Viimsi Teataja nr 1 (534) ilmunud 8. jaanuaril 2021

Page 6

6 // TUNNUSTAMINE

8. jaanuar 2021

Viimsi tunnustab 2020 ehk kes on meie kogu PARIMAD 20. detsembril tähistas Viimsi vald 30. taasasutamise aasta-

päeva ning tunnustas 2020. aasta jooksul oma valdkonnas silmapaistvaid tulemusi saavutanud inimesi ja organisatsioone. Pidulik gala toimus virtuaalselt Facebooki vahendusel otseülekandena Viimsi raamatukogu väliterrassilt.

V

alla tunnustused anti välja järgmistes kategooriates: kultuur, sport, noorsootöö, keskkond, sotsiaalvaldkond ja Viimsi kaunimad kodud. Ära märgiti Viimsi kaasava eelarve projektid ning juba kevadel auhinnagalal välja kuulutatud aasta küla ja aasta pere tunnustused. Teeme ülevaate, kes ja mille eest sel korral tunnustuse pälvisid.

kutest. Anli on meelekindlalt otsinud lahendusi, et teha trenni edasi ka viiruse tõttu seatud piirangute tingimustes. Ta on ääretult loov, samas soe, toetav ja koostöömeelne.

ja esitatud rannarahva lauluga “Viimsi Õie” lustlikku sisu. Nende korraldatud Rannarahva festival oli pärast kurnavat koroona lockdowni vabastav ja hea meelelahutus. Muuseum oli ka professionaalne partner ja võõrustaja esmakordselt Viimsi vabaõhumuuseumis toimunud unikaalsel üleriigilisel virtuaalsel jaanipeol, millest sai ERR-i vahendusel osa kogu eesti rahvas.

Aasta noor tegija: Tähe-Lee Liiv

Tähe-Lee on pianist, kes on edukalt osalenud arvukatel konkurssidel ja kel on noore muusiku kohta aukartustäratav repertuaar ning arvukalt tunnustusi erinevatelt konkurssidelt nii kodu- kui ka välismaal. 2019. aastal pälvis ta IX Eesti pianistide konkursi I preemia ja Tallinna Filharmoonia eripreemia. 2020. aastal saavutas ta võidu Eesti noorte muusikute konkursil ERR-i telesaates “Klassikatähed 2020”.

Aasta kultuuritegu: Prangli haridusseltsi korraldatud VII Saarte koolide pärimuspäevad 1.–13. septembril 2020 toimusid Prangli koolis ja rahvamajas VII Saarte koolide pärimuspäevad, kus olid esindatud kokku üle 100 õpilase ja juhendaja Ruhnust, Kihnust, Muhust, Mustjalast, Leisilt, Kaalist, Vormsilt ja Pärnust. Traditsioonilisi saarte õpilaste pärimuspäevi korraldatakse juba 2012. aastast. Ürituse eesmärk on üksteisele ja ka laiemalt tutvustada meie saarte traditsioone, kombeid ja pärimust ning väärtustada esivanemate kultuuripärandit.

Aasta sporditegu: MTÜ Martin Reimi Jalgpallikooli heategevuslik perepäev MTÜ Martin Reimi Jalgpallikool on teist aastat järjest sidunud oma kooli perepäeva heategevusliku eesmärgiga, kaasates kohalikke asutusi ja tegijaid ning otsides meie kogukonnast inimesi ja asutusi, keda aidata. Nii toetasid nad eelmisel aastal Rannapere pansionaati ja kinkisid kiige. Sel aastal koguti raha invasportlasele Rauno Klausenile parema varustuse soetamiseks.

Aasta noor juhendaja: Gerly Tuur

Gerly on Tantsukool JJ-Street Viimsi pikaajaline ja energiline juhendaja. Tantsukooli noored osalevad tihti suurtes projektides, üks nendest on JJStreet Streetshow, millest on kasvanud sel aastal 9. aastat toimuv Baltikumi suurim tänavatantsu etendus. Tantsukool korraldab koostöös välismaa tipptantsijatega koolitusi ja laagreid, millest noored saavad osa võtta ja uusi teadmisi ammutada. Läbi aastate on JJ-Street teinud koostööd Viimsi koolidega ning esinenud valla sise- ja välisündmustel.

Aasta kultuurisündmuste korraldaja: Reet Kukk Reet Kukk teeb tänuväärset tööd kirjanduse tutvustamiseks. Tema algatusel ja juhtimisel käib raamatukogus koos kirjandusring ning tema korraldatud kohtumised kirjanikega nii lastele kui ka täiskasvanutele on väga hinnatud. Viimsi Teatajas ilmuvad Reeda sisutihedad ja professionaalsed ülevaated raamatutest. Ta on suurepärane kultuurivahendaja, kes inspireerib raamatuid lugema ja lugemist armastama.

Aasta spordisündmuse korraldaja: MTÜ Korvpalliklubi Viimsi Aasta tegija: Cärol Ott

Cärol on moekunstnik, kelle eesmärk on edendada aastaringselt saarel elavate inimeste elutingimusi ja populariseerida väikesaarte kultuuri. Oma moekollektsioonides, mis käivad kaasas maailma trendidega, kasutab ta saartel tarvitatavaid traditsioonilise käsitöö ressursse, paljud tooted valmivad kangajääkidest ja kudumitest. Kaubamärgiga CAROLXOTT võitis ta Eesti 2020 moeauhinna Hõbenõel. Cärol pälvis 2019 Viimsi aasta noore tegija tunnustuse ning Viimsi publik sai osa tema kollektsiooni “Kõik on trois!” esitlusest.

Covid-19 tõttu enneaegselt lõppenud hooaja jooksul jõudis KK Viimsi/Noto kümmet kodumängu Karulaugu spordikeskuses külastada 2296 inimest. See teeb keskmiseks publikuarvuks pea 230 inimest mängu kohta. Kui lisada live-ülekandeid ja TOP 5 sooritusi vaadanud, siis kasvavad numbrid 5797-ni ehk keskmiselt pea 580-ni, mis teeb KK Viimsi/Noto kodumängudest suurima regulaarse spordiürituse Viimsi vallas.

Aasta noor treener: Bert Tippi

Aasta noorsootöö preemia: Kertu Vahemets

Aasta kultuurikollektiiv: Rannarahva muuseum Rannarahva muuseum kohanes hästi koroonaaja iseärasuste ja tingimustega ning tõi Viimsi Festivali Viva virtuaalklubi saadetesse vanade kommete elurõõmsa tutvustamisega ning omaloodud

Aasta juhendaja: Anli Aja

Anli on rahvatantsurühmi juhendanud alates 2007. aastast. Tema käe all tegutsevad Randvere kooli juures rahvatantsuseltsi Pääsuke viis laste-, kaks noorte- ja kaks naisrühma. Sel sügisel moodustas ta uue tantsurühma Randvere kooli uusi-

Kertu on mitmeid aastaid pühendanud Randvere noortekeskuse jätkusuutlikule arengule, et noortel oleks turvaline, kodune ja tore koos aega veeta ja keskusesse tagasi tulla. Ta on tööd teinud südame ja avatud silmadega ning alati lahendusi leides. Nüüd tegutseb Kertu uudses Viimsi noortekeskuses, kus saab tänu mitmekülgsetele võimalustele ja oma tugevusi kasutades väga suurelt ja mitmekesiselt keskuse arengusse panustada.

Bert on Haabneeme kooli kehalise kasvatuse õpetaja, spordiklubi SCF treener ja aktiivne sportlane. Ta on kõigile eeskujuks distsipliini ja sihikindla treenimisega. Tänu tema panusele on Haabneeme kool tunnustatud kui Harjumaa kõige sportlikum kool ning Bert ise valitud 2019. aastal Harjumaa aasta õpetajaks. Ta on kaasaegne õpetaja, kes muudab liikumise lapsele meeldivaks ning nauditavaks.

Aasta treener ja aasta seeniorsportlane: Bruno Nopponen Bruno on Viimsi Veeklubi ujumistreener, kelle õpilased on võitnud ja saavutanud 2020. aastal suurepäraseid tulemusi. Tema kasvandike seas


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.