Tartu Tudengi oktoobri number

Page 9

Villem tähistab oma sünnipäeva, selline nägi ta välja aastal 2008. Loe lähemalt lk 6.

eurot ja sinna lisaks veel kommunaalid. Ajaliselt soovitakse leping sõlmida kuni kaheks aastaks. Lisaks sellele on Juhani ja tema tüdruksõber ühiselamu järjekorras. Eksperimendi korras paneb Kaspar ka Facebooki KV kinnisvara lehele üles kuulutuse. Nädala lõpuks selgub, mis sai ühiselamu järjekorrast ja Kaspari kuulutusest Facebookis. Antud tingimused on mõistlikud ja praegust turuolukorda igati arvestavad. Kinnisvarabüroo Parim Päev juhataja Eero Saare hinnangul on sel aastal üürihinnad heas korras korteritel tõusnud 10-20%. Tema sõnul otsitakse heas korras kortereid ja vähemalt köögimööbli ja tehnikaga. „Rohkem kui 10 aastat remontimata korterid ei lähe eriti kaubaks ka soodsa hinnaga. Arusaadavalt ei taha keegi oma elutingimusi olemasolevatest halvendada ega elada määrdunud ning kulunud kodus,” ütles Saar. Tema hinnangul on pakkumisi tänavu rohkem kui varasematel aastatel. Seevastu samuti Tartus tegutseva kinnisvarabüroo Robinson Kinnisvara OÜ juhataja Peeter Meus lausub, et seoses suure nõudlusega töötavate inimeste seas on üürikorterite valik ja arv läinud väiksemaks, kui eelmistel aastatel. “Tõenäoliselt leitakse üürnik seoses interneti abiga kiiremini, kui varem ja siit ka mulje, et üürikortereid on vähem,” märkis Meus.

kohtumist. Kaks neist, hinna poolest soodsad, asuvad Annelinnas. On ka pakkumine Supilinna, mis on küll kallim, aga selle eelisega, et üürihinnale lisanduvad ainult elekter ja internet. Kokkulepitud kolmest korterist nägid poisid ainult kaht, kuna üht korterit maakler näitama ei tulnud, vaid jättes poisid välja külmetama. Otsingud jätkuvad

Mõlemad korterid erinesid üksteisest radikaalselt. Ikkagi Annelinna õhustik versus Supilinna atmosfäär. Mõlemal korteril olid omad head ja vead. Kus puudus pesumasin või olid toad liiga väikesed. Ühes oli ahjuküte ja teises jällegi kulukas keskküte. Supilinna korterile jättis maakler tingimisvõimaluse õhku, aga ainult juhul, kui üürilised on igati usaldusväärsed. See tekitas poistes suuremat poolehoidu veidi logiseva puumaja suhtes. Vaadanud ära viimase korteri, suundume Kaspari juurde Narva 89 asuvasse nn.

getoühikasse nädala kohta kokkuvõtteid tegema. Kaspar on jälginud kortereid alates eelmise aasta kevadest. Aktiivselt alustas ta uuesti selle aasta septembrist, nagu ka Juhani oma tüdrukuga. Nende kõigi tugev argument seisnes selles, et suve jooksul lähevad korterid väga kiiresti uutele soovijatele ära ja et ehk on sügiseks turg maha jahtunud. Praegusel juhul see lootus paika ei pidanud. Endiselt on Tartu kinnisvaraturul suur nõudlus ulualuse järele. Juhani ja tema tüdruk olid kokkuvõttes kuu aega kahekohalise ühikatoa järjekorras. Septembri alguses, kui nad avalduse lisasid, olid nad 400. kohal ja kuu lõpuks polnud positiivset vastust tulnud. Kaspari Facebooki kuulutuse tulemus on null. Nädala jooksul nähtud korteritest jäid õhku kaks tükki, millest üks meeldis rohkem. Poisid võtsid otsustamiseks mõtlemisaega ja tänase seisuga on nad otsinguid jätkamas. Ülalkirjeldatud eksperimendiga jäid nad aga rahule, kuna see motiveeris neid kodu leidmisega rohkem tegelema.

Maaklerid- otsingutel nii kasuks kui takistuseks

Peamiselt kasutamegi otsinguks kinnisvaraportaale city24.ee ja kv.ee. Antud tingimusi arvestades tuleb mitu potentsiaalset pakkumist, aga ei midagi hinna ja kvaliteedi suhtele vastavat ja otse omanikult pakkumised kaovad sama kiirelt, kui nad välja on pandud. Põhjuseks on omanike mõistlik hind ja vahendustasu puudumine, mis maakleriga korteri otsimise puhul küündib mõnikord kosmilistesse kõrgustesse. Poisid teavad oma kogemustest rääkida, et mõnikord on suur maakleritasu täiesti põhjendamatu. Mõne maakleri kohta tõid nad näite kui nõukaaegsete poemüüjate kohta, kes vihase näoga vaatasid, kui neid lõunapausi ajal segati. Sellest tulenevalt on jäänud mulje, et mōni maakler teab korterist sama palju, kui piltidelt paistis. Mõlemad arvasid, et maaklerid on muidugi erinevad ja nende tehtav töö on vōibolla selline, mida silmaga kohe ei märkagi. Eero Saar soovitab pöörduda suurde üürikorteritega tegelevasse firmasse ja anda julgelt oma soovist ning hinnapiiridest teada. “Aeg-ajalt pakutakse ka soodsaid kortereid ja need tihti interneti kuulutustesse ei jõuagi. Need pakutakse kohe oma soovi jätnud klientidele välja,” ütles ta. Saame uuesti nädala lõpus kokku. Selle aja jooksul pole üürihinnad langenud. Kõiguvad ikka 200-350 euro kandis. Otse omanikult pakkumisi pole kodu otsivad tudengid endale leidnud. Erinevates teaduskondades rippuvad kuulutused otsivad endale ka pigem korterikaaslast. Poiste motivatsioon on langenud. Otsutame uuesti proovida ja hakkame pakkumisi läbi helistama. Esmaspäevaks on kokku lepitud kolm

Hooaja peasponsor

Esitleb

TEKST JA LAVASTUS

MIHKEL RAUD

ANDRES NOORMETS (Endla) KUNSTNIK MAARJA MEERU

MUSTA PORI NÄKKU Esietendus 10. novembril

9


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.