Page 1

živě!

rubrika!

magazín knihkupectví Neoluxor

Listopad 2015

RECENZE

TIP REDAKCE

95%

Dívka ve vlaku

YRSA

román srovnávaný s bestsellerem Zmizelá

SIGURDARDÓTTIR

nové krimi Pamatuji si vás všechny

PORADNA

jakou knihu si přečíst pokud se vám líbili Inovátoři

NOVINKA

Zapadákov psychologický thriller Jefferyho Deavera

RECENZE● NOVINKY● SOUTĚŽE● TIPY●

Walter Isaacson: Steve

Jobs

nové brožované vydání jediného oficiálního životopisu 3

www.neoluxor.cz


editorial!

Vášeň pro knihy

BELETRIE

e mnoho důvodů, proč máme listopad rádi. Kromě úžasných barev podzimního listí a už lehce začínajícího vánočního shonu jsou to i schůzky se zástupci jednotlivých nakladatelství. Na podzim společně vymýšlíme, jak vám, čtenářům, co nejvíce přiblížit všechny skvělé knižní novinky, které si redaktoři šetřili na předvánoční období. Je neuvěřitelně inspirující vidět u všech tu vášeň pro to, co dělají. Každá kniha, kterou vydají, je jako jejich dítě a rvali by se za ni do poslední kapky krve. Chuť, se kterou objevují nové talenty, přinášejí díla klasiků a čtou konkurenční knihy, je ohromující. A které knihy ohromí v listopadu vás? Bude to očekávaný bestseller Dívka ve vlaku, který je kritiky nazýván novou „Zmizelou“? Nebo dáte přednost islandské drsnosti v mrazivém thrilleru Pamatuji si vás všechny od Yrsy Sigurdardóttir? Necháte se zlákat novinkou Jefferyho Deavera Zapadákov, která patří mezi favority podzimu? Barvy podzimu doplňuje pestrá nabídka omalovánek nejen pro dospělé, kdy se u nás setkávají kresby českých a secesních motivů, fauny i flóry a tajemného lesa. Navíc jsme pro vás připravili dárkový M box, kdy si můžete zakoupit v jednom balíčku vybrané omalovánky se sadou pastelek za výhodnou cenu. Konečně je tu druhé vydání tolik oblíbeného Retra ČS z nakladatelství Jota, se kterým s úsměvem zavzpomínáte na dobu reálného socialismu. Pro ty, kteří nečetli životopis Steva Jobse, jsme v naší Edici Neoluxor připravili brožované vydání s novou obálkou a doplněným doslovem Waltera Isaacsona, které potěší nejen kvalitou, ale také příznivou cenou. Abyste měli inspirace opravdu dostatek, šestnáct tuzemských nakladatelů připravilo již pátý ročník Knihománie, která probíhá až do 22. listopadu. Více informací k celé akci najdete uvnitř časopisu. Novinek je tolik, že jsme museli listopadový magazín rozšířit, a tak držíte v ruce historicky nejobsáhlejší vydání. Věříme, že vám bude inspirací při vašich nákupech v síti knihkupectví Neoluxor.

Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník – naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.

JO NESBØ SYN

J

Nejprodávanější knihy v říjnu JO NESBØ (1960)

JO NESBØ SYN

je světoznámý norský spisovatel a hudebník, píše především kriminální romány a též knihy pro děti. Za svou tvorbu již získal řadu domácích i zahraničních literárních ocenění. V roce 1997 odstartoval jeho kariéru román Flaggermusmannen (Netopýr, 2013), první detektivka s osobitým kriminalistou Harrym Holem, jež ihned zaznamenala obrovský úspěch. Následovaly další tituly v této sérii: 1998 Kakerlakkene (Švábi, 2013) 2000 Rødstrupe (Červenka, 2014) 2002 Sorgenfri (Nemesis, 2011) 2003 Marekors (Pentagram, 2011) 2005 Frelseren (Spasitel, 2012) 2007 Snømannen (Sněhulák, 2012) 2009 Panserhjerte (Levhart, 2013) 2011 Gjenferd (Přízrak, 2014) 2013 Politi (Policie, 2015) Roku 2008 vydal Nesbø také thriller Hodejegerne (Lovci hlav, 2011), jenž byl posléze úspěšně zfilmován. Mezi nejnovější autorovy počiny patří detektivní diptych Blood on Snow I Blood on Snow II z roku 2015 (Krev na sněhu, Více krve, 2015) a krimiromán s novým hlavním hrdinou Sønnen (Syn, 2015).

Syn

Jo Nesbø Kniha Zlín

Nulté číslo

Umberto Eco Argo

Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz Host

Filmové příběhy Zdeňek Svěrák Fragment A N T H O N Y

arie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství?

anthony doerr

D O E R R

Jsou světla, která nevidíme

V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje jej věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend – stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo.

Blíží se chvíle osudového setkání...

R O M Á N

Tento brilantní příběh funguje jako mistrovské hodinky, všechna kolečka do sebe zapadají s naprostou přesností. Doerr disponuje obdivuhodným talentem a představivostí. Už dlouho jsem se nesetkal s románem, který by mě tak okouzlil. americký spisovatel Abraham Verghese

PULITZEROVA CENA

Anthony Doerr MOBA

2015

www.mobaknihy.cz

POPULÁRNĚ-NAUČNÁ LITERATURA Antistresové omalovánky pro dospělé

Jolana Daňková, Lenka Tréglová Grada

Colour me Mindful – Tropical Anastasia Curtis Orion

Přeji vám krásný listopad

Tajná zahrada Eva Knapová Marketingová manažerka

Johanna Basfordová Grada

Láďa Hruška se vrací – Kuchařka pro samouky Ladislav Hruška Firma 6P NEOLUXOR živě! – vydává Neoluxor s.r.o., Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1 magazin@neoluxor.cz, tel. 296 110 367, náklad 100.000 ks. Právo na změny a na chyby v sazbě či tisku vyhrazeno. www.neoluxor.cz | www.facebook.com/neoluxor.cz

Zázračný úklid Marie Kondo Knižní klub


4x

otázka pro: TOMÁŠE REICHELA, ŘEDITELE NAKLADATELSTVÍ HOST

TEXT: TOMÁŠ MARNÝ

1

Letos v září jste v Paláci knih Luxor představili čtvrtý díl Milénia – Dívka v pavoučí síti a přivezli jste i autora Davida Lagercrantze. Jaké máte ohlasy od čtenářů?

Těší nás, že ohlasy jsou pozitivní. Samozřejmě se objevují i názory, které zpochybňují celou myšlenku navazování na dílo jiného autora, ale pokud jde opravdu o čtenáře, v naprosté většině oceňují, že David Lagercrantz napsal skvělý, moderní a napínavý thriller,

Blíží se odevzdání rukopisu nového románu Kateřiny Tučkové...

který jim umožnil vrátit se do světa Lisbeth Salanderové a Mikaela Blomkvista.

2

Máme dva měsíce před Vánocemi. Jaké novinky a významné tituly chystáte na vánoční trh? Právě v těchto dnech vychází nový svazek případů z oddělení Q Jussiho Adler-Olsena Nesmírný nebo nový samostatný román Petera Maye Ostrov Entry, myslím, že ani jednoho z nich nemusím dále představovat. Z nováčků bych rád upozornil na syrový a tajemný thriller z viktoriánského Edinburghu Vražedné struny od Oscara de Muriel.

díl Písně krve Anthony Ryana, který se jmenuje Pán věže.

Vstoupili jste do žánru dětských knih a fantasy. Co vás vedlo k tomuto kroku a jaké tituly jsou pro vás zásadní?

3

Jak se v Hostu stavíte k českým autorům? Přinesete čtenářům v roce 2016 nějakého nového českého autora?

Hledali jsme cesty pro další rozvoj naší společnosti a jako logické se nám jevilo nabízet knihy i pro děti našich stávajících čtenářů. Z dětských knih bych upozornil především na sérii Martina Mortky o dobromyslném vikingovi Tappim a rošťáckém sobíkovi Chichotkovi. Z žánrů young adult a fantasy už mnoho čtenářů netrpělivě čeká na pokračování série Samanthy Shannonové Vidořád nebo na druhý

Pokud jde o českou literaturu, máme na českém trhu nepřehlédnutelnou pozici. Snad neprozradím příliš, když řeknu, že se blíží odevzdání rukopisů nových románů Kateřiny Tučkové a Jiřího Hájíčka, a věříme, že je budeme moci příští rok představit. Navíc bych rád upozornil na novou detektivku Michala Sýkory Ještě není konec, autora, podle jehož předloh natočila Česká televize Případ pro exorcistu.

4

INZERCE

VYJDE 11. 11.

Dívka z pospolité pákistánské rodiny.

ROMÁN O NEJVĚTŠÍM TÉMATU DNEŠKA

Studentka americké univerzity, která má vztah se spolužákem. Lze být obojím? Nebo se za takovou snahu platí životem? Nakladatelství DOMINO 3


novinky!

Nekorunova ný král mysliveckých příběhů

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

259 Kč

BĚŽNÁ CENA:

399 Kč

299 Kč

Kaspar C. Nielsen

Igor Mráz, Jaroslav Vogeltanz

Bradley Somer

Dánská občanská válka 2018–24

V lesním ráji

Ryba jménem Ian

Kniha Zlín

Víkend

Vychází 10. listopadu

Metafora

Vychází 18. listopadu

Vychází 5. listopadu

V Evropě zuří válka, hroutí se evropský model blahobytného státu. V letech 2018–2024 vypukne v Dánsku občanská válka. A o tom všem vypráví o 450 let později třistapadesátileté frustrované border kolii nyní už 475 let starý boháč.

Obrazová publikace pro všechny milovníky přírody, zejména pro myslivce, hajné a lesníky. Igor Mráz jako dokonalý znalec přírody dokázal její obyvatele výstižně charakterizovat. Jeho postřehy jsou doplněny nádhernými snímky zvěře.

Zlatá rybka jménem Ian bydlí ve svém akváriu na balkoně v 27. patře. Na rozdíl od jiných rybiček, které jsou se svým skleněným obydlím spokojené, touží Ian po dobrodružství. A jen co se naskytne příležitost, přeskočí balkonové zábradlí a letí.

Jihoafrický thriller

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

329 Kč

295 Kč

349 Kč Peter May

Tomáš Dušek

Roger Smith

Ostrov Entry

Třetí vlna

Prašné víry

Host

Vychází 2. listopadu

Detektivní román od autora trilogie z ostrova Lewis. Pouhé dva kilometry široký a tři kilometry dlouhý ostrov Entry je domovem asi sta obyvatel – a ten nejbohatší z nich byl právě nalezen zavražděný ve svém domě.

Mojeknihy.eu

Již vyšlo

Civilizace se rozpadá po opakované epidemii smrtící chřipky. Jen kombinace pevné vůle, inteligence, manuální zručnosti a vůdcovských schopností dává partě z paneláku určitou šanci na přežití. 4

Panteon

Již vyšlo

Novinář Dell je křivě obviněn z vraždy své rodiny. V krvavém tažení po celé zemi pronásleduje skutečného vraha a odhaluje spiknutí sahající do nejvyšších politických kruhů. Aby pomstil to, co miluje, stává se tím, co nenávidí.


!

DOPORUČUJEME

NAPÍNAVÝ, LEHCE MYSTERIÓZNÍ PŘÍBĚH A POLICEJNÍ PÁTRÁNÍ PO (PRAVDĚPODOBNĚ) SÉRIOVÉM VRAHOVI. NAD JEHO ROZUZLENÍM SI BUDETE LÁMAT HLAVU CELOU DOBU A NAKONEC BUDETE STEJNĚ PŘEKVAPENI. TEXT: RADKA HLAVATÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (LIBEREC)

Z

asněžená islandská vesnička na osamoceném ostrově. Manželský pár, Gardar a Katrín, a jejich nejlepší kamarádka Líf. Co se stane, když si zde klasičtí měšťáci s chundelatým kabelkovým pejskem koupí dům a rozhodnou se ho zrenovovat na hotel? Předchozí majitel se pohřešuje a v domě se začínají dít nevysvětlitelné věci. Objevují se mokré stopy, pohybují se věci, pes neustále štěká na cosi neviditelného a kňučí strachy. Jenže mobily mají všichni nepochopitelně rozbité a nemohou si zavolat o předčasnou loď z ostrova. Jak přečkají do doby domluveného odvozu, který je až za několik dní? Policistka Dagný a její kamarád psychiatr Freyer vyšetřují ve městě obyčejný vandalismus, který je však nečekaně dovede k sérii záhadných úmrtí, jejichž kořeny se táhnou desetiletí zpátky. Když se k tomu přidají ještě pohřešovaní malí chlapci, z nichž jeden je (dávno oplakaný) Freyerův syn, je jasné, že tady něco nehraje.

Nejnovější kniha Yrsy Sigurdardóttir je velmi očekávanou novinkou. Celé zatím šestidílné sérii se dostalo vysokého hodnocení a uznání. Nyní se však setkáme se zcela novými postavami a příběhem, takže vás určitě zajímá, jak se s tím autorka popasovala a zda-li po opuštění starého, dobrého a známého nedojde k poklesu úrovně. Netřeba se bát, i Pamatuji si vás všechny je vynikající krimi. Čeká vás taková dávka napětí, že si budete okusovat nehty, obzvlášť pokud knihu čtete někde na samotě u lesa a doma zrovna nikdo není. Požitek z četby je tak zaručen. I když nejde o žádný krvák, vykreslí autorka chvílemi téměř hororový příběh. Pokud jdete po opravdu kvalitním ději a zápletce, kdy vše postupuje jen malinkými krůčky, ale vy se ani tak nemůžete odtrhnout, protože jste pozorní čtenáři a ty střípky nevyhnutelného v tom už předem najdete, tak je tato kniha právě pro vás. Nečekejte explicitní násilné scény na každé stránce, spíše si užijete ryzí strach, napětí a pocity typu „ne, ne, ne, nechoď tam!“.

Od krá lov islands ny ké krimi

BĚŽNÁ CENA:

379 Kč Yrsa Sigurdardóttir

Pamatuji si vás všechny Metafora Vychází 23. listopadu

95 % HODNOCENÍ:

A když se dozvíte, že je příběh zčásti založen na skutečné události, vaše husí kůže při čtení nebude brát konce. INZERCE

5


novinky!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

259 Kč Barbora Robošová

249 Kč Ivana Chřibková

JIří Žáček

Žárlivka Víkend

BĚŽNÁ CENA:

390 Kč

Suchý hadr na dně mořském

Šansony & spol. Vychází 10. listopadu

Ženám, které si vedle svého muže připadají atraktivní jako čerstvě vyoraná brambora. Třiatřicetiletá Tereza má muže, kterého miluje. Nemůže se ale zbavit obavy, že se musí něco stát, štěstí se vytratí a ona bude zase stejně zoufalá a nešťastná jako dřív…

Šulc–Švarc

Vychází 9. listopadu

Žáčkovy šansony jsou básně s nejsilnějším text-appealem. Básně spojené s hudbou mají jedinečnou přitažlivost i pro čtenáře. K nim autor vybral umělecké fotografie a součástí knihy je i CD Motýl něhy uletí Renaty Drossler, která některé šansony nazpívala.

Bookmedia

Již vyšlo

To, co se v jí dětství zdálo jako fakt a v patnácti vypadalo jako špatný sen, v osmnácti přerostlo v něco, kvůli čemu stálo za to sáhnout si na život. Na samotném konci však zjistíme, že na každý problém existují dva úhly pohledu. A ten pozitivní vyhrává.

Cena nejprestižn ějšího italského ocenění v žánru kr imi

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

199 Kč

329 Kč

259 Kč Jo Nesbø

Gianni Biondillo

Sri Chinmoy

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II

Zabijákova výprava

Jóga a duchovní život

Kniha Zlín

Panteon

Již vyšlo

Madal Bal

Vychází 2. listopadu

Vychází 2. listopadu

Norsko, 70. léta minulého století. Opuštěná vesnice Kåsund, jejíž obyvatelé jsou příslušníky laestadiánského hnutí, které jejich životy svazuje přísnými pravidly. Záhadný cizinec Ulf sem přijel na lov bělokurů, jedinou kořistí, na kterou se ale bude pořádat hon, je on sám.

Thriller a zároveň divoká road movie o zločinu v současné Itálii. Sympatický smolař a schopný detektiv Ferraro se vrátil do Milána. V Římě zanechal komisařku Rinaldiovou, další nevydařený románek. Vrátil se osamělý do chudé čtvrti, kam ho vážou vzpomínky z dětství. 6

Přestože je Jóga jako metoda známa již tisíce let, dýchá a promlouvá k nám stejně tak i dnes. Obnovené vydání knihy Sri Chinmoye o podstatě filozofie Jógy, východního mysticismu a moderní podobě duchovního života uprostřed západní společnosti.


!

DOPORUČUJEME

TRAGICKÁ UDÁLOST V HUDEBNÍM KLUBU ZAPADÁKOV UKÁZALA, ŽE STRACH A PANIKA MŮŽOU PŘEDSTAVOVAT VELMI ÚČINNOU SMRTÍCÍ ZBRAŇ. VRAH TOTIŽ NEMUSÍ MÍT NA RUKÁCH KREV. ÚPLNĚ STAČÍ, KDYŽ UMÍ DOSTATEČNĚ CYNICKY MANIPULOVAT S LIDSKOU PSYCHIKOU. TEXT: KRISTÝNA PEKÁRKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

K

athryn Danceová je agentkou CBI a specialistkou na kinezii neboli nauku o řeči těla. Díky jedné chybě je suspendována do civilní divize a převelena k vyšetřování požáru v hudebním klubu Zapadákov. Brzy vyjde najevo, že nešlo o náhodu, a Kathryn se pouští do honu na muže, který si libuje v zabíjení děsivým způsobem – pomocí manipulace. Co dokáže s lidskou bytostí udělat hrůza a panický strach ze smrti?

V Zapadákově autor staví celou zápletku na zevrubné analýze základních prvků lidské psychiky. Hybatelem dění je hluboce zakořeněný pud sebezáchovy a panické jednání, které může mít fatální následky.

Čtvrtý díl s vyšetřovatelkou Kathryn Danceovou se točí kolem lidského strachu a všech jeho podob. Tentokrát proti sobě agentka nemá konkrétního vraha, ale pouze jeho psychologický profil, a musí se snažit proniknout do jeho mysli bez svých tradičních postupů. A čím blíže mu je, tím více si uvědomuje hrozivou sílu, s jakou pachatel dokáže přimět dav k zuřivému útoku na ostatní lidi nebo i vlastní rodinu. Spisovatel Jeffery Deaver je známý především díky sérii s forenzním vyšetřovatelem Lincolnem Rhymem. Postava Kathryn Danceové je Rhymův pravý opak, zapeklité případy řeší zcela odlišným způsobem. V Zapadákově autor staví celou zápletku na zevrubné analýze základních prvků lidské psychiky. Hybatelem dění je hluboce zakořeněný pud sebezáchovy a panické jednání, které, je-li někým zneužito, může mít fatální následky. Nejděsivější na celé knize je paradoxně fakt, že v ní netečou potoky krve, nestřílí se a nedochází k brutálním fyzickým útokům. Pokud se totiž podíváte hlouběji do příběhu, zjistíte, že zabít se dá mnoha rozličnými způsoby a že vrah nemusí mít na rukách krev. Jeffery Deaver umí napsat knihu plnou překvapivých zvratů, přesto se drží hlavní linky – strachu,

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Jeffery Deaver

Zapadákov Domino Vychází 4. listopadu

95 % HODNOCENÍ:

který vykreslil tak, že ho téměř fyzicky cítíte. Po dočtení knihy vás nejspíše budou znervózňovat davy, uzavřené prostory, nákupní střediska a podobně. Na mne tak alespoň kniha zapůsobila, více si všímám neverbálních projevů při komunikaci u druhých i u sebe. Po dočtení Zapadákova se nejspíše budete cítit poněkud nejistě, a ten pocit ve vás nějakou dobu zůstane. INZERCE

Relaxační omalovánky

uvolní od každodenního stresu a dodají novou energii bookmedia

7


!

DOPORUČUJEME

UNIKÁTNÍ ŽIVOTOPIS, KTERÝ VZNIKL NA ŽÁDOST STEVA JOBSE, ODHALUJÍCÍ ŽIVOT TECHNOLOGICKÉHO GÉNIA, OD DĚTSTVÍ, PŘES PRVNÍ ZAMĚSTNÁNÍ, EXPŘÍTELKYNĚ, OBCHODNÍ ÚSPĚCHY, AŽ PO TEMNÉ STRANY JEHO CHARAKTERU. TEXT: TOMÁŠ MARNÝ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

V

roce 2004 přišel Steve Jobs za Walterem Isaacsonem se žádostí, aby spisovatel, který měl na svém kontě biografie Alberta Einsteina nebo Benjamina Franklina, napsal jeho životopis. Isaacson se zpočátku domníval, že Steve Jobs touží po vytvoření opusu a zařazení po bok jiných velikánů, ale ke svému překvapení získal absolutní svobodu v tvorbě a plný přístup k lidem z Jobsova okolí, bez ohledu na to, zda to byli jeho příznivci nebo nespokojení a bývalí kolegové. Vznikla tak unikátní biografie, která v jednotlivých kapitolách chronologicky sleduje život technologického génia od dětství, přes první brigádu a zaměstnání, expřítelkyně a soukromý život, vzestupy a pády jeho působení v Apple a Pixaru, vztah s Billem Gatesem, a nahlíží i do temnější části jeho osobnosti. Text knihy přináší mnoho nových informací fanouškům Steva Jobse i jeho odpůrcům. První odhalí bezohledné

a kruté chování, kterých byl Jobs schopen, a trochu si tak umažou svatozář ze svého idolu. Ti druzí zase mohou poznat člověka s brilantní myslí, který miloval hudbu, měl komplikovanou, ale laskavou a skromnou osobnost a byl velkým bojovníkem se zákeřnou nemocí. Steve Jobs o vzniku a tvorbě své biografie hodně pochyboval. Jeho hlavním motivem bylo, aby se jeho děti dozvěděly, kým ve skutečnosti byl a proč je zanedbával. Aby pochopily jeho důvody. Vědom si svého blížícího se konce, chtěl sám o sobě sdělit svou pravdu v záplavě knih, které předpokládal, že po jeho smrti vyjdou. Steve Jobs věřil, že síla vůle může ohnout realitu, že svou vírou změní svět, což je silný motiv knihy, ke kterému se Walter Isaacson často vrací a který čtenáře okouzlí a vtáhne do fascinujícího čtení. Walter Isaacson otevřel v biografii dveře do strhujícího světa jedniček a nul, jenž existoval před tím naším, a ke člověku, který byl rockovou

Doplně né vydání

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Walter Isaacson

Steve Jobs Edice Neoluxor Již vyšlo

98 % HODNOCENÍ:

hvězdou ve světě designu a počítačové technologie a bohužel odešel na vrcholu své kariéry. INZERCE

8


Anthony Doerr Jsou světla, která nevidíme Historický román čerstvého držitele Pulitzerovy ceny za rok 2015 v kategorii próza a řady dalších cen. Marie-Laure prožívá s milujícím otcem spokojené dětství v Paříži. Život ji však postaví před první těžkou zkoušku, když v raném věku oslepne. Tehdy ještě netuší, že má před sebou další, mnohem obtížnější zkoušky. Němci obsazují Paříž a Marie s otcem jsou nuceni uprchnout, musejí opustit své dosavadní jistoty a vydat se za nejasnou vidinou bezpečného útočiště. Je ale možné najít takové místo v rozbouřené Evropě? Zvláště když s sebou Mariin otec nese nebezpečné tajemství? V německé hornické kolonii vyrůstá sirotek Werner, toužící po jiném osudu, než jaký mu byl předurčen. Chce přijít na kloub všem záhadám, které jej obklopují, fascinuje ho věda, technika. Jeho přirozený talent a samozřejmost, s níž je schopen opravit každé rádio, nezůstanou nepovšimnuty. Zajistí mu místo na elitní vojenské akademii pro Hitlerjugend — stane se z něj specialista na odhalování odbojových aktivit. Werner, který si je stále více vědom nelidských důsledků své inteligence, se nakonec při pátrání po odbojářích dostává i do Saint-Malo. Blíží se chvíle osudového setkání... Kniha čtenáře do děje vtahuje postupně a po pár kapitolách je mu jasné, že čte něco opravdu výjimečného a působivého. A není to jen samotným křehkým příběhem, ale i nádherným jazykem plným detailů, metafor a obrazů.

Linda Castillo Modlitba za mlčení

vázáno, 399 Kč

Carl-Johan Vallgren Chlapec ve stínu

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. O to větší šok vyvolá, když se na farmě rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...

vázáno, 339 Kč

Michael Robotham V podezření

Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel. Zoufalá matka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že rodina zmizelých chlapců skrývá nejedno děsivé tajemství.

vázáno, 339 Kč

David Gilbert & synové

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…

& SYNOVÉ je mistrovské dílo: panoramatický, nesmírně působivý příběh kultovního spisovatele a dvou vzájemně propojených rodin. Zábavná a hluboká kniha o otcích a synech. Mezinárodní bestseller, kterého se prodalo více než 45 milionů výtisků a provázejí ho nadšené ohlasy z řad kritiků, čtenářů a kolegů spisovatelů.

vázáno, 369 Kč

vázáno, 399 Kč


zažijte knihy!

Letem světem...

ČERSTVÉ NOVINKY ZE SVĚTA KNÍŽEK OD NÁS I ZE ZAHRANIČÍ. BUDETE TO VĚDĚT JAKO PRVNÍ, A TĚŠIT SE TAK SPOLU S NÁMI O NĚCO DÉLE NEŽ OSTATNÍ. TEXT: OLGA ZBRANEK BIERNÁTOVÁ

➊ Nobelovu cenu za literaturu za rok 2015 získala běloruská spisovatelka Světlana Alexijevičová. Autorka byla favorizována mnoha odborníky a jejich předpovědi se potvrdily. U nás jí vyšel román Doba z druhé ruky, mimořádná kniha, ověnčená řadou nejprestižnějších cen. ➋ K 10. výročí vydání série Stmívání napsala Stephanie Meyerová nový příběh, jehož ústředními hrdiny jsou upírka Edythe, do které se zamiluje smrtelník jménem Beau. Ten, stejně jako Bella, přijíždí do Forks žít se svým otcem. Jde tedy o poměrně přesný retelling původního příběhu. Meyerová prozradila, že nový příběh napsala proto, aby kritikům dokázala, že Bella není jen pouhou kráskou v nesnázích, ale charakterem, který se dá aplikovat i na opačné pohlaví.

➎ 4. února má premiéru nové drama Toma Hoopera (Králova řeč, Bídníci) podle knihy Dánská dívka (znovu vydá nakladatelství Domino v lednu 2016). V hlavních rolích se představí Eddie Redmayne a Alicia Vikanderová.

� David Lagercrantz, autor knihy Dívka v pavoučí síti, napíše 5. a 6. díl Milénia. � 3. díl série Mr. Mercedes od Stephena Kinga vyjde v originále 7. června 2016. Bude se jmenovat End of Watch. � Young adult autor David Levithan a Nina LaCourová spolu napíšou knihu s názvem You Know Me Well. Bude o dvou teenagerech, kteří se potkají na Pride Week v San Franciscu a začnou se přátelit. Každý z autorů bude psát kapitoly z pohledu jedné z postav. Pro Davida Levithana to není první spolupráce a jiným autorem, např. s Johnem Greenem napsal knihu Will Grayson, Will Grayson, která vyjde v češtině příští rok v dubnu. � Závěrečný díl trilogie Pátá vlna vyjde v originále 24. května 2016 pod názvem The Last Star. � Podle španělského vydavatele knih George R. R. Martina by měla dlouho očekávaná kniha The Winds of Winter vyjít příští rok. � Soman Chainani, autor série Škola dobra a zla, vydá průvodce pro studenty, kteří chtějí akademicky uspět. Ti nejlepší se totiž stanou hlavními hrdiny i záporáky v pohádkách. Kniha vyjde v originále 19. ledna 2016.

Připravované filmy a seriály s knižní předlohou

4

➌ Proslýchá se, že Michael Fassbender, který hraje Jobse v novém filmu o zakladateli Applu, by se mohl objevit v adaptaci krimi Sněhulák od Joa Nesbøho. Zatím není jisté, o jakou roli se jedná, ale všechna vodítka směřují k hlavní postavě – Harrymu Holeovi. Projekt filmu je v běhu už od roku 2010. Původně ho měl režírovat Martin Scorsese, ten se však pravděpodobně objeví pouze v roli producenta a režisérskou taktovku převezme Tomas Alfredson (Jeden musí z kola ven). ➍ Byl zveřejněn první trailer a fotky z vánoční epizody seriálu Sherlock od BBC. V tomto speciálním díle, který nijak nenavazuje na předchozí či následující řady, se vrátíme do 19. století. Sherlocka bude možné letos vidět i ve vybraných kinech – zda se ho dočkáme i v ČR, zatím není jisté.

Připravované knihy

➏ 12. ledna 2016 bude mít na ABC Family premiéru pilotní díl seriálové adaptace Nástrojů smrti od Cassanry Clareové. Stanice postupně uvolňuje trailery, ukázky a fotky. ➐ Zveřejněn byl nový plakát k filmové adaptaci knihy Pátá vlna. Premiéru v Česku má film 28. ledna 2016. 10

� Do role Art3mis ve filmové adaptaci knihy Ready Player One obsadil Steven Spielberg herečku Olivii Cookovou. Premiéru má film 15. prosince 2017. � Potvrzen byl třetí film s Bridget Jonesovou (adaptace knihy Láskou šílená). Do hlavní role se vrací Renée Zellwegerová, jako další by se ve filmu měl objevit i Patrick Dempsey. Hugh Grant bohužel účast na projektu odmítl. Premiéra je naplánována na září 2016. � Zoey Deutchová (Vampýrská akademie) si zahraje ve filmové adaptaci knihy Chvíle před koncem od Lauren Oliverové. � Maisie Williamsová (Hra o trůny) by si měla zahrát hlavní roli ve filmové adaptaci knihy Les rukou a zubů. Režie se ujme Kate Maberlyová. � Adaptace knihy Volání Kukačky, prvního dílu série s Cormoranem Strikem, se začne natáčet letos na podzim. Připravuje ji televizní stanice BBC a bude se jmenovat The Cormoran Strike Mysteries. � Filmovou adaptaci knihy Ve znamení Štíra od Maggie Stiefvaterové bude režírovat Matt Sobel, scénář napíše Jack Thorne. � Victoria Aveyardová, autorka připravované knihy Rudá královna, prozradila v rozhovoru pro Yahoo, že možnou filmovou adaptaci by měla režírovat Elizabeth Banksová. � Jennifer Lawrenceová si nakonec nezahraje ve filmové adaptaci knihy Projekt manželka. Na oznámení nového obsazení hlavních rolí stále čekáme.


DĚSIVÝ PŘÍBĚH VE

ukázka! STYLU STEPHENA KINGA

recenze!

Jak šel život po konci světa

Na motiv y skutečné události

SVĚT ZE DNE NA DEN SKONČIL. 99 % LIDÍ ZEMŘELO, ZBYTEK ROZTROUŠENĚ ŽIJE PO CELÉM ÚZEMÍ OPUŠTĚNÉ PLANETY ZEMĚ. A OD MĚSTA K MĚSTU KOČUJE SYMFONIE NA CESTÁCH. TEXT: KATEŘINA STUPKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

S

O paměti, lásce a přátelství a všech důležitých hodnotách života.

Cena Arthura C. Clarka

Pavel Renčín

VĚZNĚNÁ 279 Kč

BĚŽNÁ CENA:

348 Kč Emily St. John Mandelová

Stanice 11

95 % HODNOCENÍ:

Argo Již vyšlo

    Stanice 11 je kniha lehce přístupná – už na první stránce se před vámi otevře dokořán a svým lehkým jazykem zatne drápek, který uvízne hluboko pod kůží. Stránky ubíhají jedna za druhou a ke čtivosti příběhu napomáhá i jeho dělení do poměrně krátkých kapitol. Ačkoli se někdy stává, že pokud má kniha více dějových linií, čtenář si oblíbí hlavně jednu a tu pak chce sledovat raději než ostatní, tady nic podobného nehrozí. Informace se totiž na sebe nabalují a tvoří propojený celek, vyprávěcí formy se střídají a vzájemně doplňují. Stanice 11 není akční, není zběsilá, nežene se dopředu. Vypráví pomalu a důkladně, s mnoha odbočkami, myšlenkami, zastaveními. Pod lupou rozpitvává osudy lidí před i po Konci. A tím si vás získá, okouzlí vás a usadí do křesla až do té doby, než zhltnete poslední řádek. 11

INZERCE

dystopiemi se v poslední době roztrhl pytel, některé jsou povedené méně, jiné více. Stanici 11 můžeme rozhodně zařadit do druhé kategorie. Proč? Protože je jiná. Autorka Emily St. John Mandelová upředla příběh ani ne tolik o katastrofě, která zničila lidstvo, o tom, jak všichni jeden za druhým umírali, o životě v novém, zničeném světě. Napsala knihu o lidech a o tom, co je lidmi dělá. O paměti, lásce a přátelství a všech důležitých hodnotách života. Příběh před nás předkládá smotaný v klubku, ze kterého se postupně odvíjejí dějové nitky – každá umístěná jinam v čase i prostoru, a přesto spolu bezprostředně související. Arthur je herec a my můžeme sledovat jeho kroky životem, jeho úspěchy i pády, to, jak se zamilovává a zase odmilovává do žen, které se mu občas životem jen mihnou, občas v něm setrvají delší dobu. Jeeves je bývalý novinář, budoucí záchranář, který se pokusí spasit Arthurův život v okamžiku infarktu přímo na jevišti. A právě skrze jeho oči můžeme pozorovat to, jak padl náš svět. Kirsten je herečka, která spolu s kočovnou společností Symfonie na cestách projíždí tím, co zbylo ze světa, a do lidských usedlostí vrací krásu prostřednictvím hudby a Shakespearových děl. A ačkoli vyprávění skáče od jednoho k druhému, z minulosti do budoucnosti, mozaika, která se před námi skládá, odvíjí kontinuálně a plynuje jeden příběh: o lidském životě.

Vězněná je thriller temného stylu, jakých je na české scéně zoufalý nedostatek. Příběh je inspirován skutečnou událostí ze šumavského pohraničí, která je zároveň jedním z nejděsivějších případů české kriminalistiky. Jak spolu souvisí osudy středoškolského učitele Martina Drásta, trpícího nočními můrami, a malé holčičky Marie, která jede na prázdniny na Šumavu? Jaké tajemství ukrývá čtyřicet let stará minulost? Kde končí skutečnost a kde začíná šílenství? Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Renčínův text stylem připomíná Stephena Kinga. Přičteme-li notoricky známé a čtenářům blízké prostředí Šumavy, je výsledkem román, na který na vás ulpí přiléhavěji než tetování na kůži.


!

DOPORUČUJEME

DÍVKA VE VLAKU ZAUJALA NĚKOLIK MILIONU ČTENÁŘŮ A JE NA NEJLEPŠÍ CESTĚ STÁT SE PŘEDVÁNOČNÍM BESTSELLEREM. NECHÁTE SE ZLÁKAT I VY? TEXT: HANA KUBÍKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (LIBEREC)

R

achel, titulní postava románu, je pětatřicetiletá žena, alkoholička, které se rozpadlo manželství, přišla o práci a spolubydlící už má jejích opileckých excesů plné zuby. Přesto se ale Rachel snaží zachovávat dekorum a zdání normálnosti, proto každý den vyráží vlakem ze svého bydliště do Londýna „jakoby do práce“. Během jízdy si dává jednu plechovku ginu s tonikem za druhou a oddává se přitom fantazírování o lidech, které vídá z okna. Nejraději má manželskou dvojici z předměstského domku – pár, kterému dala dokonce jméno: Jess a Jason. Jejich život se trochu podobá tomu, který Rachel chtěla vést se svým bývalým mužem Tomem. Jednoho dne ale Rachel zahlédne svou oblíbenou hrdinku Jess, jak se na terase líbá s cizím mužem. A krátce nato žena zmizí. Stojí za zmizením manžel, jak se domnívá policie? Může na tom něco změnit

Autorka dokázala udržet napětí a spád...

lego_190x92_inzerce.pdf

1

14.10.15

výpověď tak nespolehlivého svědka, jakým je věčně opilá Rachel? A není to celé ještě nějak úplně jinak? Román je vyprávěn z pohledu tří ženských postav – jednou je již zmiňovaná Rachel, druhou ona sledovaná (a zmizelá) dívka a poslední vypravěčkou je pak Anna, druhá žena Rachelina bývalého manžela Toma. Jejich příběhy se prolínají, výpovědi však nejsou chronologické, ale časově různě posunuté, což dohromady dává hodně zajímavou skládačku. Autorka ale i přes tuto komplikovanou stavbu dokázala udržet napětí a spád, takže si tuhle knihu (i s ohledem na počet stran) můžete vychutnat během večera či dvou. A určitě to není žádné „ženské čtení“, jak by se mohlo z předchozích řádků zdát, dost podstatnou úlohu v téhle knize hrají i muži. Dívka ve vlaku mě poměrně zaujala. Ovšem sama jsem během uplynulého roku přečetla řadu stejně dobrých, a možná i lepších knížek. Tak proč je tato takovou senzací? Můj osobní názor je, že jde o knihu pro široké publikum, pro ty, kteří 11:35 vůbec nečtou pravidelně, knihu si koupí na dovolenou nebo ji od někoho dostanou

Kniha roku 2015

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Paula Hawkins

Dívka ve vlaku Ikar Již vyšlo

HODNOCENÍ:

80%

k Vánocům. A do tohoto mainstreamu se autorce podařilo trefit. Jsem ale zvědavá, jestli do rozjetého vlaku naskočí i český čtenář. Každopádně s Dívkou ve vlaku chybu neuděláte. INZERCE

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

12


VANOCNI TIPY

264

s.

kč 248

304

s.

kč 298

ZlatO(v)lásky

dcery

V pořadí již čtvrtý román Blanky Hoškové je konečně tady!

Každá rodina má ve skříni své kostlivce, a čím méně se o nich mluví, tím více chrastí kostmi.

pojednává opět samozřejmě o vztazích. mezi manželi, rodiči, dětmi a v neposlední řadě v  zaměstnání. autorka věrně popisuje situace, které všichni známe, konflikty a  problémy, které každý z nás dennodenně řeší. kniha je také o tom, že věci nemusí být takové, jak vypadají na první pohled.

s.

600

kč 358

VášniVý sprosťák

všecHNO, ÚplNě všecHNO

Nic není lepšího než sex s ex…, pokud se nezamiluješ.

Tak trochu jiný milostný příběh o dívce, která trpí alergií na svět.

Na rozdíl od svých nejlepších kamarádek, mii a loly, je Harlow vega známá tím, že si vždycky ráda užije. provdat se opilá v  městě hříchu za svůdného kanadského rybáře Finna robertse, který dokonale vládne svýma svalnatýma rukama, rty i tělem – to je přesně její styl.

jmenuje se madeline a je nemocná. ta nemoc je vzácná a málo známá. je totiž alergická na celý svět. vůbec nevychází z domu, nebyla venku celých sedmnáct let. jediní lidé, které vídá, jsou máma a  ošetřovatelka. ale pak se jednoho dne u vedlejšího domu objevilo stěhovací auto. madeline vykoukla z  okna a uviděla ho…

296

s.

kč 298

Doktor proktor a prdicí prášek

Nejlepší věc, která se mi Nikdy Nestala

376

s.

348

25 1990–2015

LET

je lepší mnohdy i krutou pravdu tutlat, anebo s ní vyjít na světlo boží? mohou dávné chyby ovlivnit životy těch, kteří přijdou po nás? je lepší se zatvrdit, nebo přijímat život ve vší jeho zraňující rozmanitosti? autorka splétá příběhy žen a  mužů v  pestrou tapiserii osudů ovlivněných dějinnými zvraty i  lidskými slabostmi.

Všichni si pamatují svou první lásku.

Tak trochu jiná dětská série – geniální, potrhlá a šílená!

Holly si rozhodně pamatuje alexe, přestože tehdy na gymplu své skutečné city z nejistoty maskovala přátelstvím. a alex si je téměř jistý, že přestěhování do londýna nemá vůbec nic společného s Holly, jeho bývalou tajnou láskou. Ohromně vtipné a  pozitivní vyprávění o první lásce, druhých šancích a všech těch věcech okolo.

první dobrodružství s doktorem proktorem nyní také s filmovou obálkou! vydejte se společně s podivínským vědátorem doktorem proktorem, kamarády Bulíkem a  lízou a  dalšími postavičkami z  uličky dělová do světa toho nejbáječnějšího vynálezu v dějinách – prdicího prášku. Od 12. listopadu také v kinech.

200

s.

č

k 228

Žijeme (s) knihami už 25 let!


recenze!

Báječná výprava do minulosti, to je Retro ČS 2

si Jak jsme to (u)žili ho za reálné u socialism

NARODILA JSEM SE V SEDMDESÁTÝCH LETECH A TELEVIZNÍ SERIÁL RETRO MĚ VRACÍ DO DĚTSTVÍ. POJĎME SI S DRUHÝM DÍLEM KNIHY O ČESKOSLOVENSKÉM RETROSVĚTĚ ZAVZPOMÍNAT… TEXT: HANA KUBÍKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (LIBEREC)

V

s aktovkou na zádech a se slabikářem, ve kterém „máma mele maso“. Škola, to byly i nepohodlné lavice, špinící křídy a agitační plakáty na nástěnkách. Hodiny výtvarné výchovy, kde jsme se předháněli v zobrazení Aurory – a já byla pyšná na svůj výkres pohraničníka se psem. Velkým tématem je oblečení, které se hlavně na děti těžko shánělo. Šikovnější maminky šily podle časopisu Burda, nakupovat se jezdilo do spřátelené socialistické ciziny. Kdepak asi skončily mé botky do tanečních z NDR a chlupatý růžový svetr z Maďarska? Nosilo se oblečení po starších sourozencích a hodně se improvizovalo (á la barvy Duha). Také se recyklovalo – moje 14:38kamarádka Page 1rozstřihala několik starých obnošených riflí a ze získaných čtverců

tipné osobní vzpomínky a komentáře, obrovské množství dobových obrázků a výstřižků z časopisů, to je kniha Retro ČS, která nás provází dobou socialismu. První díl se věnoval lehkému konzumu (zboží denní spotřeby), letošní pokračování nás provede bydlením, odíváním či nákupem tehdejší elektroniky. Těšte se na knihu, kterou můžete dlouhé chvíle listovat, anebo se v poklidu začíst do textu plného zajímavých informací. Úvod připomíná iniciační zážitky tehdejší doby. Třeba první cestu do školy

inz

Kdepak asi skončily mé botky vikend TRETINKA IV 12.10.2015 do tanečních z NDR?

BĚŽNÁ CENA:

498 Kč Michal Petrov

Retro ČS 2 Jota již vyšlo

100% HODNOCENÍ:

ušila džínovou bundu. Stačilo doplnit nášivkami a bylo to. A boty? Dneska řešíme design a propustnost membrán, tenkrát se sháněly kozačky a děti chodily celou zimu ve sněhulích zvaných gerlachy, ti méně šťastní byli odkázáni na důchodky. A boty na lyže… V sedmé třídě na lyžáku měl „přezkáče“ jen pan učitel, my ostatní pak identické lyžáky se zavazováním na tkaničky, co se každý večer musely mazat indulonou. INZERCE

Romány LUCINDY RILEY – autorky světových bestsellerů Tajemství černé orchideje Nejúspěšnější román – prodáno 5 milionů výtisků • Dávný tragický příběh lásky, který začíná na norfolském panství Wharton Park těsně před válkou a pokračuje v exotickém Thajsku. Lásky, která dramaticky zasáhla do osudů několika obyvatel panství, ale také do osudu nádherného venkovského sídla, s nímž jejich životy zůstaly Již vyšlo Cena 299,- Kč navždy spojeny. Půlnoční růže Román líčí osudy čtyř generací, jeho děj provádí čtenáře pohádkovými paláci indických mahárádžů i velkolepými panskými sídly anglické šlechty, od idylických časů starosvětských pořádků před první světovou válkou až po hektickou globální společnost moderní doby. Již vyšlo Cena 299,- Kč Levandulová zahrada Rodinná sága slavného šlechtického rodu je psaná stejně citlivým, empatickým stylem jako proplétá příběhy hrdinů v různých předchozí Tajemství černé orchideje. Autorka věrohodně 14 časových úsecích. Cena 319,- Kč


CESTO-FAKTOPISY SVĚT JAKO NA DLANI

NOVÝ ŽÁNR – CESTO-FAKTOPISY DANY TRÁVNÍČKOVÉ – PŘEDSTAVUJE POUTAVÝ A SROZUMITELNÝ DRUH LITERATURY FAKTU PODLOŽENÝ OSOBNÍM SVĚDECTVÍM AUTORKY Z JEJÍHO MNOHALETÉHO POZNÁVÁNÍ SVĚTA. KNIHY FORMÁTU A4 VYPOVÍDAJÍ SYSTEMATICKY A V SOUVISLOSTECH VŽDY O JEDNÉ HISTORICKY A KULTURNĚ UCELENÉ ČÁSTI SVĚTA Z HLEDISKA PŘÍRODY, KULTURY, HISTORIE A ETNIK. SOUČÁSTÍ JSOU STOVKY BAREVNÝCH FOTOGRAFIÍ A NÁZORNÉ MAPKY.

MAGICKÝ SVĚT INDIE A HIMALÁJE (oficiálně zvaný jižní Asie) je pozoruhodný kus světa s neuvěřitelnou rozmanitostí přírodní i civilizační. Tvoří jej tři části: země na Indickém poloostrovu, ostrovní země a himalájské země. Nejstarší je civilizace obrovské Indie, která svou úžasnou kulturou a zde vzniklými náboženskými směry ovlivnila všechny ostatní země tohoto celku, a také řadu dalších. 349 Kč, 232 stran

299 Kč, 160 stran

349 Kč, 224 stran

SEN O TICHOMOŘÍ

JIŽNÍ AMERIKOU NA KONEC SVĚTA A PAK DÁL DO ANTARKTIDY

Souhrnná výpověď o čarovných končinách Polynésie, Melanésie a Mikronésie. S předmluvou legendárního cestovatele Ing. Miroslava Zikmunda.

Pojednává o starých civilizacích Ameriky i o událostech „po objevení“. Druhou částí knihy je dramatický příběh Antarktidy.

499 Kč, 320 stran

PŘÍBĚH ČERNÉ AFRIKY

O málokteré části světa panují tak nejasné a mnohdy zkreslené představy jako o Africe. Zvláště o Africe subsaharské s černošským obyvatelstvem. Kniha vnáší systém do pohledu na země západní, střední, jižní a východní Afriky.


PŘEČETLI JSME ZA VÁS Ta pravá škola života

P

atnáctiletý Edgar se po rozchodu s přítelkyní utápí v žalu a alkoholu. Aby zapomněl, nachází rozptýlení na erotickém chatu. Prvotní peprná, leč nezávazná konverzace s osamělou čtyřicátnicí Macy vyústí v setkání, které končí sexem. Když se posléze do věci vloží Macyin manžel a policie, skandál je na světě. Zapomeňte na Greye a Anastasii. Edgar a Macy vám ukážou, jak na věc. Že by milenci mohli teoreticky být matka a syn? Ale co. Nikdo vás do tajů sexuálního života nezasvětí lépe než někdo starší a hlavně zkušený. Teprve třiadvacetiletému autorovi se tímto debutem podařilo řádně rozčeřit vlny literárního světa. Rozdělí tento román čtenáře na dva tábory, z nichž jeden bude fandit Edgarovi a druhý odsuzovat Macy? Sami se přesvědčte, kam budete po přečtení patřit. V každém případě si určitě zamilujete Edgarův břitký ironický humor, který připomíná legendárního Adriana Molea. Zároveň poznáte, jak žijí dnešní vyspělí teenageři. A to se vším všudy.

AŤ UŽ JSTE ČI NEJSTE VÁNOČNĚ NALADĚNI, NASTÁVÁ POMALU ČAS VYBÍRAT DÁRKY. POŘIĎTE JICH PÁR S PŘEDSTIHEM A UŽIJTE SI PAK KLIDNĚJŠÍ PROSINEC. MÁME PRO VÁS NĚKOLIK TIPŮ.

Volavka

Smrt v Cambridge

Sharon J. Bolton 349 Kč, Domino

V mistrovském podání autorky S. J. Bolton dostává psychologický thriller zcela nový rozměr. Dalším důkazem pravdivosti tohoto tvrzení je novinka s názvem Volavka. Několik studentek univerzity v Cambridge spáchalo sebevraždu a vyšetřovatel nabude podezření, že je k tomu někdo dohnal důmyslnou manipulací. A tak do kampusu přichází policistka Flintová, aby sehrála nebezpečnou roli volavky... Anna, blogteam Neoluxor (Praha)

Umění falzifikace Noah Charney 499 Kč, Kniha Zlín

Je mistrem i ten, kdo dokáže napodobit nejslavnější umělce? Pokud totiž chcete vytvořit dílo z van Goghova repertoáru, bude to pěkný kus práce. Možná právě proto je zajímavé, u kolika vystavovaných děl v renomovaných galeriích světa není jejich pravost tak docela jistá. Navíc jsou padělatelé často i vykutálení vtipálci, a tak se nebáli napálit třeba i samotného Göringa. Fascinující čtení.

Barbora, blogteam Neoluxor (Karviná)

Tereza, blogteam Neoluxor (Cheb)

Mauglí

Rudyard Kipling 199 Kč, Fortuna Libri BĚŽNÁ CENA:

249 Kč Ben Brooks

Lolito Hodnocení:

No Limits Již vyšlo

100%

Svět ch ce být klamán

Legendární příběh vlčího chlapce

Dobrodružný a generacemi obdivovaný příběh malého chlapce, který se ztratil v džungli. Jeho kůže je hladká, bez srsti, a proto dostává jméno Mauglí – žába. Vyrůstá uprostřed smečky, stává se z něj obratný a silný mladík. Dokáže hovořit řečí zvířat, jeho nejlepšími přáteli jsou medvěd Balú a panter Baghéra. Jeho adoptivní vlčí rodiče doufají, že se jednou pomstí tygrovi Šer Chánovi. Eva, blogteam Neoluxor (Praha) 16


tipy!

Nevěsty bez ženichů

Chtěl jsem žít déle, ale…

Adele Parks 349 Kč, Domino

Ve svém doposud nejpůsobivějším románu nás Adele Parks přivádí do dvacátých let. V anglické společnosti stále platí, že jedinou volbou ženy je být řádně vdaná, ale nedávno skončená válka rozbila všechny dřívější jistoty – některým ženám padl manžel v boji, jiné zase nemají dost půvabu, aby dokázaly zaujmout hrstku navrátivších se vojáků. Obstát v tomto novém světě není vskutku snadné…

M

Sabina, blogteam Neoluxor (Praha)

Lotosové blues

Kristina Ohlssonová 389 Kč, Kniha Zlín

Nová krimisérie

V krimi thrilleru Lotosové blues přichází švédská autorka Kristina Ohlssonová s novým hrdinou. Sebevědomého advokáta Martina Bennera navštíví uprostřed deštivého léta muž jménem Bobby a požádá o pomoc. Chce očistit jméno své mrtvé sestry, která je veřejnosti známá jako pětinásobná vražedkyně. Záhadná Sara z Texasu a její nezvěstný syn Mio vtáhnou Bennera do pekelné hry, z níž není úniku. Michaela, blogteam Neoluxor (Olomouc)

ráz po zádech vám může běhat nejen při čtení severské krimi. Nová kniha Andrewa Matthewse vám na skutečných příbězích ukáže, jak vůči sobě dokážou být děti kruté, a to i nevědomky. Myslíte si, že když máte doma puberťáka, který je oblíbený v kolektivu a školu bez větších problémů zvládá, že se ho šikana nemůže týkat? Věříte tomu, že se vám jako rodiči svěří, když ho něco takového přímo potká? Možná budete opravdu překvapeni, až se začtete do otevřených výpovědí tyranů. Autor odkrývá také nebezpečí fenoménu posledních let, kterým je kyberšikana. Děti totiž nejsou chráněny ani za zdmi vašeho domu. Nebo si myslíte, že víte, co dělají celý den na počítači? Urážky na sociálních sítích, kde je výsměch na očích všem kamarádům, zamávají se sebevědomím leckoho. Jedno je jisté, tato kniha musí být součástí knihovničky každého kluka a holky, aby si uvědomili, že o urážkách a pronásledování se musí mluvit. Alena, blogteam Neoluxor (Praha)

Robert Vano: Fotka nemusí být ostrá Robert Vano a Soňa Lechnerová 299 Kč, Slovart

Robert Vano o svém životě, fotografování, jídle, vztazích, víře a tradicích. Čtivé, povzbudivé, motivující, zábavné a poutavé. Doplněné o dosud nevydané autorské fotografie. Pro kohokoli, ať už je fotografem profesionálním, amatérským nebo žádným. Léta životních zkušeností poskytující rady a inspiraci nejen pro začínající fotografy, ale kohokoli usilujícího o kreativní profesi.

BĚŽNÁ CENA:

290 Kč Andrew Matthews

Stop šikaně! Hodnocení:

Baroque partners Již vyšlo

Markéta, blogteam Neoluxor (Praha) 17

85%


novinky!

Jane Austenová v 21. století

BĚŽNÁ CENA:

Ladislav Zibura

Tomáš Němčík

40 dní pěšky do Jeruzaléma

Panáček

Rozum a cit Již vyšlo

Slavný román Jane Austenové přenesla do dnešního světa vynikající současná anglická spisovatelka Joanna Trollopeová. Provedla to s mimořádnou empatií, humorem, pokorou k originálu, ale také s nevídanou odvahou. INZERCE

249 Kč

199 Kč

Joanna Trollopeová Leda

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

279 Kč

Kniha Zlín

Již vyšlo

Svérázná autobiografická výpověď o celoživotním boji se závislostí na alkoholu. Autor v knize věrně popisuje, jak alkohol plíživě začal ovládat jeho život a jak z mladické revolty přerostl v temného démona.

Bizbooks

Vychází 2. listopadu

Obsah: 22letý muž jde pěšky 1400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný. Jak to skončí: do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa. Komu to můžeš koupit: komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor.


PROJEKT HOGARTH SHAKESPEARE ZAČÍNÁ

světoví autoři

SHAKESPEARE 400 světová edice

TRHLINA V

ČASE

JEANETTE WINTERSONOVÁ Nositelka BAFTA PRICE přenesla Zimní pohádku do Londýna v čase finanční krize 2015

LITERÁRNÍ PROJEKT HOGARTH SHAKESPEARE, v jehož rámci přední světoví spisovatelé převyprávějí klasické náměty alžbětinského dramatika pro současné čtenáře, zahájil román britské spisovatelky Jeanette Wintersonové na motivy Zimní pohádky. Pod českým názvem Trhlina v čase ho vydává nakladatelství Práh. Jeanette Wintersonová přenáší děj do dnešního Londýna, který se po roce 2008 zmítá ve velké finanční krizi, a do neklidného amerického města New Bohemia. Její verze příběhu splétá klukovské přátelství s mamonem a výdobytky supermoderních technologií se snobismem. V PROJEKTU JSOU ZASTOUPENI AUTOŘI SLAVNÝCH JMEN OVĚNČENÍ MNOHA CENAMI.

HOWARD JACOBSON

ANNE TYLEROVÁ

MARGARET ATWOODOVÁ

JO NESBO

nositel Man Booker Price

nositelka Pulitzerovy ceny

nositelka Man Booker Price

nositelka man Booker Price

KUPEC BENÁTSKÝ

ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY

BOUŘE

MACBETH

JARO 2016

LÉTO 2016

PODZIM 2016

JARO 2017

A DALŠÍ...


22 bestsellerů a ke každému DÁREK! 399 Kč Marek Eben Marek Eben a hosté Na plovárně

Oblíbený moderátor zpovídá 23 osobností z řad umělců, vědců, sportovců, ochránců přírody, historiků a válečných veteránů. Objevte, co úžasného dokázali lidé téměř neznámí a jakou tichou radost či bolest v sobě nosí lidé velmi známí.

Šestnáct tuzemských nakladatelů uvedlo ve čtvrtek 22. října na trh 22 novinek, které patří k tomu nejzajímavějšímu, co se chystá na podzimní knižní sezonu. Začal tím pátý ročník Knihománie, která potrvá do 22. listopadu. Dvanáct titulů je původní česká tvorba. Doplní je zahraniční bestsellery například od Jussi Adlera-Olsena, Alexandry Potter, Johna Greena či Pauly Hawkins. Vedle sebe se představí detektivky, romány pro ženy, biografie, světová literatura, kuchařky i knihy pro děti. K nákupu každého z 22 titulů čtenáři dostanou jako dárek knihu 300 švédských křížovek + 50 osmisměrek jako DÁREK!

Práh

299 Kč

299 Kč

F. R. Čech Generace Beatles 2

František Ringo Čech oslavil sedmdesátku a k narozeninám si nadělil druhou memoárovou knihu. Čtenáře opět pobaví koláž satirických komentářů, dopisů, vzpomínek a rozhovorů z hudebního, divadelního a televizního světa i ryze soukromé a osobité postřehy.

Karel Felt Kanonýr LAFI

Fotbalový kanonýr z jihu Čech má na svém kontě již přes 900 gólů. S neuvěřitelnou lehkostí se zbavuje obránců a dává góly, o kterých se vypráví týdny i měsíce. Svými sportovními výkony, ale i vystupováním mimo hřiště, může být vzorem pro každého malého kluka.

Autorka píše z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit. Osudové setkání s Mužem, mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků a blížící se tragédie, ke které se nezvratně schyluje. Anebo ne?

Gutenberg

Mladá fronta

Ikar

www.knihomanie.cz

299 Kč Sára Saudková Ta zrzavá

20


999 Kč Roman Vaněk Pražská kuchařka

399 Kč Zdeněk Pohlreich Moje domácí kuchyně

Kniha boří některé mýty a díky moderním technologiím v mobilních telefonech zároveň zdarma zprostředkovává dobrodružnou cestu výroby nejen stovkami barevných fotografií, ale i krátkými filmy! Kniha se tak může stát výbornou učební pomůckou.

Díky zachycení pomyslného zlomku času by tato „kuchařka“ fotografií, příběhů a receptů měla ukázat současnému širokému okolí i těm, kteří přijdou po nás, jak lidé v určité době pracovali, jak smýšleli, jak vypadali, co vařili. Téměř 700 stran, 700 fotografií, 90 příběhů, 50 receptů.

Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří. „Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola.“ Ta nejoblíbenější předkládá v nové kuchařce. Nechá vás nahlédnout nejen pod pokličku, ale i do svého soukromí.

Prakul

Prakul

Sevruga

398 Kč

269 Kč

Jenean Morrisonová

Haruki Murakami Muži, kteří nemají ženy

2x Antistresové omalovánky s pastelkami

Připojte se i vy k celosvětovému fenoménu! Nádherné obrazce světoznámé umělkyně můžete vybarvovat celé hodiny. Vámi zvolené barevné kombinace budou navíc vždy jedinečným originálem. Překrásné motivy si můžete vybarvit přiloženými pastelkami.

Ikar

Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení. Všichni se nacházejí v rozličných životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen…

Odeon

368 Kč

349 Kč

J. Rollins, R. Cantrellová Pekelná krev

Paula Hawkins Dívka ve vlaku

Po celém světě roste počet vražedných útoků na nevinné lidi. Archeoložka Erin Grangerová i její společníci voják Jordan Stone a kněz Rhun Korza musí rozluštit, co po nich žádá Krvavé evangelium, a následně příkaz splnit, jinak se pekelná brána otevře.

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den se jí naskýtá letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje.

BB Art

Ikar

21

349 Kč Jussi Adler-Olsen Nesmírný

Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádně tragickému případu dopravní nehody, při níž byla mladá dívka vymrštěna vysoko do větví stromu. Střízlivě uvažující Carl tentokrát čelí velice záhadnému protivníkovi.

Host

229 Kč Dominik Landsman Deníček moderního fotra 2 Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především přemýšlí. Ikar

www.knihomanie.cz

KE KAŽDÉMU Z TĚCHTO BESTSELLERŮ 300 švédských křížovek + 50 osmisměrek jako DÁREK!

399 Kč Roman Vaňek Jídlo s. r. o.


269 Kč

330 Kč

KE KAŽDÉMU Z TĚCHTO BESTSELLERŮ 300 švédských křížovek + 50 osmisměrek jako DÁREK!

Táňa Keleová–Vasilková Co to bude?

Jana pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů. Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu změní…

Magda Váňová Herečka

Román vtáhne čtenáře do vzrušujícího života herečky Žofie Beladové. Největší štěstí našla v lidech, které měla ráda, přestože se v nich i zklamala. Něco se v jejím životě protichůdně opakuje, ale vše doopravdy prožité se nikdy nezmění.

Noxi

Šulc–Švarc

349 Kč

279 Kč Alexandra Potter Tentokrát to bude jinak

Znáte nejnovější recept Alexandry Potter na zlomené srdce? Až budou na Silvestra hodiny odbíjet půlnoc, hodíte do ohně všechno, co vám připomíná ztracenou lásku, a nahlas vyslovíte přání: „Kéž bych ho nikdy nepotkala.“ Tess Connellyová jej vyzkoušela na vlastní kůži.

Kristián

Rebecca Donovanová

Důvod dýchat

Emma patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo tak nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Nečekaná láska ji donutí uvědomit si, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život.

Lucka Bohemia

349 Kč Ondřej Sekora Knížka Ferdy mravence

Ferda si poradí s pracemi všeho druhu: zapřáhne do kočáru pana Hlemýždě, ochočí si zeleného koníka, uspořádá hostinu pro rodinu malých ploštiček, nešťastně se zamiluje a nakonec jen taktak unikne nespravedlivému výprasku a uprchne do světa.

399 Kč Jiří Žáček, Adolf Born Z pohádkové postýlky

Existují pohádky, ve kterých se nevyskytují pohádkové obludy, kde nevítězí mocné kouzlo či hrubá síla, ale navrch má rozum, moudrost a vtip. Velká pohádková sbírka je plná humorných situací a vtipných nápadů. Ilustroval Adolf Born.

Knižní klub

www.knihomanie.cz

Šulc–Švarc

22

349 Kč Jojo Moyesová Dívka, již jsi tu zanechal Autorka bestsellerů Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky přichází s příběhem dvou žen žijících v různých stoletích, ale shodně bojujících za to, co milují nejvíce. Dechberoucí příběh lásky, ztráty a obětí vás zasáhne přímo do srdce. Ikar

299 Kč J. Green, M. Johnsonová L. Myracleová

Sněží, sněží...

Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla!

Yoli

420 Kč L. Štíplová, K. Ladislav. J. Poborák, H. a J. Lamkovi, J. Němeček Zábavné příběhy Čtyřlístku

Čtrnáctá souborná kniha Čtyřlístku vám přináší čtrnáct příběhů čtveřice našich kamarádů. Prožijeme s nimi veselá i vtipná dobrodružství v Africe, pod mořskou hladinou, při filmování, na poušti či v miniaturním světě. Všude tam uplatní svoji chytrost, nebojácnost i humor. Čtyřlístek


SOUTĚŽTE S NÁMI! POKUD V SILICON VALLEY HLEDALI NOVÝ IDOL PO STEVU JOBSOVI, NAŠLI JEJ VE SVÉRÁZNÉM ELONU MUSKOVI. JE NAZÝVÁN VIZIONÁŘEM, TĚŽKÝM WORKOHOLIKEM I IRON MANEM.

Elon Musk

Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti

Ashlee Vance Jan Melvil Publishing

5x

výhra

pro vás

M

yšlenka na čistou energii a čistou planetu přivedla Elona Muska k založení společností Tesla a Solar City. Populární automobil Tesla je dnes snem nejenom ekologů, ale všech, kdo milují dokonalý design a nové technologie. Projekt SpaceX měl za cíl dopravit náklad na oběžnou dráhu levněji než státní firmy, což se po několika letech vývoje opravdu podařilo – dokonce získal kontrakt s NASA. Ashley Vance, píšící pro Bloomberg Businessweek, přináší ve své nové bio-grafii vyvážený pohled na život tohoto podnikatelského titána. Strávil desítky hodin se samotným Elonem Muskem, s jeho spolupracovníky, přáteli, ale i s protivníky a kritiky, aby vytvořil doposud nejobsáhlejší obraz inteligentního, odhodlaného muže na cestě za svými sny a vizemi.

Nejnovějším počinem Elona Muska byl napjatě očekávaný elektromobil Tesla X. Za jak dlouho dokáže zrychlit z nuly na sto? a) 7,5 s b) 3,5 s c) 10,5 s Každá dvacátá správná odpověď vyhrává knihu Elon Musk. Své odpovědi posílejte do 20. 11. 2015 na emailovou adresu magazin@neoluxor.cz. Do předmětu uveďte heslo SOUTĚŽ a nezapomeňte připsat svou adresu, kam vám máme knihu zaslat. Podrobná pravidla soutěže a její výsledky pak budou zveřejněny na www.neoluxor.cz.

INZERCE

Zakoupíte v síti23knihkupectví Neoluxor a Neoluxor Books nebo na www.neoluxor.cz


KNIŽNÍ KŘÍŽOVKA VYHRAJTE S NÁMI 5 × PŘEVRATNOU KNIHU BOD OBRATU Z PERA OBLÍBENÉHO AUTORA GREGGA BRADENA. ZJISTĚTE, JAK SE ZORIENTOVAT V DNEŠNÍM, NESKUTEČNĚ RYCHLE SE MĚNÍCÍM SVĚTĚ. Bod obratu Žijeme v době převratných změn. Nemá smysl toužit po návratu starých časů. Nikdy se nevrátí. Musíme se adaptovat na nový svět a naučit se v něm žít. Sama příroda, vesmír či jakkoli to nazveme,

nám k tomu nabízí účinný nástroj. Jmenuje se bod obratu. Nejde však o žádnou nudnou utopickou teorii, a už vůbec ne o strašení katastrofickými scénáři. Naopak. Dozvíte se, jak s body obratu nakládat,

pokud se před vámi objeví, ale také jak je záměrně vytvořit, usoudíte-li, že je třeba změnit směr. Pochopíte, že to není jen záležitostí vlád a úřadů, ale že musíme začít u sebe.

2. část

Podrobná pravidla a výsledky budou zveřejněny na www.neoluxor.cz

1. část

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč Braden Gregg

Bod obratu Metafora

Již vyšlo

Tajenku zašlete do 20. 11. 2015 na e-mail magazin@neoluxor.cz. Do předmětu uveďte KRIZOVKA a připište svou adresu. Vyhrává každá dvacátá správně zaslaná tajenka. 24


ukázka!

ukázka!

Pohádky, které odemykají dětskou duši JAK DÍTĚTI VYSVĚTLIT, PROČ MŮŽE ZRADIT I TEN NEJLEPŠÍ KAMARÁD, PROČ JE MAMINKA SMUTNÁ NEBO PROČ SE NĚČEHO BOJÍME A JINÍ TŘEBA NE? JAK SE V TOM VŠEM VYZNAT A CO SE S TÍM DÁ DĚLAT, PROZRADÍ KNIHA, VE KTERÉ BZUČÍ MOUCHY. BĚŽNÁ CENA:

Kolektiv

Emušáci – Ferda v tom zase lítá SCIO

Vychází v listopadu

Pohádky a jejich protagonisté pomáhají dětem přiblížit složitý svět emocí, který je mnohdy těžko uchopitelný i pro dospělé. Poznat své emoce a nálady a umět je zvládat se můžou naučit i děti. S Ferdou a mouchami to navíc nebude žádná nuda!

INZERCE

K

niha Ferda v tom zase lítá je volným pokračováním úspěšné série Emušáci, která se přitažlivou formou věnuje rozvoji emoční inteligence dětí. Hrdinou příběhů je žabák Ferda se svými kamarádkami mouchami, které představují jeho různé emoce – například odvahu, důvěru, stud, hněv, přátelství… V situacích blízkých dětskému čtenáři se musí Ferda vypořádat s řadou zapeklitých situací, přičemž jsou mu jeho mouchy vždy nablízku. Někdy mu poradí dobře, jindy ho ale navádějí nebo pošťuchují a často se stává, že bzučí jedna přes druhou. A vyznat se v tom není vůbec jednoduché! Jak mám zvládnout vystoupení před třídou, když tady bzučí stud a strach? Co když vyzradím kamarádovo tajemství a mouchy přátelství a důvěra ulítnou oknem? Knížka kromě pohádek obsahuje i část určenou rodičům a vychovatelům. Jednotlivé příběhy jsou po stranách doplněny o komentáře, nápadník otázek pro děti, náměty na hry a aktivity i rady pro mámy, táty, prarodiče či pedagogy, kteří s knihou pracují. V balení naleznou děti kromě knihy i zábavnou akční hru, náladoměr, plakát a placku s tématikou emocí.

629 Kč

25


Vyšehrad!

Nejen o dějiná c a dnešn h ím světě

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

268 Kč Martin Rychlík, Martin Kovář

Noc v Mariboru Vyšehrad

BĚŽNÁ CENA:

498 Kč

Již vyšlo

288 Kč

M. Bárta, M. Kovář a O. Foltýn (eds.)

Ladislav Heryán

Povaha změny – Bezpečnost,

Země bez obzoru

rizika a stav dnešní civilizace

Vyšehrad

Vyšehrad

Knižní rozhovor s historikem moderních dějin o jeho životě a působení na Univerzitě Karlově, o osudové spolupráci s egyptologem prof. M. Bártou, o složitosti dnešního světa, o hrozbách, jimž musí čelit, i o jeho předpokládané budoucnosti.

Již vyšlo

Již vyšlo

Přední vědci, intelektuálové a armádní specialisté se zamýšlejí nad vybranými problémy dneška (klimatické změny, bezpečnostní situace, mezikontinentální migrace...). Kniha volně navazuje na bestsellery editorů prof. Bárty a prof. Kováře.

Ladislav Heryán, milovník skupiny U2, je znám především jako katolický kněz, který mívá bohoslužby na rockových festivalech. Kniha přináší přepis rozhlasových rozhovorů nad biblickými texty, které vedl redaktor Petr Vaďura.

Dvě tisíci letí ve stepíc h Evropy a Asie

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

188 Kč

298 Kč

328 Kč

Emmanuel Hecht, Pierre Servent

Josef Čapek

Milan Škoda

Krvavé století 1914–2014

Stín kapradiny

Velké říše kočovníků

Vyšehrad

Vyšehrad

Již vyšlo

Editoři do této unikátní knihy zařadili jak ty nejznámější válečné konflikty, počínaje oběma světovými válkami, válkou v Koreji, ve Vietnamu či oběma válkami v Zálivu, tak i události méně známé, ale pro běh světových dějin srovnatelně významné.

Již vyšlo

Baladický příběh mladých pytláků Rudy a Vaška, kteří v panice zabijí hajného a vydávají se na nekončící útěk před spravedlností a svědomím. Na motivy tohoto románu natočil v roce 1984 František Vláčil neméně známý stejnojmenný film. 26

Vyšehrad

Již vyšlo

Stepní kočovnické národy, zprostředkovatelé kulturních podnětů i obávaní válečníci, utvářely po řadu staletí historii v Asii a Evropě. Kniha přináší dějiny kočovnických etnik, jejich způsoby válčení, společenské uspořádání i kulturu.


Nejlepším lékem na podzimní počasí je dobrá kniha!

Knihy k zakoupení ve Vašem oblíbeném knihkupectví.


recenze!

Doletět si pro svobodu za jakoukoliv cenu

Podle skutečné události

BÝVALA DOBA, KDY LIDÉ V AFRICE UMĚLI LÍTAT PŘES STROMY A MRAKY JAKO KOSOVÉ. PAK JE ALE CHYTILI A ODVEZLI DO AMERIKY JAKO OTROKY. LÉTACÍ KOUZLO ZŮSTALO DOMA… TEXT: HANA KUBÍKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

S

románem Křídla ve větru se vracíme do dvacátých a třicátých let devatenáctého století, do období bojů za zrušení otroctví v Americe. Kniha Sue Monk Kiddové je inspirována skutečnou historickou postavou – bojovnicí za práva černochů a také jednou z prvních feministek Sarah Grimkéovou. Vypravěčkami příběhu jsou dvě dívky – běloška Sarah a černoška Hetty. Sarah pochází z bohaté otrokářské rodiny a k jedenáctým narozeninám dostane jako dárek vlastní černošskou služebnou. Sarah je zděšená, otroctví je pro ni nepřijatelné. Využije svého intelektu a znalostí, které čerpá z otcových právnických knih, a pokusí se propustit Hetty na svobodu. Doma jí to ale neprojde, a tak se osudy obou dívek na dlouhá léta protnou. Sarah

touží po vlastním povolání, ráda by se stala právničkou, to ale není možné. Ženy té doby se mohly uplatnit leda jako manželky a matky. Sarah se rozhodne pro vlastní způsob odporu a naučí Hetty číst. Obě dívky sní o svobodě, Hetty o té fyzické, Sarah po svobodě říkat veřejně své názory. Spolu s mladší sestrou Ninou opustí rodinu a pustí se do boje za zrušení otroctví i za sebeurčení. Kniha se věnuje velmi zásadnímu období amerických dějin. První část, která se odehrává v dětství obou dívek, je velmi dojemná a napínavá, takové holčičí Dobrodružství Huckleberryho Finna. Prostředí otrokářského Jihu je popsáno tak barvitě, až z toho přechází mráz po zádech. Střídání pohledů hrdinek a kontrast mezi jejich osudy dodává knize

BĚŽNÁ CENA:

359 Kč Sue Monk Kidd

Křídla ve větru Ikar Vychází 3. listopadu

90% HODNOCENÍ:

na atraktivitě a uvěřitelnosti. Druhá část románu je pak střízlivější, více se drží historických skutečností. Osudy sester Grimkéových nejsou příliš známé, je tedy jen dobře, že se jim dostalo satisfakce alespoň v téhle historické fikci. Křídla ve větru patří mezi nejzajímavější knihy vydané v roce 2014, získaly řadu ocenění, včetně zařazení na seznam knih doporučených Oprah Wifreyovou (Oprah’s Book Club 2.0). Příběhy fiktivních i opravdových lidí v převratné dějinné době – pokud vás tento žánr baví, jsou Křídla ve větru dobrým tipem. INZERCE

pro ni

í n č o n vá k e r á d

pro neho 28

...pro začínající i zkušené sportovce!


ukázka!

recenze!

Poznejte místo, kde se fantazie stává realitou PŘÍBĚH OBYČEJNÉHO MLADÍKA, KTERÝ ZJISTIL, ŽE ZAS TAK ÚPLNĚ OBYČEJNÝ NENÍ, VÁS ROZESMĚJE SVÝM CIVILNÍM HUMOREM, ZAUJME MISTRNÝM VYPRÁVĚNÍM A STRHUJÍCÍ DĚJ VÁM NEDOVOLÍ KNIHU ODLOŽIT. TEXT: RADKA KLIMIČKOVÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

Druhý díl úspěšné trilogie

D

Fantastický příběh o putování, přátelství a hrdinství, v němž není nic předvídatelné...

BĚŽNÁ CENA:

369 Kč Lev Grossman

Mágové – Král čaroděj

96 % HODNOCENÍ:

XYZ Již vyšlo

není nic předvídatelné ani předem dané, vás strhne od prvního řádku. Fantaskní svět se v něm proplétá s všednodenní realitou tak dokonale, že od sebe nejdou rozeznat. Náš svět totiž nemusí být takový, jak si myslíme – magie se může skrývat za každým rohem, jen je třeba vědět, jak ji hledat. Moderní fantasy příběh si získal mnoho obdivovatelů po celém světě a nyní máte možnost se s ním seznámit také vy. Knihu vydalo Nakladatelství XYZ v překladu Jany Rečkové. V tom samém nakladatelství vyšel i první díl s názvem Mágové a na rok 2016 se připravuje vydání třetího dílu. 29

INZERCE

ruhé pokračování úspěšné trilogie Mágové Lva Grossmana vás opět zavede do fantastické země Filorie, kde se Quentin Coldwater jako její král začíná nudit. Vydává se tedy spolu s Julií, královnou této země, na výpravu za samé hranice své říše. Idylická plavba s kouzelnou lodí po pohádkových ostrovech ale nabere nečekaný směr, když jsou Quentin a Julie magickým portálem transportováni na to poslední místo, kde by chtěli být – ke Quentinovým rodičům do Chestertonu v Massachusetts. Čeká je zoufalé putování naším světem, kde budou muset využít všechno, co o magii vědí, aby se dostali zpátky do své říše. Ale bude pro ně úspěch znamenat i dobrý konec? S Filorií je něco v nepořádku a vypadá to, že je ohrožena její samotná existence. Před mladé čaroděje se staví jedna velká výzva za druhou a vše nakonec nemusí skončit tak idylicky, jak by si oba přáli. Putování také přiměje Quentina i Julii, aby se dozvídali víc a víc o sobě a svém poslání ať už na Zemi, nebo ve Filorii. A taková poznání mohou být někdy i nebezpečnější než všechno, co by je na cestě mohlo potkat… Lev Grossman a jeho fantastický příběh o putování, přátelství a hrdinství, v němž


Nečekejte tvrdá fakta

JDE PŘECE O ZÁBAVU

recenze!

Zběsilá jízda tajné agentky

První kniha trilogie Soumrak nosičů Pevná vazba 376 stran, 299 Kč

Druhý díl vychází v roce 2016

PROCITNUTÍ SLIBUJE UŽ NA PRVNÍ POHLED AKČNÍ JÍZDU PLNOU DOBRODRUŽSTVÍ, ZBĚSILÝCH HONIČEK, STŘELBY A AKCE. A TENTO PŘÍSLIB SPLŇUJE NAPROSTO DOKONALE. TEXT: TEREZA TICHÁ, BLOGTEAM NEOLUXOR (PRAHA)

V

úvodu Russell Blake přivádí čtenáře do exotického prostředí Střední Ameriky, kde mu představuje Mayu, majitelku internetové kavárny, žijící poklidným usedlým životem na Trinidadu. Maya má však do spořádané občanky zatraceně daleko, což dokáže hned na prvních stranách, když se stane lovnou zvěří pro skupinku elitních zabijáků. Je čas odhodit masku – z Mayi se znovu stává Jet, žena, jíž byla po většinu svého života. Tajná agentka Mossadu, smrtící zbraň v záludných pletichách mocných. Jet doufala, že když nafinguje vlastní smrt, bude mít od života plného intrik, zrady a bodání do zad konečně pokoj. Jenže minulost se tak snadno nevzdává a Jet má na rukách až příliš mnoho krve na to, aby ji vlny Karibského moře dokázaly smýt. Jedním si je jistá – někdo její malý trik s falešnou smrtí odhalil a jde jí po krku. Nehodlá však čekat, až dotyčný pošle další zabijáky, a vydává se mu naproti. Blake mistrovským stylem na způsob špionážních příběhů o agentu Bourneovi nebo Jamesi Bondovi nechává čtenáře nahlédnout pod pokličku fungování

n Oliver Buria

Příběhy o přátelství, zášti, lásce, nenávisti a hlavně o sportu

INZERCE

Pevná vazba 256 stran, 229 Kč

Minulost se tak snadno nevzdává a Jet má na rukách až příliš mnoho krve na to, aby ji vlny Karibského moře dokázaly smýt... 30

BĚŽNÁ CENA:

279 Kč Russell Blake

JET – Procitnutí Mystery Press již vyšlo

90% HODNOCENÍ:

tajných agentur operujících výhradně ve stínu. Jet je dětstvím zlomená a výcvikem zocelená ostrá hrdinka, která se za žádných okolností nevzdává a i z nejzoufalejší situace se snaží najít cestu ven. Pátrání po člověku, který si očividně nálehavě přeje její smrt, ji z Karibiku zavede do Kolumbie, Jordánska, Izraele, Belize i Monaka. Brzy se totiž ukáže, že v téhle hře ani zdaleka nejde jen o její hlavu – Jetina smrt má být jen třešničkou na dortu politické hry, jež má za cíl destabilizovat celou Střední Ameriku. Blake každou stránkou dokazuje, že je pro adrenalinové thrillery jako stvořený. Příběh nikde neklopýtá ani nepřibrzďuje, na prvních stránkách se rozjede ve zběsilém tempu, a toho se drží až do konce. Jetin hon na dvojité agenty, podlé miliardáře a zkorumpované politiky vám v téhle akční jízdě rozhodně nedovolí ani na okamžik vydechnout.


novinky! Veselé a napínavé čtení pro čtenáře od 10 do 99!

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

330 Kč

269 Kč

249 Kč

Petr Prouza

Miguel de Cervantes y Saavedra

Marilynne Robinsonová

Dřevěné ženy

Důmyslný rytíř Don Quijote de la Mancha

Lila

Šulc–Švarc

Vychází 16. listopadu

Fortuna Libri

Napínavý román o záhadné kletbě pronásledující po staletí rod Kubotů. Zlatokop v 16. století, pašerák na sklonku habsburské monarchie i současný pražský advokát hledají způsob, jak odčinit vinu a uniknout osudu. INZERCE

Leda

Vychází 9. listopadu

Již vyšlo

Bláznivá dobrodružství snílka Dona Quijota v novém přepracovaném vydání. Jeho praštěné nápady často končí fiaskem. Stejně by dopadl v 21. století čtenář fantasy, když by se pokusil napodobit své hrdiny.

Jedna z nejvýraznějších amerických autorek současnosti navazuje na román Gilead, poctěný Pulitzerovou cenou, a posílá do městečka na Středozápadě otřískanou tulačku Lilu Dahlovou. Život se s ní nemazlil...


8

naše edice!

legendárních knih z naší nové edice Neoluxor

EDICE NEOLUXOR VÁM PŘINÁŠÍ VYBRANÉ TITULY RENOMOVANÝCH ČESKÝCH A SVĚTOVÝCH AUTORŮ. ZÍSKÁTE TAK NEJLEPŠÍ KNIHY V KVALITNÍM PROVEDENÍ A ZA DOSTUPNOU CENU. TITULY Z EDICE ZAKOUPÍTE VÝHRADNĚ V SÍTI KNIHKUPECTVÍ NEOLUXOR.

Doplněné vydání

198 Kč

198 Kč

Boris Vian

Stephen Hawking

Pěna dní

Stručná historie času

198 Kč

498 Kč

Kurt Vonnegut Jr.

Douglas Adams

Snídaně šampionů

Stopařův průvodce galaxií

349 Kč Walter Isaacson

Steve Jobs Edice Neoluxor

Vychází v říjnu

Chtěl jsem, aby moje děti věděly, kdo jsem byl, řekl Steve Jobs ke svému autorizovanému životopisu, který vznikal dva roky.

Omalovánky s úsměvem! Návrat k omalovánkám je ta nejlepší terapie. Z černobílých předtištěných stránek snadno vykouzlíte pestrobarevné dílo, aniž byste k tomu potřebovali speciální výtvarný talent.

198 Kč Kurt Vonnegut Jr.

Jatka č. 5 37

348/398 Kč Ian Kershaw

Hitler 1869–1936 Hitler 1936–1945


Mladá fronta!

Pro ženy se smyslem pro humor

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

BĚŽNÁ CENA:

289 Kč

Kreativní terapie – antistresové omalovánky

Sylva Lauerová

Mladá fronta

Mladá fronta

Již vyšlo

269 Kč Taylor Jenkins Reidová

Možná v jiném životě

Sexy strategie Již vyšlo

Mladá fronta

Již vyšlo

Chcete si odpočinout a zároveň probudit svou tvořivost? Tyto důmyslně propracované omalovánky pro dospělé jsou perfektní pro zbavení se stresu a posílení vašeho uměleckého sebevědomí. Spletité vzory, geometrické obrazce, motivy květin a zvířat.

Sexy strategie je kniha napsaná ženou pro ženy. Mohlo by se zdát, že je pouhým manuálem ke zvýšení sexuální přitažlivosti. Omyl! SEXY strategie s nadsázkou a humorem odkrývá i ta nejtajnější zákoutí ženského světa.

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky.

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

269 Kč

259 Kč

299 Kč Joshua Ferris

Mac Barnett, Jory John

Iva Veselá

Vstát znovu se slepicema

Děsná dvojka

Zdravá vánoční kuchařka

Mladá fronta

Mladá fronta

Již vyšlo

Paul O’Rourke má slušnou zubařskou praxi a k ní ještě slušnější krizi středního věku. Anebo, řečeno jednodušeji, neví, co sám se sebou – nesnáší stroje a přístroje, ale miluje svůj iPhone; zuřivě fandí Red Sox, ale každé jejich vítězství mu způsobí depresi.

Již vyšlo

Nastoupit do nové školy není žádná legrace. Natož když se nová škola nachází v Zívákově, kde jsou největší (a jedinou) zajímavostí stáda krav, když si na vás hned první den zasedne sám ředitel a když zjistíte, že místo školního vtipálka je už obsazené! 33

Mladá fronta

Již vyšlo

Zakladatelka výživové poradny Food Life a sportovní dietoložka představuje více než 60 receptů na odlehčené verze klasických druhů vánočního cukroví, typického pečiva, nápojů, slaných pamlsků i hlavních jídel ze štědrovečerního menu.


ukázka!

Nejkrásnější dárek pro babičku a pro dědečka OTEVŘENÉ VPISOVATELNÉ KNÍŽKY SLOUŽÍ K ZAZNAMENÁNÍ VZPOMÍNEK VAŠICH BABIČEK NEBO DĚDEČKŮ OD DĚTSTVÍ PO SOUČASNOST.

B

INZERCE

abička (případně dědeček) může sama nebo s vaší pomocí vyplňovat knížku, a odpovědět tak na celou řadu šikovně vybraných otázek. Namátkou: čím chtěla být, když byla malá, jací byli její rodiče a prarodiče, kde si hrála, kdy potkala dědečka – svého muže, co spolu zažili, jak vnímala babička historické události, co se podle ní dnes změnilo oproti době jejího mládí… Knížky pomohou zachytit a uchovat rodinnou historii, což je samo o sobě velmi hodnotné. Vzpomínání je navíc poměrně zábavná činnost a babička nebo dědeček při tom budou mít pocit sebenaplnění spojený s příjemným vědomím, že se o jejich životní příběh rodina zajímá. „Největším přínosem těchto knížek je inspirace a motivace vzpomínky pro vnoučata vůbec sepsat. V tom vidím přímo revoluční náboj knih,“ potvrzuje Ing. Dana Steinová, zakladatelka Centra celoživotního vzdělávání. Knížky mají poctivé zpracování, větší formát připomínající historická alba a kvalitní papír s vysokou gramáží. Uvnitř knížek jsou dobové obrázky a fotografie, které pomáhají probouzet vzpomínky, a je zde i dostatek prostoru na přidání vlastních fotografií. Autorka PharmDr. Monika Kopřivová se zajímá o život seniorů a mezigenerační vztahy a je zakladatelkou webu Babickarstvi.cz, kde lze najít další dárky pro babičky a dědečky.

BĚŽNÁ CENA:

490 Kč Monika Kopřivová

Babičko, vyprávěj Dědečku, vyprávěj Maminko, vyprávěj o vaření Babičkářství

Již vyšlo

Speciální vánoční akce Sleva 50 %

+ Při koupi knih Babičko, vyprávěj nebo Dědečku, vyprávěj získáváte knihu Maminko, vyprávěj o vaření s 50% slevou. Více na www.neoluxor.cz


speciál!

Fenomén – antistresové omalovánky JEDNOZNAČNÝM BESTSELLEREM A HITEM SOUČASNOSTI JSOU TAKZVANÉ ANTISTRESOVÉ OMALOVÁNKY NEJEN PRO DOSPĚLÉ

P

ublikace s černobílými obrazci určenými k vybarvení berou útokem žebříčky knižních bestsellerů na celém světě a nacházejí stále více a více příznivců. Vymalovávání všemožných obrazců se nazývá arteterapie. Jedná se o běžně používanou metodu, při které lidský mozek relaxuje, odpočívá, zároveň se však může soustředit na další činnost. Omalovánky skvěle fungují při odstraňování stresu

bez zdravotních následků a bylo jen otázkou času, kdy někdo v dnešním uspěchané době přijde s nápadem vytvoření celé knihy s těmito obrázky. Stalo se tak a knihy mají úspěch. A zasloužený. Není totiž nic radostnějšího, odpočinkovějšího a relaxačního pro mysl, než si večer po hektickém dni s pastelkou v ruce vymalovat krásnou zahradu, mandalu, strom či nádherný secesní vzor.

BĚŽNÁ CENA:

199 Kč Secese Art Deco

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

249 Kč

99 Kč za kus

Dárková sada – omalovánky a pastelky

Anastasia Curtis

Colour of Mindful 35


Vědomá prostitutka Veronica Monet 329 Kč, brožovaná, 256 stran

Dárek pro ženy

Veronica Monet se s vámi podělí o dovednosti, které jí umožnily účtovat si za svůj čas ty nejvyšší honoráře. Naučíte se techniky, které tvoří jádro placených sexuálních služeb, a  také triky vedoucí ke zvýšení ženského sebevědomí, jež je pro muže tak sexuálně přitažlivé. To vše při prohlubování kontaktu s  vaší intuicí, která vám pomůže najít vlastní cestu k sexu.

BĚŽNÁ CENA:

229 Kč

Zdraví, které vám bude chutnat!

Dárek pro děti

BĚŽNÁ CENA:

399 Kč BĚŽNÁ CENA:

399 Kč

Sára – kniha první audiokniha Esther a Jerry Hicks 299 Kč, 1x Mp3 CD Sára je plachá, uzavřená desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra, který ji neustále provokuje, a ve škole ji to moc nebaví. Je jako mnoho jiných dnešních dětí. Všechno se změní, když potká Šalamouna, moudrou nadpozemskou sovu, která jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky. Naučí Sáru, jak přijímat čistou, pozitivní energii. Sára poprvé vidí, kým skutečně je a jak neomezené možnosti má. V knižní podobě se tento příběh stal bestselerem, který si oblíbily děti, ale i rodiče. Jedinečná dramatizace, ve které každá z  postav ožívá svým vlastním hlasem, mu propůjčuje novou hloubku, neuvěřitelnou živost a nečekanou intenzitu.

BĚŽNÁ CENA:

389 Kč BĚŽNÁ CENA:

359 Kč

Pochlap se! Owen Marcus 289 Kč, vázaná, 240 stran

BĚŽNÁ CENA:

399 Kč BĚŽNÁ CENA:

399 Kč

inzerce Neoluxo celostrana 190x245-BC.indd 1

Dárek pro muže

Skvělá kniha pro každého muže, který chce žít naplněný život – a nebojí se hledat odpovědi a být sám sebou. Owen Marcus, autor vzdělávacích programů pro muže, ukazuje cestu, která učí, jak být mužem podle svého a jak respektovat svou přirozenost. Zkušenosti z  mužských kruhů, které vedl, shrnul do devíti stádií růstu, kterými by měl každý muž projít na své cestě životem.

15.10.15 12:56


recenze!

Nepředvídatelně předvídatelná budoucnost Evropy

kého Z americ ru bestselle

NTS FLASHPOI

STRHUJÍCÍ VHLED DO BUDOUCNOSTI EVROPY, NEOMEZUJÍCÍ SE JEN NA PROSTOU PROGNOSTIKU, ALE I ŠTIPLAVOU ANALÝZU DNEŠNÍCH POLITICKÝCH POMĚRŮ. TEXT: ŠTĚPÁN KOŠAN, BLOGTEAM NEOLUXOR (KLATOVY)

G

eorge Friedman je významný politolog a konzultant mnoha nadnárodních firem, ale i vlád. Možná navzdory svým obchodním zájmům již dlouho obohacuje veřejnou diskuzi svými kritickými pohledy na politickou situaci a možný vývoj světa. Tuto snahu prozatím završuje právě v knize Ohrožená Evropa, čtivě podaném, neakademicky psaném, ovšem fakty neprůstřelně podloženém bestselleru. Kniha samotná začíná nečekaně osobním vylíčením autorova útěku z komunismem sužovaného Maďarska. Odhalování vlastních předsudků knize svědčí, protože si nehraje na  naprosto nestrannou, a tím se stává uvěřitelnější.

Historickou cestu evropského kontinentu, jenž byl kolébkou naší civilizace, máme možnost sledovat od pádu Cařihradu, přes návrat k lidskosti renesance a vládu rozumu osvícenství, až k hrůzám a napětí 20. století. Právě zde se nachází pro filozofičtěji naladěné čtenáře největší klenot celé knihy – rozklíčování souboru hodnot, který se odráží jak v evropské integraci, tak v dnešních „flashpoints“, z nichž pramení název knihy v anglickém originále. Tyto flashpoints, neboli ohniska konfliktů, se pouze přesouvají, ať už v rámci jednotlivých národů, nebo v kontextu celého evropského kontinentu. Ovšem autor se neomezuje jen na aplikaci jednoho měřítka na všechny subjekty. Nejzajímavější částí z politologicko-

BĚŽNÁ CENA:

389 Kč George Friedman

Ohrožená Evropa Nakladatelství Tomáš Krsek a Aligier Vychází v listopadu

92% HODNOCENÍ:

sociologického hlediska je rozhodně důkladný až psychologický rozbor dvou největších hráčů na hřišti starého kontinentu – Německa a Ruska, u kterých je popsána známá snaha projektovat své vnitřní konflikty vůči vnějšímu prostředí. Samotné gró knihy, část předvídající budoucnost Evropy, se může zdát na první čtení poněkud pesimistická. Ale zde je nutno podotknout, že se autor spíše snaží kritickou analýzou upozornit na nedostatky evropských struktur, než vyjadřovat odpor k nim jako takový, ale to již nechám na posouzení čtenářům, jimž bych knihu zcela jistě doporučil. INZERCE

C

M

Y

CM

MY

CY

MY

K

37


novinky!

BĚŽNÁ CENA:

249 Kč

299 Kč

Nicholas Sparks

Jennifer Probstová

Jaroslav Holiga

Dva (k)roky ke štěstí REKLAMAzv

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

249 Kč

Již vyšlo

Valér je špičkový chirurg. Osloví jej emír Spojených arabských emirátů, aby operoval jeho syna. To přislíbí, musí však napřed na sympozium do USA. Zde se stane svědkem atentátu na senátora.

Hledání dokonalé lásky

Nezapomenutelná cesta

Ikar

Ikar

Vychází 4. listopadu

Kennedy Asheová je spolumajitelkou seznamovací agentury. Umí zorganizovat jakoukoli společenskou akci a i z nejupjatějšího chlapíka dokáže vykouzlit sebevědomého muže.

Vychází 4. listopadu

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře.

INZERCE

Breaking News 190x122.indd 1

13.10.15 14:19


novinky!

Druhý díl pohádkové série Tappiho příhody

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč

249 Kč

Neil Gaiman, Chris Riddell

Naštěstí (ne)máme mléko Albatros

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

229 Kč

Již vyšlo

Marcin Mortka

Josef Krček, Renáta Fučíková

Tappiho putování po Šumících mořích

Příběhy dvanácti měsíců

Host

Co když se obyčejné ráno změní v naprosto neobyčejný den? Představte si, co všechno může prožít váš tatínek, když si jen odskočí koupit mléko. Neuvěříte! Příběh od nejúspěšnějšího spisovatele žánru fantasy.

Albatros

Vychází 9. listopadu

Již vyšlo

Znáš už Tappiho, Chichotka a další obyvatele Šeptajícího lesa? Viking Tappi má svůj les moc rád, ale od posledního dobrodružství v Ledovém zálivu pořád sní o dalekých cestách. S kamarády si proto vyrobí loď.

Znáte pohádku o dvanácti měsíčcích? Stejně jako v ní, i v naší knížce usedá na nejvyšší kámen vždy jeden měsíc a vypráví o sobě. Poutavé příběhy nejen o tom, jak se mění příroda, doprovázejí krásné ilustrace Renáty Fučíkové.

INZERCE

Dívku na koštěti asi znáte. A možná, že jste viděli i televizní seriál Ohnivé ženy nebo jste četli Čarodějnici bez koštěte. Pak tedy víte, že autorka Hermína Franková píše jak pro mládež, tak pro dospělé. Novou knihu

Jupí, jdeme do světa! napsala pro osmi až desetileté čtenáře. O čem ta knížka je? Nad lékárnou visí krásná mořská panna a protější módní salon zase střeží dřevěný Turek. Oba by se chtěli dozvědět plno věcí. Třeba jaké to je, smát se, až se třesou stojatky – tak se směje mladý pan lékárník – nebo mít hlad jako paní švadlena, která věčně drží dietu. Proto by se potřebovali trochu rozhlédnout po světě. Jednoho dne se jim přání splní. Na svých toulkách nejen poznají, co je třeba děsný strach, ale taky jak vypadá noční mejdan, a spřátelí se s nebojácným lékařem v důchodu, který pracoval v Austrálii, a taky s divokým kancem básníkem nebo s andělem, který uspořádá večírek na náměstí a… Neoluxor_inzerce_190_122.indd 1

19.10.2015 10:48:46


ukázka!

Rok v přírodě s roztomilým skřítkem Rozekvítkem

vé Pro zvída děti

SKŘÍTEK ROZEKVÍTEK BYDLÍ V MECHOVÉM DOMEČKU NA KRAJI LESA. SE VŠEMI ZVÍŘÁTKY, PTÁČKY, BROUČKY I ROSTLINKAMI JE DOBRÝ KAMARÁD, A KDYŽ NĚČEMU NEROZUMÍ, TAK SE ZEPTÁ – I ZA VÁS, DĚTI!

Z

kuste s ním celý rok procházet přírodou měsíc po měsíci a sledovat, jak se vše proměňuje v lese, na louce, u rybníka, u potoka i na statku

Měsíc květen dostal své jméno podle toho, že v něm kvete mnoho stromů, keřů i kytiček. Skřítek Rozekvítek se těch barev a vůní nemohl nasytit. Vstával brzy, protože i sluníčko se teď probouzelo časně. A kromě hřejivých paprsků budilo Rozekvítka ještě něco – opojná vůně konvalinek, které rozkvetly hned u jeho mechové chaloupky. Kousek dál, u potůčku, se zase modraly něžné kvítky pomněnek. A co teprve, když se vypravil na louku! Vypadalo to tam, jako by jasně zelenou travičku někdo hustě posypal zlatými dukátky. Byly to pampelišky, na které tam husa ze statku vodila malá housátka. Ta byla stejně žluťoučká a střapatá, takže se mezi pampeliškami skoro ztrácela.

a na zahradě. Skřítek je skvělý průvodce, díky němu se dozvíte mnoho nového, naučíte se dívat kolem sebe a objevíte věci, které ani mnozí dospělí neznají!

„Pozor, to je včela,“ napomenula kočka jedno z koťátek. Chňaplo totiž po včeličce, která si jeho strakatý kožíšek snad spletla s nějakou pestrou kytičkou. „Včela by vás mohla bodnout a to bolí,“ varovala kočičí máma své děti. „Vidíte? Támhle je úl a ten si včelky chrání. Raději se tedy úlu zdaleka vyhněte, protože včely se už brzy budou rojit, a to se jim nikdo nesmí plést do cesty!“ Skřítek Rozekvítek si pomyslel, že ani on nestojí o včelí žihadlo, a radši zahradu opustil. Ale na louce bylo také plno bzukotu. I sem přilákala záplava květů včely. A taky čmeláky – ti si vybírali růžově i bíle kvetoucí jetel. Chutná jim sladká šťávička uvnitř drobných kalíšků. A to je dobře, protože jen čmeláci mají tak dlouhý sosáček, že mohou jetel opylovat. Včelky se dovnitř nedostanou.

BĚŽNÁ CENA:

499 Kč Hana Primusová

Skřítek Rozekvítek Fortuna Libri

Vychází v listopadu

V září se dny začaly krátit a Skřítek Rozekvítek ráno vstával dřív než sluníčko. Rád chodil už za svítání do lesa na houby. V létě si jich nenasbíral dost na to, aby mu sušené vydržely na celou zimu. Věděl, že ta pravá houbová sezona začíná až v září. Zvlášť když zaprší. Proto se říká: „Roste jako houby po dešti!“

INZERCE

41


novinky!

Lehká a elega ntní

BĚŽNÁ CENA:

299 Kč

349 Kč

Sarah McCoyová

Martin Svatek

Pekařova dcera Fortuna Libri

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

349 Kč

Karin Slaughter

Česká kuchyně Již vyšlo

Ikar

Krásný holky Vychází 16. listopadu

HarperCollins

Vychází 18. listopadu

Ojedinělá kniha, v níž se prolíná přesvědčivý příběh z války se současností. Kniha, která ukazuje, že lidské city a problémy zůstávají stejné, a přitom nezáleží na místě ani na době, v níž žijeme…

Šéfkuchař Martin Svatek vařil v New Yorku diplomatům a odvezl si odtud ponaučení, že jednoduchá česká jídla obstojí i na zahraničních talířích. Nyní představuje českou kuchyni v novém kabátku – nabízí všechno, co se dosud naučil.

Krásný holky je psychologický thriller plný napětí, nebezpečných tajemství, chladné odplaty a nečekaného odpuštění. Autorka vás vtáhne do děje, že nebudete chtít tuto knihu odložit dříve, než dočtete poslední stránku.

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

BĚŽNÁ CENA:

799 Kč

299 Kč

1399 Kč

Norbert Schobert

Roderick Cave, Sara Ayadová

Hugh Johnson, Jancis Robinsonová

Norbiho tajemství

Knihy – Přehledné dějiny od klínového

Světový atlas vína

Update 1

písma po elektronické čtečky

Slovart

Již vyšlo

Slovart

Kniha vypráví skutečný příběh mladíka, který měl smutný život díky „uvěznění za hradbami vlastního tuku“. Rozhodl se na sobě pracovat a zvítězil v souboji s obezitou. Dnes své zkušenosti s hubnutím a zdravým životním stylem předává dál.

Vychází 16. listopadu

Již vyšlo

Příběh knih od jejich úplného počátku, mapující 5 000 let lidské snahy o předávání myšlenek a vědomostí, doplněný o více než 300 ilustračních fotografií některých z nejvíce ceněných artefaktů ve světových historických sbírkách. 42

Nové vydání základní publikace o víně, která mapuje změny, jež ve světě vína neustále probíhají. Obsahuje 215 jedinečných map známých, ale i poprvé publikovaných oblastí. Klasika, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka vín.


Slavíme! 100 100 000 000

prodaných výtisků!

mob.777 86 82 83

seifer tova.cz


speciál!

Spolupracujeme se školami NEOLUXOR JE ÚSPĚŠNÝM PARTNEREM PRO MATEŘSKÉ, ZÁKLADNÍ A STŘEDNÍ ŠKOLY A UČILIŠTĚ V RÁMCI PROJEKTU MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ, PROGRAM VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST, PROJEKT ČTENÁŘSKÉ DÍLNY. Díky širokému sortimentu knih jsme schopni uspokojit vysoké procento poptávek. Spolupracujeme také se školami na výběru novinek a aktuálních knižních titulů dostupných na trhu. Rádi zpracujeme nabídku také pro Vaši školu. Kontakt: Jana Karakolevová, jana.karakolevova@neoluxor.cz, tel.: 296 110 361.

INZERCE

Navštivte naši novou prodejnu

Neoluxor Styl – 2. patro, OC Nový Smíchov, Praha

Ceny od 59 Kč

Knihy – hudba – domov Neoluxor Styl – největší prodejna v 2. patře v OC Nový Smíchov – se rozprostírá na ploše 500 m2, kombinuje knihkupectví, které představuje především novinky a bestsellery, Svět dětí, oddělení Domov a styl s designovými doplňky a sortiment CD a vinylů z nabídky Bontonlandu.

Ceny od 69 Kč


poradna!

4

knihy, které si přečtěte, pokud se vám líbily Inovátoři

ZAUJALA VÁS KNIHA ODHALUJÍCÍ PŘÍBĚH LIDÍ, KTEŘÍ STVOŘILI POČÍTAČE A INTERNET? MÁTE CHUŤ NA NĚCO PODOBNÉHO? PORADÍME NA WWW.NEOLUXOR.CZ/PORADNA Walter Isaacson

E. Schmidt, J. Rosenberg Jak funguje Google

Steve Jobs – edice Neoluxor Edice Neoluxor

349 Kč

Jota

Jediný oficiální životopis psaný ve spolupráci se Stevem Jobsem, avšak konečná verze jím neovlivněná.

Ashlee Vance Elon Musk Jan Melvil Publishing

Bestseller!

Pokud v Silicon Valley hledali nový idol po Stevu Jobsovi, našli jej ve svérázném vizionáři Elonu Muskovi.

Práh

Strhující kniha plná lekcí, které se autoři naučili při budování firmy. Jak technologie přesunula rovnováhu sil?

Leander Kahney

Walter Isaacson Inovátoři 399 Kč

348 Kč

499 Kč

Kniha o dějinách digitální revoluce a průvodce světem inovací. Kdo pomáhal na svět počítačům a internetu?

Jony Ive – Génius stojící za nejlepšími produkty Apple 469 Kč Blue Vision

Poznejte viceprezidenta Apple pro průmyslový design a blízkého přítel Steva Jobse, vývojáře Jonyho Ivea.

A V TĚCHTO KNIHKUPECTVÍCH SE NA VÁS BUDEME TĚŠIT: Knihkupectví Avion, Avion Shopping Park, Skandinávská 2, Brno Knihkupectví Starobrněnská, Starobrněnská 16/18, Brno Knihkupectví u Černé věže, U Černé věže 15, České Budějovice Knihkupectví Frýda, OC Frýda, Na příkopě 3727, Frýdek-Místek Knihkupectví Futurum, OC Futurum, Brněnská 1825/23a, Hradec Králové Knihkupectví Chomutovka, OC Chomutovka, ul. Dr. Farského 4732, Chomutov Knihkupectví Central Kladno, Central Kladno, Petra Bezruče 3388, Kladno Knihkupectví Forum, OC Forum, Soukenné náměstí 2a/669, Liberec Knihkupectví Nisa, OC Nisa, České mládeže 456, Liberec Knihkupectví Moritz, Galerie Moritz, 8. května 465/24, Olomouc Knihkupectví City, OC Olomouc City, Pražská ul. 255/41, Olomouc Knihkupectví Breda, SC Breda & Weinstein, U Fortny 49/10, Opava Knihkupectví Laso, OC Laso, Masarykovo náměstí 15, Ostrava Knihkupectví Plaza Plzeň, OC Plaza Plzeň, Radčická 2, Plzeň Knihkupectví Florentinum, Na Florenci 2116/15, Praha 1 Palác knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1 Knihkupectví Palladium, OC Palladium, náměstí Republiky, Praha 1 Knihkupectví Quadrio, OC Quadrio, Spálená 2121/22, Praha 1 Knihkupectví Hlavní nádraží, Wilsonova 8, Praha 2 Knihkupectví Flora, OC Atrium Flora, Vinohradská 2828/151, Praha 3 Knihkupectví DBK Budějovická, DBK Budějovická, Budějovická 1667/64, Praha 4 Knihkupectví Chodov, OC Chodov, Roztylská ulice 17, Praha 4 Knihkupectví Novodvorská Plaza, OC Novodvorská Plaza, Novodvorská 1800/136, Praha 4 Knihkupectví Nový Smíchov a Neoluxor Styl, OC Nový Smíchov, Plzeňská 8, Praha 5 Knihkupectví Metro Dejvická, vestibul metra, Praha 6 Knihkupectví Harfa, Galerie Harfa, Českomoravská 2420/15a, Praha 9 Knihkupectví Europark Štěrboholy, Nákupní 389/3, Praha 10 Knihkupectví Zlaté Jablko, OZC Zlaté Jablko, náměstí Míru 174, Zlín NEOLUXOR, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 62577620, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 32816, NEOPALLADIUM, s.r.o., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 27186679, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl C, vložka 102883, Neoluxor books, a.s., sídlo/korespondenční adresa: Na Poříčí 1067/25, Praha 1, IČ: 24259802, zapsána v OR vedeném MS v Praze, oddíl B, vložka 18457 www.neoluxor.cz, e-mail: info@neoluxor.cz, tel.: 296 110 370 Všechny uvedené ceny, které obsahují DPH v platné výši, jsou platné při nákupu v kamenných prodejnách našich společností při jednorázové hotovostní platbě anebo při platbě platební kartou. Uvedené ceny garantujeme min. do vydání následujícího magazínu Neoluxor živě! a vyprodání zásob. 46


Timothy Snyder

ve své právě vydané knize ČeRná zEm zpracovává novým způsobem téma holokaustu

Vyšlo na podzim 2013

PA SE KA / PR O S T O R


omínk vzp y

D ar

uj

!

te

25 1990–2015

LET

Profile for Knihkupectví Luxor

Neoluxor živě! (10/2015)  

Dívka ve vlaku, Zapadákov, nová krimi Yrsy Sigurdardó ir a životopis Steva Jobse. Tyto čtyři knihy jsme vybrali na obálku nového čísla magaz...

Neoluxor živě! (10/2015)  

Dívka ve vlaku, Zapadákov, nová krimi Yrsy Sigurdardó ir a životopis Steva Jobse. Tyto čtyři knihy jsme vybrali na obálku nového čísla magaz...

Advertisement