50 GODINA 17. oktobar 2002. Takovske novine

3. oktobar 2002. Takovske novine

VAŽNA POBEDA METALCA U MLADENOVCU

DRUGI PORAZ METALCA

Mladenovac – Metalac 0:1 (0:1) Posle dve godine i 36 dana, Mladenovac je na domaćem terenu doživeo prvi poraz. Njihovu tvrđavu je osvojio i demolirao Metalac, golom Tice u 40. minutu. On je iskoristio zbunjenost odbrane domaćina, i sa 7-8 metara pogodio mrežu golmana Kolundžića. U drugom poluvemenu, Mladenovac je napadao i stvorio više povoljnih prilika, ali nije uspeo da postigne pogodak. Posle ovog kola, fudbaleri trenera Miljojka Gošića nalaze se na čelu tabele, zajedno sa Borcem koji ima 17 bodova. METALAC: Mladenović, Lapčević (Vratonjić), Otašević, Dodić, Stevanović, Kolev, Jovanović, Tanasijević, Tica (Nedeljković), Okiljević (Filipović), Dimitrijević.

31. oktobar 2002. Takovske novine PRAZNE PUŠKE U DERBIJU Mladost (Lučani) – Metalac 0:0 Da će susret u Lučanima završiti najnepopularnijim rezultatom, malo je ko verovao. Ipak, to se dogodilo. Fudbaleri obe ekipe igrali su dosta nervozno i brzopleto, tako da nisu iskoristili nekoliko povoljnih prilika. Posle ovog kola, Metalac se nalazi na drugom mestu, sa bodom manje od Borca iz Čačka.

118

Borac – Metalac 2:0 (1:0) U komšijskom derbiju, na stadionu kraj Morave, iskusniji Borac slavio je zaluženu pobedu, pred oko 1.000 gledalaca, domaćin dolazi u vođstvo u 13. minutu, posle kornera, kada Plazinić topovskim udarcem, sa oko 10 metara, pogađa mrežu Metalca. Drugo poluvreme počelo je napadima Metalca, ali su oni ostali nedorečeni. Sve je rešeno u 70. minutu kada posle greške odbrane Metalca, Kovačević iz blizine pogađa mrežu. 10. oktobra 2002. Takovske novine OKILJEVIĆ U STILU MARADONE Metalac – Loznica 1:0 (1:0) U derbiju, koji je odigran pred oko 300 gledalaca, viđen je dobar fudbal. Metalac je tokom utakmice imao više šansi, ali je uspeo da iskoristi samo jednu. Igrao se sedmi minut Okiljević lako prolazi pored dva igrača, tad mu golman Loznice, Maksimović, polazi u susret. Okiljević ga preciznim udarcem lobuje i dovodi Metalac u vođstvo. Bio je to pravi majstorski gol u stilu Dijega Maradone. U nastavku utakmice obe ekipe se smenjuju u napadima, ali mreže golmana ostaju ne­taknute. Posle ovog kola u vođstvu su tri ekipe sa po 14 bodova: Bane, Borac i Metalac. 24. oktobar 2002. Takovske novine OKILJEVIĆ U STILU PIKSIJA Metalac – Budućnost–Vujić 1:1 (1:0) Pred oko 500 gledalaca, na stadionu Poleta u Ljubiću, Metalac i Budućnost–Vujić pokazali su dobar fudbal. Metalac je bio nešto bolji, ali nije uspeo da iskoristi više povoljnih prilika. Prvi gol na utakmici postigao je Okiljević u 30. minutu. U stilu velikog majstora, Dra­ gana Stojkovića Piksija, on ulazi u kazneni prostor Valjevaca i preciznim udarcem lobuje golmana Jankovića. Kada su svi na stadionu u Ljubiću očekivali kraj, u nado­ knadi vremena Valjevci izjednačavaju. U gužvi pred golom Metalca, najbolje se sna­ šao Raičević, koji glavom šalje loptu u mrežu i obezbeđuje bod za goste iz Valjeva.

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.