Express Powiatu Wejherowskiego 473

Page 15

Długo wyczekiwany punkt dla Gryfa

II LIGA | Gryf Wejherowo zremisował na Wzgórzu Wolności z Olimpią Zambrów 1-1.

Wydawało się, że żółto-czarni sięgną po upragnione trzy punkty, ale gol w samej końcówce zabrał im zwycięstwo.

Gryf Wejherowo – Olimpia Zambrów 1-1 Marczak 41’ – Osoliński 90’+3’ Gryf: Ferra – Mońka, Szur, Brzuzy, Dampc – Tomczak (70.Wicon), Łysiak, Kołc, Klimczak – Chwastek – Marczak (81.Ciechański) Olimpia: Czapliński – Bogusz (58.Cesarek), Grzybowski, Grzybowski, Kotus – Bach (85.Buzun), Kuczałek, Brzeski(46.Osoliński), Szerszeń, Biel – Piasecki

Inaczej, niż w poprzednim spotkaniu Gryfa, mecz nie zaczął się od wcześnie zdobytych bramek, lecz nieskładnej gry w środku pola. Gospodarze rozgrywali piłkę na połowie gości, szukając luk w obronie. W 14. minucie Gryf miał doskonałą sytuację – Łysiak wypuścił podaniem Klimczaka, ten uderzył po ziemi, Czapliński odbił piłkę przed siebie, tam był Marczak... i zamiast zdobyć gola, praktycznie podał bramkarzowi gości. W 41. minucie napastnik Gryfa zrehabilitował się upragnionym golem – po akcji Kołca dostał piłkę przed polem karnym, przyjął, strze-

lił w okienko bramki i było 1-0. Po golu dla gospodarzy gra jeszcze bardziej się ożywiła – groźne dośrodkowanie Bacha zostało zablokowane, a po chwili zatrzymana została kontra Gryfa. Żółto-czarni zeszli do szatni prowadząc 1-0. W drugiej połowie obie drużyny jakby zamieniły się rolami, więc w ataku pozycyjnym grała Olimpia, a kontratakował Gryf. Po godzinie gry dużo było przebitek, pojedynków siłowych i fauli, a Olimpia starała się grac na połowie gospodarzy. W 71. minucie pięknie z dystansu uderzył Adrian Klimczak – bramkarz nie miałby szans obronić tego

Usługi

II LIGA | Rozegrana w ubiegły weekend 19. kolejka zakończyła zmagania drugoligowców w roku 2016. Trzy zespoły zdecydowanie przewodzą całej stawce. Mistrzem rundy jesiennej został Raków Częstochowa, który jako jedyny nie zaznał jeszcze porażki. Zapowiada się zacięta walka o zajęcie czwartej pozycji (premiowanej barażami o I ligę), a pewne utrzymania nie mogą być nawet zespoły z górnej połowy tabeli. Jakie jeszcze wnioski nasuwają się po zakończeniu rundy? Gdy podobne podsumowanie poprzednio gościło na łamach „Expressu”, Gryf był na piątym miejscu w tabeli, a wyścigowi po I ligę przewodziły dwa zespoły. Od 12. kolejki zmieniło się jednak sporo i, niestety dla fanów Gryfa, zmieniło się na

strzału, ale nieznacznie minęła prawy słupek bramki Czaplińskiego. W miarę upływu czasu Gryf wyglądał coraz pewniej, a ataki Olimpii były szybko powstrzymane. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dobrą okazję miał Ciechański, ale przekładał sobie piłkę z jednej nogi na drugą, zamiast strzelać i obrońca Olimpii odebrał mu piłkę. W trzeciej z doliczonych minut zaatakowała Olimpia i, ku zdziwieniu trybun – skutecznie. Jedno z podań niefortunnie odbiło się od jednego z graczy i trafiło do Osolińskiego, który umieścił piłkę w siatce. /KG/

JAK-DOM

Ogólnobudowlane

Koniec rundy jesiennej

achilles Sylwester Maszota

Elma

niekorzyść wejherowskiej drużyny. 5 porażek i 2 remisy – to wyniki żółto-czarnych od ostatniego podsumowania. Nic więc dziwnego, że Gryf z kandydata do walki o 4. miejsce stał się uczestnikiem walki o utrzymanie. Podopieczni Mariusza Pawlaka znajdują się o jedno miejsce nad strefą spadkową, lecz niemalże wykluczone jest, aby z formą z ostatnich miesięcy Gryf mógł się utrzymać w II lidze. Pozostaje więc liczyć, że przerwa zimowa doda sił piłkarzom i wiosną zdobywanie punktów będzie szło żółto-czarnym znacznie lepiej. Więcej na gwe24.pl /KG/

Klimczak na testach w Arce PIŁKA NOŻNA | Zawodnik Gryfa Wejherowo, Adrian Klimczak przebywa od poniedziałku na testach w Arce Gdynia. Beniaminek Lotto Ekstraklasy sprawdza także senegalskiego obrońcę z ligi fińskiej, Babacara Diallo. Adrian Klimczak do Wejherowa przyszedł z Chemika Police i obecnie rozgrywa drugi sezon w barwach Gryfa. W zakończonej w ubiegły weekend rundzie jesiennej zagrał w 17 spotkaniach i zdobył 4 bramki.

Szczególnie na początku trwających rozgrywek był mocnym punktem żółtoczarnych. Wyróżnia się grą w ofensywie, choć Mariusz Pawlak, szkoleniowiec Gryfa, kilka razy wystawił 19-latka na lewej obronie. Wydaje się jednak, że to na lewym skrzydle młody zawodnik czuje się najlepiej. Latem Klimczak przebywał latem na testach w Chrobrym Głogów, lecz ostatecznie pozostał w drużynie Gryfa. Testy potrwają do końca tygodnia. /KG/