Page 1

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

МЕНСЬКА НЕЗАЛЕЖНА ГАЗЕТА

Менський санаторій «Остреч» вже не зовсім «менський»

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА 2,00 ГРН

Місячний посівний календар на 2014 рік

Стор. 2

Стор. 5

КОЛЕКТИВИ МЕНЩИНИ

«Бойовку» вдягаємо за хвилину. Подробиці виклику дізнаємося в дорозі» Світлана Плющ

«бойовка»

«Менщина» продовжує знайомити читачів з колективами нашого міста. На черзі пожежнірятувальники. Про особливості роботи пожежних та про те, що вони роблять на роботі, коли нічого не горить, читайте далі.

Машини, які є у нашому розпорядженні вже застарілі. Сама новіша десь 2004 року випуску, інші – ще з дев’яностих років. Немає у нас і автодрабини. Це така спецмашина зі стаціонарною механізованою висувною та поворотною драбиною. Найближча така є хиба що у Корюківці. Самим необхідним інструментом та спецобладнанням ми забезпечені. Є гідроінструмент, спеціальне обладнання для надання допомоги при дорожньотранспортних пригодах чи інших надзвичайних ситуацій. Звичайно, хотілося б краще обладнання мати. Бойову форму видають рідко, останню отримували десь шість років тому. Дехто купує собі в Інтернеті спецформу закордонного виробництва. Вона більш зручніша і витриваліша. Коштує 700-800 гривень, спецвзуття - 300-400 гривень.

Уроки – по розпорядку У Менському райвідділі УДСНС (Управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій) працює 36 чоловік під керівництвом Дениса Луговського. Про роботу пожежнихрятувальників «Менщині» розповів начальник караулу Олександр Миц. — Працюємо ми змінами, з восьмої до восьмої ранку і потім три дні вихідні. О восьмій ранку по сигналу проводиться перезмінка. У приміщенні, де стоять спецмашини на підлозі є спеціальна розмітка для шикування, у кожного своє місце. Начальник нашої пожежно-рятувальної частини Олег Омельяненко проводить щоденну перевірку та інструктаж, – розповідає Олександр Леонідович. Кожна зміна у рятівника проходить по чіткому розпорядку. Якщо немає викликів, пожежні-рятувальники склавши руки не сидять. Кожного дня у них навчання, майже як у школі. Є і «вчителі», і зошити, і навіть літні канікули також, як у школі - з червня по вересень. Уроки проводять з технічної, психологічної та спеціальної підготовки.

Шахмати популярністю не користуються Обід і вечеря теж по графіку. Варять їсти пожежні-

Пожежні-рятувальники Менської пожежно-рятувальної частини рятувальники собі самі, у їх і кухня облаштована, і кімната для відпочинку є. Після обіду рятівники займаються фізично-спеціальною підготовкою. Тренуються швидко реагувати на виклики, вивчають правила надання допомоги у різних ситуаціях. У вечірні години мають час на відпочинок. В основному дивляться телевізор, їх у частині аж два, ще й супутникову тарілку встановили за власний кошт. Грати в карти чи доміно їм не дозволяється, бо це азартні ігри. З дозволених - шахмати, але великою популярністю вони не користуються. З десятої вечора і до шостої ранку у пожежних відбій, але спати лягають не всі. Начальник караулу може відпочити тільки з третьої до шостої. Цілодобово, зі зміною кожні дві години, бійці чергують на посту. Також цілодобово чергують у диспетчерській.

На збори - хвилина Маючи чіткий розпорядок дня пожежники завжди готові до реагування на надзвичайні ситуації.

— Вдягаємося у повну бойову форму протягом хвилини. Бойова форма або як у нас кажуть «бойовка» - це такий спеціальний протипожежний костюм, який витримує температуру до 300 градусів. До речі, часто тренуємося швидко вдягати «бойовку», адже від швидкості і точності нашої роботи залежать людські життя, – розповідає Олександр Леонідович. Коли диспетчер отримує виклик на пожежу, за сигналом тривоги збираємося і через хвилину виїжджаємо за ворота. Уже будучи в дорозі зв’язуємося з диспетчером і виясняємо що горить і куди конкретно їхати.

Не можна вибивати вікна У розпорядженні пожежних-рятувальників є чотири спецмашини. Всі вони готові до виїзду у будь-яку мить. Машини завжди заправлені водою, але води з однієї вистачає лише на п’ять хвилин гасіння пожежі. — Добре, як є гідранти недалеко від пожежі, тоді можна швидко набрати

води для ліквідації вогню, – розказує Олександр Леонідович. – Проблема з водою є по селах. Зараз, коли річки позамерзали, сільради повинні стежити, щоб були на водоймах прорубані ополонки, щоб на випадок пожежі було де набрати води. Прибувши на пожежу, швидко оцінюємо ситуацію і виясняємо чи є люди у палаючому приміщенні. Якщо у приміщенні тільки дим, ні в якому разі не можна вибивати вікна, бо доступ повітря спричинить активне розгорання вогню. Вікна вибиваємо тільки, якщо треба рятувати людину з пожежі і іншого шляху дістатися до неї немає. Гасити пожежу потрібно не тільки з вулиці, а ще й зсередини, звісно, якщо дозволяє температура. Зайти до палаючого приміщення вдається не завжди. Адже наші спецкостюми витримують не більше 300 градусів.

За рік 12 хибних викликів Дуже запам’яталася пожежа у Городищі, яка була десь три роки назад. Тоді

блискавка влучила у церкву і на ній загорівся дах. Дістатися до місця загорання було дуже непросто. На дах залазили по драбинах-штурмівках (ручні пожежні драбини з гаками). «Висячи» на даху на таких драбинах, намагалися загасити вогонь. Під час гасіння пожежі частина обшивки купола зірвалася і впала якраз між драбинами на яких були пожежні. Якби заділо якусь драбину, падати довелося б десь з висоти четвертого-п’ятого поверху. Складна тоді була пожежа, на допомогу навіть викликали колег з Корюківки і Березни. Бувають у нас і хибні виклики. Розпізнати такі можна за кількістю телефонних дзвінків. Якщо пожежа реальна, зазвичай дзвонять багато разів, бо кожен сусід хоче пересвідчитися чи викликали пожежників. Хибний виклик, як правило один, але і його ми перевіряємо. За минулий рік таких викликів було близько 12.

Застаріла техніка і закордонна

Низька зарплата і ніякої подяки Середня заробітна плата пожежного-рятувальника у Мені близько двох тисяч гривень. За «шкідливість» і стаж ніяких доплат вогнеборці не мають. В Інтернеті ми знайшли інформацію про те, що в країнах Європи та США робота пожежнихрятувальників високооплачувана. Найбільша заробітна плата у американських пожежних – 30-40 тисяч гривень за місяць. Олександр Леонідович працює у пожежній охороні вже п’ятнадцять років. На питання чим подобається робота, відповів: — Подобається допомагати людям. Особливо цінуються моменти, коли за виконану роботу просто дякують. Зараз це дуже велика рідкість. В наш бік більше звучать не дяка, а звинувачення.


2

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

МЕНЩИНА

ГРОШІ

ГРОМАДА

Про те кому належить санаторій «Остреч»

Журналісти та громадські й політичні діячі вимагають скасувати пакет антидемократичних законів

та чому він перестав бути «менським»

Санаторй «Остреч». Фото з сайту www.ostrech.org Сергій Лавський Менський санаторій «Остреч» називають туристичною перлиною Чернігівщини та гордістю Менщини. Багато хто знає про існування Мени саме завдяки цьому санаторію (та ще зоопарку). Але не всі знають, що заклад цей вже не зовсім менський і навіть не чернігівський. Кому належить санаторій «Остреч» За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, на даний момент засновниками Менського санаторію «Остреч» є ТОВ «Сільгоспздравниця» (м. Тернопіль) та Асоціація «Украгромайно Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств» (м. Київ). Частка ТОВ в статутному капіталі санаторію становить близько 14%, Асоціації - 86%. Засновниками ТОВ «Сільгоспздравниця» є Магаляс Богдан Павлович та Магаляс Ігор Павлович. Засновниками Асоціації «Украгромайно ВССП» є це ж саме ТОВ «Сільгоспздравниця» та Аграрний Союз України (м. Київ). Засновники Аграрного Союзу України - 16 юридичних осіб з різних областей України. Є серед них й один представник Чернігівщини - ТОВ «Виробничо-науковий селекційний центр з м’ясного та молочного скотарства «Авангард» (Коропський район, с. Свердлівка). Співзасновником «Авангарду» значиться Олександр Боровик - уродженець Свердлівки, відомий український аграрій та політик. Отож, фактичними власниками «Остречу» є Богдан та Ігор Магаляси та Аграр-

ний Союз України з безліччю учасників. До речі, на сайті Аграрного Союзу України зазначено, що Ігор Магаляс є завідувачем юридичним сектором Аграрного Союзу України.

жів часток санаторій отримав нинішніх власників - Асоціацію «Украгромайно Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств» (м. Київ) та ТОВ «Сільгоспздравниця» (м. Тернопіль).

Як ділили санаторій

Що відбувається з санаторієм зараз

Санаторій «Остреч» було відкрито 1979 року. У Статуті закладу 1990 року говорилося, що санаторій створений колгоспами та господарствами шляхом добровільного об’єднання частини своїх фінансових та матеріально-технічних ресурсів і за рахунок централізованого союзного фонду соціального страхування колгоспів. Завдяки Єдиному державному реєстру судових рішень ми дізнаємося, що до серпня 2008 року основна частка санаторію (майже 80 %) належала Чернігівському обласному союзу сільськогосподарських підприємств, співзасновником якого, до речі, є Рада сільськогосподарських товаровиробників Менського району. 1 серпня 2008 року голова правління Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств Володимир Яременко видав відповідальному секретарю Сергію Лаврентьєву довіреність на право представництва союзу. 5 серпня 2008 року використовуючі цю довіреність Сергій Лаврентьєв підписав договір про передачу частки Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств в статутному капіталі санаторію Всеукраїнському союзу сільськогосподарських підприємств, який згодом був перейменований у Аграрний союз України. У грудні 2010 року Аграрний союз України передав свою частку у власність Асоціації «Украгромайно Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств». Після передач та прода-

З судових матеріалів ми з’ясовуємо, що Менський санаторій «Остреч» заборгував ТОВ «Сільгоспздравниця» близько 1,7 млн. грн. згідно договору поставки товарів та надання послуг. ТОВ «Сільгоспздравниця» подало судовий позов до Менського санаторію «Остреч» та Асоціації «Украгромайно ВССП» з вимогою збільшити розміру частки позивача у статутному капіталі санаторію на частину суми боргу. Нагадаємо, що засновниками ТОВ «Сільгоспздравниця» є Богдан та Ігор Магаляси. Засновниками Асоціації «Украгромайно ВССП» є це ж саме ТОВ «Сільгоспздравниця» та Аграрний Союз України (м. Київ). А Ігор Магаляс є завідувачем юридичним сектором Аграрного Союзу України. Тож засновники товариства, частково, подали до суду самі на себе. Але якщо суд задовольнить вимоги, то таким чином частка Магалясів може збільшитися, а Аграрного Союзу України зменшитися.

Що від цього всього жителям Менщини Якою буде частка санаторію у Аграрного Союзу України жителів Менщини може особливо не хвилювати, адже серед засновників АСУ ми їх не знайшли. Ниточки між жителями району і санаторієм обірвалися 5 серпня 2008 року, коли Чернігівський обласний союз сільськогосподарських підприємств віддав Всеукраїнському союзу сільськогосподарських підприємств свою

частку в санаторії. Нагадаємо, що засновниками Чернігівського обласного союзу є Рада сільськогосподарських товаровиробників Менського району. Засновниками Ради (на даний час) є 15 сільськогосподарських підприємств Менського району. Серед цих підприємств є сільськогосподарські кооперативи. Теоретично, деякі пайовики сільськогосподарських колективів району могли б також отримати свої частки в санаторії. Але, як говорив відомий політик, маємо те, що маємо.

Боротьба за санаторій триває Активні судові «бої» за право володіння санаторієм тривають з 2008 року. Однією з перших до суду звернулася рада сільськогосподарських товаровиробників Менського району. Вона заявила, що передача частки санаторію Чернігівським обласним союзом сільськогосподарських підприємств Всеукраїнському союзу сільськогосподарських підприємств є неправомірною. Права на санаторій заявляла держава. У свій час регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області наказом затвердило державну частку у майні санаторію. Також права на санаторій заявляли територіальні громади Менського району та Чернігівської області. 7 серпня 2008 року Менська районна рада прийняла рішення про включення майнового комплексу санаторію «Остреч» у спільну власність територіальних громад Менського району. 18 вересня 2013 року Чернігівська обласна рада прийняла рішення про включення майнового комплексу санаторію «Остреч» у спільну власність територіальних громад Чернігівської області. Вже пройшли десятки судових засідань. Нинішні власники санаторію вміло відстоюють свої права і більшість судових рішень виноситься на їх користь. Але опоненти не здаються.

Ціна питання Знову ж таки з судових матеріалів ми дізнаємося, що боротьба йде за об’єкти нерухомості, розташовані на ділянці загальним розміром майже вісім гектарів. Розмір статутного капіталу санаторію «Остреч» становить майже п’ять мільйонів гривень.

Скасувати пакет антидемократичних законів, прийнятих Верховною Радою України 16 січня, вимагали чернігівські громадські й політичні діячі, журналісти. Відкрите звернення з відповідною вимогою вони надіслали до Президента України, голів Верховної Ради, Конституційного суду та народних депутатів, повідомило Інтернет-видання «Чернiгiвщина: події і коментарі». «Ці закони фактично вводять в Україні диктатуру, тоталітаризм і цензуру, тож ми не можемо стояти осторонь подій, які відбуваються», – наголошували присутні на заході в дискусійному клубі «Експертна думка». Підписало зверенння більше 30 чоловік. Заклик скасувати антидемократичні закони також адресувався нардепам, які представляють у парламенті Чернігівщину і голосували за відповідний пакет. А саме: членам фракції Партії регіонів Владиславу Атрошенку, Миколі Рудьковському, Івану Куровському та позафракційному Ігорю Рибакову.

АВТОРСЬКА КОЛОНКА

Привіт від Леніна! Сергій Лавський Закони України, схвалені Верховною радою 16 січня, були опубліковані 21 січня. Частина з них набрала чинності вже наступного дня, 22 січня, у середу. Отож зараз, якщо нічого не змінилося поки наша газета друкувалася, ми живемо за новими старими правилами. І це погано. Є законопроекти, які вже багато років не можуть прийняти депутати: про укріплення місцевого самоврядування, щоб ми самі могли розпоряджатися місцевими бюджетами, про захист майнових прав, щоб нарешті припинилося розкрадання суспільного та приватного майна, про страхову медицину… Це дійсно нові закони, яких ще не бачила Україна, і які могли б дати їй шанс піти вперед. А те що було прийнято 16 січня, ми вже проходили. Це привіт від Леніна! В якості іллюстрації - уривок листа Володимира Ілліча наркому юстиції Дмитру Курському, 7 травня 1922 року: «В дополнение к нашей беседе посылаю Вам набросок дополнительного параграфа Уголовного кодекса. Набросок черновой, который, конечно, нуждается во всяческой отделке и переделке. Основная мысль, надеюсь, ясна, несмотря на все недостатки черняка: открыто выставить принципиальное и политически правдивое (а не только юридически узкое) положение, мотивирующее суть и оправдание террора, его необходимость, его пределы. Суд должен не устранить террор; обещать это было бы самообманом или обманом, а обосновать и узаконить его принципиально, ясно, без фальши и без прикрас. Формулировать надо как можно шире, ибо только революционное правосознание и революционная совесть поставят условия применения на деле, более или менее широкого. С коммунистическим приветом, Ленин. Вариант 1: Пропаганда, или агитация, или участие в организации, или содействие организациям, действующие (пропаганда и агитация) в направлении помощи той части международной буржуазии, которая не признает равноправия приходящей на смену капитализма коммунистической системы собственности н стремится к насильственному ее свержению, путем ли интервенции, или блокады, или шпионажа, или финансирования прессы и т. под. средствами, карается высшей мерой наказания, с заменой, в случае смягчающих вину обстоятельств, лишением свободы или высылкой за границу...» Джерело: «Ленин В.И. Полное собрание сочинений». На мою думку, у нинішній ситуації країну можуть врятувати нові якісні закони. Нажаль влада пішла потилежним шляхом, а опозиція взагалі стоїть на місці.


МЕНЩИНА

3

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

ОСВІТА

102

У менських школярів є власні президент і парламент

Члени виборчої комісії на виборах президента школи імені Шевченка. Світлана Плющ. Фото з архіву Людмили Назаренко та Михайла Нагорного Самоврядування у школі -– це організація учнів, які самостійно вирішують різні питання шкільної діяльності. Виявляється, учнівське самоврядування є у кожній школі нашого району. Колись були просто старости класів та чергові, а зараз у школах є навіть свої учні-президенти. Ми дізналися, як самоврядують учні школи імені Шевченка. Проходять підготовку в школі "Лідер" У школі імені Шевченка старшокласників спочатку готують до роботи в органах учнівського самоврядування та розвивають лідерські якості у школі «Лідер». Займається цією роботою та допомагає організувати учнівське самоврядування педагог-організатор Людмила Назаренко. За словами Людмили Василівни, учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, ефективному входженню в доросле життя. — Зараз діти проводять багато вільного часу перед комп'ютерами. Віддають перевагу не живому спілкуванню, а соціальним мережам. Наше завдання допомогти їм стати не спостерігачами життя, а його активними учасниками.

Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави, – розказує Людмила Василівна. До речі, нещодавно у школі імені Шевченка відбувся другий етап конкурсу «Я - шкільний лідер, і за мною майбутнє», який проводився серед лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх шкіл району. Перемогу здобув учень Киселівської школи Євген Титовський.

Президентом може стати лише той, хто добре навчається Кожного року, на початку вересня у класах проходять учнівські збори, на яких обирають правління класу та департамент, колись це були староста і його помічники. На цих же зборах визначають декілька учнівделегатів на загальношкільну конференцію. — На загальному зібранні учні висувають кандидатури на пост президента школи. Основна вимога до кандидатів – учні 10-11 класів, які добре навчаються, – розповідає Людмила Василівна. – Цього року було три кандидатури на цю посаду: Тетяна Люшина, Михайло Нагорний та Вікторія Примак. Кожен з кандидатів розробив власну передвиборчу програму і активно агітував учнів у школі.

водити спортивні змагання. Були і цікаві обіцянки, наприклад, Михайло Нагорний обіцяв максимум вечорів і культурно-масових програм, Тетяна Люшина планувала провести конкурс на кращого фотографа школи, а Вікторія Примак хотіла збільшити фонд шкільної бібліотеки. Вибори були майже як справжні: бюлетені, списки виборців, лічильна комісія і навіть прозора урна для голосування. Голосували учні 9-11 класів. Перемогу здобув Михайло Нагорний, учень 11-А класу.

Найпопулярніша комісія – центр "Дозвілля" Після президентських проводяться вибори до парламенту. Визначаються віце-президенти з навчальної та виховної роботи та склад профільних комісій. Зараз у школі діє сім постійних комісій, це: комісія

по захисту прав дитини, комісія «Знання», центр «Школярик», комісія дисципліни і порядку, "Пресцентр", "Волонтери", центр «Дозвілля». Комісія по захисту прав дитини слідкує за порядком і дисципліною школярів. Учні з цієї комісії учать правилам поведінки школярів, порушників дисципліни. Якщо самим не вдається вплинути на "порушника", залучають до роботи шкільного психолога чи вчителя. Дієвим є і Центр «Школярик», який допомагає учням початкової школи. Старшокласники беруть активну участь у організації свят, конкурсів та інших заходів для молодших школярів. Влітку працюють вожатими у пришкільному літньому таборі «Капітошка». Нещодавно Віце-президент школи імені Шевченка з виховної роботи Тетяна Люшина провела конкурс серед учнів 2-4 класів на кращу годівничку для птахів у рамках проекту "Допоможемо пернатим друзям". Завдяки проекту вдалося встановити годівнички для птахів на території школи і визначити відповідальних за їх утримання. "Волонтери" намагаються надавати посильну допомогу людям похилого віку. От тільки зараз люди стали більш замкнутими і часто відмовляються від такої допомоги. Найбільш популярним серед школярів є Центр «Дозвілля». Старшокласники, які відповідають за його роботу організовують і проводять культурні заходи, свята і дискотеки. Зараз ведеться активна підготовка до святкування 200-річчя Тараса Шевченка. Така активна робота учнів у шкільному самоврядуванні можливо дасть поштовх для подальшої активної суспільно-політичної діяльності. Можливо колись, у минулому шкільний президент, стане головою міської ради чи навіть Президентом України і поштовхом до такої діяльності стане саме школа.

Що обіцяли кандидати У передвиборних програмах було багато звичних обіцянок, на кшталт берегти традиції школи, розвивати самоврядування, про-

Президент школи імені Шевченка Михайло Нагорний

Про численні сварки й бійки та інші злочини і пригоди, які сталися у районі Юрій Білик, начальник Менського районного відділу УМВС України 13.01.2014 року надійшло повідомлення про те, що на полі біля с. Дмитрівка Менського району було виявлено відсутність натяжного стального дроту газової труби. По даному факту відкрито кримінальне провадження. 14.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки м. Мена про те, що невідома особа намагалася зламати паркан заявниці. 14.01.2014 року в м. Мена по вул. Жовтневій сталася дорожньо-транспортна пригода без потерпілих. 14.01.2014 року надійшло повідомлення із Менського РЕМу про те, що в м. Мена по вул. Жовтнева пошкоджена електроопора. В ніч на 13.01.2014 року невідома особа, шляхом вільного доступу з не охоронюваної території ФГ «Дорошенко» м. Мена скоїла крадіжку запасних частин і виробів з чорного металу. В ході проведення перевірки дільничними інспекторами міліції райвідділу було встановлено, що дану крадіжку скоїв раніше судимий житель м. Мена. По даному факту відкрито кримінальне провадження. 15.01.2014 року в смт Макошине сталася дорожньотранспортна пригода без потерпілих. В результаті ДТП пошкоджено паркан жителя смт Макошине. 15.01.2014 року в ході відпрацювання Менського району працівниками карного розшуку було виявлено латентний злочин, а саме крадіжку кроля з господарства жительки с. Феськівка, яка мала місце в ніч на 18.12.2013 року. В ході відпрацювання було встановлено, що дану крадіжку скоїла раніше судима жителька с. Феськівка. 15.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки м.  Мена про те, що вона виявила відчинені двері та відсутність грошей в будинку. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жителя смт  Березна про те, що наглядно знайома особа в ході сварки спричинила йому тілесні ушкодження. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки с. Жовтневе про те, що чоловік вчинив сімейну сварку. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки с. Величківка про те, що чоловік вчинив сімейну сварку. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки с. Бігач про те, що чоловік вчинив сімейну сварку. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки с. Киселівка про те, що сусід вчинив сварку. 16.01.2014 року надійшло повідомлення з Макошинської виправної колонії № 91 про те, що при перевірці поштової посилки, яку адресовано засудженому, що відбуває покарання в колонії, виявлено суху подріблену речовину рослинного походження зовні схожу на коноплю. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки м. Мена про те, що син вчинив сварку. 16.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки с. Майське про те, що син вчинив сварку. 16.01.2014 року житель с. Блистова спричинив тілесні ушкодження односельчанину. 16.01.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель м. Мена з діагнозом: закрита черепно-мозкова травма, забій носа, забій лівої скуленої області, лівого вуха, алкогольне сп’яніння. 17.01.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель с. Ленінівка з тілесними ушкодженнями, які отримав в ході сварки з дружиною. 17.01.2014 року житель с. Величківка, під час розпиття спиртних напоїв, спричинив тілесні ушкодження жителю м. Мена. 17.01.2014 року в ході відпрацювання смт Березна дільничними інспекторами міліції було встановлено факт незаконного прийому металобрухту. 17.01.2014 року працівниками карного розшуку в ході відпрацювання було виявлено факт незаконного зберігання вогнепальної нарізної зброї та десяти патронів калібру 5,65 мм жителем с. Степанівка. 18.01.2014 року надійшло повідомлення з Макошинської виправної колонії № 91 про те, що при перевірці поштової посилки, яка адресовано засудженому, що відбуває покарання в колонії, виявлено порошкову речовину білого кольору. Дану речовину направлено на дослідження. 18.01.2014 року житель с. Слобідка отримав тілесні ушкодження в результаті конфлікту з дружиною. 18.01.2014 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель с. Слобідка з діагнозом: перелом нижньої щелепи, алкогольне сп’яніння. 19.01.2014 року надійшло повідомлення від жительки м. Мена про те, що колишній чоловік вчиняє з нею сварку.


4

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

МЕНЩИНА

РЕЛІГІЯ

АФІША

Водохреща у Мені

Комедія «Хай живе Франція» (Франція, 2013) Дата: 25, 26 січня 2014 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн. Вікові обмеження:16 років.

Концертна програма «Фенікс» (за участю духового оркестру і біг-бенду військово-музичного центру сухопутних військ Збройних Сил України) Дата: 7 лютого 2014 р. Час: 19:00. Місце: Обласний філармонійний центр. Ціна квитка: 15- 50 грн. Час виїзду: 17.15. Попередній запис та довідки за телефоном 3-18-38.

РЕЦЕПТИ Підготувала Світлана Плющ

Сирний рулет Міський пляж, 19 січня 2014 року. Фото Світлани Лавської. Більше фото на сайті mena.org.ua ІСТОРІЯ МЕНЩИНИ

Про те як Тарас Шевченко відвідував Менщину Директор районного краєзнавчого музею імені В. Ф. Покотила Віктор Крутий, Менська райдержадміністрація Тарас Григорович любив подорожувати. Він побував на Чернігівщині, в тому числі відвідав і нашу рідну Менщину. Влітку 1843 року, перебуваючи під час своєї першої подорожі по Україні, в місті Яготин на Київщині Шевченко познайомився з сестрами Псьол – Глафірою, Олександрою та Тетяною, які були в захопленні від зустрічі з ним. В 1845 році Глафіра Іванівна Псьол вийшла заміж за поміщика з Чернігівщини Петра Дуніна-Борковського, який мав два маєтки: один в с. Борківці на Менщині і другий в с. Великий Листвень на Ріпківщині. Шевченко знайомиться з Андрієм Лизогубом, седнівським поміщиком, дружина якого Наталія Дмитрівна – рідна сестра Дуніна-Борковського. Це знайомство відбулося в березні 1846 року, а з 1 по 5 квітня Шевченко перебував в його маєтку в с. Сед-

неві, іноді виїжджаючи в сусідні села. В селі Бігачі Шевченко деякий час перебував у родині поміщика-князя М. І. Кейкуатова, з яким познайомився ще у 1843 р. в м. Яготин на Київщині. Кейкуатов зробив замовлення Шевченку – намалювати родинні портрети. З виконаних Шевченком робіт під час перебування у маєтку Кейкуатова збереглось нині три: портрет дружини поміщика, а також два малюнки олівцем дітей Кейкуатових – Варвари, Віри та Михайла. Вони знаходяться в державному музеї Шевченка в Києві. В цей же час Шевченком був намальований портрет ДунінаБорковського. Знаходячись у Бігачі, Шевченко близько познайомився з молодим землеміром Демичем. Спогади Демича про перебування тут Шевченка записав його племінник В. Ф. Демич, надрукувавши їх у травні 1891 р. в журналі «Русская старина». За спогадами Демича, Шевченко зразу ж завоював великий авторитет серед жителів с. Бігач, а також серед дворових людей

Кейкуатова. Він з ними охоче розмовляв, читав їм свої твори, розповідав цікаві історії. Демич свідчить що Тараса Григоровича запрошували до князя коли приїжджали сусідні поміщики з бажанням познайомитися з знаменитим в той час Кобзарем. 4 квітня 1847 р. Шевченко виїхав з с. Бігач через Чернігів на Київ. Наступного дня, 5 квітня, на переправі через Дніпро біля Києва, він був арештований царськими жандармами. Виїзд Шевченка з с. Бігача співпадає з закінченням перебування його на волі. Потім слідство, жорстокий вирок – і десятирічне заслання, тяжка солдатчина, що підірвала здоров’я великого поета. Протягом січня – лютого 1847 року Шевченко перебуває на Борзенщині, а потім на початку березня їде до с. Седнєва. Певно що з Борзенщини Шевченко переїхавши Десну, їхав безпосередньо до с. Борківки, щоб висловити своє співчуття Глафірі Іванівні Дуніній-Борковській, яка недавно стала вдовою.

В Седнєві він пише поему «Осика», матеріалом для якої послужила трагічна історія дівчини-кріпачки з с. Бігач, зведеної з розуму легковажним паничем. Значить, шлях його лежав від Борківки через Бігач до Седнєва. В с. Борківці збереглося немало цікавих переказів про перебування тут Шевченка. В 1949 році 96-літня бабуся Наталія Олексіївна Пінчук передавала розповідь свого батька, столяра і музиканта-самоучки, кріпака Олексія, гру якого на скрипці слухав під гіллястою липою в Седнєві Тарас Шевченко. З метою гідного відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у 2014 році Президент України видав Указ, згідно з яким 2014 рік оголошено Роком Тараса Григоровича Шевченка. Виконуючи завдання та доручення Президента України Віктора Януковича, Менщина активно готується до відзначення цієї дати. В культосвітніх закладах району планується цілий комплекс культурно-мистецьких та просвітницьких заходів.

НОВІ КАДРИ

У менській податковій новий начальник Менська об’єднана державна податкова інспекція Начальником Менської об’єднаної державної податкової інспекції 27 грудня 2013 року призначено Вадима Євгеновича Старєйшинського. Попереднє місце роботи – Бахмацька об’єднана державна податкова інспекція (заступник начальника інспекції). Вадим Старєйшинський народився у 1973 році. В податковій службі працює з 1998 року, з 2007 року займає керівні посади. Має дві вищі освіти – економічну та юридичну.

Вадим Старєйшинський

Інгредієнти: шинка - 200 г, гриби печериці - 200 г, яйця курячі - 2 штуки, ріпчаста цибуля- 1 штука, сир твердий (бажано жирний) - 300 г, масло вершкове - 2 ст. л., перець, сіль та зелень - за смаком. Приготування: Відварити круто яйця, хвилин 10-15. Та натерти їх на крупну тертку. Нарізати цибулю та гриби довільно, як Вам подобається. Обсмажити на маслі подрібнену цибулю, додати потім до цибулі гриби та тушкувати не забуваючи помішувати до готовності. Нарізати дрібненькими кубиками шинку. Перекладаємо всі інгредієнти в один посуд. Додаємо нарізаний кріп, перець, посолити. Перемішати. Начинка готова. Довести воду у кастрюльці до кипіння. Нарізати кубиками сир та перекласти в пакет, випустити повітря і зав’язати кріпко пакет з сиром. Покут з сиром опустити у киплячу воду і таким чином розтопити сир, це займе приблизно 15 хвилин. Витягнути пакет з сиром та розкатати його качалкою не знімаючи пакета. Обережно розрізати пакет та зняти верхню частину плівки, викласти на сир начинку та згорнути наш сирний рулет. Загорнути рулет в нову харчову плівку і поставити в холодне місце на пару години. Потім нарізати готовий рулет.

Шоколадний торт з вишневим прошарком Інгредієнти для коржа: 320 г борошна (2 склянки + 1/3 ст.), 4 яйця, 240 г цукру (1 стакан + 2 ст.л. з гіркою), 200 мл молока теплого, 6 ст.л. какао-порошку, 200 г масла (вершкового), 2 ч. л. розч. кави (порошок), 2 ч. л. розпушувача, 0,5 ч. л. солі, 2 ч. л. ванільного цукру. Інгредієнти для крему: сметана 20% і вище - 300 г, цукор - 3-4 ст. л., борошно - 2 ст. л., яйце - 1 шт., вершкове масло 200 г (кімнатної температури). Вишневий прошарок (можна використати свіжі вишні, вишневий джем або будь-яке інше варення) - 1,5-2 склянки Приготування: растопити масло і остудити. Збити яйця і цукор до світлої, густої піни. В теплому молоці розчинити каву. Добре змішати всі сухі інгредієнти (попередньо просіяні). З’єднати цукрово-яєчну суміш, розтоплене масло, молоко з кавою. Все добре перемішати. Поступово всипати сухі інгредієнти і ретельно все змішати. Тісто виходить за консистенцією як густа сметана. Деко застелити пергаментним папером. Папір змастити олією (рафінованою). Тісто, рівномірно розрівняти. Випікать при температурі 200 градусів, приблизно 20-30 хвилин. Провірте готовність коржа дерев’яною паличкою - вона повинна виходити сухою. Поки корж остигає, готуємо крем. Змішати сметану, цукор, борошно, яйце. Варити масу на водяній бані, постійно помішуючи, до загустіння. Після охолодження повинна вийти густа маса. Окремо збити вершкове масло, по ложці додавати до масла охолоджену заварну масу, продовжуючи збивати. Остиглий корж розрізаємо навпіл, кожну половину розрізаємо по горизонталі, підрівнюємо краї. Виходить чотири коржі. Промащуємо коржі вишневим прошарком і кремом. Дати готовому торту настоятися 2-3 години.


МЕНЩИНА

5

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

МІСЯЧНИЙ ПОСІВНИЙ КАЛЕНДАР НА 2014 РІК pidzamochok.at.ua та dachnyky.in.ua У місячному посівному календарі на 2014 рік, складеному у вигляді таблиці, для кожного виду рослин щомісячно зазначені самі вдалі дні для посадки, розраховані відносно фаз Місяця. Є загальні рекомендації, на яких і заснований даний календар городника. Так, приміром, кореневі рослини, прийнято саджати в період від повного до молодого місяця, тобто коли місяць спадає. А рослини, які вирощують задля плодів, що ростуть над землею або заради зелені - висаджувати в період від молодика до повного місяця, тобто на Місяці, що зростає.

Культура\День

Л ю т и й

На Місяці, що спадає також дуже добре боротися зі шкідниками і скопувати землю. Цей час не сприяє для росту бур’янів, тому велика ймовірність того, що вони загинуть. А от траву краще косити на Місяць, що зростає, щоб вона була густа і соковита. Дотримання цього календаря - це, звичайно, не гарантія відмінного врожаю, адже на розвиток і ріст рослин впливають безліч інших факторів, від якості посадкового матеріалу до ґрунту й природних умов. Тому місячний посівний календар на 2014 рік варто сприймати не як єдине керівництво до дії, а скоріше як допоміжне, для того, щоб себе підстрахувати. І тоді, коли прийде час збирати, ви будете із радістю спостерігати свій багатий урожай.

Б е р е з е н ь

К в і т е н ь

Т р а в е н ь

Ч е р в е н ь

Л и п е н ь

С е р п е н ь

В е р е с е н ь

Ж о в т е н ь

Аґрус, смородина (саджанці)

-

2-4, 7, 2326, 30, 31

3-5, 22, 26-28

1, 2, 5, 23-25, 28-30

-

-

-

-

16, 18-21, 24-27

Базилік

-

1, 9, 10

2, 3, 5, 7-10, 22, 23, 29, 30

4, 9-11, 13

5, 11, 12, 21

6, 20

-

-

16, 18-21, 24-27

Баклажани

9, 10, 12, 23, 26

1, 10, 31

7, 10, 22, 30

8, 16, 17, 20

-

-

-

-

-

Боби

-

23, 26, 29, 30

7, 9, 10, 22

9-11

-

-

-

-

-

Буряк

-

24

3, 7-12, 29

-

-

-

-

-

-

9-11, 13

5, 11

-

-

-

-

Складаємо місячний посадковий календар Ті, хто хоче розрахувати собі індивідуальний графік садово-городніх робіт відповідно з місцевими умовами і своїми цілями, повинні використовувати таблицю проходження Місяцем знаків зодіаку. Місяць у Овні: бажано сіяти те, що росте швидко і відразу ж вживається в їжу. Місяць у Близнюках: сприяє полуниці, кучерявим рослинам.

Гарбуз

-

-

19, 22, 29, 30

Горох

-

23, 26, 29, 30

7, 9, 10, 22

9-11

-

-

-

-

-

Місяць у Раку: стимулює баштанні культури, помідори, але не рекомендується саджати культури, сильний ріст яких у висоту небажаний.

Дерева плодові (саджанці)

-

2-4, 7, 2326, 30, 31

3-5, 22, 26-28

1, 2, 5, 23-25, 28-30

-

-

-

-

16, 18-21, 24-27

Кабачки

-

30

7-10, 19, 22

9, 11, 13

5, 11, 13, 15

-

-

-

-

Місяць у Леві: рекомендується посадка чагарників і дерев.

Кавун, диня

-

-

8, 9, 20, 27, 30

5, 8-10

6, 10, 11

-

-

-

-

Капуста

-

15, 26, 30

2, 7-10, 19, 22

4, 9, 10, 13, 27-29

-

-

-

-

-

Картопля, топінамбур

-

1, 9, 11, 26, 29

<2, 5, 7-10, 22

9-11, 13

-

-

-

-

-

Квасоля

-

-

7-12, 22

9-11

-

-

-

-

-

Кріп, щавель

-

1, 11, 20, 23, 28, 30, 31

2, 3, 7, 8, 10-12, 22, 29, 30

9-11, 22, 28, 29

5, 11

6, 20

-

-

16, 18-21, 24-27

Кукурудза, соняшник

-

2-4, 7, 2326, 30, 31

22, 26-28

23-25

-

-

-

-

-

Малина, ожина (саджанці)

-

2-4, 7, 2326, 30, 31

3-5, 22, 26-28

1, 2, 5, 23-25, 28-30

-

-

-

-

16, 18-21, 24-27

Морква

-

24, 26, 29, 30

2-4, 7-10, 22, 30

4, 9-11, 22

-

-

-

-

1-4, 7, 8, 12, 13

Огірки

-

26, 29, 30

7, 8, 11, 12, 22, 23

9-11, 22

5, 11, 12

-

-

-

-

Перець солодкий

10-12, 23, 25, 29

26, 29, 30

7-12, 29, 30

9-11, 22

-

-

-

-

-

Петрушка листова

-

1, 9, 10, 23, 24

2, 3, 7-12, 19

9-11, 28, 29

5, 11, 12

6, 20

-

-

-

23, 30, 31

2, 3, 7-12, 19, 22, 23, 29, 30

4, 9-11, 13, 22, 28, 29

-

-

-

-

-

2-4, 23-26, 30, 31

22, 26-28

5, 23-25

1-3, 20, 21, 29, 30

1, 2, 26, 28-31

22-28

18-24, 27, 28

16, 18-21, 24-27

2, 3, 7-12, 19, 22

9-11, 22, 28, 29

-

6

-

-

-

-

Петрушка корнева

-

Полуниця (розсада) Редиска

20, 23, 30, 31

Редька зимова

-

-

7-12, 29, 30

11, 12

17, 21, 28

-

-

-

-

Редька літня

-

23, 26, 30, 31

2, 3, 7-12, 19, 22, 23

4, 9-11, 22, 28, 29

-

-

-

-

-

Салат

-

9, 10, 20, 23

7-12, 22, 23, 29, 30

9-11, 22, 28, 29

5, 11, 12

6, 20

-

-

-

Селера листова

-

20, 23, 30, 31

2, 3, 7-12, 29, 30

4, 9-11, 13, 28, 29

-

-

-

-

-

Селера корнева

-

20, 24

4, 7-9, 11, 12, 22, 24

9-11, 13, 22

-

-

-

-

-

Томати

9-12, 23, 29

30, 31

7-12, 22, 23

4, 9-11

-

-

-

-

-

7, 9, 13, 14, 16

7, 10, 15, 21

10

-

-

-

Цибуля на перо

-

1, 12, 15, 21

5, 6, 10, 11, 13, 15, 18, 22, 28, 30

Цибуля на ріпку

-

24, 30, 31

2, 3, 5, 7-12, 22

4, 9-11, 13, 22

-

-

-

-

-

Часник

-

11, 12, 30, 31

7-9, 11, 12, 29

7-10, 16-20

-

-

-

-

1-4, 7, 8, 12, 13

Місяць у Діві: добре посадити все декоративне (плодів і ягід, однак, не чекайте). Місяць у Терезах: добре садити квіти. Місяць у Скорпіоні: сприятлива для помідорів, цибулі, баштанних культур та лікарських рослин. Місяць у Стрільці: стимулює рослини, які повинні рости в висоту. Місяць у Козерозі: вдається практично будь-яка культура, особливо зелень і овочі, призначені на зберігання. Місяць у Водолії: нічого садити й пересаджувати не можна: згниє або не зійде. Місяць у Рибах: добре садити те, що повинно бути соковитим, - зелень, ягоди, редиску, але іноді плоди погано зберігаються. У Новий місяць краще нічого не садити, а в Повний місяць - будь ласка! Все, що росте під землею, краще садити на спадної Місяці. Все, що росте над землею, - при зростаючій. Якщо знак, в якому знаходиться Місяць, і її фаза суперечать один одному (наприклад, Місяць у Терезах, що добре для картоплі, але зростаюча, а треба б убуваючу: картопля-то росте під землею), орієнтуйтеся на знак зодіаку і знехтуйте фазою Місяця , але порозумному: постарайтеся посадити якомога ближче до сприятливої фазі, тобто в останній день перебування Місяця в потрібному знакові.


6

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

МЕНЩИНА

ГУМОР Підготувала Ольга Болва Раніше я боявся темряви, адже там було повно монстрів. Але потім я зрозумів: кімната моя, отже і монстри мої! Отож - я тут Бос! – Мама в нас в садочку є дівчинка, вона мені подобається. Коли в нас була тиха година, я хотів її поцілувати, але вона лежала далеко, тому я в неї плюнув... Жінка в аптеці: - Що краще для чоловіка: валідол чи валеріанка? - А діагноз який? - Туфлі дружини за 5 тисяч. Вранці я вся така... прям іноземка: очі китайські, зачіска африканська і загальмованість естонська. Зустрічаються два директори українських підприємств: - Ти своїм зарплату платиш? - Ні. - І я ні. А вони все одно на роботу ходять? - Ходять. - І мої ходять. Може, вхід платний зробимо? Чоловік в паніці забігає у відділення міліції: - Заарештуйте мене! Я кинув каструлею у свою дружину! - Вона померла? - Ні, вона біжить за мною! Хочете, щоб ваші діти росли здоровими і слухняними? Педіатри рекомендують давати дітям «Ремнішку». Викладач в інституті питає студентів: - Яка жінка була першим льотчиком? Голос з задньої парти: - Баба Яга. Зустрічає один людожер іншого, а в того у сіточці - студент. - Викинь його! - каже. - Чого? - Та он вчора одного такого піймав був, кинув у суп, так він мені там всю картоплю поїв.

СКАНВОРД

Ідеальний ранок: прокинувся, потягнувся, посміхнувся, перекинувся і ... заснув!

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

на 27 січня - 2 лютого

Ответы на сканворд, опубликованный в предыдущем номере газеты По горизонтали: Дротик. Стриж. Ураган. Рогоз. Ефимов. Пульпа. Плутон. «Лакме». Тьма. Закалка. Грог. Индиго. Абрек. Азов. Страда. По вертикали: Джузеппе. Окапи. «Изабо». Скрупул. Рогалик. Фал. «Мать». Вена. Утка. Омск. Амур. Мозг. Кан. Луиза. Айова. Граб. Охра. Икс. «Дар». Год.

ОВЕН (21.03-20.04). Не відмовляйтеся від допомоги. Запланований візит до друзів краще відкласти, а ці дні краще присвятити будинку і родині, в ішному випадку на вас очікує солідний розбір польотів. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - середа.

ЛЕВ (24.07-23.08). Тиждень може виявитися досить успішним, якщо ви не будете рватися в перші ряди. Ви можете поділитися своїми ідеями з колегами по роботі, вони обов’язково вас підтримають. Сприятливий день - середа, несприятливий день - четвер.

СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Не варто відкривати своїх планів навіть близьким друзям. Не відкладайте на потім те, що можна зробити зараз. Прийдеться усувати помилки і недоробки. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - субота.

ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). В усі справи прийдеться вкласти максимум сил і енергії. Ви зможете здійснити деякі ідеї, які виношували вже давно. У вихідні постарайтеся перейти від задумів до дій - це відразу змінить ситуацію на вашу користь. Сприятливий день - середа, несприятливий день - четвер.

ДІВА (24.08-23.09). У всіх справах від вас буде потрібно зберігати порядок. Вдалий період для пошуків додаткового джерела доходу. Багато ваших проблем розв’яжуться самі собою. Вміння відстоювати свою точку зору буде доречним. Сприятливий день - понеділок, несприятливий день - середа.

КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Ваші задуми в найближчі дні повинні бути сховані від навколишніх, тоді все зложиться щонайкраще. Вам необхідно бути готовим до розумних компромісів. У вихідні у вас вдало вийде сполучити роботу з відпочинком. Сприятливий день - п’ятниця, несприятливий день - середа.

БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Самий час зайнятися здійсненням задуманого і відразу зростуть ваші шанси на успіх. Постарайтеся не зривати на домашніх напругу, накопичену на роботі. Успіхи і досягнення дітей порадують вас у вихідні. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - п’ятниця.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Сміливо беріться за нові справи. Ваша ініціатива може придбати цілком матеріальні обриси. Удача зараз грає на вашому боці. У вихідні прийде допомога, якої ви так очікуєте. Прийдеться прийняти. Сприятливий день - п’ятниця, несприятливий день - середа.

ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Особливо щасливі будуть ті, хто виявить завзятість в пошуку нових сфер для застосування своїх талантів. Все обов’язково вийде, ви на вірному шляху. У вихідні постарайтеся створити вдома гармонічну атмосферу. Сприятливий день - вівторок, несприятливий день - четвер.

РАК (22.06-23.07). У ваших силах змінити відносини з близькими. З начальством краще не вступати в суперечки, вони не принесуть нічого конструктивного. Очікуйте цікавої інформації. Сприятливий день - четвер, несприятливий день - субота.

СКОРПІОН (24.10-22.11). На роботі ймовірні зміни на краще, з’являться нові можливості для професійного росту і значного зміцнення матеріального благополуччя. У вихідні велику радість принесуть приємні зустрічі. Сприятливий день - субота, несприятливий день - середа.

РИБИ (20.02-20.03). Якщо ви в чомусь будете сумніватися, не соромтеся задати питання спеціалісту. Ви можете виявитися вперті в непринципових питаннях, постарайтеся уникати категоричності в судженнях. Сприятливий день - середа, несприятливий день - п’ятниця.


МЕНЩИНА ПОНЕДІЛОК, 27 СІЧНЯ

УТ-1

9.00 Підсумки тижня 9.55 Політтеатр 10.25, 17.20 Т/с «Таємниця старого мосту» (1) 11.20 Нехай Вам буде кольорово! (1) 12.10, 18.50, 21.30 Діловий світ 12.25 Право на захист 12.45 Темний силует 12.55 Контрольна робота 13.20 Т/с «Вічний поклик» 11 с. (1) 14.40 Вікно в Америку 15.15 Euronews 15.30, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.45 Як це? 16.20 Дорослі ігри 18.05 Агро-News 18.35 Фінансова перспектива 19.15 Концертна програма І.Бобула «Крила мрій моїх» 20.55 Офіційна хроніка 21.00 Підсумки дня 21.40 Знак питання 21.50 Концертна програма Витаса «Бессонная ночь»

1+1

6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.25, 4.10 ТСН 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Асі» (1) 11.15 Х/ф «Темні води» 14.45 Х/ф «Любов і голуби» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15, 21.20 Т/с «Подвійне життя» 22.20, 4.25 «Гроші» 23.40, 0.40 Т/с «Арн» (2)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.25 Т/с «Горобини грона червоні» 13.15 «Судові справи» 14.50 «Сімейний суд» 15.45 «Жди меня» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 19.05 Т/с «Поки станиця спить» 20.00 «Подробиці» 20.30 Т/с «Паралельне життя» 22.40, 4.05 Т/с «Хуторянин»

СТБ

6.15, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 7.45 Х/ф «Не підганяй кохання» (1) 9.50 Х/ф «Операція «И» та інші пригоди Шурика» (1) 11.45, 19.55, 23.25 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.45 «МастерШеф» 18.00, 22.00 Новини 20.55 Х/ф «Пізнє каяття» (1) 22.25 «Детектор брехні-5» 0.25 Х/ф «Загальна терапія-2» (1)

ICTV

6.40 Т/с «Літєйний» 7.35 Факти тижня 8.45 Факти. Ранок 9.15 Х/ф «День «Д» 10.50, 13.00 Т/с «Зустрічна течія» 12.45 Факти. День 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини 20.05 Т/с «Шеф» 23.00, 3.35 Свобода слова 1.05 Х/ф «Путь» (2)

ТРК «Україна»

6.00 Остаточний вердикт 7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.30 Щиросерде зізнання 8.00 Т/с «Подружжя» (1) 9.10 Т/с «Щастя є» (1) 13.10 Люблю! Чекаю! 14.10, 17.25 Т/с «Слід» (1) 16.00, 3.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.20, 4.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Горюнов» (1) 22.00, 3.10 Події дня 22.30 Х/ф «Мумія» (2)

Новий канал

7.00, 7.35 Підйом 8.00 Т/с «Щоденник лікаря Зайцевої» 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.00, 5.00 Т/с «Щасливі разом» 15.05 Х/ф «Парк Юрського періоду 3» 18.00, 22.35 Т/с «Вороніни» 19.00, 1.15 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Ревізор 23.25 Х/ф «Покладися на друзів»

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

ВІВТОРОК, 28 СІЧНЯ

УТ-1

9.00, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30, 15.45 Т/с «Таємниця старого мосту» (1) 10.35 Т/с «МонтеКрісто» (1) 11.40 Світло 12.10, 19.00, 21.30 Діловий світ 12.30 Шеф-кухар країни 13.30 Т/с «Вічний поклик» 12 с. (1) 15.15 Euronews 15.30, 5.50 Діловий світ. Агросектор 16.45 Х/ф «Терміново... Секретно...ГУБЧЕКА» (1) 18.40 Фінансова перспектива 19.30 Концертна програма «Мелодія двох сердець» 20.55 Офіційна хроніка 21.45 Концертна програма Витаса «Бессонная ночь»

1+1

6.00 «Служба розшуку дітей» 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.35 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Асі» (1) 10.30, 11.30, 20.15, 21.15 Т/с «Подвійне життя» 12.25, 13.25 Т/с «Next-2 (Наступний-2)» (1) 14.25 «Російські сімейні драми» 15.25 Х/ф «Свати-1» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 22.20, 4.15 Реаліті шоу «Сім’я» 0.00 Т/с «Арн» (2) 0.50 Х/ф «Знамення» (2)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Паралельне життя» 11.20, 12.25 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.50 «Судові справи» 16.05 «Сімейний суд» 17.00 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці» 1.30 Т/с «Своя правда» (2)

СТБ

5.20, 15.55 «Все буде добре!» 7.00, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 8.30 Х/ф «Час щастя» (1) 10.35 Х/ф «Час щастя-2» (1) 12.15, 19.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 13.15 «МастерШеф» 18.00, 22.00 Новини 20.55 Х/ф «Пізнє каяття» (1) 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 0.30 Х/ф «Загальна терапія-2» (1)

ICTV

6.50, 16.45 Т/с «Літєйний» 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.35 Анекдоти поукраїнськи 12.45 Факти. День 14.45 Т/с «Шеф-2» 18.45 Факти. Вечір 20.05 Т/с «Шеф» 23.00 Х/ф «Король бійців» (2)

ТРК «Україна»

7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.30 Щиросерде зізнання 8.00 Т/с «Подружжя» (1) 9.10, 13.10, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Горюнов» (1) 12.05 Ток-шоу «Нехай говорять» 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.20, 4.30 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 4.00 Події дня 23.20 Т/с «ОСА» (2) 0.20 Т/с «Профіль убивці» (2) 2.10 Х/ф «Мумія» (2)

Новий канал

7.00, 7.35 Підйом 8.00 Т/с «Щоденник лікаря Зайцевої» 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.00, 15.55, 5.00 Т/с «Татусеві дочки» 14.55 Т/с «Друзі» 18.00, 20.20 Т/с «Вороніни» 19.00, 0.15 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.30 Х/ф «Кохання на острові» 0.25 Х/ф «Покладися на друзів»

СЕРЕДА, 29 СІЧНЯ

УТ-1

9.00, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30, 3.05, 5.05 Книга.ua 10.00 Пряме включення з Кабінету міністрів України 10.20 Т/с «МонтеКрісто» (1) 11.25 Нехай Вам буде кольорово! 12.10, 19.00, 21.30 Діловий світ 12.25 Знак питання 12.35 Д/ф «Герої України. Крути. Перша Незалежність» 13.45 Т/с «Вічний поклик» 13 с. (1) 15.15 Euronews 15.20, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.30 Рояль в кущах 16.00 Крок до зірок 16.50 Х/ф «Тіні зникають опівдні» 1 с. (1) 18.40 Фінансова перспектива 19.30 Концертна програма «Мелодія двох сердець» 20.50 Мегалот 20.55 Офіційна хроніка 21.40 Фольк-music. Краще

1+1

ЧЕТВЕР, 30 СІЧНЯ

УТ-1

9.00, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30, 15.55 Т/с «Таємниця старого мосту» (1) 10.35 Т/с «МонтеКрісто» (1) 11.35 Нехай Вам буде кольорово! 12.10, 18.55, 21.30 Діловий світ 12.30 Українська пісня 13.20 Не вір худому кухарю 13.45 Т/с «Вічний поклик» 14 с. (1) 15.15 Euronews 15.25, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.35 Хто в домі хазяїн? 16.55 Х/ф «Тіні зникають опівдні» 2 с. (1) 18.35 Фінансова перспектива 19.20, 1.40 Про головне 19.40 «Надвечір’я»з Т. Щербатюк 25 років 20.55 Офіційна хроніка 21.40, 4.15 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 22.30 Фестиваль пісні в Коблево

СТБ

6.15, 19.05, 5.05 Т/с «Поки станиця спить» 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Паралельне життя» 11.20, 12.25 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.50 «Судові справи» 16.05 «Сімейний суд» 17.00, 18.05 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 20.00, 4.35 «Подробиці» 0.50 Х/ф «Двоє під дощем» (2)

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Паралельне життя» 11.20, 12.25 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.50 «Судові справи» 16.05 «Сімейний суд» 17.00 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці» 1.30 Т/с «Своя правда» (2)

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 20.30 Т/с «Паралельне життя» 11.20, 12.25 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.50 «Судові справи» 16.05 «Сімейний суд» 17.00 Т/с «Громадянка начальниця. Продовження» 18.05 Ток-шоу «Стосується кожного» 20.00 «Подробиці» 1.30 Т/с «Своя правда» (2)

8.45 «Зіркове життя. Зважені та нещасливі» 9.45 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 11.55, 19.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.55 «МастерШеф» 18.00, 22.00 Новини 20.55 Х/ф «Пізнє каяття» (1) 22.25 «Хата на тата» 0.15 Х/ф «А якщо це кохання?» (1)

7.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.10 «Зіркове життя. Бідні родичі» 10.10 Х/ф «Четвер 12» (1) 11.50, 19.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 12.55 «МастерШеф» 18.00, 22.00 Новини 20.55 Х/ф «Пізнє каяття» (1) 22.25 «Зіркове життя. Травесті-діви»

ICTV

1+1

Iнтер

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.30 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Асі» (1) 10.40, 11.40, 12.40, 20.15, 21.20, 22.25 Т/с «Подвійне життя» 13.40 Т/с «Next-2 (Наступний-2)» (1) 14.35, 4.05 «Російські сімейні драми» 15.35 Х/ф «Свати-2» (1) 16.45, 4.55 «ТСН. Особливе» 23.55, 0.45 Т/с «Арн» (2)

СТБ

УТ-1

9.00, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30, 16.10 Т/с «Таємниця старого мосту» (1) 10.30 Т/с «МонтеКрісто» (1) 11.30 Нехай Вам буде кольорово! 12.10, 18.50, 21.30 Діловий світ 12.25 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 13.25 Українського роду 13.45 Т/с «Вічний поклик» 15 с. (1) 15.10 Euronews 15.15, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.30 «Секрети успіху» з Н.Городенською 17.00 Х/ф «Тіні зникають опівдні» 3 с. (1) 18.35 Фінансова перспектива 19.15 Фестиваль гумору «Умора» 21.40, 2.55 Фольк-music 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Асі» (1) 10.35, 11.35, 12.40 Т/с «Подвійне життя» 13.40 Т/с «Next-2 (Наступний-2)» (1) 14.35 «Російські сімейні драми» 15.35 Х/ф «Свати-2» 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15 «Вечірній Київ-2013» 22.05 Х/ф «Новорічний детектив» (1) 0.00 Х/ф «Місце під соснами» (2) 2.25 Х/ф «Чоловік року» (2)

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.25 ТСН 6.45, 7.10, 8.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічна правда» 9.05, 17.10 Т/с «Асі» (1) 10.35, 11.30, 20.15, 21.20, 22.20 Т/с «Подвійне життя» 12.25, 13.25 Т/с «Next-2 (Наступний-2)» (1) 14.25, 4.30 «Російські сімейні драми» 15.25 Х/ф «Свати-1» (1) 16.45 «ТСН. Особливе» 23.40 Т/с «Арн» (2) 0.35 Х/ф «Розділювач» (3)

Iнтер

П’ЯТНИЦЯ, 31 СІЧНЯ

ICTV

Iнтер

СТБ

7.20 Х/ф «Четвер 12» (1) 9.00, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.35 Х/ф «Посміхнись, коли зірки плачуть» (1) 12.30 Х/ф «Повернення в Едем» (1) 18.00, 22.00 Новини 20.05, 22.25 Х/ф «Медове кохання» (1) 0.10 Х/ф «Час бажань» (1)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 13.50, 20.05 Т/с «Шеф» 16.45 Т/с «Літєйний, 4» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Ударна сила» (2) 0.50 Т/с «Розвідники. Останній бій»

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 13.50, 20.05 Т/с «Шеф» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Смертельний удар» (2) 0.50 Т/с «Розвідники. Війна після війни»

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 13.00 Т/с «Прокурорська перевірка» 12.45 Факти. День 13.50, 20.05 Т/с «Шеф» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Наказано знищити» (2) 1.30 Т/с «Розвідники. Війна після війни»

6.00 Остаточний вердикт 7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.30 Щиросерде зізнання 8.00 Т/с «Подружжя» (1) 9.10, 13.10, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Горюнов» (1) 12.05, 4.05 Ток-шоу «Нехай говорять» 16.00, 2.40 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.20, 3.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня 23.20 Т/с «ОСА» (2) 0.20 Т/с «Профіль убивці» (2)

6.00 Остаточний вердикт 7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.30 Щиросерде зізнання 8.00 Т/с «Подружжя» (1) 9.10, 13.10, 17.25, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Горюнов» (1) 12.05 Ток-шоу «Нехай говорять» 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Сашка» (1) 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня 23.20 Т/с «ОСА» (2) 0.20 Т/с «Профіль убивці» (2)

7.00, 9.00, 17.00, 19.00 Події 7.30 Щиросерде зізнання 8.00 Т/с «Подружжя» (1) 9.10, 14.10, 17.20, 22.30 Т/с «Слід» (1) 10.00, 21.00 Т/с «Горюнов» (1) 12.00, 4.50 Ток-шоу «Нехай говорять» 16.00, 2.40 Критична точка 19.20, 3.25 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.00, 2.10 Події дня 23.20 Історія криміналістики. Дактилоскопія 0.20 Т/с «Профіль убивці» (2)

ТРК «Україна»

Новий канал

8.00 Т/с «Щоденник лікаря Зайцевої» 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.00, 5.05 Т/с «Щасливі разом» 14.55 Т/с «Друзі» 15.55 Т/с «Татусеві дочки» 18.00, 20.20 Т/с «Вороніни» 19.00, 0.20 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.25 Х/ф «Закони привабливості»

ТРК «Україна»

Новий канал

7.00, 7.35 Підйом 8.00 Т/с «Щоденник лікаря Зайцевої» 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.00, 15.55, 5.05 Т/с «Татусеві дочки» 14.55 Т/с «Друзі» 18.00, 20.20 Т/с «Вороніни» 19.00, 0.30 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.25 Х/ф «Дівчина з Джерсі» 0.40 Х/ф «Холостяк» (2)

ТРК «Україна»

Новий канал

7.00, 7.35 Підйом 8.00 Т/с «Щоденник лікаря Зайцевої» 9.00, 17.00 Т/с «Не родись вродлива» 10.00, 18.00, 20.20 Т/с «Вороніни» 15.00 Т/с «Друзі» 15.55 Т/с «Татусеві дочки» 19.00, 0.30 Репортер 19.20 Абзац! 20.00 Т/с «Супер Макс» 22.25 Х/ф «Холостяк» (2) 0.40 Х/ф «Знайомство зі спартанцями» (2)

СУБОТА, 1 ЛЮТОГО

УТ-1

6.00 Підсумки 6.15, 23.30 Х/ф «Доживемо до понеділка» 8.05, 23.10 Сміх з доставкою додому 8.30 Панянка та кулінар 9.10 Армія 9.20 Православний вісник 9.45 Моменти життя 10.50 Х/ф «Пеппі Довга Панчоха» (1) 13.20, 3.40 Театральні сезони 14.15 В гостях у Д.Гордона 15.15 Український акцент 15.35 Золотий гусак 16.15 Фестиваль гумору «Умора» 18.50 Гранд-шоу М.Поплавського «Приречений на любов» 20.45 Слово регіонам 20.55 Мегалот 21.00, 1.20 Підсумки дня 21.35 Без цензури 22.00 Українська пісня

1+1

6.20 Мультфільм (1) 7.00 «Хто там?» 8.05, 8.30 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» (1) 8.50 М/ф «Енгрі бердс» (1) 8.55, 19.30 ТСН 9.40 «Світське життя» 10.40, 11.40, 12.45, 13.45 Х/ф «Свати-3» (1) 14.45 «Вечірній Київ-2013» 16.40, 20.00 «Вечірній квартал» 18.30 «Розсміши коміка-4» 22.10, 2.55 Х/ф «Хоробре серце» (1) 1.30 Х/ф «Розплата»

Iнтер

5.25 Т/с «Паралельне життя» 9.10 «Школа доктора Комаровського» 10.00 Х/ф «Самотнім надається гуртожиток» 11.55 Х/ф «Я тебе ніколи не забуду» 13.45, 2.15 Т/с «Одну тебе кохаю» 18.00, 20.30 Т/с «Я не зможу тебе забути» 20.00 «Подробиці» 22.25 Т/с «Ілюзія полювання»

СТБ

5.50 Х/ф «Непіддатливі» (1) 7.05 «Караоке на Майдані» 8.00 «Їмо вдома» 9.00 «Все буде смачно!» 9.55 «ВусоЛапоХвіст» 10.35 «Хата на тата» 12.30 Х/ф «Медове кохання» (1) 16.00 Х/ф «Дівчата» (1) 18.00 Х/ф «Тато напрокат» (1) 22.05 Х/ф «Три полуграції» (1) 0.25 «Детектор брехні-5» 1.25 Х/ф «Посміхнись, коли зірки плачуть» (1)

ICTV

5.35 Факти 6.00 Світанок 7.05 Замочені 8.15 Легкі гроші 8.55 Розіграш 9.25 Зірка YouTube 10.30 Дача 11.00 Т/с «Розвідники. Останній бій» 16.00, 19.55 Т/с «Розвідники. Війна після війни» 18.45 Факти. Вечір 19.00 Надзвичайні новини. Підсумки 22.35 Х/ф «Наживка» (2) 0.55 Х/ф «Стелс» (2) 2.50 Х/ф «Наказано знищити» (2) 5.00 Про-Ziкаве.ua

ТРК «Україна»

7.00, 19.00, 3.00 Події 7.10, 8.10 Т/с «Інтерни» (1) 9.50 Один за сто годин 10.50 Т/с «Дорожній патруль» (1) 15.00 Х/ф «Так не буває» (1) 17.00, 19.20 Т/с «Життя розсудить» (1) 21.20 Т/с «Печалі-радості Надії» (1) 1.20 Х/ф «Сибір. Монамур» (1) 3.20 Т/с «Профіль убивці» (2) 6.20 Срібний апельсин

Новий канал

6.45, 5.35 М/с «Джуманджи» 8.10 М/с «Том і Джеррі» 10.00 Файна Юкрайна 12.00 Уральські пельмені 14.10 Т/с «Вороніни» 18.00 Х/ф «Кішки проти собак» 19.50 Х/ф «Відьмова гора» 22.00 Х/ф «Знайомство зі спартанцями» (2) 23.35 Вже котрий день 0.40 Х/ф «Дуже епічне кіно» (2)

7

НЕДІЛЯ, 2 ЛЮТОГО

УТ-1

6.35, 23.35 Сміх з доставкою додому 7.05 Панянка та кулінар 7.30, 0.00 Ток-шоу «Дружина» 9.00 Шеф-кухар країни 9.55 Околиця 10.30, 2.50 Подорожуй світом з Ю.Акуніною 10.55 Крок до зірок 11.50 Караоке для дорослих 12.40, 4.05 Як Ваше здоров’я? 13.40, 2.20 Ближче до народу 14.20 Музична академія «Євробачення» 15.45 Золотий гусак 16.20 В гостях у Д.Гордона 17.20 Маю честь запросити 18.05 Діловий світ. Тиждень 18.45 Фестиваль гумору «Умора» 20.40 Головний аргумент 20.50 Офіційна хроніка 21.00, 1.20 Підсумки тижня 22.00 Політтеатр 22.20 Фестиваль пісні в Коблево

1+1

6.00, 2.30 Х/ф «Як Майк-2: Стрітбол» (1) 7.40 Мультфільм (1) 8.10, 8.35 М/с «Король Лев. Тімон і Пумба» (1) 9.00 «Лото-забава» 10.10 ТСН 10.45 «Міняю жінку-5» 12.15 Х/ф «Золоте теля» (1) 15.40 Х/ф «Темні лабіринти минулого» 19.30 «ТСН-Тиждень» 20.15 Х/ф «Шукаю тебе» 22.10 «Світське життя» 23.10, 4.00 Х/ф «ПіраМММіда» (2) 1.10 Х/ф «Спадок» (1)

Iнтер

5.45 Т/с «Ілюзія полювання» 9.30 «Школа доктора Комаровського. Невідкладна допомога» 10.00 «Орел і Решка. На краю світу» 10.55 Т/с «Яблуневий сад» 14.50, 3.10 Т/с «Одну тебе кохаю» 19.00, 21.00 Т/с «Білий налив» (2) 20.00 «Подробиці тижня» 23.50 Х/ф «Щасливий маршрут» 1.35 Х/ф «Зимовий круїз» (2)

СТБ

6.35, 1.05 Х/ф «Біле сонце пустелі» (1) 8.05 «Їмо вдома» 9.10 «Все буде смачно!» 10.15 «Караоке на Майдані» 11.10 Х/ф «Пізнє каяття» (1) 14.50 Х/ф «Тато напрокат» (1) 19.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 20.00 «Один за всіх» 21.10 Х/ф «Прощання» (1) 23.15 Х/ф «Кохання під наглядом» (2)

ICTV

5.45 Факти 6.00 Світанок 7.05 Дача 7.30 Мульт особистості 8.00 Так$і 8.35 Зірка YouTube 9.45 Козирне життя 10.15 Вам і не снилося! 11.00 Т/с «Лісник» 18.45 Факти тижня 19.40 Х/ф «Константин. Повелитель пітьми» (2) 22.05 Х/ф «Від колиски до могили» (2) 0.05 Х/ф «Наживка» (2)

ТРК «Україна»

6.40 Події 7.00 Х/ф «Так не буває» (1) 9.00, 10.00 Таємниці зірок 11.00 Т/с «Дорожній патруль» (1) 15.00 Т/с «Печалі-радості Надії» (1) 19.00, 2.25 Події тижня 20.00, 21.30 Т/с «Інтерни» (1) 23.00 Comedy Woman 0.00 Comedy Club 1.00 Х/ф «Стій! Або моя мама стрілятиме» (1)

Новий канал

8.00 М/с «Том і Джеррі» 10.10 Файна Юкрайна 12.15 Х/ф «Прибульці на горищі» 14.00 Х/ф «Відьмова гора» 16.05 Х/ф «Кішки проти собак» 18.00 Х/ф «Кішки проти собак: Помста Кітті Галор» 19.45 Х/ф «Великий тато» 21.50 Х/ф «Дуже епічне кіно» (2) 23.30 Вже котрий день 0.30 Х/ф «Невразливий» (2) 2.20, 3.10, 4.05 Зона ночі


8

№ 4 (94) ВІД 23 СІЧНЯ 2014 РОКУ

ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ

МЕНЩИНА

РОБОТА

Увага! Редакції «Менщини» потрібен кореспондент Вікна, жалюзі, відливи Балкони, двері, ворота, ролети, москитні сітки, підвіконня, склопакети. Доставка. Сервіс. Ремонт та будівництво.

В м. Мена по вул. Шелудька, 22 продається недобудований будинок. Приватизована земельна ділянка 0,05 га.

Тел. 063-844-81-18

Продам коня, виконує всі види с/г робіт, 8 років, та кобилу 1 рік 10 місяців. Тел.: (255) 2-27-48, 050-46-53-542, 095-74-23-518 Готель «Десна», 3-й поверх

Продаю Кримський ракушняк без посередників

Доступні ціни Тел.: 097-888-61-83, 066-933-31-55, 093-621-13-12

Продам недалеко від центру м. Мена, по вул. Троїцькій, дерев’яний будинок 7х8. Газ, вода, 3 фази, погріб, госп. будівлі, велике подвір’я, город 12 соток. Тел. 066-390-99-26 Червоненський психоневрологічний інтернат (Коропський район) запрошує на роботу: кухарів та кухонних працівників, медичних та молодших медичних працівників, головного бухгалтера з вищою освітою та двома роками роботи на керівній посаді. В селі Червоне є будинки для купівлі. Тел.: (04656) 2-37-28 (директор), (04656) 2-37-88 (бухгалтер)

приймаємо

м а к ул ат у ру по 0,35 грн. за 1кг

ДЕШЕВІ КОВДРИ (ОДІЯЛА, ПЛЕДИ) «секонд хенд» від 30,00 грн.

м. Мена, вул. Червоноармійська, 23 (друкарня)

Менська районна газета «Менщина» Реєстраційне свідоцтво: серія ЧГ № 513-162 ПР від 05.04.2012 р. Засновник Лавський С.В.. Видавець ФОП Скиба А.О. Редактор Сергій Лавський День виходу – четвер

Журналістська освіта не обов’язкова. Основам журналістики навчимо. Контакти - внизу сторінки.

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Як передплатити газету? Щоб передплатити газету «Менщина», потрібно звернутися до листоноші, поштового відділення або завітати до редакції. Вартість передплати (з послугами пошти): на місяць – 7,42 грн, на три місяці – 21,66 грн,

на півроку – 41,67 грн, на рік  – 82,14 грн.

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Газету «Менщина» можна купити у таких торгових точках міста:

rp5.ua

Продам дитячий візок-трансформер, зима-літо, від 0 до 3 років, у хорошому стані. Тел. 093-353-29-02

м. Мена, вул. Червоноармійська, 23 (друкарня)

Ми збільшуємо команду. Нам потрібна людина, яка добре володіє українською мовою, може досягати взаєморозуміння з різним людьми, вміло користується Інтернетом (соціальними мережами), цікавиться місцевими новинами та хоче бути корисною суспільству.

Як купити газету?

ПОГОДА

Привезу на замовлення дрова кругляк, рубані, обрізки, горбиль, брикет з Семенівки (Ірванцево). Тел.: 099-493-67-95, 093-673-13-40

Наша мета - донесення до жителів Менського району важливої інформації.

Продає тьс я місце для реклами Те л . : 0 9 3 - 7 7 3 - 0 3 - 5 9 , 5-01-52

Адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефони: (04644) 5-01-52, (093) 773-03-59. Факс: (04644) 3-15-55. Емейл: admin@mena.org.ua Сайт: mena.org.ua

– редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська); – фотостудія «Фото-цифра» (вул. Червона Площа); – Троїцький базар; – магазин №2 (вул. Воровського); – магазин №6 (вул. Сидоренка); – магазин №8 (вул. Леніна); – магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); – магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); – магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); – магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); – магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); – магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); – магазин «Злагода» (вул. Радянська); – магазин «Світ» (вул. Жовтнева); – магазин «Ваш Майстер» (вул. Червона Площа); – магазин «Хуторок (вул. Урицького); – магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); – магазин «Каскад» (вул. Леніна); – магазин «Вишуканий смак» (вул. Леніна); – магазин «Промінь» (вул. Гоголя); – магазин «Продукти» (вул. 40 років Жовтня); – магазин «Продукти» (вул. 1 Травня); – аптека ім. В. І. Смирнова (вул. Суворова); – магазин «Ірина» (вул. Кабула); – магазин «Мрія» (вул. Леніна).

Також газету можна купити у кожному поштовому відділенні району. Рекомендована ціна - 2,00 грн.

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддруковано на поліграфічній базі ПАТ «ПВК «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Друк офсетний. Обсяг – 2 друковані аркуші. Тираж 812 примірників. Індекс – 68016.

«Менщина» № 4 (94) від 23.01.2014  

Менська районна газета

«Менщина» № 4 (94) від 23.01.2014  

Менська районна газета

Advertisement