Page 1

Magdalena Czyżewska - wych. kl. I a Irena Bartosz – wych. kl. I b

SCENARIUSZ ŚLUBOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 – SP NR 1 W BOLESŁAWCU W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

TERMIN: 17 października 2012r. MIEJSCE: sala sportowa SCENOGRAFIA I REKWIZYTY: • dekoracja na parawanach pod hasłem Ślubowanie 2012 • balonowe drzewa • wizytówki klas • tekst ślubowania • ołówek do pasowania na ucznia • podkład muzyczny do piosenek i tańców • stolik z dyplomami i legitymacjami szkolnymi

OSOBY WYSTĘPUJĄCE: • uczniowie klas I (w strojach galowych z kolorowymi chustami – zielone i żółte) • uczniowie klas III (z życzeniami i upominkami) • uczniowie klasy gimnazjalnej (w strojach Świerszczy – prowadzący) OSOBY WSPÓŁPRACUJĄCE: • rodzice uczniów klas I


CEL: • przyjęcie nowych uczniów do społeczności szkolnej

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA: UCZNIOWIE KLAS I (wspólnie śpiewają piosenkę na powitanie „Wesoło nam”) 1.Poznajmy się nawzajem,

4. Gdy pani o coś pyta,

kto jak na imię ma?

do góry palce dwa!

Przedstawmy się nawzajem,

A gdy ktoś odpowiada,

niech każdy wszystkich zna!

słuchamy, cicho sza!

Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą, zaczniemy zajęcia wesołą zabawą.}bis

Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą… 5.Kąciki w naszej sali

2.Już znamy się nawzajem

są takie, że ho, ho!

i kto jest kto, ja wiem!

Tam chętnie się bawimy,

A skoro cię poznaję,

pomysłów mamy sto!

chcę z tobą bawić się! Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą, zaczniemy zajęcia wesołą zabawą}bis 3.Wesoła szkoła nasza sal tyle różnych ma, a każda nas zaprasza, więc idźmy tam raz, dwa! Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą, zaczniemy zajęcia wesołą zabawą }bis

Muzyka „Marsz koników polnych”

Podaj rękę lewą, podaj rękę prawą…


PROWADZĄCY I Dziś jest wielka uroczystość! To niezapomniane chwile – każdy jest ubrany pięknie, każdy się uśmiecha mile… PROWADZĄCY II W szkole zapanował nastrój uroczysty i podniosły, a rodzice patrzą z dumą, że ich dzieci tak wyrosły! PROWADZĄCY I My , Świerszcze Krainy Pożeraczy Liter, witamy zebranych pierwszoklasistów. Będziemy towarzyszyli wam w nauce i zabawie. PROWADZĄCY II Witamy na dzisiejszej uroczystości zaproszonych gości: (powitanie i wręczenie kwiatów) ………………………………………………………………. …………………………………………………………………….. ……………………………………………………………….. ……………………………………………………………….. ………………………………………………………………………. …………………………………………………………………….. …………………………………………………………………………


………………………………………………………………………….. ………………………………………………………………….. …………………………………………………………………

PROWADZĄCY I Proszę o zabranie głosu: …………………………………………………………… …………………………………………………………….. ………………………………………………………………. ………………………………………………………………… PROWADZĄCY II Rodziny wasze są tutaj z nami, żeby egzamin na ucznia był dobrze zdany. Może piosenką zaczniemy właśnie, wtedy nam wszystkim zrobi się raźniej.

(dzieci śpiewają piosenkę „Wesoła rodzinka”) 1. Mam talentu odrobinkę, namaluję więc rodzinkę – wymyśloną, zwariowaną, niezbyt dobrze wychowaną. Ref. Wesoła rodzinka, tu kuzyn, tam kuzynka, dziadek, babcia mama, tata, siostra, która szczypie brata! 2. Wszyscy kłócą się i wrzeszczą, ledwie się na kartce mieszczą, krzyczą, piszczą wniebogłosy, wystawiają z kartki nosy!


Ref. Wesoła rodzinka…….. 3.

Rozpychali się i pchali, w końcu z kartki pospadali, wzięli pędzle, farby wzięli, poszli sobie i zniknęli! Ref. Zniknęła rodzinka i kuzyn i kuzynka…….

PROWADZĄCY I Dziś staniecie się uczniami i zaczniecie szkolne życie. Gdy mówicie o ojczyźnie – co to znaczy, jak myślicie? Zapraszam Pana Dyrektora i Panią Dyrektor Szkoły. (Muzyka)

Pan Dyrektor: Kto ty jesteś? Uczniowie: Polak mały. Pan Dyrektor: Jaki znak twój? Uczniowie: Orzeł biały.

Pani Dyrektor: Gdzie ty mieszkasz? Uczniowie: Między swymi. Pani Dyrektor: W jakim kraju? Uczniowie: W polskiej ziemi.

Pan Dyrektor: Czym ta ziemia?


Uczniowie: Mą ojczyzną. Pan Dyrektor: Czym zdobyta? Uczniowie: Krwią i blizną.

Pani Dyrektor: Czy ją kochasz? Uczniowie: Kocham szczerze. Pani Dyrektor: A w co wierzysz? Uczniowie: W Polskę wierzę! (Muzyka) PROWADZĄCY II Jakie mądre odpowiedzi! Jestem dumny z was kochani! UCZNIOWIE KLAS I (chórem) A my wszyscy przyrzekamy, być mądrymi Polakami! PROWADZĄCY I Język obcy w szkole macie, czy coś nam może zaśpiewacie? UCZNIOWIE KLAS I (śpiewają piosenkę w języku angielskim) PROWADZĄCY II Wysłuchajcie dobrych rad: Gdy dzwonek zadzwoni – bądź w klasie na czas. PROWADZĄCY I Gdy chcesz coś powiedzieć, to zgłoś się choć raz. PROWADZĄCY II Gdy widzisz papierek to wrzuć go do śmieci. PROWADZĄCY I


Gdy bawisz się z dziećmi, bądź miły dla dzieci. PROWADZĄCY II A teraz powiedzcie, jakie są wasze klasy? UCZNIOWIE KLAS I (wspólnie recytują) Nasze klasy - to są klasy! Nie znajdziecie tu brudasa. Wszystko czyste, wszystko świeże, czyste ręce i kołnierze. A jak cicho w naszych klasach! Mowy nie ma o hałasach! Nikt nie gada, nie chichocze, nikt nie ciągnie za warkocze, nikt nie ściąga cudzych zadań, każdy świetnie odpowiada. PROWADZĄCY I No mądrale, wierszyki pięknie recytujecie, a czy piosenkę….. Na przykład o …..wolnym czasie zaśpiewać umiecie? UCZNIOWIE KLASY I A (wspólnie śpiewają piosenkę „Domowa piosenka”) Kiedy wracam ze szkoły i otworzyć chcę drzwi, już od progu dobiega zawsze wierny głos psi. Na dywanie w pokoju do nóg łasi się kot, a w pudełku pod stołem chomik chowa się w kąt. Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa. Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa.


Kiedy smutno mi czasem, przyjdzie do mnie pan pies, poda łapę, zapyta: Nie martw się, co ci jest? Kot zamruczy pod nosem, chomik także da znać, i od razu weselej, już zaczynam się śmiać. Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa. Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa.

UCZNIOWIE KLASY I B (wspólnie śpiewają piosenkę „Świat na ekranie”) Filmy, bajki i kreskówki, nowe hity, reklamówki, o poranku i wieczorem – ciągle przed telewizorem… Gierki, strony, komputery, DVD i mp4, zna to wszystko każdy z nas… tylko gdzie jest wolny czas? Może by tak wstąpić do kina? Cicho! Seans już się zaczyna… Siądź w fotelu, weź mnie za rękę, zanuć piękną, filmową piosenkę!

}bis

PROWADZĄCY I i II W szkole powinno być wesoło. Chcemy tańczyć, cieszyć się i bawić! PROWADZĄCY I i II (Śpiewają: „Chodźcie tu do mnie”, prowadzą zabawy „Tu mam rączkę”, „Bawmy się”) PROWADZĄCY I Ślubowania czas już bliski, zaśpiewajmy razem wszystkim! UCZNIOWIE KLAS I (wspólnie śpiewają piosenkę „Ślubowanie pierwszaków”) Zaprzyjaźnić się z książkami,


dumą swojej szkoły być, ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś! Uczniem być - to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi. Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś!

PROWADZĄCY II • Baczność! Wprowadzić sztandar szkoły! • Spocznij! • Proszę Dyrektora Szkoły o przeprowadzenie ślubowania. • Baczność! Do ślubowania! (Dyrektor Szkoły odczytuje tekst ślubowania – uczniowie powtarzają) „Jestem małym Polakiem. Kocham moją Ojczyznę. Przyrzekam uczyć się tego, co dobre i mądre. Spieszyć innym z pomocą, nie opuszczać nikogo w potrzebie. Być przyjacielem roślin i zwierząt. Dbać o swoje środowisko.” PROWADZĄCY II • Po ślubowaniu! Spocznij! • Baczność! Wyprowadzić sztandar szkoły! • Spocznij! PROWADZĄCY I Cóż tu powiedzieć – egzamin zdany!


Takich pierwszaków chętnie witamy! Sporo już wiecie, sporo umiecie, dlatego na uczniów pasowani będziecie! PROWADZĄCY II Proszę Pana Dyrektora i Panią Dyrektor o dokonanie aktu pasowania! (Dyrekcja szkoły dokonuje aktu pasowania, dotykając symbolicznym ołówkiem prawego ramienia dziecka. Nauczyciele wręczają legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy) PROWADZĄCY I A teraz czas na życzenia i prezenty! Przyjmijcie gratulacje od waszych starszych kolegów. (Trzecioklasiści składają życzenia i wręczają upominki) PROWADZĄCY II Zapraszam rodziców ze wspaniałymi niespodziankami. Rogi obfitości osłodzą dzieciom wieloletnią karierę szkolną. (Rodzice wręczają rożki ze słodyczami)

PROWADZĄCY I Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na poczęstunek do klas. Uroczystość uwieczni pamiątkowa fotografia.

Piosenki o szkole

Slub  

Scenariusz ślubowania

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you