Page 1

INFORMACJE ORGANIZACYJNE II Ogólnopolskiego Zjazdu Latarników Polski Cyfrowej I

Drogie Latarniczki i drodzy Latarnicy, jest nam niezmiernie miło, że skorzystaliście z zaproszenia do udziału w II Ogólnopolskim Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej. Zaszczytem dla nas jest gościć bohaterów programu Polska Cyfrowa Równych Szans podczas najważniejszego wydarzenia w latarniczym kalendarzu.

Zjazd został zorganizowany z myślą o Was – Latarnikach, którzy czuli na potrzeby lokalnych społeczności, z zaangażowaniem wprowadzacie osoby dorosłe w cyfrowy świat. Właśnie w Olsztynie, będziecie mieć szansę spotkać się, poznać oraz wymienić się bezcennymi doświadczeniami Co więcej, Zjazd będzie okazją do zdobycia wiedzy i podniesienia kompetencji. Liczymy na Waszą aktywność – tematyka warsztatów została dostosowana do latarniczych potrzeb, mamy więc nadzieję, że skorzystacie z bogatej oferty programowej oraz włączycie się do dyskusji zarówno na temat bieżących kwestii, jak i przyszłości programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Aby ułatwić wam przygotowanie do Zjazdu, przygotowaliśmy pakiet pomocnych informacji organizacyjnych.


Miejsce Zjazdu

Miejscem, w którym odbywać będą się zajęcia tematyczne, warsztaty oraz sesje jest: Kampus Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wydział Humanistyczny ul. K. Obitza 1 10-725 Olsztyn tel. +48 89-524-63-07 http://www.kortowo.pl/

Poniżej znajduje się mapka Kortowa z zaznaczonym na czerwono budynkiem Wydziału Humanistycznego:

Zakwaterowanie Wszyscy uczestnicy Zjazdu zostaną zakwaterowani w Domu Studenckim 119 (ul. Dybowskiego 9), znajdującym się kilkaset metrów od budynku Wydziału Humanistycznego, gdzie odbywać będzie się część warsztatow0-wykładowa Poniżej znajduje się mapka Kortowa, z zaznaczonym na czerwono budynkiem Domu Studenckiego:


Osoby przybywające do Olsztyna w niedziele 17 września mogą się kwaterować się w Domu Studenckim od godz. 12:00, natomiast zakwaterowanie w poniedziałek 16 września rozpocznie się od 9:00. Wykwaterowanie odbędzie się po oficjalnym zakończeniu Zjazdu. Podział w pokojach został z góry ustalony. Na miejscu nie będzie możliwości zmiany pokoju. Prosimy o zabranie ze sobą ręczników. UWAGA: Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy zagubione podczas Zjazdu zarówno na miejscu zakwaterowania (Dom Studencki), warsztatów (Wydział Humanistyczny UWM) jak i w trakcie trwania zajęć plenerowych (Gra Miejska, Latarniczy Integral)

Wyżywienie Uczestnicy Zjazdu mają zapewnione wyżywienie na czas trwania Zjazdu, czyli DZIEŃ

GODZINA/ POSIŁEK

MIEJSCE POSIŁKU

16.09

09:00/ śniadanie

Recepcja konferencyjna

PONIEDZIAŁEK

13:00/ obiad

Stołówka

Akademicka

w

Centrum

Konferencyjnym

17. 09 WTOREK

21:00/ biesiada

Ranczo „Kojrys” w Olsztynie Redykajnach

09:00/ śniadanie

Stołówka Akademicka Konferencyjnym

w

Centrum

Stołówka

w

Centrum

15:20/ obiad

Akademicka

Konferencyjnym


Śniadania oraz obiady będą wydawane WYŁĄCZNIE po okazaniu talonów, dołączonych do identyfikatorów odbieranych przy rejestracji na Zjazd. Ponadto, pełnoletni Latarnicy otrzymają talon na jedno bezpłatne piwo, z którego będzie można skorzystać podczas biesiady integracyjnej na ranczu „Kojrys”. Latarnicy korzystający z bezpłatnych autobusów zapewnianych przez Organizatorów zostaną wyposażeni w suchy prowiant przed wyjazdem z Olsztyna.

Transport Autokary

Osoby, które będą korzystały z bezpłatnego transportu autokarowego, otrzymają maila ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi przejazdów na wyznaczonych trasach, godzin oraz miejsc zbiórek. Na potrzeby przejazdów spośród Latarników zostali wyłonieni „opiekunowie” przejazdów, którzy będą posiadać listy wszystkich osób korzystających z bezpłatnych autokarów i odpowiadać za zebranie kompletu uczestników na danych przystankach . W razie spóźnienia można kontaktować się także z nimi: 1) Kraków <–> Olsztyn: Marcin Zaród (tel. 503590107) 2) Wrocław <–> Olsztyn: Maciej Matusik (tel. 694574173) 3) Szczecin <–> Olsztyn: Aleksandra Kryszczyńska (tel. 790551515) W razie pytań związanych z transportem, prosimy o kontakt z Anną Tyrałą, tel. 502 358 455. Dojazd na miejsce Zjazdu z Dworca PKP i PKS Dojazd komunikacją miejską bezpośrednio z Dworca Głównego PKP możliwy jest następującymi liniami: 3, 100 (nocny) Ponadto, do Kortowa prowadzą autobusy o numerach: 9, 15 Szczegółowy rozkład znajdziecie na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie: www.mpkolsztyn.pl Taksówki Droga z Dworca Głównego na ul. K. Obitza wynosi ok. 7 km. Orientacyjna cena za kurs z centrum Olsztyna wynosi 17 zł. (dni powszednie) lub 25 zł. (niedziela). Latarników zainteresowanych takim środkiem transportu zachęcamy szczególnie do skorzystania z usług Radio taxi tel. 19622, która specjalnie dla Was przygotowała zniżkę – osoby zamawiające taksówkę na hasło LATARNICY uzyska 10% rabatu na dany kurs.


Samochód Miasteczko uniwersyteckie Kortowo jest zlokalizowane na skraju Olsztyna przy trasie wylotowej w kierunku Warszawy. Uczestnicy Zjazdu będą mieć możliwość korzystania z parkingu zarówno przy Domu Studenckim (miejsce zakwaterowania) jak i przy Wydziale Humanistycznym (miejsce warsztatów). Transport podczas Zjazdu Uczestnicy podczas Zjazdu poruszać będą się autobusami MPK Olsztyn. Organizatorzy zapewnili autobusy podczas: Gry Miejskiej (16 września) – uczestnicy będą mieć zapewniony transport autobusowy z Kortowa, do Planetarium, czyli na miejsce startu gry. Latarniczego Integrala (16 września) – uczestnicy będą mieć zapewniony transport na miejsce wieczornej imprezy integracyjnej, czyli na ranczo „Kojrys” w Olsztynie Redykajnach oraz z powrotem do Domu Studenckiego. Autobusy wyjeżdżać będą się z Kortowa oraz spod Wysokiej Bramy, gdzie przewidziano zakończenie Gry Miejskiej. Z tego miejsca uczestnicy biorący udział w Grze wyruszą na biesiadę. Poniżej prezentujemy rozkład jazdy autobusów podczas Zjazdu. GODZINA

LICZBA

WYJAZD Z

DOJAZD DO

18:15

2

Kortowo

Planetarium

20:00

1

Kortowo

Redykajny – pętla/przez Wysoką Bramę

20:30

1

Wysoka Brama

Redykajny – pętla

22:40

1

Redykajny – pętla

Kortowo

24:00

1

Redykajny – pętla

Kortowo

WAŻNE: Wyjazd autobusów podany jest o godzinach faktycznych. Kierowcy nie będą czekać na uczestników Zjazdu. Apelujemy więc o punktualność – jest to szczególnie ważne przy wyjeździe nocnym z Imprezy Integracyjnej. Prosimy więc o przemyślane i odpowiedzialne decyzja w sprawie terminów powrotu z Integrala – uczestnicy, którzy nie skorzystają z autobusów będą zmuszeni wracać do Kortowa na własny koszt. Prosimy także o uwzględnienie odległości między ranczem „Kojrys”, a przystankiem autobusowym ( główne punkty programu, Latarniczy Integral)

Zakwaterowanie Po przybyciu do Kortowa, prosimy o zgłoszenie się do recepcji konferencyjnej znajdującej się po lewej stronie od wejścia do budynku Wydziału. Otrzymacie tam identyfikatory, materiały konferencyjne, talony na posiłki etc.


Recepcja będzie czynna od godziny 8:00 w poniedziałek, 16 września do końca Zjazdu. Bardzo prosimy o przybycie do Olsztyna przed godziną 11:00 16 września W recepcji będzie można załatwić również wszelkie kwestie formalno – organizacyjne związane z pobytem na Zjeździe.

Główne punkty programu 16 września 11:00 11:20 12:30

PONIEDZIAŁEK Otwarcie konferencji Jestem latarnikiem polski cyfrowej Polska cyfrowa w perspektywie lat 2014-2020

13:00

Obiad

14:30

Latarnicze wzloty i upadki

16:00

Świet(l)ne sygnały – nasz latarniczy dzień powszedni

17:00

Lokalna szkoła optymizmu

18:00

Cyfrowa gra miejska: Olsztyn – planeta latarników

21:00

LATARNICZY INTEGRAL na ranczu „KOJRYS”

17 września 09:00

WTOREK Śniadanie

10:00 10:30

Spotkanie Szerokopasmowe

12:00

Dokąd zmierza (cyfrowy) świat

13:00

Polska cyfrowej zmiany – perspektywa 2020

14:00

Ładujemy latarnicze baterie!

15:20

Obiad

Sprawdzamy się w robocie

CYFROWA GRA MIEJSKA (16.09 godz. 18:00) Gra jest aktywną formą ćwiczenia umiejętności współpracy i podejmowania zadań grupowych, czyli jednej z kluczowych kompetencji Latarników. Szczegóły związane z przebiegiem gry, zasadami współdziałania i wykonywania poszczególnych zadań zostaną zaprezentowane na zakończenie BLOKU V, który zaplanowano na godz. 17:00. Przed rozpoczęciem gry wszyscy uczestnicy zjazdu podzieleni zostaną na kilkuosobowe drużyny i otrzymają materiały niezbędne do udziału w zabawie. Jednym z elementów gry miejskiej będzie fotografowanie. Od każdej siedmioosobowej grupy będziemy oczekiwali siedmiu zdjęć, prosimy więc o zabranie aparatów, smartfonów oraz narzędzi pozwalających przenieść zdjęcia na komputery typu Macintosh. WAŻNE: Gra miejska odbywać będzie się na zewnątrz. Prosimy o zabranie ze sobą odpowiednich ubrań oraz wygodnych butów.


LATARNICZY INTEGRAL (16.09 godz. 21:00) Impreza integracyjna będzie dla Was szczególną okazją do wymiany latarniczych doświadczeń oraz pozyskaniu bezcennych kontaktów. Mamy nadzieję, że wspólne pasje oraz idee sprawią, iż praca oraz zabawa we wspólnym gronie zaowocuje wzmożoną i udaną współpracą między Latarnikami. Biesiadę umilać będzie zespół grający muzykę regionalną. W trakcie biesiady będzie możliwość wykorzystania talonu na bezpłatne piwo (0,4l). Ponadto, uczestnicy będą mogli zakupić alkohol na miejscu w cenach przewidzianych w menu. WAŻNE: Integral będzie imprezą na wolnym powietrzu. Prosimy o zabranie ze sobą odpowiednich ubrań odpowiednich oraz obuwia. UWAGA: Autobusy nie są w stanie podjeżdżać pod samo ranczo. Zatrzymywać będą się przy pętli Redykajny, którą od rancza dzieli ok. 800 metrów.

Publikacje Aby urozmaicić publikacje dotyczące Zjazdu, zdecydowaliśmy się uruchomić specjalny blog, który współtworzyć będą Latarnicy. Zamieszczone w nim artykuły, reportaże i wywiady Waszego autorstwa będą stanowić bazę dla internetowego wydania zjazdowego dziennika. Blog znajdziecie na stronie: http://2zjazdlatarnikow.blogspot.com/ Osoby kreatywne, lubiące pisać oraz chętne do głębszego zaangażowania się podczas Zjazdu, proszone są o kontakt z Kają Głomb (kaja.glomb@mwi.pl)


Przydatne informacje i telefony Na terenie Kampusu uruchomiona będzie dla Was bezprzewodowa sieć Wi-Fi. Chcielibyśmy, abyście podczas Zjazdu na bieżąco dzielili się z nami swoimi spostrzeżeniami, uwagami i komentarzami na stronie facebook.com/polska cyfrowa oraz stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/464708426961507/ Zachęcamy zatem do zabrania ze sobą laptopów, tabletów i smartfonów. Przydatne telefony: Kontakt z organizatorami w sprawie: noclegów i transportu – Anna Tyrała, tel. 502 358 455 potwierdzenia delegacji, pomocy medycznej i nagłych wypadków – Renata Stanek, tel. 797590419

DO ZOBACZENIA W OLSZTYNIE  ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ PODRÓŻY I UDANEGO POBYTU NA ZJEŹDZIE!

Pakiet Informacyjny na II Zjazd  

brak

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you