Page 1

2013


2013


obsah

01

HORSKá kola O2

odpružení FSR

O4 výhody 29" kol 06

vytvořeno pro ženy

08 Epic 12

Stumpjumper HT

16

fate

18

Stumpjumper FSR

20 Enduro 22

demo 8

24

obuv a pláště

25 komponenty 58 Specifikace 62 Geometrie

silniční kola 26 Pohodlnější znamená rychlejší 28

FACT Carbon

30 Aerodynamika 32

body geometry

34 Venge 38 Tarmac 42 Amira 44 Roubaix 48 Shiv 50

Shiv TT

52 crux 54 Helmy 56 obuv 56 sedla a pláště 57 komponenty 60 Specifikace 63 Geometrie


odpružení fsr > MAXIMUM pohodlí, kONTROLy A účinnosti

 rošlapali jsme pěšinu aktivnímu nezávislému P odpružení a od té doby se jej snažíme neustále zdokonalovat. Technologie FSR přináší, díky oddělení brzdných sil a pohonu, jistější ovládání, více komfortu a efektivity než kterýkoliv jiný systém zadního odpružení. Zásluhou téměř 20 let zkušeností a vývoje systému FSR jsme schopni vyladit odpružení přesně dle potřeb konkrétního kola. Výsledkem je technologie, která pomáhá Jardovi Kulhavému být nejrychlejším bikerem na světě a stejná technologie FSR umožňuje jezdcům, jako jsou Sam Hill a Troy Brosnan, opakovaně bojovat o duhový dres v rámci mistrovství světa ve sjezdu.


odpružení fsr

03

pohodlí Vyhlazení rázů snižuje únavu jezdce a zvyšuje vytrvalost Aktivní odpružení vstřebává všechny rázy přicházející od terénu, ty se pak dále nepřenášejí k jezdci. Díky tomu se snižuje míra jeho únavy.

kontrola

účinnost

Maximální přilnavost znamená jistější ovládání

vysoká efektivita přenosu sil během každého otočení klik

Konstrukce zadní stavby FSR je ve své funkci nezávislá na práci zadní brzdy, proto dokáže zpracovat nárazy přicházející od terénu bez ohledu na to, zda brzdíš, či nikoliv. Díky tomu jsou pláště v kontaktu s povrchem po většinu času jízdy, což zajišťuje maximální kontrolu nad kolem ve chvílích, kdy to nejvíc potřebuješ.

Odpružení FSR je nezávislé na pohonu, proto jej nijak neovlivňuje síla vynaložená na pedály. Tah řetězu rovněž nemá vliv na funkci zadního odpružení, proto když se jezdec opře do pedálů, kolo se pohne dopředu, a ne nahoru nebo dolů.

BRAIN Technologie Specialized Brain rozezná rozdíl mezi pohyby jezdce při šlapání a rázy přicházejícími od terénu. Vidlice a tlumiče FOX a RockShox nesoucí logo Specialized Brain disponují technologií, která dokáže okamžitě přepnout vidlici nebo tlumič z pevného efektivního módu do režimu plné aktivity. Díky tomu je podpořen přenos sil i ovládání.

AUTOSAG Je pro tebe nastavení odpružení složité? Už nemusí být. AUTOSAG je jedinečné automatické nastavení zanoření tlumiče podle váhy jezdce, kterým disponují pouze kola Specialized FSR. Je to jednoduché, rychlé a vždy perfektně nastavené.


výhody 29" kol

04

Velký rozsah přizpůsobení Devětadvacítky nejsou jen pro vysoké lidi. Dali jsme si za domácí úkol upravit naši vyspělou geometrii tak, aby umožnila užívat si výhod 29" kol všem jezdcům bez ohledu na výšku jejich postavy. Naše devětadvacítky jsou hbité a zábavné díky naší originální geometrii: nízko položený střed, krátká zadní stavba a prostorná horní trubka.

Maximálně přesné řízení Používáme krátkou zadní stavbu na všech našich 29" rámech, abychom podpořili tuhost a přesné ovládání. Rovněž používáme nízkou hlavovou trubku, abychom udrželi výšku řídítek v normě a podpořili jisté řízení. Inovace v integraci se zaměřením na vlastnosti celku činí naše 29" kola nejlehčí, nejrychlejší a nejefektivnější mezi všemi. V roce 2013 se přitom nabídka devětadvacítek Specialized ještě více rozšíří, přibudou nové modely a rovněž zcela nové řady výkonných kol pro ženy.

Nízko položené těžiště Díky stejné výšce středu, jako je tomu u 26" kol, pomáháme jezdci sedět více „uvnitř kola“. Tím je podpořena stabilita a jisté ovládání, tolik typické pro devětadvacítky.

Nejlehčí devětadvacítky Každý z našich 29" modelů je optimalizován s ohledem na nízkou hmotnost. Počínaje rámy FACT carbon, konče tubeless-ready zapletenými koly Roval, vždy a všude se snažíme ušetřit každý gram, abychom posílili požitek z jízdy.

Nejlepší přenos sil Naše devětadvacítky nabízejí bezkonkurenční torzní tuhost rámu, díky čemuž je každý vynaložený watt využit pro pohyb vpřed. Lehoučké středové složení PressFit 30 BB nabízí úzký Q-faktor, více prostoru pro kotníky, vyšší odolnost ložisek, pevnější a tužší konstrukci klik a snadnou údržbu.

jason 193 cm ryan 175 cm amy 152 cm


> 29palcová kola

Inovace v integraci se zaměřením na celkový výkon činí naše devětadvacítky nejlehčí, nejrychlejší a nejefektivnější ze všech. A je jedno, jestli se ženeš za vítězstvím v mistrovství světa jako Jaroslav Kulhavý, nebo vyrážíš na singletrack s kamarády, vždycky to bude zážitek neporovnatelný s jakýmkoliv jiným kolem.

výhody 29" kol specialized


vytvořeno pro ženy

06

Design pro ženy Nepřistupujeme k ženám jako k malým mužům. Zaměřujeme se na antropometrická data, přihlížíme ke zkušenosti jezdců a produktový design pak šijeme na míru tak, aby splňoval tvoje potřeby.

PRO ŽENY OD ŽEN Naše produkty pro ŽENY jsou navrhovány ŽENAMI, které jezdí a tráví na kole mnoho času. Nehledáme inspiraci a zpětnou vazbu pouze u dámského týmu Specialized, ale celosvětově. Prodejci, atleti, rekreační cyklisti – všichni nám poskytují zpětnou vazbu a na tomto základě my vytváříme naše produkty.

DOKONALÝ FIT Každá žena je jiná a má své specifické potřeby. Neexistuje jedna obecná dámská geometrie, která by byla aplikovatelná na všechny ženy. Z tohoto důvodu máme rozdílné geometrie pro různé typy cyklistek.

Krásné produkty Chceme být jednoznačně tou značkou, kterou ženy vyhledávají, ať už jsou začátečnice, nebo profesionálky. Jako ženy chceme vypadat a cítit se skvěle, a toho dosáhneme jen díky úžasným výrobkům, které nám dodají sebevědomí a posunou nás dál.


> neděláme dámská kola, děláme kola pro ženy  Před

deseti lety Specialized vytvořil svůj první produkt speciálně pro ženy — silniční kolo Allez Dolce. Od té doby uplynulo mnoho času a dnes je k dispozici celá řada silničních, horských a rekreačních kol pro ženy. Vše, co děláme, je inspirováno vámi, ženami. Snažíme se dodávat kvalitní výrobky, které jsou technicky dokonalé a připravené pro každodenní ježdění.

vytvořeno pro ženy


epic

08 > CARBON/BLACK

S-WORKS EPIC FSR CARBON 29 XTR > Red/BLACK

›› Super lehký celokarbonový rám FACT IS 11m s vyspělou 29" geometrií, středem PF30, utěsněnými zapouzdřenými ložisky, patkami 142 mm se postará o skvělé výkony a plně využitý zdvih 100 mm na trailech i při závodech. ›› Tlumič Specialized/Fox remote Mini-Brain se systémem AUTOSAG, úpravou Kashima coating a novými možnostmi nastavení pro rok 2013 je vyladěný k bleskurychlé automatické proměně mezi zcela pevným a plně aktivním režimem tlumení.

›› Vidlice RockShox SID World Cup 29 nabízí nastavitelný systém tlumení Brain Fade, 100 mm zdvihu a karbonový sloupek řízení, díky tomu se jedná o nejefektivnější XC vidlici na trhu. ›› Kola Roval Control SL 29 142+ s karbonovými ráfky, koncovkami OS28, rozměrem nábojů 142+ a s dráty DT Swiss představují recept na nízkou hmotnost, vysokou tuhost, precizní ovládání a špičkovou akceleraci. ›› Kliky S-Works OS Carbon s osou PF30 a převody 38/24 zubů spolupracují s unašečem a převodníky

SRAM, díky čemuž zaručují mimořádný přenos energie. ›› Brzdy Shimano XTR jsou lehčí a výkonnější než kdy dříve. Díky kotoučům Ice Tech a destičkám Ti-metal lépe odvádí teplo, což je zárukou stabilního výkonu bez ohledu na zatížení. ›› 10rychlostní přehazovačka Shimano XTR Shadow Plus se středním raménkem je lehká, spolehlivá a výkonná. Extrémně lehká kazeta Shimano XTR disponuje rozsahem 11—36 zubů vhodným do všech podmínek.


epic

Jediný plně odpružený 29er v historii, na kterém Jaroslav Kulhavý vyhrál všechny světové soutěže. Nejen na domácí půdě díky tomuto stroji vítězí Kristián Hynek (mistr Evropy v maratonu) , Pavel Boudný (mistr republiky) a Jan Škarnitzl (vítěz Českého poháru).


> CARBON/RED/WHITE

›› Super lehký celokarbonový rám FACT IS 11m s vyspělou 29" geometrií, středem PF30, utěsněnými zapouzdřenými ložisky, patkami 142 mm se postará o skvělé výkony a plně využitý zdvih 100 mm na trailech i při závodech. ›› Tlumič Specialized/Fox remote Mini-Brain se systémem AUTOSAG, úpravou Kashima coating a novými možnostmi nastavení pro rok 2013 je vyladěný k bleskurychlé automatické

> CARBON

proměně mezi zcela pevným a plně aktivním režimem tlumení. ›› Vidlice RockShox SID World Cup 29 nabízí nastavitelný systém tlumení Brain Fade, 100 mm zdvihu a karbonový sloupek řízení, díky tomu se jedná o nejefektivnější XC vidlici na trhu. ›› Sedlovka S-Works carbon o průměru 30,9 mm redukuje hmotnost tohoto komponentu na minimum, aniž by utrpěla tuhost a pevnost.

S-WORKS EPIC FSR CARBON 29 frameset > WHITE/RED/BLACK


epic

> WHITE/RED/black

›› Super lehký celokarbonový rám FACT IS 11m s vyspělou 29" geometrií, středem PF30, utěsněnými zapouzdřenými ložisky, patkami 142 mm se postará o skvělé výkony a plně využitý zdvih 100 mm na trailech i při závodech. ›› Tlumič Specialized/Fox remote Mini-Brain se systémem AUTOSAG, úpravou Kashima coating a novými možnostmi nastavení pro rok 2013 je vyladěný k bleskurychlé automatické proměně mezi zcela pevným a plně aktivním režimem tlumení.

›› Vidlice RockShox SID World Cup 29 využívá řešení inertního ventilu Specialized Brain. Dále nabízí 100 mm zdvihu, nastavení Brain Fade (na korunce) a karbonový sloupek řízení, což z ní činí nejefektivnější a nejvýkonnější XC vidlici na trhu. ›› Kola Roval Control SL 29 142+ s karbonovými ráfky, koncovkami OS28, rozměrem nábojů 142+, vnitřním řešením a s dráty DT Swiss představují recept na nízkou hmotnost, vysokou tuhost, precizní ovládání a špičkovou akceleraci.

›› Kliky S-Works OS Carbon s osou PF30 spolupracují s unašečem a převodníky SRAM, díky čemuž zaručují mimořádný přenos energie. ›› Hydraulické kotoučové brzdy Magura MT8 s karbonovým tělem páky, karbonovou pákou a snadným nastavením vzdálenosti od řídítek nabízejí vysoký a stabilní výkon. ›› Řazení SRAM XX One (1x11) představuje nejvyšší stupeň výbavy ve světě závodního XC. Skladba převodů 1x11 znamená odstranění přesmykače, díky čemuž lze ušetřit hmotnost, avšak při zachování velkého rozsahu převodů.

S-WORKS EPIC FSR CARBON 29 > carbon/Red/white

11


S-Works Stumpjumper HT je ověnčen řadou mezinárodních titulů. V roce 2011 se stal prvním 29" kolem, které kdy získalo titul mistra světa v XC maratonu.

stumpjumper ht


stumpjumper ht

> CARBON/black

›› Pevný karbonový 29" rám FACT IS 11m s technologií vrstvení karbonu S-Works nabízí kónickou hlavovou trubku, duté karbonové patky, střed PF30 a úchyt zadní brzdy PM 140 pro lehoučký, na závody připravený stroj. ›› Vidlice RockShox SID World Cup 29 s tlumením Specialized Brain nabízí 90 mm zdvihu (80 mm u rámu 15,5"), nastavení Brain Fade a karbonový sloupek řízení. Výsledkem je mimořádně lehká a výkonná závodní XC vidlice. ›› Kola Roval Control SL 29 tvoří karbonové ráfky,

karbonové náboje s hliníkovými přírubami, systémem DT Swiss Star Ratchet a titanové upínáky. Výsledkem je lehoučký, prémiový XC set. ›› Přední plášť S-Works Fast Trak 29 2.0" využívající technologie 2Bliss ready a dual-compound přináší minimální valivý odpor, jistý záběr v terénu a zároveň nízkou hmotnost. ›› Karbonové kliky S-Works OS Carbon s osou PF30 spolupracují s pavoukem a převodníky SRAM (38/24 zubů).

›› Zcela nové lock-on gripy Sip Grip využívají aramidové výztuhy a vrstveného jádra. To vše pro delší životnost, vyšší komfort a lepší kontrolu. ›› Brzdy Shimano XTR jsou lehčí a výkonnější než kdy dříve. Díky kotoučům Ice Tech lépe odvádí teplo, což je zárukou stabilního výkonu bez ohledu na zatížení. ›› 10rychlostní přehazovačka Shimano XTR Shadow Plus se středním raménkem je lehká, spolehlivá a výkonná. ›› Extrémně lehká kazeta Shimano XTR disponuje rozsahem 11—36 zubů vhodným do všech podmínek.

S-WORKS stumpjumper ht CARBON 29 xtr > Red/black

13


stumpjumper ht

14 > CARBON/red/white

S-WORKS stumpjumper ht CARBON 29 > white/Red/BLACK

›› Pevný karbonový 29" rám FACT IS 11m s technologií vrstvení karbonu S-Works nabízí kónickou hlavovou trubku, duté karbonové patky, střed PF30 a úchyt zadní brzdy PM 140 pro lehoučký, na závody připravený stroj. ›› Vidlice RockShox SID World Cup 29 s tlumením Specialized Brain nabízí 90 mm zdvihu (80 mm u rámu 15,5"), nastavení Brain Fade a karbonový sloupek řízení. Výsledkem je mimořádně lehká a výkonná závodní XC vidlice. ›› Kola Roval Control SL 29 využívají karbonové ráfky

a karbonové náboje s hliníkovými přírubami, ořech DT Swiss Star Ratchet a titanové rychloupínáky. Výsledkem je výjimečně nízká hmotnost a vysoký výkon. ›› Hydraulické kotoučové brzdy Magura MT8 s karbonovým tělem páky, karbonovou pákou a snadným nastavením její vzdálenosti od řídítek nabízejí vysoký a stabilní výkon. ›› Kliky S-Works OS Carbon s osou PF30 a jediným převodníkem (34 zubů) tvoří pár s pavoukem SRAM.

Výsledkem je špičkový přenos sil. ›› 11rychlostní řazení a kazeta SRAM XX One představují nejvyšší úroveň systémů pohonu. Díky skladbě převodů 1x11 lze vypustit přesmykač a jednu polovinu řazení, díky čemuž lze ušetřit hmotnost při zachování širokého rozsahu převodů. ›› Řazení SRAM XX One Twist, které vyhrálo mistrovství světa v XC, představuje nejlehčí řešení pro kontrolu převodů. Zcela nová 11rychlostní kazeta SRAM XX One nabízí rozsah 10—42 zubů.


> CARBON

›› Pevný karbonový 29" rám FACT IS 11m s technologií vrstvení karbonu S-Works nabízí kónickou hlavovou trubku, duté karbonové patky, střed PF30 a úchyt zadní brzdy PM 140 pro lehoučký, na závody připravený stroj. ›› Vidlice RockShox SID World Cup 29 s tlumením Specialized Brain nabízí 90 mm zdvihu, nastavení Brain Fade a karbonový sloupek řízení. Výsledkem je mimořádně lehká a výkonná závodní XC vidlice. ›› Sedlovka S-Works carbon o průměru 27,2 mm redukuje hmotnost tohoto komponentu na minimum, aniž by utrpěla tuhost a pevnost.

> WHITE/RED/BLACK

S-WORKS stumpjumper ht CARBON 29 frameset > carbon/lime/charcoal

›› Plně upravovaný pevný rám ze slitiny M5 s optimalizovanou 29" geometrií, středem PF30, zadní brzdou PM 140 značí stroj připravený pro závodní nasazení. ›› Kónické hlavové složení (1 1/8" a 1,5") s integrovanými zapouzdřenými ložisky zaručuje pevné spojení vidlice a rámu.  ›› Sedlovka S-Works carbon o průměru 27,2 mm redukuje hmotnost tohoto komponentu na minimum, aniž by utrpěla tuhost a pevnost.

S-WORKS stumpjumper ht 29 frame > red/white


fate

16

S-WORKS fate CARBON 29 > carbon/silver/white

›› Zcela nový rám FACT IS 11m carbon využívá výkonnostní dámskou XC 29er geometrii pro dosažení co nejlepšího poměru hmotnosti a tuhosti; vybaven vnitřním vedením bovdenů a kónickou hlavou. ›› RockShox SID World Cup 29 s řešením inertního ventilu Specialized Brain, zdvihem 80 mm, tlumením Brain Fade a nastavením odskoku je nejvýkonnější a nejefektivnější XC vidlicí na současném trhu. ›› Kola Roval Control SL 29 využívají karbonové ráfky

a karbonové náboje s hliníkovými přírubami, ořech DT Swiss Star Ratchet a titanové rychloupínáky. Výsledkem je výjimečně nízká hmotnost a vysoký výkon. ›› Přední plášť S-Works Fast Trak 2.0", 2Bliss ready využívá dvě tvrdosti pryže. Výsledkem je vysoká rychlost, skvělá přilnavost a minimální hmotnost. ›› Karbonové kliky S-Works OS Carbon s osou PF30, převodníky 36/22 zubů a keramickými ložisky

využívají unašeč SRAM. Výsledkem je ultimátní přenos sil. ›› Brzdy Shimano XTR jsou lehčí a výkonnější než kdy dříve. Díky kotoučům Ice Tech a destičkám Ti-metal lépe odvádí teplo, což je zárukou stabilního výkonu bez ohledu na zatížení. ›› 10rychlostní řazení Shimano XTR zaručuje mimořádně přesné a rychlé změny převodů. Díky úchytu I-Spec jej lze připojit na objímku brzd.


fate Na kole S-Works Fate Carbon 29 závodí a vyhrávají Lea Davison a Rebecca Rush z týmu Specialized racing. Díky těmto závodnicím se vývoj dámských kol posunuje rychle kupředu, neboť jejich podněty nás stále inspirují k dalším inovacím.


Jistě, již původní Stumpjumper představený před 30 lety byl ve své době revoluční. Kdo by si ale tehdy dokázal představit kolo se zdvihem 140 mm, s nastavením tlumiče AUTOSAG a lehoučkými karbonovými koly? Nejnovější S-Works Stumpjumper FSR 29 je super efektivní ve výjezdech, a přitom se jedná o nejlépe ovladatelný trail-bike na trhu.

stumpjumper fsr


stumpjumper fsr

> CARBON/BLACK/WHITE

S-WORKS stumpjumper fsr CARBON 29 frame

›› Rám, tlumič a sedlovka.

> CARBON/BLUE/SILVER

›› Plně karbonový FSR rám FACT 11m se zdvihem 130 mm, vyspělou 29" geometrií, plně zapouzdřenými ložisky, středem PF30 a patkou 142 mm je základem nejlepšího 29" biku do náročného terénu. ›› Tlumič Fox/Specialized Brain s revolučním řešením AUTOSAG, tlumením Trail Tune, povrchovou úpravou Kashima coating, Brain Fade technologií a nastavitelným odskokem umožňuje snadno najít ideální kombinaci pro stabilitu při šlapání a vysoký výkon v terénu. ›› Vidlice FOX TALAS CTD Factory 29 nabízí stavitelný

zdvih (130/105 mm), povrchovou úpravu Kashima coating, nastavení odskoku, lockout, kónický sloupek a 15mm pevnou osu pro perfektní kontrolu a vedení v terénu. ›› Karbonová kola Roval Control Trail SL 29 142+ využívají zeslabované dráty DT Swiss, širší profil ráfku a 12mm pevnou osu. Výsledkem je výjimečně nízká hmotnost a vysoká tuhost. ›› Karbonové kliky S-Works OS Carbon s osou PF30 tvoří jeden celek s pavoukem SRAM a převodníky 36/22 zubů. Výsledkem je mimořádný přenos sil.

›› Brzdy Shimano XTR Trail jsou lehčí a výkonnější než kdy dříve. Navíc se lépe chladí díky kotoučům Ice Tech a destičkám s integrovaným chladičem. ›› 10rychlostní přehazovačka Shimano XTR Shadow Plus se středním raménkem je lehká, spolehlivá a výkonná. ›› Řazení Shimano XTR 10 speed využívá řešení i-spec pro přímé spojení s brzdovou pákou. ›› Teleskopická sedlovka Specialized Command Post BlackLite je ovládána páčkou na řídítkách pro pohotové úpravy výšky sedla za jízdy.

S-WORKS stumpjumper fsr CARBON 29 > CARBON/BLACK/WHITE

19


enduro

20

S-WORKS enduro fsr CARBON frame > CARBON/RED

›› Zcela nový rám FACT IS-X 11m carbon FSR se zadní stavbou M5 nabízí zdvih 165 mm, patky 142+, díky čemuž se jedná o robustní a přitom lehký all-mountain stroj. ›› Vzduchový tlumič Cane Creek Double Barrel Air nabízí pro sjezdaře pohádkově pestrou škálu možností nastavení útlumu (high/low-speed komprese a odskok), a umožňuje tak perfektní vyladění odpružení za všech podmínek.

›› Teleskopická sedlovka Specialized Command Post BlackLite je ovládána páčkou na řídítkách pro pohotové úpravy výšky sedla za jízdy.


enduro Se 160 mm zdvihu a neskutečně tuhým X-Wing karbonovým rámem letí S-Works Enduro do kopců podobně rychle jako XC rakety, ve sjezdech tě přitom bude hýčkat díky sametově jemnému a hlubokému kroku odpružení.


demo 8

22

> BLACK/CARBON/RED

›› Rám, tlumič Cane Creek Double Barrel a středové složení Truvativ PF30.

S-WORKS demo 8 fsr CARBON frame > BLACK/CARBON

S-WORKS demo 8 fsr CARBON > BLACK/CARBON/RED

›› Limitovaná edice rámu S-Works Demo 8 FACT 11m Team Replica se zdvihem 200 mm, magnesiovým ramenem, chráničem přehazovačky, ochranou spodní trubky a vyspělým systémem odpružení, které je vyladěné pro nejtěžší tratě světového poháru. ›› Tlumič RockShox Vivid obsahuje nastavení tlumení komprese, předpětí a high/low speed odskoku. ›› Vidlice RockShox Boxxer World Cup disponuje 200 mm zdvihu, speciální povrchovou úpravou Black Gold a mimořádně širokým rozsahem možného nastavení.

High/low speed komprese, odskok atd. Využívá rovněž 20mm pevnou osu Maxle. ›› Kola DT Swiss E-540 využívají přední 20mm pevnou osu a zadní pevnou osu 135x12 mm. ›› Pláště Specialized Butcher DH 26 x 2.3" soft dual compound nabízejí perfektní trakci s konstrukcí ověřenou jezdci Monster Teamu a ochranou proti proražení. ›› Kliky SRAM X0 DH nabízejí karbonová ramena, převodník 32T, střed PF30 a napínák e.13 pro maximální světlou výšku, nízkou hmotnost a pevné usazení řetězu.

›› 780 mm široká řídítka Renthal Fat Bar zaručí maximální kontrolu nad kolem. Stejná vozí jezdci z týmu Specialized/Monster. Představec 45mm Renthal direct mount zaručí dokonale jisté řízení. ›› Brzdy Avid Code X0 World Cup kombinují nízkou hmotnost s nekompromisním výkonem modelu Code. Jedná se proto o naprosto výjimečné DH brzdiče. ›› Přehazovačka SRAM X0 spolupracuje s kazetou Shimano 9—20 zubů (7 r.) specifiky navrženou pro optimální výkon při DH a nízkou hmotnost.


demo 8 Naši jezdci z Monster Energy teamu — Sam Hill, Brendan Fairclough a Troy Brosnan, vyjeli mnohá vítězství na závodech světového poháru a mistrovství světa. S jejich pomocí jsme vyvinuli pro letošní rok nové karbonové Demo, které bude i do budoucna určovat design sjezdových kol.


doplňky

24

s-works mtb

s-works evo mtb

women's s-works mtb

›› ›› ›› ›› ›› ››

›› ›› ›› ›› ›› ››

›› ›› ›› ›› ›› ››

Lehká a tuhá karbonová FACT mezipodešev, index tuhosti 11 Plně vybavená Body Geometry podešev a vložky High Performance Velmi lehké zónové zapínání Boa® S1-M umožňuje nastavení během jízdy Ultra-odvětraný jazyk pro vysokou prodyšnost Velcro pásek na předku boty pro nastavení šířky a objemu Hmotnost přibližně 335 g (jedna bota velikosti 42)

Lehká a tuhá, karbonová FACT mezipodešev: index tuhosti 10 Odolná vstřikovaná kompozitní podrážka pro bezpečné vedení Nové zapínání S2 Boa® nabízí zvýšenou odolnost a snadnou výměnu Svršek z materiálu Micromatrix je lehký, odolný a pružný Kufry se 2 šrouby, kompatibilní s většinou MTB pedálů Hmotnost přibližně 370 g (jedna bota velikosti 42)

Dámský střih svršku Lehká a tuhá karbonová FACT mezipodešev, index tuhosti 11 Plně vybavená Body Geometry podešev a vložky High Performance Velmi lehké zónové zapínání Boa® S1-M umožňuje nastavení během jízdy Velcro pásek na předku boty pro nastavení šířky a objemu Hmotnost přibližně 305 g (jedna bota velikosti 39)

26

26

26

26

26

26

29

29

29

29

29

29

fast trak

renegade

ground control

captain

purgatory

storm

›› Každý výstupek na plášti jsme podrobili pečlivé studii pomocí počítačů. Výsledkem je lepší odvalování, jistější trakce, nízká hmotnost a ochrana proti defektu ›› Technologie: Adaptive Tread, Grid, 2Bliss Ready ›› Určení: závodní xc, zpevněný povrch

›› Superlehké pláště Renegade vyvinuté ve spolupráci s Christophem Sauserem s technologií 2Bliss Ready se rychle odvalují, spolehlivě zatáčejí a jsou vhodné pro všechny opravdové závodníky ›› Technologie: 2Bliss Ready ›› Určení: závodní xc, zpevněný povrch

›› Díky metodě počítačového modelování, se vrací model Ground Control. S pomocí technologie Adaptive Tread přinášíme jezdcům rychlý plášť, který drží jako přibitý ›› Technologie: Armadillo, Dual Compound, Grid, 2Bliss Ready ›› Určení: xc trail, smíšený povrch

›› Ned Overend nám pomohl navrhnout perfektní plášť z hlediska kontroly při jízdě. Výsledkem je Captain s rychle se odvalující střední částí a výstupky na bocích ›› Technologie: Armadillo, Dual Compound, Grid, 2Bliss Ready ›› Určení: xc trail, smíšený povrch

›› Velké úkoly vyžadují velké vybavení. Široké pláště s neuvěřitelnou přilnavostí mají boční a střední výstupky pro jízdu v měkkém povrchu ›› Technologie: Armadillo, Dual Compound, Grid, 2Bliss Ready ›› Určení: all-mountain, nezpevněný povrch

›› Plášť s měkkou směsí pro maximální přilnavost na mokrých kamenech a kořenech. Výborně tvarovaný vzorek a excelentní samočisticí vlastnosti. Požírač bláta je pro jezdce, kteří rádi přijmou velké výzvy ›› Určení: závodní xc, mokrý povrch


S-Works Prowess Carbon XC Flat Bar

S-Works Prowess Carbon mini rise bar

S-Works Prowess Carbon Enduro low rise bar

S-Works Prowess Carbon Enduro Riser Bar

›› Vysokomodulový karbon FACT SL ›› Rozšíření trubky řídítek na 25,4 mm nebo 31,8 mm v místě představce ›› Sklon 8° dozadu ›› Hmotnost: 125 g (šířka 660 mm, průměr 25,4 mm), hmotnost: 160 g (šířka 680 mm, průměr 31,8 mm) ›› Provedení: přírodní karbon

›› Vysokomodulový karbon FACT SL ›› Rozšíření trubky řídítek na 31,8 mm v místě představce ›› Sklon 6° nahoru; 10° dozadu ›› Hmotnost: 190 g ›› Šířka: 720 mm ›› Provedení: přírodní karbon

›› ›› ›› ››

›› ›› ›› ››

Vysokomodulový karbon FACT SL Šířka: 720 mm Hmotnost: 205 g Mírné prohnutí 1", sklon 6° nahoru; 8° dozadu ›› Rozšíření trubky řídítek na 31,8 mm v místě představce ›› Provedení: přírodní karbon

Vysokomodulový karbon FACT SL Šířka: 680 mm Hmotnost: 179 g Střední prohnutí 1,5", sklon 6° nahoru; 9° dozadu ›› Provedení: přírodní karbon

doplňky s-works clp multi stem

S-Works Carbon Mtb Seat post

S-Works Carbon MTN CrankS

›› 3D kovaný a CNC obráběný představec ze slitiny 7050 ›› Slitinová čepička a 4°, 2° a 0° CNC obráběné podložky ›› Pro průměr sloupku 1-1/8", titanové šrouby sloupku ›› 21 velikostí s úhly 4°, 12° a 17° ›› Hmotnost přibližně 166 g (110 mm)

›› Konstrukce z vysokomodulového karbonu FACT 3k SL ›› Hliníkový mikronastavitelný cylindrický hlavový celek s jedním šroubem ›› Délka: 350 mm, průměr: 30,9 mm ›› Hmotnost: 215 g (400 mm)

›› Duté karbonové kliky třetí generace s nejlepší poměrem pevnosti a hmotnosti na trhu ›› Slitinová hřídel se spojením Hirth, průmyslová ložiska ›› Pro rámy 84,5 OSBB a všechny s 73 BB30/PF30 ›› Délky: 170, 175, 180 mm


Hladší = rychlejší

26

Konstrukční vývoj modelu Roubaix SL4 Společný vývoj rámu a vidlice ve všech velikostech zajišťuje pro jezdce rozdílných výšek správný poměr poddajnosti a pevnosti. 49/52

1.125

54/56

1.25

58/61

1.375

tlumicí prvky ZERTZ Viskoelastické tlumicí prvky Zertz umístěné ve vidlici a zadních vzpěrách pohlcují vibrace přicházející od silnice, které se tak dále nepřenášejí k jezdci.

pláště 23/25c A sedlovka COBL GOBL-R Objemnější pláště 25c mají větší poddajnost a snižují valivý odpor, díky tomu je jízda ještě hladší. Použitím upravené sedlovky COBL GOBL-R tlumící vibrace se koncept „Hladší znamená rychlejší“ posouvá ještě dál a poskytuje nepřekonatelný komfort, kontrolu a efektivitu.


hladší znamená rychlejší > více kONTROLy, rychlosti a méně únavy  Tento

prostý koncept se snažíme prosadit již řadu let – čím hladší a pohodlnější bude jízda na kole a snazší jeho ovládání, tím méně budeš pociťovat únavu, a o to rychleji pojedeš. Heslo „Hladší znamená rychlejší“ se původně váže na náš systém odpružení FSR. Stejnou logiku ale aplikujeme také na naše silniční kola z modelových řad Roubaix, Ruby a Secteur, podobně jako na postupně se rozrůstající skupinu komponentů a vybavení. Prostřednictvím třech po sobě jdoucích vítězství v rámci závodu Paris‑Roubaix na kole Specialized Roubaix a zisku titulu mistra světa v XC a DH naši profesionální závodníci neustále dokazují, jak velký přínos může mít hladší jízda.


fact carbon

28

Potřeby jezdce Na základě potřeb jezdce a jeho stylu jízdy (závodní silnice, triatlon, cyklokros atd.) určujeme u každého produktu nejlepší možnou kombinaci vlastností, jako je tuhost, pevnost, odolnost a hmotnost.

návrh a vývoj Inovace a optimalizace. Toto je okamžik, ve kterém sníme o nových technologiích, které učiní každé kolo nejlepším v dané kategorii. Například jednodílný celek středu a zadní vidlice redukuje deformaci této partie, čímž se zlepšuje přenos sil. Také toto vylepšení vzniklo právě v tomto kroku.

Výběr materiálů Dříve, než začne proces výroby, vybíráme specifická vlákna, pryskyřice a výsledné pleteniny pro každé kolo. Stejně důležitým prvkem, jako je výběr uhlíkových vláken, je jejich orientace, vrstvení a umístění na rámu. Dobrým příkladem je model S-Works Roubaix, kde spodní trubka, horní trubka a střed využívají směs high modulus vláken E390, která jsou vysoce pevná, proto zamezují deformaci a podporují přenos sil. V této oblasti jsou vlákna pokládána převážně pod úhlem 0°, aby se ještě více podpořila tuhost rámu.

Výrobní procesy Pro každý rám vytvoříme Layup (orientaci vláken, jak je karbon omotáván nebo pokládán na jednotlivá místa rámu), zvolíme vhodný výrobní postup a vytvoříme konečnou podobu rámu. Například Roubaix má vzpěry zadní stavby z karbonových vláken E240. Ta mají nižší modul, ale vyšší pevnost, takže vzpěry jsou pružnější, pohlcují rázy, ale zůstávají pevné po celou dobu životnosti kola.

Testování Poté, co je ukončen výrobní proces, putují první prototypy nejprve na laboratorní testy a následně je v terénu testují profesionální jezdci. To vše je nutné několikrát zopakovat, dokud nejsme úplně spokojeni.

vítězství je náš cíl Výsledky přístupu FACT mluví za sebe. Na fotografii můžeš vidět Alexandra Vinokourova, jak si jede pro zlato na kole Tarmac SL4, jedno z mnoha vítězství jezdců Specialized na rámech FACT.


> Měníme karbon ve zlato  Co

znamená FACT? Výraz Functional Advanced Composite Technology (funkční pokročilá technologie zpracování kompozitu) představuje náš celistvý pohled na práci s karbonem. Tak jako v případě mnoha dalších projektů Specialized, kola a vybavení z řady FACT cílí na potřeby a požadavky jezdců. Snažíme se zohlednit všechny aspekty disciplíny, pro kterou je daný produkt určen, abychom jezdcům nabídli nejlepší možný materiál. Náročný vývoj se skládá vždy ze čtyř základních prvků: konstrukce, výběr materiálů, proces zpracování a testování. Co je výsledkem procesu FACT? Špičková karbonová kola a další vybavení, které zaručí jezdcům skutečný přínos.

fact carbon


aerodynamika

30

Efektivita v akci Vytvořena ve spolupráci značek Specialized a McLaren. Nejrychlejší helma pro všechny podmínky a závody, která dokáže ušetřit téměř celou jednu minutu při časovce na 40 km nebo v rámci triatlonu.

Rychlejší kdekoliv Rychlá a přísně aerodynamická, přitom stabilní ve větru. Taková jsou kola Roval CLX 60 a CLX 40, která dokáží ušetřit téměř 45 sekund na 40km trati.

rychlost navíc Venge je nejrychlejším kolem v pelotonu. Průlomová konstrukce přináší vyšší aerodynamickou rychlost mezi kola s tradičním rámem, což odpovídá rozdílu zhruba 0,5 km/h ve tvůj prospěch.

skutečná rychlost Počínaje návrhem testování ve větrném tunelu A2 až po počítačové modely s 3D naskenovanými závodníky sledují všechny naše laboratorní pokusy jediný cíl – poskytnout ti vyšší rychlost ve skutečném světě.

zkrátí ti čas Shiv umožnil, aby Craig „Crowie“ Alexander vylepšil svůj rekord na trati závodu Ironman Hawaii o celých 13 minut, a stanovil tak nový rekord. Stejný rám může pomoci i tobě ušetřit každou důležitou vteřinu a minutu.


aerodynamika > rozdáváme rychlost  Vzhledem

k našemu komplexnímu přístupu jsme schopni vyvinout aerodynamické produkty, které se vzájemně doplňují, aby přinesly maximální prospěch jezdci v podobě sníženého odporu vzduchu. Náš proces vývoje zahrnuje inovativní konstrukce, precizní inženýrství a důsledné testování v rámci reálného nasazení.


body geometry

32

BG FIT (BodyGeometry Fit Integration Technology) je komplexní filozofie vytvořená pro dosažení větší rychlosti, déle trvajícího a většího pohodlí a snížení možnosti zranění. Vyvinuto ve spolupráci s Dr. Andy Pruittem Ed.D., PA z Boulder Center for Sports Medicine a k dispozici pouze u tvého prodejce Specialized.

rozhovor a Anamnéza Každému procesu nastavení, pro nováčky i zkušené cyklisty, předchází interview (anamnéza) pro zjištění jezdecké historie, předchozích zranění a cílů, se kterými cyklista na BG FIT přichází.

Fyzické vyšetření Tato fáze BG Fit techniky nám ukáže ohebnost a rozsahy pohybů jezdce včetně vyšetření stavby chodidla, kolen, zakřivení páteře, pomůže odhalit případnou nesouměrnost v délce dolních končetin a stanoví základní stavební kámen pro nastavení optimálního posedu.

Nastavení v pohledu ze strany Cílem je stanovit optimální pozici z bočního pohledu, tedy výšku a předozadní pozici sedla, délku a úhel představce a nastavení zámků.

Nastavení v pohledu zepředu Analýza čelního pohledu napomáhá optimalizovat biomechaniku a kinetiku chodu pedálu tak, aby kyčel, koleno a kotník pracovaly v optimální linii a koleno mělo možnost pracovat jako ideální píst.

Kontrolní návštěva Součástí procesu je následná kontrola, po týdnu či více v rámci zjištění efektivity absolvovaného procesu a zodpovězení případných dotazů ohledně adaptace na novou pozici, případně drobné korekce.


body geometry

> Buď součástí svého kola  Nezáleží,

zda s jízdou na kole právě začínáš, nebo jsi už zkušený závodník. Špatná pozice může mít zásadní vliv na kvalitu jízdy a celkový zážitek. BodyGeometry je nejkomplexnější systém určený pro všechny jezdce bez ohledu na jejich úroveň a značku kola, kterou si vybrali. Jedná se o velmi individualizovaný, vědecky prověřený systém zaměřený nejen na všechny aspekty pozice jezdce na kole, ale i na všechny kontaktní body, jako jsou boty, sedla a řídítka.


venge

S-WORKS venge di2 x2 > CARBON/CHARCOAL/RED

34

›› Aerodynamický závodní rám FACT IS 11r full‑monocoque, který odpovídá pravidlům UCI, jednodílná partie středu a zadní vidlice, vnitřní vedení kabelů a kónická hlava. To vše dohromady představuje jedinečný recept kombinující nízkou hmotnost, vysokou tuhost a špičkovou aerodynamiku. ›› Plně karbonová, UCI legální monocoque vidlice S-Works s profilem v poměru 3:1 a rovným tvarem nohou představuje nejlepší možnou kombinaci aerodynamiky a pevnosti.

Karbonové patky s ocelovými vložkami pro delší životnost. ›› Pláště S-Works Turbo 220 TPI jsou lehké, rychlé a odolné. Mimořádně nízký valivý odpor a špičková přilnavost v zatáčkách umožní jezdci snáze stoupat a rychleji projíždět zatáčky. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon se středovým složením OS, demontovatelným pavoukem a keramickými ložisky zlepšují přenos síly a snižují hmotnost.

›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Tuhá a přitom lehká karbonová sedlovka odpovídající předpisům UCI nabízí dvě polohy upnutí sedla (offset 20 nebo 0 mm) pro možnost lepšího individuálního přizpůsobení. Společnost jí dělá lehké sedlo BG Romin Pro s karbonovými ližinami.


Venge je nekompromisní kombinace aerodynamiky à la Shiv a tuhosti převzaté od Tarmacu. Několik triumfů ze světové tour je důkazem toho, že karbonový rám FACT IS 11r a špičková ovladatelnost jsou zárukou vítězného koktejlu nízké váhy, tuhosti a aerodynamiky.

venge


> CARBON/CHARCOAL/RED

> black

> SILVER/BLACK/RED

> team SAXO

S-WORKS venge osbb frameset > team QUICKSTEP

›› Aerodynamický závodní design rámu FACT IS 11r full-monocoque, který odpovídá pravidlům UCI, jednodílná partie středu a zadní vidlice, vnitřní vedení kabelů a kónická hlava. To vše dohromady představuje jedinečný recept kombinující nízkou hmotnost, vysokou tuhost a špičkovou aerodynamiku. ›› Plně karbonová, UCI legální monocoque vidlice S-Works s profilem v poměru 3:1 a rovným tvarem nohou představuje nejlepší možnou kombinaci

aerodynamiky a pevnosti. Karbonové patky s ocelovými vložkami pro delší životnost. ›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Pevná, lehká, pravidlům UCI vyhovující sedlovka s možností otočení (offset 20 mm nebo 0 mm) a velkým rozsahem výškového nastavení.


venge

S-WORKS venge sram red x2 > SILVER/BLACK/RED

›› Aerodynamický závodní design rámu FACT IS 11r full‑monocoque, který odpovídá pravidlům UCI, jednodílná partie středu a zadní vidlice, vnitřní vedení kabelů a kónická hlava. To vše dohromady představuje jedinečný recept kombinující nízkou hmotnost, vysokou tuhost a špičkovou aerodynamiku. ›› Plně karbonová, UCI legální monocoque vidlice S-Works s profilem v poměru 3:1 a rovným tvarem nohou představuje nejlepší možnou kombinaci

aerodynamiky a pevnosti. ›› Pláště S-Works Turbo 220 TPI jsou lehké, rychlé a odolné. Mimořádně nízký valivý odpor a špičková přilnavost v zatáčkách umožní jezdci snáze stoupat a rychleji projíždět zatáčky. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon se středem OS, demontovatelným karbonovým pavoukem, karbonovými ložisky a převodníky SRAM Red, které byly prověřeny v Pro Tour. Výsledkem je excelentně

37

nízká hmotnost a špičkový přenos sil. ›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Tuhá a přitom lehká karbonová sedlovka odpovídající předpisům UCI nabízí dvě polohy upnutí sedla (offset 20 nebo 0 mm) pro možnost lepšího individuálního přizpůsobení. Společnost jí dělá lehké sedlo BG Romin Pro s karbonovými ližinami.


tarmac

S-WORKS tarmac sl4 di2 x2 > RED/WHITE/BLACK

38

›› Karbonový rám SL4 FACT IS 11r se může pochlubit nejlepším poměrem hmotnosti a tuhosti, má kónickou hlavovou trubku, středové složení OS a bovdeny vedené vnitřkem rámu. ›› Karbonová monocoque vidlice FACT s kónickým krkem je výjimečně lehká a nabízí špičkovou torzní tuhost pro přesné řízení za všech situací. ›› Mimořádně lehká kola Roval Rapide CLX 40 s hybridními

karbon/hliníkovými ráfky nabízejí nízký odpor vzduchu a stabilní funkci brzd. Společnost jim dělají pláště S-Works Turbo s nízkým valivým odporem a vysokou přilnavostí. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon spolupracují s novým, vysoce výkonným elektronickým řazením Shimano Dura Ace Di2 (11 r.), které zajistí maximálně rychlé a přesné změny převodů. ›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost

a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Stylový, lehký a snadno nastavitelný karbonový představec S-Works nabízí přesné vedení kola a vysoký komfort. ›› Sedlovka S-Works FACT carbon je mimořádně lehká a pevná pro optimální přenos energie. Společnost jí dělá rovněž značně lehké a pevné sedlo BG Toupe Pro s karbonovými ližinami.


tarmac Tour De France, Giro d'Italia, La Vuelta a España, Tour de Suisse — toto je jen několik málo proslulých závodů, které ovládl lehčí a tužší Tarmac. S-Works Tarmac SL4 sedlají závodní jezdci, jako je Roman Kreuziger, František Raboň, Zdeněk Štybar nebo Peter a Martin Velitsové.


> CARBON/RED

> SILVER/BLACK/RED

> BLACK

> team QUICKSTEP

S-WORKS tarmac SL4 osbb frameset > team SAXO

›› Karbonový rám SL4 FACT IS 11r se může pochlubit nejlepším poměrem hmotnosti a tuhosti, má kónickou hlavovou trubku, středové složení OS a bovdeny vedené vnitřkem rámu. ›› Karbonová monocoque vidlice FACT s kónickým krkem je výjimečně lehká a nabízí špičkovou torzní tuhost pro přesné řízení za všech situací. ›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní

přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Kónické hlavové složení (1-1/8" a 1-3/8") s Cr-Mo zapouzdřeným ložiskem zaručuje nízkou hmotnost a malé servisní nároky, včetně 20mm karbonových podložek. ›› Sedlovka S-Works FACT carbon je mimořádně lehká a pevná pro zajištění vysokého výkonu. Nabízí plný rozsah nastavení a je rovněž kompatibilní s karbonovými ližinami sedel.


tarmac

> SILVER/BLACK/RED

S-WORKS tarmac SL4 sram red x2 > CARBON/RED

›› Karbonový rám SL4 FACT IS 11r se může pochlubit nejlepším poměrem hmotnosti a tuhosti, má kónickou hlavovou trubku, středové složení OS a bovdeny vedené vnitřkem rámu. ›› Karbonová monocoque vidlice FACT s kónickým krkem je výjimečně lehká a nabízí špičkovou torzní tuhost pro přesné řízení za všech situací. ›› Mimořádně lehká kola Roval Rapide CLX 40 s hybridními karbon/hliníkovými ráfky nabízejí nízký

odpor vzduchu a stabilní funkci brzd. Společnost jim dělají pláště S-Works Turbo. ›› Pláště S-Works Turbo 220 TPI jsou lehké, rychlé a odolné. Mimořádně nízký valivý odpor a špičková přilnavost v zatáčkách umožní jezdci snáze stoupat a rychleji projíždět zatáčky. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon se středem OS, demontovatelným karbonovým pavoukem, keramickými ložisky a převodníky SRAM Red, které

byly prověřeny v Pro Tour. Výsledkem je excelentně nízká hmotnost a špičkový přenos sil. ›› Stylový, lehký a snadno nastavitelný karbonový představec S-Works nabízí přesné vedení kola a vysoký komfort. ›› Sedlovka S-Works FACT carbon je mimořádně lehká a pevná pro zajištění vysokého výkonu. Společnost jí dělá sedlo Body Geometry Toupe Pro s karbonovými ližinami.

41


amira Dlouhá řada vítězství je důkazem, že Amira je skutečné závodní kolo pro ženy. S-Works Amira SL4 je kolem dámského závodního týmu Specialized-Lululemon, který vyhrál již několik světových soutěží.


amira

›› Karbonový rám S-Works FACT 11r nabízí výkonnostní dámskou geometrii, OS středové složení a kónickou hlavu s integrovanými ložisky. Výsledkem je nízká hmotnost a vysoká tuhost pro rychlou a energickou jízdu. ›› Karbonová vidlice S-Works FACT monocoque s kónickým krkem (1-1/8" a 1-3/8") zajistí přesné a jisté vedení kola.

›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Sedlovka S-Works FACT carbon je mimořádně lehká a pevná pro zajištění vysokého výkonu. Nabízí plný rozsah nastavení a je rovněž kompatibilní s karbonovými ližinami sedel.

S-WORKS amira sl4 osbb frameset > CARBON

43


roubaix

44

S-WORKS roubaix sl4 di2 C2 > RED/WHITE/BLACK

›› Rám Specialized FACT IS 11r carbon SL4 s vložkami Zertz je základem nejrychlejších a nejpohodlnějších výkonnostních kol. Využívá rozdílné konstrukční detaily s ohledem na výšku rámu a kónickou hlavovou trubku. ›› Zcela nová vidlice Specialized FACT carbon s vložkami Zertz využívá rozdílné konstrukční detaily s ohledem na výšku rámu, díky čemuž nabídne skvělé vlastnosti jezdcům jakéhokoliv vzrůstu.

›› Mimořádně lehká kola Roval Rapide CLX 40 s hybridními karbon/hliníkovými ráfky nabízejí nízký odpor vzduchu a stabilní funkci brzd. Společnost jim dělají pláště S-Works Turbo. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon se středem OS, demontovatelným karbonovým pavoukem, karbonovými ložisky a převodníky SRAM Red, které byly prověřeny v Pro Tour. Výsledkem je excelentně

nízká hmotnost a špičkový přenos sil. ›› Ergonomická řídítka S-Works SL v sobě pojí vysoký komfort, pevnost, tuhost a zároveň i minimální hmotnost. ›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Nově navržená karbonová sedlovka COBL GOBL-R účinně tlumí vibrace přicházející od silnice.


roubaix Roubaix není pouze členem silniční kategorie vytrvalostních kol, je jejím zakladatelem a vzorem. S-Works Roubaix má na svém kontě již několik vítězství závodu Paris-Roubaix. Roubaix je charakteristické vysokou tuhostí a schopností pohlcovat nerovnosti.


> BLACK

> WHITE/CHARCOAL/RED

S-WORKS roubaix SL4 osbb frameset > team SAXO

›› Rám Specialized FACT IS 10r carbon SL4 s vložkami Zertz je základem nejrychlejších a nejpohodlnějších výkonnostních kol. Využívá rozdílné konstrukční detaily s ohledem na výšku rámu a kónickou hlavovou trubku. ›› Zcela nová vidlice Specialized FACT carbon s vložkami Zertz využívá rozdílné konstrukční detaily s ohledem na výšku rámu, díky čemuž nabídne skvělé vlastnosti jezdcům jakéhokoliv vzrůstu.

> team QUICKSTEP

›› Vysoce kvalitní a lehká keramická ložiska Ceramic Speed s dlouhou životností výrazně snižují tření středového složení. ›› Nově navržená karbonová sedlovka COBL GOBL-R účinně tlumí vibrace přicházející od silnice.


roubaix

47

> CARBON/CHARCOAL/RED

S-WORKS roubaix SL4 sram red C2 > WHITE/CHARCOAL/RED

›› Rám Specialized FACT IS 10r carbon SL4 s vložkami Zertz je základem nejrychlejších a nejpohodlnějších výkonnostních kol. Využívá rozdílné konstrukční detaily s ohledem na výšku rámu a kónickou hlavovou trubku. ›› Zcela nová vidlice Specialized FACT carbon s vložkami Zertz využívá rozdílné konstrukční detaily s ohledem na výšku rámu, díky čemuž nabídne skvělé vlastnosti jezdcům jakéhokoliv vzrůstu.

›› Mimořádně lehká kola Roval Rapide CLX 40 s hybridními karbon/hliníkovými ráfky kombinují vysoký aerodynamický profil s odolností kovové brzdné plochy. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon se středem OS, demontovatelným karbonovým pavoukem, karbonovými ložisky a převodníky SRAM Red, které byly prověřeny v Pro Tour. Výsledkem je excelentně nízká hmotnost a špičkový přenos sil.

›› Ergonomická řídítka S-Works SL v sobě pojí vysoký komfort, pevnost, tuhost a zároveň i minimální hmotnost. ›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Nově navržená karbonová sedlovka COBL GOBL-R účinně tlumí vibrace přicházející od silnice.


shiv

48

S-WORKS shiv X2 module > CARBON/BLACK

›› Rám S-Works FACT IS 11r carbon s OS středovým složením byl optimalizován s ohledem na působení bočního větru, a proto se jedná o nejvíce aerodynamický závodní stroj vhodný pro všechny varianty triatlonu. ›› Super pevná a super lehká vidlice S-Works FACT carbon monocoque špičkového aerodynamického tvaru. Hlavové složení o průměru 1 1/8" s Cr‑Mo zapouzdřenými

ložisky pro hladší chod, vyšší odolnost a minimální nároky na údržbu. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon s TT převodníky. Středové složení s keramickými ložisky Ceramic Speed vykazuje nižší úroveň tření a delší životnost. ›› Představec Specialized S-Works Shiv nabízí aerodynamický tvar a snadné nastavení pro ideální přizpůsobení požadavkům jezdce.

›› Plně nastavitelná řídítka Specialized Carbon Aerobar s částečně integrovaným představcem se snadno přizpůsobí jakémukoliv jezdci. ›› Integrované aerodynamické brzdy mají jen minimální dopad na odpor vzduchu. ›› Pevná, lehká a maximálně nastavitelná sedlovka Shiv FACT aero carbon pro maximum rychlosti a široké možnosti přizpůsobení.


Jezdci sedlající stroje Shiv často musí na svém kole sedět dlouhé hodiny bez ohledu na horko, vítr nebo déšť, a přitom se snaží ze sebe dostat s každým otočením klik maximální možný výkon. To proto, aby vyhráli boj sami se sebou nebo se prali o titul mistra světa. Proto požadují nejen nejradikálnější výbavu, ale také stroj, který bude pamatovat na jejich komfort a dostupnost hydratace. Vyžadují takové vlastnosti, které jim může nabídnout pouze nový Shiv: bezkonkurenční aerodynamiku, inovativní systém hydratace Fuelselage™ a veliký rozsah nastavení a osobního přizpůsobení.

shiv


shiv tt Na speciálu Shiv TT jezdí sportovci, jako je Zdeněk Štybar nebo Martina Sáblíková. Bez ohledu na to, jak je trať dlouhá, tito cyklisté chtějí pouze to nejrychlejší kolo, a proto vyžadují nejefektivnější přenos síly, nejagresivnější pozici při jízdě a nejmenší odpor vzduchu.


shiv tt

Globe Media/Reuters

›› Špičkový rám pro časovku UCI nebo jakýkoliv závod s časem; karbonový rám S-Works FACT 11r zahrnuje plně integrovaný kokpit a ultimátní tvary trubek pro špičkovou aerodynamiku, pevnost a nízkou hmotnost. ›› Super pevná a super lehká S-Works karbonová vidlice je díky optimalizaci pro

působení bočního větru až neuvěřitelně aerodynamická. ›› Kliky Specialized S-Works FACT carbon s převodníky TT specifikace, středovým složením OS a keramickými ložisky, které zlepšují přenos síly a snižují hmotnost. ›› S-Works FACT carbon řídítka splňující předpisy

UCI spolupracují s novým, plně nastavitelným představcem Shiv TT, který je pevný a lehký. Je proto ideální spojnicí mezi řídítky a vidlicí. ›› S-Works FACT carbon aerodynamická sedlovka odpovídající předpisům UCI je lehoučká a pevná. Nabízí dvě polohy upnutí sedla pro možnost individuálního přizpůsobení.

51

S-WORKS shiv tt X2 module > CARBON/BLACK


crux

52

S-WORKS crux carbon osbb frameset > CARBON/WHITE/RED

›› Rám S-Works FACT 11r využívá specifickou cyklokrosovou geometrii, kónickou hlavovou trubku a OS středové složení. Výsledkem je vysoká tuhost, špičková akcelerace, a přesné a jisté řízení vyžadované na závodních okruzích. ›› Zcela nová vidlice FACT carbon s kónickým krkem nabízí velký prostor pro pneumatiku a perfektní poměr pevnosti, tuhosti a poddajnosti navržený z ohledem na cyklokrosové závody.

›› Profesionální kvalita, dlouhá životnost, nízká hmotnost a nižší tření díky keramickým ložiskům. To jsou hlavní přednosti středového složení Ceramic Speed. ›› Kónické hlavové složení (1-1/8" a 1-3/8") s Cr-Mo zapouzdřeným ložiskem zaručuje nízkou hmotnost a malé servisní nároky, včetně 20mm karbonových podložek. ›› Sedlovka FACT SL z vysokopevnostního karbonu slibuje vysokou odolnost, pevnost a komfort.


crux Kola pro vítěznou bitvu s blátem, únavou a promrzlými prsty, která dokáží dovézt k triumfu nejen Zdeňka Štybara. A i když pokaždé nepřijde vítězství, vždy se nakonec dostaví ten pocit štěstí, kerý zná každý milovník cyklokrosu.


doplňky

s-works prevail team ›› ›› ›› ›› ›› ››

Patentovaný Dual Density EPS optimalizuje odolnost proti nárazu Patentovaná, kevlarem zesílená Inner Matrix pro ultralehkou konstrukci Optimální chlazení a odpařování potu díky Mega Mouthport Větrání 4th Dimension Cooling System s interními vzduchovými kanály Ultralehký, mikro nastavitelný stahovací pásek Mindset Instrap systém minimalizuje délku upínacího pásku a snižuje kontakt s tváří


doplňky

55

s-works road ›› Nová podrážka SL2 FACT z karbonu, index tuhosti 13,0 ›› Plně vybavená Body Geometry podešev a vložky High Performance ›› Nové velmi lehké zapínání Boa® S2 Snap s výměnnými kolečky ›› Teplem spojované provedení svršku nabízí nízkou hmotnost a trvanlivost ›› Kufry se 3 šrouby pasují na Shimano SPD-SL, Look, Time a Speedplay ›› Hmotnost přibližně 223 g (jedna bota velikosti 42)

women's s-works road ›› Střih upravený pro ženy ›› Nová podrážka SL2 FACT z karbonu, index tuhosti 13,0 ›› Plně vybavená Body Geometry podešev a vložky Body Geometry+ HP ›› Nové velmi lehké zapínání Boa® S2 Snap s výměnnými kolečky ›› Kufry se 3 šrouby pasují na Shimano SPD-SL, Look, Time a Speedplay ›› Hmotnost přibližně 191 g (jedna bota velikosti 39)

s-works trivent

s-works prevail / women ›› ›› ›› ›› ›› ››

Patentovaný Dual Density EPS optimalizuje odolnost proti nárazu Patentovaná, kevlarem zesílená Inner Matrix pro ultralehkou konstrukci Optimální chlazení a odpařování potu díky Mega Mouthport Větrání 4th Dimension Cooling System s interními vzduchovými kanály Ultralehký, mikro nastavitelný stahovací pásek Mindset Instrap systém minimalizuje délku upínacího pásku a snižuje kontakt s tváří

›› Revoluční můstkové zapínání Tri Specific Draw pro nejkratší časy v depech ›› Podrážka z karbonu FACT, TorsionBox, index tuhosti12.0 ›› Lehké zapínání Boa® L4 pro rychlé a jisté upnutí ›› Launch Clip připevněný k pedálu, s volnou patou pro triatlonové starty ›› Kufry se 3 šrouby pasují na Shimano SPD-SL, Look, Time a Speedplay ›› Hmotnost přibližně 280 g (jedna bota velikosti 42)


doplňky

56

s-works toupé

s-works romin

s-works chicane

›› ›› ›› ›› ››

›› ›› ›› ›› ››

›› ›› ›› ›› ››

Tuhá karbonová skořepina FACT™ Velmi lehká PU výstelka pro pohodlí a podporu Extrémně lehké a pevné karbonové FACT™ ližiny Velikost 130/143/155 mm, hmotnost 155/163/170 g Pozice: komfortní, polstrování: lehké

Tuhá karbonová skořepina FACT™ Velmi lehká PU výstelka pro pohodlí a podporu Extrémně lehké a pevné karbonové FACT™ ližiny Velikost 143/155/168 mm, hmotnost 158/165/173 g Pozice: nízká, polstrování: lehké

Lehké polstrování dvojitou EVA Tuhá karbonová skořepina FACT™ Extrémně lehké a pevné karbonové FACT™ ližiny Velikost 143/155/168 mm, hmotnost 158/165/174 g Pozice: nízká, polstrování: extra

s-works turbo

s-works sl stem

S-Works SL CARBON 2B Seatpost

S-Works sl Pavé Carb. Seatpost

›› Výkonnostní závodění světové úrovně. S nižší hmotností, vyšší rychlostí, větší přilnavostí, a navíc i ochranou proti proražení ›› Technologie: Gripton, Dual Compound, Blackbelt ›› Určení: závodní

›› 3D kovaný a CNC obráběný představec ze slitiny 7075 ›› Délky: 75, 90, 100, 110, 120, 130 mm ›› 6stupňový zdvih ›› Hmotnost: 110—115 g (110 mm) ›› Průměr svorky 31,8 mm, výška svorky 40 mm

›› Lehká, karbonová závodní sedlovka, materiál FACT SL ›› Hlavový celek s dvěma šrouby je kompatibilní s hliníkovými a karbonovými ližinami sedel ›› Odsazení: 25 mm, průměr: 27,2 mm, délka: 350 mm, hmotnost: 200 g

›› Vysoce pevná karbonová konstrukce FACT 3k SL ›› Integrovaná vložka Zertz tlumící vibrace ›› Cylindrická hliníková hlava s jedním šroubem ›› Obsahuje upínání pro ližiny 7x7 mm a 7x9 mm ›› Odsazení: 21/0 mm, průměr: 27,2 mm, délka: 350 mm


doplňky

S-Works SL Classic Carbon

S-Works Tarmac Carbon

S-Works SHALLOW BEND CARBon WMN

›› Vysoce pevná karbonová konstrukce FACT SL ›› Nízkoprofilová oválná horní část, klasický spodní oblouk pro rozmanitější úchop ›› Kompatibilní se Shimano, Campagnolo, SRAM ›› Indikace natočení spodního oblouku ›› Hmotnost: 182 g (42 cm) ›› Průměr objímky 31,8 mm, šířka: 40/42/44 cm ›› Nízký spodní oblouk: prohnutí 136 mm, dosah 79 mm

›› ›› ›› ›› ››

›› Vysoce pevná karbonová konstrukce FACT SL ›› Ergonomická horní část, plynulé přechody, spodní část s kratším dosahem upravená pro ženy, malé spodní zaoblení, spodní oblouky zkosené vně 7,5 mm ›› Kompatibilní se Shimano, Campagnolo, SRAM ›› Hmotnost: 180 g (40 cm) ›› Průměr objímky: 31,8 mm, šířka: 36/38/40 cm ›› Malé spodní prohnutí: 123 mm, krátký dosah

Vysoce pevná karbonová konstrukce FACT SL Ergonomická horní část, velké spodní prohnutí Kompatibilní se Shimano, Campagnolo, SRAM Hmotnost: 200 g (42 cm) Průměr objímky 31,8 mm, šířka řídítek: 40/42/44 cm ›› Velký spodní oblouk: prohnutí 140 mm, dosah 75 mm

S-Works SL CHAINRINGS

S-Works SL Carb. Crank Spider

S-Works Carbon ROAD CrankS

›› Vysokopevnostní hliníková slitina 7075 T6 ›› CNC obráběný profil a náběhové hrany převodníku pro lepší přenos síly a rychlosti ›› Nýtované nerezové piny, hliníkové šroubky ›› Dostupný v rozměrech: 130 x 53/39, 110 x 50/34, 52/36

›› Velmi lehký, tuhý a pevný karbonový pavouk ›› Konstrukce z vysokomodulového karbonu FACT SL ›› Standardní (130 mm) a kompaktní provedení (110 mm) ›› Hliníkové šrouby pro uchycení ozubených kol ›› Hmotnost (standard/kompaktní): 53/45 g

›› Nejlepší poměr pevnosti u duté karbonové kliky třetí generace, velká slitinová hřídel se spojením Hirth ›› Samonastavovací velká 42mm BB30 průmyslová ložiska ›› Pro silniční rámy Specialized se středy OSBB, PF30 ›› Délky: 167,5, 170, 172,5, 175, 177,5, 180 mm


specifikace mtb

58

s-works epic carbon 29 xtr

s-works epic carbon 29

s-works stumpjumper ht carbon 29 XTR

s-works stumpjumper ht carbon 29

RÁM

FACT 11m carbon front triangle, 29" geometry, FACT IS construction, gussetless TT (S/M), FACT carbon seatstays w/carbon non-drive DO and chainstays, tapered HT, carbon PF30 BB, 142mm dropouts, sealed cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 100mm

RÁM

RÁM

FACT 11m carbon, 29" geometry, tapered HT, carbon PF30 BB, hollow carbon dropouts, replaceable alloy derailleur hanger

RÁM

FACT 11m carbon, 29" geometry, tapered HT, carbon PF30 BB, hollow carbon dropouts, replaceable alloy derailleur hanger

VIDLICE

VIDLICE

TLUMIČ

FOX/Specialized remote Mini-Brain w/ AUTOSAG, Kashima coating, inertia valve, Brain Fade adjust, 187x47mm

TLUMIČ

FOX/Specialized remote Mini-Brain w/ AUTOSAG, Kashima coating, inertia valve, Brain Fade adjust, 187x47mm

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, top-mount Brain Fade and rebound adj., QR, 15.5": 80mm, 17.5/19/21": 90mm travel

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, top-mount Brain Fade and rebound adj., QR, 15.5: 80mm, 17.5/19/21: 90mm travel

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, topmount Brain Fade and rebound adj., QR, 100mm travel

VIDLICE

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, topmount Brain Fade and rebound adj., QR, 100mm travel

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

VIDLICE

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

PŘEDSTAVEC

Syntace F109, 6° rise, 31.8mm clamp, 15.5: 75mm, 17.5: 90mm, 19: 100mm, 21: 110mm

PŘEDSTAVEC

Syntace F109, 6° rise, 31.8mm clamp, 15: 75mm, 17.5: 90mm, 19: 100mm, 21: 110mm

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

ŘÍDÍTKA

S-Works XC Carbon flat bar, uni-directional carbon, 680mm wide, 8° backsweep, 31.8mm

ŘÍDÍTKA

S-Works XC Carbon flat bar, uni-directional carbon, 680mm wide, 8° backsweep, 31.8mm

PŘEDSTAVEC

Syntace F109, 6° rise, 31.8mm clamp

PŘEDSTAVEC

Syntace F109, 6° rise, 31.8mm clamp

GRIPY

GRIPY

Twist grip

ŘÍDÍTKA

S-Works XC Carbon flat bar, uni-directional carbon, 680mm wide, 8° backsweep, 31.8mm

ŘÍDÍTKA

S-Works XC Carbon flat bar, uni-directional carbon, 680mm wide, 8° backsweep, 31.8mm

Specialized Sip Grip, half-waffle aramid-infused, 15.5/17.5: Regular, Others: XL thickness

PŘEDNÍ BRZDA

Specialized Sip Grip, half-waffle aramid-infused, S/M: Regular, Others: XL thickness

GRIPY

Twist grip

Shimano XTR hydraulic disc, post mount, Ti/metal pad, Ice Tech, 160mm rotor

Magura MT8, hydralic disc, Hi Friction pad, alloy caliper, Storm SL rotor, 15.5/17.5: 160mm, 19/21:180mm rotor

GRIPY

ZADNÍ BRZDA

PŘEDNÍ BRZDA

ZADNÍ BRZDA

Shimano XTR hydraulic disc, post mount, Ti/metal pad, Ice Tech, 160mm rotor

Magura MT8, hydralic disc, Hi Friction pad, alloy caliper, Storm SL rotor, 160mm rotor

Shimano XTR hydraulic disc, post mount, Ti/metal pad, Ice Tech, 160mm rotor

Magura MT8, hydralic disc, Hi Friction pad, alloy caliper, Storm SL rotor, S/M: 160mm L/XL: 180mm rotor

BRZDOVÉ PÁKY

ZADNÍ BRZDA

BRZDOVÉ PÁKY

Shimano XTR 985 hydraulic, w/I-Spec clamps

Magura MT8, carbon master cyclinder/lever blade, hollow lever pivot, reach adj.

ZADNÍ BRZDA

Shimano XTR hydraulic disc, post mount, Ti/metal pad, Ice Tech, 160mm rotor

Magura MT8, hydralic disc, Hi Friction pad, alloy caliper, Storm SL rotor, 160mm rotor

PŘESMYKAČ

XTR, 34.9 clamp, down-swing, dual-pull

PŘEHAZOVAČKA

SRAM XX One, 11-speed

BRZDOVÉ PÁKY

BRZDOVÉ PÁKY

Shimano XTR 985 hydraulic, w/I-Spec clamps

Magura MT8, carbon master cyclinder/lever blade, hollow lever pivot, reach adj.

PŘEHAZOVAČKA

Shimano Shadow Plus XTR, 10-speed, GS mid-cage

ŘAZENÍ

SRAM XX One, 11-speed, twist

PŘESMYKAČ

Shimano XTR M985, E-type for DMD, top-swing, dual-pull

PŘEHAZOVAČKA

SRAM XX One, 11-speed

ŘAZENÍ

Shimano XTR, 10-speed, w/ I-Spec clamps

KAZETA

SRAM XX One, 11-speed, 10-42

PŘEHAZOVAČKA

Shimano Shadow Plus XTR, 10-speed, GS mid-cage

ŘAZENÍ

SRAM XX One, 11-speed, twist

KAZETA

Shimano XTR M980, 10-speed, 11-36

ŘETĚZ

SRAM XX One, 11-speed, hollow plates/pins, nickel finish

ŘAZENÍ

Shimano XTR, 10-speed, w/ I-Spec clamps

KAZETA

SRAM XX One, 11-speed, 10-42

ŘETĚZ

Shimano XTR 980

KLIKY

Shimano XTR M980, 10-speed, 11-36

ŘETĚZ

SRAM XX One, 11-speed, hollow plates/pins, nickel finish

KLIKY

S-Works OS carbon, 10-speed XC double, custom SRAM spider/rings 15.5": 170mm, Others: 175mm

S-Works OS carbon, custom spider for SRAM XX One, 10-speed XC single ring, 34T, 15.5": 170mm, Others: 175mm

KAZETA

PŘEVODNÍKY

34T installed, 32T in spair parts box

ŘETĚZ

Shimano XTR 980

KLIKY

KLIKY

S-Works OS carbon, 10-speed XC double, custom SRAM spider/rings S: 170mm, Others: 175mm

S-Works OS carbon, custom spider for SRAM XX One, 11-speed XC single ring, 34T, S: 170mm, Others: 175mm

PŘEVODNÍKY

34T, 32T ring included

PŘEDNÍ BRZDA

FACT 11m carbon front triangle, 29" geometry, FACT IS construction, gussetless TT (S/M), FACT carbon seatstays w/carbon non-drive DO and chainstays, tapered HT, carbon PF30 BB, 142mm dropouts, sealed cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 100mm

PŘEDNÍ BRZDA

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge

PEDÁLY

Resin Test Ride Pedals with toe clips, CEN std.

PEDÁLY

Resin Test Ride Pedals with toe clips, CEN std.

RÁFKY

Roval Control SL 29, carbon disc, 28mm wide, 32h

RÁFKY

Roval Control SL 29, carbon disc, 28mm wide, 32h

PŘEDNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, carbon/alloy, OS 28mm end caps, QR, 32h

PŘEDNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, carbon/alloy, OS 28mm end caps, QR, 32h

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge

PEDÁLY

Resin Test Ride Pedals with toe clips, CEN std.

PEDÁLY

Resin Test Ride Pedals with toe clips, CEN std.

RÁFKY

Roval Control SL 29, carbon disc, 28mm wide, 32h

RÁFKY

Roval Control SL 29, carbon disc, 28mm wide, 32h

ZADNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, DT Swiss Star Ratchet, QR, 32h

ZADNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, DT Swiss Star Ratchet, QR, 32h

PŘEDNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, carbon/alloy OS 28 end caps, QR, 32h

PŘEDNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, carbon/alloy, OS 28 end caps, QR 32h

VÝPLET

VÝPLET

ZADNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29 142+, DT Swiss Star Ratchet, 12mm thru-axle, 32h

ZADNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29 142+, DT Swiss Star Ratchet, 12mm thru-axle, 32h

DT Swiss Revolution 2.0/1.5/2.0mm stainless, DT Aerolite, bladed, painted

DT Swiss Revolution 2.0/1.5/2.0mm stainless, DT Aerolite, bladed, painted

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

DT Swiss Revolution 2.0/1.5/2.0mm stainless, DT Aerolite, bladed, painted

VÝPLET

DT Swiss Revolution 2.0/1.5/2.0mm stainless, DT Aerolite, bladed, painted

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

VÝPLET

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

ZADNÍ PLÁŠŤ

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

DUŠE

Ultralight presta

DUŠE

Ultralight presta

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

SEDLO

Body Geometry Phenom Expert, hollow TI rails, 143mm

SEDLO

Body Geometry Phenom Expert, hollow TI rails, 143mm

DUŠE

Ultralight presta

DUŠE

Ultralight presta

SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 27.2mm, 15.5/17.5": 350mm, Others: 400mm

SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 27.2mm, 15.5/17.5": 350mm, Others: 400mm

SEDLO

Body Geometry Phenom Expert, hollow TI rails, 143mm

SEDLO

Body Geometry Phenom Expert, hollow TI rails, 143mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 32.6mm, single bolt

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 32.6mm, single bolt

SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 30.9mm, 400mm height

SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 30.9mm, 400mm height

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 36.9mm, single bolt

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 36.9mm, single bolt

s-works epic carbon 29 frameset

s-works sJ ht carbon 29 frameset

s-works stumpjumper ht 29 frame

s-works sJ fsr carbon 29 frame

RÁM

RÁM

FACT 11m carbon, 29" geometry, tapered HT, carbon PF30 BB, hollow carbon dropouts, replaceable alloy derailleur hanger

RÁM

RÁM

VIDLICE

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, topmount Brain Fade and rebound adj., QR, 15.5:90mm, others: 90mm travel

M5 fully manipulated alloy, 29" geometry, tapered HT, PF30 BB, PM 140mm rear brake, 135mm dropouts, replaceable derailleur hanger

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

FACT 11m carbon front triangle, 29" geometry, FACT IS construction, full FACT rear triangle, tapered HT, carbon PF30 BB, ISCG ’05, Internal Command Post routing, 142mm dropouts, sealed cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 130mm travel

SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 27.2mm, 15.5/17.5": 350mm, Others: 400mm

TLUMIČ

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 31.8mm, single bolt

FOX/Specialized remote Brain with AUTOSAG, Kashima coating, inertia valve w/Trail Tune, BrainFade adjust, 194x48mm

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1.5" lower, cartridge bearings

SEDLOVKA

Specialized Command Post BlackLite, 3 position, adjustable height w/air spring, remote operated, single bolt head 30.9mm, S:100mm travel, Others: 125mm travel

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Command Post 34.9mm clamp, 7050 hard anodized alloy collar, single bolt

FACT 11m carbon front triangle, 29" geometry, FACT IS construction, gussetless TT (S/M), FACT carbon seatstays w/carbon non-drive DO and chainstays, tapered HT, carbon PF30 BB, 142mm dropouts, sealed cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 100mm

TLUMIČ

FOX/Specialized remote Mini-Brain w/ AUTOSAG, Kashima coating, inertia valve, Brain Fade adjust, 187x47mm

VIDLICE

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, topmount Brain Fade and rebound adj., QR, 100mm travel

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ S-Works OS, integrated for PF30 SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 30.9mm, 400mm height

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 36.9mm, single bolt

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ S-Works OS, integrated for PF30 SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 27.2mm, 15.5/17.5": 350mm, Others: 400mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 32.6mm, single bolt


s-works fate carbon 29

s-works stumpjumper fsr carbon 29

s-works demo 8 carbon

RÁM

Specialized Fate FACT 11m carbon w/ 1K finish, Women's Performance XC 29er geometry and carbon layup, tapered HT, carbon PF30 BB, replaceable alloy derailleur hanger, carbon dropouts

RÁM

RÁM

FACT 11m front triangle, bonded alloy-insert BB and HT, 135mm spacing M5 rear triangle, magnesium link, compact race design, ISCG 05 mount, cartridge bearing rear shock mount, derailleur protector, 200mm travel

VIDLICE

Custom RockShox SID World Cup 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, tapered carbon crown/steerer, topmount Brain Fade and rebound adj., QR, 80mm travel

FACT 11m carbon front triangle, 29" geometry, FACT IS construction, full FACT rear triangle, tapered HT, carbon PF30 BB, ISCG ’05, Internal Command Post routing, 142mm dropouts, sealed cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 130mm travel

TLUMIČ

TLUMIČ

FOX/Specialized remote Brain with AUTOSAG, Kashima coating, inertia valve w/Trail Tune, BrainFade adjust, 194x48mm

Custom RockShox Vivid, comp and high/low speed reb adj., 9.5x3", S:350, M:400, L:450

VIDLICE

VIDLICE

FOX TALAS CTD Factory 29, Kashima coating, air spring, tapered alloy steerer, Climb, Trail, Descend settings w/Trail and reb adj., 15mm thru-axle, 130/105mm travel

Custom RockShox Boxxer World Cup, Black Gold stanchions, Solo Air spring, alloy steerer, high and low speed comp and reb adj. w/ bottom out control, short crown, 20mm Maxle DH thru-axle, 200mm travel

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/2" integrated for 1-1/8" steerer, cartridge bearings

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1.5" lower, cartridge bearings

PŘEDSTAVEC

Renthal Integra, direct mount, 45mm, integrated 6-bolt

ŘÍDÍTKA

Renthal Fat Bar, 780mm wide, 7° backsweep, 31.8mm

GRIPY

Specialized Sip Grip, half-waffle aramid-infused, XS/S: Regular, Others: XL thickness

PŘEDNÍ BRZDA

Custom Avid Code X0 World Cup, hydraulic disc, Code caliper, organic pad, stainless hardware, 200mm rotor

ZADNÍ BRZDA

Custom Avid Code X0 World Cup, hydraulic disc, Code caliper, organic pad, stainless hardware, 180mm rotor

BRZDOVÉ PÁKY

Custom Avid X0 World Cup, tool-less reach, X0 lever, stainless hardware

PŘEHAZOVAČKA

SRAM X0, 9-speed, short cage

ŘAZENÍ

SRAM X0, 9-speed, carbon/aluminum trigger, MatchMaker clamp

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2" threadless, Campy style upper with 1-1/2" lower, cartridge bearings

PŘEDSTAVEC

Syntace F109, 6° rise, 31.8mm clamp

ŘÍDÍTKA

S-Works XC Carbon flat bar, uni-directional carbon, 660mm wide, 8° backsweep, 31.8mm

GRIPY

Specialized XC lock-on

PŘEDNÍ BRZDA

Shimano XTR hydraulic disc, post mount, Ti/metal pad, Ice Tech, 160mm rotor

ZADNÍ BRZDA

Shimano XTR hydraulic disc, post mount, Ti/metal pad, Ice Tech, 160mm rotor

BRZDOVÉ PÁKY

Shimano XTR 985 hydraulic, w/I-Spec clamps

PŘESMYKAČ

Shimano XTR, 34.9 clamp, down-swing, dual-pull

PŘEHAZOVAČKA

Shimano Shadow Plus XTR, 10-speed, GS mid-cage

ŘAZENÍ

Shimano XTR, 10-speed, w/ I-Spec clamps

KAZETA ŘETĚZ

PŘEDSTAVEC

Syntace F109, 6° rise, 31.8mm clamp

ŘÍDÍTKA

Specialized XC Mini-Riser, uni-directional carbon, 720mm wide, 10mm rise, 10-backsweep, 6-upsweep, 31.8mm

GRIPY

Specialized Sip Grip, half-waffle aramid-infused, S/M: Regular, Others: XL thickness

PŘEDNÍ BRZDA

Shimano XTR hydraulic disc, post mount direct, 6-bolt, resin pad, Ice Tech, S/M:180mm rotor, Others: 203mm rotor

ZADNÍ BRZDA

Shimano XTR hydraulic disc, post mount direct, 6-bolt, resin pad, Ice Tech, S/M:160mm rotor, Others: 180mm rotor

Shimano XTR M980, 10-speed, 11-36

BRZDOVÉ PÁKY

Shimano XTR Trail Servo Wave

RockShox Reba RL 29 Brain, inertia valve damper, Solo air spring, alloy tapered crown/steerer, Brain Fade and rebound adj., QR, 100mm travel

PŘESMYKAČ

Shimano XTR M985, E-type for DMD, top-swing, dual-pull

PŘEHAZOVAČKA

Shimano Shadow Plus XTR, 10-speed, GS mid-cage

KAZETA

Shimano HG-70 Capreo, 7-speed, Micro 9-20

ŘAZENÍ

Shimano XTR, 10-speed, w/ I-Spec clamps

ŘETĚZ

KMC X9 SL, nickel plate, reusable Missing Link

KAZETA

Shimano XTR M980, 10-speed, 11-36

KLIKY

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge

ŘETĚZ

Shimano XTR 980

SRAM X0 DH, carbon arms, micro-single 32T ring, PF30 spindle, 165mm, E.13 SRS+32T chainguide

PEDÁLY

Resin Test Ride Pedals with toe clips, CEN std.

KLIKY

RÁFKY

Roval Control SL 29, carbon disc, 28mm, 32h

Specialized OS carbon, 10-speed, XC Trail double w/ carbon guard, S: 170mm, Others: 175mm

PŘEDNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, carbon/alloy, OS 28mm end caps, QR, 32h

PŘEVODNÍKY

36/22, w/ carbon guard

ZADNÍ NÁBOJ

Roval Control SL 29, DT Star Ratchet, QR, 32h

VÝPLET

DT Swiss Revolution 2.0/1.5/2.0mm stainless, DT Aerolite, bladed, painted

KLIKY

PŘEDNÍ PLÁŠŤ ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works OS carbon, 10-speed XC double, custom SRAM spider/rings 15/17": 170mm, 19": 175mm

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30 DH, 83mm shell PEDÁLY

Specialized Bennies, 6061 alloy body, sealed cartridge, 4.5mm removable pins

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30, OS press-in bearing, sealed cartridge

RÁFKY

Custom DT Swiss FR 600, 32h

PEDÁLY

Resin Test Ride Pedals with toe clips, CEN std.

PŘEDNÍ NÁBOJ

DT Swiss 240S, 20mm thru-axle, 32h

RÁFKY

Roval Control Trail SL 29, carbon disc, 28mm, 32h

ZADNÍ NÁBOJ

PŘEDNÍ NÁBOJ

Roval Control Trail SL 29 disc, 15mm thru-axle end caps, 32h

Custom DT Swiss, Capero compatible, Star Ratchet, 135mm, 32h

VÝPLET

DT Swiss Competition, stainless, 2.0/1.8/2.0mm front, 2.0 rear

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

Specialized Butcher DH, 60 TPI, wire bead, soft dualcompound, 26x2.3" Specialized Butcher DH, 60 TPI, wire bead, soft dualcompound, 26x2.3"

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

ZADNÍ NÁBOJ

S-Works Fast Trak, 2Bliss Ready, 120 TPI, aramid bead, 29x2.0"

VÝPLET

Roval Control SL 29 142+, DT Swiss Star Ratchet, 12mm thru-axle, 32h DT Swiss Super Comp, 2.0/1.65/1.8 stainless

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

Specialized Purgatory Control, 2Bliss Ready, 60TPI, aramid bead, dual-compound, 29x2.3"

ZADNÍ PLÁŠŤ

Specialized Women's Body Geometry Jett Expert Gel, hollow Ti rails, 143mm

ZADNÍ PLÁŠŤ

Specialized Ground Control, 2Bliss Ready, 60TPI, aramid bead, 29x2.3"

DUŠE

Standard presta

SEDLO

Custom SDG I-Fly, World Champion stripes

SEDLOVKA

Specialized carbon, one bolt, 27.2mm, 15/17": 350mm, 19": 400mm

DUŠE

Ultralight presta

SEDLOVKA

SDG Storm I-Fly, 300mm

SEDLO

Body Geometry Henge Expert, Ti rails, 143mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 36.9mm, single bolt

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 32.6mm, single bolt

SEDLOVKA

Specialized Command Post BlackLite, 3 position, adjustable height w/air spring, remote operated, single bolt head 30.9mm, S:100mm travel, Others: 125mm travel

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Command Post 34.9mm clamp, 7050 hard anodized alloy collar, single bolt w/cable guide

DUŠE

Ultralight presta

SEDLO

s-works enduro carbon frame

s-works demo 8 carbon frame

RÁM

FACT IS-X 11m carbon front triangle, M5 rear triangle, tapered HT, PF30 BB, ISCG 05 mounts, 142+ dropouts, full cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 165mm travel

RÁM

TLUMIČ

Custom Cane Creek Double Barrel Air, high/low speed, comp and reb adj., 216x64mm

FACT 11m front triangle, bonded alloy-insert BB and HT, 150mm spacing M5 rear triangle, magnesium link, compact race design, ISCG 05 mount, cartridge bearing rear shock mount, derailleur protector, 200mm travel

TLUMIČ

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8 and 1-1/2” threadless, Campy style upper with 1.5” lower, cartridge bearings

Cane Creek Double Barrel, coil over w/piggy back, high/low speed compression and high/low speed rebound adj., 9.5x3", S:350, M:400, L:450

SEDLOVKA

Specialized Command Post BlackLite, 3 position, adjustable height w/air spring, remote operated, single bolt head 30.9mm, S:100mm travel, Others: 125mm travel

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/2" integrated for 1-1/8" steerer, cartridge bearings

SEDLOVKA

Thomson alloy straight w/ 12° clamp, 367mm

Command Post 34.9mm clamp, 7050 hard anodized alloy collar, single bolt

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Specialized 7050 hard anodized alloy, 36.9mm, single bolt

SEDLOVÁ OBJÍMKA

specifikace horská kola

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ SRAM PF30 to BSA 83mm adapter

změna specifikací vyhrazena podrobnější informace na specialized.com


specifikace silniční

60

s-works venge di2

s-works venge sram red

s-works tarmac sl4 di2

s-works tarmac sl4 sram red

RÁM

S-Works FACT 11r carbon, FACT IS construction, aero tube shape, compact race design, tapered 1-1/8" to 1-3/8" head tube, internal cable routing, carbon OSBB

RÁM

S-Works FACT 11r carbon, FACT IS construction, aero tube shape, compact race design, tapered 1-1/8" to 1-3/8" head tube, internal cable routing, carbon OSBB

RÁM

S-Works SL4 FACT 11r, FACT IS construction, tapered/ shaped HT, compact race design, 1-1/2" lower HS bearing, carbon OSBB

RÁM

S-Works SL4 FACT 11r, FACT IS construction, tapered/ shaped HT, compact race design, 1-3/8" lower HS bearing, carbon OSBB

VIDLICE

S-Works FACT carbon, full monocoque, OS race for 1-3/8" bearing

VIDLICE

S-Works FACT carbon, full monocoque, OS race for 1-3/8" bearing

VIDLICE

S-Works Tarmac, FACT carbon, full monocoque, OS race for 1-3/8" bearing

VIDLICE

S-Works Tarmac, FACT carbon, full monocoque, OS race for 1-3/8" bearing

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-3/8" lower Cr-Mo cartridge bearings, w/ custom Venge top cap

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, w/ custom Venge top cap

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-3/8" lower Cr-Mo cartridge bearings, w/ 8mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

PŘEDSTAVEC

New S-Works ProSet stem, 7050 3D-forged with carbon-clip front cap/cone, 4° shim, CNC head bolts

PŘEDSTAVEC

New S-Works SL stem, 7050 3D-forged, CNC head bolts

PŘEDSTAVEC

ŘÍDÍTKA

S-Works Tarmac carbon, short drop

New S-Works ProSet stem, 7050 3D-forged with carbon-clip front cap/cone, 4° shim, CNC head bolts

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, w/ 8mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

PŘEDSTAVEC

New S-Works SL stem, 7050 3D-forged, CNC head bolts

ŘÍDÍTKA

S-Works Tarmac carbon, short drop

OMOTÁVKY

Specialized S-Works wrap

ŘÍDÍTKA

S-Works Tarmac carbon, short drop

ŘÍDÍTKA

S-Works Tarmac carbon, short drop

OMOTÁVKY

Specialized S-Works wrap

PŘEDNÍ BRZDA

New SRAM RED

OMOTÁVKY

Specialized S-Works wrap

OMOTÁVKY

Specialized S-Works wrap

PŘEDNÍ BRZDA

New Shimano Dura-Ace

ZADNÍ BRZDA

New SRAM RED

PŘEDNÍ BRZDA

New Shimano Dura-Ace

PŘEDNÍ BRZDA

New SRAM RED

ZADNÍ BRZDA

New Shimano Dura-Ace

BRZDOVÉ PÁKY

New SRAM RED

ZADNÍ BRZDA

New Shimano Dura-Ace

ZADNÍ BRZDA

New SRAM RED

BRZDOVÉ PÁKY

Shimano Dura-Ace Di2, Flight Deck compatible

PŘESMYKAČ

New SRAM RED

BRZDOVÉ PÁKY

SRAM Red

BRZDOVÉ PÁKY

New SRAM RED

PŘESMYKAČ

New Shimano Dura-Ace Di2 11-speed

PŘEHAZOVAČKA

New SRAM RED

PŘESMYKAČ

New Shimano Dura-Ace Di2 11-speed

PŘESMYKAČ

New SRAM RED

PŘEHAZOVAČKA

New Shimano Dura-Ace Di2 11-speed

ŘAZENÍ

New SRAM RED

PŘEHAZOVAČKA

New Shimano Dura-Ace Di2 11-speed

PŘEHAZOVAČKA

New SRAM RED

ŘAZENÍ

New Shimano Dura-Ace Di2

KAZETA

New SRAM RED, 10-speed, 11-25

ŘAZENÍ

New Shimano Dura-Ace Di2

ŘAZENÍ

New SRAM RED

KAZETA

Shimano Dura Ace, 11-speed, 11-25

ŘETĚZ

KMC X10 DLC Superlight

KAZETA

Shimano Dura Ace, 11-speed, 11-26

KAZETA

New SRAM RED, 10-speed, 11-26

ŘETĚZ

New Shimano Dura-Ace 11-speed

KLIKY

S-Works FACT carbon

ŘETĚZ

New Shimano Dura-Ace 11-speed

ŘETĚZ

KMC X10 DLC Superlight

KLIKY

S-Works FACT carbon

PŘEVODNÍKY

53/39

KLIKY

S-Works FACT carbon

KLIKY

S-Works FACT carbon

PŘEVODNÍKY

53/39

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

PŘEVODNÍKY

53/39

PŘEVODNÍKY

53/39

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

PEDÁLY

Nylon flat test ride, loose ball, w/ reflectors

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

PEDÁLY

Nylon flat test ride, loose ball, w/ reflectors

PŘEDNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 60

PEDÁLY

Nylon flat test ride, loose ball, w/ reflectors

PEDÁLY

Nylon flat test ride, loose ball, w/ reflectors

PŘEDNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 60

ZADNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 60

PŘEDNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

PŘEDNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

ZADNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 60

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

ZADNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

ZADNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

DUŠE

Super Light Turbo, 60mm presta valve

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

ZADNÍ PLÁŠŤ

S-Works Turbo, BlackBelt, 220TPI, aramid bead, 700x23c

DUŠE

Super Light Turbo, 60mm presta valve

SEDLO

Body Geometry Romin Pro, hollow Ti rails, 143mm

DUŠE

Turbo Ultralight, 60mm, presta

DUŠE

Turbo Ultralight, 60mm, presta

SEDLO

Body Geometry Romin Pro, hollow Ti rails, 143mm

SEDLOVKA

S-Works Venge FACT carbon, flippable 20/0mm offset

SEDLO

Body Geometry Toupé Pro, carbon rails, 143mm

SEDLO

Body Geometry Toupé Pro, carbon rails, 143mm

SEDLOVKA

S-Works Venge FACT carbon, flippable 20/0mm offset

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Venge integrated seat clamp assembly

SEDLOVKA

S-Works SL, FACT carbon, 27.2mm

SEDLOVKA

S-Works SL, FACT carbon, 27.2mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Venge integrated seat clamp assembly

POZNÁMKY

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

POZNÁMKY

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

POZNÁMKY

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

POZNÁMKY

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

s-works venge osbb frameset

s-works tarmac sl4 osbb frameset

s-works amira sl4 osbb frameset

s-works roubaix sl4 osbb frameset

RÁM

S-Works FACT 11r carbon, FACT IS construction, aero tube shape, compact race design, tapered 1-1/8" to 1-3/8" head tube, internal cable routing, carbon OSBB

RÁM

RÁM

S-Works SL4 FACT 11r, FACT IS Construction, women's tubeset, tapered 1-1/8 to 1-3/8 HT, carbon OSBB

RÁM

VIDLICE

S-Works Roubaix FACT 11r carbon, FACT IS construction, tapered/shaped 1-1/8" to size specific lower HT, compact race design, Zertz, internal cable routing, carbon OSBB

S-Works FACT carbon, full monocoque, OS race for 1-3/8" bearing

VIDLICE

S-Works Tarmac, FACT carbon, full monocoque, OS race for 1-3/8" bearing

S-Works Amira, FACT carbon, full monocoque, 1-1/8" to 1-3/8" tapered steerer

VIDLICE

S-Works Roubaix, FACT carbon full monocoque, Zertz

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, w/ custom Venge top cap

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, 20mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ

OS integrated, ceramic bearings

PŘEVODNÍKY

53/39

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, w/ 8mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, w/ 20mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

SEDLOVKA

New COBL GOBL-R, FACT carbon w/ Zertz, 27.2mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

POZNÁMKY

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

VIDLICE

S-Works SL4 FACT 11r, FACT IS construction, tapered/ shaped HT, compact race design, 1-3/8" lower HS bearing, carbon OSBB

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ

OS integrated, ceramic bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

SEDLOVKA

S-Works SL FACT carbon, 27.2mm

SEDLOVKA

SW Venge FACT carbon, flippable 20/0mm offset

SEDLOVKA

S-Works SL, FACT carbon, 27.2mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Venge integrated seat clamp assembly

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

POZNÁMKY

POZNÁMKY

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

Chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

POZNÁMKY


s-works roubaix sl4 di2

s-works roubaix sl4 red

RÁM

S-Works Roubaix FACT 11r carbon, FACT IS construction, tapered/shaped 1-1/8" to size specific lower head tube, compact race design, Zertz, internal cable routing, carbon OSBB

RÁM

S-Works Roubaix FACT 11r carbon, FACT IS construction, tapered/shaped 1-1/8" to size specific lower HT, compact race design, Zertz, internal cable routing, carbon OSBB

VIDLICE

S-Works Roubaix, FACT carbon full monocoque, Zertz

VIDLICE

S-Works Roubaix, FACT carbon full monocoque, Zertz

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-3/8" lower Cr-Mo cartridge bearings, 20mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

1-1/8" upper and 1-3/8" lower stainless steel cartridge bearings, 20mm carbon cone spacer and 20mm of carbon spacers

PŘEDSTAVEC

PŘEDSTAVEC

S-Works Pro-Set, 7050 3D-forged, carbon-clip front cap/cone, 4-degree shim, CNC head bolts

S-Works Pro-Set, 7050 3D-forged, carbon-clip front cap/cone, 4° shim, CNC head bolts

ŘÍDÍTKA

S-Works SL carbon, shallow drop

ŘÍDÍTKA

S-Works SL Carbon, shallow drop

OMOTÁVKY

Specialized Roubaix Tape w/ S gel

OMOTÁVKY

Specialized Roubaix Tape w/ S gel

PŘEDNÍ BRZDA

New SRAM RED

PŘEDNÍ BRZDA

New Shimano Dura-Ace

ZADNÍ BRZDA

New SRAM RED

ZADNÍ BRZDA

New Shimano Dura-Ace

PŘESMYKAČ

New SRAM RED

PŘESMYKAČ

New Shimano Dura-Ace Di2 11-speed

PŘEHAZOVAČKA

New SRAM RED

PŘEHAZOVAČKA

New Shimano Dura-Ace Di2 11-speed

ŘAZENÍ

New SRAM RED

ŘAZENÍ

New Shimano Dura-Ace Di2

KAZETA

New SRAM RED, 10-speed, 11-28

KAZETA

Shimano Dura Ace, 11-speed, 11-28

ŘETĚZ

KMC X10 DLC Superlight

ŘETĚZ

New Shimano Dura-Ace 11-speed

KLIKY

S-Works OSBB FACT carbon

KLIKY

S-Works FACT carbon

PŘEVODNÍKY

50/34

PŘEVODNÍKY

50/34

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

PEDÁLY

Nylon flat test ride, loose ball, w/ reflectors

PEDÁLY

Nylon flat test ride, loose ball, w/ reflectors

PŘEDNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

PŘEDNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

ZADNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

ZADNÍ KOLO

Roval Rapide CLX 40

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

PŘEDNÍ PLÁŠŤ

Specialized Turbo Pro, BlackBelt, 127TPI, aramid bead, 700x25c

Specialized Turbo Pro, BlackBelt, 127TPI, aramid bead, 700x25c

ZADNÍ PLÁŠŤ

Specialized Turbo Pro, BlackBelt, 127TPI, aramid bead, 700x25c

ZADNÍ PLÁŠŤ

Specialized Turbo Pro, BlackBelt, 127TPI, aramid bead, 700x25c

DUŠE

Turbo Ultralight, 60mm, presta

DUŠE

Turbo Ultralight, 60mm, presta

SEDLO

Body Geometry Toupé RBX Pro, carbon rails, 143mm

SEDLO

Body Geometry Toupé RBX Pro, carbon rails, 143mm

SEDLOVKA

New COBL GOBL-R, FACT carbon w/ Zertz, 27.2mm

SEDLOVKA

New COBL GOBL-R, FACT carbon w/ Zertz, 27.2mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Forged bolt and nut, 32.6mm

POZNÁMKY

POZNÁMKY

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

Carbon chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

změna specifikací vyhrazena podrobnější informace na specialized.com

specifikace silniční kola

s-works shiv module

s-works shiv tt module

s-works crux carbon osbb frameset

RÁM

S-Works Shiv FACT IS 11r carbon, FACT IS construction, crosswind-optimized airfoils, 1-1/8" lower bearing, OSBB, Control Tower Fit System, Fuelselage Integrated Hydration System

RÁM

Specialized FACT 11r carbon, UCI-legal aero tube shapes, FACT IS construction, OSBB

RÁM

SW CruX FACT 11r carbon canti, FACT IS construction, 1-3/8" lower bearing, OSBB

VIDLICE

S-Works FACT carbon, full-monocoque, UCI-legal

VIDLICE

Specialized FACT Aero carbon monocoque fork, carbon steerer and crown for 1-1/8" bearing

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1" upper and 1-1/8" lower Stainless Steel cartridge bearings

Specialized FACT Canti carbon monocoque fork, carbon steerer and crown for 1-3/8" lower bearing

VIDLICE

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and 1-1/2" lower, stainless cartridge bearings integrated w/ headset, 8mm cone spacer, w/ 20mm of spacers

PŘEDSTAVEC

S-Works Shiv TT Aero S-Works Shiv TT carbon Aerobar

HLAVOVÉ SLOŽENÍ

1-1/8" upper and lower, stainless steel cartridge bearings

ŘÍDÍTKA

PŘEDSTAVEC

S-Works Shiv aero stem

PŘEDNÍ BRZDA

3 Aero Integrated

ŘÍDÍTKA

Shiv Carbon aero base bar

ZADNÍ BRZDA

Aero integrated

PŘEDNÍ BRZDA

Specialized integrated Aero

BRZDOVÉ PÁKY

Tektro Shiv brake levers, alloy w/ adjuster

ZADNÍ BRZDA

Specialized integrated Aero

KLIKY

S-Works FACT carbon with TT rings

KLIKY

S-Works FACT carbon, w/ TT chainrings

PŘEVODNÍKY

53/39 TT

PŘEVODNÍKY

53/39 TT chainrings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated, ceramic bearings

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated

SEDLOVKA

Shiv Aero, FACT carbon, 400mm

SEDLOVKA

Shiv Aero FACT carbon, 12.5mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Integrated w/ frame

SEDLOVÁ OBJÍMKA

Shiv Seat Clamp

POZNÁMKY

POZNÁMKY

Chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owner's manual

Chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owners manual

STŘEDOVÉ SLOŽENÍ OS integrated , sealed bearings SEDLOVKA

S-Works FACT carbon, 2-bolt , 27.2mm

SEDLOVÁ OBJÍMKA

S-Works w/ brake stop, 32.6mm

POZNÁMKY

Chainstay protector, derailleur hanger, clear coat, owner's manual


s-works epic

epic, stumpjumper fsr, enduro, demo

velikost

1 10 25

8

M

L

XL

velikost

Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

394

424

463

520

Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

1 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

554

589

615

641

1 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

567

596

622

648

Délka horní rámové trubky, skut. (mm)

527

559

584

607

Délka horní rámové trubky, skut. (mm)

576

603

632

660

2 Délka zadní stavby (mm)

448

448

448

448

Sklon středové osy (mm)

34

34

34

34

3 Výška středové osy (mm)

331

331

331

331

2 Délka zadní stavby (mm)

450

450

450

450

0m m

8 Výška hlavové trubky (mm)

5

4

S

M

L

XL

396

430

468

523

90

110

120

140

3 Výška středové osy (mm)

338

338

338

338

5 Úhel hlavové trubky (°)

70,5

70,5

70,5

70,5

8 Výška hlavové trubky (mm)

90

100

125

145

4 Úhel sedlové trubky, skut. (°)

69,5

69,5

70

70

5 Úhel hlavové trubky (°)

69

69

69

69

74

74

74

74

4 Úhel sedlové trubky, skut. (°)

69

69,4

69,8

70,3

6 Rozvor (mm)

1075

1109

1136

1163

Úhel sedlové trubky, efekt. (°)

74,5

74,5

74,5

74,5

9 Stack (mm)

586

605

614

633

6 Rozvor (mm)

1117

1147

1175

1203

10 Reach (mm)

386

415

438

458

9 Stack (mm)

605

614

638

656

7 Výška v rozkroku (mm)

755

766

775

790

10 Reach (mm)

399

427

445

466

Šířka řídítek (mm)

680

680

680

680

7 Výška v rozkroku (mm)

750

741

750

764

Délka představce (mm)

75

90

105

105

Šířka řídítek (mm)

720

720

720

720

Úhel sedlové trubky, efekt. (°)

9

s-works stumpjumper fsr carbon 29 S

Délka klik (mm)

170

175

175

175

Délka představce (mm)

60

75

90

90

Délka sedlovky (mm)

400

400

400

400

Délka klik (mm)

170

175

175

175

Celková výška (mm)

917

936

945

964

Délka sedlovky (mm)

380

425

425

425

S

M

L

S

M

L

Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

396

430

468

Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

394

419

458

1 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

558

588

617

1 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

560

580

597

Délka horní rámové trubky, skut. (mm)

516

546

573

Délka horní rámové trubky, skut. (mm)

523

532

545

2 Délka zadní stavby (mm)

419

419

419

2 Délka zadní stavby (mm)

3 Výška středové osy (mm)

351

351

351

3 Výška středové osy, min/max (mm)

2 7

3

s-works enduro carbon

s-works demo 8 carbon

6

velikost

8 Výška hlavové trubky (mm)

stumpjumper ht, fate

10

8

5

4

3

7 6

120

130

8 Výška hlavové trubky (mm)

112

112

112

66,5

66,5

5 Úhel hlavové trubky (°)

64

64

64

4 Úhel sedlové trubky, skut. (°)

69,5

69,6

69,7

4 Úhel sedlové trubky, skut. (°)

61

61

61

75

76

77

Úhel sedlové trubky, efekt. (°)

76

76

76

6 Rozvor (mm)

1121

1153

1183

6 Rozvor (mm)

1171

1191

1208

9 Stack (mm)

567

577

585

9 Stack (mm)

593

593

593

10 Reach (mm)

404

431

457

10 Reach (mm)

410

430

447

7 Výška v rozkroku (mm)

757

760

769

7 Výška v rozkroku (mm)

715

717

721

Šířka řídítek (mm)

720

720

720

Šířka řídítek (mm)

750

750

750

Délka představce (mm)

60

60

75

Délka představce (mm)

45

45

45

Délka klik (mm)

170

175

175

Délka klik (mm)

165

165

165

Délka sedlovky (mm)

380

425

425

Délka sedlovky (mm)

300

300

300

Celková výška (mm)

918

928

936

Celková výška (mm)

931

931

931

s-works stumpjumper ht 29

fate 29

velikost

15.5

17.5

19

21

15.5

17.5

19

21

15

17

19

Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

394

445

483

533

394

445

483

533

386

431,8

482,6

1 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

570

592

615

640

570

590

615

640

340

398

433

Délka horní rámové trubky, skut. (mm)

558

570

590

614

538

556

578

604

548

565

585

63,5

63,5

63,5

63,5

64,5

64,5

64,5

2 Délka zadní stavby (mm)

435

435

435

435

435

435

435

435

436

436

436

3 Výška středové osy (mm)

304

304

304

304

304

304

304

304

304

304

304 100

8 Výška hlavové trubky (mm)

90

100

115

130

90

100

115

130

90

90

5 Úhel hlavové trubky (°)

71,5

71,5

71,5

71,5

71,5

71,5

71,5

71,5

70,5

71

71

4 Úhel sedlové trubky, skut. (°)

73,5

73,5

73,5

73,5

71

71

71

71

74,5

73,5

73,5

73,5

73,5

73,5

73,5

6 Rozvor (mm)

1049

1072

1106

1132

1051

1070

1096

1121

1049

1060

1072

9 Stack (mm)

594

612

627

641

596

616

630

644

592

605

615

10 Reach (mm)

394

410,5

430

450

393

408

428

449

394

410

433

Úhel sedlové trubky, efekt. (°)

změna specifikací vyhrazena podrobnější informace na specialized.com

421 338/353

110

Sklon středové osy (mm) 2

421 338/353

66,5

s-works stumpjumper ht carbon 29

9

421 338/353

5 Úhel hlavové trubky (°)

Úhel sedlové trubky, efekt. (°) 1

velikost

7 Výška v rozkroku (mm)

760

810

830

870

758

796

826

860

715

745

765

Šířka řídítek (mm)

680

680

680

680

720

720

720

720

660

660

660

Délka představce (mm)

75

90

105

105

60

60

70

90

60

75

90

Délka klik (mm)

170

175

175

175

170

175

175

175

165

170

175

Délka sedlovky (mm)

350

350

400

400

350

400

400

400

350

350

400


63

geometrie s-works venge

s-works tarmac sl4

velikost

49

52

54

56

58

61

49

52

54

56

58

61

1 Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

467

487

507

527

547

577

460

490

510

530

550

580

2 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

518

537

548

565

582

600

518

537

548

565

582

600

3 Sklon středové osy (mm)

71,5

71,5

69

69

67,5

67,5

71,5

71,5

69

69

67,5

67,5

4 Délka zadní stavby (mm)

405

405

405

405

407

410

405

405

405

405

407

410 72,5

5 Úhel sedlové trubky (°)

75,5

74

73,5

73,25

73

72,5

75,5

74

73,5

73,25

73

6 Úhel hlavové trubky (°)

72,25

73

73

73,5

73,5

74

72,25

73

73

73,5

73,5

74

7 Sklon vidlice (mm)

45

45

45

43

43

43

45

45

45

43

43

43

8 Trail (mm)

62

57

57

56

56

53

62

57

57

56

56

53

9 Vzdálenost střed/předek (mm)

576

576

583

590

605

612

576

576

583

591

605

612

10 Rozvor (mm)

970

970

978

986

1003

1013

970

970

978

986

1003

1013

11 Výška v rozkroku (mm)

741

766

789

809

834

860

730

755

777

800

828

857

12 Výška hlavové trubky (mm)

100

120

140

160

190

210

100

120

145

170

205

230

Šířka řídítek (mm)

40

42

42

42

44

44

400

420

420

420

440

440

Délka představce (mm)

75

90

100

100

110

110

75

90

100

100

110

110

Délka klik (mm)

170

170

172,5

172,5

175

175

170

170

172,5

172,5

175

175

Délka sedlovky (mm)

300

300

300

350

350

350

300

350

350

350

350

350

13 Reach (mm)

385

385

386

395

401

407

14 Stack (mm)

506

528

544

566

593

614

venge, tarmac, roubaix, amira, crux

2 14

12

13

11

1

5

s-works roubaix sl4

s-works amira 49

52

54

56

58

61

44

48

51

54

56

46

49

52

54

56

58

61

1 Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

455

475

495

515

540

565

390

420

460

490

510

470

490

510

530

550

570

600

2 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

518

537

548

565

582

600

498

506

518

537

548

501

513

537

549

560

570

587

3 Sklon středové osy (mm)

73

73

71,5

71,5

70

70

73

73

73

73

71,5

71

71

71

69

69

67

67

4 Délka zadní stavby (mm)

412

412

415

415

418

420

405

405

405

405

408

425

425

425

425

425

425

425

5 Úhel sedlové trubky (°)

75,5

74

73,5

73,25

73

72,5

76

75,75

75,5

74

73,5

75,5

75,5

74

73,5

73,25

73

72,5

6 Úhel hlavové trubky (°)

72

72

72

72,5

72,5

73

70,5

71,25

72

72

72

69,5

70,5

71,5

71,5

72

72,5

73

7 Sklon vidlice (mm)

49

49

49

49

49

49

51

51

49

49

49

51

51

51

49

49

49

49

8 Trail (mm)

59

59

59

56

56

53

66

62

59

59

59

75

69

62

64

61

58

55

9 Vzdálenost střed/předek (mm)

582

589

596

606

621

628

576

580

582

588

596

593

593

595

601

606

609

615

10 Rozvor (mm)

983

990

1000

1011

1029

1039

970

974

976

982

993

1008

1007

1009

1016

1022

1025

1031

11 Výška v rozkroku (mm)

730

756

776

798

829

851

692

718

735

758

777

725

754

773

790

807

825

849

12 Výška hlavové trubky (mm)

125

145

165

190

225

245

105

115

125

145

165

100

115

125

140

155

170

190

Šířka řídítek (mm)

40

42

42

42

44

44

40

40

42

42

42

44

44

Délka představce (mm)

75

90

100

100

110

110

75

75

90

100

100

110

110

170

170

170

172,5

172,5

175

175

300

300

300

350

350

350

350

398

366

369

375

378

384

387

392

643

522

541

554

567

563

597

618

170

170

172,5

172,5

175

175

Délka sedlovky (mm)

300

300

350

350

350

350

13 Reach (mm)

378

379

380

387

392

14 Stack (mm)

528

547

564

590

622

300

s-works shiv

300

300

300

350

3 4

9

8 10

shiv, shiv tt

s-works shiv TT

3

16

velikost

XS

S

M

1 Reach (mm)

365

385

405

2 Stack (mm)

495

515

540

3 Délka představce, horiz. (mm)

90

90

90

4 Délka sedlové trubky, střed/vrch (mm)

505

525

5 Délka horní rámové trubky, horiz. (mm)

481

504

6 Sklon středové osy (mm)

72

72

7 Délka zadní stavby (mm)

395

395

L

7

s-works crux

velikost

Délka klik (mm)

6

XL

XS

S

M

L

XL

425

445

375

390

405

420

440

565

590

481

495

495

495

495

90

90

75

75

75

75

75

551

577

603

504

565

563

561

560

530

557

582

512

527

536

542

555

72

72

72

72

72

72

72

72

395

395

395

390

390

390

390

390 76,25

8 Úhel sedlové trubky (°)

77

77

77

77

77

74,5

74,5

75

75,75

9 Úhel hlavové trubky (°)

70,25

71,5

72

72,5

72,5

70,75

72

72

72

72

10 Sklon vidlice (mm)

50

50

45

45

45

47

43

43

43

43

11 Trail (mm)

69

61

63

60

60

68

65

65

65

65

12 Vzdálenost střed/předek (mm)

573

589

608

631

659

575

577

592

607

629

13 Rozvor (mm)

957

973

992

1016

1043

954

946

961

976

996

14 Výška v rozkroku (mm)

752

772

797

822

847

745

806

806

806

806

15 Výška hlavové trubky (mm)

99

115

139

163

189

90

100

100

100

100

Offset sedlovky (mm)

12,5

12,5

12,5

12,5

12,5

20

20

20

20

20

16 Délka sedlovky (mm)

350

350

350

350

350

400

400

400

400

400

Délka klik (mm)

167,5

170

172,5

172,5

175

170

170

172,5

172,5

175

1 5

15

2

4 8

9 14

10 6

7

12

13

11


64

seznam prodejců

česká republika

slovensko

BRNO

Hradec Králové

Olomouc

OSTRAVA

PARDUBICE

Žilina

Ján Svorada

Velocentrum

Bike Centrum

Bikomatic Radim Kořínek

Velocentrum

Velosprint

BG

Gebauerova 1087/1 702 00 Ostrava-Přívoz tel: 608 608 456 info@bikomatic.cz www.bikomatic.cz

K Polabinám 1895 530 02 Pardubice tel: 601 553 133 prodejna-pardubice@ velo‑centrum.cz www.velo-centrum.cz

Predmestská 86 010 01 Žilina tel: 917 345 345 concept-store-zilina@ velosprint.sk www.velosprint.sk

Nitra

BG

BG

Heršpická 7 639 00 Brno tel: 734 832 883 info@specializedbrno.cz www.specializedsvorada.cz

Divišova 757 500 03 Hradec Králové tel: 736 777 255 velocentrum@ prodej-specialized.cz www.prodej-specialized.cz

Masarykova třída 821/46 779 00 Olomouc tel: 585 243 220 info@bikecentrum.eu www.bikecentrum.eu

praha

praha

praha

sokolov

zlín

SP Kolo

Cyklo 69

Peksport

Cyklocentrum TVR

Extrem Sport Zlín

BG

BG

BG

BG

BG

TC

Olbrachtova 1 (u hotelu Barcelo) 140 00 Praha 4 tel: 736 645 258 tel: 737 377 739 info@spkolo.cz www.sp-kolo.cz

TC

TC

Jugoslávských partyzánů 6 160 00 Praha 6 tel: 223 016 569 info@cyklo69.cz www.cyklo69.cz

Kola Šírer TC

V Plzeňské bráně 1 266 01 Beroun tel: 311 621 355 sirer@sirer.cz www.sirer.cz

Brno Kola Šírer BG

TC

Vídeňská ulice 106 C 619 00 Brno tel: 547 212 482 brno@sirer.cz www.sirer.cz

váš Specialized dealer

TC

Vršovická 466/62 101 00 Praha 10 tel: 271 723 425 peksport@peksport.cz www.peksport.cz

TC

TC

K. H. Borovského 2172 356 01 Sokolov tel: 737 205 290 sokolov@cyklo-vondracek.cz www.cyklo-vondracek.cz

TC

BG

TC

Vodní 2985 760 01 Zlín tel: 577 212 420 zlin@extremsport.cz www.extremsport.cz

TC

Velosprint Štůrova 39 949 01 Nitra tel: 917 543 543 concept-store-nitra@ velosprint.sk www.velosprint.sk bude otevřen v průběhu Února/Februára 2013

obchod jako žádný jiný 

Beroun

BG

specialized concept store — prodejny s nejširším sortimentem výrobků a služeb od specialized

HAPE Sport Štefánikova 38 612 00 Brno tel: 541 214 149 info@hape.cz www.hape.cz Bikezone.cz BG

Cejl 74 602 00 Brno tel: 530 333 555 tel: 733 531 717 www.bikezone.cz

ČESKÁ u BRNA BB Cyklosport Česká 182 664 31 Česká tel: 541 211 539 shop@kola-online.cz www.kola-online.cz

České Budějovice

Karlovy Vary

Přelouč

Dolný Kubín

Kola Šírer

Cyklocentrum TVR

Velocentrum

Elite bike

TC

TC

TC

BG

TC

Rudolfovská 11 370 01 České Budějovice tel: 386 359 259 c.budejovice@sirer.cz www.sirer.cz

Vítězná 15 360 01 Karlovy Vary tel: 353 229 566 tvr@cyklo-vondracek.cz www.cyklo-vondracek.cz

Pražská 399 535 01 Přelouč tel: 466 955 660 velocentrum@volny.cz www.prodej-kol.cz

Aleja Svobody 3254 026 01 Dolný Kubín tel: 435 864 050 elitebike@skvarka.sk www.skvarka.sk

Jablonec nad Nisou

Plzeň

Špindlerův mlýn

Košice

Cyklo Žitný Vysoká 39 466 02 Jablonec nad Nisou tel: 483 302 785 tel: 777 648 737 ivana.pechoutova@ cyklozitny.cz www.cyklozitny.cz

Hannah Americká 54 301 00 Plzeň tel: 379 200 244 bike@hannah.cz prodejna.americka@hannah.cz www.hannah.cz

Ski Sport Horka Bedřichov 19 (prodejna Čedok) 543 51 Špindlerův Mlýn tel: 499 422 111 tosca@skisport-horka.cz www.skisport-horka.cz

Jump

Kadaň NEVIX Cyklosport Golovinova 1338 432 01 Kadaň tel: 777 214 924 nevix@nevix.cz www.nevix.cz

Praha

TC

Bauerova 1 040 23 Košice tel: 556 451 159 jump@netkosice.sk www.jumpsport.sk

Martin

Bicyclecafe Bulharská 13 101 00 Praha 10 tel: 271 724 554 tel: 732 222 223 lukas@bicyclecafe.cz www.bicyclecafe.cz

Maxšport TC

29. Augusta 5 036 01 Martin tel: 434 221 685 murbanek@mail.t-com.sk

Nitra Velosprint

Bratislava Kaktus bike TC

BG

Karloveská 6/B 841 04 Bratislava tel: 265 423 273 info@kaktusbike.sk www.kaktusbike.sk

TC

Damborského 7 949 01 Nitra tel: 376 525 472 nitra@velosprint.sk www.velosprint.sk bude přesunuta v průběhu Února/Februára 2013 na adresu Štůrova 39


seznam prodejců s-works


Produktové označení S-Works vzniklo před více jak dvaceti lety ve snaze nabídnout nejnáročnějším jezdcům nejlepší možný materiál. Při cestě za naplněním cílů ve smyslu lehčích, tužších a rychlejších kol jsme se nikdy neohlíželi na míru vynaloženého úsilí, výši nákladů nebo limity z pohledu tradice. Označení S-Works je vyhrazeno pro elitní kola a komponenty, které využívají nejrevolučnější a nejinovativnější postupy, konstrukce a materiály. Za produkty z řady S-Works stojí tvrdá práce špičkových inženýrů, konstruktérů, výrobců, produktových manažerů a profesionálních sportovců. Od roku 1991 získala kola a vybavení z řady S-Works řadu vrcholných ocenění světové úrovně.

S-Works katalog 2013  

S-Works katalog kol a doplňků

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you