Page 1

katalog 2010


AK NOVA Sp. z o.o. Paw.3, st.68 Novakomp Novakomp - kompostowanie w warunkach biologicznego rozkładu tlenowego w procesie statycznym. Opiera się na optymalnym napowietrzaniu masy organicznej wraz z nawadnianiem w bioreaktorach betonowych. Novakomp wyróżnia m. in. możliwość kompostowania strefowego w bioreaktorze lub osuszanie wsadu w celu produkcji paliwa alternatywnego.

ALTER S.A. Paw.5, st.50 System monitorowania gazów MSMR-16 System MSMR-16 przeznaczony jest do jednoczesnego monitorowania oraz rejestracji stężenia gazów i par cieczy palnych, toksycznych oraz tlenu aż z 16 głowic pomiarowych typ MGX-70 lub GDX-70. Głowice posiadają wymienne moduły sensora oraz dodatkową sygnalizację LED.

ARTechnic Paw. 3, st. 1; 36 Prasa do odpadów ARTechnic PS-30 Prasa do odpadów komunalnych ARTechnic PS-30 została zaprojektowana do zagęszczania odpadów w standardowych pojemnikach o pojemności 700L oraz 1100L. Redukcja objętości odpadów nawet o 80 % oraz łatwa obsługa sprawiają, że prasa szczególnie polecana jest dla restauracji, punktów gastronomicznych, hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych.


ARTechnic Paw. 3, st. 1; 36 Belownica do twardych tworzyw sztucznych ARTechnic PBs620x Belownica ARTechnic PBs620x jest naszym najnowszym produktem do zadań specjalnych. Przeznaczona jest do prasowania twardych tworzyw sztucznych takich jak np ABS. Dzięki bardzo wysokiemu naciskowi jednostkowemu równemu 8,02kg/cm² oraz wydłużonemu skokowi siłownika belownica nasza uzyskuje zagęszczenie surowca na poziomie 450kg/m³ co ma ogromne znaczenie przy załadunku np. kontenerów morskich.

ARTechnic Paw. 3, st. 1; 36 Belownica pozioma ARTechnic PBPe500x-k Belownica pozioma ARTechnic PBPe500x-k z hydraulicznie otwieranymi klapami przeznaczona jest do prasowania surowców wtórnych także bardzo puszystych lub o bardzo dużych gabarytach – ze względu na duży otwór załadowczy 2,1m x 0,8m. Zastosowanie optycznych kurtyn bezpieczeństwa znacznie przyspieszyło oraz uprościło obsługę prasy przez co osiąga ona wydajność do 2 ton/godzinę.

ARTechnic Paw. 3, st. 1; 36 Belownica pozioma ARTechnic PBPe300 Mając na uwadze komfort pracy klientów oraz niezawodność naszych maszyn stworzyliśmy belownicę poziomą ARTechnic PBPe300 przeznaczoną do prasowana dużych ilości odpadów oraz surowców wtórnych. Dzięki pracy w trybie automatycznym oraz napełnianiu przez lej zasypowy belownica ta jest bardzo wygodna w obsłudze i nie wymaga dużego nakładu pracy personelu obsługującego.


ARTechnic Paw. 3, st. 1; 36 Prasa do puszek ARTechnic PBPP500 Pozioma prasa ARTechnic PBPP500 przeznaczona jest do prasowania puszek aluminiowych oraz stalowych w kostki o wymiarach 35x35x15-30cm. Dzięki dużemu naciskowi jednostkowemu wynoszącemu 40.8kg/cm² prasa PBPP500 pozwala uzyskać zagęszczenie puszek aluminiowych na poziomie powyżej 500kg/m³. W przypadku puszek stalowych zagęszczenie będzie przewyższać 1200kg/m³.

ATMOSERVICE Sp. z o.o. Paw. 5, st. 101 BHP Observ’Air Observ'Air to urządzenie mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza przeznaczone do osobistego użytku. Monitoruje ono poziom stężenia powyższych zanieczyszczeń, porównuje go z dopuszczalnymi wartościami wskaźników i normami OMS, aby zaalarmować, jeśli istnieje niebezpieczeństwo ich przekroczenia.

ATMOSERVICE Sp. z o.o. Paw. 5, st. 101 Pobornik Bakterii TYP PVS-B1

Urządzenie służy do poboru próbki powietrza na płytkę z agarem umieszczoną w specjalnej głowicy. Głowica gwarantuje równomierny przepływ powietrza wzdłuż płytki agaru. Urządzenie wyposażonej jest w timer pozwalający na programowanie czasu pracy oraz regulator natężenia przepływu. Na wyświetlaczu wyświetlana jest operacyjna oraz znormalizowana objętość powietrza.


Centrum Elektroniki Stosowanej "CES" Paw. 4, st.35 ANALIZATOR GAZU COMBIMASS® GA-M Nowoczesne modułowe urządzenie do analizy biogazu. Nowatorskie rozwiązanie łączące analizator stacjonarny i przenośny w jednym. W skład urządzenia wchodzi wpełni automatyczna stacja do analizy składników gazu, będąca jednocześnie stacją dokującą dla samodzielnego analizatora przenośnego. Pomiar stężenia - do 7 składników biogazu – odbywa się metodami absorpcji w podczerwieni lub elektrochemicznymi.

Centrum Elektroniki Stosowanej "CES" Paw. 4, st.35 AGREGAT KOGENERACYJNY 8V 4000 Agregat o mocy elektrycznej 772 kW zasilany biogazem o wyjątkowo wysokiej sprawności elektrycznej rzędu 42% łączący w sobie nowoczesność oraz niezawodność. Prezentowany model jest najnowszą jednostką zasilaną biogazem w typoszeregu MTU. Wieloletnie doświadczenie MTU oraz jakość użytych materiałów gwarantuje długą i niezawodną pracę agregatu.


DENIOS Sp. z o.o. Paw.3A, st.42 Kontenery systemowe Kontenery systemowe firmy DENIOS mogą być elastycznie konfigurowane odpowiednio do składowanych materiałów niebezpiecznych. Zintegrowane wanny wychwytowe zapewniają bezpieczne zatrzymywanie wycieków. Jeśli składowane są substancje żrące, można zastosować wanny z tworzywa sztucznego lub stali szlachetnej o optymalnej odporności materiału.

DENIOS Sp. z o.o. Paw.3A, st.42 Przyjazna dla środowiska nowa krata do wanien wychwytowych z polietylenu Obchodzenie się z mediami agresywnymi i niebezpiecznymi dla wody wymaga starannych zabezpieczeń dla ochrony naszego środowiska. Wanny wychwytowe firmy DENIOS zapewniają niezawodną ochronę dla każdego zastosowania. Ochronie środowiska służy szczególnie seria PolySafe ECO. Seria ta jest wyposażona nową kratę z polietylenu.

DENIOS Sp. z o.o. Paw.3A, st.42 Materiały absorbujące DENSORB Materiały absorbujące DENSORB wnoszą istotny wkład do ochrony wód. Zapobiegają niepożądanemu przedostawaniu się do gleby lub kanalizacji cieczy niebezpiecznych dla wody. Firma DENIOS, producent wyrobów związanych z magazynowaniem niebezpiecznych substancji, oferuje szeroki wybór materiałów absorbujących. Szczególną uniwersalnością odznacza się kompletnie wyposażony zestaw ratunkowy firmy DENIOS.


DENIOS Sp. z o.o. Paw.3A, st.42 Pojemniki do posypywania z polietylenu

Pojemniki są w całości i bez połączeń wykonane z przyjaznego dla środowiska polietylenu, a przez to absolutnie odporne na korozję. DENIOS oferuje cieszącą się powodzeniem serię modeli pojemników do posypywania, w kolorze jasnoszarym z pokrywami w różnych kolorach, jak i w całości w odcieniu granitu.

DENIOS Sp. z o.o. Paw.3A, st.42 Podstawy jezdne do beczek Często nie docenimy znaczenia bezpiecznego i łatwego transportu materiałów niebezpiecznych. DENIOS jako producent oferuje idealne rozwiązanie tego problemu. Do łatwego i bezpiecznego transportu materiałów niebezpiecznych w beczkach szczególnie przydatne są małe, niemal zrobione na miarę podstawy jezdne do beczek.

EQUIPO Paw. 3, st.20 Vecoplan Vecoplan, jeden z wiodących dostawców systemów do produkcji RDF wprowadza na rynek nowy rozdrabniacz finalny V-EBS o wydajności 20 t/h, łączący najlepszą technologię i doświadczenie w rozdrabnianiu RDF. Jest to jedyny dostępny na rynku rozdrabniacz o takiej wydajności i najlepszej technologii. Oferta wychodzi naprzeciw producentom RDF, obniżając koszty operacyjne przy wysokiej jakości paliwa.


Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Paw. 5, st.51 Geoportal Jest to platforma, która korzysta z szeregu zintegrowanych usług sieciowych pozwala wyszukiwać, przeglądać i pobierać dane. Przeglądarka map geoportalu jest webowym interfejsem, który umożliwia wyszukanie informacji, zbudowanie własnego widoku mapy, edytowanie własnych obiektów. Jest projektem opensource, co umożliwia jego rozwój a użytkownikom dostosowanie do potrzeb. GNIOTPOL Paw. 3, st.70 System Hakowy LiGHT System Hakowy LiGHT marki GNIOTPOL jest propozycją lekkiej wersji zespołu pojazdów, pracujących w oparciu o system wymiennych kontenerów, tzw. hakowców. Proponujemy zabudowy hakowe na samochodach o Dopuszczalnej Masie Całkowitej do 3,5 tony i powyżej, pracujących samodzielnie lub w zestawie z przyczepami.

HANNA Instruments Paw. 5, st. 90 - HI 98713 – mętnościomierz przenośny - HI 4521 – laboratoryjny miernik pH i EC - HI 3222 – pH-metr laboratoryjny - HI 991001N – kompaktowy przenośny pH-metr - HI 99300N – ekonomiczny miernik przewodności - HI 9146N – tlenomierz przenośny o rozszerzonym zakresie pomiaru

Hewalex Paw.4, st.3 Basenowa pompa ciepła WBR-H-B1 Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania wody w basenie, z wbudowanym tytanowym wymiennikiem ciepła zapewniającym długą żywotność instalacji. Oferowane moce grzewcze to: 3,8; 4,5; 5,6; 7,8; 9,5; 12,5; 14,0; 17,0; 21,0 kW.


Hewalex Paw.4, st.3 Powietrzna pompa ciepła WBC-H-B2/P Powietrzna pompa ciepła do centralnego ogrzewania. W pełni wyposażone, zautomatyzowane, gotowe do bezpośredniego podłączenia. Oferowane moce grzewcze to 5,6; 7,8; 9,5; 13,5; 19,5 kW.

Hewalex Paw.4, st.3 Gruntowa pompa ciepła WKE-H-A-P Gruntowa pompa ciepła została zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu całorocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową i centralne ogrzewanie. W tym celu oferowane są pompy ciepła o mocy grzewczej 10, 12, 14, 16 kW.

Hydroprojekt Sp. z o.o. Paw.5, st.4 Nereda ® DHV i Hydroprojekt prezentują technologię oczyszczania ścieków, Nereda ®, która znacząco ograniczy koszty inwestycyjne i eksploatacyjne dla komunalnych i przemysłowych oczyszczalni ścieków. Oczekuje się, że wkrótce stanie się ona nowym światowym standardem oczyszczania ścieków.


Instytut Techniki Górniczej KOMAG Paw.5, st.56 Dmuchawa Strumienicowa Elektryczna DSE-400 Dmuchawa Strumienicowa Elektryczna DSE-400 służy do lokalnej wentylacji pomieszczeń w których mogą się pojawić niebezpieczne gazy oraz do wentylacji tłoczącej. Parametry nominalne: wydajność 0,95 m3/s, średnica 400 mm, spiętrzenie 590Pa, zasięgu wyrzutu powietrza 35m. Jest przystosowana do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, w podziemiach kopalń węgla kamiennego.

Instytut Techniki Górniczej KOMAG Paw.5, st.56 System osłon akustycznych wentylatora System cechuje wysoka (20 dB) skuteczność ograniczania hałasu. Do jego zalet należy szybkość montażu, zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza w osłonie, gwarantujące poprawne chłodzenie. Umożliwia nadzór nad wentylatorem poprzez przeźroczyste przegrody, a przesuwna osłona rejonu sprzęgła daje możliwość dostępu do newralgicznych stref. Posiada on układ skutecznych tłumików.

Tomra Orwak Polska Sp. z o.o. Paw. 3, st.37 Kompaktor bezdotykowy Orwak Orwak 1030 to niezastąpiony kompaktor dla restauracji fastfood, centrów handlowych, stacji benzynowych, lotnisk oraz dworców. Zapewnia bezdotykową obsługę, a dzięki niej - łatwe i higieniczne usuwanie odpadów. Może być wykonany w grafice klienta (przy większych zamówieniach). Dane techniczne: 7-12 krotna redukcja objętości odpadów, cykl pracy 15 sekund, poziom hałasu <60 dB.


Tomra Orwak Polska Sp. z o.o. Paw. 3, st.37 Przemysłowa belownica Orwak 3605 Orwak 3605 oferuje optymalną logistykę transportową, produkując bele 80x120 cm przy podstawie i masie do 450 kg z kartonu. Autostart oraz drzwi żaluzjowe otwierające się automatycznie po każdym cyklu zapewniają sprawną i wygodną obsługę. W Orwak 3605 wykorzystano najnowsze osiągnięcia z dziedziny hydrauliki (poziom hałasu 63,9 dB).

Tomra Orwak Polska Sp. z o.o. Paw. 3, st.37 Kompaktowa belownica pionowa Orwak 3115 Orwak 3115 to największy „kompakt” wśród belownic do odpadów opakowaniowych. Produkuje bele z kartonu o masie do 60 kg. Funkcja autostart, regulowana wysokość beli, krzyżowe wiązanie oraz funkcje prasowania dla kartonu i folii podnoszą efektywność pracy, jednocześnie uwzględniając indywidualne preferencje użytkownika.

Pol-Osteg Sp. z o.o. Teren otwarty, st.14 Kontener Lekki EKO 2-DH

Pojemnik do systemów hakowych wykonany zgodnie z norma DIN 30722. Super lekki i wytrzymały. Zbudowany przy użyciu wysoko wytrzymałych stali DOCOL oraz HARDOX. Bardzo korzystny stosunek masy własnej do pojemności. 20m^3 i 1780 wagi.


Pol-Osteg Sp. z o.o. Teren otwarty, st.14 Kontener Lekki EKO 1 Pojemnik do systemów hakowych wykonany zgodnie z norma DIN 30722. Super lekki i wytrzymały. Zbudowany przy użyciu wysoko wytrzymałych stali DOCOL oraz HARDOX. Bardzo korzystny stosunek masy własnej do pojemności! 36 m^3 i 1890 kg wagi.

PROTE Paw. 3, st.61 PROTE-Fos PROTE jako jedyna firma oferuje usługę kompleksowej rekultywacji zbiorników wodnych doświadczających silnych zakwitów glonów. Trzon oferowanej usługi stanowi innowacyjna technologia PROTE-Fos polegająca na blokowaniu fosforu bezpośrednio w osadach dennych. PROTE-Fos opiera się na wykorzystaniu zjawiska wywołania sztucznie i w sposób kontrolowany resuspensji osadów dennych zbiornika, w ograniczonej przestrzeni podwodnego modułu urządzenia do przeprowadzania rekultywacji. W tej przestrzeni podawane są odpowiednie substancje mające na celu blokowanie fosforu i przyspieszenie sedymentacji osadów. W zależności od specyfiki danego zbiornika wodnego, oprócz ww. technologii stosujemy również inne metody wspomagające m.in. nasadzenia makrofitów czy biomanipulacja. Efektem tak kompleksowego podejścia naszej firmy do procesu rekultywacyjnego jest przywrócenie równowagi w zbiorniku wodnym czyli stanu czysto wodnego.

SUNTI S.C. Paw.5, st.32 Wysokosprawne kolektory słoneczne próżniowe HTC Kolektory próżniowe serii Sunti HTC są najnowocześniejszym rozwiązaniem w technologii solarno-termalnej dostępnym obecnie dla użytkownika pragnącego obniżyć koszty ciepłej wody użytkowej lub ogrzewania niskotemperaturowego - certyfikowane znakiem Solar Keymark.


TITECH Paw.3, st.73 Separator optyczny TITECH autosort Separator optyczny TITECH autosort wykorzystuje nową technologię DUOLINE® Scanning, tj. podwójne skanowanie sortowanego materiału. Szybkie czujniki bliskiej podczerwieni (NIR) i światła widzialnego (VIS) pobierają charakterystyczne spektra z bardzo dobrą rozdzielczością. Czujniki NIR rozpoznają materiał na podstawie specyficznych właściwości odbijanego światła a czujniki VIS na podstawie koloru. Jest stosowany do odzysku np. papieru, PE, PP, PS, PET, kartoników m.in. z odpadów komunalnych.

TITECH Paw.3, st.73 System TITECH autosort analiza RDF System TITECH autosort analiza RDF służy do analizy online parametrów paliwa alternatywnego. TITECH autosort poprzez zastosowanie czujników bliskiej podczerwieni (NIR) określa zawartość chloru i wilgotność, jak również wartość opałową – a wszystko to na bieżąco podczas procesu produkcyjnego. Ma swoje zastosowanie zarówno u producentów, jak i u odbiorców paliwa (przemysł cementowy).

TITECH Paw.3, st.73 Separator TITECH finder Separator TITECH finder jest przeznaczony do oddzielania frakcji metali o wysokim stopniu czystości z nawet najbardziej kłopotliwych frakcji pod względem ich składu, wielkości ziarna oraz mieszaniny materiałów ze zmieszanych odpadów i metali. Czujnik elektromagnetyczny o bardzo dużej czułości wraz z technologią przetwarzania obrazów SUPPIXX® rozpoznaje materiały na podstawie ich przewodności. Używany m.in. na instalacjach do strzępienia złomu samochodowego lub odzysku złomu elektrycznego i elektronicznego.


TITECH Paw.3, st.73 Separator TITECH x-tract Separator TITECH x-tract rozpoznaje materiały niezależnie od rodzaju ich powierzchni. Dzięki zastosowaniu promieniowania rentgenowskiego możliwe jest oddzielanie różnych substancji na podstawie ich gęstości atomowej. Tym samym możliwe jest sortowanie koncentratów materiałów na różne rodzaje. Jest m.in. stosowany do sortowania aluminium lub materiałów obojętnych z odpadów organicznych.

TITECH Paw.3, st.73 Separator TITECH combisense Separator TITECH combisense to wyspecjalizowane urządzenie służące m.in. do odseparowania ze strumieni zmieszanych metali kolorowych, frakcji metali o wysokim stopniu czystości. Identyfikację materiałów umożliwia system nowej generacji, wykorzystujący czujnik o podwyższonej czułości i kolorową kamerę skanującą o wysokiej rozdzielczości i zdolności rozróżniania kolorów. Jest stosowany m.in. do recyklingu złomu elektrycznego i elektronicznego.

Trigger Wytwórnia Preparatów do Ochrony Środowiska Paw.5, st.21B Bioreakor Kompo BioRed i technologia kompostowania Trigger-4s Bioreaktor Kompo BioRed i Technologia kompostowania Trigger-4s to śmiałe i wyjątkowo wydajne połączenie zaawansowanej biotechnologii z techniką najwyższej próby. Te dwie dziedziny idealnie się uzupełniają by dać Państwu rewolucyjny system kompostowania odpadów biologicznie niebezpiecznych. Dostarczamy kompletne kompostowanie dla: oczyszczalni ścieków, zakładów spożywczych itp.


Trigger Wytwórnia Preparatów do Ochrony Środowiska Paw.5, st.21B Wykonywanie zdjęć i map lotniczych Zdjęcia i mapy lotnicze są nieocenioną pomocą przy wszelkich pracach prowadzonych na większych obszarach. Od niedawna, dzięki ultranowoczesnej metodzie ich pozyskiwania, są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. Dostarczamy zdjęcia i ortofotomapy wykonywane z samolotów bezpilotowych. Aktualniejsze, wielokrotnie tańsze i dokładniejsze niż z zdjęcia z samolotu, satelity, czy helikoptera.

Viessmann Sp. z o.o. Paw.5, st.31 Kolektor słoneczny płaski Vitosol 200-F Vitosol 200-F marki Viessmann to płaski kolektor, który oferuje wysoką efektywność pracy przy atrakcyjnej cenie inwestycji. Wysokoselektywne pokrycie absorbera Sol-Titan efektywnie wykorzystuje promieniowanie słoneczne uzyskując wysoki współczynnik sprawności. Dzięki mniejszym gabarytom i ciężarowi Vitosol 200-F o powierzchni 2,3 m² pozwala na dogodny montaż.

Viessmann Sp. z o.o. Paw.5, st.31 Pompa ciepła Vitocal 200-S Vitocal 200-S do ogrzewania budynków wykorzystuje ciepło zawarte w powietrzu zewnętrznym. Technologia DC-Inverter w sposób płynny dostosowuje wydajność sprężarki do zapotrzebowania na ciepło, co redukuje koszty ogrzewania. Pompa ciepła posiada wysoki współczynnik efektywności COP do 4,6 i 3,5. Maksymalna temp. zasilania 55oC przy temperaturze zewnętrznej -15oC.

POLEKO 2010  

POLEKO 2010 new product

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you