Page 1

2012

TOOTEKATALOOG


Usaldusväärne pärand – usaldusväärsed tooted.


Tulevikku vaatamine ilma meie minevikku meenutamata pole lihtne. Husqvarna 300-aastane kogemus on meile õpetanud, et parimad praktilised teadmised on just teil ning, et professionaalide ja tavakasutajate nõudmised on erinevad. Kõige tähtsam on see, et mõlemad ootavad suurepäraseid tulemusi ja seda peame oma toodete arendamisel alati silmas. See kataloog tutvustab teile uusi tehnikaid ja tooteid, millega saavutate tulemused, mille üle võite uhked olla, ükskõik kas olete professionaal või majaomanik.


100 % Husqvarna. 0 % bensiini. Alates käesolevast aastast lisandub Husqvarna ajalukku uus peatükk – Husqvarna professionaalsed akutoitel tooted. Akutoitel tooted ei eralda heitgaase ning müra- ja vibratsioonitase on madal, samuti ei vaja nad nii sageli hooldamist, kui bensiinimootoriga tooted. Järgmise aasta jooksul lisanduvad akutoitel toodete hulka uued  tooted kettsaagidest, hekilõikuritest ja rohulõikuritest raideriteni.


Nende toiteallikas on üks ja sama. 36 V akusüsteemil on mitmeid eeliseid. Esiteks tagab see võimsuse, mis on võrreldav bensiinimootoriga toodetega. Tänu universaalsele akule saab ühte akut kasutada kõigi Husqvarna Battery sarja toodetega (va raider). Muud funktsioonid (nt savE™ energiasäästurežiim) muudavad tööaja pikemaks ning tagavad täieliku kontrolli töö üle.


Teie teate oma nõudmisi. Meie pakume tooteid, mis neile vastavad. Kõik, mida teeme, põhineb meie klientide nõudmistel ning oma 300-aastase ajaloo jooksul oleme õppinud oma kliente rõõmustama. Täiendame oma tooteid igal aastal, muutes need tõhusamaks ning nende disaini ootustele vastavaks. Meie missiooniks on luua tooteid, mis lihtsustavad profes­ sionaalide igapäevatööd ning maja- ja aiaomanike aiatööd. Tahame teha tooteid, mille üle võime uhked olla. Sel aastal leiate meie valikust mitmeid uusi tooteid, mis tõstavad teie töö täiesti uuele tasemele.

HEKILÕIKURID

KETTSAED

64

8

KAITSERIIETUS

176


RAIDERID

84

Kettsaed

8

Ketaslõikurid

32

Võsalõikurid

38

Rohulõikurid / Trimmerid

46

Hekilõikurid

64

Lehepuhurid

76

Raiderid

84

Aiatraktorid

104

Nullpöördega niidukid

122

Muruniidukid

130

Robotniidukid

148

Mullafreesid

158

Lumepuhurid

168

Kaitseriietus

176

Lõikevarustus ja tööriistad

208


Rohkem võimsust, parem jõudlus ja pidev areng. Meie areng ei peatu kunagi. Täiendame oma tooteid igal aastal, muutes need võimsamaks, tõhusamaks ning nende disaini ootustele vastavaks. Meid inspireerite teie. Kuulame teid ning loome tooteid, mille aluseks on teie vajadused. Järgnevalt näitame teile, mida toob uus aasta kettsaagide valikusse ning pakume võimalust tutvuda uusimate lahenduste ning tootearendustega.

8

KETTSAED


KETTSAED

9


AVASTA UUS TASE KETTSAAGIDE ARENGUS

Uus käepideme disain X-Torq

Õhem saekorpus

Ergonoomiline käivituspide

Langetussihik

AutoTune™ Kütusepump Magneesiumkarter Kolmeosaline väntvõll

Jala tugi

Väiksemad gürojõud

Nähtav kütusetase

X-TORQ

AUTOTUNE™

REVBOOST™

X-Torq tehnoloogia vähendab kahjulike ­heitgaaside emissioon kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Töötamine on ­mugavam ja ökonoomsem.

Võimaldab tänu digitaalselt juhitavale karburaatorile mootoril efektiivselt töötada. See korvab erinevast kütusest, kõrgusest, niiskusest, temperatuurist ja ummistunud õhufiltrist seonduvad tegurid.

Hea kiirendus ja suur ketikiirus tagavad ­paremad laasimistulemused. Kiirem, sujuvam ja lihtsam töö.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

10

Air Injection™

KETTSAED


Ketipiduri näidik Smart Start dekompressiooniklapp Low Vib RevBoost™ Kiirkinnitusega silindrikate Automaatne seiskamislüliti Kombineeritud õhuklapp /seiskamislüliti

Lukustiga plaadimutrid

Laasimissooned

Küljele paigaldatud ketipinguti

SMART START

AIR INJECTION™

LOW VIB

Mootor ja starter on konstrueeritud selliselt, et masin käivitub kiiresti minimaalse pingutusega. Starteri takistust on vähendatud kuni 40 %.

Tsentrifugaalne õhupuhastussüsteem mootori kulumise vähendamiseks ja filtripuhastuste vahelise tööaja pikendamiseks. Saate töötada pikemate vahetustega.

Tõhus vibratsioonisummutus neelab vibratsiooni, säästes kasutaja käsi. Mugavamaks töötamiseks.

KETTSAED

11


Suurem ketikiirus ja optimaalne mootorivõimsus.

REVBOOST™ Hea kiirendus ja suurem ketikiirus tagavad paremad laasimistulemused.

AUTOTUNE™ Innovaatiline funktsioon tagab optimaalse mootoritöö igasugustes ilmastikutingimustes ning erinevate kütuste korral.

12

KETTSAED

Maksimaalne võimsus ja jõudlus Husqvarna kettsaagidega. Võimsus, jõudlus ja funktsioonid, mis sobivad pikkadeks ja intensiivseteks tööpäevadeks. XP® kettsae mudelid on varustatud kõigi uusimate funktsioonidega, mis tagavad maksimaalse jõudluse igas olukorras. Air Injection™ hoiab mootori puhta, Low Vib tehnoloogia vähendab vibratsiooni ja muudab masina erakordselt paindlikuks ning AutoTune™ tagab optimaalse mootoritöö igas olukorras.   Kogu tooteinfo leiate lk 26 – 27.


HUSQVARNA 3120 XP ® 118,8 cm³, 6,2 kW, juhtplaadi pikkus 60 – 105 cm, 10,4 kg. Low Vib.

HUSQVARNA 395 XP ® 93,6 cm³, 4,9 kW, juhtplaadi pikkus 45 – 90 cm, 7,9 kg. Air Injection™ ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 395 XP ® G.

HUSQVARNA 390 XP ® 87,9 cm³, 4,8 kW, juhtplaadi pikkus 45–71 cm , 7,1 kg. Air Injection™ ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 390 XP ® G.

HUSQVARNA 576 XP ® AUTOTUNE™ 73,5 cm³, 4,2 kW, juhtplaadi pikkus 38–71 cm, 6,8 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 576 XP ® G AutoTune™ ning ilma AutoTune™ funktsioonita mudel 576 XP ®.

Uu s!

HUSQVARNA 372 XP ® 70,7 cm³, 4,1 kW, juhtplaadi pikkus 38–71 cm, 6,4 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 372 XP ® G.

HUSQVARNA 562 XP ® 59,8 cm³, 3,5 kW, juhtplaadi pikkus 38 – 71 cm, 5,7 kg. RevBoost™, AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 562 XP ® G.

Uu s!

HUSQVARNA 560 XP ® 59,8 cm³, 3,5 kW, juhtplaadi pikkus 33–60 cm, 5,6 kg. RevBoost™, AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 560 XP ® G.

HUSQVARNA 357 XP ® 56,5 cm³, 3,2 kW, juhtplaadi pikkus 33–50 cm, 5,5 kg. Air Injection™ ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 357 XP ® G.

Uu s!

HUSQVARNA 550 XP ® 50,1 cm³, 2,8 kW, juhtplaadi pikkus 33 – 50 cm, 4,9 kg. RevBoost™, AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka mudelid 550 XP ® TrioBrake™, 550 XP ® G ning 550 XP ® G TrioBrake™.

HUSQVARNA 339 XP ® 39 cm³, 1,8 kW, juhtplaadi pikkus 33–45 cm, 4,0 kg. Air Injection™ ja Low Vib.

HUSQVARNA 346 XP ® 50,1 cm³, 2,7 kW, juhtplaadi pikkus 33–50 cm, 5,0 kg. Air Injection™ ja Low Vib. Saadaval ka TrioBrake™ funktsiooniga mudel 346 XP ® TrioBrake™ ja soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 346 XP ® G.

Vaata filmi saest 550 XP ®. Lae alla tasuta QR koodi lugeja oma nutitelefoni ja skaneeri koodi.

KETTSAED

13


Puhtam kettsaag, vähem vibratsiooni.

AIR INJECTION™ Väldib tolmu sattumist mootorisse, pikendab mootori eluiga ja pikendab õhufiltri puhastustsükklit.

Suurem võimsus ja vähem emissioone X-Torq mootoriga. X-Torq mootor on väiksema kütusekulu ning emissioonitasemega, võimaldades töötada mugavamalt ja ergonoomilisemalt. Uutelt kettsaagidelt leiad funktsioone, mis tagavad suurepärase tulemuse vähese vaevaga, nt puhastussüsteem Air Injection™, ohutust suurendav TrioBrake™ süsteem ning vibratsioonisummutussüsteem Low Vib.   Kogu tooteinfo leiate lk 28 – 29.

LOW VIB Low Vib tehnoloogia vähendab vibratsiooni ja muudab sae mugavalt käsitletavaks.

14

KETTSAED


TrioBrake™ töötab turvalisemalt ja on ergonoomilisem ning mugavam. TrioBrake™ võimaldab aktiveerida ketipidurit kas automaatselt inertsi jõul või mehaaniliselt vasaku või parema käega. See aitab töötada ohutumalt, lihtsamalt, tõhusamalt ja ergonoomilisemalt, kurnates vähem töötajat.

HUSQVARNA 570 AUTOTUNE™ 67,9 cm³, 3,6 kW, juhtplaadi pikkus 38–71 cm, 6,8 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka ilma AutoTune™ funktsioonita mudel 570.

HUSQVARNA 365 70,7 cm³, 3,6 kW, juhtplaadi pikkus 38–71 cm, 6,0 kg. Air Injection™ ja Low Vib.

Uu s!

HUSQVARNA 359 59 cm³, 2,9 kW, juhtplaadi pikkus 33–61 cm, 5,5 kg. Air Injection™ ja Low Vib. Saadaval ka soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 359 G.

HUSQVARNA 555 59,8 cm³, 3,1 kW, juhtplaadi pikkus 33–61 cm, 5,6 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib.

Uu s!

HUSQVARNA 545 50,1 cm³, 2,5 kW, juhtplaadi pikkus 33–50 cm, 4,9 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka TrioBrake™ funktsiooniga mudel 545 TrioBrake™.

HUSQVARNA 353 51,7 cm³, 2,4 kW, juhtplaadi pikkus 33–50 cm, 5,0 kg. Air Injection™ ja Low Vib. Saadaval ka TrioBrake™ funktsiooniga mudel 353 TrioBrake™ ning soojendatavate käepidemete ja karburaatoriga mudel 353 G.

KETTSAED

15


See, mida te saega töötamisel kasutate, on oluline. Kiivrid, näokaitsed ja kuulmiskaitsevahendid on saega töötamise korral vältimatud. Meie valikust leiate kõik vajalikud kaitsevahendid.

Pakume laia valikut kaitsekindaid, mille peopesad on nahast ning mõeldud spetsiaalselt kettsaega töötamiseks.

Komplektne tööriistavöö kahe tööriistatasku, tagumise esmaabitasku, tõstekonksu, haaratsi ja mõõdulindiga.

Husqvarna kaitsesaapad on kerged, mugavad ning hoiavad jalad kuivad, kaitstud ja töövalmis iga päev.

16

KETTSAED


Kõik, mida peaksite teadma kettsaega töötamise kohta. Kettsaagide käsiraamatu leiate Husqvarna kodulehelt või kohaliku edasimüüja juurest.

Husqvarna kettsaega töötamisel pidage silmas järgmist. Kuidas valida õige kettsaag? Mõelge, kui sageli ja milleks kavatsete saagi kasutada. Näiteks kui lõikate aeg-ajalt küttepuid ja langetate kodu ümbruses üksikuid puid, võiksite eelistada Husqvarna mudelit 240 e või ­universaalsaagi nagu Husqvarna 435 e. Kuidas õppida kettsaagi õigesti kasutama? Pakume õlisid, mis vastavad töötingimustele ning optimeerivad jõudlust. Koos spetsiaalsete lisanditega tagavad need suurepärase määrimise, kaitsevad kinnikiilumise eest ning hoiavad ­mootori puhtana.

Lõikamistehnikate, tööohutuse ja hoolduse põhitõdesid saate õppida Husqvarna sae kasutusjuhendist ning mitmesugustest õpikutest ja õppefilmidest. Harjutamine teeb meistriks, seepärast soovitame teil osaleda kursustel. Millist kaitsevarustust peaksin kettsaega töötades kasutama? Ärge kasutage kettsaagi, kui teil pole saekaitsega pükse, näokaitset ja kõrvaklappidega kiivrit, saekaitsega saapaid ja kaitsekindaid. Samuti kandke alati kaasas esmaabikarpi ja soovitatavalt ka mobiiltelefoni. Millist kütust peaksin kasutama ning kas tohin kasutada igasugust ketiõli?

Meie ainulaadsete teritustööriistade hulgas on nii teritusmall kui sügavusmall. Koos ümar- ja lameviilidega tagavad need õige viilimisnurga.

Husqvarna kettsaed töötavad bensiini ja kvaliteetse kahetaktilise õli seguga. Kui kasutate Husqvarna kahetaktiõli, mis on mõeldud spetsiaalselt Husqvarna mootoritele, piisab 2 % segust. Jah, võite kasutada igasugust ketiõli eeldusel, et tegemist on kvaliteetse ketiõliga, soovitatavalt biolaguneva õliga. Juhtplaadi ja -keti tööea pikendamiseks soovitab Husqvarna kasutada oma uut taimeõlil põhinevat ketiõli, mis on spetsiaalselt mõeldud Husqvarna kettsaagidele. Millal peaksin ketti teritama? Kas ma võin seda ise teha? Terva kett lõikab läbi puidu ilma igasuguse pingutuseta, jättes järele jämeda saepuru. Rusikareegel on, et ketti tuleb teritada iga kord kui saagi kütust lisate. Võite ketti ise teritada – kõige lihtsam on seda teha Husqvarna terituskomplektiga.

husqvarna.ee Lisateavet saate meie kodulehelt. Võrdlustabelid, videod, meie kogu saevaliku ja kaitserõivastuse ning lisatarvikute loendi leiate meie kodulehelt. Siit leiate ka lisateavet otsustamaks, milline masin sobib Teile kõige paremini.

KETTSAED

17


Vähem heitgaase ja parem juhitavus.

X-TORQ Mootoritehnoloogia, mis vähendab heitgaaside kogust ja kütusekulu.

LIHTNE KÄSITSEMINE Need kett­ saed käivituvad lihtsalt ning on eriti kasutajasõbralikud.

18

KETTSAED

Universaalsed kettsaed igaks elujuhtumiks. Neid kettsaage on lihtne käivitada ning käsitseda, seepärast sobivad need ideaalselt maaomanikele, kes ei kasuta saagi eriti tihti. Tänu X-Torq mootorile on töötamine mugavam ja ökonoomsem, kuna heitgaase eraldub vähem ning kütusekulu on väiksem. Kõik kettsaed on varustatud Low Vib süsteemiga, mis vähendab vibratsiooni ning muudab töö veelgi mugavamaks.   Kogu tooteinfo leiate lk 28 – 31.


Uu s!

Uu s!

HUSQVARNA 465 RANCHER 64,1 cm³, 3,2 kW, juhtplaadi pikkus 38 – 61 cm, 6,0 kg. Air Injection™, X-Torq, AutoTune™ ja Low Vib.

HUSQVARNA 460 RANCHER 64,1 cm³, 3,0 kW, juhtplaadi pikkus 38 – 61 cm, 6,0 kg. Air Injection™, X-Torq, AutoTune™ ja Low Vib.

HUSQVARNA 455 e-SERIES RANCHER 55,5 cm³, 2,4 kW, juhtplaadi pikkus 33–-50 cm, 5,9 kg. Air Injection™, X-Torq, AutoTune™ ja Low Vib. Saadaval ka mudelid 455 e-series TrioBrake™ ning 455 Rancher.

HUSQVARNA 55 53,2 cm³, 2,5 kW, juhtplaadi pikkus 33–50 cm, 5,2 kg. Air Injection™ ja Low Vib.

HUSQVARNA 450 e-SERIES 50,2 cm³, 2,4 kW, juhtplaadi pikkus 33–50 cm, 5,1 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib.

HUSQVARNA 445 e-SERIES 45,7 cm³, 2,1 kW, juhtplaadi pikkus 33 – 50 cm, 5,1 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka TrioBrake™ funktsiooniga mudel 445 e-series TrioBrake™ ning ilma e-seeria funktsioonideta mudel 455.

HUSQVARNA 440 e-SERIES 40,9 cm³, 1,8 kW, juhtplaadi pikkus 33–45 cm, 4,4 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka TrioBrake™ funktsiooniga mudel 440 e-series TrioBrake™.

HUSQVARNA 435 e-SERIES 40,9 cm³, 1,6 kW, juhtplaadi pikkus 33–45 cm, 4,4 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka ilma e-seeria funktsioonideta mudel 435.

e-SERIES E-seeria mudelid on eriti lihtsalt käsitsetavad tänu sellistele omadustele nagu kergkäivitus ja tööriistavaba ketipingutus. Analoogsed mudelid on saadaval ka ilma E-seeria funktsioonideta va 440 e-series.

TÖÖRIISTAVABA KETIPINGUTUS

Keti kiire ja lihtne pingutamine ning juhtplaadi ja keti monteerimine ilma tööriistadeta.

KETGKÄIVITUS

Aitab mootoril käivituda võimalikult kiiresti ja vähese vaevaga.

KETTSAED

19


Kiirem käivitus ja ohutum töö.

SMART START Mootor ja starter on konstrueeritud selliselt, et masin käivitub kiiresti minimaalse pingutusega.

Kerge käivitada, lihtne käsitseda ja ohutu kasutada.  Need kettsaed on suurepärase lõikejõudlusega, lihtsalt käivituvad ning varustatud mitmete funktsioonidega, mis muudavad töötamise mugavamaks ja lihtsamaks. Võimas X-Torq mootor teeb lihtsamad saetööd kergeks, tõhusaks ja mõnusaks, selle heitgaaside eraldus ja kütusekulu on väiksem. Kogu tooteinfo leiate lk 30 – 31.

TRIOBRAKE™ Ketipiduri aktiveeri­

mine toimub automaatselt ning töö on ohutum, lihtsam, tõhusam ning ergonoomilisem.

20

KETTSAED


Õppige oma masinat tundma. Kogu vajaliku teabe leiate Husqvarna kodulehelt või kohaliku edasimüüja juurest. Õige kettsae valimine võib olla keeruline ning selle kasutama õppimine aeganõudev. Aitame teid selles meelsasti ning jagame infot, kuidas töötada ohutumalt, lihtsamalt ja tõhusamalt. Teavet saate nii Husqvarna kodulehelt kui lähimalt edasimüüjalt. Meie aitame teid.

HUSQVARNA 240 e-SERIES 38,2 cm³, 1,5 kW, juhtplaadi pikkus 33–40 cm, 4,7 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka koos TrioBrake™ funktsiooniga mudel 240 e-series TrioBrake™ ning ilma e-seeria funktsioonideta mudel 240.

Uu s!

HUSQVARNA 140 e-SERIES 40,9 cm³, 1,5 kW, juhtplaadi pikkus 36 – 40 cm, 4,6 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka koos TrioBrake™ funktsiooniga mudel 140 e-series TrioBrake™ ning ilma e-seeria funktsioonideta mudel 140.

HUSQVARNA 236 e-SERIES 38,2 cm³, 1,4 kW, juhtplaadi pikkus 33–40 cm, 4,7 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka ilma e-seeria funktsioonideta mudel 236.

Uu s!

HUSQVARNA 135 e-SERIES 40,9 cm³, 1,4 kW, juhtplaadi pikkus 36 – 40 cm, 4,6 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib. Saadaval ka ilma e-seeria funktsioonideta mudel 135.

KETTSAED

21


Ohutu ja ergonoomiline töö.

KINNITUSAAS Muudab sae kinnitamise kanderihmadele mugavamaks.

MUGAVAD KÄEPIDEMED

Ergonoomilised käepidemed, mis muudavad töötamise mugavamaks.

22

KETTSAED

Kerged ja kompaktsed kettsaed, mis ulatuvad kõikjale. Vajalik võimsus kompaktses, kerges ja vastupidavas  kestas võimaldab töötada suure jõudlusega ka kehvades tingimustes ning tagab ligipääsu kaugemategi oksteni. Low Vib vibratsioonisummutussüsteem aitab töötada ohutult ja hoida tasakaalu, tänu Air Injection™ puhastussüsteemile pikeneb õhufiltri puhastustsükkel. Need masinad on loodud vastavalt professionaalsete arboristide vajadustele.   Kogu tooteinfo leiate lk 30 – 31.


Ohutum töö koos meie lisatarvikutega.

KIIVER ARBORISTILE Kerge kiiver ainulaadse rihmade reguleerimise süsteemiga, mis tagab kiivri ideaalse tasakaalu ja stabiilsuse.

TECHLITE™ SAELATT 20 % kergem ja 25 % jäigem kui tavaline lamineeritud saelatt. See paindub vähem ja on kergem, mistõttu kettsae tasakaal on parem.

ELASTNE TURVARIHM Kasutatakse koos konksuga kettsae vöörihmale kinnitamiseks.

Lisateavet saate lk 186

Uu s!

HUSQVARNA T540 XP ® 37,7 cm³, 1,8 kW, juhtplaadi pikkus 30– 40 cm, 3,7 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ja Low Vib.

HUSQVARNA 338 XP ® T 39 cm³, 1,7 kW, juhtplaadi pikkus 30– 40 cm, 3,5 kg. Air Injection™ ja Low Vib.

HUSQVARNA T435 35,2 cm³, 1,5 kW, juhtplaadi pikkus 30–35 cm, 3,4 kg. Air Injection™, X-Torq ja Low Vib.

HUSQVARNA T425 25,4 cm³, 0,96 kW, juhtplaadi pikkus 25 cm, 3,0 kg.

KETTSAED

23


Vähem vaeva.

TELESKOOPVÕLL Teleskoopvõlliga

saab kiiresti reguleerida sae pikkust.

Vaiksed elektrisaed sobivad ideaalselt kergemateks töödeks. Selle, mis võimsuses puudu jääb, kompenseerib mugavus. Need elektrisaed on vaiksed ja emissioonivabad ning sobivad kergemateks lõike- ja puutöödeks. Pöördemoment, võimsus ja jõudlus on jätkuvalt head, kuid paindlikkus suurem. Saage on väga lihtne kasutada, lõikamise ajal parandab juhitavust elektrooniline SoftStart™.

LIHTSALT KÄSITSETAV Mootor asetseb pikuti, muutes sae korpuse ­õhemaks ja lihtsamini käsitsetavaks.

24

KETTSAED


Ergonoomilised kõrglõikurid, mis saavad hakkama ka kõige keerulisema ülesandega. Tihedate puude harvendamist tuleb sageli teha ebaloomulikus asendis, mis võib kehale kahju teha. Meie professionaalidele mõeldud kõrglõikurid väldivad halvas asendis töötamist ning annavad võimaluse saavutada kvaliteetseid tulemusi. Saevõlli saab eemaldada, saed on kerged, hea tasakaalu ja tagaosas asetseva hea kiirendusega mootoriga.

327P5X

327P4

327PT5S

24,5 0,9 86 105 3,4 / 1,9 6,4 ―

24,5 0,9 95 105 2,9 / 2,8 6,1 ―

24,5 0,9 92 105 2,7 / 6,4 7,1 366

― • • • • • • • • •

― • ― • • ― • • • ―

• ― • • • ― ― • • •

TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³ Võimsus, kW * Müratase dB(A) ** Müraemissioon, L WA dB(A) Vibratsioonitase (a hv , eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² *** Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg Pikkus, pikendatult ja ilma lõikevarustuseta, cm OMADUSED Teleskooptoru Smart Start Tagalöögi kaitse Automaatselt tagastuv seiskamislüliti Kütusepump Kaheosaline võll Inertsi tasakaalustamisratas Ketipinguti Keti määrimine Balance Flex™

= Saadaval  = Lisavarustus  ― = Pole saadaval  * Lisateave mootori nominaalvõimsuse kohta lk 26.  ** Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav müratase müratasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  *** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230.

321 Electric

317 Electric

230 2000 4,4 5,4 4,4 3 / 8" 35 – 40 / 14 – 16

230 1700 4,4 5,4 4,4 3 / 8" 35 – 40 / 14 – 16

• • • •

― • ― •

TEHNILISED ANDMED Pinge,V Võimsus, W Vibratsioonitase (a hv ,eq) eesmises käepidemes, m /s² * Vibratsioonitase (a hv ,eq) tagumises käepidemes, m /s² * Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg Ketisamm Soovituslik juhtplaadi pikkus, min – max, cm / tolli OMADUSED Elektrooniline SoftStart™ Inertsi mõjul rakenduv ketipidur Ülekoormuskaitse Aken õlitaseme jälgimiseks

= Saadaval  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline hajumine (standardhälve) on 1 m /s².  Terminid lk 230.

KETTSAED

25


TOOTEINFO – KETTSAED

3120 XP ®

395 XP ®

395 XP ® G

390 XP ®

390 XP ® G

576 XP ®

576 XP ® G

576 XP ® AutoTune™

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

73,5

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Täisajaga metsahooldustöö Osalise ajaga metsahooldustöö Maaomanikule erinevate tööde tegemiseks Harv kasutamine / küttepuud TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³

118,8

93,6

93,6

87,9

87,9

73,5

73,5

Võimsus, kW

6,2

4,9

4,9

4,8

4,8

4,2

4,2

4,2

Müratase dB(A) *

101

102

102

105,5

107,5

105

105

105

Müraemissioon, L WA dB(A) Vibratsioonitase (a hv ,  eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² ** Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg Ketisamm Soovituslik juhtplaadi pikkus, min – max, cm / tolli

116

115

115

119

118

116

116

116

7,7 / 10,6

6,4 / 10,2

6,4 / 10,2

5,8 / 7

5,8 / 7

2,9 / 3,6

2,9 / 3,6

2,9 / 3,6

10,4

7,9

8,1

7,1

7,2

6,6

6,8

6,8

.404" 60 – 105 / 24 – 42

3 / 8" 45 – 90 / 18 – 36

3 / 8" 45 – 90 / 18 – 36

3 / 8" 45 – 71 / 18 – 28

3 / 8" 45 – 71 / 18 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

OMADUSED •

AutoTune™

TrioBrake™

Air Injection™

X-Torq

RevBoost™

Low Vib

Smart Start

Magneesiumkarter

Kütusepump

Kombineeritud õhuklapp /seiskamislüliti

Lukustiga plaadimutrid

Nähtav kütusetase

Küljele paigaldatud ketipinguti

Tööriistavaba ketipingutus

Soojendusega käepidemed

Soojendusega karburaator

Kinnitusaas horisontaalköiele

Inertsi jõul rakenduv ketipidur

Kiirkinnitusega õhufiltri kate Kiirkinnitusega silindrikate Kiirkinnitusega õhufilter

Reguleeritav õlipump

= Saadaval  = Lisavarustus  ― = Pole saadaval  *Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  *** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsust kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine netoväljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

26

KETTSAED


576 XP ® G Auto Tune™

●●●

372 XP ® 372 XP® G 562 XP ® 562 XP® G

●●●

●●●

●●●

●●●

560 XP ®

560 XP ® G

357 XP ®

357 XP ® G 550 XP ® 550 XP® G

346 XP ® 346 XP® G 339 XP ®

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●● ●

73,5

70,7

70,7

59,8

59,8

59,8

59,8

56,5

56,5

50,1

50,1

50,1

50,1

39

4,2

4,1

4,1

3,5

3,5

3,5

3,5

3,2

3,2

2,8

2,8

2,7

2,7

1,8

105

108

108

106

106

106

106

101

101

106

106

106

106

99

116

119

119

118

118

118

118

114

114

116

116

114

114

112

2,9 / 3,6

4 / 5,4

4 / 5,4

2,7 / 3,2

2,7 / 3,2

2,7 / 3,2

2,7 / 3,2

3,9 / 4,2

3,9 / 4,2

2,8 / 3,7

2,8 / 3,7

2,4 / 3,6

2,4 / 3,6

4,3 / 5,1

7,0

6,4

6,6

5,7

5,9

5,6

5,8

5,5

5,6

4,9

5,1

5,0

5,1

4,0

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" / 3 / 8" .325" / 3 / 8" .325" / 3 / 8" .325" / 3 / 8" 33 – 60 / 33 – 60 / 33 – 50 / 33 – 50 / 13 – 24 13 – 24 13 – 20 13 – 20

KETTSAED

27


TOOTEINFO – KETTSAED

570 Auto Tune™

570

365

359

359 G

555

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Täisajaga metsahooldustöö

●●

●●

●●

●●

●●

●●

Osalise ajaga metsahooldustöö

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Maaomanikule erinevate tööde tegemiseks

●●

●●

●●

Harv kasutamine / küttepuud TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³

67,9

67,9

70,7

59

59

Võimsus, kW

3,6

3,6

3,6

2,9

2,9

3,1

Müratase dB(A) *

107

107

102,5

101

100

106

Müraemissioon, L WA dB(A) Vibratsioonitase (a hv ,  eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² ** Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg Ketisamm Soovituslik juhtplaadi pikkus, min – max, cm / tolli

59,8

115

115

112

114

112

118

3,2 / 3,4

3,2 / 3,4

3,6 / 3,5

3,9 / 4,2

3,9 / 4,2

2,7 / 3,2

6,8

6,6

6,4

5,5

5,6

5,6

3 / 8"

3 / 8"

3 / 8"

.325" / 3 / 8"

.325" / 3 / 8"

.325" / 3 / 8"

38 – 71 / 15 – 28

38 – 71 / 15 – 28

38 – 71 / 15 – 28

33 – 61 / 13 – 24

33 – 61 / 13 – 24

33 – 61 / 13 – 24

OMADUSED Inertsi jõul rakenduv ketipidur

AutoTune™

TrioBrake™

Air Injection™

X-Torq

Low Vib

Smart Start

Magneesiumkarter

Kiirkinnitusega silindrikate

Kiirkinnitusega õhufilter

Lukustiga plaadimutrid

Nähtav kütusetase

Reguleeritav õlipump

Küljele paigaldatud ketipinguti

RevBoost™

Kütusepump Kombineeritud õhuklapp /seiskamislüliti Kiirkinnitusega õhufiltri kate

Tööriistavaba ketipingutus Soojendusega käepidemed

Soojendusega karburaator

= Saadaval  = Lisavarustus  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  *** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsust kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine netoväljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

28

KETTSAED


545

353

353 G

465 Rancher

460 Rancher

455 e-series Rancher

455 Rancher

55

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

50,1

51,7

51,7

64,1

64,1

55,5

55,5

53,2

2,5

2,4

2,4

3,2

3,0

2,4

2,4

2,5

106

102

102

N / A

N / A

N / A

N / A

98

116

113

115

N / A

N / A

N / A

N / A

111

2,8 / 3,7

3,1 / 3,2

3,1 / 3,2

N / A

N / A

N / A

N / A

4,9 / 7,2

4,9

5,0

5,1

6,0

6,0

5,9

5,9

5,2

.325"

.325"

.325"

3 / 8

3 / 8

.325 / 3 / 8

.325 / 3 / 8

.325" / 3 / 8"

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

38 – 61 / 15 – 24

38 – 61 / 15 – 24

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

KETTSAED

29


TOOTEINFO – KETTSAED

450 e-series 445 e-series

445

440 e-series 435 e-series

435

240 e-series

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Täisajaga metsahooldustöö Osalise ajaga metsahooldustöö

●●

●●

●●

Maaomanikule erinevate tööde tegemiseks

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Harv kasutamine / küttepuud

●●

●●

●●

●●●

TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³

50,2

45,7

45,7

40,9

40,9

40,9

Võimsus, kW

2,4

2,1

2,1

1,8

1,6

1,6

1,5

103,5

103,3

103,3

102

102

102

100,7

Müratase dB(A) * Müraemissioon, L WA dB(A) Vibratsioonitase (a hv ,  eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² ** Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg Ketisamm Soovituslik juhtplaadi pikkus, min – max, cm / tolli

38,2

115

114

114

114

114

114

113

2,3 / 2,7

1,9 / 2,6

1,9 / 2,6

2,5 / 3,2

2,5 / 3,2

2,5 / 3,2

2,1 / 2,7

5,1

5,1

4,9

4,4

4,4

4,2

4,7

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" / 3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

OMADUSED •

AutoTune™

TrioBrake™

Inertsi jõul rakenduv ketipidur

Air Injection™

X-Torq

Low Vib

Smart Start

Kütusepump

Kombineeritud õhuklapp /seiskamislüliti

Kiirkinnitusega silindrikate

Kiirkinnitusega õhufilter

RevBoost™

Magneesiumkarter

Kiirkinnitusega õhufiltri kate

Lukustiga plaadimutrid Nähtav kütusetase Reguleeritav õlipump

Küljele paigaldatud ketipinguti

Tööriistavaba ketipingutus

Soojendusega käepidemed

Soojendusega karburaator

Kinnitusaas horisontaalköiele

= Saadaval  = Lisavarustus  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  *** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsust kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine netoväljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

30

KETTSAED


240

236 e-series

236

140 e-series

140

135 e-series

135

T540 XP ®

338 XP ® T

T435

T425

●●● ●●

●●●

●●

●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

38,2

38,2

38,2

40,9

40,9

40,9

40,9

37,7

39

35,2

25,4

1,5

1,4

1,4

1,5

1,5

1,4

1,4

1,8

1,7

1,5

0,96

100,7

100,7

100,7

102

102

102

102

104

100

103

95,7

113

113

113

114

114

114

114

116

112

114

110

2,1 / 2,7

2,1 / 2,7

2,1 / 2,7

3,9 / 3,8

3,9 / 3,8

2,5 / 3,2

2,5 / 3,2

3,1 / 3,2

3 / 3,5

4,1 / 3,9

3,4 / 3,3

4,7

4,7

4,7

4,6

4,4

4,6

4,4

3,7

3,5

3,4

3,0

.325" / 3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 30 – 40 / 12 – 16

3 / 8" 30 – 40 / 12 – 16

3 / 8" LP / 3 / 8" 30 – 35 / 12 – 14

1 / 4" / 3 / 8" 25 / 10

― ―

KETTSAED

31


Ketaslõikurid, mis ühendavad võimsuse täpsusega. Husqvarna tootevalikusse kuuluvad nii bensiinimootoriga lõikurid kui kaks elektrilõikurit, mis on turul saadaolevatest võimsaimad. Tänu pidevale arendustööle on meie lõikurid väga täpsed, tõhusad ja võimsad ning tänu sellele oleme käsiketaslõikurite osas tõusnud turuliidriks. Järgnevalt aitame teil leida just teie vajadustele sobiva lõikuri.

ERGONOOMIA

X-TORQ

DEX

Kerged, kompaktsed ning optimaalse käepidemete asetusega lõikurid, lisaks silmapaistev vibratsioonisummutussüsteem. Kõik koos muudavad lõikuri käsitsemise lihtsamaks ning väsitavad pikkadel tööperioodidel vähem.

X-Torq tehnoloogia vähendab kahjulike heitgaaside emissioon kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Töötamine on mugavam ja ökonoomsem.

Meie tolmueemaldussüsteem DEX koosneb mitmest tolmu vähendavast süsteemist. Paljud Husqvarna masinad on varustatud nutika vett säästva märglõikamiskomplektiga, mis seob tõhusalt tolmu. Kuivlõikamiseks on K 3000 Vac mudel varustatud kasutajasõbraliku ­tolmuimeja liitmikuga.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval.

32

KETASLÕIKURID


DURASTARTER™ Patenteeritud tolmutihendiga starter koos tagasitõmbevedru ja plokiratta laagriga. Tänu sellele on starter praktiliselt hooldusvaba, suurendades meie lõikuri töökindlust veelgi.

ACTIVE AIR FILTRATION™ ÕHUFILTRISÜSTEEMI UUS PÕLVKOND Active air filtrationTM tagab pikemad hooldusintervallid ja vähem kuluva mootori – ka rasketes oludes.

SMARTCARB™ Sisseehitatud automaatne filtrikompenseerija säilitab hea võimuse ja vähendab kütusekulu. See tagab tõhusama ja säästlikuma töö.

KETASLÕIKURID

33


Bensiiniga või elektriga?

BENSIINIMOOTORIGA Juhtmeta ning tänu sellele väga paindlike kasutusvõimalustega. Võimsad seadmed sobivad ideaalselt raskemateks lõiketöödeks.

ELEKTRILINE Pole otseseid heitgaase ning tänu sellele sobib ideaalselt siseruumides kasutamiseks. Ergonoomne, mitmekülgne ja keskkonnasõbralik.

34

KETASLÕIKURID

Ketaslõikurid, millega saate mugavalt ja vaevata lõigata igasugust materjali. Meie bensiinimootoriga ketaslõikurid on tuntud oma võimsate ja kütusesäästlike X-Torq mootorite ja suurepärase vibratsioonisummutuse poolest. Ideaalne äärekivide märg- kui ka kuivlõikamiseks ning ehitustöödel betooni, müüride, asfaldi ja metalli lõikamiseks.   Meie elektrilised ketaslõikurid on saadaval nii kuivkui märglõikuritena; K 3000 Wet vähendab lõikamise ajal veekasutust ja setet ning K 3000 Vac võimaldab kuivlõikamist minimaalse tolmuga. Mõlemad on varustatud Elgard™ ülekoormuskaitse ning Electronic SoftStart™ funktsiooniga, mis tagavad lihtsa ja sujuva käivitamise.


HUSQVARNA K 1260 Bensiinimootor, ketta läbimõõt 350 / 400 mm, 119 cm³, 5,8 kW, 13,7 / 14,4 kg, lõikesügavus 125 / 145 mm, uus Active Air Filtration™, SmartCarb™ ja EasyStart.

HUSQVARNA K 970 Bensiinimootor, ketta läbimõõt 300 / 350 / 400 mm, 94 cm³, 4,8 kW, 10,6 / 11,0 / 11,8 kg, lõikesügavus 100 / 125 / 145 mm, X-Torq, uus Active Air Filtration™, SmartCarb™, Airpurge ja EasyStart.

Uu s!

HUSQVARNA K 760 Bensiinimootor, ketta läbimõõt 300 / 350 mm, 74 cm³, 3,7 kW, 9,7 / 9,9 kg, lõikesügavus 100 / 125 mm, X-Torq, uus Active Air Filtration™, SmartCarb™, Airpurge ja EasyStart.

HUSQVARNA K 3000 WET Elektriline, ketta läbimõõt 350 mm, 230 /120 /110 V, 2700 /1800 / 2200 W, 8,5 kg, lõikesügavus 125 mm, Elgard™ ja SoftStart™. Lisavarustusena Vac-seade.

husqvarna.ee Loe lisa meie toodete kohta ja leia lähim edasimüüja.

HUSQVARNA K 3000 VAC Elektriline, ketta läbimõõt 350 mm, 230 /120 /110 V, 2700 /1800 / 2200 W, 7,9 (sh tolmuimemisseade), Vac-seade, 1,0 kg, lõikesügavus 119 mm, Elgard™ ja SoftStart™.

Esmaklassiline tolmukogumine Vac-seadmega. Vac-seade on osa DEX (Dust Extinguisher System) süsteemist. Ületamatu tolmukogumisfunktsioon, mis võimaldab lõigata ilma veeta. Saate hõlpsalt lülituda tavaliselt lõikemeetodilt tolmuimejaga lõikemeetodile.

Lihtne paigaldada:

Esmalt libistage Vac-seade terakaitse taga asetsevatele soontele.

Veenduge, et lukustusklamber oleks tõstetud terakaitse peal. Tõstke klamber üles ja suruge terakaitsele.

Ühendage imamisvoolik Vac-seadmega ning seade on kasutusvalmis. Nüüd saate lõikamiseks kasutada Vac-seadet.

KETASLÕIKURID

35


Lisatarvikud, mis aitavad teil säilitada kontrolli kõigi lõiketööde üle.

HUSQVARNA KV 760 Kompaktne lõikamiskäru Husqvarna K 760-le. Tänu sellele on sirgete ja kõverate joonte lõikamine ning seinte ning äärekivide äärest lõikamine lihtne. Kompaktset ja kokkupandavat käru on lihtne transportida.

TRANSPORDIKASTID Sobivad nii seadmete kaitsmiseks kui eri seadmete ­jälgimiseks töökohtade vahel ringi liikudes. Valmistatud vineerist, metallist tugevdused servades ja nurkades.

HUSQVARNA DC 1400 Tõhus ja kompaktne ühefaasiline tolmukoguja. K 3000 Vac ja DC 1400 moodustavad ideaalse kombinatsiooni kuivlõikamiseks, kui vajatakse lihtsalt transporditavat seadet.

HUSQVARNA WT 15 Kompaktne ja lihtsalt kasutatav elektripumbaga varustatud veepaak. Maht 15 liitrit, võimaldab katkestusteta lõigata 45 minutit järjest. Akutoitega 18,5 V Gardena Li-Ion akusüsteem.

SURVEGA VEEPAAK Mahutab 15 liitrit, kaasa 3-meetrine masina märglõikamiskomplektiga ühendatud voolik. VEEVOOLIK 9-meetrine kiirkinnitusega voolik.

MOOTORIKOMPLEKT Koosneb komplektsest väntvõlli, kolvi ja silindriga karterist. Kasulik ootamatute remonttööde korral.

MUGAVA DOSEERIMISPUDELIGA KAHETAKTIÕLI Vastab JASO / ISO-Global EGD standarditele. 2 cl doos segamiseks ühe liitri bensiiniga. Õige õlisegu kiiremini ja lihtsamalt.

TILGALUKUGA KÜTUSEKANISTER Muudab tankimise mugavaks. Valmistatud tugevast plastmassist, maht 6 liitrit. Vastab UN nõuetele.

HUSQVARNA KV 970 / 1260 Kompaktne lõikamiskäru Husqvarna K 970-le ja K 1260-le. Tänu sellele on sirgete ja kõverate joonte lõikamine ning seinte ning äärekivide äärest lõikamine lihtne. Kompaktset ja kokkupandavat käru on lihtne transportida.

Uu s!

36

KETASLÕIKURID


Lõikekettad kõikvõimalike lõiketööde jaoks.

Diagrip™ tagab teemantite optimaalse jaotumise ning hoiab neid kauem segmendis. Tulemuseks on suurepäraste lõikeomadustega vastupidavad ning sujuvalt ja kiiresti lõikavad terad.

Lõikeketta omadused määrab selle kasutusotstarve, lõigatav materjal ja masin, millega seda kasutatakse. Maksimaalse tõhususe ja kulutõhususe huvides peaksite valima lõikeketta, mille omadused sobivad plaanitava tööga. Husqvarna Diagrip™ seeriasse kuuluvad meie parima jõudlusega teemantkettad, mis on mõeldud profikasutajatele tõhusaks ja pidevaks kasutamiseks. Husqvarna MT seeriasse kuuluvad hea jõudlusega lõikekettad, mis on mõeldud harvemaks lõikamiseks.

„Easy-fit“ silinder puurava suurendamiseks. Eemaldage silinder ning 20 mm avast saab 25,4 mm ava.

HUSQVARNA S 1235 DIAGRIP™ Lõikeketas kivi ja kõvade materjalide lõikamiseks, uuenduslik kolm ühes segmendidisain, suur kiirus, vähe vibratsiooni, Diagrip™ ja „Easy-fit“. Diameetriga 300, 350 ja 400 mm.

HUSQVARNA MT 15 + Lõikeketas kõvade materjalide lõikamiseks. Tõhus lõikamine mõistliku hinnaga, sobib suurepäraselt harvaks kasutamiseks. Diameetriga 300, 350 ja 400 mm.

HUSQVARNA S 1265 DIAGRIP™ Lõikeketas tavalise ja abrasiivse ehitusmaterjali lõikamiseks, kaks ühes segmendidisain, suur kiirus, vähe vibratsiooni, Diagrip™ ja „Easy-fit“. Diameetriga 300, 350 ja 400 mm.

HUSQVARNA MT 65 Lõikeketas tavaliste ja abrasiivsete ehitusmaterjalide lõikamiseks, tänu spetsiaalsetele segmentidele on võimalik ja servasid lihvida. Hea jõudlus mõistliku hinna eest, mõeldud harvaks kasutamiseks. Diameetriga 300, 350 ja 400 mm.

HUSQVARNA S 1285 DIAGRIP™ Lõikeketas asfaldi lõikamiseks, spetsiaalsed kaitsesegmendid altlõikamiseks, suur kiirus, vähe vibratsiooni, Diagrip™ ja „Easy-fit“. Diameetriga 300, 350 ja 400 mm.

HUSQVARNA MT 85 + Lõikeketas asfaldi lõikamiseks, spetsiaalsed kaitsesegmendid altlõikamiseks, tõhus lõikamine mõistliku hinnaga, sobib suurepäraselt harvaks kasutamiseks. Diameetriga 300, 350 ja 400 mm.

S 1235

S 1265

S 1285

MT 15 +

MT 65

MT 85 +

LÕIGATAV MATERJAL Graniit

Marmor

Kõva betoon

Raudbetoon

Tellis

Katusekivi

Abrasiivne materjal

Asfalt

Sepistatud raud

● = Optimaalne  ● = Hea  ● = Rahuldav  – = Ei soovita

KETASLÕIKURID

37


Suurem lõikamiskiirus, silmapaistev ergonoomia ja maksimaalne võimsus. Täistööajaga metsatöödel vajatakse varustust, mis oleks parim nii võimsuselt, jõudluselt, ergonoomialt kui ohutuselt. Husqvarna professionaalsed võsalõikurid muudavad teie töö nii lihtsaks kui võimalik ning töötavad võimsalt, kuid paindlikult.

38

VÕSALÕIKURID


VÕSALÕIKURID

39


AVASTA UUS TASE VÕSALÕIKURITE ARENGUS

Pöidlaga vajutatav gaasihoob

Käepidemete soojendus

Reguleeritav käepide

Nurga all asetsev reduktor

Kompaktne ülekanne Low Vib

BALANCE XT™ RIHMAD

KAALU ÜHTLANE JAOTUMINE

X-TORQ

Uued Balance XT™ kanderihmad on varustatud funktsioonidega, mis muudavad töötamise mugavamaks. Laiad polsterdatud ja kehale liibuvad rihmad muudavad kanderihmade kandmise mugavaks ning vähendavad survet ülakehale ja õlgadele.

Kanderihmad ja vedrustusraam tagavad kaalu ühtlase jaotumise.

X-Torq tehnoloogia vähendab kahjulike heitgaaside emissiooni kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Töötamine on mugavam ja ökonoomsem.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

40

VÕSALÕIKURID


Mugavad rihmad Elastne kumminöör Eemaldatav võll Automaatne ketiõlitus

Reguleeritav pöörlev aas kanderihmade kinnituskonksule Reguleeritav esikäepide Kaalu ühtlane jaotumine

Smart Start

Kütusepump

X-Torq

NURGA ALL ASETSEV REDUKTOR Tänu nurga all asetsevale reduktorile on puude lõikamine lihtsam. Tänu tera kaldele langevad puud õiges suunas.

LOW VIB

KOMMERTSKLASS

Mootorid on varustatud väga tõhuste vibratsioonisummutajatega, mis vähendavad vibratsiooni, säästes kasutaja käsi, ning võimaldavad ka pikemates vahetustes mugavalt töötada.

Meie võsalõikurid on loodud rasketes tingimustes täistööajaga töötamiseks. Meie masinatelt võite eeldada professionaalset võimsust ja jõudlust.

VÕSALÕIKURID

41


Võimas ja hästi käsitsetav.

OPTIMAALNE JÕUÜLEKANNE

Jõuülekanne tagab profitasemel jõudluse ning on loodud raskete metsatööde jaoks.

KÄEPIDEME SOOJENDUS

Termostaadiga juhitavad soojendusega käepidemed sobivad kasutamiseks külmas ja niiskes kliimas.

42

VÕSALÕIKURID

Võimas, kiire ja tõhus võsalõikur. Võimsad ja hästi tasakaalustatud võsalõikurid on loodud raskete, pikkade ja keeruliste metsatööde jaoks. Mootor on loodud maksimaalse võimsuse, ent madala vibratsioonitaseme ja väiksema kütusekuluga töötamiseks. Jõuülekanded on loodud spetsiaalselt metsatööriistadele, et tööjõudlus oleks maksimaalne. Kõik funktsioonid kokku annavad tugeva ja lihtsalt käsitsetava võsalõikuri, mis muudavad ka raskeima töö lihtsaks. Kogu tooteinfo leiate lk 44.


Lisateave masinaga kaasasolevate kanderihmade kohta lk 44.

Ergonoomilised Husqvarna kanderihmad jaotavad koormuse ühtlaselt ja aitavad teil õiget asendit säilitada. Kanderihmad parandavad tööliigutusi ning võimaldavad teha tööd mugavamalt, vähendades koormust kehale. Seepärast kulutab Husqvarna aega kanderihmade uurimisele ja arendamisele, et saaksite oma masinast maksimumi võtta. Masina õigest kasutamisest oleneb, kuidas seda on võimalik käsitseda ning millised on töötulemused. Meie ergonoomiliselt disainitud kanderihmad jagavad masina raskuse nii, et tasakaal oleks maksimaalne. Nii tundub masin kergem, paremini juhitav ja töö vähem väsitav. Lisateavet saate lk 200

HUSQVARNA 555FXT 53,3 cm³, 2,8 kW, 9,1 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja soojendusega käepidemed.

HUSQVARNA 555FX 53,3 cm³, 2,8 kW, 8,9 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

HUSQVARNA 545FXT 45,7 cm³, 2,2 kW, 8,3 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja soojendusega käepidemed.

HUSQVARNA 545FX 45,7 cm³, 2,2 kW, 8,1 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

Ainulaadsed ergonoomialahendused, mis on mõeldud raske metsatöö tegemiseks. Erakordselt lihtsalt käsitsetav ning suure jõudluse ja unikaalsete ergonoomialahendustega võsalõikur täistööajaga töötamiseks.

HUSQVARNA 535FBX 34,6 cm³, 1,6 kW, 12,2 kg. 325", X-Torq mootor, Low Vib, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, kaheosaline võll ja elastne kumminöör.

VÕSALÕIKURID

43


TOOTEINFO – VÕSALÕIKURID

555FXT

555FX

545FXT

545FX

535FBX

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Silindri töömaht, cm³

53,3

53,3

45,7

45,7

34,6

Võimsus, kW

2,8

2,8

2,2

2,2

1,6

Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg

9,1

8,9

8,3

8,1

12,2 0,6

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Täisajaga võsa- ja metsahooldus Täisajaga rohulõikamine Osalise ajaga võsa- ja rohulõikamine Majaomanikule harvaks murutrimmimiseks TEHNILISED ANDMED

Kütusepaagi maht, liitrid

1,1

1,1

0,9

0,9

Müratase dB(A) *

103

103

100

100

94

Müraemissioon, L WA dB(A)

117

117

116

116

111

2,1 / 2,3

2,1 / 2,3

2,9 / 3,3

2,9 / 3,3

1,8 / 1,2

Vibratsioonitase (a hv , eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² ** OMADUSED X-Torq mootor

Low Vib

Smart Start

Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

Kütusepump

Reguleeritav käepide

Käepidemete soojendamine

( • ) / ( • ) / •

( • ) / ( • ) / •

( • ) / ( • ) / •

( • ) / ( • ) / •

. 325 13" Pixel

Kaheosaline võll Võsalõikuri reduktor Elastne kumminöör KANDERIHMAD Balance XT™ LÕIKESEADMED

= Saadaval  ( ) = Lisatarvikud  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav müratase müratasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  ** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

44

VÕSALÕIKURID


Tõhusam, mugavam ja ohutum töö Husqvarna lisatarvikutega. Õiged lisatarvikud, kaitsevahendid ja -riietus teevad töötamise ohutumaks ja tõhusamaks. Husqvarna võsa- ja rohulõikurite ning trimmerite lisatarvikute hulgast leiate kõik vajaliku oma heaolu, töötingimuste ning jõudluse parandamiseks.

Kombikanistril on ainulaadne disain ning see mahutab kuus liitrit bensiini ja 2,5 liitrit õli. Kütusekanistril on tõhus ülevoolukaitse.

Aitame teil iga töö jaoks õige masina valida.

ROHUTRIMMER Muruservade trimmimine, muru niitmine raskesti ligipääsetavates kohtades.

ROHULÕIKUR Rohulõikuriga saate

lõigata kõrgemat rohtu ning puitunud heintaimi. Kui peate lõikama peale kõrgema rohu ka võsa, siis valige kombineeritud rohu- ja võsalõikur.

VÕSALÕIKUR Professionaalsed masinad professionaalseks metsatööks. Need tugevad ja võimsad masinad on mõeldud raske metsatöö tegemiseks.

husqvarna.ee Lisateavet saate meie kodulehelt. Võrdlustabelid, videod, Husqvarna võsalõikurite ja trimmerite kodulehed, kaitseriietuse ning lisatarvikute loendi leiate meie veebilehelt. Siit leiate ka lisateavet otsustamaks, milline masin sobib Teile kõige paremini.

LISATARVIKUD

45


Kvaliteetne tulemus tingimustest sõltumata. Sobiva masina leidmine võib olla keeruline. Valiku lihtsustamiseks oleme oma rohulõikurid ja trimmerid jaganud viide kategooriasse, nii saad valida täpselt sellise masina, mis vastab sinu vajadustele. Meie rohulõikurid ja trimmerid on võimsad ent kerged, ergonoomilised ja lihtsad kasutada ning tagavad, et tulemus oleks selline, mille üle võib uhkust tunda.

46

ROHULÕIKURID / TRIMMERID


ROHULÕIKURID / TRIMMERID

47


AVASTA UUS TASE ROHULÕIKURITE JA TRIMMERITE ARENGUS

Reguleeritav aas kanderihmade kinnituskonksule Reguleeritav käepide

Kombineeritud kaitse

Kõrge pöördemomendiga reduktor Kõrgel asetsev käepide

Low Vib

ERGONOOMIKA

SMART START

X-TORQ

Käepidemed on reguleeritavad ja vibratsioonisummutusega. Kaasas on kanderihmad, mis muudavad töötamise mugavamaks.

Mootor ja starter on konstrueeritud selliselt, et masin käivitub kiiresti minimaalse pingutusega.

X-Torq tehnoloogia vähendab kahjulike heitgaaside emissiooni kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Töötamine on mugavam ja ökonoomsem.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

48

ROHULÕIKURID / TRIMMERID


Tap ’n Go trimmeripea

Ühe liigutusega paigaldatavad lisatarvikud

Poolitatav võll Libisemisvastased käepidemed

Smart Start

X-Torq

BALANCE XT™ RIHMAD

LOW VIB

KOMMERTSKLASS

Uued Balance XT™ kanderihmad on varustatud funktsioonidega, mis muudavad töötamise mugavamaks. Laiad polsterdatud ja kehale liibuvad rihmad muudavad kanderihmade kandmise mugavaks ning vähendavad survet ülakehale ja õlgadele.

Mootorid on varustatud väga tõhuste vibratsioonisummutajatega, mis vähendavad vibratsiooni, säästes kasutaja käsi, ning võimaldavad mugavalt ka pikemalt töötada.

Kõiki Husqvarna rohulõikureid ühendab see, et tegemist on võimsate masinatega, mis peavad vastu pidama aastatepikkusele raskele tööle.

ROHULÕIKURID / TRIMMERID

49


Võimsus ei pea tingimata tähendama suurt vibratsiooni.

KÕRGEL ASETSEV KÄEPIDE

Muudab kallakutel töötamise mugavamaks, käepide ei takista liikumist.

LOW VIB Tõhusad vibratsioonisummutajad vähendavad vibratsiooni, säästes kasutaja ning võimaldavad mugavamalt töötada.

50

ROHULÕIKURID

Rohulõikurite disainimisel on silmas peetud ergonoomilist tööasendit. Erinevad tööd eeldavad erinevat jõuülekannet. Need rohulõikurid on esmaklassilise ergonoomiaga ning ülimalt mugavad. Sobivad ideaalselt osalise- või täistööajaga tööks. Masinad on loodud vastu pidama aastatepikkusele raskele tööle. Mootorid on võimsad ning optimaalse kalde ja vibratsioonisummutusega käepidemed tagavad tõhusa töö igas olukorras. Kogu tooteinfo leiate lk 60 – 63.


HUSQVARNA 555RXT 53,3 cm³, 2,8 kW, 9,2 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide ja kõrgel asetsev käepide.

HUSQVARNA 545RXT 45,7 cm³, 2,1 kW, 8,2 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide ja kõrgel asetsev käepide.

HUSQVARNA 545RX 45,7 cm³, 2,1 kW, 8,4 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kõrgel asetsev käepide ja kombikaitse.

HUSQVARNA 535RXT 34,6 cm³, 1,6 kW, 6,2 kg. X-Torq mootor, Low Vib, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kõrgel asetsev käepide ja kombikaitse.

HUSQVARNA 535RX 34,6 cm³, 1,6 kW, 6,1 kg. X-Torq mootor, Low Vib, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kõrgel asetsev käepide ja kombikaitse.

HUSQVARNA 327RDX 24,5 cm³, 0,9 kW, 5,6 kg. Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kõrgel asetsev käepide, kombikaitse ja poolitatav võll.

HUSQVARNA 327RX 24,5 cm³, 0,9 kW, 5,4 kg. Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kõrgel asetsev käepide ja kombikaitse.

HUSQVARNA 324RX 25 cm³, 0,8 kW, 5,5 kg. 4-taktiline mootor, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja kombikaitse.

HUSQVARNA 327RJX 24,5 cm³, 0,9 kW, 4,9 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kombikaitse ja J-käepide.

HUSQVARNA 323R-II 24,5 cm³, 0,9 kW, 5,1 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide ja kombikaitse.

Uu s!

HUSQVARNA 553RBX 50,6 cm³, 2,3 kW, 12.1 kg. X-Torq mootor, eraldi starter ja kombikaitse.

ROHULÕIKURID

51


Kvaliteetsed osad muudavad töö lihtsamaks.

TÕESTATUD VASTUPIDAVUS

Vastupidav disain tagab teie rohulõikurile pika kasutusea.

Raskete tööde jaoks loodud võimsad rohulõikurid. Professionaalseks kasutamiseks mõeldud võimsate rohulõikurite abil saate igasuguse tööga tõhusalt ja mugavalt hakkama. Seadme disain on lihtne, ent tugev ning kvaliteedi osas pole järeleandmisi tehtud. Kui vajate probleemivaba ja vastupidavat tööriista paljudeks aastateks, on need masinad teie jaoks sobiv valik. Need on äärmiselt vastupidavad ning lihtsad kasutada ja hooldada.

KOMMERTSKLASSI ÕHUFILTER

Pikk tööaeg ja muretu kasutamine.

52

ROHULÕIKURID

Kogu tooteinfo leiate lk 60 – 63.


Uu s!

HUSQVARNA 553RS 50,6 cm³, 2,3 kW, 8,6 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, kombikaitse, vastupidav sidur ning tugevad käepidemed.

HUSQVARNA 535RJ 34,6 cm³, 1,6 kW, 5,9 kg. X-Torq mootor, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, kombikaitse ja J-käepide.

Uu s!

HUSQVARNA 543RS 40,1 cm³, 1,5 kW, 7,4 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, kombikaitse, vastupidav sidur ning tugevad käepidemed.

HUSQVARNA 253RJ 50,6 cm³, 2,3 kW, 7,9 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, vastupidav sidur, kombikaitse ja J-käepide.

Uu s!

HUSQVARNA 533RS 29,5 cm³, 1 kW, 7,1 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, kombikaitse, vastupidav sidur ning tugevad käepidemed.

HUSQVARNA 243RJ 40,1 cm³, 1,47 kW, 7,3 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, kombikaitse, vastupidav sidur ja J-käepide.

HUSQVARNA 153R 50,2 cm³, 1,6 kW, 7,6 kg. Eraldi starter, kombikaitse, vastupidav sidur ning tugevad käepidemed.

HUSQVARNA 233RJ 29,5 cm³, 1 kW, 5,1 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, kombikaitse, vastupidav sidur ja J-käepide.

HUSQVARNA 535LS 34,6 cm³, 1,6 kW, 5,9 kg. X-Torq mootor, eraldi starter, automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

HUSQVARNA 327LS 24,5 cm³, 0,9 kW, 4,7 kg. Eraldi starter, automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

ROHULÕIKURID

53


Säästke kütust ja keskkonda.

X-TORQ Vähendab kahjulike heitgaaside hulka kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %.

KIIRKINNITUS Tänu kiirkinnitustele

on tarvikuid lihtne vahetada.

54

ROHULÕIKURID

Mitmekülgsed rohulõikurid rohu ja võsa lõikamiseks ning trimmimiseks. Nendel rohulõikuritel on mitu nägu. Need on varustatud rohutera, trimmeripea ja võsateraga, mida on lihtne masina külge kinnitada ning mis võimaldavad sul teha mitmesuguseid töid. 336FRD mudelile saab tarviku kinnitada kõigest ühe liigutusega. Kõik mudelid on varustatud X-Torq tehnoloogiaga, mis vähendab kahjulike heitgaaside emissiooni kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Kogu tooteinfo leiate lk 60 – 63.


Nüüd saad ühe masinaga ära teha rohkem tööd. Need masinad sobivad ideaalselt kõigile, kes vajavad eri masinate funktsioone, kuid seejuures ka paindlikku lahendust. FR rohulõikurid pakuvad kolme funktsiooni ühes tõhusas komplektis. Muruservade trimmimiseks kasutage trimmipead. Kui soovite lõigata kõrgemat rohtu või puitunud rohttaimi, kasutage rohutera, kui aga plaanite võtta maha võsa, kasutage võsatera. Teisisõnu, tegemist on multifunktsionaalsete tööriistadega, millega on kaasas kõik lõikeseadmed.

Uu s!

HUSQVARNA 345FR 45,7 cm³, 2,1 kW, 8,3 kg. X-Torq mootor, Low Vib, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide ja kombikaitse.

HUSQVARNA 336FRD 34,6 cm³, 1,4 kW, 7,4 kg. X-Torq mootor, Low Vib, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide, kombikaitse ja poolitatav võll.

husqvarna.ee Loe lisa meie toodete kohta ja leia lähim edasimüüja.

HUSQVARNA 336FR 34,6 cm³, 1,4 kW, 7 kg. X-Torq mootor, Low Vib, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide ja kombikaitse.

ROHULÕIKURID

55


Tööta madalama müratasemega.

MADAL MÜRATASE Spetsiaalselt madala müratasemega masinad, mis häirivad naabreid vähem.

TAP’N GO TRIMMERIPEAD

Trimmijõhvi etteandmine käivitub automaatselt, kui trimmeripea vastu maad suruda.

56

ROHULÕIKURID/ TRIMMERID

Lihtsalt kasutatavad trimmerid nõudlikule koduaednikule. Võimsad, vastupidavad ja mitmekülgsed trimmerid ja rohulõikurid majaomanikele, kes soovivad oma aedu korras hoida. Tänu väiksele kaalule on neid masinaid väga kerge kasutada, lisaks on need madala müratasemega ja sobivad seega suurepäraselt kõigile, kes elavad tihedasti asustatud piirkonnas. Smart Start funktsioon käivitab mootori kiiresti ja minimaalse vaevaga. Kogu tooteinfo leiate lk 60 – 63.


HUSQVARNA 135R 34,6 cm³, 1,4 kW, 6,8 kg. X-Torq mootor, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, reguleeritav käepide ja kombikaitse.

HUSQVARNA 128R 28 cm³, 0,8 kW, 5 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja kombikaitse.

HUSQVARNA 128L 28 cm³, 0,8 kW, 4,8 kg. Smart Start ja automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

HUSQVARNA 128RJ 28 cm³, 0,8 kW, 4,8 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja kombikaitse.

HUSQVARNA 128C 28 cm³, 0,8 kW, 4,4 kg. Smart Start ja automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

HUSQVARNA 122C 21,7 cm³, 0,6 kW, 4,4 kg. Madala müratasemega mootor, Smart Start ja automaatselt tagastuv seiskamislüliti.

Töötage turvaliselt. Rohulõikuri või trimmeriga töötades peate kasutama kaitseprille ja näokaitset, samuti kaitsepükse ja -saapaid. Ärge unustage ka kaitsekindaid ja kuulmiskaitsevahendeid. Tänu meie täiuslikule lõikeseadmete valikule saavutate tulemuse, mille üle võite uhkust tunda.

Lisateavet saate lk 176

ROHULÕIKURID/ TRIMMERID

57


Mugav kasutamine.

POOLITATAV VÕLL Tänu kaheosali-

sele võllile saate töötada paindlikult ning seadme tansportimine ja hoidmine on lihtne.

KIIRKINNITUS Tänu kiirkinnitustele

on tarvikuid lihtne vahetada.

58

KOMBI -TRIMMERID

Ühe masinaga hoolitsete kogu aia eest. Tänu paljudele lisatarvikutele on need kombitrimmerid mitmekülgsed masinad, mis saavad hakkama enam-vähem kogu aia hooldamisega: nii muru kui heki trimmimisega, pühkimise, lehtede puhumise, puude kärpimise, muruservade lõikamise ja pinnase kultiveerimisega ning seda kõike ühe masinaga. Masinate mootorid on väikse müratasemega ning häirivad naabreid vähem, mistõttu sobivad ideaalselt kõigil, kes elavad tihedama asustusega paikades. Kogu tooteinfo leiate lk 60 – 63.


Täielik valik lisaseadmeid kogu krundi hooldamiseks.

HEKILÕIKUR Sirged servad või ükskõik milline soovitud kuju on nüüd käeulatuses. Saadaval kaks pikkust.

ÄÄRELÕIKUR Hoiab muru-, teeraja- ja peenra servad

KUMMIHARI Suure jõudlusega kummihari pühib

KÕRGLÕIKUR Ulatub vajadusel ka kõrgemate kohtadeni.

ilma jälgi jätmata. Laius 60 cm.

Lõikab kuni 15 cm läbimõõduga oksi.

LEHEPUHUR Mitmekülgne puhur puhub kokku, mida soovite ja millal soovite.

MULLAFREES Ideaalne õrnade lillepeenarde ja puujuurte ümbruse kobestamiseks.

puhtad.

HUSQVARNA 327LDX 24,5 cm³, 0,9 kW, 5,1 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, poolitatav võll ja mugav käepide.

HUSQVARNA 324LDX 25 cm³, 0,8 kW, 5,4 kg. Smart Start, 4-taktiline bensiinimootor, poolitatav võll ja mugav käepide.

HUSQVARNA 128LDX 28 cm³, 0,8 kW, 4,9 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja poolitatav võll.

HUSQVARNA 122LD 21,7 cm³, 0,6 kW, 4,7 kg. Madala müratasemega mootor, Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja poolitatav võll.

KOMBI -TRIMMERID

59


TOOTEINFO – ROHULÕIKURID JA TRIMMERID

555RXT

545RXT

545RX

535RXT

535RX

327RDX

Täisajaga rohulõikamine

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Osalise ajaga võsa- ja rohulõikamine

●●

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Täisajaga võsa- ja metsahooldus

Majaomanikule harvaks murutrimmimiseks

●●

TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³

53,3

45,7

45,7

34,6

34,6

24,5

Võimsus, kW

2,8

2,1

2,1

1,6

1,6

0,9

Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg

9,2

8,2

8,4

6,2

6,1

5,6

Kütusepaak, liitrid

1,1

0,9

0,9

0,6

0,6

0,5

Müratase dB(A) *

101

100

101

96

95

95

Müraemissioon, L WA dB(A)

120

115

115

113

113

110

1,5 / 1,6

2,9 / 2,4

2,9 / 2,4

2,5 / 2,7

3,4 / 4,1

2,4 / 1,9

Vibratsioonitase (a hv , eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² ** OMADUSED X-Torq mootor

Low Vib

Smart Start

Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

Kütusepump

Kõrgel asetsev käepide

Reguleeritav käepide

Ergonoomiline käepide

Libisemisvastased käepidemed

Rohulõikuri reduktor

Poolitatav võll

Kiirkinnitus

Kombikaitse

Tap’n Go trimmeripea

Reguleeritav aas kanderihmade kinnituskonksule

4-taktiline mootor

Eraldisesisev starter

KANDERIHMAD Balance XT™ Balance X™ Balance 35

Standard, topelt

Standard, üks

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

LÕIKESEADMED

= Saadaval  ( ) = Lisatarvikud  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav müratase müratasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  ** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

60

ROHULÕIKURID / TRIMMERID


327RX

324RX

327RJX

323R-II

553RBX

553RS

535RJ

543RS

253RJ

533RS

243RJ

153R

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

24,5

25

24,5

24,5

50,6

50,6

34,6

40,1

50,6

29,5

40,1

50,2

0,9

0,8

0,9

0,9

2,3

2,3

1,6

1,5

2,3

1,0

1,47

1,6

5,4

5,5

4,9

5,1

12,1

8,6

5,9

7,4

7,9

7,1

7,3

7,6

0,5

0,5

0,5

0,5

0,8

0,8

0,6

0,75

0,8

0,7

0,75

1,0

95

89

95

92

97

102

99

95

102

95

95

95

110

106

110

110

118

118

116

118

118

116

118

115

2,4 / 1,9

2,7 / 2,2

3,8 / 2,9

3,9 / 2,8

2 / 2

3,4 / 3,9

2,8 / 4,1

2,4 / 4

3,4 / 3,9

2,6 / 1,7

2,4 / 4

4,1 / 3,5

― ―

• / • / ( • )

• / • / ( • )

•/•/―

• / • / ( • )

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

• / • / ( • )

ROHULÕIKURID / TRIMMERID

61


TOOTEINFO – ROHULÕIKURID JA TRIMMERID

233RJ

535LS

327LS

Täisajaga rohulõikamine

●●●

●●●

●●●

Osalise ajaga võsa- ja rohulõikamine

345FR

336FRD

336FR

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Täisajaga võsa- ja metsahooldus

Majaomanikule harvaks murutrimmimiseks TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³

29,5

34,6

24,5

45,7

34,6

34,6

Võimsus, kW

1,0

1,6

0,9

2,1

1,4

1,4

Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg

5,1

5,9

4,7

8,3

7,4

7,0

Kütusepaak, liitrid

0,7

0,6

0,5

0,9

0,6

0,6

Müratase dB(A) *

95

98

98

100

95

95

Müraemissioon, L WA dB(A)

116

116

110

116

113

113

2,6 / 1,7

4,7 / 6,6

4,2 / 3,1

2 / 3

5,4 / 4,5

4 / 4

Vibratsioonitase (a hv , eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² ** OMADUSED X-Torq mootor

4-taktiline mootor

Low Vib

Smart Start

Kõrgel asetsev käepide

Reguleeritav käepide

Poolitatav võll

Kiirkinnitus

Kombikaitse

Tap’n Go trimmeripea

Balance X™

Balance 35

Standard, topelt

•/•/―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

•/•/•

•/•/•

•/•/•

Eraldisesisev starter Automaatselt tagastuv seiskamislüliti Kütusepump

Ergonoomiline käepide Libisemisvastased käepidemed Rohulõikuri reduktor

Reguleeritav aas kanderihmade kinnituskonksule KANDERIHMAD

Standard, üks LÕIKESEADMED

= Saadaval  ( ) = Lisatarvik  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav müratase müratasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  ** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

62

ROHULÕIKURID / TRIMMERID


135R

128R

128L

128RJ

128C

122C

327LDX

324LDX

128LDX

122LD

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

34,6

28

28

28

28

21,7

24,5

25

28

21,7

1,4

0,8

0,8

0,8

0,8

0,6

0,9

0,8

0,8

0,6

6,8

5,0

4,8

4,8

4,4

4,4

5,1

5,4

4,9

4,7

0,6

0,4

0,4

0,4

0,4

0,36

0,5

0,5

0,4

0,36

95

98

97

98

97

88

94

97

94

90

113

114

114

114

114

108

110

107

114

108

4 / 4

3,5 / 3,1

4,8 / 6,4

3,5 / 3,1

4,8 / 6,4

5 / 3,6

2,9 / 3,4

4,1 / 4,1

2,9 / 3,4

3,6 / 3,5

• / • / ( • )

• / • / ( • )

 • / ( • ) / ―

•/•/―

 • / ― / ―

 • / ― / ―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

ROHULÕIKURID / TRIMMERID

63


Veendu, et saavutad heki pügamisel alati esmaklassilise tulemuse. Selleks, et hekk püsiks terve ja kaunis, on vaja aega ja hoolt. Erinevad hekid nõuavad erinevaid tööriistu, samuti tuleks hekilõikuri valimisel silmas pidada ümbruskonda. Kõik Husqvarna hekilõikurid on võimsad, täpsed ja tõhusad, kuid erinevad mudelid on mõeldud erinevate vajaduste rahuldamiseks. Aitame leida teile ja teie ümbruskonnale sobivaima hekilõikuri.

64

HEKILÕIKURID


HEKILÕIKURID

65


AVASTA UUS TASE HEKILÕIKURITE ARENGUS

Smart Start Madala müratasemega mootor Teravad lõikehambad

Low Vib Reguleeritav tagumine käepide Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

REGULEERITAV

ANTI VIBRATION

VASTUPIDAVAD ÜLEKANDED

Mõned Husqvarna hekilõikurid on varustatud reguleeritavate lõiketeradega. See funktsioon muudab seadme mitmekülgsemaks, mugavamaks ja töö väsitab vähem.

Kõik mudelid on madala vibratsioonitasemega, muutes töö mugavamaks ja ergonoomilisemaks.

Kõik Husqvarna hekilõikurite osad on toodetud parimatest materjalidest ja range järelevalve all. Nii garanteerime kõigi oma toodete ja varuosade vastupidavuse.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

66

HEKILÕIKURID


Teravad lõikehambad Reguleeritav lõiketera nurk

Kaugjuhtimisega lõiketera Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

Mugavad käepidemed

Smart Start

SMART START

MADAL MÜRATASE

X-TORQ

Mootor ja starter on konstrueeritud selliselt, et masin käivitub kiiresti minimaalse pingutusega.

Mootorimüra vähendav tehnoloogia ja spetsiaalne disain muudavad meie hekilõikurid vaikseks ja lihtsalt kasutatavaks. See on väga tähtis kõigile, kes töötavad elurajoonides.

X-Torq tehnoloogia vähendab kahjulike heitgaaside emissiooni kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Töötamine on mugavam ja ökonoomsem.

HEKILÕIKURID

67


Mugav lõikamine käeulatuses.

KÕRGE HAARE Lõiketerad on loodud

nii, et need ulatuvad ka kõrgele, säilitades sealjuures ergonoomilisuse.

KAUGJUHITAVAD LÕIKETERAD

Reguleerige lõiketera mugavalt otse töötamise ajal ning nautige mugavamat töötamist.

68

HEKILÕIKURID

Suurepärase ergonoomiaga professionaalsed hekilõikurid. Hetkel, kui pead ligi pääsema keerulistesse kohtadesse ja samas säilitama tööjõudluse, on reguleeritava lõiketeraga kõrghekilõikur parim valik. Need hekilõikurid töötavad professionaalsel tasemel ning on äärmiselt ergonoomilised. Neid on lihtne käivitada, need on paindlikud ja sobivad nii kõrgetele kui madalatele hekkidele ning kuna lõiketera saab kokku panna, on seda ka lihtne hoiustada ning transportida. Kogu tooteinfo leiate lk 74 –75.


Mida hekilõikuri ostmisel silmas pidada. Alustage näiteks heki suurusest, kujust ja sellest, mida soovite masinaga teha. Kui hekk on väga kõrge või raskesti ligipääsetav, on abiks kõrglõikuri tüüpi hekilõikur. Kui hekk on lai, proovige ühepoolse tera ja eriti pika lõiketeraga hekilõikurit. Kui soovite oma hekki kujundada, valige kahepoolse lõiketeraga ja reguleeritava tagumise käepidemega hekilõikur.

Ühepoolse teraga hekilõikurid – võimas mootor ja eriti pikk lõiketera. Sobib ideaalselt laiade ja suurte hekkide trimmimiseks.

Kahepoolse teraga hekilõikurid – kahepoolsete terade paindlikkus ja tõhusus. Sobivad ideaalselt hekkide kujundamiseks.

Kõrghekilõikurid – reguleeritav lõiketera ja kaugjuhtimine. Sobib ideaalselt kõrgete hekkide trimmimiseks.

HUSQVARNA 327HE4X 24,5 cm³, 0,9 kW, tera pikkus 55 cm, pikkus 234 cm, 6,6 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, kaugjuhtimine, reguleeritav lõiketera, transpordi asend ja tagasilöögi kaitse.

HUSQVARNA 327HE3X 24,5 cm³, 0,9 kW, tera pikkus 55 cm, pikkus 174 cm, 6,5 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, kaugjuhtimine ja reguleeritav lõiketera.

HUSQVARNA 327HDA65X 24,5 cm³, 0,9 kW, tera pikkus 65 cm, pikkus 157 cm, 6,2 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti ja reguleeritav lõiketera.

HUSQVARNA 325HD75X 24,5 cm³, 0,7 kW, tera pikkus 73,5 cm, pikkus 5,9 kg, 6,5 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, Low Vib ja reguleeritav tagumine käepide.

husqvarna.ee Loe lisa meie toodete kohta ja leia lähim edasimüüja.

HUSQVARNA 325HD60X 24,5 cm³, 0,7 kW, tera pikkus 60 cm, 5,6 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, Low Vib ja reguleeritav tagumine käepide.

HEKILÕIKURID

69


Kestva võimsusega tugev mootor.

TUGEV DISAIN Tugev disain pikendab masina kasutusiga ning valmistab hekilõikuri ette raskeks tööks.

X-TORQ Vähendab kahjulike heitgaaside hulka kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %.

70

HEKILÕIKURID

Võimsate mootoritega mitmekülgsed ja tugevad hekilõikurid. Need tugevad hekilõikurid tulevad toime ka kõige raskemate ja vaevanõudvamate töödega. X-Torq mootor tagab maksimaalse võimsuse, vähendades samas kütusekulu ja võimaldades tippjõudlust ka pikkade vahetuste ajal. Mõned mudelid on varustatud reguleeritavate tagumiste käepidemetega, mis võimaldavad lõigata nii heki külgi kui -pealset. Kogu tooteinfo leiate lk 74 –75.


HUSQVARNA 226HD75S 23,6 cm³, 0,85 kW, tera pikkus 75 cm, 5,9 kg. Eraldi starter, X-Torq mootor ja reguleeritav tagumine käepide.

HUSQVARNA 226HD60S 23,6 cm³, 0,85 kW, tera pikkus 60 cm, 5,7 kg. Eraldi starter, X-Torq mootor ja reguleeritav tagumine käepide.

HUSQVARNA 226HS99S 23,6 cm³, 0,85 kW, tera pikkus 108 cm, 6,0 kg. Eraldi starter ja X-Torq mootor.

HUSQVARNA 226HS75S 23,6 cm³, 0,85 kW, tera pikkus 75 cm, 5,8 kg. Eraldi starter ja X-Torq mootor.

HEKILÕIKURID

71


Vaikne probleemivaba töö.

MADAL MÜRATASE Spetsiaalselt madala müratasemega hekilõikurid, mis häirivad naabreid vähem.

SMART START Mootor käivitub kiiresti ja minimaalse vaevaga.

72

HEKILÕIKURID

Madala müra- ja vibratsioonitasemega ning mugavamad nutikad hekilõikurid. Need kerged, paindlikud ja vaiksed hekilõikurid sobivad kõigile, kes töötavad elurajoonides. Nende mootorid on madala vibratsioonitasemega ning eraldavad vähem heitgaase, kuid on säilitanud oma võimsuse, muutes töötamise mugavamaks. Kõik mudelid on varustatud Smart Start funktsiooniga, mis käivitab mootori kiiresti ja vähese vaevaga. Kogu tooteinfo leiate lk 74 –75.


Garanteeritud ohutus Husqvarna lisatarvikutega. Kasutage hekilõikuriga töötamise ajal alati kindaid ning kuulmiskaitsevahendeid ja kaitseprille. Meie kaitserõivaste ja -tarvikute valik on suur, lisame siia vaid mõned soovitused.

Pakume laia valikut kaitsekindaid, mis kõik on valmistatud nahast ning mõeldud igasugusteks töödeks alates saetöödest ja lõpetades aia koristamisega.

Suur prillivalik tagab teie silmadele täieliku kaitse.

Hekilõikuriga töötades on väga oluline kasutada häid kuulmiskaitsmeid. Pakume kõike alates tavalistest kõrvaklappidest kuni FM-raadio.

Millist kütust tuleks kasutada? Husqvarna hekilõikurid töötavad bensiini ja kvaliteetse kahetaktilise õli seguga. Kui kasutate Husqvarna kahetaktilist õli, mis on mõeldud spetsiaalselt Husqvarna mootoritele, piisab 2 % segust. Husqvarna pakub ka juba valmis kütusesegusid. Nõu saamiseks pöörduge Husqvarna edasimüüja poole. Lisateavet saate lk 176

HUSQVARNA 122HD60 21,7 cm³, 0,6 kW, tera pikkus 60 cm, 4,9 kg . Smart start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, madala müratasemega mootor, Low Vib ja reguleeritav tagumine käepide.

HUSQVARNA 122HD45 21,7 cm³, 0,6 kW, tera pikkus 45 cm, 4,6 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, madala müratasemega mootor ja Low Vib.

HEKILÕIKURID

73


TOOTEINFO – HEKILÕIKURID

327HE4X

327HE3X

327HDA65X

325HD75X

Milline seade sobib kõige paremini Kõrge / keskmine / madal hekk

● /   / ●

 / ● / ●

 / ● / 

 / ● / 

Laiad hekid

●●●

●●●

●●

●●

Hekkide kujundamine

●●

●●●

●●●

●●●

tehnilised andmed Silindri töömaht, cm³

24,5

24,5

24,5

24,5

Võimsus, kW

0,9

0,9

0,9

0,7

Müratase dB(A) *

92

94

94

99

Müraemissioon, L WA dB(A)

106

107

106

109

Vibratsioonitase (a hv , eq) esi- / tagakäepidemes, m /s² **

4 / 5

4 / 4

4,2 / 4,2

2,8 / 2,8

Tera pikkus, cm

55

55

65

73,5

Pikkus, cm

234

174

157

Kaal, kg

6,6

6,5

6,2

5,9

Omadused •

Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

Kütusepump

Smart Start Eraldisesisev starter

Madala müratasemega mootor X-Torq mootor

Low  Vib

Reguleeritav tagumine käepide

Mugavad käepidemed

Kaugjuhitav tera

Reguleeritav lõiketera

Transportimisrežiim

Tagalöögi kaitse

= Saadaval  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav müratase müratasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  ** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

74

HEKILÕIKURID


325HD60X

 / ● / 

226HD75S

 / ● / 

226HD60S

 / ● / 

226HS99S

 / ● / 

226HS75S

 / ● / 

122HD60

 / ● / 

122HD45

 / ● / 

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

24,5

23,6

23,6

23,6

23,6

21,7

21,7

0,7

0,85

0,85

0,85

0,85

0,6

0,6

100

91

91

92

93

93

93

109

104

100

104

104

101

101

5,46 / 4,96

2,5 / 2,1

1,8 / 1,5

3,3 / 3,3

7,7 / 5,8

4,1 / 3,6

2,9 / 4,9

60

75

60

108

75

60

45

5,6

5,9

5,7

6,0

5,8

4,9

4,6

HEKILÕIKURID

75


Puhasta maapind vähese vaevaga. Kõik, mis varjab teie maatüki ilu, saab lihtsalt eemaldada meie võimsa ja kiire lehepuhuriga. Vabane lehtedest, kõrtest, rohust, tolmust, ämblikuvõrkudest, liivast, kruusast – ja raskest tööst. Husqvarna puhurid on ergonoomilised, tõhusad ja nende kasutamine on puhas rõõm. Teeme kõik, et leiaksite puhuri, mis vastab ideaalselt teie nõudmistele ja töökoha suurusele.

76

LEHEPUHURID


LEHEPUHURID

77


AVASTA UUS TASE LEHEPUHURITE ARENGUS

Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

Cruise Control Jadakonstruktsiooniga õhuväljund

Smart Start

Kogumiskomplekt

AIR INJECTION™

LOW VIB

MÜRASUMMUTUS

Tsentrifugaalne õhupuhastussüsteem mootori kulumise vähendamiseks ja filtripuhastuste vahelise tööaja pikendamiseks.

Tõhusad vibratsioonisummutajad neelavad vibratsiooni, säästes kasutaja käsi. Mugavamaks töötamiseks.

356BTX on loodud spetsiaalselt madala müratasemega, mis võimaldab muretult töötada ka elurajoonides.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

78

LEHEPUHURID


Kommertsklassi õhufilter

Kiirkinnitusega õhufilter

Laiad õlarihmad Maailma võimsaim lehepuhur Rinnarihm

Air Injection™ Efektiivne tiivikudisain

Reguleeritav käepide

X-Torq

Vöörihm

X-TORQ

KOGUMISKOMPLEKT

CRUISE CONTROL

X-Torq tehnoloogia vähendab kahjulike heitgaaside emissiooni kuni kuni 75 % ja vähendab kütusekulu kuni 20 %. Töötamine on mugavam ja ökonoomsem.

Mõne puhuri saab muuta imuriks ja kasutada seda prahi ja lehtede koristamisel.

Saate ise valida ventilaatori kiiruse ning saavutada niiviisi täieliku kontrolli oma töö üle.

LEHEPUHURID

79


Nutikas valik nii teile kui teie ümbrusele.

MUGAVAD KANDERIHMAD

Kanderihmad eemaldavad seljalt koormuse ning võimaldavad mugavalt töötada.

Võimsad ja töökindlad puhurid, mis tulevad toime iga tööga. Meie tootevalikus on kõik alates kergetest lehepuhuritest kuni kõige võimsamate seljal kantavate puhuriteni. Kõik on hõlpsalt kasutatavad ergonoomilised ja võimsad puhurid. Seljaskantavad mudelid on varustatud vöörihma ja laia õlarihmaga, mis vähendab koormust seljale. Kommertsklassi õhufilter tagab pika tööperioodi ka tolmustes tingimustes.

MADAL MÜRATASE Need puhurid

on madala müratasemega ning sobivad hästi elurajoonides kasutamiseks.

80

LEHEPUHURID

Kogu tooteinfo leiate lk 82 – 83.


Millist kütust tuleks kasutada? Husqvarna lehepuhurites tuleb alati kasutada bensiini ja kvaliteetse kahetaktilise õli segu. Kui kasutate Husqvarna kahetaktilist õli, mis on mõeldud spetsiaalselt Husqvarna mootoritele, piisab 2 % segust. Husqvarna pakub ka juba valmis kütusesegusid. Nõu saamiseks pöörduge Husqvarna edasimüüja poole.

Uu s!

HUSQVARNA 580BTS 75,6 cm³, 25,7 m³ / min, 92,2m / s, 11,8 kg. X-Torq mootor, kommertsklassi õhufilter, Air Injection™, Low Vib, reguleeritavad käepidemed ja Cruise Control.

Uu s!

HUSQVARNA 570BTS 65,6 cm³, 21,8 m³ / min, 105,6 m / s, 11,2 kg. X-Torq mootor, kommertsklassi õhufilter, Low Vib, reguleeritavad käepidemed ja Cruise Control.

HUSQVARNA 356BTX 51,7 cm³, 13,4 m³ / min, 79,13 m / s, 10,4 kg. Air Injection™, Low Vib, reguleeritavad käepidemed, Cruise Control ja tõhus mürasummutus.

HUSQVARNA 350BT 50,2 cm³, 14 m³ / min, 80,47 m / s, 10,21 kg. X-Torq mootor, Low Vib, reguleeritavad käepidemed ja Cruise Control.

HUSQVARNA 130BT 29,5 cm³, 10,2 m³ / min, 64,82 m / s, 6,7 kg. X-Torq mootor, reguleeritavad käepidemed ja Cruise Control.

HUSQVARNA 125BVX 28 cm³, 12,03 m³ / min, 76 m / s, 4,35 kg. Smart Start, automaatselt tagastuv seiskamislüliti, kogumiskomplekt, multšimisfunktsioon, jadakonstruktsiooniga õhuväljund ja Cruise Control.

HUSQVARNA 125B 28 cm³, 12,03 m³ / min, 76 m / s, 4,26 kg. Automaatselt tagastuv seiskamislüliti, jadakonstruktsiooniga õhuväljund ja Cruise Control.

LEHEPUHURID

81


TOOTEINFO – LEHEPUHURID

580BTS

570BTS

●●●

●●●

Milline seade sobib kõige paremini Täisajaga töö Osa-ajaga töö Juhuslik töö TEHNILISED ANDMED Silindri töömaht, cm³

75,6

65,6

Võimsus, kW

3,1

2,9

Müratase dB(A) * 

100

99

Müratase (15 m), dB(A)

77

76

Müraemissioon, L WA, dB(A) 

112

110

Vibratsioonitase (a hv , eq) käepidemes, m /s² **

1,6

1,8

Õhuvoolu kiirus, m /s

92,2

105,6

29

27,5

Õhuvool, toru, m³ / min

Õhuvool, korpus, m³ / min

25,7

21,8

Kaal, kg

11,8

11,2

X-Torq mootor

Kommertsklassi õhufilter

Air Injection™

Tolmukoti maht, liitrid Omadused

Smart Start

Automaatselt tagastuv seiskamislüliti

Kogumiskomplekt

Multšimisfunktsioon

Low  Vib

Ergonoomiline käepide

Reguleeritavad käepidemed

Mugav käepide

Tõhus mürasummutus

Jadakonstruktsiooniga õhuväljund

Ergonoomilised kanderihmad

Kütusepump

Cruise Control

= Saadaval  ― = Pole saadaval  * Vastavalt standardile ISO 22868 arvutatakse vastav müratase müratasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Mürataseme tüüpiline varieerumine on 1 dB(A).  ** Vastavalt standardile ISO 22867 arvutatakse vastav vibratsioonitase vibratsioonitasemete ajaliselt kaalutud kogusummana erinevates töötingimustes. Vibratsioonitaseme tüüpiline varieerumine (standardhälve) on 1 m/s².  Terminid lk 230. NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

82

LEHEPUHURID


356BTX

●●●

350BT

130BT

125BVX

125B

●●

●●

●●●

●●●

●●

●●

●●●

●●●

51,7

50,2

29,5

28

28

2,4

1,6

0,96

0,8

0,8

88

94

94

92

92

64

71

69

70

70

100

104

102

107

107

3,9

2,2

2,5

11,1

11,1

79,13

80,47

64,82

76

76

21,7

19,6

12,2

13,31

13,31

13,4

14

10,2

12,03

12,03

10,4

10,21

6,7

4,35

4,26

64,35

LEHEPUHURID

83


Isegi suurimad murupinnad tunduvad väiksena. Muru niitmine võib olla raske ja aeganõudev – eriti siis, kui muruplats on suur või kui teele jääb takistusi. Husqvarna keskliigendiga roolimehhanismi ja eesasetseva lõikeosaga raideri kontrolli, mugavuse ja tõhususe kombinatsioon muudab töötamise erakordselt nauditavaks. Ja kohti, kuhu need masinad ei mahuks, on raske leida.

84

R AIDERID


R AIDERID

85


AVASTA UUS TASE RAIDERITE ARENGUS Töötundide loendur koos hooldustööde meeldetuletusega

12 V pistikupesa

Kõrge seljatoega Comfort-iste Lihtsalt ligipääsetavad juhikud

Mootor juhi taga Lihtsalt ligipääsetavad hoolduspunktid

Neli ühesuurust ratast

Keskliigendiga roolimehhanism Liikuv tagasild

Pedaaliga juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne

Tugev raam

Nelikvedu

X-tra efektiivsus

SUUREPÄRANE MANÖÖVERDAMISVÕIME Ainulaadne keskliigendiga roolisüsteem võimaldab tagumisel rattapaaril masina all pöörelda. Tulemuseks on suurepärane manööverdamisvõime, tänu millele on ümber teele jäävate puude ja põõsaste sõitmine lihtne.

HEA LIGIPÄÄS Eesasetsev lõikeosa võimaldab saada tööalast hea ülevaate, võimaldades kerge vaevaga niita muruservasid ja -nurki ning põõsaaluseid.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

86

R AIDERID

MITMEKÜLGSED NIITMISSÜSTEEMID Mitmekülgne Combi lõikekorpus võimaldab kahe eri lõikesüsteemi kasutamist. Muru väetamiseks saate valida BioClip-funktsiooni ning kõrgema ja tugevama rohuga alade tõhusaks niitmiseks tahaväljaviskega süsteemi.


Roolivõimendi

Tarvikute raam

Esituled

Hoiulaegas Suure läbimõõduga

Automaatne terade käivitamine Läbipaistev kütusepaak Pudelihoidik Eesasetsev lõikeosa

Combi lõikekorpus

HOOLDUSASEND

MUGAV JUHIASEND

Puhas lõikekorpus tagab alati parima lõiketulemuse. Lõikekorpuse saab raideri lihtsamaks puhastamiseks ja hooldamiseks kallutada hooldusasendisse.

Hea haarduvusega raideriga töötad turvaliselt ja stabiilselt nii tasasel maal kui ebatasasel pinnal. Raideri madal raskuskese tagab eriti hea stabiilsuse ning kasutaja tunneb end masinal istudes mugavalt.

LIHTSALT LIGIPÄÄSETAVAD JUHIKUD Kõik juhikud on ergonoomilise paigutu­se­ ga ning juhiistmelt lihtsalt ligipääsetavad. Lõiketerad käivituvad automaatselt kohe, kui lõikekorpus alla lastakse.

R AIDERID

87


Sujuv töö, klass omaette.

TARVIKUTE HÜDRAULILINE TÕSTMINE Täpsus ja hea juhitavus

lõikekorpuste ja muude tarvikute tõstmisel.

ROOLIVÕIMENDI Tänu roolivõi-

mendile on juhtimine pingevabam ja nauditavam.

88

R AIDERID

Naudi muretut niitmist meie parimate raideritega. Need mudelid sobivad suurepäraselt suuremate maavalduste omanikele, spordiklubidele ja hotellidele, kus vajatakse profiniiduki võimsust, mugavust ja jõudlust. Seade on varustatud mitme nutika lahendusega, mis muudab töötamise mugavamaks ja tõhusamaks. Naudi roolivõimendi, hüdraulilise tõstuki, esitule ja Quick Tool kiirkinnitust lihtsaks tööriistade vahetamiseks. See suurepärane kombinatsioon tagab veatud tulemused. Kogu tooteinfo leiate lk 102 – 103.


HUSQVARNA RIDER 422Ts AWD Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin, 12,6 kW @ 3000 p/min, hüdrostaatiline AWD. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 112, Combi 122.

HUSQVARNA RIDER 422Ts Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin, 12,6 kW @ 3000 p/min, hüdrostaatiline AWD. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 112, Combi 122.

HUSQVARNA PR 17 AWD Kawasaki FS Series V-Twin, 10,9 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline AWD. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

HUSQVARNA PR 17 Kawasaki FS Series V-Twin, 10,9 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline AWD. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Universaalsed masinad. Mudelid R 422 ja PR 17 sobivad ideaalselt mitmeteks ülesanneteks. Tänu sellistele tarvikutele nagu vasarniiduk, hari, lumepuhur ja järelkäru suudavd need masinad aastaringselt hooldada suuri pindasid. Tööriistade kiirkinnitus teeb eesasetsevate seadmete vahetamise lihtsaks. Tarvikute kohta leiate lisateavet lk 98.

R AIDERID

89


Väljapaistev paindlikkus ja manööverdatavus.

TARVIKUTE RAAM Lõikekorpuste ja eesasetsevate tarvikute vahetamine on lihtne, tööriistu ning rihmade vahetamist pole vaja.

NELIKVEDU (AWD) Tagab head veo­ omadused ebatasasel, libedal ja märjal pinnal ning kalletel. AWD reguleerib automaatselt vedu kõigil ratastel vastavalt olukorrale ja pinnasetingimustele.

90

R AIDERID

Täiuslikud tulemused igal aastaajal. Tänu suurele tarvikute valikule saab neid mitmekülgseid masinaid kasutada aastaringselt. Samuti saate valida kolme Combi lõikekorpuse vahel. Ükskõik, kas olete maa- või kinnisvaraomanik, kes nõuab raiderilt tõhusust, manööverdusvõimet ja ideaalseid tulemusi – valige ikka 300-seeria raider. Keerulise pinnasega valduse korral soovitame muretseda neliveolise mudeli. Kogu tooteinfo leiate lk 102 – 103.


Uu s!

HUSQVARNA RIDER 316TXs AWD Kawasaki FS Series V-Twin, 9,8 kW @ 3100 p/min, hüdrostaatiline AWD, erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112. Roolivõimendi. X-tra efektiivsus.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 316T AWD Kawasaki FS Series V-Twin, 9,6 kW@ 2900 p/min, hüdrostaatiline AWD, erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 320 AWD Briggs & Stratton Endurance 4195, 10,6 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline AWD, erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 316Ts AWD Kawasaki FS Series V-Twin, 9,6 kW@ 2900 p/min, hüdrostaatiline AWD, erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112. Roolivõimendi.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 316T Kawasaki FS Series V-Twin, 9,6 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline, erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 318 Briggs & Stratton Endurance 4175, 9,6 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline, erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Vähem müra, mugavam sõit. Kõik 200- ja 300-seeria raiderite mudelid on varustatud uue ja suurema summutiga. See summuti vähendab märkimisväärselt müratoone, millele inimkõrv on kõige tundlikum ning asendab selle märksa meeldivama tooniga. Lisaks suurele sumutile on X-mudelitel autodele sarnanev mootori kate, mille müra summutav materjal muudab heli veelgi meeldivamaks. See madala heli tehnoloogia võimaldab suurendada mootori võimsust ning seeläbi ka liikumiskiirust ning tera lõikekiirust, muutes X-mudelid eriti efektiivseks.

R AIDERID

91


Niida lihtsalt ja täpselt.

HÜDROSTAATILINE JÕUÜLEKANNE Pedaalidega jõuüle-

92

kandega muutub niitmine efektiivsemaks. Eraldi pedaalid edasi ja tagasi liikumiseks.

Tõhusad raiderid, mis teevad töö minimaalse vaevaga.

NIIDUVÕIME Eesasetsev lõikeseade annab suurepärase ülevaate kogu tööalast ning võimaldab niita lähedalt ja täpselt.

Tee töö minimaalse vaevaga ja naudi sõitu. Sõltuvalt sellest, kui tihti te niidate ja millist tulemust soovite, valige kas BioClip või tahaväljavise. Mõnel mudelil on lisavarustuses erinevad lõikekorpused, teistel on aga standardvarustuses 94 cm korpus. Need raiderid sobivad majaomanikele, kes vajavad tõhusust, kasutusmugavust ning esmaklassilist mänööverdusvõimet ja jõudlust. Valige AWD-mudel, kui soovite paremat haarduvust ning X-mudel, kui vajate lisa efektiivsust. Kogu tooteinfo leiate lk 102 – 103.

R AIDERID


Combi lõikekorpus.

Uu s!

Combi lõikekorpus võimaldab kahe eri lõikesüsteemi kasutamist. Standardlõikerežiim on BioClip (multšimine), mis tagab optimaalsed tulemused sageli niidetavatel aladel. Rohi lõigatakse kiiresti lagunevateks väikesteks libledeks ning jäetakse loodusliku väetisena murule.   Kui eemaldate lõikekorpuselt BioClipklapi, saate tahaväljaviskega lõikerežiimi, mis sobib harvemini niitmist vajavatele piirkondadele. Tahaväljaviskerežiimiga saab niita kõrgemat rohtu kui BioCliprežiimiga. Kui soovite korralikumat lõiketulemust, võite lisada järelveetava pühkija / koguja, mis kogub rohulibled kiiresti kokku. Kogujat on mugav tühjendada otse juhiistmelt.

HUSQVARNA RIDER 215TX Briggs & Stratton, 12,8 kW @ 3100 p/min, hüdrostaatiline. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103. X-tra efektiivsus.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 216 AWD Briggs & Stratton, 9,6 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline AWD. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 216 Briggs & Stratton, 9,6 kW @ 2900 p/min, hüdrostaatiline. Erinevad lõikeseadmed lisavarustusena: Combi 94, Combi 103.

Uu s!

HUSQVARNA RIDER 213C Briggs & Stratton, 6,7 kW @ 3000 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 94 cm.

HUSQVARNA RIDER 13C „CLASSIC“ Briggs & Stratton PowerBuilt, 6,7 kW @ 3000 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 94 cm.

R AIDERID

93


Paindlik töö ja terve muru.

KOMPAKTNE DISAIN Lihtsam manööverdamine väikestes ja keerulistes kohtades ning väiksem hoiuruum.

Õige raideri omadustega väiksemad masinad. Need kompaktsed masinad sobivad ideaalselt väikeaedadesse ning pakuvad kõiki omadusi, mida Husqvarna raiderilt eeldatakse, väiksemas ja kompaktsemas vormis. Keskliigendiga roolimehhanism, eesasetsev lõikeseade ja mugav juhiiste tagavad meeldiva sõidukogemuse. Kogu tooteinfo leiate lk 102 – 103.

BIOCLIP LÕIKESEADE Rohi lõiga-

takse kiiresti lagunevateks väikesteks libledeks ning jäetakse loodusliku väetisena murule.

94

R AIDERID


Suurepärane manööverdamisvõime. Keskliigendiga roolimehhanism tagab esmaklassilise manööverdusvõime ning lihtsustab takistustest (nt puud, põõsad ja lillepeenrad) möödumist. Tõhus tagaveosüsteem pakub niitmise ajal suurepärast haaret ka kallakutel. Koos tagavad need kaks funktsiooni omas klassis parima ligipääsetavuse.

HUSQVARNA R 111B Briggs & Stratton PowerBuilt, 6,8 kW @ 3000 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 85 cm.

HUSQVARNA R 111B5 Briggs & Stratton PowerBuilt, 6,8 kW @ 3000 p/min, manuaal. Lõikelaius 85 cm.

R AIDERID

95


Ilus muru vähema vaevaga.

VÄHE MÜRA Akutoide tähendab seda, et töö on vaikne ning kasutamine mugavam, lisaks häirib see naabreid vähem.

Vaikne ja mugav sõit ning ideaalne tulemus. Kuni 90-minutise (sõltuvalt muru seisukorrast) tööajaga akutoitel raider on mugavam, vaiksem ega erita heitgaase. See on ideaalne valik keskkonnateadlikele majaomanikele, kes hoolivad nii oma naabritest kui ka tõhusast tööst ja headest tulemustest.

VÄHEM HOOLDUST Akutoitel raider vajab bensiinimootoriga masinaga võrreldes vähem hooldamist. Pole kütust, pole õli ega rihmahooldust.

96

R AIDERID


AKUGA RAIDER MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Väiksed elumaju ümbritsevad aiad

●●

Väiksed / keskmised elumaju ümbritsevad aiad

●●●

Keskmised / suured elumaju ümbritsevad aiad Suured elumaju ümbritsevad aiad / suuremad maavaldused TEHNILISED ANDMED Maksimaalne kasutusaeg, min

90 *

Aku tüüp

Pliiakud

Aku mahtuvus, Ah

126 36 (3 5 12)

Aku pinge,V Keskmine akulaadimisaeg, tunnid

~ 10

Ajamimootor, W

1500 (elektriline ajam)

Teramootorid, W

2 5 800

Lõikamismeetod

BioClip

Töölaius, cm

85

Lõikekõrgus, mm

25 – 70

Terad

2

Sõidumeetod

Sujuv käiguvahetus (hüdrostaatiline mulje)

Edasiliikumise kiirus min / max, km / h

0 – 7,5

Tagurdamiskiirus min / max, km / h

0 – 2,5

Rehvi mõõtmed

155 / 50-8

OMADUSED Keskliigendiga roolimehhanism

Eesasetsev lõikeorgan

Kompaktne disain

Automaatne terade käivitamine

Mugav juhiasend

Lihtsalt ligipääsetavad juhtseadmed

Pudelihoidik

= Saadaval  * Sõltub muru seisukorrast.

Uu s! Maksimaalse võimsuse ja kasutusaja saavutamiseks valige sõltuvalt töötingimustest kas tavaline või savE™ režiim. Igal juhul on tulemuseks ideaalselt pügatud muru.

Ainulaadne keskliigendiga roolimehhanism koos tagaveo ja eesasetseva lõikekorpusega tagab esmaklassilise manööverdatavuse ning haarde ja suurepärase ülevaate niitmisalast.

R AIDERID

97


Kasuta raiderit aastaringselt.

LUMEPUHUR Talve saabudes kinnita

oma raiderile lumepuhur.

Üks masin – mitu välimust. Husqvarna raider kohandub iga aastaajaga. Selle asemel, et osta eri ülesanneteks eri masinad, mõtle raideri ja selle suure lisatarvikute valiku peale. Pakume järelkärusid, harju, lumepuhureid jms, mis muudavad selle masina tõeliselt mitmeotstarbeliseks.

VASARNIIDUK Tugev ja töökindel

vasarniiduk ebatasastele aladele, kus on ülekasvanud rohtu.

98

R AIDERITE LISATARVIKUD


JÄRELKÄRU PROFI / 275 / PROMO. Tugevast terasest mahukad järelkärud. Tagaluugi saab peale- ja mahalaadimise lihtsustamiseks eemaldada. Järelkäru Profi on kallutatav. Laadimismõõdud (P × L × K): Profi – 123 × 90 × 30 cm, 275 – 125 × 83 × 31 cm, Promo – 97 × 72 × 28 cm.

PÜHKIJA / KOGUJA Mahukas ja praktiline - säästab teid lehtede ja rohu riisumisest. Väga mugav tühjendada otse juhiistmelt. Reguleeritav kõrgus.

PUISTUR PROFI Tugev puistur väetise, soola, liiva, peenema kruusa jms puistamiseks. Elektrimootor tagab ühtlase jaotuse. Vajalikud 12 V pistikupesad. Töölaius: 100 cm.

PUISTURID Suurema mudeli laotuslaius on 300–360 cm. Maht on ligi 75 kg. Materjalivoogu saab lihtsalt reguleerida. Väiksema mudeli laotuslaius on 120 – 240 cm ja puisturi maht 30 kg.

SAMBLAREHA Tõhus ja tugev samblareha sambla eemaldamiseks. Sõltuvalt maapinna seisukorrast võib lisada raskust kuni 32 kg. Laius 102 cm.

KRUUSAÄKE Praktiliste kummiratastega vastupidav äke teeb kruusatee kiiresti siledaks ja nägusaks. Varustatud vedrupiidega, mis tõmbuvad tagurdamisel kokku. Töölaius 110 cm.

husqvarna.ee Lisateavet saate meie kodulehelt. Siit leiate ka lisateavet otsustamaks, milline masin sobib Teile kõige paremini.

TÄKESTAJA Täkestaja teeb murupinda avasid, et õhk ja väetis läbi pääseksid. Töölaius 102 cm.

R AIDERITE LISATARVIKUD

99


HARI Kerged ja vastupidavad pöörlevad harjad, mis pühivad kiirelt ja tõhusalt liiva, kruusa ja õhukest lund. Pühib aia-, heki- jne ääri. Saab juhiistmelt seada erinevate nurkade alla. Töölaius 90 – 120 cm. (Pildil olev hari sobib 300-seeria raideritel. Lisavarustuses pritsmekaitse.)

100

VASARNIIDUK Sobib Riderile 422 ja PR 17 mudelitele. Tööea pikendamiseks kulumiskindla reduktoriga varustatud tugev ja töökindel vasarniiduk. Lisavarustuses on ka rippuvate piidega murureha. Mõlema töölaius on 100 cm.

VASARNIIDUK Sobib 300-seeria raiderite raamile. Tugev ja töökindel vasarniiduk ebatasastele aladele, kus on ülekasvanud rohtu. Saab varustada ka lisavrustuses oleva ­samblarehaga. Lõikelaius 90 cm.

LUMESAHAD Laiad ja tugevad lumesahad jalgteede, sõiduteede ja muude alade puhastamiseks. Saab seada viie nurga alla, nii paremale kui vasakule poole. Kasutatakse koos rattaraskuste ja lumekettidega (mitte AWD-mudelitel). Töölaius 107 –125 cm. Lisavarustusena saadaval kummiriba. (Pildil olev lumeshk sobib 300-seeria raideritele)

KOKKUPANDAV LUMESAHK Vastupidavast terasest kompaktne ja paindlik kokkupandav lumeshk. Tänu mehaanilisele reguleerimisele saab lumesaha muuta V-sahaks, kohtsahaks või diagonaalsahaks. Varustatud kummiäärega. (Pildil olev lumeshk sobib 422 / PR 17 mudelitele.)

LUMEPUHUR Võimas kaheastmeline lumepuhur 300-seeria raiderile. Lihtne raamile kinnitada. Väljalasketoru pöörleb 180°. Töölaius 107 cm. Selle seadme kasutamiseks tuleb paigaldada rattaraskused ja lumeketid (välja arvatud AWD-mudelitel).

LUMEPUHUR Ülitõhus 100 cm töölaiusega lumepuhur. Toru pöörleb 210°. Selle seadme kasutamiseks tuleb paigaldada rattaraskused ja lumeketid (välja arvatud AWD-mudelitel). Sobib Riderile 422 ja PR 17 mudelitele. Lihtne paigaldada.

R AIDERITE LISATARVIKUD


LUMEKETID Parandavad veoomadusi lume koristamise ajal.

RATTARASKUSED / VASTUKAALUD Parema haarde ja stabiilsema töö tagamiseks libedal pinnal. Kaal 18 kg.

KÕBLAS Tugev tera, mis eemaldab kruusateedelt tõhusalt umbrohu ja muu sarnase.

ÄÄRELÕIKUR Muruservade puhtaks ja täpseks lõikamiseks. Ümberpööratav. Reguleeritav lõikekõrgus.

GRAMMER PRIMO M ISTE Rider 422 / PR 17 mudelitele. Optimaalselt keha toetav mugav iste, mille lisavarustuses on kõrguse ja käetugede nurga reguleerimine. Varustatud spetsiaalse toega tundliku nimmepiirkonna jaoks. KATE Veekindlast nailonist, reguleeritavad tõmbenöörid ja ventilatsiooniavad.

LAADIMISRAMBID Mereveekindlast alumiiniumist kumerad laadimisrambid. Libisemiskindel välispind.

AKULAADIJA XS 800 100 % automaatne. Kolmeastmeline akulaadimine. Lubatud väliskasutuseks.

R AIDERITE LISATARVIKUD

101


TOOTEINFO – RAIDERID

R 316TXs AWD

R 316Ts AWD

R 316T AWD

R 422Ts AWD

R 422Ts

PF 17 AWD

PR 17

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin 12,6 @ 3000

Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin 12,6 @ 3000

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

FH Series V-Twin 10,9 @ 2900

FH Series V-Twin 10,9 @ 2900

FH Series V-Twin 9,8 @ 3100

FH Series V-Twin 9,6 @ 2900

FH Series V-Twin 9,6 @ 2900

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Väiksed elumaju ümbritsevad aiad Väiksed / keskmised elumaju ümbritsevad aiad Keskmised / suured elumaju ümbritsevad aiad Suured elumaju ümbritsevad aiad / suuremad maavaldused

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

TEHNILISED ANDMED Mootori tootja Mootori nimi Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Aku,V / Ah Mootorimäärde tüüp Kütusepaagi maht, liitrid Käigukasti tüüp Käigukasti tootja Lõikamismeetodid Lõikelaius, cm Lõikekõrgus, min – max, mm

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Täissurve

17 17 14 14 12 12 12 Hüdrostaatiline Hüdrostaatiline Hüdrostaatiline Hüdrostaatiline Hüdrostaatiline Hüdrostaatiline Hüdrostaatiline AWD AWD AWD AWD AWD Kanzaki Tuff Torq Kanzaki Tuff Torq Kanzaki Kanzaki Tuff Torq BioClip /  BioClip /  BioClip /  BioClip /  BioClip /  BioClip /  BioClip /  tahaväljavise tahaväljavise tahaväljavise tahaväljavise tahaväljavise tahaväljavise tahaväljavise 112, 122 112, 122 94, 103, 112 94, 103, 112 94, 103, 112 94, 103, 112 94, 103, 112 25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

Lõikamata ala, cm

60

60

50

50

30

30

30

Terad

3

3

3

3

3

3

3

Rehvi mõõt, ees, tollides

195 / 65-8

195 / 65-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

Rehvi mõõt, taga, tollides

195 / 65-8

195 / 65-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

Raideri pikkus ilma lõikeorganita, cm

207

207

202

202

202

202

202

Raideri pikkus ilma lõikeorganita, cm

90

90

90

90

89

89

89

Raideri pikkus ilma lõikeorganita, cm

116

116

113

113

115

115

115

Kaal, kg

330

305

296

285

267

262

258

OMADUSED Keskliigendiga roolimehhanism

Eesasetsev lõikeorgan

Nelikvedu

Tarvikute raam

Roolivõimendi

Hüdrauliline lõikeosa tõstuk

X-tra efektiivsus Hooldusasend

Automaatne terade käivitamine

Liikuv tagasild

Esituled

Tunnilugeja

12 V pistikupesa

Välimine kütusekork

Läbipaistev kütusepaak

LÕIKESEADMED BioClip 85

Combi 94

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

Combi 103

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

Combi 112

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

Combi 122

( • )

( • )

= Saadaval  ( ) = Lisatarvik  ― = Pole saadaval  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006 / 42 / EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade (arvestusliku pöörete arvu juures) täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349 / ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.  Terminid lk 230.

102

R AIDERID


R 316T

R 320 AWD

R 318

R 215TX

R 216 AWD

R 216

R 213C

R 13C „CLASSIC“

●●

●●

●●

●●

●●

R 111B

R 111B5

●●

●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton Endurance Series 9,6 @ 2900

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

FH Series V-Twin 9,6 @ 2900

Briggs & Stratton Endurance Series 10,6 @ 2900

Intek V-Twin

PowerBuilt

PowerBuilt

12,8 @ 3100

9,6 @ 2900

9,6 @ 2900

6,7 @ 3000

6,7 @ 3000

6,8 @ 3000

6,8 @ 3000

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 20

12 / 20

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

12

12

12

12

10

2,8

2,8

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Manuaalne

Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94, 103, 112

Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94, 103

12 Hüdrostaatiline AWD Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94, 103

12

Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94, 103, 112

12 Hüdrostaatiline AWD Kanzaki BioClip /  tahaväljavise 94, 103, 112

Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94, 103

Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94

Tuff Torq BioClip /  tahaväljavise 94

Hydro-Gear

Peerless

BioClip

BioClip

85

85

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

35 – 85

25 – 70

25 – 70

30

30

30

30

30

30

30

30

30

30

3

3

3

3

3

3

3

3

2

2

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

155 / 50-8

155 / 50-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

155 / 50-8

155 / 50-8

202

202

202

190

190

190

190

223

207

207

89

89

89

89

89

89

89

100

88,3

88,3

115

115

115

107

107

107

107

107

108,4

108,4

239

253

234

209

217

198

229

228

165

165

― ―

Kawasaki

Hüdrostaatiline

PowerBuilt AVS PowerBuilt AVS PowerBuilt AVS PowerBuilt AVS

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

• 

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

R AIDERID

103


Traktorid, mis on ehitatud selleks, et saaksid oma aiatöid hõlpsamalt teha. Lai lisatarvikute valik ja erinevad lõikemeetodid suurendavad aiatraktorite kasutusvõimalusi. Sobib tõhusaks muruhoolduseks ja raskemateks töödeks kogu aias. Kui kasutate traktorit muru niitmiseks, saate valida kolme niitmisrežiimi – koguja, BioClip, külg- ja tahaväljaviske – vahel, mis tagab tõhusa niitmise igasuguse muru puhul. Husqvarna traktoritele saab külge haakida järelkäru, puisturi, lumepuhuri jne.

104

AIATR AKTORID


AIATR AKTORID

105


AVASTA UUS TASE TRAKTORITE ARENGUS Töötundide loendur koos hooldustööde meeldetuletusega

Ergonoomiline rool

Poritiival paiknev lõikekõrguse reguleerija

Joogipudelihoidik

Esituled

Valatud esisild

Pulbervärviga kaetud lõikekorpus

LIHTNE JUHTIMINE PEDAALIDEGA Pedaalidega juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne teeb kiiruse ja suuna kontrollimise lihtsaks. Eraldi pedaalid edasi ja tagasi liikumiseks.

Veevooliku ühendus

VÄHEM LÕIKAMATA ALASID Meie tippklassi traktorid on varustatud uue U-Cut™ roolitehnoloogiaga, mis muudab pöörete tegemise ja takistuste ümbert niitmise lihtsamaks. See tähendab, et lõikmata ala on väiksem, niitmine tõhusam ja manööverdusvõime parem.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

106

AIATR AKTORID

LÕIKETERA ELEKTRILINE SISSELÜLITAMINE Lõiketerade sisselülitamine on tänu juhtpaneelil olevale elektrilisele lülitile lihtne.


Pedaaliga juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne Lõiketerade elektriline käivitamine

Reguleeritav iste

Cruise Control Elektriline koguja tühjendus

BioClip otse istmelt Ruumikas juhiala

Tugevdatud lõikekorpus Air Induction™

Ujuv esisild U-Cut™

TUGEVAD LÕIKEKORPUSED

BIOCLIP OTSE ISTMELT

AASTARINGNE KASUTAMINE

Tugevad pulbervärviga kaetud lõikekorpused on vastupidavad ja roostekindlad.

Kogumis- ja BioClip-režiimi (multšimine) vahetamine on tänu keskkonsoolil olevale hoovale lihtne. Selleks ei pea juhikohalt lahkuma.

Tänu paljudele lisatarvikutele sobivad meie traktorid töötamiseks aastaringselt. Nende külge saab kinnitada järelkäru, lumesaha, harja jne.

AIATR AKTORID

107


Aiatraktorid, mis töötavad sinu heaks aastaringselt.

KAWASAKI TWIN MOOTORID

Need tööhobused on varustatud võimsa kahesilindriliste Kawasaki mootoritega, millel on täissurveõlitus, õlipump ja õlifilter.

CRUISE CONTROL Cruise Control funktsioon võimaldab kiiruse lukustada ning lasta jalal puhata. See on mugav funktsioon, mis hoiab traktori ühtlasel kiirusel.

108

AIATR AKTORID

Mõnikord on suurus ikkagi oluline. Sellesse valikusse kuuluvad meie kõige võimsamad aiatraktorid. Kõik need on varustatud võimsate Kawasaki mootorite ning uue U-Cut™ roolitehnoloogiaga – tulemuseks on väiksem lõikamata ala ja tõhusam niitmine. GTH / YTH mudelid on varustatud ka külgväljaviskerežiimiga, mis sobib ideaalselt suuremate muruplatside korral. CTH-mudelitel on integreeritud koguja ning see sobib majaomanikele, kes soovivad saavutada eriti korralikku tulemust. Samuti on CTH-mudelid varustatud mugava funktsiooniga, mis võimaldab aktiveerida ­BioClip-režiimi otse juhiistmelt. Kogu tooteinfo leiate lk 118 – 121.


Husqvarna U-Cut™. Uus Husqvarna U-Cut™ roolitehnoloogia võimaldab teha puude, põõsaste ja lillepottide ümber väiksemaid ringe. Selle tulemusel on lõikamata ala muude traktoritega võrreldes väiksem ning niitmine tõhusam.

Uu s!

HUSQVARNA GTH 264T Kawasaki FS Series V-Twin, 12,7 kW @ 2550 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 137 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 59 cm.

Uu s!

HUSQVARNA YTH 224T Kawasaki FS Series V-Twin, 11,8 kW @ 2550 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 117 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 81 cm.

Uu s!

HUSQVARNA YTH 184T Kawasaki FS Series V-Twin, 10 kW @ 2550 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 107 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 85 cm.

Uu s!

HUSQVARNA CTH 224T Kawasaki FS Series V-Twin, 11,8 kW @ 2550 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 107 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 70 cm. Koguja maht: 320 l. Elektrooniline tühjendamine. BioClip otse istmelt.

Uu s!

HUSQVARNA CTH 184T Kawasaki FS Series V-Twin, 10 kW @ 2550 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 107 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 70 cm. Koguja maht: 320 l. Elektrooniline tühjendamine. BioClip otse istmelt.

Uu s!

HUSQVARNA CTH 164T Kawasaki FS Series V-Twin, 9.2 kW @ 2550 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 97 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 85 cm. Koguja maht: 320 l. BioClip otse istmelt.

* Mõõdetud niitmata ala välisküljelt

AIATR AKTORID

109


Mugavad funktsioonid, mis teevad töö lihtsamaks.

PEDAALIDEGA JUHITAV HÜDRO­ STATILINE JÕUÜLEKANNE Lihtsam

kiiruse- ja suunakontroll. Kõik mudelid, mille nimes on H, on varustatud pedaalidega juhitava hüdrostaatilise jõuülekandega.

PORITIIVAL PAIKNEV LÕIKEKÕRGUSE REGULEERIJA

Lihtsalt juurdepääsetav lõikekõrguse reguleerija parandab ergonoomiat.

110

AIATR AKTORID

Tõhusad masinad, millega töö saab tehtud. Nõudlikele majaomanikele, kes soovivad tõhusaid ja usaldusväärseid masinaid, on see valik ideaalne. Trakto­ ritel on tõhusad Kohleri mootorid, mis on varustatud täissurveõlitusega ning mis tänu pedaalidega juhitavale hüdrostaatilisele jõuülekandele (ainult H-mudelitel) liiguvad sujuvamalt. Erinevate tarvikute abil saab kõigile mudelitele vastavalt vajadusele kasutada mitmeid lõikesüsteeme. Kogu tooteinfo leiate lk 118 – 121.


Lõikesüsteemid igaks otstarbeks. Kui eelistate korralikku niitmistulemust ja tahate niidetud muru, lehed või prahi kokku koguda, valige CT / CTH traktor. Või ostke külgväljaviskega traktor ja lisatarvikuna koguja.   Kui soovite muru niitmise ajal väetada, valige BioClip-funktsioon – see eeldab pisut sagedamat niitmist. Kõigil* CT / CTH traktoritel on BioClip komplektis. Külgväljaviskega mudelitele saab BioClipi lisada lisatarvikuna.   Harva niidetava muru korral on sobivaimaks lahenduseks külgväljaviskega traktor. Aga ka kõik* CTH traktorid saab muuta väljaviskega traktoriteks. Lihtsalt lisage tahaväljaviske jaoks lisavarustuses olev rohusuunaja. * Välja arvatud 126-seeria traktoritele.

Uu s!

HUSQVARNA LTH 174 Kohler Courage, 8,8 kW @ 2500 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 107 cm. Lõikamata ala * : 120 cm.

Uu s!

HUSQVARNA LTH 154 Kohler Courage, 8,1 kW @ 2500 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 97 cm. Lõikamata ala * : 137 cm.

Uu s!

HUSQVARNA LT 154 Kohler Courage, 8,1 kW @ 2500 p/min, manuaal. Lõikelaius 97 cm. Lõikamata ala * : 137 cm.

Uu s!

HUSQVARNA CTH 194 Kohler Courage, 9,2 kW @ 2500 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 107 cm. U-Cut™. Lõikamata ala * : 70 cm. Koguja maht: 320 l. BioClip otse istmelt.

Uu s!

HUSQVARNA CTH 174 Kohler Courage, 8,8 kW @ 2500 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 97 cm. Lõikamata ala * : 107 cm. Koguja maht: 220 l. BioClipi ühendus olemas.

Uu s!

HUSQVARNA CT 154 Kohler Courage, 8,1 kW @ 2500 p/min, manuaal. Lõikelaius 97 cm. Lõikamata ala * : 107 cm. Koguja maht: 220 l. BioClipi ühendus olemas.

* Mõõdetud niitmata ala välisküljelt

AIATR AKTORID

111


Paindlikkus ja suurem tõhusus.

KOMPAKTNE DISAIN Tänu eriti

kompaktsele disainile on nende traktoritega lihtne manööverdada ka kitsastes ja keerulistes kohtades. Lisaks võtavad need ka hoiukohas vähem ruumi.

JUHIALA Juhiala disain tagab mugava

ja lihtsa peale ja maha tulemise.

112

AIATR AKTORID

Mudelid, mis sobivad ideaalselt väiksematele aedadele. Need kompaktsed aiatraktorid saavad vaevata hakkama kitsaste käikude ja alade niitmisega. Traktorid sobivad ideaalselt majaomanikele, kelle aiad on väiksed ning kellel on vähe hoiuruumi. H-mudelid on varustatud pedaalidega juhitava hüdrostaatilise jõuülekandega, lõiketerade elektrilise käivitussüsteemi ning hooldustööde meeldetuletusfunktsiooniga töötundide loenduriga. Teistel mudelitel on aga kuue edasi- ja ühe tagasikäiguga manuaalkäigukast. Kogu tooteinfo leiate lk 118 – 121.


Integreeritud koguja. Kui tahate niidetud muru, lehed või prahi kokku koguda, valige integreeritud kogujaga traktor. Kogujat saab hõlpsalt otse juhiistmelt tühjendada ning helimärguanne annab teada, millal seda teha.

HUSQVARNA LTH 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 77 cm. Lõikamata ala * : 130 cm.

HUSQVARNA CTH 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 77 cm. Koguja maht: 200 l. Lõikamata ala * : 131 cm.

HUSQVARNA LT 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 p/min, hüdrostaatiline. Lõikelaius 77 cm. Lõikamata ala * : 130 cm.

HUSQVARNA CT 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 p/min, manuaal. Lõikelaius 77 cm. Lõikamata ala * : 131 cm. Koguja maht: 200 l.

* Mõõdetud niitmata ala välisküljelt

AIATR AKTORID

113


Kaitske oma traktorit ning kasutage seda aastaringselt.

KATE Meie veekindel täissuuruses kate hoiab traktori heas seisukorras ning pikendab selle tööiga.

Saa sõbraks Husqvarna traktori ja selle lisatarvikutega. Ärge kasutage traktorit üksnes muru niitmiseks – sellel on potentsiaali palju enamaks. Suure valiku spetsiaalsete lisatarvikutega Husqvarna traktorid on mitmekülgsed masinad, mis lihtsustavad aiatöid kogu aasta jooksul. Lisage järelkäru, puistur või lumesahk ja töö saab tehtud vähese vaevaga.

LUMEPUHUR Tõhusaks lume-eemalduseks kasutage kaheastmelist lumepuhurit. Kasutada koos lumekettide ja vastukaaluga.

114

AIATR AKTORITE LISATARVIKUD


JÄRELKÄRU PROFI / 275 / PROMO. Tugevast terasest mahukad järelkärud. Tagaluugi saab peale- ja mahalaadimise lihtsustamiseks eemaldada. Järelkäru Profi on kallutatav. Laadimismõõdud (P × L × K): Profi – 123 × 90 × 30 cm, 275 – 125 × 83 × 31 cm, Promo – 97 × 72 × 28 cm.

MURURULL Ebatasase pinnase tõhusaks ühlustamiseks ja värskelt külvatud seemnete sisserullimiseks. Kaal koos veega 182 kg. Mõõdud 46 × 96 cm.

PUISTURID Suurema mudeli laotuslaius on 300–360 cm. Maht on ligi 75 kg. Materjalivoogu saab lihtsalt reguleerida. Väiksema mudeli laotuslaius on 120–240 cm ja puisturi maht 30 kg.

SAMBLAREHA Tõhus ja tugev samblareha sambla eemaldamiseks. Sõltuvalt maapinna seisukorrast võib lisaraskusi lisada kuni 32 kg. Laius 102 cm.

KRUUSAÄKE Praktiliste kummiratastega vastupidav äke teeb kruusatee kiiresti siledaks ja nägusaks. Varustatud vedrupiidega, mis tõmbuvad tagurdamisel kokku. Töölaius 110 cm.

HUSQVARNA TÄKESTAJA Täkestaja teeb murupinda avasid, et õhk ja väetis läbi pääseksid. Töölaius 102 cm.

husqvarna.ee Husqvarna aiatraktorite ja nende lisatarvikute täieliku valiku leiate meie kodulehelt. Sealt leiate ka võrdlustabeleid, videoid ja eripakkumisi. Samuti aitame teid õige masina valimisel ning anname teavet lähima edasimüüja kohta.

AIATR AKTORITE LISATARVIKUD

115


HARI * Pöörlev hari lehtede, lume jne koristamiseks. Laius 100 cm.

KAHEASTMELINE LUMEPUHUR * Töölaius 107 cm. Kasutada koos lumekettide ja vastukaaluga.

LUMESAHK * Tugev terassahk koos vedrukaitsemehhanismiga. Kasutada koos lumekettide ja vastukaaluga. Töölaius 122 cm.

LUMEKETID * Parandavad veoomadusi lume koristamise ajal.

KUMMIKAABITS Kinnitage lumesaha serva külge, takistab metallteral maapinda kaapimast.

* Ei sobi 126-seeria traktoritele.

116

AIATR AKTORITE LISATARVIKUD

VASTUKAALUD * Vastukaalud parandavad haaret ja läbitavust. Kaal 25 kg.


Kolm lõikesüsteemi tagavad ideaalse tulemuse.  

KOGUJA Puhtaima lõiketulemuse nimel. BIOCLIP Muru väetamiseks.   VÄLJAVISE Harva niidetavate kõrge rohuga platside niitmiseks.

BIOCLIP KOMPLEKT BioClipile (multšimisele) ümberlülitumiseks. Mõned masinad vajavad kogu komplekti koos terade ja väljalasketoru kattega, mõned üksnes katet. KOGUJA * Mahukas koguja, saadaval kas kahe või kolme kambriga. Maht 210 või 315 liitrit.

ROHUSUUNAJA* Integreeritud kogumissüsteemiga traktoritele. Vahetage traktori kogumisfunktsioon tahaväljaviske vastu.

KOGUJA ELEKTRILINE TÜHJENDUSKOMPLEKT* Lisab mugavust CTH / CT traktoritele. Tõmmake lülitit ja tühjendage koguja.

KÄETOEKOMPLEKT * Teeb juhi tööasendi mugavamaks.

KAITSERAUAD Traktori esiosa külge paigaldamiseks. Kaitseb tõhusalt kapotti.

LAADIMISRAMBID Mereveekindlast alumiiniumist kumerad laadimisrambid. Libisemiskindel välispind. KATE Veekindlast nailonist, reguleeritavad tõmbenöörid ja ventilatsiooniavad.

* Ei sobi 126-seeria traktoritele.

AIATR AKTORITE LISATARVIKUD

117


TOOTEINFO – KÜLGVÄLJAVISKEGA AIATRAKTORID

GTH 264T

YTH 224T

YTH 184T

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Väiksed elumaju ümbritsevad aiad Väiksed / keskmised elumaju ümbritsevad aiad

Keskmised / suured elumaju ümbritsevad aiad Suured elumaju ümbritsevad aiad / suuremad maavaldused

●●●

●●●

●●●

●●

TEHNILISED ANDMED Mootori tootja Mootori nimi Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Aku,V / Ah Mootorimäärde tüüp Kütusepaagi maht, liitrid Käigukasti tüüp Käigukasti tootja

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin

12,7 @ 2550

11,8 @ 2550

10 @ 2550

12 / 28

12 / 28

12 / 28

Täissurve

Täissurve

Täissurve

15,2

15,2

15,2

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hydro-Gear

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Pedaaliga juhitav

Pedaaliga juhitav

Pedaaliga juhitav

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

Lõikelaius, cm

137

117

107

Lõikamata ala, cm *

59

81

85

38 – 114

25 – 102

38 – 102 Stantsitud

Sõidumeetod Lõikamismeetodid

Lõikekõrgus, min – max, mm Lõikekorpuse tüüp

Stantsitud

Stantsitud

Anti-Scalp rattad

4

4

2

Tera käivitamine

Elektriline

Elektriline

Elektriline

Koguja mahutavus, liitrid Seljatoe kõrgus Esiosa kaitse

Kõrge

Kõrge

Kõrge Kaitseraud

Tugevdatud kaitseraud

Tugevdatud kaitseraud

Rehvi mõõt, ees, tollides

16 5 6,5-8

15 5 6-6

15 5 6-6

Rehvi mõõt, taga, tollides

23 5 10,5-12

20 5 10-8

20 5 10-8

OMADUSED U-Cut™

Pedaaliga juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne

Cruise Control

Ruumikas juhiala

Poritiival paiknev lõikekõrguse reguleerija

Reguleeritav iste

Ergonoomilised juhthoovad

Tugevdatud lõikekorpus

Pulbervärviga kaetud lõikekorpus

Valatud esisild

Liikuv valatud esisild

Topelt juhtvardad

Air Induction™

Veevooliku ühendus

Nähtav kütusetase

Töötundide loendur koos hooldustööde meeldetuletusega

Esituled

Joogipudelihoidik

Koguja

( • )

( • )

( • )

BioClip komplekt / kate

( • )

( • )

( • )

LÕIKEOSAD

= Saadaval  ( ) = Lisatarvik  ― = Pole saadaval  * Mõõdetud lõikamispoolselt küljelt.  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006 / 42 / EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349 / ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest. Terminid lk 230.

118

AIATR AKTORID


LTH 174

LTH 154

LT 154

●●

●●

●●●

●●●

●●●

LTH 126

LT 126

●●●

●●●

●●

●●

●●

Kohler

Kohler

Kohler

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Courage

Courage

Courage

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

8,8 @ 2500

8,1 @ 2500

8,1 @ 2500

6,4 @ 2800

6,4 @ 2800

12 / 28

12 / 28

12 / 28

12 / 20

12 / 20

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

5,7

5,7

5,7

5,7

5,7

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Manuaalne

Hüdrostaatiline

Manuaalne

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Dana / Peerless

Hydro-Gear

Dana / Peerless

Pedaaliga juhitav

Pedaaliga juhitav

Kangiga juhitav

Pedaaliga juhitav

Kangiga juhitav

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

107

97

97

77

77

120

137

137

130

130

38 – 102

38 – 102

38 – 102

20 – 80

20 – 80

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

2

Elektriline

Elektriline

Manuaalne

Elektriline

Manuaalne

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Keskmine

15 5 6-6

15 5 6-6

15 5 6-6

13 5 5-6

13 5 5-6

20 5 10-8

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

16 5 6,5-8

16 5 6,5-8

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

― ( • )

― ( • )

AIATR AKTORID

119


TOOTEINFO – INTEGREERITUD KOLLEKTORIGA AIATRAKTORID

CTH 224T

CTH 184T

CTH 164T

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Väiksed elumaju ümbritsevad aiad Väiksed / keskmised elumaju ümbritsevad aiad

Keskmised / suured elumaju ümbritsevad aiad

●●●

●●●

●●●

Suured elumaju ümbritsevad aiad / suuremad maavaldused

●●

●●

TEHNILISED ANDMED Mootori tootja Mootori nimi Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Aku,V / Ah Mootorimäärde tüüp Kütusepaagi maht, liitrid

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin

11,8 @ 2550

10 @ 2550

9,2 @ 2550

12 / 28

12 / 28

12 / 14

Täissurve

Täissurve

Täissurve

13,3

13,3

13,3

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Pedaaliga juhitav

Pedaaliga juhitav

Pedaaliga juhitav

BioClip / Kogumine

BioClip / Kogumine

BioClip / Kogumine

Lõikelaius, cm

107

107

97

Lõikamata ala, cm *

70

70

85

Käigukasti tüüp Käigukasti tootja Sõidumeetod Lõikamismeetodid

Lõikekõrgus, min – max, mm Lõikekorpuse tüüp

38 – 102

38 – 102

26 – 102

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

Anti-Scalp rattad

4

4

2

Tera käivitamine

Elektriline

Elektriline

Elektriline

Koguja mahutavus, liitrid Seljatoe kõrgus Esiosa kaitse

320

320

320

Kõrge

Kõrge

Kõrge

Tugevdatud kaitseraud

Kaitseraud

Rehvi mõõt, ees, tollides

15 5 6-6

15 5 6-6

15 5 6-6

Rehvi mõõt, taga, tollides

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

OMADUSED U-Cut™

Pedaaliga juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne

Cruise Control

Ruumikas juhiala

Poritiival paiknev lõikekõrguse reguleerija

Reguleeritav iste

Ergonoomilised juhthoovad

Koguja täitumise indikaator

Elektriline koguja tühjendus

BioClip otse istmelt

Tugevdatud lõikekorpus

Pulbervärviga kaetud lõikekorpus

Valatud esisild

Liikuv valatud esisild

Topelt juhtvardad

Air Induction™

Veevooliku ühendus

Nähtav kütusetase

Töötundide loendur koos hooldustööde meeldetuletusega

Esituled

Joogipudelihoidik

Rohusuunaja

• ( • )

• ( • )

• ( • )

BioClip klapp

LÕIKEOSAD Koguja

= Saadaval  ( ) = Lisatarvik  ― = Pole saadaval  * Mõõdetud lõikamispoolselt küljelt.  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006 / 42 / EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349 / ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest. Terminid lk 230.

120

AIATR AKTORID


CTH 194

CTH 174

CT 154

●●

●●

●●●

●●●

●●●

CTH 126

CT 126

●●●

●●●

●●

●●

Kohler

Kohler

Kohler

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Courage

Courage

Courage

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

9,2 @ 2500

8,8 @ 2500

8,1 @ 2500

6,4 @ 2800

6,4 @ 2800

12 / 28

12 / 14

12 / 14

12 / 20

12 / 20

Täissurve

Täissurve

Täissurve

Tilgapüüdja

Tilgapüüdja

5,7

5,7

5,7

5,7

5,7

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Manuaalne

Hüdrostaatiline

Manuaalne

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Dana / Peerless

Hydro-Gear

Dana / Peerless

Pedaaliga juhitav

Pedaaliga juhitav

Kangiga juhitav

Pedaaliga juhitav

Kangiga juhitav

BioClip / Kogumine

BioClip / Kogumine

BioClip / Kogumine

Kogumine

Kogumine

107

97

97

77

77

70

107

107

131

131

38 – 102

26 – 102

26 – 102

20 – 80

20 – 80

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

Stantsitud

4

2

2

Elektriline

Elektriline

Manuaalne

Elektriline

Manuaalne

320

220

220

200

200

Kõrge

Kõrge

Keskmine

Keskmine

Keskmine

15 5 6-6

15 5 6-6

15 5 6-6

13 5 5-6

13 5 5-6

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

16 5 6,5-8

16 5 6,5-8

• ( • )

• ( • )

• ( • )

― ( • )

― ( • )

AIATR AKTORID

121


Kiire ja tõhus niitmine täiusliku tulemusega. Nullpöörderaadiusega niiduk pakub suurtel murupindadel kiireid tulemusi. Suurepärane manööverdusvõime, täpne lõiketulemus ja hämmastav võimsus moodustavad masina, mis ei tunne piire. Nullpöörderaadiusega niidukite roolisüsteem võimaldab niidukitel pöörelda ümber oma telje, jätmata niitmata kohti. Hoolimata murupinna suurusest kontrollite seda just teie.

122

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID


NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

123


AVASTA UUS TASE NULLPÖÖRDEGA NIIDUKITE ARENGUS

Koguja lisavarustusena

Töötundide loendur koos hooldustööde meeldetuletusega Lõiketerade elektriline käivitamine Käepärased juhthoovad

EI JÄTA NIITMATA RINGE

TÕHUS NIITMINE

Null-pöördega niidukite eraldi hüdroajamiga rattad tagavad väga täpse manööverdusvõime ning võimaldavad niidukitel pöörelda ümber oma telje, mille tulemusel ei teki niitmata kohti.

Tänu tõhusatele ja vastupidavatele lõikekorpustele on niitmine kiire ja efektiivne.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

124

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

LIHTSALT LIGIPÄÄSETAVAD HOOLDUSPUNKTID Õlivahetus, filtrihooldus, hüraulilise veosüsteemi komponendid ja reguleerimine, elektrisüsteem ning aku on kõik hõlpsasti ligipääsetavad ning kõik hooldustööd saavad kiiresti tehtud.


Käetoed Lõikeosa tõstmine pedaaliga

Tugev raam

Vastupidav lõikekorpus Kommertsklassi veosüsteem

Vastupidavad rattakinnitused

TUGEVDATUD RAAM JA RATTAKINNITUSED Tugev raam ja rattakinnitused muudavad kere vastupidavaks ja vähem painduvaks.

MUGAV TÖÖ Ergonoomiline juhiiste ja hea ülevaade tööalast. Kõik juhtseadmed on juhil käeulatuses.

LÕIKETERA ELEKTRILINE SISSELÜLITAMINE Lõiketerade sisselülitamine on lihtne tänu juhtpaneelil olevale elektrilisele lülitile.

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

125


Iga ring aias on kiire ja täpne.

NULL-PÖÖRDEGA NIIDUK Niiduk

pöörleb ümber oma telje, jätmata niitmata alasid.

KOGUJA Külgväljaviskega null-pöördega

niidukitele saab paigaldada kogumissüsteemi, mis tagab puhtama tulemuse.

126

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

Piirideta muruniidukid. Null-pöördega niidukite roolisüsteem võimaldab niidukitel pöörelda ümber oma telje, jätmata niitmata kohti, laiad lõikekorpused muudavad jõudluse optimaalseks. Need masinad sobivad maja- ja maaomanikele, kes peavad hooldama suuri murupindasid. Samuti neile, kes tahavad korraga saada nii mugavust kui ka jõudlust. Kogu tooteinfo leiate lk 128.


HUSQVARNA MZ 28T Briggs & Stratton, Endurance Series V-Twin, 15,7 kW @ 2950 p/min. Lõikelaius 132 cm.

HUSQVARNA EZ 24T Briggs & Stratton, Endurance Series V-Twin, 11,9 kW @ 2450 p/min. Lõikelaius 122 cm.

HUSQVARNA RZ 19 Briggs & Stratton, Endurance Series, 9,6 kW @ 2600 p/min. Lõikelaius 107 cm.

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

127


TOOTEINFO – NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

MZ 28T

EZ 24T

RZ 19

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Väiksed elumaju ümbritsevad aiad Väiksed / keskmised elumaju ümbritsevad aiad

Keskmised / suured elumaju ümbritsevad aiad

●●

●●●

Suured elumaju ümbritsevad aiad / suuremad maavaldused

●●●

●●●

TEHNILISED ANDMED Mootori tootja

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Endurance Series V-Twin

Endurance Series V-Twin

Endurance Series

15,7 @ 2950

11,9 @ 2450

9,6 @ 2600

Täissurve

Täissurve

Täissurve

19

13,2

11,4

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Hüdrostaatiline

Käigukasti tootja

Hydro-Gear

Hydro-Gear

Hydro-Gear

Käigukasti mudel

ZT 3400

ZT 2800

EZT

Edasiliikumise kiirus min / max, km / h

0 – 16,1

0 – 10,5

0 – 10,4

Mootori nimi Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Mootorimäärde tüüp Kütusepaagi maht, liitrid Käigukasti tüüp

Tagurdamiskiirus min / max, km / h Lõikamismeetodid Lõikelaius, cm Lõikekõrgus, min – max, mm Lõikekorpuse tüüp

0 – 8

0 – 5,6

0 – 5,6

Külgväljavise

BioClip / tahaväljavise

Külgväljavise

132

122

107

38 – 114

38 – 114

38 – 102

Monteeritud

Stantsitud

Stantsitud

Manuaalne, jalaga juhitav

Manuaalne, käega juhitav

Manuaalne, käega juhitav

Tera käivitamine

Elektriline sidur

Elektriline sidur

Manuaalne

Seljatoe kõrgus

Kõrge

Kõrge

Keskmine

Rehvi mõõt, ees, tollides

13 5 6,5-6

11 5 5-5

11 5 4-5

Rehvi mõõt, taga, tollides

23 5 10,5-10

20 5 8-8

18 5 7,5-8

260,8

215,5

195

Kommertsklassi ajamisüsteem

Tugevdatud raam

Käetoed

Lõikeosa tõstmine pedaaliga

Töötundide loendur koos hooldustööde meeldetuletusega

BioClip komplekt / kate

Koguja lisavarustuses

Korpuse tõstesüsteem

Kaal, kg OMADUSED

SAADAOLEVAD LÕIKESÜSTEEMID

= Saadaval  ― = Pole saadaval  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006 / 42 / EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349 / ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.  Terminid lk 230.

128

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID


Kolme kastiga kogumissüsteem MZ 28T mudelile koosneb vastupidavatest nailonkottidest ning lihtsalt paigaldatavast puhurist ja kogujast. Vastupidav korpuse ja ventilaatori konstruktsioon vähendab kaalu ja suurendab õhuvoolu. Tiivikudisain võimaldab saavutada maksimaalse õhukiiruse ja tõhususe. Koguja mahutavus 317 liitrit.

NULLPÖÖRDEGA NIIDUKID

129


Esmaklassiline niitmine tippklassi niidukitega. Kõik meie muruniidukid on tõhusad ja ergonoomilised. Ükskõik, kas valite ühe kiirusega või sujuvalt muudetava kiirusega mudeli, saate endale tugeva, töökindla ja esmaklassilise niitmistulemusega niiduki. Kõikidel mudelitel on kvaliteetsed, töökindlad ja kergelt käivituvad mootorid.

130

MURUNIIDUKID


MURUNIIDUKID

131


AVASTA UUS TASE MURUNIIDUKITE ARENGUS TwinControl™ Ergonoomiline käepide Tera sidur Sujuv käepideme kõrguse reguleerimine Indikaatoriga tsentraalne niidukõrguse reguleerimine Briggs & Stratton 750-series Veevooliku ühendus

Kolm ühes niitmissüsteem Plastikust koguja Advanced Flow-tehnoloogia (AFT) Topeltkuullaagritega rattad

Vastupidav üheosaline tsingitud lõikekorpus

Roostevabast terasest esiosa kaitse

OPTIMAALNE ÕHUVOOL

ROOSTEKINDEL

KOLM ÜHES NIITMISSÜSTEEM

AFT (Advanced Flow Technology) tagab esmaklassilise tulemuse. Lõikeseade, tera ja toru tagavad optimaalse õhuvoolu. Tänu sellele on niitmistulemus kõigi režiimide korral esmaklassiline.

Üheosaline tsingitud lõikekorpus on erakordselt vastupidav. Lisaks on see pulbervärvitud, mis kaitseb korrosiooni eest ning pikendab lõikekorpuse kasutusiga.

Valige niitmisrežiim, mis sobib teie ja teie aia vajadustega kõige paremini. Niitmisjääkide kogumine hooldatud välimuse sälitamiseks, BioClip muru väetamiseks või väljavise harvemini niidetavatele muruplatsidele.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

132

MURUNIIDUKID


Vibratsioonisummutusega käepide Kokkupandav käepide Vedruga niidukõrguse tsentraalne reguleerimine

Võimas Honda GCV-mootor

BioClip lõikesüsteem

Esirattavedu

Alumiiniumrattad

Kummikatted

Vastupidav alumiiniumkorpus

Topeltkuullaagritega rattad

TWINCONTROL™

PEIDETUD KAABLID

Kahe käega kiiruse juhtimine võimaldab sõltuvalt pinnasest ja ümbruskonnast saavutada õige kiiruse.

Kaablid on peidetud käepideme torudesse, mis vähendab võimalust, et need takerduvad töö ajal hekki või saavad käepideme kokkupanemise ajal viga.

TSENTRAALNE NIIDUKÕRGUSE REGULEERIMINE Selle asemel, et iga telje või ratta jaoks oleks eraldi reguleerija, reguleerib lihtsalt ligipääsetav ergonoomilise käepidemega seade kogu lõikeseadme kõrgust. See muudab töötamise mugavamaks.

MURUNIIDUKID

133


Pikk kasutusiga ja madal vibratsioonitase.

ÜHES TÜKIS LÕIKEKORPUS

Valualumiiniumist üheosalised lõikekorpused on jäigad ja vastupidavad.

Kauakestvad muruniidukid sagedaseks kasutamiseks. Tugevad ja vastupidavad muruniidukid igapäevaseks kasutamiseks. Tänu kompaktsele disainile on nendega lihtne manööverdada ning vibratsioonisummutusega käepidemed muudavad töö ergonoomilisemaks. Lihtne ja hooldusvaba esirattavedu teeb manööverdamise lihtsaks.   Kogu tooteinfo leiate lk 144 -145.

VIBRATSIOONISUMMUTUSEGA KÄEPIDEMED

Vibratsioonisummutusega reguleeritav käepide lihtsustab töötamist seina- ja hekiäärtes.

134

MURUNIIDUKID


HUSQVARNA M 53S Pro Honda GCV160, 2,9 kW @ 3000 p/min, BioClip, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 27 – 65 mm. Iseliikuv, üks kiirus.

HUSQVARNA M 48 Pro Honda GCV160, 2,9 kW @ 3000 p/min, BioClip, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 27 – 65 mm. Lükatav.

Uu s!

HUSQVARNA WB 53S e Honda GCV160, 2,9 kW @ 3000 p/min, BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 27 – 65 mm. Iseliikuv, üks kiirus.

HUSQVARNA WB 48S e Honda GCV160, 2,8 kW @ 2900 p/min, BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 30 – 60 mm. Iseliikuv, üks kiirus.

HUSQVARNA WB 48S Honda GCV135, 2,1 kW @ 2900 p/min, BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 30 – 60 mm. Iseliikuv, üks kiirus.

HUSQVARNA WC 48S e Briggs & Stratton 850 Series, 3,1 kW @ 2800 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 55 mm. Iseliikuv, üks kiirus.

MURUNIIDUKID

135


Mugav sõitmine.

TWINCONTROL™ Liikumiskiirust

saab hõlpsalt kohandada vastavalt teie vajaduste ja muru seisundile.

LIHTSALT LIGIPÄÄSETAV KÕRGUSE REGULEERIMINE Tänu

ainulaadsele käepidemele, mida on lihtne reguleerida, on töötamine maksimaalselt mugav.

136

MURUNIIDUKID

Tänapäevased muruniidukid nõudlikule koduaednikule. Need muruniidukid on ergonoomilised, vastupidavad, tõhusad ja lihtsalt kasutatavad. Tänu kolm ühes ja kaks ühes niitmissüsteemidele on need väga mitmekülgsed ning pakuvad muru niitmiseks mitmeid võimalusi. Võimas mootor ja mitmed ergonoomilised funktsioonid teevad töötamise sujuvaks ja mugavaks. Kogu tooteinfo leiate lk 144 -145.


HUSQVARNA LC 53B e Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. AFT, BBC ja TwinControl™.

HUSQVARNA LC 53E e Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. AFT, elektriline käivitus ja TwinControl™.

HUSQVARNA LC 53 e Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. AFT ja TwinControl™.

HUSQVARNA LC 48B e Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, koguja/  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. AFT, BBC ja TwinControl™.

HUSQVARNA LC 48 e Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. AFT ja TwinControl™.

HUSQVARNA LB 48 e Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, BioClip /  küljele väljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. TwinControl™.

MURUNIIDUKID

137


Funktsioonid tõhusaks niitmiseks.

ADVANCED FLOW TECHNO­LOGY

Ainulaadne tehnoloogia parandab õhuvoolu ja tagab koguja optimaalse täitumise.

KOLM ÜHES SÜSTEEM Valige sobivaim niitmissüsteem: koguja puhta muru saavutamiseks, BioClip muru väetamiseks ja väljavise harvemini pügatava muru jaoks.

138

MURUNIIDUKID

Märkimisväärse jõudlusega muruniidukid. Moodne disain ja rikkalikud funktsioonid teevad need niidukid töökindlateks ja tõhusateks. Advanced Flowtehnoloogia tagab koguja optimaalse täitumise, mistõttu tuleb seda harvem tühjendada. Need on ülitõhusad masinad, milledele saab loota ning mis aitavad saavutada esmaklassilise niidutulemuse.   Kogu tooteinfo leiate lk 146 -147.


HUSQVARNA LC 48VE Briggs & Stratton 675 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. AFT, elektriline käivitus. Iseliikuv, mitu kiirust ja elektriline käivitus.

HUSQVARNA LC 48V Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. Iseliikuv, mitu kiirust.

HUSQVARNA LC 48 Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, koguja/  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. Lükatav.

HUSQVARNA LB 48V Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, BioClip /  küljele väljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. Iseliikuv, mitu kiirust.

Kohelge oma muru hästi.

HUSQVARNA LB 48 Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, BioClip /  küljele väljavise, lõikelaius 48 cm, lõikekõrgus 25 – 75 mm. Lükatav.

BioClip süsteemiga lõigatakse rohi kiiresti lagunevateks väikesteks libledeks ning jäetakse väetisena murule, mis ühtlasi muudab muru ka põuakindlamaks. BioClip sobib sagedamini niidetavadele aladele.

MURUNIIDUKID

139


Usaldusväärsed masinad.

Vastupidavus Kvaliteetsed ja

töökindlad mootorid tagavad nii suurepärase jõudluse kui pika kasutusea.

TUGEV Tugev valualumiiniumist korpus tagab jäikuse ja pikema kasutusea.

140

MURUNIIDUKID

Muruniidukid, mis sobivad igasugusele murule. Need muruniidukid sobivad nii väikeste kui suurte ning nii tasaste kui ka künklike muruväljakute niitmiseks. Mootor tagab piisava võimsuse ning sujuvalt muudetava liikumiskiirusega on masinat mugav juhtida. Kõik mudelid on varustatud mugava, ühest hoovast reguleeritava niidukõrguse reguleerimisfunktsiooniga ning veevooliku ühenduskohaga, mis lihtsustab lõikekorpuse puhastamist, samuti käepideme kõrguse reguleerijaga, mis muudab seadme kasutamise optimaalselt ergonoomiliseks. Kogu tooteinfo leiate lk 146 -147.


HUSQVARNA R 153SV Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 30 – 87 mm. Iseliikuv, sujuvalt muudetav liikumiskiirus.

HUSQVARNA R 153S Briggs & Stratton 675 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 30 – 87 mm. Iseliikuv, sujuvalt muudetav liikumiskiirus.

HUSQVARNA R 150SV Briggs & Stratton 750 Series, 2,7 kW @ 2800 p/min, koguja/  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 50 cm, lõikekõrgus 28 – 75 mm. Iseliikuv, sujuvalt muudetav liikumiskiirus.

HUSQVARNA R 150S Briggs & Stratton 675 Series, 2,4 kW @ 2900 p/min, koguja /  BioClip / tahaväljavise, lõikelaius 50 cm, lõikekõrgus 28 – 75 mm. Iseliikuv, üks kiirus.

HUSQVARNA R 152SV Briggs & Stratton 750 Series, 2,8 kW @ 2950 p/min, koguja /  BioClip / küljele väljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 33 – 108 mm. Iseliikuv, sujuvalt muudetav liikumiskiirus.

HUSQVARNA R 152SVH Honda GCV160, 3,3 kW @ 2950 p/min, koguja/ BioClip / küljele väljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 33 – 108 mm. Iseliikuv, sujuvalt muudetav liikumiskiirus.

Koguja plussid. Tänu kogujale on niitmise lõpptulemus puhas ja korralik. Umbrohu levitamise oht on väiksem ja kogutud rohu saab lihtsalt komposti visata. Samuti võite kokku koguda lehti ja väiksemaid oksi.

HUSQVARNA R 152SV Swivel Briggs & Stratton 750 Series, 2,8 kW @ 2950 p/min, koguja /  BioClip / küljele väljavise, lõikelaius 53 cm, lõikekõrgus 31 – 106 mm. Iseliikuv, sujuvalt muudetav liikumiskiirus.

MURUNIIDUKID

141


Lihtsus, mis sobib nii teile kui teie murule.

KESKKONNASÕBRALIK

Käsiniidukid on keskkonna seisukohast parim valik.

Väiksem kaal, vähem müra, suurepärane manööverdamisvõime. Töökindla mootoriga hõljukniiduk keerukamates olukordades töötamiseks. Hõljukniidukid liiguvad õhupadjal, kaaluvad kõigest 15 kg ning on eriti tõhusad künklikul maastikul ja kuni 45° kallakutel. Teravate trummelteradega käsiniidukite jõudlus on suurepärane, nad on kerged ja neid on lihtne lükata. Tänu trummelteradele on lõiketulemus eriti kvaliteetne.

VÄHE MÜRA Käsiniidukid on äärmiselt vaiksed ning sobivad ideaalselt elurajoonidesse.

142

MURUNIIDUKID


HUSQVARNA GX 560 Honda GCV160, 3 kW @ 3150 p/min, 163 cm³, 15 kg, max töönurk 45°, lõikelaius 50,5 cm, lõikekõrgus 10–30 mm, ­lõikekorpus ABS-plastist.

HUSQVARNA 540 Lõikelaius 40 cm, lõikekõrgus 12–38 mm, lõikekõrguse astmeid 4, 9,1 kg. Kollektor saadaval lisavarustusena.

HUSQVARNA 64 Lõikelaius 40 cm, lõikekõrgus 12–55 mm, lõikekõrguse astmeid lõputu arv, 8,7 kg. Kollektor saadaval lisavarustusena.

HUSQVARNA 54 Lõikelaius 40 cm, lõikekõrgus 12–38 mm, lõikekõrguse astmeid 4, 8,6 kg. Kollektor saadaval lisavarustusena.

Sellest lihtsamini käsitsetavaid muruniidukeid on raske leida. Alustame hõljukniidukiga (Hover). Õhkpadjal liikuva niidukiga on lihtne manööverdada. See lõikab igas suunas ning kaalub kõigest 15 kg. Käsiniidukid on samuti kerged ning seetõttu ka lihtsad kasutada. Kütust ega õli pole vaja ning see teeb kasutamise veelgi lihtsamaks.

MURUNIIDUKID

143


TOOTEINFO – MURUNIIDUKID

M 53S Pro

M 48 Pro

WB 53S e

●●●

●●●

●●●

WB 48S e

WB 48S

●●●

●●●

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Professional – profiseadmed kommertskasutuseks Performance – tõhusad seadmed nõudlikule kliendile Function – tõhus hooldus igaks päevaks TEHNILISED ANDMED Mootori tootja Mootori nimi Silindri töömaht, cm≥ Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Kütusepaagi maht, liitrid Veosüsteem Veorattad Ratta suurus, ees /taga, mm

Honda

Honda

Honda

Honda

Honda

GCV160

GCV160

GCV160

GCV160

GCV135

163

163

163

163

135

2,9 @ 3000

2,9 @ 3000

2,9 @ 3000

2,8 @ 2900

2,1 @ 2900

0,93

0,93

0,93

0,93

0,9

Iseliikuv, üks kiirus

Lükatav

Iseliikuv, üks kiirus

Iseliikuv, üks kiirus

Iseliikuv, üks kiirus

Esi

Esi

Esi

Esi

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2 5,0

Kiirus, km / t

4,0

4,0

5,0

Müratase, dB (A)

97

95

97

90

90

Alumiinium

Alumiinium

Alumiinium

BioClip

BioClip

BioClip

Alumiinium BioClip /  tahaväljavise 48 30 – 60

Lõikekorpuse materjal Lõikamismeetodid Niidulaius, cm Lõikekõrgus, min – max, mm Lõikekõrguse tasemed Lõikekõrguse reguleerimine Koguja tüüp

53

48

53

Alumiinium BioClip /  tahaväljavise 48

27 – 65

27 – 65

27 – 65

30 – 60

5

5

5

6

6

Tsentraalne

Tsentraalne

Tsentraalne, vedruga Tsentraalne, vedruga Tsentraalne, vedruga ―

― Vibratsioonisum­ mutusega 35,5

― Vibratsioonisum­ mutusega 30,3

― Vibratsioonisum­ mutusega 36,7

― Vibratsioonisum­ mutusega 32,5

― Ergonoomiline

Advanced Flow-tehnoloogia (AFT)

Lõikekõrguse indikaator

• •

Koguja mahutavus, liitrid Käepideme tüüp Kaal, kg

31

OMADUSED

Kõrguse tsentraalne seadistamine

Küljelt reguleeritav käepide

Käepideme kõrguse reguleerija

Vibratsioonisummutusega käepide

Kokkupandav käepide Peidetud kaablid

Elektristarter

Tera sidur (BBC)

Alumiinium

Alumiinium

Alumiinium

Teras

Teras

Roostevabast terasest esiosa kaitse

Veevooliku ühendus

Topeltkuullaagritega rattad Rattad, materjal

= Saadaval  ( ) = Lisatarvik  ―= Pole saadaval  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine netoväljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.  Terminid lk 230.

144

MURUNIIDUKID


WC 48S e

LC 53B e

LC 53E e

LC 53 e

LC 48B e

LC 48 e

LB 48 e

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

850 Series

750 Series

750 Series

750 Series

750 Series

750 Series

750 Series

190

161

161

161

161

161

161

3,1 @ 2800

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

Iseliikuv, üks kiirus

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

Esi

Taga

Taga

Taga

Taga

Taga

Taga

203,2 / 203,2

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

5,0

5,4

5,4

5,4

5,4

5,4

5,4

92

98

98

98

96

96

96

Alumiinium Koguja / BioClip /  tahaväljavise 48

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 53

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 53

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 53

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 48

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 48

Tsingitud teras BioClip / Külgväljavise

25 – 55

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

48

6

5

5

5

5

5

5

Tsentraalne

Ergo, Tsentraalne

Ergo, Tsentraalne

Ergo, Tsentraalne

Ergo, Tsentraalne

Ergo, Tsentraalne

Ergo, Tsentraalne

Plastikust koguja

Plastikust koguja

Plastikust koguja

Plastikust koguja

Plastikust koguja

Plastikust koguja

65 Vibratsioonisum­ mutusega 44

60

60

60

60

60

Ergonoomiline

Ergonoomiline

Ergonoomiline

Ergonoomiline

Ergonoomiline

Ergonoomiline

44,5

45,5

43,5

43,5

42

38

• Lihtsalt ligipääsetav, sujuv reguleerimine ―

• Lihtsalt ligipääsetav, sujuv reguleerimine ―

• Lihtsalt ligipääsetav, sujuv reguleerimine ―

• Lihtsalt ligipääsetav, sujuv reguleerimine ―

• Lihtsalt ligipääsetav, sujuv reguleerimine ―

• Lihtsalt ligipääsetav, sujuv reguleerimine ―

Teras

Plast

Plast

Plast

Plast

Plast

Plast

MURUNIIDUKID

145


TOOTEINFO – MURUNIIDUKID

LC 48VE

LC 48V

LC 48

LB 48V

LB 48

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

675 Series

650 Series

650 Series

650 Series

650 Series

190

190

190

190

190

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

1,0

1,2

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Professional – profiseadmed kommertskasutuseks Performance – tõhusad seadmed nõudlikule kliendile Function – tõhus hooldus igaks päevaks TEHNILISED ANDMED Mootori tootja Mootori nimi Silindri töömaht, cm≥ Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Kütusepaagi maht, liitrid Veosüsteem Veorattad

Iseliikuv, mitu kiirust Iseliikuv, mitu kiirust

1,2

1,2

1,2

Lükatav

Iseliikuv, mitu kiirust

Lükatav

Taga

Taga

Taga

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

Kiirus, km / t

5,4

5,4

5,4

Müratase, dB (A)

96

96

96

93

93

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 48

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 48

Tsingitud teras Koguja / BioClip /  tahaväljavise 48

Tsingitud teras BioClip /  külgväljavise 48

Tsingitud teras BioClip /  külgväljavise 48

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

5

5

5

5

5

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Plastikust koguja

Plastikust koguja

Plastikust koguja

60

60

60

Comfort

Comfort

Comfort

Comfort

Comfort

43

38

37

34

33

Advanced Flow-tehnoloogia (AFT)

Lõikekõrguse indikaator

• Kiireseadistus (2 sammu) •

• Kiireseadistus (2 sammu) •

• Kiireseadistus (2 sammu) •

• Kiireseadistus (2 sammu) •

• Kiireseadistus (2 sammu) •

Ratta suurus, ees /taga, mm

Lõikekorpuse materjal Lõikamismeetodid Niidulaius, cm Lõikekõrgus, min – max, mm Lõikekõrguse tasemed Lõikekõrguse reguleerimine Koguja tüüp Koguja mahutavus, liitrid Käepideme tüüp Kaal, kg OMADUSED

Kõrguse tsentraalne seadistamine Käepideme kõrguse reguleerija Comfort-käepide Kokkupandav käepide

Elektristarter

Plast

Plast

Plast

Plast

Plast

Roostevabast terasest esiosa kaitse

Veevooliku ühendus

Topeltkuullaagritega rattad Rattad, materjal

= Saadaval  ( ) = Lisatarvik  ―= Pole saadaval  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine netoväljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.  Terminid lk 230.

146

MURUNIIDUKID


R 153SV

R 153S

R 150SV

R 150S

R 153SV

R 152SVH

R 152SV Swivel

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Honda

Briggs & Stratton

750 Series

675 Series

750 Series

675 Series

750 Series

GCV160

750 Series

161

190

161

190

161

163

161

2,7 @ 2900

2,4 @ 2900

2,7 @ 2800

2,4 @ 2900

2,8 @ 2950

3,3 @ 2950

2,8 @ 2950

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

0,93

1,0

Iseliikuv, mitu kiirust

Iseliikuv, üks kiirus

Iseliikuv, mitu kiirust

Iseliikuv, üks kiirus

Iseliikuv, mitu kiirust

Iseliikuv, mitu kiirust

Iseliikuv, mitu kiirust

Taga

Taga

Taga

Taga

Taga

Taga

Taga

190 / 210

190 / 210

190 / 210

190 / 210

230 / 230

230 / 230

230 / 230

4,5

4,0

4,5

4,0

5,0

5,0

5,0

97

97

97

97

98

98

98

Alumiinium Koguja / BioClip /  tahaväljavise 53

Alumiinium Koguja / BioClip /  tahaväljavise 53

Alumiinium Koguja / BioClip /  tahaväljavise 50

Alumiinium Koguja / BioClip /  tahaväljavise 50

Teras Koguja / BioClip /  külgväljavise 53

Teras Koguja / BioClip /  külgväljavise 53

Teras Koguja / BioClip /  külgväljavise 53

30 – 87

30 – 87

28 – 75

28 – 75

33 – 108

33 – 108

31 – 106

6

6

6

6

7

7

7

Keskmine Pehmest materjalist kogumiskott 60

Keskmine Pehmest materjalist kogumiskott 60

Kahepunktiline Pehmest materjalist kogumiskott 75

Kahepunktiline Pehmest materjalist kogumiskott 75

Kahepunktiline Pehmest materjalist kogumiskott 75

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

43,8

43,5

41,6

41,7

45,4

44,9

50,8

Keskmine Keskmine Kõva pealisega pehmest Kõva pealisega pehmest materjalist kott materjalist kott 60 60

Plast

Plast

Plast

Plast

Plast

Plast

Plast

MURUNIIDUKID

147


Kauni muru saavutamine on nüüd lihtsam kui kunagi varem. Tee oma murule parim kingitus. Sage muruniitmine robotniidukiga on parim viis oma muru hooldamiseks, lisaks jätab see teile rohkem vaba aega. Sõltuvalt nõudmistest ja muruplatsi suurusest aitame leida robotniiduki, mis vastab teie vajadustele ja soovidele.

148

ROBOTNIIDUKID


ROBOTNIIDUKID

149


AVASTA UUS TASE ROBOTNIIDUKITE ARENGUS

Automaatne laadimine

Lihtne kõrguse reguleerimine LCD ekraan PIN-koodiga lukk Taimer

Ilmastikukindel Varga-alarm Vaikne lõikamine

Võimas Li-Ion aku

Tõstmis- ja kallutusandurid

3 pöörlevat tera

MADAL MÜRATASE

OTSESEID EMISSIOONE POLE

AUTOMAATNE LAADIMINE

Robotniiduk töötab akudega ning on väga vaikne. See võib vabalt teha tööd nii, et teie naabrid ei märkagi.

Robotniidukid ei erita kahjulikke heitgaase ning on tänu sellele erakordselt keskkonnasõbralikud ning sobivad kõigile, kes elavad tiheda asustusega elurajoonides.

Robot saab ise aru, kui aku vajab laadimist ning naaseb automaatselt laadimisjaama.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

150

ROBOTNIIDUKID


Kaugjuhitav GPS

Võimas Li-Ion aku Taimer

LCD ekraan

Lihtne kõrguse reguleerimine

PIN-koodiga lukk

Ultraheliandurid

Varga-alarm

Ilmastikukindel Vaikne lõikamine

Automaatne laadimine 5 pöörlevat tera

VARGAVASTANE FUNKTSIOON Automower® on varustatud tõhusa vargavastase süsteemiga, mis tõstab niiduki turvataset märgatavalt.

Tõstmis- ja kallutusandurid

ULTRAHELIANDUR

KAUGJUHITAV GPS

Sisseehitatud ultraheliandurid aitavad niidukil sõltuvalt ümbrusest kiirust reguleerida ning vältida tugevaid kokkupõrkeid.

Kui niiduki tööd takistab miski, saab robotniiduk selle funktsiooni abil saata eelnevalt sisestatud mobiilinumbrile tekstsõnumi koos GPS-positsioneeringu ja selgitava tekstiga.

ROBOTNIIDUKID

151


Hakkab tööle nupuvajutuse peale.

JUHTPANEEL Tänu juhtpaneelile saab robotniidukit seadistada vastavalt aedade ja kasutajate eripärale.

EELPROGRAMMEERIMINE Võite ise

otsustada, kas soovite robotniidukiga muru niita ööpäev läbi ja 7 päeva nädalas.

152

ROBOTNIIDUKID

Vaevatu niitmine igas suuruses murupindade puhul. Perfektne ja samblata muru vajab pidevat niitmist. Robotniiduk lõikab automaatselt ööpäev läbi ning iga ilmaga, vajamata järelevalvet. Ta saab hakkama künklikul maapinnal ja kuni 35 % kallakutel. Kui teele satub takistus, jääb niiduk seisma ning sõidab ümber takistuse. Tänu ainulaadsele lõikesüsteemile on need robotniidukid äärmiselt tõhusad igasugustes tingimustes. Tootevalikus on akutoitel mudelid ning üks päikeseenergial töötav hübriidmudel. Kogu tooteinfo leiate lk 156 – 157.


Uu s!

HUSQVARNA 265 ACX Tööala kuni 6000 m², 5 pöörlevat tera, lõikekõrgus 20 – 60 mm. Taimer, PIN-koodiga lukk, ultraheliandur ja kaugjuhtimisega GPS.

HUSQVARNA 230 ACX Tööala kuni 3000 m², 3 pöörlevat tera, lõikekõrgus 20– 60 mm. Taimer ja PIN-koodiga lukk.

HUSQVARNA PÄIKESEHÜBRIID Tööala kuni 2200 m², 3 pöörlevat tera, lõikekõrgus 20– 60 mm. Taimer, PIN-koodiga lukk ja kaugjuhtimisega GPS.

HUSQVARNA 220 AC Tööala kuni 1800 m², 3 pöörlevat tera, lõikekõrgus 20– 60 mm. Taimer ja PIN-koodiga lukk.

Juhtige oma robotniidukit iPhone'i MY Automower ® rakendusega. HUSQVARNA 305 Tööala kuni 500 m², 3 pöörlevat tera, lõikekõrgus 20– 50 mm. Taimer ja PIN-koodiga lukk. Saadaval halli ja valgena.

GPS-tehnoloogia abil saate oma robotniidukiga suhelda mobiiltelefoni vahendusel. Saate selle käivitada, peatada ning jälgida selle liikumist kogu maailmas. Muru niitmine on nüüd lihtsam kui kunagi varem.

ROBOTNIIDUKID

153


Töötab igasuguse ilmaga.

PUHKEPÄEVI POLE VAJA

Automower® robotniiduk on mõeldud ööpäv ringi töötama kõikidel päevadel ega vaja puhkust.

Tänu intelligentsetele tarvikutele on muru niitmine nüüd veelgi lihtsam. Automower® robotniiduk on peaaegu kohe töövalmis. Alguses tuleb teha vaid mõned väiksed reguleerimised. Meie nutikad lisatarvikud lihtsustavad ettevalmistustöid ning teevad robotniiduki kasutamise mugavaks. Lisateavet selle kohta, millised lisatarvikud iga mudeli juurde kuuluvad, saate lk 156.

AUTOMAATNE LAADIMINE

Aku laadimise ajaks naaseb robotniiduk automaatselt oma laadimisjaama.

154

ROBOTNIIDUKID


AUTOMOWER ® VÄRVIKOLLEKTSIOON Lisaks teada-tuntud unikaalsele disainile saate uue robotniiduki ostmise korral valida ka erinevate värvide vahel. Husqvarna robotniiduk on unikaalne akutoitel seade, mis niidab muru täiesti iseseisvalt ning jätab teile vabaduse tegeleda millegi muuga. Valige oma lemmik nelja värvi seast – oranž, sinine, valge või pruun. Värvilised korpused on saadaval lisavarustusena.

LAADIMISJAAMA KATE Kaitseb laadimisjaama ja robotniidukit päikese ja vihma eest.

SEINAHOIDIK Lihtne hoida talvel või ajal, mil niitmistööd ei tehta.

PEHME KANDEKOTT Tänu spetsiaalsele kandekotile on robotniidukit muruväljakute vahel lihtne transportida.

GPS-SEADE GPS-vargajälitus SMS-häire. Niiduki seadeid ja tööolekut saab muuta kaugjuhtimise teel.

KAUGTEKSTISÕNUMID Kui niiduki tööd takistab mingi ootamatu sündmus, saadab robotniiduk tekstisõnumi eelnevalt sisestatud mobiilinumbrile.

RATTAHARJAKOMPLEKT Hoiab rattad puhtad ning tagab hea haarduvuse.

RATTAKOMPLEKT KALLAKUTEL SÕITMISEKS Suuremad esirattad, mis parandavad seadme stabiilsust ülesmäge niitmise ajal.

SIGNAALIVÕIMENDI Võimendab signaali väga pikkade piirdekaablite korral piisava tasemeni.

SEKUNDAARNE GENERAATOR Annab signaali eraldi asetsevale piirdekaablile. Aedadesse, kus vajatakse sekundaarset piirdekaablit.

ROBOTNIIDUKID

155


TOOTEINFO – ROBOTNIIDUKID

265 ACX

230 ACX

PÄIKESEHÜBRIID

220 AC

305

Tööala suurus, m≤

6000 +/ – 20 %

3000 +/ – 20 %

2200 +/ – 20 %

1800 +/ – 20 %

500 +/ – 20 %

Jõudlus tunnis, m≤

230

125

90

75

30

Ebaregulaarne

Ebaregulaarne

Ebaregulaarne

Ebaregulaarne

Ebaregulaarne

TEHNILISED ANDMED

Lõikemeetod Laadimisvool, A Laadimissüsteem Lõikeosad Otsingusüsteem Ajamimootori tüüp Aku tüüp

8

4

2,1

1,75

1

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Automaatne

5 pöörlevat tera

3 pöörlevat tera

3 pöörlevat tera

3 pöörlevat tera

3 pöörlevat tera

Quadsearch

Quadsearch

Quadsearch

Triplesearch

Singlesearch

Harjadeta DC-mootor Harjadeta DC-mootor Harjadeta DC-mootor Harjadeta DC-mootor Harjadeta DC-mootor Li-Ion

NiMH

NiMH

NiMH

Li-Ion

Aku mahtuvus, Ah

8,5

4,4

2,2

2,2

1,6

Aku pinge,V

22

18

18

18

18

Võimsus, W

60

42

32

30

20

Niidulaius, cm

32

22

22

22

17

20 – 60 Mõõdetud: 64 Garanteeritud: 69 12,9

20 – 60 Mõõdetud: 62 Garanteeritud: 64 10,7

20 – 60 Mõõdetud: 62 Garanteeritud: 64 10

20 – 60 Mõõdetud: 62 Garanteeritud: 64 9

20 – 50 Mõõdetud: 64 Garanteeritud: 66 7

16 klahvi

19 klahvi

16 klahvi

19 klahvi

15 klahvi

Lõikekõrgus, min – max, mm Müratase, dB (A) Kaal, kg Klaviatuur Ekraan

Menüüga LCD-ekraan Menüüga LCD-ekraan Menüüga LCD-ekraan Menüüga LCD-ekraan Menüüga LCD-ekraan

Alarmi tugevus

Väga Vali

Vali

Vali

Keskmine

Keskmine

Piirdekaabel, m

400

250

250

150

Pitskruvid, tk

400

200

200

200

Lisaterad, tk

30

9

9

9

9

OMADUSED PIN-koodiga lukk

Tõsteandur

Kallutusandur

Ultraheliandur

Kaugjuhitav GPS

SAADAOLEVAD LISATARVIKUD Metallikvärvi korpus

Korpus

― ―

Seinahoidik

Pehme kandekott GPS-seade

S

S

Kaugtekstisõnumid

Rattaharjakomplekt

Rattakomplekt kallakutel sõitmiseks

Signaalivõimendi

Sekundaarne generaator

= Saadaval  ― = Pole saadaval  S = Standard  NOMINAALVÕIMSUS Robotniidukite võimsus on määratud keskmise lõikevõimsuse alusel. Masstootmises oleva niiduki näitajad võivad erineda. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.  Terminid lk 230.

156

ROBOTNIIDUKID


Asjad, mida tuleks Automower ® robotniiduki eri mudelite vahel valides silmas pidada. Tööala keerukus.

Selleks, et õige niidukimudeli valimine oleks lihtsam, koostasime nimekirja asjadest, mida oleks hea niiduki valimisel silmas pidada. Vaadake ka lehe allservas asuvat tabelit.

Kui tööala koosneb mitmest kitsaste radadega (150 – 300 cm) ühendatud murulappidest, soovitame valida kahe piirdejuhtmega mudeli (230 ACX, Solar Hybrid või 265 ACX).

Tööala suurus.

Kallakud.

Kui muru on suurem kui 80 % mudeli tööala suurusest, soovitame valida suurema jõudlusega mudeli.

Kui tööalast enam kui 25 – 30 % on kallakud, soovitame kas 230 ACX või 265 ACX mudelit, mis on varustatud võimsamate veomootoritega.

Tööaeg. Vasakul asuvas tabelis toodud tööjõudlus on arvutatud tingimusel, et niiduk töötab 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. Kui eelistate niidukit kasutada näiteks öösel, tuleks meeles pidada, et tööjõudlus väheneb 33 % võrra.

265 ACX

230 ACX

PÄIKESE­ HÜBRIID

220 AC

305

●●●

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Väike (≈ 400 m²), avatud, väheste takistustega tasane maa

●●

●●

●●●

Väike (≈ 400 m²), kaldus ja takistustega

●●●

●●

Väike – keskmine (≈1500 m²), avatud, väheste takistustega tasane maa

●●

●●

●●●

●●●

Väike – keskmine (≈1500 m²), kallakute ja takistustega

●●●

●●●

●●●

Väike – keskmine (≈1500 m²), üle ühe kitsa koha Väike – suur (≈2500 m²), avatud, väheste takistustega tasane maa

●●

Väike – suur (≈2500 m²), kallakute ja takistustega

●●

●●●

Suur (2500 – 6000 m²), avatud või keeruline, kallakute ja takistustega või ilma

●●●

●●

 *

Väga suur (üle 6000 m²)

●●

●●

 *

●●●

 *

●●

 *

●●

 *

●●

 *

●●

 *

* Kui kasutate mitut Automower® robotniidukit. Nõu saamiseks pöörduge Husqvarna edasimüüja poole.

Seadke piirid ja niitke. ■■Piiride paigaldamiseks

järgige juhendit. ■■Asetage laadimisjaam piiritletud niitmisalale. ■■Määrake niitmiskõrgus ja -sagedus. ■■Automower® robotniiduk on tööks valmis!

Vaata kuidas paigaldada Automowerit. Lae alla tasuta QR koodi lugeja oma nutitelefoni ja skaneeri koodi.

ROBOTNIIDUKID

157


Võimsad, mitmekülgsed ja ergonoomilised mullafreesid. Kõik Husqvarna mullafreesid on loodud vastupidavaks ning mõeldud aastatepikkuseks raske töö tegemiseks. Mugavad käepidemed ja hea paigutusega juhtimisseadmed muudavad töötamise lihtsaks ning vastupäeva pöörlevad terad kobestavad pinnast efektiivselt ning valmistab selle külviks ette.

158

MULL AFREESID


MULL AFREESID

159


AVASTA UUS TASE MULLAFREESIDE ARENGUS Puuteekraaniga juhtelemendid Ergonoomiline pehme käepide Kaks kiirust eri pindade tarbeks Tagasikäigu kiirus Reguleeritav käepide Aku indikaatortuli Eemaldatav akukomplekt

Terakaitse

Topelt transpordirattad

HEITGAASIVABA

TÖÖKINDEL REDUKTOR

ERGONOOMILINE KÄEPIDE

Akuga mullafrees TB 1000 on hämmastavalt võimas, vaikne ning ei erita heitgaase.

Määrdenipliga lahtivõetavat jõuülekandekorpust on lihtne hooldada.

Ergonoomiliselt disainitud ja mugavalt pehme käepide koos lihtsalt ligipääsetavate juhtelementidega. Kokkupandav käepide lihtsustab hoiustamist ja transportimist.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

160

MULL AFREESID


3-käiguline jadalülitusega käigukast

Pneumaatiline terakäivitus Kokkuklapitav transpordiratas

Subaru kõrgklassi mootor Reguleeritav käepide

Tagurpidikäik

Lisavarustuse kinnitus

Taimekaitse

Terakaitse

VÕIMSAD MOOTORID

NUTIKAD LAHENDUSED

Usaldusväärsed ja võimsad Subaru OHV/ OHC mootorid on suurepärase määrimise ja jahutusega ning madala heitgaasitasemega.

Kõik meie mullafreeside komponendid on kõrgeima kvaliteediga ning läbinud põhjalikud testid, et tagada optimaalne vastupidavus.

MITMEKÜLGSED LISATARVIKUD Tänu suurele lisatarvikute valikule on saab enamikku meie mullafreese kasutada kõikvõimalikeks aiatöödeks.

MULL AFREESID

161


Hoolda oma maad ja muru tõhusalt.

TÕHUSUS Terad pöörlevad nii ette- kui

tahapoole. Kattepinnase freesimiseks kasutatakse ettepoole pöörlemise režiimi ja süvafreesimiseks tahapoole pöörlemise režiimi.

MANÖÖVERDAMISVÕIME

Õhksidur kasutab suruõhutehnikat, mis tagab sujuva ja mugava töö.

162

MULL AFREESID

Tõhusad mullafreesid, millega töö saab tehtud. Meie valikusse kuuluvad nii võimsad suure jõudlusega tagaasetsevate teradega freesid kui ka lihtsalt manööverdatavad freesid väiksemate pindade ja aedade hooldamiseks. Nad kõik on tugeva ja töökindla konstruktsiooniga, mis tagab pika tööea ja ideaalse tulemuse. Saadaval on rida praktilisi lisatarvikuid, nagu samblareha, sahk, umbrohu eemaldaja, trimmer ja täkestaja. Kogu tooteinfo leiate lk 166 – 167.


HUSQVARNA TB 1000 1000 W, laetav pliiaku, töölaius 47 cm, 32 kg ja tööaeg 30–45 minutit.

HUSQVARNA TR 530 Subaru EX21, 3,9 kW @ 3600 p/min, kett / manuaalne, töölaius 53 cm ja töösügavus ≈ 18 cm.

Uu s!

HUSQVARNA TR 430 / TR 430 DUAL Subaru EX17, 3,2 kW @ 3600 p/min, kett / manuaalne, töölaius 43 cm ja töösügavus ≈ 15 cm.

Uu s!

HUSQVARNA TF 434P / TF 434 Subaru EP17, 3,7 kW @ 3400 p/min, kett / pneumo (TF 434P), kett/manuaal (TF 434), töölaius 80 cm ja töösügavus ≈ 30 cm.

HUSQVARNA TF 536 Subaru EP17, 3,7 kW @ 3400 p/min, kett/manuaalne, töölaius 90 cm ja töösügavus ≈ 30 cm.

Uu s!

HUSQVARNA TF 334 / TF 324 Subaru EP17, 3,7 kW @ 3400 p/min (TF 334) Subaru EP16, 3,3 kW @ 3300 p/min (TF 324), kett / manuaal, töölaius 80 / 60 cm ja töösügavus ≈ 30 cm.

Uu s!

HUSQVARNA TF 224 Subaru EP16, 3,3 kW @ 3300 p/min, kett / manuaalne, töölaius 60 cm ja töösügavus ≈ 25 cm.

HUSQVARNA T300RS Subaru EH035, 1 kW @ 6000 p/min, tigumehhanism / manuaalne, töölaius 24 cm ja töösügavus ≈ 15 cm.

MULL AFREESID

163


Usaldusväärsed masinad ja mitmekülgsed omadused.

KESTEV KVALITEET Meie pikaajaline kogemus koos komponentidele esitatavate kõrgete nõudmistega garanteerib tõhususe ja pika kasutusea.

Võtke mullafreesist maksimum. Tänu suurele lisatarvikute valikule on meie mullafreesid äärmiselt mitmekülgsed ning peaaegu piiramatute võimalustega. Samblareha, muldaja, umbrohu eemaldaja, trimmer ja täkestaja koos mullafreesiga aitavad teie aia kiiresti ja vähese vaevaga korda teha. Lisateavet selle kohta, millised lisatarvikud iga mudeli juurde kuuluvad, saate lk 166 – 167.

ROHKEM KUI FREES Need multi-

funktsionaalsed tööriistad on teie asendamatuteks abilisteks pikka aega, ükskõik, kas koos lisavarustusega või ilma.

164

MULL AFREESID


METALLRATASTEGA MULDAJA Kasuta oma mullafreesi koos muldajaga peenarde muldamiseks.

MULDAJA Kasuta oma mullafreesi koos muldajaga peenarde muldamiseks.

SAMBLAREHA Eemalda lisavarustuses oleva samblarehaga sammal ning naudi kaunist muru.

UMBROHU EEMALDAJA Eemalda mullafreesi umbrohu eemaldaja abil umbrohi tõhusalt ja vähese vaevaga.

TÄKESTAJA Teeb muru sisse auke, et õhk, vesi ja väetis läbi pääseksid.

ÄÄRELÕIKUR Kasuta oma mullafreesi koos lisavarustuses oleva äärelõikuriga peenraservade korrastamiseks. Saad kiiresti ja vähese vaevaga kaunid servad.

LISAPIID Terapikendused töölaiuse suurendamiseks.

TOPELT TRANSPORDIRATTAD Kinnita käsifreesi külge rattapaar ning transportimine on lihtsam.

husqvarna.ee Mullafreeside ja lisatarvikute valiku, võrdlustabelid ja info lähima edasimüüja kohta leiate meie kodulehelt.

MULL AFREESID

165


TOOTEINFO – MULLAFREESID

TR 530

TR 430

TR 430 Dual

●●●

●●●

●●●

TF 536

TF 434P 

TF 434

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Sage kasutamine – terve ja ülekasvanud maa Sage kasutamine – sahkamine, freesimine ja muldamine Sage kasutamine – kergem freesimine, sambla eemaldamine ja servade trimmimine Harv kasutamine – freesimine ja muldamine

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

TEHNILISED ANDMED Mootori tootja

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

Mootori tüüp

OHC

OHC

OHC

OHC

OHC

OHC

Mootori nimi

EX21

EX17

EX17

EP17

EP17

EP17

211

169

169

169

169

169

3,9 @ 3600

3,2 @ 3600

3,2 @ 3600

3,7 @ 3400

3,7 @ 3400

3,7 @ 3400

3,6 Taga asetsev tera 53

3,4 Taga asetsev tera 43

3,4 Taga asetsev tera 43

3,4 Ees asetsev tera 90

3,4 Ees asetsev tera 80

3,4 Ees asetsev tera 80

Töösügavus, cm

18

15

15

30

30

30

Sügavuse reguleerimine, astmeline

7

7

7

Varieeruv

Varieeruv

Varieeruv

299

190

190

35 –120

28 –165 Kett / manuaal

Silindri töömaht, cm≥ Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Kütusepaagi maht, liitrid Mullafreesi tüüp Töölaius, cm

Pöörlemiskiirus, p/min

Kett / manuaal

Kett / manuaal

Kett / manuaal

Kett / manuaal

Ülekandesammud, edasi

1

1

1

2

28 –165 Kett /  pneumo 2

Ülekandesammud, tagasi

1

1

1

1

1

1

Kaal, kg

93

90

90

70

59

58

Kokkupandav käepide

Kandesang

Vertikaalselt reguleeritav käepide

Horisontaalselt reguleeritav käepide

Transpordirattad

Lisavarustuse kinnitus

Taimekaitsed

Lahtivõetav ülekanne

Veekindel jõuülekanne

Pneumaatiline terakäivitus

Eesmine jõuvõtuvõll (väljaspool EL-i)

Käiguvahetus käepidemelt

Tagurpidikäik

Chevron rehvid

Vastukaalud

Terakaitse

Muldaja

Metallratastega muldaja

Samblareha

Umbrohu eemaldaja

Kaabits

Äärelõikur

Lumesahk

Ader

Kummirattad

Käigukasti tüüp

2

OMADUSED Topeltterad Vastassuunas pöörlevad terad

Vedavad rattad

SAADAOLEVAD LISATARVIKUD

= Saadaval  ― = Pole saadaval  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest. Terminid lk 230.

166

MULL AFREESID


TF 334

TF 324 

TF 224

T300RS

TB 1000 MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Sage kasutamine – terve ja ülekasvanud maa

Sage kasutamine – sahkamine, freesimine ja muldamine Sage kasutamine – kergem freesimine, sambla eemaldamine ja servade trimmimine Harv kasutamine – freesimine ja muldamine

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

OHC

OHC

OHC

OHV

EP17

EP16

EP16

EH035

169

169

169

33.5

3,7 @ 3400

3,3 @ 3300

3,3 @ 3300

1 @ 6000

3,4 Ees asetsev tera 80

3,4 Ees asetsev tera 60

3,4 Ees asetsev tera 60

0,7 Ees asetsev tera 24

30

30

25

15

Tera läbimõõt, cm Töölaius, cm

47

Mullafreesi terade kiiruste arv, edasi / tagasi

3 / 1

●●

TEHNILISED ANDMED

118

115

157

Kett / manuaal

Kett / manuaal

Kett / manuaal

1

1

1

167 Tigumehhanism /  manuaalne 1

1

1

56

54

53

12

Võimsus, W Aku tüüp Aku mahtuvus, Ah Aku pinge,V Akukomplekti kaal, kg Tööaeg, min * Akulaadimisaeg, tunnid Mullafreesi terade arv

1000 Laaditav pitseeritud pliiaku 12 36 12 30 – 45 Umbes 8 6 240

Kiirus edasi, p/min

64, 136, 160

Kiirus tagasi, p/min

64

Kaal, kg

32

OMADUSED Ergonoomiline pehme käepide

Puuteekraaniga juhtelemendid

Turbokiirus Tagasikäigu kiirus

• 64 p/min

Horisontaalselt reguleeritav käepide

Vertikaalselt reguleeritav käepide

Kokkupandav käepide

Aku indikaatortuli

Eemaldatav akukomplekt

Topelt transpordirattad

SAADAOLEVAD LISATARVIKUD Muldaja Samblareha Äärelõikur = Saadaval  * Sõltub pinnase olukorrast (täislaengus).  Terminid lk 230 .

MULL AFREESID

167


Naudi talve ja jäta raske töö meie teha. Esimene lumi saabub alati meeldiva üllatusena, kuid sellele järgnev pikk ja külm talv toob endaga kaasa raske töö. Husqvarna võimsad lumepuhurid ei suuda talve lühendada, küll aga muudavad need töö lihtsamaks ning vähem aega nõudvamaks, nii et talv tundub tõesti lühem. Aitame Teil sõltuvalt ala suurusest leida ideaalse lumepuhuri, mis aitab raske talvega toime tulla ning seda nautidagi.

168

LUMEPUHURID


LUMEPUHURID

169


AVASTA UUS TASE LUMEPUHURITE ARENGUS Diferentsiaalilukk Hüdrostaatiline ülekanne Halogeenesituled

Hoobadega juhitav lumesuunaja

Kiire puhur Puhastusvarras Lumehangelõikur

Soojendusega käepidemed

Kaheastmeline süsteem

Elektriline käivitamine

Roomikusüsteem

Vastupidavad reguleeritavad tallad

ÜHEASTMELINE SÜSTEEM

KAHEASTMELINE SÜSTEEM

Mitmekordse tugevdusega tigukruvid on maapinnaga vahetus kontaktis ning eemaldavad lume tõhusalt. Suurepärane lahendus sissesõiduteede ja radade puhastamiseks.

Lumi viiakse tigukruvi abil masina korpusse ning lastakse seejärel tiiviku abil tagasi välja. Suurte alade ja avaliku ruumi korral on see parim lahendus.

Kõik nimetatud funktsioonid pole kõigile mudelitele saadaval. Lisateavet saate tehniliste andmete tabelist.

170

LUMEPUHURID

HÜDROSTAATILINE JÕUÜLEKANNE Saab juhtida juhtpaneelil oleva kangi abil, edasi- ja tagasikäik parandab seadme manööverdamisvõimet ja muudab selle muutuvates tingimustes tõhusamaks.


Topelt LEd-tuled Väljavisketoru pööraja Lihtsalt ligipääsetav kütusepaak

Kokkupandav käepide

Reguleeritav lumesuunaja

Kruvi ajam Elektriline käivitamine

Üheastmeline süsteem

Mitmekordse tugevdusega tigukruvi

Tõhus kummikattega lumekruvi

ROOLIVÕIMENDI

ROOMIKUSÜSTEEM

ELEKTRISTARTER

Mugav hoovaga juhitav diferentsiaalilukk võimaldab iga ratast/roomikut eraldi juhtida, parandades nii manööverdusvõimet ning kitsaid 180° pöördeid.

Tänu roomikutele liigub masin sügavas lumes ja libedal pinna suurepäraselt. Erakordsed tulemused künklikul ja keerulisel maastikul.

Lülitage masin pistikupessa ja käivitage mootor nupuvajutusega. Meie starterisüsteem hoolitseb selle eest, et tühja aku pärast muretsemine oleks minevik.

LUMEPUHURID

171


Kasutatav läbi kogu talve ja igasuguse lumega.

SUUREPÄRANE JÕUDLUS

Kvaliteetne mootor ja suurepärane manööverdusvõime säästavad aega ja tagavad esmaklassilise tulemuse.

TÄPNE KORISTAMINE

Meie üheastmeline mudel on varustatud nutika väljavisketoruga, mis aitab lume suunata täpselt sinna, kuhu vaja.

172

LUMEPUHURID

Ole lumest üle! Isegi raskemates tingimustes, madalal temperatuuril ning sügavas lumes saab meie töökindel ja võimas lumepuhur lume kontrolli all hoidmisega hakkama. Tugev korpus, võimsad mootorid ja suured rattad või roomikud tagavad professionaalse jõudluse ja suurepärase tulemuse minimaalse vaevaga. Tänu roolivõimendile on lumepuhuritega manööverdamine lihtne ning soojendusega käepidemed teevad töötamise mugavamaks. Mõned mudelid on varustatud ka elektrilise käivitussüsteemiga – lihtne ja usaldusväärne käivitamine eriti külma ilma korral.   Kogu tooteinfo leiate lk 174 –175.


Uu s!

Uu s!

HUSQVARNA ST 276 EPT Briggs & Stratton 1650 Series, 7,4 @ 3600 p/min, töölaius 76 cm, hüdrostaatiline jõuülekanne, kahe-astmeline süsteem, roomikusüsteem, elektristarter ja roolivõimendi.

HUSQVARNA ST 268 EPT Briggs & Stratton 1450 Series, 6,7 @ 3600 p/min, töölaius 68 cm, hüdrostaatiline jõuülekanne, kahe-astmeline süsteem, roomikusüsteem, elektristarter ja roolivõimendi.

HUSQVARNA ST 276 EP Briggs & Stratton 1650 Series, 7,4 @ 3600 p/min, töölaius 76 cm, kahe-astmeline süsteem, elektristarter ja roolivõimendi.

HUSQVARNA ST 268 EP Briggs & Stratton 1450 Series, 6,7 @ 3600 p/min, töölaius 68 cm, kahe-astmeline süsteem, elektristarter ja roolivõimendi.

HUSQVARNA ST 261 E Briggs & Stratton 1150 Series, 5,1 kW @ 3600 p/min, töölaius 61 cm, kahe-astmeline süsteem ja elektristarter.

HUSQVARNA 5524 ST Briggs & Stratton 800 Series, 3,7 kW @ 3600 p/min, töölaius 61 cm, kahe-astmeline süsteem.

Ühe- või kaheastmeline lumepuhur? Uu s!

Meie üheastmelisi lumepuhureid on lihtne kasutada ning hoiule panna ja need on töövalmis kohe, kui lund sadama hakkab. Kaheastmelises süsteemis viiakse lumi kruvi abil masina korpusse ning paisatakse seejärel tiiviku abil uuesti välja. Kaheastmelised lumepuhurid on loomulikud meie tõhusaimad, seepärast soovitame neid suuremate tööde jaoks.

HUSQVARNA ST 121 E LCT 208, 3,3 @ 3450 p/min, töölaius 54 cm, üheastmeline süsteem, kruviajam ja elektristarter.

LUMEPUHURID

173


TOOTEINFO – LUMEPUHURID

ST 276 EPT

ST 268 EPT

ST 276 EP

MILLINE SEADE SOBIB KÕIGE PAREMINI Sage kasutamine – rasked pinnad

●●●

●●●

Sage kasutamine – tavalised pinnad

●●

●●

●●●

Harv kasutamine – suured lumekogused

●●

●●

Harv kasutamine – väiksed lumekogused TEHNILISED ANDMED Mootori tootja

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Mootori tüüp

Snow Series MAX

Snow Series MAX

Snow Series MAX

Mootori nimi

1650 Series

1450 Series

1650 Series

342

305

342

7,4 @ 3600

6,7 @ 3600

7,4 @ 3600

Silindri töömaht, cm≥ Nominaalvõimsus arvestusliku pööretearvu juures, kW Kütusepaagi maht, liitrid

3

3

3

Töölaius, cm

76

68

76

Kruvikorpuse kõrgus, cm

58,5

58,5

58,5

Tigukruvi, cm

30,5

30,5

30,5

Roomikud

Roomikud

16 5 6,5

155

148

108

Rehvi mõõt, üks telg, tollides Kaal, kg OMADUSED Üheastmeline süsteem

Kaheastmeline süsteem

Hüdrostaatiline ülekanne

Elektriline käivitamine

Roolivõimendi

Diferentsiaallukk

Erinevad sõidukiirused

Kokkupandav käepide

Soojendusega käepidemed

Vastupidav lumepurustuskruvi

Vastupidav kruvikorpus

Mitmekordse tugevdusega tigukruvi Jalaga reguleeritav tööasend Esmaklassilised juhtkaablid

― • •

― • •

― ― •

Hoobadega juhitav lumeheiteseade

Hoobadega juhitav lumesuunaja

Lumesuunaja pikendus

Kiire puhur

Kuullaagritega tigukruvi

Halogeenesituled

Puhastusvarras

Lumehangelõikur

Roomikusüsteem

LED-esituled

X-trac, sügava mustriga rehvid

Lumeketid

( • )

= Saadaval  ( ) Lisatarvik  ― = Pole saadaval  NOMINAALVÕIMSUS  2010. aasta 1. jaanuarist hakkas kehtima uus masinadirektiiv (2006/42/EC), mis kohustab tootjaid märkima mootorite nominaalvõimsus kilovattides (kW). Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus tavaliste töötingimuste ja kehtivate müraeeskirjade täitmise korral, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349/ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.  Terminid lk 230.

174

LUMEPUHURID


ST 268 EP

ST 261 E

5524 ST

ST 121 E

●● ●●●

●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

LCT

Snow Series MAX

Snow Series MAX

Snow Series MAX

OHV

1450 Series

1150 Series

800 Series

LCT 208

305

250

205

208

6,7 @ 3600

5,1 @ 3600

3,7 @ 3600

3,3 @ 3450 1,5

3

3

3

68

61

61

54

58,5

58,5

58,5

33 21

30,5

30,5

30,5

16 5 6,5

16 5 4,5

16 5 4,5

8

107

103

103

42

― ― •

― ― •

― ― ―

• ― •

― ―

( • )

( • )

LUMEPUHURID

175


Kaitse- ja tööriietus, mis on loodud töötamiseks. See, mida töö ajal kanda, sõltub konkreetse töö eripärast. Oleme loonud rea erinevaid tööriideid, mis kõik võtavad arvesse tehtava töö erinõudeid. Alates Technical Extreme sarja uusimatest arendustest ja innovaatilistest materjalidest Classic sarja soodsa turvalisuseni.

KIHILINE KAITSE Tänu uudsele tehnoloogiale oleme välja töötanud saekaitsematerjali, mis koosneb vähemast arvust kihtidest ja on kergem, kuid tagab sama hea kaitse.

176

K AITSERIIETUS

REGULAARSE TESTIMISEGA TAGATUD TURVALISUS

HOIDKE OMA VARUSTUS HEAS SEISUKORRAS

Kõik metsatöölistele mõeldud kaitseriided peavad kandma CE-märgistust. Kui neil on ka EuroTest-märgistus, võite kindel olla, et volitatud instituut kontrollib ja testib regulaarselt juhuslikult valitud tootenäidiseid.

Rõivaste kaitseomaduste hoidmiseks tuleb neid regulaarselt pesta ning kontrollida, et need poleks kahjustatud. See kehtib ka kinnaste ja kiivrite kohta. Vahetage kõik kahjustatud esemed välja. Lugege alati silte / kasutusjuhendit.


MUGAV KAITSERIIETUS

CORDURA JA ARAMIID

Oleme oma kaitsevarustuse ja -riietuse teinud nii mugavaks ja ergonoomiliseks, et see ei piira liikumist ega takista töö tegemist. Materjalid ning kihiline disain sisaldavad pikki kiude, mis õnnetuse korral takerduvad saeketti.

Cordura on vastupidav sünteetiline materjal, mida kasutatakse rasketes tingimustes ja raske töö jaoks mõeldud rõivaste valmistamisel. Samuti kasutatakse selleks otstarbeks aramiidi, mis on valmistatud tugevatest sünteetilistest kiududest. Seda materjali kasutatakse lennundus- ja militaarvaldkonnas, kuulivestides ning asbesti asemel.

SILDID NÄITAVAD TURVALISUSKLASSI Kõikidelt saekaitsega rõivastelt leiate turvalisusklassile viitavad sildid. Klass on määratud vastavalt sellele, millise ketikiiruse juures rõivas saeketi peatab. Klass 0 (16 m /s), klass 1 (20 m /s), klass 2 (24 m /s) ja klass 3 (28 m /s).

K AITSERIIETUS

177


Kõrge kvaliteediga kaitseriietus.

TUGEVDUSED Jaki ja pükste tugevdused muudavad riietuse vastupidavamaks ning pikendavad selle kasutusiga.

PRAKTILINE Püksid on näiteks

varustatud konksuga, mille abil saab need saabaste külge kinnitada.

178

K AITSERIIETUS

Kaitseriietus meie kõige nõudlikumale kasutajale. Technical Extreme sarja kuuluvad professionaalidele mõeldud kaitseriided. Need tipptasemel moodsad kaitserõivad on valmistatud uuest tugevast materjalist ning kitsa, kuid väga mugava tegumoega. Tänu kvaliteetsetele materjalidele ja veekindlatele tõmblukkudele sobib see sari raske töö tegemiseks, mille juures on ühtmoodi olulised nii turvalisus kui mugavus. Tugevdused ohtlikes piirkondades, õhutuslukud ja eeltöödeldud põlve- ning küünarnukikohad võimaldavad mugavalt töötada kogu pika päeva. Kogu tooteinfo leiate lk 202.


Uu s!

Seljal helkurmaterjalist hästi nähtav Husqvarna logo.

JAKK, TECHNICAL EXTREME Moodsa kitsa tegumoega mugavast ja ergonoomilisest venivast materjalist jakk. Uus vastupidav materjal tugevdustega ohtlikes piirkondades, õhutuslukud kaenla all ja eeltöödeldud küünarnukikohad võimaldavad mugavalt töötada kogu pika päeva. Helkurkangas õlgadel, helkurriba ja hästi nähtav oranž ülaosa halva nähtavusega kohtades ja pimedas töötamiseks. Kaks küljetaskut ja kaks rinnataskut.

Helkurmaterjalist tugevdused kätel ja õlgadel.

Uu s!

PÜKSID, TECHNICAL EXTREME Uue ja moodsa kitsa tegumoega mugavast ja ergonoomilisest venivast materjalist püksid. Uus vastupidav materjal tugevdustega ohtlikes piirkondades, õhutuslukud ja eeltöödeldud põlvekohad võimaldavad mugavalt töötada kogu pika päeva. Kaks esitaskut, kaks tagataskut, üks tasku vasemal jalal ning tööriistatasku. Kaasas eemaldatavad traksid, reguleeritav värvel. Põlved kaetud helkurkangaga.

Reguleeritav vöökoht suurendab mugavust.

Põlvedel helkurkangast tugevdused.

Tõmblukuga õhutusava kaenla all.

K AITSERIIETUS

179


Mugavuse ja turvalisuse tasakaal professionaalsetele kasutajatele.

VASTUPIDAV, NELJAS SUUNAS VENIV MATERJAL Kõigil Technical-

sarja riietel liikuvuse ja mugavuse parandamiseks.

Lisakaitse töökeskkonnas toime tulemiseks. Technical-sari pakub mitmesuguseid jakke, sealhulgas ka saekaitsega, kuid võimaldavad samas mugavalt töötada. Uuenduslikust saekaitsematerjalist Technical-sarja püksid on kergemad, tugevamad ja mis kõige tähtsam – painduvamad. Just need lisaomadused on pikkadel tööpäevadel tähtsad. Kogu tooteinfo leiate lk 202 – 203.

TUGEVDUSEGA PÕLVED

Põlvekohad on tugevuse ja vastupidavuse suurendamiseks kaetud aramiidiga.

180

K AITSERIIETUS


METSATÖÖJAKK, TECHNICAL Valmistatud neljas suunas venivast ja hingavast materjalist, mis tagab hea vasupidavuse ja liikumisvabaduse. Jakil on lahtine passe, mugavust lisab velvetist kaelus.

JAKK, ARBOR 20 Spetsiaalselt arboristidele mõeldud mugava saekaitsega jaki ülaosa on valmistatud 100 % ultrapolüestrist ning alumine osa 80 % polüestrist ja 20 % puuvillast. Ees täispikk tõmblukk ning reguleeritav vöökoht.

KAITSEPÜKSID, TECHNICAL 20 A Saekaitsega püksid. Tänu tagaosa õhulisele materjalile on need püksid kergemad ja mugavamad. Lai elastne pihaosa ja laiendatud seljosa.

Metsatööjaki käiste siseotsad hoiavad niiskuse eemal. Cordura-nailonist tugevdused kaitsevad käiseid väljast kulumise eest.

KAITSEPÜKSID, TECHNICAL 20 C Saekaitsega värvliga püksid. Täielik saekaitse, mudel C. Sama ­tegumood ja materjalid nagu Technical 20 A värvliga pükstel.

Õhutusavad reie tagaküljel ning õhku läbi laskev võrkvooder vöökohal. (Pole mudelil C).

Mugavuse parandamiseks on Technical jakil vöökohal ja all ääres lihtsalt reguleeritavad kinnised.

K AITSERIIETUS

181


Praktiline kaitse igapäevaseks kasutamiseks.

KAITSELIIGI SILT Oranžide triipudega

silt viitab kaitseklassile 24 m /s. Sildi leiate tööriistataskust.

Üliturvaline ja vastupidav tööriietus. Funktsionaalne saekaitsega riietus aastaringseks kasutamiseks. Valmistatud vastupidavatest materjalidest, vastab nõudmistele, mida esitavad pikad ja rasked tööpäevad, kus vajatakse turvalisi, ent mugavaid ja hästiistuvaid riideid. Kogu tooteinfo leiate lk 202 – 203.

VASTUPIDAV NELJAS SUUNAS VENIV MATERJAL Muudab Functional

24 püksid mugavamaks.

182

K AITSERIIETUS


METSATÖÖJAKK, FUNCTIONAL Metsatööjaki esiosa ja tagumine ülaosa on valmistatud vett hülgavast materjalist. Neli taskut jaki esiosas, ühel on sisetasku mobiiltelefoni jaoks. Uus lõige käsivarte liikuvuse parandamiseks. Jakil on võrkvoodriga passe ning tõmblukuga ventilatsiooniavad kaenla all, mugavust lisab velvetist kaelus.

KAITSEPÜKSID, FUNCTIONAL 24 A Saekaitsega värvliga püksid. Esiosa neljasuunalisest stretšist, esiosa alumine pool ja jalaosade tagumine pool on valmistatud Cordura-­­ nailonist. Kolm tõmblukuga taskut. Nööbid trakside kinnitamiseks ja tasku paremal jalaosal. Laiendatud tagaosa on nähtavuse parandamiseks oranž.

Cordura-nailonist tugevdused – vastupidavad sünteetilised kiud, mida kasutatakse eriti rasketes tingimustes kasutamiseks mõeldud Functional-­ sarja riietes.

KAITSEPÜKSID, FUNCTIONAL 20 A Saekaitsega püksid. Kolm tõmblukuga taskut. Laiendatud tagaosa on nähtavuse parandamiseks oranž. Tasku paremal jalaosal. Saadaval ka viie taskuga mudel. Saadaval 10 cm pikemad värvliga mudelid ning 10 cm lühemad traksidega kaitsepüksid.

Pükstel kaks esitaskut ja üks tagatasku. Kõik tõmblukkudega. Varrukate all tõmblukuga õhutusavad.

Metsatööjaki käiste siseotsad hoiavad niiskuse eemal.

K AITSERIIETUS

183


Rõivad, mis katavad välitingimustes töötajate põhivajadused.

TASKUD Kaks küljetaskut ja üks rinnatasku, lihtsalt ligipääsetavad.

Kaitseriietus, mis tagab vajaliku turvalisuse. Soodsad ja vastupidavad õhku läbilaskvad kaitserõivad. Kõik rõivad on toodetud vastavalt ohutusstandarditele ning tänu lisafunktsioonidele sobivad need ideaalselt kasutajatele, kes on nõudlikud, kuid vajavad kaitseriietust harva. Kogu tooteinfo leiate lk 203.

TÕMBLUKUGA ÕHUTUSAVAD

Tõmblukuga õhutusavad jala tagaosas tagavad mugava tööpäeva.

184

K AITSERIIETUS


Uu s!

Uu s! VÄRVLIGA PÜKSID, CLASSIC Elastse värvliga esitaskutega püksid, üks tagatasku ja lukuga õhutusava säärte tagaosas.

METSATÖÖJAKK, CLASSIC Eristuv ja moodne tegumood ning kvaliteetsed detailid (nt helkurlogod). Käiste otstes nööpkinnis, ülaosa hästi nähtavast oranžist kangast. Lukuga rinnatasku ja kaks küljetaskut.

Uu s! Uu s!

PÜKSISÄÄRED, CLASSIC Sobivad ideaalselt kettsae kasutajatele. Ühes suuruses püksisääri saab kasutada tavaliste tööpükste peal. Sobivad ideaalselt palava ilmaga kasutamiseks. Täispikk tõmbelukk seljal ning reguleeritava kõrguse ja laiusega vöö.

TRAKSIDEGA PÜKSID, CLASSIC Eesosal asuva lukuga taskuga kaitsepüksid. Lukuga rinnatasku ja kaks küljetaskut. Moodne tegumood, helkurlogod, lukuga taskud ning tööriistatasku jalaosal. Traksid on hästi nähtavad ja kiiresti kinnitatavad.

Ees lukuga taskud.

K AITSERIIETUS

185


Professionaalsetele arboristidele mõeldud lisatarvikud turvalisuse tagamiseks.

ARBORISTI KIIVER Hea õhutusega ja

kahest kohast reguleeritav kiiver püsib peas paigal ning sobib ideaalselt.

Lisatarvikud arboristidele – pealaest jalatallani. Valik nutikaid ja töökindlaid tooteid, mis vastavad ohutusnõuetele ja muudavad igapäevase töö ohutumaks ja efektiivsemaks. Kõik tooted on äärmiselt kvaliteetsed ning nende seast leiate lisatarvikuid, milleta ükski arborist läbi ei saa.   Kogu tooteinfo leiate lk 202 – 207 ja lk 214 .

KINNITUSAAS Ainulaadse disainiga kinnitusaasa abil saab kettsae turvaliselt rihma külge kinnitada.

186

K AITSERIIETUS


Uu s!

Uu s!

KIIVER ARBORISTIDELE, TECHNICAL Kerge ja õhku läbi laskev kiiver professionaalsetele arboristidele. Sobib kasutamiseks ka kõrgel töötades. Ainulaadne kahe rattaga rihmareguleerija, mis hoiab kiivri peas paigal ning tagab parema tasakaalu ja stabiilsuse. JAKK, TECHNICAL EXTREME Helkurriba ja hästi nähtava oranži ülaosaga jakk halva nähtavusega kohtades ja pimedas töötamiseks. Vaata ka lk 178 – 179.

KINDAD, ARBOR 16 Kindad, mis on mõeldud spetsiaalselt neile, kes puude otsas ronivad. Parem haarduvus köie kasutamise korral.

Uu s! PÜKSID, TECHNICAL EXTREME Eemaldatavate trakside ja lisapingutusega värvliga püksid. Vaata ka lk 178 – 179.

SAEKAITSEGA NAHKSAAPAD, TECHNICAL 24 Kvaliteetsed veekindlad nahksaapad. Tänu polstrile ja stabiilsusele sobivad need saapad ideaalselt pikkadeks tööpäevadeks. Vaata ka lk 194 – 195.

Uu s!

Uu s! KINNITUSAAS Ainulaadse disainiga kinnitusaas, mis on mõeldud haljastustöölistele, kes kasutavad tavalist kettsaagi. Tagab kettsae ohutu kinnitamise rihmale.

Uu s! ELASTNE TURVARIHM Kasutatakse koos konksuga kettsae vöörihmale kinnitamiseks. Vabas olekus 0,5 meetrit, pingul olekus 1,25 meetrit.

Uu s!

TECHLITE™ JUHTPLAAT 20 % kergem ja 25 % jäigem kui tavaline lamineeritud juhtplaat. See paindub vähem ja on kergem, mistõttu kettsae tasakaal on parem.

KETTSAE KONKS Mõeldud kettsae lihtsaks kinnitamiseks igasugustele eemaldatava vöörihmaga kanderihmadele. Tugev konstruktsioon.

Uu s!

H37 MINI KETT Kuni 15 % suurem jõudlus ja parem avalõige. Väikese tagasilöögiohuga ja sinise sertifikaadiga kett. Soovitame kasutada 35– 45 cm² profisaagidel.

K AITSERIIETUS

187


Riietuge turvaliselt, töötage mugavalt ning olge produktiivsem.

VENTILATSIOON Sees mugav õhku

läbi laskev võrkvooder.

MUUTUVAD TINGIMUSED

Vastupidavad ja õhku läbi laskvad ning vetthülgavad riided kaitsevad vihma eest ega lase sel tööd segada.

188

K AITSERIIETUS

Kvaliteetsed võsalõikamiseks ja aiatööks mõeldud jakid ja püksid. Võsalõikuriga töötades kandke alati tugevat ja vastupidavat tööriietust: pikkade varrukatega särki ja pikki pükse. Husqvarna jakid ja püksid on mõeldud mugavaks töötamiseks igasugustes ilmastikutingimustes ning on varustatud rea praktiliste detailidega, nagu tõmblukuga taskud, reguleeritavad vöökohad ning lisaruum pehmendustele. Kogu tooteinfo leiate lk 204.


TÖÖJAKK, ROHU- JA VÕSALÕIKAMISEKS Vööni ulatuv jakk on välja töötatud just võsa lõikamiseks ning aiatööde tegemiseks. Neli esitaskut ja vasakul varrukal olev mobiilitasku on paigutatud nii, et need ei jää kanderihmadele ette. Jakil on õlgade kohal sisetaskud termoplastist õlapatjade jaoks. Täispikk tõmb-lukk ees, kõrge kaelus, trukkidega käised.

TÖÖPÜKSID, ROHU- JA VÕSALÕIKAMISEKS Püksid võsalõikamiseks ja aiatööks. Sees võrkvooder ning jala tagaosas tõmblukk paremaks õhutuseks. Kaks esi- ja tagataskut ning klapiga tasku reiel. Paremal puusal ja mõlemal põlvel lisataskud termoplastist patjade jaoks.

IGAILMAJAKK, TYPHONE Valmistatud tugevast vetthülgavast ja hingavast materjalist ning varustatud võrkvoodriga. Kaks lukuga rinnataskut, keskkohas ja selja allääres on reguleeritav kummipael, teibitud õmblused. Tõmbluku ja siiluga varrukaotsad.

IGAILMAPÜKSID, TYPHONE Tugevast vetthülgavast ja hingavast materjalist. Kahepoolsed õhutusavad ning pingutusnööriga elastne vöökoht.

PÕLVEPADJAD Vahtplastist põlvepadjad tööpükstele mitmesuguste aiatööde jaoks. Saadaval paarina, üks ­suurus. 505 62 26-99

HUSQVARNA ACTIVE CLEANING PUHASTUSVAHEND Selleks, et kaitseriided oma tõhususe säilitaks, tuleb neid regulaarselt pesta. Fosfaadivaba ja biolagunev pesuvahend on liigitatud keskkonnasõbralikuks. Sobib ka saekettide, aiamasinate, õhufiltrite jms puhastamiseks. 505 69 85-70

HUSQVARNA TRAKSID Eriti laiad reguleeritava pikkusega traksid. Saadaval kaks mudelit: nahkaasade (505 61 85-10) või tugevate metallklambritega (505 61 85-00).

K AITSERIIETUS

189


Ei ole olemas halba ilma – on vaid vale riietus.

KVALITEETNE TÖÖRIIETUS

Peab vastu nii ilmaoludele kui rasketele töötingimustele.

Märgades töötingimustes kuivana püsimine on välitöödel äärmiselt vajalik. Meie kvaliteetsete vihmariiete valik lahendab mitmeid probleeme ning pakub hulgaliselt eri situatsioonidesse sobivaid lahendusi. Kerged ja mugavad veekindlad vööni ulatuvad jakid ning puusi ja reisi katvad mudelid on hea õhutuse ning praktiliste trukk-kinnistega. Kogu tooteinfo leiate lk 204.

FUNKTSIONAALNE DISAIN Kõik vihmariided on disainitud nii, et need oleksid võimalikult paindliku kasutusviisiga. Pikendatud seljaosaga jakk hoiab teid kuivana ükskõik millist tööd teete.

190

K AITSERIIETUS


VIHMAPÜKSID Vihmapüksid on valmistatud veekindlast venivast materjalist ning selle õmblused on kokku sulatatud. Püksisääre allosas olev lukk teeb nende saabaste peale tõmbamise lihtsamaks. Sellel mudelil on ülaservas 10 cm võrk, mis tagab hea õhutuse ning nöörkinnitusega elastne vöökoht.

VIHMAJAKK Veekindlast venivast materjalist valmistatud kokkusulatatud õmblustega jakk. Rinnal ja seljal olev passe ning käised tagavad hea õhutuse. Passe all on vastupidav võrkvooder. Jakil on takjakinnisega velvetist krae, eriti pikad käised ning vihmakaitsega pikem seljaosa. Rinnataskut ja pikka tõmbelukku kaitsevad trukid.

VIHMAJAKK, GARDEN PRO Vihmajakk on valmistatud veekindlast venivast materjalist ning selle õmblused on kokku sulatatud. See mudel on mõeldud professionaalsetele aednikele. Mudel on varustatud trukkidega suletavate klappidega lõhikutega, et jakki saaks üle traktori või raideri istme tõsta. Ees kolm praktilist taskut. Piisavalt pikk, et kaitsta ka jalgu, ning avar kapuuts, mille saab tõmmata kõrvaklappide peale.

VARRUKATEGA SELJAKAITSE VIHMASTEKS ILMADEKS Eriti pika seljaosa ja sulatatud õmblustega seljakaitse, millel on ees reguleeritav trukk-kinnis, eriti pikad trukkidega varrukad ning vihmakaitsega pikk seljaosa.

VIHMAPÜKSID ROHU- VÕI VÕSALÕIKURIGA TÖÖTAMISEKS Püksid on valmistatud veekindlast venivast materjalist ning selle õmblused on kokku sulatatud. Pükstel on reguleeritavad elastsed traksid, kõrgem selja- ja rinnaosa ning vöökohal reguleeritav nööpkinnis.

PÜKSISÄÄRED Püksisääred, mille saab kinnitada rihma või tööriistarihma külge. Nööpidega reguleeritav kolme pikkusse.

K AITSERIIETUS

191


Külm, tuul, vihm - kaitske end nende kõigi eest.

100 % POLÜESTERFLIIS Mugav ma-

terjal, mis hoiab teid soojas ka pikkadel tööpäevadel.

VETTHÜLGAV Softshell-riiete veniv materjal tagab kuivad ja meeldivad tööpäevad.

192

K AITSERIIETUS

Soe tööriietus jahedateks suveõhtuteks ja külmadeks talvepäevadeks Mugavad tegumoed, kerged, niiskust ja vett hülgavad ning tuulekindlad materjalid on meie läbiproovitud tööriiete peamised omadused, tänu millele olete soojas ka külmades ja pakaselistes tingimustes töötades. Mikrofliisist jakk on valmistatud erakordselt mugavast soojendavast ja venivast materjalist. Kogu tooteinfo leiate lk 204.


SOFTSHELL-JAKK Tuule- ja veekindel softshell-jakk on valmistatud mugavast stretšmaterjalist ning vooderdatud seest pehme fliisiga. Sobib suurepäraselt mitmesugustesse ilmaoludesse. Cordura-materjalist tugevdused õlgadel, käe tagakülgedel ning külgedel. Mugavuse ja liikuvuse parandamiseks on käised eelnevalt kõveraks vormitud. Reguleeritav alumine äär ning takjakinnisega varrukaotsad. Neli lukuga taskut ees ja kaks sisetaskut.

SOE VEST Vetthülgavast polüesterfliisist termovest. Neli tõmblukuga esitaskut. Pikem tagaosa ja reguleeritav kummipael vöökohal ja selja allosas. Kõrge ja tihedalt kinni käiv krae.

MIKROFLIISIST JAKK/VEST Mugav mikrofliisjakk on valmistatud 100 % polüestrist, mis venib neljas suunas ning imab vaid 6 % niiskust. Ees täispikkuses lukk, üks lukuga rinna- ja kaks lukuga küljetaskut. Saadaval ka vestina.

Uu s!

TÖÖSÄRK Pehme ja mugav särk uutes kenades Husqvarna värvides sobib nii töötamiseks kui vabal ajal kasutamiseks. 100 % vanutatud puuvill. Suurused S–XXL. 578 78 57-xx

ÜHEKIHILINE ALUSPESU Valmistatud 100 % tiheda koega polüesterkangast, mis sisaldab nii kedratud kui tekstureeritud polüestrit. See omadus aitab kangal niiskuse nahalt järgmise riidekihini juhtida ning tagab hea õhutuse. Suurused S–XL. Alussärk, 544 96 41-xx. Pikk aluspesu, 544 96 42-xx.

K AITSERIIETUS

193


Tööpäev võib tunduda lõputu, kui kannate valesid jalanõusid.

KINDEL JALGEALUNE Kõigil saabastel on tallamuster, mis aitab ära hoida maapinnal libastumist.

Kaitsejalatsid, mille loomisel on silmas peetud maksimaalset mugavust ja stabiilsust. Husqvarna pakub suurt valikut moodsa disainiga ja kvaliteetsetest materjalidest kaitsejalatseid, mida saab kasutada mitmesugustel välitöödel. Husqvarna jalatsikollektsiooni taga on professionaalsete metsa- ja aiatööliste kasutuskogemustel põhinevad uurimused. Kogu tooteinfo leiate lk 204 – 205.

MÕELDUD TÖÖTAMISEKS

Vastupidavad Husqvarna saapad on mõeldud professionaalsetele kasutajatele ning vastavad kõikidele ohutusnõuetele.

194

K AITSERIIETUS


SAEKAITSEGA NAHKSAAPAD, TECHNICAL 24 Need kvaliteetsed veekindlast nahast saapad on varustatud klassi 2 saekaitsega (24 m /s). Uus sisepolster ja stabiilsem pahkluu ümbrus muudavad need saapad kasutajale ideaalseks pikkadel töötundidel. Sympatex teeb need saapad 100 % veekindlaks, kuid samas lasevad vooder ja välisnahk õhku läbi.

SAEKAITSEGA NAHKSAAPAD, 20 Vastupidavamad, mugavamad, stabiilsemad ning istuvad väga hästi. Polüretaaniga töödeldud nahast. Vastupidav ja veekindel polüuretaanist tald ning põrutuskindlast Ergothan-materjalist sisetald, mis aitab vigastusi vältida.

Uu s!

SAEKAITSEGA NAHKSAAPAD, CLASSIC 20 Cambrelle-voodriga töötlemata nahast saapad. Tugevad ja kerged saapad pikkadeks tööpäevadeks. Saapa sisemus on eemaldatav ja pestav ning kanna- ja varbaosa tugevdusega.

KAITSESAAPAD, TECHNICAL Kvaliteetne veekindel nahk / nailonvõrk pikkadeks tööpäevadeks pargis või aias või lihtsalt puhkehetkedeks. Sympatex teeb saapad 100 % veekindlaks. Saapa esiosas kummikaitse. Pingutusaas taga ja saapakeelel.

KAITSESAAPAD, FUNCTIONAL 28 Mugavad käsitsi valmistatud saekaitsega saapad kasutamiseks igasuguse ilma korral. Lisatugevdusega pealis, terasest nina ja tugevdus talla ümber. Tänu spetsiaalsele kannaosale on saabast lihtsam jalga panna ja ära võtta.

KAITSESAAPAD, FUNCTIONAL 24 Kaitsesaapad hoiavad jalad kuivad, kaitstud ja töövalmis iga päev. Kaitsesaabastel on terasest nina, saekaitse, hüppeliigese kaitse, kannatugevdused ja libisemiskindel muster. Need saapad on välja töötatud ja testitud koostöös professionaalsete kasutajatega.

OUTLAST SOKID Mugavad Outlast-materjalist sokid, mis jahutavad kuuma ilmaga ja soojendavad külmaga. Suurused 37 – 48. 544 14 35-xx

HUSQVARNA SOKID Niiskust imavad sisesokid. Suurused 37 – 48. 505 61 60-xx

KINGA- / SAAPAKUIVATAJA Kuivatab lihtsalt ja kiirelt igasuguseid jalatseid, muutmata nahka kõvaks ja hapraks. 1,1-meetrine kaabel, 4 + 4 W/ 230 V. CE kooskõlastusega. 544 96 40-01

TALLANAELAD Tallanaelad koos võtmega. 35 tk. 505 65 43-61.

K AITSERIIETUS

195


Professionaalsed kiivrid ja kaitseprillid igaks tööks.

ULTRAVISION NÄOKAITSE

Ainult 20 % vähem läbipaistvust, vähem tundlik jäävatele kahjustustele.

Kaitske pead ja silmi kvaliteetse kiivri, näokaitse ja kaitseprillidega. Kõige haavatavamate kehaosade kaitsmiseks on tehtud laialdasi uuringuid ja panustatud tehnoloogilisse tootearendusse. Tänu pikaajalisele ja tihedale koostööle profesionaalsete kasutajatega saame pakkuda ainulaadse ergonoomiaga Husqvarna pea- ja nägemiskaitsevahendeid. Kogu tooteinfo leiate lk 205 – 207.

REGULEERITAVAD KÕRVAKLAPID

Optimaalne ergonoomia tagab mugavama kasutamise.

196

K AITSERIIETUS


ULTRAVISION NÄOKAITSE Vähendab läbipaistvust ainult 20 % võrra.

METSAKIIVER, FUNCTIONAL See uus kiiver on mõeldud metsatöölistele, kes vajavad oma igapäevatöös parimat turvalisuse ja ergonoomia kombinatsiooni. Kiivril on uus UltraVision näokaitse, mis vähendab läbipaistvust ainult 20 % võrra ja tagab selgema vaatevälja, ning kuuepunktirihmad, mis avaldavad peale vähem survet ning muudavad kasutamise mugavamaks. Ergonoomilise disainiga kõrvaklappe on võimalik kasutatada kauem. Parim valik, kui otsite mugavust.

VÕRKNÄOKAITSE, METALLIST Sobib kõigile Husqvarna kiivritele ja kõrvaklappidega näokaitsetele.

VÕRKNÄOKAITSE, NAILONIST Sobib kõigile Husqvarna kiivritele ja kõrvaklappidega näokaitsetele.

PLEKSIKLAASIST NÄOKAITSE Sobib kõigile Husqvarna kiivritele ja kõrvaklappidega näokaitsetele.

KAITSEKIIVER, STANDARD Kuuepunktirihma ja toestavate plastmassrihmadega kiiver metsaja aiatöödeks. Optimaalse ergonoomiaga kõrvaklapid. Metallvõrgust näokaitse tagab hea kaitse ja nähtavuse.

KAITSEPRILLID X Kriimustuskindlad klaasid pikendatavate raamidega ning nurga alla seatavad läätsed. Kollakad klaasid parandavad nähtavust pimedas ning hallikad UVkaitsega klaasid päikse käes.

KAITSEPRILLID Kriimustuskindlate klaasidega fikseeritud raamiga prillid. Valida saab värvitute ja UV-kaitsega hallide klaaside vahel.

UDUVABA NÄOKAITSE Polükarbonaadist valmistatud uduvaba näokaitset on töödeldud nii, et see takistab udu tekkimist maski siseküljele. Kriimustuskindel välispind. Sobib kõigile Husqvarna kiivritele ja kõrvaklappidega näokaitsetele.

KAITSEPRILLID Mõeldud inimestele, kes kannavad prille. Uduvabad klaasid ja pehme sisepind. Löögi-, tolmu-, lendlevate osakeste ja keemiliste pritsmete kindlad prillid.

K AITSERIIETUS

197


Lihtsate funktsioonidega kõrvaklapid.

LIHTNE PATAREIDE VAHETAMINE Patareisid saab vahtada

lihtsalt ning kõrvaklappide sisemusse ei panda elektrilisi detaile.

Hoidke kuulmine ja käed kaitstuna. Husqvarna pakub suurt valikut kõrvaklappe ja kaitsekindaid, mis on loodud spetsiaalselt iga töö jaoks. Nagu alati, tuleb valik teha lähtudes isiklikest eelistustest ning töö liigist. Aednik, metsa- või haljastustööline? Meie kindavalikust leiad õiged kindad igaks otstarbeks.   Kogu tooteinfo leiate lk 205 – 207.

SUURED NUPUD Kõrvaklappide

elektroonilisi funktsioone juhitakse suurte nuppude abil.

198

K AITSERIIETUS


FM-RAADIOGA KÕRVAKLAPID Uued FM-raadioga kõrvaklapid parema heli ning uue disainpeavõruga, mis avaldab peale ja kõrvadele vähem survet. Kõrvaklapid järgivad täpselt pea kuju ning sobituvad sellega suurepäraselt. MP3-mängija ja raadiosaatja ühendamiseks mõeldud 3,5 mm audiosisendi (AUX).

PEAVÕRUGA KÕRVAKLAPID Kõrvaklapid, mille survet saad reguleerida 20 % ulatuses. Pehme polstriga peavõru. Kõrvaklappide disain on sama, mis meie kiivritel. Optimaalse ergonoomiaga kõrvaklapid.

Uu s!

KÕRVAKLAPID PLEKSIKLAASIST VÕI VÕRGUST NÄOKAITSEGA Mugavad kõrvaklapid, mille survet saad reguleerida 20 % ulatuses. Sobivad ideaalselt rohu lõikamiseks ja trimmerdamiseks. Näokaitse ja peavõru vahele jääb kate, mis kaitseb pead rohu ja vihma eest. Kasutage alati koos kaitseprillidega. Samuti võimalik kasutada koos päikesesirmiga.

KÕRVAKLAPID PLEKSIKLAASIST NÄOKAITSEGA , GARDENER Ekstralaia peavõruga polstrita baasmudel, mis istub turvaliselt ja mugavalt ning vähendab survet peale. Saadaval ka ilma näokaitsmega.

ERALDATUD NIMETISSÕRME JA SAEKAITSEGA COMFORT LABAKUD Hästiistuvad tugevdatud peopesaga kindad. Olulised kohad on nahaga tugevdatud. Veekindlast kitsenahast peopesa ja vetthülgavast polüesterkangast pealis. ERALDATUD NIMETISSÕRMEGA COMFORT LABAKUD Veekindlast kitsenahast peopesa ning vastupidavast vetthülgavast polüestrist pealis.

COMFORT KINDAD Hästiistuvad tugevdatud peopesaga kindad. Olulised kohad on nahaga tugevdatud. Veekindlast kitsenahast peopesa ja vetthülgavast polüesterkangast pealis. Saadaval ka ilma saekaitseta. COMFORT KINDAD, TALVISED Vormitud ja tugevdatud peopesa. Olulised kohad on õmblusteta ning nahaga tugevdatud.

SÕRMIKUD SPANDEX Spandexist kindaseljaga kindad: vetthülgavad ja venivad. Mugavad, nahast peopesaga.

KINDAD, ARBOR 16 Kindad, mis on mõeldud spetsiaalselt neile, kes puude otsas ronivad. Parem haarduvus köie kasutamise korral.

HUSQVARNA KINDAD Tugevdatud nahast pöidlaosaga. Peopesa vastupidavast nahast, kindaselg mugavast polüestrist.

KINDAD, GARDEN PRO Tugevdatud sõrmeosad ja takjakinnis. Veekindlast kitsenahast, käeselg elastsest kangast.

K AITSERIIETUS

199


Lai õhku läbilaskev seljaplaat.

Ühtlane koormuse jaotus.

Liikuv õlaosa ja individuaalne pikkuse reguleerimine.

Vaata filmi Husqvarna kanderihmadest.Lae alla tasuta QR koodi lugeja oma nutitelefoni ja skaneeri koodi.

Ergonoomilised kanderihmad jaotavad koormuse ideaalselt. Lööke summutav puusapadi.

Kui töötate terve päeva raske masinaga, siis on kanderihmade kvaliteet ja disain väga tähtis. Korralikud kanderihmad peavad vastama mitmesugustele nõuetele, sõltuvalt sellest, millise kehaehitusega te olete ja millist masinat kasutate. Husqvarna valikus on ergonoomilised kanderihmad, mis arvestavad kõiki aspekte. Kogu tooteinfo leiate lk 206 – 207.

Lihtsalt vabastatav kiirkinnitus hädaolukordadeks. Need funktsioonid on saadaval ainult Balance XT™ ja Balance X™ kanderihmadel.

200

K ANDERIHMAD


HUSQVARNA BALANCE XT™ KANDERIHMAD Balance XT™ kanderihmad jaotavad koormuse üle kogu ülakeha ühtlaselt. Koormus on võrdselt jaotatud õlgade vahel, õlgade ja rinna ning puusade ja õlgade vahel. Lisaks on Balance XT™ mudelil mitmeid muid mugavust parandavaid funktsioone. Laiad polstriga õlarihmad ning vöö teevad kanderihmade kandmise mugavaks ka pikkadel tööpäevadel.

HUSQVARNA BALANCE X™ KANDERIHMAD Balance X™ kanderihmad jaotavad koormuse suurele pinnale ning muudavad töötamise mugavamaks. See väsitab vähem ning jaotab raskuse võrdselt õlgade vahel ning üle rinna ja puusade.

HUSQVARNA BALANCE 55 JA 35 KANDERIHMAD Ergonoomilised kanderihmad jaotavad koormuse optimaalselt õlgade, rinna ja selja vahel. Balance 35 mudelil on tavaline puusapdi, Balance 55 mudelil aga lööke summutav puusapadi. Puusapadjad on varustatud transpordiühendustega, et masina liigutamise ajal liiguks keha võimalikult vähe ning säästaks nii oma selga.

HUSQVARNA STANDARD KANDERIHMAD Mõeldud kergemate rohulõikuritele. Reguleeritavad polsterdatud õlarihmad. Lihtne ja käepärane kiirkinnitus rinnal.

HUSQVARNA BALANCE FLEX™ KANDERIHMAD Sobib kasutamiseks mitmesuguste kõrglõikuritega. Masin kinnitatakse kanderihmade külge avatud konksudega, mis lihtsustab selle kasutamist ja kiirendab käivitamist /  peatamist. Masina hoidmiseks ja tõstmiseks kasutatakse tõstejõudu, masina saab kinnitada igasugusse asendisse. Kanderihmad on ergonoomilised ning aitavad toetada masinat ükskõik, kas teete tööd kõrgel või madalal, lähedal või endast veidi eemal.

Balance Flex™ kanderihmadel on suurem tõstejõud. Ergonoomilisi kanderihmu saab kinnitada avatud konksude abil.

K ANDERIHMAD

201


TOOTEINFO TECHNICAL EXTREME Ohutusnõuded Kaitse liik Materjal, ees Materjal, taga Tugevdusega piirkond Liikuvus Lõige Hingavus Nähtavus Ventilatsioon Veekindlus

VÄRVLIGA PÜKSID

Kehtivat standardit pole

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

― Kahesuunaline UV-kaitsega stretšpolüester, Cordura-nailonist tugevdused ja helkurid Neljasuunaline stretš

A Kahesuunaline UV-kaitsega stretšpolüester, Cordura-nailonist tugevdused ja helkurid Neljasuunaline stretš, Cordura

Küünarnukist randmeni Eeltöödeldud käsivarreosad, neljas ja kahes suunas veniv stretš Ümber

Ees põlvest pahkluuni ja pahkluu ümber Eeltöödeldud põlveosad, neljas ja kahes suunas veniv stretš, takjakinnisega taljeosa reguleerimine Ümber

Suurepärane

Suurepärane

Erksad värvid, helkuriga tugevdused, helkurribad ja -logod Erksad värvid, helkuriga tugevdused, helkurribad ja -logod Jalaosade tagaküljel tõmblukuga ventilatsiooniavad, Tõmblukuga ventilatsiooniavad, seljal avatav passeosa võrk tagataskutel • •

Tuulekindlus

Pikem seljaosa

60°C

60°C

Pesemistemperatuur Suurused

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

578 16 63-xx

578 16 65-xx, klambrid kaasas

TECHNICAL

METSATÖÖJAKK

JAKK, ARBOR

Ohutusnõuded

Kehtivat standardit pole

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

Materjal, ees

Neljasuunaline stretš-polüester, Cordura-tugevdused

100 % ultrapolüester, Cordura-tugevdused

Materjal, taga

Neljasuunaline stretš-polüester

100 % ultrapolüester

Toote number

Kaitse liik

Tugevdusega piirkond Liikuvus Lõige

Randme ümbrus

Randme ümbrus

Neljasuunaline stretš

Keskmine

Kitsas

Vaba

Hingavus

Väga hea

Halb

Nähtavus

Erksad värvid

Erksad värvid

Ventilatsioon

Tõmblukuga ventilatsiooniavad, seljal avatav passeosa

Seljal avatav passeosa

Veekindlus

Tuulekindlus

Pikem seljaosa

40°C

60°C

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

S 46 / 48 – XL 58 / 60

505 49 74-xx

525 81 26-xx

METSATÖÖJAKK

VÄRVLIGA PÜKSID 24 A

Kehtivat standardit pole

CE, EuroTest, EN 381 klass 2, 24 m /s

Pesemistemperatuur Suurused Toote number

FUNCTIONAL

Ohutusnõuded Kaitse liik Materjal, ees

100 % mikropolüester, Cordura-tugevdused

Materjal, taga

100 % mikropolüester

A Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused 100 % mikropolüester, Cordura-tugevdused

Randme ümbrus

Põlvest pahkluuni ja pahkluu ümber

Keskmine

Keskmine

Tugevdusega piirkond Liikuvus Lõige Hingavus Nähtavus Ventilatsioon

Sirge

Sirge

Keskmine

Keskmine

Erkoranž esi- / tagaosa

Tõmblukuga ventilatsiooniavad, seljal avatav passeosa

Ventilatsiooniava tagataskul

Veekindlus

Tuulekindlus

Pikem seljaosa

60°C

40°C

Pesemistemperatuur Suurused Toote number

= Saadaval  ( ) = Lisavarustuses  ― = Pole saadaval

202

METSATÖÖJAKK

K AITSERIIETUS

S – XXL

46 – 62

504 10 24-xx

505 53 57-xx


CLASSIC

METSATÖÖJAKK

VÄRVLIGA PÜKSID

TRAKSIDEGA PÜKSID

PÜKSISÄÄRED

Ce, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s A

Ce, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s A

Ce, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s A

Materjal, ees

65 % polüester, 35 % puuvill

65 % polüester, 35 % puuvill

65 % polüester, 35 % puuvill

65 % polüester, 35 % puuvill

Materjal, taga

65 % polüester, 35 % puuvill

65 % polüester, 35 % puuvill

65 % polüester, 35 % puuvill

65 % polüester, 35 % puuvill

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Ohutusnõuded

Kehtivat standardit pole

Kaitse liik

Tugevdusega piirkond Liikuvus Lõige

Sirge

Sirge

Sirge

Sirge

Hingavus

Keskmine

Keskmine

Keskmine

Väga hea

Nähtavus

Erkoranž, helkurlogod

Helkurlogo

Ventilatsioon

Seljal avatav passeosa

Erkoranž, helkurlogo Tõmblukuga ventilatsiooniavad jala tagaküljel ― ― Taskuga kõrge esiosa ja pikendusega seljaosa 60°C

Veekindlus

Helkurlogo Tõmblukuga ventilatsiooniavad jala tagaküljel ―

Tuulekindlus

60°C

60°C

Pikem seljaosa Pesemistemperatuur Suurused Toote number

Avatav seljaosa ― ― ― 60°C

S–XXL

44-64

44-64

Üks suurus

578 16 53-xx

578 16 54-xx

578 16 55-xx

578 16 56-01

VÄRVLIGA PÜKSID 20 A

VÄRVLIGA PÜKSID, ORANŽ 20 A

TRAKSIDEGA PÜKSID

VÄRVLIGA PÜKSID 20 C

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

A Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Põlvest pahkluuni ja pahkluu ümber

A Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Põlvest pahkluuni ja pahkluu ümber

A Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Põlvest pahkluuni ja pahkluu ümber

C Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Neljasuunaline stretš-polüester, aramiidja Cordura-tugevdused Põlvest pahkluuni ja pahkluu ümber

Neljasuunaline stretš

Neljasuunaline stretš

Neljasuunaline stretš

Neljasuunaline stretš

Kitsas

Kitsas

Kitsas

Kitsas

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Keskmine

― Jalaosade tagaküljel tõmblukuga ­ventilatsiooniavad, võrk tagataskutel •

Erksad värvid Jalaosade tagaküljel tõmblukuga ­ventilatsiooniavad, võrk tagataskutel •

Erksad värvid, helkurribad ja -logo Jalaosade tagaküljel tõmblukuga ventilatsiooniavad, võrk tagataskutel •

― Võrk tagataskutel

40°C

40°C

40°C

40°C

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

S 46 / 48 – XXL 62 / 64

505 49 72-xx

523 07 82-xx

505 49 73-xx

505 53 58-xx

VÄRVLIGA PÜKSID 20 A

TRAKSIDEGA PÜKSID 20 A

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

CE, EuroTest, EN 381 klass 1, 20 m /s

A

A

Cordura-tugevdused

Cordura-tugevdused

100 % mikropolüester

100 % mikropolüester

Eesosa

Eesosa

Keskmine

Keskmine

Sirge

Sirge

Keskmine

Keskmine

60°C

60°C

46 – 62

46 – 62

504 10 20-xx

504 10 22-xx

K AITSERIIETUS

203


TOOTEINFO

RIIDED VÕSALÕIKAMISEKS

Ohutusnõuded

TÖÖPÜKSID

Ohutusnõudeid pole

Ohutusnõudeid pole

EN 343

EN 343

Tavaline

Tavaline

Tavaline

Hingavus

IGAILMAJAKK, TYPHONE

Veekindlus

Tavaline Tõmblukuga ventilatsiooniavad jala tagaküljel •

Väga hea

Väga hea

Tuulekindlus

Väga hea

Väga hea

40°C

40°C

40°C

40°C

S – XXL

46 – 60

S – XXL

S – XXL

505 62 40-xx

505 62 41-xx

523 07 57-xx

523 07 58-xx

Ventilatsioon

Seljal passeosa

Pesemistemperatuur Suurused Toote number

VIHMARIIETUS

Hingavus

JAKK

JAKK, GARDEN PRO

SELJAKAITSE

PÜKSID

VIHMAPÜKSID LÕIKURIGA TÖÖTAMISEKS

PÜKSISÄÄRED

Tavaline

Väga hea

Tavaline

Tavaline

Tavaline

Väga hea

Passe taga ja ees

Avad ees ja kaenla all

Vöökohal võrkvooder

Vöökoha ümbert avatud

Veekindlus

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Tuulekindlus

Väga hea

Tavaline

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Väga hea

Ventilatsioon

Pesemistemperatuur

40°C

40°C

40°C

40°C

40°C

40°C

Suurused

S – XL

M – XL

Üks suurus

S – XL

Üks suurus

Üks suurus

523 07 92-xx

505 63 11-xx

505 63 16-10

523 08 05-xx

505 63 36-10

505 63 26-10

Toote number

SOOJAD RÕIVAD

SOFTSHELL-JAKK

Hingavus

SOE VEST

MIKROFLIISJAKK

MIKROFLIISVEST

Tavaline

Tavaline

Tavaline

Tavaline

Hingav materjal

Varrukateta

Veekindlus

Väga hea

Hea

Tuulekindlus

Väga hea

Väga hea

Tavaline

Tavaline

Ventilatsioon

Pesemistemperatuur

40°C

40°C

40°C

40°C

Suurused

S – XL

M – XXL

S – XL

S – XL

577 25 30-xx

577 25 29-xx

577 25 65-xx

577 25 66-xx

Toote number

KAITSESAAPAD

Ohutusnõuded Saekaitse

FUNCTIONAL 28

FUNCTIONAL 24

EN 345 SB E, EN 381-3 klass 3, 28 m / s

EN 345 SB E, EN 381-3 klass 2, 24 m / s

28 m / s

24 m / s

Materjal, välimine

Looduslik kummi

Looduslik kummi

Materjal, seesmine

Kangasvooder

Kangasvooder

Terasest varbaosa

Veekindel

Teraskattega varba- ja kannaosa ning küljed

Teraskattega varba- ja kannaosa ning küljed

Tugevdus

Laserlõigatud

37 – 50

37 – 47

573 95 59-xx

573 95 58-xx

Suurused Toote number

= Saadaval  ( ) = Lisavarustuses  ― = Pole saadaval

204

IGAILMAPÜKSID, TYPHONE

TÖÖJAKK

K AITSERIIETUS


Ohutusnõuded, kiiver Ohutusnõuded, kuulmiskaitse Ohutusnõuded, näokaitse

KIIVER ARBORISTILE, TECHNICAL

FUNCTIONAL, HELENDAV

FUNCTIONAL, ORANŽ

STANDARD

EN 397/ ANSI Z89.1-2009 klass G,E EN 352-3 SNR=26dB(A) / ANSI S3.19-1974 NRR=24dB(A) EN 1731:2006

EN 397/ ANSI Z89.1-2009 klass G,E EN 352-3 SNR=26dB(A) / ANSI S3.19-1974 NRR=24dB(A) EN 1731:2006

EN 397/ ANSI Z89.1-2003 klass G

– 40°C

– 40°C

– 20°C

KIIVRID

Lubatud temperatuur

EN 352-3 SNR=27dB(A) EN 1731:1997

EN 12492 / ANSI Z89.1-2009 klass C EN 352-3 SNR=26dB(A) / ANSI S3.19-1974 NRR=24dB(A) EN 1731:2006 ―

Paigutus keskel, vahtkummist polster ―

Sulametall

Kuupäevamärgete tabel

Kaelakaitse

Kiivri päikesesirm

Näokaitse

Lõuarihm

Kuulmiskaitsmed

Värv

Helkiv oranž

Oranž

Oranž

Helkiv oranž

Toote number

576 41 24-01

576 41 24-02

505 66 56-00

578 09 23-01

Kanderihmad Jäikus

6-punktine, tekstiil

6-punktine, tekstiil

6-punktine, plastmass

Lisapäikesesirm

KUULMISKAITSE

Ohutusnõuded Raadiosageduste vahemik

KUULMISKAITSE, GARDENER

EN 352-1 /  EN 352-3

EN 352-1

PLEKSI­ VÕRGUST KLAASIST NÄOKAITSEGA NÄOKAITSEGA NÄOKAITSEGA GARDENER KÕRVAKLAPID KÕRVAKLAPID

FM-RAADIO, KIIVRILE

EN352-1:2002 EN352-6:2002 EN352-8:2008 88 – 108 MHz

EN352-3:2002 EN352-6:2002 EN352-8:2008 88 – 108 MHz

SNR=27dB

SNR=27dB

SNR=27 dB

SNR=25 dB

SNR=25 dB

SNR=27 dB

SNR=27 dB

Polsterdatud

Polsterdatud

Polsterdatud

Eriti lai, polstrita

Eriti lai, polstrita

Kaitsekork

Kaitsekork

Pleksiklaas

Pleksiklaas

Võrk

578 27 50-01

578 27 50-02

505 66 53-04

505 69 90-12

505 66 53-60

505 66 53-48

505 66 53-58

505 66 53-25

Sumbumisväärtus Peavõru Näokaitse Toote number, peavõru Toote number, kiivrile mõeldud kõrvaklapid

KUULMISKAITSE

FM-RAADIO, PEAVÕRUGA

TECHNICAL 24 EN ISO 20344, 20345, 13287 ja 17249. SB, E, WRU, SRA, klass 2, 24 m / s 24 m / s

EN 352-1 / EN 166

TECHNICAL 20

TECHNICAL

EN 345-2, S2, EN 381-3, klass 1, 20 m / s

EN ISO 20345, SB, SRA

EN 352-1 / EN 166

EN 352-1 / EN 1731

CLASSIC 20 EN ISO 20344, 20345, 13287 ja 17249. SB, E, WRU, klass 2, 20 m /s 20 m / s

20 m / s

Seemisnahk

Kunstnahk

Veekindel nailon ja ehtne nahk

Töötlemata nahk

Hingav veekindel Sympatex-vooder

Cambrelle-vooder

Hingav veekindel Sympatex-vooder

Cambrelle-vooder

Segamaterjalist varbaosa

Keskmine

Ees

Teraskattega varba- ja kannaosa

Varbaesine ja lisapehmendus

Lisakaitsega varba- ja kannaosa

36 – 48

39 – 47

36 – 47

39 – 47

574 62 52-xx

544 96 48-xx

575 35 47-xx

578 25 73-xx

K AITSERIIETUS

205


TOOTEINFO

KINDAD

Nõuded

COMFORT KINDAD, SAEKAITSEGA

COMFORT KINDAD

COMFORT KINDAD, TALVISED

EN 381-4, -7, EN 420:1, EN 388, klass 0, 16 m /s

EN 420:1992, kategooria 1

EN 420:1992, kategooria 1

Elastne

Elastne

Saekaitse Vetthülgavast kitsenahast peopesa Vetthülgavast nailonist kindaselg Kätis Takjakinnis Suurus Toote number

KAITSEPRILLID

7–12

7–12

10 –12

505 64 20-xx

505 64 20-xx

505 64 24-xx

YELLOW X

CLEAR X

Ohutusnõuded

EN 166

EN 166

Värv

Kollakad

Kriimustuskindlad

Kriimustuskindlad

Klaasid Kumerad klaasid Raamid

Pikendatav

Pikendatav

UV-kaitse

Uduvaba

544 96 37-02

544 96 37-01

BALANCE XT™

BALANCE X™

Toote number

KANDERIHMAD

Lai õhku läbilaskev seljaplaat

Polsterdatud ergonoomilised rihmad

Lööke summutav puusapolster

Painduv puusapolster

Lai toestav puusavöö.

Kiirkinnitusega puusapolster

Rohu- ja metsarežiim

Kõrgusesse reguleeritav seljaplaat

Painduv õlaosa

Eraldi seaded meestele ja naistele

578 44 98-01

578 44 97-01

Toote number

= Saadaval  ( ) = Lisavarustuses  ― = Pole saadaval

206

K AITSERIIETUS


ERALDATUD ERALDATUD NIMETISSÕRME NIMETISSÕRMEGA JA SAEKAITSEGA COMFORT LABAKUD COMFORT LABAKUD EN 381-4, -7, EN 420:1, EN 388, klass 0, 16 m /s

Elastne

SPANDEX KINDAD

KINDAD, ARBOR 16

HUSQVARNA KINDAD

KINDAD, GARDEN PRO

EN 420:1992, kategooria 1

EN 420:1992, kategooria 1

EN 381-4, -7, EN 420:1, EN 388, klass 0, 16 m /s

EN 420:1992, kategooria 1

EN 420:1992, kategooria 1

― 7–12

8 –12

9 –12

9 –10

Üks suurus

6 –10

505 64 16-xx

505 64 18-xx

505 64 25-xx

505 64 03-xx

505 64 23-10

505 65 01-xx

SUN X

CLEAR

SUN

KÕRVATROPID

EN 166

EN 166

EN 166

EN 166

Hallikad

Hallikad

Kriimustuskindlad

Kriimustuskindlad

Kriimustuskindlad

Pikendatav

Fikseeritud

Fikseeritud

Pehme veniv kaelapael

544 96 37-03

544 96 38-01

544 96 38-02

544 96 39-01

BALANCE 55

BALANCE 35

STANDARD

BALANCE FLEX™

537 27 57-01

537 27 57-02

537 21 63-01

578 44 99-01

K AITSERIIETUS

207


Kvaliteetset jõudlust pakkuvad lisatarvikud ja tööriistad. Husqvarna tööriistu kasutades seate kõrged nõudmised töö kvaliteedile ja ohutusele. Kui valite lisatarvikud Husqvarna laia tootevaliku hulgast, on iga toote puhul kogu kasutusea jooksul garanteeritud kõrge kvaliteet.

208

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD


LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD

209


Hoolitsege oma kettsae eest ja see teenib teid pikki aastaid.

KETIÕLI Ketiõli vale kasutamine on

üks enimlevinud kaettsaagide kahjustuste põhjusi, kulutades kiiresti juhtplaati, põhjustades keti kinnikiilumist või plaadilt mahatulemist.

JUHTPLAADI LÕIKEPIKKUS

Lõikepikkus erineb kogu juhtplaadi pikkusest. See on vahemaa sae eest kuni lati kaugeima otsani.

210

JUHTPL A ADID JA KETID

Juhtplaadid ja ketid ohutumaks ja efektiivsemaks lõikamiseks. Husqvarna originaalvarustus ja kettsaagide tarvikud on sama kvaliteetsed kui meie kettsaed. Kombineerides kõrgekvaliteedilisi materjale ja lähtudes metsandusprofessionaalide vajadustest, oleme võimelised pakkuma laia valikut juhtplaate, kette ja viile, tagamaks kettsaagide maksimaalse efektiivsuse ja ohutuse. Lõikeseadmete tooteinfo leiate lk 214.


LAMINEERITUD JUHTPLAADID VAHETATAVA OTSATÄHIKUGA Kergelt kaarjas kuju ja väike plaadi otsa raadius vähendab tagasilöögiohtu ning lihtsustab juhitavust. Kaetud juhtplaadid on kriimustuste ja korrosiooni eest kaitstud. Saadaval suurused 3/8" Mini, .325" ja 3/8". Ketisammu pikkus 10–20". Samuti saadaval TechLite™ koos Husqvarna T540 XP ® (12 – 16") mudeliga kasutamiseks.

Uu s! TECHLITE™ – LAMINEERITUD JUHTPLAADID VAHETATAVA OTSAGA TechLite™ juhtplaat on kuni 25 % kergem kui muud plaadid ning peaaegu 25 % jäigem. Kergus ja suurem tõhusus on kahtlemata ­oluilised eelised. Saadaval pikkused 20" ja 28".

TUGEVDATUD JUHTPLAADID VAHETATAVA OTSAGA Soovitatakse kasutada pikkade juhtplaatidega, et vähendada koormust juhtplaadi otsale. Koormus kantakse üle kvaliteetse rull-laagriga. Kaetud juhtplaadid on kriimustuste ja korrosiooni eest kaitstud. Vahetatav ots saadaval varuosana. Saadaval 3/8" ketisammuga, pikkusega 18–28".

HUSQVARNA TUGEVDATUD OTSAGA JUHTPLAADID Neid juhtplaate kasutatakse kõva puidu ja paksu koore lõikamisel ning väga liivastes ja tolmustes tingimustes. Kaetud juhtplaadid on kriimustuste ja korrosiooni eest kaitstud. Saadaval pikkused 24"–42".

Erinevad ketid. Husqvarna pakub laia valikut saekette erinevate tööde jaoks. Lisateavet ja saekettide tutvustuse leiate meie kodulehelt. 1 / 4" KETISAMMUGA KETID, SOOVITAVALT KUNI 38 CM³

Erakordselt kerge kett sujuvate ja puhaste lõigete tegemiseks. Micro Chisel ketid. MINI 3 / 8 " KETISAMMUGA KETID, SOOVITAVALT KUNI 45 CM³

Madala vibratsioonitasemega kett neile, kes kasutavad suure jõudlusega väiksemaid saage. Saadaval ka väikse tagasilöögiga mudel.

PIXEL .325" KETISAMMUGA, SOOVITATAV 35 – 55 CM³

.404" KETISAMMUGA, SOOVITATAV 85 CM³ VÕI SUUREM

Loodud tänapäevaste kergete kettsaagide vajadusi silmas pidades. Kitsa lõikejäljega, mis nõuab vähem võimsust. Väikse tagasilöögi ja madala vibratsioonitasemega Micro Chisel ketid. Ei soovitata raskemate tööde (nt tormikahjustuste koristamine) tegemiseks.

Suurte puude lõikamiseks mõeldud kett, kolm varianti, mõeldud professionaalsetele kasutaja­ tele: Chisel-kettide kasutajatele, kes vajavad suurt tootlikkust ning kes kasutavad suuremaid kettsaage. Micro Chiseli ketid kiireks lõikamiseks ja lihtsaks teritamiseks. Suurepärase jõudlusega lihtsalt teritatav ning vastupidav ümar Chisel.

.325" KETISAMMUGA, SOOVITATAV 35 – 60 CM³

Suure jõudlusega ja madala vibratsioonitasemega Micro Chisel ketid. Sobivad ideaalselt keerulistesse tingimustesse. 3 / 8 " KETISAMMUGA, SOOVITATAV 50 – 100 CM³

Professionaalsed Chisel ketid puhta puu tõhusaks lõikamiseks ja kiired ning lihtsalt teritatavad Semi-Chisel ketid. Chiseli kette on saadaval ka madala vibratsioonitasemega ning professionaalseks kasutamiseks.

SPETSIAALSED KETID

Tehases teritatud ketid suuremast palgist laudade ja plankude lõikamiseks, kasutades puu kiuga paralleelset lõiget. JUHTPLAADI JA KETI KOMPLEKT

Komplekti kuulub üks juhtplaat koos kahe ketiga. 13" .325, 531 00 38-13. 15" .325, 531 00 38-17. 13" Pixel, 531 00 38-93. 15" Pixel, 531 00 38-92.

JUHTPL A ADID JA KETID

211


Teritage kett ning tulemus on täpsem.

SAEHAMBA TERITAMINE Teritage

kerge ja ühtlase surve ning õrnade lükkavate liigutustega paralleelselt malliga. Proovige saavutada kõigil hammastel ühesugune pikkus.

PURUHAMMASTE VIILIMINE

Kasutage puruhammaste viilimiseks lapikviili. Kui viilite puruhambad ilma mallita, võite viilida liiga sügavale ning kett võib tekitada liiga jämedaid laaste.

212

TERITAMISVARUSTUS

Terav kett on tähtsam kui võimas mootor. Selleks, et kettsaag töötaks tõhusalt, ohutult ja täpselt, peab sel olema terav kett. See, kui sageli ketti teritama peab, sõltub sellest, kui sageli seda kasutatakse. Keti seisundit saab hästi hinnata puulaastude järgi. Terav kett jätab õhukesed ja ühtlased laastud, nüri tekitab aga saepuru. Keti teritamiseks vajate ümarviili, lapikviili ja teritusmalli. Vasemas veerus näitame, kuidas kasutada Husqvarna ainulaadset terituskomplekti. Soovitame plaadi hoidmiseks kasutada ka kruustange, mis jätavad mõlemad käed teritamiseks vabaks. Teritusvarustuse tooteinfo leiate lk 215.


HUSQVARNA INTENSIVE CUT Uus disain, 20 % parem jõudlus ja pikem kasutusiga. Keti töökorras hoidmiseks vajate ümarviili ning saehammaste teritamiseks teritusmalli. Õigesti teritatud ketiga on töö lihtsam ja ohutum.

KRUUSTANGID Kettsae kinnitamiseks teritamise ajal. Tugevast terasest.

HUSQVARNA ÜMARJA LAPIKVIILID Kvaliteetsed viilid, mis annavad saehambale õige kuju.

VIILI KÄEPIDE Patenteeritud viililukustussüsteem. Sobib kõigile Husqvarna viilidele.

KOMBIMALLID Meie kombimallides on koos nii teritusmall kui sügavusmall. Kasutage koos ümar- ja lapikviilidega õige nurga viilimiseks.

TERITUSMALLID Spetsiaalsed teritusmallid, mis tagavad õige teritusnurga. Kasutatakse koos ümarviiliga.

SÜGAVUSMALLID Spetsiaalsed sügavusmallid, mis tagavad õige teritusnurga. Kasutatakse koos lapikviiliga.

Husqvarna on välja töötanud unikaalse kombimalli, milles on ühendatud teritusmall ja sügavusmall. Kasutage koos ümar- ja lapikviilidega õige nurga viilimiseks. Saadaval viilikomplektid.

husqvarna.ee Lisainfot keti teritamise kohta saate meie kodulehelt.

KETTSAE HOOLDUSKOMPLEKTID Kettsae hoolduskomplekti kuulub kütusefilter, süüteküünal ja õhufilter. Husqvarna 340 / 340e  / 345 / 345e /350, 510 27 62-01. Husqvarna 346 XP ®/353, 510 27 63-01.

TERITAMISVARUSTUS

213


LÕIKESEADMED – KETTSAED

3120 XP®

390 XP® * / 395 XP®

385 XP®

365 / 372 XP®

570 / 576 XP®

357 XP® / 359

460 Rancher / 465 Rancher

55 / 455 Rancher / 455 E-seeria Rancher

353 / 346 XP® / 550 XP® / 545

450 E-seeria / 445 / 445 E-seeria

435 E-seeria / 435 / 440 E-seeria

339 XP®

236 E-seeria

Lai plaadikinnitus

240 E-seeria

135 / 140 / 135 E-seeria / 140 E-seeria

317 Elektriline / 321 Elektriline

338 XP® T /  T540 XP®

T435 / 334T

327PT5S

327P4 / 327P5X

560 XP® / 555

T425

562 XP®

KITSAS PLAADIKINNITUS

JUHTPLAADI PIKKUS

KETISAMM

TERITUSMALL

TOOTE NUMBER

VEOLÜLID

TÜÜP

TOOTE NUMBER

10 / 25

3 / 8

.050 / 1,3

505 89 16-40

40

H36

501 84 21-40

12 / 30

3 / 8

.043 / 1,1

501 95 95-45

45

90SG

501 84 23-45

12 / 30

3 / 8

.050 / 1,3

501 95 92-45

45

H36

501 84 21-45

14 / 36

3 / 8

.050 / 1,3

501 95 92-52

52

H36

501 84 21-52

16 / 40

3 / 8

.050 / 1,3

501 95 92-56

56

H36

501 84 21-56

13 / 33

.325

.050 / 1,3

508 92 61-56

56

H30

501 84 06-56

15 / 38

.325

.050 / 1,3

508 92 61-64

64

H30

501 84 06-64

16 / 40

.325

.050 / 1,3

508 92 61-66

66

H30

501 84 06-66

18 / 45

.325

.050 / 1,3

508 92 61-72

72

H30

501 84 06-72

20 / 50

.325

.050 / 1,3

508 92 61-80

80

H30

501 84 06-80

13 / 33

.325

.058 / 1,5

508 91 21-56

56

H25

501 84 04-56

15 / 38

.325

.058 / 1,5

508 91 21-64

64

H25

501 84 04-64

16 / 40

.325

.058 / 1,5

508 91 21-66

66

H25

501 84 04-66

18 / 45

.325

.058 / 1,5

508 91 21-72

72

H25

501 84 04-72

20 / 50

.325

.058 / 1,5

508 91 21-80

80

H25

501 84 04-80

15 / 38

3 / 8

.058 / 1,5

508 91 41-56

56

H42

501 84 14-56

16 / 40

3 / 8

.058 / 1,5

508 91 41-60

60

H42

501 84 14-60

18 / 45

3 / 8

.058 / 1,5

508 91 41-68

68

H42

501 84 14-68

20 / 50

3 / 8

.058 / 1,5

510 15 35-72

72

H42

501 84 14-72

15 / 38

3 / 8

.058 / 1,5

508 91 31-56

56

H42

501 84 14-56

16 / 40

3 / 8

.058 / 1,5

508 91 31-60

60

H42

501 84 14-60

18 / 45

3 / 8

.058 / 1,5

508 91 31-68

68

H42

501 84 14-68

20 / 50

3 / 8

.058 / 1,5

544 28 55-72

72

H42

501 84 14-72

12 / 30

3 / 8

.050 / 1,3

576 83 07-45

45

H37

576 93 65-45

14 / 36

3 / 8

.050 / 1,3

576 83 07-52

52

H37

576 93 65-52

16 / 40

3 / 8

.050 / 1,3

576 83 07-56

56

H37

576 93 65-56

20 / 50

3 / 8

.058 / 1,5

544 90 25-72

72

H42

501 84 14-72

28 / 72

3 / 8

.058 / 1,5

544 90 25-92

92

H42

501 84 14-92

18 / 45

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 77-68

68

H42

501 84 14-68

20 / 50

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 77-72

72

H42

501 84 14-72

18 / 45

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 69-68

68

H42

501 84 14-68

20 / 50

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 69-72

72

H42

501 84 14-72

24 / 60

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 69-84

84

H42

501 84 14-84

28 / 72

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 69-92

92

H42

501 84 14-92

10 / 25

1 / 4

.050 / 1,3

505 89 15-60

60

H00

501 84 40-60

10 / 25

1 / 4

.050 / 1,3

575 84 22-58

58

H00

501 84 40-58

12 / 30

1 / 4

.050 / 1,3

575 84 22-64

64

H00

501 84 40-64

18 / 45

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 80-68

68

H42

501 84 14-68

20 / 50

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 80-72

72

H42

501 84 14-72

24 / 60

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 80-84

84

H42

501 84 14-84

28 / 72

3 / 8

.058 / 1,5

501 95 80-92

92

H42

501 84 14-92

24 / 60

.404

.063 / 1,6

507 47 60-46

76

H64

501 84 31-76

28 / 72

.404

.063 / 1,6

501 58 96-01

84

H64

501 84 31-84

30 / 75

.404

.063 / 1,6

501 95 81-92

92

H64

501 84 31-92

36 / 90

.404

.063 / 1,6

501 95 81-04

104

H64

501 84 31-04

42 / 105

.404

.063 / 1,6

501 92 18-24

124

H64

501 84 31-24

TOLLI

TOLLI / MM

TOLLI / CM

LAMINEERITUD JUHTPLAADID OTSATÄHIKUGA

LAMINEERITUD JUHTPLAADID OTSATÄHIKUGA, TECHLITE™

LAMINEERITUD JUHTPLAADID VAHETATAVA OTSAGA, TECHLITE™

TUGEVDATUD OTSAGA JUHTPLAADID VAHETATAVA OTSAGA

KÕVA JUHTPLAAT

Kontrollige kasutusjuhendist, kas lõikeseadmed sobivad Teie kettsaele. * .404 ketisammuga kõva juhtplaat 390 XP  on mõnedel turgudel lisavarustuses. ®

214

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD


TOOTEINFO – TERITUSSEADMED

TOOTE NUMBER INTENSIVE CUT ÜMARVIILID Intensive Cut 4,0 mm, 2 tk

510 09 57-01

Intensive Cut 4,0 mm, 12 tk

510 09 57-02

Intensive Cut 4,5 mm, 2 tk

577 23 37-01

Intensive Cut 4,8 mm, 2 tk

510 09 55-01

Intensive Cut 4,8 mm, 12 tk

510 09 55-02

Intensive Cut 5,2 mm, 12 tk

577 23 38-01

Intensive Cut 5,5 mm, 2 tk

510 09 56-01

Intensive Cut 5,5 mm, 12 tk

510 09 56-02

LAPIKVIILID Lapikviil, 6", 1 tk

505 69 81-60

Lapikviil, 6", 12 tk

505 69 81-61

Lapikviil, 8", 1 tk

505 69 81-80

Lapikviil, 8", 12 tk

505 69 81-81

TERITUSMALLID Teritusmall, .325" H22, H25, H28

505 69 81-10

Teritusmall, 3 / 8" MINI H35, H36

505 24 37-01

Teritusmall, .404" H64(S)

505 69 81-15

Teritusmall 1/4" H00

505 69 81-18

SÜGAVUSMALLID Sügavusmall, .325"

505 69 81-00

Sügavusmall, 3 / 8"

505 69 81-01

Sügavusmall, .404"

505 69 81-02

Sügavusmall, 3 / 8" MINI

505 69 81-03

KOMBIMALLID Kombimall, .325" / 1,3" PIXEL H30

505 69 81-08

Kombimall, .325" / 1,5" H22, H25, H28

505 69 81-09

Kombimall, 3 / 8" H42, H45, H46, H47(S), H48(S), H50

505 24 35-01

Kombimall Semichisel 3 / 8" H49, H51, H54, H58

575 99 15-01

TERITUSKOMPLEKTID Terituskomplekt .325"

505 69 81-25

Terituskomplekt .325" PIXEL

505 69 81-27

Terituskomplekt 3 / 8"

505 69 81-30

Terituskomplekt 3 / 8" MINI

505 69 81-38

Terituskomplekt .404"

505 69 81-92

MUU Kruustangid

505 66 52-56

Viili käepide, Ø 4,5 – 5,5 mm

505 69 78-01

Viili käepide, lapikviil

505 69 78-10

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD

215


Õige varustus iga töö jaoks.

TRIMMIPEAD Meie trimmipeade

hulgast leiate sobiva nii kergemateks aiatöödeks kui keerulisema maastiku kujundamiseks.

LÕIKETERAD Täielik valik kvaliteetseid

terasid, mis sobivad nii rohulõikuseks kui ka võsalõikuseks.

216

TRIMMIPEAD – JÕHVID JA LÕIKETER AD

Suurenda jõudlust optimaalse trimmipea, -jõhvi või lõiketeraga. Meie trimmipead, -jõhvid ja lõiketerad on loodud palju enamaks kui vaid lõikamiseks. Tänu väljapaistvale disainile, kvaliteetsetele materjalidele ja hõlbustavale tehnoloogiale toimivad need tõhusalt ja ohutult. Oleme oma tootevalikusse lisanud ka lisatarvikuid, mis viivad rohulõikamise täiesti uuele tasemele. Trimmipeade ja -jõhvide tooteinfo leiate lk 218 – 219 ja lõikeseadmete tooteinfo lk 220 – 221.


TÄISAUTOMAATSED TRIMMIPEAD, 25–55 CC Kui jõhv hakkab lühenema toimub etteandmine automaatselt. Jõhvi pikkuse reguleerimine on automaatne ning tänu sellele saavutatakse ka parim tulemus.

POOLAUTOMAATSE TRIMMIPEAD, 25–55 CC Tap’n’Go funktsiooniga trimmipeade trimmijõhvi söötmine käivitub automaatselt, kui trimmipea vastu maad suruda. X variandid on pikema tööeaga tänu kuullaagritega varustatud Tap’n'Go nupule. T35 Universal on varustatud adapteritega, mille abil saab selle kinnitada pea kõigile masinatele.

MANUAALSED TRIMMIPEAD, 25–55 CC Jõhvi etteandmine toimub manuaalselt, selleks peab kasutaja vajutama ettandenuppu ning tõmbama käivitusnööri. Nii saab kasutaja valida soovitud tulemuse saavutamiseks sobiva jõhvipikkuse.

PRE-CUT TRIMMIPEA Jõhvi masinasse panek toimub trimmipead avamata ning kasutada võib kõiki Husqvarna trimmijõhve. Universaalne trimmipea sobib enamike masinatega ning seda saab kasutada mitmesuguse taimestiku lõikamiseks.

TRIMMIPEA ALLOY Tugev ja töökindel trimmipea kiire ja lihtsa jõhvisisestusega. Vajab minimaalset hooldust ning tänu väikesele lõikekõrgusele on t­ulemus kaunis ja korralik. Sobib kõigile Husqvarna rohulõikuritele.

TRI-CUT TRIMMIPEA Silmapaistva disaini ja trimmijõhvi asemel olevate plastmassist teradega trimmipea sobib ideaalselt jämedama rohu lõikamiseks ja kivisema pinnase hooldamiseks. Vahetatavad plastnoad on hästi nähtavamad ning tänu sellele on puude ja põõsaste ümber töötamine ohutum.

ROHUTERAD 255 / 3T, 275 / 4T, 300 / 3T, 350 / 3T, 230 / 2T Tiheda ja jämeda rohu, kuid mitte puitunud taimestiku lõikamiseks. Saadaval nelja, kolme või kahe hambaga.

ROHUTERAD 225 / 8T, 225 / 4T, 200 / 4T Tiheda ja jämeda rohu, kuid mitte puitunud taimestiku lõikamiseks. Selle teraga on võimalik vaalu niita. Saadaval 4 või 8 hambaga.

SAETERAD Scarlett 200 / 22T, 225 / 24T Koostöös professionaalsete võsalõikajatega välja töötatud terad ühendavad endas maksimaalse lõikevõimsuse ning madala vibratsioonitaseme. Saadaval 22 või 24 hambaga.

Kvaliteetsed jõhvid igasuguse trimmerdamistöö jaoks. Husqvarna pakub suurt valikut eri mõõtudega, pikkustega ja kujuga trimmijõhve, mis vastavad igasugustele vajadustele ja nõuetele. Tänu spetsiaalsele tootmistehnoloogiale saab materjale vastupidavuse suurendamiseks ja jõhvi katkemise vältimiseks kombineerida, müra vähendamiseks kasutatakse patenteeritud Whisper-mustrit.

TRIMMERIPEAD – JÕHVID JA LÕIKETER AD

217


TOOTEINFO – TRIMMIPEAD

TOOTE NUMBER

SOBIVAD JÕHVIMÕÕDUD, MM LIHTNE KASUTADA VASTUPIDAVUS

TÄISAUTOMAATNE TRIMMIPEA Trimmy Superauto II

578 44 71-01

2,4

•  •  •  •

Trimmer Head-Auto 55

578 44 72-01

2,7 – 3,3

•  •  •  •

T25C

578 44 59-01

2,0 – 2,4

T25B

579 29 40-01

2,0

T25 3/8"

578 44 60-01

2,0 – 2,4

T25 M10

578 44 61-01

2,0 – 2,4

T35 M10

578 44 63-01

2,4 – 2,7

T35 M12

578 44 64-01

2,4 – 2,7

T35 Universal

578 44 94-01

2,4 – 2,7

T35X M10

578 44 65-01

2,4 – 2,7

T35X M12

578 44 66-01

2,4 – 2,7

T45X M12

578 44 68-01

2,7 – 3,3

T55X M12

578 44 70-01

3,0 – 4,0

S35 M10

578 44 74-01

2,4 – 2,7

•  •  •  •

S35 M12

578 44 76-01

2,4 – 2,7

•  •  •  •

Trimmy S II

578 44 78-01

2,0 – 3,3

•  •  •  •

POOLAUTOMAATNE TRIMMIPEA

✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔ ✔

•  •  •  • •  •  •  • •  •  •  • •  •  •  • •  •  •  • •  •  •  • •  •  •  • •  •  •  •  • •  •  •  •  • •  •  •  •  • •  •  •  •  •

MANUAALNE TRIMMIPEA

PRE-CUT TRIMMIPEA F35

578 44 80-01

2,0 – 3,5

•  •  •  •

F55

578 44 81-01

2,0 – 3,5

•  •  •  •

Sulam Alloy

578 44 82-01

2,0 – 3,3

•  •  •  •  •

Tri-Cut M10

578 44 91-01

•  •  •  •  •

Tri-Cut M12

578 44 93-01

•  •  •  •  •

TERADEGA TRIMMIPEA

― = Pole saadaval

LIHTNE KASUTADA

Trimmipead, mida on lihtne paigaldada, laadida ja kasutada. Jõhvi etteandmine toimub töö ajal automaatselt, laadimist lihtsustab avatud aasa disain. Soovitame vähekogenud kasutajatele. VASTUPIDAVUS

Optimeeritud materjalist valmistatud trimmijõhvid ja ainulaadse disainiga trimmipead, mille keskmine k­uullaager maapinda puudutades peatub, tagavad pika kasutusea. TÕHUSUS

Suur tõhusus tähendab vähem tööd. Meie trimmijõhvid on selleks võimelised tänu tugevale pealispinnale ning õigele materjalivalikule. VAIKUS

Husqvarna väikese müratasemega jõhvide patenteeritud disain vähendab mürataset 50 % võrra. See tagab parema töökeskkonna.

218

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD


TOOTEINFO – JÕHVID

TOOTE NIMI

KIRJELDUS

MÕÕTMED, Ø MM

• Suurem lõikejõudlus tänu tugevale pealispinnale ja uuele kopolümeeri koostisele • Äärmiselt vastupidav ja kulumiskindel väljapressitud trimmijõhv • Keevitamisvajadust vähendav pinnatöötlus • Väiksem katkemisoht • Sobib kõigile Husqvarna trimmipeadele

2,0

VÄRVIKOOD

PIKKUS, M / JALGA

TOOTE NUMBER

„X“ FORCE

2,4

2,7

3,0

3,3

15 / 50 Pakendis

578 43 27-01

58 / 190 Pakendis

578 43 28-01

130 / 425 Pool

578 43 29-01

15 / 50 Pakendis

578 43 31-01

50 / 164 Pakendis

578 43 32-01

90 / 300 Pakendis

578 43 34-01

240 / 800 Pool

578 43 35-01

12 / 40 Pakendis

578 43 37-01

43 / 141 Pakendis

578 43 38-01

70 / 233 Pakendis

578 43 39-01

240 / 800 Pool

578 43 40-01

10 / 33 Pakendis

578 43 41-01

32 / 105 Pakendis

578 43 42-01

56 / 186 Pakendis

578 43 43-01

240 / 800 Pool

578 43 44-01

75 / 250 Pool

578 43 45-01

240 / 800 Pool

578 43 46-01

WHISPER X • Vastupidav väljapressitud trimmijõhv • Patenteeritud Whisper-muster – 50 % (7– 8 dBA) vähem müra võrreldes ­ümarjõhvidega • Keevitamisvajadust vähendav pinnatöötlus • Väiksem katkemisoht • Sobib kõigile Husqvarna trimmipeadele

2,4 2,7

90 / 300 Pakendis

578 43 47-01

240 / 800 Pool

578 43 48-01

70 / 233 Pakendis

578 43 49-01

240 / 800 Pool

578 43 50-01

3,0

56 / 186 Pakendis

578 43 51-01

240 / 800 Pool

578 43 52-01

3,3

75 / 250 Pool

578 43 53-01

240 / 800 Pool

578 43 54-01

1,5

15 / 50 Pakendis

578 43 55-01

2,0

15 / 50 Pakendis

578 43 57-01

130 / 425 Pakendis

578 43 58-01

WHISPER • Patenteeritud Whisper-muster – 50 % (7– 8 dBA) vähem müra võrreldes ümarjõhvidega • Keevitamisvajadust vähendav pinnatöötlus • Värvikoodid õige suuruse leidmiseks • Sobib kõigile Husqvarna trimmipeadele

2,4

2,7

3,0

15 / 50 Pakendis

578 43 59-01

90 /300 Pakendis

578 43 62-01

240 /800 Pool

578 43 63-01

12 / 40 Pakendis

578 43 64-01

70 / 233 Pakendis

578 43 65-01

240 / 800 Pool

578 43 66-01

10 / 33 Pakendis

578 43 67-01

56 / 186 Pakendis

578 43 68-01

240 / 800 Pool

578 43 70-01

1,5

15 / 50 Pakendis

578 43 71-01

2,0

15 / 50 Pakendis

578 43 72-01

130 /425 Pakendis

578 43 73-01

ÜMAR • Kvaliteetne trimmijõhv tavalise rohu ­lõikamiseks • Värvikoodid õige suuruse leidmiseks • Sobib kõigile Husqvarna trimmipeadele

2,4

2,7

3,0

15 / 50 Pakendis

578 43 74-01

90 / 300 Pakendis

578 43 75-01

240 / 800 Pool

578 43 76-01

12 / 40 Pakendis

578 43 77-01

70 / 233 Pakendis

578 43 78-01

240 / 800 Pool

578 43 79-01

10 / 33 Pakendis

578 43 80-01

56 / 186 Pakendis

578 43 81-01

240 / 800 Pool

578 43 82-01

3,3

75 / 250 Pool

578 43 83-01

3,5

25 tk Pre-Cut

578 43 84-01

205 tk Pre-Cut

578 43 85-01

F LINE • Mudelitel F 35 ja F 55 kasutamiseks ­kohandatud Pre-cut trimmijõhv

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD

219


LÕIKESEADMETE TOOTEINFO – VÕSALÕIKURID / ROHULÕIKURID / TRIMMERID

ROHI

MUDEL

122C 128C 128L 323L / 327LS / 224L / 326LS 324LDX / 327LDX 122LD 128LDX 535LS 128RJ 233RJ / 327RJX 535RJ 128R 323R / 323RII / 324RX / 533RS 327RX / 327RDX / 133R / 226R 535RX / 535RXT / 336FR / 336FRD 235R / 135R 345FR / 545RX / 545RXT 555RXT 343F / 545FX / 545FXT 555FX / 555FXT 555FRM 143R / 153R 143RII / 241R S. Am / 236R 243RJ / 253RJ / 553RBX / 543RS / 553RS

ROHUKAITSMED

545 03 11-01

503 97 71-01

503 95 43-01

537 29 73-01

537 34 94-03

544 10 74-02

502 46 50-01

TERAKAITSMED

537 29 95-01

200 mm (koos adapteriga)

537 31 09-02

KOMPLEKTID

537 04 85-01 kaasas  B1

503 93 42-02

21

537 04 85-02

531 00 77-01

TAIMEKAITSMED

TERAKAITSMED

502 12 26-01

537 28 85-01

502 14 55-01

537 29 74-01

255 mm

200 mm (koos adapteriga)

kaasas  B1 (USA)

537 21 71-01

952 71 56-16

537 33 16-01

544 02 65-02

502 03 94-06

200 mm

F1

21  

kaasas  F1 21

200 mm

225 mm

952 71 56-15

kaasas  F1 21   (USA)

545 03 09-01

544 16 03-01

501 32 04-02

537 04 85-04

544 46 43-01

502 46 49-01

200 mm (koos adapteriga)

kaasas  F1 21   (USA)

502 43 55-01

544 24 96-01

225 mm (koos adapteriga)

kaasas  B3

F4

21

544 24 96-02

kaasas  B3 (USA)

574 47 95-01

220

F1

KOMBINEERITUD KAITSMED

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD

F4

21  

TUGIKUPLID

503 89 01-01

503 90 18-02

(20 mm / 1")

502 15 70-02

M12 (20 mm / 1") Kuullaager

503 89 01-02

M12


ÜLEKASVANUD JA PUITUNUD ROHTTAIMED

PÕÕSAD JA PUUD

LISASEADMED

LÕIKESEADMED

537 18 33-11

952 71 19-21

578 44 82-01

(Fikseeritud)

578 44 66-01

(Pool­ automaatne)

578 44 40-01

537 18 33-12

537 35 35-01

578 44 60-01

(Pool­ automaatne)

578 44 80-01

(Fikseeritud)

578 44 37-01

537 18 33-16

537 42 54-01

578 44 61-01

(Pool­ automaatne)

578 44 68-01

(Pool­ automaatne)

578 44 49-01

537 18 33-17

952 71 19-10

578 44 59-01

(Pool­ automaatne)

578 44 70-01

(Pool­ automaatne)

578 44 47-01

537 19 67-01

952 71 19-16

578 44 66-01

(Manuaalne)

578 44 81-01

(Fikseeritud)

578 44 44-01

537 19 69-01

952 71 19-07

578 44 63-01

(Pool­ automaatne)

578 44 72-01

537 19 66-05

952 71 19-08

578 44 65-01

(Pool­ automaatne)

578 44 78-01

537 19 66-06

952 71 19-11

578 44 71-01

Saepea

Saepea (USA)

PA1100

PA1100 (USA)

SR600

EA850

HA110

HA850

HAC

TA850

CA150

PAC

PAC (USA)

CAC

EAC

BAC

Sulam

T25 (R)

T25 (L)

T25C (R)

T35X M12

S35 M10

T35 M10

T35X M10

T45X M12

T55X M12

Rohi 255-4 (1")

F55 M12

Superauto II M10 (1")

SII M12

(Manuaalne)

578 44 64-01

(Pool­ automaatne)

S35 M12

Multi 255-3 (1")

Multi 275-4 (1")

Multi 350-3 (1")

578 44 45-01

Auto 55 M12 (1")

Multi 300-3 (1") (Manuaalne)

578 44 51-01 Multi 330-2 (1")

578 44 91-01

578 44 25-01

578 44 93-01

578 44 27-01

TriCut M10

578 44 76-01

T35 M12

F35 M12

Rohi 255-8 (1")

TriCut M12

Scarlett 200-22 (1")

Scarlett 225-24 (1")

522 96 51-01 Purusti (1")

LÕIKEVARUSTUS JA TÖÖRIISTAD

221


Õlid, mis tagavad hea jõudluse.

HUSQVARNA GARANTEERITUD KVALITEET Korgil olev Husqvarna

kroon näitab, et tegemist on originaal Husqvarna tootega, mis tagab Husqvarna lubatud kvaliteedi.

ÕIGE VISKOOSSUS Õlid on välja

töötatud nii, et nende viskoossus püsiks õige ning mootor saaks korralikult määritud.

222

ÕLID, MÄ ÄRDED JA K ANISTRID

Husqvarna toodete jõudluse suurendamiseks mõeldud õlid. Husqvarna õlid on välja töötatud vastavalt meie mootorite vajadustele. Võite alati kindlad olla, et pakume piisavalt laia õlivalikut, et leiaksite sealt oma vajadustele vastava õli. Kasutame sünteetiliste ja rafineeritud mineraalõlide segu, mis koos spetsiaalsete lisaainetega tagab ideaalse määrimise, kaitse kokkujooksmise vastu ning puhtama mootori.


Uu s! HUSQVARNA KAHETAKTIÕLI, XP ® BIO SYNTH Täissünteetiline ja biolagunev kahetaktiõli, mis on mõeldud kasutamiseks suure mootorikiiruse ja koormuse korral. Sobib kõigile Husqvarna toodetele, eriti üle 55 cm³ silindriga mootoritele. XP ® -õlil on äärmiselt head määrdeomadused, see eraldab vähem suitsu ning tagab puhtama mootori ning vähendab võrreldes muude õlidega jääkainete teket kolvile ja karterisse. Vastab JASO FD / ISO EGD ja Rotax 253 lumesaani testi nõuetele. 1-liitrine dosaatoriga, 578 03 70-03. 0,1 liitrit, 578 18 03-03. 4 liitrit, 578 03 71-03. Saadaval 2012 aasta teisest kvartalist.

Uu s! HUSQVARNA KAHETAKTIÕLI, LS+ Poolsünteetiline vähesuitsev õli, mis vähendab mootori kokkujooksmise ohtu. Lisandid on ühed parimad saadaolevatest ning õli suitsuemissioon on väike. Vähesuitsev õli on sobilik kuni 55 cm3 silindrite korral. Vastab JASO FD / ISO EGD ja Rotax 253 lumesaani testi nõuetele. 1-liitrine dosaatoriga, 578 03 70-02. 0,1 liitrit, 578 18 03-02. 4 liitrit, 578 03 71-02. Saadaval 2012 aasta teisest kvartalist.

HUSQVARNA KAHETAKTIÕLI, HP Husqvarna HP õli töötab hästi ka madala kvaliteediga bensiiniga. Hoolikalt valitud komponendid koos spetsiaalse lisaainega tagavad puhtama mootori ja vähem sadestumisi kolvi- ja silindriseintele, väljalaskesüsteemi ning karterisse. Vastab JASO FB / ISO EGB ja Rotax 253 lumesaani testi nõuetele. 1-liitrine dosaatoriga, 578 03 7-01. 1 liiter, standard, 576 74 17-01. 4 liitrit, 578 03 71-01. 0,1 liitrit 578 18 03-01. Saadaval 2012 aasta teisest kvartalist.

Mootoriõlide võrdlus Husqvarna kettsaagidega tehtud testid näitasid erinevust Husqvarna kahetaktiõli ja võrdluses olnud õli vahel. Silindreid ja kolbe käitati võrdluses sarnastes tingimustes, kuid erineva mootoriõliga. Testimiseks kasutati tugevalt koormatud Husqvarna 346  XP® ja spetsiaalselt välja töötatud laborimeetodit. Husqvarna õlid tagavad parema kaitse kokkujooksmise vastu nii lahjast kütusest kui süsinikust tingitud kolviprobleemide korral.

Husqvarna õlide puhul on tõestatud, et need jätavad kolbidele vähem jääkaineid. Vähendab kõrgest temperatuurist tingitud kahjustusi.

Tavalised kahetaktiõlid jätavad kolvile jääkaineid ning tekitavad kõrgel temperatuuril kahjustusi.

ÕLID, MÄ ÄRDED JA K ANISTRID

223


HUSQVARNA MOOTORIÕLI, WP 4T 10W / 40 Kvaliteetne mootoriõli kõigile neljataktimootoriga aiaseadmetele. Lihtne käivitamine madalal temperatuuril, ideaalsed määrdeomadused igasugustes ­tingimustes ning väike õlikulu. Vastab API SL (CF), ACEA A3 (B3) nõuetele. 0,08 liitrit, 578 18 03-05. 1,4 liitrit, 577 41 97-02. Saadaval 2012 aasta teisest kvartalist.

HUSQVARNA MOOTORIÕLI, SAE 10W-50 Täissünteetiline õli, mis on spetsiaalselt välja töötatud Husqvarna AWD masinate tarbeks. Stabiilne õli ekstreemsetes ilmaoludes, nii külma kui kuuma korral. Täidab API SM, ACEA A3/B4, API GL-1&4 nõudeid. 4 liitrit. 578 03 71-04. Saadaval 2012 aasta teisest kvartalist.

HUSQVARNA ÕLIFILTRI ÕLI Biolagunev. Püüab osakesed tõhusalt filtrisse, hoiab mootori puhtamana ja vähendab kulumist. Pesta seebi ja veega. 1 liiter. 531 00 92-48

HUSQVARNA UNIVERSAALMÄÄRE Üldkasutatav universaalmääre. 225 g. 502 51 27-01

HUSQVARNA MOOTORIÕLI, WP 4T SAE 30 Kvaliteetne mootoriõli neljataktimootoriga muruniidukitele. Suurepärane kaitse mootorile. Vastab API SG nõuetele. 0,6 liitrit, 577 41 92-01. 1,4 liitrit, 577 41 97-01. Saadaval 2012 aasta teisest kvartalist.

HUSQVARNA KETIÕLI, VEGOIL Taimeõlil põhinev ketiõli, mille loomisel on silmas peetud tõhusust ja keskkonnasõbralikkust. Biolagunev ja ökonoomne – võrreldes tavaõlidega on kulu kuni 40 % väiksem. Saab puhastada tavaliste puhastusainetega. 1 liiter, 544 04 51-01. 5 liitrit, 531 00 75-78. 20 liitrit, 531 00 75-77. 200 liitrit, 531 00 75-79. 1000 liitrit, 531 00 80-42.

HUSQVARNA REDUKTORIMÄÄRE ECO Rohulõikuri reduktorile. Tõestatud omadustega määre, mis määrib jõuülekannet. Keskkonnasõbralik. Biolagunev. 100 g. 503 97 64-01.

Kaitse oma varustust nii nagu vaja. Vastupidavast materjalist valmistatud kotid kaitsevad varustust ning teevad selle kandmise lihtsamaks.

SPORDIKOTT Mahukas kott, kuhu saab pakkida kogu oma varustuse. Vastupidav põhi, külgedel sangad, küljetaskud ja kanderihmad. 105 liitrit. 576 85 95-01

KETTSAEKOTT Eraldi taskud ketiviilidele. Takjakinnisega välimine tasku. Sobib kõigile Husqvarna saagidele. 48 liitrit. 576 85 91-01

224

ÕLID, MÄ ÄRDED JA K ANISTRID

RATASTEGA SPORDIKOTT Sisselükatav käepide. Tugev põhi ja rattad. Küljetaskud. Külgedel sangad ja kanderihmad. 105 liitrit. 576 85 90-01

SELJAKOTT Tugev põhi ja sisetaskud. Ava kuularite ja mp3-mängija jaoks. Vihmakate. Mugavad õlarihmad. 29 liitrit. 576 85 92-01


Vastupidavad kanistrid, mis muudavad paagi täitmise võimalikult lihtsaks. Aastatepikkune koostöö metsandusprofessionaalidega on võimaldanud meil välja töötada rea kanistreid ja lisatarvikuid, mis täidavad hästi oma ülesandeid ja enamgi veel. Praktilised ja tugevad kanistrid vastavad UN-nõuetele.

HUSQVARNA KOMBIKANISTER Husqvarna kombikanister mahutab kuus liitrit bensiini ja 2,5 liitrit õli. Kütusemahuti on varustatud tõhusa ülevoolukaitsega. Kui paak on täis, peatub õlivool automaatselt ning saate kanistri õli maha tilgutamata üles tõsta. Kütusekanistri saab õlimahutist lahutada. Kanistrite vahel on ruumi viilidele ja muudele tööriistadele. Vastab UN-nõuetele. 505 69 80-00

HUSQVARNA BENSIINIKANISTER, ORANŽ Tõhusa ülevoolukaitsega kanister. Kui paak on täis, peatub kütusevool automaatselt ning saate kanistri kütust maha tilgutamata üles tõsta. Vastab UN-nõuetele. 6 liitrit. 505 69 80-01

Tänu kasutusõpetusele saab kasutaja neid spetsiaalse disainiga kanistreid lihtsalt kasutada.

Kui paak on täis, peatub kütusevool automaatselt ning saate kanistri kütust maha tilgutamata üles tõsta.

VARUOSAD – KANISTRID

HUSQVARNA BENSIINIKANISTER, ROHELINE Kohandatud spetsiaalselt muruniidukitele, traktoritele ja raideritele. Vastab UNnõuetele. 6 liitrit. 505 69 80-40. Painduv kütusetoru rohelisele bensiinikanistrile. 505 69 80-41

Kanistrite vahel olevat ruumi saab kasutada mitmesuguste tööriistade, nt viilide jne hoidmiseks.

TOOTE NUMBER

Keskkonnasõbralik komplekt – õlikanister, kanistrihoidik, bensiinikanistri otsik ja adapter bensiinikanistrile

505 69 80-60

Kütusetoru Husqvarna bensiinikanistrile

505 69 80-02

Õlitoru Husqvarna bensiini- ja kombikanistrile

505 69 80-03

Kütusetoru adapter 5-liitrise ühekordselt kasutatava kanistri otsa

505 69 80-19

Hoidmisribaga kork

505 69 80-11

Hoidik õlikanistri kinnitamiseks 5-liitrise kütusekanistri külge

505 69 80-50

Terahoidik 3 – 4 tera jaoks

505 69 80-23

Teravõti

505 69 80-24

ÕLID, MÄ ÄRDED JA K ANISTRID

225


Tooted, mis on tõesti erilised.

KVALITEETSED LISATARVIKUD

Kõik lisatarvikud on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning erilist tähelepanu on pööratud kvaliteedile. Sellega tagame toote ohutuse ja tõhususe.

Iga tööriista jaoks on oma funktsioon ja need tööriistad saavad enda omaga hästi hakkama. Maailma juhtiva metsa- ja aiatööriistade tootjana ei saa me unustada ka väiksemaid tööriistu ja tarvikuid, mis on töö lõpetamiseks vajalikud. Kõik meie tööriistad alates kirvestest, nugadest, tõstekonksudest, langetuslabidatest jne on hoolikalt välja töötatud selleks, et teil oleks kõik vajalik olemas, erinevate metsa- ja aiatööde tegemisel.

ESMAABIKOMPLEKT

Õnnetusjuhtumiteks peab valmis olema. Veendu, et esmaabikomplekt on alati kaasas.

226

TÖÖRIISTAD


KOMPLEKTNE TÖÖRIISTAVÖÖ Komplektne tööriistavöö kahe tööriistatasku, tõstekonksu, haaratsi, tagumise tööriistatasku ja 15 m mõõdulindiga. Tööriistavöö on eriti lai ning toetab rohkem selga. 505 69 90-15 Kombitasku, 505 69 16-06 Nahast kombitasku, 505 69 16-05

Kiilutaskuga kombitasku, 579 21 71-01 – Uus!

MÕÕDULINT Lihtne kasutada, tänu kergusele sobib ideaalselt palkide ja kändude mõõtmiseks. Saab reguleerida ilma tööriistadeta. Märgid mõlemal pool. Tugev, alumiiniumist ülaosa. 20 m, 505 69 73-20. 15 m, 505 69 73-16. 15 m puidukonksuga, 50569 73-15 Mõõdulindi alus tööriistavööle, 505 69 75-00.

TÕSTE- JA PALGIHAARATSID Uus, teravam ja parem konks. Spetsiaalne töödeldud pinnaga tugevdatud teras muudab konksu tugevaks ja roostekindlamaks. Ergonoomilise disainiga käepidet on parem hoida. Avad 20 cm (574 38 75-01) ja 30 cm (574 38 76-01).

LANGETUSLABIDAS Vastupidav ja tugev langetuslabidas. Parandatud haarduvusga käepide ning hambulise esiosa tõttu haardub puuga paremini. Kiiluga töötamise ajal vähendab lööktald kätele mõjuvat vibratsiooni. 47 cm, 574 38 71-01.

LANGETUSLABIDAS VIKTOR Teleskoopvarrega langetuslabidas. Saab kanda tööriistavööl või rihmal. 46 cm, 504 98 16-92. Langetuslabida tasku, 505 69 32-92.

RIHMAD PVC, 505 69 00-00. Nahk, 505 69 00-01.

TÕSTEKONKS Pikemat konksu on töö ajal parem käes hoida. Uus ja mugavam käepidemedisain. Spetsiaalne töödeldud pinnaga tugevdatud teras muudab konksu tugevaks ja roostekindlamaks. Skaala tipuläbimõõdu mõõtmiseks. 574 38 74-01

PÖÖRAMISKONKSUGA LANGETUSLABIDAS Üleni sepistatud, plastmassist käepideme ja pööramiskonksuga langetuslabidas. 80 cm, 505 69 43-01. Pööramiskonks eraldi, 505 69 43-02.

PIKK LANGETUSLABIDAS Sepistatud alaosa lisab tugevust. Tänu hambulisele esiaosale parem haare. Pika käepideme tõttu saab hoida mõlema käega. Otsas asuv nupp takistab libisemist. Pikkus 140 cm, 574 38 72-01. Pööramiskonks, 574 38 73-02.

TÖÖRIISTAD

227


ESMAABIKOMPLEKT Komplektis esmaabiside, üheksa erineva suurusega plaastrit, kaks haavapuhastit, üks peegel, üks vatitups. 504 09 53-01

PÖÖRAMISRIHM Kinnikiilunud puude liigutamiseks / pööramiseks ja kanistrite kandmiseks. 505 69 80-20

KOORETERA 115 cm pikk ja 12 cm lai tera, 575 57 23-01.

LANGETUSKIILUD Löögikindlast ABS-plastikust. Aitab puu õigesse suunda langetada. 14 cm, 505 69 47-02, 20 cm, 505 69 47-03, 25 cm, 505 69 47-04.

MAGNEESIUMISULAMIST LANGETUSKIIL Aitab puu õigesse suunda langetada. 12 cm, 505 69 47-00.

VÕSAKIIN Spetsiaalsest tugevdatud terasest tera ja hikkoripuust käepide. Teraga kaasas plastmassist terakaitse. Võsa lõikamiseks ja puudelt okste lõikamiseks. Kogupikkus 60 cm (käepide 31 cm). 575 57 22-01. ALUMIINIUMIST LANGETUSKIIL Aitab puu õigesse suunda langetada. Teritatav 500 g 22 cm, 576 92 99-01. 800 g 26 cm, 576 92 99-02.

KLUPED Silindri mahtude tabel, sentimeetermõõdustik kahel küljel. 36 cm, 505 69 47-30, 46 cm, 505 69 47-46. Tasku klupele, 505 69 32-04.

VÕSAKIRVES Hikkoripuust varrega ja vahetatava teraga kirves, 579 00 06-01. Tagavaratera 579 00 40-01.

KOKKUPANDAV SAEHOIDIKUGA 180/220 Kerge ergonoomilise käepidemega oksasaag. Lukustatava kokkupandava teraga. Saadaval kaks suurust: 18 cm (510 19 21-01) ja 22 cm 510 19 21-02.

SIRGE OKSASAAG KOOS TÖÖRIISTAVÖÖGA 240 / 300 Kaasas kasulik saehoidik, mille saab rihmale kinnitada. Saadaval kaks suurust: 24 cm (510 19 21-03) ja 30 cm (510 19 21-04).

228

TÖÖRIISTAD

LÕHKUMISKIIL Lõhkumiskiil palkide lõhestamiseks, kasutatakse koos vasara või vasarkirvega. 577 25 92-01

OKSASAAG Kõver tera, mille tipus on konks ning nuga koore lõikamiseks. Ulatub juurteni. 33.3 cm. Saadaval koos (505 69 45-66) või ilma koorenoata (505 69 45-76).

TELESKOOPVARS OKSASAELE 2,5–5 meetrit. Pikkust on lihtne reguleerida. 502 42 73-01


MÄRGISTUSVÄRV, AEROSOOL Aerosool, u 400 ml. Oranž, 505 69 84-00. Punane, 505 69 84-01. Sinine, 505 69 84-02. Kollane, 505 69 84-03. Valge, 505 69 84-04 Erk-oranž, 505 69 84-10

Husqvarna kirved – tõeline meistritöö. Husqvarna pakub erinevate tööde jaoks laias valikus kirveid. Kõik meie uued kirved on valmistatud Rootsis kvaliteetsest kirveterasest. Korralise hoolduse korral on kirve kasutusiga väga pikk. Ärge hoidke kirvest soojas, kuna kirve vars võib kokku kuivada. Kui olete lõpetanud töö, pühkige kirvelt mustus ning kuivatage kirves. Rooste vältimiseks pikaajalisel hoidmisel tuleks kirve tera õlitada.

METSAKIRVES Väiksemate puude langetamiseks ja laasimiseks. 65 cm, 576 92 62-01. Tagavaravars, 576 92 62-02.

MATKAKIRVES Väike kirves matkale kaasa võtmiseks. 37.5 cm, 576 92 63-01. Tagavaravars, 576 92 63-02. MÄRKELINT 100 % viskoos, biolagunev. Kahevärviline, 25 mm lai ja u 70 m pikk. Ühevärviline, 20 mm lai ja u 75 m pikk. Oranž 574 28 77-00, punane 574 28 77-01, sinine 574 28 77-02, kollane 574 28 77-03, valge 574 28 77-04, punane /valge 574 28 77-05, oranž /kollane 574 28 77-06, sinine /valge 574 28 77-07.

KRIIDID Kriit 11 mm, 12 tk, 505 69 46-02. Kriidihoidik 505 69 46-00. Ümbris 505 69 46-01.

PUUSEPAKIRVES Käepideme juures väike täke, mõeldud puusepatööks. 50 cm, 576 92 65-01. Tagavaravars, 576 92 68-02.

VÄIKE KIRVES Väiksemate küttepuude lõhkumiseks ja aiatööks. 37,5 cm, 576 92 64-01.

Kirveste teritamine. Kumer serv okste laasimiseks, langetamiseks ja lõhkumiseks.

VASARKIRVES Palkide ja suuremate pakkude raiumiseks, samuti vasarana kasutamiseks. 80 cm, 576 92 66-01. Tagavaravars, 576 92 66-02.

Sirge serv raiumiseks.

Nurga all teritatud kirvest on ohtlik kasutada, kuna see võib kergesti libiseda.

Nõgus serv võib tekitada palju pilpaid.

LÕHKUMISKIRVES Tugevama puidu ja küttepuude lõhkumiseks. 75 cm, 576 92 67-01. Tagavaravars, 576 92 67-02.

VÄIKE LÕHKUMISKIRVES Küttepuude lõhkumiseks. 50 cm, 576 92 68-01. Lisavars, 576 92 68-02.

TÖÖRIISTAD

229


TERMINID

Husqvarna sõna sõna haaval. A

teem on tõhusaim saadaolev filtrisüsteem.

jaotavad koormuse optimaalselt õlgade, rinna ja selja vahel. Laiad polsterdatud rihmad ja lai seljaosa vähendavad koormust. Puusapolster kompenseerib keha liikumist.

Advanced Flow-tehnoloogia (AFT) AFT on ainulaadne

BioClip® (multšimine). Rohi lõigatakse kiiresti lagunevateks

Active Air Filtration™ Uus Active Air Filtration™ filtrisüs-

tehnoloogia, kus lõikekorpus, tera ja toru loovad optimaalse ­ huvoo. See tagab esmaklassilise tulemuse kõigi niidukimudelite õ puhul ja aitab koguja optimaalselt täita, mistõttu tuleb seda ­harvem tühjendada.

väikesteks libledeks ning jäetakse väetisena murule, mis ühtlasi muudab muru ka põuakindlamaks. BioClip® sobib sagedamini niidetavadele aladele.

Air Induction™ Võimas õhuvool tõstab muru enne lõikamist

vahetamine on tänu armatuurlaual olevale aktiveerimisseadmele lihtne. Selleks ei pea juhikohalt lahkuma.

üles, võimaldades niita nii lamandunud muru kui koguda niidetud muru ja lehti.

BIOCLIP® ISTMELT Kogumis- ja BioClip®-režiimi (multšimine)

BioClip® komplekt / kate Võimaldab muuta külgväljaviskega

kulumise vähendamiseks ja filtripuhastuste vahelise tööaja pikendamiseks.

traktori BioClip®-traktoriks, mis tähendab, et muru lõigatakse väikesteks, kiiresti lagunevateks tükkideks ning paisatakse murule väetisena tagasi, mis muudab muru ka põuakindlamaks.

Air Purge Tänu kütusepumbale ja dekompressiooniklapile on

BioClip®-KLAPP Muutke oma traktor integreeritud kogujast

Air Injection™ Tsentrifugaalne õhupuhastussüsteem mootori

masinat erakordselt lihtne käivitada. Aku indikaatortuli Annab märku, kui aku tühjeneb ja seda

on vaja laadida. Allapoole suunatud õhuavad Koguja allapoole suuna-

tud õhuavad juhivad müra ja tolmu allapoole, kasutajast eemale, muutes töökeskkonna nii mugavamaks. Anti-scalp-rattad ja eesmine rullik Enamikul lõike-

korpustest on Anti-Scalp rattad ja mõningatel mudelitel ka eesmine rullik. Need kaitsevad ebatasasel maastikul murupinda.

BioClip®-traktoriks. Klapp saadaval kõikidele CT-traktoritele. C COMBI LÕIKEKORPUS Mitmekülgne Combi lõikekorpus võimaldab kahe eri lõikesüsteemi kasutamist. Muru väetamiseks saate välida BioClip®-funktsiooni ning kõrgema ja tugevama rohuga alade tõhusaks niitmiseks tahaväljaviskega süsteemi. D

maatselt kohe, kui lõikekorpus alla lastakse.

Deflektori pikendus Parandab töötingimusi eriti kerge ja kuiva lume puhul ning teeb lumekoristuse tuulistes tingimustes mugavamaks.

Automaatselt tagastuv seiskamislüliti Stopplüliti

DEX, tolmueemaldussüsteem Husqvarna uus tolmuee-

AUTOMAATNE TERAKÄIVITUS Lõiketerad käivituvad auto-

liigub probleemivaba käivitumise tagamiseks automaatselt SEESasendisse. AutoTune™. Alati optimaalne mootorikasutusrežiim tänu digi-

taalselt juhitavale karburaatorile. See korvab erinevad kütuse, kõrguse, niiskuse, temperatuuri ja ummistunud õhutfiltri poolt tekitatud kõrvalekalded. Avaralt ruumi Mugav rooli taha istuda ja sealt väljuda. B Balance X™ kanderihmad Ainulaadsed ergonoomilised

maldussüsteem tagab puhtama lõikamise väiksema veekoguse juures. Diferentsiaalilukustus. Diferentsiaalilukustus tähendab, et masinat veavad mõlemad rattad. Koos sügava mustriga rehvidega tagavad eriti head vedamisomadused. DuraStarter™ Patenteeritud tolmutihendiga starter koos

tagasitõmbevedru ja plokiratta laagriga, mis vähendab rikete tõenäosust ja suurendab töökindlust ja kasutusiga. E E-series Kettsaagide sari, mille üheks eripäraks on vedruleevendiga käiviti, mis käivitab sae hõlpsamini. Sarja iseloomustab ka kiire ja lihtne võimalus keti pingutamiseks tööriistavaba ketipingutusega.

kanderihmad, mis jaotavad efektiivselt masina raskuse ning muudavad selle niigi suurepärase tasakaalu veelgi paremaks. Tänu sellele tundub seade palju kergem ning lihtsamini kantav. Ergonoomilistel kanderihmadel on lai seljatoestus, mis jaotab koormuse suuremale pinnale. Puusavöö on varustatud põrutust vähendava puusapolstriga.

Eemaldatav akukomplekt. Akukomplekt on varustatud kandekäepidemega ning seda on väga lihtne kaasas kanda ja laadida. Akut saab laadida ka siis, kui see on masinale paigaldatud.

Balance XT™ kanderihmad. Uued tipp-tasemel ergonoo-

Eemaldatav ülekanne Eemaldatav määrdenipliga ülekande-

mikaga kanderihmad. Koormus on jagatud mõlemale õlale, üle rinna ja selja ning puusadele.Tänu sellele tundub seade palju kergem ning lihtsamini kantav. Tänu laiale reguleeritavale seljaosale, mis on varustatud õhutusavadega ning kohandub selja kumerustega, sobivad kanderihmad erinevatele kehatüüpidele. Lai polstriga ning põrutusi pehmendav puusavöö, mis kompenseerib keha liikumist.

230

Balance™ kanderihmad Ergonoomilised kanderihmad

korpus. Eesasetsev LÕIKEKORPUS Eesasetsev lõikekorpus tagab hea

ligipääsu nurkadesse, põõsaalustesse, pargipinkide alla jne. ELEKTRISTARTER Sisestage süütevõti ja vajutage see nagu nupp

sisse – niiduk käivitub sujuvalt ja lihtsalt. Aku saab eemaldada tööriistade abita ning seda saab eraldi laadida.


TERMINID

Elektriline starter Lülituge pistikupessa ja käivitage mootor

Integreeritud kinnitusaas köiele Tugev kinnituspunkt

nupuvajutusega.

köiele lihtsustab sae tõstmist puu otsa.

Elgard™ Uus elektrooniline ülekoormuskaitse hoiatab võimali-

IMUR Ainulaadne imamisseade eemaldab tõhusalt tolmu.

ku ülekoormuse eest pöörlemiskiiruse muutmisega. Eraldi õlifilter Eraldi õlifiltrit on lihtne vahetada – see tagab

mootoris alati puhta õli kasutamise.

J Jalaga reguleeritav lõikekorpuse tõstuk Ergo-

Ergonoomiline rool Ergonoomiline ja mugav rool.

noomilise disainiga lõikekorpuse tõstukisüsteem võimaldab reguleerida lõikekõrgust 6 mm (1 / 4 tolli) sammude kaupa ning selle standardvarustuses on lõikekorpuse tõstepedaal. Lihtne ja kiire lõikekõrguse reguleerime otse juhiistmelt.

Ergonoomiline rool Suurema ergonoomia ja mugavuse

Joogipudelihoidik Mugav hoidik karastusjookide hoidmi-

ERALDISEISEV STARTER Eraldiseisev starter muudab starteri-

juhtme vahetamise lihtsaks. Lihtne hooldada.

tagamiseks võimaldab teleskoopkonstruktsiooniga roolisammas rooli kõrgust reguleerida. Ergonoomilised käepidemed Nurga all olevaid käepide-

meid on hea hoida, need aitavad vähendada väsimustunnet ning tagavad optimaalse mugavuse ja ergonoomika.

seks tööajal. JUHI TAGA ASETSEV MOOTOR Tänu taha paigutatud mootori-

le on teil parem ülevaade niidualast ning juhiistmele jõuab vähem müra ning heitgaase.

niitmistulemus ja maksimaalne vastupidavus.

JUHTPLAADI KINNITUSMUTRID Kinnitusmutrid asetsevad sidurikatte küljes. Kinnitusega mutrid ei saa seadme kasutamise ajal lahti tulla.

Esituled. Võimaldavad traktoriga töötada ka hämaras.

Jälgitav kütusetase Aitab kasutajal lihtsamini kindlaks teha,

Eriti tugevad trummeltera ja põhjatera Suurepärane

Esmaklassilised juhttrossid Vastupidavad ja pika kasu-

tuseaga trossid, mis on muudetud külma ilma suhtes vastupidavamaks. G GPS-SÜSTEEM GPS-vargajälitus. SMS-häire Niiduki seadeid ja tööolekut saab muuta kaugjuhtimise teel. H Hõlpsalt reguleeritav terakaitse Terakaitset saab

töötamise ajal kiiresti ja lihtsalt reguleerida. Hooldusasend Lõikekorpuse saab ilma tööriistade abita tõs-

ta kiiresti hooldusasendisse, võimaldades nii mugavat puhastamist ja hooldust. Hõõrdumisvaba vaikne niiduk Trummeltera ja põhjatera

millal tuleb kütust lisada K Kaheastmeline süsteem Tigu söödab lume efektiivselt masinasse. Seejärel paiskab ülikiire rootor selle masinast välja. Kaheosaline võll Kaheosaline võll lihtsustab transporti ja

hoiustamist. Kaitseraud Kaitseb tõhusalt traktori esiosa. Kallutatav lõiketera Reguleeritav lõiketera teeb töötami-

se paindlikumaks ja vähem väsitavaks. Katalüsaator Vähendab süsivesinike ja süsinikdioksiidi sisal-

dust vastavalt kuni 50 % ja 25 %. Kaugjuhtimisega lõiketera Tänu kaugjuhitavale lõikete-

rale on tera töö ajal lihtne reguleerida.

vahelise hõõrdumise puudumine vähendab takistust ja müra, muutes niiduki lükkamise väga kergeks.

Kiire õhuvool Tagab eriti pika puhumiskauguse.

HOOVAGA juhitav väljavise Väljaviskesuunda saab hõlpsalt

mist puhastamiseks või vahetamiseks. Tööriistu pole vaja.

muuta juhtpaneelil oleva kangiga. Hoovast juhitav väljavise. Vertikaalset viskesuunda saab

Kiirkinnitusega õhufilter Lihtsustab õhufiltri eemaldaKiirkinnitusega õhufiltri kate. Lihtsustab juurdepääsu

kontrollida juhtpaneelil oleva hoovaga.

õhufiltrile ja süüteküünlale nende puhastamiseks ja vahetamiseks. Praktiline eelis, eriti juhul, kui saagi kasutatakse pikka aega iga päev.

Hüdrostaatiline ülekanne. Muudab sujuvalt  kiirust ja

Kiirkinnitusega silindrikate Säästab aega süüteküünalde

tagab suurepärase sõidumugavuse. Mõnel mudelil juhitakse kiirust ja suunda poritiival oleva kangi abil, teistel edasi-tagasipedaalide abil. HÜDROSTAATILINE JÕUÜLEKANNE Optimeerib kiirust ja tagab suurepärase sõidumugavuse. Kiirust ja suunda saab muuta eraldi edasi- ja tagasikäigupedaalidega. I Inertsi mõjul rakenduv ketipidur Tagasilöögi korral,

kui juhtplaadi ots paiskub üles, peab eesmise käekaitse inerts kohe aktiveerima ketipiduri.

vahetamisel ja puhastamisel. KOGUJA Meie suured ja tõhusad kollektorid on ideaalsed lehtede ja muru kogumiseks. Integreeritud kogujad on juhiistmelt lihtsalt tühjendatavad. Koguja elektriline tühjenduskomplekt Eriti lihtne

koguja tühjendamine. Tõmmake vaid elektrilist lülitit ja koguja avaneb automaatselt. Koguja täitumise indikaator Helisignaal annab märku,

kui koguja on täitunud.

231


TERMINID

Koguja Meie suured ja tõhusad kogujad on ideaalsed lehtede ja muru kogumiseks. Integreeritud kogujaid on lihtne tühjendada otse juhiistmelt.

Lõiketera sidur. Võimaldab peatada tera ka siis, kui mootor töötab. Suurepärane omadus näiteks koguja koti tühjendamisel või kruusaraja ületamisel.

Kogumine Tänu kogujale on niitmise lõpptulemus puhas ja kor-

Lõiketera transpordiasend Lõiketera saab hoiustamiseks ja transportimiseks vastu toru klappida.

ralik. Umbrohu levitamise oht on väiksem ja kogutud rohu saab lihtsalt komposti visata. Samuti võite kogujaga koguda lehti ja väiksemaid oksi. Kokkupandav käepide Käepideme saab transportimise või

hoiustamise lihtsustamiseks kokku klappida. Kolmekordsete kuullaagritega ülekanne Varustatud kolmekordsete kuullaagritega tugeva tiguülekandega, mis suurendab seadme vastupidavust. Kombineeritud õhuklapp / seiskamislüliti. Kombi-

neeritud õhuklapp / seiskamislüliti lihtsustab käivitumist ja vähendab tahtmatut kütusesegu sattumist mootorisse. KOMBIKAITSE Standardvarustusse kuulub ka kombikaitse, mida

kasutatakse nii rohutera kui trimmieripeaga. KOMMERTSKASUTUSE JÕUÜLEKANNE Hydro-Gear ZT3400-

seeria kommertsklassi jõuülekanded võimaldavad suuremat kiirust ning muudavad töö sujuvamaks. Kuullaagritega esirattad Vastupidavad kuullaagrid taga-

vad kommertsmudelite kauaaegse ja muretu kasutamise. Kuullaagritega etteandetigu Suurendab vastupidavust. Küljele paigaldatud ketipinguti Küljele paigutatud

ketipinguti muudab keti seadistamise lihtsamaks ja kiiremaks.

met sügavates lumehangedes. Low Vib® + Low Vib®+ on veelgi rohkem edasi arendatud ja kee-

rukam Low Vib®-süsteem vibratsioonitasemele alla 2,5 m /s². Low Vib® Tõhusad vibratsioonisummutajad neelavad vibratsiooni, säästes kasutaja käsi. Läbipaistev kütusepaak Suur, läbipaistev kütusepaak liht-

sustab kütusetaseme kontrollimist. M Muudetav sõidukiirus Võimaldab liikumiskiirust reguleerida

vastavalt muruplatsi seisukorrale ja niitmisvajadustele MY AUTOMOWER® iPhone'i rakendus, mis võimaldab robotnii-

dukit juhtida mobiiltelefoni abil. N Nelikvedu (4 × 4). Nelikvedu (AWD) tagab head veoomadused ebatasasel, libedal ja märjal pinnal ning kalletel. AWD reguleerib automaatselt vedu kõigil ratastel olenevalt olukorrast ja pinnasetingimustest.

käiviti tõmbamise kordi.

NELI VÕRDSE SUURUSEGA RATAST Nii ees kui taga on suured rattad, mis tagavad optimaalse sõidumugavuse, hea ligipääsetavuse ning vähendavad ohtu kahjustada õrnu pindasid.

Käepideme kõrguse reguleerija Reguleeritav käepideme

NULLPÖÖRDEGA ROOLISÜSTEEM Eraldi hüdroajamiga rattad

Kütusepump Kütusepump hõlbustab käivitamist, vähendades

kõrgus parandab ergonoomikat. Käepidemed kandmiseks Lihtsustavad tõstmist ja transpor-

timist. Käepidemel asetsev käiguvalik Lihtsalt ligipääsetavate

tagavad väga täpse manööverdamise ning võimaldavad niidukil pöörelda vabalt ümber oma telje. Õ

juhtelementidega ergonoomiline käepide.

Õhkajam Maksimaalne mugavus ja manööverdatavus.

Käivituse meeldetuletus. Pealmisel mootorikattel olev kleebis tuletab meelde käivitumist lihtsustavat käivitusprotseduuri.

Õlijahuti. Soojusvaheti hüdraulikasüsteemi jahutamiseks. Jahu-

L Lihtne terade vahetamine Sisse ehitatud spindli kiirlukk

teeb tera vahetamise kiireks ja lihtsaks. Liigendroolisüsteem Ainulaadne liigendroolisüsteem või-

maldab tagumisel rattapaaril masina all pöörduda. Tulemuseks on esmaklaasiline manööverdatavus ja minimaalne pöörderaadius rooli maksimaalsel väljakeeramisel. Lisavarustusse kuuluv lõikekorpus. Parima tulemu-

se saavutamiseks on enamikul meie raideritest lisavarustuses erinevad lõikekorpused. Lõikekõrguse indikaator Tänu indikaatori näidikuakna

heale paigutusele on lõikekõrguse seadete kontrollimine lihtne Lõikekõrguse tsentraalne reguleerimine Lõikekõrgust saab ühe hoovaliigutusega kiiresti ja hõlpsalt reguleerida otse juhiistmelt. Reguleerida võib ka niitmise ajal. Lõiketera elektriline sisselülitamine Lihtne lõikete-

rade käivitamine; lihtsalt tõmmake juhtpaneelil olevat lülitit.

232

Lõikur lumehangede purustamiseks Parandab töövõi-

tussüsteem hoiab õlitemperatuuri lubatud piirides. P Pedaaliga juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne

Pedaalidega juhitav hüdrostaatiline jõuülekanne teeb kiiruse ja suuna kontrollimise lihtsaks. Eraldi pedaalid edasi ja tagasi liikumiseks. Pehmed käepidemed Vähendab vibratsiooni ja selle põhjustatud väsimust ning muudab töötamise mugavamaks. Peidetud juhttrossid. Trossid on peidetud käepideme torude sisse, mis vähendab võimalust, et  trossid takerduvad töö ajal hekki või saavad käepideme kokkupanemise ajal viga.

Pulbervärviga kaetud lõikekorpused on vastupidavad ja roostekindlad.

PULBERVÄRVIGA KAETUD LÕIKEKORPUS

Poly-V rihm Parem jõuülekanne, vähem pingutuskordi ja pikem

kasutusiga. Poritiival paiknev lõikekõrguse reguleerija. Liht-

salt juurdepääsetav lõikekõrguse reguleerija parandab ergonoomiat. Vedruvõimendiga käepide muudab kõrguse reguleerimise lihtsamaks.


TERMINID

Premium-iste Kõrge selja- ja käetugedega mugav Premium-iste.

Iste kuivab ise ning selle saab vihma eest kaitsmiseks alla kallutada. Puhastusvarras Toru ummistumise korral on seda puhas-

tusvardaga lihtne puhastada. Mugav töötamine tänu lihtsalt ligipääsetavatele puuteekraaniga juhtelementidele, mis käivitavad, peatavad ja tagurdavad seadet.

Puuteekraaniga juhtelemendid.

Püsikiiruse hoidja Mugav, efektiivne funktsioon, mis võimal-

dab traktori liikumise ühtlase kiirusega isegi ebatasasel murul ja kallakutel. Pöidlaga vajutatav gaasihoob Pöidlaga vajutatav gaasi-

S savE™ Maksimeerib akutoitel toodete tööaega. Siksak-mustriga rehvid Suured sügava mustriga rehvid

haarde optimeerimiseks. SIKSAK-MUSTRIGA REHVID Rehvidel on nii horisontaalsed kui vertikaalsed jooned. See tagab hea haardumise nii murul kui sillutatud kohtades. Smart Start™ dekopmressiooniklapp. Mootor ja star-

ter on konstrueeritud selliselt, et masin käivitub kiiresti minimaalse pingutusega.

hoob tagab tõhusa ja täpse juhtimise. Vähendab käele langevat koormust.

Smart Start™ vedrustarter Käivitusnööri tõmbamisel

Pöördteljel esisild Tagab hea tasakaalu ja suurepärased

Smart Start™ Mootor ja starter on konstrueeritud selliselt, et masin käivitub kiiresti minimaalse pingutusega. Käivitamise takistust on vähendatud kuni 40 %.

sõiduomadused. Pöördteljel tagasild Tagasilla liikuvus tagab vedavate rataste parimad veoomadused ning sujuva sõidu ebatasastel pindadel. Pöörlevad topeltterad Terad pöörlevad kas ette- või

tahapoole. Pindmise kihi freesimiseks kasutatakse ettepoole pöörlemise režiimi ja süvafreesimiseks tahapoole pöörlemise režiimi. R ReadyStart. Tänu ReadyStart-süsteemile pole vaja mootorit

käsitsi eelseadistada. Samuti vähendab see ka starterinööri vastupanu 30 % võrra, tehes niiduki käivitamise väga lihtsaks. Reguleeritav käepide Käepidet saab reguleerida nii hori-

vähendab spetsiaalne vedru käiviti takistust kuni 40 %.

SmartCarb™ Husqvarna sisseehitatud automaatse filtrikom-

pensatsiooniga karburaatorid hoiavad kütuse ja õhu vahekorra püsiva ning mootor töötab maksimaalse võimsusega ka siis, kui õhufiltrid hakkavad ummistuma. SoftStart™ Elektrooniline SoftStart™ käivitussüsteem tagab mugavama ja turvalisema käivitamise. Soojendusega karburaator Soojendusega karburaator

lihtsustab mootori käivitumist ja muudab mootori töö külmades tingimustes sujuvamaks. Soojendusega käepidemed Tõhusad küttespiraalid eesmi-

sontaalselt kui vertikaalselt, et tagada optimaalne tööasend.

ses ja tagumises käepidemes muudavad sae kasutamise külmades ja niisketes tingimustes mugavamaks.

Reguleeritav liugiste. Saab istumise ajal reguleerida – iste

STANTSITUD LÕIKEKORPUS Lõikekorpus tuleb tootmisliinilt

liigub edasi ja alla või tagasi ja üles. Reguleeritav õlipump Reguleeritav õlipump annab juht-

plaadile ja ketile igas olukorras õige koguse määrdeainet. Reguleeritav tagumine käepide Regulaeeritav tagumine

käepide lihtsustab hekikülgede ja -pealsete lõikamist. Reguleeritavad tugitallad Võimaldab reguleerida vahe-

mikku tööorgani ja maapinna vahel, et kaitsta maapinda /pinnast. REVBOOST™ Hea kiirendus ja suurem ketikiirus tagavad

paremad laasimistulemused. Rohusuunaja GT, YT ja LT traktoritel on standardvarustuses

külgväljaviske suunajad. Integreeritud kogujaga traktoreid (CT) saab suunaja abil muuta ka tahaväljaviskega traktoriteks (mudelitel CTH126 ja CT125 pole). Roolivõimendi hüdraulika muudab rooli keeramise ja

manööverdamise kergemaks ja masina paremini juhitavaks. ROOMIKUSÜSTEEM Tõhusaks tööks jääl, sügavamas lumes või

kallakutel on vaja võimalikult head haarduvust. Roomikuga lumepuhurid on varustatud suure kontaktpinnaga naeltega, mida soovitatakse kasutada keerulisemates tingimustes. Roostevabast terasest põrkeraud Vastupidav roos-

tevabast terasest põrkeraud kaitseb masina esiosa.

välja ühe detailina, seega pole sellel ühtegi keevitatud osa. Tänu sellele on lõikekorpus äärmiselt jäik ja vastupidav väändumisele ning tugev töötamise ajal. SÕNUMITE SAATMINE Kui robotniiduki tööd takistab miski,

saadab robotniiduk tekstisõnumi eelnevalt sisestatud mobiilinumbrile. Surveõlitusega mootor Õlipump tagab mootori kõigi

oluliste osade piisava määrimise. T TAGALÖÖGIKAITSE Tagalöögikaitse kaitseb mootorit kulumise

ja kahjustuste eest. Tagurpidikäik Parandab manööverdatavust ja juhitavust. Tagurpidikäik. Piide tagurpidikäik lihtsustab tööd ja parandab

manööverdatavust. Taha- / külgväljavise. Need niitmissüsteemid on suure võimsusega ning sobivad seega pikema ja kõrgema rohu lõikamiseks ning murule, mida pügatakse harva. TARVIKURAAM Lõikekorpuste ja eesasetsevate tarvikute (nt harja, vasarniiduki, lumesaha ja lumepuhuri) vahetamine on lihtne. Tööriistu ega rihma pole vaja vahetada. Taimekaitsed Kaitsevad taimi, mis jäävad tööalast väljapoole.

233


TERMINID

TAP ’N GO® Tap ’n Go® funktsiooniga saate kiiresti uue jõhvi ette

anda. Lööge trimmeripead vastu maad ning uus jõh antakse ette. Tarvikute hüdrauliline tõstmine Esiosale paigaldatud

varustuse kiire ja täpne juhtimine. Juhtimiseks kasutatakse käeulatuses olevat juhtkangi, mis asub juhtpaneelil juhiistme kõrval. Terakaitse Vähendab teradelt paiskuva prahi hulka. Termostaadiga juhitavad soojendusega käepidemed Termostaadiga juhitavad soojendusega käepidemed sobivad

kasutamiseks külmas ja niiskes kliimas. Tõmbav pöörlemine Ketta päripäeva liikumine vähendab

kinnikiilumise ja tagasilöögiohtu. Tõmbekang Erinevatele töötingimustele kohandatav tõmbekang. Topelt roolivardad Võimaldavad väiksemat pööramisraa-

diust ja parandavad manööverdamisvõimet. Topelt transpordirattad. Mullafreesi transportimiseks kallutage see tahapoole transpordiratastele. TOPELTKUULLAAGRITEGA Tagavad niiduki sujuva liikumise

ning kasutamise. TORU PÖÖRDPEA Mugava asetusega pöördpeaga on lihtne toru

suunda muuta. Transpordirattad Lihtsustavad transportimist. Seadet on

töötamise ajal lihtne tõsta. TrioBrake™ TrioBrake™ võimaldab aktiveerida ketipidurit kas

automaatselt inertsi tekitava mehhanismi toimel või mehaaniliselt vasaku või parema käega. See aitab töötada ohutumalt, lihtsamalt, tõhusamalt ja ergonoomiliselt, kurnates vähem kasutajat. Tsentrist väljas tugipost Kergelt tsentrist väljas tugipost suurendab kalletel töötamisel liikumisvabadust. Tsingitud terasest lõikekorpus Lõiketera on tsingitud,

mis annab sellele erakordse vastupidavuse. Lisaks on see kaetud pulbrvärviga, mis kaitseb korrosiooni eest ning pikendab lõikekorpuse kasutusiga. Tugevad lumeketid Tagab parema  haarduvuse ja pikema

kasutusea. TUGEVDATUD LÕIKESEADE Lõikeseadet ümbritseb terastoru, mis muudab seadme vastupidavamaks. Turbokiirus Raskemates tingimustes kasutage turbokiirust,

mis suurendab pöörlemiskiirust 15 % võrra. Tööriistavaba ketipinguti Keti kiire ja lihtne pingutami-

ne ning juhtplaadi ja keti monteerimine ilma tööriistadeta. Töösügavuse reguleerimine Lihtne freesimissügavuse

reguleerimine. Töötundide loendur Aitab meeles pidada teenindus- ja

hooldusaegu.

234

V Valatud esisild. Raske valatud esisild tagab suurepärase stabiilsuse ja tasakaalu isegi koos kogujaga. Vastassuunas pöörlevad terad. Terad pöörlevad vas-

tupäeva ja pinnas freesitakse korralikult lahti.Võimeline süvafreesima ka tihket pinnast. Vastukaalud Suurendab ratastele mõjuvat raskust ja parandab

tasakaalu. Vastupidav kruvikorpus Tugev ja vastupidav kruvikorpus tagab kindla töötamise, tõhusa lumekoristuse ja pika kasutusea. Vastupidav lumepurustustigu Vastupidav lumepurus-

tustigu tagab esmaklassilised töötulemused nii külmunud kui ka erakordselt märja lume korral. Vedavad rattad Vedavad rattad muudavad töötamise muga-

vamaks. Veevooliku ühendus Lihtsustab lõikekorpuse puhastamist. karburaator Vibratsioonivaba karburaatoriga töötab mootor sujuvamalt ning vajab vähem reguleerimist.

Vibratsioonisummutusega

Võimas aku Võimas aku tagab bensiinimootoriga seadmetega

võrreldava jõudluse. X X-Torq® Meie patenteeritud kahetaktiline X-Torq®-tehnoloogia

suurendab võimsust seal, kus seda vajatakse. Samas on selle kütusekulu kuni 20 % ­väiksem ja heitgaaside tase kuni 75 % madalam kui tavalisel kahetaktilisel mootoril. See on tehnoloogia, mis töötab teie ja keskkonna heaks. X-trac mustrilised rehvid Eriti heade haarduvusomaduste

tagamiseks. X-TRA TÕHUSUS Raideri X-mudelitel on autodele sarnanev kapotikaas, mille müra summutav materjal muudab müra veelgi vaiksemaks. See tehnoloogia võimaldab suurendada mootori võimsust ning seeläbi ka liikumiskiirust ning tera lõikekiirust, muutes X-mudelid eriti tõhusateks. MUU 12 V pistikupesa Võimaldab ühendada täiendavat elektrivarus-

tust, laadida mobiiltelefoni jne.


TERMINID

Nominaalvõimsus Nimetatud mootorite nominaalvõimsus on mootorimudeli tüüpilise tootmismootori keskmine neto väljundvõimsus, mis on mõõdetud vastavalt SAE standardile J1349 / ISO 1585. Masstootmismootorite väärtus võib olla erinev. Lõppmasinasse paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub mooto­ripöö­rete seadistusest, keskkonnatingi­mustest ja muudest muutujatest.

NB! Husqvarna arendab oma tooteid pidevalt ning jätab endale õiguse muuta toote disaini, tehnilist kirjeldust ja lisavarustust ilma ette teatamata. Kõik liikuvate osadega tooted võiva vale kasutamise korral osutuda ohtlikuks. Lugege hoolikalt ohutusjuhiseid. Varustus ja jõudlus võivad riigiti erineda. Lisateavet saadaoleva varustuse ja jõudluse kohta saate edasimüüjalt. Disaini ja kaitseriietuse osas kontrollige hoolikalt kohalikke kehtivaid nõuandeid.  Kõik tehnilised andmed on toodud kataloogi trükki mineku seisuga. Nimetatud andmed võivad tootearenduse käigus muutuda. Husqvarna ei vastuta trükivigade eest.

235


Autoriõigused © 2012 Husqvarna AB (kirj.) Kõik õigused tagatud. Husqvarna ning muud toote- ja kaubamärgid on Husqvarna AB registreeritud või registreerimata kaubamärgid vastavalt veebilehel www.international.husqvarna.com toodule.

Stendahls. 115 44 16-63 EE.

husqvarna.ee

Husqvarna 2012  

Husqvarna 2012

Advertisement