Page 1

чЕТВЕР, 17 æîâòíÿ 2013 р.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

НАЦБАНК

Курс гривні на 15.10.2013 р.

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,84 грн. 1 RUR — 0,247 грн. Маãíіòíі áóрі ç 14 ïî 20 æîâòíÿ Сприятливі та несприятливі дні

Пí. Вò. Ср. чò. Пò. Сá. Нд.       

07.19 07.20 07.22 07.24 07.25 07.27 07.28  Схід 18.08 18.06 18.04 18.02 18.00 17.58 17.56  Захід  - немає магнітних бур  - невелика магнітна буря  - сильна магнітна буря ПРОБЛЕМА

¹42 (1131)

www.kirovograd.co.ua НАДЗВИЧАЙНА ПРИГОДА

вОДіЙ УТіК

У Кіровограді працівник прокуратури на автомобілі збив 17-річного юнака і зник з місця пригоди. Смертельний наїзд трапився приблизно о 4.20 ранку у суботу 12 жовтня по вулиці Шосейній на пішохідному переході біля магазину «Копілка». Водій позашляховика „Mitsubishi Pajero“, який на великій швидкості рухався у бік села Соколівське, збив пішохода. Від удару хлопця відкинуло на 40 метрів, від травм, не сумісних із життям, він загинув. З місця ДТП водій утік, навіть не поцікавившись долею жертви. На асфальті залишився держномер автомобіля. За ним знайшли та затримали водія, 32-річного помічника прокурора з Кіровоградської міської прокуратури Анатолія Душинського. Слідчі не відкидають версії, що він був за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Дешеві в розстрочку

без банків та %

ВікнА м.Кіровоград, АС №2, маг. 13

095-090-77-70 096-326-32-42

За фактом ДТП відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 КК України, санкція якої передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років. У понеділок, 14 жовтня, Ленінський райсуд міста Кіровограда обрав працівнику прокуратури міру запобіжного заходу взяття під варту на 60 днів. Наш кор.

У КіРОвОГРАДі ЗРОсЛА ОНКОЗАХвОРЮвАНісТЬ Тривожні дані оприлюднило управління охорони здоров’я Кіровоградської міськради. За 9 місяців 2013 року рівень онкологічної захворюваності у місті зріс на 1% і становить 326,4 на 100 тис. населення (минулого року цей показник становив 323,1). Тут варто нагадати, що упродовж тривалих дебатів за участю різних фахівців сформувалася думка, що основною причиною виникнення ракових захворювань у нас є радіоактивний газ радон, який утворюється при розпаді урану в товщах гранітних порід. Оскільки цей газ накопичується у житлових приміщеннях в небезпечних для здоров’я концентраціях, було вирішено ухвалити обласну програму «Стоп радон». Відповідно до неї у школах, дитсадках, лікарнях та інших місцях скупчення людей вимірювали об’ємну концентрацію радону. Якщо вона перевищувала норму, то у приміщеннях мали ущільнювати підлоги та поліпшувати вентиляцію. Нас наполегливо запевняли, що саме це дозволить суттєво знизити захворюваність на рак. У 2012 році така робота йшла доволі активно, але нинішнього року значно уповільнилась. За словами спеціаліста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Ю.Копецького, навесні 2013 року контрольні вимірювання проводились лише на десяти об’єктах (у 9 школах та бібліотеці імені Д.Чижевського). Було виявлено перевищення концентрації радону у 2-3 рази, здійснені ж протирадонові заходи у 98% випадків нібито дали позитивний результат. Однак наведені вище дані зростання онкозахворюваності в обласному центрі свідчать про неефективність програми «Стоп радон». Це й не дивно, адже у житлових приміщеннях рівень радону ніхто не вимірював і вентиляцію не поліпшував. Та й не може тільки радон впливати на онкологію, бо ракові пухлини виникають не лише у легенях, а й у багатьох інших внутрішніх органах, також вражаються шкіра та кістки. Про причини зростання онкозахворюваності красномовно

говорять наступні цифри управління охорони здоров’я. Питома вага злоякісних пухлин, виявлених на останній четвертій стадії раку (коли вже ніщо не допоможе) в Кіровограді складає 21,5% - п’ята частина випадків. Це свідчить про те, що виявлення хвороби на ранній стадії проводиться дуже погано. Тобто брак фаху чи сучасного медичного обладнання заважає міським лікарям вчасно розпізнавати хворобу. Спеціального обладнання дійсно не вистачає, скажімо, кілька місяців слід чекати, аби обстежитись на магніто-резонасному томографі (МРТ) в обласному онкодиспансері. Аналогічне ж обстеження у приватних медичних фірмах коштує від 500 до 800 грн (там зроблять швидше). Однак далеко не кожен городянин здатен заплатити таку суму, тим більше кіровоградський пенсіонер. А за статистикою рак найчастіше вражає людей старших за 50 років, у 87% випадків. На відсутність у городян грошей і відповідно бажання лікуватися вказує й те, що серед злоякісних пухлин, які можна виявити під час звичайного огляду свого тіла (настільки вони великі) занедбаність складає 13,7%. Виходить, кожен сьомий хворий знає про хворобу, але не поспішає звертатися до лікарів. На операцію чи курс хіміотерапії все одно немає грошей (потрібно витратити, як мінімум, 8-20 тис. грн). Невипадково кількість городян у завершальних стадіях хвороб із нестерпними болями цього року зросла з 337 до 383. А кількість людей, приречених на смерть, збільшилася з 193 до 252. Кінець життя цих бідолах просто жахливий, бо в них недостатньо коштів на придбання дорогих знеболювальних препаратів. (Закінчення на 2 стор.).


2

№42 17.10.2013

інформація, реклама

КОРОТКО 15 жовтня перший заступник голови ОДА В.Серпокрилов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії та Північної Ірландії в Україні С.Смітом. Обговорювалися перспективи співробітництва, які з’являться після асоціювання України в ЄС.

***

Перебуваючи у Вільшанці, заступник голови ОДА В.Рєзнік передав для хірургічного відділення місцевої ЦРЛ новий кисневий концентратор вартістю 41,5 тис. грн. Посприяв придбанню медичного обладнання депутат облради О.Голімбієвський. Рєзнік також відкрив у Вільшанці новий дитячий майданчик, на ігрове обладнання згаданий депутат витратив більше 14 тис. грн.

***

В.Серпокрилов і заступник голови ОДА Г.Пастух відвідали обласний центр соціально-психологічної допомоги та комунальний заклад «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами». Вони передали подарунки від губернатора А.Ніколаєнка мікрохвильову піч і телевізор.

ПРОБЛЕМА

У КІРОВОГРАДІ ЗРОСЛА ОНКОЗАХВОРЮВАНІСТЬ (Поч. на 1 стор.).

ЩО РОБИТИ

Зрозуміло, що ніхто не подбає про нас краще, ніж ми самі. Тож варто терміново звертатися до лікарів на ранніх стадіях раку. Тоді лікування обійдеться значно дешевше. Першою тривожною ознакою є різке зниження ваги тіла. Наприклад, без дієт і додаткових фізичних навантажень за 3-6 місяців ви схудли на 10 кг. Таке небезпечне схуднення зазвичай супроводжується підвищенням втомлюваності, втратою апетиту, нібито безпричинним підвищенням температури, дискомфортними (аж ніяк не больовими) відчуттями у певних частинах тіла. Ранні симптоми розповсюджених видів раку можна виявити самостійно. Якщо знайшли ущільнення у грудях, є підозра на рак молочної залози. З’явилася охриплість, біль та утруднення при диханні – мож-

ливо уражена гортань. Якщо маєте неприємні відчуття в районі шлунку, виникла відраза до їжі, особливо до м’ясних страв, перевірте шлунок або підшлункову залозу. Сильний невиліковний кашель свідчить, що вражені легені. Поява затвердінь на шкірі або збільшення розміру родимих плям вказує на загрозу раку шкіри. При появі раку печінки шкіра жовтіє, а при пухлинах щитовидної залози починає різко випадати волосся, ламатися нігті. Отже, якісь неприємні відчуття спонукають вас обстежитись у лікарів. То куди звертатися? Заступник начальника управління охорони здоров’я міськради Т.Кочерга радить спочатку прийти до дільничного лікаря-терапевта тієї поліклініки, яка обслуговує територію, де ви прописані. Саме до дільничного, а не до сімейного. Дільничні лікарі поступово ставатимуть сімейними після відповідного перенавчання

(цей процес триватиме аж до 2019 року). Терапевт призначить вам здати аналізи, зазвичай біохімічний аналіз крові (це не дуже дорого). У разі необхідності вас направлять до вузьких спеціалістів, наприклад, уролога, гінеколога. Якщо у вас не все гаразд, то точний діагноз визначить більш детальне обстеження. При ураженнях легень та органів черевної порожнини призначають комп’ютерну томографію, при пухлинах голови або хребта – МРТ, при підозрі на рак молочної залози – мамографію. Направляючи вас на коштовне обстеження, лікар має запропонувати кілька місць, де ви можете його здійснити (аби не давати привід для звинувачень у протекціонізмі). А скільки це буде коштувати і чи треба чекати у черзі, ви з’ясуєте, зателефонувавши до певного лікувального закладу або діагностичного центру. В.Ніколаєвський.

***

ПАТ „Гідросила“ планує створити в обласному центрі індустріальний парк «Кіровоградський». Там пропонується розвивати ливарне та хімічне виробництво, машинобудування, металообробку, виробництво будівельних матеріалів, тари. Водночас планується створити індустріальний парк у Канатовому. На площі 200-300 га інвестори з Китаю та Кореї готові розмістити потужності з виробництва батарей сонячної енергії.

ТАНЦІ

***

ТРИМАЙМО „КУЛАЧКИ“ ЗА НАШУ КАТЕРИНУ ЛУЗАН!

Нинішнього року в області вироблено 436 тис. т картоплі, а річна потреба регіону у картоплі становить 123 тис. т, повідомив на апаратній нараді ОДА В.Серпокрилов. За його словами, переважна більшість картоплі ще залишається у господарствах населення. Завершується збирання картоплі у західних і північних областях України. Тому ціни на картоплю мають суттєво знизитись, вважає Серпокрилов.

Днями в телеефірі каналу СТБ проходив черговий відбір до сотні кращих танцюристів України проекту «Танцюють всі - 6». Кіровоградці, які мали змогу дивитися цей ефір, відзначили молоду амбітну танцівницю Катерину Лузан, а головне - те, що вона з Кіровограда й є випускницею ансамблю сучасної хореографії «Час Пік» Кіровоградського ОЦДЮТ (керівник - Ірина

***

За словами заступника директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.Коваленко, у 2013 році в області виявлено майже понад 9600 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Під соціальний супровід потрапило 2408 з них. За 9 місяців року кризові сім’ї одержали близько 190 тис. різних послуг (оформлення виплати допомог, поліпшення житлових умов, допомога одягом, харчами тощо).

***

Між Міністром освіти і науки України Д.Табачником і професором М.Черноволом підписано контракт щодо призначення його на посаду ректора КНТУ. Контракт укладено відповідно до результатів виборів ректора конференцією трудового колективу. Документ діятиме протягом 7 років.

***

З метою економії енергоресурсів у КНТУ змінений графік навчального процесу. Літні канікули триватимуть два місяці (липеньсерпень), а літня практика зміщується на зиму. Зимову сесію скоротять до одного тижня, а вивільнені два тижні використають для практики. Тривалість зимових канікул залишається без змін. Економія буде за рахунок зменшення споживання електроенергії, водопостачання і частки теплоенергії, пояснив М.Черновол.

***

За даними Департаменту санепіднагляду МОЗ України протягом останніх років Кіровоградщина посідала одне з перших місць по кількості зареєстрованих випадків отруєння грибами. Цей показник і зараз залишається високим. Найбільше випадків отруєнь серед безробітних і пенсіонерів – 62%.

***

У Феодосії на чемпіонаті України з велосипедного спорту кіровоградки з обласної школи вищої спортивної майстерності здобули дві нагороди. Золоту медаль виборола бронзова призерка чемпіонату світу у Тоскані (Італія) О.Демидова. У гонці вгору серед юніорок 1995-96 років народження вона була найшвидшою. Срібну медаль завоювала К.Федотова, яка у парній гонці фінішувала з другим результатом серед дівчат 1997-98 р.н.

Мурована). З задоволенням вітаємо керівників і наставників Катерини, бо ж відомо, що найкраща нагорода для педагога – це перемога його вихованця! А Катерині, звичайно ж, бажаємо перемоги! Із величезним задоволенням будемо стежити за перебігом конкурсу та тримати «кулачки» за НАШУ! С. Коропалова.

ТРАДИЦІЇ

Не перевелися козаки і козачки… У селі Захарівці Світловодського району реконструювали місцеву легенду про сміливого козака Аудита (на його честь названо село Аудиторівка), який пішов визволяти своїх дітей з татарського полону. Яскраві костюми, постріли з рушниць, двобої на шаблях, українська музика, куліш створили для захарівців та гостей атмосферу козацьких часів. Оживити історію, підняти дух, віру в себе і в Україну взялися директор місцевого музею Любов Шкірай, вчитель історії Іван Скрипник, місцевий священик – отець Андрій та їхні друзі з Кременчуцького осередку Міжнародної асоціації «Козацтво» і Федірського військовопатріотичного клубу хортингу. Козацькі шаблі та вогнепальна зброя, які зберігаються у фондах Захарівського музею, отримали друге життя і були використані під час відтворення місцевих переказів. Вчитель історії Іван Скрипник говорить, що їхня місцевість багата на легенди. Разом з учнями він запланував дослідити сусіднє село Серебряне, де начебто кошовий отаман Іван Сірко заховав карету зі сріблом. Про Захарівський музей, якому виповнилося 33 роки, та його берегиню Любов Шкірай знають не тільки в області, а й в Україні. Їй

вдалося зберегти та постійно поповнювати експозицію - більше 20 тисяч справжніх скарбів нині зберігаються у фондах музею. «Донедавна найбільшою проблемою нашого музею – була проблема з опаленням, - розповіла директор музею. «Минулої зими вийшла з ладу централізована котельня. Ми не могли підтримувати температурний режим, аби зберегти наші експонати, особливо хустки, книги, рушники, одяг, техніку. Нинішній опалювальний сезон в музеї роз­ почнеться вчасно, бо зробили індивідуальне опалення і встановили су-

часний котел. Десять тисяч гривень на обладнання котельні передав через благодійний фонд народний депутат України Станіслав Березкін. Ще сім тисяч гривень зібрала місцева громада», - розповіла Любов Шкірай. При належній підтримці музею його експонати виховають ще не одне покоління українців. Геннадій Тітієвський. На фото: показові виступи військово-патріотичного клубу хортингу села Федірки Світловодського району.

СПОРТ

ПЕРША В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ОЛІМПІЙСЬКА КАМПАНІЯ У листопаді цього року Україна офіційно розпочне першу в історії олімпійську кампанію. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул у Трускавці на засіданні організаційного комітету. «Ми офіційно починаємо нашу першу в історії олімпійську кампанію. 5 листопада буде офіційно затверджено заявку України до Міжнародного Олімпійського комітету (МОК) на Генеральній асамблеї НОК України», - сказав він. Для розробки і просування заявки залучено кращих світових фахівців, які готували переможні заявки

для Лондона, Пекіна, Ванкувера, Сочі і Пхенчхана. Проведення свят такого рівня популяризують спорт та здоровий спосіб життя. Це потужний імпульс для зміцнення міжнародного іміджу України, реалізації її туристичного потенціалу. Зимова Олімпіада також сприятиме активізації розвитку економіки західних регіонів, зокрема, створенню нових робочих місць. А це можливості для повернення на рідну землю українців, які працюють за кордоном. Вже у березні 2014 року до МОК буде подано заявковий файл і га-

рантійні листи від Національного олімпійського комітету (НОК) та керівництва міста Львів. У липні 2014 року Виконавчий комітет МОК оприлюднить список міст-кандидатів – «шорт-ліст». І вже у липні 2015 року, на засіданні МОК у Куала-Лумпур (Малайзія) оберуть місто, яке прийматиме XXIV Зимові олімпійські ігри. Серед конкурентів України - Мюнхен, Осло, Стокгольм, Барселона, Алма-Ати, Краків та Ясна за спільною заявкою. Прес-служба Віце-прем'єр-міністра.

9 років успішної роботи


інформація, реклама

№42 17.10.2013

ЩО ПИШУТЬ

Більшість виборців Тимошенко підтримує Яценюка

У другий тур поряд з Віктором виходить або Юлія, або Арсеній

3

ЕВРОДАХ пропонуємо: МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЮ, МЕТАЛОПРОФІЛЬ БІТУМНУ, КОМПОЗИТНУ ЧЕРЕПИЦЮ ГНУЧКІ ЗВ’ЯЗКИ ТА ВЕНТИЛЯЦІЮ ФАСАДУ ОНДУЛІН, УТЕПЛЮВАЧ, МАНСАРДНІ ВІКНА ВОДОСТОКИ, ЄВРОБАР’ЄР, ПАРОБАР’ЄР ЦЕГЛУ: АВС, ROBEN, САЙДИНГ, СОФІТ

(0522) 35„40„22, 050„487„555„0 www.evrodah.com

Днями до засобів масової інформації потрапили висновки зидентських перегонах. За нього рівною всі найважливіші рішення. соцопитування, проведеного Інститутом Ґеллапа. Це найві- в першому турі проголосують 18% Окрім того, люди бачать, як самодоміша соціологічна інституція у світі, яка задає стандарти українців. Решта кандидатів виши- віддано Арсеній бореться за визвороботи для всіх фахівців цієї галузі. Якість роботи, викона- кується в тій же послідовності, що і лення Юлі, підключивши до цього

процесу впливових західних політи-

ної цією установою, не підлягає сумніву. Інститут Ґеллапа за першого варіанта. має бездоганну репутацію, опитуваннями займається з середини 30-х років ХХ ст., працює в 160 країнах світу. Отже, авторитетні соціологи роз-

20% підтримки вийде в другий тур,

глянули два варіанти президент-

прогнозують соціологи. Лише тре-

ських виборів 2015 року – з Юлею

тю сходинку посяде лідер УДАРу

Тимошенко і без неї. За будь-якого

В.Кличко – 17%. Тягнибок набере

розвитку подій електорат чинного

стільки ж голосів, як і Симоненко,

президента залишається стабіль-

– 5%.

якщо

ків. І у владі нарешті заговорили про

Тимошенко через тиск Януковича на

звільнення лідера «Батьківщини» із-

Центральну виборчу комісію не змо-

за ґрат, що от-от має статися.

Дослідження

засвідчило:

же взяти участі у виборах, то 70% її виборців вже зараз готові проголосувати за Яценюка, а коли пролунає прямий заклик від Юлії Володимирівни підтримати Арсенія, то

ним: за В.Януковича готові проголо-

Якщо влада все ж таки всупереч

ця цифра істотно збільшиться. За-

сувати 24% тих, хто прийде на ви-

Конституції не допустить Тимошен-

галом це закономірний результат,

борчі дільниці. Другий кандидат від

ко до виборів, пару Януковичу в

адже Тимошенко і Яценюк належать

провладної

П.Симоненко

другому турі складе голова фрак-

до однієї партії. До того ж Арсеній

значно поступається конкуренто-

ції «Батьківщина» Арсеній Яценюк,

Петрович за відсутності Тимошен-

ві: його рейтинг на рівні 5%. У разі

який, на думку цієї політичної сили,

ко фактично очолює «Батьківщину»,

участі у виборах Тимошенко вона з

є «резервним» кандидатом на пре-

узгоджуючи з Юлією Володими-

коаліції

На прихильність виборців, які готові проголосувати за Яценюка, значно впливає особиста довіра до нього Юлії Тимошенко.

На

прихильність

виборців,

які

готові проголосувати за Яценюка, значно впливає особиста довіра до нього Юлії Тимошенко. «Я довіряю Арсенію. Бачу, як йому важко. По ньому прямою наводкою б’ють і свої, і чужі. Але він уміє тримати удар, він боєць і при тому інтелектуальний, сучасний, патріотичний політик»,– писала Юлія Володимирівна з Качанівської колонії, рекомендуючи Яценюка на високу посаду голови політради «Батьківщини». І Тимошенко, і Яценюк виграють у Януковича в другому турі президентських виборів, констатують соціологи. Тимошенко набере 25% проти 22 у Януковича, а Яценюк – 27% проти все тих же цифр в опонента. (Тут наведено дані від усіх опитаних, а не лише від тих, хто вже готовий йти на вибори). Задля об’єктивності слід зауважити: у другому турі Кличко теж переміг би Януковича, але, згідно з опитуванням, наразі він не потрапляє до другого туру, поступаючись Тимошенко чи Яценюку. «Сільські вісті», друкується зі скороченнями.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

СУМНА СТАТИСТИКА на ж програма «Центральний регіон

Не дуже приємні соціально-економічні показники Кіровоградщини, які приховує влада, на пресконференції оприлюднив голова обласної організації ВО «Батьківщина» О.Чорноіваненко. За його словами, джерелом наведених даних є офіційна державна статистика. Так, у загальному рейтингу за результатами другого півріччя 2013 року, що визначається за багатьма критеріями, наша область посіла 14 місце. Тобто не увійшла до п’ятірки кращих областей, як було обіцяно три роки тому. За залученням інвестицій протягом січня – серпня нинішнього року область посіла 20 місце і це негативно вплинуло на промислове виробництво, обсяги якого порівняно з відповідним періодом минулого року знизилися на 10%. Стратегіч-

– 2015» через відсутність належного фінансування за дев’ять місяців року виконана лише на 9%, констатував О.Чорноіваненко. Критична ситуація склалася з проходженням коштів по казначейських рахунках місцевих бюджетів. Станом на 10 жовтня в області утворилася заборгованість за надані товари та послуги понад 120 млн грн. Також затримуються виплати декретних, лікарняних та інші соціальні платежі. З огляду на це, фракція «Батьківщини» в облраді направила Президенту України В.Януковичу звернення з проханням перевірити діяльність Держказначейства та прискорити виплату належних коштів. Наш кор.

Депутати пропонують

ЯКОЮ БУДЕ ПЕНСІЯ

Поліпшити матеріальне становище малозабезпечених верств населення і зменшити різницю у розмірі гарантованого державою грошового забезпечення пропонують автори законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно усунення дискримінації в пенсійному забезпеченні громадян України». Сьогодні розмір мінімальної пенсії за віком прирівнений до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2013 року він складає 894 грн, Колектив ТРВК „Новий день“ висловлює щирі співчуття редактору газети „Сільське життя плюс“ Тетяні Олексіївні ПЕТЕР з приводу тяжкої втрати – смерті вітчима – Литвинова Дмитра Андріановича.

а з 1 грудня цього року складе 949 грн. Пропонується змінити порядок розрахунку максимального розміру пенсії, застосовуючи показник мінімальної пенсії за віком замість прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Максимальний розмір пенсії пропонують обмежити п’ятьма мінімальними пенсіями за віком. Мінімальну ж пенсію пропонують збільшити до 2 з половиною прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Колектив Кіровоградського обл­ водресурсів глибоко сумує з приводу тяжкої втрати - передчасної смерті чуйної і доброзичливої людини, компетентного, принципового, досвідченого керівника заступника начальника - начальника відділу водних об'єктів ФОМЕНКО РАЇСИ ПЕТРІВНИ та висловлює щире співчуття рідним, близьким покійної.

Наше місто

ШТРАФУЮТЬ „МЕРТВІ ДУШІ“ Наше видання неодноразово повідомляло про працівників Державтоінспекції, міліції та інших правоохоронних і контролюючих органів, які у гонитві за справними показниками свідомо порушували чинне законодавство і складали протоколи про вчинення адміністративних правопорушень щодо осіб, які ні сном, ні духом про це не відали, не те що вчиняли ці порушення. Приміром, люди у погонах складали адмінпротоколи за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння на громадян, які або ж ніколи не здавали іспити на отримання водійського посвідчення, або ж на час складання цих протоколів уже кілька років були на заробітках за кордоном. Судячи з останнього повідомлення, прокуратура міста Кіровограда взялася за перевірку діяльності окремих працівників спецінспекції Кіровоградської міської ради і знайшла порушення. Зараз працівники прокуратури підозрюють 54-річного інспектора спецінспекції у тому, що вона склала неправдивий документ. Начебто ця жінка 19 лютого

ЮВІЛЕЙ

Шановні друзі! Факультет іноземних мов Кіровоградського педагогічного університету запрошує відсвят­ кувати своє 30-річчя, урочистості з нагоди якого відбуватимуться в рамках святкування тижня факультету з 28 жовтня по 1 листопада 2013 року. Гала-концерт відбудеться 1 листопада о 15:00 у приміщенні Кіровоградського обласного акаде­ мічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького. Запрошуємо випускників усіх років, колег-ветеранів і друзів факультету відсвяткувати разом із нами! Щодо запрошень на концерт прохання звертатися у деканат.

Футбол

БЕЗБАРВНЕ ДЕРБІ

2013 року внесла до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 (Порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів) Кодексу України про адміністративні правопорушення, прізвище особи, яка давно уже померла. Прокуратура вбачає в діях інспектора міської спецінспекції ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. В.Підвисоцький.

У 14-му турі в Олександрії зустрілися земляки. Місцева команда приймала кіровоградську «Зірку». «Ніка» була заповнена трохи більш, ніж наполовину, за матчем з трибун спостерігало 2500 глядачів. З Кіровограда до Олександрії приїхало 150 уболівальників на трьох автобусах. Матч не виправдав їх сподівань. За всю гру кіровоградці не створили жодного небезпечного моменту біля воріт господарів. А ось олександрійці мали по одній нагоді відкрити рахунок у кожному з таймів. Таким чином дербі виявилося «сухим». ПФК «Олександрія» набрав 24 очки і ділить четвертеп’яте місця з «Сумами“. «Зірка», набравши 19 залікових балів, посідає восьме місце. А от «Украгроком», який у звітному турі програв у Тернополі «Ниві» з рахунком 0:2, має в активі 15 очок і займає 13 місце. 20 жовтня «Зірка» зустрічатиметься у Кіровограді з тернопільською «Нивою». Початок матчу о 13.30. Наш кор.


4

№42 17.10.2013

випадки, сиТуаціЇ, реклама

ОСЬ ТАК

Недарма кажуть: обирай не дім, а сусідів. Ось що сталося недавно у США. 55-річна Мелані Селленейт змусила свого чоловіка Майкла застрелити сусіда. Той нібито зґвалтував її "телепатично". Жінка переконала чоловіка, що сусід кілька разів зайнявся з нею сексом проти її волі, хоча при цьому й не торкався її фізично. За словами Мелані, сусід володів телепатичними здібностями й завдяки цьому змусив її до сексу. А чоловік жінки, не довго думаючи, придбав нелегально зброю та розстріляв сусіда, коли той, нічого не підозрюючи, працював на подвір'ї біля свого дому. Згодом виявилося, що Мелані страждає на психічні розлади. І замість в'язниці вона потрапить до психіатричної клініки. Про розумовий стан її чоловіка не повідомляється. А загиблого шкода. Не пощастило йому з сусідами…

пОРА ЗМіНИТИ „КУЛЬТУРУ НАсИЛЬсТвА“

У столичному регіоні Бразилії влада заборонила виробництво й продаж іграшкової зброї. У такий спосіб вирішили боротися з криміналом. Адміністрація Федерального округу Бразилії просить дітей здати „смертельні“ іграшки в обмін на книги. „Якщо ми прагнемо змінити культуру насильства, потрібно починати з дітей“, - заявив глава Департаменту юстиції Федерального округу Аліріу Нету. „Наші сини повинні усвідомити, що, як часто говорять, зброя - це не іграшка“, - додав він. Чиновник відзначив, що в країні з населенням більше 200 мільйонів чоловік торік було зафіксовано 43 тисячі смертей. У переважній більшості випадків (73%) люди гинули від вогнепальної зброї.

НА ДОвГУ і НЕЗАБУТНЮ пАМ'яТЬ

До міліції у Кіровограді звернулася 49-річна жінка. Вона поскаржилася на свого колишнього співмешканця. Говорить, цей 35-річний чоловік украв з її квартири пару її трусів та один бюстгальтер.

ЙШЛА ДОДОМУ

Тридцятирічна жителька Новоукраїнського району звернулася до міліції із заявою про згвалтування її 14-річної доньки. Начебто дівчинку скривдив невідомий чоловік у нежилому будинку.

сУД пРИЗНАЧИв сУДДі ШісТЬ РОКів

Як повідомили у прес-службі прокуратури Кіровоградської області, Апеляційний суд Полтавської області залишив у силі вирок суду першої інстанції, який призначив судді Олександрійського міськрайонного суду - 6 років позбавлення волі. Суддю визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (зловживання службовим становищем), ч.2 ст.366 (службове підроблення) та ч.2 ст.375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України. Дане кримінальне провадження розпочав заступник Генерального прокурора України весною 2012 року. У ході розслідування доведено, що суддя без відповідного позову, не проводячи обов’язкових судових засідань, визнав дійсним фіктивний договір про придбання нерухомості на користь третіх осіб. Вирок суду другої інстанції набрав законної сили.

ЛЮБИТЕЛі яЛОвИЧИНИ

Жителі Компаніївського району для догляду за великою рогатою худобою та вівцями найняли пастуха, 51-річного жителя села Губівка. На ніч худобу заганяли до дерев’яної огорожі на околиці села Вигода. Під вечір 7 жовтня до пастуха приїхали гості – 45-річний житель Кіровограда разом зі своїми знайомими -16-річним і 19-річним жителями села Рівне Новоукраїнського району, старший має судимість за нанесення умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, і 30-річним кіровоградцем, який судимий за шахрайство та незаконне заволодіння транспортним засобом. Гості пригостили пастуха горілкою, той швидко сп’янів і заснув. А гості о третій годині ночі вивели з загорожі півторарічного бичка вагою 300 кілограмів, відвели його на півкілометра від випасу, зарізали, м’ясо завантажили до багажного відділення автомобіля «Шевроле-Лачетті» (на знімку), який належав старшому м’яснику, і поїхали до Кіровограда. На Олексіївці, за місцем проживання старшого, 210 кілограмів м’яса сховали до погреба.

Як повідомили у прес-службі УМВС в області, вранці пастух прокинувся, і повідомив про крадіжку одному з господарів, а той уже викликав працівників міліції. Усіх чотирьох злодіїв правоохоронці розшукали і затримали у Кіровограді наступного дня.

пп

пРИЙШОв ЗА пЕНсієЮ

Вранці до будинку 76-річної жительки Маловисківського району через розбите вікно заліз 40-річний односельчанин. Ударивши пенсіонерку кілька разів в обличчя, став вимагати гроші, при цьому пригрозив ножем. Перевернувши усі речі у будинку, чоловік знайшов те, що шукав. Забравши трохи більше тисячі гривень, залишив помешкання. Коли біг від будинку пенсіонерки, його помітили односельчани і пішли перевірити, що сталося. Побиту бабусю знайшли в одній із кімнат. Сусіди викликали лікарів і зателефонували у міліцію. Як розповів в.о. начальника Маловисківського РВ УМВС в області С.Бєлов, потерпіла та місцеві жителі надали прикмети зловмисника, завдяки чому правоохоронці швидко вийшли на його слід. Розбійником виявився місцевий житель, раніше неодноразово засуджений за крадіжки. Одразу після скоєного чоловік подався до обласного центру, де його затримали на другий день.

ЇХ пРИвЧИЛИ віРИТИ

Найлегше шахраям дурити пенсіонерів. Їх усе життя радянські ідеологи змушували вірити у світле майбутнє. Люди старшого покоління й тепер вірять кожному пройдисвіту, який прикриває свої дії причетністю до влади. Найбільш поширеним «гачком», на який попадаються пенсіонери, це дзвінки лже-міліціонерів з повідомленнями, що їх син чи донька потрапили в халепу. Майже щономера «21-й канал» пише про подібні злочини. Проте люди продовжують вірити кожному дзвінку. У подібну халепу потрапила і 74-річна жителька села Вільне Кіровоградського району. 26 вересня їй на мобільний зателефонував невідомий чоловік, який сказав, що він з ДАІ, і що 40-річний син жінки став винуватцем ДТП, в якій загинула людина. Тепер сина судитимуть. Але якщо мати заплатить 20 000 гривень, справу можна буде закрити. Жінка зібрала лише 17 000 гривень. О п’ятій годині дня за ними до домоволодіння жінки приїхав автомобіль. З нього вийшов молодий чоловік у костюмі. Пенсіонерка передала йому гроші. Незнайомець заспокоїв її, що тепер усе буде гаразд, сів до автомобіля і поїхав. Звісно, ні марки автомобіля, ні його номерів потерпіла не запам’ятала. Щодо сина, то він ні в яке ДТП не потрапляв. Того ж дня подібним чином шахраї скривдили 69-річну жінку, якій сказали, що сина забрали до міліції. Жінка віддала шахраям 4 000 гривень. За ними до 5-поверхівки потерпілої на Черемушки один з злочинців приїхав на автомобілі.

КАЖЕ, сТАРАЛАся ДЛя свОЇХ ШісТЬОХ ДіТЕЙ

6 жовтня у селі Скалівські Хутори Новоархангельського району у 80-річної жінки вкрали 2120 гривень. У цій крадіжці міліція підозрює 34-річну жительку села Богачівка Звенигородського району Черкаської області Зухру М. Вона разом з односельцем Михайлом і водієм-циганом приїхала на автомобілі ВАЗ-2106 до Скалівських Хуторів. Коли зайшли до домоволодіння потерпілої, Михайло запитав, чи вона не продає пір’я. Пенсіонерка відповіла, що не тримає птицю, тож пір’я на продаж у неї немає. Поки Зухра розмовляла з господинею, Михайло зайшов до будинку, знайшов під скатертиною на столі 2120 гривень і вибіг з будинку. Господиня побачила це і підняла крик, на який прибіг 50-річний сусід. Проте Михайлу

Надія Бурмака

АНОНІМНЕ, ІНДИВІДУАЛЬНЕ,ЕФЕКТИВНЕ ЛІКУВАННЯ АЛКОГОЛЬНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ,ТЮТЮНОПАЛІННЯ ТА ЗАЙВОЇ ВАГИ Прийом відбувається щосереди. Адреса: м. Кіровоград, вул. Шевченка, 36 (дит. поліклініка, 1 поверх, з 10 год) т.(0522) 27Ÿ45Ÿ90, 067Ÿ740Ÿ81Ÿ72,

050Ÿ013Ÿ63Ÿ71, www.nadiya.com.ua

Центральний офіс: Черкаси, вул. Крупської 1\1, (0472) 63Ÿ16Ÿ16, 63Ÿ25Ÿ28;м. Кременчук, (0536) 700109, 095Ÿ846Ÿ89Ÿ99

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Ліц. АВ № 539362 МОЗУ від 22.04.10

ТЕЛЕпАТИЧНЕ ЗҐвАЛТУвАННя – РЕАЛЬНА сМЕРТЬ

КРИМІНАЛЬНИЙ РЕПОРТЕР ПОВІДОМЛЯЄ вдалося вирватися з його обійм, залишивши в руках куртку та светр, з яких на землю посипалися вкрадені гроші. Як повідомили у прес-службі УМВС в області, міліція затримала трьох жителів Черкаської області, яких підозрюють у злочині. Зухра М. стала каятися і розповіла про шістьох дітей, які голодні чекають на неї вдома.

сТвЕРДЖУє, ЩО пОГРОЖУвАв вИДЕЛКОЮ

Сім років позбавлення волі за вбивство співмешканця призначив суд жительці Маловисківського району. Опівдні вона купила в сільському магазині горілку. Обідали кілька годин. А потім полягали спати. За словами жінки, о 23-й годині співмешканець прокинувся і став вимагати ще горілки. Жінка йому не дала. І тоді чоловік ударив її у голову і став погрожувати поколоти виделкою. У відповідь жінка ударила співмешканця ножем. Потім побігла до літньої кухні, де відпочивала свекруха, і повідомила, що зарізала її сина. Викликали карету швидкої допомоги, яка повезла чоловіка до лікарні. Під ранок він помер.

пРОТАРАНИв МіЛіцЕЙсЬКИЙ АвТОМОБіЛЬ

О 21-й годині 7 жовтня по вулиці Жовтневої Революції у Кіровограді рухався міліцейський автомобіль, який зупинився на червоне світло світлофора на перехресті з Соціалістичною вулицею. У цей час через перехрестя на червоне світло світлофора поїхав автомобіль ВАЗ21112. Водій виїхав на зустрічну смугу і зачепив автомобіль, в якому сиділи міліціонери, розбивши ліве дзеркало заднього вигляду. Міліціонери стали переслідувати ВАЗ, включивши проблискові маячки. Наздогнали порушника на перехресті вулиць Жовтневої Революції та Габдрахманова. Коли працівники міліції вийшли із службового автомобіля, ВАЗ-21112 почав рухатися у бік міліцейського автомобіля. У результаті зіткнення службовий автомобіль ВАЗ-2109 отримав механічні пошкодження вм'ятини у передніх і задніх дверях з лівого боку. Водія автомобіля ВАЗ21112, 48-річного місцевого жителя, затримали.

У вЕТЕРАНА віЙНИ віДіБРАЛИ ОРДЕН сЛАвИ

Опівночі з 8 на 9 жовтня у місті Помічна пограбували подружжя пенсіонерів. До будинку по вулиці Горького, в якому проживають 90-річний чоловік і на два роки молодша дружина, зайшли двоє невідомих у масках на обличчях. «Гості» вибили вхідні двері. Відібрали у господарів 35 тисяч гривень, 2 тисячі доларів, орден Вітчизняної війни та орден Слави.

піД МАТРАцОМ

Вранці по вулиці Леніна у селищі Олександрівка невідомий зірвав навісний замок з дверей будинку, в якому проживає 76-річна жінка, і украв 36 тисяч гривень, які господиня ховала під матрацом у спальній кімнаті. Очевидно, злодій знав, де лежать гроші, бо обстановка в будинку не порушена… Того ж дня, але під вечір, невідомий відкрив ключем замок вхідних дверей квартири по вулиці Металургів

у селищі Новому і вкрав 10 тисяч гривень, які також зберігалися під матрацом… П’ятдесятичотирирічна кіровоградка, яка проживає на Озерній Балці, прийшла увечері з роботи і побачила розбите металопластикове вікно. А потім не знайшла у серванті конверта, в якому було 10 тисяч гривень. Злодій залишив сліди своїх пальців на місці злочину… Опівдні в провулку Вишняківському у Кіровограді невідомий злодій вибив пластикове вікно й украв з серванта 3000 доларів.

НЕ ЗАМКНУв ДвЕРі

О третій годині дня по вулиці Яновського в Кіровограді, скориставшись тим, що 24-річний водій не закрив двері автомобіля «МАН», невідомий злодій украв з кабіни барсетку, в якій були 20 тисяч гривень і документи… Того ж дня о дев’ятій годині ранку барсетка пропала у 40-річного приватного підприємця з села Золотарівка Світловодського району. Потерпілий поклав барсетку на дах свого автомобіля ВАЗ-2101 під час реалізації сільгосппродукції на ринку у Світловодську і забув про неї. У барсетці були гроші – 12 тисяч гривень і 500 доларів, а також 40 карток поповнення рахунку оператора мобільного зв’язку та паспорт потерпілого… О другій годині дня невідома особа розбила вітрове скло автомобіля «КІА», який був припаркований по вулиці Привокзальній у місті Знам’янка, і украла спортивну сумку, яка лежала на передньому сидінні. У сумці були документи та гроші - 320 тисяч російських рублів, 220 тисяч гривень, 10 тисяч доларів і 10 тисяч євро. Автомобіль належить 38-річному жителю Знам’янки.

вИ ЗА КОГО БУДЕТЕ ГОЛОсУвАТИ?

О другій годині дня у двері квартири 81-річної жительки міста Світловодськ подзвонили. На порозі стояла жінка років 30-ти у чорній шкіряній куртці з папкою у руці. Гостя сказала, що вона з виборчого штабу партії, якої саме – пенсіонерка не запам’ятала, і досліджує громадську думку про своїх однопартійців. Бабуся впустила агітаторку до помешкання. Жінка заповнила якусь анкету відповідями господині, подякувала і пішла. Пенсіонерка закрила двері за гостею, повернулася до кімнати і побачила відкриту картонну коробку, в якій вона тримала свої заощадження. З коробки пропало 6 000 гривень.

ЗНОвУ ОБіКРАЛИ БіЛОРУсА

Того ж дня обікрали і 27-річного громадянина республіки Білорусь. Ця пригода сталася в Ульяновському районі. Потерпілий іноземець їхав як пасажир в автобусі «Сетра» білоруської туристичної агенції. Повертався додому з відпочинку в Одеській області. О восьмій годині вечора автобус зупинився біля торгового мінімаркету на автодорозі Одеса-Київ біля Ульяновки. Усі пасажири пішли до магазину. Повернувшись до автобуса через п’ять хвилин, білорус не побачив на сидінні сумки. Зник електронний планшет, який він купив місяць тому на батьківщині за 4 500 000 білоруських рублів (еквівалент – 500 доларів).


інформація, реклама

№42 17.10.2013

9

ЗАРОБЛЯЮТЬ…

ЗАВОД ІЗ ВИРОБНИЦТВА ДІТЕЙ В індійському місті Ананд відкрито перший у світі завод сурогатних дітей, де сотні безробітних індійських жінок заробляють гроші, роблячи дітей для бездітних пар із інших країн. Майбутні батьки зможуть відправити сперму чоловіка або яйцеклітини жінки, а потім прибути в призначений час і забрати свою дитину. У клініці є все необхідне: приміщення, палати для майбутніх мам і родильні будинки, офіси, а також ресторани й магазини подарунків. Сурогатна мати одержує за кожну дитину близько 8 тисяч доларів США, а майбутні батьки заплатять 28 тисяч. І хоч лікарня ще в стадії розробки, уже "зроблено" близько 600 дітей.

ПОРАДИ

Шановні жителі міста та області! Кіровоградська

ЩО ТРЕБА ВИКИНУТИ З ДОМУ?

дирекція

УДППЗ «Укрпошта» проводить прийом передплати на 2014 рік. Передплату можна оформити у відділеннях зв’язку області та міста, а також у листоноші за місцем проживання.

КУЛЬТУРА

ВІДКРИТО ВИСТАВКУ А. ЯНЄВА

У

художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна обласного центру відкрито персональну виставку творів кіровоградського митця - заслуженого художника України А. Янєва та презентовано каталог «Мистецькі обрії Анатолія Янєва» в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна». Анатолій Микитович (на фото)

- випускник Київського державного художнього інституту (1974 р.), працював художником-живописцем у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях, викладав живопис на мистецькому факультеті КДПУ ім. В. Винниченка та в дитячій художній школі ім. О. Осмьоркіна. У 2005 р. він став першим лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтво­знавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «національна традиція». В червні 2013 р. Анатолію Микитовичу присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». На виставці представлено майже 30 живописних творів художника, написаних в останні два роки: жіночі портрети, пейзажі рідного міста, інтер'єрні композиції. Творчі доробки А. Янєва яскраво відображають процеси розвитку класичного реалістичного живопису в сучасному українському образотворчому мистецтві. В. Чернова, директор музею.

Для кожної людини її дім – її фортеця. І в цій фортеці треба підтримувати гарний мікроклімат. І речі в будинку мають нести тільки позитивну енергетику, тому не варто нехтувати періодичною «очисткою» дому. Отже, яких речей слід позбутися? Насамперед - старого одягу та з’явився маленький відкол чи трівзуття. Крім того, потрібно періо- щина. Викидати шкода, і ми продично проводити ревізію домашніх довжуємо користуватися таким речей. Це, звичайно, не означає, посудом далі. А дарма. Тріщини що викидати слід усе підряд, але на посуді вносять тріщину й у вашу позбутися пари взуття що вже по- долю. Адже саме тарілки символірвалося, кофточок і спідничок таки зують затишок, родину, достаток і треба. Фахівці з фен-шуй вважають, комфорт. І якщо ми продовжуємо що саме зайві й порвані речі зава- користуватися тріснутим або щержають жінці бути стрункою й скину- батим посудом, ми тим самим нати зайві кілограми, а також вносять лаштовуємо себе на неприємності у життя жінки занепокоєння. й невдачі. Тому користуватися треБитий чи тріснутий посуд ба гарним, зручним посудом без Один рух - і ось уже в улюбле- дефектів. ної чашки відірвалося «вушко» або Виткі рослини Як гарно виглядають виткі рослини! Та це краса оманна й таку рослину краще тримати поза будинком. Приміром, якщо рослина буде перебувати на зовнішній стіні будинку, тим самим вона захистить будинок від пристріту. А всередині квартири – навпаки, вважається, що вона забирає здоров’я й притягає хвороби.

Суха ковила й очерет Ще нашими предками вважалося поганим знаком тримати в будинку суху ковилу або очерет. Ці сухоцвіти приносили в будинок нещастя. Узимку краще принести в будинок хвойну гілочку, а очерет можна замінити на бегонію.


10

№42 17.10.2013

інформація, реклама ТОЧКА ЗОРУ

КОМУ ДОВІРЯЮТЬ УКРАЇНЦІ? Хоча до президентських виборів ще півтора року, соціологи не

сидять без діла, проводячи різноманітні дослідження і складаючи рейтинги. Зрозуміло, що зараз дані рейтингів відносні, але політичні смаки українців вже зрозумілі. Кому ж сьогодні найбільше довіряють громадяни нашої країни? пенсій, соціальних виплат, а також Рейтинги стабілізація економіки, цін на прокандидатів дукти харчування, здешевлення ліЗгідно з даними компанії R&B ків та багато іншого – це реалії, а Group, яку очолює соціолог Єв- не порожні обіцянки. І хоча існують ген Копатько, сьогодні на політич- окремі недоліки у роботі, результаній арені лідерські позиції займає ти опитувань свідчать: українці дочинний Президент України Віктор віряють чинному Президенту. Янукович. Опозиційна трійка з веНаталія КОВАЛЬ. ликим відривом займає друге, четДані соціологічної верте і шосте місця. Отже, якби президентські вибори відбувалися компанії Research найближчим часом, то майже 21% & Branding Group українців проголосували б за ВіЗА КОГО Б ПРОГОЛОСУВАктора Януковича, а Віталію Кличку ЛИ РЕСПОНДЕНТИ НА ВИвіддали б свої голоси 11,7% наших БОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАгромадян. Бачити своїм президенЇНИ У РАЗІ ЇХ ПРОВЕДЕННЯ том Арсенія Яценюка погодилося б НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ 6,3% населення, а Олег Тягнибок % до відповідей, взагалі набрав би всього лише 3% один варіант відповіді українських голосів. Схожі цифри опублікувала і львівська соціологічна група «Рейтинг». За їхніми даними, Віктора Януковича підтримало б 25,1% опитаних, Віталія Кличка – 15,1%, Юлію Тимошенко – 13,9%, Олега Тягнибока – 7,9%, Петра Симоненка – 7,7%, Арсенія Яценюка – 7,4%. Решту ж політиків підтримують значно менша кількість українців: 1,7% – Анатолія Гриценка, 1,5% – Сергія Тігіпка, 1,2% – Петра ПорошенДослідження громадської думки ка, 1,1% – Наталію Королевську, інших політиків – 4% , не визначи- жителів України проводилося мелися – 11,1% , «проти всіх» – 2,3%. тодом особистого інтерв'ю в 24-х Такі результати свідчать, що ви- областях України, АР Крим, містах борці на сьогодні вже визначилися, Київ і Севастополь у період з 15кого вони хочуть бачити главою го по 25-е вересня 2013 року. Обдержави. Результати найновіших сяг вибірки – 3117 осіб. Очікувана досліджень демонструють, що до середня помилка вибірки складає другого туру однозначно потрапив +-2%. би В. Янукович, йому ж протистояв би В. Кличко або А. Яценюк. Що стосується лідера «Свободи», то О. Тягнибок взагалі випав з президентського контексту. Модель соціальної роботи в Україні знаходиться на стадії стаРозчарування-2013 новлення, тоді як в європейських країнах вона сформувалася ще Після «помаранчевих дій» у лю- 50 років тому. Якою ж сьогодні є нова модель соціальної роботи? дей з'явилася надія на покращенж, показова, але потрібно не тільки ня, і вони зв'язали свої очікування Європейські переймати чужий досвід у цій сфері, з новими лідерами – В. Кличком, традиції А. Яценюком, О. Тягнибоком. Але але й виробляти та вдосконалювати Безпосередньо поняття «соціаль- власну модель, що відповідає на«опозиційність» політичних сил, на жаль, показала себе не з найкра- ний працівник» увійшло до побуту шим сучасним умовам життя і вищого боку. Спочатку їхній рейтинг на початку XX століття. Але як само- могам людей. тримався на основі критики чинної стійна професія соціальна робота влади і як завжди – одні обіцянки. постала лише після Другої світоСтаре і нове У результаті, абсолютна політична вої війни. Ідеї нового «соціального На сьогодні уряд М. Азарова бездіяльність лідерів опозиції – з контракту» в США і «держави за- пропонує розпочати широке обгоодного боку, і постійні внутрішні гального добробуту» у Західній Єв- ворення Концепції соціальної поконфлікти – з іншого, призвели до ропі визнали право кожної людини літики України до 2023 року в екстого, що навіть найпалкіші їхні при- на мінімум гідного існування, зро- пертному і науковому середовищі, хильники розчарувалися в подібній бивши державу гарантом реалізації а також передати його на розгляд роботі. Яскравий цьому приклад цього права. Незабаром в Англії, громадським організаціям і до ре– діяльність партії «Свобода» та її лідера. Якщо ще рік тому популяр- Німеччині, Італії, Франції, Данії було гіонів. Треба відзначити, що нова ність «свободівців» різко зросла до створено відповідні моделі надання концепція відходить від застарілої 33%, то сьогодні кількість розча- соціальних послуг через державні радянської моделі соціальної роборованих шанувальників лідера на- та недержавні інститути. У багатьох ти. Раніше не було безпосередньої ціоналістів збільшилася у 10 разів! країнах моделі соціальної роботи взаємодії між соціальним працівниЙого авторитет підірвала непри- дуже демократичні, оскільки орга- ком і його підопічним, тому були чітпустима поведінка деяких членів нізовано взаємодію всіх структур, ко сформовані відносини «соціальйого партії. Постійні витівки ксено- зайнятих у цій сфері. Чітко виділено ний працівник – клієнт». Не було й фобського характеру, масові про- два рівні – організація і практична спеціальної, професійної соціальновокації, хуліганство і безкультур'я реалізація, тобто надання послуг. психологічної підготовки соціальних призвело до того, що сьогодні Спершу соціальна проблема ви- працівників. Саме тому дуже часто всього лише 3% українців підтри- вчається, здійснюється моніторинг, соціальними працівниками ставали мують О. Тягнибока. За словами забезпечується фінансування, про- люди «з вулиці», які приходили прабагатьох міжнародних експертів, водиться тендер. Недержавні орга- цювати за покликом серця. партія «Свобода» та її лідер є коло- нізації, які його виграли, втілюють Нова модель базується на євросальною перешкодою для України у життя проект і надають клієнтам пейських принципах соціального на її шляху до демократичного євсоціальні послуги. Європейська мо- захисту. Її ядром стала адресність, ропейського простору. Також не виправдав покладені дель соціальної роботи, звичайно тобто робота з конкретною людинадії виборців і А. Яценюк. За словами директора Київського центру політичних досліджень і конфліктології, політолога Михайла Погребинського, у Арсенія Яценюка немає жодних шансів підвищити свій рейтинг. Навіть якщо він падатиме у Віталія Кличка. До речі, на сьогодні політтехнологи глави фракції «Батьківщина» роблять все можливе, щоб опустити рейтинг лідера фракції «УДАР». Відповідно, ймовірність того, що опозиція домовиться про єдиного кандидата, дорівнює нулю.

СОЦЗАХИСТ

Нова модель соціальної роботи в Україні

Довіра українців

На відміну від своїх опонентів, В. Янукович зберіг свої високі рейтингові позиції. Адже більше половини опитаних респондентів, які підуть на вибори, вважають, що наступним Президентом буде чинний Президент. Навіть не третина, а більшість! Багато з тих, хто ще вчора стояв на Майдані, сьогодні обрав шлях економічних реформ В. Януковича. За даними соціологів, майже 30% українців, які раніше підтримували опозиційних лідерів, сьогодні не проголосували б за них. А це означає, що люди оцінили професіоналізм нинішньої влади. Соціальні ініціативи Президента доводять, що підвищення зарплат,

ною, сім’єю. Адже соціальний працівник – це, перш за все, психолог, який при наданні допомоги людям у складних життєвих ситуаціях має завжди враховувати їхні реакції на життєві труднощі та особливості взаємодії з соціальним оточенням.

Ефективна система соціального забезпечення

На сьогодні в Україні вже діють сотні соціальних служб, які надають безкоштовні послуги дітям, молоді, сім'ям, самотнім людям похилого віку. Вже повністю завершено розробку стандартів підготовки соціальних працівників. І можна вже говорити про соціальну роботу як про навчальну академічну дисципліну, адже кафедри та спеціальні факультети діють практично в усіх навчальних закладах України. Мабуть, це також вплинуло на збільшення кількості соціальних працівників до 52 тисяч. Завдяки державному фінансуванню і зусиллям соціальних працівників у кожному регіоні країни поетапно вирішуються соціальні проблеми, підвищується рівень і якість соціальних послуг, формується ефективна і динамічна система соціального забезпечення. У 2013 році на фінансування соціальних програм держава виділила майже 60 мільярдів гривень. Ці гроші охоплюють вели-

чезний спектр соціальної допомоги – від купівлі продуктів харчування та одягу до допомоги в оформленні довідок, субсидій і пільг. «Левова частка» фінансів спрямована на створення соціальних центрів, об'єднаних єдиним ланцюжком: притулок – відділ реінтеграції – гуртожиток – готель, тобто соціальне житло. Такі соціальні центри забезпечать дахом над головою всіх, хто опинився у скрутному становищі. Вже у 17 регіонах нашої країни створені й успішно працюють центри матері і дитини. У таких центрах кожна мама, яка виявилася в скрутному становищі, зможе жити в окремій кімнаті з семимісячного терміну вагітності до того часу, поки дитині не виповниться 1,5 року. До того ж, отримати все необхідне у догляді за немовлям, а саме: матеріальну, соціальну, правову та психологічну підтримку. Також соціальні працівники допоможуть оформити реєстрацію дитини, зібрати документи для отримання допомоги та багато іншого. Незабаром такі Центри будуть у всіх регіонах України. Сьогодні, завдяки державі і неоціненним зусиллям соціальних працівників, кожен українець, якій опинився у складній ситуації, обов'язково отримає необхідну допомогу і підтримку. Світлана Маньковська.


інформація, реклама

№42 17.10.2013

11

ПРОВІДНА збирає нагороди

НА ЗАМІТКУ

Пенсії на пошті: своєчасно, зручно, надійно!

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» впродовж багатьох років виконує важливу соціальну функцію, покладену на нього державою, – здійснення виплат та доставки пенсій і державної матеріальної допомоги різним категоріям населення України. Ці послуги надаються в усіх поштових відділеннях, яких майже 14 тисяч по Україні, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Щомісяця в об’єктах поштового зв’язку виплачується від 10 до 25 видів соціальних допомог залежно від регіону. На сьогодні в УДППЗ «Укрпошта» обслуговуються 6,5 млн пенсіонерів та понад 1,3 млн одержувачів соціальних допомог. Користуючись послугами Укр­ пошти, пенсіонери та отримувачі державної матеріальної допомоги мають низку переваг. Насамперед це зручне розташування поштових відділень майже в кожному населеному пункті. Попри те, що деякі з них нерентабельні й часто збиткові, УДППЗ «Укрпошта» основне своє завдання вбачає в збереженні наявних відділень. Доходи від майже 50 видів послуг дають змогу підприємству утримувати розгалужену мережу поштових відділень та підвищувати оплату праці листонош, надзвичайно важливої, зокрема й у соціальному сенсі, професії. Людський чинник відіграє суттєву роль у якісному обслуговуванні споживачів. На сьогодні в умовах нинішньої демографічної ситуації та погіршення сільської інфраструктури поштарі виконують функції соціальних працівників. Від їхньої роботи, уваги, допомоги залежить ставлення людей до державних органів, зокрема й до влади. Завдяки листоношам громадяни можуть скористатися багатьма

БРИТАНСЬКІ "МІЧУРИНЦІ"

СХРЕСТИЛИ КАРТОПЛЮ Й ПОМІДОР Тепер можна придбати рослину, яка одночасно вродить і картоплю, і помідор. Автори ідеї, британські "мічуринці", запевняють, що до генетичної інженерії чи клонування не вдавалися. Вони всього лиш поєднали помідори черрі з картоплею, зростивши стебла обох рослин. За отриманий саджанець продавці правлять 15 фунтів стерлінгів. На українські гроші це близько 200 гривень. Ентузіасти стверджують, що кожен саджанець за умови доброго догляду дасть до 500 маленьких солодких томатів і кілька бульб білої картоплі.

додатковими послугами: придбати необхідні товари, передплатити улюблені видання, сплатити комунальні послуги тощо. Це конче необхідно передусім для літніх і немічних людей, інвалідів, матерів з маленькими дітьми. Найбільшим надбанням держави в особі національного оператора поштового зв’язку є безкоштовна доставка належних людям коштів додому. Загалом кожен споживач на власний розсуд може обрати форму обслуговування – у відділенні поштового зв’язку чи вдома, як кому зручніше. Поштарі обов’язково доставлять грошову допомогу додому незалежно від місця проживання пенсіонера, незважаючи на погодні та інші умови. Також дуже важливо, що кошти одержувачів пенсій та грошової допомоги, які виплачуються на пошті, мають виключно цільове призначення. Стабільність та надійність роботи підприємства підтверджені складними роками економічної кризи. Укрпошта, усвідомлюючи свою важливу соціальну місію в суспільстві, готова й надалі докладати якнайбільше зусиль, щоб гарантувати нашим громадянам максимальну зручність у користуванні послугами поштового зв’язку. Кіровоградська дирекція УДППЗ «Укрпошта».

До уваги учнів 9-х класів сільських шкіл та райцентрів Кіровоградської області!

Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат-школа мистецтв) під керівництвом народного артиста України, професора А.Є. Короткова ОГОЛОШУЄ НАБІР УЧНІВ НА ОЧНО-ЗАОЧНІ ПІДГОТОВЧІ КУРСИ для вступу до 10 х класів гімназії-інтернату у 2014 р. Напрями навчання: фізико-математичнии, суспільно-гуманітарний, універсальний Учні, які будуть зараховані до гімназії-інтернату, користуватимуться безкоштовним харчуванням і гуртожитком. Курси проводяться безкоштовно під час осінніх, зимових і весняних шкільних канікул. Вступні іспити відбудуться у червні 2014 р. ПЕРШЕ ЗАНЯТТЯ 1 листопада 2013 р. з 9.00 за адресою: м. Кіровоград, вул. Дворцова, 7, облкомплекс (гімназія-інтернат школа мистецтв) Реєстрація з 8.00 до 9.00 На курсах учням необхідно мати: • ручку та олівець для письмових тестів з української мови (диктант), математики (алгебра), історії України, іноземної мови; • 2 зошити (1-клітинка, 1-лінійка), 3 конверти з марками; • форму та взуття для перегляду фізичних даних. Контактні телефони: (0522)-2217-44. (0522)-22-17-52

Страховий ринок України до-

продукти як для простих укра-

сить молодий. Тим не менш, в

їнців, так і представників се-

країні працюють страхові компа-

реднього та малого бізнесу, а

нії, які вже завоювали довіру, як

також великих підприємств»,

клієнтів, так і експертів галузі.

- говорить директор Кірово-

Наприклад, компанія ПРОВІДНА

градської філії М.Й. Романів.

підтверджує якість своєї робо-

Компанія ПРОВІДНА також

ти, постійно займаючи лідерські

відзначена експертами жур-

позиції у різних дослідженнях та

налу про особисті фінанси

рейтингах.

«Личный счет». За версією

Так, у вересні ПРОВІДНА стала

видання, ПРОВІДНА в трійці

переможцем рейтингу «ТОП -100

лідерів у рейтингу «Найкращі

кращих компаній України» видавни-

страхові компанії для авто-

цтва «Економіка». Подібного титулу

власників». У рейтингу взяли

удостоюються компанії, які зареко-

участь 20 страхових компа-

мендували себе сильними гравця-

ній, які оцінювалися за кри-

ми на ринку. У рейтингу 2013 року

теріями: платежі та виплати

ПРОВІДНА стала кращою в двох

по КАСКО та ОСЦПВ за 1-е

номінаціях: «Страхові виплати» і

півріччя 2013 року, страхові резер-

НА планує подальший розвиток, а

«Страхові

«ТОП

ви тощо. За більшістю показників

також набір нових співробітників,

-100» - один з найпрестижніших

ПРОВІДНА отримала максимальний

зокрема страхових агентів. Все для

рейтингів в Україні з оцінки компа-

бал, зайнявши за підсумками 2-е

того, щоб кожен житель України з

ній- лідерів українського бізнесу.

місце.

премії».

Проект

легкістю зміг застрахувати авто-

«Ця нагорода - беззаперечний

«Нам приємно отримувати висо-

показник надійності нашої компанії,

ку оцінку нашої роботи, особливо

свідоцтво ефективної стратегії роз-

напередодні Дня компанії, але най-

витку навіть у період фінансової не-

важливіша нагорода для нас - це

ховий захист. З ПРОВІДНОЮ наші

стабільності в країні. Ми заслужили

довіра наших клієнтів. Таке високе

клієнти завжди під надійним кри-

подібну нагороду, тому що надаємо

визнання мотивує нас на ще більш

лом», - резюмував директор Кіро-

вигідні, затребувані і якісні страхові

вагомі досягнення. Тому ПРОВІД-

воградської філії М.Й. Романів.

мобіль, будинок, квартиру або своє здоров'я та отримати якісний стра-


12

№42 17.10.2013

інформація, реклама

ЩОБ ПРИЄМНО ТА ЛЕГКО ДИХАЛОСЯ

АРОМАТИЗУЄМО ПОВІТРЯ

Для того, щоб у будинку чи квартирі легко та приємно дихалося, не потрібно користуватися промисловими ароматизаторами. Насамперед тому, що вони зовсім не безневинні: в їхньому складі є дешеві компоненти, котрі можуть легко викликати алергію. Краще, наслідуючи приклад наших бабусь, використовувати природні ароматизатори. Наприклад хвойний запах. Поставте у вазочку з водою невелику гілочку сосни або ялини, й кімната сповниться запахом свіжості. Айва й апельсин - аромат затишного будинку або квартири. Плоди айви, нарізані шматочками та розкладені по блюдцях, які поставлені в різних кімнатах, подарують житлу приємний терпкий аромат. Ті, кому ближчий запах цитрусових, можуть замінити айву апельсином чи лимоном. Фрукти нарізайте кружечками й обов'язково зі шкіркою. Любителі цитрусового аромату можуть взяти цілий апельсин і наколоти його шкірку сірником по всій поверхні. Потім у кожну дірочку можна ввіткнути квіточки гвоздики (прянощів). Просочена соком гвоздика пахне сильніше та довше. До того ж, запахи гвоздики й апельсина позитивно впливають на нервову систему. Саше з прянощів у шафі для білизни. 5-6 сухих квіточок гвоздики замочіть у воді на 5-6 хвилин, обсушіть і, загорнувши в марлю, повішайте у шафу з білизною. Невеликі подушечки (15х15 см) з тонкої бавовняної тканини (саше), наповнені сушеною материнкою, - дуже ефективний ароматизатор для білизни й одягу. Саше потрібно міняти кожні 3-4 місяці. Можна використовувати сушені лаванду, м'яту та листя чорної смородини. Пряні трави. Аромат меліси має лимонну ноту. Меліса невибаглива: вона чудово росте в квіткових горщиках. Ви можете в будь-який момент розтерти пальцями її листочок, і приємний м'ятно-лимонний аромат пошириться всією квартирою. Є ще одна рослина з надзвичайно сильним ароматом, неповторним за своїми відтінками. Це базилік. Його легко виростити на підвіконні. Достатньо трохи побризкати базилік водою, щоб рослина почала приємно пахнути.

ПОБУДУЄМО ПАМ’ЯТНИК РАЗОМ!

Члени громадської організації «Меморіал жертвам Голодомору» звертаються до громадян, яким небайдужа пам’ять про голодомор 1930-33 pp. в Україні долучитися до спорудження Меморіалу жертвам Голодомору, який буде збудовано в Кіровограді на Валах. Кошти можна надсилати за такими реквізитами: Громадська організація «Меморіал жертвам Голодомору» - ЄДРПОУ 38268273. р/р 2600000016346 в AT «Укрексімбанк», МФО 323389.


18

калейдоскоп

№42 17.10.2013

Наше місто

ТУТ БУВ ТАММ

12

вересня минулого року депутати міської ради присвоїли звання «Почесний громадянин Кіровограда» видатному вченому Ігорю Тамму. А через десять днів, 22 вересня, біля адмінбудівлі ПАТ «НВП «Радій» відкрили пам’ятник Ігорю Євгеновичу. Влада Кіровограда збиралася також присвоїти одній з вулиць міста ім’я Ігоря Тамма. Професор педуніверситету Микола Садовий виступив з пропозицією створити у місті музей відомого фізика. З того часу минув рік. А на карті Кіровограда й досі немає вулиці Ігоря Тамма. Хоча, було б справедливіше назвати її вулицею сім’ї Таммів, оскільки не Ігор Євгенович, а його батько зробив вагомий внесок у розбудову інфраструктури міста. Та й за логікою, звання Почесного громадянина треба було присвоювати батькові саме з цих міркувань. Євгеній Федорович Тамм працював інженером військових млинів Приамурського військового округу, займався переобладнанням пароплавів Амурського пароплавства, був завідуючим механічною частиною Уссурійської залізниці. 8 липня 1895 року у Владивостоці народився син Ігор. Через три роки сім’я Таммів переїжджає до Єлисаветграда, звідки була родом дружина Євгена Федоровича. Працюючи у нашому місті, Євген Тамм

залишив помітний слід в історії розвитку трамваю, будівництва електростанцій, закладів культури, освіти та охорони здоров’я, завдяки йому у місті з’явилися найпередовіші елементи побуту початку ХХ століття - біоасенізація та водяне опалення. Ігор Тамм закінчив Єлисаветградську чоловічу гімназію у 1913 році та поїхав навчатися за кордон. Не станемо переповідати подальшу біографію Ігоря Євгеновича, нагадаємо лише, що у 1958 році йому та ще двом радянським фізикам - Франку і Черенкову, була присуджена Нобелівська премія з фізики за дослідження теорії випромінювання Черенкова-Вавілова. Звичайно, кіровоградці не можуть не гордитися тим, що у місті 15 років жив знаменитий фізик, якого не менш знаменитий учений Нільс Бор назвав «мірилом совісті ученого». І якщо вже вирішили присвоїти звання Почесного громадянина Кіровограда Ігорю Тамму, то спершу треба було удостоїти цього звання його батька Євгена Федоровича. Але у нас стало традицією для влади будь-якого рівня часто приймати рішення, які не завжди дружать з логікою. Вивченням єлисаветградського періоду життя великого земляка та його родини останні кілька років займається проректор педуніверситету, професор Садовий. Микола Ілліч зібрав достатньо матеріалів, зокрема й раритетних, приміром листування сім’ї Таммів, щоб написати книгу про Ігоря Євгеновича та оформити експозиції його музею у Кіровограді. Раніше вважали, що єдиний будинок у нашому місті, який пов’язаний з Ігорем Таммом, - це приміщення колишньої чоловічої гімназії по вулиці Петровській (нині - вулиця Шевченка, у цій будівлі

квартирує ГУ МНС в області). На конвертах та листівках, які були адресовані Євгену Тамму в Єлисаветград, можна прочитати кілька варіантів адрес: «Петровская улица, городской дом», «Петровская улица, Водопроводная контора» та «Петровская улица, городской дом, контора водопровода». На плані Єлисаветграда П.Рябкова за 1913 рік по вулиці Петровській позначений будинок, який має виноску за номером 29: «Контора городского водопровода, Петровская улица, дом Кошкиной». Отож, інженер Євген Тамм працював у цьому двоповерховому будинку, який нині має адресу вулиця Шевченка, 46, бо на першому його поверсі була контора міського водопроводу та електричного освітлення. Її завідуючим був інженер-технолог Євген Федорович Тамм. Щоправда те, що Рябков вказує, що будинок належав Кошкіній, вносить деякі сумніви. Хоча не виключено, що професор Садовий правий – сім’я Таммів таки жила в Єлисаветграді на другому поверсі цього будинку. А раз так, то тут, на думку Миколи Ілліча, можна і треба створити музей сім’ї Таммів. Поки що не вдалося знайти архівних даних хто, коли й на чиї кошти побудував цей будинок. У справах міської БТІ записано, що дата спорудження 1900 рік, і що за радянських часів це був обкомівський будинок. Проте запис про дату будівництва не підкріплений жодними даними, тож вона могла бути просто взята “зі стелі”. Міська влада підтримала пропозицію професора Садового. І навіть зробила певні кроки, щоб вирішити питання з передачею у власність міста будинку по вулиці Шевченка, 46. Та виявилося, що це не проста справа, тим паче, якщо нею не займатися. У будинку уже кілька років ніхто не проживає, і він перебуває в аварійному стані – ні вікон, ні дверей. Перекриття між поверхами обвалилося, ще кілька років - і впаде дах та заваляться цегляні стіни. Власником дев’яти з десяти

Н А Р О Д Р И Ч І

А Е К М О Н П С К О В У Б А Н О К Д І Р Е Л Л А Р І Н Л О В Е Л А С Ж І Й Т А Й С О А С Е Н Н К Й О

П Р Е С О Х А С О Л І А Л Ь Т В О Д О А Т О Н

квартир будинку є 74-річний громадянин США, який проживає у місті Вестон штату Флоріда. Останню зі своїх квартир він викупив у 2006 році за 1837 гривень. З якою метою – важко сказати. Оскільки власник не приділяв уваги будинку, то він давно став центральним міським туалетом і смітником. Торік фахівці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кіровоградської міської ради обстежили будинок. І ось що вони побачили: міжповерхове перекриття загрожує обвалом (сьогодні його вже немає, за рік обвалилося), дерев’яна підлога першого поверху зірвана, міжкімнатні перегородки

Д Т Е М В О С

ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Порода собак. 2. Капут. 3. Летчик, дважды Герой Советского Союза. 4. Игра. 6. Цветок. 7. То же, что Ра. 8. Кушанье. 9. Нулевое очко. 11. Автор драмы «Сирано де Бержерак». 12. Прибор для распыления жидкого топлива. 13. Вид неустойки. 14. Молокосос. 16. Поручитель. 17. Жемчужина у моря. 23. Вздор. 24. Машина для очистки зерна. 25. Российский певец. 29. Автор первой украинской Конституции. 30. Мужская одежда. 32. Взять на … 33. Город в Хабаровском крае. 35. Грузинский поэт 19 в. 38. Советский ас. 39. Ударный музинструмент. 40. «Все хорошо, прекрасная …» 42. Река в Украине. 46. Рогатый красавец. 49. Лилипут. 50. Ткань. 51. Из сем. кошачьих. 55. Торговый знак. 57. Вид черепахи (Южн. Америка). 59. Португальский ФК. 60. Набросок. 61. Женское имя. 63. Проводник, итальянский. 64. Содержится в растительной смоле стиракс. 65. Побудительная причина. 67. Хамса. 68. Боевой порядок, строй военных самолетов и кораблей. 70. Просвирник (растение). 72. Картина из цветного стекла (в окнах, дверях). 76. Тувинский писатель. 77. Планета. 78. Воинское подразделение. 79. Символ святости. 80. Французский график. 81. Химэлемент.

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Префектура. 5. Баркарола. 11. Авокадо. 12. Намёт. 13. Кривотолки. 16. Ост. 19. Утро. 20. Очаг. 21. Комета. 22. Балл. 24. Хек. 27. Приработок. 28. Атом. 29. Паста. 31. Атака. 32. Вера. 33. Сено. 35. Меч. 36. Тирада. 38. Карниз. 40. Аромат. 41. Число. 43. Негр. 45. Реостат. 46. Арк. 48. Кио. 49. Астат. 51. Йота. 52. Дни. 53. Ратмир. 54. Сок. 55. Антрекот. 56. Апо-

стериори.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Платон. 2. Фуко. 3. Теократия. 4. Рубин. 6. «Реал». 7. Агни. 8. Омметр. 9. Астрономия. 10. Проволочка. 14. Орегон. 15. Крах. 17. Транспортир. 18. Колпак. 23. Манто. 25. Карамзин. 26. Спарта. 30. Десна. 31. Антагонист. 33. Самородок. 34. Фат. 37. Конторка. 38. Кастет. 39. Церетели. 42. Балинт. 44. Сойка. 47. Ка. 48. Каир. 50. Сари.

Р Ч Р

А Г П А Е М Т Е И Т Т А

зруйновані, несучі конструкції просіли і по фасаду пішли тріщини, вікон і дверей немає, всі інженерні мережі зруйновані. Висновок: “може виникнути надзвичайна ситуація” і “подальше перебування в аварійному стані будівлі на території міста є неприйнятним». Учасники цієї перевірки внесли пропозицію оголосити будинок безхазяйною нерухомою річчю і у подальшому через суд отримати його у міську власність та терміново зайнятися ремонтом. Продовженням цієї перевірки стало оголошення в ЗМІ з проханням до американця відгукнутися для отримання попередження, що влада оголошує будинок, у якому він має квартири, без-

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 3. Размолотые в порошок хлебные зерна. 5. Валико (к/ф «Мимино»). 10. Дворянский титул. 15. Совиный попугай. 18. Штат в США. 19. Почти жираф. 20. Овощ. 21. Вулкан на Сицилии. 22. Копейка, кубинская. 26. Кормушка для скота. 27. Тот, кому адресовано письмо. 28. Основатель Болгарского государства на Дунае. 29. Контора. 31. Предметы, сохранившиеся как пережиток от древних эпох. 32. Столица Азербайджана. 34. Город в Румынии. 36. Стенная живопись по сырой штукатурке. 37. Спешка. 41. Узелковое письмо древних перуанцев. 43. Тягостная обязанность. 44. Опера С.Рахманинова. 45. Кумир. 47. Остров, «орденский». 48. Остаться у разбитого … 51. Узбекский ВИА. 52. Небесный продукт. 53. Зайчонок. 54. Город в Германии. 56. Одежда древних греков и римлян. 58. Персонаж («Мертвые души» Н.Гоголя). 62. Мышиный олень. 66. Театральная галерка (устар.). 69. Табак, свой. 71. Полевой автомобиль. 73. Автор книги «Два капитана». 74. Башня при мечети. 75. Деньги … любят. 77. Соус из уксуса, пряностей и масла. 81. Самое главное в чем-н. 82. Непоседа. 83. Рыба. 84. Вино. 85. Минеральная вода. 86. Жаргон. 87. В эпоху Петра І – бал, собрание. 88. Сельский дом в горах Швейцарии.

У Р А З А

С М Е Р Е К А

М А Г Н А Т

РЕКЛАМА 22-04-84

хазяйною нерухомою річчю. І на цьому все. Далі у міськраді не пішли. Чому зволікають? Можливо тому, що не вирішили питання з міськими відхожими місцями, тож і не чіпають будинок по вулиці Шевченка, 46, щоб було де кіровоградцям справляти нужду у центрі міста? Та до того часу, коли приймуть “відхожу програму” і візьмуться за її виконання, ми втратимо будинок, який є згадкою про славетного земляка. Тож поки що на стіні будинку по вулиці Шевченка, 46 відсутня табличка, що тут з 1898 по 1913 рік жив Нобелівський лауреат Ігор Тамм, а на його стінах можна побачити лише надряпані слова “тут були Вася, Жора і Вухатий”. Володимир Підвисоцький.


у сімейному колі, реклама ЗДОРОВ’Я

ШИЙНИЙ ОсТЕОХОНДРОЗ НЕ ЗвАЖАє НА віК На шийний остеохондроз страждає багато людей незалежно від віку. Переважно ті, хто довго працює сидячи або стоячи з опущеною головою. Під час больового синдрому перш за все необхідні спокій і розвантаження хребта, а також прийом лікувальних препаратів. Прояви остеохондрозу шийного відділу різноманітні. Один із „найм’якших“ наслідків - частий головний біль. При враженні міжхребцевих дисків верхнього відділу шиї біль з’являється в потилицевій ділянці та посилюється при поворотах голови, кашлі, сміхові. При враженні середнього відділу біль відчувається в ділянці шиї, ключиці та плеч. Тому для шийного остеохондрозу характерний синдром вегето-судинної недостатності: запаморочення, шум у вухах, подвоєння в очах, нудота, блювота. При різких рухах головою може навіть наступити втрата свідомості. Разом із лікуванням шийного остеохондрозу медикаментами призначають гімнастику. Але її можна виконувати тільки після того, як мине загострення хвороби, а також із метою її профілактики. Й обов’язково отримавши „добро“ від лікаря. Прèáëèçíèé кîìïëекс âïраâ (він займе 4-6 хвилин). Вихідне положення - сісти рівно, спина пряма. Вправа 1. Нахиліть голову вперед, одночасно натискаючи на лоб пальцями рук. Послідовно натисніть пальцями на потилицю та скроні -

ліву та праву. Голова протидіє тиску рук, а рука - тиску голови. (Достатньо 10 секунд на кожен рух). Вправа 2. Повільно відведіть голову назад, можете повільно повернути голову трохи вліво та вправо. Побудьте в цій позі близько хвилини. Дітям достатньо 10 секунд. (Вправа поліпшує кровотік у венах. Вправа 3. Повільно нахиліть голову вперед, намагаючись при цьому торкнутися підборіддям грудей. Покладіть пальці рук на потилицю, натисніть уперед і догори, трохи піднімаючи потилицю. Посидіть у такому положенні близько хвилини. Хвилин через 15 можна повторити. (Вправа поліпшує роботу шийного нервового сплетіння). Вправа 4. Підніміть плечі догори, намагаючись дістати до вух, опускайте вільніше, швидше - протягом 15 секунд. Тепер почергово - одне плече догори, друге - донизу (теж 15 секунд). Розітріть шийний відділ спинного хребта долонями. Вправа 5. З’єднайте долоні над головою, лікті відведіть у сторони. Інтенсивно тисніть однією долонею на іншу протягом 2-5 секунд, потім розслабте руки. Вираву повторіть три рази. Дихання - довільне.

НА ЗАМІТКУ

ХОЧЕТЕ МАТИ вИсОКИХ ДіТЕЙ? пОДБАЙТЕ пРО цЕ ЗАвЧАсНО! Дослідники встановили, що діти, як правило, важать більше й ростуть швидше, якщо їх мами в період вагітності пили молоко. Ця тенденція прослідковується й у старшому віці. Згідно з отриманими результатами, підлітки були вищими, якщо матері пили по 150 мл молока в день під час вагітності. А в пізньому підлітковому віці ці діти мали більш високий рівень інсуліну в крові, що зменшувало ризик діабету другого типу. Експерти, виявили, що їх ріст у підлітковому віці був безпосередньо пов’язаний з тим, скільки молока вживали їх матері під час вагітності. Хоча споживання молока матерями довгий час вважалося корисним для стимулювання росту немовлят, дослідження показало його переваги й для підлітків. А британські вчені виявили, що вагітні жінки можуть підвищити IQ своїх дітей, випиваючи велику кількість молока, тому що воно багате на йод.

ПОРАДИ ЖІНКАМ

і 17 РОКів – яК НЕ БУЛО! Як показали результати останнього дослідження, щоденне вживання яблук сприяє омолодженню організму й сповільнює процеси старіння. Причому особливо вони корисні для жінок. На думку фахівців, завдяки постійному вживанню яблук шкіра поступово починає "звільнятися" від впливу вільних радикалів. Речовини, що містяться в плодах, сповільнюють процеси окиснення в людському організмі. Це досягається завдяки флавоноїдам і поліфенолам, на які багаті яблука. Ці з'єднання впливають на процеси старіння, сповільнюючи їх і поліпшуючи роботу серцевосудинної системи. Як з'ясувалося, яблука дозволяють виглядати жінці молодше на цілих сімнадцять років. При цьому мова йде не тільки про шкіру, а й про інші системи організму. Ужи-

вання тільки одного свіжого яблука щодня допомагає знизити в значній мірі загрозу виникнення ракових захворювань.

У цУКРУ ДвА "ОБЛИЧЧя"

Не варто повністю відмовлятися від вживання цукру, адже ви ризикуєте перетворитися на склеротика. Цукор активізує кровообіг у головному та спинному мозку, і відмова від солодкого може викликати склеротичні зміни. Цукор позбавляє кровоносні судини від бляшок, а значить попереджує тромбоз. Солодке сприяє кращому зрощуванню

КУКУРУДЗяНЕ БОРОШНО Чим корисне кукрудзяне борошно? Як його використовують у кулінарії? М. Шаповалова. м. Кіровоград. Кукурудзяне борошно займає поважне місце у багатьох народних кухнях - від західноукраїнської до мексиканської. Його використовують для приготування багатьох смачних страв - насамперед хліба та випічки. Це борошно містить важливі для організму людини мінеральні речовини: солі калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору; незамінні амінокислоти, вітаміни Е, В, РР і С, крохмаль. Кукурудзяне борошно - чудовий засіб від недокрів’я, стимулює жовчовиділення та перистальтику кишечнику, наділене сечогінними властивостями. Учені вважають, що кукурудзяне борошно сприяє нормалізації кровообігу, зміцненню серцево-судинної системи, вповільнює процеси старіння. Також воно виводить із організму жирові накопичення, а наявність у кукурудзяному борошні мікроелементів кремнію сприяє підвищенню еластичності кровоносних судин і зміцненню зубів.

Хліб, випечений із кукурудзяного борошна, - найкраща їжа для людей, які страждають на туберкульоз і шлункові розлади. При високому кров’яному тиску можна зарадити собі, приготувавши ліки з кукурудзяного борошна. 1 ст. л. борошна на дні склянки залийте вщерть гарячою водою. Настоюйте впродовж ночі. Вранці натщесерце випийте тільки воду (гущу не розмі-

кісток, дає енергію та зміцнює наш організм. Інша справа - надмірне вживання солодкого. Внаслідок цього в організмі збільшується кількість жиру, пінистих речовин і непотрібних бактерій у кишечнику. Нарешті - це прямий шлях до цукрового діабету. Краще вживайте солодке у вигляді фруктового цукру, меду та фруктів.

шуйте!). Через кілька тижнів справи з тиском поліпшаться.

ПОТРІБНО ЗНАТИ

ОБЕРЕЖНО Здовгий. КАЛИНОЮ! Але у цієї рослини є й про-

Про корисні властивості калини може розповісти кожен із нас. Зокрема про те, що калина допомагає при застуді, бронхіті та навіть запаленні легенів, захворюваннях печінки й жовчного міхура... Список

типоказання. Про них обов'язково потрібно знати. Так, калину не можна вживати вагітним (через загрозу викидня), жінкам, які годують груддю (у дітей до трьох місяців може виникнути алергія). Калина може завдати шкоди хворим на енурез. Як відомо, ця ягода - сечогінний засіб. Вона стимулює сечовипускання (й без того порушене), а з сечею організм "залишають" важливі мікроелементи. Саме через цю причину калину не слід вживати людям із хворобами нирок. Тривале застосування калини збільшує ризик тромбоутворення, гіпоксії й ішемії.

СМАЧНОГО

сТРАвИ З МАКАРОНів

МАКАРОНИ в сИРНОМУ сОУсі

На 4 порції: 400 г макаронів, 1 ч. л. олії, 100 г сиру 1 цибулина, 1 ст. л. вершкового масла, 400 г сметани, 1 пучок петрушки, 4 ст. л. почищеного соняшникового насіння, перець, сіль. Макарони варити до готовності в підсоленій воді з додаванням олії. Цибулю почистити, дрібно нарізати, протушкувати у вершковому маслі, покласти сметану та трохи проварити. Поставити соус на середній вогонь і при безперервному помішуванні додати в нього сир, порізаний кубиками, поперчити за смаком. Петрушку помити, обсушити та дрібно нарубати, змішати з соусом. Насіння соняшнику обсмажити без олії до золотисто-коричневого кольору. Злити воду з макаронів, викласти на блюдо, полити соусом і посипати підсмаженим насінням.

МАКАРОНИ З М’ясОМ (КОРЕЙКОЮ)

400 г макаронів, 150 г корейки, 200 г печериць, 1 цибулина, 1 пучок зеленої цибулі, 250 мл бульйону, 250 г жирних вершків, 1 ст. л. приправи з борошна або сухарів, підсмажених на маслі, сіль, перець. Поставити варитися макаро-

ни. Тим часом порізати корейку, печериці та цибулю. Підсмажити цибулю, додати м'ясо та гриби. Смажите 4 хв. на маленькому вогні, посолити, поперчити, влити бульйон, покласти вершки, перемішати, тушкувати до готовності. Коли суміш закипить, всипати приправу з сухарів, знову розмішати та довести до кипіння, додати дрібно порізану зелену цибулю. Відкинути макарони на друшляк, викласти на тарілки, поруч покласти м'ясо з соусом із печериць. (Увага: якщо макарони варити не у воді, а в бульйоні, то вони виходять смачнішими).

рошок і кукурудзу додати в часник і цибулю та трохи протушкувати. Можна покласти порізані помідори без шкірочки. Додати сметану та порізаний плавлений сир. Помішувати, поки сир не розтопиться. Соус заправити сіллю та свіжим листям базиліку. Макарони зварити в підсоленій воді, промити холодною кип’яченою водою, викласти на блюдо, полити овочевим соусом і прикрасити базиліком.

МАКАРОНИ З ОвОЧЕвИМ сОУсОМ

200 г макаронів, 2 яблука, 2 ст. л. дрібно нарізаної кураги, 2 яйця, 2 ст. л. цукру, вершкове масло для змащування форми, сіль. Макарони відварити у великій кількості підсоленої води до готовності, відкинути на друшляк і промити холодною кип'яченою водою. До макаронів додати нарізані кубиками свіжі яблука, курагу та збиті з цукром на густу піну яйця. Все перемішати, викласти масу в змащену вершковим маслом форму та запекти в духовці.

400 г тонких макаронів, 1 скл. сметани, 150 г плавленого сиру, 2 солодкі перчини (червона та жовта), 100 г зеленого горошку, 100 г консервованої кукурудзи, 2 помідори, 2 цибулини, 1 зубчик часнику, 2 ст. л. оливкової олії, білий перець, базилік. Часник вичавити через прес, цибулю дрібно порізати. Часник і цибулю підсмажити. Перчини помити, почистити та порізати. Перець, го-

ФРУКТОвОМАКАРОННА ЗАпіКАНКА (ДЛя ДіТЕЙ)

ЗА РЕЦЕПТОМ ЧИТАЧКИ

ДОМАШНіЙ МАЙОНЕЗ

1 яйце, 0,5 ч. л. готової гірчиці, 0,5 ч. л. цукру, сіль за смаком, 2 ст. л. оцту збити міксером до білого кольору. В цю суміш вливати по 1 ст. л. рафінованої олії та збивати. (Знадобиться 1 скл. олії). Потрібно збивати продукти в одному напрямку - за годинниковою стрілкою. Майонез бажано використати того ж дня, коли він приотовлений. Принаймні, не пізніше, ніж наступного дня.

всЬОГО сіМ ГРАМів ШОКОЛАДУ

ДО ВАШОГО ВІДОМА

19

ПРОДУКТ-ЗЦІЛИТЕЛЬ

КОРИСНИЙ ПРОДУКТ Німецькі вчені прийшли до висновку, що шоколад знижує ймовірність виникнення захворювань серця й порушень мозкового кровообігу. Як виявилося, подібний ефект досягається завдяки здатності шоколаду, що містить какао, позитивно впливати на стабілізацію показників артеріального тиску. До таких висновків прийшла дослідницька група німецького інституту дослідження харчування після аналізу даних тривалого дослідження. Какао, яке є компонентом чорного шоколаду, здатне позитивно впливати на еластичність судин і артеріальний тиск. Люди, які щодня вживають близь-

№42 17.10.2013

Л. Максимова. м. Кіровоград.

ПОРАДИ

яК ДОГЛяДАТИ ЗА ГУМОЮ ТА пАРАсОЛЬКОЮ

ко 7 грамів шоколаду, мають на 40% менший ризик виникнення серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто цим зневажає. Зокрема ймовірність одержати інсульт скорочується наполовину, а можливість виникнення інфаркту міокарда - на 27%.

* Доглядати за гумовими чоботами легко: достатньо змити бруд теплою водою кілька разів, щоб не залишалося розводів, а потім витерти насухо м’якою сухою ганчіркою. * Не бажано носити такі чоботи в сонячну погоду: гума може стати грубішою та потріскатися. * Не сушіть гумове взуття біля батареї. Для надання блиску чоботам рекомендується використовувати гліцерин (при митті додайте кілька крапель у воду). * Якщо парасолька забруднилася, розкрийте її, намильте милом,

трохи потріть поролоновою мочалкою та змийте мильну піну душем. * Сушити парасольку потрібно в розкритому вигляді. Якщо скласти ще вологу парасольку, вона може втратити властивість відштовхувати вологу й навіть запліснявіти. * При виборі парасольки за кольором потрібно пам’ятати, що зелені та сині відтінки роблять обличчя блідішим, надають хворобливого вигляду. Теплі кольори, навпаки, додають нам свіжості та привабливості.


20

сеанс відпочинку, реклама

№42 17.10.2013

Прогноз погоди на 17 жовтня

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

Представники знака Овен знахоЗ одного боку неначе все передбачено і розвивається за планом, дяться не в найкращій формі; та й настрій повільно опускається ниж- Терези з іншого – можливі непередбачені Овен події і реакції. Доведеться терпіти че плінтуса. Ви будете шукати під- образи, та й на себе сердитись будете. тримки у друзів. Можливо, будете кимось Громи та блискавки не допоможуть: спорозкритиковані… аж пір’я летітиме. кій, тільки спокій! Цей тиждень почнеться тим саЯкщо доведеться вибирати, вимим понеділком, з якого варто побирайте власну вигоду. Для початТелець чинати нове життя. Але конкретні, Скорпіон ку великих справ цей час несприятрішучі дії поки можна відкласти; ливий, але там, де все сплановано, морально ж слід бути готовим. На пода- ви почуватимете себе впевнено. Тим, хто рунки Долі розраховувати не варто. ще одинокий – є шанс знайти Долю.

+7 +10 +7 +10 17 18 19 20 21 22 23

5-10 М/с

– невеликий дощ. t вночі +7 +9С, вдень +10 +12С. – вночі дощ, вдень хмарно. t вночі +5 +7С, вдень +8 +10С. – ясно. t вночі +2 +4С, вдень +8 +11С. – ясно. t вночі 0 +1С, вдень +12 +14С. – хмарно. t вночі +7 +9С, вдень +15 +19С. – невеликий дощ. t вночі +10 +12С, вдень +12 +14С. – вдень невел. дощ. t вночі +7 +9С, вдень +8 +10С.

СВЯТА

Близнюкам треба готуватись до Підстраховуйтесь у всьому, шукайте шляхи відходу: навіть тоді, сюрпризів: події поставлять вас у таке становище, коли не знатимете Стрілець коли здається, що дороги назад немає, у вас вийде знайти таємну – радіти чи плакати. Але все закін- стежку. Якщо навіть є надія зайняти вичиться добре для вас. На ваші плечі мо- щий щабель службової драбини, не спіжуть ненароком «скинути» чужі обов’язки. шіть: може не вийти. Для Раків тиждень цілком сприВи надто залежите зараз від люятливий. Ви самі зможете вибирадей і обставин. Ваші задумки до ти життєві плани, складати їх так, уваги не братимуться, але зовсім як вам зручно. Але в розмовах буне обов’язково кидатись грудьми дете протирічити самі собі. Зі здоров’ям теж не все гаразд, тому – дайте організму на амбразуру, щоб їх відстояти: шкоду від «воєнних дій» матимете тільки ви самі. відпочинок. Ніхто не заважає вам мати власЧи є у вас плани на майбутнє, ну думку, все ж цього тижня залиВодолії? Якщо є, і не один, - зараз ште її при собі: нечисті на руку та Водолій саме час їх реалізувати. Не лінітьЛев язик люди можуть використати все ся, ще раз все перевірте і проаналісказане проти вас. У роботі ви почувати- зуйте. Зараз ви щасливі, все вам сприяє, мете себе впевнено, авралів не буде. дійте ж!

19 жовтня - День працівників целюлозно-паперової промисло­ вості. 20 жовтня - День працівників харчової промисловості.

РЕЛІГІЙН

18 жовтня - пам'ять мучениці Харитини (304 р.), святителів Петра, Алексія, Іони, Макарія, Филипа, Іова, Єрмогена, Тихона, Петра, Філарета, Інокентія та Макарія Московських і всієї Русі чудотворців, преподобних Києво-Печерських Даміана пресвітера, зцілителя (1071 р.), Ієремії (1070 р.) та Матфея (1085 р.) прозорливих. 19 жовтня - пам'ять апостола Фоми (I ст.) та священномученика Никифора, екзарха Константинопольського Патріарха в Україні (XVI ст.) 20 жовтня - неділя 17-та після П'ятидесятниці. Пам'ять мучеників Сергія та Вакха (303 р.), мучениці Пелагії Тарсійської (290 р.) та преподобного Сергія Послушливого, Києво-Печерського (XIII ст.). 21 жовтня - пам'ять преподоб-

Будьте послідовні та рішучі, сміРаптом станете людьми, що не ливо позбавляйтесь від усього, турбуються про можливі наслідки, що заважає. Це дасть вам більше діятимете недалекоглядно. І підДiва незалежності – від обставин, від Риби казки будуть, а ви … Навіть якщо людей. Якщо у вас проблеми на роботі – все ладитиметься, ви раптом «втратите зараз саме час відновити стосунки з дав- нюх», почнете допускати помилки – одна німи друзями. за одною.

І ДУМКИ ЧИТАТИ НЕ ПОТРІБНО

НАПРАВО:

„От якби прочитати його думки!“ - думаємо ми, зустрівши чоловіка, який нам подобається. Оскільки це неможливо (ви ж не екстрасенс), спробуйте поспостерігати за своїм обранцем. Становище чоловіка в родині. Якщо він найстарший із дітей у своїй сім'і, то швидше за все відповідальний і турботливий. Якщо він наймолодший, то творча людина та бунтар. Що стосується середнього брата, то він дуже вразливий. Як він ставиться до вас на людях. Якщо ви знаходитеся в якомусь товаристві й ваш обранець крутиться біля вас, то він або хоче похвалитися вами перед оточуючими, або сказати, що іншим чоловікам робити біля вас нічого. І

1. Агнія… 2. Гра на кшталт лото (Англія). 3. … Старр. 4. Поштові видатки, оплачувані за рахунок клієнта. 5. Давньогрецька поетеса. 6. Тюхтій. 7. Французька актриса. 8. Футболіст збірної Італії. 9. Для переміщення човна. 10. Судновий вантаж. 11. Напій. 12. Брат матері (діал.).

НАЛІВО:

1. Представник однієї з етнічних груп у Західній Україні. 2. Палиця, оздоблена коштовним камінням; знак влади. 3. Садиба (Півд. Америка). 4. Картина декоративного характеру. 5. Злак. 6. І гашене, і негашене. 7. Речі, які належать комусь за правом власності. 8. Те саме, що порнографія. 9. «Вона його … любила» (пісня). 10. Відомий океанограф. 11. Порода голубів. 12. Основа соснова, поле скляне (загадка).

ВІДПОВІДІ на кросворд з №41 3. Квота. 5. Крюк. 7. «Квік». 8. Кох. 9. Кент. 10. Колі. 16. Колія. 18. Китай. 19. Кокур. 20. Кусто. 23. Кліп. 25. «Крик». 27. Кіо. 28. Коло. 29. Куба. 30. Клуня.

ПО ВЕРТИКАЛІ:

1. «Колос». 2. Крек. 4. Ківі. 6. Кіно. 7. Крок. 11. Криця. 12. Конус. 13. Кіото. 14. Крузо. 15. Кар. 17. Кок. 21. Кіто. 22. Крук. 23. Крос. 24. Кібуц. 26. Кабо.

них Пелагії (457 р.) та Таїсії (IV ст.) й преподобного Алексія Карпаторуського (прославлення у 2001 р.). 22 жовтня - пам'ять апостола Якова Алфєєва (I ст.), преподобних Андроника та дружини його Афанасії (V ст.), праведного Авраама праотця та племінника його Лота (2000 р. до Р. Х.), преподобного Іова Угольського (набуття мощей у 2008 р.) Святкування Божої Матері на честь Її Корсунської ікони. 23 жовтня - пам'ять мучеників Євлампія й Євлампії (311 р.), святителів Амфілохія ВолодимирВолинського (1122 р.) та Філарета, митрополита Київського, й преподобного Амвросія Оптинського (1891 р.). Собор Волинських святих. 24 жовтня - пам'ять апостола Филипа, одного з семи дияконів (I ст.), мучениць Зінаїди та Філоніли (I ст.), преподобних Льва Оптинського (1841 р.) та Феофана, пісника Києво-Печерського (XII ст.). Собор преподобних Оптинських старців.

ТЕСТ

КРОСВОРД

ПО ГОРИЗОНТАЛІ:

жовтня жовтня жовтня жовтня жовтня жовтня жовтня

+9 +12

+9 +12

те й інше - ознаки відчуття небезпеки. Чоловік, який не любить торкатися своєї супутниці на людях, не впевнений у своїх почуттях до вас або у ваших до нього. Торкання - це доказ близькості стосунків. Якщо у чоловіка є якісь сумніви на цей рахунок, він знаходитиметься від вас на дистанції навіть фізично. Якщо він дивиться вам у вічі. Чоловік, котрий не дивиться у вічі співрозмовнику, може бути нечесним.

АНЕКДОТЫ

Дайте мне бутылку водки, и я покажу вам, как рождается философия.

***

Умные женщины всё понимают, зато глупые быстрее прощают.

***

Ну ладно, от построения коммунизма отказались, но бабье лето чем мешало?!

***

- Почему из двух подруг одна всегда страшненькая? - Неправда, у меня подруга красивая!

***

К алкоголику пришла женщина с косой. - Ты кто? - Смерть твоя. - А почему так рано? - А потому, что пить меньше надо. А то мне твоя печень уже на горячую линию звонила!

***

Большая просьба! Студенты, которые учатся в медицинских вузах, учитесь, пожалуйста!

***

- Что-то, сосед, ты располнел в последнее время. - Нет, у меня просто здоровье богатырское. Вот и распирает изнутри.

***

На приеме у психотерапевта: - Извините, доктор, я отнял у вас много времени. - Ничего, мое время это ваши деньги.

***

Если ближе к ночи у женщины каждый день начинает болеть голова, то скорее всего в её организме образовался недостаток денег.

ОБЛАСНА ЩОТИЖНЕВА ГАЗЕТА

21 канал

Засновник: Обласна організація журналістів газети “21 канал” Свідоцтво про реєстрацію КГ №0140-У від 30.04.1996 р.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати авторські тексти.

Адреса редакції:

25006, м. Кіровоград,

а/с 1/9 м. Кіровоград, 22-04-84 – реклама вул. Чорновола, 36 24-66-72 – приймальня (Луначарського, 36) Головний редактор Євген Шепітько

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 37600 Зам. №СФ-333. Рекомендована ціна — 1,50 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

42_news  

gazeta,kir

Advertisement