AholdEXPRESS_05_03_3

Page 1

ročník 5

Nové Alberty v Poľsku

časopis pre zamestnancov a obchodných priateľov Ahold Central Europe

ABOS odštartoval

Ahold Express

CAO zlepšuje ponuku a znižuje náklady číslo 3

express

AholdPrírastok do siete Hypernova Ešte do konca tohto roka sa rozšíria rady slovenských hypermarketov o dve nové Hypernovy, ktoré posilnia pozície skupiny Ahold v Trenčíne a v Poprade. Obidva obchody ponúknu zákazníkom predajnú plochu rozkladajúcu sa na 2400 m². Otvorenie oboch hypermarketov je plánované do marketingovo veľmi atraktívneho a lukratívneho predvianočného obdobia. Je zaujímavé, že obe predajne sa stanú súčasťou nákupných centier MAX, čo je zábavno-nákupný komplex s rozličnými predajňami, reštauráciami, kinom a fitcentrom. Vďaka novým Hypernovám sa počet pracovníkov skupiny Ahold na Slovensku zvýši asi o 180 ľudí.

ABOS oficiálne odštartoval Oficiálne otvorenie AHOlD Back Office Services (ABOS) oslávili v piatok 19. augusta zamestnanci nového účtovného centra z Poľska, Českej republiky a Slovenska. ABOS teraz poskytuje služby spojené so spracovaním hospodárskych transakcií a pripravuje finančné správy pre 10 spoločností Ahold v Poľsku, Českej republike a na Slovensku. Centrála je v Krakove a podporujú ju tri lokálne pobočky so sídlom v Krakove, Brne a Bratislave. „Vždy, keď niečo robíme po prvý raz, prežívame veľké emócie. Ani dnešok nie je výnimkou napriek tomu, že sme sa na túto chvíľu pripravovali viac ako dva roky,” povedal Frank Rijksen, finančný riaditeľ Ahold Central Europe, v krakovskej kancelárii počas uvítania vyše 70 pozvaných hostí z Českej republiky a zo Slovenska – zamestnancov ABOS – a 200 zamestnancov ABOS z Poľska. Frank zdôraznil, že otvorenie centra by nebolo možné bez obrovského úsilia všetkých zamestnancov učtární. „Za posledné mesiace sme mali kopu práce, ale teraz môžeme byť na výsledok skutočne pyšní. Vieme, že je pred nami ešte veľa ďalších výziev. Ale všetko, čo vyžaduje tvrdú prácu, prináša aj dostatok spokojnosti a radosti. Máme preto dôvod k oslavám,” presvedčoval hostí Dariusz Procyk, riaditeľ ABOS.

Julius Meinl vo Vestci sa zmenil na Hypernovu.

Vznik AHOLD Back Office Services započalo symbolické vygenerovanie finančnej správy a slávnostný prípitok. Oslavy pokračovali na starom nádvorí Galérie Krzysztofory v centre Krakova a trvali až neskoro do polnoci.

19. augusta 2005 sa zišli v Poľsku zamestnanci ABOS z troch krajín, aby spolu oslávili vznik novej spoločnosti.

V nádherných interiéroch nechýbala možnosť ochutnávky poľských, českých i slovenských špecialít. Do tanca hrala skupina Blue Transfer, ktorá pripomenula staršie české hity. AHOlD Back Office Services v číslach ● Každý deň zamestnanci ABOS zaúčtujú 17 000 faktúr z troch krajín ● Každý mesiac sa do systému zavádza až 150 000 českých, 90 000 poľských a 40 000 slovenských faktúr ● Ročne ABOS účtuje, vyúčtováva, kontroluje a hradí 3 milióny faktúr! ● V období uzávierok ABOS denne spracováva 1000 účtovných správ ● ABOS obsluhuje v rámci Ahold Central Europe 10 spoločností ● ABOS registruje údaje ohľadne zásob a predaja zo 450 obchodov

Počet poľských Albertov rastie Počas inauguračného festivalu bol koncom augusta otvorený už piaty Albert v poľskom regióne Trójmieście. Najnovší supermarket v Sopotoch sa nachádza len 100 m od pešej zóny Monciak, ktorá vedie priamo ku známemu mólu. V septembri a v októbri sa o ďalšie dva nové Alberty obohatila Varšava. V septembri začal fungovať supermarket v ulici gen. Zajączka a pätnástym Albertom v hlavnom meste je predajňa v Czerskej ulici, priamo vedľa redakcie najväčšieho poľského denníka Gazeta Wyborcza. Ale pozor, to nie je zďaleka všetko – do konca roka 2005 sa v hlavnom meste otvoria ešte ďalšie Alberty.

Nové supermarkety Albert vo Varšave aj v Sopotoch ponúkajú skutočne široký sortiment tovaru. Majú rozmanitú ponuku rýb, morských plodov, mäsa, desiatok druhov syra, pečiva z vlastnej pekárne a takisto vynikajúcej čerstvej zeleniny a exotického ovocia. Zákazník bude s tunajšími nákupmi istotne spokojný. Veľmi populárne sú medzi zákazníkmi, navštevujúcimi naše predajne, úseky s grilovanými výrobkami. V ponuke prirodzene nemôžu chýbať ani vlastné značky Euro Shopper a Albert.

Aj Alberty zažívajú omladzovaciu kúru K nákupom do zreštaurovaných a zmodernizovaných interiérov opäť pozývajú svojich zákazníkov zamestnanci Albertov v Lodži. V polovici júla bol otvorený supermarket v ulici Legionów, a začiatkom augusta sa k nemu pridal zmodernizovaný Albert v ulici Rydza Śmigłego. Pracovníkom nových a zmodernizovaných Albertov vo Varšave, Sopotoch a Lodži gratulujeme a želáme čo najlepšie výsledky a veľa úsmevov spokojných zákazníkov.

Ahold Express, časopis pre zamestnancov a obchodných priateľov Ahold Central Europe

14–15

Správy ACESme jeden tím pozastavoval. Práve naopak – vzájomným zdieľaním dochádza k rýchlejšiemu a hlavne priamemu odovzdávaniu pracovných skúseností, vďaka ktorým sme schopní veľmi rýchlo a pružne reagovať na meniace sa požiadavky stále náročnejších zákazníkov. Aj vďaka tomu pôsobí Ahold stále sviežo a mladistvo, takže je schopný nielen dobre odolávať konkuren-

cii, ale zároveň aj vytvárať vám dobre známe priaznivé pracovné prostredie. Staráme sa vždy o to, aby sa skutočne každý v našej veľkej multikultúrnej rodine cítil dobre, aby každý, kto prejaví skutočný záujem a schopnosti, mal aj dostatok priestoru pre svoj profesijný rast v rámci jedného tímu spoločnosti Ahold.

www.ahold.com