підтримку. Однак ми залишаємося партнерами і плануємо співпрацювати. І ще одна значна зміна – це перехід в кінці грудня ТОП журналіста-розслідувача Агенції, заступника головного редактора Дмитра Бондаря на роботу у «Рівненську регіональну дирекцію» ПАТ «НСТУ». Тепер Дмитро – продюсер програм. Дмитро працював з нами із 16 липня 2014 року. Це була його перша робота в журналістиці і він дуже швидко вчився та виріс. Вважаємо, що телеканал РТБ: Рівне суспільне отримав якісне підкріплення, особливо важливе в час реформування цього ЗМІ. А під керівництвом продюсерки філії Інни Білецької (яка також продюсувала програми «Четвертої влади» в першому півріччі) у телерадіокомпанії – великий шанс стати телевізійним лідером у регіоні. Сподіваємось, що в недалекому майбутньому «Четверта влада» співпрацюватиме із Рівненським Суспільним телебаченням, як робила це із Першим суспільним телеканалом. У 2018 році «Четверту владу» чекає ще кілька змін. Нову версію інтернет-порталу «Четверта влада», над якою працювали ще в 2017 році, нарешті відкриємо. Старт запланований на 1 березня. Розробка технічного завдання – Дмитро Бондар. Розробка сайту – SoftGroup. Також у 2018 році нарешті відбудеться запланований розподіл керівництва організацією. Директор – виконуватиме фінансові та адміністративно-господарські функції. Головний редактор – відповідатиме за контент в ЗМІ організації. Ми плануємо різні правозахисні медіа-проекти, до яких більш активно хочемо долучати небайдужих рівнян. А також з березня по серпень виконуватимемо шестимісячний проект телевізійних розслідувань за підтримки «Інтерньюс Нетворк». Також працюємо над тим, що залучити в організацію нових людей. Дякую вам, що дочитали до кінця :) Значить для вас це теж з тих, чи інших причин, важливо, як і для нас. До зустрічі на сторінках інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» та у Фейсбук-спільнотах ;) P.S. Подробиці вище написаного і подяку для всіх причетних дивіться у описово-фінансовому звіті.


Наша команда у 2017- му році

Антоніна Торбіч, заступниця головного редактора

Валентина Куць, журналістка

Дмитро Бондар, заступник головного редактора

Анна Калаур, журналістка

Валерій Мартинюк, оператормонтажер, фотограф

Юрій Горбач, журналіст

Володимир Торбіч, директор, головний редактор


Також з нами співпрацювали

Інна Білецька, співпрацювала з нами у 2017-му році як авторка блогів і продюсерка програм телевізійних розслідувань

Аріна Крапка, журналістка, яка, зокрема, стала ініціаторкою і головною співавторкою розслідування «Ударна сила Палиці»

Катерина Романік, журналістка, авторка серії матеріалів про проблеми в Рівненському онкодиспансері

Сашко Мельничук (світла тобі пам’ять, Сашку), позаштатний кореспондент «Четвертої влади»

Блогери/блогерки, які долучилися у 2017-му: Андрій Токарський, Сергій Ковальчук, Олесь Поліщук, Віктор Мисан, Роман Шустик, Сергій Денега, Микола Бляшин, Юлія Смаль, Лідія Рибенко, Іванна Смачило, Олена Пінчук, Вікторія Покоєвчук, Ольга Ферар, Віра Моторко. Окрема подяка блогеру Івану Мельнику, який досліджує архіви КДБ, і дописи якого мають тисячі, а окремі й десятки тисяч переглядів.


Що ми робили у 2017-му 1. Провели та оприлюднили 46 розслідувань для інтернет-ЗМІ та телебачення. Розслідування оприлюднені, окрім порталу «Четверта влада», в програмі «Слідство.Інфо» на Громадському телебаченні та сайті hromadske.ua, а також на «Першому суспільному», 24-му каналі, на місцевому телеканалі «Рівне-1» та 17-ти регіональних телеканалах в різних областях України. Окрім цього, ще на понад 50-ти українських веб-сайтах національного та регіонального рівнів. Аудиторія програм найбільшого проекту організації, «Слідство.Інфо», лише на інтернет-майданчиках, без врахування телевізійної, склала у 2017-му році майже мільйон переглядів. 2. Крім розслідувань, «Четверта влада» підготувала близько 600 суспільно-важливих публікацій, які були опубліковані на Інформаційно-аналітичному порталі 4vlada.com. Більшість публікацій підготовлені в межах проекту «Через цифровий потенціал до посилення громадянського суспільства», підтриманого Фондом розвитку українських ЗМІ Посольства США. 3. 20 журналістів та представників громадських організацій взяли участь у тренінгу із SMM для громадських організацій та журналістів, організованого «Четвертою владою» за кошти Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США.


Що ми робили у 2017-му 4. Семеро журналістів і керівників «Четвертої влади» взяли участь у програмі Міжнародної організації IREX «Партнерство у галузі мас-медіа в Україні (UMPP)», яка націлена на розвиток партнерства регіональних ЗМІ. В рамках цієї програми відвідали різні ЗМІ та інші установи в Новому Орлеані (штат Луізіана) та Феніксі (штат Аризона) США. Завдяки програмі: - поглибили навички менеджменту розслідувальної журналістської організації; - співпраця додала знайомства та зв'язки з колегами у США, які готові допомогти у питаннях, в яких компетентні, під час візиту познайомилися з організацією роботи, дистрибуції контенту та способами роботи з читачами і залученням коштів. - на практиці колеги із США навчили обробляти дані великих об'ємів за допомогою RegEx та MySQL. - отримали інформацію щодо проведення інтерв'ю зі специфічними спікерами (дітьми, людьми, які постраждали у певній ситуації, мають моральні травми). - отримали інформацію про інструменти інформаційної безпеки. - почали створювати карти та тізери до розслідувань. - отримали змогу порівняти як із корупцією, інфраструктурою, владою, розвитком в США та в Україні.


Що ми робили у 2017-му 5. «Четверта влада» бере участь у проекті зі сприяння організаційному розвитку центрів розслідувальної журналістики, який у 2017-му році організував Інститут розвитку регіональної преси за підтримки Програми «Матра» Посольства Королівства Нідерландів. В межах цього проекту взяли участь у тренінгах з фандрейзингу та фінансового менеджменту, працюємо над тим щоб стати більш потужними, відповідальними, стабільними, щоб краще виконувати свою місію. Проект триває і в 2018-му. 6. Окрім наявних сторінки та групи у Фейсбуці, акаунту у Твітер, запустили редакційний Телеграм-канал, а також канал в Інстаграм. 7. Завдяки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США створили нову версію інформаційно-аналітичного порталу 4vlada.com (на етапі тестування, запуск - 1 березня 2018-го). 8. Стали співзасновниками коаліції громадських організацій та ініціатив «Рада реформ Рівного». Коаліція поставила собі за мету розробку та впровадження позитивних змін і реформ у місті Рівному.


Що ми робили у 2017-му 9. Члени організації Володимир Торбіч і Дмитро Бондар працювали як медіа-тренери в двох 10-денних «Літніх школах блогерів і громадських журналістів» на базі Запорізького національного університету і Сумського державного університету, за підтримки німецьких платників податків через Interlink Academy. Антоніна Торбіч стала регіональною представницею Інституту масової інформації на Рівненщині. 10. Журналісти організації також навчалися на професійних тренінгах та конференціях: - 9-та Всеукраїнська конференція журналістів-розслідувачів (відбулася 8-9 грудня в Києві, організатор - Інститут розвитку регіональної преси); - конференція НАБУ для регіональних журналістів «Регіональні аспекти протидії корупції у розслідуваннях Національного антикорупційного бюро України» (7 грудня, Київ); - тренінг з інформаційної безпеки (організатор - Інститут масової інформації, Київ); - VI Конгрес ініціатив Східної Європи. (25-26 вересня 2017, м. Люблін, Польща); - проект «Відкритий Луцьк. Відкрите Рівне» (триденний тренінг у м. Люблін в липні 2017го, організатори - Fundacja Wolnosti (Люблін) та «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за фінансової підтримки програми RiTA); - тренінг «Журналістські розслідування у сфері паливно-енергетичних комплексів (ПЕК)» (вересень 2017-го, організатор - Інститут розвитку регіональної преси); - тренінг з питань гендерної політики (01.12.2017-го, організатор Інтерньюс-Нетворк); - форум «Трансформація міст: польський та український досвід». РПР, Київ 14 жовтня.


Що ми змінили чи спробували змінити 1. Завдяки оприлюдненим розслідуванням про земельні зловживання, разом із Громадським рухом «Захистимо Рівне», ще три роки тому вдалося зупинити незаконне будівництво в рівненському парку Слави. Ситуацію відстежуємо три роки поспіль, адже забудовник робив ще кілька спроб, завдяки нашій діяльності (журналістів та ГР «Захистимо Рівне») безуспішних, отримати землю парку, тепер через суд. Зокрема, через сфальсифіковану судову експертизу. Залучивши юриста та провівши інформаційну кампанію, допомогли Рівнераді виграти цей суд. 2. Завдяки публікаціям «Поряд з Басовим кутом в рекреації планують три будівлі, та «Лишаємо 10 метрів проходу», – забудовник розповів про будівництво на березі Басового Кута у Рівному – привернули увагу до проблеми будівництва житла в рекреаційній зоні біля озера. 3. Взяли участь у висвітленні проблеми, посприявши тому, що проект рішення, згідно з яким посадовці планували «розбазарити» 20 га рекреаційної землі, досі не винесли на сесію Рівнеради. Хоча міський голова був категорично налаштований пролобіювати це рішення. Тему підхопили інші місцеві ЗМІ.


Що ми змінили чи спробували змінити 4. Рівненський професор, завідуючий кафедрою хореографії РДГУ, якого «Четверта влада» викрила в багаторічних сексуальних домаганнях до студенток і викладачок, а також в ймовірній розтраті коштів, звільнився. А щодо його діяльності на посаді відкриті кримінальні провадження. Одне з них ініційоване «Четвертою владою» – ми звернулися до юристів проекту «Тисни», ГО «ТОМ 14», які, на підставі наданої нами інформації, звернулися із заявою про злочин (розтрата, службове підроблення, зловживання службовим становищем) в Подільське управління поліції міста Києва. 5. Після виходу сюжету «Бурштиновий Лас-Вегас Рівненщини. Попри роки обіцянок, дерибан земель і бурштину триває» Національна поліція відновила роботу оперативного штабу протидії нелегальному видобутку бурштину. Одній з фірм, яка намагалася отримати спецдозвіл на використання надр та отримала погодження обласної ради – ТОВ «Санкамян», повернули документи та не видали спецдозвіл. Як йшлося в сюжеті, фірма пов‘язана з місцевими депутатами від партії ВО «Батьківщина». 6. Серією матеріалів з теми «Фейкова бурштинова республіка: як у Рівному на замовлення симулювали сепаратизм», які викривали залучення молоді до участі у акціях за гроші, привернули увагу до проблеми. Матеріали, зібрані журналістами в ході підготовки публікацій, були долучені до матеріалів кримінального провадження Служби безпеки України. Фігуранти знаходяться під вартою.


Що ми змінили чи спробували змінити 7. Щодо дій посадовців сільради, які наприкінці 2016-го року «втридорога» закупили обладнання для шкіл, відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст.366 и (Службове підроблення) та ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем). Досудове розслідування по цьому провадженню ще триває. Досі проводять експертизи у Рівненському науково-дослідному експертнокриміналістичному центрі. 8. Після розслідування «Бурштинова кімната Рівненської АЕС: як атомники втридорога «розвантажують» психіку», прокуратура дала вказівки слідчому щодо розширення кримінального провадження, за яким вивчається ця закупівля, фактично повторивши поради юриста, оприлюднені у цій публікації. 9. Завдяки медіа супроводу розслідування «Суддя-господар з Рівного і словацький бізнес»: 1) НАЗК прийняло рішення про повну перевірку декларації судді Вадима Торчинюка; 2) НАБУ відкрило, потім закрило кримінальне провадження за статтею «Незаконне збагачення». Юристи проекту «Тисни!» громадської організації «Том 14» оскаржують закриття провадження з вимогою ретельної перевірки.


Що ми змінили чи спробували змінити 10. За результатами раніше оприлюдненого розслідування «Прокурорська СантаБарбара» активісти звернулися до суду і суд зобов'язав відкрити кримінальне провадження за статтею «Незаконне збагачення» проти екс-заступника начальника Волинської митниці, зятя екс-прокурора Андрія Гіля Юрія Терещука. В рамках цього провадження як свідка опитали журналіста «Слідства.інфо», який готував сюжет. 11. У Національному антикорупційному бюро визнали, що не можуть відкрити кримінальне провадження за статтею «Незаконне збагачення» проти екс-прокурора Волинської області Андрія Гіля, який став героєм журналістського розслідування «Прокурорська Санта-Барбара», тільки через те, що він вже не працює в правоохоронних органах. Відповідна стаття Кримінального кодексу працює з березня 2015-го року, тоді як Гіль звільнився раніше. 12. Після виходу сюжету «Ударна сила Палиці»: 1) голова Волинської облради Ігор Палиця провів 1,5-годинну прес-конференцію, на яку прийшло близько півсотні журналістів - перша прес-конференція посадовця за майже 2 роки на посаді; 2) Ігор Палиця на прес-конференції пообіцяв будь-якому журналісту на запит надати звіт його іменного фонду. Попередньо фонд, за вказівкою Ігоря Палиці, відмовляв у наданні звіту. Через три місяці після цього на підконтрольному Ігорю Палиці ЗМІ з’явилася копія податкового звіту фонду.


Що ми змінили чи спробували змінити 13. Після розслідування (проведеного спільно з ГІ «За чесний тендер») про неконкурентний тендер на прибирання міста, який щороку виграє одне комунальне підприємство, прокуратура звернулася до суду. Суд визнав недійсними результати торгів та договір на понад 64 мільйони. На початку 2018-го року у тендері вперше бере участь приватний бізнес. 14. Через офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини нам вдалося зобов’язати державно-комунальне підприємство «Луцьктепло» надати на запит журналіста інформацію про те, у кого за скільки і які транспортні засоби орендувало підприємство у 2012-2015 роках. Виявилося, що компанія витратила чверть мільйона гривень на оренду протягом чотирьох років транспортних засобів у компаній з групи «Континіум». 15. Після оприлюднення інформації про користування незадекларованим авто головний лісничий «Ківерцівського лісгоспу» Марія Христецька зняла свою кандидатуру із конкурсу на посаду директора ДП «Рожищеагроліс». Проте, за кілька місяців її призначили керівником Шацького національного природного парку.


Що ми змінили чи спробували змінити 16. У 2017-му році нам так і не вдалося отримати офіційну інформацію про українські і закордонні відрядження, оплачувані та неоплачувані відпустки, лікарняні голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці. Із цим ми до суду звернулися ще у квітні. У травні в задоволенні позову про надання цієї інформації відмовив Волинський окружний адміністративний суд, а в липні – Львівський апеляційний адміністративний суд. Нині справа у Верховному адмінсуді. Натомість, у Волинській облдержадміністрації нам надали відповідну інформацію про свого голову, а у Верховній Раді – відповідну інформацію про нардепів з Волині та Рівненщини. 17. «Четверта влада» описала ситуацію, коли з архіву районної державної адміністрації не можливо отримати копії рішень органів місцевого самоврядування про розподіл землі через законодавчі колізії. Після матеріалу народний депутат Ігор Гузь звернувся за роз’ясненнями в Міністерство юстиції. Там пообіцяли взяти до уваги інформацію і вже працюють над внесенням змін до законодавства.


Професійні нагороди та визнання за цей рік 1.

Журналіст «Четвертої влади» та програми «Слідство.Інфо» Дмитро Бондар – переможець конкурсу «Честь Професії 2017» у номінації «Надія журналістики». На конкурсі оцінювали сюжет журналіста «Бурштинові діти», зроблений для програми «Слідство.Інфо».

2. Розслідування «Четвертої влади» «Професор домагань», у якому йдеться про багаторічну практику сексуальних домагань завідуючого кафедри хореографії Рівненського державного гуманітарного університету Володимира Годовського щодо студенток, їхніх мам та викладачок – увійшло в ТОП 12 кращих розслідувань 2017 року на території колишніх країн СРСР, за версією російськомовного сайту Глобальної мережі журналістів-розслідувачів. 3. Журналістка Валентина Куць отримала відзнаку у IV Національному конкурсі журналістських розслідувань та аналітичних досліджень «Є-розслідування» за матеріал «П’ять мільйонів і кримінал: як ремонтували головну пішохідну вулицю Луцька». Історію професійних нагород і відзнак журналістів АЖР «Четверта влада» можна побачити в звітах за 2015-й і 2016-й роки.


Історія проектів АЖР «Четверта влада» 1. Телевізійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським прес-клубом (2007-2008). Опис проекту: Проведення циклу журналістських розслідувань «Четверта влада» та їх трансляція на телеканалі «Рівне-1».

2. Розслідування в рамках проекту Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» при адмініструванні Інституту розвитку регіональної преси (2009). Опис: кілька телевізійних і газетних розслідувань. 3. Проект «Підвищення ефективності розслідувальної журналістики у Волинській, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій областях» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» (2009-2010). Опис проекту: Проведення моніторингу журналістських розслідувань у п’яти областях Західної України. Надсилання інформаційних запитів та звернень до органів влади цих областей, проведення щомісячної розсилки інформації по ЗМІ п’яти областей; проведення прес-конференції в м.Рівному. 4. Співпраця з міжнародним проектом підтримки журналістських розслідувань SCOOP (Данія), (2008-2011). Опис: Телевізійне і газетні та інтернет-розслідування. 5. Мультимедійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським прес-клубом (2010). Опис проекту: Створення 10 мультимедійних журналістських розслідувань. Випуск в ефір приватного місцевого телеканалу «Рівне-1» (і західноукраїнського телеканалу «ЗІК») серії щомісячних програм журналістських розслідувань (10 програм). Публікація журналістських розслідувань у «Рівненській газеті» та на інформаційних інтернет-сайтах: www.ogo.ua, www.gazeta.rv.ua, www.4vlada.com, www.rivne1.tv.


6. Проект «Розвиток розслідувальної журналістики Рівненщини та Волині» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через неурядову організацію «Інтерньюс Нетворк», та Міжнародного Фонду «Відродження» (2011). Опис проекту: Організація навчання проведення журналістських розслідувань для практикантів-журналістів у Луцьку та Рівному. Проведення 26-ти газетних та Інтернет розслідувань. Створення та оприлюднення 9-ти мультимедійних журналістських розслідувань. Модернізація порталу Рівненського агентства журналістських розслідувань. 7. Проект «Розвиток порталу «Четверта влада» Рівненського агентства журналістських розслідувань» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через неурядову організацію «Інтерньюс Нетворк» (2012). Опис проекту: Підготовка мультимедійних журналістських розслідувань та інформаційно-аналітичних публікацій; наповнення і просування громадського Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»; підготовка звернень у контролюючі органи, відповідальні за вирішення оприлюднених журналістами правопорушень; якнайширше ознайомлення громадскості із суспільно-важливою інформацією про правопорушення. 8. Проект «Посилення розслідувальної журналістики в Україні» за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку за посередництвом «Інтерньюс Нетворк» (2014, 2015). Опис проекту: підготовка та опилюднення щомісяця телепрограми журналістських розслідувань на «Громадському ТБ» та «Першому національному», а також мультимедійної версії розслідування на інтернет-порталі «Четверта влада».

9. Проект «Розвиток журналістських розслідувань на Волині» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (2015-2016). Опис проекту: Навчання слухачів Школи журналістських розслідувань медіа законодавству, доступу до публічної інформації, аналізу декларацій та проведенню журналістських розслідувань 10. Проект «За чесний тендер на Рівненщині та Волині» за фінансової підтримки МФ «Відродження» (2015-2016). Опис проекту: моніторинг державних закупівель Рівненщини та Волині, оскарження закупівель, у яких виявлені порушення, допомога чиновникам у проведенні «ідеальних» тендерів. 11. Проект «Через цифровий потенціал до посилення громадянського суспільства», підтримка фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (2016-2017). Опис проекту: підготовка новин на сайті «Четверта влада», оновлення сайту, тренінг з СММ для місцевих ЗМІ та ГО.


Як можна підтримати нашу діяльність Якщо наша діяльність вам подобається, ви можете підтримати її кількома способами:

1) зробити внесок на виконання статутних завдань організації ГО «АЖР «Четверта влада» ЄДРПОУ 34580596 р/р 26005054712935 , МФО 333391. Призначення платежу: «Безповоротна фінансова допомога для виконання статутних завдань». 2) переглядом реклами на інтернет-порталі 4vlada.com 3) Волонтерством і негрошовою допомогою

4) Ну й просто добрим словом, порадою, коментарями чи поширенням інформації, підписавшись на наші акаунти у соцмережах: сторінка та група у Фейсбуці, акаунт у Твітер, Телеграм-канал, а також канал в Інстаграм.


Фінансовий звіт 2017Результатам роботи, окрім нашої команди, ми також завдячуємо нашим друзям і партнерам Олегу Хоменку, члену Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів - за поради, віру в нас а, за потреби, і конструктивну критику. Ірині Негреєвій, незалежній консультантці по управлінню проектами, моніторингу та оцінці - за чудові тренінги з організаційного розвитку та оцінювання сильних та слабких сторін організації. Олександрі Баклановій, керуючій партнерці компанії pro.mova, яка також оцінювала діяльність організації і давала слушні поради щодо розвитку. Команді Інтерньюс-Нетворк, яка опікується нашими проектами та допомагає нам розвиватися (зокрема Вейну Шарпу, Катерині Марущак, Наталі Іванів, Олександрі Бородіній, Наталі Павловській та іншим). Команді Інституту розвитку регіональної преси (зокрема Ользі Труфановій, Ользі Сіманович, Лідії Буляк, Оксані Євтушенко, Інні Гадзинській, медіаюристам Люмилі Панкратовій та Ігорю Салку), яка, за допомогою тренінгів, допомагає нам розвиватися як організації та надає юридичну допомогу. ГО «Платформа прав людини» (Люмилі Опришко, Олександру Бурмагіну), які надають професійні юридичні консультації. Громадській організації «ТОМ 14» (Денису Бігусу, Володимиру Харечку та іншим), які допомагають робити юридичний супровід оприлюднених у наших матеріалах порушень. Центру протидії корупції (Віталій Шабунін, Олена Щербан) за експертні коментарі та іншим експертам Реанімаційного пакету реформ. Канадським платникам податків, які через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD) фінансували нашу участь у проекті «Слідство.Інфо». Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США (його експертам Олегу Пастухову та Ользі Жиряченковій), завдяки якому підсилили інформаційну роботу на сайті та поглибили навички з SММ.


Результатам роботи, окрім нашої команди, ми також завдячуємо нашим друзям і партнерам Міжнародній організації IREX та програмі UMPP (Світлані Жолобайло, Олені Чепурній та американським платникам податків) за поради, допомогу та організацію прекрасних мотивуючих поїздок до колегжурналістів у США. Журналістам і керівникам ЗМІ із Нью-Орлеану (США), які ділилися з нами своїм досвідом: Керен Гедбуа, Стіву Біті, Марті Джусон та іншим журналістам і працівникам редакції «The Lens», а також журналістам з Фініксу (США) Робу О’Деллу та Евану Вайлоджу. Редакторам та режисерам, у співпраці з якими виходили наші матеріали: Дмитру Гнапу, Ользі Крайнік та усій команді проекту «Слідство.Інфо», а також Олексі Шалайському з «Наші гроші». Продюсеру канадського громадського телебачення CBC Алексу Шпрінцену за навчання та поради щодо створення відеоісторій. Федору Сидоруку та Надії Бабинській (Вірній), які на Detector.media констуктивно критикували, в тому числі, й наші сюжети. Фахівцям Інституту масової інформації за допомогу в підготовці публікацій, що стосуються порушень прав журналістів та порушень журналістами стандартів своєї роботи. ГІ «За чесний тендер», його координатору Святославу Клічуку та юристці Мирославі Примак. Учасникам об’єднання громадських організацій та ініціатив «Рада реформ Рівного». Учасникам громадському руху «Захистимо Рівне». Нашим блогерам, читачам, експертам, консультантам та героям публікацій. Рекламодавцям, які допомагають нашій інформаційній діяльності, а також тим, хто допомагає залучати рекламу - Віталію Примаку та Іванці Пашинській. І усім хто прискіпливо шукає що б то покритикувати з нашої діяльності - завдяки вам стаємо сильнішими :)


Контакти: 4vlada.com/info/kontakti-redaktsi Звіти: 4vlada.com/info/zviti-redaktsi

ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» Рівне – 2017


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.