Page 1

F IRM A

02 03

ÚVOD

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 2

04.02.15 17:14


FIRMA

VÖLKL WORKBOOK voelkl.com #voelklskis #markerVÁZÁNÍ

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 3

04.02.15 17:14


F IRM A

04 05

OBSAH

OBSAH voelkl.com #voelklskis #markerVÁZÁNÍ

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 4

04.02.15 17:14


Zaměřeno na nízkou hmotnost Dokonalý systém 3D.Ridge UVO Profil Rocker

12 13 14 16 20

ALPINE SKIING

v-werks Racing F.I.S. Racing Alpine Sportive All Mountain

24 30 36 38 44

TOURING

Tour Alpine Tour Freeride Big Mountain Touring

66 74 76

Women Alpine Efficiency

52 60

TOURING

TECHNOLOGIE

ALPINE SKIING

06 08

TECHNOLOGIE

ÚVOD Made in Germany

FIRMA

FIRMA

JUNIOR

Junior Alpine Junior Freeski

118 122

VÁZÁNÍ

Motion Competition Demo & Rental Royal Family Tour & Crampons

124 129 130 131 132

DOPLŇKY

Hole Tašky a vaky Stoupací pásy

136 142 146

DOPLŇKY

110 116

VÁZÁNÍ

Rental Alpine Rental Freeski

JUNIOR

RENTAL

84 86 88 92 102

RENTAL

Freeski Segmentation Freeride Sportive Freeride Playful Freeride All Mountain (Titanal / 3D) Park & Pipe

FREESKI

FREESKI

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 5

04.02.15 17:14


Ú

F IRM A

06 ÚVOD 07

NA VLASTNÍ KŮŽI Dlouhé čekání je u konce – zima je tady. A s příchodem nejkrásnější části roku je na čase, abychom se opět zaměřili na lyžování. Kochat se výhledem ze sluncem zalitého vrcholu a poté s velkým úsměvem vyrazit prudkými svahy dolů – existuje něco lepšího? Kolekce lyží a doplňků VÖLKL pro sezónu 2015/16 je plná nových produktů a inovativních vylepšení s cílem naladit vás na tu správnou notu.

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 6

04.02.15 17:14


FIRMA

ÚVOD TECHNOLOGIE A PRODUKTY KOLEKCE VÖLKL 2015/16 DOKONALÝ SYSTÉM Za DOKONALÝM SYSTÉMEM značky VÖLKL se skrývá komplexní proces optimalizace všech částí lyží a to jak jednotlivě, tak i ve vztahu k dalším komponentám. Konečný výsledek: každý pár lyží má unikátní složení a parametry. Princip DOKONALÉHO SYSTÉMU přispívá k ideální konstrukci lyží a skutečně převratně mění výrobu lyží, z každého páru dostává vyšší výkony a vytváří základ pro energický a dynamický pocit z jízdy. Vše o DOKONALÉM SYSTÉMU se dočtete na straně 13.

RTM 86 UVO, RTM 84 UVO, RTM 81, RTM 78 Čtyři kompletně přepracované modely, posunující řadu lyží RTM opět o něco výš. Díky profilu XTD tip/tail rocker, unikátní geometrii 3D Ridge, tlumení vibrací UVO a novému vázání iPT WIDERIDE XL je nová generace řady RTM konkurenceschopnější, atraktivní, univerzální a flexibilní. Kompletní program naleznete na straně 44.

VTA88 A VTA88 LITE VTA88 a VTA88 LITE jsou dva modely ultralehkých čistokrevných

touringových lyží, které se stanou miláčkem každého skialpinisty. Díky pozoruhodně lehkým, špičkovým materiálům v kombinaci s ultramoderní 3D konstrukcí jsou oba modely velmi přesné, bezpečné, snadno se ovládají a zároveň šetří energii. Dokonalá volba pro náročné experty (viz strana 68).

V-WERKS CODE UVO K inovativní a exkluzivní řadě lyží V-WERKS přibyl nový model V-WERKS CODE UVO. Tyto lyže jsou výsledkem intenzivního vývoje – nové od špičky po patku a ve všech aspektech výkonu vskutku světové. Zaznamenání hodnými parametry konstrukce modelu V-WERKS CODE UVO je geometrie 3D Ridge, která je vyrobena z těch nejlepších ultralehkých materiálů, tlumení vibrací UVO, které zaručuje nesrovnatelně klidnější jízdu a lépe držící hrany a také systém vázání rMOTION2 s optimalizovanou hmotností. Podrobnosti naleznete na straně 26. Ať už jsou tyto lyže jakkoliv rozdílné, jedno mají společné: jsou výsledkem devadesáti let zkušeností s výrobou lyží. A to je ten extra rozdíl v kvalitě, výkonu a radosti z lyžování.

Přejeme vám spoustu sněhu, úspěchy a nezapomenutelné dny strávené na lyžích! Tým značky Völkl

i

STRUČNĚ: CO JE NOVÉHO? // Kompletně přepracovaný model v-werks CODE UVO // Přepracovaná řada RTM, s výrazně upgradovanou technologií // 100eight a 90eight, dva trendy udávající freeridové modely // VTA88 a VTA88 LITE, dva ultralehké skialpinistické modely // REVOLT, freestylová novinka // Několik nových lyží v řadě freeskis, včetně modelu Kendo a Kenja // Nová řada Efficiency: méně námahy, maximální výkony!

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 7

04.02.15 17:14


M

F IRM A

08 MADE IN GERMANY 09

TECHNOLOGIE VÖLKL - MADE IN GERMANY

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 8

04.02.15 17:14


MADE IN GERMANY FIRMA

365 dní v roce je naší hlavní vášní lyžování. Tato náruživost pohání již déle než 90 let neustálý vývoj, zlepšování a na kvalitu zaměřenou výrobu inovativních produktů. Velkou roli zde hraje hlavní továrna firmy Völkl ve Straubingu. Je to jedna z nejlepších továren na výrobu lyží na světě – klasická ruční práce, inženýrství a moderní výrobní zařízení jsou zde v dokonalém souladu jako nikde jinde. Specializované týmy pro výzkum a vývoj a výrazná míra ruční práce spolu s nejmodernějšími stroji, které jsou zárukou, že naše proslulá kvalita a konstrukce značky “Made in Germany”

jsou součástí každého páru lyží, připraveného podávat neuvěřitelné výkony.

PŘIPRAVÍME VÁS NA ZÁVOD Nálepku “Made in Germany” vnímáme jako závazek vynikat v naší vlastní práci a slib dodávat našim zákazníkům výhradně kvalitu. Tyto hodnoty tvoří naše přesvědčení a jsou tradicí, která je předávána z generace na generaci již od roku 1923. Nejlepší výrobní zařízení na světě a výjimečně vysoce kvalifikovaní zaměstnanci vytváří optimální podmínky ke splnění tohoto slibu a každému lyžaři tak dávají k dispozici ty

nejlepší možné lyže. Až do nejmenšího detailu je každý model lyží vyladěn s ohledem na specifické úkoly, které ho čekají. Pro větší zábavu, rychlejší zlepšování se a/nebo lepší výsledky při závodech. Jsme pevně přesvědčeni, že jediným způsobem, jak vyrábět výjimečně kvalitní produkty, je neustále se věnovat vývoji. To znamená využívat progresivní technologie, které rok za rokem posouvají hranice lyžování. Žádné místo na světě není pro tento přístup vhodnější než Německo, kde vášeň pro inovace kombinujeme s filozofií ochrany životního prostředí.

DŘEVĚNÉ JÁDRO Vertikální a horizontální profily dřevěných jader tvaruje s milimetrovou přesností moderní stroj na frézování dřeva.

i VÝVOJ Po měsících strávených vývojem nakupujeme a skladujeme surové materiály.

PÁROVÁNÍ V tomto kroku měříme pružnost každé lyže. Následně pak párujeme lyže s podobnou pružností.

Jako náruživí sportovci věnující se zimním sportům jsme si více než vědomi zodpovědnosti, kterou máme k životnímu prostředí a k jeho ochraně. Podrobnější informace o implementaci zodpovědného přístupu firmy VÖLKL k životnímu prostředí při výrobě naleznete na: www.voelkl.com/de/sustainability/

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 9

04.02.15 17:14


T E C H NOL OGIE

10 11

ÚVOD

TECHNOLOGIE Zaměřeno na nízkou hmotnost Dokonalý systém 3D Ridge UVO Profil Rocker

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 10

04.02.15 17:14


TECHNOLOGIE

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 11

04.02.15 17:14


P

T E C H NOL OGIE

12 13

ZAMĚŘENO NA NÍZKOU HMOTNOST DOKONALÝ SYSTÉM

ZAMĚŘENO NA NÍZKOU HMOTNOST Na cestu futuristické konstrukce lyží s nízkou hmotností jsme se vydali před několika lety s technologií V-WERKS. Jakmile byly modely V-WERKS uvedeny poprvé na trh, tyto cenami ověnčené modely začaly sloužit v lyžařském průmyslu jako měřítko pro všechny aspekty konstrukce s nízkou hmotností a maximálně sportovního výkonu. Potvrzují přední roli značky VÖLKL ve vývoji lyží, s velkým důrazem na rovnováhu mezi hmotností, výkonem a efektivitou.

RACING ALPINE SPORTIVE ALL MOUNTAIN WOMEN ALPINE EFFICIENCY

ALPINE

I

SK

EE

F EE RE RI R ER DE ID I PA E DE SP RK AL PL OR L & M AYF TIV PI OU U E PE N L TA IN

FR

G

FR

IN

EE

KS ER T -WBM

UR

FR

V

TO

V K A -W T E BM AN RK T A/ S

V-WERKS CODE UVO

DE RI EE I N E FR LP UR R A TO OU T

Náš cíl: nejlepší možné lyže pro jakékoliv lyžařské podmínky a terény. Při vývoji této řady byl základní myšlenkou sen o maximálních výkonech; poté jsme se zaměřili na snižování hmotnosti, abychom tak využili celé řady zjevných výhod, které nízká hmotnost skýtá. Z naší koncentrace na nízkou hmotnost a výkony profitujete jako lyžaři několika způsoby: takové lyže se lépe ovládají, jsou hbitější a celkový pocit na sněhu je dynamičtější. K ovládání lyží je potřeba menší námahy, požadavky na fyzickou kondici lyžaře jsou menší a lyžování proto není tak únavné. Výsledkem jsou lyže s lepším celkovým výkonem a rychlejšími reakcemi. Na této cestě jsme využili nové materiály a inovativní konstrukce a rozhodující roli při snižování hmotnosti hrála i optimalizace hmotnosti vázání Marker. Konstrukce s nízkou hmotností a maximálními výkony, kterou jsme uplatnili u naší vlajkové lodi – modelů V-WERKS, byly následně využity u celé kolekce lyží Völkl. Díky úsilí našeho oddělení výzkumu a vývoje se nám v posledních letech podařilo snížit hmotnost u všech modelů lyží. Pokud si provedete průzkum trhu, zjistíte, že naše modely patří ve většině kategorií mezi nejlehčí.

i PŘEDNOSTI KONSTRUKCE S NÍZKOU HMOTNOSTÍ LYŽÍ VÖLKL Bez ohledu na to, jaký model nebo technologii si zvolíte, jako lyžaři budete profitovat z konstrukce s nízkou hmotností lyží Völkl několika způsoby: // Lepší výkon lyží a pocit z jízdy na sněhu díky nižší setrvačné hmotnosti - lyže tak působí dynamičtěji. // K zatočení lyží je třeba vynaložit menší úsilí, svaly lyžaře se tím pádem unaví později.

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 12

// Nižší hmotnost znamená snadnější ovládání lyží a rychlejší reakci.

04.02.15 17:15


PERFECT SETUP DOKONALÝ SYSTÉM

DOKONALÝ SYSTÉM značky VÖLKL— za tímto označením se skrývá optimální sladění vázání, konstrukcí a materiálů, jejichž výsledkem jsou snadno ovladatelné lyže s nesrovnatelně lepším výkonem. TECHNOLOGIE

1. VOLBA MATERIÁLŮ Pro každý model lyží vybíráme ty nejlepší materiály: od jádra po laminát, od bočnic po skluznice.

2. TECHNOLOGIE/KONSTRUKCE Pro výrobu špičkových produktů – včetně typického špičkového vzhledu produktů značky Völkl – používáme různé konstrukce a technologie a nejmodernější výrobní metody.

3. DÉLKA/RÁDIUS Starý známý poměr délka/rádius je již zastaralý. Abychom definovali optimální poměry pro každý jednotlivý model lyží, vyrobili jsme a vyzkoušeli ohromné množství prototypů.

4. PRUŽNOST Na výkon lyží má velký vliv koeficient pružnosti. Určení správné pružnosti pro konkrétní typ lyží vyžaduje dekády zkušeností a know-how, neboť tento parametr rovněž určuje, kolik energie musí lyžař vynaložit.

5. JÁDRO Jádro je hlavním faktorem, který určuje pružnost lyží a přenos energie. Každý model lyží VÖLKL obsahuje unikátní jádro, které je individuálně uzpůsobeno zamýšlenému použití a očekávaným silám.

6. SYSTÉM VÁZÁNÍ Úkolem vázání je především zajistit bezpečnost a pohodlí, ale zároveň musí přenášet co nejpříměji a nejúplněji pohyby lyžaře na lyže. Splnění tohoto ohromně komplexního úkolu je možné jen díky velmi výkonnému systému, kdy konkrétní model lyží a jejich zamýšlené použití jsou v dokonalém souladu.

7. PROFIL ROCKER S optimálním profilem rocker je lyžování zábavnější, lyže jsou univerzálnější a umožňují většině lyžařů rychleji se zlepšovat. Ale profil rocker poskytuje výhody jen v případě, kdy je sladěn s pružností a vykrojením lyží. Ve firmě Völkl jsme investovali mnoho let výzkumu, abychom pro každý model lyží nalezli ten nejlepší profil.

8. VYKROJENÍ Stanovení správného vykrojení lyží je velmi přesná záležitost – vykrojení hraje významnou roli v celkové konstrukci a chování lyží. Všechny lyže značky Völkl jsou podrobeny řadě analýz, abychom se ujistili, že každý model a délka jsou v dokonalém souladu.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 13

04.02.15 17:15


3

T E C H NOL OGIE

14 15

3D.RIDGE

NEJEXTRÉMNĚJŠÍ A NEJEFEKTIVNĚJŠÍ KONSTRUKCE

PŘESNĚ DEFINOVANÁ PRUŽNOST

VELMI NÍZKÁ HMOTNOST

OMEZENÍ ROTAČNÍCH SIL

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 14

04.02.15 17:15


3D.RIDGE TECHNOLOGIE 3D RIDGE

V-WERKS ALPINE

V-WERKS FREESKI

V-WERKS CODE

V-WERKS KATANA

TECHNOLOGIE

Naše technologie 3D Ridge – nyní u všech modelů od V-WERKS KATANA a BMT až po ultralehké skialpinistické lyže VTA88 LITE a vyšší modely řady RTM – je docela pravděpodobně nejextrémnější a nejefektivnější konstrukční technologií, která v současné době existuje. Stala se symbolem konstrukce s nízkou hmotností lyží VÖLKL. Výrazným rysem této technologie je zdvižená centrální část lyží, která se prudce snižuje směrem k hranám a to jak v části před vázáním, tak i v zadní části lyží. To snižuje setrvačnou hmotnost kolem osy otáčení a výrazně zvyšuje živost lyží. Zdvižená centrální část zároveň umožňuje přesné rozložení tvrdosti lyží, což ve výsledku znamená velmi harmonickou pružnost. Navzdory nižší hmotnosti je technologie 3D ridge zárukou, že odolnost a pružnost lyží zůstává stejná.

V-WERKS BIG MOUNTAIN TOURING

V-WERKS BMT 94

V-WERKS BMT 109

V-WERKS BMT 122

RTM

RTM 86 UVO

RTM 84 UVO

FREERIDE ALL MOUNTAIN 3D

RTM 81

100EIGHT

100EIGHT PINK

90EIGHT

TOURING ALPINE

VTA 88

VTA 88 LITE

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 15

04.02.15 17:15


U

T E C H NOL OGIE

16 17

UVO - ULTIMATE VIBRATION OBJECT

UVO ÚSPĚŠNÉ TLUMENÍ VIBRACÍ UVO představuje první volně se pohybující předmět, který tlumí vibrace ve všech směrech a minimalizuje rušivé vibrace lyží. Při kontaktu lyže se zvlněným terénem nevyhnutelně dochází ke vzniku vibrací. Zejména špička lyží se rozpohybuje všemi směry – nejen podél osy lyží. To má velký vliv na klidnou jízdu a udržet lyže na hraně je pak velmi těžké. Převratná technologie UVO působí proti těmto negativním a rušivým vibracím, prokazatelně snižuje vertikální a podélné vibrace a zaručuje tak nesrovnatelně klidnější jízdu, kdy lyže na hranách lépe drží.

OBECNÁ TECHNICKÁ FUNKCE

POUŽITÍ TÉTO TECHNOLOGIE U LYŽÍ

UVO A KONSTRUKCE S NÍZKOU HMOTNOSTÍ

// Převratná technologie UVO využívá stejných základních principů jako jakýkoliv tlumič vibrací. // Technologie UVO využívá své vlastní hmoty k pohybu proti směru vibrací. // Podobně fungující systémy můžeme najít i v jiných odvětvích, například v průmyslu a v architektuře, kde se používají k tlumení vlivu větru a zemětřesení na mrakodrapy a mosty. Samotná budova může být tedy postavena z lehčích materiálů (= má nižší hmotnost).

// UVO tlumí nežádoucí vibrace, ke kterým neustále dochází v důsledku různorodého terénu a nerovného povrchu. // Volně se pohybující hmota systému UVO sleduje vibrace lyží a efektivně je snižuje. // Protože k nejvyššímu rozsahu vibrací dochází v přední části lyží, je UVO umístěno v blízkosti špičky lyží. // 3D tlumení znamená, že otřesy a vibrace jsou tlumeny ve všech směrech (360°). // UVO prodlužuje dobu, kdy je hrana lyží v kontaktu se sněhem – díky tomu je jízda mnohem plynulejší a v jakémkoliv okamžiku hrany skvěle drží. // Na rozdíl od dříve používaných systémů nemá UVO vliv na dynamičnost lyží. // Díky systému UVO mohou mít jak lyže, tak i vázání nižší hmotnost.

Technologie UVO je součástí DOKONALÉHO SYSTÉMU značky Völkl. Díky tomu, že účinně tlumí vibrace, umožňuje nám snížit počet tlumících vrstev v samotné konstrukci lyží a zkonstruovat tak lyže, které jsou lehčí a pružnější než předchozí modely, aniž by došlo ke zhoršení plynulosti jízdy. Zároveň UVO výrazně přispívá k podstatně vyšší hbitosti lyží, lepšímu držení hran a stabilitě nových lyží. Z nové technologie 360° UVO mohou profitovat všichni lyžaři, bez ohledu na schopnosti a zkušenosti: agresivně jezdící lyžaři si budou pochvalovat větší hbitost lyží, lépe držící hrany a klidnější jízdu, zatímco pohodoví lyžaři ocení, že pro kontrolu nad lyžemi již nemusí vynakládat tolik energie.

i PŘEDNOSTI TECHNOLOGIE UVO // lépe ovladatelné lyže // plynulejší jízda // lepší kontrola nad lyžemi a rychlejší reakce // méně vynaložené námahy díky nižší celkové hmotnosti lyží // lepší výkon lyží díky unikátnímu 3D systému tlumení vibrací

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 16

04.02.15 17:15


UVO 01

Z

TECHNOLOGIE

SNÍŽENÍ VIBRACÍ POMOCÍ TECHNOLOGIE UVO

X Y

1. POHYB PŘEDNÍ ČÁSTI LYŽÍ VE SMĚRU OSY Z (vertikální: nahoru/dolů v přímém směru jízdy) Stabilizace přední části lyží při vysokých rychlostech a na nerovném povrchu.

Z X

Y

02 2. POHYB PŘEDNÍ ČÁSTI LYŽÍ VE SMĚRU OSY Y (horizontální: doleva/doprava při jízdě v oblouku na hraně) Menší „drnčení“ na tvrdém povrchu.

X

03 3. TORZE PODÉL OSY X (PODÉL DÉLKY LYŽÍ) Snížení torze v přední části lyží. Přímý přenos sil, který snižuje ztrátu energie při přechodu z hrany na hrany a zlepšuje jejich držení; rychlejší a spolehlivější nasazení do oblouku.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 17

04.02.15 17:15


U

T E C H NOL OGIE

18 19

UVO - ULTIMATE VIBRATION OBJECT

SPECIÁLNÍ TECHNICKÉ PARAMETRY MODELŮ LYŽÍ S UVO DOKONALÝ SYSTÉM Jak již bylo řečeno, všechny lyže Völkl jsou navrženy a vyrobeny na základě konceptu DOKONALÉHO SYSTÉMU. Naší filozofií je neprovádět změnu pouze u jednotlivých částí lyže (jako například s nebo bez UVO), ale spíše sladit všechny aspekty lyží a dosáhnout tak celkově co nejlepšího výkonu.

PRUŽNOST Stabilizační účinky technologie UVO umožňují použít u lyží celkově vyšší pružnost. Lyžař pak profituje z hbitějšího a univerzálnějšího chování lyží.

HMOTNOST Stabilizační účinky UVO vytváří nové možnosti pro optimalizaci hmotnosti lyží, neboť UVO umožňuje vyrobit velmi stabilní lyže, aniž by musely být použity takové konstrukce, které zvyšují tuhost lyží. Výsledkem jsou lyže se sportovnějším charakterem, které snadno zatáčí a jsou na sněhu velmi dynamické, přestože od lyžaře vyžadují vynaložení menšího úsilí. A to navzdory širší geometrii lyží!

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 18

VÁZÁNÍ RMOTION2, IPT WIDERIDE XL & XMOTION Kompletně přepracované systémy vázání značky Marker nabízí víc než jen nízkou hmotnost; tato vázání jsou také širší než jejich předchůdci, což podporuje vyšší pružnost lyží a rovněž zaručuje optimální přenos sil na nové, širší tvary lyží.

DŘEVĚNÉ JÁDRO Dřevěné jádro FULL SENSOR WOODCORE kombinuje optimální hbitost lyží a energii s plynulou pružností a odolností. Špičkové materiály a unikátní způsob zpracování jsou zárukou dynamického výkonu po dlouhou řadu let. Vícevrstvé dřevěné jádro SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE je první a jedinou technologií bočnic/jádra, která zaručuje špičkový přenos energie při zachování minimální hmotnosti.

04.02.15 17:15


UVO BOČNICE Kombinace bočních hran s přidanou konstrukcí mini cap zaručuje lepší přenos sil a lépe chrání horní hranu lyží. Boční hrana SPEEDWALL 2.0 zajišťuje tu nejlepší oporu pro agresivní, hbité a hravé lyžování na sjezdovce.

RACETIGER

KONSTRUKCE ROCKER Díky novým profilům tip rocker (rocker na špičce) a tip & tail rocker (rocker na špičce a na patce) se širší, ale univerzálnější lyže výrazně snadněji ovládají.

TECHNOLOGIE

GEOMETRIE Díky nové geometrii jsou lyže univerzálnější – mají dynamičtější chování a jsou schopny zvládat různé terény a situace.

SYSTÉM TLUMENÍ VIBRACÍ UVO je relativně malé a lehké, ale přesto má tento systém vynikající parametry tlumení vibrací. UVO je totiž umístěné přesně v kritickém bodě, který byl stanoven pečlivými výpočty a testováním.

CODE

V-WERKS

RTM

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 19

04.02.15 17:15


R

T E C H NOL OGIE

20 21

PROFIL ROCKER

PROFIL ROCKER NA UPRAVENÝCH SJEZDOVKÁCH A MIMO NĚ Konstrukce rocker patří k lyžím stejně jako k zimě patří sníh – jakmile jednou zažijete radost z jízdy na lyžích s tímto profilem, už se nebude chtít vrátit zpět. Samotný profil rocker není žádnou novinkou, u všech kategorií naší kolekce lyží byl použit již před několika lety; v současné době hraje tento profil důležitou roli v konceptu DOKONALÉHO SYSTÉMU lyží VÖLKL. V kombinaci se správným vykrojením a správně zvolenou pružností pro konkrétní cílovou skupinu lyžařů přináší každý profil rocker lyžařům ohromné výhody – téměř všechny modely jsou lépe ovladatelné při vynaložení menší námahy. Abychom toho dosáhli, pro každý jednotlivý model lyží musíme vždy vypočítat optimální verzi profilu rocker.

UM EDGE CONTACT

TIP

ROCKER

EXISTUJÍ TŘI RŮZNÉ KONSTRUKCE PROFILU ROCKER TIP

UM EDGE CONTACT

ROCKER STE

ON

PI

UM EDGE CONTACT

TIP

ROCKER

FULL

ROCKER MAX. EDGE CONTACT

FULL ROCKER Charakteristika prohnutí: lyže jsou po celé délce prohnuté konstantním zahnutím.

TIP

ROCKER MAX. EDGE CONTACT

TIP

ROCKER

TIP&TAIL

MAX. EDGE CONTACT

ROCKER

TIP

TIP&TAIL ROCKER Charakteristika prohnutí: opačné prohnutí (rocker) je v oblasti špičky a patky, ve střední části mají lyže profil camber.

ROCKER

MAX. EDGE CONTACT ROCKER MAX. EDGE CONTACT ROCKER

TIP TIP

TIP ROCKER

15.16

MAX. EDGE CONTACT

ROCKER

TIP

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 20

TIP ROCKER Charakteristika prohnutí: profil Tip Rocker je v oblasti špičky prohnutý vzhůru, zatímco ve střední části a na patce mají lyže profil camber.

LYŽE TYPU FREESKI A TOURINGOVÉ LYŽE Zatímco klasické sjezdové lyže s profilem tip & tail mohou být zvednuté o 2mm, freeridové lyže s profilem full rocker budou mít opačné prohnutí dvakrát větší. Princip fungování je ale v obou případech stejný. Protože freeridové a skialpinistické lyže VÖLKL musí dobře fungovat i na tvrdém povrchu, vložili jsme ohromné úsilí k dosažení harmonie mezi profilem, pružností a bočním vykrojením lyží, aby i tyto lyže – stejně jako klasické lyže určené na sjezdovku – zvládly co nejširší škálu situací. DOKONALÉ V JAKÉMKOLIV TERÉNU Ačkoliv si hodně lidí myslí pravý opak, je to právě profil rocker, díky kterému jsou některé ze širších modelů lyží schopny vynikajících výkonů i na sjezdovkách. Konstrukce těchto lyží umožňuje, že na nich můžete lyžovat stejně dobře jak mimo sjezdovku, tak i na upravených svazích. Zábava a fantastický pocit vás budou doprovázet, ať už se setkáte s jakýmikoliv podmínkami. To stejné platí také pro touringové lyže. Obzvláště ty musí podávat bezchybný výkon za jakýchkoliv sněhových podmínek. A právě díky profilu rocker mají tyto lyže tak široké univerzální použití.

04.02.15 17:15


ROCKER ZÁKLADNÍ INFORMACE O KONSTRUKCI A FUNGOVÁNÍ PROFILU ROCKER

Efektivní délka hrany (červená barva) při rovné jízdě v rovinatém terénu.

02

Kompletní kontakt hrany lyží se sněhem při středně dlouhých obloucích.

03

JAK FUNGUJÍ LYŽE S PROFILEM ROCKER // Když lyže s profilem rocker jedou rovně, sněhu se dotýká pouze jejich střední část, a díky tomu snadněji zatáčí než lyže s profilem camber. // Lyže s profilem camber se prohnou hmotností lyžaře, přičemž oblouk opisuje předem daný rádius. U lyží s profilem rocker je tento prohnutý tvar již součástí konstrukce, a tak je nasazení do oblouku podstatně snazší. // Jakmile lyžař lyže nakloní na hranu, její efektivní délka se prodlouží – čím vyšší je úhel náklonu, tím stabilnější lyže jsou. // Délka efektivní hrany se prodlužuje automaticky podle potřeby v závislosti na sklonu svahu. // Aby lyže s profilem rocker mohly podávat špičkové výkony, musí být zároveň upravena jejich konstrukce, vykrojení a poloha vázání. // Protože lyže s profilem rocker je mnohem snadnější postavit na hranu a nasazení do oblouku je rovněž snadnější, z opačného prohnutí profitují jako lyžaři začátečníci, tak i pokročilí lyžaři.

TECHNOLOGIE

01

i Maximální tlak na hrany při sportovních obloucích. Zatímco profily tip rocker a tip & tail rocker naleznete u všech kategorií lyží, profil full rocker se využívá pouze u vybraných freeridových a touringových lyží. Specifické prohnutí lyží souvisí se zamýšleným použitím lyží. Lyže kategorie Alpine/All Mountain mají nižší profil rocker, zatímco lyže kategorie freeski/touring/park&pipe mají vyšší prohnutí.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 21

04.02.15 17:15


R

T E C H NOL OGIE

22 23

PROFIL ROCKER

KONSTRUKČNÍ TYPY PROFILU ROCKER Následující přehled ukazuje, jaké profily používáme u konkrétních modelů lyží a za jakým účelem.

FULL ROCKER MAXIMUM EDGE CONTACT

MINIMUM EDGE CONTACT

TIP

MAXIMUM EDGE CONTACT

ROCKER

ROCKER

TIP & TAIL ROCKER MAX. EDGE CONTACT

MINIMUM EDGE CONTACT

MAX. EDGE CONTACT

ROCKER

TIP

ROCKER

TIP ROCKER MINIMUM EDGE CONTACT

MAX. EDGE CONTACT ROCKER

15.16 mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 22

TIP

* EDA: Tail Start Point, SPA: Tip Start Point

04.02.15 17:15


ROCKER FREESKI & TOURING ROCKER

Profil rocker pro lyže určené na sjezdovku je méně výrazný než profil rocker u freeridových a touringových lyží.

U těchto modelů lyží je opačné prohnutí (rocker) výraznější než u lyží určených na sjezdovku a u lyží typu all mountain.

ÚČINEK: zejména širší lyže snadněji zatáčejí. PROHNUTÍ: lyže jsou po celé délce prohnuté konstantním zahnutím (5 – 20 mm v místě počátečních bodů špičky a patky). MODELY: V-WERKS KATANA, V-WERKS BMT, Shiro, 100EIGHT, 100EIGHT Pink, Three, Two, One, One Pink, Mantra, Aura, Nunataq, Junior Freeski

ÚČINEK: usnadňuje zatáčení lyží a umožňuje použít u lyží vyšší tvrdost. Lyžař si může zvolit delší lyže.

ÚČINEK: usnadňuje zatáčení lyží a umožňuje použít u lyží vyšší tvrdost.

PROHNUTÍ: variabilní délka hrany v oblasti špičky a patky, opačný průhyb (rocker) je minimální.

PROHNUTÍ: lyže má opačný průhyb (rocker) pouze v oblasti špičky a patky, ve střední části je tradiční průhyb (camber). (Freeski cca. 3 mm, Park & Pipe cca. 2 mm).

MODELY: V-WERKS Code UVO, Code Speedwall S & L UVO, Code UVO, Code UVO E, RTM 86 UVO, RTM 84 UVO, RTM 81, RTM 81 E ÚČINEK: usnadňuje zatáčení lyží. Část s tradičním prohnutím (camber) pod vázáním a pod patkou lyží je zárukou kontroly nad lyžemi a poskytuje oporu začátečníkům a středně pokročilým lyžařům. PROHNUTÍ: variabilní délka hrany v oblasti špičky, opačný průhyb (rocker) je mírný. MODELY: Racetiger Speedwall GS & SL UVO, Racetiger RC & SC UVO, Racetiger SC UVO E, RTM 78/75/75iS/73, RTM 8.0, RTM 7.4 Essenza, Junior Racetiger, Junior RTM, Chica

MODELY: 90EIGHT, Kendo, Kenja, Revolt, Kink, Step, Ledge, Pyra

ÚČINEK: tradiční prohnutí (camber) ve střední části lyží a na patce zaručuje kontrolu nad lyžemi a oporu. PROHNUTÍ: lyže má opačný průhyb v oblasti špičky, ve střední části lyže a na patce je tradiční průhyb (camber). Rocker je max. 3 mm v místě počátečního bodu špičky. MODELY: Yumi, Qanik, Nukka, Amak, Inuk, VTA88 lite, VTA88, Nanuq

4 DŮVODY... proč náš profil rocker plní naše sliby: 1 Přesně navržený profil rocker Rovnoměrné opačné prohnutí zlepšuje přenos sil a přesnost ovládání lyží. Naše profily rocker se vyznačují neuvěřitelnou harmonií a přesností, neboť profil rocker neznamená jen jeho „napasování“ na stávající lyže, ale je vyvíjen úplně od počátku, od prvních forem lyží.

TECHNOLOGIE

ALPINE ROCKER

i

2 Optimalizovaná pružnost lyží Po otestování stovek prototypů jsme zjistili, že v přední části opačného průhybu musí být lyže o něco tužší, aby jízda na nich byla klidná a stabilní. Rozložení tvrdosti je pro všechny modely s profilem rocker pečlivě a individuálně spočítané, aby lyže nebyly příliš měkké a bylo možné je přesně ovládat. 3 Specificky upravené vykrojení Pro dosažení stejného oblouku vyžadují lyže s profilem rocker menší krojení než odpovídající lyže s profilem camber. Proto není možné lyže s profilem camber jen jednoduše „ohnout“ a dát jim profil rocker – nebylo by možné je přesně ovládat. 4 Tvar špičky je optimalizován podle typu profilu rocker Pokud je špička lyží zahnutá nahoru jen mírně, lyže snadněji kloužou po sněhu a snadněji zatáčí. Ale zahnutí špičky je nejdůležitějším parametrem, pokud chceme, aby se nám lyže nebořily do sněhu. Díky profilu rocker dosáhneme obojího: použijeme menší, ale delší zahnutí špičky. Všechny modely jsou testovány s cílem dosáhnout nejvhodnější výšky špičky.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 23

04.02.15 17:15


AL P IN E SK IING

24 25

V-WERKS

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 24

04.02.15 17:15


V-WERKS v-werks Code UVO v-werks Katana

ALPINE SKIING

v-werks BMT

Lepší výkon A nižší hmotnost? Nemožné? Ale ne! Tato exkluzivní řada hi-tech lyží je toho nejlepším důkazem. Impozantním způsobem demonstruje, čeho je technologie v této době schopna dosáhnout. Modely této řady se vyznačují převratnými konstrukcemi, které ořezávají každý přebytečný gram; to znamená, že pro jejich výrobu jsou použity výhradně exkluzivní a drahé materiály jako je karbon, aramid a titanal. Výsledkem kombinace těchto materiálů, spolu se špičkovými konstrukcemi a inovativní technologií výroby, jsou neuvěřitelně lehké a pohodlné lyže s nekompromisní stabilitou a odolností. Důsledkem konstrukce s ultra tenkým profilem je tak fantastické držení hran a tak bleskurychlé reakce lyží, že sportovci na nich touží posouvat hranice svých možností ještě dál. Ke stávajícím modelům V-WERKS, KATANA a BMT Big Mountain Touring přibyl v této sezóně kompletně přepracovaný model V-WERKS CODE UVO, který se svému předchůdci podobá pouze jménem. Nová konstrukce, optimalizované materiály, přepracované vykrojení se širší špičkou a užším středem spolu se systémem UVO výrazně vylepšují nový model V-WERKS CODE UVO v jeho univerzálnosti, dynamickém a živém výkonu a zároveň je jízda na těchto lyžích klidnější. Tyto lyže mají extrémně sportovní charakter, díky profilu XTD tip & tail rocker jsou velmi živé a hravé a zároveň v obloucích extrémně přesné. Díky karbonu a aramidu jsou extrémně lehké a také nesrovnatelně rychleji reagují na pohyby lyžaře. Jak již bylo řešeno, lepší výkon souvisí s použitím špičkových materiálů a nižší hmotností lyží. Ať už na novém modelu V-WERKS CODE UVO narazíte na ztvrdlý podklad nebo na měkký nový sníh, tyto lyže zvládnou jakékoliv podmínky a terén a vy na nich budete mít vždy dokonalou kontrolu nad situací. Technologii V-WERKS a převratnou konstrukci 3D Ridge naleznete v sériové produkci výhradně u značky VÖLKL a nikde jinde – a navíc s kvalitou „Made in Germany“! Všechny modely řady V-WERKS jsou špičkové, lehké lyže, které katapultují náruživé lyžaře na další úroveň. v-werks od firmy VÖLKL – navrženy a ručně vyrobeny v Německu!

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 25

04.02.15 17:15


PERFECT S

AL P IN E SK IING

26 27

V-WERKS

TECHNOLOGIE

// snadnější ovládání // klidnější jízda a vyšší kontrola nad lyžemi // hbitější lyže s rychlejšími reakcemi // díky nižší celkové hmotnosti je lyžování méně namáhavé // lepší výkon lyží díky unikátnímu 3D systému tlumení vibrací

// nejextrémnější a nejefektivnější konstrukce // přesně definovaná pružnost: přesný přenos sil po celé délce lyží // velmi nízká hmotnost // omezení rotačních sil

KARBON-TITANALOVÁ HYBRIDNÍ KONSTRUKCE

VÁZÁNÍ

JÁDRO

ROCKER

SKLUZNICE

RMOTION2 XTRALIGHT // výrazně lehčí závodní deska pro dosažení optimální pružnosti lyží a maximální přilnavosti hran // o 20% širší konstrukce, která umožňuje výrazně lepší přenos energie // převratná technologie Xcell ve špičce vázání zaručuje vyšší stabilitu // pata vázání Xcell znamená špičkový přenos sil a pružnost při vypínání

FULL SENSOR WOODCORE XTRA LIGHT // lehké, kompaktní dřevěné jádro po celé délce lyže // větší síla a energie // dřevěné jádro s optimalizovanou hmotností

XTD TIP & TAIL ROCKER // lyže mají opačné prohnutí (rocker) na špičce a na patce // ve střední části lyží je tradiční prohnutí (camber) // maximálně variabilní a stabilní // tužší špička a měkčí střední část lyží

P-TEX 4500 // super rychlá skluznice pro Světový pohár

v-werks od firmy VÖLKL – navrženy a ručně vyrobeny v Německu!

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 26

04.02.15 17:15


T SETUP V-WERKS CODE UVO OBJ. Č. 115001

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

P-Tex 4500

ALPINE SKIING

3D Profile Sidewalls

Carbon-Titanal Hybrid construction

Full Sensor Woodcore xtraLIGHT

rMotion2 xtraLIGHT

VYKROJENÍ 124_75_104

STRANA 87 FREESKI

STRANA 80-81 BIG MOUNTAIN TOURING

DÉLKA (RÁDIUS) 156 [13,4], 166 [15,3], 176 [17,4], 186 [19,6] ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

TIP&TAIL

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY NA SJEZDOVCE MIMO SJEZDOVKU TVRDÝ SNÍH MĚKKÝ SNÍH KRÁTKÉ OBLOUKY DLOUHÉ OBLOUKY SPORTOVNÍ HRAVÉ

V-WERKS KATANA

V-WERKS BMT 94

V-WERKS BMT 109

V-WERKS BMT 122

Extrémně sportovní, přesto úžasně hravé a přesné. Nižší hmotnost, nesrovnatelně rychlejší reakce, velmi dobře ovladatelné a živé.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 27

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

28 29

ÚVOD

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 28

04.02.15 17:16


ALPINE SKIING Racing Alpine Sportive All Mountain - Ride the Mountain Women Alpine - Essenza Efficiency

ALPINE SKIING

SKIING

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 29

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

30 31

RACING

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 30

04.02.15 17:16


ALPINE SKIING

RACING Racetiger Speedwall GS UVO Racetiger Speedwall SL UVO Racetiger RC UVO Racetiger SC UVO Racing F.I.S.

POUŽÍVANÉ VE SVĚTOVÉM POHÁRU Jen pár dalších jmen ve sjezdovém lyžování má za sebou takovou historii a význam jako RACETIGER. Tento název je a nadále zůstává synonymem pro závodní lyžování na té nejvyšší úrovni. Ať už potřebujete dosahovat maximálních rychlostí nebo vykrajovat oblouky s extrémně malým poloměrem, lyže RACETIGER jsou vaší první volbou! Tyto lyže, které vychází z originálních lyží pro Světový pohár, jsou k dispozici ve dvou různých konstrukcích: verze splňující normy FIS pro závodníky a standardní verze, kterou si kdokoliv, kdo nemá rád, když je někdo na svahu rychlejší než on, může zakoupit v běžném obchodě.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 31

04.02.15 17:16


RACING

32 33

DOKONALÝ SYSTÉM

PERFECT SETUP

MATERIÁL

TECHNOLOGIE

POWERED BY TITANIUM // extra tenká a pevná hliníková slitina // dokonalé tlumící vlastnosti

// snadnější ovládání // klidnější jízda a vyšší kontrola nad lyžemi // hbitější lyže s rychlejšími reakcemi // díky nižší celkové hmotnosti je lyžování méně namáhavé // lepší výkon lyží díky unikátnímu 3D systému tlumení vibrací

POWER CONSTRUCTION

VÁZÁNÍ

JÁDRO

ROCKER

SKLUZNICE

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 32

RMOTION2 // výrazně lehčí závodní deska pro dosažení optimální pružnosti lyží a maximální přilnavosti hran // o 20% širší konstrukce, která umožňuje výrazně lepší přenos energie // převratná technologie Xcell ve špičce vázání zaručuje vyšší stabilitu // pata vázání Xcell znamená špičkový přenos sil a pružnost při vypínání

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE // Nejmodernější, špičková kombinace bočnice/dřevěného jádra v historii lyžování. // Tvrdé dřevo umístěné v bezprostřední blízkosti bočnic zlepšuje přenos energie na hranu, chrání hrany před vnějšími vlivy a zároveň hrany lépe drží. // Nízká hmotnost měkkého dřeva ve střední části lyže znamená větší hbitost a pohyblivost lyží a snižuje jejich celkovou hmotnost. // Kombinace obou typů dřeva, která je použita po celé délce lyže, přispívá k optimálnímu rozložení pružnosti lyží a zvyšuje přesnost při vedení lyží.

TIP ROCKER // lyže mají opačné prohnutí (rocker) pouze na špičce // ve střední části lyží je tradiční prohnutí (camber)

P-TEX 4500 // super rychlá skluznice pro Světový pohár

04.02.15 17:16


RACETIGER

P RACETIGER SPEEDWALL GS UVO

RACETIGER SPEEDWALL SL UVO

OBJ. Č. 115051

OBJ. Č. 115061

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Power Construction

Power Construction

Powered by Titanium

Powered by Titanium

Speedwall 2.0

Speedwall 2.0

skluznice: P-Tex 4500

skluznice: P-Tex 4500

Speedwall Multilayer Woodcore

Speedwall Multilayer Woodcore

rMotion2

rMotion2

VYKROJENÍ 116_70_98 DÉLKA (RÁDIUS) 175 [17,9], 180 [19,1], 185 [20,3]

VYKROJENÍ 123_68_104 DÉLKA (RÁDIUS) 165 [12,7], 170 [13,6]

VYKROJENÍ 114_70_96 DÉLKA (RÁDIUS) 165 [16,8], 170 [17,9]

VYKROJENÍ 120_68_101 DÉLKA (RÁDIUS) 150 [11,1], 155 [11,9], 160 [12,7]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

ROCKER

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Nejlepší rychlostní mašina, určena pro extrémní rychlosti a dlouhé oblouky na sjezdovkách tvrdých jako kámen.

ALPINE SKIING

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Tajemství skrývající se za těmito lyžemi - bleskurychlé reakce a ostře řezané oblouky v kombinaci s maximálním držením hran.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 33

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

34 35

RACING

RACETIGER RC UVO

RACETIGER RC UVO

NEON ORANGE

WHITE RED

OBJ. Č. 115071

OBJ. Č. 115081

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Powered by Steel

Powered by Steel

Full Sensor Woodcore

Full Sensor Woodcore

xMotion

xMotion

VYKROJENÍ 119_72_101 DÉLKA (RÁDIUS) 165 [15,4], 170 [16,4], 175 [17,5]

VYKROJENÍ 119_72_101 DÉLKA (RÁDIUS) 165 [15,4], 170 [16,4], 175 [17,5]

VYKROJENÍ 122_72_105 DÉLKA (RÁDIUS) 160 [13,1]

VYKROJENÍ 122_72_105 DÉLKA (RÁDIUS) 160 [13,1]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

V obloucích s velkým poloměrem vyniká model Racetiger energickou, ale klidnou jízdou a celkovou vynikající stabilitou.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 34

ROCKER

V obloucích s velkým poloměrem vyniká model Racetiger energickou, ale klidnou jízdou a celkovou vynikající stabilitou.

04.02.15 17:16


RACETIGER RACETIGER SC UVO

RACETIGER SC UVO

NEON YELLOW

WHITE BLACK

OBJ. Č. 115091

OBJ. Č. 115101

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Powered by Steel

Full Sensor Woodcore

Full Sensor Woodcore

xMotion

xMotion

VYKROJENÍ 122_72_105 DÉLKA (RÁDIUS) 150 [11,4], 155 [12,2], 160 [13,1], 165 [14,0], 170 [15,0]

VYKROJENÍ 122_72_105 DÉLKA (RÁDIUS) 150 [11,4], 155 [12,2], 160 [13,1], 165 [14,0], 170 [15,0]

VYKROJENÍ 119_72_101 DÉLKA (RÁDIUS) 175 [17,5]

VYKROJENÍ 119_72_101 DÉLKA (RÁDIUS) 175 [17,5]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

ROCKER

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Lyže první volby pro ctižádostivé, sportovní lyžaře zaměřené na slalom, kteří s těmito lyžemi budou zvládat rychlé, zavřené oblouky neuvěřitelně snadno a dynamicky.

ALPINE SKIING

Powered by Steel

Lyže první volby pro ctižádostivé, sportovní lyžaře zaměřené na slalom, kteří s těmito lyžemi budou zvládat rychlé, zavřené oblouky neuvěřitelně snadno a dynamicky.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 35

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

36 37

RACING F.I.S.

RACETIGER SPEEDWALL GS R

RACETIGER NEW SPEEDWALL SL R

OBJ. Č. 115810 (BEZ DESKY, MOŽNÉ UVO) OBJ. Č. 115812 (DESKA + UVO)

NEW

OBJ. Č. 115800 (BEZ DESKY, MOŽNÉ UVO) OBJ. Č. 115802 (DESKA + UVO)

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Power Construction

Power Construction

Powered by Titanium

Powered by Titanium

P-Tex 4500

P-Tex 4500

SpeedWall core 33/66

SpeedWall core 33/66

Flat / Marker WC Plate

Flat / Marker WC Plate

RACETIGER SPEEDWALL GS R

VYKROJENÍ

DÉLKA (RÁDIUS)

112,5_65_98

155

VYKROJENÍ

DÉLKA (RÁDIUS)

101_65,5_87

176 [<=23]

96,5_65,5_83

183 [<=30]

98_65,5_84

188 [<=30]

95_65,5_81,5

191 [<=35]

114_65_97,5

157

116,5_65,5_101

165

RACESKI F.I.S. SPEZIAL JUNIOR U16 GS R

OBJ. Č. 115814 (BEZ DESKY A UVO) OBJ. Č. 115816 (DESKA + UVO) VYKROJENÍ

DÉLKA (RÁDIUS)

101_65_87

183

100_65_87

188, 183 [25]; 188 [27,5]

OFN RE

KEI ST PEI

TIP

ROCKER

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 36

FULL

CAMBER

04.02.15 17:16


RACING F.I.S.

RACETIGER SPEEDWALL GS R JR

RACETIGER SPEEDWALL SL R JR

(JR RACE PLATE)

(JR RACE PLATE)

OBJ. Č. 115842

OBJ. Č. 115832

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Power Construction

Power Construction

Powered by Titanium

Powered by Titanium

P-Tex 4500

P-Tex 4500

SpeedWall core 50/50

SpeedWall core 50/50

Flat / Marker WC Plate

Flat / Marker WC Plate

VYKROJENÍ 105_65_93 103_65_91 102_65_90 104_65_92 101_65_90 99_65_88 98_65_87

VYKROJENÍ DÉLKA (RÁDIUS) 113_65_95 150 [11,9], 145 [10,7]

TIP

ROCKER

DÉLKA (RÁDIUS) 171 [<=17] 166 [<=17] 161 [<=17] 156 [<=14] 148 [<=14] 140 [<=14] 132

ALPINE SKIING

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

110_65_91 138 [10,8], 131 [9,6], 124 [8,7]

TIP

ROCKER

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 37

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

38 39

ALPINE SPORTIVE

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 38

04.02.15 17:16


ALPINE SKIING

ALPINE SPORTIVE CODE Code Speedwall L UVO Code Speedwall S UVO Code Speedwall UVO

VELMI SPORTOVNÍ A UNIVERZÁLNÍ Spojují závodní DNA modelu RACETIGER a hravé ovládání lyží určených pro upravené sjezdovky: CODE jsou radikální a zároveň hravé lyže. Jako předvoj nové generace špičkových lyží pro jízdu na sjezdovce – konstrukce s profilem tip & tail rocker i nadále stanovuje hranice, kterých nejsou žádné jiné lyže schopny dosáhnout, natož překonat. Tyto lyže mají sportovní charakter, ale všechny modely řady CODE jsou navíc neuvěřitelně univerzální a flexibilní, takže při přechodu z tvrdého na měkký sníh neztratí ani setinu. Volba materiálů a zabiják vibrací UVO zaručují, že všechny modely řady CODE jsou připraveny na vysokou rychlost, plynulou jízdu a neuvěřitelně držící hrany. A ještě něco navíc: systém vázání rMotion2 XTRA light s širokým uchycením v kombinaci s CODE SPEEDWALL UVO zaručují maximální přenos sil.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 39

04.02.15 17:16


AL P IN E SP ORT IVE

40 41

DOKONALÝ SYSTÉM

DOKONALÝ SYST

MATERIÁL

TECHNOLOGIE

POWERED BY TITANIUM // extra tenká a pevná hliníková slitina // dokonalé tlumící vlastnosti

SPEED TIP // klidnější jízda i v případě, že se podmínky na svahu změní a oblouky jsou obtížnější

// snadnější ovládání // klidnější jízda a vyšší kontrola nad lyžemi // hbitější lyže s rychlejšími reakcemi // díky nižší celkové hmotnosti je lyžování méně namáhavé // lepší výkon lyží díky unikátnímu 3D systému tlumení vibrací

POWER CONSTRUCTION

VÁZÁNÍ

JÁDRO

ROCKER

SKLUZNICE

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 40

RMOTION2 // výrazně lehčí závodní deska pro dosažení optimální pružnosti lyží a maximální přilnavosti hran // o 20% širší konstrukce, která umožňuje výrazně lepší přenos energie // převratná technologie Xcell ve špičce vázání zaručuje vyšší stabilitu // pata vázání Xcell znamená špičkový přenos sil a pružnost při vypínání

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE // Nejmodernější, špičková kombinace bočnice/dřevěného jádra v historii lyžování. // Tvrdé dřevo umístěné v bezprostřední blízkosti bočnic zlepšuje přenos energie na hranu, chrání hrany před vnějšími vlivy a zároveň hrany lépe drží. // Nízká hmotnost měkkého dřeva ve střední části lyže znamená větší hbitost a pohyblivost lyží a snižuje jejich celkovou hmotnost. // Kombinace obou typů dřeva, která je použita po celé délce lyže, přispívá k optimálnímu rozložení pružnosti lyží a zvyšuje přesnost při vedení lyží.

XTD TIP & TAIL ROCKER // unikátní profil rocker // delší profil rocker ve srovnání s běžně používaným prohnutím tip & tail rocker // ve střední části lyží je velmi krátké tradiční prohnutí (camber) // tvrdší špička a měkčí střední část

P-TEX 4500 // super rychlá skluznice pro Světový pohár

04.02.15 17:16


CODE

STÉM CODE SPEEDWALL L UVO

CODE SPEEDWALL S UVO

OBJ. Č. 115121

OBJ. Č. 115131

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Speed Tip

Powered by Titanium

Speedwall 2.0

Speedwall 2.0

Power Construction

Power Construction

Base: P-Tex 4500

Base: P-Tex 4500

Speedwall Multilayer Woodcore

Speedwall Multilayer Woodcore

rMotion2

rMotion2

VYKROJENÍ 124_76_105

VYKROJENÍ 122_74_104

DÉLKA (RÁDIUS) 164 [15,0], 171 [16,6], 178 [18,2], 185 [19,9]

DÉLKA (RÁDIUS) 159 [13,6], 166 [15,0], 173 [16,5], 180 [18,1]

ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

TIP&TAIL

ROCKER

TIP&TAIL

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Pro rychlé, velmi dobré lyžaře, kteří od svých lyží vyžadují 100% výkony i v okamžiku, kdy se podmínky na sjezdovce změní a oblouky jsou obtížnější.

ALPINE SKIING

Powered by Titanium

Každý lyžař, který se zaměřuje na radikální, ostře vykrojené oblouky, si bude chtít nazout lyže CODE Speedwall S UVO. Tyto lyže jsou schopné zvládnout podobně vysoké rychlosti, ale díky jinému krojení a užší střední části jsou lépe ovladatelné.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 41

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

42 43

ALPINE SPORTIVE

CODE UVO

CODE UVO

RED

ORANGE

OBJ. Č. 115141

OBJ. Č. 115151

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Powered by Steel

Powered by Steel

Full Sensor Woodcore

Full Sensor Woodcore

xMotion

xMotion

VYKROJENÍ 122_76_104

VYKROJENÍ 122_76_104

DÉLKA (RÁDIUS) 161 [14,8], 168 [16,4], 175 [18,0], 182 [19,7]

DÉLKA (RÁDIUS) 161 [14,8], 168 [16,4], 175 [18,0], 182 [19,7]

ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

TIP&TAIL

TIP&TAIL

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Pozoruhodně dynamické lyže CODE UVO nabízí maximální univerzálnost. Bez ohledu na to, v jakém stavu je sjezdovka, tyto lyže otevírají dveře ke sportovně pojatým, agresivním obloukům, aniž by od lyžaře vyžadovaly dokonalou techniku.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 42

ROCKER

Pozoruhodně dynamické lyže CODE UVO nabízí maximální univerzálnost. Bez ohledu na to, v jakém stavu je sjezdovka, tyto lyže otevírají dveře ke sportovně pojatým, agresivním obloukům, aniž by od lyžaře vyžadovaly dokonalou techniku.

04.02.15 17:16


CODE

ALPINE SKIING

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 43

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

44 45

ALL MOUNTAIN

THE MOUNTAIN

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 44

04.02.15 17:16


ALL MOUNTAIN RTM - RIDE THE MOUNTAIN RTM 78

RTM 84 UVO

RTM 75iS

RTM 81

RTM 75 RTM 73

ALPINE SKIING

RTM 86 UVO

MULTIFUNKČNÍ ZLATÝ HŘEB SEZÓNY 2015/16 RTM je zkratka slov “Ride The Mountain” a znamená, že tyto lyže budou fungovat v jakémkoliv terénu a doslova na jakkoliv prudkém svahu. Ačkoliv se může zdát, že jsou na míru šity lyžování na sjezdovce, na druhý pohled odhalíte, že žádné lyže ještě nikdy nebyly univerzálnější. Lyže řady RTM jsou připraveny pro téměř jakékoliv podmínky a jako na povel poslouchají na jakémkoliv terénu. Tajemstvím je ohromná flexibilita konstrukce tip & tail / tip rocker, díky které jsou tyto lyže dokonale hravé a připravené na vše. Pro sezónu 2015/16 byla řada RTM výrazně vylepšena čtyřmi novými modely. Kromě nových modelů RTM 81 a RTM 78 jsou zde dvě zbrusu nové hvězdy – RTM 86 UVO a RTM 84 UVO s vysoce kvalitním dřevěným jádrem XTD Sensor WoodCore a s převratným systémem tlumení vibrací UVO. Vyvinuli jsme rovněž nové vázání iPT WIDERIDE XL, které je pevněji integrováno do lyží, přičemž nově je uchycení vázání velmi široké. Široké uchycení zaručuje dokonale přímý přenos sil bez ztráty energie a špičkovou kontrolu nad lyžemi v jakékoliv situaci.

i SHRNUTÍ PŘEDNOSTÍ // KONSTRUKCE 3D.RIDGE: lehké a agilní, přesto extrémně energické // IPT WIDERIDE XL: vyfrézované drážky v dřevěném jádru pro přesnější ovládání, vynikající držení hran a ten nejlepší přenos sil // UVO: stabilnější a plynulejší jízda // XTD TIP & TAIL ROCKER: delší profil pro snadnější ovládání lyží

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 45

04.02.15 17:16


COM AL L M PAN OUN Y TAIN

46 47

DOKONALÝ INTRO SYSTÉM

MATERIÁL

POWERED BY TITANIUM // extra tenká a pevná hliníková slitina // dokonalé tlumící vlastnosti

TECHNOLOGIE // snadnější ovládání // klidnější jízda a vyšší kontrola nad lyžemi // hbitější lyže s rychlejšími reakcemi // díky nižší celkové hmotnosti je lyžování méně namáhavé // lepší výkon lyží díky unikátnímu 3D systému tlumení vibrací

// nejextrémnější a nejefektivnější konstrukce // přesně definovaná pružnost: přesný přenos sil po celé délce lyží // velmi nízká hmotnost // omezení rotačních sil

VÁZÁNÍ

JÁDRO

ROCKER

SKLUZNICE

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 46

IPT WIDERIDE XL // nejširší systém vázání (o 42% širší než předchozí model) // díky vyfrézovaným drážkám nejpřesnější systém vázání // nejpřímější systém vázání: přímé spojení s dřevěným jádrem

JÁDRO 3D.RIDGE

XTD TIP & TAIL ROCKER // unikátní profil rocker // delší profil rocker ve srovnání s běžně používaným prohnutím tip & tail rocker // ve střední části lyží je velmi krátké tradiční prohnutí (camber) // tvrdší špička a měkčí střední část

P-TEX 4500 // super rychlá skluznice pro Světový pohár

04.02.15 17:16


PERFECT SETUP STARÉ

NOVÉ

NEW ALPINE SKIING

40,4

56

48,3

75

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 47

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

48 49

ALL MOUNTAIN

RTM 86 UVO

NEW

OBJ. Č. 115161

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Powered by Titanium

3D Sidewall

Base: P-Tex 4500

3D.Ridge Core

iPT WideRide XL

VYKROJENÍ 132_86_114 DÉLKA (RÁDIUS) 167 [16,0], 172 [17,0], 177 [18,1], 182 [19,3] ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

TIP&TAIL

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY NA SJEZDOVCE MIMO SJEZDOVKU TVRDÝ SNÍH MĚKKÝ SNÍH KRÁTKÉ OBLOUKY DLOUHÉ OBLOUKY SPORTOVNÍ HRAVÉ

THE MOUNTAIN

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 48

Převratné technologie pro převratné lyže. Nejsportovnější a nejuniverzálnější zbraň, kterou v této kategorii naleznete.

04.02.15 17:16


RTM RTM 84 UVO

NEW

OBJ. Č. 115171

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

RTM 81

NEW

OBJ. Č. 115181

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Powered by Steel

3D Sidewall

3D Sidewall

3D.Ridge Core

3D.Ridge Core

iPT WideRide XL

iPT WideRide XL

VYKROJENÍ 131_84_112

VYKROJENÍ 128_81_109

DÉLKA (RÁDIUS) 162 [14,7], 167 [15,8], 172 [16,8], 177 [17,9], 182 [19,0]

DÉLKA (RÁDIUS) 156 [13,3], 163 [14,7], 170 [16,3], 177 [17,9], 182 [19,0]

ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

ROCKER XTD Tip & Tail Rocker

TIP&TAIL

ROCKER

TIP&TAIL

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Modifikovaný model RTM 84 má ohromný rozsah použití a je extrémně sportovní v jakémkoliv terénu.

ALPINE SKIING

Powered by Steel

Konstrukce 3D Ridge a nové vázání iPT WideRide XL zaručují modelu RTM 81 dodatečný potenciál a energii.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 49

04.02.15 17:16


AL P IN E SK IING

50 51

ALL MOUNTAIN

RTM 78

NEW

OBJ. Č. 115191

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

XTD Transmission

RTM 75iS OBJ. Č. 115201

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

XTD PROGRESSive technologie

Powered by Steel

Sidewall

Dual WoodCore Special

Dual WoodCore

4Motion XL

4Motion

VYKROJENÍ 126_78_106

VYKROJENÍ 120_75_105

DÉLKA (RÁDIUS) 156 [13,0], 163 [14,5], 170 [16,0], 177 [17,1]

DÉLKA (RÁDIUS) 153 [12,8], 159 [13,7], 166 [15,2], 173 [16,8]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Nový systém vázání 4Motion XL a konstrukce s bočnicemi zaručuje vysokou spolehlivost a snadné ovládání těchto lyží.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 50

ROCKER

Pohodové univerzálky se skutečným potenciálem na upravených sjezdovkách.

04.02.15 17:16


RTM RTM 75

RTM 73

OBJ. Č. 115211

OBJ. Č. 115221

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

XTD PROGRESSive technologie

WoodCore

Composite Core

4Motion

3Motion TP light

VYKROJENÍ 120_75_105

VYKROJENÍ 120_73_105

DÉLKA (RÁDIUS) 153 [12,8], 159 [13,7], 166 [15,2], 173 [16,8]

DÉLKA (RÁDIUS) 153 [12,0], 159 [12,9], 166 [14,3], 173 [15,8]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

ROCKER

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Lyže s profilem tip rocker pro snadné nasazení do oblouku a technologie XTD PROGRESSive pro hravé řezané nebo smýkané oblouky. Model RTM 75 nabízí dokonalý vstup do sportovně pojatého lyžování.

ALPINE SKIING

XTD PROGRESSive technologie

Tyto chyby odpouštějící lyže slibují začátečníkům a méně agresivně jezdícím středně pokročilým lyžařům zábavné lyžování se spoustou potenciálu pro zlepšování se.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 51

04.02.15 17:17


AL P IN E SK IING

52 53

WOMEN ALPINE

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 52

04.02.15 17:17


WOMEN ALPINE ESSENZA Charisma Allura Chiara Viola Aurena Adora Black & White

ALPINE SKIING

MOC PATŘÍ ŽENÁM Již mnoho let se intenzivně věnujeme vývoji dámských lyží, které by přesně odpovídaly anatomii ženského těla. Vyvinuli jsme technologii BIO-LOGIC xtraLIGHT, která ovlivňuje všechny klíčové parametry lyží a definuje jejich pružnost, vykrojení a strukturu jádra tak, aby odpovídaly parametrům sportovních lyžařek. Výsledek našich dlouholetých zkušeností hovoří sám za sebe: špičková řada lyží ESSENZA, ultralehké dámské lyže kategorie allmountain, které jsou dokonalým a absolutně spolehlivým partnerem všech lyžařek – a samozřejmě s kvalitou „Made in Germany”.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 53

04.02.15 17:17


WOM E N AL P IN E

54 55

DOKONALÝ SYSTÉM

TECHNOLOGIE

DOUBLE GRIP XTD

POWERED BY STEEL

JÁDRO

BIO-LOGIC WOODCORE XTRALIGHT Toto superlehké dřevěné jádro špičkové kvality, které bylo původně vytvořeno pro špičkové modely řady V-Werks, podporuje koncept Bio-Logic díky lepší ovladatelnosti lyží a nižšímu zatížení lyžaře tak účinně, že jsme se rozhodli ho použít rovněž u kolekce dámských lyží Essenza.

VÁZÁNÍ

BIO-LOGIC STANCE Oblast prstů na noze je umístěna o něco výš než pata a nasazení do oblouku je tak snazší. Ale ještě důležitější je, že tato změna znamená dynamičtější postavení s optimalizovanými úhly ohybu kolene. Výsledkem je velmi efektivní a méně namáhavé ovládání lyží. Dochází k většímu zapojení stehenních svalů, což aktivně chrání pohybový aparát kolen před zraněním.

PRUŽNOST

BIO-LOGIC FLEX Podélný průhyb lyží, tedy jejich tuhost neboli flexe, byl sladěn se speciálními parametry GEOMETRIE a POSTAVENÍ NOHOU konceptu BIO-LOGIC. Výsledkem této harmonické souhry jsou lyže, které šetří vynakládanou energii a přitom mají stále sportovní a dynamický charakter. Oblouk za obloukem, plynule a harmonicky.

VYKROJENÍ

BIO-LOGIC GEOMETRY Speciální boční vykrojení: rádius má v části před vázáním menší poloměr oblouku než v části za ním. Funguje podobně jako posilovač řízení – umožňuje rychlé a snadné nasazení do oblouku a eliminuje extrémní námahu, které je lyžař na konci každého oblouku vystaven. Oblouky jsou tak plynulejší a přesnější.

ROCKER

BIO-LOGIC ROCKER I když profil tip rocker výrazně zlepšuje hbitost lyží, je-li navíc spojen s technologií Bio-Logic, zhostí se ještě větší role. Variabilní délka kontaktní hrany se sněhem, která se mění v závislosti na rychlosti, je zárukou pohodové, ale bezpečné carvingové jízdy ve všech obloucích.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 54

04.02.15 17:17


PERFECT SETUP BIO LOGIC Téměř všechna obchodní odvětví musí v určitém okamžiku zareagovat na poptávku po produktech vytvořených ženám na míru. Jenom v malém zlomku případů jsou ale tyto produkty skutečně vytvořeny přímo pro ženy — častěji pouze dostanou „ženštější” vzhled. Ale abyste z dámských lyží vytvořili praktické a fungující sportovní nářadí, nevystačíte s pouhou změnou barvy.

Hybnou silou pro vývoj technologie BioLogic byla studie, která prokázala, že u lyžařek – a sportujících žen obecně – dochází ve srovnání s muži nepoměrně častěji ke zranění kolen. A důvodem není odlišný způsob lyžování, ale spíše fakt, že anatomická stavba dámského těla reaguje citlivěji na zatížení.

Nesrovnatelně lepší výkon kolekce lyží ESSENZA je založen na souladu mezi tuhostí lyží, profilem, postavením a pro každý model upraveným krojením lyží s technologií BIO-LOGIC. Lepší dynamické vlastnosti, méně námahy, snadnější zatáčení a vyšší ochrana kolenních kloubů – to je podstatou konceptu BIO-LOGIC. Extra lehké dřevěné jádro podporuje hravé ovládání lyží a sportovní pocit z jízdy, který lyžařky okamžitě zaznamenají. Technologie Bio-Logic je exkluzivně použitá u naší kolekce VÖLKL ESSENZA.

STE

ON

PI

hlavní roli: konstituci a nižší hmotnost ženského těla, postavení žen při lyžování, menší sílu ve svalech, terény, kterým dávají ženy přednost a také jejich lyžařské schopnosti.

ALPINE SKIING

Značka VÖLKL, na druhou stranu, identifikovala již před několika lety potřebu nového přístupu BI-LOGIC: speciální verzi našeho DOKONALÉHO SYSTÉMU, který používáme při konstrukci dámských modelů, a který je přesně uzpůsoben anatomii ženského těla. Technologie BIO-LOGIC bere v úvahu všechny faktory, které hrají

TIP

ROCKER

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 55

04.02.15 17:17


AL P IN E SK IING

56 57

WOMEN ALPINE

CHARISMA OBJ. Č. 115231

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Double Grip XTD

Powered by Steel

BIO-LOGIC Geometry

BIO-LOGIC Stance

BIO-LOGIC Flex

XTD Woodcore xtraLIGHT

iPT eMotion

VYKROJENÍ 127_79_100 DÉLKA (RÁDIUS) 142 [12,1], 149 [13,6], 156 [15,2], 163 [16,8] ROCKER Tip Rocker

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY NA SJEZDOVCE MIMO SJEZDOVKU TVRDÝ SNÍH MĚKKÝ SNÍH KRÁTKÉ OBLOUKY DLOUHÉ OBLOUKY SPORTOVNÍ HRAVÉ

Tyto lyže na první pohled sice vypadají velmi žensky, ale uvnitř se skrývají extrémně sportovní lyže pro širokou škálu použití.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 56

04.02.15 17:17


ESSENZA ALLURA

CHIARA

OBJ. Č. 115241

OBJ. Č. 115251

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Double Grip XTD

XTD PROGRESSive technologie

Powered by Steel

BIO-LOGIC Geometry

BIO-LOGIC Stance

BIO-LOGIC Stance

BIO-LOGIC Flex

BIO-LOGIC Flex

XTD Woodcore xtraLIGHT

XTD Woodcore xtraLIGHT

iPT eMotion

4Motion Essenza

VYKROJENÍ 125_75_96

VYKROJENÍ 123_77_97

DÉLKA (RÁDIUS) 144 [12,3], 151 [13,8], 158 [15,3], 165 [17,0]

DÉLKA (RÁDIUS) 141 [12,5], 148 [14,0], 155 [15,7], 162 [17,4]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

ROCKER

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

AGILITY

AGILITY

HRAVÉ

HRAVÉ

Allura jsou působivě lehké a rychlé lyže do všech sněhových podmínek – ideální pro lehčí a ambiciózní lyžařky.

ALPINE SKIING

BIO-LOGIC Geometry

Chyby odpouštějící a obratné — lyžování na lyžích Chiara je za všech okolností velmi lehké.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 57

04.02.15 17:17


AL P IN E SK IING

58 59

WOMEN ALPINE

VIOLA

AURENA

OBJ. Č. 115261

OBJ. Č. 115271

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

XTD PROGRESSive technologie

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

XTD PROGRESSive technologie

BIO-LOGIC Geometry

BIO-LOGIC Stance

BIO-LOGIC Flex

Dual Woodcore xtraLIGHT

Woodcore Light

4Motion Essenza

4Motion Essenza

VYKROJENÍ 123_74_95

VYKROJENÍ 120_75_105

DÉLKA (RÁDIUS) 141 [11,8], 148 [13,2], 155 [14,8], 162 [16,4]

DÉLKA (RÁDIUS) 141 [10,6], 147 [11,4], 153 [12,8], 159 [13,7], 166 [15,2]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

TIP

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Tyto lyže jsou připraveny na oblouky s jakýmkoliv poloměrem zatáčení a to vše v hravém, ale přesto ambiciózním stylu. Ideální lyže pro lyžařky, které jsou připraveny pokročit směrem k lyžování ve vyšších rychlostech.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 58

ROCKER

Základní model pro sportovní lyžařky.

04.02.15 17:17


ESSENZA ADORA BLACK

ADORA WHITE

OBJ. Č. 115281

OBJ. Č. 115291

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

PROGRESSive technologie

Composite JÁDRO

Composite JÁDRO

3Motion TP light

3Motion TP light

VYKROJENÍ 120_73_105

VYKROJENÍ 120_73_105

DÉLKA (RÁDIUS) 141 [9,9], 147 [10,7], 153 [12,0], 159 [12,9], 166 [14,3]

DÉLKA (RÁDIUS) 141 [9,9], 147 [10,7], 153 [12,0], 159 [12,9], 166 [14,3]

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

ALPINE SKIING

PROGRESSive technologie

TIP

ROCKER

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Zvládněte první obloučky beze strachu a naučte se je projíždět s hravou lehkostí.

Zvládněte první obloučky beze strachu a naučte se je projíždět s hravou lehkostí.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 59

04.02.15 17:17


AL P IN E SK IING

60 61

EFFICIENCY

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 60

04.02.15 17:17


EFFICIENCY

ALPINE SKIING

SKIING

Racetiger SC UVO E Code UVO E RTM 81 E

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 61

04.02.15 17:17


AL P IN E SK IING

62 63

EFFICIENCY

EFEKTIVNÍ LYŽOVÁNÍ

Méně námahy - lepší výkony!

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 62

04.02.15 17:17


EFFICIENCY NEW PŘEDNOSTI // optimalizace hmotnosti (lehčí o cca 12%) // dřevěná jádra s optimalizovanou hmotností // vázání s optimalizovanou hmotností // dynamická pružnost

// pohodlí & snadné ovládání // méně náročné – plně sportovní

ALPINE SKIING

VÝHODY

FUNKČNÍ CÍL // vyšší úspora energie // umožňují přístup ke sportovnímu lyžování s co nejmenším vynaložením energie // snadnější přístup k jasně definované a pevně stanovené identitě / typu lyžování (Slalom Carver nebo All Mountain)

Již dlouho bylo naším cílem vytvořit na výkon orientované lyže pro náročné lyžaře jakéhokoliv věku, které by byly zkonstruovány tak, aby odpouštěly chyby a snižovaly únavu. Tak by mohli lyžaři lyžovat na upravených sjezdovkách a prudkých svazích déle a ve větší pohodě. Méně námahy – lepší výkony! Skutečný první krok kupředu jsme udělali modernizací stávajících modelů, u kterých jsme optimalizovali pružnost, snížili hmotnost lyží a také optimalizovali hmotnost vázání.

i NEJLEPŠÍ KOMBINACE HMOTNOSTI A SPORTOVNÍHO POTENCIÁLU

Řada EFFICIENCY se nyní přesunula k sériové produkci s vlastní lehkou a výkonnou konstrukční technologií a tak vám můžeme hrdě představit modely CODE UVO efficiency, RACETIGER SC UVO efficiency a RTM 81 efficiency. Bodují díky své výrazně nižší hmotnosti a snadnějšímu zatáčení, kterým jsme ale v žádném případě neobětovali jejich původní vlastnosti, pocit z jízdy a dynamičnost. Při jízdě na těchto lyžích nemusí lyžaři vynakládat tolik energie, rychle se neunaví a tak mohou každý den déle lyžovat.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 63

04.02.15 17:17


AL P IN E SK IING

64 65

EFFICIENCY

RACETIGER SC UVO E

NEW

OBJ. Č. 115401

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

SC UVO lighter construction

Powered by Steel

Softer flex

Full Sensor Woodcore LIGHT

Weight optimized binding x Motion

VYKROJENÍ 122_72_105 DÉLKA (RÁDIUS) 150 [11,4], 155 [12,2], 160 [13,1], 165 [14,0], 170 [15,0]

ROCKER Tip Rocker

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY NA SJEZDOVCE MIMO SJEZDOVKU TVRDÝ SNÍH MĚKKÝ SNÍH KRÁTKÉ OBLOUKY DLOUHÉ OBLOUKY SPORTOVNÍ HRAVÉ

SKIING

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 64

Lyže první volby pro ctižádostivé, sportovní lyžaře zaměřené na slalom, kteří s nimi budou zvládat rychlé, zavřené oblouky neuvěřitelně snadno a dynamicky. Dřevěné jádro a vázání mají optimalizovanou hmotnost.

04.02.15 17:17


EFFICIENCY CODE UVO E

NEW

OBJ. Č. 115405

RTM 81 E

NEW

OBJ. Č. 115408

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

CODE UVO lighter construction

Max Power-Transmission

Powered by Steel

Powered by Steel

Softer flex

Full Sensor Woodcore LIGHT

XTD SensorWoodcore

Weight optimized binding x Motion

iPT Wideride XL

VYKROJENÍ 122_76_104

VYKROJENÍ 128_81_109

DÉLKA (RÁDIUS) 154, 161 [14,8], 168 [16,4], 175 [18,0], 182 [19,7]

DÉLKA (RÁDIUS) 149 [12,3], 156 [13,3], 163 [14,7], 170 [16,3], 177 [17,9], 182 [19,0]

ROCKER Tip & Tail Rocker

ROCKER Tip & Tail Rocker

TIP&TAIL

TIP&TAIL

ROCKER

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Pozoruhodně dynamické lyže CODE UVO nabízí maximální univerzálnost. Bez ohledu na to, v jakém stavu je sjezdovka, otevírají dveře ke sportovně pojatým, agresivním obloukům, aniž by od lyžaře vyžadovaly dokonalou techniku. Dřevěné jádro a vázání mají optimalizovanou hmotnost.

ALPINE SKIING

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Konstrukce 3D Ridge a nové vázání iPT WideRide XL zaručují modelu RTM 81 dodatečný potenciál a energii. Dřevěné jádro a vázání mají optimalizovanou hmotnost.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 65

04.02.15 17:17


TOU RING

66 67

ÚVOD

TOURING Tour Alpine Tour Freeride Big Mountain Touring

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 66

04.02.15 17:17


FREESKI TOURING

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 67

04.02.15 17:17


TOU R AL P IN E

68 69

DOKONALÝ SYSTÉM

MATERIÁL

TECHNOLOGIE

KARBONOVÁ KONSTRUKCE

SKIN PIN

// nejextrémnější a nejefektivnější konstrukce // přesně definovaná pružnost: přesný přenos sil po celé délce lyží // velmi nízká hmotnost // omezení rotačních sil

VÁZÁNÍ

JÁDRO

HYBRID JÁDRO // dřevěné jádro s novou konstrukcí // speciální úprava dřevěného jádra // hybridní jádro: topol Paulovnie – jádro splňující normu ISO // VTA88 LITE: 1020 g @ 170 VTA88: 1230 g @ 170

ROCKER

TIP ROCKER // lyže mají opačné prohnutí (rocker) pouze na špičce // ve střední části lyží je tradiční prohnutí (camber)

SKLUZNICE

P-TEX 4500 // super rychlá skluznice pro Světový pohár

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 68

VTA88, VTA88 LITE Zbrusu nové modely VTA88 a VTA88 LITE nastavují laťku obzvláště vysoko. Oba modely LITE jsou ultralehké čistokrevné touringové lyže, které – například spolu s vázáním Marker KingPin – budou zcela jistě pro mnoho lyžařů znamenat uskutečnění jejich snu. Díky pozoruhodně lehkým, špičkovým materiálům v kombinaci s ultramoderní 3D konstrukcí jsou oba modely při jízdě velmi přesné, bezpečné, snadno se ovládají a zároveň šetří energii. Pod vázáním mají šířku 88 mm a přesně splňují požadavky moderních, na výkon orientovaných skialpinistů, pro které je pravděpodobně nejdůležitější výstup, ale kteří jsou odhodláni si užít i sjezd. Oba modely jsou pozoruhodné svou extrémně nízkou hmotností, proslulým zpracováním typickým pro značku VÖLKL a obrovskou odolností. Zatímco model VTA88 využívá vyzkoušenou a osvědčenou konstrukci Powershell light, model VTA88 LITE na první pohled upoutá radikální konstrukcí 3D.Ridge a plnokarbonovou konstrukcí, která skvěle vypadá a ještě lépe funguje a to jak při stoupání, tak i při sjezdech.

04.02.15 17:17


PERFECT SETUP SPECIÁLNÍ PÁSY PRO MODELY VTA88/VTA88 LITE: // nový tvar: zúžené stoupací pásy // přibližně o 15% lehčí // méně tření // menší ulpívání sněhu // dobrý skluz // špičková kvalita: 70/30 mohér/nylon // vyrobené přesně na míru // vyzkoušená a otestovaná technologie // speciálně pro model VTA88 LITE: závodní pásy ze 100% mohéru (červené)

TOURING

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 69

04.02.15 17:18


TOU RING

70 71

TOUR ALPINE

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 70

04.02.15 17:18


TOUR ALPINE VTA88 LITE

NEW

OBJ. Č. 115306

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

VTA88

NEW

OBJ. Č. 115304

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Carbon Construction

Base: P-Tex 4500

SKIN PIN

Hybrid core

Multilayer Woodcore Light

Marker Tour rec.

Marker Tour rec.

VYKROJENÍ 127_88_106

VYKROJENÍ 127_88_106

DÉLKA (RÁDIUS) 160 [16,3], 170 [18,9], 180 [21,6]

DÉLKA (RÁDIUS) 160 [16,3], 170 [18,9], 180 [21,6]

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1020 g @ 170

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1230 g @ 170

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

RI

NG TOU

TOU

TOURING

SKIN PIN

TIP

RI

NG

TIP

ROCKER

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

FREE TOURING

FREE TOURING

SKI TOURING

SKI TOURING

HIGH ALPINE TOURING

HIGH ALPINE TOURING

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

AGILNÍ

AGILNÍ

STABILNÍ

STABILNÍ

Radikální nová konstrukce 3D Ridge a hybridní jádro jsou zárukou nevídaných výkonů – určeno pro náročné skialpinisty.

Radikální tvar a ty nejlepší parametry jak pro výstupy, tak i pro sjezdy – určeno pro náročné skialpinisty.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 71

04.02.15 17:18


TOU RING

72 73

TOUR ALPINE

INUK

AMAK

OBJ. Č. 115308

OBJ. Č. 115310

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Power Construction

Power Shell Light

Sidewall

SKIN PIN

SKIN PIN

Multilayer Woodcore Light

Marker Tour rec.

Marker Tour rec.

VYKROJENÍ 120_83_106

VYKROJENÍ 120_83_106

DÉLKA (RÁDIUS) 156 [16,5], 163 [18,3], 170 [20,3], 177 [21,6], 184 [23,7]

DÉLKA (RÁDIUS) 156 [16,5], 163 [18,3], 170 [20,3], 177 [21,6], 184 [23,7]

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1290 g @ 170

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1450 g @ 170

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

RI

NG TOU

TOU

Multilayer Woodcore Light

TIP

ROCKER

NG

TIP

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

FREE TOURING

FREE TOURING

SKI TOURING

SKI TOURING

HIGH ALPINE TOURING

HIGH ALPINE TOURING

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

AGILNÍ

AGILNÍ

STABILNÍ

STABILNÍ

Bez ohledu na to, jak jsou lehké, jsou tyto lyže připraveny zvládnout měkký a rozježděný sníh, ale i upravené svahy.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 72

RI

Tyto touringové lyže mají skvělé vlastnosti pro výstup a nasazení do oblouku při sjezdu je na nich působivě snadné, dokonce i v obtížných sněhových podmínkách.

04.02.15 17:18


TOUR ALPINE QANIK

NUKKA

OBJ. Č. 115312

OBJ. Č. 115314

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Power Shell Light

Power Shell Light

SKIN PIN

SKIN PIN

Multilayer Woodcore Light

Multilayer Woodcore Light

Marker Tour rec.

Marker Tour rec.

VYKROJENÍ 114_76_102

VYKROJENÍ 114_76_102

DÉLKA (RÁDIUS) 149 [14,1], 156 [15,2], 163 [16,9], 170 [18,7], 177 [20,6]

DÉLKA (RÁDIUS) 149 [14,1], 156 [15,2], 163 [16,9]

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1360 g @ 170

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1330 g @ 163

ROCKER Tip Rocker

ROCKER Tip Rocker

RI

NG TOU

TOU

TOURING

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

TIP

RI

NG

TIP

ROCKER

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

FREE TOURING

FREE TOURING

SKI TOURING

SKI TOURING

HIGH ALPINE TOURING

HIGH ALPINE TOURING

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

AGILNÍ

AGILNÍ

STABILNÍ

STABILNÍ

Univerzální touringové lyže, vynikající jak při výstupech, tak i při sjezdech.

Dámský model v řadě touringových lyží. Super lehký a snadno ovladatelný.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 73

04.02.15 17:18


TOU RING

74 75

TOUR FREERIDE

TOUR

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 74

04.02.15 17:18


TOUR FREERIDE NUNATAQ

NANUQ

OBJ. Č. 115300

OBJ. Č. 115302

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

Tough Box Construction

Tough Box Construction

Sidewall

Sidewall

SKIN PIN

SKIN PIN

Multi Layer Woodcore Light

Multi Layer Woodcore Light

Marker Tour rec.

Marker Tour rec.

VYKROJENÍ 139_107_123

VYKROJENÍ 131_96_114

DÉLKA (RÁDIUS) 170 [24,9], 178 [27,4], 186 [30,0]

DÉLKA (RÁDIUS) 163 [20,2], 170 [22,4], 177 [24,6], 184 [26,2]

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1700 g @ 170

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1490 g @ 170

ROCKER Full Rocker

ROCKER Tip Rocker

RI

NG TOU

TOU

TOURING

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ

RI

NG

TIP

FULL

ROCKER

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

FREE TOURING

FREE TOURING

SKI TOURING

SKI TOURING

HIGH ALPINE TOURING

HIGH ALPINE TOURING

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

AGILNÍ

AGILNÍ

STABILNÍ

STABILNÍ

Skutečné freeridové lyže, optimalizované podle potřeb freeridově orientovaných skialpinistů. Když sjezd je nejdůležitější částí celé túry...

Nanuq vyčnívá z řady díky snadnému ovládání při výstupu, a při jízdě dolů zpět do základního tábora vás pozitivně překvapí za jakýchkoliv sněhových podmínek.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 75

04.02.15 17:18


TOU RING

76 77

BIG MOUNTAIN TOURING

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 76

04.02.15 17:18


BIG MOUNTAIN TOURING TOURING

v-werks BMT 122 v-werks BMT 109 v-werks BMT 94

TOURING

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 77

04.02.15 17:18


COMRING TOU PAN Y

78 79

INTRO BIG MOUNTAIN TOURING

MATERIÁL

TECHNOLOGIE

CELOKARBONOVÉ OPLÁŠTĚNÍ

// nejextrémnější a nejefektivnější konstrukce // přesně definovaná pružnost: přesný přenos sil po celé délce lyží // velmi nízká hmotnost // omezení rotačních sil

KARBONOVÁ HYBRIDNÍ KONSTRUKCE

KONSTRUKCE SIDEWALL (BOČNICE)

VÖLKL

VÁZÁNÍ

JÁDRO

ROCKER

SKLUZNICE

DOPORUČENÉ VÁZÁNÍ MARKER // Royal Family // Touring

MULTILAYER WOODCORE XTRALIGHT // lehké, kompaktní dřevěné jádro po celé délce lyží // více síly a energie

FULL ROCKER // lyže jsou po celé délce prohnuté konstantním zahnutím

P-TEX 4500 // super rychlá skluznice pro Světový pohár

v-werks od firmy VÖLKL – navrženy a ručně vyrobeny v Německu!

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 78

04.02.15 17:18


PERFECT SETUP SKIN PIN VÖLKL

EXTRÉMNĚ NÍZKÁ HMOTNOST

CELOKARBONOVÉ OPLÁŠTĚNÍ

TOURING

DOKONALÝ SYSTÉM

100% FREERIDE

MARKER ROYAL FAMILY

DOKONALÝ SYSTÉM

100% TOURING

TOURINGOVÁ VÁZÁNÍ MARKER

MADE IN GERMANY

STABILITA & ODOLNOST

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 79

04.02.15 17:18


TOU RING

80 BIG MOUNTAIN TOURING 81

V-WERKS BMT 122 OBJ. Č. 115010

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ VÖLKL

Full Carbon Jacket

Base: P-Tex 4500

SKIN PIN

Multilayer Woodcore light

Marker rec. // Royal Family // Touring

VYKROJENÍ 143_122_133 DÉLKA (RÁDIUS) 176 [23,8], 186 [28,2] HMOTNOST/ 1 LYŽE 1940 g @ 186

TOU

ROCKER Full Rocker RI

NG

FULL

ROCKER

TOURING

CHARAKTER & PODMÍNKY NA SJEZDOVCE MIMO SJEZDOVKU TVRDÝ SNÍH MĚKKÝ SNÍH KRÁTKÉ OBLOUKY DLOUHÉ OBLOUKY SPORTOVNÍ HRAVÉ

Dokonalé lyže pro dokonalou jízdu v hlubokém prašanu, tam, kde svahy patří jen vám. Konstrukce 3D Ridge výrazně snižuje švihovou tíhu lyží a zlepšuje ovládání lyží.

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 80

04.02.15 17:18


V-WERKS BMT V-WERKS BMT 109

V-WERKS BMT 94

OBJ. Č. 115020

OBJ. Č. 115030

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ VÖLKL

TECHNOLOGIE / JÁDRO / VÁZÁNÍ VÖLKL

Base: P-Tex 4500

Base: P-Tex 4500

SKIN PIN

SKIN PIN

Multilayer Woodcore light

Multilayer Woodcore light

Marker rec. // Royal Family // Touring

Marker rec. // Royal Family // Touring

VYKROJENÍ 134_109_119

VYKROJENÍ 122_94_112

DÉLKA (RÁDIUS) 166 [18,5], 176 [22,4], 186 [26,5]

DÉLKA (RÁDIUS) 166 [20,4], 176 [23,4], 186 [26,8]

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1740 g @ 186

HMOTNOST/ 1 LYŽE 1570 g @ 186

ROCKER Full Rocker

ROCKER Full Rocker

RI

NG TOU

TOU

Full Carbon Jacket

FULL

RI

NG

FULL

ROCKER

ROCKER

CHARAKTER & PODMÍNKY

CHARAKTER & PODMÍNKY

NA SJEZDOVCE

NA SJEZDOVCE

MIMO SJEZDOVKU

MIMO SJEZDOVKU

TVRDÝ SNÍH

TVRDÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

MĚKKÝ SNÍH

KRÁTKÉ OBLOUKY

KRÁTKÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

DLOUHÉ OBLOUKY

SPORTOVNÍ

SPORTOVNÍ

HRAVÉ

HRAVÉ

Ideální špičková kombinace freeridově orientované lyže, které je skvělá jak při výstupu, tak i při sjezdu, a to nejen díky konstrukci 3D Ridge.

TOURING

Full Carbon Jacket

BMT 94 jsou velmi lehké lyže a výstup na nich je tedy velmi pohodlný. Unikátní technologie těchto lyží se uplatní při sjezdech, kde jsou díky velmi dobrému přenosu sil a špičkové kontrole nad lyžemi schopny zvládnout elegantně a stylově jakékoliv sněhové podmínky.

VÖLKL WORKBOOK 15.16 /// VOELKL.COM

mvi-DWB-1516-Alpine-RZ-CZ.indd 81

04.02.15 17:18


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.