Page 1

08.10.2015

DARMOWA POŻYCZKA GOTÓWKOWA

INFORMACJE STR. 1

GODZINY OTWARCIA: PN-PT 8:00 - 17:00

SOBOTA : 9:00 - 13:00

PSARSKIE, ul. Sikorskiego 86c, tel. 61 830 88 19

SPRAWDŹ str. 10


Powiaty: ŚREMSKI, CZ. POZNANSKI, ŚREDZKI, KOŚCIAŃSKI

Gmina BRODNICA, Gmina DOLSK,Gmina KSIĄŻ WLKP., Gmina ŚREM. KRZYWIŃ, KÓRNIK, ŚRODA WLKP.

6 1 0 2

NAJWIĘKSZA PUBLIKACJA W POWIECIE ŚREMSKIM

a m a r o n a P Kontakt:

branż regionu o g e i k s m e r ś

Bądź znany w regionie 533 077 800 608 321 436 733 055 100 516 268 392 katalog.srem@gmail.com katalogsremski@gmail.com


Za tydzień kolportaż do skrzynek mieszkań

nr 39/08.10.2015

NAJBLIŻSZY KURIER 15.10 FAKTORING Finansujemy START-UPY GOTÓWKA w 24h, Nawet do 200 tys. zł od ręki!

883 164 223

____________


02

_____________________________________________________

III ETAP - DOMY SZEREGOWE O POW. 72 I 88 M2 Z OGRÓDKAMI

www.lawendowepola.com

ŚREMSKI


03

_____________________________________________________

Hurtownia artykułów budowlanych i hutniczych

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS, SPRAWDŹCIE SAMI!

BRAMY GARAŻOWE DOSTĘPNE "OD RĘKI"

DRZWI ZEWNĘTRZNE

ORAZ WIELE INNYCH...

www.el-bud.net.pl


04

_____________________________________________________

30 DNI (możliwość przedłużenia) pożyczasz 100 zł całkowita spłata 110 PLN POŻYCZKI - od 1 PLN do każdej kwoty

________________________________


Reklama

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

05

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

________________________


06

_____________________________________________________

Tel. 061 283 05 06 603 565 563

OKNA DESIGN

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

OKNA TYPOWE OD RĘKI


07

_____________________________________________________

Wielkie bieganie w starym mieście W biegu ulicznym rozgrywanym (03.10) w ramach Wielkopolskiej Ligi Biegowej wzięło udział 544 uczestników. Trasa zlokalizowana była w rejonie śremskiego Rynku oraz w Parku Miejskim, gdzie od 13.30 do 16.00 występowały utrudnienia komunikacyjne. Biegano na dystansie 5 i 10 kilometrów, przy pięknej słonecznej pogodzie nie licującej z zupełnie z nazwą imprezy: Śremski Bieg Jesienny. Imprezę otwarł burmistrz Śremu Adam Lewandowski w towarzystwie śremskiej lekkoatletki (byłej mistrzyni Europy juniorów w biegu na 400 metrów) – Patrycji Wyciszkiewicz. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal.

aktualności z życia powiatu

10.10


08

_____________________________________________________

_____

Wycieczka Klubu z Księginek Logistycy z EKONOMA w Krzesinach

27 września br. Stowarzyszenie "Klub Miłośników Księginek" zorganizowało dzieciom wyjazd do kina w Poznaniu (Kinepolis), na film animowany pod tytułem " W głowie się nie mieści". Uczestnikom bajka bardzo przypadła do gustu, a po seansie dzieci wraz z opiekunami wybrały się do McDonalds. Stowarzyszenie "KMK" nadal planuje prężnie działać i organizować podobne imprezy.

Szachowa inicjatywa prezesa SM Na oryginalny pomysł wpadł prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Marek Chmiel podczas renowacji osiedlowej infrastruktury w okolicach sklepu PSS Jubilat. Powstała tam sporej wielkości szachownica i od przyszłorocznej wiosny można będzie tam grać w szachy plenerowe dużymi figurami, które Spółdzielnia zakupi. Inicjatywie tej gorąco przyklaskują szachiści śremskiego „Piasta”, którzy są skłonni objąć „merytoryczny” patronat nad tym miejscem. A prezesowi Chmielowi (na zdjęciu) serdecznie gratulują pomysłu!

Dnia 1 października udaliśmy się w ramach zajęć z logistyki wojskowości realizowanych w zawodzie technik logistyk z wizytą do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny. Droga w autobusie pomogła nam się zintegrować i lepiej poznać. Nie zabrakło również klasowego didżeja, dzięki któremu w autobusie było wesoło. Na początku nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać i jak upłynie nam najbliższy czas, jednak wszyscy zabraliśmy ze Śremu dobry humor. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do sali, w której mogliśmy zobaczyć co i w jaki sposób zakłada na siebie pilot lecący w samolocie. Później mieliśmy okazję dokładnie przyjrzeć się sprzętowi wojskowemu, który jest wykorzystywany m. in. do koszenia trawy, czy oczyszczania i odśnieżania płyty lotniska, z której startują samoloty F-16. Atrakcją dla chłopaków było wejście do pojazdów, a nawet uruchomienie potężnych silników i danie sygnału dźwiękowego. Następnie przeszliśmy do lotniskowej straży pożarnej. Zobaczyliśmy tu strażacki sprzęt w wozach gaśniczych, salę wykładową oraz miejsce dowodzenia. Na prośbę klasy, strażacy zgodzili się zjechać z rury i wykazać się swoją sprawnością fizyczną. Kolejnym punktem było miejsce, w którym każdy mógł dotknąć broń, spróbować ją rozłożyć i złożyć, przypasować się do strzelania z karabinu maszynowego oraz nauczyć się poprawnie rzucać różnego rodzaju granatami. Ostatnią atrakcją była wojskowa karetka ratunkowa. Jednak chętna osoba mogła być osobą „ranną”, której zakładany był specjalny kołnierz, okrycie folią termiczną oraz przeniesienie „poszkodowanego” na noszach do karetki. Nie obyło się bez śmiechu, jednak zdawaliśmy sobie sprawę jakie to jest ważne i potrzebne w razie udzielenia pomocy w rzeczywistości. Mieliśmy również okazję, w ramach powtórzenia, przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Nie mogło się obyć bez głównego punktu zajęć – pasjonującego pokazu samolotu F -16. Dziękujemy żołnierzom z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach za umożliwienie zwiedzenia jednostki oraz przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć, które z pewnością zapamiętamy na długo. Dziękujemy! Łukasz Zieliński (1 LA)

więcej na www.portalsremski.pl

Promocja od 12.10-24.10.2015 szynka bk......................13,90 gulasz.............................12,90 stópki................................1,90 biodrówka......................9,50 staropolska..................21,70 ogonówka parzona...17,20 salceson czarny..........9,90


09

_____________________________________________________

Akcja: Uwolnić Skowronki

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w I Spotkaniu Integracyjnym dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach lub o kulach z terenu powiatu śremskiego. Uczestnicy spotkania wyruszyli spod kościoła NSJ na Jezioranach, odbyli z przewodnikiem i wolontariuszami spacer po Jezioranach i przeszli do Bibliotek Publicznej gdzie przygotowano dla nich poczęstunek i zorganizowano zajęcia sportowe i kulturalne.

___


10

_____________________________________________________ za:www.srem.policja.gov.pl

Awanturował się przy lokalu Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie awanturował się w rejonie lokalu w Śremie. Awanturnik trafił do „policyjnego aresztu”. 3 października br., o godz. 22.50, dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że młody mężczyzna awanturuje się w rejonie lokalu w Śremie. Na miejsce udali się policjanci prewencji. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Śremu, który w rejonie lokalu zaczepiał, wyzywał i uderzał inne osoby. Awanturnik był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 1,12 mg/l i ostatecznie trafił do „policyjnego aresztu”. _____________

Pokonali półmaraton Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie byli w gronie blisko 400 osób, które wzięły udział w I półmaratonie Rock Run Jarocin 2015. Przedsięwzięcie organizowane było pod hasłem „STOP DOPALACZOM”. W Jarocinie odbył się I półmaraton Rock Run Jarocin. Jak podkreślają organizatorzy: „Sportowa impreza miała zachęcić nie tylko do aktywnego stylu życia, zdrowej rywalizacji, ale także pokazać, że można dobrze się bawić bez dopalaczy. Każdy zawodnik otrzymał od organizatorów koszulkę biegową z nadrukiem „Dopalacze kradną życie”. Takie samo hasło wraz z wizerunkiem pękniętego serca zostało umieszczone na każdym plastronie z numerem zawodnika”. Blisko 400 osób miało do pokonania jedną z dwóch tras: półmaratonu lub 10 kilometrową. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie sierż. szt. Arkadiusz Jankowski i sierż. Dominik Jankowiak pokonali trasę półmaratonu. GRATULUJEMY!

___________________________________

Fot. KPP Jarocin.

Kurier Śremski

również do skrzynek mieszkań i domów!

15.10.2015


Reklama

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

11

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Chcą sprzedać stadion na ul. Zamenhofa

Apel Krzysztofa Gapysa

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej (01.10) przewodnicząca rady Katarzyna Sarnowska udzieliła głosu (na wniosek radnych opozycji) prezesowi klubu UKS Szóstka Śrem – Krzysztofowi Gapysowi. Zaapelował on do radnych i burmistrza o poważną dyskusję na temat przyszłości sportu w naszym mieście, ubolewając nad decyzją o sprzedaży boiska przy ul. Zamenhofa. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski obiecał zorganizowanie spotkania z udziałem przedstawicieli wszystkich klubów sportowych.

OPINIA RADNEGO PIOTRA MULKOWSKIEGO 27 sierpnia 2015 roku radni opozycji doprowadzają do sesji nadzwyczajnej dotyczącej sprzedaży stadionu. Na kilka dni przed sesją Ratusz cały czas ma kłopot z jasnym stwierdzeniem, czy są jakiekolwiek plany dotyczące sprzedaży stadionu. Na sesji nadzwyczajnej 27 sierpnia dowiadujemy się, że jest groźba katastrofy i właśnie zamykamy basen. Wtedy też Pan Burmistrz oficjalnie przyznaje, że możliwość sprzedaży stadionu jest brana pod uwagę, problem przeanalizuje i podzieli się do końca września swoimi przemyśleniami z radnymi. 29 września, bez żadnych konsultacji z radnymi, Kilka słów na temat ostatniej sesji nadzwyczajnej pojawia się ogłoszenie o sprzedaży stadionu. Po raz drugi Rada Miejska spotkała się na 1 października – czyli już po obiecanym terminie nadzwyczajnym posiedzeniu i po raz drugi tematem przedstawienia przemyśleń burmistrza – ma miejsce spotkania było boisko przy Zamenhofa i basen. kolejna sesja nadzwyczajna (zwołana znowu przez Moim zdaniem sprzedając stadion przy Zamenhofa opozycję) dotycząca tego samego problemu. pozbywamy się części historii miasta i z tego Dowiadujemy się na niej, iż podmiot prywatny 23 względu mam pretensje do tych radnych, którzy sierpnia 2015 roku złożył wniosek o zmianę poparli tą decyzję a od wielu lat są związani z przeznaczenia terenu, na którym znajduje się naszym miastem (z niektórymi z nich wiele lat temu stadion – czyli zrobił to w momencie, kiedy ponoć grałem w piłkę na tym stadionie) – nie do nikt nic nie wiedział na temat sprzedaży. wszystkich, niektórzy są zbyt młodzi, żeby W związku z tym należy postawić dwa pytania: doceniali tego typu argumenty. 1. Kto jest inicjatorem sprzedaży stadionu? Z Osobiście mam wrażenie, iż władze miejskie terminów można wnioskować, iż podmiot całkowicie utraciły panowanie nad decyzjami, które decyzyjny znajduje się… no właśnie gdzie znajduje podejmują. Z jednej strony fundujemy sobie aleję się podmiot decyzyjny? marketową od ul.Zamenhofa do ul.1Maja (obok 2. Czy sprzedaż stadionu jest podyktowana istniejącego Lidla dwa kolejne markety - na koniecznością remontu basenu, czy też remont stadionie oraz przy Gimnazjum nr 1), całkowicie basenu jest pretekstem do sprzedaży stadionu? ignorując istniejące już obiekty PSS oraz świeżo Pierwszą informację na temat katastrofalnego stanu oddane targowisko, którego sens wydaje się w tym basenu prezes Śremskiego Sportu uzyskał w momencie wysoce wątpliwy. Z drugiej strony – na kwietniu, kiedy budżet miasta nie skonsumował co zwrócił na sesji uwagę p.Marek Basaj – następuje jeszcze obligacji (przypominam pięć i pół miliona stopniowe wyprowadzanie majątku gminy do wzięte w lipcu). Można było pomyśleć o spółek, które się go pozbywają aby spłacać własne przeznaczeniu ich na remont basenu, a nie na remont długi. Poza tym myślę, iż ostatnie decyzje pogłębią ratusza, któremu jak mi wiadomo katastrofa nie tylko chaos komunikacyjny jaki panuje w mieście i grozi. nie zmienią tego kwiaty na moście oraz bezpłatne Ostatnia kwestia związana z ostatnią sesją jest rowery na Promenadzie. stosunkowo drobna. Latem spółka Śremski Sport Wracając do sesji chciałbym zwrócić uwagę na trzy sprzedała obiekt hotelowy w Parku Powstańców sprawy: Wielkopolskich. Na terenie tej nieruchomości Po pierwsze radni koalicji wreszcie przyznali się, iż znajduje się skate park wybudowany z naszych są za sprzedażą stadionu. Ostatnio twierdzili, iż są podatków… Aby móc z niego korzystać miasto przeciwni stanowisku rady o zablokowaniu musi płacić dzierżawę nowemu właścicielowi. Z sprzedaży stadionu, co nie znaczy jednak, że są za góry uprzedzam, iż nie mam pretensji do nowego sprzedażą (dla mnie to jest też trudne do właściciela – dba o swoją własność, szkoda tylko, że zrozumienia, ale jak mówi klasyk „Jestem za, a takiego podejścia brakuje w przypadku pieniędzy nawet przeciw”). publicznych. Druga kwestia to terminy: Piotr Mulkowski


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 12 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Dojeżdżamy do klienta 7 dni w tygodniu lub zapraszamy do biura w Śremie przy ul. Mickiewicza 68

-

( 20 lat wstecz max 10.08.1997 ) ( 3 lata wstecz )

(3 lata wstecz ) (jeżeli zlikwidowałeś do 10 lat wstecz )

za uszkodzony pojazd z OC sprawcy (naprawa kosztorysowa 3 lata wstecz)

auto zastępcze dla poszkodowanych


chemia

dla motoryzacji


tel. 608 321 436; 533 077 800

www.kurier-sremski.pl e-mail: darmowykurier@gmail.com

PROSIMY REKLAMA SKORZYSTAĆ B _____________________________________________

BUDUJESZ, REMONTUJESZ, WYKAŃCZASZ !!! Pyty GUTTA sinus, trapez, komorowe

ybór Duży wt! pły

Du¿y wybór farb

Płyty:pilśniowe, OSB, kartonowogipsowe, sklejki, sklejki antyposlizgowe

Pleksa GUTTA daszki wejściowe

FUNDABIT Plastyczna elastyczna masa masa do izolacji uszczelniająca fundamentów

Rolki Wózki do bram prowadzące Rolki najazdowe Gniazda najazdowe

Mapelastic zaprawa hydroizolacyjna

_____________

________________

czterokołowe

Niezawodne klucze do instalacji sanitarnych

OSPRZĘT ELEKTRYCZNY Lampy halogenowe - ŻARÓWKI

Wózki paletowe

________________________

Kanały kablowe PCV

Gilotyny do cięcia styropianu

pojedyncze i podwójne

- PUSZKI - GNIAZDA - WŁĄCZNIKI - PRZEWODY

Rozdzielnice

Żarówki energooszczędne

Ościeżnice

________

Drzwi wewnętrzne

________

PHILIPS

Drzwi zewnêtrzne

Węże przyłączeniowe

________________

dwukołowe

Precyzyjne narzędzia ścierne

Stalowe elementy kute do płotów i bram

y Du¿ ór yb w Mapegumw kó elastyczna tyn rb folia i fa

przesuwnych

Wózki transportowe Tynki marmurowe

Izolacje cieplne, akustyczne, fasadowe i dachowe

Przedłużacze bębnowe Papa termozgrzewalna

Tynki maszynowe, gipsowe i cementowowapienne

okna

Okna dachowe VELUX FAKRO

BRAMY GARAŻOWE

Zapewniamy demontaż i montaż

EL-BUD zaprasza


widły, grabie, łopaty Koła metalowe do rusztowań z regulacją


Studzienki wodomierzowe izolowane


e-ciekawostki

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

19

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

e-ciekawostki Sklepy Internetowe - Jak zacząć? Otwórz sklep internetowy i zobacz jak łatwo można zarabiać.

Sprawdź wszystkomający sklep internetowy AUTORYZOWANY RESELLER

Wejdź na www.multicom.com.pl

zaoferować klientom coś, czego nie znajdą nigdzie indziej, na przykład towar z niszowej półki, albo wyjątkowo szeroką gamę produktów, których musieliby szukać w kilku innych sklepach. Istotnym etapem szlifowania pomysłu na własny sklep internetowy jest poznanie sposobów działania konkurencji oraz analiza potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów. Dzięki temu można stworzyć efektywną strategię promocyjną, przyciągnąć uwagę i zachęcić do kupowania.Przeszukaj rynek pod kątem najciekawszego dla ciebie rozwiązania, sprawdź producentów i dostawców, wyślij zapytania ofertowe i zbierz bazę kontaktową. Co ważne, wysyłając do nich maile powinieneś je już podpisywać oryginalną i chwytliwą nazwą swojego sklepu, a także logotypem, który będzie twoim znakiem firmowym. Dla wielu klientów ten detal ma ogromne znaczenie.

2. REGON nie gryzie

Wciąż zastanawiasz się nad rozpoczęciem sprzedaży przez internet? Przejdź razem z nami pięć poniższych kroków i otwórz sklep internetowy szybciej niż myślisz. Nieprawdopodobnie dynamiczny rozwój, jaki przeżywa od kilku lat branża e-commerce, to okazja jakich mało, by zostać przedsiębiorcą i z handlu w sieci uczynić źródło swojego dochodu. Szacuje się, że na całym świecie mamy prawie 3 miliardy internautów (dane z 2013 roku według Międzynarodowego Związku Telekomunikacji), w Polsce jest ich już ponad 17 milionów, z czego połowa z nich deklaruje, że robi zakupy w sieci. Każdy z nich może zatem stać się twoim potencjalnym klientem, zwłaszcza że dostęp do internetu jest dziś powszechny, a zainteresowanie wirtualnymi zakupami nieustannie rośnie. Prężnie rozwijający się e-sklep to znakomity, a przy tym niezwykle prosty w realizacji pomysł na biznes. Pytanie zatem brzmi nie “czy” ale “jak” otworzyć sklep internetowy i w jaki sposób odnieść z nim sukces. A można to zrobić w kilku prostych krokach.

1. Na początku jest pomysł i dobra nazwa oraz logo. Droga do sukcesu zaczyna się od dobrego pomysłu. Po pierwsze, trzeba zdecydować, jaki asortyment chcesz sprzedawać w sklepie: elegancką bieliznę, akcesoria do aparatów fotograficznych czy może wysokiej jakości karmy dla domowych zwierzaków? Warto

Żeby móc prowadzić e-sklep, należy zarejestrować działalność gospodarczą. Obecnie jest to pod względem formalnym bardzo proste. Nie trzeba odwiedzać wielu urzędów, bo dzięki procedurze jednego okienka wszystko można załatwić w jeden dzień, a jeśli ktoś wybierze elektroniczny sposób rejestracji – nawet bez wychodzenia z domu. Sklep internetowy to firma jak każda inna, musi mieć zatem swój NIP, REGON, konto, siedzibę (w przypadku osób, które posiadają już firmę, sprawa jest jeszcze łatwiejsza: wystarczy uzupełnić we wpisie rodzaj prowadzonej działalności, dodając do niego handel w internecie) oraz biznesplan. W napisaniu tego ostatniego pomogą ci liczne, łatwo dostępne w sieci publikacje biznesowe.

3. Jeśli oprogramowanie, to tylko najlepsze. Do funkcjonowania sklepu internetowego niezbędne jest oprogramowanie. Istnieje wiele możliwości, łącznie z zakupem oprogramowania na indywidualne zamówienie, ale najlepszym rozwiązaniem i też najbardziej opłacalnym jest model SaaS (od angielskiego Software as a Service), czyli oprogramowanie w chmurze. Weź pod uwagę, że jeśli chcesz, by twój sklep był konkurencyjny i rzeczywiście na siebie zarabiał, musi być zintegrowany z nowoczesnymi płatnościami online, niezawodnymi usługami logistycznymi oraz współpracować z serwisami społecznościowymi oraz popularnymi aukcyjnymi. Nie zapomnij też o założeniu w twoim e-sklepie bloga.

4. Jeśli hosting, to tylko sprawdzony. Równie istotny co wygodne oprogramowanie jest wybór sprawnego, bezpiecznego hostingu wraz z obsługą baz danych, kont pocztowych i wystarczającą przepustowością łączy. Pozostaje również niebagatelna kwestia domeny, czyli adresu sklepu. Ten powinien być atrakcyjny, łatwy do zapamiętania, dynamiczny i kojarzący się z branżą, w której e-sklep działa (aby klienci mogli go bez problemu znaleźć), a przede wszystkim niepowtarzalny.

5. Zadbaj o przyciągającą wzrok grafikę. Bardzo ważnym elementem decydującym o powodzeniu e-sklepu jest jego wygląd. Wybierając oprogramowanie Shoper, grafikę sklepu można samodzielnie zmodyfikować za pomocą panelu administracyjnego – możesz zdecydować się na jedną z gotowych skórek albo, jeśli masz takie życzenie, zamówić indywidualny projekt graficzny. Oryginalna kolorystyka, staranny dobór czcionek i elementów graficznych oraz spójny estetycznie wygląd strony łatwo zapadają klientom w pamięć, a prosta, intuicyjna nawigacja zachęca do przeglądania poszczególnych działów i… kupowania. Nie lekceważmy zatem strony wizualnej naszego sklepu, tylko przeróbmy ją na naszą największą broń. OK, masz już nazwę, logo, zadbałeś o najlepsze oprogramowanie i nawiązałeś kontakt z dostawcami – gratulacje, możesz zatem już zacząć sprzedawać w swoim sklepie internetowym. Na każdym etapie działalności postaraj się jednak, by wycisnąć z twojego ebiznesu jak najwięcej. Monitoruj internet, przyglądaj się branży i konkurencji. Obserwuj zmieniające się trendy i nasłuchuj nadchodzących prognoz. Popracuj nad dobrym pozycjonowaniem esklepu w wyszukiwarce Google, zintegruj go z Facebookiem i innymi, popularnymi serwisami społecznościowymi. Zastanawiasz się nad uruchomieniem sklepu internetowego, a może posiadasz już sklep, który jednak nie wygląda tak jakbyś sobie tego życzył – umów się na bezpłatną konsultację, jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku – wszelkie dane kontaktowe pod adresem www.multicom.com.pl

www.multicom.com.pl


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 20 tel. 608 321 436 _____________________________________________________


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 21 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR ŚREMU 2015 Na jeziorze w Cichowie rozegrane zosały spinningowe zawody wędkarskie z cyklu GRAND PRIX Okręgu PZW w Poznaniu pt. PUCHAR ŚREMU zorganizowane przez Wędkarski Klub Sportowy" REKORD ŚREM". Pierwszy raz zawody spinningowe rangi okręgowej zostały zorganizowane na tym jeziorze a woda jest tam przepiękna i bardzo czysta. Miłośników wędkarstwa spinningowego nie brakuje w okręgu poznańskim i na zawody zapisało się 43 seniorów i 9 juniorów. Zawodników rano przywitała bardzo ładna i słoneczna pogoda. Po otwarciu przez prezesa Klubu "Rekord Śrem" Pawła Nowaka i przedstawienia regulaminu przez Sędziego Głównego Andrzeja Andrzejewskiego, o godz. 7.00 wszyscy rozpoczęli wędkowanie. Ryby w tym pogodnym dniu były ostrożne i nie specjalnie chciały współpracować z zawodnikami. Okonie się gdzieś pochowały i oddaliły od brzegu. Miejscowi wędkarze informowali o dużych stadach tych ryb pływających w toni wody na środku jeziora. Dominującą rybą wpływającą na wynik zawodów okazał się szczupak, złowiony 8 razy. Pierwsze miejsce w kategorii senior zdobył Bogdan Antkowiak z klubu Nurt Książ Wlkp., który złowił szczupaka o długości 51 cm oraz pięć okoni. Drugie miejsce to łowca największego szczupaka o długości 62cm- Artur Skałecki

Koło nr17 Kostrzyn. Trzecie miejsce zajął Wiesław Adamczak z klubu Rekord Śrem, który złowił sandacza 57cm i jednego okonia. W kategorii junior pierwsze miejsce zajął Paweł Snuszka z klubu Szczupak Rogalinek łowiąc okonia 33cm. Drugie miejsce wywalczył Adrian Nowak z Klubu Rekord Śrem (okoń 21cm), pozostali młodzi zawodnicy bez ryby punktowanej, łowili tylko niewymiarowe drapieżniki. Drużynowo pierwsze miejsce zdobył klub Nurt Książ Wlkp., drugie miejsce klub Przykosa Kórnik, natomiast trzecie miejsce przypadło zespołowi Szczupak Rogalinek. Gdy sędzia sekretarz Jarosław Pałasz obliczał wyniki, wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek i zostali poczęstowani słodkim ciastem oraz kawą. Najlepsi z zawodników w kategorii junior oraz senior otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Okręg PZW w Poznaniu. Organizator przygotował także nagrody od sponsorów, które zostały rozlosowane pomiędzy wszystkich uczestników. Wędkarski Klub Sportowy "Rekord Śrem" serdecznie dziękuje zawodnikom oraz sędziom za stworzenie miłej sportowej atmosfery a Andrzejowi Andrzejewskiemu i Jarosławowi Pałaszowi za wzorowe przeprowadzenie zawodów.

Przyjaciele Klubu Sponsorzy: Restauracja Tropikalna Śrem Bocian Pożyczki Śrem Urząd Miejski w Śremie Sklep Wędkarski PHU REGE Grażyna Pałka Śrem Chłapowskiego nr 26 Sklep Wędkarski FHU MARKO Marek Szalony Śrem Konstytucji 3 maja 2/49 Sklep Wędkarski PHU Grażyna Kowal Śrem Witkiewicza nr 21 Sklep Wędkarski Pracownia ART-ROD Mańczak Mytko Poznań Oś. Wichrowe Wzgórza nr 104 Everest Finanse Poznań Stary Rynek nr8 Zakłady Tłuszczowe z Kruszwicy Firma Zegarmistrzowska Paweł Nowak Śrem ul. Kościuszki _______________


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 22 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

________________________________________________________ W ostatni weekend zakończyła się pierwsza runda meczy rozgrywek o Mistrza Wielkopolski. Na półmetku rozgrywek osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii klubu zajmując 5 pierwszych miejsc. Wiemy jednak, że to dopiero półmetek i długa droga przed nami aby osiągnąć ten wspaniały wynik. Nie tracimy zatem koncentracji, trenujemy jeszcze ciężej żeby zimą przygotowywać się do rozgrywek najlepszych 8 drużyn Wielkopolski w aż 5 rocznikach! (tabele już za tydzień). Niemniej ważne są też inne rozgrywki w których biorą udział drużyny UKS Śrem. Poniżej opisy zmagań w Ligach Koziołka i Lidze Red Box do których zgłaszani są zawodnicy nie zawsze grający w lidze WZPN. W swoich ligach także osiągają dobre wyniki i rozwijają się regularnie.

Liga koziołka III kolejka orlika E 1 Dnia 3.10.2015 rocznik 2005 rozegrał już 3 kolejkę ligi Koziołka. Śremski zespół wygrał dwa z trzech meczy a jeden zremisował: Wyniki były następujące UKS Śrem - SKS Unia Swarzędz 1:0 Bramkę strzelił Adrian Dutkiewicz. UKS Śrem - KS Koziołek Poznań SP 54 4:0Bramki: Olek Wojciechowski x2, Adam Konieczny, Adrian DutkiewiczUKS Śrem - Orlik Poznań 1:1 Bramka :Adam Konieczny. Zdaniem trenera troszeczkę problemów pojawiło się w grze 1x1, w obronie, finalizacji. Jednak zespół pokazał też dobre strony.

III kolejka Ligi Koziołka i Red Box żaków Dziewczyny grają w Lidze Koziołka W ostatnią sobotę chłopcy z rocznika 2007 rozegrali 3 kolejkę ligi Koziołka. W pierwszym meczu zmierzyli się z Unią Swarzędz. Mecz niestety przegrali 0-2. Błędy w ustawieniu, przegrane pojedynki 1vs.1 i słaba gra w ataku to główne czynniki porażki śremskiej drużyny. W kolejnym meczu wygrali z Koziołkiem II Poznań 2-1. Najważniejsze, że zdobywają kolejne trzy punkty. Bramki zdobywają Jędrzej i Jasiu. Ostatni mecz grają z Orlikiem Poznań i wygrywają 5-2 tu gra jest zdecydowanie lepsza, na pochwałę zasługuje Jędrzej który zdobywa trzy gole dla śremskiej drużyny , pozostałe dwa strzela Antek. Z dobrej strony w tej kolejce pokazał się Jędrzej zdobywca 4 goli oraz Borys, który grał na nietypowej dla siebie pozycji, ale świetnie wywiązywał się ze swoich zadań. To nie koniec sobotnich zmagań rocznika 2007, zawodnicy rozegrali również mecze w ramach Ligi Red Box. Rywalizację rozpoczynali dzieląc pozycję lidera z Wartą II Poznań. Pierwszy mecz UKS rozegrał z KP Wrzesnia. Wynik 7 : 0 nie był dla nikogo zaskoczeniem, cały mecz rozgrywany był pod dyktando śremskich żaków. Kolejny mecz chłopcy rozgrywają tego dnia z Wartą II Poznań. Dobrze rozpoczynają, już po kilku minutach prowadzą 2 : 0, aczkolwiek w zespole pojawia się mała dekoncentracja i do przerwy zieloni tracą 2 bramki a do szatni schodzą z wynikiem remisowym. Druga połowa przebiega po myśli UKS i mecz kończy się wygraną UKS 5:2. Po III kolejce UKS Śrem obejmuje fotel lidera.

W Sobotnie przedpołudnie drużyna dziewcząt rozegrała 3 kolejkę w Lidze Mistrzów Koziołka Poznań. Nasze zawodniczki grając w lidze rocznika 2004 chłopców zdobywają cenne doświadczenie boiskowe. W każdym meczu dziewczyny dzielnie walczyły jednak momentami brakowało dokładności i skuteczności na połowie rywali. W grze zawodniczek UKS-u widać coraz większe umiejętności techniczne oraz mniej popełnionych błędów w ustawieniu na boisku. Rozegrane mecze zakończyły się wynikami: SKS Unia Swarzędz - UKS Śrem 3:0, KS Koziołek Poznań SP 45 – UKS Śrem 1:0, UKS Orlik Poznań – UKS

Sekcja koszykówki W tym sezonie najstarsza grupa będzie brać udział w Wojewódzkiej Lidze Kadetów A. Rywalizować będzie 7 zespołów, dzięki czemu rozegrają 12 meczów w sezonie - po 6 u siebie i na wyjeździe. Inauguracja sezonu już 07.11.2015 o 10.00 - gościć będziemy zawodników z Basketu Piła. Będzie to pierwszy ligowy mecz w historii naszej sekcji. Dla chłopaków będzie to zupełnie nowe doświadczenie. Do tej pory rywalizowali jedynie w meczach sparingowych i turniejach. Wszystkie mecze odbywać się będą w sali Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie. Dokładny terminarz dostępny jest na stronie internetowej UKS Śrem. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dziewczynki i chłopców z klas 2-6 szkoły podstawowej na treningi - w każdy wtorek o 15.15 i środę o 15.00 do sali Śremskiego Sportu.


moto speedway _______________________________________________________ Emil Sayfutdinov z kontraktem!!! Budowa składu na sezon 2016 rozpoczęta.

Zmiana daty Memoriału Alfreda Smoczyka UWAGA! Memoriał Alfreda Smoczyka nie odbędzie się jak wcześniej informowaliśmy 17 października - nastąpiła zmiana terminu turnieju ku pamięci "Wielkiego Freda". Nowa data rozegrania tych prestiżowych zawodów to 18 października (niedziela). Memoriałowe zmagania rozpoczną się o godzinie 15:00. Wkrótce przekażemy więcej informacji na temat 65. Memoriału Alfreda Smoczyka oraz listę startową. info za www.unia.leszno.pl

Przemek z Mistrzostwem Niemiec Drużyna Nordstern Stralsund zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Niemiec, w ekipie gospodarzy 10 punktów do końcowego triumfu dołożył Przemek Pawlicki. Zespół starszego z braci Pawlickich musiał przed dzisiejszym meczem odrobić 6 oczek straty i zawodnikom Stralsund ta sztuka się udała. Nordstern pokonało ekipę Landshut 50:37 i zdobyło tytuł mistrzowski w niemieckiej Bundeslidze.

MC Nordstern Stralsund - 50: 1. Patryk Dudek - 14+1 (3,3,3,2*,3) 2. Przemysław Pawlicki - 10 (1,1,2,3,3) 3. Tobias Busch - 6+2 (2*,2*,0,1,1) 4. Kai Huckenbeck - 10+2 (3,3,2*,0,2*) 5. Roberto Haupt - 4 (3,1,0,w) 6. Dominik Moeser - 6 (1,0,2,3)

10

info za www.unia.leszno.pl

Ferrari 488 Spider

Fogo Unia Leszno rozpoczęła bardzo mocnym poniedziałkiem. Emil Syfutdinov podpisał kontrakt na sezon 2016! W ten sposób Zarząd mistrzowskiego klubu rozpoczął budowę składu, który w przyszył sezonie ma bronić Mistrzowskiego tytułu. info za www.unia.leszno.pl

na ! ŻUŻEL

www.portalsremski.pl

REKLAMA Nowy samochód z Maranello łączy przyjemność jazdy kabrioletem z niesamowitymi osiągami. To najszybszy taki model w historii włoskiej marki. Swoją oficjalną premierę będzie miał podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Podobnie jak w przypadku 488 GTB, za napęd odpowiada turbodoładowany silnik V8 o pojemności 3,9 l, który dostarcza 670 KM. Ferrari bez dachu osiąga 100 km/h w 3 sekundy, a dwa razy większą prędkość w 8,7 s. Dzięki wzmocnieniom z 11 różnych stopów lekkich metali, Spider posiada taką samą sztywność nadwozia jak wersja zamknięta. Nowy model jest też najbardziej wydajnym aerodynamicznie kabrioletem w historii włoskiej marki. Tył samochodu został zaprojektowany z myślą o odpowiednim przepływie powietrza i dostarczeniu go do komory silnika. Producent podkreśla, że składany sztywny dach nie tylko jest bardziej praktyczny, ale cała jego konstrukcja jest o 25 kg lżejsza niż w przypadku elementu wykonanego z materiału. Otwieranie i zamykanie go zajmuje 14 s. Szczególnie w przypadku tak szybkiego samochodu należało też zadbać o komfort pasażerów. Elektrycznie sterowana szyba za fotelami może znaleźć się w jednej z trzech pozycji i pozwala na skuteczną ochronę przed wiatrem.

533 077 800


24 02

medycyna

____

_

śremska

MEDYCYNA REKLAMA W KURIERZE ZADZWOŃ: 608 321 436

DAMA AKE Odzież damska Zapraszamy PAMIĘTAJ! że ry KAŻDA KOBIETA Dum a i JEST PIĘKNA 0 WYSTARCZY roz 6 o ODPOWIEDNIA d 0 STYLIZACJA I WIARA W SIEBIE ! od 4

GALERIA HANDLOWA ŚREM 1 Maja 21 OD 1 PAŹDZIERNIKA JESTEM W GALERII NA PARTERZE OBOK APTEKI

Czynne: Pn.-Pt.: 10.00-18.00 Sb.: 9.30-13.00

ORAZ ODZIEŻ CIĄŻOWA


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

25

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Projekt Prowadzenie poradnictwa prawnego i obywatelskiego dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym współfinansowany przez Wojewodę Wielopolskiego

Fundacja na rzecz Wspierania Społeczności Lokalnej informuje, iż do 20 listopada 2015 r. realizuje w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie projekt pod nazwą „Prowadzenie poradnictwa prawnego i obywatelskiego dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany w formie wspierania realizacji zadania publicznego przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Projekt skierowany jest dla mieszkańców Powiatu Śremskiego. W formie stacjonarnej bezpłatne poradnictwo świadczone jest przez prawnika w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie w każdy

wtorek w godz. od 14:00 do 18:00 oraz czwartek w godz. od 10:00 do 14:00. Szczegółowe informacje o zakresie działań realizowanych przez prawnika znajdą Państwo na stronie internetowej Fundacji na Rzecz Wspierania Społeczności Lokalnej www.fundacja.srem.co

REKLAMA

533 077 800 ZAKUWANIE WĘŻY HYDRAULICZNYCH DO MASZYN BUDOWLANYCH I ROLNICZYCH

63-100 Śrem, ul. Gostyńska 14A

Promo cja:

w paźd (naprzeciwko Biedronki) zier n tel. 516 555 583 lub 509 068 695 montaż skrzydiku i listopadzie eł DRE Premiu www.embudsremdrzwi.pl m

za 1 zł !!!*

*dotyczy zakupu i montażu skrzydeł DRE Premium w budownictwie jednorodzinnym.

T.C. Marian Szaroszyk ul. St. Wichury 13 63-130 Książ Wlkp.

PRACA ŚREM

tel. 691 494 701 tel. 609 877 520

Zakład Pracy Chronionej poszukuje: osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, chętnych do sprzątanie placówki szpitalnej przy ul. Polnej w Poznaniu. Praca w godz. 06.00-18.00 - dzień pracy, dzień wolny wg grafiku. Zapewniamy dojazd na trasie Śrem – Rogalin – Puszczykowo - Poznań.

Kontakt: 510 013 844, 510 013 640 Firma sprzątająca poszukuje: podwykonawcy do odśnieżania terenów zewnętrznych przy obiekcie w centrum Śremu. Może być to firma lub osoba prywatna. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie. Wymagany własny sprzęt do odśnieżania: pług, posypywarka, itp.

Kontakt: 510 013 640, 510 013 844.


___

___

Prawdziwie Zmartwychwstał!!! 31 Reklama www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Salon Meblowy meble tapicerowane, meble pokojowe MACIEJ SZCZEPANIAK właściciel - tel. 604 889 378

Kuchnie

Meble łazienkowe

DUŻA, ŚWIEŻA RYBA BAŁTYCKA OD RYBAKA DORSZ BAŁTYCKI patroszony .....1-5kg ......12,50 zł/kg DORSZ BAŁTYCKI tuszka ...........................13,50 zł/kg FILET z dorsza bałtyckiego z/s.......400g.......21,50 zł/kg FLĄDRA cała duża......................500g-1kg...........5,50 zł/kg FLĄDRA filet................................................................12,00 zł/szt. FLĄDRA tuszka z/s......................................................8,00 zł/szt. LESZCZ morski (cały) ..............1-2,5kg..............6,00 zł/kg LESZCZ morski (filet)........................................10,50 zł/kg ŁOSOŚ bałtycki, patroszony.......1-15kg.............22,00 zł/kg ŁOSOŚ bałtycki, filet..........................................34,00 zł/kg OKOŃ morski, duży...................0,5-1kg............10,00 zł/kg OKOŃ morski filet ............................................17,00 zł/kg SANDACZ morski cały ...................1-5kg...............20,00 zł/kg SANDACZ morski patroszony...................................22,00 zł/kg SANDACZ morski filet ..............................................34,00 zł/kg ŚLEDŹ zielony cały..................250 g................6,00 zł/kg ŚLEDŹ zielony płat ...........................................9,50 zł/kg WĘGORZ żywy świeży............0,5-1,8kg...............65,00zł/kg

Żyj zdrow

o!

Stoły i krzesła

-50% REKLAMA na filety

NOWOŚĆ! Dziczyzna: kiałbasa, mięso i szynka Konina: kiełbasa mięso i szynka Struś: jaja, kiełbasa, mięso, szynka Jagnięcina: tusze, półtusze Baranina: tusze, półtusze - kiełbasa

tel.

wysok a jako atrak ść ! c y j n krótk ie ter e ceny ! miny dostaw !

sery owcze, bryndza, bundz oscypki z certyfikatem, redykołki, gołki

Tel. 605 036 719 email: dariusz.kalka@op.pl

608 321 436


Śrem, ul. Szkolna 15 A tel. 61 28 48 100

Y N I Z D O UR

16-18 październik 2015

Szczegóły wkrótce

Kurier Śremski nr39 08.10.2015  

Kurier Śremski nr39 08.10.2015

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you