Monografija Fudbalski klub Metalac

Page 122

Fudbalski klub METALAC 29. maj 2003. Takovske novine MANJE ŠANSE ZA OPSTANAK Metalac – Bane (Raška) 1:3 (1:1) Ambijent kakav se samo poželeti može. Oko 1.000 gledalaca burno je pozdravilo fudbalere Metalca pre početka utakmice. Sam početak doneo je radost Milanovčanima. Već u 13. minutu, Mihailović iz blizine postiže gol, čime je Metalac poveo. Šutom Petrovića, u 43. minutu, gosti iz Raške izjednačuju. U drugom poluvremenu, gosti uspevaju da preko odličnog srelca Nedeljkovića, postignu još dva gola i zasluženo odnose sva tri boda. 5. jun 2003. Takovske novine METALAC OSTAJE DRUGOLIGAŠ Mladenovac – Metalac 0:2 (0:0) U predivnom ambijentu, pred prepunim stadionom Seltersa, odigrana je najvažnija utakmica sezone za Mladenovac i Metalac. Pobednik zadržava status drugoligaša, a pobeđeni se seli u Srpsku ligu. Prvo poluvreme proteklo je u napadima obe ekipe, ali golova nije bilo. Nastavak donosi preokret. U 49. minutu, Stevanović dodaje loptu Mihailoviću, koji sa 5-6 metara pogađa mrežu domaćina. Na stadionu bura oduševljenja među brojnim metalčevim navijačima. Samo devet minuta kasnije sve je bilo rešeno. Perović iz Metalca brzom kontrom izlazi sam pred golmana i rutinski pogađa mrežu. Posle utakmice, fudbaleri Metalca podelili su radost sa navijačima, koji su ih svih 90. minuta glasno bodrili. Povratak u Milanovac bio je spektakularan. Veliki broj ljubitelja fudbala dočekalo je fudbalere Metalca, a slavlje je potrajalo do kasno u noć. MLADENOVAC: Kolundžić, Srnić (Radosavljević), Dimitrevski, Mitrović, Nikolić, Palavestrić, Lakićević, Spasić (Blažić), Tahirović, Marinković, Đurovski (Stefano­ vić). METALAC: Mladenović, Đukanović, Bukvić (Stefanović), Dodić, Joksimović, Ko­ lev, Stevanović, Bosiočić (Nedeljković), Mihajilović, Dimitrijević, Perović (Bešo­ vić). Novo prvenstvo u Drugoj ligi počinje 16. avgusta, a takmičiće se: Metalac, Rad (Beograd), Bane (Raška), Čukarički Stankom (Beograd), Loznica, Šumadija (Kragujevac), Novi Pazar, Jedinstvo( Ub), Mačva (Šabac) i Javor (Ivanjica).

2002/2003. 1. Borac 33 2. Bane 33 3. Šumadija 33 4. Loznica 33 5. Mačva 33 6. Metalac 33 7. Mladenovac 33 8. Radnički (K) 33 9. Mladost 33 10. Radnički (S) 33 11. Budućnost 33 12. Remont 33