Page 1

Kliknij ikonę, aby dodać obraz

Kliknij ikonę, aby dodać obraz

Kliknij ikonę, aby dodać obraz

Człowiek nie żyje, aby jadł, ale je, aby żył. sokrates


Jak zdrowo żyć: ▪ Jedz 5 razy dziennie! ▪ Codziennie ćwicz! ▪ Nie jedz słodyczy! ▪ Ruch to zdrowie: zamień samochód na rower lub chodź pieszo! ▪ Nie prowokuj swojego organizmu do wpadania w nałóg, bądź staraj się go zwalczyć! ▪ Nie stołuj się w fastfoodach, to doprowadzi Cię do otyłości i chorób serca!


PIRAMIDA ŻYWIENIA


Jeśli chcesz możesz zapoznać się z ankietą na temat zdrowego stylu życia na stronie


TRZY KROKI DO ZMIANY TRYBU SWOJEGO ŻYCIA!

▪ Znajdź cel jaki chcesz osiągnąć! ▪ Kieruj się swoimi możliwościami!

1 Krok AC YW MOT JA

▪ Ustal prostą drogę i realizuj ją! Krok 2 CHĘĆ DO ZMIANY

Krok 3 DZIAŁANIE


Ruch to zdrowie! Pamiętaj, by w ciągu całego dnia poświęcić minimum 30 minut swojemu ciału. Każda forma aktywności zdziała cuda. Będziesz czuć się zdecydowanie lepiej! Ewa Chodakowska zaprasza Cię do wspólnego

wysiłku, poprawienia formy i wyrzeźbienia ciała!

TU MOŻESZ OBEJRZEĆ FILM TEJ ZNANEJ TRENERKI FIT


Dieta 1000 kalorii Głównym założeniem planu 1000 jest ograniczenie dziennej dawki kalorycznej przy jednoczesnym dostarczaniu organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Dieta opiera się na spożywaniu posiłków często, lecz w niewielkich ilościach. Śniadanie nie powinno przekraczać 200 kalorii, drugie śniadanie – 150, obiad – 350, podwieczorek – 100 zaś kolacja (którą jemy najpóźniej o godzinie 19:00) – 200. Należy pić co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie – wypełnia ona żołądek i jest najlepszym środkiem na głód.


DIETA ATKINSA Podczas stosowania omawianego programu spożywamy trzy główne posiłki dziennie. Dopuszczalne są także dwie przekąski. Doktor Atkins zapewnia, że stosując dietę bez żadnych ustępstw można zrzucić do dwóch kilogramów tygodniowo i, co najważniejsze, bez trudu utrzymać nową wagę. Ponieważ jednak wpływ tej metody na organizm wciąż nie jest do końca potwierdzony naukowo, przez jego zastosowaniem warto skonsultować się z lekarzem, który dokładnie określi, czy nie istnieją przeciwwskazania do jej stosowania.


DIETA CAMBRIDGE Plan Cambridge opiera się na stosowaniu dietetycznego środka spożywczego, który należy spożywać trzy razy dziennie. Jest to idealna metoda dla osób, które żyją w biegu i nie mają czasu na gotowanie wymyślnych posiłków. Ogólnodostępny na polskim rynku produkt to, najprościej mówiąc, saszetki, które umożliwiają proste i szybkie przygotowanie pożywnego dania zawierającego niezbędne dla organizmu składniki. Wybierać można spośród zup (np. pomidorowa, grzybowa, jarzynowa), napojów (cappuccino, kawowy, truskawkowy), makaronów, batoników czy też innych posiłków jak choćby puree czy wegetariański stek.


DIETA GARSTKOWA Ta kuracja odchudzająca została opracowana z myślą o kobietach, które nie chcą liczyć kalorii i nie chcą martwić się o to, co jedzą. W trakcie stosowania kuracji należy spożywać garść pokarmu pięć razy dziennie co trzy godziny. Dieta ta powinna być stosowana przez ludzi, którzy pragną zdrowo się odżywiać, a także nie lubią liczyć kalorii, lubią jeść to, na co mają ochotę. Wbrew pozorom można jeść wszystko – jednakże z umiarem. Z tej kuracji korzystać mogą zarówno zapracowane kobiety, jak i też mamy przygotowujące posiłki dla całej rodziny.


DIETA GRUP KRWI Dieta grup krwi jest programem żywieniowym będącym odpowiedzią na potrzeby naszego organizmu. Plan ten opracowało dwóch lekarzy (ojciec i syn) - James oraz Peter D’Adamo. Ich metoda w krótkim czasie zdobyła uznanie nie tylko dietetyków i ekspertów żywieniowych, lecz także osób, które ją zastosowały.


DIETA KOPENHASKA Dieta kopenhaska, zwana także szwedzką lub trzynastodniową, to sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, który budzi wyjątkowo dużo kontrowersji. Wiele osób uważa, że ta metoda żywieniowa jest idealna dla tych, którzy w stosunkowo krótkim odstępie czasu chcą znacznie schudnąć. Przeciwnicy planu kopenhaskiego zarzucają, że jest on idealny w przypadku gdy … chcemy skutecznie rozregulować nasz organizm.


DIETA PROTEINOWA (DUKANA) Plan żywieniowy opracowany przez doktora Pierra Dukana, czyli dieta proteinowa, cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Jest to program, który można stosować przez całe życie – posiłki są odpowiednio zbilansowane i bogate w składniki odżywcze i, co najważniejsze, osoby stosujące tę dietę nie muszą liczyć przyjmowanych kalorii ani odmierzać ilości spożywanych posiłków.


DIETA SOUTH BEACH Czy jest możliwe zrzucanie zbędnych kilogramów przy jednoczesnym spożywaniu smacznych, nieograniczonych pod względem ilości posiłków? Okazuje się, że doktor Arthur Agatston opracował program żywieniowy, który działa korzystnie zarówno na nasze serce, jak i sylwetkę. Twórca programu będący amerykańskim kardiologiem zauważył, że aby schudnąć nie trzeba wcale znacząco ograniczać ilości spożywanych posiłków i skrupulatnie liczyć kalorie. Z jego badań wynika, że za proces tycia odpowiadają wysoko przetworzone węglowodany, które są wyjątkowo szybko trawione przez organizm, co powoduje ponowne uczucie głodu.


JEŚLI CHCESZ WIĘCEJ ZAJRZYJ NA STRONĘ: ATLAS DIET, GDZIE POCZYTASZ SOBIE O WSZYSTKICH DIETACH I MOŻE WYBIERZESZ DLA SIEBIE ODPOWIEDNIĄ ,I CO NAJWAŻNIEJSZE – ZMIENISZ SWOJE ŻYCIE!

Dziękuję za uwagę, Emilia Zińczuk kl. 2B.

Emilia zińczuk  
Emilia zińczuk  
Advertisement