Kétgólos hátrányból állt fel a Nafta Kétgólos hátrányból állt fel a Nafta

Nafta 1903 – Beltinci 2:2 (0:1)

A mérkőzés helyszíne: Lendvai Sportpark

A nézők száma: 800

Játékvezetők: Novarlić Damjan, Holcman Aljaž, Majcen Kevin Szövetségi ellenőr: Mužar Miroslav

Nafta 1903: Kiss, Sulejmanović, Oštrek, Novinič, Szabó, Kumer, Papp (Pigac 93.), Fehér, Urh (Igrec 46.), Dávid, Plej K. (Petrović 46.); edző: Jenner Julian

Beltinci: Zver, Ptiček, Štrakl, Pihler (Nerguti 78.), Kosi (Kosi 65.), Grobelnik (kralj 65.), Ščernjavič, Sočič, Žaler, Rantaša (Mörec 78.), Čakš (Emruli); edző: Gajser Damjan

Gólszerző: Štrakl (5.) Kralj (71.); Sulejmanović (74.), Urh (77.)

Sárga lap: Dávid, Kumer, Urh, Szabó; Emruli

Piros lap: –

A Julian Jenner által vezetett Nafta kétgólos hátrányt dolgozott le a vasárnap este rendezett muravidéki rangadón, melyet hosszú idő után szép számú közönség kísért figyelemmel.

A Nafta kezdőcsapatába eltiltás után visszatért Urh, viszont pihenőre kényszerült Dinnyés és Gergely is.

A belatinci vendégek az 5. percben kerültek előnybe, miután egy hoszszú bedobás után a labda Štraklhoz került, akinek kapáslövése 14 méterről landolt a hálóban. A 17. percben Novinič lövése suhant el a kapu mellett, majd hamarosan Oštrek találta magát Zver vendégkapus előtt, aki védte a horvát játékos lövését, és egy szöglet után Fehér fejesénél is csak centiméterek hiányoztak a lendvai gólhoz.

A térfélcserét követően a hazaiak domináltak és veszélyeztették a vendégek kapuját. Ám az egyik ellentámadásban Pihler indult meg a labdával a középvonaltól egészen a 16-osig, majd Kraljhoz passzolt, aki 15 méterről talált be a lendvai kapuba. A 74. percben elindult a Nafta gólgyártása is, Sulejmanović lapos távoli lövéssel lepte meg a vendégek kapusát és három perc-

Fotó: Novak Leon cel később Szabó beadását követően Novinič ugrott a legmagasabbra a 16-osban, így a labda Urhhoz került, aki belőtte a 2:2-es végeredményt jelentő gólt.

A védő szerint az első félidőben talán kicsit túl statikusak voltak a pályán, túl sokat elemezték az ellenfelet, alkalmazkodtak a játékához. Teljesen más volt a kép a második félidőben, amikor is a Nafta dominált a pályán. – Talán benne volt a végén a győztes gól is, de sajnos nem jött össze, de örülünk az egy pontnak, hiszen hátrányból jöttünk vissza – mondta Urh.

29. forduló 1.

TÁBLÁZAT

Dobronak – Rakičan 8:2 (5:0)

Zemljič (4), Nagy, Pavšič, Völgyi, Maučec; Benko (2)

(0:0)

A Nafta új vezetőedzője, Julian Jenner így döntetlennel debütált, aki szerint a cserék hozták meg a változást a mérkőzésen. – A csapat kicsit félénk volt az elején, nem igazán tudott helyzetekhez jutni. Igrec beállásával kaptunk elöl egy erős embert. Fehér amúgy nagyon jó munkát végzett elöl, csak nem volt elég határozott a párbajokban a nagy védők ellen. A csere bejött, Igrec fantasztikusan játszott, küzdött és nagyon sok párbajt nyert meg, emellett tartani is tudta a labdát, amikor kellett. Ezzel játékba hozta a szélsőt is, amivel gyorsabbak lettek elöl – elemezte a mérkőzést az edző, majd hozzátette, hogy látva a 2. félidőt, könnyedén nyerhettek volna, hiszen voltak esélyeik a 3:2-re. Szerinte ez az eredmény megérdemelt lett volna, hiszen az ellenfél a folytatásban nem volt játékban. A Nafta új vezetőedzője végül is elégedett volt az eredménnyel, a jól időzített cserékkel és azzal, hogy kétgólos hátrányból sikerült visszajönniük. Szabó Rudolf, Meštrovič Horvat Feri

Kobilje – Hídvég 5:1 (1:0)

Gaber (2), Bukovec (2), Kavaš; Lutar Bistrica – Nafta ÖF 7:0 (2:0) Žugelj A., Vida (2), Žugelj P. (3), Kavaš Panonija – Nedelica