Page 1

Presented by

Rulatajate tutvustused

31.03 – 01.04.2012 Tallinn Pocket guide Taskukava

www.session.ee 1.


RIDE LIKE A BEAST!

PROUDLY PRESENTS SI THE MOST ANTICIPATED ACTION S


LionSkater

IMPLE SESSION 12 Lion is proud to SPORTS EVENT OF THE YEAR


© 2012 Vans, Inc. Photo:Alex Irvine

SAMUEL PARTAIX & THE CHUKKA LOW skate.vans.com


Photo: Justin Kosman

DREW BEZANSON

SANO SIGNATURE BRAKES AVAILABLE NOW

THESHADOWCONSPIRACY.COM — FACEBOOK: HTTP://ON.FB.ME/SHADOWBMX


Balum Frame

subrosabrand.com

Scott Ditchburn


Julge olla kuul! Tšekka Sessionil Swedbanki boksi! Kiiremaid NPNK kaardiomanikke ootab präänik.

Swedbank. Et noorte elu edeneks. Noorte- ja Tudengikaarte väljastab Swedbank AS. Tutvu kaardi kasutamise tingimustega aadressil www.swedbank.ee. Vajaduse korral konsulteeri pangatöötajaga.


HEI SIMPLE SESSIONI FÄNN!

SIMPLE SESSIONI PILETIGA SULLE VAPIANO RESTORANIDES SOODUSTUS -10%! KAMPAANIA KESTAB 28.03 - 2.04.2012. SOODUSTUSE SAAMISEKS ESITA KASSAS SIMPLE SESSIONI PILET VÕI NÄITA SIMPLE SESSIONI TOIMUMISE PÄEVAL KÄEPAELA.

WWW.VAPIANO.EE


KINOSEANSID / ÜHISSÕIDUD SEMINARID / TÖÖTOAD RATTANÄITUSED / BMX FLATLAND PEOD & KONTSERDID / RATTATURG ALLEYCAT / TOUR d’ÖÖ TALLINN WWW.TALLINNBICYCLEWEEK.EE


X

SS12 APPAREL LINE! Limited edition Quintin X Simple Session caps! Simple Session t–shirts designed by Karl Grandin, Travis Collier, Risto Kalmre, Fred Kotkas & Karmo Ruusmaa. Find the goodies at Simple Session™ booth!

session.ee


Intro

Photo: Fat

Simple Session 12


ABOUT SIMPLE SESSION SIMPLE SESSIONIST

Lion presents: Simple Session is the World’s premier BMX and skate­boarding contest happening annually in Tallinn, Estonia. Since founding year 2000, Simple Session has changed names, cities and venues, but the core of the event has remained the same – a celebration of everything that is amazing about BMX and skateboarding. Simple Session has become what it is today for its ability of attracting the biggest names in the business, pulling off a mind-blowingly impressive new course each year, gathering a cheerful and supportive crowd, and creating a laid-back vibe with a feeling of a giant BMX and skateboard party. Also, Simple Session always extends beyond the contest arena – the festival week includes an infamous 4-day sold out club program, a film festival and other cultural events around the skateboarding and BMX culture – making each event a unique and unforgettable experience, that would be talked about in years to come. Simple Session’s 12th edition features 200 top riders and skaters from 35 countries, making it again the most international action sports event in the World. Besides flying over the best pros and idols from all over the globe, Simple Session has always looked out for and nurtured new talent, giving new aspiring riders the chance to ride together with the heavyweight athletes of the BMX and skate top scenes. ** Lion esitleb: Simple Session on üks aasta oodatumaid ja räägitumaid BMX-i ja rulavõistlusi, mis jõuab veebiülekande, rahvusvaheliste telekanalite, interneti ja trükisõna vahendusel miljonite inimesteni üle maailma. Aastal 2000 Tartus asutatud võistlus on aegade jooksul vahetanud toimumiskohti ja nimesid, kuid üks on jäänud samaks – näidata ja tähistada kõike seda, mis teeb BMXist ja rulasõidust niivõrd armastatud spordialad. Tänaseks Simple Sessioni nime all kanda kinnitanud, meelitab festival Tallinna taas tänavaspordi suurimad ja värskemaid tegijad, ehitab Saku Suurhalli võimsa skatepargi, kogub kokku pöörase publiku ja loob suure BMXi ja rulapeo süstitava meeleolu. See on elamusterohke nädalavahetus täis enneolematut vaatemängu, mis õhtuti sujuvalt metsikuks peoprogrammiks üle läheb. Iga Simple Session on unikaalne ja unustamatu kogemus, millest räägitakse veel aastaid. Simple Session 12 meelitab kohale ligi 200 tippratturit ja rulatajat 35st riigist üle planeedi. Rula ja BMXi absoluutsete tippude kõrval saab Simple Sessioni uhiuuel ning massiivsel võistlusväljakul taas kaasa elada ka Eesti ja lähiriikide parimatele sõitjatele ja värsketele talentidele. 17.


Red Bull esitleb

Simple Session 12

AXEL CRUYSBERGHS Uue generatsiooni skeiter

Photo: Bavo Swijgers

Photo: Bavo Swijgers

18.

Võit ei ole 17-aastase Belgia rulataja Axeli elus tähtsaim, olgugi et ta on viimase aasta jooksul trooninud pea kõikide võistluste poodiumitel, millest ta osa võtnud on. Axel alustas oma rulakarjääri kõigest 7-aastaselt. Tema esimene rula oli lihtne laud, mille ta sai oma vanaemalt. Alustades oma koduesiste tänavate terroriseerimisega, liikus ta edasi oma kodulinna Poeperinge skateparkidesse ning sealt edasi juba Euroopat vallutama. 2008. aastal saavutas Axel rula EMil kolmanda koha, aasta hiljem viis ta aga koju juba kulla. 2009. aastal pani ta kõigest 14-aastasena kinni Simple Sessioni rulavõistluse ning ajalugu oleks ennast tõenäoliselt korranud, kui 2010. aastal poleks Axel vigastuse tõttu finaalist kõrvale jäänud. Läinud aasta oli jällegi edukas, kui Axel oma Red Bulli tiimikaaslase Ryan Sheckleri järel teise koha saavutas. Axeli peal on kogu skate-maailma panused, sest hetkel, mil ta saab täisealiseks ning saab omal käel maailma vallutama asuda, hakkab ta alles oma tõelisi võimeid näitama.


Red Bull esitleb

Photo: Fat

DREW BEZANSON Kanada BMX-sensatsioon

Photo: Justin Kosman

23-aastane Drew Bezanson on pesuehtne BMXi talent, kes veedab kõigi eelduste kohaselt rohkem aega ratta seljas kui maapinnal. Drew kasvas üles Nova Scotias, mis tähendas pidevalt pikki talvi ning eraldatust ülejäänud BMX-maailmast. Sellest hoolimata viisid suur teotahe, loomulik anne ja kirg rattaspordi vastu Drew’d edasi ning tänu sellele on ta tänaseks oma sportlasekarjääri taevasse lennutanud. 2010. aasta oli Drew jaoks murranguline – sel aastal pani ta kinni maailmaklassi ekstreemspordivõistlused Simple Session, Toronto Jam ja Jomo Pro. Nii nimetati aasta BMX ringkondades ümber “Drew thousand ten’iks.” Drew’le ennustatakse rohkelt nii X-Games’ide kuldmedaleid kui ka Dew Tour’ide karikavõite. 2011. aasta Simple Sessionilt näppas ta napilt oma sõbra ja samas suurima konkurendi Brett Banasiewiczi eest BMX esikoha ning viimase saavutusena pani Drew järjekordselt kinni Toronto BMX Jami Kanadas. 2012. aasta Simple Sessioni suhtes on tema peal järjekordselt suured panused. 19.


Rula staarihoiatused

TIM ZOM NED

Simple Session 12

Vanus: 23 Kodulinn: Rotterdam, Holland Toetajad: The Hundreds, Ben G skateshop, Nike SB Madalmaadest, täpsemini Rotterdamist pärit tänavarulataja. Armastab sõita suuri ja palju julgust nõudvaid obstaakleid. Tõeline rappija! 2010. aasta Simple Sessionil võitis parima triki auhinna ja street’is jäi napilt teiseks oma sõbra Adrien Boulardi järel. 2009. aastal võitis ta esikoha võistlusel Vans Gand Prix ja tõi samalt ürituselt koju ka parima triki karika. Tim jõudis mullu märtsis oma hullumeelse wallride’iga Euroopa juhtiva rulaelu kajastava ajakirja Kingpin kaanele.

JAAKKO OJANEN FIN

Vanus: 17 Kodulinn: Tampere, Soome Toetajad: Volcom, DC, Kuosi skateboards Jakko on Soome hetke üks kuumemaid noori sõitjaid, kes on väga mitme­külgne, oskab hästi sõita nii parki kui ka tänavaid ja kellest kõik muudkui räägivad. Jutt jutuks, aga teod räägivad enda eest, sest viimastel Soome meistrivõistlustel tuli Jaakko neljandaks ja tõi samal aastal koju kuldmedali ühelt Euroopa kaalukamalt rulavõistluselt Volcom Wild In The Parks. Jaakko sai hiljuti valmis ka uue täispika videosaga Kousi rularaudade tarvis, mis tänaseks on üle interneti väga positiivset vastukaja pälvinud.

NASSIM GUAMMAZ NED

Vanus: 18 Kodulinn: Spijkenisse, Holland Toetajad: Vans, Volcom, Element, Thunder, Spitfire, BEN-G skateshop, Monster Energy 18 aastat vana Hollandist pärit tõusev täht Euroopas. Aastal 2009 sai ta alla 16-aastaste klassis Euroopa meistriks. Andekast rulamehest on vändatud lühidokumentaalfilm “Plank”, mis sai Los Angelese rulafilmifestivalil parima rahvusvahelise filmi preemia. Nassim on tõesti kibe käsi – ei jäänud tal eelmisel Simple Sessionilgi palju puudu, et oleks võitjaks tulnud Ryan Shecklerile koha kätte näidanud, tulles kolmandaks.

20.


Rula staarihoiatused

MADARS APSE LAT

Vanus: 22 Kodulinn: Ventspils, Läti / Barcelona, Hispaania Toetajad: Element, DC, Red Bull, Perus Crew Läti imelaps ja vaieldamatult selle riigi läbi aegade kõige edukam rulataja, kes on nüüdseks aastaid maailmaareenil tiirelnud ja endast märke maha jätnud. Simple Sessionit külastab Madars mitmendat korda ja on siin lapsest saati äärmiselt edukalt esinenud. Võib öelda, et kui lätlane end kokku võtab ja puhanuna väljakule saabub, on ta äärmiselt ohtlik vastane. Madars veedab juba mitmendat talvehooaega päikselises rulamekas Barcelonas, seega vorm peaks olema parem kui kunagi varem. Madars armastab väga Mehhiko toitu ja liitus hiljuti Soome superrulatiimiga Perus!

KRIS VILE GBR

Vanus: 22 Kodulinn: Birmingham, Inglismaa / Barcelona, Hispaania Toetajad: Volcom, Vans, Red Bull, Santa Cruz, Krux, FKD Kris Vile on Suurbritannias sündinud rulataja, kes kuulub Red Bulli raske­kahurväkke ja on sealses meeskonnas üks põhilisi tulistajaid. Ta on väga stabiilne ning järjepidev võistlusrulataja, kes võtab osa pea kõikidest maailma olulistemast võistlustest, positsioneerides end alati vähemalt esikümnesse. 2010. aastal tuli Kris Vile Simple Sessionil soomlase Sami Miettineni järel napilt neljadale kohale.

TIM PROZOROV EST

Vanus: 19 Kodulinn: London, Inglismaa Toetajad: DC Shoes, Dakine, Skullcandy, Three Amigos Skateshop, 4star, Landing Headwear, Element Tim on 19-aastane eestlane, kes hetkel resideerub Londonis ning on viimasel aastal olnud ülimalt edukas. Kui võistluseks läheb, on Tim väga ohtlik vastane. Mullu mais tuli Tim Madridi rahvusvahelisel võistlusel Element Make It Count esimeseks ja võitis pileti ürituse finaaletapile Ameerikas. Seal pistis ta rinda maailma parimate sõitjatega. Jaanuaris kandideeris Tim DC Embassy viisale ja selle ta ka sai, sõites Barcelonasse ja filmides DC superrulapargis oma videoosa.

21.


BMX staarihoiatused

CRAIG MAST USA

Simple Session 12

Vanus: 21 Kodulinn: Greenville, North Carolina Toetajad: Bell helmets, KHE bikes, Fender quitars, DC shoes 21-aastase Craigi visiitkaardiks on frontflip’id ja flair’id kõikmõeldavatelt obstaaklitelt. Motokrossitausta ja innovaatilise stiiliga noormehe BMX-karjäär on vahetult pärast kondimootorile ümberlülitumist 2007. aastast liikunud pidevas tõusujoones – tugevaid skoore on Craig noppinud nii Dew Tour’ilt, JoMoProlt kui ka X-Games’ilt. Kutt kannab käel Dave Mirra eksklusiivselt King of The Animal House võistluselt võidetud käekella, peas täiskiivrit ja kõrvades enda bändi musa – nimelt on tegemist ka andeka kitarristiga.

TOMMY DUGAN USA

Vanus: 23 Kodulinn: Austin, Texas Toetajad: Fit Bike Co, Etnies, Empire BMX, Odyssey

See igapäevaselt Austini minigolfikeskuses Dr. Pepperit kaaniv ning kõikjal naerukrampe genereeriv Dang Dangiks hüütav rattur on oma muretult kõrgelennulise sõidustiiliga palju ülespidipöidlaid teeninud. Üha kraade koguv tuntus hoiab seda 23-aastast kutti tuuritamas üle ilma. Eelmisel aastal ta tormi tõttu ärajäänud lennule Simple Sessionile ei jõudnud, kuid tegi puudumise tasa läinud augustis Helsingis toimunud Simple Sessioni suvevõistlusel, kus ta peale suurepärase sõidu ei pidanud publiku rõõmuks paljuks ka riideid seljast heita.

SCOTTY CRANMER USA

22.

Vanus: 25 Kodulinn: Jackson, New Jersey Toetajad: Felt Bikes, Fox, Monster, Vans, Pro-Tec 25-aastane New Jersey mees, kellel ette näidata Dew Tour’i 2011 kuldmedal, kaks kulda X-Games’it ja Simple Session 2008 viies koht. Lisaks hulgaliselt kõrgeid kohti Dew Touridelt alates 2005. aastast. See buldooseriks hüütav rattur sõidab maailma BMXi suurimatele sponsoritele. Cranmer on pea iga pinnase meister ning tal on väga head tehnilised oskused, millest sünnivad ilusad transfeerid ega puudu ka võimsad air’id. Scotty on kindlasti üheks pretendendiks Simple Session 12 pjedestaalile.


BMX staarihoiatused

DANIEL SANDOVAL USA

Vanus: 17 Kodulinn: Corona, Kalifornia Toetajad: Total bmx, Vans, Urban Kreation, Free gun Tänavusel Costa Rica FISE võistlusel läksid ajalukku kaks trikki, millest ühe (720-double-tailwhip) autoriks oli lõpparvestuses hõbeda saanud Daniel Sandoval, 17 aastat vana rattakutt Kaliforniast. NASS 2011 tipnes Danielile samuti teise kohaga. Nende saavutusega kinnitas noormees kanda maailma tipp-BMXi radaril ning tuleb nüüd esmakordselt ka Sessionile kumme kuumutama.

ANGIE MARINO USA

Vanus: 20 Kodulinn: Buffalo, New York Toetajad: Fit Bike Co, Savakas, Magnolia BMX Simple Sessioni ajaloo esimese tüdrukute BMX-jämmi üheks staariks on Buffalost pärit 21-aastane ameeriklane Angie Marino. Tulihingelise nais-BMXi eestvõitlemise kõrvalt veedab Angie juba 10 aastat igal võimalusel aega trikke harjutades, võisteldes ning näidates, et pole see BMX midagi ainult poiste pärusmaa. Angie leiab, et ehkki päris pro tasemel ei hakka tüdrukud ilmselt kunagi kuttidega võrreldaval tasemel sõitma, ei tähenda see, et ka neil ei võiks olla närvi flippe teha ja nautida kõike seda, mis trikiratturi elustiili juurde kuulub.

RASMUS PAIMRE EST

Vanus: 21 Kodulinn: Pärnu, Eesti Toetajad: Pirate BMX, DC, Exit Sport Kui Rasmus platsile lendab, siis hakkavad Eesti lipud lehvima. See 21-aastane pärnakas on suutnud viimastel aastatel väga tubli arengu läbi teha ning võib öelda, et Maarjamaa uus BMXi komeet on sündinud. Noormeest poputavad sponsorid DC ja Barcelona rattafirma Pirate BMX, kelle usk noorde trikirattaässa leiab üha enam põhjendust. Tegemist on juba neljanda korraga, kui Rasmus Simple Sessionil võistleb, kui mitte lugeda tema suviseid etteasteid. Paimre finaali!

23.


Filmifestival / Film Festival

Simple Sessioni Filmifestival on pimedates kinosaalides toimuv vaimusoojendus ekstreemspordifestivalile Simple Session ja väärt vaatamine kõigile neile, kes kunagi­tundnud rõõmu ratastel veeremisest. Sest just sõidurõõmust sündinud hetkedest Solaris Kinos kolme päeva jooksul ekraanile jõudvad filmid koosnevadki.

Simple Session 12

Piletid filmiseanssidele maksavad 2 eur ning on müügil Solaris Kinos ning võrgulehel www.solariskino.ee. Kõik filmid on originaalkeeles. Tickets to Simple Session film screenings cost 2 Euros and are available in Solaris Kino and website www.solariskino.ee All films are in original languages or with English subtitles.

www.filmfestival.session.ee SImple Session 12 filmide ajakava / Film screenings program KOLMAPÄEV / WEDNESDAY 28.03 17:30 IN SEARCH OF THE MIRACULOUS + RULKER NELJAPÄEV / THURSDAY 29.03 17:00 THE MANDALAY EXPRESS + FORMAT PERSPECTIVE 19:00 MACHOTAILDROP REEDE / FRIDAY 30.03 19:00 DEFGRIP: JOSH HARRINGTON SIMPLE SESSIONIL + PROPS “OWNED” 20:15 SIMPLE DREAM + BSD “ANY WHICH WAY” MAAILMA ESIKAS / WORLD PREMIERE!

IN SEARCH OF THE MIRACULOUS Rootsi 2011, 60 min / Rež: Pontus Alv

Legendaarse Rootsi rulataja Pontus Alvi värskeim linateos. Tehtud ise ning rahastatud ise. Tegevus toimub erinevates Lõuna-Rootsi perifeeritates, kuhu kamp rulatajaid luba küsimata rulaspotte ehitab, segades kokku betooni, kive, liiva ja vett. Mitmed spotid leiavad oma lõpu buldooseri karmi käpa all, aga sellest ei lasta end morjendada – ikka leitakse mõni uus mahajäetud ehitusplats või prügimägi ning ehitatakse järgmised obstaaklid. Film on väga isiklikku laadi – eelkõige sellepärast, et peategelasteks režissööri eluaegsed sõbrad ning kogu filmimisprotsessi vältel lepib Pontus oma isa surmaga. “Imelise otsingud” aga jätkuvad endiselt ja igavesti...

RULKER

Eesti 2011, 17 min / Rež: Lauri Täht Lauri Tähe debüütfilm “RULKER” üllatas mullu Eesti rulamaastikku veidikene teistsorti videoga. Tegu pole n-ö traditsioonilise rulafilmiga, millele on omane narratiivi jagunemine isikupõhisteks sektsioonideks ja kus trikk mängib rohkem rolli kui spot. Saanud inspiratsiooni Tarkovski kultusfilmist “Stalker”, näitab film rulatamise rahulikumat ja südamlikumat poolt. Nii-öelda seda päris õiget street rulatamist.

24.


Filmifestival / Film Festival

THE MANDALAY EXPRESS

2011, 30 min / Rež: Patrik Wallner Patrik Wallneri spetsialiteediks on vahetud kultuurireisid ja filmid, kus näeb mitte vaid kaunist rulasõitu, vaid ka nauditavaid linnamaastikke, arhitektuuri ja kaugeid kohti. “The Mandalay Express” jätkab sealt, kuhu Patriku mullune L.A. Skate Film Festivalil auhinnatud film “10.000 Kilometers” pooleli jäi. Reis Moskvast Hongkongini jätkub Kagu-Aasias, kus busside, rollerite, eeslite ja loomulikult ruladega läbitakse Vietnam, Kambodža, Tai ja Birma. Rulasõitja pilgu järgi avastatakse kohalikke paiku ning inimesi. See on reisikroonika täis seiklusi ja elamusi, mida annavad edasi vahetud emotsioonid sõitjatelt, kohtumised kohalikega ning elu parima reisi tunne.

FORMAT PERSPECTIVE

Iirimaa 2011, 63 min/ Rež: Philip Evans Kunstniku ja kinematograafi, 29-aastase iirlase Philip Evansi värske film uurib kuue Euroopa skeidifotograafi elu, tööd ja meelelaadi. Kaadrisse on võetud Nils Svensson (Malmö), Stuart Robinson (Belfast), Alex Irvine (London), Richard Gilligan (Dublin), Bertrand Trichet (Barcelona/Tokyo) ja Sergej Vutuc (Heilbronn), andes vaatajale kenakese sissevaate nende väga erinevate lähenemistega meeste töövõtetesse. Teose dokumentaalosa ehk fotograafide kaadri­ tagune elu on salvestatud Super 8 filmilindile, mis vaheldub subjektide tõelise autorimaterjaliga. “Format Perspective” võitis L.A. rahvusvahelisel rulafilmide festivalil parima montaaži auhinna ning nomineeriti samal sündmusel ka parima dokfilmi preemiale.

MACHOTAILDROP

USA 2009, 91 min Rež: Corey Adams & Alex Craig Tunnustatud lühifilmi “The Fuel TV Experiment” eest miljon dollarit auhinnaraha “Machotaildropi” eel­ arvesse saanud Corey Adamsi ja Alex Craigi (“Riding the White Cloud”) film on kummaline (mõtle: Wes Anderson, Terry Gilliam) satiiriline komöödia, mis pilab kaubamärkidest kubisevat tarbimiskultuuri. See on fantastikasugemetega linateos amatöörrulatajast Walter Rhumist, kes asub teoks tegema oma unistust sõita “maailma parima skeidifirma” Machotaildropi meeskonnas. Filmi anakronistlikus olustikus on rulasport õitsenud juba põlvkondade viisi ning Walteri pilgu hakkab lahti rulluma lugu, milles esmapilgul loteriivõiduna tunduv profikarjäär vajub suurkorporatsiooni sünge ja karvase kõhualuse alla.

25.


Filmifestival / Film Festival

Simple Session 12

DEFGRIP: JOSH HARRINGTON SIMPLE SESSIONIL

USA 2011, 11 min Rež: Harrison Boyce & Andrew McMullen Dokumentaalfilm Simple Sessioni legendist Josh Harringtonist jälgib tuntud BMX-ratturi reisi kargesse ja tundmatusse Põhja-Euroopa nurka – Eestisse, võistlema Simple Sessionile. Ratturi enda sõnul saab filmis kaasa elada tema vastuolulisele suhtele iseendaga – ühelt poolt suutmatus kohaneda võõra olustikuga ning teiselt poolt vajadus fokuseerida oma tähelepanu tuhandete pealtvaatajate ees võistlemisele.

PROPS: OWNED

USA 2011, 30 min Rež: Stew Johnson, Will Evans, Terrell Gordy “Owned” on uus iga-aastane DVD seeria Props Visualilt, Road Foolsi, Megatouri ja Props Video Magazine’i tegijatelt. Kontseptsioon on lihtne – hulk superhäid, tõeliselt suurepäraseid videosektsioone hetke parimatelt BMX-ratturitelt, mille võtavad linti ja monteerivad kokku momendi kõige paremad filmimehed. Näitamisele tulevas “Owned’i” uusimas episoodis annavad kokku viie peaosalise hulgas näole ka Simple Session 12-l võistlevad Jason Phelan, Dan Foley ja Sessioni-tšempion Drew Bezanson.

SIMPLE DREAM

Eesti 2011, 13 min Rež: Roman Neimann & Andzei Matsukevits Tartu noore trikiratturi Kristjan Aasmäe unistus saab tõeks – ta pääseb võistlema Simple Sessionile. Film toob läbi unistuse täitumise loo välja kontrastid Eestis toimuva maailma ühe BMXi tippvõistluse ning kohaliku BMX-maastiku vahel. Film valiti 2011 Bicycle Film Festivali programmi ning linastus 26 maailma suurlinnas New Yorgist Tokyoni.

BSD: ANY WHICH WAY Šotimaa 2012, 30 min Rež: Dave Sowerby

WO RLD PREM IERE / ESI KAS ! 26.

Inglismaa rattafirma BSD uue filmi “Any Which Way” maailma esilinastus! Kohal on filmi autorid ja mitmed BSD sõitjad. Film viib meid koos BSD tiimiga läbi Kalifornia, Arizona, Prantsusmaa ja Šotimaa. Tule ja saa osa kaks aastat töös olnud BSD uuest fimist!


Ajakava / Timetable

TIMETABLE / AJAKAVA SIMPLE SESSION 12 FILM FESTIVAL Wednesday – Friday 28–30.03 In Solaris Cinema (Estonia pst. 9) Screening times on page 24 PRACTICE SESSIONS THURSDAY 29.03 (Open only for riders and accredited press!) 10:00 – 12:00 Skate I 12:00 – 14:00 Skate II 14:00 – 16:00 BMX I + girls 16:00 – 18:00 BMX II 18:00 – 20:00 BMX III 23:00 SS12 WARM-UP – THIRST DAY in club STUDIO (Sauna 1) FRIDAY 30.03 (Open only for riders and accredited press!) 10:00 – 12:00 BMX I + girls 12:00 – 14:00 BMX II 14:00 – 16:00 BMX III 16:00 – 18:00 Skate I 18:00 – 20:00 Skate II 23:00 SS12 PREPARTY – FRY DAY! in club HOLLYWOOD (Vana-Posti 8)

SIMPLE SESSION 12 CONTESTS 1st DAY – SATURDAY 31.03 QUALIFYING 10:00 – 11:00 Skate warm-up 11:00 Doors open for spectators 11:00 – 14:00 Skate qualifications 14:00 – 14:30 BMX warm-up (heat I) 14:30 – 16:15 BMX BMX qualifications (heat I) 16:15 – 16:45 BMX warm-up (heat II) 16:45 – 18:30 BMX qualifications (heat II) 18:30 – 19:00 BMX warm-up (heat III) 19:00 – 20:45 BMX qualifications (heat III) 23:00 SS12 PARTY MAYHEM – SAD DUDE DAY! in club ÜBERBLINGEN (Madara 22a) 2nd DAY – SUNDAY 01.04 FINALS 10:00 – 11:30 Skate semi-finals warm-up 11:00 Doors open for spectators 11:30 – 13:00 Skate semi-finals 13:00 – 14:00 Skate finals warm-up 14:00 – 15:30 Skate finals 15:30 – 16:00 VANS Best Trick Contest 16:00 – 16:15 Red Bull BMX Bunnyhop & Street Best Trick contest warm-up 16:15 – 16:45 Red Bull BMX Bunnyhop contest 16:45 – 17:15 BMX Street Best Trick contest 17:15 – 17:30 Sister Session girls BMX warm-up 17:30 – 18:00 Sister Session girls BMX contest 18:00 – 18:30 BMX finals warm-up 18:30 – 20:30 BMX finals Prize ceremony 22:00 LEGENDARY SS AFTERPARTY / NO MONDAY! in club URBAN HOUSE (Ahtri 10) TALLINN SPORTS AND YOUTH DEPARTMENT OPEN SESSION MONDAY 02.04 (Ticket: 3 EUR per session) 10:00 – 13:00 BMX 13:00 – 16:00 BMX 16:00 – 18:00 Skate 18:00 – 21:00 Skate

27.


Contest rules and details / Võistlusreeglid ja detalid

Simple Session 12

SKATEBOARD STREET Jam format Qualification: Contestants start with introductionary cruise and follow with 4 min jam format / 4 skaters in jam. Semi-finals: 28 qualified skaters / Every skater in jam has 1 minute run that follows 4 minute rotary jam format / 4 skaters in jam Finals: 12 best semi-finalists and 3 best straight from the qualifications / Each skater has 2 individual 1-minute runs + last trick. Prize purse: 5000 EUR

RULA TÄNAVASÕIDUVÕISTLUS Jam formaat Kvalifikatsioon: Kõigil võistlejatel on lühike tutvustav run, millele järgneb 4 minuti pikkune jam / 4 rulatajat ühes grupis Poolfinaal: 28 kvalifitseerunud rulatajat / Kõigil ühes grupis olevatel rulatajatel on 1 minuti pikkune run, millele järgneb rotary süsteemis 4 minuti pikkune jam / 4 rulatajat ühes grupis Finaalid: 12 parimat poolfinalisti + 3 parimat kvalifitseerunud rulatajat / Kõik võistlejad saavad 2 x 1 min individuaalset sõiduaega + viimane trikk. Auhinnafond: 5000 EUR

Best Estonian skater prize by Swedpank: 500 EUR VANS BEST TRICK Prize purse: 500 EUR The skateboarding jury will consist of five international experts.

Swedpank parima eestlase auhind: 500 EUR VANS BEST TRICK – PARIMA TRIKI VÕISTLUS Auhinnafond: 500 EUR Žürii koosneb viiest rahvusvahelisest rulaeksperdist.

BMX STREET Jam format Qualification: Contestants take turns in 8 min runs per randomly selected group of 4 riders. Jam groups are divided into 3 heats, with each heat having 30 minutes for warm-up. Finals: 24 qualified riders / Contestants take turns in 8 min runs per assembled (by qualification rank) group of 4 riders + last trick / set of tricks. Prize purse: 5000 EUR

BMX TÄNAVASÕIDUVÕISTLUS Jam formaat Kvalifikatsioon: Võistlejad sõidavad kordamööda 4-liikmelistes loositud gruppides, 8 min per grupp. Grupid on jagatud kolmeks heat’iks, igal heat’il on enne võistlemist soojenduseks aega 30 min. Finaal: 24 kvalifitseerunud võistlejat / Võistlejad sõidavad kordamööda 4-liikmelistes paremusjärjestuse põhjal moodustatud gruppides, 8 min per grupp + viimane trikk. Auhinnafond: 5000 EUR

Best Estonian rider prize by Swedpank: 500 EUR

Swedpank parima eestlase auhind: 500 EUR

RED BULL BMX BUNNYHOP Prize purse: 500 EUR

RED BULL BUNNYHOP Auhinnafond: 500 EUR

STREET BEST TRICK Prize purse: 500 EUR

PARIMA TÄNAVATRIKI VÕISTLUS Auhinnafond: 500 EUR

SISTER SESSION First ever girl BMX jam in the history of Simple Session! Jam format Contest: Contestants take turns in 6 min runs per randomly selected group of 4 riders Prize purse: 750 EUR

SISTER SESSION Esimene tüdrukute BMX-võistlus Simple Sessioni ajaloos! Jam formaat Võistlus: Võistlejad sõidavad kordamööda 4-liikmelistes loositud gruppides, 6 min per grupp. Auhinnafond: 750 EUR

The BMX jury will consist of five international experts.

28.

Žürii koosneb viiest rahvusvahelisest BMXi eksperdist.


Sõitjate nimekiri / Riders list

SKATE Aleksandr Tubin EST Austen Seaholm USA Axel Cruysberghs BEL Bastien Salabanzi FRA Didrik Galasso NOR Dima Dvoynishnikov RUS Dmitri Igolkin EST Douwe Macaré NED Duarte Pombo POR Edgar Kiisa EST Eero Anttila FIN Egor Golybev RUS Fabio Montagner ITA Fernando Bramsmark SWE Giorgio Zavos GRE Gosha Konishev RUS Gytis Bliuvas LTU Ivan Federico ITA Jaakko Ojanen FIN Jacopo Carozzi ITA Jani Laitiala FIN Jarne Verbruggen BEL Joao Pedro Oliveira BRA Jonathan Thijs BEL Joshua Young GBR Karlis Bogustovs LAT Kaspars Gobins LAT Kasperi Kropsu FIN Korahn Gayle GBR Kris Vile GBR Kristjan Prik EST Lukas Danek CZE Lukas Garbaciauskas LTU Mack McKelton GER Madars Apse LAT Maksims Feofilovs LAT Marco Varrese ITA Marko Laboszczak POL Marko Padernik EST Martin Pek CZE Max Kruglov RUS Maxim Habanec CZE Michal Mazur POL Miika Sandelin FIN Miki Tähtinen FIN Miks Grantins LVL Mindaugas Petravicius LTU Misha Poponin RUS Nassim Guammaz NED Olli Ilmonen FIN Phil Zwijsen BEL Rain Lindemann EST Raul Urberg EST Rob Smith GBR

Rodrigo Albuquerque POR Ronny Turpeinen FIN Ross McGouran GBR Ruben Rodrigues POR Sam Partaix FRA Sami Miettinen FIN Silver Jõesaar EST Simon Stricker SUI Tiago Lopes POR Tim Prozorov EST Tim Zom NED Timotej Lampe Ignjic SLO Tomas Vintr CZE Tommy Björk FIN Toomas Seppänen EST Wille Mäkelä FIN Woody Hoogendijk NED

BMX Aaron Ross USA Adrian Malmberg SWE Adrien Lecompte FRA Aj Anaya USA Aleksi Jokio FIN Alex Kennedy GBR André Jesus BRA Andres Lainevool EST Anthony McGuirk UK Anton Evstifeev RUS Austin Coleman USA Axel Parke SWE Ben Hennon GBR Ben Lewis GBR Ben Snowden USA Björn Mager GER Brad Simms USA Brandon Loupos AUS Brett Banasiewicz USA Broc Raitford USA Brock Horneman AUS Bruno Hoffman GER Chad Kerley USA Chris Courtenay AUS Christian Rigal USA Colton Satterfield USA Connor Lodes USA Craig Mast USA Daisuke Yoneta JPN Dan Foley USA Dan Lacey GBR Dan Sieg USA Daniel Peńafiel ESP Daniel Sandoval USA Daniel Tünte GER Daniel Wedemeijer NED

Danilo Bueno BRA Dave Dillewaard AUS David Budko LTU Dawid Godziek POL Dean Cueson GBR Dillon Lloyd CAN Drew Bezanson CAN Dylan Stark USA Ed Zunda LAT Eimantas Tunyla LTU Eki Vainikka FIN Erik-Olev Orgo EST Gabe Brooks USA Garrett Reynolds USA Gary Young USA Georgy Doremus FRA Glenn Salyers USA Greg Illingworth RSA Harry Main GBR Jack Clark GBR Jacob Nedler SWE Janek Wentzky GER Jason Phelan IRL Jeremiah Smith USA Joosep Nilk EST Joris Coulomb FRA Joseph Frans USA Josh Harrington USA Justin Fouque FRA Kaarel Pütsep EST Keith Schmidt USA Kevin Kalkoff FRA Kevin Kiraly USA Kevin Peraza MEX Kriss Kyle GBR Leandro Moreira BRA Mark Webb GBR Matthias Dandois FRA Maxime Charveron FRA Michael Beran CZE Mike Spinner USA Nicky van der Veen NED Ola Selsjord NOR Oliver Kurbas EST Ollie Evans GBR Ondra Belohoubek CZE Ondra Sléz CZE Oskars Zajarskis LAT Panagiotis Manaras GRE Pat Casey USA Patrick Alaspää FIN Paul Ryan GBR Pete Sawyer UK Rasmus Paimre EST Rob Armour USA Rob Darden USA

Ronnie Napolitan USA Ruben Alcantara ESP Ryan Taylor GBR Santiago Muńoz COL Scott Ditchburn GBR Scotty Cranmer USA Sean Ricany USA Sebastian Keep GBR Sergio Layos ESP Shawn McIntosh USA Simone Barraco ITA Spencer Bass USA Stefan Lantschner ITA Talis Viirpalu EST Tommy Dugan USA Toshio Takagi JPN Ty Morrow USA Vasya Lukyanenko UKR Victor Hellmersson SWE Viktors Kronbergs LAT Willem van Gansen BEL William Pinto BRA Yasunori Nakatsuka JPN

BMX GIRLS SISTER SESSION Alexia Dejoie FRA Allison López ARG Angie Marino USA Camila Harambour CHI Chiara Felder GER Katherine Diaz VEN Kayley Ashworth GBR Rebecca Berg GER Saki Sawada JPN Sam Moodie GBR Zandile Mkwanazi GER

29.


SS12 kaart / Map

Simple Session 12

1

Club Studio (Thursday party) Sauna 1

2

Club Hollywood (Friday party) Vana-Posti 8

3

Club von Überblingen (Saturday party) Madara 22

4

Club Urban House (Sunday party) Ahtri 10

5

Solaris Cinema (Simple Session Film Festival) Estonia pst. 9, Solaris center

6

Park Inn Central (partner hotel) Narva mnt. 7C

7

Domina Ilmarise (partner hotel) Põhja pst. 23

8

Radisson Blu Hotel Olümpia (partner hotel) Liivalaia 33

9

Hotel L’Ermitage (partner hotel) Toompuistee 19

B

Saku Suurhall (contest venue) Paldiski mnt 104B

C

Tallinn Airport Lennujaama Tee 2

B

A C

TAXI Tallink Taxi (+372 640 8921) Tulika Taxi (+372 612 0000) Taxi 24 (+372 640 8927)

9

3

30.


7

4 6

1 2

55

8 A

31.


Retro

BLAST FROM THE PAST! RETRO: LION EXTREME ANNO 1999

All Photos: Toots

Simple Session 12

Fotodel: Toomas Ots ja Harri Huupponen Soomest

LION EXTREME võistlus Tallinna Lauluväljakul 1998. ja 1999. aastal. Eesti esimene suur rula-, BMX-i ja rulluisuvõistlus. Üks aasta enne Simple Sessioni sündi. Kommenteerib enneolematu võistluse toona 12-aastane noorteklassi võitja Kristopher Luigend: “Lion Extreme oli esimene “päris” suuremat sorti rulavõistlus Eestis. Kohale oli tulnud Soome rula raskekahurvägi eesotsas palavalt armastatud Arto Saariga, kes hakkas juba maailmanimeks saama. Auhinnad olid aukartustäratavad – juunioride esimene koht sai kotitäie nänni, sh tuttuue rulalaua, ulmedisainiga kaasaskantava Sony kassettmängija ja palju erinevaid kleepekaid. Tol ajal oli see ikka väga kõva sõna.” Eesti rulaliidu asutaja ja skeidimentor Karel Kulbin meenutab Lion Extreme’i enda sõnul küll läbi kerge udu, kuid üht-teist tuleb meelde temalgi: • Juri Loginovi ehitatud Eesti esimesed “päris” obstaaklid – üks ditch “suure” railiga, püramiidijunn boksiga ja suur quarter. Lisaks kuskil kõrval vert, mis oli teab kust kohale jõudnud. • Kogu asi sai Juri, Antoni ja Sergei koostöös värvitud päris koledat helerohelist pinotexikarva. • Kristopher Luigend oli umbes 90 cm pikk ja nägin teda seal esimest korda elus. • Kohale jõudis ARTO (Saari) ise! Esimest ja viimast korda Eestis! Kahinad Artost olid tol ajal

32.

• •

alles alanud ja kogu tema rokkstaaritulevik oli veel kaugel ees. Arto oli ilmselt esimene profisõitja, kes Eestit külastas (kuigi ilmselt ta sellel suvel alles profiks sai), ehkki väidetavalt külastasid ajakirja Trasher loo raames punt pro’sid Eestit juba 80ndatel aastatel. Nn peaesinejad olid Controli tiim Soomest: Hessu (Samuli Heino), Harri Puuponen jt. Kusjuures saabunud soomlaste eskort oli suurem, kui kohalike rulatajate koguarv. Juba sel esimesel suuremal soomlaste invasioonil Eesti võistlustele sai selgeks, et need mehed juba pitsi ei sülita. Esimese koha sai ilmselt kahtlusteta Arto. Ta tegi “suurde” reili crooked’it ja quarter’isse flippi. Grääbe tehti ka sel ajal ikka kõvasti. Mark Duubas kimas ringi rulluiskudega ja tegi seda trikki, kus jalad on raili peal risti. Häbi sul olgu, Mark! Surfhouse’i suurim hitt oli sel ajal Rollerblade kaubamärk ja rulalaudu müüdi Eestis kokku umbes üheksa tükki aastas. Fotograaf Tuukka Kaila sõitis verti (tegi backside air’i, fifty’t ja rokkarit). Meie nägime esimest korda elus, et päriselt on võimalik verdis rulaga sõita. Verdidroppi aga eestimaalastest tol suvel veel keegi ei sooritanud. Ilus päev oli – päike paistis. Lion’i šokolaadi maitset ei mäleta – ju seda tasuta ei antud. Loodan, et 2012 aastal see viga parandatakse!


Retro

33.


Skatepark

Simple Session 12

Simple Session 12 võistlusväljak sisaldab kõikvõimalikke värskeid ja trendikaid elemente, kosmiliselt detaile ning üllatavaid kooskõlasid. Tegemist on pargiga, mis peidab endas pea lõputuid sõiduliine nii suuri lende ja gäppe otsivatele uljaspeadele kui ka reile ja leedže armastavatele striidihuntidele. Park loob piiritult läbimõeldud mõttelisi trajektooripunktiire nii rulameeste kui ka BMX-ratturite jaoks ning annab ennast kõigi rõõmuks neljaks päevaks ligi kahesaja maailma tipp rula- ja rattamehe meelevalda. Päev pärast võistlusi saavad parki proovida kõik huvilised.

The Simple Session 12 street course is again a real treat – fresh and trendy elements mixed with a cosmic number of details and surprising combinations. The course consists of nearly endless lines for both monster air and gap maniacs as well as rail-craving and ledge-loving street wolves, offering deep-laid possibilities for both skateboarders and BMX-riders alike. For everyone’s pleasure, the park will be there with it’s curves and edges for four whole days, waiting for the 200 bikers and skaters from around the world to give it their best shot. The day after the competitions, the course will be open for everyone wanting to give it a try.

Disain: Wessel / Ehitab: Session Ramps

Design by Wessel / Built by Session Ramps

34.


Afterhours!

SIMPLE SESSION CLUB PROGRAM BIGGEST PARTY WEEKEND IN TALLINN!

SS WARM-UP – THIRST DAY!

SS PRE-PARTY – FRY DAY!

THURSDAY 29.03 IN CLUB STUDIO

FRIDAY 30.03 IN CLUB HOLLYWOOD

Grab onto your hats, ladies and gentlemen, for the fun has begun!

Catch fire and fry, but don’t run dry!

BERT ON BEATS MHKL&K-SEIN (GRIND) MAREK POEL PAUL OJA LAURI TÄHT

MVP ANTON MUST QUEST FLIPPERI (FIN)

(SAUNA 1)

(VANA-POSTI 8)

DOORS: 23

DOORS: 23 TICKETS: 8/6 € (WITH FLYER OR FESTIVAL WRISTBAND)

TICKETS: 8/6 € (WITH FLYER OR FESTIVAL WRISTBAND)

SS PARTY MAYHEM – SAD DUDE DAY!

LEGENDARY SS AFTERPARTY NO MONDAY!

SATURDAY 31.03 IN CLUB ÜBERBLINGEN (MADARA 22A)

Change your shirts and pull on your short skirts. This night is the other finals.

SUNDAY 01.04 IN CLUB URBAN HOUSE (AHTRI 10)

Simple Session payday party! Absentees are fired!

KÜTTEBÄND LIVE! PAUL OJA TRIGGA CRITIKAL

MADIS NESTOR KRISTOPHER LUIGEND & ATS LUIK FLIPPERI (FIN) PAUL OJA QUEST

DOORS: 23

DOORS: 22

TICKETS: 8/6 € (WITH FLYER OR FESTIVAL WRISTBAND)

TICKETS: 8/6 € (WITH FLYER OR FESTIVAL WRISTBAND)

Age limit in all clubs: 18


Rulatajate tutvustused

36.

Simple Session 12

Simple Session 12 Program Booklet  

Simple Session 12 Program Booklet www.simplesession.net

Simple Session 12 Program Booklet  

Simple Session 12 Program Booklet www.simplesession.net

Advertisement