Page 1

renault MeGANE Grandtour

DRIVE THE CHANGE


RENAULT’ FINANTSEERIMISVÕIMALUSED Renault’ liising pakub uue auto soetamiseks mitmeid erinevaid võimalusi. Ole kas ettevõtja või eraklient - Renault’ liising aitab välja valida just sinu võimalustele ja soovidele kõige paremini vastava plaani. Säästa oma aega ja raha – kõik formaalsused saad korda ajada otse ametlikes Renault’ müügiesindustes, ilma et peaksid panka minema.

RENAULT’ GARANTII Renault sõiduautod on kaetud 5-aastase tehasegarantiiga, millel on läbisõidulimiit 100 000 km. Garantii katab kõik materjali-, montaaži- ja tootmisvead, sellest hetkest kui auto omanik on sõlminud garantiilepingu. Kõik garantii korras paigaldatud detailid ja parandustööd on kaetud Renault’ garantiiga kuni selle lõppemiseni.

RENAULT ASSISTANCE Juhul kui autol ilmneb rike Euroopa riikides, võid ööpäevaringselt pöörduda abi saamiseks RENAULT ASSISTANCE’i poole. Seda teenust saab kasutada kogu RENAULT’ garantiiga kaetud perioodi jooksul. Renault’ garantii pakub kohapealse remondi teenust. Kui aga peaks ilmnema, et kohapeal remond­itöid teostada ei saa, tagatakse auto pukseerimine lähimasse volitatud RENAULT’ teenin­dusse. Garantiiremondi tingimustele kvalifitseeruvatel juhtudel tagatakse remondi ajaks asendusauto. Teise võimalusena pakume juhi ja kaassõitjate transporti ja majutust hotellis, koos kulude kompenseerimisega, juhul kui auto ei liigu ja teda ei saa remontida samal päeval 50 km raadiuses nende elukohast.


Juba 113 aastat oleme lähtunud põhimõttest – selleks, et auto vastaks ajastu nõudmistele, peab ta peegeldama endas progressi, täielikku pühendumist ja vastutustundlikku lähenemist ajastu nõudmistele, olema innustav ja kauakestev liiklusvahend kõigi jaoks. Meie suhtumine autojuhti ja kaasreisijatesse baseerub lihtsal põhimõttel: selleks et olla populaarne, peab masin olema praktiline, usaldusväärne, sobima iga omaniku elustiiliga ning vastama tema ootustele. Just sellepärast püüab Renault pakkuda rikkaliku baasmudelite valikut – masinaid, mis on tulvil elu ning on seejuures taskukohased. Alates esimestest sõjaeelsetest Prantsuse standardmudelitest kuni peatselt ilmuvate uute elektriautodeni on meie eesmärgiks olnud alati auto kui isikliku transpordivahendi ”demokratiseerimine”. Nüüdseks oleme veendunud, et teistsugune, praegusest erinev maailm on võimalik. Maailm, kus auto ei kujuta endast ohtu ümbritsevale keskkonnale, ühendab endas mobiilsuse, turvalisuse ja kvaliteedi … ja on kõigile kättesaadav. See on meie unistus ja ülim eesmärk. Armastus autode vastu on alati olnud meid edasi viivaks jõuks. Me tahame, et auto omandaks täiesti uue koha meie muutuvas maailmas, vastaks uutele väljakutsetele ja oleks ühiskonna arengut ja progressi toetav tegur. Meie praegused ja homsed Renault’ sõidukid kannavad endas ambitsiooni ja soovi, et auto oleks säästva arengu edasiviivaks jõuks ja et kõik inimesed saaksid seda endale lubada.

DRIVE THE CHANGE.


RENAULT MEGANE GRANDTOUR ÜHENDAB UNIVERSAALI EELISED PILKUPÜÜDVA DISAINI JA KÕRGTEHNOLOOGILISTE LAHENDUSTEGA – SUUREPÄRANE KOMBINATSIOON RUUMIKUSEST JA DÜNAAMILISUSEST


DÜNAAMILINE STIIL JÕULINE ISIKUPÄRA

Uus Renault Megane Grandtour on sportlik universaal, mis ühendab endas suurepärased sõiduomadused ja suursuguse profiili. Mugav ja kaasaegne, tehnoloogia viimase sõnaga varustatud uus Renault Megane on sinu igapäevatoimetustel tõeliseks abiliseks.


TULVIL TÄNAPÄEVAST TEHNOLOOGIAT INNOVATSIOON KÄEULATUSES

Mõeldes reisijate mugavusele, on Renault Megane varustatud sisseehitatud satelliit-navigatsioonisüsteemiga Carminat TomTom®. Renault’ uusim GPS navigeerimissüsteem on Renault’ ja TomTom®’i partnerluse tipptase – täielikult integreeritud navigeerimissüsteem mõistliku hinna eest. Värviliselt ekraanilt on mugav jälgida täpseid ning detailseid kaarte, sealhulgas ka funktsiooniga „linnulennul”. Seade annab täpseid juhiseid ning märguandeid liiklusolude, kiirusepiirangute ning paljude teiste tingimuste kohta. Süsteemi on äärmiselt lihtne uuendada ning sellest tulenevalt võite kindel olla, et juhindute täpsest ning korrektsest teabest. Uus Megane Grandtour esindab Renault’ uusimaid kõrgtehnoloogilisi lahendusi, mis on seejuures praktilised ning lihtsad kasutada. Tulenevalt varustustasemest kuuluvad sinna hulka hands-free kaart, kahetsooniline kliimaseade, suurepärane helisüsteem ning automaatne käsipidur. Selle mudeli armatuurlaual on nii analoog-tahhomeeter kui ka digitaalne spidomeeter, mida on väga lihtne ja mugav jälgida. Koos Bose® tehnoloogiaga pakub Renault Megane Grandtour veelgi rohkem mugavust ja audio-elamusi. Basside erakordne sügavus, kõrgete toonide hämmastav puhtus ja kõrvu paitav tämber teevad autosõidust elamuse. Bose® Audio System Energy Efficient Series on valmistatud energiasäästlikest, kergetest ja kompaktsetest osadest, mis tagavad heli täpsuse ja erakordse tõepärasuse – just nagu live kontserdil. Renault Megane Grandtour – progressi ei ole mitte ainult näha, vaid ka kuulda.


MUGAVUS JA AVARUS RUUMIKASUTUSE TÕELINE KUNST

Megane on disainitud juhi ja kaasreisijate maksimaalset heaolu silmas pidades. Eesistmed teeb eriti mugavaks mitmekülgne valik seadistusi, et kõik saaksid sõitu nautida. Tagaistmel reisijatele on mugavuse tagamiseks varutud piisavalt jalaruumi. Kõikide reisijate maksimaalset sõidunaudingut silmas pidades on salong ruumikas ja mitmete nutikate panipaikadega. Megane Grandtouri avara pakiruumi maht on 524 dm³, mida saab viiel moel istmete kokkuklappimisega veelgi suurendada. See võib kasvada kuni 1600d m³-ni, kui tagaistmed lihtsalt alla klappida. Ruumikas pakiruum on samuti varustatud mitmete leidlike ja funktsionaalsete lahendustega, mis tagavad selle pinna läbimõeldud kasutamise. Põrandasse peidetud panipaigad, mahukad peidupaigad pagasi jaoks, on osa praktilistest lahendustest, mis muudavad teie elu ja reisimise hõlpsamaks. Eesistmete kokkuklapitavad seljatoed saab muuta lauaks**, samas kui tagaistme seljatoe kokkuklappimine võimaldab transportida kuni 2,55 m pikkuseid esemeid. Ühesõnaga – kõik klapib! *Koos rattavahetuskomplektiga ** Sõltub versioonist.


KOHANDAMINE

MAHUTAVUS

Ükskõik, kas soovite sõpradega väljasõitu korraldada või on vaja suuremaid esemeid transportida…Megane Grandtour on kohandatav kõigile vajadustele. Tagaistme kokkuklappimine 1/2-2/3 osadena ja kaasreisija seljatoe kokkuklappimine, loovad erinevate veoste transportimiseks just teile sobivaid lahendused.

LAUD KAASREISIJA ISTME SELJATOEL Seisu ajal võimaldab selline seadistus näiteks mugavalt sülearvutit kasutada. *GT Line paketi puhul ei ole valikus


VARUSTUSTASEMED

AUTHENTIQUE Saadaval tumehallides toonides söekarva detailidega (1).

1

1

2

SL COLOR EDITION Selle viimistlusega autodel on tumehall sisemus. Armatuurlaud ja istmekatted on süsihallid. Juhi ja kaassõitja istmetel on vastavalt auto värvile kas helesinised (1) või valged (2) detailid.


DYNAMIQUE Selle viimistlusega autodel on tumehall sisemus, armatuurlaud ja istmekatted on süsihallid (3).

3

BOSE On saadaval tumeda interjööriga, kusjuures keskkonsool ja istmekatted on kombineeritud süsihalli tekstiili, kunstnaha ja naturaalse naha elementidest (1). Valikus on ka naturaalsest nahast istmekatted, mille mõned detailid on kunstnahast – kõik süsihalli värvi.

1


TURVALISUS

PANIPAIGAD/MUGAVUS 1. SRP TURVASÜSTEEM Kõiki reisijaid kaitseb mitmekülgne turvapatjade süsteem, millesse kuuluvad kahekambrilised eesmised turvapadjad, turvakardinad ja esiistmete külgturvapadjad.

1

2. ESP (ELEKTOONILINE STABIILSUSKONTROLL ESP koos veojõukontrolli (ASR) ja alajuhitavuse kontrollsüsteemiga (CSV) aitavad rasketes sõiduoludes säilitada stabiilset trajektoori.

2 20°

+ 40%

3

4

5

3. TOPELTOPTILISED ESITULED Annavad intensiivset, päevavalgusele sarnast valgust, mis aitab juhil ohtusid ennetada ja olukorda täielikult kontrolli all hoida. Pöörduvad esilaternad võimaldavad valgustada sisekurve ja tagavad nii parema nähtavuse ja kontrolli. 4. UDUTULED Parandavad nähtavust udus ja vihmas. 5. KAHETSOONILISE KLIIMASEADME abil saavad juht ja reisija valida endale sobiva sisekliima. Vastavalt soovile saab valida kolme erineva töörežiimi vahel: Auto – tagab balansseeritud soojustaseme; Fast ja Soft režiimid aga võimaldavad temperatuuri ja puhurite intensiivsuse taset reguleerida vastavalt soovile. 6. KAELAVIGASTUSTE EEST KAITSVAD PEATOED Reguleeritava kõrguse ja kaldega peatoed vähendavad tagant otsasõidu korral kaelavigastuste ohtu.

1. PANIPAIK KESKKONSOOLIS Mugav ja käeparane panipaik esiistmetel reisijatele. 2. PANIPAIGAD PÕRANDAS Tagaistme ees põrandas on kaks vaevumärgatavat 1,8-liitrist hoiulaegast. 3. KINDALAEGAS Ruumikas kindalaekas on ka oma valgusallikas. 4. FUNKTSIONAALSED TURVAPIIRDED pakuvad läbimõeldud lahendusi pagasiruumi organiseerimiseks. Pagasiruumis transporditavad esemed/ kohvrid on ideaalses korras ja ei libise paigast. 5. EESMISED JA TAGUMISED PARKIMISANDURID Muudavad parklas manööverdamise kergemaks: annavad aegsasti teada sõiduki esi- või tagaosale lähenevast takistusest – mida lähemale takistusele, seda sagedamaks märguanded muutuvad. 6. AUTOMAATNE KÄSIPIDUR Mootori seiskamisel rakendub käsipidur automaatselt. 7. AUDIOÜHENDUSPESA Helisüsteemiga saab USB-pesa kaudu ühendada nii MP3-mängija kui ka iPodi, mida saab reguleerida roolil asuvate juhtnuppude abil.

1

2

3

4

5

6

6

7


VARUSTUS Mootorid: 1,6 16V 100 hj, 1,6 16V 110 hj, 1,5 dCi 90 hj, 1,5 PF, 1,5 dCi 110 hj PF

Kahetsooniline kiimaseade Raadio Sat 4x15W CD MP3 Navigatsioonisüsteem Carminat TomTom® Live(1) Euroopa kaart – laiendatud versioon Udutuled Katuseraam, matt kroom Sigaretisüütaja + eemaldatav tuhatoos Automaatselt sisselülituvad lähituled Varuratas Metallikvärv(2) Spetsiaalne metallikvärv (727)

3-punkti turvavööd tagaistmetel ISOFIX lapsetooli kinnituskohad äärmistel tagaistmetel Tagaistmetel 3 reguleeritava kõrgusega peatuge Sandardvarustus: Reguleeritava kõrgusega peatoed esiistmetel Välimised ukselingid musta värvi Elektrooniline ustelukustus ja sõiduki käivitussüsteem 15" valuveljed Sequence Elektriline roolivõimendi ABS koos EBD-ga (elektrooniline pidurdusjõu Manuaalne konditsioneer jaotussüsteem ja pidurdusassistent) Manuaalne käsipidur Kokkupõrke tugevusele kohanduvad juhi ning kõrvalistuja Pardakompuuter turvapadjad Renault’ kaart ja kesklukustus Külgmised turvapadjad eesistujate rinnakorvi kaitseks Reguleeritava kalde ja kõrgusega roolisammas Järsul pidurdamisel automaatselt süttivad ohutuled Follow-me-home funktsiooniga esituled 3-punkti turvavööd eesistmetel koos eelpingutite ja Elektriliselt reguleeritavad, käsitsi kokkuklapitavad pingepiirajatega soojendusega külgpeeglid, juhi küljel asfääriline Juhi kinnitamata turvavöö meeldetuletussignaal Elektrilise tõstukiga esiaknad

Reguleeritava kõrgusega juhiiste 1/3-2/3 allaklapitava seljatoega tagaistmed Esiistmete ees põrandasse peidetud panipaigad Panipaigaga käetugi esiistmete vahel Valgustusega kindalaegas keskkonsoolis Pakiruumi valgustus Alarmivalmidus Rehviparanduskomplekt Ilma katuseraamita

Mootorid: 1,6 16V 110 hj, 1,4 16V TCe 130 hj, 1,5 dCi Siseviimistluse elemendid mustas läikivas toonis 110 hj PF, 1,5 dCi 110 hj PF EDC *, 1,9 dCi (armatuurlaua dekoratiivtriip, ventilaatorite korpused) 130 hj PF Roolirattal paikneva kiirusepiiraja nupp on matt Standardvarustus = Authentique+ kroomitud tumehall Nahkkattega rooliratas ja käigukangi nupp Kerevärvi uksekäepidemed Kiirusepiiraja Musta Etoile Black toonis eesmise põrkeraua ja tagasivaatepeeglite korpused. Elektrilise tõstukiga esi- ja tagaaknad Esiistmetel reguleeritava kõrguse ja kaldega peatoed Toonitud põhjaga esituled Vihmaanduriga, reguleeritava kiirusega kojamehed Udutuled Reguleeritava kõrguse ja nimmetoega juhiiste Läikivmust ustevaheline paneel Käetoega keskkonsool 16" valuveljed Surround

Raadio Sat 4x15W CD MP3 Modularity Pack pakett Esi- ja tagauste lävekünnise valgustus

Mootorid: 1,6 16V 110 hj, 1,4 16V TCe 130 hj, 1,5 dCi Kiirusepiiraja 110 hj PF, 1,5 dCi 110 hj PF EDC*, Esiistmetel reguleeritava kõrguse ja kaldenurgaga peatoed 1,9 dCi 130 hj PF Kahetsooniline kiimaseade Standardvarustus = Authentique+ Elektrilise tõstukiga esi- ja tagaaknad Välimised ukselingid kroomivärvi (matt) Reguleeritava kõrguse ja nimmetoega juhiiste Kerevärvi külgpeeglite korpused Reguleeritava kõrgusega kaasreisija iste Udutuled Taskud esiistmete seljatugedel Katuseraam, matt kroom Käetoega keskkonsool 16" valuveljed Sport Raadio 4x15W CD MP3 Turvapakett: turvakardinad + kinnitamata turvavööde Modularity Pack pakett meeldetuletussignaal Esi- ja tagauste lävekünnise valgustus

Lisavarustus: ESC (elektrooniline stabiilsusprogramm) (ESP®)(6) Comfort pakett 1: Renault’ hands-free kaart + elektriliselt kokkuklapitavad külgpeeglid + tagumised parkimisandurid Xenon pakett: topeltoptilised esituled+tulepesurid+ sisekurvi valgustusfunktsioon(4) GT Line pakett(5) Soojendusega esiistmed Raadio Sat 4x15W Bluetooth® CD MP3 Navigatsioonisüsteem TomTom Carminat® Live Euroopa kaart – laiendatud versioon

Toonitud tagaaknad Külgmised parkimisandurid 17" valuveljed Schuss Sigaretisüütaja + eemaldatav tuhatoos Automaaatselt sisselülituvad lähituled Täismõõdus varuratas Metallikvärv(7) Mittemetallik erivärv (727)

Kunstnahast eesuste sisepaneelid (tepingutega) Mootorid: 1,4 16V 130 hj, 2,0 16V 140 hj X-Tronic CVT**, 1,5 dCi 110 hj PF, 1,9 dCi 130 hj PF Matist kroomist esiuste käepidemed Esiuste kõlaritel Bose® märgistus Halli värvi turvavööd Standardvarustus = Authentique+ Esiuste liistudel Bose® märgistus Külgpeeglite korpused on musta Etoile värvi Põrandamatid Kroomitud detailid iluvõrel Bose® Audio Sound süsteem Bose® märgistus esimestes rattakoobastes 17" valuveljed Black Schluss Elektriliselt reguleeritavad ja kokkuklapitavad külgpeeglid Siseviimistlus musta värvi läikivate detailidega (dekoratiivliist armatuurlaual, tsentraalsete ja külgmiste Lisavarustus ventilaatorite korpused, keskkonsooli keskmine osa) ESC (elektrooniline stabiilsuskontroll) (ESP®) Kunstnahaga kombineeritud kangast istmekatted Comfort pakett 2: Renault’ hands-free kaart + Matist kroomist ääristus roolil asuval kiirusepiirajal automaatne käsipidur

Comfort Plus pakett: isetumenev tahavaatepeegel+ päiksesirmidel valgustusega peeglid Comfort Plus Package 2: Esimesed ja tagumised parkimisandurid + toonitud tagaaknad Xenon pakett: topeltoptilised esituled+tulepesurid+ sisekurvi valgustusfunktsioon(4) Nahast istmekatted kunstnahast elementidega(8) Soojendusega eesistmed Elektriliselt reguleeritav panoraamne katuseluuk Navigatsioonisüsteem Carminat TomTom® Live Euroopa kaart – laiendatud versioon Toonitud tagaaknad Tagumised parkimisandurid

Sigaretisüütaja + eemaldatav tuhatoos Automaatselt sisselülituvad lähituled Täismõõdus varuratas Metallikvärv(9)

* topeltsiduriga automaatkäigukast (EDC = Efficient Dual Clutch) ** X-Tronic CVT (Continuous Variable Transmission) – X-Tronic variaator käigukast. (1) Nõuab valikut 4x15W raadio Sat CD MP3 ja käetoega keskkonsooli. (2) Saadaval metallikvärvid: beež HINK STONE (HNK), punane RUBY RED (NNJ), hall OYSTER GRAY (KNG), hõbedane MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE). (3) Saadaval metallikvärvid: hall OYSTER GRAY (KNG), hall MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE).

Lisavarustus: ESC (elektrooniline stabiilsusprogramm) (ESP®) Turvapakett: turvakardinad + kinnitamata turvavöö meeldetuletus nii esi- kui tagaistmetel Soojendusega esiistmed

Lisavarustus: ESC (elektrooniline stabiilsusprogramm) (ESP®) Turvapakett: turvakardinad + kinnitamata turvavööde meeldetuletussignaal Comfort pakett 1: Renault’ hands-free kaart + elektriliselt kokkuklapitavad külgpeeglid + külgmised parkimisandurid Kahetsooniline kliimaseade

Authentique Soojendusega esiistmed Raadio Sat 4x15W Bluetooth® CD MP3 Navigatsioonisüsteem TomTom Carminat® Live Euroopa kaart – laiendatud version Katusraam, matt kroom 16" valuveljed Spiral Sigaretisüütaja + eemaldatav tuhatoos Automaatselt sisselülituvad lähituled Täismõõdus varuratas Metallikvärv(3)

SL COLOR EDITION

Dynamique

BOSE® EDITION

(4) Nõuab elektroonilise stabiilsuskontrolli ESC (ESP®) valimist. (5) Nõuab tagumise parkimisanduri valikut, ei ole saadaval kerevärvi pruun CHESTNUT BROWN (D17) puhul. (6) Välja arvatud mootoriga 1,5 dCi 110 FAP EDC, kus stabiilsuskontrolli ESC (ESP®) on põhivarustuses. (7) Saadaval metallikvärvid: beež HINK STONE (HNK), punane RUBY RED (NNJ), hall OYSTER GRAY (KNG), hõbedane MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE) (8) Iste ja seljatugi nahast, küljed ja tagaosa ning peatugi kunstnahast. (9) Saadaval metallikvärvid: punane RUBY RED (NNJ), hall OYSTER GRAY (KNG), hall MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE).


VÄRVID

VALGE GLASIER WHITE (OV 369)

PUNANE CAPSICUM RED (OV 727)

BEEŽ HINK STONE (THE HNK)

SININE EXTREME BLUE (TE RNA)*

SININE SPARY BLUE (TE RNT)

OV – mittemetallikvärv NV – metallikvärv TE – eriefektiga värv *Saadaval ainult GT Line paketis HALL OYSTER GRAY (TE KNG)

HALL MERCURY (TE D69)

HALL GRAY ECLIPSE (TE B66)

MUST BLACK STAR (NV GNE)

VELJED

16" VELJED SURROUND

16" VALUVELJED SPORT

GT LINE PACK PAKETI VELJED

17" VALUVELJED CELSIUM

16" VALUVELJED SPIRALE

17" VALUVELJED SCHUSS

17" VALUVELJED BLACK SCHUSS

PUNANE RUBY RED (TE NNJ)

PRUUN CHESTNUT BROWN (TE D17)


LISAVARUSTUS 1. VALUVELJED on disainitud nii välisilmet kui turvalisust silmas pidades, samas lisavad autole isikupära, elegantsi ja dünaamilisust. Pakutavas valikus on ka erinevates toonides Avanza veljed (hall valuvelg, kroom, antratsiit). 1

3. TÄISAUTOMAATNE RDSO HAAGISEKONKS (77 11 423 035)

järgib uue Megane Grandtour’i välisdisaini ning on eemaldatav ilma tööriistade abita paari sekundiga. 2

33

4

4. MATID Vastavad täpselt salongi mõõtmetele ja tehasekinnitustele. Porimatid tagavad turvalisuse ja on vastupidavad. Saadaval on kõrgkvaliteetsed sametised ja kummist mudelid. 5. KATUSERAAMI (77 11 426 186) saab hõlpsasti Renault Grandtour’i katusereelingutele paigaldada. Võimeline kandma kuni 80 kg. 6. LAPSE TURVAISTE KID PLUS (77 11 423 382) on mõeldud üle 15 kg kaaluvatele lastele. Tänu uuele istme laiuse reguleerimise süsteemile on väga mugav ja turvaline. Saadaval kui ISOFIX (KIDFIX turvaiste).

7. KAASASKANTAVAT PANIPAIKA (7711237 736)

saab tagaistme käetoena ja kaasaskantava kotina kasutada. Vastab kõigile Renault’ ohutusnõuetele. 8. ÜMBERPÖÖRATAV PAKIRUUMI PÕRANDAMATT (7711 426 229) on täpselt pakiruumi põranda kujuga, ühelt poolt kumm ja teiselt tekstiil. Kaitseb põrandat mustuse eest.

7

9. VÕRKTASKU (77 11 222 399) Tasku annab lisaruumi ja võimaldab väiksemaid esemeid püstiasendis transportida. 10. SPORTS KIT On lisatarvikute komplekt, millega saate oma auto pilkupüüdvat väljanägemist vastavalt oma soovile veelgi rõhutada. Valikus on eesmised ja külgmised spoileriliistud, iluvõre raami ja taganurkade kaitsed.

8

9

5

6

10


Mõõtmed

Pagasiruumi mõõtmed (l, ISO normidele vastav) Min / max Mõõtmed (mm) A Teljevahe B Kogupikkus C Eesmine ülend D Tagumine ülend E Rööbe ees F Rööbe taga G Kogulaius G1 Kogulaius küljepeeglitega H Koormamata sõiduki kõrgus H Koormamata sõiduki kõrgus koos katusereelingutega H1 Koormamata sõiduki kõrgus avatud tagaluugiga J Koormamata sõiduki pagasiruumi läve kõrgus K Koormaga sõiduki kliirens L Salongi pikkus M Salongi laius eesistujate küünarnukkide kõrgusel

524 / 1600* 2 703 4 559 862 994 1 546 1 547 1 804 2 037 1 507 1 534 2 019 561 120 1 762 1 475

M1 N N1 P Q Y Y1 Y2 Z Z1 Z2 Z3 Z4 Z5

Salongi laius tagaistujate küünarnukkide kõrgusel Salongi laius eesiistujate õlgade kõrgusel Salongi laius tagaistujate õlgade kõrgusel Salongi kõrgus esiistmelt 14 kraadi all mõõdetuna Salongi kõrgus tagaistmelt 14 kraadi all mõõdetuna Pagasiruumi ava laius ülaservas Pagasiruumi maksimaalne laius Pagasiruumi alaserva laius Pagasiruumi laius rattakoobaste vahel Pagasiruumi ava kõrgus Pagasiruumi pikkus tagaistme seljatugedeni Laadimispikkus kokkuklapitud tagaistmete korral Kõrgus pagasiruumi põrandast pagasikatteni Laadimispikkus, kui tagaiste on täies mahus kokku klapitud Maksimaalne laadimisipikkus (kui tagaiste on täies mahus kokkuklapitud ning kui kõrvalistme seljatugi on alla lastud)

1 436 1 418 1 379 890 884 905 1 070 1 043 1 100 750 994 1 670 505 1 850 2 550

*koos rehviparandus komplektiga


TEHNILISED ANDMED MOOTORID Käigukasti tüüp

1,6 16V 100 hj

1,6 16V 110 hj

1,4 16V TCe 130 hj

Manuaal, 5 k

Manuaal, 6 k

Manuaal, 6 k

Euro5

Euro5

Euro5

Emissioonistandardid

2,0 16V 140 hj 6-käiguline automaatkäigukast Euro5

1,5 dCi 90 hj PF

1,5 dCi 110 hj PF

1,5 dCi 110 hj

1,9 dCi 130 hj

Manuaal, 5 k

Manuaal, 6 k

Automaat EDC

Manuaal, 6 k

Euro5

Euro5

Euro5

Euro5

MOOTOR Mootori töömaht (cm3) Silindri läbimõõt ja kolvikäik (mm) Silindrite/klappide arv Surveaste (andmed puuduvad) Maksimumvõimsus kW CEE (hj) pööretel (p/min) Maksimaalne pöördemoment N·m CEE pööretel (p/min) Sissepritse tüüp Roolisüsteem Pöörderaadius (äärekivide vahel) (m)

1598 79,5 x 80,5 4 / 16 9,8 : 1 74 (100) pööretel 6000 148 pööretel 4250

1598 1397 1997 1461 1461 1461 79,5 x 80,5 78 x 73,1 84 x 90,1 76 x 80,5 76 x 80,5 76 x 80,5 4 / 16 4 / 16 4 / 16 4/8 4/8 4/8 9,8 : 1 9,1 : 1 10,2 : 1 15,2 : 1 15,2 : 1 15,2 : 1 81 (110) 96 (130) 102 (139) 66 (90) 81 (110) 81 (110) pööretel 6000 pööretel 5500 pööretel 6000 pööretel 4000 pööretel 4000 pööretel 4000 151 pööretel 4250 190 pööretel 2250 195 pööretel 3750 200 pööretel 1750 240 pööretel 1750 240 pööretel 1750 Hargsissepritse Ühisanumsissepritse + turbo Elektriline isereguleeruv roolivõimendi standardvarustuses 10,95

1870 80 x 93 4/8 16,6 : 1 96 (130) pööretel 3750 300 pööretel 1750

KIIRUSOMADUSED Maksimumkiirus (km/h) Kiirendus 0–100 km/h (s) 1000 m kiirendus (s)

190 10"90 32"40

190 10"50 31"90

200 9"60 30"80

195 10"30 31"90

180 12"50 34"50

190 10"80 32"70

190 11"70 33"20

205 9"50 30"50

115 5,3 4,0 4,4

114 5,1 4,0 4,4

114 5,3 3,9 4,4

135 6,2 4,5 5,1

KÜTUSEKULU JA CO2 HEITKOGUSED on arvutatud euroopa liidu direktiivi 93/116 alusel (l/100 km kohta ja g/km kohta) Kütusepaagi maht (l) CO heitkogus (g/km) Linnas (l/100 km) Maanteel (l/100 km) Keskmine (l/100 km)

60 159 9,1 5,5 6,8

163 9,7 5,6 7,1

145 8,4 5,1 6,3

175 10,2 6,1 7,6

VEDRUSTUS Ees Taga

Pseudo MacPherson-tüüpi vedrustus alumise kolmnurgaga Pooljäik sild

PIDURISÜSTEEM Ees: Ketaspidurid, ventileeritud kettad Taga: Ketaspidurid (mm)

(mm)

280 260

280 260

280 260

280 260

280 260

280 260

280 260

280 260

195/65 R15

195/65 R15

195/65 R15

195/65 R15

195/65 R15

195/65 R15

195/65 R15

205/55 R16

6,5 J 15

6,5 J 15

6,5 J 15

6,5 J 15

6,5 J 15

6,5 J 15

6,5 J 15

6,5 J 16

1205 1722 3022 1300 640

1215 1734 3028 1300 645

1205 1744 3044 1300 645

1281 1783 3083 1300 675

1215 1762 3062 1300 645

1215 1779 3079 1300 645

1215 1799 3099 1300 645

1320 1829 3129 1300 695

VELJED JA REHVID Rehvide standardmõõdud (sõltuvad mootori võimsusest ja varustustasemest) Standardrehvid

KAAL Tühimass Täismass Haagisega sõiduki täismass Piduritega haagise suurim mass (ainult juhiga) Piduriteta haagise suurim mass (ainult juhiga) TCE: Turbo Control Efficiency (ülitõhus turbosüsteem) EDC: Efficient Dual Clutch (topeltsiduriga automaatkäigukast) CVT: Continuous Variable Transmission (variaator käigukast)

Väljatoodud andmed võivad muutuda sõltuvalt sõiduki varustustasemest. Kütusekulu ja CO2 näitajaid mõjutavad isiklik sõiduharjumus ning mitmed teised mitte-tehnilist laadi mõjurid. CO2 on peamine globaalset soojenemist mõjutav kasvuhoonegaas. Renault’ sõidukite utiliseerimine, taaskasutamine toimub kooskõlas keskkonnakaitsealaste nõuete ja taaskasutust reguleerivate seadustega. Sõidukite ja nende kasutatud osade lammutamine viiakse läbi vastavalt jäätmekäitlust puudutavatele nõuetele. Eelpoolmainitud näitajad võivad muutuda tulenevalt sõiduki varustustasemest.

Renault Megane Grandtour

vastab kolmele kriteeriumile:

ümbritsevale keskkonnale mõju vähendamiseks on sõiduk toodetud ISO 14001 sertifitseeritud tehastes ning iga sõiduk sisaldab vähemalt 5% ümbertöödeldud plastikut. sõiduki CO2 tase on alla 140 g/km või see töötab biokütusega. programmiga väljendab Renault selgelt, et arvestab keskkonnaga sõiduki igal eluetapil. Sõidukite loomisel võetakse arvesse, et 85 protsenti materjalidest oleks hiljem taaskasutatavad materjalide või energiaallikana. Seeläbi muudetakse lihtsamaks ka saastekontroll sõiduki eluea lõpus (eelkõige eralduvate vedelike osas).


VARUSTUS JA LISAVARUSTUS Authentique

SL Color Edition

Dynamique

Bose® Edition

AKTIIVNE JA PASSIIVNE OHUTUS ABS koos pidurdusassistendiga

l

l

l

l

ESP (elektrooniline stabiilsuskontroll)

 / l (1)

Püsikiirusehoidja koos kiirusepiirajaga

-

l

l

l

Järsul pidurdamisel automaatselt süttivad ohutuled

l

l

l

l

Juhi ja kõrvalistuja kaheastmeliselt täituv turvapadi

l

l

l

l

Kõrvalistuja turvapadja väljalülitamise võimalus (kui paigaldate lapseistme)

l

l

l

l

Ohutuspakett: eesmised ja tagumised turvakardinad + kinnitamata turvavööde meeldetuletus

l

l

Külgturvapadjad, mis kaitsevad esiistmetel olevate reisijate rindkeret

l

l

l

l

3-punkti turvavööd esiistmetel koos eelpingutite ja pingepiirajatega

l

l

l

l

Juhi kinnitamata turvavöö helisignaal

l

l

l

l

3-punkti turvavööd tagaistme äärmistel istmetel

l

l

l

l

Lapseistme ISOFIX kinnituskohad tagaistme äärmistel kohtadel

l

l

l

Reguleeritava kõrguse ja kaldenurgaga peatoed esiistmetel

l

3 reguleeritava kõrgusega tagaistme peatuge

/-

l

/l

l

/l

l l

/l

l

l

l

l

Immobilisaator

l

l

l

l

Sõidu ajal automaatselt lukustuvad uksed

l

l

l

l

Alarmivalmidus

l

l

l

l

Roolivõimendi

l

l

l

l

Manuaalne käsipidur

l

l

l

l

Automaatne käsipidur

-

-

-

P

Analoog tahhomeeter ja digitaalne spidomeeter

l

l

l

l

SÕIDUKI KAITSE

JUHTIMINE

Analoog tahhomeeter ja spidomeeter

-

-

P

-

Renault’ kaart kaugjuhtimise ja kesklukustusega

l

l

l

l

Renault hands-free kaart

-

P

P

P

Reguleeritava kalde ja kõrgusega roolisammas

l

l

l

l

Eesmised udutuled

l

Xenon pakett: topeltoptilised esituled + sisekurvi valgustus + tulepesurid

-

-

Follow-me-home funktsioon

l

l

NÄHTAVUS JA VALGUSTUS l

(2)

l

l

(2)

l

“Nutikad” vihmasensoriga esiklaasipuhastid

-

l

l

l

Automaatselt sisselülituvad esituled

Keskkonsooli laeka ja pagasiruumi valgustus

l

/l

l

/l

l

/l

l

/l

Lävepakuvalgustus ees ja taga

-

Interjööri mahe valgustus

l

l

l

l

Juhi ja kõrvalistuja kaardilambid

-

l

l

l

Salongivalgustus tagaistmel

l

l

l

l

Lugemislambid tagaistmel

-

-

-

l

Eesmiste päiksesirmide peeglivalgustus

-

-

-

P

l

l

l

SOOJENDUS JA VENTILATSIOON Konditsioneer

l

l

-

-

Kahetsooniline kliimaseade

-

l

l

Õietolmu ja tolmu filter

l

l

l

l

Elektrilised soojendusega, käsitsi kokkuklapitavad küljepeeglid

l

l

l

-

Elektrilised soojendusega, kokkuklapitavad küljepeeglid

-

P

P

l

Uste, pagasiruumi luugi ja kütusepaagi luugi kesklukustus

l

l

l

l

Isetumenev tahavaatepeegel

-

-

-

P

Elektriliste tõstukitega ja impulsslülitiga esiaknad

l

l

l

l

Elektriliste tõstukitega ja impulsslülitiga tagaaknad

-

l

l

l

Elektriliselt reguleeritav klaasist panoraamne katuseluuk (esipaneel on liikuv ja kallutatav, tagumine liikumatu, päikesevarjuga)

-

-

-

MUGAVUS

Rooli ja käigukangi nupu nahast katted

-

l

l

l

Sigaretisüütaja ja eemaldatav tuhatoos

Sigaretisüütaja ja eemaldatav tuhatoos

-

-

/

P


Authentique -

SL Color Edition /P

Dynamique /P

Bose® Edition

Eesmine ja tagumine parkimisandur

-

-

-

P

Comfort 1 pakett: Renault’ hands-free kaart + elektriliselt kokkuklapitavad külgpeeglid + tagumine parkimisandur

-

-

Comfort 2 pakett: Renault hands-free kaart + automaatne käsipidur

-

-

-

Comfort Plus pakett: isetumenev sisemine tahavaatepeegel + valgustusega päiksesirmide peeglid

-

-

-

Comfort Plus 2 pakett: eesmine ja tagumine parkimisandur + tagumised toonitud aknad

-

-

-

Tagumine parkimisandur

ISTMED JA PANIPAIGAD Reguleeritava kõrguse ja nimmetoega juhiiste

/-

l

l

/l

l

/l

l

/l

Reguleeritava kõrgusega kõrvaliste

-

-

l

l

Soojendusega esiistmed

Polstriga kaetud istmekatted

l

l

l

-

Kunstnahast elementidega kombineeritud istmekatted

-

-

-

l

Kunstnahast elementidega nahksed istmekatted*

-

-

-

Tasku seljatugede tagaküljel

-

-

l

l

Põrandasse peidetud juhi ja kõrvalistuja panipaigad

l

l

l

l

Panipaigaga käetugi ees

l

-

-

-

Keskkonsool koos käetoega

-

l

l

l

1/3–2/3 allaklapitav tagaistme seljatugi Modularity Pack – pakett: Tagaistme kokkuklappimine 1/2-2/3 osadena, käetugi, võimalus seljatugede allaklappimisel tekitada tasane pind + panipaik pakiruumi kattes + funktsionaalsed turvapiirded, mis pakuvad läbimõeldud lahendusi pagasiruumi organiseerimiseks

l

-

-

-

-

l

l

l

-

RAADIO-NAVIGEERIMINE-TELEFON-MULTIMEEDIA Raadio 4x15W CD MP3

l

l

Raadio 4x15W CD MP3 Bluetooth®

-

-

Raadio Sat 3D Sound by Arkamys 4x30W® Bluetooth® CD MP3 + audio ühenduspesa

-

-

-

-

Audiosüsteem Bose Sound

-

Navigatsioonisüsteem Carminat Tom Live**

-

-

l

Euroopa kaart – laiendatud version

(3)

VELJED 15" valuveljed

l

-

-

16" veljed

-

l

-

-

16" valuveljed

-

l

-

17" valuveljed

-

-

l

Rehviparanduskomplekt

l

l

l

l

Täismõõdus varuratas***

TEISED Mittemetallik erivärv (727)

Metallikvärv

Pagasiruumi kate Katuseraam, matt kroom GT Line pakett: eriline eesmine ja tagumine põrkeraud + välimised uksekäepidemed, külgpeeglite korpused ja katusereelingud tumehallides toonides + esitulede must taust + GT Line märgistus sõiduki esi- ja tagaosal + 17" tumehallis toonis valuveljed Cesium + elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid + grafiidivärvi polstri ja kunstnahast elementidega istmekatted tugevdatud külgedega esiistmetel + mati kroomi värvi dekoratiivraamiga kiirusepiiraja + alumiiniumpedaalid + analoog spidomeeter ja tahhomeeter (mati kroomi toonis) + tumehallis toonis sisemiste käepidemete ja ventilaatorite äärised + GT Line märgistus armatuurlaua dekoratiivliistul ja juhi ning kõrvalsõitja peatugede esiküljel + ukseläve liistudel GT Line märgistus**** l

standardvarustus

lisavarustus

P paketi osa

(4)

(5)

 

(6)

(7)

l

l

l

l

l

l

-

-

(8)

-

- pole saadaval

*Iste ja seljatugi nahast, küljed ja tagaosa ning peatugi kunstnahast **Tehasepaigaldusega värviekraan, keskkonsooli juhtelement, SD-kaart koos kaartidega *** Varuratas välistab samaaegselt ka rehviparanduskomplekti võimaluse ****Välistab võimaluse klappida juhi kõrvalistme seljatugi laua asendisse.

(1) Ainult 1,5 dCi 110 PF EDC mootoriga sõiduki standardvarustuses. (2) Nõuab elektroonilise stabiilsuskontrolli ESC (ESP®) valimist. (3) Nõuab valikut 4x15W raadio Sat CD MP3 ja käetoega keskkonsooli. (4) Saadaval metallikvärvid: beež HINK STONE (HNK), punane RUBY RED (NNJ), hall OYSTER GRAY (KNG), hõbedane MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE). (5) Saadaval metallikvärvid: hall OYSTER GRAY (KNG), hall MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE). (6) Saadaval metallikvärvid: beež HINK STONE (HNK), sinine STEEL-BLUE (RNR), punane RUBY RED (NNJ), hall OYSTER GRAY (KNG), hõbedane MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), pruun CHESTNUT BROWN (D17), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE). (7) Saadaval metallikvärvid: punane RUBY RED (NNJ), hall OYSTER GRAY (KNG), hall MERCURY (D69), hall GRAY ECLIPSE (B66), sinine EXTREME BLUE (RNA), must BLACK STAR (GNE). (8) Nõuab tagumise parkimisanduri valikut, ei ole saadaval kerevärvi pruun CHESTNUT BROWN (D17) puhul.


renault MeGANE Grandtour

soovitab

Kuigi oleme teinud kõik, et selles brošüüris oleks võimalikult täpne ja ajakohane teave, jätab Renault endale õiguse mudeleid ja nende omadusi, kirjeldust, varustust ning lisavarustust ilma etteteatamiseta muuta. Brošüürid paratamatult vananevad ja muutuvad teatud mõttes ebatäpseks, kuna mudelite omadusi, kirjeldust, varustust ning lisavarustust võidakse muuta pärast allpool mainitud brošüüri kirjastamise kuupäeva ning need andmed võivad erineda brošüüris esitatud kirjeldusest. Seetõttu on oluline enne toodete ostmist küsida Renault’ edasimüüjalt, kas tellitud toote omadused, spetsifikatsioonid, varustus ning lisavarustus vastab reklaamile.

Megane Grandtour  

Megane Grandtour

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you