Farma Krisnuv dvur zpravodaj rijen 2017

Page 1

ZPRAVODAJ FARMA KRIŠNŮV DVŮR

HLAVNÍ UDÁLOSTI V ŘÍJNU 2017 1. Festival Góvardhana & Gó-púdžá 2. Jak se daří novým telátkům 3. Harinám a program v Táboře 4. Kurz vaření v Góvindě Benešov 5. Sbírka na projekty „Pergola“ a „Skleník pro Tulasí“ 6. Novinky z e-shopu Jamuna.cz 7. Pozvání na další akce Sledujte naše video zpravodajství zde.

Mezinárodní společnost pro vědomí Krišny, Hnutí Hare Krišna zakladatel-áčárja Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda Farma Krišnův, Městečko 1, 257 01 Postupice www.krisnuvdvur.cz mob.: +420 603 700 512


1. FESTIVAL GÓVARDHANA & GÓ-PÚDŽÁ Letošní festival se konal na farmě v pátek, 20. října. Navzdory tomu, že se jednalo o všední, pracovní den, byli jsme velice mile překvapeni hojnou účastí oddaných a přátel Krišny z široka a daleka. Vzácným hostem festivalu byl Džaj Gurudév Prabhu, který nás uvedl do festivalového dne ranní přednáškou ze Šrímad Bhágavatamu.

Po snídani jsme se přesunuli do vyzdobených stájí, kde jsme s láskou uctili jednu z kraviček a nakrmili jsme všechny ostatní kravičky a volky na pastvinách.

Za radostného zpívání a tancování jsme v chrámové místnosti obcházeli kopec Góvardhan z halvy a mnoha dalších sladkostí, na jehož přípravě se již tradičně podílel Ačjuta Gótra prabhu spolu s dalšími oddanými. Vyvrcholením festivalu byla velká hostina, kterou uvařila Padmamukhí déví dásí za pomoci několika dalších oddaných. Video reportáž z festivalu je zde a fotoalbum je zde.


2. JAK SE DAŘÍ NOVÝM TELÁTKŮM Jak jsme vás již informovali, máme na farmě dvě nová telátka – Džajíka a Uttaru. Celkem tedy sedm kraviček, tři volky a dvě telátka. Telátkům se daří velmi dobře, jsou spolu s ostatním stádem stále na pastvě. Do šesti měsíců zůstanou u svých matek, které se zahánějí pouze ráno a večer na dojení. V zimě a během deštivého počasí chodí na noc do stáje.

Telátko Uttara

Býček Džaj


3. HARINÁM A PROGRAM V TÁBOŘE Ve čtvrtek, 12. října, jsme po delší době vyrazili zpívat Hare Krišna do ulic města Tábor. Kulturní program s přednáškou proběhl v místní čajovně. Děkujeme bhaktovi Tomášovi M. za pomoc s propagací a přípravou sladkých kuliček. Více fotografií zde.

4. KURZ VAŘENÍ V GÓVINDĚ BENEŠOV V sobotu, 28. října, proběhl v Góvindě Benešov další kurz vaření. Jako tradičně se vařily dvě menu, jedno „obědové“ a druhé ve stylu „hostina“. Kurzy vaření probíhají pod vedením Hansy Avatára prabhua, šéfkuchaře Góvindy Benešov. Pokud máte zájem a rádi byste se zúčastnili některého z dalších kurzů, kontaktujte prosím Lílášakti déví dásí (mob.: 731761831). Více fotografií zde a video upoutávka zde.

OZNÁMENÍ: Šéfkuchař Góvindy Benešov hledá zájemce pro zapojení se do provozu v novém bistru v centru Benešova u Prahy, na rohu Malého náměstí. Hledá se osoba do výdeje, osoba na přípravu jednoduchých chuťovek atd. Podmínkou je vaišnavský standard čistoty (ideálně vaišnavský životní styl). Předpokládaný termín zahájení provozu bistra je únor 2018. Více informací na mob.: 736706988 (Hansa Avatár dás).


5. PROJEKT „PERGOLA“ A „SKLENÍK PRO TULASÍ“ V současné době probíhá finanční sbírka na dva výše uvedené projekty. Pergola bude sloužit jako sušák na prádlo a zároveň jako přístřešek pro „zaparkování“ kočárků, kol apod. Nový skleník pomůže vylepšit kvalitu péče o posvátnou rostlinku Tulasí. Předem děkujeme všem přispívatelům. Hare Krišna.


Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Ráma Hare Ráma Ráma Ráma Hare Hare


6. NOVINKY Z E-SHOPU JAMUNA.CZ Zdravé vánoční cukroví Zaměřili jsme se na současný zdravý trend a připravili jsme pro vás čtyři druhy moc pěkných a chutných vánočních kolekcí. Pro ty, kteří nechtějí řešit cukr tedy BEZ PŘIDANÉHO CUKRU, potom pro ty, jejichž tělo odmítá lepek - tedy CUKROVÍ VYROBENÉ Z PŘIROZENĚ BEZLEPKOVÝCH SUROVIN, pro ty, kteří se rozhodli nejíst už nic živočišného - tedy kolekce VEGAN, která zároveň neobsahuje ani laktózu, no a pro ty, kteří chtějí na Vánoce mlsat jen zdravé cukroví, máme připravenou kolekci MIX - VÝBĚR - z celozrnné mouky, tu a tam třtinový cukr, ghí - přepuštěné máslo a další zdravé suroviny.

o o o o

bez cukru | 321 Kč (balení 0,5kg) | 568 Kč (balení 1kg) bez lepku | 366 Kč (0,5kg) | 613 Kč (1kg) vegan | 336 Kč (0,5kg) | 583 Kč (1kg) mix všech druhů | 366 Kč (0,5kg) | 613 Kč (1kg)

Video reklama zde. Objednávejte na: http://www.jamuna.cz/


7. POZVÁNÍ NA DALŠÍ AKCE Sobota, 11. listopadu, od 14h: kulturní program ve Volárně u Kolína (Hare Krišna kírtan, indický tanec Bharata Nátjam, přednáška na téma: „Mysl – náš přítel, či nepřítel?“, ochutnávka indických specialit, nabídka farmářských produktů…). Sobota, 18. listopadu, od 16h: Náma-jagja na farmě Krišnův dvůr (společné zpívání Hare Krišna mahámantry – Hare Krišna kírtan). Čtvrtek, 23. listopadu, od 18h: kulturní program v Góvindě Benešov (Hare Krišna kírtan, přednáška na téma: „Džíva – transcendentální duše“, ochutnávka indických specialit, nabídka farmářských produktů…). Středa, 29. listopadu, od 17:30h: oslava výročí zjevení Bhagavad-gíty - Gítádžajantí – kírtan, společná recitace veršů, obětování květin (pušpándžalí)… Každou neděli od 13h: program pro hosty na farmě s velkou hostinou. Video upoutávka zde. Všichni jste srdečně zváni! Hare Krišna. ------------Kontakt: mob.: 603700512 (Prija-kírti dás), mob.: 603564933 (Madhusúdan dás) TRHY

V listopadu budeme prodávat naše farmářské produkty na těchto trzích: 4. 11. -- Jihlava-Flér jarmark, Praha-Kulaťák 8. 11. -- Praha-Pankrác 11. 11. -- Praha-Kulaťák, Kolín-Martinský trh 15. 11. -- Praha Pankrác 17. 11. -- Havlíčkův Brod 18. 11. -- Praha-Kulaťák 18. - 19. 11. -- Kuks zámek 22. 11. -- Praha-Pankrác 25. 11. -- Praha-Kulaťák 25. - 26. 11. -- Kuks zámek 29. 11. -- Praha-Pankrác ------------Kontakt: mob.: 733536167 (Vradžarání déví dásí)

MP3 nahrávky z farmy Krišnův dvůr ke stažení: zde


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.