Page 9

01.03.2013

№ 9 (499)

Тижневик «ЕХО» Тижневик «ЕХО» Нові Санжари

Ãîë ñåçîíó: Æàáîòèíñüêèé ÷è Áàðàíîâè÷? У 17-му турі в кількох зустрічах чемпіонату гравці забивали видовищні голи, які вже зараз мають усі шанси потрапити у віртуальний хіт-парад найкрасивіших м’ячів зимової першості. Один з таких голів забив лідер і граючий тренер «Чистої криниці» Віталій Баранович. Його команда вигравала у «Зорі-2» з рахунком 1:0. Драбиняни розіграли чергову атаку. Баранович отримав м’яч з лівого краю і одразу ж пробив метрів з п’ятнадцяти. Круглий із шаленою швидкістю пролетів відстань до воріт, врізався у поперечину і відлетів за лінію — 2:0. — Це — гол чемпіонату! — переконано заявив один із уболівальників за сіткою. Інші на знак згоди лише покивали головами. М’яч справді вийшов дуже красивим. «Чиста криниця» перемогла з рахунком 5:2, а гол Барановича дійсно став окрасою гри. Утім, визначати кращий гол чемпіонату все ж таки ще зарано. Попереду п’ять турів, у яких гравці мають шанси забити не менш, а то і більш, красиві голи. Наприклад, встановити новий рекорд відстані, з якої забивався м’яч у чужі ворота. У цьому турі гравець «Ветерану» Володимир Жаботинський встановив своєрідну планку на відстані приблизно у тридцять метрів. А вийшов цей гол наступним чином. Команда Жаботинського догравала непростий матч із «Спартою». На останніх хвилинах рахунок був 4:3 на користь «ветеранів». Вони відбивали атаки своїх молодших опонентів і з нетерпінням чекали закінчення матчу. «Спарта» пішла у чергову атаку і після неточного пасу втратила м’яч. Усе було б нічого, якби воротар «спартанців» у цей час не вирішив підключитися вперед. Володимир Жаботинський, до якого потрапив м’яч, ситуацію оцінив блискавично. І зі своєї половини, фактично, від власного штрафного майданчика, пробив по чужих воротах. М’яч пролетів над усім полем і опустився у сітці воріт «Спарти» — 5:3! «Ветеран» переміг, а Жаботинський (який, до речі, проводив гру з травмою) не лише забив красивий гол з далекої відстані, але і відзначився у матчі хет-триком. Тепер, щоб побити рекорд дальності Жаботинського, потрібно забити гол у чужі ворота із власного штрафного майданчика. Такий трюк кількома турами тому ледь не вдався воротарю «Чкалового» Павлу Манику. Він зловив м’яч з гри і одразу пробив по чужих воротах. Круглий уже опускався в сітку, але воротар суперників устиг перевести його у поперечину. Та до закінчення чемпіонату час іще є. І у кожного бажаючого побити вже встановлений рекорд буде нагода забити хоча б і з сорока метрів. Головне — мати попутний вітер і трохи удачі. До речі, цього туру «Чкалова» хоч і не радувала голами воротаря, проте ледь не зняла скальп із лідера другої ліги. Команда кілька разів вела у рахунку в матчі з «Вороною». Але кожного разу одразу ж припускалася помилки у захисті і дозволяла суперникам зрівняти рахунок. Такі гойдалки продовжувалися до 5:5. А потім «чкаловців» не вистачило на завершальну фазу гри. І Сергій Браташ з Євгеном Суботіним зафіксували остаточний рахунок матчу — 7:5. Схоже, саме ці два гравці «Вороної» розіграють звання кращого бомбардира у другій лізі. Після поточного туру на рахунку Браташа вже 60 забитих голів, у Суботіна — 52. У першій лізі головні бомбардири забивають приблизно удвічі менше. Але ж там і команди сильніші, і воротарі кращі. У головного голеадора «вишки» Артема Співака після цього туру — 39 голів. Чотири з цих голів він забив у ворота «Колоса» у останньому турі. Іще два м’ячі додав інший форвард «Альянсу» Олег Голота. У підсумку команда з Дубини перемогла з рахунком 6:3, а пара її форвардів уже забила в чемпіонаті на двох 64 голи. Найвидовищнішим і найцікавішим матчем у цьому турі стала гра між «Маяком» і «Темпом». Команди перед поточним туром посідали сусідні місця. І сухомаячани у разі перемоги могли доганяти і обходити малокобелячан. «Темп» вийшов на гру найсильнішою четвіркою — Калюжний, Красноплахтич, Білокінь, Стрюк. Але навіть ці досвідчені гравці, які не перший рік грають разом, не зуміли нічого протиставити стартовому натиску команди з Малого Кобелячка. Найбільше проблем створював суперникам форвард «Маяка» Артур Щудро. Уже на перших хвилинах гри ударом у дев’ятку він відкрив рахунок, а незабаром і подвоїв його, вдало зігравши на добиванні, — 2:0. Ще за кілька хвилин у контратаку втекли два гравці «Маяка». Олег Шерешило віддав на Артура Щудра, і той уже в першому таймі оформив хет-трик — 3:0! У одній з наступних атак Щудро знайшов пасом Олега Варича і той зробив рахунок розгромним — 4:0. Утім, Максим Калюжний ще до перерви один м’яч відіграв — 4:1. А після пере-

рви команда із Сухої Маячки показала характер. Спочатку Калюжний знову пробив воротаря і скоротив відставання у рахунку — 4:2. За хвилину Дмитро Стрюк головою скинув м’яч точно в кут воріт — 4:3! Зробивши відставання мінімальним, «Темп» кинувся зрівнювати рахунок. І в середині другого тайму воротар «Маяка» збив у штрафному Дмитра Стрюка. Пенальті! Максим Калюжний з «точки» переграв голкіпера і рахунок зрівняв — 4:4! Після такого відіграшу можна було повірити, що «Темпу» під силу і вирвати перемогу, бо гра, здавалося, складалася невдало для сухомаячан. Але у «Маяка» був Щудро. Він за кілька хвилин заробив штрафний за метр від лінії чужого карного майданчика і за кілька секунд його реалізував ударом у верхній кут воріт — 5:4! До кінця гри «Темп» володів ініціативою, мав небезпечні моменти, але відігратися вже не зумів. А «Маяк» переміг і закріпився на третій сходинці. У решті матчів 17-го туру були зафіксовані такі результати. І ліга: «Динамо» — «Сила ради» — 2:0; «Авангард» — «Зоря-1» — 3:5. ІІ ліга: «Будівельник» — «Арсенал» — 1:0; «Ворскла» — «Зоря-3» — 1:11; «Оріль» — «Метеор» — 6:4; «Зоря-3» — «Дружба» — 8:0; «Юність» — «Будівельник» — 4:2. Володимир ПАРШЕВЛЮК

Турнірні таблиці чемпіонату та першості Новосанжарського району з міні-футболу 2012-2013 рр. І ліга № 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Команда «Зоря-1» (Руденківка) «Динамо» (Нові Санжари) «Маяк» (Малий Кобелячок) «Чиста криниця» (Драбинівка) «Альянс» (Дубина) «Темп» (Суха Маячка) «Сила ради» (Нові Санжари) «Авангард» (Попове) «Ніка» (Нові Санжари) «Колос» (Стовбина Долина) «Зоря-2» (Руденківка)

І В 16 16 15 10 16 9 15 7 15 7 16 7 16 6 15 5 15 4 16 4 15 3

Н 0 0 0 2 1 0 3 3 2 2 1

П М О 0 120:45 48 5 77:52 30 7 60:52 27 6 69:72 23 7 80:80 22 9 55:60 21 7 43:48 21 7 60:60 18 9 38:55 14 10 50:82 14 11 35:77 10

Кращі бомбардири: Артем Співак («Альянс») – 39; Артур Щудро («Маяк») – 30; Михайло Булиш («Зоря-1») – 27; Олег Голота («Альянс»), Євген Писаренко («Колос») – 25; Микола Удовенко («Чиста криниця») – 20; Віталій Підопригора («Ніка») – 19; Владислав Мокляк, Владислав Олійник, Сергій Сонник (усі – «Зоря-1»); Олександр Нечитайло («Авангард») – 16. ІІ ліга № Команда І В Н П М О 1 «Ворона» (Лелюхівка) 19 18 0 1 188:31 54 2 «Зоря-3» (Руденківка) 19 16 1 2 127:38 49 3 «Ветеран» (Нові Санжари) 19 15 1 3 119:63 46 4 «Оріль» (Нехвороща) 19 15 0 4 128:74 45 5 «Чкалова» (Нові Санжари) 18 12 0 6 97:64 36 6 «Юність» (Галущина Гребля) 19 10 1 8 101:80 31 7 «Спарта» (Нові Санжари) 18 10 0 8 74:76 30 8 «Будівельник» (Пристанційне) 18 5 1 12 43:83 16 9 «Метеор» (Нові Санжари) 17 4 1 12 50:112 13 10 «Арсенал» (Пасічне) 17 4 0 13 56:103 12 2 13 38:113 8 11 «Чкаловець» (Великий Кобелячок) 17 2 12 «Ворскла» (Лелюхівка) 18 2 1 15 61:155 7 13 «Дружба» (Нові Санжари) 18 0 2 16 42:132 2 Кращі бомбардири: Сергій Браташ («Ворона») – 60; Євген Суботін («Ворона») – 52; Олександр Гаврілов («Оріль») – 41; Юрій Нездойминога («Ворскла») – 39; Володимир Коба («Юність»), Анатолій Троян («Ветеран») – 33; Олександр Каламутиця («Спарта») – 32.