Page 1

Dikili’nin Gururu

Beylikçiftliği Gazipaşa Mah. Şehit Sami Akbulut Caddesi No:181 Dikili-İZMİR

www.aterna.com.tr /AternaZeytinleri

/Aternazeytin

+90 216 389 00 84

info@aterna.com.tr


Beylikçiftliği

Denizköy

Aterna Beylikçiftliği, Antik Çağ’dan bugüne binlerce yıllık tarihi zeytin ağaçlarıyla Türkiye’nin en büyük Tek Bahçesi’dir. Adını Dikili’nin antik adı olan “Aterneus” tan ( halk arasında Aterna) aldı. Dünya Zeytin Literatüründe en kaliteli zeytinyağı üretim bölgesinde yer alan çiftliklerimiz; ideal rüzgar, tuz ve arazi eğiminde, İzmir ile Ayvalık arasında konumlanıyor. Aterna Beylikçiftliği ve Denizköy Zeytin Çiftliği olarak iki ayrı Tek Bahçe’de toplam 1.066 dönümden oluşmaktadır. Ayrı dönemlerde toplayıp dünya standartlarında işlediğimiz İtalyan patentli entegre 2 farklı kontinü sistemimizde soğuk ve kuru sıkım yapıyoruz. Ayrı ayrı tanklarda dinlendirdiğimiz yağlarımıza SEVGİMİZDEN başka bir şey katmadan sizler için hazırlıyoruz. Aterna ailesi olarak amacımız ürünlerimizi en sağlıklı haliyle üretmek ve sunmaktır. Bu sene sofralarımızda çokça kullandığımız Türkiye’de bulamayacağınız saflıkta ve standartta özel baharatlardan bazılarını da farklı farklı ülkelerden ithal edip sizler için paketledik. İnancımız; lezzet olarak sofralarımızda kullandığımız birçok ürünün temiz, doğal, sağlıklı ve en kaliteli haliyle yer almasıdır.


500 yaş ile 1000 yaş arasındaki ağaçlarımızın meyvelerinden ürettiğimiz, kırmızı paketli şişelerdeki zeytinyağı 1000 yaş ile 1500 yaş arasındaki ağaçlarımızın meyvelerinden ürettiğimiz, sarı paketli şişelerdeki zeytinyağı 1500 yaş üstü ağaçlarımızın meyvelerinden ürettiğimiz, mor paketli şişelerdeki zeytinyağı

. . .

Aterna Özel Seri Zeytinyağı Türkiye Zeytincilik Araştırma Enstitüsü tarafından tespit edilmiş ve tasdiklenmiş, yalnızca 500 yaş ve üzeri yaşlardaki zeytin ağaçlarımızdan üretilen zeytinyağı serisidir. Üç çeşitten oluşan bu seriyi; 500 ile 1000 yaş arası, 1000 ile 1500 yaş arası ve 1500 yaş üzeri zeytin ağaçlarımızın meyvelerini hasat zamanı ayrı ayrı toplayarak soğuk ve kuru sıkım ile elde ediyoruz. Ölümsüz zeytin ağacının en büyük sırlarından biri, ilerleyen yaşlarında dahi meyve verebilmesidir. Bu doğa mucizesinin diğer sırlarından biri ise hücresel aşınmayı önleyen hatta onarma özelliğine sahip olan POLİFENOL yani FENOLLER’dir. Biz de ağacın yaşıyla doğru orantılı artan / değişen polifenolleri özel zeytinyağlarımızı, Aterna Özel Seri olarak, şifa niyetine ayrı ayrı şişeleyerek sizlere ulaştırmayı hedefledik.


Çiğ Yağ Erkence Zeytinyağı Erken Hasat Zeytinyağı Sızma Zeytinyağı Delice Zeytinyağı Posalı Zeytinyağı

Aterna Zeytinyağları Özenle topladığımız zeytinlerimizi 3 ila 6 saat arasında bekletmeden kendi kontinü sistemimizde soğuk ve kuru olarak sıkıyoruz. Herhangi bir filtreleme işlemi yapılmadan, önce dinlenme tanklarına aktarıyor sonra krom borularla büyük krom tanklarda hava ile temasını keserek dinlenmeye bırakıyoruz.


Siyah Sele Zeytin Yeşil Zeytin Kalamata Tipi Siyah Çizik Zeytin Pembe Çizik Zeytin Gemlik Defneli Sele Zeytin Gemlik Kuru Sele Zeytin Delice Zeytin Yeşil Çizik Zeytin

Aterna Zeytin Zeytin yeşildir, pembedir, siyahtır… Bunlar sadece aynı zeytinin farklı hasat zaman dilimlerine bağlı olgunlaştıkça, yağlandıkça değişen yakışıklılığıdır. Zeytin hasatı zeytin ağaçlarının bulundukları bölgelere ve mevsimsel sıcaklıklara göre Ağustos ile Aralık ayları arasında yapılır.


Annemin Zeytin Ezmesi Annemin Zeytin Ezmesi Sade Annemin Zeytin Ezmesi Cevizli Annemin Yeşil Zeytin Ezmesi

Zeytinlerimizin yağı alınmadan sadece özel baharatlar ile tadlandırdığımız, el emeği, göz nuru zeytin ezmelerimiz Annemin kendisine özel tarifiyle, bizzat kendisi tarafından yapılır. : )


ZEYTİNYAĞI SIVI SABUNLARI Hammam , Limon - Biberiye, Teatime ZEYTİNYAĞI KATI SABUNLARI Sade Zambak Selülit Portakal Defne Lavanta

Aterna Zeytinyağı Sabunu % 100 Doğal Paraben ve türevleri içermez Yapay renklendiriciler içermez Kimyasal koruyucu içermez Tüm cilt tipleri için uygundur Alerjik bünyelere uygundur %75 zeytinyağı içerir Zeytinyağlı değil zeytinyağı sabunu Düşük asitli Aterna Zeytinyağı kullanılmıştır.


Aterna Zeytinyaprağı Çayı Sade Zeytinyaprağı Çayı Kekikli Zeytinyaprağı Çayı Adaçaylı Zeytiyaprağı Çayı

Zeytin Yaprağı Çayı… İçinde bulunan “oleuropein” maddesi, antibiyotiklere karşı direnç kazanmış mikroorganizmalar üzerinde etkili olması nedeniyle çok değerlidir. Bunun yanı sıra, kan şekerinin düzenlenmesine, yüksek tansiyonun düşmesine, kolesterolün azalmasına, mantar ve cilt hastalıklarının iyileşmesine, kanserle savaşmaya yardımcı olduğu birçok bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Soğuk demleme yöntemi ile tüketilmelidir.


Aterna Şifalı Yağlar

arka kapak

Sarı Kantaronyağı Çörekotuyağı

Şifalı Yağ Serimizde bulunan ürünlerimiz, soğuk sıkım yöntemi ile üretilir. Şifalı yağlarımıza yeni katılacak ürünleri web adresimizden takip edebilirsiniz…


Aterna Baharat Serisi

arka kapak

Dünya’nın farklı ülkelerinden sizlere ulaştırdığımız Aterna Baharat Serimiz, içerilerine herhangi bir dolgu maddesi konulmadan, Saf, %100 Baharat olarak, sağlık açısından Dünya standartlarında olması gerektiği şekliyle... Her şeyin lezzetlisi, Sağlıklı olması ŞART ! : )


Yaşayan Gerçek Yaşatan Gerçek ∞

Sızma Zeytinyağı

Polifenol oranları diğer zeytinyağlarına göre farklıdır.

Aterna Broşür  
Aterna Broşür  
Advertisement