__MAIN_TEXT__

Page 1

Mai 2016

Projektide infokiri 2-2016 16.-20. mai - rahvusvaheline sport Kuusalus! Maikuu kolmandal nädalal võõrustab Kuusalu keskkool Erasmus+ projekti partnereid hariduskoostööprojekti “Kaasava hariduse võimalused Spordi ja Muusika näitel” raames. Ootame külla nelja kooli esindu si S l o vakki ast, Türgist, Rumeeniast ja Itaaliast. Igast koolist tuleb 10 õpilast vanuses 12-15 ning 2 õpetajat. Meiega liituvad ka koolitajad Rootsist, Belgiast, Leedust, Leedust ja Suurbritanniast. Eestis toimuva kohtumise teema on SPORT!

Nädala jooksul tutvustatakse üksteisele riikide rahvuslikke mänge ja ol l akse mu u d moo di aktiivses liikumises. Loodame üsna palju viibida õues. Üks päev plaanitakse veeta Kõrvemaal Disc-golfi mängides. Ka seikluslik orienteerumine Tallinna vanalinnas on nädalaprogrammi planeeritud.

Hea lapsevanem! Kui soovid ja saad vabatahtlikuna kaasa aidata selle suure ürituse läbiviimisel, Foto: Märtsikuisel, Slovakkias toimunud projektikohtumisel toimus ka pidulik vastuvõtt linnapea juures. Eesti esindus jäi silma ühtse riietusega. Vahvad punased, kooli logoga särgid saadi laenuks kooli lastekoorilt.

Selleks aga, et eri riikide lapsed omavahel kohe esimesel päeval sõbralikult teineteist leiaks, viib Leedu koolitaja Liudas läbi tempokad ja lõbusad tutvumismängud. Kuusalu koolist saavad projektis osaleda 5.-7. klasside õpilased. Nii nagu Slovakkia osalejate puhul, tuli seekordki lõplik valik teha loosi teel. Soovijaid oli palju ja isegi kriteeriumite järgi pingeritta seadmine ei suutnud välja selgitada neid 10 õpilast, kes saavad osaleda. Nii tuligi appi võtta loosi tõmbamine. Enne Eestisse kogunemist tuleb partnerriikide õpilastel omavahel tuttavaks saada nn virtuaalsete

mobiilsuste kaudu. Selleks kasutatakse eTwinning keskkonda. Mitmed õpilased, õpetajad ja l apsevanemad on kaasatud vabatahtlikena erinevate projektitegevuste juures. Nii suur ettevõtmine nõuab suure korraldustoimkonna suurepärast kokkumängu. Projektinädala korraldustiimi juhid on projektijuht Jana Tikerpuu, Tugikeskuse juht Piret Kamber ning kehalise kasvatuse õpetaja Ingrit Keerma. Kooli hoolekogu võtab samuti aktiivselt osa. Projektinädala lõpuõhtu valmistavad ette just nemad!

Loe ka lk. 4

võta palun ühendust Jana, Pireti või Ingritiga. ***** Kontakt: Piret Kamber Tel. 5330 4772 E-kiri:piretly@gmail.com

Selles numbris

Leedu - “Open the Door!”

2

Jutuvestmine kui väärtus

3

Elu võõras peres

3

Muusikaga Slovakkias 4

Logo - emotsioonide peegeldus

4

Profile for piia palge-lepik

Kuusalu Keskkooli rahvusvahelisi hariduskoostööprojekte kajastav infokiri. Nr. 2-2016 mai  

Infokiri ilmub 4-5 korda aastas. Projektide blogi: http://opimeopirannates.blogspot.com.ee/ Kooli koduleht:

Kuusalu Keskkooli rahvusvahelisi hariduskoostööprojekte kajastav infokiri. Nr. 2-2016 mai  

Infokiri ilmub 4-5 korda aastas. Projektide blogi: http://opimeopirannates.blogspot.com.ee/ Kooli koduleht:

Advertisement