Чесне Тілесне

Page 1

Чесне Тілесне


«Втілення” - літня програма для молоді, яка відбулась в Чернівцях та Карпатських горах у просторі Хати-Майстерні. Ціллю програми було створити safe and brave space для осмислення теми тілесності та мистецької практики учасниць та учасників у віці від 16 до 21 років. Програму супроводжували міжнародні та українські менторки - візуальні та перформативні художниці, які провели практичні воркшопи та менторські консультації. Результатом програми став цей зін, який задокументував мистецькі напрацювання і висловлювання молодої мистецької групи. Програма реалізується у партнерстві між Асортиментною кімнатою (Івано-Франківськ) та мистецькою формацією SVAYA (Чернівці).


“Насправді, коли ми стоїмо - ми падаємо”. Каже одна з менторок програми, Анна Віноградова, під час свого перформативного воркшопу. Падіння, пояснює Анна, зумовлене силою тяжіння, а наш хребет цьому падінню просто не дає статись. Коли ми стоїмо - ми падаємо. Що може бути кращим аніж перевернути з ніг на голову твої звичні розуміння будови світу? Для кожної та кожного внутрішні трансформації під час “Втілення” відбулись на різних рівнях та на різних точках координат, але таки відбулись. Для когось це був досвід перевтілення в іншого, та знайомство з новим_ою собою, для когось - вихід з зони комфорту та прояв власної позиції, для когось, навпаки, співпраця та пошук спільного. Комусь потрібен був час на мовчання, комусь - можливість знову почути власний голос. З закритими, або відкритими очима - навпомацки ми знайомились з іншими та з самими собою. Відчували шершавий язик місцевої корови Мані на Хаті-Майстерні та лягали на землю у різних місцях. Зізнаємось, був момент, коли з’являлись сумніви. Чи достатньо в нас компетенцій, щоб говорити на таку складну тему із людьми, що проживають один із найбільш визначальних та суперечливих етапів в своїх персональних історіях? Розмови про тілесність - це часто про вразливість та травми, про проблему прийняття та репресивних соціальних стандартів, про замовчуване та непроговорене. І вихід на цю територію - відповідальність та усвідомлений ризик. Сумніви зникають там, де ми знаходимо внутрішню опору, підтримку зі сторони та розуміння, що робимо щось дійсно важливе. І визначальним стало те, із якою сміливістю та відвертістю наші учасниці_ки занурились в тему: вшир та вглиб. Із довірою до середовища, в якому знаходяться, із повагою одні до одних. За довіру, натхнення та допомогу - окрема подяка Вікторії Довгадзе та Анні Віногрдовій, Andrea Maria Handler та Beata Szczepaniak, які проводили вокшопи та були надійними менторками, просторам Gedankendah, Квартира 13 та Резиденція молоді, які стали для нас безпечним прихистком. А також Goethe-Institut Ukraine та House of Europe за підтримки яких відбувається ця програма.


SVAYA


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.