Monografija Fudbalski klub Metalac

Page 22

Fudbalski klub METALAC puno uspeha u ovoj takmičarskoj godini. Osvajanje prvog mesta u konkurenciji deset klubova predstavlja zaista uspeh. Klub sada ima realne šanse da se u idućoj godini nađe u Međuzoni. Disciplina u klubu bila je dosta dobra, a igrači su se ponašali uvek fer i sportski. Za najboljeg igrača klub je proglasio Milićevića, koji je ujedno i najbolji strelac prvenstva. On je na devet utakmica postigao 17 golova, što predstavlja polovinu golova koje je njegov klub postigao u ovoj polusezoni. Klub je ukupno igrao devet utakmica, od toga je sedam rešio u svoju korist, jednu utakmicu igrao nerešeno, a samo jednom doživeo poraz. To je svakako uspešan bilans našeg drugog predstavnika u fudbalu. Na kraju je izabrana i nova uprava kluba od 19 članova. Za novog predsednika izabran je Milan Mošović, za potpredsenika Veljo Perišić, a za sekretara Milenko Đoković. Takovo – Metalac 2:1 (1:1) Na trening utakmici, koja je odigrana 3. marta, fudbaleri Takova jedva su uspeli da savladaju mesnog rivala. Doduše, veoma težak teren doprineo je da igra bude ispod proseka. Grešilo se dosta sa obe strane i uopšte nije imalo šta da se vidi. Isprobani su svi fudbaleri oba tima na koje se računa u ovom delu prvenstva.

9. mart 1967. godine, Takovske novine

Metalac je prvi došao u vođstvo. Jedna centrirana lopta zadržala se u bari. Pritrčao je Srdić i plasirao je u mrežu. Desetak minuta kasnije Steković je na pas Jovičića uspeo da izjednači rezultat. Konačan rezultat ove utakmice postavio je Milenković u 62. minutu igre. Treba napomenuti da je utakmica igrana dva puta po 35 minuta. Sloboda – Metalac 4:1 (1:0) U prvoj prijateljskoj utakmici na strani, Metalac je zasluženo poražen od razigranih Čačana, koji su zaista prikazali dobar fudbal i time nagovestili da su se dobro pripremili za predstojeće okršaje u borbi za bodove. Utakmica je bila živa i zanimljiva. Fudbaleri Metalca, koji su pretrpeli ubedljiv poraz, pružili su dobru partiju, ali nisu bili fizički spremni za ovu utakmicu. Gledaoci su zadovoljni napustili stadion Slobode jer su prisustvovali zaista dobroj igri. Jedini gol za Metalac postigao je Nestorović u drugom poluvremenu. Metalac je igrao u sastavu: Raković (Radović), Obradović (Ćurčić), R. Nikolić, Vučićević (Nešković), Kovačević, Radovanović, Milićević, S. Nikolić, Milošević, Radenković, Srdić (Nestorović).

Slobodan Radenković – Stole i Mići Stojanović – Hehir snimljeni pre jedne utakmice 1966. godine.

23

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.