Page 1

Weekly Digital e-Magazine

«PolitPost»

© the Publishing House «Renaissance Consulting» 

№ 8 від 04.03.2012

ТЕМА НОМЕРУ

Київські вибори. Обдурять знову?

– Пане Бондаренко, наскільки, з Вашої точки зору, це зручно?

28.02.2012

Коли саме мали б відбутися вибори мера Києва? Чого очікувати від самих виборів і хто має найбільші шанси на перемогу? Про це Радіо Свобода розпитувало в Тараса Березовця, директора компанії «Berta Communications», і Костя Бондаренка, голови правління Інституту української політики.

Інна Кузнецова: Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив минулого тижня, що не виключає, що вибори київського мера відбудуться до парламентських виборів 2012 року. Вже навіть дехто називає орієнтовну дату, що це може відбутися 8 липня. Панове, наскільки добре чи погано те, що вибори влітку можуть відбутися у Києві? Наскільки вчасно треба обирати столичного голову? Чи може щось зробити столичний голова, коли є у Києві глава столичної адміністрації?

Кость Бондаренко

Кость Бондаренко: Насправді я можу погодитися з аргументацією Тараса. І можу сказати, що в принципі, напевне, не буде частини людей на цей час у Києві. Хоча ми мали вже приклади, коли виборчі кампанії проводилися саме влітку, були у нас прецеденти, і я не можу сказати, що суттєво було порушено картину наслідків виборів. І тому я думаю, що з технологічної точки зору можна там багато чого собі думати про те, що там, можливо, не буде студентів, можливо, не буде ще когось, але насправді ці групи електорально неактивні або малоактивні. – Але дуже активні пенсіонери, які нікуди з Києва не поїдуть.

Тарас Березовець

Тарас Березовець: Це дуже гарне питання, як мені видається, особливо з огляду на те, що ніхто достеменно не знає, коли ці вибори відбудуться. Щоправда, я Вам перед ефіром казав, що по моїй інсайдерській інформації, вибори мера Києва плануються на 8 липня цього року. Рівно через тиждень після фіналу Євро-2012. У цьому є певна логіка, з одного боку, значна частина киян буде просто фізично… – Це логіка виключно з точки зору влади? Тарас Березовець: Ну, зрозуміло. Організує не опозиція ж. Тому що, я знаю багато й багато моїх знайомих, не кажучи вже про студентів, які просто фізично виселять з гуртожитків у травні, багато киян будуть просто тікати на період проведення «Євро» з Києва і значна частина не встигне повернутися на момент виборів. Тому логіка є.

Кость Бондаренко: Саме так. – І яких уже «погодували» гречкою. Так? Кость Бондаренко: Ви ж знаєте, що гречка – це наша національна виборча традиція. Це не тільки в Києві. Це, в принципі, вже по всій Україні такий атрибут виборчої кампанії. Тобто, кандидати чи то на посаду мера чи тепер на посади народних депутатів атрибутують свою кампанію наступним чином: обов’язково потрібно розвісити борди, обов’язково потрібно нагодувати гречкою, обов’язково потрібно зробити якесь видовище. – Що ж, як Ви думаєте, буде нового у цій виборчій кампанії? Кость Бондаренко: Побачимо, що. Я думаю, що в принципі у рукавах у виборчих штабів є чимала кількість тих карт, які вони захочуть використати.

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 1 з 23


– Реагуючи на заяву Олександра Єфремова, наш кореспондент запитав у пересічних киян, наскільки добре і зручно проводити вибори влітку, і хто може бути мером? Респондентка: Чисто стратегічно я розумію чому, тому що літо для столиці – це період відпусток і в місті найменше тих людей, які активні, молоді, мислячі, ті люди, які справді могли б внести зміни. І, очевидно, влада їх боїться. Очевидно, плануються і самі фальсифікації.Поки що кандидатур не бачу, тому що Олександр Попов виявився вірним послідовником «великого вчителя» Черновецького. Респондент: Мабуть, нормально буде. Взимку проводили, восени проводили. Ви знаєте, що це таке? Людям холодно. Не знаю, за кого голосувати, тому що там уже ні за кого голосувати. Респондентка: Є там багато розумних нормальних людей, а виберуть того, кого їм треба. Респондентка: Якби Попов не був у команді Януковича, то я за нього голосувала б. Він все-таки людина, він хоче робити, але не може. Він робить те, що йому кажуть згори. Респондент: Мабуть, тому, що людей у Києві менше. Кияни виїжджають з Києва літом. Настрій буде інший. Респондент: Мабуть, Попов, бо Кличко – більше спортсмен. Тут повинен бути господарник. Респондентка: Бо народу менше буде, пороз’їжджаються в основному. Виберуть, з кого треба. Ну, може, за Попова, напевне, й голосувала б. Так, показують, що щось робить: те, те, те. – Які можна зробити висновки з цього опитування політтехнологічні? Чи можна? Тарас Березовець: Політтехнологічні висновки дуже прості. У дійсності більшість громадян готові голосувати за мера без прізвища, який був би насамперед господарником. Це, до речі, є певним плюсом для Попова. Але великий негатив у ньому криється у тому, що у Києві дуже високий антирейтинг партії влади. І якби не ця атрибуція чітка стосовно Партії регіонів, я думаю, що він мав би дуже високі шанси легко перемагати. Я скажу, як киянин, порівнюючи з попереднім мером. Зрозуміло, що Попову вдалося дуже багато здійснити позитивних кроків. Навіть зима у контексті розчищення доріг, багатьох речей відбувалася професійніше. Я тут не хочу навмисне акцентувати на його належності до Партії регіонів. Зрозуміло, що це є велика проблема, яку його штаб має вирішувати. Але якби не це, абстрагуватися від цього, Попов, мені здається, достатньо непогано, він рівно проводить ситуацію у Києві. – Наскільки реально пану Попову абстрагуватися від своєї партійності? Чи, власне, він цього й робити не буде? Кость Бондаренко: Насправді, я думаю, що йому важко буде абстрагуватися не стільки від партійності, скільки від влади, тому що влада сприймається, як щось консолідоване. Від президента до керівника ЖЕКу, умовно кажучи, – всі сприймаються, як представники влади. І

відповідно є якась солідарність влади. Але що стосується Попова, я можу сказати, що його приналежність до влади якраз компенсується, цей факт приналежності до влади, якимись справами, які він робить. Тобто в даній ситуації, якщо порівняти, наприклад, що робилося в часи Черновецького, і що робиться зараз, то, звичайно, порівняння не на користь Черновецького. Зроблено дійсно багато. Закінчено багато довгобудів. І ситуація, я повністю погоджуюся з Тарасом, є в принципі значно краща, ніж два роки тому. Що ж стосується… – При наявності мера, до речі. Кость Бондаренко: Власне. Що ж стосується самого Попова, то я хочу звернути увагу (я дивлюся його рейтинги), що рейтинги у нього ростуть. Якщо ще рік тому у нього рейтинг був десь 12%, то зараз він виріс більше, ніж удвічі.Останні соціологічні дослідження, які я бачив, показують, що близько 25%. Хоча рейтинг у його конкурента Кличка дещо вищий, але він стабільний. Тобто, він не росте протягом року. Тарас Березовець: Кличко ж не займається виборчою кампанією. На відміну від Попова, у Кличка навіть штабу немає. Тут нічого дивного немає. Він займався, принаймні до останнього часу, спортивною кар’єрою. – Вчора-позавчора з’явилася інформація, що Олександра Кужель готова поборотися за посаду мера, якщо так вирішить опозиція. Наскільки у неї є шанси? Кость Бондаренко: Думаю, що не тільки Олександра Кужель. Я думаю, що ще кілька людей в опозиції будуть претендувати на цю посаду. – Хто саме? Кость Бондаренко: Не знаю поки що. Але у нас просто така традиція вже. Опозиція, як правило, виставляє кілька кандидатів, попри те, що підписують між собою декларації, угоди і так далі, потім виставляють кількох кандидатів, які розривають рейтинг. – Тобто, це теж така собі політтехнологія, щоб перемогла влада, чи…? Кость Бондаренко: Ні, це не політтехнологія. Це просто наші ментальні традиції. – Що ж нам робити, щоб побороти ці традиції? Чи це невідворотно? Тарас Березовець: Опозиція, якщо вона розраховує вперше отримати посаду мера, тому що всі попередники: і Косаківський, і Омельченко, і Черновецький не були представниками опозиційного табору, має сконцентруватися виключно на одній кандидатурі. Інакше повториться ситуація 2008 року, коли сукупно Віталій Кличко і Олександр Турчинов набрали більше, ніж Черновецький, але у підсумку вони програли. Кужель – це цікава кандидатура. Вона дуже харизматична. Вона має велику підтримку у підприємницьких колах насамперед. Але в контексті київських виборів її, зрозуміло, ніхто не розглядає. Якщо вона піде, я думаю, вона відтягне суттєву кількість голосів у Кличка насамперед, що дозволить у підсумку святкувати перемогу Попову.

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 2 з 23


– У нас є слухач. Слухач: Я послухав ваших гостей. Кажуть, що дуже великий рейтинг у Попова. Я не сказав би, що у нього високий рейтинг. Я цікавився теж серед населення Києва, то рейтинг йому високий ніхто не дає. Він ніякий не господарник. Він був військовим, потім служив в СБУ. Який він може бути господарник? А час тягнуть, щоб підняти йому рейтинг, щоб вибрати все-таки його. – Що значить «час тягнуть»? Тут питання у тому, що вибори мали б бути восени, а їх хочуть провести влітку. Слухачі: От правильно, от Попова й тягнуть. Попова витягують чим дальше, чим дальше, щоб підняти рейтинг. Але нічого не виходить. От у чому питання. І ніяким його там господарником… Він нічого не збудував, нічого він не відкрив. Те, що будувалося до нього і відкривали, так це ж не його заслуга. А те, що місту Києву… дали біля метра будинок цей, потім бібліотека на Червоноармійській... – Не зовсім зрозуміло, про яку бібліотеку йдеться. Але, Тарасе, Ви говорили якраз про те, що досяг пан Попов чимало, Вам і відповідати. Тарас Березовець: Я порівнював із діяльністю поки що чинного мера Черновецького. У дійсності тут є великий контраст. На користь Попова – він нам подобається чи ні, але безперечно, що йому вдалося зробити багато речей. Насамперед це добудова декількох мостів, у приведенні до більш-менш порядку автомагістралей у Києві. Щоправда, після зими ми бачимо, що весь цей ремонт зійшов нанівець. Я от їхав тільки що по місту. Ви знаєте, реально кружляв, як у біатлоні, тому що яма на ямі, тому що все полопалося. Це доведеться приводити до ладу. Є дуже велика проблема з готелями, ми знаємо, до проведення чемпіонату. Є великі проблеми з паркуванням і таке інше. Ці питання треба розв’язати. Але, принаймні, у частині, я можу сказати, що я пам’ятаю, коли при Черновецькому були різного ґатунку аварії взимку на водогонах, на всьому, як це тоді вирішувалося, як сьогодні. Вони змогли (є таке негарне слово) «нагнути», що називається, «нагнути» всі ЖЕКи. Зрозуміло, що це робилося з якою метою, але їм це вдалося. Кость Бондаренко: Так. Єдине, що я хотів би додати, то це щодо рейтингів Попова. Є наука соціологія, і відповідно є соціологічні агентства, причому впливові, авторитетні соціологічні агентства, не «одноденки», які створюються виключно під вибори, а ті, які вже існують роками, десятиліттями, і вони відслідковують тенденцію. Так от, тенденція дійсно демонструє, що у Попова рейтинг росте. – Ну так, сказали і про 25%. Це ще не так багато. І ще один слухач. Слухачка: Головне – участь молоді у виборах. Так, молодь не вірить у те, що вона може щось змінити. Більшменш активна молодь уже виїхала. Яким чином долучити до виборів, активізувати? Це, напевне, якісь інтернетпроекти, якась інтернет-спільнота. Дуже широко потрібно залучати.І хочу сказати слово на захист пенсіонерів. Моїй мамі 85 років, мені – 53. Мама голосувала на минулих виборах за Яценюка, я голосувала за Гриценка. Чи потрібно дискримінувати всіх пенсіонерів? Вибачте, це якось звучить, як дискримінація. Не всі вижили з розуму, повірте. І я у своїх

53 роки, певне, також можу робити якісь правильні висновки і для своїх дітей, і для своїх онуків. Тарас Березовець: Голос взагалі дуже молодий. Я здивований, що жінці 53. Я думав, що їй десь років 40. У дійсності ніхто ж не звинувачує пенсіонерів. Ми просто знаємо, що є певна частина цього електорату (мені теж це слово не подобається), людей, які голосують. Вони голосують відверто за «гречаними технологіями». До речі, слухачка згадала Анатолія Гриценка. Ми випустили. Це один з теоретично можливих кандидатів так само від опозиції на висування на посаду мера. Щоправда, тут є великі дискусійні питання. Ми випускаємо з огляду ще таку важливу частину, як мажоритарні округи у Києві. І тут оці київські вибори так само будуть дуже визначальними через те, що якщо переможе Кличко, то це може скласти один розклад для опозиції, а якщо перемагає Попов, відповідно всі технології, які допоможуть йому перемогти на цій виборчій кампанії, будуть використані на мажоритарних округах. А тут є багато влади, до речі. Найбільша проблема опозиції – це брак яскравих мажоритарників. От з БЮТівських. Наприклад, вважається, що Київ – багато підтримують БЮТ. Хіба що Володимир Бондаренко має нормальні шанси перемогти. А всі інші, якщо подивитися по округах, то влада виставить дуже серйозних кандидатів. Наприклад, Алла Шлапак – майже безальтернативна кандидатура. Ігор Лисов – це дуже яскравий кандидат, який буде висуватися по Голосіївському району. – Дуже відомий за рішенням по церкві. Тарас Березовець: Я не пам’ятаю цієї справи, але я знаю, що ситуація у нього дуже позитивна. Не подобається киянам Олесь Довгий, але ми знаємо, що він дуже активно проводить свою кампанію. І Валерій Борисов. Ну, там згадувати… Тобто кандидатур насправді дуже багато у влади .І тут має бути якась відповідь з боку опозиціонерів. Тобто, що вони будуть пропонувати? Які відомі імена? Терьохіна, грубо кажучи, чи ще когось? А що за цим стоїть? Кость Бондаренко: Я повністю погоджуюся. І ще один момент, ще один нюанс. Для Віталія Кличка, якщо він погодиться йти на вибори, його зараз дуже активно виштовхують на вибори його колеги по опозиції, для нього це дуже такий цікавий момент і доволі небезпечний з політичної точки зору момент. Умовно кажучи, Віталій Кличко перемагає на виборах. Що після цього? Його політична партія навряд чи зможе претендувати на якийсь успіх на виборах без Віталія Кличка. Якщо Віталій Кличко прийде на пост мера і після цього піде знову ж на вибори, на парламентські вибори, то це «фактор Рудьковського» фактичного спрацює. Рудьковський став мером Чернігова і буквально через місяць зрікся своєї посади і пішов у політику. Але якщо Віталій Кличко програє вибори – третій підряд програш на мерській кампанії! Він фактично може підірвати довіру до Кличка. Тарас Березовець: парламентській кампанії.

Він

поставить

хрест

на

– Ви порадили б йому не йти на київські вибори? Кость Бондаренко: Віталій Кличко вже зараз досяг того рівня, коли він може бути загальноукраїнським політиком, політиком загальноукраїнського рівня, і може дійсно стати одним із тих політиків, які могли б скласти серйозну

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 3 з 23


конкуренцію розкрученим загальноукраїнському рівні.

політичним

брендам

на

– Тут є ще один момент. Я не знаю, як у зв’язку з тим, що коли призначали Олександра Попова на главу КМДА, йому якби «розчистили» все поле для діяльності. І фактично мер, міський голова – він для краси?

– І ще слухач. Слухачка: Є за що, тому що, якщо взяти той же Андріївський узвіз, у якому стані він уже тривалий час. І те ж саме Різдво, де на Хрещатику виставили віруючі якісь… Не було ні одного вертепу, нічого. Невже немає ніякої духовності у нашої влади, якоїсь творчості? Тому питання відкрите відносно Попова. Відкрите у киян, я так думаю.

Кость Бондаренко: Чому для краси? – Ну, для підписів рішень Київради. Кость Бондаренко: Нинішній мер? – Ну, так. Чи буде наступний мер, якщо це буде не Попов, з повноваженнями? Оце питання! Кость Бондаренко: Справа у тому, що якщо Попов буде поєднувати… – Якщо Попов – так. А якщо інший? Кость Бондаренко: А якщо дійсно, то дійсно він може опинитися у тій ситуації, в якій нині перебуває Черновецький. Може виникнути ситуація, коли главою КМДА залишатиметься Попов, а мер дійсно буде тільки підписувати, освячувати своєю присутністю ті чи інші… Тарас Березовець: Уявімо теж ситуацію, що Віталій Кличко стає мером. Тоді питання: чи він буде висуватися першим номером у списку партії «Удар»? Якщо він це зробить, тоді по суті він зрадить киян. Це та сама ситуація. Питання у тому, що от я точно знаю, що Кличко у вузьких колах казав, що він однозначно піде по одному округу, там, де піде Лесик Довгий. Це Дніпровський район. Якщо він піде, то зрозуміло, що він «закатає в асфальт» Довгого. Ніхто у цьому не сумнівається. Але тоді питання: де Віталій збирається балотуватися? Чи він піде на мерську кампанію, чи він піде тоді на мажоритарку? А, крім того, ще ж питання. Зараз є подання до КСУ заборонити одночасне балотування по округах і по списках. І тоді дилема у Кличка: якщо він не йде першим номером партії «Удар», партія не долає 5% бар’єр, а якщо він іде, тоді він не може висуватися по мажоритарці. Питань дуже багато. І відповідей ми від нього не чуємо. Він тримає цю паузу. Можливо, у боксі це гарно, коли ти тримаєш, ніби зберігаєш свій удар, але в політиці це може зіграти проти нього. Кость Бондаренко: Це правда. Не так багато часу залишається до виборів, до виборчої кампанії. І вже потрібно було б визначитися. Інакше, як казав Ленін, «промедление смерти подобно». – Інакше вже визначився Олександр Попов. Він сказав, що точно піде на вибори. До речі, він сказав про те, що не вигідні для нього вибори влітку, оскільки він працюватиме для того, щоб забезпечити достойне проведення «Євро». А ще вчора він зробив такий непоганий, як для людей, політтехнологічний хід, для всіх віруючих, бо він просив прощення у Прощену неділю. Не кажучи за що, але загалом. Тарас Березовець: Мабуть, є за що, якщо просив. Може, він вже наперед просив.

– Я можу процитувати ще з соціальних мереж. «Якщо Попов себе остаточно дискредитує, хоча б у плані невиконання даних киянам голосних обіцянок захисту історичного центру від руйнування, заборони незаконного будівництва в історичному центрі, то за Попова не проголосує жоден киянин, незважаючи на гречку й інші бонуси». Тарас Березовець: Якщо це справжні кияни, я не кажу, що корінні, справжні кияни, які цінують традиції й те, що є в Києві, я думаю, що тут має рацію та людина, яка це написала. Через те, що питання збереження історичного центру Києва – це і для мене, і, я думаю, для більшості киян питання абсолютно паритетне. Що мало цікавити мене і питання транспортних розв’язок, соціального забезпечення, а от коли йде руйнування історичної частини, тут компромісів бути не може. – Минулими вихідними вночі було вирубано сквер імені Стуса. 84 дерева за ніч було ліквідовано! Чи хтось понесе відповідальність? Кость Бондаренко: Насправді, я думаю, що Олександру Попову якраз потрібні кваліфіковані радники чи керівники якраз тих напрямків, які мають займатися саме духовністю, культурою. Але, з іншої точки зору, коли Попов буде йти на вибори, він буде позиціонуватися насамперед, як господарник. А господарники, технократи про гуманітарну сферу думають після того, як втілюють якісь економічні чи господарчі плани. Тарас Березовець: Лужков – теж знятий мер Москви. І 20 років, які був мером, теж був господарником. При ньому фактично історична частина Москви перестала існувати. Я дивився мартиролог будинків – було знищено понад шість сотень історичних будинків! Взагалі знищено. Не те, що перебудовано, а взагалі знищено! – У Києві таке знищення як відбувалося, так, власне, і продовжує відбуватися. Кость Бондаренко: Але при цьому Лужков був популярним мером. Тарас Березовець: Це питання дискусійне. – І ще слухач. Слухачка: На руїни діяльності Черновецького вступив Олександр Попов. І ці забудови – він воював. Він не спромігся, не встиг все зробити, бо малий строк, зрозуміло. Тому… – Тобто Ви за Попова?

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 4 з 23


Слухачка: Я за нього. І дати йому попрацювати. І щоб ні Кличко, який там у Маямі, у Німеччині, ні Ольга Сумська, ні Кужель.

:: АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

– На закінчення програми короткі поради киянам на виборах. Кость Бондаренко: Бути активними, думати про майбутнє і відповідно голосувати, виходячи (це традиційні поради) не з емоцій, а саме зі здорового глузду і з розуму. – Від Вас – штабам. Тарас Березовець: Країна порад, на наше щастя, 20 років тому померла. Не люблю давати поради. Тільки побажання. Будьте киянами, коли ви будете робити свій вибір, а це означає, що ставтеся дуже відповідально до свого голосу. – Але хочеться іноді вибирати з того…. Якщо немає з чого вибирати, то як вибрати? Тарас Березовець: Треба обирати розумно, зважити на ділові якості і на моральність кандидатів подивитися. Тому що вибір буде неоднозначний. Ми розуміємо, що буде вибір між Поповим і Кличком. І кожен має для себе визначитися, наскільки кожен з них відповідає критеріям, які людина виставляє перед мером. Джерело http://www.radiosvoboda.org

Пилипишин перед выборами понял, о чем говорят женщины

27.02.2012 10:30

Экс-глава Шевченковского района столицы Виктор Пилипишин решил поздравить женщин с 8 марта нестандартным способом. Как сообщает kievpress.net, в почтовых ящиках жителей района появляются бесплатные праздничные выпуски журнала под названием "О чем говорят женщины". Курьеры не скрывают, что презент людям сделала не редакция, а Пилипишин. Значительная часть издания посвящена бывшему руководителю района и его семье. Между тем в районе стартовала и другая акция от Пилипишина, в рамках которой активисты собираются посетить каждый дом. О ней экс-чиновник рассказал в Facebook. Отметим, по данным некоторых СМИ, Пилипишин будет баллотироваться в Шевченковском районе по мажоритарному округу в парламент. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Из Батькивщины выгнали шестерых изменников

ПОДЕЛИТЕСЬ ЭТИМ ЖУРНАЛОМ С КОЛЕГАМИ

ОТПРАВТЕ НА Е-МЕЙЛ СВОИМ ДРУЗЬЯМ ИЗДАНИЯ И КАТАЛОГ ПОДПИСКИ ОНИ, НЕПРИМЕННО. БУДУТ ВАМ БЛАГОДАРНЫ

27.02.2012 05:56

Из фракции Батькивщины в Хмельницком областном совете исключили шестерых депутатов с формулировкой "за измену" "К сожалению, во фракции произошли неправильные вещи, и шесть депутатов не выполнили важное указание - проголосовали за областной бюджет", заявил руководитель фракции в облсовете Иван Гладуняк, которого цитирует УНИАН. В частности, речь идет о ректоре Хмельницкой гуманитарно-педагогической академии Инне Шоробуре, председателе наблюдательного совета, председателе совета директоров ЗАО Объединения Прогресс Артуре Фридмане, акушере-гинекологе Хмельницкого городского перинатального центра Леониде Семенюке, главе управления здравоохранения горосовета Каменец-Подольского Юрии Пливанюке, главвраче Хмельницкого областного онкодиспансера Леониде Бриндикове и замглавы правления корпорации Сварог Вест Групп Николае Дячуке. Гладуняк также отметил, что следующим шагом будет исключение этих депутатов из партийной облорганизации. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 5 з 23


Левочкин ведет информационную войну против Клюева, СМИ 27.02.2012 11:40

Один из членов Партии регионов на условиях анонимности обвинил главу Администрации президента Украины Сергея Левочкина в информационной войне против Андрея Клюева, который недавно был смещен из Кабмина в СНБО.

В українській опозиції та більшості прокоментували інформацію про замах на Путіна 27.02.2012

В Україні представники опозиції називають політичною акцією інформацію про розкриття підготовки в Одесі замаху на прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна, у парламентській більшості кажуть про професіоналізм вітчизняних спецслужб.

"Я думаю, що це політична акція, насамперед, з боку Росії, перед виборами президента Путіна. Тому що рішення про публікацію таких матеріалів про діяльність спецслужб - це політичне рішення завжди. Сам факт видачі в ЗМІ цих даних - про запобігання і підготовку терактів - це вже політична акція", - сказав народний депутат фракції БЮТ-Батьківщина, колишній перший заступник голови Служби безпеки України Олександр Скибинецький.

По мнению регионала, решение о том, что Клюев не будет возглавлять избирательный штаб партии, инициировано главой президентской администрации, об этом пишет газета Коммерсант-Украина в статье "Андрея Клюева лишили великого поста". "Боюсь, как бы о Викторе Федоровиче не начали говорить, что он работает президентом в Администрации Сергея Левочкина", - сказал собеседник-регионал, пишет газета. При этом источник издания в АП подтвердил: уход Клюева из штаба в АП поддержал. "Одна из претензий к Клюеву - то, что он был настроен на победу любой ценой, пусть даже потом будут говорить о "второй Беларуси". Нам такая победа не нужна, потому что "разгребать" международные протесты потом будет очень тяжело", сказал источник в АП. Кроме того, член президиума политсовета Партии регионов Василий Хара заявил, что решение по Клюеву подготовлено "людьми, близкими к телу Виктора Федоровича, но далекими от него по сути, по духу". Газета пишет, что для большинства партийцев новость об уходе Клюева из штаба оказалась неожиданной, а несколько народных депутатов от ПР заявили, что не поддерживают инициативу президента. "Клюева нельзя упрекнуть в каких-то ошибках за время работы главой штаба. Тем более неправильно говорить, что этот пост не совместим с его новой должностью. И я не думаю, что он совершил нечто такое, что потребовало бы оттеснить его на обочину активной партийной жизни", заявил Хара. В партии ведется дискуссия о возможности того, что решение Януковича, который является почетным лидером ПР, не будет выполнено. "У нас, конечно, есть люди с серьезным организаторским опытом, но лучшим вариантом для партии по-прежнему остается Клюев. Так что еще посмотрим, что будет", - заявил депутат-регионал Василий Киселев. "Я думаю, для Клюева еще не все потеряно. Вполне возможно, и я бы этого хотел, что решение будет пересмотрено", - добавил Хара.

За його словами, українська сторона підіграла "в бік Путіна". "Розумієте, в роботі спецслужб практично все таємно. І коли спецслужби отримують якийсь результат - викривають шпигуна або затримують терориста - то питання про те, чи надати це розголосу, приймається на політичному рівні. Завжди. Двох думок бути не може. Це рішення вищого керівництва Росії. Вони ж першими все це почали. Ну а ми тут як тут, кажемо: "Так, звичайно! Ось і ми", - додав Скибинецький. У свою чергу, депутат фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк нагадав, що це не перша підготовка замаху на Путіна. "Я радий, що наші спецслужби продемонстрували високий професіоналізм", - сказав він. Водночас, Коновалюк вважає, що цей випадок - підстава розглянути питання фінансування, модернізації українських спецслужб. "Сподіваюся, що в контексті розвитку наших спецслужб доречно було б не тільки розглянути питання, пов'язані зі структурними змінами, а й ще раз оцінити, наскільки ефективно фінансуються сьогодні спецслужби, і що необхідно для їх діяльності у цьому плані", - підсумував депутат фракції Партії регіонів Як повідомлялося, СБУ підтвердила інформацію про те, що російські і українські спецслужби затримали терористів в Одесі, які готували замах на Путіна. Джерело Інтерфакс

Интересуетесь событиями в мире?

Подпишитесь бесплатно на еженедельную газету «World News»

Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 6 з 23


Клюев: Партия регионов должна избавиться от коррупционеров

Націоналісти у Запоріжжі обурені білбордами з Путіним 01.03.2012

28.02.2012

Партия регионов должна быстро и эффективно избавляться от людей, замешанных в коррупционных деяниях, об этом заявил секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Андрей Клюев.

По его словам, «этот вопрос принципиальный. Партия регионов должна очень жестко подходить к тем однопартийцам, о которых подтвердилась информация, что они преступили закон». Как считает Клюев, коррупция очень сильно мешает Украине эффективно развиваться, поэтому ее минимизация – один из ключевых приоритетов власти. «Борьба с коррупцией, взяточничеством и рейдерством не должна иметь политической окраски. Необычайно важно, чтобы все знали, что они равны перед законом, невзирая на лица, должности и партийную принадлежность», - заявил секретарь СНБО. Как сообщает пресс-служба Клюева, он также отметил, что минимизация коррупции происходит по двум направлениям. С одной стороны – создание законодательных правил и процедур, значительно сокращающих сами возможности для чиновников заниматься коррупцией. В данном случае, речь идет, в том числе о дерегуляции экономики и реформе сферы административных услуг. С другой стороны, продолжил политик, результатом реформы правоохранительных органов должно стать повышение эффективности их работы, а реформы судебной системы – кардинальное уменьшение коррупции в судах. Джерело http://focus.ua/politics/221192/

Чорновил рассказал о главной внешнеполитической ошибке Януковича 29.02.2012 05:50

Внефракционный народный депутат Тарас Чорновил считает, что главной ошибкой президента Украины Виктора Януковича является вера в фразу: Украина нужна Европе гораздо больше, чем Европа Украине, об этом он заявил в эфире 5 канала.

"Что касается Виктора Федоровича, он, как правило, искренен в своих изречениях, так же он искренен в своих колоссальных ошибках.На самом деле, Европа относится к Украине в чем-то, к сожалению, подобно как к Беларуси в свое время. В первый год прихода Лукашенко к власти было желание идти на встречу, интегрировать, помогать. Но в тот момент, когда Лукашенко перекрыл полностью кислород, показал, что не может быть дальше какого-либо нормального развития, Евросоюз закрыл эту тему. Они не сделали трагедии с того, что Беларусь подпала под влияние России", - отметил Чорновил. Напомним, ранее бывший комиссар ЕС по вопросам расширения, экс-вице-президент Еврокомиссии Гюнтер Ферхойген предупредил Украину об угрозе политической изоляции.

Білборд у Запоріжжі Запоріжжя – У Запоріжжі члени націоналістичних рухів обурені встановленням у місті рекламних білбордів із зображенням російського прем’єра Володимира Путіна. Це порушує закони України та здоровий глузд, кажуть вони. Тоді як ініціатори білбордів запевнять, що такі білборди лише на користь для України У Запоріжжі цього тижня з подивом зустріли появу 20 білбордів із зображенням прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна. Втім, особливого резонансу у місцевої громади це не викликало. Але представники партії «Свобода» сприйняли напис на зображенні «Стабільна Росія – стабільна Україна» як особисту образу і звернулися до правоохоронних органів. «Якщо для організаторів, стабільна Україна – це газ по 400 доларів, якщо стабільна Україна – це закриття сирних заводів, якщо для них стабільність – це присутність іноземних військових баз в Україні, то нас така стабільність не влаштовує», – заявив Радіо Свобода лідер обласного осередку цієї партії Віталій Подлобніков Мета акції – підтримати майбутнього президента Росії, розповів ініціатор розвішування білбордів і член громадської організації «Слов’янська гвардія» Володимир Рогов. Він висловив переконання, що президентські перегони в Росії завершаться саме на користь Володимира Путіна. А кілька тисяч громадян Росії, які мешкають у Запоріжжі, за допомогою білбордів зможуть зробити вірний вибір, зауважив Рогов. «Україна пов’язана пуповиною з Росією, – каже він. – Ми є сусідами. Якщо Росії буде погано, то погано буде і в нас, хоча б тому, що Росія є крупним партнером України і політичним, і економічним. Відпрацьовують гроші Кремля? Четвертого березня у Запоріжжі працюватиме виборча дільниця для громадян Російської Федерації. Її відкриють у палаці культури імені Тараса Шевченка у Шевченківському районі міста. Вплив зображень із Путіним на вибір росіян політологи прогнозувати не беруться. Вони кажуть, тут справа в іншому. «Слов’янська гвардія» від самого початку позиціонує себе як проросійська організація, а Володимира Рогова підозрюють, що він нібито працює за гроші Кремля, каже політолог Роман П’ятигорець. Я не думаю, що цій організації, розвісивши навіть в російськомовному регіоні плакати з Путіним, це дасть бодай піввідсотка прихильників. Керівник цієї організації вирішив таким чином подякувати своїм спонсорам, зайвий раз нагадати про себе», – зауважив політолог.

Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 7 з 23


Путін, Гітлер, Сталін… Коли у Запоріжжі наприкінці минулого року з’явився білборд із зображенням Адольфа Гітлера, який розмістили журналісти однієї з газет на противагу встановленню пам’ятника Йосипу Сталіну, то комуністи відреагували миттєво. Вони зірвали цей білборд вже за кілька годин. Свободівці кажуть, що таким шляхом не підуть, а використовуватимуть всі законні засоби, наголошує Віталій Подлобніков. «А вже якщо не буде реакції, чи це буде реакція на користь антиукраїнських сил, то, безумовно, ми вийдемо на вулицю, ми будемо відстоювати свої права, українців», – наголосив політик. У міському осередку Партії регіонів відмовились коментувати для Радіо Свобода розміщення білбордів із зображенням Володимира Путіна, бо це, мовляв, приватна ініціатива. Немає і реакції прокуратури. Розміщення будь-якого зображення на білбордах у місті коштує від 500 гривень. У Запоріжжі можна часто побачити сіті-лайти і білборди із привітанням, наприклад, з днем народження. Джерело Радіо Свобода

В ЦИК видят, что избирательный процесс нарушается, но повлиять на это пока не могут 02.03.2012

ЦИК видит нарушения избирательного процесса и свобод кандидатов в депутаты, но повлиять на этот процесс не может, поскольку официально предвыборная кампания еще не началась, об этом сказала заместитель председателя ЦИК Жанна Усенко-Черная. "Сейчас мы можем только наблюдать за нарушением и не имеем возможности влиять вне избирательного процесса. Хотя по факту избирательный процесс уже происходит. Ведется квази-агитационная работа запрещенными методами, в частности подкупом избирателей. Мы вынуждены наблюдать, как распространяют агитационные материалы среди избирателей, но только начнется официальный избирательный процесс, квалификация таких действий будет осуществляться в соответствии с законом", пояснила она.

Усенко-Черная убеждена, что нынешние выборы будут не легкими и с нарушениями. "У меня нет лишних иллюзий, что выборы этого года будут не легкими", отметила она. Она призвала законодательную власть обеспечить реализацию конкретных механизмов, которым ЦИК смогла бы отстаивать и воплощать задекларированные стандарты демократических выборов в жизнь. "Нам предоставили права скорее админстратор избирательного процесса, организатора реализации выборных процедур, но мы будем находить эти механизмы путем принятия методических материалов, чтобы обеспечить работу окружных и участковых избирательных комиссий, чтобы максимально ограничить неравное отношение равных кандидатов и обеспечить принципы свободных и демократических выборов", подытожила Усенко-Черная

:: Новини політичних партій

Представлені в парламенті обрані шляхом голосування у 2007 році

Партія Регіонів

Регионалы убеждены, что получат на выборах минимум 25% мандатов 01.02.2012

На предстоящих парламентских выборах Партия регионов наберет как минимум 25%, такое мнение высказал народный депутат, заместитель главы парламентской фракции ПР Владимир Зубанов. Как сообщает пресс-служба регионалов, Зубанов, комментируя заявление первого заместителя лидера партии Батькивщина Александра Турчинова о том, что оппозиционные силы возьмут 100 мандатов по мажоритарке, а также 170 - по спискам, парламентарий заявил: "Турчинов учитывает какой-то идеальный вариант, который нельзя будет выполнить".

"В каждом округе не будет по одному представителю власти и оппозиции. Будет много кандидатов, которые будут говорить о своих самостоятельных позициях и взглядах. Известные бизнесмены и общественные деятели пойдут в округа, где они известны. Поэтому соревнование будет очень серьезным. По мажоритарке пройдут более-менее известные люди, а не те, о которых говорит Турчинов. Потому что здесь избиратель подходит к выбору более прагматично, учитывая реальные возможности того или иного кандидата", пояснил Зубанов. "Мы уже имеем такой опыт и знаем: большинство, которое приходит по мажоритарке, настроено сотрудничать с властями, а не конфликтовать с ними. Они идут с реальными предложениями по улучшению ситуации в том или ином округе. А в споре с властью это сделать невозможно", - сказал регионал. По словам парламентария, "мажоритарщики не будут такими радикальными, как полагает Турчинов". "Те цифры, которые он называет по мажоритарке, надо поделить на тричетыре. Тогда можно получить для оппозиции реальные шансы. У них так может пройти Тягнибок, еще несколько радикально настроенных людей, известных на всю Украину. Остальные не пройдут", - убежден Зубанов. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Джерело http://gazeta.ua

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 8 з 23


 

Блок Юлії Тимошенко партії ВО "Батьківщина"

Королевская: Сегодня «мозги» Украины работают для других рынков

Все политзаключенные выйдут на свободу, - Турчинов 27.02.2012 16:22

Обвинительный приговор Юрию Луценко демонстрирует отсутствие инстинкта самосохранения у нынешней власти, об этом сказал журналистам первый заместитель главы партии Батькивщина Александр Турчинов возле здания Печерского суда, который сегодня вынес приговор Луценко. "Мы все стали свидетелями этого позорного факта и, к сожалению, у власти, которая является заказчиком и организатором этого фарса, не работает не то что разум, но даже инстинкт самосохранения. Они демонстрируют свою жестокость, свою аморальность, полное пренебрежение Конституцией и законами. Приговор Юрию Луценко, как и Юлии Тимошенко, демонстрирует полное отсутствие судопроизводства в Украине, его не существует, оно уничтожено", - отметил Турчинов, слова которого приводит корреспондент ЛІГАБізнесІнформ. Турчинов не сомневается в том, что политзаключенные выйдут на свободу. "Но для этого нам нужно отстранить от власти этот опасный для Украины режим", - добавил он. Напомним, в понедельник Печерский суд Киева приговорил бывшего министра внутренних дел Луценко к четырем годам лишения свободы с конфискацией имущества (643 тыс.грн. компенсации МВД за нанесенные убытки), с лишением права занимать руководящие должности и ранга государственного служащего. В срок тюремного заключения Луценко суд постановил учесть пребывание экс-министра в СИЗО. Другому фигуранту дела, бывшему водителю Приступлюку суд присудил три года условно. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Турчинов признался, что Батькивщина в трудном положении 28.02.2012 22:57

Партия Батькивщина находится в достаточно сложном экономическом положении, об этом сообщил первый заместитель главы партии Батькивщина Александр Турчинов в эфире телеканала ТВi. "Я не поверю, что сегодня у настоящей оппозиции могут быть лишние деньги", - заявил он, передает Украинская правда. "В первую очередь действующая власть, полностью контролируя силовые структуры, создав монополию силовую, сказывается на экономических источниках поддержки оппозиции", - отметил политик. Первый замглавы партии уточнил, что в этом направлении работает СБУ и Генпрокуратура. "Безусловно, мы находимся в достаточно сложном экономическом положении", - отметил Турчинов, добавив, что "тем больше поддержки у людей". Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Української соціал-демократичної партії

02.03.2012

Украинскую IT-индустрию, как основу инновационного развития страны, необходимо выводить из «тени», ослабляя налоговую нагрузку на отрасль и предоставляя стимулы для развития. Такое мнение высказали участники общественных слушаний на тему «Развитие IT-бизнеса в Украине: реалии и перспективы», инициированные Комитетом по вопросам промышленной и регуляторной политики и предпринимательства, главой которого является народный депутат от БЮТ Наталия Королевская, сообщает прессслужба политика. В ходе слушаний Королевская отметила, что необходимо на законодательном уровне урегулировать вопрос стимулирования инновационного развития Украины. «Без детенизации IT-отрасли, без создания дополнительных стимулов – одна из самых перспективных отраслей Украины может быть погублена. На сегодняшний день «мозги» Украины находятся в тени, и работают для внешних рынков. Поэтому мы обязаны найти стимулы для того, чтобы детенизировать данную отрасль», – заявила она. Глава Комитета подчеркнула, несмотря на то, что Украина входит в первую 20-ку стран по объему экспорта программного обеспечения, налоговое обременение и неадекватный подход госполитики привело к «тенизации» до 80% украинской IT-индустрии. «И все потому, что до 80% стоимости продукта заключается в заработной плате, а налог на нее в Украине один из самых высоких», – сказала она. По ее мнению, для развития украинской IT-индустрии одним из лучших является предложение Европейской бизнес ассоциации: ставка налога на прибыль и налог на доходы физлиц – по 5%. «Это дало бы колоссальный рост производительности, и позволило б вывести отрасль из тени, а соответственно, принесло дополнительные валютные и налоговые поступления», – подчеркнула Королевская. Депутат напомнила, что большинство стран Европы и бывшего СССР вводят дополнительные стимулы для развития своей IT-индустрии. «Размер социального взноса в Индии составляет 0%, налог на доходы для физлиц – 6%. В Бразилии общая налоговая нагрузка – 10%. В той же России 6% – размер социального взноса, и 13 – налог на доходы физлиц, в Беларуси – 6% и 9% соответственно», – подчеркнула политик. Еще одним направлением инновационного развития глава Комитета считает расширения доступа к Интернету. «Доказано, развитие сети Интернет на 10% дает прирост внутреннего валового продукта на 1,5-2%. В Украине только 34% населения имеет доступ к Интернету, в основном – население 7 административных единиц страны, остальные же – лишь точечный доступ. Поэтому одной из задач, стоящей перед государством, является расширение доступа к Интернету», – резюмировала Королевская. В свою очередь руководитель отдела стратегических технологий Microsoft Андрей Терехов подчеркнул, что для развития в Украине IT-отрасли необходимо функционирование механизмов государственно-частного партнерства, увеличение инвестиций в эту сферу, усиления защиты интеллектуальной собственности. «Мы уверены, Украина может стать центром IT-разработок как для Европы, так и в масштабах всего мира, и на основе этого могут быть созданы компании, у которых капитализация приближалась бы к сотням миллиардов долларов. Понятно, что они платили

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 9 з 23


бы налоги и создавали огромную добавленную ценность для страны. Но для этого необходимо развивать компании, которые создают собственные продукты или собственные сервисы» – отметил он. Вместе с тем, руководитель общественного проекта «Дорожный контроль» Ростислав Шапошников подчеркнул: одной из основных проблем, с которыми сталкиваются Интернет-издания – отсутствие должного законодательного регулирования в сфере Интернета. «Возникает много правовых коллизий в случае судебных процессов. Я не исключаю, что власть в будущем будет только усложнять работу в Интернете, поэтому мы должны выработать действенные механизмы защиты от нападений», – сказал он. По результатам общественных слушаний было принято решение о формировании рабочей группы на базе Комитета для обсуждения законопроекта «Об экономическом эксперименте по созданию благоприятных условий для развития в Украине индустрии программной продукции» (№ 8267). Кроме этого глава Комитета Наталия Королевская призвала участников слушаний обсудить все сложности в регуляторной политике IT-индустрии для последующего формирования соответствующего законопроекта. Она также призвала участников войти в рабочую группу для подготовки изменений в закон «О базе данных». Джерело «Главком»

 

Блок Наша Україна – Народна Самооборона Народний Союз "Наша Україна"

Матчук: Безвідповідальні кроки влади під час приватизації енергокомпаній загрожують економічній безпеці країни

01.03.2012

Оголошений владою масштабний розпродаж державних пакетів акцій енергогенеруючих та енергопостачальних компаній не має нічого спільного з пошуком ефективних власників для цих об’єктів, – заявив народний депутат від партії «Наша Україна» Віктор Матчук. «Влада навіть не намагалася провести чесні конкурси та допустити на ринок нових гравців, а в черговий раз застосувала стандартну схему відсікання зайвих претендентів ще на етапі оголошення про продаж державних активів, коли конкурсні вимоги прописані вже під конкретного потенційного власника», - каже народний депутат. Матчук стверджує: непрозорі конкурсні умови під час продажу компаній призвели до того, що компанія ДТЕК Рината Ахметова, а також структури російських бізнесменів Костянтина Григоришина та Олександра Бабакова фактично отримали монопольне становище на ринку виробництва та

постачання енергії. Споживачі та вся економіка опинилися в залежності від комерційних апетитів місцевих та російських олігархів. При цьому через непрозору діяльність енергокомпаній, спрямовану на приховування прибутків та нерозвинутий український фондовий ринок, визначити їх справжню вартість неможливо було навіть експертам. Реальну ціну можна було дізнатись тільки за рахунок проведення відкритих прозорих конкурсів із залученням якомога більшої кількості учасників. Але штучне відсторонення всіх зайвих учасників від конкурсу говорить про те, що ніхто з нових власників не збирається платити справедливу ціну за активи. На думку депутата, «умови, на яких здійснюється продаж, свідчить лише про те, що влада просто поспішає розподілити між собою всі привабливі об’єкти до того, як буде відсторонена від «корита». В результаті такого розпродажу держава втрачає чималі бюджетні надходження, адже через відсутність конкуренції компанії продають майже за стартовою ціною, яка оцінками експертів може бути на 40-50% нижче реальної. Це свідчить про нездатність влади діяти в інтересах держави та громадян». «Окрім того, в умовах тотальної корупції у теперішній владній системі немає жодних підстав очікувати, що після того як державна монополія в енергетиці зміниться на приватну, тарифи будуть справедливими і прозорими. Зокрема НКРЄ вже оголосила про збільшення з березня цього року тарифів на 4%, але нові власники заявляють про те, що громадяни платять недостатньо - лише 30% від тієї ціни, що бажають отримати виробники енергії. Отже після виборів можна чекати більш суттєвого збільшення тарифів. За кулуарну приватизацію енергетичних компаній доведеться розплачуватися перш за все споживачам, тобто мільйонам громадян України», - заявляє нашоукраїнець. «Експерти вже підтвердили, що після завершення приватизації енергокомпаній тарифи для населення зростуть у 3-4 рази, оскільки стримувати ціни в умовах тиску приватних власників, які намагатимуться якнайшвидше ―відбити‖ вкладені кошти регулятор не зможе». Політик також звернув увагу на збільшення долі російського капіталу в українських енергетичних компаніях. Він нагадав, що російські інвестори можуть переслідувати в даному випадку політичні цілі, а не фінансові. Влада має враховувати можливість енергетичної експансія для політичного та економічного контролю: «Через невигідні угоди з РФ Україна вже опинилася в газовій пастці, а зараз нинішня влада може повністю затягти зашморг на шиї енергетичної безпеки країни передаючи контроль над енергетичними компаніями російському капіталу». «Під час приватизації енергетичних об’єктів влада має ставити на перше місце інтереси країни та громадян, а не лобіювати інтереси окремо взятих олігархів прикриваючись красивими гаслами. Лише відкрита та соціально-відповідальна політика розвитку енергетичної галузі може гарантувати для громадян захист від непрозорих та непомірно високих тарифів на електроенергію та тепло», вважає Матчук

Джерело прес-служба партії НУ

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 10 з 23


Призначаючи урядовців на догоду Москві, Янукович сам перетворює себе на «весільного генерала»

Народний Рух України

"Батькивщина" и Народный Рух Украины объединят силы на парламентских выборах 02.03.2012

Всеукраинское объединение "Батькивщина" и Народный Рух Украины подписали соглашение о выдвижении единых депутатов для участия в парламентских выборах. "Мы подписываем соглашение, согласно которому мы не только объединяем и координируем наши силы во время парламентских выборов, но и выдвигаем единого кандидата от наших политических сил в мажоритарных округах, и главное - мы придем на выборы по одному партийному списку. Мы определились, что это будет список "Батькивщины", - прокомментировал Турчинов.

"Звучали сообщения о том, что якобы Народный рух сливается с "Батькивщиной" - я это отрицаю, мы объединяем усилия, но оставляем правосубъектность. Я надеюсь нашему примеру последуют те партии, которые входят в КСД", говорит председатель Народного руха Украины Борис Тарасюк. Отметим, в общем оппозиционном списке уже 4 партии: кроме "Батькивщины" и Народного руха еще "Реформы и Порядок" Сергея Соболева и Народная самооборона Юрия Луценко. Ведутся активные переговоры с "Фронтом змін" Арсения Яценюка. К слову, именно ему якобы обещают номинально 3-й, а реально №1 в едином списке, после заключенных Юлии Тимошенко и Юрия Луценко. Джерело Телеканал новин "24"

Українська Нарогдна партія

Співпраця з Росією має бути не «братською», а ринковою 02.03.2012 12:38

«Україна має перевести власні стосунки з Росією з «братських» на ринкові, що вже активно робить Азербайджан», – так народний депутат, заступник голови УНП Ярослав ДЖОДЖИК прокоментував вимогу керівництва Азербайджану збільшити орендну плату для Росії за використання радіолокаційної станції в Габалі з 7 до 300 мільйонів доларів. ДЖОДЖИК наголосив, що «сьогодні Москва охоче виставляє ринкову ціну за енергоносії, однак всіма силами намагається втримати «братську» ціну за базування свого флоту в Криму, в той час як ринкова вартість орендованої території складає щонайменше 2 мільярда доларів на рік». «Українська влада повинна навчитися будувати міждержавні стосунки з Росією саме на таких основах», підсумував народний депутат. Джерело http://www.unp.ua

Українська республіканська партія "Собор"

Президент Янукович останнім часом здійснив низку кадрових призначень, які викликали обґрунтоване занепокоєння української спільноти. Характерно те, що всі новопризначені мають або тісні зв’язки з родиною президента, або з Росією, дехто – одне і друге. Керувати СБУ призначено уродженця Росії, який дуже довго працював в структурах КДБ та керував питаннями особистої охорони діючого президента. Міністром оборони стала особа, яка відзначилась особливою жорстокістю в бійках у Верховній Раді, донедавна – громадянин Росії. Перший віце-прем’єр управляв дуже великими бізнесструктурами в Росії, а в Україні – ще й митницею і СБУ, міністр фінансів, за інформацією ЗМІ, має тісні зв’язки з сім’єю Януковичів. Нові кадрові призначення пов’язували, насамперед, з укріпленням президентської владної вертикалі та забезпеченням зростання впливу, так званої, «сім’ї». Проте, як доводить практика, президент України далеко не самостійний у виборі підлеглих. Міністр освіти і науки, молоді та спорту Табачник, проти якого протестували всі: студенти, вчителі, освітяни ВУЗів, інтелігенція, до цього часу перебуває на своїй посаді. При цьому про імовірне зняття цього «міністра» заявляли не останні люди з оточення президента, включаючи прем’єр-міністра та главу його Адміністрації. Немає впевненості щодо відсутності подвійного (в тому числі російського) громадянства новопризначених чиновників, це в першу чергу стосується міністра оборони (!!!) Саламатіна. Підтвердженням колосального впливу Кремля на українську політику і політиків є оприлюднена сайтом WikiLeaks переписка між агентами розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. Як зазначається в листі, Путін почав підтримувати Януковича в обмін на те, що саме Путін складе список «нових українців, які мали прийти до влади в СБУ, армію, міністерства». Якщо згадати рішення про заборону СБУ (на той час її очолював теперішній перший віце-прем’єр Хорошковський) чинити будь-які перешкоди «діяльності» російських спецслужб на території України, то стає зрозуміло – проблеми національної безпеки України зростатимуть в геометричній прогресії. Янукович прагне, з одного боку, укріпити владу особисту, з другого, – виконати зобов’язання перед Кремлем, не поступаючись власними економічними інтересами. Не судилося – російська владна верхівка, рано чи пізно, захоче все, включаючи Межигір’я. Однак такий вибір не має найменшого стосунку до інтересів всього українського суспільства. Останні кадрові призначення, що здійснені президентом Януковичем у сфері національної безпеки і оборони вкотре засвідчили його повну залежність від керівництва сусідньої держави. Тому партія Українська платформа «Собор» вимагає від президента України відмовитись від обслуговування зовнішньополітичних інтересів московського Кремля, призначати на високі державні посади осіб, які принаймні будуть виконувати накази із Києва, а не із Білокам'яної. Першим кроком до цього має стати оприлюднення на широкий загал правдивих відомостей про громадянство новопризначених Президентом силовиків, адже ми маємо забезпечити громадян України вільним доступом до цієї інформації. Другий крок – негайно відправити у відставку відвертого українофоба Дмитра Табачника, бо реальна загроза зникнення як такої історії України в навчальних програмах збільшується щодня. В іншому разі Віктор Янукович неминуче перетвориться на весільного генерала, а українська державність - на декорацію режисерів «Руського міра». Джерело прес-секретар народного депутата України, лідера партії Українська платформа "Собор" Павла Жебрівського

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 11 з 23


Представлені окремими народними депутатами

Фронт Змін

Яценюк готов поставить женщину на второе место в списке

01.03.2012 13:18

Оппозиция выдвинула Януковичу семь требований 28.02.2012 11:15

Оппозиция разработала перечень требований к президенту Виктору Януковичу и требует обсудить их в ходе публичной встречи, об этом заявил народный депутат Арсений Яценюк в программе "Свобода слова" на ICTV. Как сообщает пресс-служба Фронту змін, Яценюк напомнил, что Янукович получил конституционные полномочия, каких не было ни у одного президента в стране. "Он получил шанс изменить страну, но не использовал этот шанс. Я считаю, что президент Янукович является президентом на один срок. Когда этот срок закончится, пока трудно сказать, но страна должна жить. И именно поэтому оппозиция обратилась к президенту Януковичу с требованием о встрече". По его словам, в повестке дня такой встречи семь требований. Первоочередным является освобождение Юлии Тимошенко и Юрия Луценко и обеспечение их участия в избирательном процессе. Второй пункт - мораторий на внесение изменений в Конституцию нынешним составом парламента. "Янукович еще раз хочет изменить Конституцию под себя, наверное, хочет сделать выборы президента в парламенте", - пояснил он. В сфере внешней политики, отметил Яценюк, оппозиция настаивает на пересмотре газовых соглашений с РФ. Что касается газотранспортного консорциума, то такое сотрудничество может быть только трехсторонним - между Украиной, Россией и ЕС (с контрольным пакетом у Украины). Население должно получать газ собственной добычи. Оппозиция также хочет, чтобы президент начал двусторонние переговоры между Украиной и Россией по зоне свободной торговли. "Никто не знает о том, что в рамках этого соглашения (уже подписанного Азаровым, - ред.) 72 украинских товарные позиции исключены из этого соглашения", - отметил Яценюк. Следующим требованием оппозиции в сфере внешней политики является подписание соглашения об ассоциации с ЕС, включая зону свободной торговли. Из требований в социально-экономической сфере Яценюк выделил решение вопроса занятости и перерасчета пенсий. "Оппозиция трижды вносила в парламент изменения к закону Украины о государственном бюджете, которые предусматривали уменьшение финансирования президента, правительства, парламента до уровня 2009 года - на 12 млрд.грн. Хотите затягивать пояса? Начинайте с себя", обратился к властям Яценюк. Что касается сферы здравоохранения, то оппозиция требует закрепить на законодательном уровне государственный гарантированный уровень медицинских услуг. Яценюк также отметил, что оппозиция разработала свою программу реформирования образовательной отрасли. Кроме того, представители оппозиции требуют ввести мораторий на закрытие школ, особенно украиноязычных. Напомним, в пятницу с утра оппозиция заблокировала парламентскую трибуну и ложу президиума Верховной Рады, требуя убрать из повестки дня законопроект по украинской газотранспортной системе.

Лидер Фронту змін Арсений Яценюк пообещал, что вторым номером в списке его политической силы на ближайших парламентских выборах будет женщина, об этом он заявил сегодня в ходе дискуссии "Укрепление политических партий через привлечение женщин". Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, Яценюк отметил, что еще год назад Фронт змін организовал женское крыло партии. "У нас сейчас разное видение у разных членов партии по поводу развития этого женского крыла, но радует то, что нам это удалось", - подчеркнул он. Яценюк подчеркнул, что в целом 34% членов партии женщины, при этом в депутатских корпусах всех уровней 21% составляют женщины, а в областных советах - 10%. "Я могу сейчас анонсировать, что номер два в списке политической партии Фронт змін будет женщина", - добавил Яценюк. Напомним, в Верховной Раде нынешнего созыва 450 депутатов, при этом женщин - всего 36 (8%). Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Громадянська позиція

Гриценко предлагает передать на места все полномочия и ресурсы 28.02.2012 23:54

Пирамида государственной власти стоит вверх ногами, ее надо исправить, об этом заявил лидер партии Гражданская позиция Анатолий Гриценко на прессконференции в Херсоне. "Люди живут в селах, поселках, городах, а все деньги в Киеве. Деньги должны быть там, где живут люди", подчеркнул Гриценко, которого цитирует пресс-служба партии. Лидер Гражданской позиции отметил, что сегодня подавляющее большинство земель контролируют не выборные органы, а главы областных администраций, которых назначает президент. Например, на Херсонщине лишь 4,8% земель находится под контролем местных общин. "В конце концов губернатор решает, кому и на каких условиях отдать землю в аренду, может построить химический завод там, где раньше отдыхали люди все это не спрашивая разрешения местной общины, совета, мэра или сельского головы, - объяснил Гриценко. Кроме того, по его словам, налог от использования земель идет не в местный бюджет, а на администрацию. А потом мэр едет в область, а то и Киев, чтобы согласовать проект ремонта крыши школы или больницы. Именно поэтому Гриценко внес законопроект об основах территориального устройства Украины, которым предлагает отдать под контроль местным советам все 100% земель. По словам лидера Гражданской позиции, это позволит местной общине влиять на происходящее на земле, а также получать деньги в местный, а не областной бюджет. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 12 з 23


Непарламентські партії

Партія УДАР

Пока Кличко тренировался, оппозиция занималась делом, - Свобода

ВО Свобода

29.02.2012 04:55

Кличко будет бороться и за кресло мэра, и за кресло в Раде

28.02.2012 21:05

Всеукраинское объединение Свобода удивлено "запоздалым предложением лидера партии УДАР Виталия Кличко создать специальный координационный центр оппозиционных партий для защиты результатов парламентских выборов". "Создается впечатление, что помощники Кличко, которые готовят для него заявления, уверены, что кроме самого Кличко, их никто не будет читать. Иначе они бы понимали, что эти заявления прочитают представители оппозиции, которые три недели назад уже поддержали инициативу ВО Свобода провести параллельный подсчет голосов на выборах в Верховную Раду Украины 2012 года, создав единый координационный центр КОД", цитирует заявл ние Свободы ее пресс-сл жба.

Виталий Кличко

В эфире 5 канала Лидер партии УДАР Виталий Кличко заявил, что намерен вместе со своей партией одержать победу на выборах мэра Киева, и на выборах в Верховную Раду "Я уже не раз говорил, что Киев не может быть отдельным, и жить отдельно от событий, которые проходят в стране. И я буду принимать участие в киевских выборах, и наша партия УДАР также будет принимать участие в парламентских выборах", - заявил он, передает Украинская правда. Отвечая на вопрос, означает ли это, что он будет баллотироваться в Верховную Раду в том случае, если проиграет на выборах мэра Киева, Кличко отметил: "Мы выиграем те и другие выборы". "Мы будем представлены в парламенте. И будем работать в Киеве, поскольку это лакмусовая бумажка", - подытожил политик. Напомним, если бы в ближайшее воскресение состоялись выборы столичного мэра, 26,10% киевлян поддержали бы кандидатуру Виталия Кличко (32,20% из тех, кто придет на избирательные участки). 23,6% киевлян отдали бы голоса за Александра Попова (29,5% избирателей, которые придут на выборы). Об этом свидетельствуют результаты соцопроса, проведенного Украинским институтом социальных исследований им. Яременко и центром "Социальный мониторинг". Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

"Пока Кличко тренировался, оппозиция занималась делом. Понятно, что Виталию трудно успевать и на ринге, и в рекламе, и в политике, но как минимум, его помощники должны следить за тем, что происходит на политической арене", - добавили в Свободе. Напомним, Всемирный боксерский совет (WBC) признал Кличко лучшим боксером 2011 года. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Народна самооборона

Другий позов Луценка в Євросуді визнали пріоритетним 01 березня 2012, 10:28

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду та визнав пріоритетною скаргу представників Юрія Луценка на відсутність належного медичного забезпечення в Лук’янівському СІЗО, про це повідомляють в прес-службі "Народної самооборони". У скарзі, поданій представниками Луценка, наголошується на порушенні статті 3 Європейської конвенції з прав людини "Заборона катування". "Той факт, що Україна не вживає належних заходів, щоб покращити ситуацію в пенітенціарній системі та не припиняє порушення, на яке вже вказував Європейський суд... ставить під загрозу...членство у Раді Європи", - повідомила адвокат Луценка Валентина Теличенко. Теличенко наголосила, що надаючи другій заяві статусу першочергової "Європейський Суд вочевидь взяв до уваги той факт, що заявником є один з лідерів опозиції в Україні". "Європа вже неодноразово нам вказувала на те, що не толеруватиме незаконні переслідування опозиціонерів та усунення їх від політичного процесу. Справи Юрія Луценка та Юлії Тимошенко є принциповими для міжнародної спільноти", - зазначила адвокат. Джерело Українська правда

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 13 з 23


Хотите знать большее о деятельности общественных объединений в Украине?

:: Партійні ГО

Подпишитесь бесплатно на еженедельный журнал

«United Society & Public Organizations»

«Молоді регіони» зустріли весну! 29 Февраля 2012 года, 12:02

26 лютого 2012 в Національному музеї архітектури та побуту України «Пирогів» пройшло активне, захоплююче та смачне святкування Масляної за сприяння та за участю «Молодих регіонів». Захід проходив під звучання веселої народної музика, українських пісень, що супроводжувалися запальними танцями та іграми. Поки у гостей розпалювався азарт до святкування, в печі пеклися млинці, які згодом знадобилися на найочікуванішому та найсмачнішому конкурсі свята – «З’їж більше – стань сильнішим», а от глядачі могли насолодитися естафетою смакуючи приємний гарячий чай. Незважаючи на теплу погоду, найенергійніші конкурси «Моя снігова баба найкраща» та «Ми сильніші – канат наш» принесли гостям заряд енергії на весь рік. Не обійшлося й без розгулу, цього року це був бій подушками. Найсильніші та найспритніші учасники брали участь у конкурсі метання мітли. Але розважальна програма на цьому не закінчилася. Катання на санях, бої мішками із соломою, конкурс на кращу скульптуру із снігу та багато іншого. Кращі фольклорні колективи України показали стародавні обрядові дійства Колодія, а майстер-клас із народних танців окутав українською атмосферою це чудове місце - с. Пирогів. Свято було завершено у кращих українських традиціях обрядом прощення, а веселі забави та запальні танці принесли цілу купу радості, міх сміху та пригорщу незабутніх вражень на увесь рік. Привітати українців з цим чудовим святом, поїсти смачних млинців та просто гарно провести час прийшли міністр культури України Михайло Кулиняк, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, народний депутат України, голова «Молодих регіонів» Андрій Пінчук та депутат Київської міської ради, Голова КММО «Молоді регіони» Володимир Філіппов. Андрій Пінчук, коментуючи захід, зазначив, що свято Масляної в с. Пирогів, в атмосфері незайманого українського колориту, привітності, щедрості й безтурботних веселощів – саме те, що запам’ятається на цілий рік.

В фокусе издания:  обзор гражданской активности  деятельность общественных организаций  гранты  проекты и мероприятия в третьем секторе

http://groups.google.com/group/united-society

ПОДЕЛИТЕСЬ ЭТИМ ЖУРНАЛОМ С КОЛЕГАМИ

ОТПРАВТЕ НА Е-МЕЙЛ СВОИМ ДРУЗЬЯМ ИЗДАНИЯ И КАТАЛОГ ПОДПИСКИ ОНИ, НЕПРИМЕННО. БУДУТ ВАМ БЛАГОДАРНЫ

Джерело http://mo-re.org

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 14 з 23


Новый набор в 2012 году! Школа молодого политика «ПолитЦентр»

:: Політична освіта

ОГОЛОШЕНО ПОЧАТОК ВІДБОРУ НА УЧАСТЬ В УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ ПОЛІТИЧНИХ СТУДІЙ 2012 РОКУ 27.02.2012

До участі у конкурсі запрошуються кандидати, які: мають значні професійні досягнення у сфері політичної, громадської, наукової та підприємницької діяльності, журналістики, державної служби, юриспруденції; займають активну громадянську позицію та здатні застосовувати отриманні знання у своїй повсякденній діяльності; є громадянами України віком до 35 років, які мають вищу освіту. Відбір учасників здісйнюється у два етапи: 

Етап I: Заповнення заявки на участь у Щорічній програмі Української школи політичних студій - заявку на участь у Щорічній програмі Української школи політичних студій необхідно заповнити та надіслати до 17 березня 2012 року (субота) на електронну адресу – info[at]usps.org.ua (тема ―USPS‖). Документи, що надіслані після вказаного терміну, не будуть прийматись до розгляду. Усім кандидатам буде надіслано підтвердження про отримання заявки протягом трьох робочих днів. Якщо Ви не отримаєте підтвердження – звертайтеся до Світлани Матвієнко за адресою: svitlana[at]aboratory.kiev.ua або телефоном: +38 044 531 37 68.

Етап II. ―Віртуальне інтерв'ю‖. До 19 березня 2012 року буде відібрано кандидатів, які відповідають критеріям учасника УШПС, і їм буде запропоновано до 26 березня 2012 року дати відповіді на кілька запитань ―віртуального інтерв'ю‖. На підставі цих відповідей до 1 квітня 2012 року буде відібрано учасників Сьомого набору Української школи політичних студій. Інформація, яку Ви зазначаєте у заявці, є конфіденційною та не підлягає поширенню. Перша сторінка заявки (―реєстраційна картка‖) використовується для присвоєння індивідуального реєстраційного номеру. Розгляд аплікаційних форм здійснюється послідовно та неупереджено членами Відбіркової комісії, що включає компетентних представників основних цільових груп Школи. Рішення Комісії є колегіальним. УШПС залишає за собою право не надавати пояснень щодо рішень, прийнятих членами Комісії.

Умови участі Очікується, що відібрані учасники (орієнтовно - 30-32 особи) візьмуть участь в усіх чотирьох сесіях, що передбачені Програмою. Також вони отримують можливість відвідувати інші заходи Школи (зокрема, в межах Клубу випускників). Витрати на участь (проживання, харчування, навчання, роздаткові матеріали, переліт до Страсбургу, тощо; крім проїзду у межах території України) покриваються за рахунок Школи та її партнерів. УШПС встановлює реєстраційний внесок за участь у Щорічній програмі, що спрямовується на розвиток її інституційної діяльності. Розмір внеску на 2012 рік не перевищуватиме еквіваленту 500 євро. Дипломи учасникам буде вручено у листопаді 2012 року під час Щорічної конференції випускників УШПС. Більш детальну інформацію про зміст та тривалість сесій, календар роботи на 2012 рік, склад викладачів та випускників розміщено у відповідних рубриках веб-сторінки УШПС. Якщо у Вас виникають додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся до Світлани Матвієнко за адресою: svitlana[at]laboratory.kiev.ua (тема ―Question‖) або тел.: +38 044 531 37 68 (офіс).

Образовательная программа «Курс будущего депутата» Цель проекта - дать молодым политикам, лидерам молодѐжных объединений, талантливым студентам дополнительные знания для совершенствования своих лидерских качеств и построения собственной политической карьеры. Будут прочитаны мастер-классы ведущих экспертов по разным дисциплинам: социология («Социология в избирательной компании», «Методы социологических исследований в избирательной компании»); стратегия избирательной кампании («Позиционирование кандидата или партии на выборах», «Ключевое сообщение в избирательной компании»); организация собственного избирательного штаба; электоральная агитация и пропаганда; ораторской мастерство; психология управления и лидерство. Так же программой предусмотрены возможность работы в индивидуальных творческих мастерских экспертов, посещение учреждений органов власти (ВРУ, Нацбанк, посольств) и участие в заседаниях Центра социальноконсервативной политики (Украина). Наши эксперты: Евгений Копатько (социолог, руководитель социологической компании R&B); Денис Богуш (вице-президент Украинской PR Лиги. Президент Bohush); Александр Черненко (глава правления Комитета избирателей Украины); Екатерина Кириченко (политтехнолог, кандидат наук); Александр Булавин (директор Европейского института политической культуры, провел 30 успешных избирательных кампаний) и другие эксперты, признанные не только в странах бывшего СССР, но и в ЕС. Работа Школы организуется следующим образом: o Формируется группа из 20– 30 молодых людей, имеющих высшее образование и желающих пройти практический курс эксклюзивной подготовки для эффективной деятельности в политической сфере, создания собственной политической стратегии. o Срок обучения 2 месяца. o Мастер-классы будут проходить два раз в неделю по четвергам и вторникам в вечернее время. o Закончившие обучение получают соответствующий сертификат и рекомендательные письма. «Курс будущего депутата» - это твой шанс не только открыть в себе новые грани, но сделать свой первый шаг к успешной политической карьере. Дорога в тысячу шагов начинается с первого шага. Сделай его вместе с нами! Дополнительную информацию можно получить по телефону: (067) 239-63-44 Соколова Гуля, (050) 447 56 85 Зеленая Ирина www.cskp.info

Для Вас актуальны вопроси студентов? Подпишитесь бесплатно на еженедельную газету

Веб-сайт Української школи політичних студій.

«Student’s Life»

Джерело http://parlament.org.ua

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 15 з 23


:: Аналітика & Соціологія

:: Думки експертів

Киевляне против мэра-бизнесмена, - опрос 28.02.2012 18:15

Жители столицы назвали качества, которые они хотят видеть в будущем градоначальнике, киевляне хотят, чтобы будущий мэр был "хозяйственником" «опытным управленцем" и шел на "поиск компромисса". При этом мэр не должен иметь собственный бизнес, а все силы должен отдавать работе во благо жителей столицы, об этом свидетельствуют результаты социологического исследования, проведенного Украинским институтом социальных исследований им.Яременко совместно с центром "Социальный мониторинг" 10-20 февраля, сообщает Интерфакс-Украина. Жители столицы считают, что мэр должен быть непубличным лицом и не заниматься самопиаром. 88,9% респондентов отметили, что главой города должен быть уравновешенный человек, 85,3% желали бы видеть в нем стремление к усовершенствованию. 81,2% опрошенных заявили, что мэр обязан находить общий язык со всеми политическими силами ради интересов киевлян. 78,9% киевлян уточнили, что хороший мэр должен пытаться постепенно менять ситуацию. 77,1% сказали, что градоначальник обязан полагаться на поддержку общественности, а 75,8% - что он должен быть опытным управленцем. Всего социологи опросили 2018 респондентов. Погрешность выборки - 1,85-3,1%. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

Украинские телеканалы убирают политику из эфира 01.03.2012 14:56

В начале года выборов в Верховную Раду украинские телеканалы избегают детального освещения политических новостей. Как свидетельствует исследование "Мониторинг украинских новостей", проведенное Академией украинской прессы при участии сотрудников Института социологии НАН Украины, главными темами февраля стали морозы, катастрофы и конфликты. В частности, согласно исследованию, катастрофы/ДТП занимали в новостях 16%, а морозы и метели - 15% контента. Напряженность в отношениях России и Украины по проблемам газа, сыра и двусторонних отношений суммарно охватывает 10% упоминаемых событий. А вот о выборах-2012 говорилось только в контексте других событий (2%), то есть ни разу эта тема не была главным событием. Лидером по вниманию телеканалов в феврале стала оппозиция в целом (9%), БЮТ-Батькивщина (7%) и Партия регионов (6%). Внимание к другим партиям было минимально. Кассетный скандал в Верховной Раде не стал резонансным событием недели, информации о нем не больше, чем о летнем европейском первенстве по футболу (2%). На таком же уровне телеканалы информировали о выступлении Виктора Януковича в парламенте. Как и в сентябре прошлого года, внимание телеканалов к реформам в Украине минимальное (1%), как и к избранию нового уполномоченного по правам человека (2%).

Власть доводит народ до взрыва, - политолог 27.02.2012 17:15

Приговором бывшему министру внутренних дел Украины Юрию Луценко власть в очередной раз спровоцировала общество на конфликт, об этом ЛІГАБізнесІнформ заявил профессор кафедры политологии НаУКМА, политолог Алексей Гарань, комментируя решение суда. "Дело развалилось. То, что ставится в вину Луценко, это просто не идет ни в какое сравнение с тем, что происходило на фоне этого судебного процесса: афера вокруг "вышек Бойко"; 8 млдр.грн., списанных топливно-энергетическим компаниям; полмиллиарда евро, утраченные в результате прекращения предоставления помощи со стороны ЕС", - привел примеры эксперт. По его словам, правосудия в стране нет. "Мне кажется, что власть провоцирует конфликт и взрыв, который сметет эту власть", - считает Гарань. Он напомнил, что в 2004 году власть тоже считала себя всесильной. "Но итог мы все помним, власть была изменена. Стала она лучше или хуже - это другой вопрос. Но власть должна помнить, что она не вечна", - сказал он.

© Петр Шуклинов

Джерело http://news.liga.net

Процесс объединения оппозиции окончательно ее добьет, - эксперт

02.03.2012

Процесс согласования кандидатов на мажоритарных округах и анализ информационной активности лидеров общественного мнения демонстрируют абсолютную неготовность оппозиции консолидироваться, такое мнение высказал в интервью Интерфакс-Украина заместитель директора Агентства моделирования ситуаций Алексей Голобуцкий. «Как только политические партии приступили к практической подготовке к избирательному процессу на округах, тезис о консолидации оппозиции становится все менее весомым. Лидеры оппозиционных партий откровенно «впадают в ступор», когда начинается согласование единого списка кандидатов», - заявил Голобуцкий. По мнению эксперта, единственными достаточно жесткими и последовательными оппозиционными спикерами остаются Наталия Королевская и Виталий Кличко, которые, по большому счету, не являются даже полноценными членами КОД. «Если так дело пойдет и дальше, а ситуация усугубится многочисленными репутационными скандалами на округах, традиционные оппозиционные партии («Батьківщина» и «Фронт змін») будут постепенно сдавать свои позиции в пользу новых оппозиционных проектов – Свободы, УДАРа, партии Королевской», - отметил эксперт.

Джерело http://news.liga.net

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 16 з 23


По мнению Голобуцкого, ставка оппозиции на единственный тезис – освобождение Тимошенко — может сыграть с ней злую шутку. «Сегодня и «Батьківщина», и «Фронт змін» пытаются выстраивать исключительно одноосевую кампанию, используя статус Тимошенко в качестве локомотива. При этом они и предположить не могут, что будет с их кампанией, когда фактор Тимошенко по каким-либо причинам потеряет свою общественную значимость и остроту восприятия. Ведь ни Яценюк, ни Турчинов не ведут таких локальных компаний с социальными группами, как Королевская, не эксплуатируют достаточно жесткую риторику, критично мотивирующую хоть и узкий, но стабильный электорат, как Тягнибок», - заявил замдиректора АМС. Джерело http://focus.ua/politics/221617/

:: Інтерв’ю

Бекешкина: Оппозиция не сможет сформировать большинство в Раде

Бекешкина уверена: на грядущих парламентских выборах борьба будет не просто жесткой, а жестокой 27.02.2012 08:35

В то же время, от итогов парламентских выборов по пропорциональной системе может зависеть результат президентских выборов 2015 года, считает социолог Директор фонда Демократические инициативы имени Илька Кучерива, известный социолог Ирина Бекешкина рассказала в интервью ЛІГАБізнесІнформ о том, сколько стоит проведение национального экзит-пола, за чей счет он будет проводиться и почему избиратель Партии регионов не хочет идти на выборы. - Что сегодня показывают социологические замеры - каково настроение украинцев, насколько активно будут голосовать? - Что касается настроения, то общество в целом приняло правила игры - опросы показывают, что все нормы обновленного закона о выборах народных депутатов, кроме отмены графы "против всех", большинство населения поддерживает. А что касается явки, то социологические замеры всегда показывают больше, чем оказывается на

самом деле. Хотя явка едва ли будет ниже привычных для Украины 65-70%. Впрочем, говорить точно пока нельзя. Например, еще летом, до ареста Юлии Тимошенко, явка ожидалась крайне низкая, потому что ни запад, ни восток Украины не хотели идти на выборы. - Можно ли сравнивать выборы-2012 с выборами2002? Там тоже была мажоритарка. - Выборы-2012 не будут похожи. Прошло 10 лет, общество во многом изменилось. Не стоит забывать, что до 1998 года были полностью мажоритарные выборы, а в 1998 и 2002 гг. - смешанные. То есть к 2002 году в Украине сформировалась прослойка политиков-мажоритарщиков, которые годами обрабатывали свои округа и стабильно там укрепились. Была какая-то определенность. Это не значит, что на округах не было конкуренции, но была, если хотите, традиция. Большинство в новом парламенте будет пропрезидентское. Но важно, какие итоги окажутся в пропорциональной части. Результат выборов по спискам будет сигналом того, каким может быть результат второго тура президентских выборов2015 - А сейчас? - А сейчас, во-первых, оппозиция заявила, что будет ставить по одному общему кандидату на округ. Во-вторых, очевидно, что по одному кандидату на округ будет ставить и Партия регионов. То есть нас ожидает жесткое биполярное противостояние "власть - оппозиция", чего не было ни в 2002 году, ни, тем более, раньше. К тому же, сегодня, по сравнению с 2002 годом, намного больше богатых потенциальных кандидатов, представителей бизнеса. Поэтому бизнес-составляющая на выборах проявится гораздо отчетливее. - И раньше эта составляющая была не маленькой. - Раньше не было такого количества людей с большими деньгами. Более того, в 2002-м году не настолько осознавалась ценность депутатства, как сегодня. Так что, можно смело утверждать, что на грядущих выборах борьба будет гораздо более жестокой. Даже не жесткой, а именно жестокой. И во многом непредсказуемой. - Ожидаете ли фальсификаций со стороны власти, если да, насколько они повлияют на ход выборов? - Думаю, что как раз самые большие фальсификации будут не только (и даже, возможно, не столько) со стороны власти, сколько со стороны местных кандидатов, которые будут идти по мажоритарным округам. Они будут руководствоваться принципом "победа любой ценой", так как ставят на кон слишком много. - Вы разделяете власть и отдельных депутатовмажоритарщиков, но ведь многие из них будут баллотироваться с прицелом на участие в пропрезидентском большинстве в Раде следующего созыва… - Конечно. Я не поручусь за достоверность слухов, но приходилось слышать, что уже сейчас у независимых мажоритарщиков собирают заявления о вступлении в будущем во фракцию Партии регионов.

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 17 з 23


- И кто победит в итоге - власть или оппозиция? - Большинство в будущем парламенте, конечно, будет пропрезидентское. Но тут важно, какие итоги окажутся в пропорциональной части. Результат выборов по спискам будет сигналом того, каким может быть результат второго тура президентских выборов 2015 года. Если окажется, что ПР проиграет по спискам, то это значит, что во втором туре может проиграть и Виктор Янукович. А это заставит задуматься о своей судьбе как многих мажоритарщиков, так и местные региональные элиты. Многие будут работать с оглядкой на то, кто еще может стать президентом с огромными полномочиями. - Вы называете парламентские выборы-2012 разведкой боем перед президентскими выборами. Не недооцениваете ли вы тем самым их важность: какой в Украине будет парламент, как страна будет жить три года до выборов президента? - Как будет жить страна, и какой будет парламент разные вещи. Верховная Рада у нас давно из законодательной власти превратился в исполнительную. В очень исполнительную, я бы даже сказала. Тем более, как я уже говорила, не стоит ожидать в Раде VII созыва формирования оппозиционного большинства. После выборов в парламенте будет много бизнесменов, а бизнес у нас очень зависим - его легко можно прижать. Поэтому, даже если парламент и перестанет голосовать автоматически по взмаху руки Чечетова, ожидать расцвета и торжества парламентаризма едва ли стоит. Жизнь страны новый парламент не изменит. Она может измениться только после президентских выборов.

- Вы сказали, что еще летом, до ареста Тимошенко, ни запад, ни восток Украины не хотел идти на выборы. Как изменились планы избирателей? - Сейчас ожидается высокая явка на западе - намного выше, чем на востоке. На западе не хотят идти на выборы около 12% избирателей, на востоке - более 30%. На востоке сыграло роль разочарование в "своих регионалах". Кстати, по той же причине там наблюдается рост рейтинга коммунистов. КПУ, по последним данным, набирает не меньше 8%, несмотря на то, что их из года в год списывают со счетов. На руку коммунистам сыграло и то, что Сергей Тигипко решил довольствоваться "синицей в руках", фактически похоронив неплохие стартовые шансы своей партии. На сегодняшней должности Тигипко сжег себя как политика. - Кто, по вашим данным, проходит в Раду следующего созыва? - Согласно нашему декабрьскому исследованию, которое совпадает с замерами коллег, впервые рейтинг Батькивщины превысил рейтинг Партии регионов, хоть и ненамного - порядка 1%. У нее 18%, у ПР - 17%. На третьем месте Фронт змін - почти 11%. У коммунистов - 8%, и это может считаться определенной неожиданностью. Среди тех, кто проходит пятипроцентный барьер, также партия УДАР Виталия Кличко - у нее 6%. - Свобода не проходит? - У партии Тягнибока пока около 3% поддержки, но есть резерв. - Что может до выборов изменить расстановку сил?

Победа любой ценой не прибавит баллов власти ни на Востоке, ни на Западе. Но трудно сказать, насколько эти люди руководствуются логикой. Никто ведь не предполагал, что Тимошенко посадят в то время, как ее рейтинг упал до 10% - Существует мнение, что власть пойдет на проведение честных выборов для того, чтобы хоть как-то сохранить лицо перед Западом. Опасения оппозиции о фальсификациях могут не подтвердиться? - Может быть, я излишний оптимист, но я тоже разделяю эту точку зрения. Ведь если руководствоваться логикой и здравым смыслом, то власти надо поступить именно так. Победа любой ценой не прибавит баллов власти ни на Востоке, ни на Западе. Но трудно сказать, насколько эти люди (власть, - ред.) руководствуются логикой. Никто ведь из экспертов не предполагал, что Тимошенко посадят на семь лет в то время, как ее рейтинг упал до 10%. Нет рациональных объяснений такому поступку власти. Поступку, повлекшему за собой напряженность в отношениях и с Западом, и с Россией. Другое дело, что даже директива сверху "не фальсифицировать" может быть проигнорирована местными властями. Ведь каждый руководитель областной, районной администрации или города не желает быть в последних рядах по результату. Каждый хочет выжить в этой системе, показать лучший результат, показаться более усердным, чем соседи. Никто не хочет выпасть из обоймы. Поэтому вполне возможно: чтобы сохранить за собой кресло главы какой-то администрации, местные чиновники будут помогать партии даже в обход указаний начальства.

- Ситуация может измениться, если регионалы, вопервых, смогут убедить прийти на выборы восток, во-вторых, убедить его проголосовать за себя снова. Ведь электоральный перевес в сторону оппозиции сегодня наблюдается не потому, что их поддерживает больше людей, чем на предыдущих выборах, а только потому, что избиратель ПР отвернулся и от "бело-синих", и от политики вообще - многие не хотят идти на выборы. - У партии власти есть шанс вернуть избирателя? - А почему нет? Можно ожидать, что с конца лета избиратели начнут ощущать на себе заботу в виде каких-то дополнительных выплат, соцпомощи и тому подобных традиционных инструментов предвыборной кампании. Эта схема работала раньше, может сработать и сейчас. Если власть обеспечит то самое "покращення життя", пусть и на короткое время, то часть утраченных избирателей, особенно на востоке, может снова проголосовать за Партию регионов. Экзит-пол на 300 участках по всей стране стоит около $100 тысяч. Если участков будет больше (а от этого зависит точность), то стоимость несколько вырастет - Национальный экзит-пол на выборах-2012 будет? - Однозначно будет. Мы уже заручились поддержкой потенциальных доноров, думаю, у нас уже не будет таких финансовых трудностей, как на предыдущих президентских выборах.

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 18 з 23


- Кто его профинансирует и кто будет проводить? - Финансироваться экзит-пол будет, как и раньше, совместными усилиями форума доноров. Это различные международные фонды и посольства. Для нас финансирование из разных источников принципиально. От некоторых мы уже получили деньги (NED), от некоторых доноров получили принципиальное согласие (Международный фонд "Відродження", PACT), у других решение находится в стадии рассмотрения. Что касается партнеров по проведению, то они традиционны - это КМИС и Центр Разумкова. Наши "боевые соратники", испытанные 2004 годом; это будет уже наш пятый экзит-пол в таком составе. А вообще для Демократических инициатив экзит-пол2012 будет уже двенадцатым. - Сколько стоит такой проект? - Экзит-пол на 300 участках по всей стране - около $100 тысяч. Если участков будет больше (а от этого зависит точность), то, соответственно, стоимость несколько вырастет. - Как вы относитесь к экзит-полам, заказчиками которых выступают телеканалы (так было на президентских выборах в 2010-м)? Не влияет ли на их объективность то, что каналы принадлежат конкретным людям с конкретными интересами? - По количеству экзит-полов на одни выборы Украина может претендовать на рекорд. Хотя в целом отношусь к их проведению нормально. К тому же, все результаты у нас совпали, так что нет причин сомневаться в объективности. Отличие нашего экзит-пола - в полной открытости (как источников финансирования, так и методологии). Кроме того, в отличие от других социологических служб, мы по результатам каждого экзит-пола выпускаем публикации с подробным анализом результатов голосования. - Сейчас вы или ваши коллеги проводите предварительные социологические исследования для партий или отдельных кандидатов? - Конечно, такие заказы есть. В основном от потенциальных участников на мажоритарных округах, и, конечно же, эти исследования закрытые. О результатах знают лишь заказчик и те, кто проводит замер. - Насколько будет востребована на выборах "черная социология"? - Серьезные социологические организации дорожат своей репутацией, а сомнительной информации из сомнительных источников уже давно никто не верит. Думаю, что "черная социология" не будет особо применяться именно по причине низкой эффективности. Это ведь "шум" и не более. - Давление со стороны политиков на себе чувствуете? Не все могут спокойно реагировать на фиксацию падения собственного рейтинга. - Пока нет. Джерело ЛIГАБiзнесIнформ

© Роман Чернышев

Половина сердца. Муж Тимошенко рассказал о планах по спасению жены и санкциях против Януковича 02.03.2012

В интервью Фокусу муж лидера БЮТ Александр Тимошенко рассказал о деятельности международной «Батьківщини», планах по спасению жены и санкциях Европы против Виктора Януковича и его окружения Супруг осуждѐнного экс-премьера Юлии Тимошенко Александр понемногу привыкает к роли беженца. В Чехии, куда он выехал около двух месяцев назад, Тимошенко наладил быт и даже обзавѐлся друзьями. В несуетливой Праге он регулярно общается с ещѐ одним беглым украинским чиновником — экс-министром экономики Кабмина Юлии Тимошенко Богданом Данилишиным. А недавно в гости к Александру приезжал близкий родственник, имя которого он, из соображений его безопасности, просит не называть. С остальными членами семьи и оставшимися на родине друзьями Тимошенко общается по телефону и прямо признаѐтся, что в ближайшем будущем возвращаться в Украину не планирует. Тем более в Чехии у него уже есть свой политический проект — международная общественная организация «Батьківщина». Именно она, по словам Тимошенко, накануне осенних парламентских выборов расскажет миру о преступлениях режима Януковчиа и мобилизует все внешние силы для освобождения украинских политзаключѐнных. Поддерживаете ли вы сейчас связь с женой? Если да, то как? Поддерживаю через Женю (Евгения, дочь Александра и Юлии Тимошенко. — Фокус) и адвокатов. То, что Тимошенко в тюрьме, не значит, что она полностью изолирована. Она изза решѐтки руководит всеми необходимыми процессами, общается с людьми. После требований Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) освободить политзаключѐнных Тимошенко может рассчитывать на смягчение наказания? К сожалению, несколько недель, прошедших после принятия жѐсткой резолюции ПАСЕ, показали, что руководство страны не намерено обращать внимание на этот документ, даже несмотря на то, что для Украины он носит обязательный международно-правовой характер. В этом плане показательно заявление депутата из фракции Партии регионов Вадима Колесниченко. Он прямо сказал: «Что касается резолюций ПАСЕ — нам это фиолетово. Пусть в Европе сначала декриминализируют статьи по злоупотреблению служебным положением, тогда и поговорим». Это мнение, судя по последовавшим после резолюции действиям, целиком разделяет власть. То есть вы за то, чтобы ПАСЕ ввела против Украины санкции? Нужны персональные санкции против Януковича, ключевых политических и экономических фигур из его окружения, руководителей Администрации президента, Кабинета министров, Партии регионов, судей и правоохранителей, которые выполняют политические заказы по подавлению прав граждан, преследованию оппозиционных политиков. Речь идѐт о запрете на въезд в ЕС, замораживании счетов, различных активов, принадлежащих указанным лицам напрямую или под прикрытием ближайших родственников либо подставных юридических и физических лиц.

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 19 з 23


Кто ещѐ из соратников Юлии Владимировны может попросить или уже попросил убежища на Западе? Политическое убежище — это крайняя мера, на которую идѐт человек, когда чувствует, что его жизни в стране угрожает опасность, или его могут использовать как наживку для травли другого человека. Поверьте, тяжело чувствовать себя беженцем. Очень тяжело. Сегодня в Украине такое положение, когда убежища может попросить больше половины населения. Но зачем? Не лучше ли собраться и заставить это сделать одного человека — Януковича? Пусть он просит убежища. Но, наверное, ему убежище теперь может предоставить только Антарктида. В январе нынешнего года закрытые в 2005 году уголовные дела в отношении вашего отца, соучредителя ЕЭСУ Геннадия Тимошенко, и экс-главбуха компании, ныне нардепа БЮТ Антонины Болюры, возобновили. Как суд мотивировал это решение? Это не больше чем удовлетворение личных интересов Януковича, основанных на животном страхе и ненависти к Юле. Он знает, что мы не дадим ему спокойно спать и прыгать по пенькам в украденном у страны заповеднике, теперь ставшем его резиденцией. Поэтому и страдают наши ближайшие родственники. До 28 марта Тимошенко должна ознакомиться с делом по ЕЭСУ. Это означает, что скоро начнѐтся новый процесс? Сроки (ознакомления с делом. — Фокус) были сокращены до абсурда. Более 20 000 страниц нужно изучить за 38 рабочих дней. Что это как не нарушение права на защиту? Более того, о судебном заседании, которое установило эти ограничения, адвокаты не были вовремя проинформированы. Вывод: власть спешит, пытаясь успеть вынести лидеру оппозиции ещѐ один абсурдный обвинительный приговор до решения Европейского суда по правам человека. Вы или ваша дочь планируете войти в предвыборный список «Батьківщини» на парламентских выборах? Для нашей семьи это не главное. Приоритет один — Юлия Тимошенко должна быть на свободе. Но вы принимаете участие в формировании списка? Возможно, обсуждаете какие-то кандидатуры с Александром Турчиновым? Я не политик, а Турчинов — опытный руководитель, компетентный человек, который многие годы работал вместе с Юлей. Для меня честь иметь такого верного товарища и соратника, как Александр Валентинович. Вы координируете с супругой действия по созданию и развитию международной «Батьківщини»? Эта организация имеет цели, связанные с защитой прав Юлии Тимошенко и политических заключѐнных в Украине. Мы будем рассказывать миру, как нынешняя власть грабит страну, работать с украинской диаспорой и готовиться к выборам. Сегодня в стране более 70% людей, готовых поддержать оппозицию, поэтому есть большие шансы создать мощное оппозиционное движение.

© Мария Жартовская,

Джерело Фокус

:: Блоги

Украинская партия «МММ» 29.02.2012

Финансовая Аль-Каида как носитель свободы от экономического гнѐта государства. По опросам социологов, народ на ближайших выборах будет голосовать традиционно за партию власти «регионалов», БЮТ, «Фронт Перемен» и боксѐра Кличко. Народ традиционно отказывается обсуждать перемены и не допускает даже мысли о том, что могут появиться новые политические силы.

Члены партия власти сплетены общими интересами, должностями, нефтью, газом, НДС, торговлей оружием, таможней. У Партии регионов есть общий лидер, для кого-то ужасный, а для кого-то родной папа – Виктор Янукович. За них будут голосовать. Партия обиженных – «Батькивщина», осиротевшая, но всѐ ещѐ связанная общим политическим интересом, сможет взять на выборах свой процент. Щедро финансируемый парочкой олигархов «Фронт Перемен» европейского, импозантного, красиво говорящего Яценюка тоже, фактически представляет партию власти. Так как «Удар» Кличко финансируют всѐ те же люди, а в его списке мы видим представителей номенклатуры, по сути эти четыре партии совершенно спокойно сформируют власть в Украине. Большинство граждан Украины даже не заметят, что их попросту надувают. И вот на территории Украины, пока ещѐ не оформленная политически, но жѐстко связанная финансовым интересом, начинает появляться структура, которая может претендовать на сногсшибательную оппозицию. Просто представьте себе участие партии «МММ» в политической жизни страны! Деньги в МММ втянуты уже довольно-таки крупные, пирамида разбита на «десятников», «сотников», «тысячников» и «миллионников», руководит ею идейный вдохновитель Мавроди посредством Интернета, втягивая в свой финансовый безумный танец всѐ больше и больше простого люда. По сути, мы видим явление, действительно народной партии, объединѐнной общим интересом наживы, стремящейся втянуть в свои ряды, заразить финансовой эпидемией как можно больше людей. Разбросанные по всей стране десятки и сотни участников могут с лѐгкостью

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 20 з 23


образовывать партийные ячейки, которые де-факто уже существуют. Единственное, чего не хватает этой многочисленной структуре – это отшлифованной до блеска политической идеологии. Но сама идея МММ на поверхности. Я бы назвал еѐ идеологией правды. Создатель МММ говорит о том, что это пирамида, и что единственным источником денег является поступление новых членов. Идеология правды обезоруживает, потому что на вопрос «Какие гарантии?», он отвечает: «Никаких», и что вы можете потерять свои деньги. Правда МММ заключается в том, что люди идут туда именно ради денег, за сногсшибательными процентами. Они готовы рисковать своими кровными, чтобы получить то, чего не даѐт ни один банк, ни одна государственная структура. И ещѐ один феномен пирамиды – в еѐ неуязвимости. Партия МММ ведѐт свою жизнь полностью в виртуальном пространстве. Переписка в соцсетях, по электронной почте, послания Мавроди через сайт и личную переписку. Партию «МММ» можно сравнить с финансовой АльКаидой, она такая же неуловимая, непостижимая. Только если Усама бен Ладен прятался в пещерах, Мавроди сидит в государственной квартире в Москве, являясь невыездным с 36 миллиардами долларов. Он заявляет, что организует финансовый апокалипсис. И самое удивительное, что выглядит это всѐ, как поступок Робина Гуда, отбирающего у банков и государства и всасывающего в финансовую пирамиду всѐ больше денег. Если эта финансовая Аль-Каида сможет переоформиться в политическую партию, на осенних выборах она будет единственной оппозиционной партией против всех четырѐх. Для партии «МММ» не будет никакой разницы – это Партия регионов, «Батькивщина», «Удар» или «Фронт Перемен». Для Мавроди, как для бен Ладена всѐ это – империя зла. Обезоруживающая правда МММ великолепно ложиться в идеологию «Государство, вон из экономики!». Идеология правды МММ необычным и причудливым образом может принести сюрприз на осенних выборах в Украине. В одном из своих очередных посланий Мавроди уже заявил, что рассматривает вопрос создания партий «МММ» в Украине и Прибалтике. И возможно, в Украине появится новый политический феномен, который поломает все социологические предсказания, а главное, сможет нанести сокрушительный удар по старым, замшелым политикам. Просто вдумайтесь, если МММ-щики ухватят 10% голосов, в парламент ворвутся 50 молодых, быстро заработавших на пирамиде людей, вооружѐнных идеологией отмены налогов, с желанием изгнать государство из жизни граждан. Они действительно могут начать расшатывать старое управленческое здание Украины. Автор: Геннадий Балашов www.balashov.com.ua Джерело http://blogs.cskp.info/allblogs/?p=1012

Интересуетесь вопросами экономики и бизнеса? Подпишитесь бесплатно на еженедельный журнал

«Business Time»

:: Event Club

Що відбулось за тиждень

27 лютого в Києві, під Адміністрацією Президента молоді люди підвели підсумки 2-річного правління Президента України Віктора Януковича та його команди. У формі спеціальнопідготовленого дійства, молоді активісти планують спільно виставити команді Януковича червоні картки та пояснити за що він її отримує! Зокрема, будуть названі конкретні обіцянки дані молоді, від яких Янукович відступився у своїй діяльності та сконцентрувався на зовсім інших завданнях. В результаті Янукович повністю втратив довіру молоді, зрадивши її протягом 2-х річного терміну перебування при владі. Акцію ініціювали молоді активісти партій «Батьківщина», «Фронт Змін», «Свобода» та «Народний Рух України», а також її підтримали інші молодіжні середовища. Кожний, хто приєднається до акції, матиме змогу також виставити свою червону картку Януковичу та вказати причину, за що він її дає Президенту! Дана акція стане стартом національної молодіжної кампанії «ВСТАВАЙ!» із головним завданням виведення з української політики Януковича та його команди! 3 марта 2012 г., в Киеве, первая и самая крупная на просторах СНГ конференция избирательных технологий - PolitPR Конгресс, предлагающая всем участникам грядущей избирательной гонки не только теоретические аспекты ведения избирательных кампаний, но инновационные практические инструменты от ведущих экспертов рынка политического консалтинга. 15 ведущих украинских и российских Политических Консультанта c докладами, и 400 будущих кандидатов, руководителей кампаний, практикующих политических менеджеров, представителей всех областей Украины. Все они собираются ради одной цели: победы на выборах. Особым предложение для всех участников Конгресса станет выступление политического консультанта из Российской Федерации, с многолетним опытом работы в Украине - Дмитрий Куликова, ведущего эксперта в социальных сетях и интернет революциях - Антона Белецкого, социолога и учредителя компании R&B Group - Евгения Копатько, социального психолога, эксперта по слухам и массовому информационному влиянию - Александра Потеряхина. Все спикеры конференции - лидеры мнений международного класса. Официальный сайт и программа Конгресса: http://politpr.com.ua/congress. За более подробной информацией Вы можете обратиться по телефону: (044) 362-28-36 

Події на наступний тиждень

5 марта состоится онлайн-конференция главного координатора гражданской кампании «Форум спасения Киева» Виталия Черняховского на тему: «Киев на грани гибели: тотальная застройка, уничтожение зелѐных зон, нашествие ларьков, стихийная торговля и отсутствие демократических выборов мэра и Киевсовета». Виталий Черняховский ответит на вопросы киевлян и жителей других городов Украины, расскажет о наиболее актуальных проблемах Киева и путях их преодоления. Видеотрансляция - по ссылке http://ianp.com.ua/ru/online 6 березня з 10:00 по 14:00 Аналітичний центр «Політика» проводить політичний марафон: iPad покоління – чи відбудуться зміни політичних еліт? Захід пройде у конференц-залі готелю “Експрес” (Київ, б-р Шевченка 38/40), у якому візьмуть участь найвідоміші молоді політики та громадські діячі, а саме: А.Шевченко (депутат БЮТ), Ю.Мірошниченко (депутат ПР), М.Катеринчук (депутат ВР, ЄПУ), А.Шлапак (депутат Київради) та О.Черненко (Комітет виборців України).

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 21 з 23


Колонка редакції: Доступний тираж видання:  Київ – 1,8 млн. адресатів  Україна – 3,4 млн. адресатів Можливість безкоштовно розміщувати:  Статті  Інтерв’ю  Аналітику Зручні форми реклами:  Банер \ плакат  Відео-файли Вартість: від 50 грн.

Шановні колеги, вітаю Вас з черговим номером Weekly Digital e-Magazine «PolitPost»® в якому Ви знайдете актуальні новини про компанії та ринки в Україні, а також інформацію про ділові події. Контакти:

Наш сайт в мережі Інтернет:

Адреса: 01030, м. Київ, вул. Пирогова, 2, оф. 113 Архів: http://groups.google.com/group/politpost

ProGroup & Renaissance Consulting

Власник та шеф-редактор: Анатолій Ігорович МАРУЩАК CDMA: GSM: E-mail: Http:

(044) 599-71-15 +38 096-158-13-61 aragami@gala.net www.poslygi.com.ua

Правила користування: 

  

[project management solution] http://www.poslygi.com.ua Архів видань від Publishing House «Renaissance Consulting» Ви можете переглянути On-line:

Вам не потрібно гортати сторінки, як у друкованому видані: натиснувши назву розділу чи підрозділу у частині «ЗМІСТ НОМЕРУ» Ви автоматично потрапляєте в обраний Вами розділ; після кожного розділу у частині «ВМІСТ НОМЕРУ» є кнопка повернення до «ЗМІСТ НОМЕРУ». Статті можуть вміщувати фото, відео, та аудіо матеріали, а також прямі посилання на інші джерела в мережі Інтернет. Графічні рекламно-інформаційні вставки є інтерактивними http посиланнями на Інтернет сайти компаній-партнерів. Ви можете роздрукувати цей файл і отримаєте повноцінний «глянцеве» друковане видання.

або

Авторські та суміжні права: Digital e-Magazine це авторський інноваційний продукт на ринку медіа і являється передовим інструментом для якісного форматування та поширення інформаційного контенту. Назва, концепція та дизайн Weekly Digital e-Magazine «PolitPost»® являються інтелектуальною власністю Анатолія Ігоровича Марущака і охороняються чинним законодавством України на території будь-якої держави світу! Несанкціоноване копіювання – переслідується відповідними правоохоронними органами. Редакція газети не несе відповідальності за достовірність інформації, яка опублікована з інших джерел. Надіслані матеріали в редакцію не рецензуються і не повертаються. Точка зору авторів може не співпадати з позицією редакції. Матеріали з позначкою $ можуть публікуватись на правах рекламноінформаційних.

Дорогие друзья, наша компания заботится о будущем поколений, поэтому, пожалуйста, не печатайте этот документ без надобности. Подумайте о сохранении окружающей природы. Вместе мы сделаем мир краше. Dear friends, our company takes care of future generations, so please do not print this document unnecessarily. Think about preserving the natural environment. Together, we make the world more beautiful.

© Анатолій Ігорович Марущак, 2012 © «Weekly Digital e-Magazine «PolitPost», 2012 © «Publishing House «Renaissance Consulting», 2012 © «ProGroup & Renaissance Consulting», 2012

(просто натисніть на піктограму і перейдіть на сайт-партнера)

Publishing House «Renaissance Consulting» та Редакція Weekly Digital e-Magazine «PolitPost»® звертається до Вас з проханням: перешліть цей екземпляр журналу Вашим друзям, колегам та знайомим, яким може бути цікаве та корисне пропоноване видання. Запевняємо Вас, що вони із задоволенням будуть Вам вдячні. Адреса безкоштовної підписки:

http://groups.google.com/group/politpost натисніть на http посилання та приєднайтеся до групи Weekly Digital e-Magazine «PolitPost»®

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 22 з 23


Підпишіться безкоштовно на інші періодичні видання* від Publishing House «Renaissance Consulting» (просто натисніть на http посилання та приєднайтеся до групи) Акцент: Назва: Підписатися:

Новини про діяльність центральних органів влади WDeM «Ukrainian State Power Tribune» ® http://groups.google.com/group/ustp

Акцент: Назва: Підписатися:

Новини третього сектору: ВМГО, ГО, БФ, тощо WDeM «United Society & Public Organizations» ® http://groups.google.com/group/united-society

Акцент: Назва: Підписатися:

Новини економіки, бізнесу та компаній WDeM «Business Time» ® http://groups.google.com/group/BusinessTimes

Акцент: Назва: Підписатися:

Новини політики: персони, партії, проекти і акції WDeM «PolitPost» ® http://groups.google.com/group/politpost

Акцент: Назва: Підписатися:

Кар’єра, власний бізнес, відпочинок, здоров’я, тощо WDeM «You New» ® younew@googlegroups.com

Акцент: Назва: Підписатися:

Новини зі всього світу: політика та економіка WDeN «World News» ® http://groups.google.com/group/worldnew

Акцент: Назва: Підписатися:

Новини науки: винаходи та проекти (укр. та світ) WDeN «Voice of Science» ® http://groups.google.com/group/voice-of-science

Акцент: Назва: Підписатися:

Новини про студентів і для студентів WDeN « Student’s Life» ® http://groups.google.com/group/studs-life

Акцент: Назва: Підписатися:

Календар подій та заходів \ event club WDeN «Events Club» ® http://groups.google.com/group/event-club

Акцент: Назва: Підписатися:

Ділові пропозиції: купівля-продаж WDeN «Business Announcements» ® http://groups.google.com/group/biz-release

ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО СПІВПРАЦІ Надсилайте нам свої     

прес-релізи, експертні статті, інтерв’ю, анонси реалізованих або запланованих проектів, акції та заходів, іншого характеру маркетингову інформацію

на адресу шеф-редактора (aragami@gala.net) с темою «прес-реліз …» і вони зявляться в чергових номерах Weekly Digital e-Magazine «United Society & Public Organizations»®, які публікуються щонеділі

*  

WDeM – Weekly Digital e-Magazine WDeN – Weekly Digital e-Newspaper

Відділ реклами: (044) 599-71-15; +38 096-158-13-6; aragami@gala.net © Анатолій Марущак, 2012

Сторінка 23 з 23

№8 WDe-M «PolitPost» від 04.03.2012  

№8 WDe-M «PolitPost» від 04.03.2012

№8 WDe-M «PolitPost» від 04.03.2012  

№8 WDe-M «PolitPost» від 04.03.2012

Advertisement