Vītolu fonda ziņas FEBRUĀRĪ/2022

Page 1

VĪTOLU FONDA ZIŅAS FEBRUĀRĪ 2022 "FINIŠA NAV, IR TIKAI STARTS"

DIBINĀTAS STIPENDIJAS SVARĪGĀKIE NOTIKUMI LEPOJAMIES ZIEDOJUMI

Pēdējais ziemas mēnesis pasaulē pagājis nevis ar priekpilnām gaidām par pavasari, bet ziņām par nežēlīgu un postošu karu Ukrainā. Kamēr stipendiāti Latvijā iesākuši otro studiju gada semestri, viņu vienaudži pārsmit kilometrus tālāk dodas aizstāvēt savu Tēvzemi ar ieročiem rokās. Riskējot ar dzīvību šodien, viņi uztur cerību par visdārgāko savu nākotni brīvā, labklājīgā un laimīgā Ukrainā! Ir sāpīgi apzināties, ka šāds uzbrukums iespējams 21.gs., kad diplomātijas valodai būtu jāspēj atrisināt visas problēmas. Lai vai kā šajos smagajos laikos mēs paliekam svēti ticībai, ka tieši izglītība ir avots, kas spēj cilvēkiem nest vislielāko drošību. Tā ir nezūdoša vērtība pat situācijās, kad pasaule sāk svārstīties! Tā ir vislabākā sēkla, kas ļauj izaugt sabiedrībai, kas mīl savu valsti un ciena citus cilvēkus. Studējot par profesionāļiem un ekspertiem, mūsu jaunieši aizvien mainās un aug par savas zemes patriotiem un cienīgiem pasaules pilsoņiem!

DIBINĀTAS STIPENDIJAS DUMPJU ĢIMENES TESTAMENTĀRAIS NOVĒLĒJUMS

Saņemts Oskara un Irenes Dumpju testamentārais novēlējums vairāk nekā pusmiljona Kanādas dolāru apmērā. Vītolu fondā Irenes un Oskara Dumpju stipendija pirmo reizi piešķirta 2005. gadā, abi labdari vēlējās palīdzēt Latvijas jaunatnei un iedegās par nepieciešamību izglītot talantīgus jauniešus. Oskars mūžībā devās 2017. gadā, bet Irene 2021.gadā. Ar pēdējo gribu Dumpes tikai vēlreiz apliecinājuši savu lielo mīlestību pret Latviju! Ar pateicību pieminam abus krietnos latviešus!

DAKUĻU ĢIMENES STIPENDIJA

Zane un Valdis ir bijušie fonda stipendiāti, kuri atgriezušies, lai palīdzētu citiem, dibinot stipendiju jauniešiem no dzimtās Viļānu puses. Abi vēlējušies, lai kādreiz saņemtais atbalsts šodien ļauj pasniegt palīdzīgu roku kādam citam, kam tas nepieciešams. Sakām lielu paldies Zanei un Valdim Dakuļiem par lēmumu dibināt stipendiju!

PERTAS LATVIEŠU DRAMATISKĀS KOPAS STIPENDIJA

2019. gadā Pertas Latviešu dramatiskā kopa paziņoja par savas darbības izbeigšanu, divus gadus vēlāk, ziedojot kopas atlikušos līdzekļus, dibināta stipendija jauniešiem Latvijā. Stipendija vēlēta latviešu valodu studējošiem! Paldies visiem kopas dalībniekiem! Paldies Jūlijam Bernšteinam par sadarbību!


SVARĪGĀKIE NOTIKUMI FEBRUĀRĪ "SEB BANKA" DĀVINA DATORTEHNIKU

SIA "TET" JAUNIEŠIEM DĀVINA DATORUS Atbalstot jauniešus, SIA "Tet" uzdāvinājis trīs portatīvos datorus. “Esmu bezgala pateicīgs par saņemto datoru. Tagad spēšu izmantot sev nepieciešamo programmatūru studijām un Februārī fonds saņēmis ārkārtīgi nozīmīgu dāvanu no “SEB varēšu neuztraukties, ka bankas” – 20 stacionāros datorus, 20 monitorus, 20 atbildīgā brīdī dators portatīvos datorus, kā arī klaviatūras, datorsomas un nedarbosies,” teic viens no datorpeles. Tas būs nenovērtējams ieguldījums jauniešu šo datoru saņēmējiem mācību procesā; izcila palīdzība, lai ļautu sasniegt stipendiāts Einārs. visaugstākos studiju rezultātus un pilnvērtīgi izkoptu Paldies uzņēmumam SIA “Tet”, īpaši Gundaram savas prasmes! Vislielākais paldies “SEB bankai”, īpaši Strautmanim, Uldim Tatarčukam, Tomam Siliņam Diānai Blumatei, Evelīnai Eglītei, Andrim Korčaginam un un Rīgas Hanzas Rotari klubam par sniegto bankas IT nodaļai! atbalstu un sadarbību! ZIEDOTĀJS ANDRIS STAKLIS FONDS " TAVS ATBALSTS" SIA "FELICI" VĪTOLA KUNGU DZIMŠANAS TIEKAS AR STIPENDIĀTIEM TURPINA SEMINĀRU KURSU DIENĀ SVEIC AR ZIEDOJUMU STIPENDIJAI Februāra sākumā jauniešiem Sveicot fonda dibinātāju tika dota iespēja piedalīties Vili Vītolu dzimšanas interesantā lekcijā par finanšu dienā, uzņēmums SIA pratību, savukārt, mēneša “Felici” veicis ziedojumu nogalē tika organizēta saruna stipendijai! SIA “Felici”, par koučingu. Vislielākais pārstāvot zīmolu “Graci”, 2.februārī jauniešus uz sirsnīgu paldies fondam "TAVS ražo funkcionālus sarunu restorānā bija aicinājis ATBALSTS", īpaši Inesei Leoho- mušļus, putras un ziedotājs Andris Staklis, kurš Čudarei par sadarbību. Paldies maltītes ar dabīgi augstu regulāri tiekas ar saviem lektorēm: Elīnai Pelčerei, pievienotu uzturvērtību. stipendiātiem. Paldies Andrim Kristīnei Pommerei un Inesei Liels paldies uzņēmumam Staklim par kopā būšanu un Matvejevai Gērenai! par pārdomāto dāvanu! atbalstu! NOSLĒDZIES STIPENDIJU KONKURSS FEBRUĀRĪ FONDĀ VIESOJĀS Laika posmā no 1.februāra līdz 1.martam norisinājās pieteikšanās fonda administrētajā stipendijām 2022./2023. mācību gadam. Konkursa ietvarā jebkura interesējoša skola varēja nodrošināt fonda pārstāvju vadītas lekcijas. Februārī iespēju izmantoja Pļaviņu vidusskola, Priekuļu vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija, un Elejas vidusskola! Fondā saņemti vairāki simti pieteikumu! ZIEDOTĀJI AICINA JAUNIEŠUS UZ TIKŠANOS 28.februārī savus jauniešus uz tikšanos bija aicinājuši ziedotāji Guntars Kokorevičs un Jānis NOSLĒDZIES AUDITS VĪTOLU FONDĀ Vilgerts. Sākumā jaunieši tika iepazīstināti ar uzņēmumiem, kuros abi ziedotāji darbojas. Tam sekoja vakariņas restorāna un basketbola spēles mačs Februārī fondā noslēdzies audits. Paldies "Arēnā Rīga". Liels paldies auditoriem AS "KPMG BALTICS", īpaši Irēnai ziedotājiem Guntaram un Jānim Sarmai, Ingai Smuļko un Sandai Blauai! par piepildīto dienu!


LEPOJAMIES!

Ziedotājs Ansis Grasmanis ticis Ausma Sprukte (Laimas izvēlēts par Banku augstskolas Speakman-Brown piemiņas padomes locekli. stipendija 2011. - 2014.) darbojas kā žurnāliste un izveidojusi sižetu par Vītolu fondu, to var skatīt šeit.

Mairis Iesalnieks (Jāņa Vilgerta stipendija 2016.-2020. ) saņēmis Līvānu novada kultūras notikumu gada balvu par aktivitātēm folkloras jomā.

Marģers Liepiņš (Egona un Ritas Kaimiņu stipendija 2017.-2021.) ieguvis bakalaura grādu un uzaicinājis savu ziedotāju Ritu Kaimiņu svinīgās vakariņās.

ZIEDOJUMI OSKARA UN IRENES DUMPJU TESTAMENTĀRAIS NOVĒLĒJUMS, GINTS JEGERMANIS UN SANITA UPLEJA-JEGERMANE, BAIBA PRIEDĪTE, RITA KAIMIŅA, SIA "KUREKSS", SIA "APSĪTE", FONDS "TAVS ATBALSTS", AS "SEB BANKA", DAINA MARIJA BĪRIŅA, SIA "ERGO", PERTAS LATVIEŠU DRAMATISKĀ KOPA JURA PETRIČEKA PIEMIŅAS STIPENDIJAI ZIEDOJUŠI ILZE ANSPOKA VIĻA VĪTOLA 88 GADU DZIMŠANAS DIENAS STIPENDIJAI ZIEDOJUŠI SIA "FELICI"

NERETAS NOVADA UZŅĒMĒJU STIPENDIJAI ZIEDOJUŠI KASPARS BALTACIS DRAUGU STIPENDIJAI ZIEDOJUŠI

MĀRCIS PAULS, INĀRA KRŪMIŅA, ZANE TIMMA*, KRISTĪNE ĀBELNIECE*, GUNTA PRIEDCĒLĀJA*, DACE FREIMANE, SOLVITA RUBEZE*, ROBERTS VEINS*, ARTŪRS DĒVITS*, ANDRIS ĀZENS, ZANE ROZEBERGA, AIVARS IVARS JURIS SINKA UN ZIEDOTĀJI PLATFORMĀ ZIEDOT.LV *BIJUŠAIS STIPENDIĀTS

426 485 EUR

500,000

KOPĀ 2022. GADĀ SAZIEDOTS

400,000

483 019 EUR

300,000 200,000 100,000 0

MIĻŠ PALDIES VISIEM ZIEDOTĀJIEM!

56 534 EUR JANVĀRĪ

26022856

FEBRUĀRĪ

info@vitolufonds.lv

www.vitolufonds.lv


Nr.2.

Jubilejas pielikums: Vītolu fondam

20!

2022. gadā mēnešraksts papildināts ar jaunu rubriku, kas veltīta fonda apaļajai jubilejai 4.aprīlī. 12 iedvesmojošās intervijās iepazīstināsim ar cilvēkiem, kuru dzīves nesaraujami saistītas ar Vītolu fondu. Februārī savās domās dalījusies SIA “BYKO-LAT” valdes locekle un ziedotāja no fonda dibināšanas gada Agnija Dzelme!

Palīdzam, jo tas ir vajadzīgs mums pašiem

CEĻŠ UZ "BYKO-LAT"

Es beidzu vidusskolu 1990. gadā, kas bija ļoti interesants laiks, kad Latvija tikai sāka iegūt neatkarību, bija reāls pārmaiņu laiks. Biju laba matemātikā, ja tajā laikā būtu iespējams kaut kur studēt biznesu, tad studētu šajā specialitātē, tomēr 1990. gads bija vēl teju padomju laiki, studiju iespējas nebija tik plašas. Pēc vidusskolas vienu gadu mācījos komercskolā, pēc tam Juridiskajā fakultātē Latvijas Universitātē. Šis laiks sabiedrībā bija interesants arī ar to, ka mainījās cilvēku attieksme pret naudu – pirmās bankas, dolāru pirkšana un pārdošana, faktiski viss kļuva ļoti dārgs. Tā bija man apzinātā izvēle studēt neklātienē, paralēli strādājot. Tas nebija saistīts ar

finansiālo situāciju, bet man bija lepnums, un es gribēju pierādīt, ka pati varu pastāvēt. Atceros gan, ka reizēm kafejnīcā, pasūtot kafiju, cukuru ēdu tāpat karotēm pa taisno no trauka, lai ātrāk uzņemtu enerģiju. Tā sanāca, ka strādāt sāku jau no 19 gadu vecuma, bet konkrēti “BYKO-LAT” no 22 gadu vecuma. Kad mani pieaicināja strādāt “Byko-Lat”, uzņēmums darbojās jau pusgadu, bet notika pārmaiņas pārvaldē, un mēs bijām trīs jauni cilvēki, kam uzņēmums tika uzticēts. Sākotnēji mēs bijām maziņš birojs Rīgā – ietilpām desmit kvadrātmetros, atradām piegādātājus, iepirkām kokmateriālus un sūtījām uz Islandi, kur esošais mātesuzņēmums tolaik bija mūsu vienīgais noieta tirgus.

SIA "BYKO-LAT" pārstāvji, pasniedzot pirmo stipendiju 2002.gadā.

Agnija Dzelme

"BYKO-LAT" ir pirmais uzņēmums, kurš sāka ziedot Vītolu fondam. 20 sadarbības gadu laikā atbalstīti 40 jaunieši, kopā ziedojot 206 923 EUR.

IESPĒJA PALĪDZĒT JĒGPILNI

Kad Vītolu fonds tika dibināts, “Byko-Lat” jau bija attīstījies – ar ražotni Valmierā un darbinieku skaits svārstījās ap 150. Lēmums ziedot stipendijām nāca kā vairāku faktoru salikums. Pirmkārt, “BykoLat” uzņēmuma dibinātājs nāk no Islandes, kur ziedošanas tradīcijas ir daudz senākas, un īpašnieki ātri sāka uzsvērt, ka vēlas būt daļa no Latvijas sabiedrības un atbalstīt vietējos cilvēkus. Viņi uzticēja mums atrast ziedojumu objektus, kam palīdzēt. Protams, lai palīdzētu jēgpilni, tika nosprausta prioritātes, un mums visnoderīgāka šķita ideja par jaunatni un jaunatnes izglītošanu, jo tieši jaunieši ir nākotne, un, ieguldot viņos, mēs


reizē ieguldām arī Latvijas izaugsmē. Zinājām, ka fonds dara pareizu lietu, un mūsu gribēšana saskanēja ar viņu spējām palīdzēt. Vēl pirms Vītolu fonda mēs ziedojām Vidzemes augstskolai. Gribējām būt piesaistīti vietai, kur atrodas ražotne. Visai Latvijai palīdzēt nevarējām, bet vēlējāmies iesaistīties tieši Valmieras reģiona attīstībā [“BYKO-LAT” atbalstījis Valmieras vietējo florbola komandu, Kocēnu pamatskolu, arī stipendiātu izvēlē priekšroka sākotnēji dota Valmieras puses jauniešiem u.c. iniciatīvas]. Kā biznesa cilvēki gribam, lai nauda nonāk pie īstā mērķa, bet mums pašiem nav iespēju izvērtēt, kā līdzekļiem labāk sasniegt jauniešus. Un fonds kā starpnieks šo izvērtēšanu veic – pieņem pieteikumus, analizē sekmes. Es ļoti augstu novērtēju fonda prasmi atrast šos patiešām gaišos jauniešus.

MĒRĶIS IR GALVENAIS

Ziedojot, mums svarīgākais ir pats mērķis, uz kuru pa solītim arī gājām – viena, trīs un tagad ir jau desmit stipendijas. Mēs neesam samazinājuši stipendiju skaitu, tāpat esam bijuši piesardzīgi, palielinot atbalstāmo jauniešu amplitūdu, jo galvenais ir bijis saglabāt jau esošo apjomu neatkarīgi, vai uzņēmumam ir labs vai slikts gads. Piemēram, mūs ļoti skāra 2008.gada krīze, bet atradām citus veidus, kā ietaupīt. Tā savā veidā bijusi mūsu atbildība pret fondu un studentiem – ja viņi atbilst kritērijiem, tad ir jāsaņem arī atbalsts, lai studijas pabeigtu.

Agnija Dzelme kopā ar stipendiātiem 2015.gadā

Es ar interesi lasu jauniešu vēstules. Lai gan mūsu mērķis nekad nav bijis saņemt pateicību no jauniešiem, ir iedvesmojoši lasīt, ko viņi stāsta par savu dzīvi – par hobijiem, par ERASMUS programmām, tādejādi arī veidojas personiska saite. Arī tiekoties klātienē, esmu guvusi daudz enerģijas. Uzlādē viņu apņēmība mācīties un dzīvē kaut ko sasniegt. Šodien jauniešiem ir daudz lielākas iespējas iegūt izglītību; arī jaunieši paši kļūst arvien atraisītāki un gatavāki tās izmantot. Tā gan nav ar visiem, bet tas atkal ir fonda nopelns atrast īstos stipendiātus, kam ir ambīcijas un kas patiešām var piepildīt vārdus “ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu palīdzēt citiem”. Tas, kas man nav bijis, bet ir šiem jauniešiem, ir iespēja studēt dienas nodaļā un izbaudīt visas iespējas, ko ne vienmēr ir iespējams apvienot ar darbu. Ir dažādi cilvēki – stiprāki un mazāk stipri, iespējams, kāds tiktu galā arī bez stipendijas, bet kāpēc neatbalstīt, ja ir iespēja? Turklāt arī stipriem cilvēkiem papildus motivācija nav nekas slikts.

Mēs palīdzam, jo tas ir vajadzīgs mums pašiem. Gūt var ņemot, un gūt var arī dodot. Ziedojot, mēs dodam iespēju, un tālāk tas ir tikai paša cilvēka rokās izmantot vai neizmantot doto iespēju. Agnija uzsver: "Mēs valdē esam trīs cilvēki – es, Valts Kurpnieks un Kārlis Birums. Vislielākais ir dibinātāja Jon Helgi Gudmundsson nopelns, bez kura vispār nebūtu šīs jaukās domas ziedot, jo, kad viņš to ieteica deviņdesmitajos gados, tas bija kaut kas pavisam jauns, kas tagad kļuvis par ikdienu! "

Tā apbrīnojamā lieta par VF ir, ka, sasniedzot pat tik lielu jauniešu skaitu, ir saglabāta īpašā attieksme. Par sevi mēdzam teikt, ka “esam liels uzņēmums ar maza uzņēmuma mentalitāti”. Šajā ziņā ar Vītolu fondu ir līdzīgi, un šo attieksmi novēlu saglabāt arī nākotnē!

Neatkarīgi no tā, vai esi ziedotājs, stipendiāts vai kā citādi saistīts ar fondu, ja vēlies dalīties savās atmiņās un pieredzē, droši raksti uz info@vitolufonds.lv RADĪSIM SVĒTKUS KOPĀ!


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.