Page 1

×ÅÒÂÅÐ, 5 âåðåñíÿ 2013 ð.

ÙÎÒÈÆÍÅÂÀ ÃÀÇÅÒÀ

НАцБАНК

Курс гривні на 03.09.2013 р.

1 USD — 7,99 грн. 1 EUR — 10,67 грн. 1 RUR — 0,241 грн. Ìàãí³òí³ áóð³ ç 9 ïî 15 âåðåñíÿ Сприятливі та несприятливі дні

Ïí. Âò. Ñð. ×ò. Ïò. Ñá. Íä.       

06.25 06.26 06.28 06.29 06.31 06.32 06.34  Схід 19.25 19.23 19.21 19.18 19.16 19.14 19.12  Захід  ­ немає магнітних бур  ­ невелика магнітна буря  ­ сильна магнітна буря ВИПАДОК

¹36 (1125)

www.kirovograd.co.ua ЖИТТЯ ОБЛАСНОГО цЕНТРУ

ЗбираютЬ підписи За маршрУт

Справжню транспортну кри­ зу пережили жителі спального мікрорайону Космонавтів, коли у понеділок намагалися виїхати в центр на роботу. Надто зручна та швидка маршрутка «9­а» при­ пинила своє існування. Це такий наслідок транспортної реформи, яку цього року почала втілювати в життя міська влада. Сотні лю­ дей спізнилися на роботу, чимала кількість дала заробити таксистам. Люди йшли навіть пішки. Телефони редакції не замовкали від стурбова­ них такою ситуацією городян. Люди просили поцікавитись у міської влади, коли ж відновлять маршрут «9­а». Ми поцікавились і з‘ясували, що про жодне відновлення й мови немає. У мерії радять городянам користуватися великогабарит­ ним транспортом. Запевняють, це тільки перші дні запровадження новації такі складні. Потім, мовляв, люди звикнуть. Однак люди звика­ ти не збираються. Уже створюють ініціативні групи, які збиратимуть підписи за відновлення маршруту. У разі відмови обіцяють вдатися до акцій протесту.

рУХалися бЕЗ смакУ

Відомі креативники, з якими співпрацювала влада, кілька місяців поспіль вчили городян рухатися зі смаком. Навіть лінію спеціальну (зелений черв’як на білих смужках) намалювали між особливо цінними в історичному і культурному контексті спорудами Кіровограда. Біля кожного з об‘єктів встанови­ ли спеціальні щити з історичними довідками, цікавими фактами. Од­ нак довго вони не протрималися. Минулих вихідних хтось розтро­

щив щити, які розповідали про історію фортеці Святої Єлисавети. Не врахували креативники, що чи­ мало городян рухаються під впли­ вом алкоголю. У подальшому, ма­ буть, подібні щити треба робити вандалостійкими.

Міський голова О. Саінсус, який побував на відкритті дитсадка, повідомив, що площі дитячого бу­ динку дозволяють повністю за­ безпечити потребу мешканців мікрорайону в охопленні всіх дітей дошкільною освітою.

щЕдрі посадовці

проблЕмні ЗЕмЕлЬні відносини

У мерії вирішили створити комісію, яка проаналізує прийняті рішення Кіровоградської міської ради щодо отримання підприємцями дозволів на розміщення малих архітектурних форм. Простіше ка­ жучи, різноманітних кіосків. При­ водом для створення такої комісії стало оприлюднення інформації на одному з кіровоградських веб­ сайтів, у якій наводяться факти “накладок” у таких дозволах на одну і ту ж земельну ділянку двом підприємцям і повідомляється про пов’язаний з цим тиск, який чи­ ниться на спеціалістів виконавчих органів міської ради. До складу контрольної комісії увійдуть депута­ ти міської ради та посадові особи виконавчих органів.

ЗновУ обіцяютЬ «макдоналЬдс»

У мерії знову пообіцяли – Мак­ дональдсу у Кіровограді бути! Як повідомив під час прес­конференції у Кіровоградській міській раді перший заступник міського голо­ ви В. Каніщєв, побудують його у самісінькому центрі, на розі вулиць Декабристів та проспекту Винни­ ченка, на колишній території ліцею. Нині цей шматок землі перебуває в оренді і ще наприкінці 2011 року там мала б бути побудована ше­ стиповерхова споруда торгівельно­ адміністративного комплексу. Те­ пер, кажуть у мерії, у суды, триває процедура розірвання цього дого­ вору оренди і водночас ідуть пере­ говори з представниками «Макдо­ нальдс корпорейшн». Цікаво, що будівництво цього закладу швид­ кого харчування в Кіровограді вла­ да обіцяє не вперше. І далі стадії переговорів справа ще не рухалася.

дитсадок У дитбУдинкУ

У дитбудинку «Барвінок» відкрили дитячий садочок для дітей, які меш­ кають у звичайних сім‘ях в районі Новоолексіївки. Загалом дитсадок вже відвідують 40 малюків. Віднині тут працюють дві дитсадківські групи. Нині йде реконструкція під організацію третьої такої групи.

Дешеві в розстрочку

без банків та %

ВікнА м.Кіровоград, АС №2, маг. 13

095-090-77-70 096-326-32-42

Начальник міського земельно­ го управління В. Пидорич під час загальноміського планування у мерії повідомив, що фахівці його управління вже склали реєстр зе­ мельних ділянок, переданих в орен­ ду під будівництво багатоповерхо­ вих житлових будинків, магазинів, торговельних павільйонів тощо, і які не використовуються орендарями за цільовим призначенням. Згідно із рішеннями Кіровоградської міської ради, надано під забу­ дову 142 земельні ділянки за­ гальною площею 135 га, з них будівництво розпочато лише на 91 земельній ділянці. У решті випадків недобросовісні орендарі не дотри­ муються умов договорів оренди. Цю інформацію міські посадовці вже передали у прокуратуру. А близько десятка договорів оренди скасовано у суді. Не розрахову­ ються користувачі землі і за своїми орендними зобов‘язаннями. 4 млн грн – така сума боргу за користу­ вання землею у Кіровограді. Цю суму планують компенсувати май­ ном злісних неплатників.

За рік до відЗначЕння

Міська влада сподівається, що з нагоди відзначення 260­ї річниці Кіровограда місто одержить з держбюджету додаткові кошти на впорядкування територій, асфаль­ тування доріг, проведення у на­ лежний стан фасадів будинків. Мер О. Саінсус звернувся до народних депутатів з проханням пролобіювати у Верховній Раді постанову про відзначення річниці заснування Кіровограда на державному рівні. Яку суму грошей проситимуть ­ ще невідомо. Востаннє держава ро­ била багатомільйонний дарунок на день народження обласного центру у 2004 році, напередодні прези­ дентських виборів. Відремонтовані тоді фасади посипалися вже за кілька місяців.

баГатодітниЙ батЬко ЗабУв У каФЕ донЬкУ

Ця історія трапи­ лася минулої суботи на трасі Київ ­ Оде­ са в Ульяновському районі. Багатодітний батько з Білорусії за­ губив 5­річну доньку. Чоловік з вісьмома нащадками віком від 2 до 17 років зупинив­ ся у придорожньому кафе, аби погодувати свою велику родину. А коли завантажував дітей назад у машину, забув порахувати… Білорус просить не називати його пріз­ вища, бо боїться, що дружина, яка залишилася вдома, його забудьку­ ватості не пробачить. Розповідає: «Мы заехали пообедать в кафе на трассе. Так как детей было восемь, они одновременно отбежали в туа­ лет, я занялся покупкой м¸да и не заметил, что один из детей не вер­ нулся». Розрахувавшись за харчі та мед, чоловік сів за кермо та поїхав. Власниця кафе вийшла прибрати зі столу, і в цей момент ыз вбиральні вийшла маленька дівчинка. «Я ви­ йшла на поріг, ­ розповідає жінка, ­ а маленька виходить ыз вбиральні і питає: «А де тато?» Я мало не сіла. У мене обідав ще один подорожній – він сказав, що повідомить про зна­ хідку на посту ДАІ. Але я не витри­ мала – викликала міліцію». За кілька хвилин до кафе під‘їхала слідчо­

оперативна група. Маленька роз­ повіла правоохоронцям, що звуть її Інга і їй п‘ять років. За словами оперативного чергового РВ УМВС України в Ульяновському районі Анатолія Власова, дитина як для свого віку розповіла дуже багато: і хто вона, і звідки, на якій машині та у якому напрямку поїхав батько. Одразу ж за її словами усім постам ДАІ далі по трасі дали орієнтуван­ ня. Натомість кіровоградські право­ охоронці майже до опівночі у кафе чекали ­ може батько повернеться. Не дочекавшись, маленьку відвез­ ли додому до оперуповноваженого Ульяновського райвідділу у справах дітей Романа Гулящого. Там дитину погодували і вклали спати. (Закінчення на 2 стор.).

Є ЗАЯВА – Є З¥ВАЛТУВАННЯ

природнім і нЕприроднім На минулому тижні до право­ охоронних органів із заявами про зґвалтування звернулося близько десятка жінок. Так о третій годині ночі в автомо­ білі ВАЗ­21011 біля лісосмуги у До­ бровеличківському районі двоє міс­ цевих жителів, 1988 та 1996 років народження, займалися сексом з ученицею 9­го класу. Про це заяви­ ла наступного дня до міліції її матір. Минулому тижня до міліції звер­ нулася 27­річна жителька селища Голованівськ. Напередодні о де­ сятій годині вечора вона йшла по вулиці Пушкіна. До неї підійшов 40­річний місцевий житель, зату­ лив рукою рота, щоб не кричала, заштовхнув до салону свого авто­ мобіля ВАЗ і, погрожуючи фізичною розправою, повіз за межі селища. Зупинився біля лісосмуги. Повалив жінку на сидіння автомобіля і згвал­ тував. О третій годині ночі на телефон "102" у Кіровограді зателефонувала 42­річна жінка, яка проживає по ву­ лиці Дзержинського. За її словами, о другій годині ночі по проспекту Правди, біля піцерії, після розпит­ тя алкогольних напоїв, знайомий на ім’я Віктор вступив з нею в статевий контакт без її згоди. Подумавши

трохи, жінка сказала, що взагалі­то у неї з цього приводу претензій до Віктора немає. Сорокадворічного жителя села Осикувате Кіровоградського райо­ ну підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.152 КК Украї­ ни. Перебуваючи в будинку 31­річ­ ної односельчанки, він задовольнив з нею свою статеву пристрасть не­ природним шляхом. В одному з сіл Олександрійсько­ го району проживає багатодітна сім’я. У 33­річної жінки та 29­річно­ го чоловіка восьмеро дітей. У гості до них з Олександрії приїхав 32­річ­ ний знайомий. Господар пригостив його горілкою. А коли вона закінчи­ лася, гість зголосився піти до мага­ зину та купити ще одну пляшку. За компанію з ним пішла і 6­річна ді­ вчинка. О другій годині дня, прохо­ дячи через лісосмугу, чоловік роз­ стібнув ширінку і дістав статевий орган, а потім став торкатися рука­ ми статевих органів дитини. За цим його застукала 14­річна сестричка дівчинки. Збоченець підтягнув шта­ ни і утік. Старша сестричка розпові­ ла про побачене односельчанам, а ті викликали міліцію. Збоченця за­ тримали. Наш кор.


2

інформація, реклама

№36 05.09.2013

Пригода

КОРОТКО Відбулася робоча зустріч Пре­ зидента України В.Януковича з головою облдержадміністрації А.Ніколаєнком. Одним з ключових обговорюваних питань було ство­ рення у Кіровоградській області індустріального парку, що має при­ скорити розвиток промисловості краю. Губернатор також повідомив про реалізовувані в області аграрні проекти. Під час зустрічі йшлося і про відновлення роботи Олександ­ рійського буровугільного комплексу та будівництво заводу з виробни­ цтва ядерного палива.

***

На Всеукраїнську агропромисло­ ву виставку «АгроЕкспо», що про­ ходитиме у Кіровограді на початку жовтня, офіційно запрошено Главу Держави та прем’єр-міністра Украї­ ни. Про це на апаратній нараді пові­ домив А.Ніколаєнко. Під час робочої зустрічі з губернатором В.Янукович висловив готовність ознайомитись з досягненнями машинобудівників.

***

Офіційна делегація ОДА на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації В. Серпо­ криловим відвідала Нітрянський самоврядний край Словаччини. Було підписано спільну угоду про співробітництво у сфері культури, освіти, регіонального розвитку та туризму. Перебуваючи у місті Нітра, Кіровоградська делегація відвіда­ ла 40-у Міжнародну продовольчу та сільськогосподарську виставку „AGROKOMPLEX”, взяла участь у ряді культурних заходів.

***

У День знань А.Ніколаєнко при­ вітав студентів і викладачів КДПУ ім. В. Винниченка та передав рек­ тору університету О.Семенюку сертифікат на обладнання для об­ лаштування „Wi-fi“ – зони у дво- та семиповерховому корпусах закла­ ду. Разом з ректором губернатор вручив символічний студентський першокурснику і квиток ліцеїста од­ ному з учнів ліцею.

***

1 вересня А.Ніколаєнко відкрив у Кіровоградському НВК №20 ДЮЦ «Сузір’я» обласного центру новий спортивний майданчик із синте­ тичним покриттям. Його спорудили за підтримки народного депутата України В.Януковича. Майданчик має сучасні тренажери, гімнастич­ не обладнання, а також гойдалки та каруселі для наймолодших школя­ рів. Заразом губернатор подарував школі набори книг для бібліотеки й баскетбольні та футбольні м’ячі.

***

За сприяння А.Ніколаєнка з 27 липня в Олександрії почав тимча­ сово зупинятися швидкісний потяг класу «Інтерсіті+» маршрутів „Дні­ пропетровськ-Київ та ЗапоріжжяКиїв“. Оскільки з’ясувалося, що цим потягом щодоби користуються 30-40 жителів Олександрійського району, то керівництво залізниці прийняло рішення зробити зупинку поїзда постійною.

***

Кіровоградщина відстає у реалі­ зації пілотного проекту щодо впро­ вадження державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпер­ тоніків, зазначалося на нараді в ОДА. Нинішнього року області для часткового відшкодування вар­ тості ліків з держбюджету виділи­ ли 2,5 млн грн, але освоєно лише 30% цієї суми, зазначила Г.Пастух. Найгірше цю роботу провели у Знам’янському, Кіровоградському, Олександрівському, Петрівському та Устинівському районах. У ряді районів відшкодування ліків вже пе­ ревищило 50%.

***

Як зазначив на колегії ОДА на­ чальник управління МВС України в області К.Пожидаєв, у цьому році на Кіровоградщині спостерігається зменшення на 8,6% тяжких та осо­ бливо тяжких кримінальних право­ порушень. Зокрема, на 37,7% зни­ зилась кількість зареєстрованих тяжких тілесних ушкоджень, ДТП зі смертельними наслідками – на 3,8%, хуліганства – на 20,7%. Мілі­ ція на 48,5% більше розслідувала умисних убивств, на 42,9% - зґвал­ тувань, на 11,2% - грабежів, на 75,0% - розбійних нападів, на 7,7% - шахрайств.

***

У бюджетних закладах області відбуваються кадрові зміни, повідо­ мив голова облради М.Ковальчук. Заяву на звільнення подав голов­ ний лікар обласної дитячої лікарні Ю.Коблянський. Його обов’язки ви­ конує заступник Л.Літвинова. Також звільнено з посади директора об­ ласного соціального центру мате­ рі та дитини В.Токову. Її обов’язки покладено на соціального педагога В.Стадніченко. Заяву на звільнення написала головний лікар облас­ ного будинку дитини Л.Дикуша. Її обов’язки тимчасово виконуватиме педіатр Л.Крижановська.

«ШАРА» НЕ ПРОЙШЛА

О дев’ятій годині ранку 6 червня кіровоградець Х. заїхав «Ланосом» на одну з АЗС обласного центру. Коли підійшов до каси, біля неї стояв водій «Фольксвагена», який замовляв 40 літрів бензину. За­ плативши 425 гривень, цей чоловік сказав, що його автомобіль зна­ ходиться на другій бензоколонці, і пішов до нього. Насправді ж водій «Фольксвагена» помилився – то була четверта бензоколонка. Наш фігурант Х. зрозумів, що може мати зиск з цієї помилки, адже саме його «Ланос» стояв на другій бен­ зоколонці, тож побіг до свого авто­ мобіля, бак якого уже заправляли. А потім тихенько поїхав з АЗС, вва­

ВИПАДОК

БАГАТОДІТНИЙ БАТЬКО ЗАБУВ У КАФЕ ДОНЬКУ (Поч. на 1 стор.). Батька наздогнали аж за 450 кі­ лометрів від Кіровоградщини, на митниці. Біля Житомира чоловіка зупинили інспектори ДАІ та повідо­ мили, що у салоні його мікроавто­ буса відсутня одна дитина. Батька це повідомлення неабияк здивува­ ло. Він перерахував і з‘ясував, що і справді: однієї таки не вистачає.

Уряд створює нові виробничі ланцюжки між підприємствами

Уряд реалізує заходи з активіза­ ції економіки за рахунок підтримки імпортозаміщення. Тобто, підтрим­ ка виробництва тієї продукції, яка наразі завозиться в Україну. Одним із шляхів цього є створення нових виробничих ланцюжків. Прикладом

***

А.Ніколаєнко ознайомився з тех­ нологією обробітку землі у двох агроформуваннях СТОВ „Степове“ і ТОВ „Хлібодар“ (Новомиргород­ ського та Знам’янського районів). В обох господарствах раціонально використовується земля. Водночас керівник області відкрив оновлений дитячий садочок у селі Мартоноша Новомиргородського району.

цього є завод у Чернівцях по ви­ робництву опалювальних систем, які виробляються з металу, який робиться на Запоріжсталі. Україн­ ська продукція відповідає європей­ ським стандартам та дешевша за закордонну, сказав Віце-прем’єрміністр Олександр Вілкул на базі Чернівецького заводу «РОЗМА» під час робочої наради щодо імпорто­ заміщення. Виробництво сталевих радіаторів для ЖКГ орієнтовано на внутрішній ринок. Радіатори від вітчизняного виробника – дешевші на 5-10% за європейські аналоги. Перша партія продукції - 10 тисяч радіаторів до кінця місяця надійде в Запоріжжя та Рівне. Потужність підприємства - 130 тисяч сталевих радіаторів на рік. Підприємство на 90% ви­ користовує українську сировину (зокрема, використовує сталь за­ воду «Запоріжсталь»), і лише 10% імпортних матеріалів (дрібні деталі: верхні та бокові панелі, Т-подібний фітинг, кронштейни). Прес-служба Віце-прем’єр-міністра.

ДОБРІ СПРАВИ

Гуртом можна і школу відстояти

***

Внаслідок самовільного захо­ плення сільськогосподарських земель і несплати відповідного земельного податку в області втра­ чається близько 24 млн грн. Про це на апаратній нараді в ОДА повідо­ мив начальник головного управлін­ ня Держземагентства в Кіровоград­ ській області В.Петрікеєв. За його словами, під час інвентаризації зе­ мель виявлятимуть випадки їх не­ раціонального використання. Такі землі за рішеннями суду поверта­ тимуться громаді.

Чоловік разом із дітьми під ранок повернувся на Кіровоградщину. Кіровоградські правоохоронці від­ дали батькові загублену доньку та, зважаючи на його щирі каяття, об­ межилися попередженням. Інфор­ мацію про цей прикрий випадок соціальним службам сусідньої кра­ їни не передаватимуть. М. Терещенко.

ЖКГ

***

93% шкіл області розпочали на­ вчальний рік з обладнаними все­ редині туалетами. У решті шкіл ідуть відповідні ремонтні роботи, повідомила заступник голови ОДА Г.Пастух. Зокрема немає внутріш­ нього туалету у капітально відре­ монтованій Покровській школі (Кі­ ровоградський район), його забули внести до проектної документації. До однієї з сільських шкіл не встиг­ ли підвести проточну воду.

жаючи, що на шару заправився. Та не врахував, що на АЗС є камери відеоспостереження. Коли водієві «Фольксвагена» набридло чекати, поки заправлять його автомобіль, і він пішов до каси, то зрозумів, що помилково назвав номер бензоко­ лонки. Оператор АЗС мовчки за­ лив у бак «Фольксвагена» 40 літрів бензину, і його водій поїхав. А далі керівництво АЗС викликало міліцію і показало записи камери відео­ спостереження. Водія «Ланоса» знайшли швидко. Тож йому довело­ ся оплатити вартість бензину та по­ сидіти «на шару» на лаві підсудних. В.Підвисоцький.

ва роки у селі Зеленому Д Компаніївського району точилися розмови про закрит-

тя місцевої школи. На щастя, нинішній навчальний рік для 47 дітей села розпочався у рідній школі. Відстояти її вдалося спільними зусиллями сільської громади, педагогічного колективу, батьків, депутатів обласної ради та народного депутата України Станіслава Березкіна. - Школа села Зеленого має дав­ ню історію. Вперше вона прийняла учнів у 1902 році, а у 1956 році при­

міщення навчального закладу було добудоване. З часом школа змі­ нювалася, відкрився комп’ютерний клас, запрацювали гуртки, встано­ вили на території спортивний та ди­ тячий майданчики. А до нинішньо­ го навчального року облаштовано внут­ рішній санвузол, - розповідає директор Галина Телька. Коли у травні минулого року ра­ йонне управління освіти організува­ ло громадські слухання з приводу закриття школи, то 170 жителів Зе­ леного, які були присутні на зборах, одноголосно виступили проти. Де­

путат обласної ради Людмила Са­ лоїд переконана, що тільки завдяки такій єдності, активній громадській позиції людей вдалося зберегти та зробити кращим навчальний за­ клад. Для Алли Москаленко, мами чо­ тирьох дітей, дуже важливо, щоб її син та доньки ходили до школи, яка знаходиться у 5-ти хвилинах від бу­ динку, а не за чотири кілометри, у сусіднє село Мар’ївку. «Я спокійна, бо мої діти у будь-яку погоду добе­ руться до школи, будуть нагодова­ ні, а після уроків займатимуться у гуртках. Найменший, Ростислав, у мене цікавиться музикою та співає, а дівчата – і співають, і плетуть із бісеру, і створюють фігури орігамі». За словами керівника благодій­ ного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» Ірини Павлової, народ­ ний депутат опікується школою у Зеленому вже не один рік. Він допо­ магав відстояти навчальний заклад, посприяв у встановленні майданчи­ ків та допоміг будівельними матері­ алами на облаштування санвузла. Вже четвертий рік поспіль благо­ дійний фонд вітає першокласників Бобринецького, Новоукраїнського, Добровеличківського, Кіровоград­ ського, Вільшанського, Компанів­ ського районів та селища Нового, Гірничого та Старої Балашівки з Днем знань та передає шкільні на­ бори від народного депутата. Геннадій Тітієвський.

9 років успішної роботи


інформація, реклама

№36 05.09.2013

ПЕРСПЕКТИВИ

Хочеш отримати податкові знижки – задекларуй доходи Незабаром буде винесено на обговорення законопроект про обов'язкове загальне декларування доходів громадян. Ця новина не за­ лишила кіровоградців байдужими. Як повідомляється на кіровоград­ ських інформаційних сайтах, за січень-липень поточного року до територіальних органів Міндоходів в області та Кіровоградської митниці від громадян надійшло дуже бага­ то письмових звернень, більшість з яких, серед іншого, стосується саме питань, пов’язаних з оподаткуван­ ням доходів фізичних осіб. Сьогодні в обов'язковому порядку здають декларації лише ті, хто отри­ мує доходи не з одного джерела, а також окремі групи громадян, на­ приклад, депутати. У відомстві вважають, що введен­ ня саме загального декларування доходів поліпшить економічну ситу­ ацію в країні загалом і для кожного з нас зокрема. За словами глави Міндоходів Олександра Клименка, які наводить «Компаньйон», це но­ вовведення стане ще одним кро­ ком до побудови сучасної системи оподаткування. Крім того, прийнят­ тя такого закону дозволить урядові знизити ставку єдиного соціального внеску, а це поліпшить бізнес-клі­ мат, що дозволить створити нові робочі місця. Але ця податкова новація декого

лякає. «Нам доводиться оформлю­ вати багато паперів, довідок. А те­ пер ще усім потрібно буде постійно декларувати свої доходи. Мабуть, державі це потрібно, але чи покра­ щить це наше життя?», - задається питанням Іван, підприємець з Кіро­ вограда. Насправді ж необхідність декла­ рувати свої доходи не надто об­ тяжить більшість українців. Адже декларацію потрібно буде запов­ нювати лише раз на рік. До того ж можна буде це зробити в електро­ нному вигляді. «Ми зараз працюємо над тим, щоб будь-хто зміг запо­ внювати декларацію, не відчуваю­ чи незручностей. І щоб він зміг це робити дистанційно, і щоб усю на­ явну інформацію по доходах він міг побачити в наших базах даних. І за­ повнити декларацію максимально швидко», - каже Олександр Климен­ ко «Компаньйону». До того ж мало хто знає, що став­ ка податку на доходи фізичних осіб в Україні - одна з найнижчих. Мак­ симальний рівень цього податку становить в Польщі 50%, а в Ізраїлі, - 60%. В Україні ж передбачені 15% (для тих, хто отримує невеликі до­ ходи) та 17% (для тих, хто заробляє більше за інших). Утім, нововведення стосується не всіх. „Якщо пенсіонер отримує тіль­ ки пенсію, то у нього не буде потре­

би будь-що заповнювати“, - зазна­ чив глава Міндоходів. В той самий час мало хто знає, що декларування - це не лише обов'язок, але й вигоди. Сьогод­ ні українці мають право на подат­ кову знижку при оплаті навчання у вузі, лікування, іпотечного кредиту. Отримати цю знижку неможливо без декларування доходів. При розробці законопроекту про обов'язкове загальне декларування доходів не копіювалися системи ін­ ших держав, документ створювався із залученням найкращих експертів з розвинутих країн, вони консуль­ тували розробників. Таким чином, можна очікувати, що в новій системі буде задіяний передовий світовий досвід. Наприклад, у США громадяни мають багато прав на отриман­ ня різного роду фінансових по­ слуг, пов'язаних саме із загаль­ ним декларуванням, - починаючи з обов'язкової та безкоштовної до­ помоги податкових органів у за­ повненні декларації та закінчуючи соціальними пільгами, які визнача­ ються, виходячи з сум, зазначених у деклараціях. Законодавство Франції передба­ чає податкові пільги з урахуванням віку, сімейного стану, професій­ ної діяльності та мети, заради якої платник податків витрачав кошти. У Фінляндії застосовують податкові відрахування (аналог нашої знижки)

індивідуально для кожної фізичної особи. Багато хто з експертів вка­ зує, що нова система підви­ щить соціальну активність грома­ дян. «Мотивацією для введення загальнообов'язкового декларуван­ ня доходів повинно бути не тільки зниження навантаження на фонд оплати праці та легалізація «ті­ ньових» зарплат, а ще й контроль платників податків за надходженням коштів до бюджету і використанням їх державними органами», - вважа­ ють кіровоградські фахівці. «Якщо б кожен сплачував до бюджету сам за себе, був би ефект. Приватні під­ приємці активно відстоювали свої права, і вони домоглися внесення поправок до Податкового кодексу. Інші залишаються пасивними, вони просто не відчувають себе платни­ ками податків», - говорить керівник аналітичного центру CASE-Україна Дмитро Боярчук, слова якого наво­ дить «Лівий берег». Цікавий факт. За повідомленням місцевих інформаційних порталів, з початку року до місцевих бюджетів Кіровоградщини надійшло більше 640 млн грн податку на доходи фі­ зичних осіб. Як будуть вони вико­ ристовуватися, на які цілі, нам під силу буде проконтролювати, якщо загальне декларування доходів для кожного з нас стане нормою. Олександр Несторенко.

ПРОБЛЕМА

ДЕПУТАТИ ТЕМНИМИ ВУЛИЦЯМИ НЕ ХОДЯТЬ?

осени світловий день невбла­ В ганно скорочується, отож не­ вдовзі більшість кіровоградців на

роботу і з роботи ходитиме у піть­ мі. Адже нічне освітлення фактич­ но працює лише на центральних вулицях міста. Виходить, ми знову будемо тремтіти від імовірного на­ паду злочинців та ламати ноги на вкритих ямами тротуарах. На часі згадати, що два з половиною роки тому влада обіцяла нам світле жит­ тя, ухваливши регіональний проект «Світла Кіровоградщина». Підсумки реалізації цього проекту минулого тижня було підбито на засіданні Ре­ гіональної ради при облдержадміні­ страції. Вони невтішні. За словами директора департаменту ЖКГ ОДА Ольги Довжук, протяжність мереж зовнішнього освітлення у населе­ них пунктах області досягла 2,8 тис. км і складає лише 24,6% від загаль­ ної протяжності вулиць (у 2010 році світло було на 1,8 тис. км вулиць). Протягом першого півріччя ниніш­

нього року темпи відновлення ніч­ ного освітлення в області суттєво знизились. Причому у Кіровограді та Світловодську взагалі не при­ ступили до виконання ремонтних робіт. У відповідь на критику мер Кіровограда Олександр Саінсус за­ уважив, що цього року державне фінансування на реалізацію заходів програми у Кіровограді не перед­ бачене, а з місцевого бюджету було виділено лише 1,95 млн грн. Відтак робота триває, але не такими висо­ кими темпами, як хотілося б. Як насправді іде ця робота, ми ді­ зналися у комунальному підприєм­ стві «Міськсвітло». Інженер Андрій Бадюля повідомив, що нинішнього року майже нічого не робилося, оскільки фінансування робіт через держказначейство відбувається з великими потугами. А внаслідок модернізації ліній електропередач, яке здійснює ПАТ «Кіровоградобл­ енерго», без світла залишилися ще кілька вулиць. Річ у тім, що під час заміни ЛЕП енергетики ставлять нові опори, а «Міськсвітло» не всти­ гає одночасно перевстановлювати на них світильники. Отож з діючих ще за радянських часів ліхтарів у Кіровограді зараз світить не більше третини. Цього року навіть не про­ водилась заміна ламп накалювання на ощадливі натрієві лампи, які спо­ живають вдвічі менше енергії (якщо не враховувати заміну кількох по­ шкоджених світильників). Минулого

року «Міськсвітло» спромоглося встановити близько тисячі ощадли­ вих ламп, але очікувану економію грошей звело нанівець збільшення тарифу на електроенергію на 40 коп. Два роки тому колишній заступ­ ник кіровоградського міського голови М.Вєщев запевняв, що з міського бюджету розвитку на від­ новлення освітлення вулиць буде направлено 11,5 млн грн. За його словами, коштами мали допомогти й депутати міськради. То чи можна виправдати провал міської частини проекту «Світла Кіровоградщина» нинішньою порожнечею бюджету? Напевно ні. Адже люди, які у 2010 році йшли до міськради, упевнено заявляли про свій професіоналізм.

Нам казали, що кошти можна зна­ йти за рахунок дешевих муніци­ пальних позик, одержання інозем­ них грантів, залучення приватних інвестицій. А хіба депутати Кірово­ градської міськради не можуть ви­ ділити власні гроші на освітлення вулиць міста? Адже серед них бага­ то далеко не бідних людей. Головне мати таке бажання. Але для цього потрібно пішки ходити нічними кіровоградськими вулиця­ ми, а не їздити ними у машинах. Якби ж за невиконання передви­ борних обіцянок депутати відпові­ дали власними грошима! Можливо тоді до влади потрапляло б менше марнословів. В.Ніколаєвський.

Автопригода

ДТП Опівдні по вулиці Космонавтів у селі Салькове Гайворонського ра­ йону їхала на велосипеді 54-річна місцева жінка. І через несправність велосипеда наїхала на бетонний стовп та отримала смертельну від­ криту черепно-мозкову травму. О 6.45 ранку 27 серпня до міліції у Маловисківському районі наді­йшло повідомлення про дорожньо-тран­ спортну пригоду на автодорозі Но­ воархангельськ-Кіровоград непо­ далік села Хмельове. Водій, який проїжджав у цей час по дорозі, по­ бачив у кюветі позашляховик „То­ йота Хайлендер“, водій якого не подавав ознак життя. Автомобіль належить 25-річному жителю села Копенкувате Новоархангельського району. А за кермом сидів його 38-річний брат Іван Маринець, на­ стоятель церкви у селі Нерубайка Новоархангельського району, по­ мічник народного депутата України. У ДАІ припускають, що водій від­ волікся від керування автомобілем, той з’їхав на праве узбіччя і переки­

нувся в кюветі, внаслідок чого свя­ щеник загинув.

ВИКРАЛИ «КАМАЗ» З ЗЕРНОМ

У ніч з 20 на 21 серпня з Ком­ паніївського району до Миколаєва виїхав автомобіль «КамАЗ-55102», який перевозив 32 тонни пшениці. О другій годині ночі у районі села Водяне-Лорине Єланецького райо­ ну Миколаївської області 34-річний водій КамАЗа почув звук, схожий на розрив ската, і зупинив автомо­ біль. Коли водій вийшов з салону, до нього підбігло двоє чоловіків у масках на обличчях і стали бити його металевою трубою по голові. Потім зв’язали водія скотчем і по­ кинули на узбіччі дороги. Один з нападників сів за кермо «КамАЗа», і автомобіль з’їхав з дороги Кірово­ град-Миколаїв на польову дорогу. Через деякий час водій звільнився від пут і зателефонував до міліції та до Компаніївки приватному підпри­ ємцю, в якого працює. Міліція шу­ кає викрадений автомобіль. Наш кор.

3

ЕВРОДАХ пропонуємо: МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЮ, МЕТАЛОПРОФІЛЬ БІТУМНУ, КОМПОЗИТНУ ЧЕРЕПИЦЮ ГНУЧКІ ЗВ’ЯЗКИ ТА ВЕНТИЛЯЦІЮ ФАСАДУ ОНДУЛІН, УТЕПЛЮВАЧ, МАНСАРДНІ ВІКНА ВОДОСТОКИ, ЄВРОБАР’ЄР, ПАРОБАР’ЄР ЦЕГЛУ: АВС, ROBEN, САЙДИНГ, СОФІТ

(0522) 35„40„22, 050„487„555„0 www.evrodah.com


4

№36 05.09.2013

ВИпадкИ, сИТуаціЇ, реклама

У ПРОКУРАТУРІ

працювали нЕЕФЕктивно

Досудове розслідування кри­ мінального провадження відносно двох працівників одного з відді­ лень АТ «Ощадний банк України» Олександрійського району, які привласнили майже 450 тис. грн, здійснюватиме прокуратура. Необ­ хідність у зміні підслідності та ви­ значення її за прокуратурою Олек­ сандрійського району обумовлена тим, що незаконні дії працівників банку спричинили збитки великій кількості потерпілих осіб, зокрема пенсіонерам та інвалідам, а також банківській установі державної форми власності. А слідчий від­ діл Олександрійського райвідділу міліції здійснював розслідування неефективно, дієві заходи щодо з’ясування усіх обставин вчинено­ го злочину не вживав. Нагадаємо, кримінальну справу порушено минулого року за чис­ ленними заявами ошуканих грома­ дян. Старший касир і касир банку підробляли документи та привлас­ нили кредитні кошти вкладників на загальну суму 285 тис. грн., без ві­ дома клієнтів банку зняли з їх осо­ бових рахунків 54 тис. грн та при­ власнили 106 тис. грн комунальних платежів. За повідомленнями пресслужби прокуратури області.

У дЕржавніЙ ФінансовіЙ інспЕкції України діє тЕлЕФон довіри

Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями можна зверта­ тися протягом робочого дня за номером (044) 425­38­18, а та­ кож номерами територіальних органів Держфінінспекції в Кіро­ воградській області: (0522) 24­ 44­85; (242) 3­28­63 (Олексан­ дрівська ОДФІ); (235) 7­30­18 (Олександрійська ОДФІ); (236) 2­67­45 (Світловодська ОДФІ); (252) 2­19­00 (Голованівська МДФІ); (240) 2­04­96 (Компаніїв­ ська МДФІ); (251) 2­12­66 (Ново­ українська МДФІ). Прес-служба Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області.

КРИМІНАЛьНИÉ РЕПОРТЕР ПОВІДОМЛЯЄ

від обласної прокУратУри Украли «лЕксУс»

Сталося це з 19 до 20 години. Сорокаоднорічний кіровоградський приватний підприємець припарку­ вав свій «Лексус LX570» навпроти приміщення обласної прокурату­ ри по вулиці Верхній Пермській. Хоча автомобіль знаходився на сигналізації, його викрали. За словами потерпілого, він купив автомобіль у березні цього року за 70 000 доларів. Машина 2008 року випуску. У салоні були свідоцтво про реєстрацію транспортного за­ собу та водійське посвідчення влас­ ника. У баку ­ бензину на 100 км пробігу та газу на 200 км пробігу. Міліція шукає автомобіль.

прапорщик викрав 800 набоїв

Кіровоградська прокуратура з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері перевірила до­ держання службовими особами однієї з військових частин міста Кіровограда вимог законодавства про правовий режим майна щодо збереження зброї та боєприпасів. Встановлено, що прапорщик М. допустив викрадення боєприпасів – набоїв калібру 5,45 мм у кількості 629 одиниць і калібру 7,62 у кількості 179 одиниць. Як повідомив старший прокурор Кіровоградської спеціалізованої прокуратури Є.Давидов, військовослужбовцю М. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушен­ ня, передбаченого ч.1 ст.425 КК України. Суд визнав його винним у вчиненні інкримінованого злочину та призначив відповідне покарання.

„102“ і повідомив, що знайшов автомобіль. Він стояв… на місці паркування.

спЕршУ викрали

Троє кіровоградців, один з яких неповнолітній, добре випили і вирішили помститися сторожу дачного кооперативу за те, що не дозволяє їм красти металовиро­ би. Прийшли до його будинку, але чоловіка не було вдома, тож вийшла дружина. Трійця накинулася на неї з кулаками, а потім кинули до багаж­ ника легкового автомобіля і поїхала у село Соколівське. В дорозі жінка стала стукати руками та ногами по кришці багажника, намагаючись ви­ братися на волю. Викрадачі зупини­ лися, насильно залили жінці в рот горілку з пляшки, закрили багаж­ ник і поїхали далі. У Соколівському кинули бранку у клітку з металевої сітки і поїхали у місто за горілкою та закускою. Залишившись одна, жінка знайшла у клітці отвір і вибра­ лася на волю. Трійця повернулася з магазину, не побачила бранки і поїхала на її пошуки. Приїхали до будинку сторожа у дачний коопе­ ратив, де до них приєднався ще один знайомий. Упіймали жінку, підпалили будинок, а коли полум’я охопило перший поверх, взяли за руки та ноги господиню і вкинули у палаюче приміщення та підперли вхідні двері. Згодом міліція знайшла на згарищі кістки її скелету. Одно­ го з підозрюваних правоохоронці затримали через два місяці, ще двох – через півроку, а четвертого шукали аж два роки. Нещодавно Кіровський райсуд призначив од­ ному із зловмисників 14 років по­ збавлення волі, двоє отримали по 11 років, а четвертого посадили на 7 років.

З бЕнЗопилою на ЗнаЙомоГо

ключ У ЗамкУ ЗапалЕння

О десятій годині вечора до міліції у місті Ульяновка зателефонувала 61­річна жінка: у її чоловіка украли автомобіль «Таврія». Як виявило­ ся, свій автомобіль потерпілий за­ лишив на вулиці Гоголя з незамк­ неними дверима та з ключем у замку запалення. Цим скористався невідомий злодій, сів до автомобіля і поїхав ним до села Великі Трояни, де залишив автомобіль на узбіччі дороги. О шостій годині ранку до міліції у Новомиргородському районі звернувся 44­річний житель Черкаської області. Він залишив свій автомобіль ВАЗ­2104, 1995 року випуску, по вулиці Фрунзе у селі Каніж. А вранці не побачив його на місці паркування. Через деякий час автомобіль знайшли. Стояв він на сусідній вулиці, за 500 метрів від місця паркування. О третій годині ночі за кермом даного автомобіля бачили 20­річного раніше судимого місцевого жителя. О 23­й годині від бару „Вітерець“ у селі Торговиця Новоархангельсь­ кого району украли автомобіль ВАЗ­ 21093. Про це повідомила до міліції 30­річна місцева жінка. На місце пригоди приїхала міліція. І вона знайшла автомобіль за 30 метрів від бару. Виявилося, що жінка забу­ ла, де припаркувала його. Сімдесятип’ятирічний житель Новоукраїнки залишив без нагляду свій автомобіль ВАЗ­2121 по вулиці Воровського. Двері не замкнув, ключі були у замку запалення. А 36­річний місцевий житель Віталій Д. цим скористався, сів за кермо і поїхав кататися. У місті Ульяновка автомобіль ВАЗ­2106 украли від кафе по вулиці Леніна. Знову ж таки, двері автомобіля не були замкнені, а ключі ­ у замку запалення. Про це зателефонував до міліції 23­річний місцевий житель. Проте через 15 хвилин він знову набрав номер

Західні фільми жахів згубно впли­ вають на наших громадян. Чергове підтвердження цьому – випадок, який мав місце у селищі Вільшанка. Там до районної лікарні з травмою у вигляді рваної рани стегна звер­ нувся 39­річний чоловік. Як встано­ вила міліція, 29­річний односель­ чанин потерпілого розпилював у своєму домоволодінні дрова, потім заглушив бензопилу та підійшов до знайомого. Під час розмови чоловік знову завів пилку та почав нею роз­ махувати, у результаті чого зачепив ногу знайомого.

шаХраї «піклУютЬся»

До квартири 53­річної кіровоградки з вулиці Конєва при­ йшли дві жінки, які представи­ лися соцпрацівниками. Оскільки господиня має поганий зір, то не розгледіла посвідчення гостей. А жіночки почали співати про те, як держава піклується про інвалідів, збирається підняти їм пенсії та надавати різного роду допомоги. Сказавши це, жінки пішли, а госпо­ диня через деякий час помітила, що відкрита скринька на столику в одній з кімнат квартири, в якій вона тримає гроші. Зникло 10 000 гри­ вень. Дві жінки, схожі на циганок, укра­ ли з будинку 87­річного жителя села Шамраївка Ульяновського району 9000 гривень. Жінки представили­ ся соцпрацівниками. Запропонува­ ли дідусю переписати номери його банкнот для подальшого обміну, оскільки в країні невдовзі буде гро­ шова реформа. Дідусь виніс свої заощадження. Гості поклали їх у конверт, який відразу ж повернули господарю, і пішли. А через деякий час дідусь виявив, що у конверті акуратно нарізаний папір. Жертвою шахраїв стала і 86­річна жителька міста Олександрія. До неї приходили дві жінки, пред­ ставилися працівниками міської ради. А метою їх візиту начебто було складання акту для надання

матеріальної допомоги на ремонт квартири пенсіонерки. Щось там написали на аркуші паперу, дали його підписати господині і пішли. А потім бабуся виявила, що з шухля­ ди серванту зникли 7000 гривень.

бЕЗдомниЙ спалив пЕнсіонЕра

О десятій годині вечора біля дит­ садка по вулиці Новгородській у Кіровограді 26­річний чоловік без певного місця проживання, уродже­ нець села Гаївка Кіровоградського району, пив горілку у компанії з 61­річним чоловіком. Потім вони стали сваритися. Молодший ки­ нув старшого на землю та захо­ дився гамселити ногами. Забрав з кишені жертви 50 гривень, облив тіло залишками горілки, підпалив і пішов. Палаючого чоловіка поба­

чили перехожі і викликали карету швидкої допомоги. Потерпілого відвезли до лікарні, де він помер. Міліція затримала бомжа. Він уже має судимість.

УпіЙмали Злодія

О восьмій годині вечора по вулиці Київській у Кіровограді пограбували 34­річного держслужбовця. Його побили та відібрали 2700 гривень і мобільний телефон. За «гаря­ чими слідами» міліція затримала підозрюваних. Двоє з них, 1983 та 1984 року років народження, ­ раніше судимі. Третій, 1979 року народження, вперше потрапить на лаву підсудних. В будинку одно­ го з затриманих міліція знайшла мобільний телефон потерпілого. Також «за гарячими слідами» наряд внутрішніх військ затримав 27­річного кіровоградця Олександ­ ра Б. На нього вказав потерпілий, 26­річний житель Одеси. О десятій годині вечора по вулиці Королен­ ка у Кіровограді його пограбу­ вав підозрюваний. Вирвав з руки мобільний телефон і утік. Щоправ­ да, відбіг недалеко. А в Новоукраїнському районі міліція підозрює 11­класника та 17­річного учня профтехучилища у тому, що вони у червні цього року викрали з автомобіля «ГАЗель» два ящики бананів, ящик помідорів та електронні ваги. Сталося це на узбіччі дороги неподалік райцентру. У приватного підприємці поламав­ ся автомобіль і він пішов за техдо­ помогою до міста. А коли повер­ нувся, то й виявив, що автомобіль обікрали.

продав шпалУ

Шляховий майстер станції Знам’янка продав знайомому одну шпалу та десять дерев’яних брусів. Отримав за них 250 гривень. Та невдовзі ці гроші обпекли май­ стру кишеню, бо про це дізналася міліція і порушила кримінальне про­ вадження за ч.1 ст.191 КК України (розтрата чужого майна). Нещо­ давно Знам’янський міськрайонний суд покарав майстра штрафом у 510 гривень і стягнув за проведен­ ня судово­товарознавчих експертиз 140 гривень. Чи продовжує працю­ вати чоловік на залізниці, редакції невідомо.

дЕнЬ відкритиХ двЕрЕЙ

Через відкриті двері балкону квартири на другому поверсі бу­ динку по вулиці Кременчуцькій у місті Олександрія злодій проник до помешкання й украв з шафи 4010 гривень. Через металопла­ стикове вікно, яке було відкрите для провітрювання, злодій проник до будинку по вулиці Херсонській у Кіровограді й украв дев’ять золотих і два срібних вироби.

доЗволЬтЕ пЕрЕночУвати, а то поГрабУю

Увечері 49­річного

до домоволодіння жителя села Шляхо­

ве Бобринецького району за­ йшов невідомий чоловік і по­ просився переночувати. А коли господар відмовив, невідомий забіг до відчиненого будинку, узяв зі сто­ лу мобільний телефон, вибіг надвір і побіг у кукурудзу за будинком.

тЕпЕр жалкУє, що допомаГала

Як ми повідомляли, 27 січня минулого року поблизу міста Олександрія у кювет з’їхав і пере­ кинувся автомобіль „Фольксваген Амарок“. Оскільки транспортний засіб не був застрахований, син власника автомобіля вирішив вда­ тися до шахрайства. Домовився з керуючою продажами страхової компанії і заднім числом офор­ мили страховку. А потім власник автомобіля заявив в ДАІ про ДТП та у страхову компанію. У подаль­ шому батько шахрая отримав стра­ хове відшкодування в сумі 167 273 гривні. З цієї суми 8000 гривень передав представниці страхової компанії, яка допомагала в афері. А нещодавно, згідно з вироком Світловодського міськрайонного суду, керуюча продажами страхової компанії отримала за своє шахрай­ ство п’ять років позбавлення волі з випробуванням на один рік, а також вона оплатить судові витрати в сумі 4617 гривень.

побили водія

О восьмій годині вечора за ме­ дичною допомогою до обласної лікарні звернувся 43­річний кіровоградський приватний підприємець. У чоловіка були ушкодження голови. Пояснив, що о 18.30 їхав за кермом власно­ го автомобіля „Гранд Черокі“ біля гаражного кооперативу „Геолог“. Водій моторолера, який їхав поза­ ду, не розрахував дистанцію і вда­ рився в задню частину автомобіля. Між водіями виникла сварка. У цей час поряд зупинився автомобіль „Деу Ланос“, з якого вийшли троє чоловіків і разом з водієм моторо­ лера стали бити нашого фігуранта. Потім сіли до свого автомобіля і поїхали.

як всЕ просто!

Сорокавосьмирічний кіровогра­ дець Юрій Г. об 11­й ранку зайшов до кафе по вулиці Преображенській. Там до нього за столик підсів чоловік, який представився Олек­ сандром і запропонував... вкрасти автомобіль „Мазда 6“. Юрій пого­ дився. Прийшовши з Олександром до будинку по вулиці Гоголя, Юрій пішов до автомобіля, а Олександр залишився стояти на шухері. Вікно автомобіля було відчинене, і Юрій дістав з бардачка портмоне. У ньому були кредитна картка та пін­код до неї. Далі Юрій зняв з кредитки через банкомат 10 тисяч гривень і порівну поділив їх з Олександром. При цьо­ му камера відеоспостереження банкомата зафіксувала фізіономію злодія. За фактом крадіжки (ч.2 ст.185 КК України) міліція відкрила кримінальне провадження.

шлюбниЙ аФЕрист

Жителька міста Коломия з Івано­Франківської області таким вважає законного чоловіка своєї доньки Мирослави, жителя міста Кіровограда Івана Ж. 1 серпня цього року Іван одружився з донь­ кою. Батьки Мирослави подарува­ ли подружжю автомобіль „Опель“ вартістю 10 тисяч доларів. Іван оперативно продав „Опеля“ і ку­ пив новий автомобіль марки „Шко­ да“, який оформив на свою матір. І після цього кіровоградець зник і не відповідає на телефонні дзвінки.

Господарів нЕ бУло вдома

В Олександрії на вихідні обікрали квартиру судді місцевого міськрайсуду. Знаходиться по­ мешкання на четвертому поверсі п’ятиповерхівки. Власники квар­ тири були відсутні з п’ятниці по понеділок. Коли приїхали, то ви­ явили, що з помешкання зникли телевізор, пилосос, чотири золоті вироби та килим розміром 2х3 м. Загальна сума збитків ­ близько 30 тисяч гривень. Злодій працював у рукавичках, ймовірно він проник до квартири, висвердливши серцевину замка у вхідних дверях.


інформація, реклама

№36 05.09.2013

9

ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ

Майбутнє Збройних Сил України

ожен рік перед багатьма хлоп­ цями та дівчатами постає пи­ К тання «Ким бути?» та «Куди піти

навчатися?». Багато хто обирає професію лікаря, педагога, банків­ ського працівника, юриста. Є серед молоді і такі, які вибрали одну із найбільш важких і шляхет­ них професій - військового. Багато таких юнаків і дівчат є в Кіровоград­ ській області. В цьому році 95 чо­ ловік подали документи до вступу у військові навчальні заклади. Шлях до курсантських погонів дуже важкий і тернистий. Абітурієнт повинен не тільки успішно скласти вступні іспити із загальноосвітніх дисциплін, але ще й показати від­ мінні результати з фізичної під­ готовки, пройти добрий десяток психологічних тестів на професій­ но-психологічну придатність до вій­ ськової служби. На жаль, не всім представникам Кіровоградщини поталанило про­ йти жорсткі умови конкурсного відбору до військових навчальних закладів, тільки 35 наших земля­ ків все ж здолали «перешкоди» та були зараховані на перший курс обраних ними навчальних закладів: Харківський Університет Повітряних Сил імені І.Кожедуба - 15 чоловік, Військовий інститут телекомунікації та інформатизації Національного Технічного Університету «Київська Політехніка» - 6; Військові акаде­ мії Київа, Одеси і Львова – 6; ка­

федра військової підготовки ДССТ Дніпропетровського університету залізничного транспорту – 3, Жи­ томирський військовий інститут ім. С.П. Корольова – 2, Харківський військовий інститут танкових військ - 3. Багатьом не поталанило в цьому році вдягнути армійські однострої з курсантськими погонами, але їм не слід здаватися та впадати у відчай. До вступних іспитів наступного року ще є час. Головне правильно його використати, а саме: добре підго­ туватися по профілюючих загаль­ ноосвітніх дисциплінах, у кого були проблеми зі здачею нормативів з фізичної підготовки – підтягнути фізичний стан на належний рівень. А головне – не забути свою мрію стати військовим, тому що не має більш героїчної і почесної справи, як бути захисником своєї держави. Керівний склад Кіровоградського обласного військового комісаріату, районних і міських військових комі­ саріатів Кіровоградської області від щирого серця вітає всіх тих, хто в цьому році вступив до військових навчальних закладів, бажає їм міц­ ного здоров'я, творчих натхнень, здійснення професійних планів та усіх мрій і задумів, а тим, хто поки що не зміг стати курсантом військо­ вого навчального закладу, – здій­ снити свою мрію наступного року! Майор О.Семенчук, Офіцер Кіровоградського ОВК.

ЗАПИТУЄТЕ - ВІДПОВІДАЄМО

Скільки монет можна вивезти з України?

Громадяни, незалежно від віку, мають право ви­ возити за межі України і ввозити в Україну банків­ ські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигля­ ді зливків і монет за умо­ ви їх письмового деклару­ вання в повному обсязі у митних пунктах пропуску. Вивезення банківських металів вагою понад 500 г у вигляді зливків і монет можливо на підставі ін­ дивідуальної ліцензії на вивезення за межі Украї­ ни банківських металів та за умови письмового декларування митному органу. Слід зазначити, що до банків­ ських металів віднесені золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до най­ вищих проб, відповідно до світових стандартів, у зливках та порошках, що мають сертифікат якості, а та­ кож монети, що вироблені з до­ рогоцінних металів з пробами для віт­чизняних монет не нижче ніж для золота – 995, для срібла – 999, для платини та паладію – 999,5 і в іно­ земних монетах з дорогоцінних ме­ талів з пробами не нижче ніж для золота – 900, для срібла – 925, для платини та паладію – 999. Таким чином, всі монети України з вищезазначеними пробами як ті,

що не є засобом платежу, так і ті, що випущені в обіг і є засобом пла­ тежу на території України, віднесені до банківських металів. Монети України з дорогоцінних металів, що мають нижчі проби, ви­ возяться за межі України і ввозять­ ся в Україну фізичними особами на загальних умовах, а саме у порядку переміщення готівки через митний кордон України. Ліцензію видає те­ риторіальне управління Національ­ ного банку за місцем проживання громадянина. Нагадуємо, що порядок перемі­ щення через митний кордон Укра­ їни готівки і банківських металів визначено Постановою Правління Національного банку України від 27.05.08 року №148 зі змінами та доповненнями.

НА ЗАМІТКУ

Якщо звітуєте електронкою – зберігайте відповідні квитанції Після того, як платник надіслав звітність електронкою (засобами телекомунікаційного зв’язку) до ор­ гану Міндоходів, він отримує першу та другу квитанції. Перша квитанція є підтверджен­ ням платнику передачі його подат­ кових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу, з якої було надіслано податкову звіт­ ність. Якщо на електронну адресу платника не надійшла перша кви­ танція, то податковий документ вважається не одержаним.

Підтвердженням платнику при­ йняття його податкових документів до бази даних Міндоходів є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі. На цю квитанцію накладається електронний цифровий підпис ор­ гану Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання плат­ нику засобами телекомунікаційного зв’язку. Другі примірники першої та другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в органі Мін­ доходів. Якщо податкова звітність в елек­ тронному вигляді надійшла до ор­

гану Міндоходів до 16-00 години, то протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція. У разі надходження звітності після 16 години – протягом перших двох го­ дин наступного робочого дня. Архів надісланих до органу Мін­ доходів файлів податкових доку­ ментів із накладеними на них ЕЦП платника податків та отриманих електронних квитанцій зберігається протягом 1095 днів з дня подання податкової звітності. Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області.


10

№36 05.09.2013

інформація, реклама

Робимо вигідні покупки Ùîá âàì çðîáèòè âèã³äí³ ïîêóïêè òà íå âèòðà÷àòè äëÿ öüîãî çàéâèé ÷àñ, ñêîðèñòàéòåñü íàñòóïíèì ìîí³òîðèíãîì ö³í, ÿêèé ïðîâîäèòüñÿ â ñóïåðìàðêåòàõ „Âåëìàðò“, „ѳëüïî“ òà „Ôóðøåò“, çã³äíî ç ÷åêàìè, ÿê³ çáåð³ãàþòüñÿ ï³ñëÿ ïîêóïîê. Ïðåäñòàâëåí³ äåÿê³ òîâàðè ç ð³çíèõ êàòåãîð³é.

таблиця цін на товари в супермаркетах „велмарт“, „сільпо“ та Фуршет“ (дані на 31 серпня, 2 вересня 2013 року) Íàéìåíóâàííÿ òîâàðó Гриби Печериці вагові Буряк молодий ваговий

А ÙО РОБИТИ?

кУпити бУдинок За долар? цЕ можна!

Âåëìàðò

ѳëüïî

Ôóðøåò

21,49

21,99

21,95

2,2

2,25

3,05

Крупа гречана ядриця 1г вагова

5,89

5,94

5,9

Олія соняшникова рафінована 1л Чумак

16,39

16,48

16,52

Паста томатна 70г піраміда Чумак

1,89

2,08

1,98

Масло солодковершкове 73% 200г Селянське

13,33

14,49

14,5

Зошит12аркКлПовноколМріїЗбув

1,08

1,62

1,42

Фольга алюмінієва 10м

10,74

13,99

­

Виноград Кишмиш

15,99

17,99

­

Çâåðòàºìî óâàãó, ùî ö³íà êîæíîãî òîâàðó â ìîí³òîðèíãó ðîçäð³áíà. Ïîð³âíþéòå, ðàõóéòå òà ðîá³òü âèã³äí³ ïîêóïêè. ×åêàéòå íà ìîí³òîðèíã íàñòóïíîãî òèæíÿ. КОМЕНТАР

У місті Гері в штаті Індіана про­ даються будинки за один долар. Річ у тому, що за останні піввіку на­ селення міста скоротилося вдвічі, тому будинки не мають хазяїв і по­ ступово руйнуються. Такий будинок можна придбати всього за долар. Але після цього людина не стає власником: спо­ чатку їй дають півроку, за які треба привести житло в порядок. Якщо завдання виконане ­ через 5 років можна стати повноправним господарем будинку.

Ïðîåêò „Âèã³äí³ ïîêóïêè“, ÿêèé ³íôîðìóº ïðî ö³íè ó ñóïåðìàðêåòàõ ì³ñòà, ³ñíóº âæå òðåò³é ì³ñÿöü. Çà öåé ÷àñ ìè îòðèìàëè áàãàòî â³äãóê³â â³ä íàøèõ ÷èòà÷³â ùîäî êîðèñíîñò³ òàêî¿ ³íôîðìàö³¿. Бабицький Сергій. Äàíà ðóáðèêà º äóæà êîðèñíà. ß íå âèòðà÷àþ ñâ³é ÷àñ íà ïðîãóëÿíêè ìàãàçèíàìè, ùîá ä³çíàòèñÿ âèã³äí³ äëÿ ìåíå ïðîïîçèö³¿. Öÿ ñòàòòÿ äîïîìîãຠìåí³ åêîíîìèòè ñâ³é áþäæåò. Áåçïåðå÷íî öÿ ðóáðèêà º ö³êàâîþ, à ìàãàçèí «Âåëìàðò» - öå, íàñàìïåðåä, åêîíîì³ÿ âëàñíîãî ÷àñó òà êîøò³â.Òîìó ì³é âèá³ð – öåé ìàãàçèí!

НАШ КРАÉ

тУт продовжУютЬ Учити дУХовності

На Кіровоградщині є чимало сіл з багатою історією. До них можна від­ нести і село Єлизаветградку Олек­ сандрівського району. Засноване воно у 30­40 роках ХVIII століття козаками та селянами­втікачами, й отримало назву Михайлівка. У 1830 році село перейменували на Єлизаветградку ­ за назвою роз­ ташованого тут Єлисаветградсько­ го уланського полку. У селі було 77 вітряків, 3 олійні, 3 кузні, 8 дрібних землеробських підприємств. Про­ живало 113 столярів і бондарів, 422 кравці та ковалі, 8 гончарів, 98 чо­ ботарів­шорників, ткачів, прядиль­ ниць, понад 400 панчішників. 31 кустарне підприємство виробляло полотно, шкіру, килими, які виво­ зили навіть за кордон. У 1886 році у волосному центрі Єлизаветград­ ки були 2 дерев’яні православні церкви, єврейська синагога, школа, винокурний завод, 9 лавок. Двічі на

рік ­ 9 травня та 8 листопада, зби­ ралися великі ярмарки, на які при­ їжджали торговці з Херсонської та Київської губерній, а базари збира­ лися щоп'ятниці. Першу церкву у Єлизаветградці побудували у 1807 році. Була вона дерев’яною і носила ім’я св. Ар­ хистратига Михаїла. У 1885 році на кошти прихожан замість старої церкви звели нову. Церкву Успіння Пресвятої Богородиці у селі побу­ дували у 1841 році на кошти казни. У 1904 році уже на кошти прихожан замість неї звели нову. Школи тут до 80­х років XIX сто­ ліття не було. Лише у 1885 році земство на кошти громади відкрило трирічне народне училище. У 1901 році почали діяти двокласне мініс­ терське училище на 60 учнів і цер­ ковнопарафіяльна школа для дівчат (на знімку). У 1918 році три школи об’єднали у початкову. Згодом за­ снували трудову школу 2­го сту­ пеня. У 1928 році початкову шко­ лу перетворено на семирічку. У 1935­му на її базі створено середню школу. У березні 1923 року Єлизавет­ градка стала ра­ йонним центром.

З 26 березня 1957 року ­ селище міського типу. У 1959 році Єлиза­ ветградський район ліквідували і селище увійшло до складу Олек­ сандрівського району. Станом на 1 січня 2011 року у Єлизаветградці проживало 1327 осіб. З дореволюційних будівель сьо­ годні у селі збереглося лише при­ міщення колишньої церковнопара­ фіяльної школи. Його не розтягнули по цеглині лише тому, що тут у радянські часи була чотирикласна школа. Жителі Єлизаветградки зна­ ють це приміщення як школу Скрип­ ки ­ у радянські часи тут викладало подружжя Скрипок. Тож у народній пам’яті за цим приміщенням і закрі­ пилося їхнє ім’я. Десять років тому це приміщен­ ня громада передала під Свято­ Казанську церкву. Увесь цей час у ній править службу отець Михаїл. У цегляній будівлі зі стінами товщи­ ною 80 сантиметрів та висотою до 4 метрів викинули два перестінки, об’єднавши таким чином три кла­ си в одне просторе приміщення. Щоправда, при цьому довелося розібрати і дві грубки, які опалю­ вали колишні класи, тож тепер у приміщенні узимку холодно. При­ хожан у церкві небагато. Не поспі­ шають допомагати отцю Михаїлу з поточними ремонтами й місцеві фермери. Щоправда, небайдужих все­таки вистачає. Добрим словом

згадала матуш­ ка Валентина, дружина отця Михаїла, кількох людей. Зокрема місцевого під­ приємця Олек­ сандра Пісного та уродженця Єлизаветград­ ки, а нині жи­ теля Москви, який часто на­ відується у село, де проживає його батько. Цей чоловік подарував цер­ ковні книги, і у наступний приїзд по­ обіцяв привезти нові подарунки. За радянські часи місто Єлиса­ ветград перейменовували тричі (Зінов’ївськ, Кірове, Кіровоград). Дивно, але комуністичні перейме­

нування не торкнулися Єлизавет­ градки. Хоча, хіба можна шукати логіки у діях комуністичних лідерів. Якби в них була хоча б частка толе­ рантності, то сьогодні б на карті об­ ласті збереглося б набагато більше історичних пам’яток. В.Підвисоцький.

ВОНИ НЕ ЗНАÞТь…

а помідори ростУтЬ під ЗЕмлЕю…

Британські школярі певні, що сир ­ це овоч. У них дуже мало знань про їжу й продукти харчування. Згідно з результатами опитуван­ ня, один із трьох учнів молодшого шкільного віку певен, що сир — це овоч, а один із десяти школярів га­ дає, що помідори ростуть під зем­ лею. Крім того, один з п'яти опи­ таних вважає, що рибні палички

робляться з курятини. Дослідження проводив Бри­ танський фонд харчування. Його співробітники опитали близько 27,5 тисячі школярів по всій краї­ ні. І представники фонду зробили сумні висновки: надто багато учнів пропускають сніданок і надто мало учнів їдять рибу.


інформація, реклама ІЗ ЗАЛИ СУДУ

Хата для кіровоГрадсЬкоГо шЕриФа

Кілька років тому міліція проводи­ ла кампанію з забезпечення житлом дільничних інспекторів. У селах об­ ласті місцева влада купувала для них будиночки та проводила косме­ тичні ремонти, а потім запрошувала пресу, щоб показати, як дбає про своїх Аніскіних. Складніше питання вирішувалося у Кіровограді. Влада не мала фінансових можливостей купити квартиру для дільничних. Чи не тому один з кіровоградських шерифів, сім’я якого не мала жит­ ла, пішов на злочин, щоб знайти дах над головою. Усе почалося з того, що кірово­ градець Володимир М. купив у 1987 році будинок у мікрорайоні Олексіївка. Наступного року у ньо­ го народилася донька, а у 1992­му – ще одна. У 1997 році у будинку прописалася 60­річна мати чоло­ віка. А з грудня 2008 року разом з сім’єю Володимира М. став про­ живати дідусь Полікарп, 1910 року народження. Сталося це після того, як чоловік програв суд одному з кі­ ровоградських банків. Він узяв кре­ дит під заставу будинку і не повер­ нув його, а банк звернувся до суду. Кіровський райсуд 15 вересня 2008 року прийняв рішення про приму­ сове виселення з домоволодіння на Олексіївці сім’ї боржника та пере­ дачу будинку у власність банку. Ще через півроку за даною адресою прийшли працівники ВДВС Кірово­ градського міського управління юс­ тиції для виконання рішення суду. Але примусового виселення не від­ булося. А от дільничний Кіровського рай­ відділу міліції В., який на той час обслуговував Олексіївку, зробив це. Він брав участь у примусовому ви­ селенні мешканців даного будинку держвиконавцями. Повернувся до проблемного будинку через два тижні, 12 червня 2009 року. Підста­ ви були – начебто сусіди зателефо­ нували до міліції, що за даною адре­ сою відбувається сімейна сварка. Дільничний, який був у міліцейській формі, виштовхав двох мешканців будинку за ворота, туди ж вивів і дідуся. Є свідки, які стверджують, що це «виселення» було силовим, а одну з неповнолітніх дільничний на­ віть припнув кайданками до вино­ градника на подвір’ї. До того ж за­ ймався цим безчинством шериф не сам. Щоправда у подальшому, коли була порушена кримінальна справа, слідство так і не змогло встановити, хто допомагав міліціонеру. Члени сім’ї Володимира М. кілька разів дзвонили на номер «102» і просили, щоб на Олексїівку виїхав наряд мілі­ ції. Але ніхто так і не приїхав. Дове­ лося Володимиру М. наймати авто­ мобіль і відвозити членів родини до орендованої квартири. А у будинок на Олексіївку пере­ брався дільничний з дружиною. І проживав там шериф до 28 трав­ ня 2010 року, коли була порушена

кримінальна справа за ч.1 ст.365 КК України. Керівництво УМВС в області відразу після цього звіль­ нило дільничного з органів внутріш­ ніх справ. А нещодавно, 14 серп­ ня цього року, Кіровський райсуд призначив екс­міліціонеру 3 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно­роз­ порядних та адміністративно­гос­ подарських функцій строком на 2 роки та оштрафував на суму у 4250 гривень. Тож, якщо Апеляційний суд області залишить цей вирок у силі, то наступні 3 роки для колишнього шерифа дахом над головою буде тюремна стеля.

кожЕн ХочЕ Заробити

Як у Кіровограді продавали конфіскований автомобіль. У минулому номері ми повідомля­ ли де можна дізнатися про реаліза­ цію держорганами конфіскованого та арештованого рухомого і нерухо­ мого майна. Та виявляється, й тут не все в порядку. Наш читач Євген Андрущенко розповів про справу, яку нещодавно закінчили розгля­ дати у Кіровському райсуді міста Кіровограда. На лаві підсудних си­ діла громадянка Вилова (тут і далі назви та прізвища змінено – ïðèì. àâò.), колишня директорка приват­ ного підприємства «Ура». Її звину­ вачували у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч.4 ст.368­3 КК України). Підприємство, яке на той час очо­ лювала Вилова, спеціалізувалося на реалізації арештованого майна че­ рез аукціони, згідно з договором з Управлінням ДВС в області. Грома­ дянин Макаров марив власним ав­ томобілем. Протягом семи останніх років збирав на нього гроші. Але на новий автомобіль так і не спромігся назбирати. У березні цього року він вичитав у мережі Інтернет повідом­ лення, що ПП «Ура» з Кіровограда реалізовує легкові автомобілі, які були у користуванні, і ціни на які невисокі. Макарова зацікавив авто­ мобіль «Шкода». Чоловік поїхав до Кіровограда на проспект Правди, де знаходилося вищезгадане при­ ватне підприємство. Зайшовши до нього, він познайомився з жінкою, яка представилася директоркою. Вилова повідомила, що «Шкоду» він не зможе придбати, і що не все так просто у придбанні автомобіля через її підприємство. А потім дала зрозуміти Макарову, що придбання автомобіля через ПП «Ура» узгод­ жується особисто з нею, незважа­ ючи на проведення торгів. Далі Га­ лина Петрівна запевнила Макарова, що допоможе, але зробить це за окрему винагороду, для неї особис­ то. Сказала навідатися через кілька днів, а вона до того часу щось під­ шукає цікаве для нього. Через день Макаров знову при­ їхав до офісу ПП «Ура». Вилова повідомила радісну новину ­ вона знайшла недорогий автомобіль для клієнта ­ це «Шевроле Авео», 2007

року випуску, вартістю 35 000 гри­ вень. Така сума влаштовувала Ма­ карова. «Але ж ти розумієш, що це його офіційна ціна, а для тебе авто­ мобіль обійдеться у 45 000 гривень, ­ попередила директорка. ­ Різницю у 10 000 гривень треба передати мені особисто у руки». Чоловік по­ годився. «Кожен хоче заробити!» – пояснила свої дії директорка. Макаров запитав, чи можна огля­ нути автомобіль, перш ніж купувати його. «Без проблем! ­ відповіла Ви­ лова. ­ Але для цього треба поїхати в Олександрівку, де начальник ра­ йонної ДВС покаже тобі машину». Макаров поїхав з механіком, і той зробив висновок – машина у нор­ мальному стані, можна купувати за такі гроші. Макаров знову поїхав у Кірово­ град. Галина Петрівна ще раз на­ гадала, що офіційна ціна автомо­ біля 29 700 гривень, а решту – 15 300 гривень, він повинен віддати їй готівкою «в якості оплати за до­ помогу у придбанні автомобіля». У свою чергу вона гарантує, що тор­ ги виграє саме Макаров, бо вона не допустить до участі в аукціоні інших громадян, які виявлять ба­ жання купити даний автомобіль. А він має внести офіційно на рахунок ПП «Ура» 4142 гривні, які будуть за­ ставою його участі у торгах. А ще Макаров повинен знайти друго­ го учасника аукціону, краще свого знайомого, який також сплатить ту ж суму гарантійного внеску, а після проведення торгів йому ці гроші по­ вернуть. Макаров попросив Сидорову, і та погодилася. Потім вніс від її імені на рахунок ПП «Ура» гроші та по­ їхав з Сидоровою до офісу ПП, де написали заяви про участь у торгах. Аукціон відбувся через тиждень. Торги виграв Макаров, а директор­ ка отримала від нього винагороду у сумі 15 300 гривень. Після цього до офісу ПП «Ура» зайшли працівники Управління СБУ в області та задо­ кументували факт передачі хабара. Як встановило слідство, кірово­ градець Борисов також збирався придбати вищезгадане «Шевроле». Проте директорка Вилова не допус­ тила його до торгів, сказавши, що сама «не один рік працює на даній посаді, проте не може собі чи сво­ їм родичам придбати автомобіль за допомогою аукціонів». Директорку затримали 29 квітня цього року та відкрили криміналь­ не провадження за ч.4 ст.368­3 КК України. Проте 16 серпня Кіров­ ський районний суд перекваліфіку­ вав вчинене жінкою на ч.4 ст.368­3, оскільки доказів того, що вона ви­ магала у громадянина Макарова кошти, суду не надали, а суд їх не встановив. Суд призначив дирек­ торці покарання у вигляді штрафу на суму 8500 гривень з позбав­ ленням права обіймати керівні по­ сади в організаціях, діяльність яких пов’язана з реалізацією арештова­ ного та конфіскованого майна на один рік. В. Підвисоцький.

ДО РЕЧІ

наЙпопУлярніші марки б/в автомобілів Найпопулярнішими серед ужи­ ваних автомобілів в Україні назва­ ли ВАЗ, Opel і Volkswagen. Проте в кожному регіоні є свої переваги. На Західній Україні вважають за кра­ ще купувати іномарки, а в Східній Україні люблять витрачати гроші на автомобілі вітчизняного виробниц­ тва. Пальму першості у всіх регіо­ нах утримує ВАЗ, «Лада» і «Жигулі» в особливій пошані у жителів Кіро­ воградської, Сумської і Луганської областей. Жителі ж Волинської, Рівненської і Чернівецької областей

на ВАЗ звертають увагу найменше. Їх улюблена марка ­ Volkswagen. Що стосується автомобілів рідно­ го українського виробника, то вони найбільш популярні у запорожців. Тут ЗАЗ упевнено зайняв другу по­ зицію після ВАЗа. Також ЗАЗ по­ пулярні у луганців і автомобілістів Кіровоградської області, де авто­ мобілі цього виробника входять в п'ятірку найпопулярніших авто вто­ ринного ринку. Середній вік ужи­ ваних автомобілів, які продаються і купуються, ­ 14 років. Вартість їх,

в середньому, трохи більше 8 ти­ сяч доларів. Найбільш популярні ­ ВАЗ 21099, Chevrolet Aveo і Daewoo Lanos.

побУдУємо пам’ятник раЗом!

Члени громадської організації «Меморіал жертвам Голодомору» звертаються до громадян, яким небайдужа пам’ять про голодомор 1930­33 pp. в Україні долучитися до спорудження Меморіалу жертвам Голодомору, який буде збудовано в Кіровограді на Валах. Кошти можна надсилати за такими реквізитами: Громадська організація «Меморіал жертвам Голодомору» - ЄДРПОУ 38268273. р/р2600000016346 в AT «Укрексімбанк», МФО 323389.

№36 05.09.2013

11


12

інформація, реклама

№36 05.09.2013

ДОСЯГНЕННЯ

ФУНДАМЕНТАЛЬНО ВАЖЛИВО

ОЛЕНА КОВАЛЬОВА НАВЧАТИМЕТЬСЯ В СОРБОННІ МУЗИКА Й НЕРВОВА СИСТЕМА ДІТЕЙ ви­

сконалювали її в провідних вузах

пускниця Олена Ковальова стала

нашої країни. Лише цього року один

студенткою факультету права та

учень

політології Університету Сорбонна.

вступив до Київського національно­

Олена

го університету ім. Шевченка, двоє

Цьогорічна

кіровоградська

закінчила

Кіровоградську

СЗОШ №6 (директор Н. С. Крав­ ченко), де улюбленої французької мови її навчав В. О. Чеховський. Слід зазначити, що багато вихо­ ванців Віктора Олексійовича ста­ вали переможцями Всеукраїнських олімпіад із французької мови, удо­

досвідченого

Знаменитий оперний співак Лу­ чано Паваротті якось сказав: «Якщо дітей не привчили слухати музику із самих ранніх років, то їх тим самим позбавили чогось фундаментально важливого в житті». Музика впливає на настрій, кон­ центрацію, креативність і здатність до навчання. Нейронні зв'язки в мізках дітей формуються через дос­від і зміцнюються за допомогою повторень. Музика дуже важлива для розвитку мозку, оскільки допо­ магає створювати й зміцнювати ці

наставника

- до КПІ та ще одна учениця - до Львівського університету ім. Фран­ ка. А Олена, як ми вже говорили, здобуватиме освіту за кордоном. Вона вилетіла до Франції 3 верес­ ня, адже у Сорбонні навчальний рік починається пізніше, ніж у нас. Наш кор.

Палкі монологи двох колишніх

Він приніс копію журналу, де лише

казали і на екзамені, а потім іще й

викладачів – Кіровоградського

2-3 студенти стабільно відвідували

поскаржилися керівництву техніку­

національного технічного універ-

усі його заняття, інші на кінець на­

му на упереджене до них ставлен­

ситету і машинобудівного техні-

вчального року були не атестовані,

ня з боку викладача. Далі ці ж таки

куму, який перебуває у структу-

постає логічне питання, як же вони

студенти у присутності спеціальної

рі КНТУ, під час прийому голови

складали сесію, а чи й були до неї

комісії не змогли скласти екзамен

ОДА, можна охарактеризувати,

допущені бо на той момент чоловік

на комп’ютері кілька разів поспіль,

перефразувавши вислів із відо-

у КНТУ уже не працював.

комп’ютерна програма сама фік­

Тож відповідь на це питання має

сувала правильні-неправильні від­

отримати департамент освіти та

повіді і виставляла оцінки, тож за

науки ОДА на офіційний запит до

таких умов людський фактор на них

добре знаний у Кіровограді нещо­

Кіровоградського

певно що мало впливав.

давно вийшов на заслужений від­

технічного університету. Андрій Ні­

Озвученими фактами Андрій Ні­

починок, скоріш за все, він би іще

колаєнко доручив профільному де­

колаєнко дуже зацікавився, пору­

продовжував працювати, але ж не

партаменту детально відпрацювати

шені питання він триматиме на осо­

за таких умов. Віддану науці і педа­

і перевірити надані факти.

бистому контролі. Офіційні відповіді

мого кінофільму, – за державу, тобто за університет, прикро. Один із них - викладач з ім’ям,

національного

гогічній діяльності людину навряд

Подібна ситуація виникла в роботі

чи влаштує той факт, що студенти

і у молодшого колеги із машинобу­

відверто нехтують навчальним про­

дівного технікуму – його звільнили,

цесом, відвідування занять прак­

аргументувавши це систематичним

тично на нулі, а ще адміністрація

невиконанням обов’язків. А якщо

навчального закладу на це мало

бути відвертим, так вважає викла­

зважає. Яскравий доказ тому ба­

дач, за безкомпромісне ставлення

калаври 2012 року випуску, саме з

до студентів-прогульників. На пари

четвертим курсом перед виходом

не з’являлися, лабораторних робіт

на пенсію і працював викладач.

не зробили, відповідні знання по­

У ДОБРІ РУКИ Допоможіть знайти нових госпо­ дарів для одномісячного цуценяти"лабрадорчика" та маленької Бу­ синки, бо не можу тримати їх через сімейні обставини. Тел.: 099 292 41 02. Прошу не відкладати із дзвін­ ком!

керівництва КНТУ на запити депар­ таменту освіти покажуть, наскільки серйозну розмову матиме очільник області із нинішнім ректором тех­ нічного університету, не виключено що й в присутності Міністра освіти і науки України. Офіційний сайт Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Футбол

ВДАЛИЙ ТУР

У матчі 8-го туру 1-ї ліги чемпі­ онату України ФК «Полтава» та ФК «Зірка» зіграли унічию - 0:0. Ця ду­ ель була примітна тим, що нинішній наставник полтавчан Ілля Близнюк у минулому сезоні тренував кірово­ градців. «Зірка», яку зараз очолює Микола Федоренко, не пропустила і повезла з Полтави одне очко. І це при тому, що з 58-ї хвилини гості грали в меншості. ПФК "Олександрія" також зіграв унічию з «Олімпіком» у Донецьку. Рахунок матчу 2:2. В олександрій­ ців відзначилися Зейналов на 33-й хвилині та Басов на 36-й. А от «Украгроком» отримав пер­ шу домашню перемогу у 1-й лізі

на 33-й хвилині зустрічі рахунок відкрив Фальковський, а в компен­ сований арбітром час Боровський потужним ударом поставив крапку у цьому матчі, подвоївши перевагу господарів. Після восьми турів ПФК «Олек­ сандрія» поділяє перше місце з ал­ чевською «Сталлю» - в обох команд по 16 очок. Кіровоградці на восьмо­ му місці (11 очок), а «Украгроком» піднявся на 12 місце (9 очок). У наступному турі, матчі яко­ го пройдуть 7 та 8 вересня, ПФК «Олександрія» прийматиме ФК «Суми», ФК «Зірка» гратиме вдома з донецьким «Олімпіком», а «Укр­ агроком» поїде в Охтирку на матч з «Нафтовиком-Укрнафтою». Наш кор.

обробка звукової інформації.

Гість редакції

ОСВІТА

Колишні викладачі КНТУ розповіли про проблеми вишу голові облдержадміністрації

нейронні зв'язки, від яких залежить

ГОЛОС ВАЛЕРІЯ ПАНКОВА ЗНАЮТЬ УСІ ДІТИ Минулого тижня гостем редакції був Валерій Панков російський співак з чотирьохоктавним звуковим діапазо­ ном. Але відомий він іншим. «Чіп і Дейл поспішають на допомогу», «Качині історії», «Пригоди ведмедиків Гаммі», «Чудеса на віра­ жах» - пісні до цих та інших популярних мультфільмів вико­ нав саме він, пере­ мігши в 1991 році у кастингу компанії Walt Disney. Американці прослухали більше тридцяти російських виконавців, але так і не зробили вибір, - гово­ рить Валерій. – Потім випадково почули моє виконання, і після пер­ шого прослуховування ми підписа­ ли контракт. З дитинства Валерій займався спортом - спочатку футболом, по­ тім важкою атлетикою, мав перший юнацький розряд. Співав у шкіль­ них концертах, в інститутському ансамблі. Закінчив Московський авіаційний інститут. Працював у Ка­ рельській філармонії. Познайомив­ ся там з майбутньою дружиною, тенор-саксофоністкою Ларисою. Хоча музичної освіти не має, зате природа дала унікальну здатність одночасно відтворювати голо­ сом мелодію у супроводі звучання ритм-секцій. Виступав на естраді з номером, в якому співав голосами Робертіно Лоретті, Луї Армстрон­ га, Пола Маккартні, Кріса Нормана, Сьюзі Кватро. - Важко й пригадати з ким з відо­ мих російських співаків не виступав разом у концертах, - говорить Ва­

лерій. – Напевне що лише з Леон­ тьєвим і Софією Ротару. У музичному спектаклі «Металіст» на основі мюзиклу «Вулиці» викону­ вав одну з головних ролей. - Пропонували співати Христа у мюзиклі «Ісус Христос – суперзір­ ка», але я відмовився. Пояснив це так: люди візьмуть диск у руки, по­ дивляться, хто співає Христа - а там я, виконавець пісень у «Качиних іс­ торіях»! Тож я узяв партію апостола Петра, допомагав у всіх хорах. У музичному фільмі Гахокії «Якщо хочеш бути щасливим» Валерій Панков зіграв казкового Івануш­ ку і сучасного хлопця. Брав участь більш ніж у п’ятистах теле- і радіо­ проектах. Записав десять сольних альбомів. Постійним співавтором Валерія і учасником дуету є дружи­ на Лариса. - Ми з Ларисою щоліта приїжд­ жаємо у Кіровоград – тут живуть її мама та сестра. Коли запропонува­ ли виступити перед кіровоградця­ ми, ми погодилися. Тож приходьте у клуб «Вікторія» 6 вересня. В.Підвисоцький.


№36 05.09.2013

Інформація


№36 05.09.2013

Інформація, реклама


18

калейдоскоп

№36 05.09.2013

З полиці архіваріуса

ГАЗЕТА „ГОЛОС ЮГА“, м. ЄЛИСАВЕТГРАД, ВЕРЕСЕНЬ 1905 РОКУ

* Международный конгресс антиалкоголиков. 29 августа в Будапеште открылся международный конгресс деятелей по борьбе с алкоголизмом, который продлится до 5 сентября. Конгресс очень многолюдный, есть предста­ вители всей Европы, Азии и Африки. Членом конгресса из нашего города состоит Н.А.Пашковский. • Почтовый рекорд. Местный житель господин Р-н доставил нам, врученное ему три дня тому открытое письмо, которое было от­

правлено из Самары 31 ян­ варя 1901 года и прибыло в Елисаветград 2 февраля того же года. Таким образом, это письмо валялось на нашей почте четыре года и семь ме­ сяцев. Большую быстроту в сношениях по почте и пред­ ставить себе трудно, да и же­ лать нельзя. • Новость. Ковка лошадей без гвоздей. Изобретение продается с привилегией. Елисаветград, Херсонской губернии, Невская улица, дом Ракуленко. Об условиях узнать у господина Шкатова. • Фотография Плетце-

ра, Дворцовая улица, выдает господам, заказывающим не менее одной дюжины кабинетных или визитных кар­ точек, большой увеличенный портрет с того же самого снимка, цены доступны. • Объявление о розыске. Сын мой, Антон Яровой, 14 лет, месяц тому назад ушел из дома и до сего времени неизвестно, где находится. Убедительно прошу лиц, зна­ ющих его местопребывание, сообщить об этом редакцию «Голоса Юга“. Семен Яровой.

Це було

УНІКАЛЬНІСТЬ КІРОВОГРАДСЬКОГО ПАМ’ЯТНИКА ЛЕНІНУ

У

радянські часи цент­ ральна вулиця кожно­ го населеного пункту но­ сила ім’я вождя світового пролетаріату, і майже у кожному населеному пункті стояв пам’ятник Леніну. Було кілька таких пам’ятників і у Кі­ ровограді. Та мало хто знає, що історія встановлення кі­ ровоградського пам’ятника унікальна. Він був першим бронзовим пам'ятником Ле­ ніну в СРСР, встановленому після смерті Володимира Іл­ ліча. Уже 31 січня 1924 року, тобто через 10 днів піс­ ля смерті Леніна, міський окружний виконавчий комі­ тет прийняв постанову про створення спеціальної ко­ місії з увіковічнення пам'яті "вождя світового пролетарі­ ату". Ініціатори споруджен­ ня пам'ятника звернулися до свого земляка Зінов’єва, який на той час був членом

Політбюро ЦК ВКП (б), першим секретарем Ле­ нінградського губкому партії. Зінов’єв не міг від­ мовити собі в задоволенні бачити у місті свого імені перший пам'ятник вож­ деві. Проект пам'ятника розробив ленінградський скульптор Манізер. Він побував у Зінов’євську, і вирішив, що більше під­ ходить для пам’ятника площа Революції. Пізніше реконструйовану площу перейменували у парк Ле­ ніна. Наприкінці вересня 1925 року бронзову фігуру вождя заввишки 2,6 метра доставили на спеціальній за­ лізничній платформі до місця призначення. Чотириметро­ вий п'єдестал з граніту ви­ готовили майстри Капустін­ ського кар'єру під наглядом архітектора Чернишева. 7 листопада 1925 року у цент­ рі площі пам'ятник урочисто відкрили. Під час окупації Кірово­ града фашисти знищили комуністичну святиню. Але вже у травні 1944 року фі­ гуру тимчасово відновили у гіпсі, а потім у 1947 році і в бронзі. Вона й досі стоїть у парку, який нині називається Ковалівським. І цей Ленін у Кіровограді сьогодні єдиний. Інші, гіпсові, один з яких, приміром, стояв біля будів­ лі педінституту, зняли на тій підставі, що він був виготов­ лений з неміцного матеріалу. Зелений від бронзи Ілліч сьогодні стоїть посеред пар­ ку на постаменті з червоного

граніту. Одна рука у кишені, іншою тримається за полу піджака. Але навряд чи це той екземпляр, який встановили у 1947 році. Як стверджує наш читач, ветеран органів внутрішніх справ Василь Сто­ яновський, пам’ятник Леніну у парку встановлювали і у 1967 році. - Я тоді працював заступ­ ником начальника Кірово­ градського міського відділу міліції, - пригадує Василь Ни­ кифорович. - У мої обов’язки входило керівництво служба­ ми охорони громадського по­ рядку, зокрема і патрульною службою міліції міста. У тому році у Кіровоград потягом привезли пам’ятник Воло­ димиру Іллічу. З залізничної станції його доставили авто­ мобілем у парк. Пам’ятник був у дерев’яному ящику, набитому стружкою, щоб не зіпсувався при транспорту­ ванні. Автокран зняв ящик з плат­ форми вантажного автомо­ біля і поклав на асфальт у центрі парку. Стояновському доручили організувати охо­ рону ящика, поки не вста­ новлять пам’ятник. Василь Никифорович проінструкту­ вав двох міліціонерів-сер­ жантів, які щоночі повинні були чергували у парку. Пері­ одично Стояновський прере­ віряв несення ними служби. Та оскільки пам’ятник не по­ спішали встановлювати, і він лежав більше тижня, то мілі­ ціонери-сторожі приспали свою пильність. Якось уночі вони вирішили піти додому

подрімати кілька годин – а що може трапитися з ящи­ ком, кому він пот­ рібний? І саме цієї ночі сталася над­ звичайна подія. Чи то випад­ ковий перехожий, чи хтось спеціально кинув у ящик не­ допалок цигарки і тирса по­ чала тліти. Поки це помітили і викликали у парк пожежни­ ків, дерев’яний ящик згорів дотла. Та ще й під час гасіння пожежі незграбні пожежни­ ки шлангом відірвали вож­ дю носа, а також, напевне, шлангом, позбавили Ілліча правої руки. Тож коли на міс­ це пригоди у парк прибуло керівництво міськкому пар­ тії, то пам’ятник Леніна мав, м’яко кажучи, непривабливий вигляд. - Важко передати моє са­ мопочуття, - говорить Сто­ яновський. Керівництво

З А К А Б С Л У К

А М Ц Т А С А С Т М А А Р Т И Н А А Б Р К А Д У Б Л Е А Н Т А Н Т А Ю Д А Т А Р Х У Р І І Д А Й Т Е

З О Б Ш Л А Г

Р А П І Р А

Я Т А Г А Н

Т Р І С Т О Р И Н А П А ДЖ М І П Н И К К С К А Л И

ОТВЕТЫ НА КРОССВОРД ПРОШЛОГО НОМЕРА ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 1. Грамота. 5. Поганка. 8. Фоменко. 11. Станица. 13. Силикат. 15. Дири­ жабль. 17. Чинар. 18. Ливны. 19. Кар­ тограф. 23. Марабу. 25. Ураган. 28. Балл. 29. Эпир. 30. Молоко. 34. Ин­ фант. 37. Кавалерия. 40. Редут. 41. Корма. 42. Гибралтар. 45. Мурашко. 47. Албания. 49. Водород. 50. Агрип­ па. 51. Иджеван.

ПО ВЕРТИКАЛИ: 2. Риторика. 3. Они. 4. Афалина. 5. Посылка. 6. Гол. 7. Крапинка. 9. Мели. 10. Нара. 12. Наваха. 14. Ин­ дира. 16. Жмот. 19. Кубок. 20. Рылов. 21. Репер. 22. Фурия. 23. Мим. 24. Рол. 26. Гоа. 27. Нут. 31. Оренбург. 32. Опушка. 33. Елка. 35. Фронда. 36. Немезида. 38. Алисова. 39. Иравади. 43. Рейд. 44. Лувр. 46. Шип. 48. Беж.

М А Л Ь Т А

міськвідділу міліції чекало суворого покарання. Най­ менше чого ми боялися, так це звільнення з займаних посад. А могли й відправити охороняти інший пам’ятник Леніну, десь на Камчатці чи Сахаліні. Якби не замполіт міськвідділу міліції Петренко, не виключено, що так і було б. Володимир Іонович влад­ нав це питання у міськкомі компартії таким чином, що я та мої колеги відбулися лег­ ким переляком. Пам’ятник відмили, пофар­ бували і оперативно встано­ вили на п’єдестал. Потім ще довго колеги підсміювалися над Стояновським, що це він спалив вождя світового про­ летаріату. А пам’ятник і досі стоїть посеред Ковалівського парку. В.Поліщук.

КРОССВОРД ПО ГОРИЗОНТАЛИ: 3. Остров в Средиземном море. 5. Персонаж («Шинель» Н.Гоголя). 10. Прыг-… 15. … про белого бычка. 18. Штат в США. 19. Цирковая площад­ ка. 20. Возлюбленная Петрарки. 21. Пещера. 22. Давно минувшее вре­ мя. 26. Ткань. 27. Древнегреч. историк и географ. 28. Из сем. медведей (Сев. Америка). 29. Игра. 31. Озеро в Украине. 32. Морской рак. 34. Жу­ ков (т/с «Ликвидация»). 36. Горная система в Центр. Азии. 37. Электромаг­ нитный прибор (в автомобилях). 41. Цвет, «боевой». 43. Раздел книги. 44. Мошенническое дело. 45. Лев в воротах. 47. Оболочка плодов. 48. Колпак для лампы. 51. Лошадка. 52. Газета итальянских коммунистов. 53. Много­ ствольное арторудие (16-17 вв.). 54. Биополе. 56. Холм близ Иерусали­ ма. 58. Фокс (т/ф «Место встречи изменить нельзя»). 62. Часть ружья. 66. Вода, латинская. 69. Лес, поваленный бурей. 71. Туловище человека. 73. Башня при мечети. 74. Дачный участок (шутл.). 75. Польза. 77. Исполнитель гл. роли в т/ф «Эзоп». 81. Ловкий обманщик. 82. Американский страус. 83. Ан­ самбль-восьмерка. 84. Сорт ниток для вышивания. 85. … городить. 86. Знак препинания. 87. Город в Казахстане. 88. Приют. ПО ВЕРТИКАЛИ: 1. Музпроизведение в оживленном темпе. 2. Газ. 3. Тянут и разводят. 4. Дере­ во. 6. Предупреждение об опасности. 7. Чепуха. 8. Страна в Южн. Америке. 9. Острый шпиль здания. 11. Общее наименование струнных клавишных музин­ струментов. 12. Противник Рима. 13. Птица. 14. Встает рано. 16. Город юных влюбленных. 17. Краснодарский ФК. 23. Предметы торговли. 24. На чужой … не накинешь платок. 25. Муж. имя. 29. Простак. 30. Персонаж («Казаки» Л.Толстого). 32. Остроумный. 33. Летчик-космонавт. 35. Певица Клавдия … 38. Белое сухое вино (Грузия). 39. Ударный музинструмент. 40. Бег, затяжной. 42. Опера С.Рахманинова. 46. Сплав железа с никелем. 49. Лодка, индей­ ская. 50. Поручитель. 51. Марка сигарет. 55. Многоглазый великан-сторож (гр. миф.). 57. Адонис (растение). 59. Итальянская духовная нелитургическая песня (13-16 вв.). 60. Всему свое… 61. Набросок. 63. Гл. маршал авиации, дважды Герой Сов. Союза. 64. «Рука», рачья. 65. Переводный вексель. 67. Охранное подразделение. 68. Добавка к мясным блюдам. 70. Руководитель вуза. 72. Город в Подмосковье. 76. Выбивают клином. 77. Река, тбилисская. 78. Подделка. 79. Добрый крокодил. 80. Север. 81. Каша, восточная.

Е Т И Л Е Н

У Р А Н А Т

РЕКЛАМА 22-04-84

ОСЬ ТАК

УСЬОГО ЛИШЕ ОСВІТНЯ ПРОГРАМА… В Іспанії можна пройти на­ вчання на курсі проституції й одержати диплом. За 100 євро студенти дізнаються про історію проституції від найдавніших часів до наших днів, навчаться користувати­ ся еротичними іграшками, а також отримають знання про популярні позиції, описані в Камасутрі. З останніх двох предметів передбачається і теорія, і практика. Проституція приносить Іс­ панії мільярди євро щороку, незважаючи на те, що це католицька країна, і секс за гроші в ній незаконний. Тоді ж як дозволили ці курси? А в їх рекламі курси позиціону­ ються як освітня програма з історії, правил і законному регулюванню проституції в Іспанії.


у сімейному колі, реклама ЗДОРОВ’Я

ЯК ЗМІЦНИТИ ЗУБИ

Б

агато людей не вірять, що можна зміцнити зуби, не ви­ трачаючи великих грошей на до­ помогу фахівців. Але, насправді, народна медицина має в своєму арсеналі безліч засобів зміцнення зубної емалі в домашніх умовах. І методи ці вдосконалювалися та пе­ ревірялися поколіннями різних лю­ дей, отже, їхня велика ефективність - безперечна. Найдієвіший спосіб зміцнення зу­ бів, коли вони хитаються, - молоко. Але воно повинне бути натураль­ ним, а не зробленим із порошкової суміші, яких безліч пропонує торго­ ва мережа. Вибирайте молоко без усіляких добавок і найжирніше. Як же лікуватися молоком? В склянку молока додайте 3 краплі олії чайного дерева та полощіть цим розчином рот. Засіб легко справляється зі шкідливими мікро­ бами та сприяє поліпшенню вашого дихання. Якщо робити такі полос­ кання регулярно, то ви не тільки зробите міцнішою емаль своїх зу­ бів, але й уникнете карієсу. Також, щоб зміцнити зуби, їжте якомога більше продуктів, що міс­

тять кальцій і фтор. Якщо бажаєте зміцнити й ясна, то споживайте більше твердих продуктів, напри­ клад яблук. Вітаміни, які зміцнють зуби. Насамперед це вітамін D. Серйоз­ но підійдіть до вибору зубної пасти та самого процесу чищення зубів, адже щодня полоскати рот моло­ ком ви, можливо, не захочете, а от зуби чистите регулярно. Зрозумі­ ло, паста повинна містити кальцій і фтор, як уже було сказано вище. Альтернативні способи, як зміцнити зуби. Розтопіть 100 г бджолиного воску. Додайте 50 г меду, 10 крапель лимонного соку і 3 краплі м’ятної олії. Перемішайте до утворення однорідної маси. Дайте охолонути, зробіть невеликі кульки, жуйте їх по 3–4 р. на день - це чудово зміцнить зубну емаль і ясна. Також корисно для зміцнення зу­ бів жувати кісточки лимона, адже до їхнього складу входять кальцій і фосфор, необхідні для нормально­ го розвитку та росту зубів. Ще один чудовий засіб для зміц­ нення зубів - такий. 0,5 скл. коренів аїру добре подрібніть, залийте їх 0,5 л горілки, залишіть настоюва­ тися протягом тижня. Паралельно з цим залийте 10 г натертого прополісу 0,5 л горілки, залишіть на тиждень. Після цього процідіть на­ стоянки. Візьміть по 1 ч. л. кожної з них. Цією сумішшю полощіть рот протягом місяця перед відходом до сну.

ПРОБЛЕМА

ПІТНІЮТЬ ДОЛОНІ Із пітнінням долонь має справу багато людей. Для жінок - це особистий дис­ комфорт, для чоловіків незручності в спілкуванні, адже вони при зустрічі тиснуть руки один одно­ му. Медики часто назива­ ють пітніння локальним гіпергідрозом. Найчасті­ ше причиною недуги є неправильна робота вегетативної нервової сис­ теми та постійні стреси. Рідше до захворювання приводять порушен­ ня в роботі шитовидної залози або надниркових міхурів. Звичайно лі­ карі при пітнінні долонь радять про­ тирати їх слабким розчином фор­ маліну, таніну, глутаральдегіду або гексахлориду алюмінію. Але, як і всі ліки, ці теж мають побічну дію. Тому все частіше для зняття проблеми з пітнінням долонь використовують народні засоби. Особливо ефективні ванночки з трав. Наприклад такі: * Візьміть 50 г кори дуба, 1 ст. л. яблучного оцту й 1 л води. Подріб­ ніть дубову кору, залийте її кипля­ чою водою та кип’ятіть 30 хв. Отри­ маний відвар процідіть, додайте яблучний оцет і розведіть водою до отримання кольору темного пива. Покладіть руки у теплу ванночку та

тримайте 10-15 хв. Висушіть руш­ ником. Таку ванночку рекоменду­ ється робити перед сном 1-2 тижні. * Змішайте 1 ст. л. трави польо­ вого хвоща й 1 ст. л. квітів календу­ ли. Залийте їх 0,5 л киплячої води та дайте настоятися 20-30 хв. По­ тримайте руки у настої 15-20 хв. і промокніть серветкою. Трав’яна ванночка буде ефективною, якщо робити цю процедуру щодня 2-3 тижні. * При пітнінні долонь добре до­ помагає й ванночка з кори дуби та трави звіробою. Візьміть по 1 ч. л. кожного з інгредієнтів і залийте їх 2 скл. окропу. Прокип’ятіть суміш на повільному вогні 10 хв. і процідіть, поки вона зовсім не охолола. До­ дайте 3 ч. л. оцту. Опустіть руки у теплий відвар і тримайте, поки вода не стане прохолодною. Висушіть руки рушником. Робіть ванночку щодня 1-2 тижні.

говорять, що най­ Дослідники більш надійний спосіб схудну­

ти полягає в збільшенні частки води в раціоні. Був проведений експеримент, у ході якого учасники групи, що пили воду до їди, у середньому скинули на 1 кг більше, ніж добровольці з іншої групи, які споживання води не збільшили. Досліди довели: до­ тримуючись будь-якої дієти, нама­ гайтеся пити більше води — це до­ поможе ефективніше забрати зайві кілограми. Один з дослідників, Бренда Деві,

співробітник Технологічного універ­ ситету Вірджинії, США, пояснила, що вода пригнічує почуття голоду, і людина споживає менше калорій, що поліпшує результати будь-якої дієти. Ребекка Макельбауер із ме­ дичного центру Шаріте при Бер­ лінському університеті певна, що саме відчуття ситості, яке дає вода, дозволяє людині підсилити ефект зниження ваги. За словами Ребек­ ки, вода ще й збільшує витрату енергії організмом, що сприяє спа­ люванню надлишків калорій. Учені радять кожній дорослій лю­ дині випивати до 2,5 літра рідини в день. Але це стосується й усієї во­ логи, що втримується в продуктах харчування. А ще не варто пити за­ надто багато фруктових соків — у них забагато цукру, що не допомо­ же в боротьбі із зайвими кілограма­ ми.

19

РОСЛИНА-ЗЦІЛИТЕЛЬ

КИЗИЛ

* Якщо вам необхідний сечогінний або жовчогінний ефект від кизилу, то можете приготувати та­ кий настій. Залийте 1 ст. л. листя кизилу склянкою окропу. Закривши ємність кришкою, помістіть її на во­ дяну баню та потримайте близько 15 хв. Дайте відвару охолонути та процідіть. Приймайте по 1/3 склян­ ки перед їдою 3 р. на день. * Вас мучить пронос? Залий­ те 1 ст. л. плодів кизилу склянкою окропу, дайте трохи настоятися та приймайте ліки протягом доби. Речовини, котрі містяться в кизи­ лі, ефективно очищують організм і прискорюють процес обміну речо­ вин у ньому. Зокрема, кизил спри­ яє виведенню сечової та щавлевої кислоти. * Хворим на цукровий діабет допоможе сік зі свіжих плодів ки­ зилу. Тільки зверніть увагу на ре­ акцію вашого організму на нього. Для початку приймайте по 50-70 г соку кизилу за півгодини до їди.

Якщо організм не «відповість» на це негативною реакцією, дозу поступово збільшуйте до склянки. * Корисні властивості ки­ зилу допоможуть впоратися з недокрів’ям, подагрою, а також відновити правильний метаболізм в організмі. Для цього потрібно залити подріб­ нені листя та гілочки кизилу окропом у співвідношенні 1 ст. л. на склянку окропу та при­ ймати цей відвар по 3 ст. л. 3 р. на день. * Кизил може стати в нагоді й при лікуванні ревматизму. Залийте 1 ч. л. коренів кизилу 2 скл. води та варіть 15 хв. Залишіть відвар на­ стоюватися 2 год., попередньо об­ горнувши ємність рушником. При­ ймайте по 2 ст. л. відвару 3 р. на день. * При сезонному авітамінозі 1 ст. л. плодів кизилу залийте 2 скл. окропу та прокип’ятіть ще півгоди­ ни, потім процідіть і доведіть обсяг

отриманого відвару до початкового простою кип’яченою водою. При­ ймайте по 1/3 скл. відвару 3 р. на день. * Для зміцнення організму ді­ тям можна зварити кисіль із роз­ рахунку 3 ст. л. свіжих плодів на склянку води. Давайте дітям пити такий кисіль по 1/3 скл. 3 р. на день до прийому їжі. * Щоб позбутися застуди, потріб­ но їсти варення з кизилу, а при гри­ пі, кору, ангіні, скарлатині та рахіті - свіжі та сушені плоди.

СМАЧНОГО

СТРАВИ З СОЛОДКОГО ПЕРЦЮ тертці, з’єднайте з маслом, жовтим перцем, шинкою та петрушкою. До­ бре перемішайте. Цією масою на­ фаршируйте червоні перчини та поставте до холодильника на 1-1,5 год. Листя салату помийте, об­ сушіть, розкладіть на блюді. Фар­ шировані перчини гострим ножем поріжте кружками. Розкладіть на листках салату. Прикрасьте гілоч­ ками кропу.

ПЕРЕЦЬ, СМАЖЕНИЙ У ПАНІРОВЦІ

ЗАКУСКА З ПЕРЦЮ

170 г вершкового масла, 6 солодких червоних перчин, 1 жовта солодка перчина, 200 г шинки, 20 г зелені петрушки, 180 г твердого сиру, 60 г листового салату, сіль, червоний мелений перець, гілочки кропу для прикрашання страви. Масло поріжте кубиками, дайте постояти 10 хв. при кімнатній тем­ пературі та розімніть виделкою. У червоних перчин зріжте „кришечки“ з плодоніжками та видаліть сер­ цевину. Жовту перчину почистіть і дрібно поріжте. Шинку поріжте ма­ ленькими кубиками. Петрушку дріб­ но поріжте. Сир натріть на дрібній

чини бланширувати 5-7 хв. у підсо­ леній воді, витягнути, дати охоло­ нути. Дрібно нарізати, перемішати з маслом, подрібненим плавленим сиром, кропом. Збити суміш. Ви­ користовувати для намазування бутербродів (для них бажано брати житній хліб).

ПЕРЕЦЬ, ФАРШИРОВАНИЙ БАКЛАЖАНАМИ

4 солодкі перчини, 1 ч. л. дрібно нарізаного кропу, 50 г вершкового масла, 100 г плавленого сиру, сіль. У перчин вирізати плодоніжки, зрізати гострі кінці. Промиті пер­

8 солодких болгарських перчин, 2 баклажани, 0,5 голівки часнику, 2,5 ст. л. олії, 1 помідор, сіль, чорний мелений перець, лимонна кислота та зелень петрушки за смаком. М’ясисті солодкі перчини спекти до м’якості, дати охолонути, почис­ тити так, щоб перчини залишилися цілими. У баклажанів зрізати пало­ доніжки, зробити кілька надрізів і спекти. Витягнути м’якоть, ретель­ но розім’яти виделкою. Посолити, поперчити, додати подрібнений часник, трохи лимонної кислоти й олію. Наповнити підготовлені пер­ чини отриманою сумішшю, виклас­ ти на блюдо. Побризкати олією, дати добре охолонути. Прикрасити шматочками помідорів і гілочками зелені петрушки.

смаженою цибулею. На сковороду, де смажилися баклажани, поклас­ ти томат-пюре й сметану, змішати, дати прокипіти. Цим соусом полити баклажани. Страву притрусити по­ дрібненою зеленню.

олію, подрібнену лимонну цедру та вичавити сік лимона. Все перемі­ шати, поставити на вогонь на 5-10 хв. Часто помішувати, щоб страва не пригоріла. Охолодивши, пере­ класти у салатницю.

САЛАТ ІЗ ЯБЛУК, МОРКВИ, ГОРІХІВ

ПОМІДОРИ, ФАРШИРОВАНІ ЗЕЛЕННЮ

400 г солодкого болгарського перцю, 2 ст. л. борошна, 2 яйця, 100 г білого хліба, 2 ст. л. вершкового масла, сіль, прянощі, зелень. Солодкі перчини спекти в духовці до готовності. Зняти шкірку, вида­ лити насіння. Посолити, запаніру­ вати в борошні, змочити у збитих яйцях, запанірувати в крихтах хліба й обсмажити в сковороді з розігрі­ тим маслом. Подавати гарячими, посипавши зеленню.

ПАСТА З ПЕРЦЮ

ЗА РЕЦЕПТАМИ ЧИТАЧІВ

БАКЛАЖАНИ ЗІ СМАЖЕНОЮ ЦИБУЛЕЮ

2 баклажани, 2 цибулини, 3 ст. л. борошна. 1/2 скл. сметани, 1 ст. л. томату-пюре, 3 ст. л. олії, сіль, зелень. Баклажани почистити, ошпари­ ти, нарізати тонкими шматочка­ ми. Посолити, обваляти в борошні й обсмажити. Окремо підсмажити цибулю (кільцями). Баклажани ви­ класти на блюдо, чергуючи їх зі

300 г яблук, 200 г моркви, 100 г ядер грецьких горіхів, 2 ст. л. майонезу. Яблука почистити, нарізати тон­ кими шматочками. Моркву натерти на крупній тертці або порізати со­ ломкою. Ядра горіхів порізати (не дрібно). Всі інгредієнти змішати та заправити майонезом.

ІКРА З БУРЯКА

1/2 великого буряка, 2 ст. л. олії, 1/2 ст. л. цукру, 1/2 лимона. Варений буряк перемолоти. В отримане пюре покласти цукор,

СХУДНУТИ – ЦЕ ПРОСТО

ПИЙТЕ ВОДУ!

№36 05.09.2013

4 помідори середньої стиглості, по 2 ст. л. дрібно порізаної зелені петрушки та кропу, 1-2 зубці часнику, сіль, чорний мелений перець на смак, по 2 ч. л. майонезу та сметани або 4 ч. л. майонезу. До дрібно порізаної зелені дода­ ти дрібно посічений часник. Виїмки у помідорах посолити, посипати перцем і заповнити підготовленим фаршем. Полити сумішшю сметани та майонезу. О. Гаврилова. м. Кіровоград.

ПОРАДИ

ЯК ПРАВИЛЬНО БУДУВАТИ СТОСУНКИ З ТУШШЮ

Використовуючи туш, робіть три такі головні кроки: 1. Починайте фарбувати вії біля коренів, переміщуючи щіточку зліва направо. Це надасть віям додаткого об’єму та довжини. 2. Щіточкою робіть рухи знизу догори. Профарбуйте вії до самих кінців. 3. Закрийте очі та пройдіться щі­ точкою від початку вій до кінців, зні­ маючи грудочки та розчісуючи вії. Вії, підкручені догори, роблять погляд відкритим і неповторним. Підкрутити вії можна так: візьміть чисту щіточку від туші та підкрутіть ще вологі від туші вії. Не забувайте мити щіточку перед кожним її вико­ ристанням. Не бійтеся використовувати кольорову туш. Класичні пра­ вила макіяжу диктують, що чорна туш підходить усім. Однак не за­ бувайте, що блондинкам потріб­ но бути акуратними з чорним ко­ льором, адже кілька шарів чорної туші на віях можуть зробити образ вульгарним і грубим. Світловоло­ сим дівчатам для денного макіяжу

краще використовувати коричневу або сіру туш. Чорна ж туш незамін­ на для вечора. Про всяк випадок запам’ятайте: синя туш може ви­ гідно відтінити блакитні очі, зелена - смарагдові, а ось фіолетова туш ідеально підходить карооким дівча­ там. Віддавайте перевагу тонким і коротким щіточкам для вій: вони дозволяють краще профарбувати вії в куточках очей. Не забувайте припудрювати нижню повіку перед нанесенням туші. У такому випадку часточки туші, які обсипаються протягом дня, буде легко змахнути щіточкою або ватним диском, не зіпсувавши макіяжу. Профарбовуйте нижні вії. Для того, щоб очі здавалися більш ви­ разними, профарбовуйте і нижні вії, але робіть це дуже акуратно. Ніколи не наносьте другий шар туші, поки не висох перший. Тільки за такої умови вії ма­ тимуть об’ємний вигляд. Не опускайте щіточку в тюбик

кілька разів підряд. Так у тюбик із тушшю потрапить повітря і скоро­ тить строк її служби. Просто вмо­ чіть щіточку в туш і прокрутіть її там кілька разів. Змиваючи туш, стежте, шоб вона не потрапила на ніжну шкіру під очима. У дівчат і жінок із чутливою шкірою це часто викликає мікроподразнення, від яких на ра­ нок можуть з’явитися набряки під очима. Правильно робити демакіяж так: підкладіть під нижні вії сервет­ ку або ватний диск і закрийте очі. Проведіть по віях ватним тампоном, змоченим у засобі для зняття макі­ яжу. Туш залишиться на серветці, а шкіра не постраждає.


20

сеанс ВідпоЧИнку, реклама

№36 05.09.2013

Сприятливий тиждень для діло­ вого життя та службової кар’єри. Налаштуйтеся на виконання будь­ Овен якої рутинної роботи, що вимагає посидючості, концентрації сил, ува­ ги і продемонструйте свою працьовитість. Період обіцяє щось незвичайне, раптове і несподіване. У сім’ї можливі конфлікти. Тиждень принесе таємниці та інтриги. Не варто робити життєво важливого вибору. Непоганий час Телець для розвитку спільної справи, ді­ лового партнерства. Можна відно­ вити меблі, зробити дрібний ремонт або придбати красиву річ для оселі в стилі останньої дизайнерської моди. Досить напружений період. На ваші погляди можуть вплинути ма­ лознайомі люди, Інтернет або про­ читана книжка. Цілком ймовірно, що ваші плани, які ви давно вино­ шували, будуть зруйновані. Чекайте змін і будьте до них готові. Можливі проблеми в особистому та сімейному житті. З початком осені може змінити­ ся ваш розклад і спосіб життя. На­ магайтеся рівномірно розподіляти свої сили й не перенапружуватися, щоб не ослабити здоров’я. Період буде «гарячим», події розвиватимуться дуже швидко і спонтанно. Знаходьте нові знайомства. У спілкуванні з друзями, колега­ ми й далекими родичами можуть виникнути деякі непорозуміння. Лев Зважуйте всі плюси і мінуси при надходженні ділових пропозицій. Намагайтеся все планувати, щоб встига­ ти зробити, і знати, що для вас найбільш важливе. Вихідні краще провести вдома. Що б там не відбувалося у ва­ шому оточенні, поставтесь легко і оптимістично до тимчасових проб­ Дiва лем. Егоїзм та ревнощі можуть зіпсувати стосунки з близькими людьми. Цього тижня варто завершити усі справи. Вірогідні й зміни під дахом ва­ шого будинку.

ПРОГНОЗ ПОГОДИ НА 5 ВЕРЕСНЯ

АСТРОЛОГІЧНИÉ ПРОГНОЗ

Головна тема цього тижня ­ гро­ ші. На термінові потреби може не вистачити коштів, тому варто про­ Терези думати кілька варіантів, як зеконо­ мити й від чого відмовитися вза­ галі. Приділіть більше уваги своїй коханій людині і вашим стосункам. Можливо, де­ які плани розваляться. Доведеться часто змінювати напрямок діяльності. Важко буде розрахувати свої витрати. Запору­ Скорпіон ка ваших особистих і ділових успі­ хів ­ ваше вміння розуміти людей, вловлювати їхні настрої та бажання. За­ раз краще бути дипломатом, ніж воїном. Вихідні присвятіть собі й дітям. Девіз цього тижня ­ активність, дія і боротьба. Це так сподобаєть­ ся, що створюватимете собі про­ Стрілець блеми просто так, для спортивного інтересу. Будьте напоготові, щоб не потрапити у халепу! Вашій ініціативності можна позаздрити. Кишеня буде повною. Самотні можуть зустріти свою половину. Бережіть сили, переключіться на економний режим. Щоб святкувати перемогу в якійсь важливій справі, необхідний спокійний, скрупульоз­ ний аналіз ситуації. Зміни нагря­ нуть неждано, ймовірно, і без вашого на те бажання. Імпульсивні і спонтанні дії не приведуть ні до чого хорошого. Тиждень чудових перспектив для закоханих. Творчі та ініціативні люди реалізують свої ідеї в життя. Водолій Період принесе романтизм і гар­ ний настрій. Не заплямуйте руки неохайними фінансовими маніпуляціями. Проте у вихідні можете отримати новини, які виб’ють вас із колії. На вас чекають маса приємних новин та сприятливих ситуацій, коли можна досягти своєї мети. Риби Навчіться чекати – іноді це теж при­ носить результати, і досить гарні. А в кінці тижня упіймаєте удачу за хвіст не смітіть грошима. Вихідні корисно присвя­ тити близьким родичам та дітям.

+10 +14 +9 +14

«Шахтаря». 16. Австрійський ФК. 17. Команда з Полтави. 18. Об’єднання суддів. 19. Польський ФК. 20. Бать­ ківщина Наполеона й ФК «АЯЧЧО». 21. В минулому – воротар київського «Динамо». 22. Команда з Тель­Авіва. 23. Форвард збірної Греції. 24. Мюн­ хенський ФК.

5-10 Ì/ñ

5 вересня – дощ, місцями сильний. t вночі +10 +13С, вдень +14 +18С. 6 вересня – вдень дощ. t вночі +10 +12С, вдень +12 +15С. 7 вересня – дощ. t вночі +9 +11С, вдень +13 +16С. 8 вересня – вдень дощ. t вночі +10 +13С, вдень +16 +19С. 9 вересня – ясно. t вдень +10 +12С, вдень +19 +21С. 10 вересня – хм. з проясн. t вночі +12 +15С, вдень +18 +20С. 11 вересня – хм. з проясн. t вночі +10 +13С, вдень 20 +22С.

СВЯТА 8 вересня ­ День танкіста. День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

РЕЛІГІЙНІ

6 вересня ­ пам'ять священно­ мученика Євтихія, учня апостола Іоанна Богослова (I ст.), мученика Татіона (305 р.) та святителя Пе­ тра, митрополита Київського (Мо­ сковського) та всієї Русі чудотвор­ ця. Святкування Божої Матері на честь її Петрівської ікони (1306 р.). 7 вересня ­ пам'ять апостола Варфоломія й апостола від 70­ти Тита, єпископа Критського (I ст.). 8 вересня ­ неділя 11­та після П'ятидесятниці. Стрітення Володимирської (Києво­Виш­ городської) ікони Пресвятої Богородиці (святкування в пам'ять про порятунок Москви та всієї Русі від нашестя Тамерлана в 1395 р.). Пам'ять мучеників Андріана та Наталії (311 р.) й блаженної Марії

Дивіївської (1931 р). 9 вересня ­ пам'ять препо­ добних Пимена Великого (450 р.), священномученика Кукші та Пи­ мена пісника Києво­Печерських (1114 р.). 10 вересня ­ пам'ять препо­ добних Мойсея Мурина (400 р.) й Іова Почаївського (1659 р.). Собор преподобних отців Києво­ Печерських. що у дальніх печерах (преподобного Феодосія) спочи­ вають. Пам'ять пророчиці Анни, котра зустріла Ісуса Христа у храмі Єрусалимському (I ст,). 11 вересня ­ усікновення глави Іоанна Хрестителя. День пісний. 12 вересня ­ пам'ять святителів Александра (340 р.), Іоанна (595 р.) та Павла Нового (784 р.), патріархів Константинопольсь­ ких, преподобного Александра Свірського (1533 р.) та благовірних князів Александра Невського й Даниїла Московського.

ТЕСТ

навколо стілЬки людЕЙ, а ви самотні?

КРОСВОРД 1. Італійський ФК. 2. Колишній гра­ вець «Динамо» (Київ). 3. Львівський ФК. 4. Шведська команда. 5. Вогни­ ще. 6. Столиця зимової Олімпіади 1972 року. 7. Досвідчений гравець. 8. ФК з Валенсії. 9. Словенський ФК. 10. Команда із столиці Мальти. 11. Кожен гравець «Арсеналу». 12. Лідер команди. 13. Сильний влучний удар (перен.). 14. Півзахисник збірної Рад. Союзу. 15. Тренер донецького

+13 +17

+13 +18

АНЕКДОТЫ

Зачем о Вас? Давайте о приятном!

***

Разговаривают две под­ руги: ­ Я сво¸ фото на сайте знакомств разместила. ­ Да? Ну и как? ­ Да один пристал... лю­ бит... хочет, чтобы я с ним была. Я спросила, где он жив¸т, а он ответил, что на берегу океана. Зачем мне этот бомж?

***

­ Дорогая выходи за меня замуж!!! ­ А ты мне купишь коль­ цо с огромным бриллиан­ том??? ­ Да, ловко ты меня по­ слала…

***

­ Как у тебя с твоей де­ вушкой? ­ Мы расстались. ­ А чего? ­ Поругались. Она кричит:“Ты не любишь меня“. Я ей: „Маша, да люблю я тебя!“ ­ А она? ­ А она ­ Лена.

***

­ Мне кажется, что ты меня не любишь. ­ Не говори глупости. Я всех не люблю.

***

­ Я у тебя ­ как Золушка: стираю, убираю, готовлю... ­ Я же тебе говорил: „Выйдешь за меня замуж, будешь жить так, как в сказке!»

1. Чи можете ви після робо­ ти вирушити гуляти містом один (одна)? 2. Для вас катастрофа, якщо немає з ким поїхати у відпустку? 3. Ви зустрічаєтеся з другом (подругою) через дві години. Чи можете ви знайти собі якесь за­ няття на цей час? 4. Ви любите дивитися на полум'я багаття? 5. Ви зайняті чимось важли­ вим. У такі хвилини вас дратують телефонні дзвінки? 6. Ви любите ходити пішки? 7. Ви можете відзначити Новий рік сам (сама) та залишитися при цьому в чудовому настрої? 8. На день народження ви запрошуєте багато гостей? 9. Чи почуваєтеся ви невиму­ шено, перебуваючи в компанії не­ знайомих людей? 10. Опинившись у чужому місті, ви не можете розшукати потрібної вулиці. Які ваші дії? а) запитаєте у перехожого; б) звернетеся в довідкову служ­ бу: в) спробуєте знайти самі. 11. Чи подобається вам робити подарунки? 12. Ви мріяли про акторську кар'єру? Запишіть 1 бал, якщо ви відповіли „так“ на запитання 1, 3,

4, 5, 6, 7, 10б, 12. Запишіть 1 бал, якщо відповіли „ні“ на запитання 2, 8, 9, 11. Запишіть 2 бали за відповідь „так“ на запитання 10в. Á³ëüøå í³æ 8 áàë³â. Без­ умовно, ви схильні до самотності. Ви любите проаналізувати різні ситуації, просто помріяти. Але це досить небезпечний шлях, адже ви можете стати відлюдником (відлюдницею). ³ä 4 äî 8 áàë³â. Ви товариська людина, але час від часу прагнете побути наодинці з собою, щоб на­ вести порядок у думках. Та вам достатньо кількох годин, щоб зно­ ву з задоволенням спілкуватися з людьми. Ìåíøå í³æ 4 áàëè. Самотність не для вас. Створюється вра­ ження, що ви не завжди схильні обдумувати свої дії. Візьміть на замітку, що деякий час, проведе­ ний наодинці, часто рятує від ба­ гатьох помилок.

***

ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД З №35 1. Сенат. 2. Фе­ дерер. 3. Берет. 4. Сальвадор. 5. Міно­ мет. 6. Кавалерія. 7. Топаз. 8. Ловелас. 9. Кольт. 10. Федо­ ров. 11. Каракас. 12. Багратіон. 13. Тала­

лай. 14. Генерал. 15. Волопас. 16. Зорро. 17. Козачок. 18. Па­ тріот. 19. Табаков. 20. Самопал. 21. Штурм. 22. Львів. 23. Батальйон. 24. Болід.

Жена: ­ Кого из животных я тебе напоминаю? Муж: ­ О! Принеси­ка молока!

***

­ Что ты подарил жене на Новый год? ­ Путевку в Таиланд. ­ А она тебе что? ­ Улетела!

***

­ Милый, расскажи мне сказку на ночь! ­ Я тебя люблю. Спи.

***

Перегар трудовика Пе­ трова приходит в школу на пять минут раньше, чем сам трудовик.

***

­ Доченька, несколько месяцев назад ты пред­ ставила нам молодого че­ ловека как своего жениха. Когда же вы поженитесь? ­ Думаю, что скоро... Но не одновременно...

***

Если жена узнала о лю­ бовнице и как ни в чем не бывало отправилась гото­ вить ужин, то рекоменду­ ется принять противоядие широкого спектра дей­ ствия.

***

Когда начальству делать нечего, у подчин¸нных сразу возникает множе­ ство проблем.

***

Человек должен иметь хорошую семью, чтобы отдыхать от работы. И хо­ рошую т¸щу, чтобы с радо­ стью на эту работу ходить.

ОБЛАСНА ÙОТИЖНЕВА ГАЗЕТА

21 канал

Çàñíîâíèê: Îáëàñíà îðãàí³çàö³ÿ æóðíàë³ñò³â ãàçåòè “21 êàíàë” Ñâ³äîöòâî ïðî ðåºñòðàö³þ Êà ¹0140-Ó â³ä 30.04.1996 ð.

Редакція не завжди поділяє думку авторів публікацій. Діалог з читачами тільки на сторінках газети. Рукописи не рецензуються і не повертаються. Редакція залишає за собою право ре­ дагувати та скорочувати авторські тек­ сти.

Àäðåñà ðåäàêö³¿:

25006, м. Кіровоград,

а/с 1/9 ì. ʳðîâîãðàä, 22-04-84 – реклама âóë. ×îðíîâîëà, 36 24-66-72 – приймальня (Ëóíà÷àðñüêîãî, 36) Ãîëîâíèé ðåäàêòîð ªâãåí Øåï³òüêî

Віддруковано в ПП Видавництво „Республіка”, м. Черкаси, вул. Вербовецького, 1а Тираж: 37500 Зам. №СФ­282. Рекомендована ціна — 1,50 грн. Дякуємо, що прочитали нашу газету!

36_news  

gazea,kir

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you