Page 1

ВИПУСК №12 ЗИМА-ВЕСНА 2018 журнал супермаркету насіння

РУФІНА F1 • Ранньостиглий гібрид • Чудові смакові якості • Висока товарність


ІДЕАЛЬНИЙ ВИБІР ДЛЯ ПРИВАТНОГО СЕКТОРУ. УНІВЕРСАЛЬНИЙ У ВИКОРИСТАННІ.

Висока однорідність плодів протягом всього періоду збору. Дуже тривалий період плодоношення. Плід світло-зеленого забарвлення, циліндричної правильної форми. Рослина компактна, з короткими міжвузлями. Ранній надзвичайно продуктивний гібрид з дозріванням на 39-42 день.

ТОВ «Сингента» Консультаційний центр: 0 800 500 449 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

www.syngenta.ua

2 | semena.cc


Шановні клієнти та партнери! Вітаємо всіх із сезоном 2017-2018 року і щиро бажаємо, щоб він був плідним, а майбутній врожай - великим! Новий випуск журналу Супермаркет Насіння – збірник усіх важливих та корисних таблиць. Завдяки ним ви зможете дізнатись все, що стосується висіву насіння, термінів вирощування культур, оригінальних упаковок виробників, умовних позначень тощо. Також на вас чекають статті, огляди, останні новини та ще багато цікавого. Приємного читання!

Зміст 4 Новини 6 Презентація компанії Moravoseed 9 Відповіді на питання наших клієнтів

42 Таблиця температури проростання, росту, термінів визначення енергії та схожості насіння

14 Смачний подарунок природи

49 Асортимент гарбузів Супермаркету Насіння

18 Огляд томатів для соку від Супермаркету Насіння

50 Городній господар

24 Загальні позначення та кодування 30 Лінійка вимірювання довжини та обсягів огірків 34 Таблиця норми висіву, способів вирощування та термінів дозрівання овочів

54 Інформація про компанії виробників, оригінальні упаковки та кольори фарбування насіння 68 Що ви знаєте про моркву? 69 Огляд моркви для соку від Супермаркету Насіння 74 Відділ лояльності: порядок оформлення претензій

Відділ роздрібного продажу: +38(050)699-12-64 +38(099)547-18-70 +38(093)348-47-82 +38(063)238-93-97 +38(067)771-68-61 +38(068)347-43-44 Відділ флористики: +38(067)245-17-15 Відділ оптового продажу: +38(066)784-23-59 +38(097)449-74-04

Увага! Шановні клієнти, якщо ви реєструвались у нашому інтернет-магазині з електронною поштою сервісів Yandex чи Mail.ru – повідомте нас про зміну вашої електронної адреси по телефону чи напишіть листа з нової адреси нам на seo@semena.cc. Будьте уважні: не реєструйте на адресу вашої електронної скриньки інших клієнтів. Це призведе до помилок при наступних замовленнях!

2 semena.cc | 3


НОВИНИ Зміни умов безкоштовної доставки Важливо! З 01.02.2018 сума мінімального замовлення безкоштовної доставки складає 2000 грн на вагу до 500 грам. При вказаній (і вище) вазі замовлення ви також отримуєте у подарунок наш фірмовий пакет для зручного транспортування посилки.

Акція від Супермаркету Насіння та Агронавігатора! Купувати насіння вигідно – це реально! Беріть участь у новій акції від Супермаркету Насіння і журналу Агронавігатор та отримуйте 7% знижки на покупку. Для участі у акції необхідно виконати лише три прості умови: 1. Зателефонувати нам на один із номерів відділу продажів. 2. Зробити замовлення. 3. Назвати промокод, який буде опублікований у журналі Агронавігатор, та отримати знижку.

Унікальна пропозиція від компанії Syngenta! Лише до 31.12.2018 ви маєте унікальну можливість придбати насіння кабачка Ангеліна F1 від компанії Syngenta зі знижкою 7%!

Ангеліна F1 – це ряд беззаперечних переваг:

ранньостиглість, якість плодів, легке зберігання та стійкість до вірусів. Не забувайте про обов’язкові подарунки у вигляді журналу, насіння, календаря (з вересня по грудень). А при оформленні замовлення онлайн - цих подарунків ще більше! Зверніть увагу, що адміністрація залишає за собою право змінювати склад подарунків.

ЩОРІЧНИЙ РОЗПРОДАЖ У Е Ж В НІ! П Р СЕ НАСІННЯ:

ТОМАТІВ ОГІРКА БАШТАННИХ КУКУРУЗИ

КАПУСТИ ПЕРЦЮ РЕДИСУ ЗЕЛЕНОПРЯНИХ ТА ІН.

НАЙВИГІДНІШІ ПРОПОЗИЦІЇ! НЕ ПРОПУСТІТЬ! 4 | semena.cc


Саджанці полуниці – незабаром З радістю повідомляємо вам, що вже з весни 2018 року у продажу з’являться саджанці полуниці Альба, Сан Андреас, Клері, Мальвіна класів А та А+!

Яка інформація цікавить саме Вас? Ми цінуємо зворотній зв’язок із Вами, шановний клієнте. Саме тому, ми з радістю прислухаємося до Ваших побажань: можливо, є тема яка цікавить саме Вас? Про шо б Вам хотілося дізнатись у наших наступних випусках? Усі побажання надсилайте на електронну пошту agro.zhurnal@gmail.com або на номер viber +380984380051.

Томатний сезон! Новинки томатів від компаній-виробників Індетермінантні Рожеві: Глоріанс F1 (Solare Sementi), Малінка Стар F1 (Cora Seeds), Мамстон F1 (Syngenta), Мей Шуаі F1 (Seminis), Пінк Крістал F1 (Clause), Пінк Піонер F1 (Sakata), Різотта F1 (Solare Sementi), Червоні: 1609 F1 (Spark Seeds), 1625 F1 (Spark Seeds), Агіліс F1 (Enza Zaden), Алінді 811 F1 (Enza Zaden), Ельза F1 (Spark Seeds), Зульфія F1 (Rijk Zwaan), Максін F1 чері (Hazera), Матіссімо F1 (Seminis), Мерліс F1 (De Ruiter), Оазис F1 (Clause), Прайд F1 (Spark Seeds), Прунус F1 (De Ruiter), Сігнора F1 (Esasem), Тобольск F1 (Bejo Zaden), Томоко F1 (Bejo Zaden), Уман’я 73-602 F1 (Rijk Zwaan). Інші кольори: Бронсон F1 коричневий (Clause), Саммер Сан F1 чері жовтий (Hazera).

Детермінантні Червоні: 9905 F1 (Spark Seeds), Діно F1 (Clause), Квікфаєр F1 (Esasem), Метро F1 чері (Bayer Nunhems), Реактор F1 (Clause), Сагатан F1 (Syngenta), Томськ F1 (Bejo Zaden). Інші кольори: Мавр F1 коричневий (Spark Seeds), Світ Сан F1 золотий (Spark Seeds), Солідо F1 яскраво-помаранчевий (Spark Seeds).

Знято з виробництва* Диня: Темпо F1 (Clause), Форбан F1 (Clause). Кабачок: Аймаран F1 (Bayer Nunhems), Кавілі F1 (Bayer Nunhems). Кавун: Катрін F1 (Clause), Стетсон F1 (Clause). Капуста білоголова: Мандарин F1 (Clause), Скіф F1 (Clause). Капуста червоноголова: Гарансі F1 (Clause) Кукуруза: Екселент F1 (Lark Seeds), Шамо F1 (Lark Seeds). Морква: Мацурі F1 (Kitano Seeds), Санта Круз F1 (Seminis), SV 3118 DH F1 (Seminis), Шантане Роял F1 (Griffaton). Огірок: Потомак F1 (Seminis). Редис: Сора (Bayer Nunhems) Томат: Батлер F1 (Kitano Seeds), Белле F1 Organic (Enza Zaden/Vitalis), Карт’є F1 (Clause), Лината F1 (Enza Zaden), Пінк Пантер F1 (Yuksel Tohum), Посадас F1 (Clause), Стелла Ред F1 (Clause), Усмань F1 (Enza Zaden), Хілма F1 (Clause). *залишки товарів, вказаних у даному списку, ще можуть залишатися на нашому складі або у виробника і бути у продажу до закінчення насіння. Їх наявність для можливої купівлі уточнюйте у менеджерів з продажу semena.cc | 5


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОМПАНІЇ Компанія Moravoseed була зареєстрована в комерційному реєстрі окружного суду в Брно (Чехія) 16 вересня 1991 року. Основним об'єктом діяльності є розведення, виробництво та реалізація насіння овочів та квітів. Розведення здійснюється на двох ділянках у Чехії, а виробництво насіння в найбільш оптимальних кліматичних умовах по всьому світі. Компанія є членом чесько-моравської племінної та посівної асоціації, Чеського та Моравського союзу овочів і часто бере участь у різноманітних дослідних проектах. Одним із таких став проект «Створення генотипів овочевих видів з високою стійкістю до хвороб і шкідників та абіотичних чинників» у 2008-2013 роках. Асортимент компанії налічує понад 400 сортів та гібридів овочів у різноманітній фасовці, серед яких: насіння перцю, томату, капусти, моркви, огірка, салату, буряку, цибулі, редису та ін. Найбільший попит на насіння компанії в країнах Східної Європи, зокрема в Україні, Польщі, Білорусі, країнах Балтії. Головна дослідна станція компанії знаходиться у Св’янському повіті (регіоні). Там проводиться найбільший обсяг селекційної роботи. Основний напрям роботи – коренеплоди і капуста (обсяг і різноманіття якої просто вражає: білоголова, червоноголова, пекінська, кольорова, броколі, брюсельська, декоративна, листова, конічна). Друга селекційна станція розташована у містечку Лєдніце на базі аграрного університету Брно. Там закцентовано увагу на помідорах та перці, й науковці MoravoSeed ведуть спільну роботу з фахівцям навчального запладу. Неподалік, у Мікулові – головний офіс компанії. Насіння компанії виробляють по всій земній кулі, після чого воно спрямовується до Чехії, де проводять доробку, лабораторні обстеження і через певний час насіннєва продукція з’являється на ринку. Селекціонери Moravoseed приділяють неабияку увагу смаковим ознакам овочів. Висока якість і прийнятна ціна – відмітні риси компанії. В Україні насіння Moravoseed доступне завдяки компанії Тирас – незмінному та надійному партнеру Супермаркету Насіння. Нас об’єднує не тільки співпраця для забезпечення клієнтів найкращим насінням, а і спільні відрядження до Moravoseed у Чехії, завдяки яким наші співробітники набувають незамінного досвіду та знань.

Дякуємо компанії за партнерство і сподіваємось на таку ж плідну роботу у майбутньому! 6 | semena.cc


semena.cc | 7


Енза Заден – сорти обрані професіоналами!

Ілема

Надійний сорт для вирощування в усі сезони. • • • • •

Важка розетка куполоподібної форми. Кучеряві листки з щільною структурою. Довготривалий період зберігання. Широке “вікно збирання” та стійкість до крайового опіку. HR: Bl:16-33EU/Nr:0/Pb/TBSV | IR: LMV:1/Fol:1

Лея

Новий компактний сорт, довго зберігає товарні якості у полі. • • • •

Однорідні розетки округлої форми протягом всього періоду вирощування. Листки глянцеві, насиченого темно-червоного кольору. Стійкий до некрозу та стрілкування влітку. HR: Bl:16-33EU/Nr:0 | IR: Fol:1

Глендана

Новий сорт салату айсберг для вирощування в умовах спекотного літа. • • • •

Округлі головки з чудовою внутрішньою структурою і короткою кочеригою. Широке “вікно збирання”, стійкий до внутрішнього некрозу та стр ілкування. Призначений для ринку свіжої продукції та переробки. HR: Bl:16-33EU

Мірна

Високоврожайний сорт кучерявого ендивію. • • • •

Розетки припідняті, середнього розміру. Глибоко розсічений, кучерявий лист темно-зеленого кольору. Стійкий до крайового опіку та стрілкування, має тривалий термін зберігання. Рекомендується для вирощування пізньою весною, влітку й восени.

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

8 | semena.cc

www.enzazaden.com


ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НАШИХ КЛІЄНТІВ На ваші запитання відповідає керівник проекту «Супермаркет Насіння» Зосіменко Ірина Вікторівна. Питання клієнта: Чи додається моя особиста знижка до знижок на сайті? Відповідь експерта: Дане питання потребує детальної відповіді. Для початку варто підкреслити: якщо на сайті, ціна на продукцію закреслена - цей товар вже продається зі знижкою. Звертаємо вашу увагу на наступне: при придбанні товару зі знижкою (закресленою ціною), ваша бонусна знижка покупця до вартості не додається. Але у випадку, якщо ваш особистий бонусний відсоток знижки вище, ніж відсоток знижки на товарі, ви отримуєте товар по відсотку особистої знижки покупця. НАПРИКЛАД: 1. ЯКЩО ВАША БОНУСНА ЗНИЖКА МЕНШЕ Ваша особиста бонусна знижка складає 3%. Ви бачите товар зі знижкою (приклад на фото поруч) розміром в 7%. В даному випадку вартість, виділена червоним кольором, є вихідною, а сірим - вже з урахуванням 7% знижки. Будьте уважні - ЗНИЖКИ НЕ ДОДАЮТЬСЯ ЯК 7%+3%. У даному випадку ви отримуєте даний товар не з Вашою бонусною знижкою в 3%, а зі знижкою товару (так як вона вища за 3%) - 7%, тобто за ціною сірого кольору. 2. ЯКЩО ВАША БОНУСНА ЗНИЖКА БІЛЬША Ваша особиста бонусна знижка складає 7%. Ви бачите товар зі знижкою розміром в 5%. Будьте уважні - в даному випадку ЗНИЖКИ НЕ ДОДАЮТЬСЯ ЯК 7%+5%. Ви отримуєте даний товар не зі знижкою товара в 5%, а за розміром Вашої особистої знижки - 7%. Це означає, що особиста знижка (7%) буде нарахована на вихідну ЧЕРВОНУ ціну, не на сіру. Питання клієнта: Чому при замовленні насіння компанії Moravoseed я інколи отримую не звичну упаковку, а зелений пакет (приклад наведено на фото нижче)? Відповідь експерта: Якщо ви отримали зелений пакет при замовленні насіння компанії – не лякайтесь, це не підробка, а пакет безпосередньо від Moravoseed. Справа у обсягах замовленого вами насіння. Компанія Moravoseed представляє насіння у звичній упаковці із триплексу лише на упаковки вагою від 1 кг. Якщо ви замовляєте меншу кількість – маєте можливість отримати або зелену упаковку, або упаковку фасування Супермаркету Насіння. Деталі щодо того, яке саме фасування ви отримуєте ви завжди можете дізнатись у менеджерів з продажу. Питання клієнта: Я оплатив замовлення а мені не зателефонували. Чому? Відповідь експерта: Зазвичай, при оплаті замовлення ми відсліджуємо від якого клієнта вона надійшла, підтверджуємо її і готуємо замовлення до відправлення. Тому, телефонувати щодо отримання нами оплати вам не обов’язково. Якщо раптом з оплатою щось не так, ми обов’язково вийдемо з вами на зв’язок. Зв’язатися безпосередньо з керівником проекту Супермаркет Насіння: тел. +38(050)133-11-37, +38(097)394-06-07, e-mail: i.zosimenko@semena.cc

semena.cc | 9


МНАГОР ГАРАНТУЄ СУПЕРСОЛОДКИЙ СМАК ВЕЛИКИХ КАЧАНІВ! СПРОБУЙ ТА ОЦІНИ… БАГРАТІОН F1 (НОВИНКА) Універсальний столовий гібрид, підходить для консервування та заморозки. Довгі потужні качани є ідеальними для переробки! • Середньостиглий (76-78 днів); • Довжина качана - більше 23 см; • Зерно насиченого яскраво-жовтого кольору; • Тип SH2, вміст цукрів більше 22%; • Висока посухо- і жаростійкість; • Відмінний потенціал врожайності та чудові смакові якості за рахунок великої кількості цукрів.

ВІЗАНТІЯ F1 (НОВИНКА) Стабільний високий і суперсолодкий урожай… Лише для тих, хто розуміється на цукровій кукурудзі! • Середньостиглий (78-80 днів); • Великі, популярні на ринку напівциліндричні качани довжиною понад 24 см; • Зерно привабливого яскраво-жовтого кольору; • Тип SH2, вміст цукрів більше 22%; • Стабільний високий урожай; • Стійкий до стресових умов вирощування.

МАРМУРОВА F1 (НОВИНКА) Ніжний, соковитий і суперсолодкий гібрид в новому стилі «біколор» абсолютний тренд в Європі! Качани містять 25% білих і 75% жовтих зерен – надзвичайно привабливий і товарний вигляд. • Середньостиглий (77-79 днів); • Довжина качана - понад 22 см; • Зерно двох кольорів: білого (25%) і жовтого (75%); • Тип SH2, вміст цукрів більше 24%; • Стійкий до стресових умов вирощування; • Відмінні смакові якості за рахунок великої кількості цукрів.

АНДРІЇВСЬКИЙ F1 (НОВИНКА) Унікальна біла кукурудза з Мексики, що стрімко завойовує популярність в Європі. Таких соковитих і ніжних зерен Ви ще не куштували! • Середньостиглий (78-80 днів); • Довжина качана - понад 22 см; • Зерно привабливого молочно-білого кольору; • Тип SH2, вміст цукрів більше 23%; • Високий потенціал врожайності; • Стійкий до стресових умов вирощування; • Найкращі смакові якості за рахунок поєднання великої кількості цукрів та дуже ніжного зерна - відмінний вибір для маленьких дітей.

ПП «МНАГОР» – офіційний виробник насіння цукрової кукурудзи в Україні. При створенні гібридів використовувались форми американського, канадського та голландського походження. 21029, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 122 +38(067)-236-17-16 www.mnagor.com

10 | semena.cc


МНАГОР ГАРАНТУЄ СУПЕРСОЛОДКИЙ СМАК ВЕЛИКИХ КАЧАНІВ! СПРОБУЙ ТА ОЦІНИ… ДЕЙНЕРІС (БАРСЕЛОНА) F1 Ультраранній суперсолодкий гібрид Sh2-типу для найранішого терміну збирання!!! • Ультраранній (65-68 днів); • Качани завдовжки понад 21 см, добре й рівно заповнені зерном; • Зерно яскраво-жовтого кольору; • Найраніший суперсолодкий гібрид-тип Sh2, вміст цукрів більше 20%; • Рослина стійка до хвороб і вилягання; • Добре адаптований до органічного землеробства.

ВЕГЕ-1 F1 (НОВИНКА) Вибір №1 для раннього посіву, стійка до весняних холодів!!! • Ранньостиглий (69-73 дня); • Відносностійкий до нетривалого зниження температур навесні; • В сприятливих умовах формує два качана; • Довжина качана - більше 22 см; • Зерно яскраво-жовтого кольору; • Тип SH2, вміст цукрів більше 22%; • Перевага – рання продукція, що важливо в овочівництві.

ЛАРУС (МАЛІБУ) F1 Відмінний вибір для фермерів і переробників, призначений для заморозки та свіжого ринку, основної та пізньої уборки. • Ранньостиглий (70-72 дні); • Качани завдовжки понад 24 см, потужні, циліндричної форми; • Зерно яскраво-жовтого кольору; • Тип Sh2, вміст цукрів більше 24%; • Великий вихід зерна - понад 53%; • Супер смак і високий потенціал врожайності.

ЮРМАЛА F1 Ідеальне поєднання великих качанів і раннього дозрівання! Для основного ринку! • Ранньостиглий (71-73 днів); • Качани завдовжки понад 23 см, напівциліндричної форми; • Зерно привабливе, яскраво-жовтого кольору; • Тип Sh2, вміст цукрів більше 23%; • Стабільний високий урожай за будь-яких умов.

ПП «МНАГОР» – офіційний виробник насіння цукрової кукурудзи в Україні. При створенні гібридів використовувались форми американського, канадського та голландського походження. 21029, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 122 +38(067)-236-17-16 www.mnagor.com

semena.cc | 11


12 | semena.cc


semena.cc | 13


СМАЧНИЙ ПОДАРУНОК ПРИРОДИ

Томат – справжній король серед овочевих. Крім того, що він входить до десятки найбільш популярних в кулінарії овочів, загальна площа під його посадки суттєво перевищила загальні площі, відведені під картоплю та моркву. Яких тільки страв з томатів не вигадано кулінарами та поціновувачами експериментів на кухні, навіть порахувати важко. Але напевне найбільш популярними та найчастіше уживаними продуктами з томатів є салати, соуси та, звичайно, соки. Із сотень тисяч людей навряд чи знайдеться хоча б з десяток тих, хто відмовиться від склянки ароматного, смачного, а головне суперкорисного томатного соку, в якому міститься третина таблиці Менделєєва і велика кількість вітамінів різних груп. Здавалося б, що може бути простіше, ніж приготування томатного соку? Достатньо перетерти їх або пропустити через соковижималку томати, додати улюблені приправи і все – сік готовий. Треба лише взяти стиглі помідори. Але чи всі сорти та гібриди придатні для отримання соку необхідної консистенції з приємним смаком дитинства? І як правильно обрати насіння з широкого асортименту, що пропонують компанії-виробники? Що необхідно зробити, щоб плоди вийшли солодкими та соковитими? Перед тим як придбати насіннєвий матеріал, слід поцікавитися технічною характеристикою вподобаних сортів та гібридів. Для соку оптимальними є ті, плоди яких мають великий відсоток цукру, сухих речовин, м’якоті. Звичайно, найсмачніші томати ті, що вирощуються у відкритому ґрунті, насичені сонцем та енергією землі. На думку досвідчених овочеводів та господинь, які займаються домашніми заготівками, для соку краще обирати м’ясисті плоди червоного або рожевого кольору, оскільки у них найяскравіше виражений помідорний смак. Вирощуючи томати на своєму городі, зверніть увагу на склад ґрунту. Надлишок хлору або його нестача погіршують смак плодів, тому хлористий калій важливо вводити в мінімальній кількості. А от що робить томати більш солодкими та соковитими, так це внесення попелу у лунки перед висадкою. Багатьом нині не по кишені інтенсивні технології вирощування або системи крапельного зрошення. Фермери частіше стикаються з перебоями води та високою ціною на неї. Ретельний відбір посівного матеріалу в таких випадках дуже важливий, краще вибирати сорти та гібриди для раннього та середньо раннього вирощування, що не потребують особливої агротехніки.

14 | semena.cc


semena.cc | 15


ВИСОКА ЯКІСТЬ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ КАСТА (СУПЕРНОВА) F1 ДУЖЕ РАННІЙ ЧЕРВОНИЙ БІФ! • Новий ультраранній великоплідний помідор • Достигає за 57-60 днів від пересадки • Плоди в 220-260 г - стандарт, але не межа • Насичений яскраво-червоний колір • Однорідні за формою та розміром, ринкової якості • Прекрасний смак справжнього помідору • Високий вихід стандартної продукції • Продуктивний, тривалий період плодоносіння • Добре лежить без втрати якості та транспортується

ДІНО

F1

ка

ин

в но

ВРОЖАЙНА ВЕЛИКОПЛІДНА СЛИВКА • Середньоранній гібрид, 70-75 днів, детермінантного помідору • Відмінний захист плодів від сонячних опіків • Плоди відрізняються великим розміром, середня вага 130-150 г • За формою - овально-сливовидні, дуже м'ясисті та щільні • Однакового розміру плоди на кисті, яскраво-червоного кольору • Концентроване зав'язування і дружне достигання • Високі смакові якості як у свіжому вигляді, так і при переробці • Відмінно зберігається і транспортується на далекі відстані за рахунок своєї щільності, ширина стінки біля 1 см • Відрізняється високим дружним урожаєм в перший період і дуже високим загальним урожаєм

П'ЄТРА РОСА F1 РЕКОРДНА ВРОЖАЙНІСТЬ* та ВИСОКА ЯКІСТЬ • Середньоранній термін достигання • Сильний і потужний гібрид з розвиненим кущем • Плоди овальні, однакові на китиці, м'ясисті, 70-80 г • Стінка плоду товста, в середині цукристий • Сухих речовин 5,5-6%, дуже солодкий смак • Здоровий, щільний, червоний • Транспортабельність і лежкість - найвищі • Дуже стійкий і витривалий до хвороб • № 1 для збору в серпні-вересні і до морозів • Найбільш червоний плід - це П'єтра роса F1 * Найбільший врожай томатів з одного куща у відкритому грунті при прямому висіві / Національний реєстр рекордів

16 | semena.cc


Логур F1 / Logure RZ F1 Надійна якість за доступною ціною

HR

HR ToMV: 0-2/TSWV/Ff: A-E/Fol: 0,1/Va: 0/Vd: 0 • Ранньостиглий томат з масою плоду – 160-170 г. для вирощування як у весняному, так і в літньо-осінньому оборотах. • Висока віддача раннього та дуже висока віддача загального врожаю. • Рослина з гарною силою росту, відкрита. • Добре зав'язує плоди в стресових умовах вирощування. • Плоди високої якості, насиченого червоного кольору, не розтріскуються. • Стійкий до кладоспоріозу (всі раси) та вертицильозу.

semena.cc | 17


ОГЛЯД ТОМАТІВ ДЛЯ СОКУ ВІД СУПЕРМАРКЕТА НАСІННЯ, ЗГІДНО ДАНИХ ВИРОБНИКІВ

Аксель F1 (Esasem)

Асвон F1 (Kitano Seeds)

Балада (Semenaoptom)

Беніто F1 (Bejo Zaden)

Бехрам F1 (Enza Zaden)

Бріксол F1 (United Genetics)

Брісколіно F1 (United Genetics)

Галаксі F1 (Esasem)

Галілея F1 (Hazera)

Дебют F1 (Seminis)

Денар (Semo)

Діно F1 (Clause)

П’єтра Росса F1 (Clause)

Річі F1 (Bejo Zaden)

Садін F1 (Enza Zaden)

Санні F1 (Lark Seeds)

Терра Котта F1 (Syngenta)

Топспорт F1 (Bejo Zaden)

Уно Россо F1 (United Genetics)

Флоріда F1 (Seminis)

Шеді Леді F1 (Bayer Nunhems)

Юсуф 408 F1 (Enza Zaden)

18 | semena.cc


semena.cc | 19


Нові гібриди від Енза Заден – запорука успіху!

Беллфорт F1

Відмінне поєднання великоплідності, врожайності та якості плодів. • • • •

Сильна рослина з короткими міжвузлями. Плоди масою 220-250 г, насичено-червоного кольору, округлої форми з «носиком». Унікальна здатність до масової, дружної віддачі раннього врожаю. HR: ToMV:0-2/Ff:A-E/Va:0/Vd:0/Fol:0-2 | IR: TSWV/Ma/Mi/Mj

Агіліс F1

Дуже ранній високопродуктивний гібрид для короткого циклу вирощування. • • • •

Компактна та легка у догляді рослина з короткими міжвузлями. Плоди масою 210-240 г, насичено-червоного кольору, округлої форми без ребер. Відмінна внутрішня структура плодів. Гарні смакові якості. HR: ToMV:0-2/Ff:A-E/Va:0/Vd:0/Fol:0,1 | IR: TSWV/Ma/Mi/Mj

Ралі F1

Лідер за ранньостиглістю серед великоплідних індетермінантних томатів. • • • •

Сильна напіввідкрита рослина з міжвузлями середньої довжини. Плоди масою 250-280 г, плескато-округлої форми, з високими смаковими якостями. Надійний гібрид для отримання надранньої продукції в короткому обороті. HR: ToMV:0-2/Ff:A-E/Va:0/ Vd:0/Fol:0,1 | IR: TSWV/Ma/Mi/Mj

Пінкшайн F1

Новинка рожевоплідного томата з неперевершеним смаком • • • •

Рослина відкритого типу з міжвузлями середньої довжини. Плоди масою 190-210 г, насиченого рожевого кольору з гарним блиском Відмінна зав’язуваність у стресових умовах та швидкий налив плодів. HR: ToMV:0-2/Ff:A-E/Va:0/Vd:0/Fol:0-2 | IR: TSWV/TYLCV/Ma/Mi/Mj

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

20 | semena.cc

www.enzazaden.com


Нові гібриди від Енза Заден – запорука успіху!

Прокрафт F1

Чудовий вибір для переробки. • Потужна, збалансована рослина. • Плоди масою 190-220 г, насичено-червоного кольору. • Відмінна зав’язуваність плодів в умовах спекотного літа. • Зберігає колір при заморожуванні. • Ідеально підходить для вирощування у відкритому грунті. • HR: Xcv:1-3/PVY:0-1/Tm:0 | IR: TSWV:0/TEV

Банкерс F1

Високопродуктивний гібрид з гарною регенеративною здатністю. • Сильна, добре збалансована рослина. • Плоди масою 250-300 г, темно-червоного кольору, соковиті, з неперевершеними смаком. • Стабільне плодоношення протягом всього періоду вегетації. • Вирізняється чудовою лежкістю та транспортабельністю плодів. • HR: Xcv:1-3,5/PepMoV/PVY:0-1/Tm:0 | IR: TEV

Магно F1

Високопродуктивний ранній гібрид з чудовою товарністю плодів. • • • • •

Сильна, відкритого типу рослина. Плоди масою 190-230 г, помаранчевого кольору, дуже ароматні. Прекрасно адаптується до стресових умов вирощування. Вирізняється тривалим періодом плодоношення. HR: Tm:0-3

Абей F1

Дуже ранній гібрид жовтого кубовидного перцю. • • • • • •

Сильна, збалансована рослина. Плоди масою 220-280 г, яскраво-жовтого кольору. Формує вирівняні плоди правильної кубоподібної форми протягом всього сезону. Стійкий до розтріскування. Висока якість та товарність плодів. HR: Xcv:1-5/Tm:0

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

www.enzazaden.com semena.cc | 21


22 | semena.cc


semena.cc | 23


ЗАГАЛЬНІ ПОЗНАЧЕННЯ ТА КОДУВАННЯ Шановні читачі! Доволі часто на сторінках наших журналів та на сайті semena.cc у описах тих чи інших товарів ви можете зустріти літеро-цифрові позначення, такі, наприклад, як PR, IR, Px, ToMV: 0,2. Багато хто не звертає уваги на такі кодування, не надаючи їм великого значення. Але насправді такі позначення дуже важливі. Щоб допомогти вам зорієнтуватися у всіх поняттях, ми і створили для вас зручну і компактну таблицю.

Приклад позначень

№ з/п

Позначення

Значення показника Загальні позначення

1

NS

Нормальне насіння (додатково не обробляється). По сортовим і посівним якостям повністю відповідає вітчизняним стандартам.

2

PR

Прецизійне насіння (додатково обробляється). Відсортовано за калібром, має однаковий розмір і підвищену схожість. У б/г капусти позначається як GD.

3

SP

Дражоване насіння. На насіння наносять спеціальне покриття. Дражування проводять для підвищення однорідності насіння за формою і розміром.

4

PM

Праймінг насіння. Йдеться про стимулювання проростання, котре проводять у спеціальних умовах. Здійснюється для отримання більш дружніх сходів.

5

F-CT

Спеціальне покриття насіння. Загальне, тоненьке кольорове покриття. Форма насіння не змінюється. У покритті можуть міститися додаткові складові. Позначення стійкості

6

HR

Висока стійкість. Рослини обмежують зростання і розвиток певного шкідника або патогенного мікроорганізму при середній інтенсивності впливу останнього у порівнянні з більш вразливими сортами.

7

IR

Середня стійкість. Рослини обмежують зростання і розвиток певного шкідниками, але можуть проявити більший набір симптомів враження, у порівнянні з сортами і гібридами високої стійкості.

24 | semena.cc


№ з/п

Позначення

Значення показника Кодування стійкостей

8

CMV

9

Px (ex Sf), Sf, Gc (ex Ec), Ес

10

CCu, Ff

Вірус огіркової мозаїки Справжня борошниста роса Кладоспоріоз (бура плямистість)

11

CCa

Мішенеподібна плямистість листя

12

CVYV

Вірус пожовтіння жилок огірка

13

Pcu, Bl, Pfs, Рр

Несправжня борошниста роса

14

Co

15

ZYMV

16

Tm

17

TSWV

Вірус плямистого в’янення томату

18

PVY

Y-вірус картоплі

19

Lt, On

Борошниста роса

20

Pc

Фітофтороз перцю

21

Xcv

Чорна бактеріальна плямистість

22

Fom

Фузаріоз дині/кавуна

23

MNSV

24

Ag

Антракноз Вірус жовтої мозаїки цукіні Вірус мозаїки томату

Вірус плямистого некрозу дині Баштанна попелиця

25

Foc, Fol

Фузаріоз

26

Vi, Va, Vd

Вертицильозне в’янення

27

LMV

Вірус салатної мозаїки

28

Nr

Зелена салатна попелиця

29

Pb

Салатна коренева попелиця

30

Ss (Rs)

Коркування кореню

31

ToMV

Вірус мозаїки томату

32

TYLCV

Жовте скручення листя томату

33

For

Фузаріозна гниль

34

Sbl

Стемфіліоз

35

Ma

Нематода арахісова

36

Mi

Нематода південна

37

Mj

Нематода яванська

38

Pl

Пробкова гниль коріння

39

TANV

40

Aal

Вірус некрозу вершини томату Альтернаріозний рак стебла томату

semena.cc | 25


26 | semena.cc


semena.cc | 27


Малінка Стар F1 Новий розовоплідний гібрид томату з відмінними характеристиками. • Рослина індетермінантного типу, середньої сили росту. • Ранній термін дозрівання. • Формує щільні плоди плоско-округлої форми, середньою масою 200-250 грамів. • Плоди дуже однорідні та добре зав’язуються при високих температурах. • Мають справжній рожевий колір та вирізняються високою стійкістю до розтріскування. • Відмінні смакові якості плодів. Гібрид стійкий до вірусу мозаїки томату, фузаріозного та вертицильозного в’янень. • Рекомендується для вирощування в плівкових теплицях та у відкритому ґрунті в весняно-літньому та літньо – осінньому оборотах.

Messe group

Офіційний дистриб’ютор в Україні

28 | semena.cc


Глобус F1 Новинка в сегменті суперранніх капуст. • Дозріває через 47-52 днів після висадки розсади. • Відмінна холодостійкість. • Для отримання суперранньої продукції Глобус можна вирощувати в плівкових тунелях, теплицях та у відкритому ґрунті під агроволокном. • Вага головки: 1,5 - 2,5 кг. Висока стійкість до розтріскування. • Головки щільні і важкі. Завдяки чудовій стандартності вони завжди круглі. • Відмінна внутрішня структура, хороший смак. Рекомендована густота стояння: 60 тис. рослин на га.

Messe group

Офіційний дистриб’ютор в Україні semena.cc | 29


ЛІНІЙКА ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ Дані таблиці засновані на співвідношенні у огірка довжини до діаметру як 3,1:1

3-6см

4-7см

5-8см

Довжина, см

Кількість огірків у 1 кг, шт.

3-6

100-120

4-7

(60)70-90

5-8

43-48

6-9

32-40

7-10

25-30

8-11

20-25

9-12

12-20

12-15

7-12

15-18

5-8

18 і більше

5 і менше

30 | semena.cc

6-9см


0

ТА ОБСЯГІВ ОГІРКІВ

10 20

9-12 см

12-15 см

30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 140 150 160 170 180 190 semena.cc

200

| 31


ХЕЛЕН F1 Врожай 20 кг з кв. м. • Партенокарпічний індетермінантний гібрид. • Вирощування: плівкові теплиці, відкритий ґрунт. • Вегетаційний період: 32-35 днів після висадки розсади. • Плід корнішонного типу насичено темно-зеленого кольору вагою 60-80 грам, з добре вираженою горбкуватістю. Розмір: 9-12 см на 2,2-2,5 см. Використання: ідеально підходить для свіжого споживання і для консервації. При транспортуванні не втрачає товарний вигляд. Стійкість до хвороб: висока стійкість до фузаріозу. Середня до борошнистої роси, кладоспоріозу, несправжньої борошнистої роси, вірусу огіркової мозаїки.

32 | semena.cc


Гібриди від Енза Заден – запорука успіху!

E23P.16087 F1 New!!!

Новий високоврожайний гібрид. Рослина сильна з доброю здатністю до регенерації. Плід: циліндричний, темно-зелений довжиною 10-12 см. Формує по 3-4 плоди в кожній пазусі. Відмінно зав’язує та наливає плоди. Дуже добра лежкість та транспортабельність.

Бйорн F1

Надійний ранній гібрид з винятковою якістю плодів. Рослина компактна, короткі пасинки, букетний тип цвітіння. Плід: циліндричний, крупнобугорчатий, темно-зеленого. кольору з глянцем довжиною 10-12 см. Висока рання та загальна врожайність. Витримує значні навантаження плодами не скидаючи зав’язі. Стійкий до стресових умов вирощування.

Тумі F1

Тіньовитривалий гібрид з високою вирівняністю плодів. Рослина сильна з добре розвиненою кореневою системою. Плід: циліндричний зеленого кольору довжиною 10-12 см з великою кількістю шипиків, Формує по 2-3 плоди в кожній пазусі. Активний ріст і розвиток в умовах понижених температур та недостатнього освітлення. Плоди мають тривалий термін зберігання та чудово транспортуються на далекі відстані.

Седрік F1 Лідер з виходу товарної продукції. Рослина сильна з потужною кореневою системою та відмінною регенеративною здатністю. Плід циліндричний довжиною 10-12 см з великою кількістю шипиків. Формує по 2-4 плоди в кожній пазусі, збір продукції регулярний.Відмінно зав’язує та наливає плоди в умовах спекотного літа. Дуже добра лежкість та транспортабельність.

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

www.enzazaden.com semena.cc | 33


ТАБЛИЦЯ НОРМИ ВИСІВУ, СПОСОБІВ ВИРОЩУВАННЯ ТА ТЕРМІНІВ ДОЗРІВАННЯ ОВОЧІВ

Культура

Ранні сорти, дні від посіву

Середні сорти, дні від посіву

Пізні сорти, дні від посіву

Насіння в 1 грамі, шт.

Баклажан

95-110

110-130

130-150

200-250

Буряк

100-120

110-120

120 і більше

50-70

Гарбуз

90-100

100-120

120 і більше

6-8

Горох

40-50

50-60

60-70

3-10

Диня

60-80

80-120

120-180

30-35

Кабачок

40-60

60-80

80 і більше

6-7

Кавун

62-80

80-100

100-115

6-25

Капуста білоголова

90-110

110-120

120 і більше

250-330

Капуста броколі

75-90

90-110

110-140

200-350

Капуста брюсельська

95-130

130-160

160-180

250-330

Капуста пекінська

50-65

65-80

80-95

200-330

Капуста цвітна

85-100

100-120

120 і більше

250-330

Капуста червоноголова

95-110

110-130

130 і більше

280-370

Квасоля спаржева

55-60

60-90

90-115

2-5

Кукурудза

68-80

80-110

120-150

5-8

Морква

60-70

100-125

140 і більше

700-1250

Огірок

32-55

55-60

65 і більше

40-50

Перець

80-110

110-130

130 і більше

120-200

Петрушка

75-90

90-110

110-120

800-1300

Редис

20-30

30-40

40 і більше

100-140

Салат

45-60

60-70

70-80

600-1100

Селера

150-180

180-200

200-220

2000-2600

Томат

90-110

110-130

130 і більше

300-330

Цибуля

90-110

110-130

130-160

200-260

Шпинат

20-30

30-40

40-50

100-175

34 | semena.cc


Маса 1000 насінин, гр

Витрати насіння на 1 гектар

Спосіб вирощування

тис. шт

кг

4-5

35-45

0,14-0,225

Розсадний

14-20

500-900

6-10

Безрозсадний

135-172

2,5-12

0,34-2,0

Безрозсадний

140-300

1100-1500

100-300

Безрозсадний

28-33

10-14

0,5-0,6/1,0-1,5

Розсадний/безрозсадний

140-170

10-15

1,8-2,0/2,0-4,0

Розсадний/безрозсадний

40-170

8-12

0,4-0,5/0,7-3,0

Розсадний/безрозсадний

3-4

30-75

0,09-0,3

Розсадний

3-4

45-60

0,135-0,24

Розсадний

3-4

28-35

0,084-0,14

Розсадний

3-5

50-70

0,15-0,35

Розсадний/безрозсадний

2,3-3,7

35-40

0,08-0,15

Розсадний

2,7-3,5

30-65

0,08-0,23

Розсадний

200

300-650

60-130

Безрозсадний

125-200

50-80

6-16

Розсадний/безрозсадний

0,8-1,8

1000-1500

3-6

Безрозсадний

20-25

25-30

0,5-0,7 – 1,0-1,5

Розсадний/безрозсадний

5-8

35-50

0,25-0,5

Розсадний

0,6-1,3

500-700

4-5

Безрозсадний

7-10

4000-8000

40-80

Безрозсадний

1,0-1,5

100-150

0,4-0,5

Розсадний/безрозсадний

0,5

100-120

0,2-0,4

Розсадний

2-3

25-35

0,2-0,3/0,6-1,5

Розсадний/безрозсадний

4-5

900-1100

2,5-3,5 – 4-6

Розсадний/безрозсадний

5,5-10

300-500

10-35

Безрозсадний semena.cc | 35


36 | semena.cc


semena.cc | 37


38 | semena.cc


semena.cc | 39


СВ 3506 ЦВ F1 Суперранній гібрид огірка. • Рослина дуже збалансована, генеративна, відкрита, букетного типу з коротким міжвузлям, формує 2-3 плода у вузлі. • Потужна коренева система. • Висока тіньовитривалість дозволяє вирощувати гібрид в найбільш ранні терміни навесні і у пізньому обороті восени. • Плоди високої якості, із чітко вираженими шипами, дуже однорідні, надзвичайно привабливого темно-зеленого кольору, із середньою довжиною 10,5 см і діаметром 3,1 см. • Маса 80-100 г. • Стійкість до вірусу мозаїки огірка, борошнистої роси та переноспорозу.

Сциллі F1 Дуже продуктивний гібрид кабачка. • Рослина кущового типу, компактна, відкрита, з потужною силою росту. • Плоди циліндричної форми, світло-зеленого забарвлення з ніжною білою м'якоттю і малою насіннєвою камерою. • Сциллі вирізняється високою, дружною врожайністю і стандартністю одержуваної продукції. • Толерантний до вірусу жовтої мозаїки цукіні і вірусу мозаїки кавуна. • Дозволяє отримувати врожай в літній і особливо в осінній періоди, що не завжди можливо при вирощуванні інших кабачків.

Messe group

Офіційний дистриб’ютор в Україні

40 | semena.cc


Кердос F1 Покращена самопокривна здатність і стабільно високий врожай. • Середньоранній, 65-72 дня після висадки розсади • Рослина середньоросла, з міцним, прямостоячими, широким листям. • Потужна коренева система. • Головка округла, гладенька, щільна, дуже високої якості, білосніжного кольору. • Відмінна пластичність, дозрівання не затримується при підвищених температурах; • Рекомендується для споживання в свіжому вигляді та усіх видів переробки. • Рекомендована густота стояння 30-35 тис. рослин на 1 га.

ЯГ 8810 F11 Гібрид № 1 у сегменті ранніх томатів. • Характеризується унікальним поєднанням ранньостиглості, підвищеної врожайності та високого вмісту сухих речовин. • Середньоранній, 90-95 днів після появи сходів. • Рослина сильноросла, компактна, з високою покривною здатністю. • Плоди округло-кубовидної форми з дуже товстими стінками. • Маса плоду 75-80 г. • Вміст сухих речовин 5,5-6. • Підходить для усіх видів переробки, та споживання у свіжому вигляді.

semena.cc | 41


ТАБЛИЦЯ ТЕМПЕРАТУРИ ПРОРОСТАННЯ, РОСТУ, ТЕРМІНІВ ВИЗНАЧЕННЯ ЕНЕРГІЇ ТА СХОЖОСТІ НАСІННЯ

Культура

Температура для проростання Мінімальна t°C

Кількість днів від висіву до появи сходів культури в залежності від температур

Температура при рості

Оптимальна t°C

Постійна t°C

Змінна t°C

5°C

12°C

20°C

14-15

27-28

-

20-30

-

-

6

Буряк

5-6

21

-

20-30

41

12

7

Горох

3-4

17

20

8-12

-

9

5

Диня

14-15

27-28

-

20-30

-

-

7

Кабачок

11

21

-

20-30

-

-

7

Кавун

14

27-28

-

20-30

-

-

8

Капуста

2-3

18-19

20

20-30

27-30

7-10

4-6

Квасоля

11

18

20

-

-

-

7

Кукурудза

9

19

-

20-30

-

-

10

Кріп

3-4

14-17

-

8-12

-

-

15

Морква

4-5

18-19

-

20-30

46

16

9

Огірок

14-15

21-22

-

20-30

-

-

7

Перець

14-15

22-23

-

20-30

-

-

14

3-4

18-19

-

20-30

-

-

15

3

16

20

20-30

27

10

6

Салат

2-3

16

-

10-20

-

8

4

Томат

11

23-24

-

20-30

-

27

8

Цибуля

3

16

15;20

-

61

21-22

12

Шпинат

2-3

17-18

15

-

36

20

10

Баклажан

Петрушка Редис, редька

42 | semena.cc


Термін проростання, днів

Енергія/ Схожість,%

7-14

Термін визначення, діб

Збереження схожості, років

Енергії

Схожості

60/65

5

10

3-5

5-10

65/70

5

8

4-5

5-8

75/80

3

6

5-6

3-8

70/75

3

8

6-8

3-10

70/75

3

10

6-8

4-10

70/75

5

12

6-8

3-8

70/75

3

10

4-5

5-9

70/75

4

7

5-6

4-7

90/92

4

7

2-3

10-21

50/55

7

14

2-5

5-10

60/65

5

10

2-3

3-7

75/80

3

8

6-8

7-15

60/65

7

15

3

7-14

60/65

7

14

3

3-6

65/70

3

7

4-5

4-10

70/75

4

10

3-4

5-10

70/75

6

10

4-5

5-12

65/70

5

12

3-4

7-14

70/75

5

14

2-3

semena.cc | 43


ТС 17-2009 F1 Партенокарпічний гібрид огірка, з раннім терміном дозрівання. Рослина добре розвинена, має короткі міжвузля і чудову кореневу систему. Огірки гарного зеленого забарвлення, глянцеві, з великими горбками, не мають білої зірочки на кінчику, завдовжки 13-15 см. Плоди володіють хорошим смаком, хрусткі. Гібрид є високоврожайним. Зав'язує плоди в основному на головному стеблі. Рекомендується вирощувати в весняно-літній період. Призначений для вживання в сирому вигляді, консервації та засолювання.

44 | semena.cc

МАНІФЕСТ F1 Ранній гібрид партенокарпічного типу. Рослина потужна і добре облиствлена. Плоди мають довжину 11-12 см, приголомшливі за смаком, насиченого зеленого кольору. Транспортабельність і товарний вид чудові. Даний гібрид призначений для вирощування в плівкових теплицях, стійкий до багатьох захворювань.


ТАНГА Танга - сорт дині, із середнім періодом дозрівання. Вегетаційний період триває приблизно 70-80 днів, з дня сходів. Рослина компактного розміру, добре розвинена, має серцеподібне листя. Дині різного розміру, овально-округлої форми, привабливого жовто-золотого забарвлення, на дотик - шорсткі. Мають часточкову поверхню. Маса одного плоду 3-7 кг. Плоди дуже смачні, солодкі й ароматні. Добре транспортуються. Сорт потребує рясного сонячного освітлення, досить зволоженого ґрунту. Володіє толерантністю до багатьох захворювань. Фактична врожайність від 15 до 50 т/га.

ТС 18-0450 F1 Гібрид дині тип Ананас. За терміном дозрівання ранньостиглий. Рослина має сильну силу зростання, компактний розмір і добре розвинену кореневу систему. Швидко адаптується до стресових умов, волого- і жаростійкий. Гібрид віддає високий урожай ранньої товарної продукції. Підходить для вирощування як на відкритому ґрунті, так і в умовах плівкового укриття. Дині овально-округлі, насиченого жовто-золотого забарвлення, шкірка має сильно виражену сітку. Вага одного плоду в середньому 2,0-2,7 кг.

semena.cc | 45


46 | semena.cc


www.kitanoseeds.ua

ЦЕ НАСІННЯ ПРИНОСИТЬ ПРИБУТОК! semena.cc | 47


Нові гібриди Енза Заден – запорука успіху!

Сампсон F1

Високоврожайний гібрид типу Сірий гарбуз. Термін достигання: 105-110 днів. Маса плоду: 5-7 кг. Колір м’якоті: насичено-помаранчевий. Термін зберігання плодів до 6 місяців.

Оранж Саммер F1

Десертний гібрид типу Ред Курі. Термін достигання: 75-80 днів. Маса плоду: 1,2-1,6 кг. Колір м’якоті: помаранчевий. Формує по 2-4 плоди на рослині. Завдяки високим смаковим якостям чудово підходить для приготування десертів та супів.

Матільда F1

Пластичний гібрид типу Баттернат. Термін достигання: 105-110 днів. Маса плоду: 4-5 кг. Колір м’якоті: помаранчевий. Стійкий до стресових умов вирощування. Плоди солодкі з невеликою насіннєвою камерою.

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

48 | semena.cc

www.enzazaden.com


АСОРТИМЕНТ ГАРБУЗІВ СУПЕРМАРКЕТА НАСІННЯ

UG 205 F1 (United Genetics)

Альтаїр (Anseme)

Аріель F1 (Sakata)

Атлант (Moravoseed)

Атлантичний гігант (Hortus)

Атлас F1 (Sakata)

Баттернат (Anseme)

Вінес F1 (Sakata)

Віоліна (Euroseed)

Велтруска Обровск (Moravoseed)

Волтгем батернат F1 (United Genetics)

Голіаш (Semo)

Есо (Semo)

Жовтий гігант (Satimex)

Лісция (Semo)

Лаура (Semo)

Матильда F1 (Enza Zaden)

Мускат де Прованс (Clause, Euroseed, Rem Seeds)

Натрія F1 (Semo)

Ольга (Moravoseed)

Оранж Саммер F1 (Enza Zaden)

Руж віф де Тамп (Clause, Rem Seeds)

Сібель F1 (Clause)

Сампсон F1 (Enza Zaden)

Тіана F1 (Enza Zaden)

Хоккайдо (Hem Zaden)

Хоккайдо Помаранчевий (Semo)

Хоншу F1 (Enza Zaden)

Лунга Піена ді Наполі Марина ді Кьожжа (Euroseed) (Hortus)

semena.cc | 49


ГОРОДНІЙ ГОСПОДАР

Гарбузи – одна із найдавніших овочевих культур, що використовується людством у найрізноманітнішому вигляді – від приготування страв, соків, напоїв до виготовлення посуду, килимків, і навіть капелюхів. В минулі століття гарний господар знаходив застосування всім частинам рослини. Листям та плодами годували худобу, зі стебел плели міцні канати та мотузки, корінці використовували для відварів та лікувальних настоїв. Вважається, що батьківщиною гарбуза є американський континент, з якого послідовники Колумба вивезли його насіння в Європу. Але останні дослідження доводять, що Євразія задовго до відкриття обох Америк була знайома з гарбузовим сімейством. Археологічні дослідження надають безперечні докази того, що наші предки використовували цю культуру ще у VII ст. до н.е. Хоча в наших краях гарбузові страви не користуються особливою популярністю, у багатьох народів вони є культовими, а самі плоди гарбуза – обов’язковим містичним атрибутом (згадайте хоча б Хелловін). В Україні гарбуз, вручений дівчиною небажаному нареченому, вважався справжньою ганьбою, натяком на те, що хлопець ще не дозрів до ролі чоловіка. В багатьох країнах висушені гарбузи-горлянки (по науковому - лангенарії), підвішені по-особливому, вважаються оберегом від злих духів. До складу стародавніх приворотних зіль, обов’язково входили гарбузові зернятка. Гарбузи зовсім непримхливі до умов вирощування і тому ростуть практично по всій земній кулі. Але досвідчені овочеводи запевняють, що гарбузи полюбляють підвищену вологість ґрунту та повітря, а також позакореневі підкормки бором. Це сприяє збільшеному формуванню жіночих квітів і, відповідно, кількості врожаю. Вітаміни А та Е, що входять до складу плодів гарбуза, є справжніми еліксирами молодості, вітамін Т сприяє перетравленню важкої їжі. Рекордна кількість заліза допомагає боротися з анемією, а сире гарбузове насіння лікує гельмінтоз та усуває токсикоз вагітних. М’якоть гарбуза знижує біль при опіках, гарбузовий сік є чудовим антиоксидантом і снодійним засобом. До речі, фаршировані та обсмажені в клярі квіти гарбуза дуже смачні. Офіційною столицею гарбуза вважається містечко Морта в американському штаті Іллінойс. На щорічному мормонському фестивалі можна зустріти найрізноманітніші види гарбузів не тільки помаранчевого, але й білого, синього, зеленого, шоколадного кольору, в крапочках, рисочках, зі штрихами. У Японіїї навіть проводять національний фестиваль гарбуза - цей день вважається офіційним державним святом. 50 | semena.cc


semena.cc | 51


Топма F1/ Topma RZ F1 Стабільність, прибуток!

Гібрид білоголової капусти HR

Foc: 1 • Пластичний гібрид у сегменті середньостиглих капуст для реалізації у свіжому вигляді та переробки. • Формує урожай через 75-85 днів з моменту висадки розсади • Середня сила росту рослини, формує компактну головку масою 1,5 - 3,0 кг. • Відмінна польова однорідність за формою та розміром головки • Презентабельний зовнішній вигляд • Висока стійкість до фузаріозу і стресових умов вирощування • Відмінні смакові показники – листя ніжне та соковите, високий вміст цукрів • Відзначено чудові результати при квашенні • Рекомендована густота стояння: 25000-35000 рослин/га • Гібрид підходить як для прямого висіву у ґрунт, так і для вирощування через розсаду • Чудові смакові властивості

52 | semena.cc


Корсума F1 / Korsuma RZ F1 Стабільність, прибуток!

Гібрид білоголової капусти • Висока стійкість до посушливих умов. • Вегетаційний період — складає 90-110 днів залежно від пори року. • Вегетаційний період за надранніх строків висадки і літнього збирання — 90 днів. • Вегетаційний період за літніх строків і осіннього збирання — 110 днів. • Головка округлої форми, насиченого зеленого кольору. • Висока сила росту, потужна коренева система, інтенсивний восковий наліт. • Щільна внутрішня структура, короткий компактний внутрішній качан. • Маса головки — 1,5-6 кг залежно від густоти висадки (30-50 тис/га). • Ідеальний гібрид для свіжого ринку та переробки.

semena.cc | 53


ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМПАНІЇ ВИРОБНИКІВ, ОРИГІНАЛЬНІ Назва компанії і можливі кольори насіння

Bejo Zaden, Нідерланди Кольори насіння: зелений і коричневий (кінза Карібе)

Bayer Nunhems, Нідерланди Колір насіння: помаранчевий

Clause, Франція Кольори насіння: червоний (томати, кавун, диня, цибуля, морква, буряк) і зелений (капуста, диня)

Enza Zaden, Нідерланди Колір насіння: червоний, зелений, помаранчевий

54 | semena.cc

Логотип

Упаковка

Насіння


УПАКОВКИ ТА КОЛЬОРИ ФАРБУВАННЯ НАСІННЯ* Інформація, вказана на упаковці На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Назва культури латинською; - Номер партії; - Кількість/маса насінин; - Приблизна вага 1000 насінин; - Назва гібриду та культури українською, англійською та російською; - Інформація про оброблення насіння тирамом.

На зворотній стороні: - Інформація та застереження щодо використання насіння; - Термін використання насіння; - Контакти виробника; - Логотип компанії.

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Кількість насінин; - Назва гібриду англійською та українською; - Номер партії; - Назва культури латинською, англійською, українською та казахською; - Інформація про обробку; - Голограма.

На зворотній стороні: - Термін використання насіння; - Маса 1000 насінин; - Відповідність стандартам якості; - Інформація про умови зберігання; - Інформація про обробку; - Контакти виробників та імпортерів; - Інформація та застереження щодо використання.

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Фото гібриду; - Назва гібриду англійською;

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

На зворотній стороні: - Назва культури латинською, англійською, українською та російською; - Назва гібриду англійською, українською та російською; - Вага/кількість насінин; - Номер партії; - Інформація про оброблення тірамом; - Інформація про відповідність стандартам якості; - Контакти виробника та імпортера;

На лицьовій стороні: - Назва культури нідерландською, англійською, іспанською, французьскою, італійською та німецькою мовами; - Назва гібриду англійською та/або українською; - Кількість насінин; - Номер та дата партії; - Інформація про протруєння тірамом; - Логотип компанії; - Адреса сайту компанії; - Шрих-код.

На зворотній стороні: - Інформація про відповідність насіння стандартам якості; - Інформація від постачальника з рекомендаціями щодо зберігання насіння та застереження щодо роботи з ним, подана англійською мовою; - Адреса та контакти виробника.

Коротка інформація про компанію Бейо Заден – це потужна насіннева компанія, яка зародилася ще у 1899 році, коли Джакоб Йонг, колишній бакалійник, заснував насіннєву компанію. У 1960-ті роки два сімейні підприємства об’єдналися, щоб разом працювати над новими технологіями насінництва. Сьогодні асортимент Bejo налічує більше ніж 1000 сортів та гібридів для 50 культур, що дозволяє компанії Бейо пропонувати комплексну програму для вирощування овочів, яка підходить для різних ринків та кліматичних зон. Nunhems – бренд компанії Bayer, що визнаний в усіх країнах світу в галузі селекції насіння, входить в четвірку провідних світових компаній з виробництва насіння овочів. Нюнемс нараховує 2,5 тис.сортів та гібридів двадцати восьми овочевих культур.

Селекція, виобництво та продаж насіння овочів для професійного вирощування – це спеціалізація Clause. Досвід компанії – це більш ніж 200 років праці в даній сфері. НМ Clause займає 4 місце в світі з продажу насіння овочів, 1 місце у Франції. Спеціалісти компанії вивели більше ніж 1100 сортів по 52 культурам.

Витоки компанії сягають 1938 року, коли Якоб Мазереув відкрив «De Enkhuizer Zaadhandel» («Магазин насіння Енкхаузена»), що надалі був перетворений в компанію Enza Zaden. Наразі «Енза Заден» - незалежна селекційна програма, яка займає сильні позиції на світовому ринку насіння.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

semena.cc | 55


ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМПАНІЇ ВИРОБНИКІВ, ОРИГІНАЛЬНІ Назва компанії і можливі кольори насіння

Esasem, Італія Насіння без кольору (природні кольори насіння культур)

Griffaton, Франція Колір насіння: відтінки червоного

Hazera, Ізраїль Кольори насіння: зелений і голубий

Kitano Seeds, Японія Кольори насіння: темно-синій, рожевий і чорний (цибуля)

56 | semena.cc

Логотип

Упаковка

Насіння


УПАКОВКИ ТА КОЛЬОРИ ФАРБУВАННЯ НАСІННЯ* Інформація, вказана на упаковці На лицьовій стороні: - Фото гібриду; - Назва гібриду англійською; - Логотип компанії; - Адреса виробника.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

На зворотній стороні: - Контакти виробника; - Назва культури латинською та гібриду англійською; - Номер та дата партії; - Кількість насінин; - Інформація щодо протруєння та якості насіння; - Логотип компанії.

Коротка інформація про компанію Компанія Esasem заснована в травні 1988 року в Італії і відтоді активно розвивається, інвестуючи капітал в дослідження в сфері селекції та підвищення рівня професіоналізму своїх співробітників.

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Назва культури англійською та українською; - Назва гібриду англійською та українською; - Маса/кількість насіння; - Дата пакування; - Інформація про обробку тірамом; - Інформація про місце фасування; - Термін використання насіння; - Адреса імпортера.

На зворотній стороні: - Логотип компанії; - Інформація і застереження щодо використання насіння англійською та французською; - Контакти виробника.

Французька компанія Griffaton завоювала визнання споживачів, завдяки високій якості представленої продукції. Багаторічний досвід і впровадження інноваційних технологій надає можливість створювати нові гібриди насіння з оптимальними показниками зростання, стійкості до природних дій і шкідників. Ретельний відбір і лабораторні дослідження підтверджують рентабельність застосування гібридів, які гарантують високу врожайність і отримання прибутку.

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Голограма; - Назва культури та гібриду українською та англійською; - Кількість насінин; - Номер партії та схожість; - Дата пакування; - Чистота насіння; - Інформація про протравлення насіння.

На зворотній стороні: - Логотип компанії; - Голограма; - Інформація щодо насіння та умов його повернення англійською, іспанською, німецькою та російською.

Хазера Генетікс є лідируючою ізраїльською насіннєвою компанією, яка входить в склад групи Лімагрейн. Має 60-річний досвід в селекції. Лідируючими позиціями компанії Хазера є високорослі томати для плівкових та скляних теплиць, томати-чері, кущові томати для тривалого транспортування.

На лицьовый стороні: - Логотип компанії; - Назва культури латинською, англійською та російською; - Назва гібриду англійською або російською; - Кількість насінин; - Номер партії; - Інформація щодо оброблення тірамом; - Дата пакування та термін використання насіння.

На зворотній стороні: - Інформація та застереження щодо використання насіння; - Контакти та логотип компанії.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

Компанія Kitano Seeds створена в 1914 році в Токіо (Японія). Kitano Seeds спеціалізується на селекції сортів та гібриів, виробництві та продажу насіння бахчевих, овочів та квітів.

semena.cc | 57


ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМПАНІЇ ВИРОБНИКІВ, ОРИГІНАЛЬНІ Назва компанії і можливі кольори насіння Lark Seed, США Кольори насіння здебільшого помаранчеві, рожеві та зелені (можуть змінюватись)

Lucky Seed, міжнародний виробник Колір насіння: помаранчевий, зелено-синій, бірюзовий

Moravoseed, Чехія Кольори насіння: синій і темно-червоний (редька)

NongWoo Bio, Корея Колір насіння: світло-рожевий

Rijk Zwaan, Нідерланди Кольори насіння: здебільшого жовтий, зелений, темно-синій (може змінюватись)

58 | semena.cc

Логотип

Упаковка

Насіння


УПАКОВКИ ТА КОЛЬОРИ ФАРБУВАННЯ НАСІННЯ* Інформація, вказана на упаковці На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Фото гібриду; - Назва культури та гібриду англійською та українською; - Номер партії; - Чистота насіння; - Кількість насіння; - Інформація про обробку тірамом; - Термін використання насіння.

На зворотній стороні: - Логотип компанії; - Інформація щодо використанння насіння та гарантії; - Контакти виробника.

На лицьовій стороні: - Назва культури українською, російською та латинською; - Назва гібриду українською; - Кількість насінин; - Приблизна вага 1000 насінин; - Номер партії; - Дата пакування; - Схожість та сортова чистота насіння; - Гарантія якості насіння; - Інформація про протруєння тірамом; - Логотип компанії; - Адреса сайту компанії.

Коротка інформація про компанію Lark Seeds International заснована в 1997 році в США як насіннєво-селекційна компанія та наразі співпрацює з клієнтами по всьому світу, в числі котрих і Україна

Lucky Seed – це міжнародна селекційна компанія, спеціалісти якої мають великий досвід роботи в селекції. При розробці кожного сорту та гібриду Lucky Seed враховує як товарні так і смакові якості, завдяки чому сорти та гібриди компанії відповідають вимогам найбільш вибагливих фермерів-овочівників.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

На лицьовій стороні: - Контакти імпортера; - Назва культури та гібриду українською; - Номер партії; - Кількість/вага насіння; - Термін використання насіння; - Логотип компанії.

На зворотній стороні: - Контакти виробника; - Застереження щодо використання насіння.

Moravoseed – чеська компанія, зареєстрована в м. Брно 16 вересня 1991 року. Дана європейська компанія займається розведенням, виробництвом та продажем насіння овочів та квітів.

На лицьовый стороні: - Логотип компанії; - Фото гібриду; - Слоган компанії.

На зворотній стороні: - Інформація щодо користування насінням; - Назва культури та гібриду англійською; - Кількість та партія насіння.

NongWoo Bio – компанія, яка розпочала свою діяльність в Кореї в 1967 році. Компанія надає широкий вибір огірків, білоголової капусти та інших овочевих культур.

На лицьовый стороні: - Логотип і лозунг компанії; - Назва культури та гібриду українською та англійською; - Кількість насінин; На зворотній стороні: - Голограма та логотип компанії;

- Кількість насінин; - Приблизна вага 1000 насінин; - Інформаія про якість насіння; - Назва культури та гібриду англійською, українською; - Інформація про оброблення насіння; - Застереження щодо роботи з насінням; - Номер партії; - Контакти копанії.

Історія компанії Rijk Zwaan розпочинається в 1932 році, коли було засноване перше підприємство для виробництва насіння та селекції. В результаті інтенсивного зростання в 1964 році створене перше іноземне дочірнє підприємство в Німеччині. З 1980 року почали відкриватися власні дочірні предтавництва у все більшій кількості країн Європи та за її межами. На сьогодні це світовий лідер в облаті селекції та продажу високоякісного насіння.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

semena.cc | 59


ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМПАНІЇ ВИРОБНИКІВ, ОРИГІНАЛЬНІ Назва компанії і можливі кольори насіння Sakata, Японія Колір насіння: синій

Seminis, Нідерланди Кольори насіння: Помаранчевий, червоний, зеленій, синій і без кольору (можуть змінюватись)

Semenaoptom, міжнародна компанія Колір насіння: помаранчевий

Semo, Чехія Кольори насіння: темно-зелений (томати, огірки, морква, буряк, селера) і темно-бордовий (горох, перець, огірки)

60 | semena.cc

Логотип

Упаковка

Насіння


УПАКОВКИ ТА КОЛЬОРИ ФАРБУВАННЯ НАСІННЯ* Інформація, вказана на упаковці На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Фото гібриду; - Назва культури та гібриду англійською; - Кількість насіння; - Номер партії; - Інформація про оброблення насіння;

На зворотній стороні: - Слоган компанії; - Назва культури та гібриду англійською; - Розмір та вага насіння; - Застереження щодо роботи за насінням; - Контакти виробника.

Коротка інформація про компанію Sakata заснована як насіннєва компанія в Японії в 1913 році. Компанія займається селекцією, насінництвом та розповсюдженням цінних сортів овочів та квітів.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Назва культури та гібриду англійською та українською; - Кількість насіння; - Номер партії; - Інформацію про обробку насіння. На зворотній стороні: - Контакти виробника; - Номер партії; - Дата пакування та термін використання насіння;

- Назва культури латинською, англійською та російською; - Назва гібриду російською та англійською; - Кількість та розмір насінин; - Інформація про обробку, відповідність стандартам якості та правила користування насінням.

Компанія Seminis утворилася внаслідок злиття низки відомих широкому загалові, місцевих і регіональних брендів постачальників насіння, окремі з яких засновані ще у 1860-х роках. Під назвою Seminis, вона заснована в 1994 році, і наразі є однією з найбільших виробників гібридного насіння овочів у світі. У роздрібному продажі знаходиться більше 3500 видів насіння.

На лицьовій стороні: - Назва культури українською та латинською; - Назва гібриду українською/російською; - Номер партії; - Вага 1000 насінин;

- Дата пакування; - Схожість та сортова чистота; - Інформація про відповідність стандартам якості; - Контакти.

Semenaoptom - міжнародна компанія, яка спеціалізується на продажу насіння як у професійних, так і маленьких (від 25 грам) упаковках. Компанія пропонує більше 20 видів різних представників сімейства капустяних, томатів, огірків, пряних трав, зелених культур, баклажанів, кабачків.

На лицьовый стороні: - Логотип компанії; - Фото та назва гібриду. На зворотній стороні: - Назва культури та гібриду англійською та українською; - Вага/кількість насіння; - Номер партії; - Інформація щодо відповідності стандартам якості;

- Дата пакування; - Інформація про обробку насіння; - Контакти виробника; - Інформація та застереження щодо користування та зберігання насіння.

Semo – чеська компанія, заснована в 1994 році на базі дослідно-селекційної станції, яка має більше ніж 50-річний досвід роботи в сфері селекії та насінництва овочевих культур.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

semena.cc | 61


ІНФОРМАЦІЯ ПРО КОМПАНІЇ ВИРОБНИКІВ, ОРИГІНАЛЬНІ Назва компанії і можливі кольори насіння

Логотип

Упаковка

Насіння

Syngenta, Швейцарія Кольори насіння: синій і без кольору (природні відтінки насіння)

United Genetics, США Кольори насіння: відтінки жовтого, помаранчевого і зеленого

Vilmorin, Франція Колір насіння: зелений

Yuksel Tohum, Туреччина Кольори насіння: червоний (томати) і без кольору (природні відтінки насіння)

*Найчастіше пігмент фарби додають до засобу захисту, для того щоб було помітно, що насіння оброблене (так як тирам, наприклад, сам по собі не має забарвлення). Колір може також слугувати ще й для того, щоб насіння певної культури були помітні при висіві в ґрунт, а також складає частину бренду (брендів колір певної компанії).

62 | semena.cc


УПАКОВКИ ТА КОЛЬОРИ ФАРБУВАННЯ НАСІННЯ* Інформація, вказана на упаковці

Коротка інформація про компанію

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Назва культури та гібриду українською; - Кількість насіння; - Номер партії та лоту.

На зворотній стороні: - Назва культури та гібриду англійською та українською; - Кількість насінин; - Дата пакування; - Номер партії та лоту; - Вага 1000 насінин; - Адреса виробника; - Інформація щодо протруєння та правил роботи з насінням.

Syngenta – насіннєва компанія, яка в сучасному її вигляді розпочала свою діяльність у 2000 році, але була заснована на виробничих традиціях, яким уже понад 250 років. Головний офіс Сингенти розташовано у м.Базель (Швейцарія)

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Фото гібриду; - Назва культури англійською.

На зворотній стороні: - Адреса виробника; - Назва культури та гібриду англійською та російською; - Кількість насінин; - Номер партії; - Дата та місце пакування; - Інформація про обробку насіння.

United Genetics – селекційна компанія, заснована в 1990 році в США. Цільова спеціалізація United Genetics – селекція та продаж насіння таких овочів, як томат, диня, кавун, гарбуз, перець, огірок, баклажан, цибуля.

На лицьовій стороні: - Логотип компанії; - Фото гібриду; - Інформація щодо зберігання та використання насіння. На зворотній стороні: - Назва культури англійською, іспанською, французькою;

- Назва гібриду англійською; - Кількість насінин; - Інформація про обробку насіння; - Контакти дистриб’ютора; - Номер та лот партії.

Французська компанія Vilmorin уже більше 250 років спеціалізується на селекції, вирощуванні та реалізації насіння овочів. Це - світовий лідер на ринку насіння моркви, високопродуктивних томатів та цибулі.

Увага! Виробник не вказує на упаковці терміни використання насіння!

На лицьовый стороні: - Логотип компанії; - Назва гібриду українською; - Назва культури українською; - Схожість, чистота та дата тестування насіння; - Кількість насінин; - Номер партії; - Інформація про обробку насіння; - Позначка сертифікату якості; - Голограма з назвою та логотипом компанії.

На зворотній стороні: - Інформація та застереження про роботу з насінням; - Адреса компаніївиробника; - Логотип компанії.

Yuksel Tohum – потужна селекційна компанія в Туреччині – більше 20 років існує на турецькому ринку та більше 10 років працює на світовій арені. Вся діяльність компанії направлена на дослідження та виробництво гібридного насіння. Основна спеціалізація: гібриди томату, перцю, баклажану, огірка, кабачка, дині та кавуна.

semena.cc | 63


64 | semena.cc


semena.cc | 65


Парел F1 Ранній гібрид з вегетаційним періодом 50-55 днів Головки компактні, округлої форми, мають щільну внутрішню структуру, середньою масою 1,5 кг, чудові на смак і відповідають найвищим вимогам сучасних споживачів Прекрасний товарний вигляд, дружнє дозрівання головок, відмінна транспортабельність Придатний до загущеної посадки, стійкий до стрілкування та низьких температур Рекомендується для вирощування у відкритому і закритому ґрунті для отримання дуже ранньої продукції

Тіара F1 Високопродуктивний гібрид ранньої капусти з вегетаційним періодом 53-56 днів Головки компактні, масою до 2кг, добре сформовані, мають гарну внутрішню структуру, не розтріскуються, світло-зеленого кольору з чудовим смаком Придатний для вирощування під агроволокном та спорудах закритого ґрунту, витримує недостатність освітлення без втрати товарних та смакових властивостей Чудові результати при вирощуванні в усіх регіонах, як при ранньовесняному вирощуванні так і в осінній період як повторну культуру

Бронко F1 Універсальний гібрид з потужною силою росту, вегетаційний період 80 днів Головки масою 2,5-3,0 кг мають відмінну щільну внутрішню структуру і коротку кочерижку При висадці розсади в 3-ій декаді червня встигає сформувати прекрасні, щільні білі головки, які можуть зберігатися протягом 4-5 місяців Гібрид витримує ґрунтову і повітряну засухи, тривалий час зберігає товарний вигляд в полі, стійкий до фузаріозу Завдяки добре розвиненій кореневій системі даний гібрид можна вирощувати в посушливих регіонах

66 | semena.cc


Амур F1

Артіст F1

Ультра ранній (40-45 днів) партенокарпічний гібрид огірка Мультифрукт, формує 5-8плодів в одному вузлі Рослини потужні, мають прекрасну регенераційну здатність Гібрид забезпечує стабільний і якісний урожай впродовж всього сезону вирощування Плоди однорідні, циліндричної форми, рівномірного темно-зеленого забарвлення, не жовтіють, м'ясисті, з маленькою насіннєвою камерою і тоненькою шкіркою, без гіркоти Гарна транспортабельність і прекрасний смак Гібрид стійкий до високих температур, повітряної засухи, борошнистої роси

Рослина потужна з прекрасно розвиненою кореневою системою, формує по 3-5 плодів в одному вузлі Швидко регенерує після екстремальних стресових умов (дефіциту вологи, високої температури довкілля) Плоди однорідні, вирівняні, крупно-бугорчаті, мають оптимальне співвідношення довжини до діаметру (3,3:1) Гібрид добре переносить умови недостатнього освітлення, що робить його ідеальним для вирощування в зимово-весняний період Стійкий до оливкової плямистості, борошнистої роси і ВОМ Придатний для маринування і засолки

Водан F1

Пабло F1

Cамий ранньостиглий (85-90 днів) гібрид столового буряка Коренеплоди округлої форми, однорідні за розміром, м'якоть рівномірного темно-червоного кольору без радіальних кілець, шкірка гладка. Мале бадилля і вертикальне розташування листя полегшують збір урожаю Використовується для ранньої пучкової продукції, при пізніших посівах чудово зберігається

Високоврожайний середньостиглий (115 днів) гібрид столового буряка для тривалого зберігання, переробки і вживання у свіжому вигляді Коренеплоди округлі, однорідні за формою і розміром, з гладенькою шкіркою М'якоть рівномірного інтенсивного темно-червоного кольору без світлих радіальних кілець Висока стійкість до посушливих погодніх умов та церкоспори

semena.cc | 67


ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО МОРКВУ?

Про корисність та універсальність моркви читали абсолютно всі! Вона багата на бета-каротин, вітамін, який вперше було знайдено саме в цьому овочі (звідси і назва - від лат. морква «карота»). Достатньо споживати одну морквину середнього розміру в день, щоб підтримувати рівень кальцію та холестерину в нормі, що позитивно впливає на роботу серця та кровоносних судин. В дикому, первісному виді морква має жовтий, білий, фіолетовий кольори. Коренеплоди помаранчевого кольору вперше вивели у Голландії в XVI столітті. Її поява припала на епоху правління королівської династії Оранських, герцогів Нідерландів. Сорт помаранчевої моркви Каротель набув великої популярності в Європі, особливо у Франції, де кухарі навчилися готувати незрівнянні морквяні соуси, що згодом стали справжніми національними набутками. У Київській Русі моркву використовували не лише в кулінарії. Залита медом вона довго зберігала вітаміни та вважалася незамінними ліками від багатьох захворювань. Однак світовою столицею моркви вважається американське містечко Холтвілль, у якому щорічно проводять фестиваль моркви. На святі вибирають королеву, яка разом з шановним журі обирає переможців серед найкращих страв з моркви, а також серед фермерів, які виростили найбільш незвичайні екземпляри коренеплодів. До речі, щодо незвичайності – найдовшу моркву було вирощено британським фермером. Її довжина, разом з хвостиком, склала близько шести метрів. А титул найважчої отримала морква з Аляски, вага якої склала 8 кг 610 гр. Цікаво, що морквяне бадилля панянки XVI століття частенько використовували як прикрасу для капелюшків, оскільки воно довго не в’яло, а головне – зберігало свіжий аромат, що, погодьтесь, було важливим в часи відсутності гігієни. Між тим, бадилля моркви, особливо молодої, чудово підходить для приготування супів, салатів, гарнірів. Висушене бадилля використовують для чаю. В Німеччині винайшли морквяну каву – під час Першої світової війни, в якій брала участь Німеччина, натуральна кава, до якої звикли європейці, була дефіцитом і коштувала занадто дорого. Тому винахідливі німці навчились обсмажувати та молоти моркву і варити з неї «солдатську каву». В Португалії морква на державному рівні офіційно визнана фруктом. Причиною є банальні правила європейської класифікації. Справа в тому, що за законами торгівлі, які прийняв Євросоюз, джемами або варенням вважається продукція виготовлена виключно з фруктів та ягід. А португальці протягом багатьох років експортують в інші країни смачнючий морквяний джем. Ось і прийшлося моркві з овоча перетворитися на фрукт, аби не позбавляти європейців смачного десерту. Морква практично на 80% складається з води, тому сік з неї – лідер серед інших напоїв по корисності. Морквяний сік ідеально поєднується з іншими овочевими або фруктовими соками. Він підвищує імунітет, укріплює кістки, нігті, волосся, очищує шлунково-кишковий тракт, укріплює судини, заживлює рани, лікує нежить та запалення горла. Але пити його потрібно помірними дозами, бажано в суміші з іншими овочами і фруктами, інакше ризикуєте отримати пожовтіння шкіри. Вважається, що найкращими сортами та гібридами для соку є типи моркви Нантська та Шантане. Вони вирізняються високим рівнем цукру, сухих речовин, низьким накопиченням нітратів і особливо рекомендуються для дитячого харчування. 68 | semena.cc


ОГЛЯД МОРКВИ ДЛЯ СОКУ ВІД СУПЕРМАРКЕТА НАСІННЯ, ЗГІДНО ДАНИХ ВИРОБНИКІВ

Абако F1 (Seminis)

Арго (Lucky Seed)

Белградо F1 (Bejo Zaden)

Болеро F1 (Vilmorin)

Болівар F1 (Clause)

Віта Лонга (Bejo Zaden)

Грета F1 (Lucky Seed)

Дордонь F1 (Syngenta)

Канада F1 (Bejo Zaden)

Каротан (Rijk Zwaan)

Курода (Lark Seeds)

Курода Шантане (Sakata)

Морелія F1 (Rijk Zwaan)

Проміненс F1 (Takii Seeds)

Романс F1 (Bayer Nunhems)

Трафорд F1 (Rijk Zwaan)

Цідера (Moravoseed)

Чікаго F1 (Wing Seed)

Шамаре (Semo)

semena.cc | 69


70 | semena.cc


semena.cc | 71


Гібриди F2. Прибуток чи збитки? Як отримати максимальний прибуток від вирощування редису? Який гібрид обрати? Віддати перевагу F1 чи обрати дешевший варіант F2? Спробуємо знайти відповіді, що стануть у нагоді та допоможуть виробникам. Отже, обирати насіння F1 чи F2? Компанія Енза Заден, яка є одним з лідерів з продажу насіння редису у світі та в Україні, з метою захисту прав споживачів та своєї репутації, здійснює моніторинг ринку на наявність фальсифікату, спотворення оригінальної упаковки та неправомірного використання найменувань гібридів селекції Енза Заден. Зробивши декілька контрольних закупок Селеста F2 «самозбір» та гібриду Селеста F1 «оригінал» шляхом порівняння отримані наступні результати: Селеста F2 «самозбір»

Селеста F1«оригінал»

Селеста F2 «самозбір» (виробник Італія, форма упаковки металева) на фото ліворуч - 30% коренеплодів розтріскані, 10% значно меншого розміру, 13 % взагалі не були сформовані. У підсумку із 100% запланованого урожаю, 53 % коренеплодів є не придатними. Окрім того, у Селеста F 2 «самозбір» коренеплоди не вирівняні за розміром та діаметром, дуже вегетатив ний листовий апарат, корінець потовщується, що в цілому впливає на ринкову ціну в умовах високої конкуренції. Окремо звертаємо увагу на бактеріальні захворювання, що були виявлені на Селеста F2 «саозбір», найпо ширенішим з яких є бактеріальна крапчастість (Pseudomonas). Селеста F1«оригінал»

Pseudomonas

«Селеста F2….F22 Самозбір»

Тож, з метою уникнення такого результату в промислових масштабах звертаємо Вашу увагу на оригінальну професійну упаковку компанії Enza Zaden та просимо всіх бути обачними та купувати насіння тільки у офіційних дистриб’юторів компанії.

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

72 | semena.cc

www.enzazaden.com


Ескала F1 | Escala Загальні характеристики Тип рослини: компактна Маса коренеплода: близько 20-25 г Розмір коренеплода: 3-4 см Форма коренеплода: округла Колір плода: яскраво-червоний з блиском і білосніжною внутрішньою структурою ПЕРЕВАГИ: Дуже ранній гібрид для вирощування восени, взимку й навесні. Потужний листовий апарат міцно кріпиться до коренеплода. Придатний для реалізації як в пучках, так і на вагу. Ніжна, соковита м’якоть ніколи не грубішає і не утворює порожнин. Стійкий до розтріскування й стрілкування за будь-яких строків вирощування. Добре зберігає колір після миття й транспортування. Вирізняється високою однорідністю коренеплодів за розміром та формою, рекомендується для концентрованого збору врожаю.

Хелена F1 | Helena Загальні характеристики Тип рослини: компактна Маса коренеплода: близько 30-35 г Розмір коренеплода: 3-4 см Форма коренеплода: округла Колір плода: яскраво-червоний з білою внутрішньою структурою ПЕРЕВАГИ: Ранній гібрид для весняного, літнього та осіннього вирощування у відкритому грунті. Інтенсивне забарвлення коренеплода та компактний листовий апарат. Влітку у відкритому грунті, за стресових умов вирощування коренеплід не деформується.

Ескала F1

Віенна F1 | Vienna Загальні характеристики Тип рослини: сильна, компактна Маса коренеплода: 35-40 г Розмір коренеплода: 4-5 см Форма коренеплода: округла Колір плода: яскраво-червоний з білою внутрішньою структурою ПЕРЕВАГИ: Ранній гібрид для всесезонного вирощування. Формує великі коренеплоди без порожнин. Інтен сивне забарвлення коренеплоду і його блиск відмінно зберігаються після миття. Придатний для вирощування в плівкових теплицях навесні та восени, а також влітку у відкритому грунті. Широке «вікно» збирання, зберігає чудову якість коренеплодів в полі, не розтріскується і не стрілкується.

Віенна F1

Селеста F1 | Celesta Загальні характеристики Тип рослини: компактна Розмір коренеплода: 3-4 см Маса коренеплода: 20-25 г Форма коренеплода: округла Колір плода: яскраво-червоний з білою внутрішньою структурою ПЕРЕВАГИ: Ранньостиглий, високоврожайний, дуже пластичний гібрид. Однорідні, блискучі, яскраво-червоні коренеплоди, білосніжні всередині, що не грубіють і не утворюють порожнин. Довго зберігає колір і блиск після миття й тривалого транспортування . Стійкий до стрілкування й розтріскування. Підходить для реалізації як у пучках, так і на вагу. Унікальна стресостійкість, придатний для вирощування як в закритому грунті взимку, так і влітку у відкритому грунті. Має польову стійкість до пероноспорозу.

Каліброване насіння - Селеста F1, Віенна F1 Доступні фракції насіння: 2,75-3,0 мм і 3,0-3,25 мм. Завдяки більшому розміру каліброваного насіння, сходи з’являються на 5-7 днів раніше, ніж з вагового насіння, і вирізняються чудовою вирівняністю. Рослини не затінюють одна одну, коренеплоди розвиваються одночасно. Отримана продукція характеризується високою однорідністю та товарністю. Врожай збирають зазвичай на 4-7 днів раніше, ніж з вагового насіння.

Селеста F1

Оригінальна професійна упаковка Селеста F1

ТОВ «ЕНЗА ЗАДЕН УКРАЇНА» Бізнес центр «Форум Вікторія Парк» провулок Охтирський, 7 офіс 2-103 м. Київ, 03680 +38 099 367 97 57 +38 068 494 35 35

www.enzazaden.com semena.cc | 73


ВІДДІЛ ЛОЯЛЬНОСТІ: ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ПРЕТЕНЗІЙ

Ні для кого не секрет, що Супермаркет Насіння завжди гарантував якість насіння і його оригінальність. Останнє, зокрема, також підтверджує наша відео-рубрика «Антифейк! Стоп, підробки!», у якій ви можете самостійно переконатися у тому, що ми працюємо лише з упаковками наших компаній-виробників. Тим не менш, іноді виникають ситуації, коли клієнти телефонують з проханням повернути насіння назад, або обміняти покупку. Такі випадки розглядаються представником відділу лояльності. Його мета – розібратись у ситуаціях, коли виникають певні непорозуміння, і вирішити їх з найбільшою вигодою і зручністю для клієнтів. Якщо раптом ви опинились у ситуації, коли якість отриманої посилки вас не задовольняє, насіння за якимось причинами не зійшло або вас турбують інші подібні питання – обов’язково зв’яжіться з нами! Нам важливі ваша думка і критика, адже вони допоможуть працювати краще! У цій статті ми розглянемо три наступних можливих випадки звернення у відділ лояльності. Ситуація 1. Ви замовили декілька товарів, але у відправленні виявились не всі. Якщо ви опинились у такій ситуації – зверніться до свого продавця-консультанта або безпосередньо у відділ лояльності. Отримавши скаргу такого характеру, ми перевіримо наявність недовкладеного товару на складі. Якщо по факту, наприклад, упаковка насіння, що мала бути частиною вашого замовлення, залишилась на складі, ми зв’яжемося з вами і запропонуємо варіанти виходу із ситуації: відправити вам товар, якого не вистачає, зробити замовлення на суму не вистачаючого товару або ж залишити суму недовкладення для наступного замовлення. Пересилка відбувається за наш рахунок. Ситуація 2. Ви замовили насіння певної культури/виробника, а у відправленні опинилось інше. У такому випадку, після вашого звернення, відділ лояльності знайде і прослухає розмову з продавцем-консультантом, під час котрого ви робили замовлення. Якщо насіння (або інший товар) були переплутані за нашою провиною, ми надішлемо вам необхідні упаковки за власний рахунок, або домовимося з вами про альтернативний варіант виходу із ситуації. Ситуація 3. Замовлене і посіяне вами насіння не зійшло. У випадку звернення клієнта із такою скаргою, ми проводимо додаткову перевірку. Так, у першу чергу, ми перевіряємо в лабораторії схожість насіння з даної партії. Якщо вона дійсно низька, представник відділу лояльності виходить на зв’язок з компанією-виробником і оформлює претензію. Важливо підкреслити: завжди зберігайте упаковки, особливо якщо ви висіяли насіння і після виявили їх низьку схожість. Для лабораторних досліджень і подальшого з’ясування причин низької схожості, дуже важливі такі дані як номер партії і сорт/гібрид культури. Шановний клієнте! Ми завжди раді вислухати вас і піти вам назустріч! Якщо ви опинились у одній із вищенаведених або іншій схожій ситуації, телефонуйте нам для оформлення претензії: +38(050)699-12-64; +38(066)827-50-68; +38(093)348-47-82; +38(063)238-93-97; +38(067)771-68-61; +38(068)347-43-44 74 | semena.cc


Компанія Хілд була заснована у 1919 році як сімейний бізнес. З 1988 року почала тісну співпрацю з компанією Нюнемс, завдяки чому розширила свою активність на всі важливі країни – виробники овочів Європи і світу. З 2011 року увійшла до складу концерну Байєр. Нині компанія Хілд Замен спеціалізується на селекції зеленних культур для професійного вирощування, але також може запропонувати більше 100 різноманітних видів овочевих культур. Має власні селекційні програми і сучасні цехи для чистки, калібрування і обробки насіння. Основний ключ до успіху компанії полягає у високому рівні технологій і якості насіннєвого матеріалу. Німецька якість насіння! З 2018 року офіційний імпортер на територію України ТОВ «ЛєдаАгро».

Сора Стандарт редису з червоними коренеплодами. Ранньостиглий. Період від сходів до початку технічної стиглості 23-25 днів. Коренеплід округлої форми, діаметром до 4 см, з гладкою темно-червоною шкіркою. Чудова якість м’якоті, дуже однорідний урожай. Навіть при досягненні більших розмірів не утворює порожнеч. Високий рівень стійкості до стрілкування. Адаптується до різноманітних умов вирощування. Для вирощування у відкритому ґрунті і плівкових теплицях.

Ісіс F1 Редис з червоними коренеплодами. Дуже однорідний редис з блискучим червоним кольором. Ранньостиглий. Високоврожайний. Коренеплід округлої і не утворює порожнеч, з гладкою темно-червоною шкіркою. Чудова якість м’якоті, дуже однорідний урожай. Чудово зберігається і транспортується. Адаптується до різноманітних умов вирощування. Для вирощування у відкритому ґрунті і плівкових теплицях.

Соляріс F1 Редис з червоними коренеплодами. Ранньостиглий. Надійний, міцний гібрид зі стабільним листям і потужним плодом. Дуже однорідний, круглий, яскраво-червоний редис. Високопродуктивний і врожайний. Для всесезонного виробництва у відкритому ґрунті і плівкових теплицях. Ідеально підходить для реалізації як на вагу, так і для пучкової продукції.

semena.cc | 75


Журнал Супермаркету насіння. Випуск №12  
Журнал Супермаркету насіння. Випуск №12  
Advertisement