RE^ NARODA, УТОРАК 20. МАРТ 2012. ГОДИНЕ

ФУДБАЛ – ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ

ГФС-ПОЖАРЕВАЦ

ПОРАЗ СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ ПРОЛЕЋНИ ТУРНИР

zz ЧУКАРИЧКИ – МЛАДИ РАДНИК 2:0 ( 1:0 ) Београд – Стадион: Чукаричког. Гледалаца: 200. Судија: Милан Маслаковић (Ниш ) 8. Стрелац: Мисини у 34. (из једанаестерца) и у 76. минуту. Жути картони: Драгићевић, Радојевић (Чукарички), Морариу, Дамњановић (Млади радник). Црвени картон: Дамњановић у 58. минуту (Млади радник). Чукарички: Ристић 7, Петровић 7, Поповић 7,5, Ђурић 6, Драгићевић 7, Трнинић 7, Радојевић 6,5 (од 71. Ивановић 7), Михајловић 7 ( од 61. Грбић 7), Николић 7, Мисини 8, Стојиљковић 7,5 (од 90. Ламбулић-). Млади радник: Пејовић 6,5, Морариу 6, Лазић 6, Ценић 6, Дамњановић 6, Лепојевић 6, Стојановић 6 (од 83. Гавриловић-), Ранковић 6 ( од 56. Недељковић 6), Садовић 6,5, Нешић 6 (од 78. Савић-), Ристић 6. Играч утакмице: Асмир Мисини (Чукарички).

На Бановом Брду у Београду „фењераш“ Чукарички освојио је три вредна бода. Млади радник је добро почео. Садовић је у 9. минуту из даљине тукао. Ранковић се у 23. минуту, после кикса Ђурића, нашао сам испред голмана Ристића и промашио шансу утакмице. Исти играч у 30. минуту имао је и другу колосалну шансу, поново је преварио Ђурића и уместо да шутира, допушта да му Поповић украде лопту. И како то обично бива, када се не да гол, онда следи казна противника. Тако је у 34. минуту Дамњановић оборио у своме шеснаестерцу Стојиљковића, зарадио жути картон, а судија показао на белу тачку. Мисини је са креча био успешан, мада га је Пејовић прочитао, али лопта је прошла испод његове руке и завршила у мрежи. После одмора још офанзивније је кренула чета тренера Влдимира Стевића не би ли изједначила резултат.У јеку пуне офан-

зиве „црвених“ у 58. минуту Дамњановић игра руком и добија други жути картон, па је „поцрвенео“ и морао у свлачионицу. До краја сусрета остало је пола сата игре. Са играчем мање био је то велики хендикеп за Млади радник. Могао је и тада резервиста Недељковић да изједначи. Онда је уследио брз продор Стојиљковића, па центаршут Грбића, Ценић је лопту одбио главом, ту се нашао усамљени Мисини и са осам метара лако погодио циљ за коначних 2:0. Два минута пре краја сусрета, голман Пејовић је зауставио опасне шутеве Ивановића и Мисинија, па је избегнут тежи пораз. Млади радник је опет у опасној зони и предстоји му да у наредној утакмици на Вашаришту пред својом публиком, такође у дербију угрожених екипа, савлада Радничког из Сомбора, директног конкурента у борби за опстанак. Р.Сандић

ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“

КИКС У КРУПЊУ

zz РАДНИЧКИ СТОБЕКС – РУДАР 1:0 ( 0:0 ) Крупањ: Гледалаца: 600. Судија: Иван Бојовић (Лучани) 7. Стрелац: Максимовић у 87. минуту.Жути картони: Ђурић, Mијаиловић (Раднички Стобекс), Станић, Стојановић (Рудар). Раднички Стобекс: Дивљаковић 7, Тодоровић 7, Лазић 7, Јевтић 7,5, Андрић 7,5, Мијаиловић 8, Ковачевић 7 (од 59. Дишић 7), Јовановић 8, Костић 7 (од 59. Трифковић 6, (од 80. Матић 7), Максимовић 8, Ђурић 7. Рудар: Пизмановић 7,

Боранијашевић 6, Јовановић 6, Александров 6, Митровић 6, Настасовић 6, Катић 6 (од 46. Стојановић 6), Станић 7, Стевановић 7, Салиховић 6 (од 71. Чонка-), Ђокић 6,5. Играч утакмице: Марко Јовановић (Раднички Стобекс). Фаворит Рудар из Костолца је остао без бодова у Крупњу. Три минута пре краја сусрета, нападачи Радничког Стобекса успели су да савладају голмана Пизмановића. Тодоровић је извео

аут, резервиста Филип Матић је лопту главом проследио на другу стативу ка Максимовићу који је рутински спроводи у мрежу гостију. Тако су грешком уже одбране, Костолчани остали без бодова, а могли су да се врате непоражени и бар са једним бодом у џепу. У наредном 17. колу Рудар опет гостује и игра са Вујић Водом у Ваљеву. Р.Сандић

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ Резултати 19. кола:

– Чукарички; Млади радник – Раднички (С); Раднички (Н) – Бежанија; Напредак – Колубара; Банат – Синђелић; Младеновац – Телеоптик; Слога (К) – Младост (Л); Нови Сад – Доњи Срем.

У наредном 17. колу 24/25. марта играју: Победа – Раднички Стобекс; Јединство – Слога (П); Полет – Железничар; Јасеница 1911 – Мачва; Слобода (Ч) – Слога (ПМ); Слога (ББ) – Јединство Путеви; Партизан (ББ) – Шумадија; Вујић Ваљево – Рудар.

Доњи Срем – Срем 2:1; Младост (Л) – Нови Сад 0:0; Телеоптик – Слога (К) 0:0; Синђелић – Младеновац 2:1; Колубара – Банат 5:3; Бежанија – Напредак 0:1; Раднички (С) – Раднички (Н) 1:0; Чукарички – Млади радник 2:0; Пролетер – Инђија 0:0. ТАБЕЛА ПРВЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ ПОСЛЕ 19.КОЛА

СРПСКА ЛИГА “ЗАПАД” Резултати 16. кола:

Рaднички Стобекс – Рудар 1:0; Шумадија – Вујић Ваљево 0:0; Јединство Путеви – Партизан (ББ) 2:0; Слога (ПМ) – Слога (ББ) 2:1; Мачва – Слобода 3:0; Железничар – Јасеница 1911 3:2; Слога (П) – Полет 0:5; Победа – Јединство 3:0.

ПРВА ЖЕНСКА ЛИГА Резултати 13.кола:

Мачва – Машинац ПЗП 0:9; Пожаревац – Нови Бечеј 4:1; Слога – Раванград 3:0; Спартак – Ласк Црвена звезда 0:1; Нивес – Леминд Лавице 0:4; Шабац – Напредак 0:5. ТАБЕЛА - ПРВА ЖЕНСКА ЛИГА СРБИЈЕ ПОСЛЕ 13.КОЛА 1

3

У наредном 14. колу 24/25. марта играју: Машинац ПЗП – Шабац; Напредак – Нивес; Леминд Лавице -Спартак; Ласк Црвена звезда – Слога; Раванград – Пожаревац; Нови Бечеј – Мачва.

Завршена је седма сезона пролећног турнира Мини макси лиге у Пожаревцу. Протеклог викенда одиграна је

Живица 0:5. Финале: Бумеранг - Млади радник 6:1. Пласман: 1. Бумеранг Пожаревац, 2. Млади радник Пожаревац, 3.

Екипа ФК «Рудар» Костолац

завршница, а резултати су следећи: Годиште 1999. Финални тријагонал: Пантер – Бумеранг 3:0 ; Бумеранг – Млади радник 0:3 и Млади радник – Пантер 6:1. Пласман 1. Млади радник, 2. Пантер Пожаревац и 3. Бумеранг Пожаревац. Годиште 2000. Финални тријагонал: Млади радник – Полет Александровац 3:0; Полет Александровац – Обилић 0:3 и Обилић – Млади радник 2:1. Пласман: 1. Обилић Живица, 2. Млади радник Пожаревац и 3. Полет Александровац. Годиште 2001. Квалификације за полуфинале: Обилић Живица – Костолац 2008 4:3; полуфинала: Трговачки Петровац – Млади радник 0:3 и Бумеранг - Обилић 7:1. Утакмица за 3.место: Трговачки Петровац – Обилић

Обилић Живица 4. Трговачки Петровац на Млави и 5. Костолац 2008 Костолац. Годиште 2002. Финални тријагонал: Рудар Костолац – Костолац 2008 2:1; Костолац 2008 – Млади радник 3:2 и Млади радник – Рудар Костолац 0:8. Пласман: 1. Рудар Костолац, 2. Костолац 2008 Костолац и 3. Млади радник Пожаревац. Првопласиране екипе стекле су правo наставка такмичења у регионалним завршницама ММЛ-Србије. Пехаре за три првопласиране екипе и медаље свим учесницима ММЛ-Пожаревац такмичарске сезоне 2011/2012. године уручили су председник ГФСПожаревац Топлица Илић и чланови ИО ГФС-Пожаревац Небојша Младеновић и Периша Поповић. Д.Н.

ИМЕЊАКУ “УЗЕЛИ МЕРУ”

zz СЛОГА (ПМ) – СЛОГА (ББ) 2:1 ( 2:0 ) Петровац на Млави – Ста- Маргић (Слога, ПМ). дион: Слоге. Гледалаца: 350. Слога је у Петровцу Судија: Владан Ђермановић поразила свога имењака из (Шабац) 7,5. Стрелци: Бајине Баште на пролећној Спасојевић у 20. и Маргић у премијери. Панић је центри42. за Слогу (ПМ), а Ђокић у рао, а Спасојевић лако пого88. минуту за Слогу (ББ). Жути дио мрежу. На 2:0 повисио је картони: Ивковић, Баиновић, Маргић ефектним волејом и са Ракић (Слога, ПМ), Нешић, тим резултатом се отишло на Ђорђевић (Слога, ББ). одмор. Слога (ПМ): Вранић 7, Ракић У наставку домаћи су имали 7, Баиновић 7, Радојковић 7, више прилика, али је Бајиновић Стокић 7, Ђурић 7, Ивковић погодио голмана Аћимовића. 7,5, Вемић 7, (Богићевић 7), Спасојевић 7, (Младеновић Затим је Спасојевић тукао 6), Мартић 7,5, Панић 7, преко пречке. Потом је и Маргић добро “проиграо” (Ђорђевић -). Слога (ББ): Аћимовић 7,5, Младеновића који се спетљао Глигић 7, Стојкановић 6,5, са лоптом у јасној ситуацији за Ђокић 7, Радовановић 6,5, гол. Два минута пре краја сусБлагојевић 6 (Камберовић рета, у великој гужви испред 6), Нешић 7, Ђорђевић 6,5, гола Вранића, најбоље се снаМаксимовић 6, Тарабић 7, шао Ђокић и ублажио пораз екипе из Бајине Баште. Јанковић 6. Играч утакмице: Бојан Р.Сандић