Page 1

GAZETA BEZPŁATNA n GAZETA BEZPŁATNA n GAZETA BEZPŁATNA n GAZETA BEZPŁATNA n GAZETA BEZPŁATNA n GAZETA BEZPŁATNA n GAZETA BEZPŁATNA n

Ostrów Mazowiecka – Powiat Ostrowski issn 2353-6616

Nr 4 (15)/2015/c PROGRAM TV 3.04.2015 – 9.04.2015

Shrek 2

Piątek – 3 kwietnia

TVN – 20:00

Po powrocie z miesiąca miodowego Shrek i Fiona dostają zaproszenie od rodziców panny młodej. Teściowie chcą poznać wybawiciela córki. Nie mają jednak pojęcia, że jest on ogrem. Młodzi małżonkowie razem z osłem ruszają do Zasiedmiogórogrodu. Zgodnie z przewidywaniami Shreka przyjęcie nowego członka rodziny jest raczej chłodne. O ile królowa Lillian próbuje pogodzić się z faktem, że jej córka poślubiła ogra, o tyle król Harold okazuje zięciowi wrogość.


2

Śmiertelne potrącenie rowerzysty Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wieczorem 26 marca na ul. Lubiejewskiej w  okolicy wiaduktu. Około godz. 21:00 60-letni rowerzysta został potrącony przez trzeźwego kierowcę mercedesa z  naczepą. Wskutek zdarzenia jadący rowerem mężczyzna zmarł. Szczegółowe okoliczności ustala policja pod nadzorem prokuratora. W  wypadku zginął znany ostrowski działacz społeczny, miłośnik jazdy na rowerze, założyciel i  prezes Stowarzyszenia Zakręcona Ostrów Jan Sikora. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Wydarzenia

za włamania z art. 279 par. 1 kk.” - informuje rzecznik KPP w Ostrowi Maz. Elżbieta Kaliszewska. Jeden ze sprawców najbliższe 5 miesięcy spędzi w  zakładzie karnym za wcześniej orzeczony wyrok za groźby karalne. O  losie drugiego zdecyduje sąd.

Pijani na drodze

Złodzieje samochodów złapani

Policjantom w Wydziału Kryminalnego KPP w  Ostrowi Maz. udało się złapać złodzieja aut, który na swoim koncie ma już kradzież siedmiu samochodów. Mężczyzna działał od października 2014 r. do marca 2015 r. Postawiono mu zarzuty z  art. 278 par.1kk. Wszystkie samochody zostały odzyskane.

Pożar w Kaczkowie

27 marca ok. godz. 9:00 w Kaczkowie (gm. Brok) zapalił się budynek mieszkalny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas wymiany butli gazowej, która wybuchła, powodując pożar. Spalił się cały dom konstrukcji drewnianej oraz nadpaleniu uległ sąsiedni budynek. Dwie osoby doznały poparzeń i obecnie przebywają w szpitalu.

Ponad dwa promile – tyle alkoholu w organizmie miał kierowca, który 21 marca doprowadził do kolizji na ul. Krótkiej w Ostrowi Maz. Mężczyzna kierujący samochodem Rover nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która jechała Hondą i  doprowadził do zderzenia. Pijanemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy i  będzie odpowiadał przed sądem.

Cyniczny prokurator i jego cierpiąca na anoreksję córka próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć. gatunek: dramat; produkcja: Polska; reżyseria: Małgorzata Szumowska; scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert; obsada: Janusz Gajos, Justyna Suwała, Maja Ostaszewska; czas trwania: 1 godz. 30 min.

R E P E R T UA R 27.03 – 2.04.2015 r. godz. 17:00 i 19:30 “Snajper” 3 – 6.04.2015 r. Kino nieczynne

K I N A

7 – 9.04.2015 r. godz. 15:00 i 17:00 “Kopciuszek” godz. 19:00 “Body/ciało”

10 – 16.04.2015 r. godz. 15:00 i 17:00 “Kopciuszek” godz. 19:00 “Ex Machina”

– „Wolne granie” - trzecie urodziny Młodzieżowej grupy PaT

zowieckich w Ogródku Jordanowskim (w  przypadku niepogody mała sala MDK - „Święto wiosny – przebudzenie z zimowego snu” – otwarcie wystawy twórczości Anny Marczyńskiej

Prawie sto pożarów traw

Według statystyk na dzień 26 marca, w 2015 roku straż pożarna wyjeżdżała aż 92 razy do pożarów traw na terenie powiatu ostrowskiego. Spłonęły tereny o  łącznej powierzchni ponad 2 ha. Do działań gaśniczych zużyto w sumie 272 100 l wody (część pożarów zagaszono za pomocą tłumic). Czas działań mających na celu neutralizację zagrożeń związanych z pożarami traw szacuje się na ok. 3528 minut.

Sobota 4 kwietnia: godz. 14:00 – MOSiR ul. Warchalskiego – Mecz KS Ostrovia – Narew Ostrołęka Czwartek 9 kwietnia: godz. 11:00 – Zawisty Nadbużne k/Małkini Górnej – Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego godz. 11:00 – mała sala MDK – „Codzienne życie ludności pigmejskiej” – spotkanie edukacyjne z  misjonarzem ks. Cezarym Wieczorkiem

Włamywacze zatrzymani

Policjanci z komisariatu w  Małkini Górnej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o  dokonywanie włamań do domków letniskowych na terenie gminy Małkinia Górna i Brok. „Mężczyznom przedstawiono 11 zarzutów

BODY/CIAŁO

Oprac. MCh Fot. KPP Ostrów Maz. KP PSP Ostrów Maz.

Poniedziałek 13 kwietnia: godz. 18:00 – sala kinowa MDK

Piątek 17 kwietnia: godz. 18:00 – sala zielona MDK – Wiosenne warsztaty tańca użytkowego Sobota 18 kwietnia: godz. 12:00 – sala zielona MDK – Wiosenne warsztaty tańca użytkowego cd. godz. 16:30 – MOSiR ul. Warchalskiego – Mecz KS Ostrovia – Wkra Żuromin Niedziela 19 kwietnia: godz. 16:00 – Gród Książąt Ma-

Poniedziałek 20 kwietnia: godz. 19:00 – sala kinowa MDK – Koncert papieski „Szukałeś nas – jesteśmy” w 10 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w wykonaniu Anny Jeremus - Lewandowskiej z zespołem Sobota 25 kwietnia: godz. 11:00 – MOSiR ul. Warchalskiego – Mecz KS Ostrovia - Wisła II Płock


3

Ziemia Ostrowska

Porozmawiajmy o Wielkanocy Wielkanoc w Polsce, podobnie jak w innych krajach z tradycjami chrześcijańskimi, jest najważniejszym, najuroczyściej obchodzonym świętem dorocznym w cyklu obrzędów wiosennych. Jak z każdym świętem, tak i z celebrowaniem zmartwychwstania Chrystusa wiąże się wiele symboli i tradycji. Dziś większość z nich odchodzi w zapomnienie, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu były chętnie kultywowane. Zaczątków Wielkanocy religioznawcy doszukali się w odległych czasach przedchrześcijańskich. Już ludy myśliwskie w Indiach i w basenie Morza Śródziemnego, przechodząc w osiadły tryb życia i na uprawianie roli (do II tys. p.n.e.), stworzyły sobie bóstwa roślinności i słońca, umierające jesienią i zmartwychwstające wiosną. Pierwsi wyznawcy Chrystusa, Żydzi, świętowali Paschę w synagogach. Dopiero w drugim stuleciu istnienia chrześcijaństwa święto to zostało połączone z pojęciami o męce, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Chrystusa. Wielkanoc zaczęto obcho-

dzić w pierwszą niedzielę po wiosennym zrównaniu dnia z nocą, a dawną Paschę Męki rozsnuto na cały Wielki Tydzień.

Po mszy uderzano się nimi nawzajem, życząc sobie zdrowia, bogactwa i urodzaju.

Kolorowe palmy

W Wielką Środę księża uderzali brewiarzami w pulpity na znak popłochu wśród apostołów po pojmaniu Jezusa i jako zapowiedź Męki Pańskiej. Powszechny był zwyczaj robienia ze słomy kukły przedstawiającą Judasza. Lalkę ubierano w łachmany, do kieszeni wkładano trzydzieści kawałków szkła, a następnie zrzucano z wieży kościelnej. Na dziedzińcu czekali chłopcy uzbrojeni w kije. Gdy kukła spadła, rzucano się na zdrajcę, okładając kijami, na koniec wrzucano do wody bądź palono. W gospodarstwach przygotowywano się do zbliżających świąt. Wszystko musiało być oczyszczone: nie tylko dusza, ale i domy. Bielono izby, czasem dodając do kredy chabrowej farby. Tam, gdzie była panna na wydaniu, gospodarz pozostawiał niepomalowaną ścianę szczytową, ochlapując ją jedynie pędzlem pełnym farby. Tak oznaczone domostwo było znakiem dla kawalerów.

Dawniej w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc inscenizowano triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Obrzęd polegał albo na procesjonalnym obchodzeniu kościoła, albo na przejściu z jednego, symbolizującego Górę Oliwną, do drugiego kościoła, które miało być Świętym Miastem. Głównym aktorem spektaklu była figura Jezusa na osiołku umieszczona na wózku, który ciągnęli rajcy miejscy. Dzieci rzucały kwiaty i palemki wołając „Hosanna na wysokościach”, recytowali wiersze i rymowanki. Starsi przebierali się za pielgrzymów, handlarzy i żołnierzy. Każdy region Polski miał właściwą sobie formę palmy, ale wszędzie królowały bazie. Poświęcone w Niedzielę Palmową nabierały niezwykłej mocy: połknięte chroniły od chorób gardła i suchot, ustawione przy oknie odwracały pioruny, zatknięte w rogu pola broniły rośliny przed szkodnikami.

Uśmiercenie Judasza

Domowe duszki

Liturgia Wielkiego Czwartku, wspominająca ustanowienie przez Jezusa Eucharystii i kapłaństwa, pełna jest symbolicznych obrzędów. Wydany na mękę Chrystus cierpi, a z nim cały Kościół. Dawniej po odprawieniu mszy ksiądz obnażał ołtarz (na znak obnażenia Chrystusa z szat), zdejmując nawet krzyże i lichtarze. Czwartek przed wielkanocny od dawien dawna uważany był przez Słowian za dzień zaduszny. We wschodniej Małopolsce gospodynie piekły specjalne baby, zwane perepiczkami, które zanoszono wraz z wodą na cmentarz. Nad grobami bliskich dzielono się wypiekami. Wierzono także, że w tym dniu domy odwiedzają „ubożeta” małe duszki, opiekujące się chatą. Zostawiano im na piecu okruchy chleba w podzięce za czuwanie nad bezpieczeństwem domowników.

Żałoba

Piątek był najsmutniejszym dniem, w którym Chrystus zmarł i zwyciężyła śmierć, czyli zło. Jeszcze niedawno księża tego dnia przywdziewali czarne szaty liturgiczne. Na znak żałoby zasłaniano lustra, nie czesano się, nie zabijano zwierząt. Trzeba było natomiast lekko uderzyć rózgą każde dziecko, wypowiadając słowa „Któryś a nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami”. Symboliczną chłostę odbierali także czeladnicy od swoich mistrzów. Groby Pańskie są prawdziwie polską tradycją. Strojono je na różne sposoby, nawiązując do Starego lub Nowego Testamentu. Nie używano jednak kwiatów.

Kraszanki i święconki

Święta Wielkanocne nie mogłyby obyć się bez symbolu odradzającego się życia i ukrytej siły witalnej – jajek. Słowianie wiedzieli o tym już w X wieku. Jaja barwiono na różne sposoby: zanurzano w odwarze z robaków, gotowano w wodzie z listkami kwiatów czy korą drzew. Wzorki robiono za pomocą wo-

sku. Jajka ozdabiały tylko dziewczęta i młode mężatki. Przygotowaniem święconki zajmowały się gospodynie. Obowiązkowo w koszu musiały się znaleźć: chleb, sól, pisanki, szynka, kiełbasa, chrzan, masło, ser, lukrowana drożdżowa baba, kołacze, strucle i mazurki – niemal całe świąteczne jadło. Wszystko przybierano zielonym bukszpanem, baziami i leszczyną. Jednym z ciekawszych zwyczajów powszechnych na Kurpiach, było palenie dużego ogniska przed kościołem przeddzień Wielkanocy. Spalano w nim stare palmy, obrazy, uszkodzone rzeźby itp. Z ogniska zabierany był żar i niesiony do domu, by rozniecić go w kuchni w Wielką Niedzielę.

Najważniejsza noc w roku

Kościół pękał w szwach. Rezurekcja rozpoczynała się procesją po kościele lub na zewnątrz. Niemal wszędzie po wsiach i małych miasteczkach strzelano z moździerzy i armatek. Ludzie witali się słowami „Chrystus zmartwychwstał” i odpowiadali: „Zmartwychwstał prawdziwie”. Stół do wielkanocnego śniadania musiał być zasłany śnieżnobiałym obrusem, a na nim wykładano kiełbasę, nos pieczonego prosięcia, szynkę, baranki z masła, paskę (pszenny chleb) i wiele innych. Na ozdobnym talerzu leżały pokrojone w ćwiartki jajka ze święconki, którym domownicy dzielili się, składając życzenia. Wierzono, że skorupki także mają szczególną moc: chronią przed szczurami i myszami, zapewniają urodzaj. Pierwotnie całe pisanki zakopywano u wejścia chaty, aby broniły wstępu złym mocom. Zabawy z jajkami trwały cały dzień. Dzieci spotykały się na tłuczenie jaj: stukano pisankami, właściciel tej, która nie pękła, w nagrodę otrzymywała nieuszkodzoną kraszankę. Kolorowymi jajkami obdarowywali się też zakochani. MCh


4

Ziemia Ostrowska

Jest zgoda na strefę ekonomiczną w Ostrowi Podczas sesji zwołanej na wniosek burmistrza radni podjęli uchwałę, dotyczącą wyrażenia zgody na włączenie do obszaru Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gruntów dzierżawionych przez Fabrykę Mebli Forte S.A. Dla miasta oznacza to przynajmniej 160 nowych miejsc pracy. W  obszarze strefy przy ul. Białej ma powstać centrum logistyczne, którego budowa może ruszyć już w  II kwartale bieżącego roku. Nakład inwestycyjny ma wynieść 32 mln zł, a zatrudnienie w fabryce wzrośnie o  przynajmniej 160 pracowników. „Wyrażenie zgody przez radę miasta jest potrzebne do rozpoczęcia procedury włączania działki o pow. 18,695 ha do strefy” – poinformował burmistrz Jerzy Bauer i  wyraził opinię, że inwestycja na

tym obszarze przyczyni się do ogólnego rozwoju gospodarczego miasta. Kilkoro radnych udzieliło swojego poparcia, ale nie zabrakło też pytań i wątpliwości. Radni martwili się o zatrudnianie obcokrajowców, ewentualne zwolnienia, utratę wpływów z  podatków, powody włączenia w  strefę istniejących już budynków Forte S.A. i ewentualne konsekwencje. Burmistrz Jerzy Bauer zauważył, że inwestycja będzie monitorowana przez rząd. Zwrócił uwagę na nowe kierunki rozwoju: możliwość kooperacji lokalnych firm, wzrost zarobków, czy udział samorządu w podatkach. Jako przykład podał strefę ekonomiczną w  Małkini Górnej. Jej powstanie przyczyniło się do znacznego wzrostu wpływów z  tytułu podatku PIT, które w  ciągu siedmiu lat zwiększyły się o 3,5 mln zł i wynoszą w sumie 7 mln zł.

Wątpliwości rozwiał również przedstawiciel Forte S.A. Mariusz Gazda, członek zarządu ds. finansowych. Poinformował, że ewentualne zwolnienia z podatku CIT, o które może ubiegać się fabryka, nie obejmują dotychczasowej działalności, a  jedynie planowaną nową inwestycję. Wskazał, że firma przede wszystkim poszukuje kadry wśród mieszkańców Ostrowi Maz., ale napotyka trudności w  znajdowaniu wykwalifikowanych pracowników. Wyjaśnił również, że wzrost zatrudnienia liczony jest od aktualnego stanu. Oznacza to, że stworzenie nowych stanowisk nie wiąże się ze zwolnieniami w innych miejscach. Kiedy dyskusja została wyczerpana, przewodniczący rady Zbigniew Krych zarządził głosowanie. Dwudziestu radnych podniosło rękę za przyjęciem uchwały, jeden wstrzymał się od głosu. Dalsza procedura może się więc rozpocząć. UM

Rada wyraziła zgodę na powstanie w mieście strefy ekonomicznej

Ruszyła budowa ulic Umowy z wykonawcami na budowę pięciu ulic zostały już podpisane. Na placu budowy pojawiły się pierwsze maszyny.

Realizowana jest ulica Makuszyńskiego, niebawem prace ruszą także na ulicach Leśnej, Przeskok, Parcelacyjnej oraz Wiosennej. Na każdej z dróg wykonana zostanie utwardzona nawierzchnia, ponadto na ul.

W porządku obrad znalazło się przyjęcie informacji o funk-

cjonowaniu kultury i sportu w mieście. Dyrektorzy placówek przedstawili sprawozdanie z działalności za ubiegły rok. W mieście dużo się dzieje – dom kultury, biblioteka i ośrodek sportu organizuje wiele imprez, skierowanych do mieszkańców w każdym wieku i z różnymi zainteresowaniami.

Miasto oszczędzi na drogach

Ogłoszono i rozstrzygnięto przetargi na budowę sześciu ulic (Wiosennej, Leśnej, Makuszyńskiego, Oficerskiej, Parcelacyjnej i Przeskok). Przystąpiło do nich aż czterdziestu wykonawców. Dzięki tak dużej konkurencji, udało się obniżyć ceny kosztorysowe, zapisane w budżecie miasta na obecny rok. „Z ok. 1,5 mln zł zeszliśmy poniżej 1 mln. zł” - mówił burmistrz Jerzy Bauer.

ZSP nr 3

Mimo wcześniejszych wątpliwości, radni opowiedzieli się za utworzeniem ZSP nr 3

Osiemnastoma głosami za przy jednym wstrzymującym radni podjęli uchwałę, dotyczącą utworzenia w mieście trzeciego Zespołu Szkół Publicznych. Wejdzie ona w życie z dniem

skiego), – P.U.H. „WODBUD” Mieczysław Wojtkowski z Różana (ul. Parcelacyjna), – Zakład Robót Budowlano-Drogowych Tomasz Dawidowski z Ostrowi Mazowieckiej (ul. Wiosenna). Ponadto zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ul. Traugutta. UM

Ulica Makuszyńskiego jest już w budowie

„Trójka” będzie Zespołem Szkół 18 marca odbyła się VII Sesja Rady Miasta Ostrów Maz. Przyjęto m.in. uchwałę, na mocy której Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum Publiczne nr 3 staną się Zespołem Szkół Publicznych nr 3.

Leśnej i Przeskok, Wiosennej i  Parcelacyjnej wybudowana będzie kanalizacja deszczowa. Na ul. Makuszyńskiego powstaną studnie chłonne, mające za zadanie odprowadzenie wody deszczowej. Inwestycje realizują: – PLONIX Wojciech Tokarski, Paweł Koniec s.c. z Płońska (ul. Leśna i Przeskok), – BRUK-POL Grzegorz Musiński z  Różana (ul. Makuszyń-

pierwszego września. Połączenie podstawówki z gimnazjum z jeden zespół szkół ma usprawnić funkcjonowanie placówek, przyczyni się do lepszej organizacji pracy i obniży koszty zarządzania. Burmistrz zapewniał, że zatrudnienie w szkołach nie ulegnie zmianie.

Zmiany w budżecie

Rada wprowadziła zmiany w uchwale budżetowej na 2015 rok. Podyktowane było to koniecznością pokrycia przez miasto kosztów procesów sądowych i budowy ronda Warszawska – Różańska. Ponadto wciąż toczy się sprawa o zapłatę wykonawcy inwestycji odsetek i kar umownych w wysokości ponad mln. zł. „Dwa procesy będą kosztować miasto nawet 1,5 mln zł,

a nie wiemy, ile wyniosła opłata za kancelarię prawniczą z Warszawy” - mówił radny Stanisław Dylewski, domagając się pociągnięcia do odpowiedzialności winnych. - „Miasta nie stać na taką rozrzutność, a mieszkańcy nie powinni płacić za błędy rządzących”. Radny Pawluczuk zwrócił uwagę na marnotrawstwo środków, które mogłyby zostać przeznaczone na zrealizowanie ulic.

Radni wyrazili także zgodę na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości przy ul. Legionowej oraz nadali nazwę nowej ulicy w mieście. W Ostrowi przybyła ul. Bajkowa, która znajduje się obok. ul. Bajecznej. Ustalono również podział miasta na obwody głosowania w wyborach prezydenckich, które odbędą się w maju tego roku. MCh

Miasto zapłaci za budowę dróg blisko pół mln zł mniej


5

PIĄTEK – 3 kwietnia 2015 TVP 1 06:05 Natura w Jedynce: Niezwykły świat: Mistrzowie formy (2)  07:00 1819 kg wiary  08:00 Wiadomości  08:10 Pogoda  08:15 Polityka przy kawie  08:45 Kuchnia papieska  09:20 Klan (2730)  telenowela 09:50 Ojciec Mateusz 11: Poker (144)  serial kryminalny 10:50 Wspaniałe stulecie (109)  12:00 Wiadomości  12:10 Agrobiznes  magazyn rolniczy

12:30 Wójt roku 2014 – sylwetki  12:40 Przepis dnia  12:45 Natura w Jedynce: Niezwykły świat: Mistrzowie metamorfozy (3-ost.)  13:55 Autostrada do nieba (62)  15:00 Wiadomości  15:10 Pogoda  15:20 Okrasa łamie przepisy: Francuskie inspiracje  15:50 Wspaniałe stulecie (110)  17:00 Teleexpress  17:15 Pogoda  17:30 Toy Story 3  film animowany 19:15 Przepis dnia  19:30 Wiadomości  20:00 Sport  20:05 Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy: Rajd Irlandii  20:10 Pogoda  20:15 Pogoda dla kierowców  20:20 Życie po cudzie  21:00 Droga krzyżowa  23:05 Spartakus (1/2)  film historyczny

TVP 2 06:10 M jak miłość (762)  serial obyczajowy

07:05 M jak miłość (763)  serial obyczajowy

08:00 Pytanie na śniadanie  magazyn 08:50 Panorama  08:55 Pytanie na śniadanie  magazyn 09:40 Pogoda  09:45 Pytanie na śniadanie  magazyn 10:25 Pogoda  10:30 Pytanie na śniadanie  magazyn 11:05 Barwy szczęścia (1268)  serial obyczajowy 11:35 Na dobre i na złe: Gra o życie (507)  serial obyczajowy

12:40 Postaw na milion  teleturniej 13:35 Czwarty wymiar  14:10 Wojciech Cejrowski – boso przez świat: Największy odpust świata  cykl reportaży 14:40 Wojciech Cejrowski – boso przez świat: Wielbłąd  15:20 Beethoven 4  film familijny 17:00 Nabożeństwo Wielkopiątkowe w Lublinie  18:00 Panorama  18:35 Sport telegram  18:40 Pogoda  18:50 Jeden z dziesięciu  teleturniej 19:25 Barwy szczęścia (1268)  serial obyczajowy 20:05 I że cię nie opuszczę...  21:55 Osaczeni  film sensacyjny 00:00 Śmiertelne przewinienie 

TVN 7

TV PULS

05:10 We dwoje (2/17)  06:30 Męski typ: Michał Urbaniak (4/9)  07:00 Julia (162)  serial obyczajowo-

06:00 Rodzinny ogród 3 (3)  06:30 Złotopolscy: Ambaras (155)  telenowela 07:00 Gliniarz i prokurator: Kiedy odejdziesz (11)  serial kryminalny 08:00 Detektyw Monk (12)  serial

komediowy

07:35 Brzydula (97)  serial komediowy

08:10 Sąd rodzinny: Syndrom sztokholmski (165)  serial fabularno-dokumentalny

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Ucieczka (566)  serial fabularnodokumentalny

10:10 Dr House 2 (17/24)  serial obyczajowy

11:15 Mango  12:50 Sąd rodzinny: Nie jestem dziwką (166)  serial fabularno-dokumentalny 13:50 Szpital (94)  serial paradokumentalny

14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Odzyskany wzrok (567)  serial fabularnodokumentalny

15:50 Rozkochane popołudnie: Julia (163)  16:25 Rozkochane popołudnie: Brzydula (98)  17:00 Rozkochane popołudnie: Kobieta ze stali (25/142)  18:00 Dr House 2 (18/24)  serial obyczajowy

19:00 Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów  komedia 21:30 Zakochana księżniczka  komedia romantyczna

23:40 Gliniarz z Beverly Hills  komedia sensacyjna 01:50 Czarne lustro 2 (2/3)  serial obyczajowy

02:55 Mentalista 3 (22/24)  serial

kryminalny

08:55 Detektyw Monk (13)  serial kryminalny

09:50 Sekret 3 (161)  11:00 Zbuntowany anioł (63)  11:55 Co ludzie powiedzą 2: Zakochany major (4)  12:30 Królowa serc (76)  13:30 Królowa serc (77)  14:30 Niania 5: Babcia Leokadia (64)  serial komediowy

15:00 Niania 5: U rodziny na urodziny (65)  serial komediowy

15:30 Niania 5: Moje perły (66)  serial komediowy 16:00 13 posterunek 2 (30)  16:45 13 posterunek 2 (31)  17:20 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Warownia (6)  serial dokumentalny 17:50 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Kowal (7)  serial dokumentalny

18:20 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Tytoń (1)  serial dokumentalny

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Dyrektor X/Miłość boli (18)  serial animowany 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Operacja: Dobry uczynek/Chrupki w pudle (19)  serial animowany 20:00 Królewna Śnieżka i Łowca  baśń filmowa

POLSAT

TVN

TV4

05:00 Disco gramy  06:00 Nowy dzień z Polsat News  08:00 Trudne sprawy (515)  serial

05:50 Uwaga!  magazyn reporterów 06:10 Mango  07:15 Detektywi: Ważna sprawa (979)  serial

06:00 Istne szaleństwo (1)  07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (6)  07:35 Jake i piraci z Nibylandii (17)  serial animowany 08:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (9)  08:35 Jake i piraci z Nibylandii (20)  serial animowany 09:00 Garfield Show (24)  09:15 Garfield Show (25)  09:30 Garfield Show (32)  09:45 Garfield Show (33)  10:00 Czarodzieje z Waverly Place (8)  serial familijny 10:30 Czarodzieje z Waverly Place (9)  serial familijny 11:00 Dzikie serce (23)  12:00 Pamiętniki z wakacji 3 (36)  serial paradokumentalny 13:00 Pamiętniki z wakacji 3 (37)  serial paradokumentalny 14:00 STOP Drogówka  magazyn

paradokumentalny

09:00 Malanowski i partnerzy (182)  serial fabularnodokumentalny

09:30 Malanowski i partnerzy (183)  serial fabularnodokumentalny

fabularno-dokumentalny

07:50 Doradca smaku (44)  08:00 Dzień dobry TVN  10:55 Na Wspólnej (2045)  serial obyczajowy

10:00 Dzień, który zmienił moje życie (124)  11:00 Dlaczego ja? (433)  serial

11:25 Szkoła (102)  12:25 Szpital (330)  serial

12:00 Pielęgniarki (125)  13:00 Trudne sprawy (516)  serial

13:25 Ugotowani (32)  program

paradokumentalny

paradokumentalny

14:00 Pierwsza miłość (2072)  serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (125)  15:50 Wydarzenia  16:10 Pogoda  16:15 Interwencja  magazyn reporterów

16:30 Malanowski i partnerzy (712)  serial fabularnodokumentalny

17:00 Dlaczego ja? (622)  20150120432.png 18:00 Pierwsza miłość (2073)  serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia  19:20 Sport  19:25 Pogoda  19:30 Świat według Kiepskich (30)  serial komediowy 20:05 Niemożliwe  dramat katastroficzny

22:25 Bruce Wszechmogący  komedia 00:45 Robin Hood  film przygodowy

03:00 Tajemnice losu 

KINO POLSKA 06:00 Jan Paweł II. Święty uśmiechnięty  film dokumentalny

06:55 Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał...  reportaż 07:40 TV okazje  08:35 1920. Wojna i miłość: Do broni (9/13)  serial historyczny

09:40 1920. Wojna i miłość: Zniewolenie (10/13)  serial historyczny

10:40 TV okazje  11:25 Rykowisko  komedia obyczajowa

13:00 Wojna domowa: Polski joga (7/15)  serial obyczajowy 13:45 Skarb  komedia 15:55 Ostatni kurs  film kryminalny 17:50 Kalejdoskop Polskiego Filmu: Konwicki (2)  18:15 1920. Wojna i miłość: Do broni (9/13)  serial historyczny

19:15 1920. Wojna i miłość: Zniewolenie (10/13)  serial historyczny

20:15 Kobieta z piątej dzielnicy  thriller 21:55 Ekstradycja 3 (4/10)  serial sensacyjny

23:05 Ekstradycja 3 (5/10)  serial sensacyjny

00:25 Ajlawju  komedia 02:15 Młode kadry: Brzydkie słowa  film krótkometrażowy 02:45 Młode kadry: Pussycat  03:00 Młode kadry: Gównojady  03:25 Młode kadry: Przez szybę  film krótkometrażowy 03:45 Młode kadry: Wulkan  04:05 Młode kadry: Pocałunek  04:30 Młode kadry: Barbakan  film krótkometrażowy

paradokumentalny kulinarno-rozrywkowy

14:00 Ukryta prawda (451)  serial paradokumentalny

15:00 Szkoła (103)  16:00 Rozmowy w toku: Leczę się z raka bez pomocy lekarzy!  talk-show 17:00 Ukryta prawda (452)  serial paradokumentalny 18:00 Szpital (331)  serial paradokumentalny

19:00 Fakty  19:35 Sport  19:45 Pogoda  19:50 Uwaga!  magazyn reporterów 20:00 Shrek 2  film animowany 22:00 Przetrwanie  dramat przygodowy

00:25 Kuba Wojewódzki (18)  talk-show 01:30 Uwaga!  magazyn reporterów 01:45 Rozmowy w toku: Leczę się z raka bez pomocy lekarzy!  talk-show

DISCOVERY

policyjny

Polsat – 20:05

policyjny

23:15 Wilkołak: Bestia wśród nas  horror 01:10 Piłka nożna: Eliminacje Mistrzostw Europy  piłka nożna/futsal

03:15 Interwencja  magazyn reporterów

Tajlandia, 2004 rok. Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) Bennettowie postanawiają na czas świat uciec od codzienności. Wraz z trzema synami - Lucasem (Tom Holland), Thomasem (Samuel Joslin) i Simonem (Oaklee Pendergast) - planują spędzić Boże Narodzenie w samym sercu tropikalnego raju. Rodzina zaszywa się w uroczym kurorcie w Khao Lak, położonym

03:30 Dekoratornia  magazyn

TVP SPORT 08:00 Sporty ekstremalne:

14:00 Garaż rzeczy znalezionych: Trafić na żyłę złota  serial

18:15 Hokej: Polska Liga

14:30 Garaż rzeczy znalezionych: Garażowe złoto  15:00 Garaż rzeczy znalezionych: Po złej stronie stodoły  15:30 Garaż rzeczy znalezionych: Problemy z flipperem  16:00 Garaż rzeczy znalezionych: Tragedia

21:05 Jeździectwo: Cavaliada

dokumentalny

Niemożliwe

15:00 Dom nie do poznania (104)  reality show 16:00 Dom nie do poznania (105)  reality show 17:00 Dzikie serce (24)  18:00 Pamiętniki z wakacji 3 (38)  serial paradokumentalny 19:00 Pamiętniki z wakacji 3 (39)  serial paradokumentalny 20:00 Odlot  film animowany 22:00 STOP Drogówka  magazyn

06:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata: Córka rybaka  07:00 Handlarz doskonały: Ryzykowny plan  07:30 Wojny magazynowe: Kanada: Nowe przyjaźnie  08:00 Domy na aukcji: Ukryte skarby  08:30 Poszukiwacze skarbów: Prawdziwe miasto grzechu  09:00 Wojna o kontener (9)  09:30 Aukcja w ciemno (15)  10:00 Hardcorowy lombard: Chicago: Wózek z hot dogami (1)  10:30 Walka o bagaż: Cenne cargo  11:00 Poszukiwacze skarbów: Samochody z Detroit  serial dokumentalny 11:30 Aukcja w ciemno (12)  12:00 Morze złota: Braki paliwa  13:00 Nagi instynkt przetrwania (2)  serial dokumentalny

PIĄTEK

PIĄTEK Przetrwanie

TVN – 22:00

Winter X Games w Aspen  09:00 Tenis: Turniej WTA w Miami  mecz półfinałowy 10:30 Tenis: Turniej WTA w Miami  mecz półfinałowy 12:05 Droga do Londynu  13:05 Lekkoatletyka: Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze  14:05 Polskie Falun  14:45 Tenis: Turniej WTA

Po kilku miesiącach pracy na platformie wiertniczej ekipa robotników ma wreszcie wrócić do domu. Mężczyźni z niecierpliwością czekają na spotkanie z bliskimi i możliwość korzystania z udogodnień cywilizacji. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Samolot, którym podróżują pracownicy platformy, rozbija się w sercu dzikiej i mroźnej Alaski.

w Miami  mecz półfinałowy 16:15 Tenis: Turniej WTA w Miami  mecz półfinałowy

PIĄTEK Odlot

TV 4 – 20:00

17:45 Zwarcie  program publicystyczny

Hokejowa  w Warszawie  Grand Prix 23:00 Sportowy wieczór  program informacyjny

23:25 Hokej: Polska Liga Hokejowa  01:25 Zakończenie programu 

Carl Fredricksen jest starszym panem, który od dzieciństwa marzył o dalekich podróżach. Proza życia jednak zmusiła go do porzucenia myśli o egzotycznych eskapadach. Emeryt boleśnie przeżywa śmierć swojej żony, z którą spędził wiele szczęśliwych lat w uroczym domku na przedmieściach. Czara goryczy przelewa się jednak, gdy wokół jego zacisza wyrastają biurowce.

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


6

SOBOTA – 4 kwietnia 2015 TVP 1

TVP 2

POLSAT

TVN

TV4

04:55 Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł  film

05:25 Beethoven 4  film familijny 07:05 M jak miłość (1131)  serial

05:00 Disco gramy  06:00 Nowy dzień z Polsat News  07:45 Jeźdźcy smoków (18)  serial animowany 08:15 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (10)  08:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (11)  09:15 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (12)  serial

05:30 Uwaga!  magazyn reporterów 05:50 Mango  07:55 Detektywi: Dramat Kamila (980)  serial

06:00 Strażnik Teksasu (5)  serial

animowany

06:15 Ekspres Miłosierdzia: Młodzież (5)  06:45 Pełnosprawni  07:05 Las bliżej nas: Leśnik wielozadaniowiec (60)  07:30 Dzień dobry w sobotę  08:05 Rok w ogrodzie  magazyn 08:40 Naszaarmia.pl  09:15 Czterej pancerni i pies: Zakład o śmierć (13/21)  serial wojenny 10:25 Święta z sąsiedztwa. Joanna Beretta Molla  11:10 Wiadomości naukowe  11:15 Zwierzęta świata: David Attenborough i osobliwości świata przyrody: Warstwy ochronne (7)  11:50 Dzielny Despero  film animowany

13:30 Okrasa łamie przepisy: Niezwykłe dania z ryb  14:05 Młode strzelby 2  western 15:55 Downton Abbey 4 (5/8)  serial kostiumowy 17:00 Teleexpress  17:20 Pogoda  17:30 Gliniarz w przedszkolu  komedia sensacyjna

19:30 Wiadomości  20:00 Sport  20:05 Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy: Rajd Irlandii  20:07 GOL  20:10 Pogoda  20:20 Orędzie na Wielkanoc  20:35 Zabić Jezusa  23:00 Spartakus (2-ost.) 

TVN 7 05:10 Szymon Majewski Show: Magda Mielcarz i Katarzyna Figura (12/14)  06:15 Męski typ: Artur Boruc (5/9)  06:45 Mango  08:50 Dwóch i pół 11 (18/22)  serial komediowy 09:20 Castle 2 (5/24)  10:15 Castle 2 (6/24)  11:15 Bananowy doktor 2 (3/18)  serial obyczajowy 12:15 Ben Hur (1/2)  14:15 Goonies  film przygodowy

SOBOTA Bruce Wszechmogący

16:45 Gniew oceanu  dramat

Polsat – 14:45

przygodowy

19:30 Komediowa sobota: Uwierz w ducha  komediodramat 22:10 Komediowa sobota: Cztery wesela i pogrzeb  komedia romantyczna

00:40 Troja  dramat historyczny Buffalo w stanie Nowy Jork. Bruce Nolan (Jim Carrey) pracuje w lokalnej stacji telewizyjnej. W jego życiu jest wiele powodów do zadowolenia - ma ładny dom i kochającą dziewczynę Grace Connelly (Jennifer Aniston). Bruce nie czuje się jednak szczęśliwy. Jego praca nie przynosi mu satysfakcji. Do tej pory realizował jedynie mało ważne reportaże, choć on sam uważa.

04:00 Druga strona medalu: Jacek Olszewski (6/8)  04:30 Druga strona medalu: Alicja Tysiąc (8-ost.) 

obyczajowy

08:00 Pytanie na śniadanie  magazyn 08:20 Pogoda  08:25 Pytanie na śniadanie  magazyn 09:10 Pogoda  09:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 10:10 Pogoda  10:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 11:05 Przygarnij mnie (1)  reality show

12:05 I że cię nie opuszczę...  14:00 Familiada  teleturniej 14:40 Karol. Papież, który pozostał człowiekiem  film biograficzny

17:15 Słowo na niedzielę  17:20 Rodzinka.pl: Dziadkowie kontratakują (131)  serial komediowy

18:00 Panorama  18:35 Sport telegram  18:45 Pogoda  18:55 Kulisy „Postaw na milion”  19:05 Postaw na milion  teleturniej 20:05 Zielona mila  dramat obyczajowy

23:20 Gra dla dwojga  thriller 01:35 Śmiertelne przewinienie  03:00 Zakończenie programu 

TV PULS

animowany

09:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (13)  serial animowany

10:15 Ewa gotuje (240)  10:45 Nasz nowy dom (39)  11:45 Top Chef 4 (5)  reality show 13:15 Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia 3 (4)  reality show 14:45 Bruce Wszechmogący  komedia 16:50 Dlaczego ja? (602)  serial paradokumentalny

17:50 Słoiki (5)  18:50 Wydarzenia  19:20 Sport  19:25 Pogoda  19:30 Świat według Kiepskich (327)  serial komediowy 20:05 Celebrity Splash! (5)  22:05 Twoja twarz brzmi znajomo 3 (5)  00:05 Człowiek widmo  thriller 02:30 Tajemnice losu 

fabularno-dokumentalny

sensacyjny

07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (7) 

08:30 Dzień dobry TVN  11:00 Na Wspólnej (2042)  serial

07:35 Jake i piraci z Nibylandii

11:25 Na Wspólnej (2043)  serial

(18)  serial animowany

obyczajowy obyczajowy

11:50 Na Wspólnej (2044)  serial obyczajowy

12:10 Na Wspólnej (2045)  serial obyczajowy

12:45 Mąż czy nie mąż: Komórka (5)  serial komediowy

08:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (10)  08:35 Jake i piraci z Nibylandii (21)  serial animowany 09:00 Flintstonowie  komedia

13:20 Nie rób scen (5)  serial

10:55 Pradawny ląd: Pierwsza,

13:55 You can dance – po prostu tańcz (5)  program

12:25 Flintstonowie: Niech żyje

komediowy

rozrywkowy

15:00 Project Runway (5)  reality show

16:05 Mamy Cię! (5)  17:25 Odlotowy ogród (5/13)  18:00 Kuchenne rewolucje: Świdnica, Stary Browar (5)  program rozrywkowy 19:00 Fakty  19:25 Sport  19:35 Pogoda  19:45 Uwaga!  magazyn reporterów 20:00 Mali giganci (5)  21:55 Jak stracić chłopaka w 10 dni  komedia romantyczna 00:25 Nieodebrane połączenie  horror 02:05 Bardzo Dziki Zachód  western komediowy 04:15 Uwaga!  magazyn reporterów

wielka przygoda  Rock Vegas!  14:15 Wszystko o psach (5)  15:20 Tańczący z wilkami  western 19:00 Galileo (480)  program popularnonaukowy

20:00 Niezniszczalny  thriller 22:15 Król Skorpion 3: Odkupienie  film przygodowy 00:30 Znaki  thriller SF 02:45 Pogromca  horror 04:30 Dekoratornia  magazyn 05:00 Disco Polo Life (28) 

KINO POLSKA

DISCOVERY

06:00 Niania 5: Gdzie jest Frania? (63)  serial

06:00 Program obowiązkowy

08:00 Hokej: Polska Liga

06:30 Niania 5: U rodziny na urodziny (65)  serial

06:40 Gdzie jest generał? 

07:00 Taki jest świat (300)  07:55 Rodzinny ogród 3 (4)  08:25 Wojciech Cejrowski. Boso – Tajlandia: Buddyzm (1)  09:05 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Po co komu taka ziemia (2)  serial

09:35 Kabaretowy rejs (26) 

06:00 Rzeczne potwory: Atomowy napastnik  07:00 Samochód na życzenie: Sprawy rodzinne  08:00 Auto-reaktywacja: Wymarzony hot rod  09:00 Gorączka złota: Dużo złota  10:00 Morze złota: Śmiała operacja  11:00 Auto-reaktywacja: Volkswagen mikrobus  12:00 Przetrwać na wyspie z Bearem Gryllsem (5)  serial dokumentalny 13:00 Premiera: Projekt akwarium: Perfekcyjny zbiornik  14:00 Premiera: Baseny jak z bajki: Basen na klifie  15:00 Co było dalej? (2)  15:30 Co było dalej? (4)  16:00 Co było dalej? (3)  serial 16:30 Co było dalej? (7)  17:00 Co było dalej? (5)  17:30 Co było dalej? (6)  18:00 Auto-reaktywacja: Wielki i zły C-10  19:00 Krocie za starocie (1)  20:00 Baseny jak z bajki: Basen na klifie  21:00 48 godzin z Bearem Gryllsem (5)  22:00 Gorączka złota: Dużo złota  23:00 Morze złota: Śmiała operacja  00:00 Auto-reaktywacja: Seans grozy: Demolka na pokaz  01:00 W sieci eksperymentów: Geniusze czy oszuści  02:00 Wojna o kontener (10)  02:24 Wojna o kontener (11) 

19:00 Tenis: Turniej WTA

komediowy

komediowy

dokumentalny

09:45 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Jak było na początku (3)  serial dokumentalny

(158)  08:40 Kabaretowy rejs (25)  10:25 Kalejdoskop Polskiego Filmu: Konwicki (2)  10:55 Inny świat  film dokumentalny

13:00 Skarb  komedia 15:15 Stara baśń (1)  serial kostiumowy

10:20 Walka o bagaż 2 (13)  10:50 Walka o bagaż 2 (14)  11:25 Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Sześciu zawsze sobie radę da  12:40 Zaklęta w widmo  baśń

16:10 Stara baśń (2)  serial

14:45 Cziłała z Beverly Hills 3  film familijny 16:35 Przygoda na Antarktydzie  film

19:20 Kabaretowy rejs (36) 

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Operacja: Dobry uczynek/Chrupki w pudle (19)  serial animowany 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Współlokator/Jestem szczurem (20)  serial

00:30 Ajlawju  komedia

filmowa

przygodowy

animowany

20:00 Mocne sobotnie kino: Prowokacja  film sensacyjny 21:55 Maczeta  film sensacyjny 00:00 Piła 3  thriller 02:25 Zobacz to!: Taki jest świat (300) 

kostiumowy

17:10 Stara baśń (3)  serial kostiumowy

18:20 Kabaretowy rejs (35)  20:10 Ciało  komedia 22:20 Futro  komedia 02:25 Kobieta z piątej dzielnicy  thriller 04:10 Młode kadry: Kawaler  04:35 Młode kadry: Hanoi – Warszawa  05:05 Młode kadry: Miruna  05:35 Młode kadry: Męska sprawa  05:59 Zakończenie programu 

dokumentalny

TVP SPORT Hokejowa  10:05 Badminton: Indywidualne Mistrzostwa Europy juniorów w Lubinie  13:10 Z archiwum TVP  13:30 Piłka ręczna mężczyzn: Mistrzostwa Świata w Katarze  mecz fazy grupowej: Polska – Rosja

15:20 Jeździectwo: Cavaliada w Lublinie  Grand Prix 17:05 Gole mundialu – Brazylia 2014  w Miami  mecz finałowy 21:15 Katar 2015 – droga do sławy  22:30 Żeglarstwo: Seamaster Sailing Series 2015  23:00 Sportowa sobota  23:25 Skoki narciarskie: Mistrzostwa Świata w Falun  konkurs indywidualny na skoczni dużej

01:00 GOL  01:15 Zakończenie programu 

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


7

NIEDZIELA – 5 kwietnia 2015 TVP 1

TVP 2

04:45 Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze  film

06:00 Orędzie wielkanocne  06:10 Na dobre i na złe: Życie jest walką (593)  serial

animowany

06:00 My, wy, oni  magazyn 06:30 Gliniarz w przedszkolu  komedia sensacyjna

08:25 Magazyn Ligi Mistrzów  magazyn piłkarski 08:55 Wspaniałe stulecie (110)  10:00 Transmisja mszy świętej Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi  12:10 Santo subito 4. Nasz Święty  13:15 Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł  film animowany

14:40 Nie wierzcie bliźniaczkom  komedia 17:00 Teleexpress  17:15 Pogoda  17:30 Ranczo 9: Gambit geniusza (108)  serial obyczajowy

18:30 Jaka to melodia?  teleturniej muzyczny

19:20 Wiadomości naukowe  19:30 Wiadomości  20:00 Sport  20:10 Szlachetna Paczka  20:15 Pogoda  20:25 Ranczo 9: Potęga mediów (109)  21:25 Rolnik szuka żony 2: Wizytówki  22:25 Mumia  film przygodowy 00:40 Nietykalni  komediodramat 02:40 Zabić Jezusa  05:00 Zakończenie programu 

obyczajowy

07:15 M jak miłość (1132)  serial obyczajowy

08:10 Jan Paweł II – Z Polski na plac św. Piotra (1/2)  09:10 Rodzinka.pl: Powrót (132)  serial komediowy 09:35 Rodzinka.pl: Ból rozstania (133)  serial komediowy

10:15 Kochany urwis 2  komedia 11:55 Osaczeni  film sensacyjny 14:00 Familiada  odcinek specjalny 14:45 Czas na hity Malickiego i Kmity (1)  16:00 Niania i wielkie bum  film familijny

18:00 Panorama  18:30 Sport telegram  18:40 Pogoda  18:55 Przygarnij mnie (2)  20:05 Kabaret Moralnego Niepokoju. Pogoda na suma  21:45 Marley i ja  komedia 23:50 Zielona mila  dramat obyczajowy

03:05 Gra dla dwojga  thriller 05:15 Zakończenie programu 

TVN 7

TV PULS

05:00 Szymon Majewski Show:

05:30 13 posterunek 2 (27)  06:05 Rodzinny ogród 3 (4)  06:35 13 posterunek 2 (28)  07:15 13 posterunek 2 (29)  07:55 13 posterunek 2 (30)  08:35 13 posterunek 2 (31)  09:10 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Warownia (6)  serial dokumentalny 09:45 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Kowal (7)  serial

Magda Welc i Ani MruMru (13/14)  06:10 Męski typ: Zbigniew Boniek (6/9)  06:40 Mango  08:45 Dwóch i pół 11 (18/22)  serial komediowy 09:15 Ben Hur (2-ost.)  11:40 Czarna owca  komedia 13:25 Psim tropem do domu  film obyczajowy 15:30 William i Kate  film obyczajowy

17:25 Maverick  western komediowy 20:00 Hity na niedzielę: Troja  dramat historyczny 23:25 Firma  dramat sensacyjny 02:40 Amerykański ninja  film sensacyjny

04:35 Druga strona medalu: Ewa Kopacz (6/7) 

dokumentalny

10:15 Aukcja w ciemno (17)  10:45 Aukcja w ciemno (18)  11:15 Łowcy okazji 2 (15)  11:45 Asterix kontra Cezar  film animowany

13:10 Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Bajka o tym, co wyruszył, by nauczyć się bać  14:35 Hop  film familijny 16:35 W 80 dni dookoła świata  film przygodowy 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Współlokator/Jestem szczurem (20)  serial animowany

19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Prawa ręka/Gdzie mój mózg? (21)  serial animowany 20:00 Battleship: Bitwa o Ziemię  film SF 22:50 Potępiony  thriller 01:05 Z Nation (11)  02:00 Z Nation (12)  03:00 Zobacz to!: Taki jest świat (300)  03:35 Kręcimy z gwiazdami 3: Audiofeels (12)  04:20 Menu na miarę (5)  04:45 Z archiwum policji (2)  05:05 Menu na miarę (6)  05:30 Z archiwum policji (3) 

POLSAT

TVN

TV4

05:00 Disco gramy 

05:30 Uwaga!  magazyn reporterów

06:00 Nowy dzień z Polsat

05:50 Mango 

06:00 Strażnik Teksasu (6)  07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (8)  07:35 Jake i piraci z Nibylandii (19)  serial animowany 08:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (11)  08:35 Jake i piraci z Nibylandii (22)  serial animowany 09:00 Królowa śniegu  10:50 Galileo (479)  program

News  07:45 Jeźdźcy smoków (19)  serial animowany 08:15 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (14)  08:45 Scooby-Doo i Brygada Detektywów 2 (15)  09:20 Lilo i Stitch  film animowany

07:20 Maja w ogrodzie (14/50)  07:50 Akademia ogrodnika (14/50)  07:55 Ugotowani: Dokładka (8)  08:55 Miś Yogi  film familijny 10:40 Bardzo Dziki Zachód  western komediowy

11:15 Auta  film animowany

12:50 Mali giganci (5) 

13:45 Celebrity Splash! (5) 

14:40 Plan gry  komedia

15:45 Twoja twarz brzmi

17:00 Shrek 2  film animowany

znajomo 3 (5) 

19:00 Fakty 

17:45 Nasz nowy dom (40) 

19:25 Sport 

18:50 Wydarzenia 

19:35 Pogoda 

19:20 Sport 

19:45 Uwaga!  magazyn reporterów

19:25 Pogoda  19:30 Państwo w państwie  program publicystyczny

20:05 Tylko muzyka. Must be the music 9 (3) 

20:00 Mamy Cię! (6)  21:20 Nie rób scen (6)  21:50 Mąż czy nie mąż: Miłosne cierpienia (6)  22:25 Na językach (6) 

22:05 The Fighter 

23:25 Przetrwanie  dramat

00:30 Zdrady (56) 

przygodowy

01:30 Magazyn sportowy 

01:50 Wehikuł czasu  film SF

03:30 Tajemnice losu 

03:55 Uwaga!  magazyn reporterów

KINO POLSKA 06:00 Kalejdoskop Polskiego Filmu: Konwicki (2)  06:30 1920. Wojna i miłość: Szwadron (11/13)  serial historyczny

07:30 1920. Wojna i miłość: Przełom (12/13)  serial historyczny

08:25 Stara baśń (1)  serial kostiumowy

09:25 Stara baśń (2)  serial kostiumowy

10:25 Stara baśń (3)  serial kostiumowy

11:30 Sto lat miłości (3)  11:35 ABC miłości  13:20 Kabaretowy rejs (25)  14:15 Kabaretowy rejs (26)  15:05 Pan Tadeusz  film kostiumowy

18:10 Inny świat  film dokumentalny

20:15 Ekstradycja 3 (6/10)  serial sensacyjny

21:25 Ekstradycja 3 (7/10)  serial sensacyjny 22:40 Ciało  komedia

00:40 Trzy dni bez wyroku  film sensacyjny

02:35 Młode kadry: Magellan  02:50 Młode kadry: Sowa  03:30 Młode kadry: Kawaler  03:55 Młode kadry: Szczeniak  04:15 Młode kadry: Rogers the Puppeteer  04:20 Młode kadry: Obcy  04:50 Młode kadry: Gównojady  05:10 Młode kadry: Opowieści z chłodni  film krótkometrażowy

05:45 Młode kadry: Magellan  05:59 Zakończenie programu 

DISCOVERY 06:00 Cztery kółka z klasą (2)  07:00 Obsesja 4 kółek: Rupieciarz, furgonetka i plan  08:00 Projekt akwarium: Perfekcyjny zbiornik  09:00 Premiera: Mieszkanie na pniu: Szkocki ogród w chmurach  10:00 Auto-reaktywacja: Wielki i zły C-10  11:00 Premiera: poTURBOwani: Mercury Cugar Jamesa z 1968 roku  12:00 Premiera: Fani czterech kółek: Ford F100 – Seattle  13:00 Premiera: Mieszkanie na pniu: Medytacje na klonie  14:00 Premiera: Projekt akwarium: Medium z Long Island  15:00 Gorączka złota: Dużo złota  16:00 Łowcy okazji (9)  16:30 Łowcy okazji: Siodło na wielbłąda  17:00 Wojny magazynowe: Kanada (17)  reality show 17:30 Wojny magazynowe: Kanada (18)  18:00 Wojna o kontener (1)  18:30 Wojna o kontener (2)  19:00 Morze złota: Czy jesteśmy już bogaci?  20:00 Na krańcu Alaski (7)  21:00 Nagi instynkt przetrwania: Boliwijskie załamanie  22:00 Ekstremalna Alaska: Genialne pomysły ojca i syna  23:00 Syberyjska ruletka (6) 

popularnonaukowy

11:50 Galileo (480)  program popularnonaukowy

12:50 Zakazane królestwo  film przygodowy

15:00 Odlot  film animowany 17:15 Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas!  19:00 Galileo (481)  20:00 Kochanie, poznaj moich kumpli  komedia 22:00 Król wikingów  film fantasy 00:30 Król Skorpion 3: Odkupienie  film przygodowy 02:45 Interwencja  magazyn reporterów

03:00 Dekoratornia  magazyn 03:30 Dekoratornia  magazyn 04:00 Disco Polo Life (29)  05:00 Disco Polo Life (30) 

TVP SPORT 08:00 Natalia 

NIEDZIELA The Fighter

Polsat – 22:05

Nagrodzona dwoma Oscarami opowieść o początku kariery pięściarza Micky’ego “Irisha” Warda. Początek lat 80. XX w. Robotnik drogowy Micky Ward (Mark Wahlberg) mieszka w rodzinnym Lowell w Massachusetts. Co jakiś czas bez większych sukcesów bierze udział w walkach bokserskich. Trenuje go przyrodni brat Dicky Eklund (nagrodzony Oscarem Christian Bale).

NIEDZIELA Shrek 2

TVN – 17:00

09:00 Tenis: Turniej WTA w Miami  mecz finałowy 10:45 Jeździectwo: Cavaliada w Warszawa  11:55 Świat jeździectwa  12:30 Biegi narciarskie: Mistrzostwa Świata w Falun  13:30 Piłka ręczna mężczyzn: Mistrzostwa Świata w Katarze  15:20 Jeździectwo: Cavaliada w Warszawie  Grand Prix 17:15 Mundialowe opowieści – Brazylia 2014 

Po powrocie z miesiąca miodowego Shrek i Fiona dostają zaproszenie od rodziców panny młodej. Teściowie chcą poznać wybawiciela córki. Nie mają jednak pojęcia, że jest on ogrem. Młodzi małżonkowie razem z osłem ruszają do Zasiedmiogórogrodu. Zgodnie z przewidywaniami Shreka przyjęcie nowego członka rodziny jest raczej chłodne.

NIEDZIELA W 80 dni dookoła świata

TV Puls – 16:35

18:15 Hokej: Polska Liga Hokejowa  20:20 Zwarcie  program publicystyczny

20:55 Łyżwiarstwo figurowe: Kings on Ice w Warszawie  22:45 Sportowa niedziela  23:25 Skoki narciarskie: Mistrzostwa Świata w Falun  konkurs drużynowy 01:15 Zakończenie programu 

Londyn, druga połowa XIX wieku. Dystyngowany wynalazca Phileas Fogg (Steve Coogan) od lat pasjonuje się nowinkami naukowymi. Środowisko badaczy uważa go jednak za ekscentryka i nie traktuje poważnie. Przewodniczący Królewskiej Akademii Nauk, lord Kelvin (Jim Broadbent), zakłada się, że Fogg nie zdoła w ciągu 80 dni okrążyć kuli ziemskiej.

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


8

Ziemia Ostrowska

Ostrowski Związek Piłsudczyków 18 marca utworzony został Oddział Ostrów Mazowiecka Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwa Pamięci Józefa Piłsudskiego. Z inicjatywy Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie oraz Stowarzyszenia Zakręcona Ostrów 19 marca odbyły się uroczystości z okazji obchodów imienin Marszałka Piłsudskiego. W Komorowie zgromadzili się przedstawiciele wyszkowskiego Związku Piłsudczyków RP, dowódcy i żołnierze komorowskiej Jednostki Wojskowej, władze samorządowe Ostrowi, a także strażacy ochotnicy oraz uczniowie szkół. „Tradycja obchodzenia imienin Marszałka sięga dwu-

Powołano Radę Sportu W marcu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanej Rady Sportu w Ostrowi Mazowieckiej. Wybrano przewodniczących i ustalono kierunki działania. Zgodnie z Regulaminem Rady Sportu burmistrz Jerzy Bauer powołał na przewodniczącego Grzegorza Helcbergiela. Członkowie rady jednogłośnie wybrali na zastępcę Bartłomieja Pieńkowskiego, a na sekretarza

Barbarę Jaroszkiewicz. Jako główne priorytety wymieniono sport szkolny w mieście z otwarciem na powiat, uszczegółowienie kryteriów przyznawania stypendiów sportowych oraz opracowanie strategii rozwoju sportu w mieście. Radni zajmą się także dostępnością miejskich hal sportowych z wykorzystaniem sal miejskich szkół oraz promocją sportu wśród seniorów. MCh

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta dziestolecia międzywojennego” - opowiadał Prezes Związku Wyszkowskich Piłsudczyków płk Konrad Wróbel. - „Żołnie-

O swoim patronie pamiętają uczniowie szkoły im. Marszałka

rze darzyli Piłsudskiego olbrzymim szacunkiem, dlatego też hucznie świętowali jego imieniny zarówno za jego życia, jak i po śmierci”. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego w Komorowie. Następnie zebrani udali się do Kościoła Garnizonowego, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Marszałka i jego żołnierzy. Na zaproszenie dowódcy 22. WOK płk. Ryszarda Kołacza zebrani zwiedzili Izbę Pamięci Jednostki Wojskowej, poznając historię zgromadzonych eksponatów i komorowskich koszarów.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Muzeum Garnizonu i Ziemi Ostrowskiej, gdzie wręczono odznaczenia członkom nowo powstałego ostrowskiego oddziału Związku Piłsudczyków RP. Historię Szkoły Podchorążych Piechoty i Ostrowi okresu pierwszej i drugiej wojny światowej przedstawił Ryszard Ejchelkraut. Zgromadzeni obejrzeli również film opowiadający o najważniejszych wydarzeniach z dziejów Polski. 

MCh Fot. Zw. Piłsudczyków

W skład rady weszli ostrowscy sportowcy, trenerzy i nauczyciele

Nabór dzieci do przedszkoli

Chcą Ośrodka Interwencji Kryzysowej

W Ostrowi działa system elektronicznego naboru dzieci do miejskich przedszkoli „V-edukacja”.

Podczas VII miejskiej sesji radni Klubu KWW Zbigniewa Kamińskiego złożyli wniosek o utworzenie w mieście Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

„Jest to wyspecjalizowany program, który wdrażamy już od poprzedniego roku. Działa on w 60% przedszkoli w całym kraju” - informuje Waldemar Skurzyński, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu. Każdy rodzic ma prawo zgłosić dziecko do trzech przedszkoli. Może przy tym wskazać główny wybór, stawiając na pierwszym miejscu placówkę, do której najbardziej chciałby, by jego dziecko uczęszczało. Zdarza się, że rodzice wyznaczają liczbę godzin, na które chcą wysyłać dziecko, określając preferowane przedszkole. Gdy placówka nie ma oddziału, pracującego w takim okresie czasowym, system informuje o niezgodności, by rodzic mógł wybrać inne przedszkole, bądź zmniejszyć liczbę godzin. „System ma ułatwić pracę rodzicom. Gdy przyjdzie moment ogłoszenia wyników, nie

muszą biegać od jednego przedszkola do drugiego, wystarczy wejść na stronę internetową. Tam znajdą informację, gdzie ich dziecko zostało przyjęte” tłumaczy naczelnik Skurzyński. Decyzję o wdrożeniu systemu podjęli wspólnie rodzice i dyrektorzy. „W czasach cyfryzacji i rozwoju techniki takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Koszt utrzymania systemu po-

krywają przedszkola i wynosi on jedynie 4 tys. zł rocznie”. Specjalna strona internetowa dla rodziców działa pod adresem: https://naborp-k.vulcan.net.pl/ ostrowmazowiecka/default.aspx. Dla osób, które mają utrudniony dostęp do internetu, w dalszym ciągu istnieje możliwość złożenia tradycyjnego, papierowego wniosku w siedzibie wybranego przedszkola. MCh

Naczelnik Skurzyński przekonuje, że system powstał z myślą o rodzicach, nie o dyrektorach

System przeciwdziałania przemocy w rodzinie miałby być finansowany przez wszystkie samorządy powiatu ostrowskiego. Jak informowali radni, starosta oraz większość wójtów zadeklarowała współpracę. Konieczność utworzenia takiego ośrodka motywują trudną sy-

tuacją wielu patologicznych rodzin, które, mimo posiadania „Niebieskiej Karty”, nie zostały umieszczone w żadnym specjalistycznym ośrodku wsparcia. Często osoby dotknięte kryzysem nie są w stanie same sobie z nim poradzić. Ponadto dysfunkcyjność rodziny sprzyja agresji, przestępczości i nałogom, które obciążają nie tylko osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, ale całe społeczeństwo. We wniosku czytamy, że „ośrodek miałby na celu udzielanie wsparcia psychologicznego

i terapeutycznego oraz pomocy prawnej osobom pozostającym w kryzysie i ofiarom przemocy, natychmiastowe oddzielenie ofiar od sprawców i zapewnienie im bezpiecznego schronienia”. OIK działałby całodobowo we wszystkie dni tygodnia, a udzielana pomoc byłaby bezpłatna. Prowadzeniem ośrodka zajęłaby się pozarządowa organizacja wybrana w ramach konkursu na realizację zadania publicznego. Burmistrz zapewnił, że sprawa zostanie rozpatrzona. MCh

„Miasto potrzebuje sprawnie działającego ośrodka pomocy” - mówili radni


9

Ziemia Ostrowska

Rada powiatu jednogłośna Wszystkie uchwały procedowane w trakcie ostatniej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego zostały podjęte jednogłośnie. Przyjęto m.in. oceny stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, przeciwpożarowego, sanitarnego i publicznego.

Podczas czwartkowych obrad radni wnioskowali o dokończenie ciągów komunikacyjnych na trasach Wąsewo – Jelonki, Grądy – Dybki, Przedświt – Stok oraz wprowadzenie do budżetu powiatu na przyszły rok remontu ul. 63-go roku w  Ostrowi Maz. Mówili także o  przekazaniu budynku byłego internatu przy Zespole Szkół im. Staszica w Małkini Górnej na rzecz gminy. Lokale miałby być przeznaczone pod działalność małkińskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Trzy mln dotacji na drogi

Radni wprowadzili zmiany w uchwale budżetowej 2015 rok. Powiat otrzymał środ-

ki z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 3 mln zł. Dotacja przeznaczona będzie na realizację drogi relacji Lubotyń – Gniazdowo – Chmielewo – Prosienica i  pokryje połowę kosztów całej inwestycji. Dodatkowo zwiększono środki części subwencji oświatowej o 449 tys. zł.

Staże dla uczniów

Zespół Szkół nr 1 i nr 2 w  Ostrowi Maz. w  przyszłym roku wezmą udział w programie „ERAZMUS+”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie Rubinka wyjadą na staże i praktyki zawodowe do Hiszpanii i Włoch, a uczniowie Ekonomika do Niemiec.

Pomoc dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy jest w trakcie przygotowywania wniosku o  dofinansowanie projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających

bez pracy w powiecie ostrowskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską z  Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych w  wieku do 29 lat, które nie pracują, nie kształcą się i  nie szkolą ze środków publicznych. „Przewidywana kwota realizacji projektu to 2 mln 120 tys. zł, ale złożony został wniosek o  zwiększenie dofinansowania o  kolejny milion” - mówiła dyrektor PUP Barbara Grabowska.

NIE dla likwidacji węzła

Rada powiatu przyjęła stanowisko w sprawie dalszego funkcjonowania węzła Łomża, łączącego obwodnice Warszawa – Białystok z  Ostrowią. W  piśmie, które zostanie skierowane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i  Autostrad w  Warszawie i  w  Białymstoku, wyrazili sprzeciw wobec likwidacji węzła na ul. Lubiejewskiej. Czytamy w  nim: „Z  do-

Radni powiatowi obradowali po raz piąty w tej kadencji konanej przez nas analizy wynika, że w każdej dobie z węzła Łomża, w celu wjazdu do miasta i  wyjazdu, korzysta ponad tysiąc pojazdów ciężarowych i  dostawczych, które obsługują

lokalne firmy położone w tej części miasta (stan na dzień 11 marca). Infrastruktura drogowa miasta nie jest przystosowana do przyjęcia pojazdów o  tak dużym natężeniu. (…)

W związku z powyższym za racjonalne uznajemy podjęcie takich działań technicznych, które dadzą możliwość dalszego funkcjonowania węzła Łomża.” MCh

Czarodziej z Nantes Wybrali najlepszych recytatorów W tym roku mija 110. rocznica śmierci wybitnego francuskiego pisarza Juliusza Verne’a. Z  tej okazji w  ostrowskim kinie zorganizowana została prelekcja poświęcona życiu i  twórczości autora najpopularniejszych powieści przygodowych.

Spotkanie poprowadził dr Krzysztof Czubaszek, prezes Polskiego Towarzystwa Juliusza Verne’a. „Podróż do wnętrza ziemi”, „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” i „Tajemnicza wyspa” - to tylko kilka z ponad 60 powieści przygodowych autorstwa Juliusza Verne’a. Chciał on stworzyć lektury, które nie tylko będą miały ciekawą fabułę, ale także będą stanowiły ogromną skarbnicę wiedzy. Verne’a nazywa się ojcem

fantastyki naukowej. „Nauka tak, fikcja - nie” – przekonywał Krzysztof Czubaszek. - „Verne nie fantazjował. W swoich utworach pisał tylko o rzeczach, które miały uzasadnienie w nauce. Nie pozwalał sobie na nieścisłości, ale przewidywał przyszłość”. Do każdej powieści dobrze się przygotowywał, czytał pisma naukowe, był na bieżąco ze wszystkimi wynalazkami swojej epoki. W jednym ze swoich dzieł opracował tak dokładny plan lotu na Księżyc, że gdy po stu latach ludzkość wyruszyła w  podróż na ziemskiego satelitę, w  detalach zgadzała się ona z  obliczeniami Verne’a: wymiary statku kosmicznego były identyczne, wystrzelony został z tego samego miejsca na Ziemi, z  taką samą liczbą załogi.

O Juliuszu Verne opowiadał dr Krzysztof Czubaszek

Ciekawym jest, że bohaterem „Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi” miał być Polak. Verne pisał powieść o powstańcu styczniowym, który po upadku zrywu zaszywa się w  odmętach oceanu. Niestety, wydawca odmówił publikacji w  takiej formie, bo wiele jego dzieł ukazywało się w  carskiej Rosji. Verne usunął więc wszelkie wzmianki o narodowości kapitana Nemo. „W  późniejszych latach Verne wprowadza do swoich powieści pesymistyczne wizje, ostrzegające, że nauka może zostać wykorzystana przeciwko ludzkości. Dziś już wiemy, że jego przewidywania okazały się prorocze” - opowiadał prezes Towarzystwa Juliusza Verne’a. Był tytanem pracy, do końca życia pisał po dwie książki rocznie. Nie jest autorem przestarzałym, ale wciąż chętnie czytanym. W Polsce jest najczęściej wydawanym zagranicznym twórcą ostatnich 60 lat, a  na świecie - trzecim. Był inspiracją dla wielu współczesnych pisarzy, naukowców czy podróżników. Prelekcji towarzyszyła wystawa książek Verne’a, w  tym unikatowych XIX-wiecznych pierwszych wydań powieści francuskiego autora. MCh

Ruszyły eliminacje do 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Podczas przeglądu wybrano najlepszych, którzy będą reprezentować ziemię ostrowską na finale konkursu.

Już od 38 lat „Warszawska Syrenka” z powodzeniem promuje kulturę języka i rozpowszechnia kulturę słowa na Mazowszu. Pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty recytatorskie. Co roku w eliminacjach do finału bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego. Eliminacje powiatowe odbyły się 28 marca w sali kinowej MDK. Jury w składzie Zofia Sokolik, Hanna Sasinowska, Danuta Kołodziejczyk i Piotr Trentowski, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru, gdyż

Najlepszy wśród gimnazjalistów okazał się Michał Świderski wszystkie 39 prezentacje było na wysokim poziomie. Ostatecznie w grupie klas 0-III wyróżnienia otrzymały Maja Sokołowska i Aleksandra Dmochowska. Trzecie miejsce zdobyła Amelia Wojciechowicz, drugie Wiktor Kukwa, a najlepsza była Gabriela Kowalczyk. W kategorii klas IV-VI wyróżniono Darię Wójcicką oraz Agnieszką Adamowską. Trzecie miejsce przyznano Patrycji Sutkowskiej, drugie Łucji Wójcik, pierwsze Klaudii Jaworskiej. W najstarszej grupie wie-

kowej, czyli uczniów szkół gimnazjalnych, wyróżnienia zdobyli Kathrin Sotrel oraz Tomasz Herman. Miejsce trzecie zajęła Joanna Podolak, drugie Aleksandra Zając, a zwyciężył Michał Świderski. Zdobywcy pierwszych miejsc reprezentować będą nasz powiat na finale 38. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Życzymy powodzenia! MCh


10

PONIEDZIAŁEK – 6 kwietnia 2015 PONIEDZIAŁEK

Jedz, módl się, kochaj

Polsat – 14:10

TVP 1

TVP 2

05:30 O, kurczę!  film familijny 07:00 Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w KrakowieŁagiewnikach  07:55 Jaka to melodia?  teleturniej

05:40 Ciekawski George 2  film

muzyczny

Mieszkająca w Nowym Jorku, trzydziestokilkuletnia Liz Gilbert (Julia Roberts) wydaje się mieć wszystko, czego potrzeba do szczęścia - męża, piękny dom i dobrą pracę. Mimo to, czuje się nieszczęśliwa. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Rozwodzi się z mężem i wyjeżdża w długą podróż, by na nowo odkryć siebie. We Włoszech zdaje sobie sprawę.

PONIEDZIAŁEK Na tropie Marsupilami

TVN – 14:35

08:50 Tata duch  film familijny 10:25 Kłamstwo ma krótkie nogi  komedia 11:55 Przepis dnia  12:00 Regina Coeli  12:20 Kuchnia papieska  12:50 Kuchnia papieska  13:25 Ratatuj  film animowany 15:20 Okrasa łamie przepisy: Niezwykłe dania z ryb  15:50 Wspaniałe stulecie (111)  17:00 Teleexpress  17:15 Pogoda  17:25 Ojciec Mateusz 13: Miłość po grób (164)  serial kryminalny

18:25 Rolnik szuka żony 2: Wizytówki  telenowela dokumentalna

Dziennikarz Dan Geraldo (Alain Chabat) ma zrobić wywiad z wodzem plemienia Pajów z egzotycznej Palombii. Od tego materiału zależy jego dalsza kariera. Przewodnikiem Dana jest weterynarz Pablito Camaron (Jamel Debbouze), rzekomy znawca miejscowej kultury, który w rzeczywistości zajmuje się wyłudzaniem pieniędzy od turystów.

TVN 7

PONIEDZIAŁEK Niezniszczalny

19:15 Przepis dnia  19:30 Wiadomości  20:00 Sport  20:10 Pogoda  20:25 Nietykalni  komediodramat 22:25 Szybszy od błyskawicy  film sensacyjny 00:25 Mumia  film przygodowy 02:30 Notacje: Magdalena Zawadzka. Życie jest snem  02:50 Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz  komedia 04:35 Zakończenie programu 

TV 4 – 16:45

04:55 We dwoje (3/17)  06:15 Męski typ: Jerzy Dziewulski (7/9)  06:45 Mango  08:50 Dwóch i pół 11 (19/22)  serial komediowy 09:20 Psy i koty: Odwet Kitty  film familijny 11:00 Uwolnić orkę  film familijny

David Dunn (Bruce Willis) kiedyś był futbolistą, lecz jego karierę przerwał nieszczęśliwy wypadek samochodowy. Teraz pracuje jako ochroniarz na stadionie swojej dawnej drużyny. Pewnego dnia wraca do domu po rozmowie w sprawie pracy. Pociąg, którym podróżuje, ulega katastrofie. Giną wszyscy pasażerowie z wyjątkiem Dunna.

13:20 Strzały nad Saber River  western 15:25 Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów  komedia 17:55 Zakochana księżniczka  komedia romantyczna

20:00 Cast Away: Poza światem  dramat przygodowy 23:00 Dzieci z Jedwabnego Szlaku  01:35 Maverick  western komediowy 04:00 Druga strona medalu: Mariola Gołota (1/8)  04:25 Druga strona medalu: Karol Bielecki (4/8) 

animowany

07:10 Dobry wieczór z Neo-Nówką: Ale jaja (1)  program rozrywkowy 08:15 Jan Paweł II – Z Polski na plac św. Piotra (2-ost.)  09:15 Rodzinka.pl: Miłosne manewry (134)  serial komediowy

09:50 Rodzinka.pl: Zawsze z rodziną (135)  serial komediowy

10:25 Niania i wielkie bum  film familijny

12:25 Pan Wołodyjowski (1/2)  14:00 Familiada  odcinek specjalny 14:40 Czas na hity Malickiego i Kmity (2)  15:50 Marley i ja  komedia 18:00 Panorama  18:25 Sport telegram  18:30 Pogoda  18:40 Pan Wołodyjowski (2ost.)  20:10 Latający Klub 2, czyli wieczór kabaretowy (5)  program rozrywkowy 21:50 Protektor  film sensacyjny 23:35 Underworld: Ewolucja  thriller SF 01:30 Rozdroże Café  dramat obyczajowy

03:25 Zakończenie programu 

TV PULS 06:00 Złotopolscy: Niewolnica (156)  telenowela 06:35 Asterix kontra Cezar  film animowany

08:05 Zaklęta w widmo  baśń filmowa

10:05 Cziłała z Beverly Hills 3  film familijny 11:55 Ella zaklęta  film fantasy 13:50 Przygoda na Antarktydzie  film przygodowy

16:25 Królewna Śnieżka i Łowca  baśń filmowa 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Prawa ręka/Gdzie mój mózg? (21)  serial animowany 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Za słodko/Królem być (22)  serial animowany 20:00 Next  thriller SF 21:55 Battleship: Bitwa o Ziemię  film SF 00:50 Noc żywych trupów  horror 02:40 Zobacz to!: Taki jest świat (300)  03:20 Kręcimy z gwiazdami 3: Katarzyna Pakosińska (11)  04:05 Taki jest świat – pod lupą (10)  04:45 Z archiwum policji (4)  05:10 Menu na miarę (7)  05:35 Z archiwum policji (5) 

POLSAT 05:00 Disco gramy  06:00 Nowy dzień z Polsat News  06:50 Jeźdźcy smoków  serial animowany

07:20 Jeźdźcy smoków  serial animowany

07:50 Auta  film animowany 10:15 Fałszywa dwunastka  komedia 12:30 Mój przyjaciel Hachiko  film familijny 14:10 Jedz, módl się, kochaj  melodramat 17:00 Dlaczego ja? (623)  20150120432.png 18:00 Pierwsza miłość (2074)  serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia  19:20 Sport  19:25 Pogoda  19:30 Świat według Kiepskich (360)  serial komediowy 20:10 Megahit: Giganci ze stali  film SF 22:50 Dredd 3D  00:55 Ihaka  dramat kryminalny 03:00 Tajemnice losu 

KINO POLSKA 06:00 1920. Wojna i miłość: Szwadron (11/13)  serial historyczny

07:00 1920. Wojna i miłość: Przełom (12/13)  serial historyczny

07:55 Krzyżacy (1/2)  film historyczny

09:50 Krzyżacy (2-ost.)  film historyczny

11:30 Sto lat miłości (1)  11:35 Jadzia  13:25 Samochodzik i templariusze: Po przygodę (1/5)  14:10 Samochodzik i templariusze: Fałszywy brodacz (2/5)  14:50 Samochodzik i templariusze: Tajemnica Bahometa (3/5)  15:35 Złoto dezerterów (1/2)  16:55 Złoto dezerterów (2-ost.)  18:20 Kabaretowy rejs (37)  19:20 Kabaretowy rejs (38)  20:15 Futro  komedia 22:20 Ekstradycja 3 (6/10)  serial sensacyjny

23:30 Ekstradycja 3 (7/10)  serial sensacyjny

00:40 Prosta historia o miłości  film obyczajowy 02:25 TV okazje  04:05 Młode kadry: Sowa  04:45 Młode kadry: Larp  05:15 Młode kadry: Errata  05:45 Młode kadry: Byk  05:59 Zakończenie programu 

TVN 05:20 Uwaga!  magazyn reporterów 05:40 Mango  06:45 Odlotowy ogród (5/13)  07:15 Prawo Agaty (5)  serial obyczajowy

08:10 Richie milioner  komedia przygodowa

10:10 Plan gry  komedia 12:35 Wehikuł czasu  film SF 14:35 Na tropie Marsupilami  komedia przygodowa

16:50 Happy Feet: Tupot małych stóp 2  film animowany

19:00 Fakty  19:35 Sport  19:45 Pogoda  19:50 Uwaga!  magazyn reporterów 20:10 Doradca smaku (45)  20:15 Na Wspólnej (2046)  serial obyczajowy

20:50 Ugotowani (33)  program kulinarno-rozrywkowy

21:30 You can dance – po prostu tańcz (6)  program rozrywkowy

22:30 Żony Hollywood (4)  23:30 Adrenalina  film sensacyjny 01:15 Poranek kojota  komedia 03:30 Uwaga!  magazyn reporterów

TV4 06:00 Istne szaleństwo (2)  07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (9)  07:35 Jake i piraci z Nibylandii (20)  serial animowany 08:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (12)  08:35 Jake i piraci z Nibylandii (23)  serial animowany 09:05 Garfield Show  serial animowany

09:25 Pradawny ląd: Pierwsza, wielka przygoda  10:45 Flintstonowie  komedia 12:40 Barabasz  dramat historyczny 14:45 Linia ryzyka  film sensacyjny 16:45 Niezniszczalny  thriller 18:55 Jaś Fasola  19:25 Jaś Fasola  20:00 Znaki  thriller SF 22:15 Trzynaście duchów  horror 00:10 Grzesznicy i święci  02:25 Graffiti (324)  02:40 Tak czy nie? (515)  03:10 Cafe Futbol  magazyn piłkarski

05:00 Disco Polo Life (28) 

DISCOVERY

TVP SPORT

06:00 Łowcy okazji: Dziki Zachód  06:30 Łowcy okazji: Niezły wynik  07:00 Łowcy okazji: Kolt dla Tona  07:30 Łowcy okazji: Gitara i rower  08:00 Łowcy okazji: Kosmiczni kowboje  08:30 Łowcy okazji: Rampa kaskaderska  09:00 Łowcy okazji: Hak, lina i drukarka  09:30 Łowcy okazji: Rock and Roll  10:00 Łowcy okazji: Ostatnia jazda Betsy  10:30 Łowcy okazji: Ryzyko i nagroda  11:00 Łowcy okazji: Siodło na wielbłąda  11:30 Łowcy okazji: Mardi Gras  12:00 Łowcy okazji (9)  12:30 Łowcy okazji (26)  13:00 Baseny jak z bajki: Basen na klifie  14:00 Gorączka złota: Złota krew  15:00 Gorączka złota: Wielkie porządki  16:00 Gorączka złota: Wypadek Parkera  17:00 Gorączka złota: Statek głupców  serial dokumentalny 18:00 Niezwykły kosmos: Wyprawa na Marsa  19:00 Auto-reaktywacja: Bardzo daleko  serial

08:00 Sportowa niedziela  08:45 Mundialowe opowieści – Brazylia 2014  09:45 Piłka ręczna mężczyzn: Mistrzostwa Świata w Katarze  mecz o o 3.

dokumentalny

20:00 Auto-reaktywacja: Wielki i zły C-10  21:00 Nagi instynkt przetrwania: Nadzy od

miejsce: Polska – Hiszpania

12:15 Rafał Wilk, człowiek ze stali  13:15 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa  mecz: MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ŻKS ROW Rybnik

16:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 1. rundy

18:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 1. rundy

20:05 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 1. rundy

22:25 Świat jeździectwa (1)  23:00 Echa stadionów  23:25 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa  mecz: MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ŻKS ROW Rybnik

01:20 Zakończenie programu 

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


11

WTOREK – 7 kwietnia 2015 TVP 1 05:50 Telezakupy  06:25 Natura w Jedynce: Niezwykłe pająki  film przyrodniczy

07:20 Telezakupy  07:40 Historia dla ciebie – pamięć.pl  08:00 Wiadomości  08:10 Pogoda  08:15 Polityka przy kawie  08:40 Telezakupy  09:40 Epitafia katyńskie: Janina Lewandowska  09:50 Ojciec Mateusz 11: Kurtka (145)  serial kryminalny

10:50 Wspaniałe stulecie (111)  12:00 Wiadomości  12:10 Agrobiznes  magazyn rolniczy 12:35 Przepis dnia  12:40 Epitafia katyńskie: Ryszard Paszko  12:50 Natura w Jedynce: Lwica na wygnaniu  13:55 Autostrada do nieba: Cały ten blask (63)  15:00 Wiadomości  15:10 Pogoda  15:15 Okrasa łamie przepisy: Różne smaki wieprzowiny z grilla  magazyn kulinarny 15:50 Wspaniałe stulecie (112)  16:50 Epitafia katyńskie: Mieczysław Smorawiński  17:00 Teleexpress  17:15 Pogoda  17:20 Jaka to melodia?  teleturniej muzyczny

17:55 Klan (2731)  telenowela 18:30 Świat się kręci  talk-show 19:20 Przepis dnia  19:30 Wiadomości  20:00 Sport 

TVP 2 05:40 M jak miłość (763)  serial obyczajowy

06:30 Prawosławna kuchnia  07:05 M jak miłość (764)  serial obyczajowy

08:00 Pytanie na śniadanie  magazyn 08:20 Pogoda  08:25 Pytanie na śniadanie  magazyn 09:10 Pogoda  09:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 10:10 Pogoda  10:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 11:15 Barwy szczęścia (1268)  serial obyczajowy 11:50 Na dobre i na złe: Ręka chirurga (508)  serial obyczajowy

12:50 L jak Laskowik, T jak TEY: Z tyłu sklepu  13:45 Wojciech Cejrowski – boso przez świat: Wioska Himba  14:20 Licencja na wychowanie (21/101)  serial komediowy 14:55 Na sygnale (20/26)  15:25 Rodzinka.pl: Prawko (54)  serial komediowy 16:00 Panorama kraj  16:15 Pogoda  16:30 M jak miłość (1132)  serial obyczajowy

17:20 Tropem nieznanego: Komórki macierzyste – gorączka złota (8/26)  18:00 Panorama  18:30 Sport telegram  18:40 Pogoda  18:50 Jeden z dziesięciu  teleturniej 19:30 Barwy szczęścia

POLSAT

TVN

TV4

05:00 Disco gramy  06:00 Nowy dzień z Polsat News  08:00 Trudne sprawy (516)  serial

05:50 Uwaga!  magazyn reporterów 06:10 Mango  07:15 Detektywi: W moim domu (981)  serial fabularno-

09:00 Malanowski i partnerzy (184)  serial fabularnodokumentalny

07:50 Doradca smaku (45)  08:00 Dzień dobry TVN  10:55 Na Wspólnej (2046)  serial

dokumentalny

11:25 Szkoła (103)  12:25 Szpital (331)  serial

06:00 Istne szaleństwo (3)  07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (10)  07:35 Jake i piraci z Nibylandii (21)  serial animowany 08:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (13)  08:35 Jake i piraci z Nibylandii (24)  serial animowany 09:00 Garfield Show (26)  09:15 Garfield Show (27)  09:30 Garfield Show (34)  09:45 Garfield Show (35)  10:00 Czarodzieje z Waverly Place (10)  serial familijny 10:30 Czarodzieje z Waverly Place (11)  serial familijny 11:00 Dzikie serce (24)  12:00 Sekrety sąsiadów (20)  serial obyczajowy 12:30 Sekrety sąsiadów (60)  serial obyczajowy 13:00 Policjantki i policjanci (60)  serial obyczajowy 14:00 STOP Drogówka  magazyn

paradokumentalny

09:30 Malanowski i partnerzy (185)  serial fabularno10:00 Dzień, który zmienił moje życie (125)  serial paradokumentalny

dokumentalny

obyczajowy

paradokumentalny

13:25 Ugotowani (33)  program kulinarno-rozrywkowy

11:00 Dlaczego ja? (434)  serial

14:00 Ukryta prawda (452)  serial

12:00 Pielęgniarki (126)  13:00 Trudne sprawy (517)  serial

15:00 Szkoła (104)  16:00 Rozmowy w toku: Moje dziecko to diabeł wcielony!  talk-show 17:00 Ukryta prawda (453)  serial

paradokumentalny

paradokumentalny

14:00 Pierwsza miłość (2074)  serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (126)  15:50 Wydarzenia  16:10 Pogoda  16:15 Interwencja  magazyn reporterów

16:30 Malanowski i partnerzy (713)  serial fabularnodokumentalny

17:00 Dlaczego ja? (624)  20150120432.png 18:00 Pierwsza miłość (2075)  serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia  19:20 Sport  19:25 Pogoda  19:30 Świat według Kiepskich (215)  serial komediowy 20:05 Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia 3 (5)  reality show 21:35 Tajemniczy składnik (5)  21:50 Megahit: Blitz  film kryminalny

00:00 Jesse Stone: Kruchy

paradokumentalny

paradokumentalny

18:00 Szpital (332)  serial paradokumentalny

19:00 Fakty  19:35 Sport  19:45 Pogoda  19:50 Uwaga!  magazyn reporterów 20:10 Doradca smaku (46)  20:15 Na Wspólnej (2047)  serial obyczajowy

20:50 Ugotowani (34)  program kulinarno-rozrywkowy

21:30 Prawo Agaty (6)  serial obyczajowy

22:30 Kuba Wojewódzki (19)  talk-show 23:30 Superwizjer  magazyn reporterów

00:05 Na językach (6)  01:05 Agenci NCIS: Los Angeles 2 (11)  2015012055.png 02:05 Uwaga!  magazyn reporterów 02:30 Sekrety magii  03:50 Rozmowy w toku:

TVN 7

TV PULS

KINO POLSKA

DISCOVERY

04:55 We dwoje (4/17)  06:15 W-11 – Wydział Śledczy: Włamywacz (1029)  serial komediowy

06:00 Złotopolscy: Niewolnica (156)  telenowela 06:30 Złotopolscy: Siniaki (157)  telenowela 07:00 Gliniarz i prokurator: To byłeś ty (12)  serial

komediowy

08:00 Detektyw Monk (13)  serial

06:00 Moje życie dla niego  07:15 Ja bym z takim papieżem nie wytrzymał...  reportaż 07:55 TV okazje  09:00 Stawka większa niż życie: Wielka wsypa (7)  serial wojenny 10:15 Stawka większa niż życie: Genialny plan pułkownika Krafta (8)  serial wojenny 11:35 TV okazje  12:10 Pan Tadeusz  film

06:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata: Blond ambicja  07:00 Handlarz doskonały: Krótkie spotkania  07:30 Wojny magazynowe: Kanada (10)  08:00 Domy na aukcji: Dochodzenie  08:30 Poszukiwacze skarbów: Bunkier z zimnej wojny  09:00 Wojna o kontener (10)  09:30 Aukcja w ciemno 3 (16)  10:00 Hardcorowy lombard: Chicago: Wózek z hot dogami (2)  10:30 Walka o bagaż: Wspomnienia z przeszłości  11:00 Poszukiwacze skarbów: Wnętrzności Brooklynu  serial

fabularno-dokumentalny

07:00 Julia (163)  serial obyczajowo07:35 Brzydula (98)  serial 08:10 Sąd rodzinny: Nie jestem dziwką (166)  serial fabularno-dokumentalny

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Odzyskany wzrok (567)  serial fabularnodokumentalny

10:10 Dr House 2 (18/24)  serial obyczajowy

11:15 Mango  12:50 Sąd rodzinny: Kwas (167)  serial fabularnodokumentalny

13:50 Szpital (95)  serial paradokumentalny

14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Krew na pierwszej stronie (568)  serial fabularnodokumentalny

15:50 Rozkochane popołudnie: Julia (164)  16:25 Rozkochane popołudnie: Brzydula (99)  17:00 Rozkochane popołudnie: Kobieta ze stali (26/142)  18:00 Dr House 2 (19/24)  serial obyczajowy

19:00 Dr House 2 (20/24)  serial obyczajowy

20:00 Sensacyjny wtorek: Firma  dramat sensacyjny 23:15 Gliniarz z Beverly Hills  komedia sensacyjna 01:30 Fringe: Na granicy światów 2 (8/22)  serial SF 02:35 Sekrety magii 

kryminalny

kryminalny

08:55 Detektyw Monk 2 (1)  serial kryminalny 09:50 Sekret 3 (162)  10:50 Twój Puls (1)  12:30 Zbuntowany anioł (64)  13:25 Królowa serc (78)  14:25 Niania 5: Moje perły (66)  serial komediowy 14:55 Niania 5: Frania na aukcji (67)  serial komediowy 15:20 Niania 5: Francuski numer (68)  serial komediowy 15:50 13 posterunek 2 (31)  16:25 13 posterunek 2 (32)  17:05 Wojciech Cejrowski. Boso – Etiopia: Kowal (7)  serial dokumentalny

17:35 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Na langusty (2)  serial dokumentalny 18:15 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Trzcina cukrowa (3)  serial dokumentalny

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Za słodko/Królem być (22)  serial animowany 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Wizyta wujka/Maurice idzie spać (23)  serial animowany

kostiumowy

15:30 Złoto dezerterów (1/2)  16:50 Złoto dezerterów (2-ost.)  18:15 Kabaretowy rejs (45)  program rozrywkowy 19:15 Kabaretowy rejs (46)  20:15 Serialowy wtorek: Czterej pancerni i pies: ‚Rudy’, miód i krzyże (5)  21:20 Serialowy wtorek: Czterej pancerni i pies: Most (6)  22:25 Samochodzik i templariusze: Po przygodę (1/5)  23:10 Samochodzik i templariusze: Fałszywy brodacz (2/5)  23:50 Samochodzik i templariusze: Tajemnica Bahometa (3/5)  00:40 Boisko bezdomnych  film obyczajowy

20:00 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 5 (4)  serial

03:20 TV okazje  05:05 Młode kadry: Kojot  film

20:55 CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 5 (5)  serial

05:40 Młode kadry: Pussycat  05:59 Zakończenie programu 

kryminalny

krótkometrażowy

dokumentalny

11:30 Aukcja w ciemno (13)  serial dokumentalny 12:00 Morze złota: Wodospady złota  13:00 Mieszkanie na pniu: Medytacje na klonie  14:00 Auto-reaktywacja: Legendarny pontiac firebird (2)  15:00 Fani czterech kółek: Range rover  16:00 Fani czterech kółek: Citroen 2CV  17:00 Wojny magazynowe: Kanada: Aukcja w Orangeville  17:30 Walka o bagaż: Przerośnięte ego  18:00 Superwieżowce: Apartament dla miliardera 

policyjny

WTOREK Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

TVP 1 – 21:20

Komedia satyryczna ukazująca absurdy życia w PRL-u lat 70. Dyrektor Krzakoski (Krzysztof Kowalewski) jedzie służbowo do Paryża. W ambasadzie poznaje Danusię (Ewa Ziętek), z którą spędza upojną noc, czego efektem okazuje się ciąża. Kiedy Krzakoski dowiaduje się, że dziewczyna jest córką ważnego prominenta, postanawia rozwieść się z żoną Anną.

WTOREK Miłość po chińsku

TVP 2 – 22:55

15:00 Dom nie do poznania (106)  reality show 16:00 Dom nie do poznania (107)  reality show 17:00 Dzikie serce (25)  18:00 Sekrety sąsiadów (21)  serial obyczajowy 18:30 Sekrety sąsiadów (61)  19:00 Policjantki i policjanci (61)  20:00 STOP Drogówka  magazyn policyjny

21:00 Ice Road Truckers: Drogi śmierci (6)  reality show 22:00 Święci i żołnierze: Ludzie nieważni  00:05 Spadkobiercy (30)  program rozrywkowy

Spojrzenie na temat związków w Państwie Środka. W kraju tym istnieje społeczna presja, która dotyka głównie dorosłych mężczyzn. Jeśli nie mają partnerki, często spotykają się z ostracyzmem. Z drugiej jednak strony polityka jednego dziecka może doprowadzić do tego, że w Chinach będzie znacznie więcej mężczyzn niż kobiet.

TVP SPORT 08:00 Badminton: Indywidualne Mistrzostwa Europy juniorów w Lubinie  09:30 Żużel: Nice Polska Liga Żużlowa  mecz: MDM

Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – ŻKS ROW Rybnik

11:20 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 1. rundy

12:50 Piłka nożna: Liga angielska  mecz: Arsenal Londyn – Liverpool FC

14:55 Arsenal Londyn TV  magazyn piłkarski 16:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 1. rundy

18:20 Pełnosprawni  18:55 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz

ćwierćfinałowy: VfL Wolfsburg – SC Freiburg

20:50 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Borussia Dortmund – TSG 1899 Hoffenheim

22:30 Kolarstwo: Wyścig dookoła Katalonii  kolarstwo 23:00 Sportowy wieczór  program informacyjny

23:15 GOL  23:25 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 1. rundy

01:15 Zakończenie programu 

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


12

ŚRODA – 8 kwietnia 2015

Hannibal

ŚRODA

TVP 1 TVP 1 – 22:15

05:50 Telezakupy  06:25 Natura w Jedynce: Lwica na wygnaniu  07:25 Telezakupy  07:40 Drogi dla ciebie. 10 mniej. Zwolnij!  08:00 Wiadomości  08:10 Pogoda  08:15 Polityka przy kawie  08:35 Telezakupy  08:50 Epitafia katyńskie: Ks. Jan Leon Ziółkowski  08:55 Jaka to melodia?  teleturniej muzyczny

Minęło 10 lat od czasu, kiedy agentka FBI Clarice Starling (Julianne Moore) konsultowała się w sprawie seryjnego zabójcy z uwięzionym Hannibalem Lecterem (Anthony Hopkins). Potem przestępca zniknął, a Clarice została obciążona odpowiedzialnością za niepowodzenie ostatniej akcji FBI przez wrogo do niej nastawionego szefa z Departamentu Sprawiedliwości.

Oczy węża

ŚRODA

TVN – 22:30

09:30 Klan (2731)  telenowela 09:55 Ojciec Mateusz 11: Wesele (146)  serial kryminalny

10:55 Wspaniałe stulecie (112)  12:00 Wiadomości  12:10 Agrobiznes  magazyn rolniczy 12:20 Magazyn rolniczy: Małe przetwórnie  12:35 Przepis dnia  12:40 Epitafia katyńskie: Władysław Bukraba  12:50 Natura w Jedynce: Australia. Opowieść o ewolucji  13:55 Autostrada do nieba (64)  15:00 Wiadomości  15:10 Pogoda  15:15 Okrasa łamie przepisy: Zdrowa, polska wieprzowina  magazyn kulinarny

Rick Santoro jest skorumpowanym detektywem z wydziału zabójstw policji w Atlantic City. Wybiera się na walkę bokserską o tytuł mistrza wagi ciężkiej, która ma się odbyć w hali sportowej Atlantic City Arena. Jest bardzo ciekawy jej przebiegu, ponieważ jednym z bokserów jest Lincoln Tyler, niegdyś jego szkolny kolega. Wśród widzów jest kilku VIP-ów.

15:45 Wspaniałe stulecie (113)  16:50 Epitafia katyńskie: Emanuel Korompay  17:00 Teleexpress  17:15 Pogoda  17:25 Jaka to melodia?  teleturniej muzyczny

17:55 Klan (2732)  telenowela

TVP 2 06:05 M jak miłość (764)  serial obyczajowy

07:05 M jak miłość (765)  serial obyczajowy

08:00 Pytanie na śniadanie  magazyn 08:20 Pogoda  08:25 Pytanie na śniadanie  magazyn 09:10 Pogoda  09:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 10:10 Pogoda  10:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 11:10 Barwy szczęścia (1269)  serial obyczajowy 11:45 Na dobre i na złe: Lekcja słuchania (509)  serial obyczajowy

12:45 Hity kabaretu: Kakao i inne hity Kabaretu Smile (6)  13:45 Wojciech Cejrowski – boso przez świat: Himba – życie bez wody  14:20 Licencja na wychowanie (22/101)  serial komediowy 14:55 Na sygnale (21/26)  serial fabularno-dokumentalny

15:25 Rodzinka.pl: Wirtualni przyjaciele (55)  serial komediowy

16:00 Panorama kraj  16:15 Pogoda  16:30 M jak miłość (1133)  serial obyczajowy

17:20 Tropem nieznanego: Największy mikroskop świata (9/26)  18:00 Panorama  18:30 Sport telegram  18:40 Pogoda  18:50 Jeden

POLSAT

TVN

TV4

05:00 Disco gramy  06:00 Nowy dzień z Polsat News  08:00 Trudne sprawy (517)  serial

05:50 Uwaga!  magazyn reporterów 06:10 Mango  07:15 Detektywi: Zrobię dla niej wszystko (982)  serial

09:00 Malanowski i partnerzy (186)  serial fabularno-

07:50 Doradca smaku (46)  08:00 Dzień dobry TVN  10:55 Na Wspólnej (2047)  serial

06:00 Istne szaleństwo (4)  07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (11)  07:35 Jake i piraci z Nibylandii (22)  serial animowany 08:05 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego 2 (1)  serial

paradokumentalny

dokumentalny

09:30 Malanowski i partnerzy (187)  serial fabularnodokumentalny

10:00 Dzień, który zmienił moje życie (126)  11:00 Dlaczego ja? (435)  serial paradokumentalny

12:00 Pielęgniarki (127)  13:00 Trudne sprawy (518)  serial paradokumentalny

14:00 Pierwsza miłość (2075)  serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (127)  15:50 Wydarzenia  16:10 Pogoda  16:15 Interwencja  magazyn reporterów

16:30 Malanowski i partnerzy (714)  serial fabularnodokumentalny

17:00 Dlaczego ja? (625)  20150120432.png 18:00 Pierwsza miłość (2076)  serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia  19:20 Sport  19:25 Pogoda  19:30 Świat według Kiepskich (78)  serial komediowy 20:00 Świat według Kiepskich (462)  serial komediowy 20:40 Top Chef 4 (6)  22:10 Taxi 4  komedia sensacyjna 00:00 Amerykańska dziewica  komedia

fabularno-dokumentalny

obyczajowy

11:25 Szkoła (104)  12:25 Szpital (332)  serial paradokumentalny

13:25 Ugotowani (34)  program kulinarno-rozrywkowy

14:00 Ukryta prawda (453)  serial paradokumentalny

15:00 Szkoła (105)  16:00 Rozmowy w toku: Jestem kurą domową i do pracy nie pójdę!  talkshow

17:00 Ukryta prawda (454)  serial paradokumentalny

18:00 Szpital (333)  serial paradokumentalny

19:00 Fakty  19:35 Sport  19:45 Pogoda  19:50 Uwaga!  magazyn reporterów 20:10 Doradca smaku (47)  20:15 Na Wspólnej (2048)  serial obyczajowy

20:50 Ugotowani (35)  program kulinarno-rozrywkowy

21:30 Project Runway (6)  22:30 Oczy węża  thriller 00:30 Żony Hollywood (4)  01:35 Uwaga!  magazyn reporterów 02:00 Sekrety magii  03:20 Rozmowy w toku: Jestem kurą domową i do pracy nie pójdę!  talkshow

TVN 7

TV PULS

KINO POLSKA

DISCOVERY

05:10 We dwoje (5/17)  06:30 Męski typ: Maciej Wisławski (8/9)  07:00 Julia (164)  serial obyczajowo-

05:50 Złotopolscy: Siniaki (157)  telenowela 06:25 Złotopolscy: Załamanie (158)  telenowela 06:55 Gliniarz i prokurator: To nie ja (13)  serial kryminalny 07:55 Detektyw Monk 2 (1)  serial kryminalny 08:50 Detektyw Monk 2 (2)  serial kryminalny 09:45 Sekret 3 (163)  10:50 Twój Puls (2)  12:30 Zbuntowany anioł (65)  13:30 Królowa serc (79)  14:30 Niania 5: Francuski numer (68)  serial komediowy 15:00 Niania 5: Miłość w Paryżu (69)  serial

06:00 Klątwa Doliny Węży  film

06:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata: Kobiety za kierownicą  07:00 Handlarz doskonały: Uprawa bez gleby  07:30 Wojny magazynowe: Kanada: Rodzinne walki  08:00 Domy na aukcji: Stare pieniądze  08:30 Garaż rzeczy znalezionych: Trafić na żyłę złota  serial

komediowy

07:35 Brzydula (99)  serial komediowy

08:10 Sąd rodzinny: Kwas (167)  serial fabularnodokumentalny

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Krew na pierwszej stronie (568)  serial fabularnodokumentalny

10:10 Dr House 2 (20/24)  serial obyczajowy

11:15 Mango  12:50 Sąd rodzinny: Szeryf (168)  serial fabularnodokumentalny

13:50 Szpital (96)  serial paradokumentalny

14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Zemsta (569)  serial fabularnodokumentalny

15:50 Rozkochane popołudnie: Julia (165)  16:25 Rozkochane popołudnie: Brzydula (100)  17:00 Rozkochane popołudnie: Kobieta ze stali (27/142)  18:00 Dr House 2 (21/24)  serial obyczajowy

19:00 Dr House 2 (22/24)  serial obyczajowy

20:00 Dobre kino: Krwawy diament  dramat przygodowy 23:05 Czarne lustro 2 (3-ost.)  00:05 Stosunki międzymiastowe  komedia romantyczna

02:25 Sekrety magii  04:30 Druga strona medalu:

komediowy

15:30 Niania 5: Ta rzecz (70)  serial komediowy 16:00 13 posterunek 2 (32)  16:35 13 posterunek 2 (33)  17:20 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Baryłka (4)  serial dokumentalny 18:10 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Luksus (5)  serial dokumentalny 19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Wizyta wujka/Maurice idzie spać (23)  serial animowany

19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Zamaskowany wichrzyciel/Operacja: Teatr (24)  serial animowany 20:00 Środa pełna wrażeń: Anakonda  thriller 21:50 Dom Wróżek: Ponad zmysłami (1)  22:55 American Horror Story: Asylum (6)  23:50 Intelligence (13) 

przygodowy

08:20 TV okazje  09:20 Pan Samochodzik i praskie tajemnice  film przygodowy

11:00 TV okazje  11:45 Nie robić głupstw  12:55 Czterej pancerni i pies: Załoga (1)  serial wojenny 14:05 Czterej pancerni i pies: Radość i gorycz (2)  serial wojenny

15:15 Czterej pancerni i pies: Gdzie my – tam granica (3)  serial wojenny 16:25 Czterej pancerni i pies: Psi pazur (4)  serial wojenny 17:40 Kabaretowy rejs (19)  18:40 Kabaretowy rejs (20)  19:40 Program obowiązkowy (159)  20:15 Ciało  komedia 22:10 Boisko bezdomnych  film obyczajowy

00:45 Samochodzik i templariusze: Podziemny labirynt (4/5)  01:25 Samochodzik i templariusze: Skarb templariuszy (5-ost.)  02:20 TV okazje  04:05 Młode kadry: Echo  04:25 Młode kadry: Lekcja  04:35 Młode kadry: Przez szybę  film krótkometrażowy 04:50 Młode kadry: Errata  05:15 Młode kadry: Gównojady  05:40 Młode kadry: Miruna  05:59 Zakończenie programu 

dokumentalny

09:00 Wojna o kontener (11)  09:30 Aukcja w ciemno (17)  10:00 Hardcorowy lombard: Chicago: Komiksowy przekręt  10:30 Walka o bagaż: Człowiek w ogniu  11:00 Poszukiwacze skarbów: Skarby nowego świata  serial dokumentalny 11:30 Aukcja w ciemno (1)  12:00 Morze złota: Odwilż  13:00 Projekt akwarium: Perfekcyjny zbiornik  14:00 Auto-reaktywacja: Ciężarówka ford F100  serial dokumentalny 15:00 Fani czterech kółek: Frogeye sprite  16:00 Fani czterech kółek: Maserati 3200 GT  17:00 Wojny magazynowe: Kanada: Aukcja pełna niespodzianek  17:30 Walka o bagaż: Międzygalaktyczne dary  serial dokumentalny 18:00 Niezwykłe zjawiska pogodowe: Pioruny kuliste  19:00 Auto-reaktywacja:

animowany

08:35 Jake i piraci z Nibylandii (25)  serial animowany 09:00 Garfield Show (28)  09:15 Garfield Show (29)  09:30 Garfield Show (36)  09:45 Garfield Show (37)  serial animowany

10:00 Czarodzieje z Waverly Place (12)  serial familijny 10:30 Czarodzieje z Waverly Place (13)  serial familijny 11:00 Dzikie serce (25)  12:00 Sekrety sąsiadów (21)  serial obyczajowy 12:30 Sekrety sąsiadów (61)  13:00 Policjantki i policjanci (61)  14:00 STOP Drogówka  magazyn policyjny

15:00 Dom nie do poznania (108)  reality show 16:00 Dom nie do poznania (109)  reality show 17:00 Dzikie serce (26)  18:00 Sekrety sąsiadów (22)  serial obyczajowy 18:30 Sekrety sąsiadów (62)  19:00 Policjantki i policjanci (62)  20:00 Spiders 3D  21:55 Inkarnacja  thriller 00:20 Spadkobiercy (31)  program rozrywkowy

01:20 Interwencja  magazyn reporterów

01:35 Interwencja  magazyn

TVP SPORT 08:00 Pełnosprawni  08:30 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: VfL Wolfsburg – SC Freiburg

10:30 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Borussia Dortmund – TSG 1899 Hoffenheim

12:35 Z archiwum TVP  12:55 Hokej: Polska Liga Hokejowa  15:00 Borussia Dortmund TV  16:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 2. rundy

18:20 Kolarstwo: Wyścig dookoła Katalonii  kolarstwo 18:55 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Arminia Bielefeld – Borussia Mönchengladbach

20:50 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Bayer Leverkusen – Bayern Monachium

22:30 Pełnosprawni  23:00 Sportowy wieczór  program informacyjny

23:25 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 2. rundy

01:15 Zakończenie programu 

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


13

CZWARTEK – 9 kwietnia 2015 TVP 1 06:00 Telezakupy  06:35 Natura w Jedynce: Australia. Opowieść o ewolucji  07:35 Telezakupy  08:00 Wiadomości  08:10 Pogoda  08:15 Polityka przy kawie  08:35 Telezakupy  08:55 Jaka to melodia?  teleturniej muzyczny

09:25 Klan (2732)  telenowela 09:55 Ojciec Mateusz 11: Oskarżony (147)  serial kryminalny

10:55 Wspaniałe stulecie (113)  12:00 Wiadomości  12:10 Agrobiznes  magazyn rolniczy 12:20 Smaki polskie: Sposób na kurczaka  12:35 Przepis dnia  12:40 Epitafia katyńskie: Mieczysław Birnbaum  12:45 Natura w Jedynce: Król słoń  13:55 Autostrada do nieba (65)  14:45 Epitafia katyńskie: Jan Potocki  15:00 Wiadomości  15:05 Pogoda  15:10 Okrasa łamie przepisy: Sandomierz pachnący serem  magazyn kulinarny 15:45 Wspaniałe stulecie (114)  16:50 Epitafia katyńskie: Jakub Wajda  17:00 Teleexpress  17:15 Pogoda  17:20 Jaka to melodia?  teleturniej muzyczny

17:55 Klan (2733)  telenowela 18:30 Świat się kręci  talk-show 19:15 Przepis dnia  19:30 Wiadomości 

TVN 7 05:15 We dwoje (6/17)  06:30 Męski typ: Ryszard Kalisz (9)  07:00 Julia (165)  serial obyczajowokomediowy

07:35 Brzydula (100)  serial komediowy

08:10 Sąd rodzinny: Szeryf (168)  serial fabularnodokumentalny

09:10 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Zemsta (569)  serial fabularnodokumentalny

10:10 Dr House 2 (22/24)  serial obyczajowy

11:15 Mango  12:50 Sąd rodzinny: Matka czy córka (169)  serial fabularnodokumentalny

13:50 Szpital (97)  serial paradokumentalny

14:50 Sędzia Anna Maria Wesołowska: Za kolor skóry (570)  serial fabularnodokumentalny

15:50 Rozkochane popołudnie: Julia (166)  16:25 Rozkochane popołudnie: Brzydula (101)  17:00 Rozkochane popołudnie: Kobieta ze stali (28/142)  18:00 Dr House 2 (23/24)  serial obyczajowy

19:00 Dr House 2 (24-ost.)  serial obyczajowy

20:00 Komediowy czwartek: Stosunki międzymiastowe  komedia romantyczna

22:15 Mentalista 3 (23/24)  serial kryminalny

23:10 Wieczór strachu: Teksańska masakra piłą mechaniczną:

TVP 2 06:05 M jak miłość (765)  serial obyczajowy

07:05 M jak miłość (766)  serial obyczajowy

08:00 Pytanie na śniadanie  magazyn 08:20 Pogoda  08:25 Pytanie na śniadanie  magazyn 09:10 Pogoda  09:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 10:10 Pogoda  10:15 Pytanie na śniadanie  magazyn 11:10 Barwy szczęścia (1270)  serial obyczajowy 11:45 Na dobre i na złe: Próg bólu (510)  serial obyczajowy 12:50 Dzięki Bogu już weekend  program rozrywkowy

13:45 Wojciech Cejrowski – boso przez świat: Ludzie buszu  14:20 Licencja na wychowanie (23/101)  serial komediowy 14:55 Na sygnale (22/26)  serial fabularno-dokumentalny

POLSAT

TVN

TV4

05:00 Disco gramy  06:00 Nowy dzień z Polsat News  08:00 Trudne sprawy (518)  serial paradokumentalny

05:50 Uwaga!  magazyn reporterów 06:10 Mango  07:15 Detektywi: Jestem odpowiedzialna (983)  serial fabularno-

09:00 Malanowski i partnerzy (188)  serial fabularnodokumentalny

07:50 Doradca smaku (47)  08:00 Dzień dobry TVN  10:55 Na Wspólnej (2048)  serial

06:00 Istne szaleństwo (5)  07:05 Nowy Scooby i Scrappy Doo (12)  07:35 Jake i piraci z Nibylandii (23)  serial animowany 08:05 Szczenięce lata Toma i Jerry’ego 2 (2)  serial

dokumentalny

11:25 Szkoła (105)  12:25 Szpital (333)  serial

09:30 Malanowski i partnerzy (189)  serial fabularno10:00 Dzień, który zmienił moje życie (127)  11:00 Dlaczego ja? (436)  serial paradokumentalny

12:00 Pielęgniarki (128)  13:00 Trudne sprawy (519)  serial paradokumentalny

14:00 Pierwsza miłość (2076)  serial obyczajowy 14:45 Dzień, który zmienił moje życie (128)  15:50 Wydarzenia  16:10 Pogoda  16:15 Interwencja  magazyn reporterów

15:25 Rodzinka.pl: Instrukcja obsługi (56)  serial

16:30 Malanowski i partnerzy (715)  serial fabularno-

16:00 Panorama kraj  16:15 Pogoda  16:25 Na dobre i na złe: Otucha (594)  serial obyczajowy 17:20 Tropem nieznanego: Tajemnice algi (10/26)  18:00 Panorama  18:30 Sport telegram  18:40 Pogoda  18:50 Jeden z dziesięciu  teleturniej 19:25 Barwy szczęścia

17:00 Dlaczego ja? (626)  20150120432.png 18:00 Pierwsza miłość (2077)  serial obyczajowy 18:50 Wydarzenia  19:20 Sport  19:25 Pogoda  19:30 Świat według Kiepskich (216)  serial komediowy 20:05 Zdrady (57)  21:05 Przyjaciółki 5 (56) 

komediowy

TV PULS

06:00 Złotopolscy: Załamanie (158)  telenowela 06:30 Złotopolscy: Komornik (159)  telenowela 07:00 Gliniarz i prokurator: Trudna miłość (14)  serial kryminalny

08:00 Detektyw Monk 2 (2)  serial kryminalny 08:55 Detektyw Monk 2 (3)  serial kryminalny 09:50 Sekret 3 (164)  10:50 Twój Puls (3)  12:30 Zbuntowany anioł (66)  13:25 Królowa serc (80)  14:25 Niania 5: Ta rzecz (70)  serial komediowy 14:55 Niania 5: Podwójna randka (71)  serial komediowy

15:25 Niania 5: Eksperyment z jajem (72)  serial komediowy

15:55 13 posterunek 2 (33)  16:30 13 posterunek 2 (34)  17:10 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Luksus (5)  serial dokumentalny 17:50 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: W dzicz (6)  serial dokumentalny 18:30 Wojciech Cejrowski. Boso – Karaiby: Odcinek specjalny: Od bramy do bramy (7)  serial dokumentalny

19:00 Pingwiny z Madagaskaru 2: Zamaskowany wichrzyciel/Operacja: Teatr (24)  serial animowany 19:30 Pingwiny z Madagaskaru 2: Operacja: Zmień sąsiada/Nie wolno prześledzić (25)  serial

dokumentalny

dokumentalny

obyczajowy

paradokumentalny

13:25 Ugotowani (35)  program kulinarno-rozrywkowy

14:00 Ukryta prawda (454)  serial paradokumentalny

15:00 Szkoła (106)  16:00 Rozmowy w toku: Mamo, nie będę niańką młodszego rodzeństwa!  talk-show 17:00 Ukryta prawda (455)  serial paradokumentalny

18:00 Szpital (334)  serial paradokumentalny

19:00 Fakty  19:35 Sport  19:45 Pogoda  19:50 Uwaga!  magazyn reporterów 20:10 Doradca smaku (48)  20:15 Na Wspólnej (2049)  serial obyczajowy

20:50 Ugotowani (36)  program kulinarno-rozrywkowy

21:30 Kuchenne rewolucje: Bytów, Młyn (6)  program rozrywkowy

22:30 Poranek kojota  komedia 00:30 Superwizjer  magazyn reporterów

01:05 Uwaga!  magazyn reporterów 01:30 Sekrety magii  02:50 Rozmowy w toku: Mamo, nie

KINO POLSKA

DISCOVERY

06:00 Pan Samochodzik i praskie tajemnice  film

06:00 Najniebezpieczniejszy zawód świata: Wielka ryba  07:00 Handlarz doskonały: O co chodzi?  07:30 Wojny magazynowe: Kanada: Roy Dirnbeck  08:00 Domy na aukcji: Pluskwy  08:30 Garaż rzeczy znalezionych: Garażowe złoto  09:00 Wojna o kontener (12)  09:30 Aukcja w ciemno (18)  10:00 Hardcorowy lombard: Chicago (8)  10:30 Walka o bagaż: Zabawki dla dużych chłopców  serial

przygodowy

07:55 TV okazje  09:00 Moje życie dla niego  10:15 TV okazje  10:55 Klątwa Doliny Węży  film przygodowy

13:00 Program obowiązkowy (159)  13:30 Wojna domowa: Wizyta starszej pani (8/15)  serial obyczajowy

14:35 Samochodzik i templariusze: Podziemny labirynt (4/5)  15:20 Samochodzik i templariusze: Skarb templariuszy (5-ost.)  16:10 Komedia małżeńska  komedia obyczajowa

18:20 Kabaretowy rejs (45)  program rozrywkowy 19:20 Kabaretowy rejs (46)  20:15 Kryminalne czwartki: Ekstradycja 3 (8/10)  21:25 Kryminalne czwartki: Ekstradycja 3 (9/10)  22:40 Ciało  komedia 00:40 Kabaretowy rejs (19)  01:40 Kabaretowy rejs (20)  02:40 TV okazje  04:25 Młode kadry: Hanoi – Warszawa  04:50 Młode kadry: Męska sprawa  05:25 Młode kadry: Trzeci pokój  05:50 Młode kadry: Lekcja  05:59 Zakończenie programu 

dokumentalny

11:00 Poszukiwacze skarbów: Kasa ukryta na bagnach  serial dokumentalny 11:30 Aukcja w ciemno (2)  12:00 Morze złota: Ogień i lodowce  13:00 Mieszkanie na pniu: Medytacje na klonie  14:00 Auto-reaktywacja: Ford model A (1)  15:00 Fani czterech kółek: Saab 9-3  16:00 Fani czterech kółek: Chevrolet camaro  17:00 Gorączka złota: Dużo złota  serial dokumentalny 18:00 DNA maszyn: Śnieżny pojazd gąsienicowy  19:00 Auto-reaktywacja: Zardzewiały gruchot/ Chevrolet bel air ‚60  20:00 Gorączka złota: Żyła złota: Powrót rodziny Beetsów  21:00 Premiera: Gorączka złota: Złota droga 

Spadkobiercy

CZWARTEK

Polsat – 22:05

animowany

08:35 Jake i piraci z Nibylandii (26)  serial animowany 09:00 Garfield Show (30)  09:15 Garfield Show (31)  09:30 Garfield Show (38)  09:45 Garfield Show (39)  10:00 Czarodzieje z Waverly Place (14)  serial familijny 10:30 Czarodzieje z Waverly Place (15)  serial familijny 11:00 Dzikie serce (26)  12:00 Sekrety sąsiadów (22)  serial obyczajowy 12:30 Sekrety sąsiadów (62)  13:00 Policjantki i policjanci (62)  14:00 STOP Drogówka  magazyn policyjny

15:00 Dom nie do poznania (110)  reality show 16:00 Dom nie do poznania (111)  reality show 17:00 Dzikie serce (27)  18:00 Sekrety sąsiadów (23)  serial obyczajowy 18:30 Sekrety sąsiadów (63)  19:00 Policjantki i policjanci (63)  20:00 Latająca Forteca  22:05 Lwie serce  00:20 Spadkobiercy (32)  program rozrywkowy

01:20 Interwencja  magazyn reporterów

01:35 Interwencja  magazyn reporterów

Wzięty prawnik, Matt King (George Clooney), mieszka wraz z rodziną na Hawajach. Właśnie przygotowuje się do sprzedaży działki, którą on i jego kuzyni odziedziczyli po arystokratycznych przodkach. Na wartym fortunę skrawku ziemi inwestorzy zamierzają wybudować ekskluzywny kompleks hotelowy. Sprawy finansowe schodzą jednak na dalszy plan, gdy żona Matta.

Poranek kojota

CZWARTEK

TVN – 22:30

Rysownik komiksów Kuba (Maciej Stuhr) zgadza się zastąpić podczas eleganckiego bankietu swojego kolegę - kelnera. Podczas imprezy poznaje atrakcyjną piosenkarkę Noemi (Karolina Rosińska), w której zakochuje się z wzajemnością. Na wieść o tym jej partner Brylant (Michał Milowicz) wpada w złość. Jest on winny sporą sumę gangsterowi Dzikiemu (Janusz Józefowicz).

TVP SPORT 08:00 Kolarstwo: Wyścig dookoła Katalonii  kolarstwo 08:30 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Arminia Bielefeld – Borussia Mönchengladbach

10:30 Piłka nożna: Liga niemiecka  mecz: Borussia Dortmund – Bayern Monachium

12:30 Bayern Monachium TV  14:00 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Bayer Leverkusen – Bayern Monachium

16:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 2. rundy

18:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 2. rundy

20:00 Tenis: Turniej WTA w Katowicach  mecz 2. rundy

22:30 Zwarcie  program publicystyczny

23:00 Sportowy wieczór  program informacyjny

23:20 Piłka nożna: Puchar Niemiec  mecz ćwierćfinałowy: Arminia Bielefeld – Borussia Mönchengladbach

01:10 Zakończenie programu 

www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl l www.tvostrow.pl


14

Ogłoszenia Reklamy Komunikaty

O g ło s z e n i a D R O B NE Nieruchomości: >  Sprzedam mieszkanie 70 m2, III piętro, ul. Warchalskiego 4, duży balkon, zamykany parking, nie wymaga nakładów. Tel. 29 645 53 02 > Sprzedam mieszkanie 70 m2 III piętro. Duży balkon, kuchnia w zabudowie, zamykany parking. Mieszkanie wymaga tylko odnowienia. Lokalizacja ul. Warchalskiego 4. Cena 218 000 zł. Tel. 29 745 53 02 >  Zamienię mieszkanie 45,42 m2, IV piętro, 2 pokoje osiedle Widnichowska, na parter lub I  piętro do 52 m2, może być 3-pokojowe, z dopłatą. Tel. 600 613 406 > Lokal do wynajęcia ul. 11go Listopada. Tel. 29 74 531 72, 664 829 200 > Sprzedam działkę budowlaną w  Ostrowi Maz o  pow. 893 m2 pomiędzy ul. Rodziewiczówny a  ul. Pustą. Tel. 669 113 327, 504 108 216 > Sprzedam mieszkanie 38m2, III piętro, 2 pokoje, ul. Kościuszki 38 A  (naprzeciw kościoła), do częściowego remontu. Tel. 889 118 745 > Sprzedam dom w  Broku nad Bugiem. Tel. 518 568 882 > Sprzedam mieszkanie 47 m2, Stare Lubiejewo, ul. Łomżyńska 22 m. 6, odległość od centrum miasta 4 km. 2 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój + piwnica. Wymienione wszystkie okna, grzejniki, podłogi. Odnów i  mieszkaj. Tel. 604 565 284 > Sprzedam mieszkanie 80 m2, III piętro przy ul. Orzeszkowej. Częściowo umeblowane, gotowe do zamieszkania (3300 zł/m2). Tel. 29 74 514 95, 608 328 702 > Sprzedam działkę budowlaną 1309 m2, woda, prąd, ul. Spokojna. Cena do uzgodnienia. Tel. 693 690 209 > Sprzedam mieszkanie 38 m2, 2 pokoje, III piętro, ul. Kościuszki. Mieszkanie środkowe, ciepłe, niski czynsz. Tel. 600 371 746, 729 680 487 > Sprzedam działkę budowlaną 1500 m2. Tel. 793 776 935

Dam prace: >  Zatrudnię operatora wózka widłowego i pracownika fizycznego przy produkcji wełny mineralnej (firma zapewnia zorganizowanie i  dofinansowanie do „kursu kierowca wózka widłowego”). Kontakt osobisty w  biurze firmy - Ostrów Maz. ul. Akacjowa 16 (pn. - pt. w  godz. 8:00 – 16:00). lub tel. 602 387 599, 604 468 490, 602 105 269, (029) 645 22 00, (029) 645 22 11 >  Zatrudnię kierowcę transport międzynarodowy, prawo jazdy kat. C+E. Tel. 604 479 034 Sprzedam/oddam: > Z  ostrowskich pól na ostrowskie stoły! Ziemniaki IRGA w  ciągłej sprzedaży, bezpośrednio z gospodarstwa. Pakowane po 15 kg. Dowóz gratis! Gospodarstwo rodzinne Tadeusz i  Piotr Przastek, Ostrów Maz. ul. Chabrowa 3. Tel. 608 157 615 i 606 195 614 >  Sprzedam czarnoziem z  transportem. Tel. 783 850 356 >  Sprzedam ziemniaki Astra z dowozem do domu, cena 40 zł za metr. Tel. 694 597 765 >  Sprzedam samochód marki SKODA OCTAVIA, r. prod. 2002. Cena do uzgodnienia. Tel. 602 138 401 Usługi: > Koparko - ładowarka - transport. Ziemia trawnikowa, torf, czarnoziem. Tel. 602 780 880 > Tynki agregatem gipsowe cementowo - wapienne. Jakość, gwarancja. Tel. 793 006 348 >  Masaże lecznicze i relaksacyjne od 23 zł (25 min). Ponadto w ofercie: masaże gorącymi kamieniami (rozluźniające), antycellulitowy masaż bańką chińską, fizykoterapia 10 zł/zabieg: prądy, ultradźwięki, lampa sollux (zabiegi mają działanie przeciwbólowe i  przeciwzapalne). Gabinet Masażu i Fizykoterapii ul. Partyzantów 15/18 Ostrów Maz. Tel. 518 582 774 >  ADR Kursy, doradztwo. Tel. 606 886 794


15

Sport

Jasienica na trasie Poland Bike Marathon Już po raz siódmy miłośnicy jazdy na rowerach górskich pojawią się na bezdrożach i leśnych duktach. Pierwszy z szesnastu etapów cyklu odbył się w minioną niedzielę, a w lipcu kolarze pojadą w Jasienicy. „LOTTO Poland Bike Marathon to zawody dla każdego” - przekonuje Grzegorz Wajs, organizator imprez. - „Hasło wyścigów, niezmienne od siedmiu lat, czyli „Startuj z nami!

Kolarstwo jest naszą pasją” mówi wszystko”. Cykl jest stale rozwijany, w tym roku na mapie maratonu znalazło się pięć nowych miast. Tradycyjnie dziesiąty etap odbędzie w Jasienicy w powicie ostrowskim 19 lipca 2015 r. Inauguracja cyklu Poland Bike 2015 miała miejsce 29 marca w Otwocku. Wyścigi odbyły się na dwóch dystansach: Mini 27 km i Maxi 60 km. Uczestnicy rywalizowali na zróżnicowanej trasie, jed-

nej z najcięższych na Mazowszu. Wymagające podjazdy na piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, techniczne ścieżki oraz zjazdy do tego podmokle torfowiska. Według nieoficjalnych danych padł rekord frekwencji: na starcie stanęło blisko 850 kolarzy. W zawodach wzięła udział także grupa cyklistów z Ostrowi Mazowieckiej. Wszyscy trzej rowerzyści wystartowali w dystansie Mini, gdzie rywa-

lizowali z 573. zawodnikami. Rafał Charucki uplasował się na 102. pozycji, Tomasz Pieńkos zajął 146. miejsce, a Grzegorz Jasiński przekroczył linię mety jako 186. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. Kolejny etap Poland Bike Marathon 2015 odbędzie się 19 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim. MCh Fot. Media Poland Bike

Ruszył kolejny sezon rowerowego maratonu

Sokół zwycięstwem zakończył sezon 21 marca Ostrowski Klub Koszykówki Sokół rozegrał ostatni mecz w tym sezonie. Przewagą ponad dwudziestu punktów pokonał u siebie zespół MKS Skierniewice.

Karatecy z Ostrowi odnoszą kolejne sukcesy

Drugie miejsce na makroregionie Dwa złote medale i cztery brązowe – z takimi wynikami wrócili ostrowscy karatecy z Mistrzostw Makroregionu Wschodniego. Zawody odbyły się 22 marca w Ostrołęce i zgromadziły aż 250 zawodników i zawodniczek z 33 klubów z północno-wschodniej Polski. Od kilku lat na naszym makroregionie startuje najwięcej zawodników, a są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Należą do nich również nasi ostrowscy zawodnicy. OKKK reprezentowało 9

karateków. Medale zdobyli: Maria Jasko i Michalina Chrobot – złoto, Mikołaj Radgowski, Maciej Laskowski, Katarzyna Komar i Joanna Małyszko – brąz. Mniej szczęścia mieli Ewa Zarzycka, Michał Bołtryk oraz Julia Skwierczyńska. Mimo świetnej postawy sportowej, zaciętej walce i poświęceniu przegrali z bardzo dobrymi zawodnikami. Dobrą formą wykazała się Katarzyna Komar. W pierwszej turze uplasowała się na czwartej pozycji, a w finale bardzo dobre wykonanie kata geksai sho zapewniło jej awans na miejsce medalowe.

Początek meczu nie był zbyt udany dla ostrowskich koszykarzy. Kilka niecelnych rzutów sprawiło, że skierniewiczanie w połowie pierwszej kwarty prowadzili już 4:11. Kolejne akcje należały już do Sokoła. Podopieczni trenera Helcber-

ostrowska drużyna uplasowała się na dziewiątym miejscu. Tegorocznym spadkowiczem do niższej ligi okazała drużyna PWiK Piaseczno, która zrezygnowała w trakcie rozgrywek. Mimo przedostatniego miejsca w ligowej tabeli, sezon 2014/2015 można zaliczyć do udanych. Po trzech pierwszych ligowych kolejkach Sokół był liderem w grupie. Potem przyszło kilka przegranych z doświadczonymi i wyżej notowanymi rywalami. W sumie Sokół wy-

chał Wojtyński zdobył najwięcej punktów (416 pkt w 22 meczach), Przemysław Jaworski był drugi w blokach (34 bl / 20 m), Tomasz Gałan – trzeci w blokach (33 bl / 23 m) i zbiórkach (161 zb / 23 m). Dzięki tegorocznym rozgrywkom zawodnicy Sokoła zdobyli cenne doświadczenie, które powinno zaowocować w przyszłości. Cały skład zespołu zadeklarował pozostanie w drużynie na kolejny sezon, dodatkowo planowane są też wzmocnie-

Odpowiednie przygotowanie zawodników sprawiło, że ostrowska ekipa zajęła drużynowo drugie miejsce. Jest to pierwszy znaczący sukces w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed udziałem trójki naszych karateków w International Karate Friendship w Japonii. Już za kilka tygodni Maria Jasko, Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot zmierzą się z elitą światowego karate kyokushin. Oprac. MCh Fot. OKKKyokushinkai

Sokół wyraźnym zwycięstwem zakończył rozgrywki w sezonie 2014/2015 giela systematycznie powiększali swoją przewagę. W drugiej kwarcie odskoczyli o 12 punktów, a w trzeciej dołożyli kolejne 10 punktów. W ostatniej części meczu dłużej na parkiecie przebywali rezerwowi zawodnicy. Mimo tego Sokół nie zmniejszył prowadzenia i ostatecznie odniósł pewne zwycięstwo 89:65. W końcowej klasyfikacji sezonu

grał siedem meczów, a porażki odnosił po zaciętej i wyrównanej grze. Czasami o przegranej decydowały pojedyncze detale lub po prostu zabrakło szczęścia, także kontuzje odbiły się na sytuacji całej drużyny. W statystycznym podsumowaniu ligowych rozgrywek grupy B nasi zawodnicy plasowali się na wysokich miejscach. Mi-

nia na pozycji rozgrywającego oraz pod koszem. Zawodnicy Sokoła oraz działacze chcieliby serdecznie podziękować wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe oraz kibicom za obecność i doping. Kolejne ligowe emocje - już jesienią! MCh, AS Fot. A. Spinek


16

Rozmaitości

Horoskop Baran 21.03 - 20.04

Tydzień upłynie na spotkaniach towarzyskich. Pojawią się sprzyjające okoliczności na zrealizowanie pomysłów. Odpoczynek w weekend dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie. Byk 21.04 - 20.05

Skoncentruj się na sprawach, które są zaczęte, a osiągniesz sukces finansowy. Nie pozwól aby ktoś nieodpowiedzialny Tobą manipulować. Nie zrywaj kontaktów z osobami kiedyś bliskimi. Bliźnięta 21.05 - 21.06

Przed Wami pracowite dni, ale poradzicie sobie bezproblemowo. Pojawi się też szansa na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Warto się tym zainteresować. Szansa na zapoznanie kogoś bardzo interesującego. Rak 22.06 - 22.07

Ktoś, komu zaufałeś jest nie lojalny wobec Ciebie. Należ y wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie pozwól aby ktoś przez głupotę i namowy osób nieodpowiedzialnych znowu Cię zranić. Lew 23.07 - 23.08

Tydzień spokojny, ale pracowity. Szansa na awans lub dodatkowe pieniądze. Nie warto rozpamiętywać tego co było. Żyj dniem dzisiejszym, a osoba, która Cię zawiodł a sama wpadnie we własne sidła. Panna 24.08 - 22.09

Sukces zależy od Twojej dyplomacji. Nie wyolbrzymiaj sprawy i nie obraż aj się na wszystkich. Przemyśl raz jeszcze wszystko na spokojnie. Niektóre sprawy nie powinny widzieć światła dziennego. Waga 23.09 - 23.10

Szef wprawdzie rzadko chwali, ale zauważa Twoje starania i fachowość. Nie upoważnia to jednak Ciebie by pchać się przed szereg. Każdy powinien znać swoje miejsce. Możliwe dodatkowe pieniądze. Skorpion 24.10 - 22.11

Jeżeli planujesz zmianę miejsca zatrudnienia, to nie unikaj spotkań towarzyskich. Być może poznasz kogoś, kto może Ci w tym pomóc. A teraz do pracy i nie leń się. Pomysły czekają na realizację. Strzelec 23.11 - 21.12

Jeżeli pracujesz sam dla siebie, to w tych dniach możesz podpisać korzystne umowy współpracy. Natomiast, jeżeli chcesz się zatrudnić u kogoś, to jest szansa na podpisanie korzystnej umowy o pracę. Koziorożec 22.12 - 20.01

Twoje sukcesy zawodowe i finansowe nie powinny przewrócić Ci w głowie. Musisz pamiętać, że masz w okół siebie bardzo przychylnych sobie ludzi i nie możesz ich zawieść. Nie szukaj innego źródła zatrudnienia. Wodnik 21.01 - 19.02

Obserwuj uważnie, co się dzieje w okół Ciebie. To ważne jeśli chodzi o stosunki w pracy. Nie akceptuj wszystkiego bezkrytycznie. Dużo zależy od Twojej postawy. Ryby 20.02 - 20.03

Ostatnio jesteś rozczarowana firmą. Nie tego oczekiwałaś. Ale tak to jest, kiedy nie pracuje się na własny rachunek. Propozycja zatrudnienia związana z wyjazdem jest bardzo korzystna.

Krzyżówka

Profile for TV Ostrów Mazowiecka

Tv Ostrow 04 2015  

Tv Ostrow 04 2015  

Profile for tvostrow
Advertisement