Page 1

Praha | No. 445

čt 17. 1. - st 30. 1. 201 3

METROPOLIS

Neznámá tvář příběhu Jana Palacha. Třídílné filmové drama podle skutečných událostí. Od 27. ledna exkluzivně na HBO.

hořící keř hrají: Tatiana Pauhofová, Ivan Trojan, Vojtěch Kotek, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Martin Huba režie: Agnieszka Holland


JEŠTĚ NENÍ VYHRÁNO

JDEME DO TOHO!

Karel Schwarzenberg

volimkarla.cz


Metropolis 445/Praha Uplynuly pouhé dva týdny nového roku a kolik překvapivých i vzrušujících zážitků nám už stihl nadělit. V tomto období vypjatých emocí přijde více než jindy vhod možnost se na chvíli odreagovat. Máme pro vás několik tipů. Přímo doprostřed prezidentské kampaně se distribuce strefila s pozoruhodným filmem Stevena Spielberga Lincoln s charismatickým Danielem Day-Lewisem v titulní roli. Zajímavou podívanou slibují i další premiéry, ale také retrospektiva režiséra Imamury Shoheie v rámci festivalu japonských filmů. Milovníky filmu zveme i do Švandova divadla, kde se naskytne možnost porovnat kultovní film Noc nad Berlínem s jeho divadelní adaptací. Rovněž interview, které nám tentokrát poskytla známá choreografka, tanečnice a herečka Klára Lidová, se do jisté míry týká filmu. Kromě jiných zajímavostí se z něj také dovíme třeba to, že balet může fungovat i jako terapie. Správnou volbu a příjemnou zábavu vám přeje

Váš Metropolis M E interview

str. 6

M E film

M E music

str. 8

str. 1 5

Deep Forest legenda na poli world music

Klára Lidová Balet je dřina

M E C IT Y

Lincoln Steven Spielberg natočil mistrovské dílo str. 6

Premiéry

10 O Children se vrací do Prahy

Chodící lidé Lidi s postižením nelitujte, zeptejte se, co potřebují

16 Club & Soda Praha má novou dvoupatrovou párty Scionin průvodce

M E d i va d l o Hořící keř 11 Jan Palach očima Agnieszky Holland

str. 1 7

Nebe nad Berlínem Much More Than Nothing víc než jen česko-slovenský taneční duel

M E events

str. 1 8

ME KONTAKT > email: info@metropolislive.cz Mistr Co dělá? Vendula Chalánková

12

telefon: +420 542 422 300

Festival japonského filmu

3


IN T ERV IE W Klára Lidová Tanečnice, choreografka a herečka. Tančit začala ve čtyřech letech v baletním učilišti Národního divadla. Vzdělání získala na taneční katedře HAMU v Praze a JAMU v Brně (2003-2004). Jako herečku jste ji mohli mj. vidět v pražském Divadla Bez Zábradlí, Dejvickém divadle, Divadle Komedie nebo Divadle na Zábradlí. Tančí v nezávislých tanečních projektech, je autorkou řady choreografií,ve kterých sama tančí. Se svým manželem režisérem Petrem Zelenkou spolupracuje od roku 2001 na divadelních hrách i filmech. V současné době působí také jako lektorka v pražském tanečním studiu Contemporary.

Klára Lidová Balet je dřina, ale zmizí při něm bolesti a pookřeje celá osobnost text: Martina Reková

4


Je těžké vás profesně definovat jedním slovem. Mě napadají hned čtyři - tanečnice, baletka, choreografka, herečka. Jak byste se označila jediným slovem vy sama? Najít pro mě jednu zásuvku je asi oříšek. Moje babička se mě pravidelně ptá, co vlastně jsem. Marně hledám jednoduchou odpověď. Většinou rezignovaně končím ironickou odpovědí: Rozdávám radost, babi. To je takový herecký vtip z dámské šatny Dejvického divadla. Stačí říci, že jsem tanečnice. Baletka je dost limitující pojem. Baletky si většinou lidé spojují s romantickými balety 19. století a s tancem na špičkách. Pojem tanečnice zahrnuje celou škálu tanečních stylů od baletu přes současný tanec, po hip hop nebo třeba folklor. Každý dobrý tanečník má zároveň určitý smysl pro choreografickou práci, má v hlavě malé rozsvícené jeviště, na kterém v myšlenkách tvoří. Pak už je jenom otázka, jestli dostane příležitost předvést se jako choreograf v praxi a dál pak kultivuje svůj tvůrčí styl. Já si vás z dětství na konci 80. let pamatuji například jako herečku ze seriálu Cirkus Humberto, o něco později pak z Goleta v údolí Karla Kachyni.. Všechno začalo někdy v roce 1983, kdy mě maminka jako čtyřletou holčičku přivedla na konkurz do baletního učiliště Národního divadla. Tam jsem poprvé poznala mnohahodinový baletní dril. Součástí našeho rozvrhu v baletním učilišti tehdy bylo i účinkování v různých Zpívánkách a v komparzních dětských rolích. Myslím, že si mě docela oblíbil pan režisér František Filip, který mě pak obsazoval do svých seriálů, jako byl  například Cirkus Humberto. V dětství jsem toho natočila hodně, ale nakonec jsem dala přednost tanci. Nastoupila jsem na taneční katedru HAMU, ale pak jsem dostala nabídku na roli Cikánečky v obnovené premiéře Hrabalovy Příliš hlučné samoty. Tím začalo nádherných deset let v Divadle Bez zábradlí a dalších pražských divadlech.

V poslední době jste ale spíše zase zběhla k tanci? V rychlém sledu jsem musela vymyslet choreografie do pěti divadelních představení a k tomu ještě dělat pravidelné choreografie do televize a učit, takže byla celkem úleva, že představení v Dejvickém divadle i v Divadle bez zábradlí, ve kterých jsem dlouhé roky hrála, dospěly k derniéře. Mám veliké štěstí na úspěšné inscenace, což v případě Příběhů obyčejného šílenství, Hlučné samoty nebo hry Když tančila v režii Alice Nellis pokaždé znamenalo hodně přes 200 repríz. Filmová práce je v tomhle ohledu mnohem intenzivnější a rychlejší, což mi vyhovuje. Kromě toho, že jste spolupracovala s Alicí Nellis na divadle, v jejích filmových Tajnostech jste dělala choreografii a tančila, také pravidelně spolupracujete na filmech svého dlouholetého manžela, režiséra Petra Zelenky. Ani v rámci této spolupráce jste ale nikdy nezůstala jen u jedné profese. S Petrem nás pojí nejen mnoho let manželství, ale naštěstí také společná práce. Moje role volně přechází od choreografky přes interpretku po dramaturgyni. Vlastně dramaturgií to většinou začíná, jsou to týdny a měsíce, kdy společně sedíme nad nápadem, diskutujeme o žánru a postavách a Petr pak píše různé verze scénáře, které dokola rozebíráme. Teprve potom, když je text hotový, přichází na řadu zamyšlení nad choreografií nebo pohybem. V poslední době si vás lidé cení také jako lektorky baletu. Stává se v Čechách balet pro veřejnost tak populární jako je v USA? Myslím, že dost lidí přestávají bavit fitness centra a hledají sofistikovanější způsob formování těla. Bohužel má tahle mince dvě strany. S popularitou určitého stylu se brzy začnou pojit komerční záměry. Jenže co projde u nenáročných stylů typu Zumba, není v případě baletu bez rizika. Balet pro dospělé je náročný. Především vyžaduje sál s pružnou podlahou, pravidelnou práci, ale hlavně zkušeného pedagoga s příslušným vzděláním v anatomii a v metodice. Věnujete se tak i v Americe rozšířené metodě New York City Ballet, jejíž propagátorkou je například herečka Sarah Jessica Parker? To není v Čechách zatím rozšířené. Pro toho, komu se líbí baletní este-

tika a chce si v tomto duchu jen tak pro radost a bez velké dřiny zatančit, je to ideální. Já učím veřejnost klasický balet, u kterého ale také rychle vidíte pokroky. Tělo se postupně zpevní, zmizí chronické bolesti, dá se říci, že s baletem často pookřeje celá osobnost. Ale je potřeba balet dělat jen s vystudovanými lektory, jinak se dá napáchat hodně škod. Balet je dřina. I pro vás po těch letech? Nebudu popírat, že klasický balet je dřina. Samozřejmě naprosto něco jiného je profesionální balet a balet pro veřejnost. Na druhou stranu i já utíkám k osvědčeným metodám jako jóga nebo pilates, ale na každé mi něco schází. Tak například pilates je v základu výtečný systém, ale vznikl v 50. letech minulého století a znalosti v oblasti medicíny i fyzioterapie velmi pokročily a posunulo se i estetické měřítko.

Pojem tanečnice zahrnuje celou škálu tanečních stylů od baletu přes současný tanec, po hip hop nebo třeba folklor. Každý dobrý tanečník má zároveň určitý smysl pro choreografickou práci, má v hlavě malé rozsvícené jeviště, na kterém v myšlenkách tvoří. Co chystáte v nejbližší době nového na poli vašich tanečních aktivit? Začínám v tanečním studiu učit novou a vlastní pohybovou metodu Yótai. Jde vlastně o tanečně-kondiční cvičení s gymnastickým míčem. Chtěla jsem vytvořit metodu, která by odrážela současný stav vědomostí o možnostech těla, a která by zároveň byla pestrá a nerezignovala na lehkost, eleganci a radost z hudby. Hodně mě to baví a hlavně mi dělá radost čím dál tím větší zájem lidí tady v Čechách o to udržet si zdravé tělo a zbavit se stresu.

5

M E interview

K

lára Lidová si na nečinnost rozhodně nemůže stěžovat. Tančí v nezávislých tanečních projektech, je autorkou řady choreografií, v nichž také sama tančí. Se svým manželem režisérem Petrem Zelenkou spolupracuje na divadelních hrách i filmech. V současné době působí navíc jako lektorka v pražském tanečním studiu Contemporary.


CITY

Co dělá?

Vendula Chalánková (1981), je výtvarnice, ilustrátorka a hudebnice. V  roce 2006 absolvovala Fakultu výtvarných umění v ateliéru Environment a  prošla stážemi na  výtvarných školách u  nás i  v  zahraničí. Získala několik cen, například Zlatou stuhu za  výtvarnou část pro začínající čtenáře za  knihu O  červené Karkulce. Její práce jsou součástí sbírek Národní galerie v  Praze, Moravské galerie v  Brně a  Museum für Angewandte Kunst ve Vídni. Aktivně vystavuje u nás i v zahraničí.

Co Vám v poslední době udělalo radost? Radost mi udělaly zejména tyto věci: úspěšný porod syna kamarádky Petry v Anglii, vydání prvního čísla žurnálu kresleného humoru Matěj, kde mám komiksy společně s mým oblíbeným komiksovým autorem Kakalíkem. Čtenáře čeká i vystřihovací příloha „obleč si Erika“. Dále mi dělá radost nový kávový servis ze Zlevněnky, nový zub, to, že mi po dvou letech pokvete orchidej a neteř se bude vdávat.

Na co se těšíte? Těším se na nového prezidenta a na jaro.

S jakou hudbou jste vkročila do roku 2013? S Václavem Neckářem.

6

Chodicilide.cz Lidi s postižením nikdy nelitujte, raději se zeptejte, co potřebují

N

evhodný soucit je k ničemu. Lidem se zdravotním postižením nejvíce pomůže, když s nimi budeme jednat jako se sobě rovnými. Zdravotně postižení jsou lidé jako my, a tak se normálního kontaktu není třeba bát – to je heslem jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Jejím hlavním motivem se stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň touto nadsázkou upozorňuje na komunikaci mezi osobami se zdravotním postižením a bez něj, na to, že jedním z největších problémů, který tito lidé pociťují, může být vztah okolní společnosti. „Z vlastní zkušenosti

prakticky nevidomého člověka mohu potvrdit, že často je větší překážkou přístup ostatních lidí, než fyzické bariéry,“ říká PhDr. Kateřina Stejskalová, členka Odborné rady projektu a vysokoškolská pedagožka. Jak si tedy porozumět s lidmi s postižením, jak se zachovat v každodenních situacích, co znamená nevhodná pomoc a nevhodný soucit, zajímavosti, fakta, mýty i vtipy? To vše a řadu dalších informací najdete na webových stránkách kampaně www.chodicilide.cz.

Projekt Chodící lidé www.chodicilide.cz www.facebook.com/chodicilide.cz


Praha – 11.–17. 2. Kino Atlas

Brno – 14.–17. 2. Slévárna 3O]HĂʼn13.–21. 3. Kino Beseda

Ostrava – 11.–17. 2. Minikino Teplice – 12.–13. 2. 'ĤPNXOWXU\

IJHOH]Q½%URGʼn16.–17. 2. KC &KRFHĂ– 12.–19. 2. Kino Máj

7


FILM

tné

li špa

Není-

tví, otrocí špatné en

pak n

Lincoln

nic

Steven Spielberg natočil mistrovské dílo o prezidentu Lincolnovi. Přípravy a samotné natáčení mu zabraly přes deset let. text: Radim Bartík

8


edá se říci, že bych Lincolna natočil rychle,“ přiznává režisér, který v 70. letech svým druhým filmem Čelisti vytvořil fenomén letního trháku. Pak natočil E. T. – Mimozemšťana, Jurský park, hity s dobrodruhem Indianou Jonesem a posbíral Oscary díky dramatům z druhé světové války Schindlerův seznam a Zachraňte vojína Ryana. Spěch je to poslední, čím by se Steven Spielberg trápil. Natočit životopisný film o legendárním prezidentu Spojených států amerických Abrahamu Lincolnovi mu trvalo déle než jednu dekádu. „Hodně času nám zabralo napsat dobrý scénář. Pak jsme dlouho hledali Lincolna,“ vysvětluje. „Jsem hrdý na to, co jsme udělali, a ulevilo se mi, že se nám ten projekt podařilo rozjet. Častokrát jsem si už myslel, že ten film nikdy nevznikne.“

dalšího vojína Ryana. Neměl jsem v úmyslu udělat nový válečný film, tentokrát na téma modrokabátníci versus šedokabátníci. Chtěl jsem vytvořit živoucí portrét prezidenta, otce a manžela. A to se mi uprostřed válečné vřavy nemohlo podařit.“

Nechtěl jsem natočit dalšího vojína Ryana. Neměl jsem v úmyslu udělat nový válečný film, tentokrát na téma modrokabátníci versus šedokabátníci. Chtěl jsem vytvořit živoucí portrét prezidenta, otce a manžela. A to se mi uprostřed válečné vřavy nemohlo podařit.

Spielberg pojal Lincolna jako mistrovské dílo a vyšel mu skutečně umělecký kousek. Minimum hudby pomáhá navodit neobvykle důraznou atmosféru podtrženou skvělými hereckými výkony. Není to sice tak odpočinková zábava jako Tintinova dobrodružství, ale je to určitě jeden z mála filmů roku 2012, které je nutno vidět. „Lincoln měl na svých rukou krev,“ říká. „Učinil složité rozhodnutí. Trápil se tím, ale myslím, že se rozhodl správně. Byla to jediná možnost.“

Lincolnovy filmové kořeny sahají do roku 1999, kdy se Spielberg potkal s historičkou Doris Keans Goodwin. Když zjistil, že píše o Lincolnově administrativě, okamžitě si zajistil práva, přestože kniha ještě v té době nebyla vydaná, ale dokonce ani dokončená. Scenáristé se střídali jako na běžícím páse. Jedna z verzí se měla odehrávat na bojištích americké občanské války. Hlavní roli v ní dostal Liam Neeson. Jenže pak si to Spielberg rozmyslel. „Uvědomil jsem si, že dělám velkou chybu,“ vysvětluje. „Nechtěl jsem natočit

Nejznámější bratrovražedný konflikt ve filmu přesto nemůže chybět. Abraham Lincoln se proslavil nikoli jako Lovec upírů, ale jako zákonodárce, který vedl Ameriku ke sjednocení. A který zároveň vědomě prodloužil občanskou válku, aby prakticky vymazal otroctví z povrchu zemského. Než se však začalo točit, Liam Neeson zestárl natolik, že se musel přesunout do rolí Stevena Seagala v přímočarých akčních béčkách. Nového Lincolna našel Spielberg v Danielu Day-Lewisovi. Oscarem dvakrát oceněná hvězda proslula tím, že se obvykle celou osobností noří do role, kterou zrovna hraje. Tak třeba kvůli Poslednímu Mohykánovi se naučil stahovat zvířata z kůže, ale drby, že se během natáčení Lincolna nechal oslovovat výhradně „Pane prezidente…“, jsou jistě přehnané.

Věděli jste, že... M E film

„N

Aby se dostal do správné „nálady“, Steven Spielberg režíroval Lincolna v reprezentativním oděvu. Svou obvyklou oblíbenou baseballovou čepici vyměnil za černý oblek a vázanku na sněhobílé košili. O tom, jestli si kvůli Tintinovým dobrodružstvím navlékl modrý svetřík nebo Válečného koně režíroval na oři, nemáme žádné zprávy.

Daniel Day-Lewis v hlavní roli vypadá přesně jako Abraham Lincoln. A není sám, herci ve vedlejších rolích Tommy Lee-Jones, John Hawkes, Joseph Gordon-Levitt nebo Hal Holbrook - jsou také značně podobní svým reálným předlohám. Spielberg lpěl natolik na detailu, že zvuk Lincolnových tikajících hodinek dokonce vznikl nahráním tikotu skutečných Lincolnových hodinek.

Lincoln Životopisný / Historický / Drama / Válečný USA / Indie, 2012, 150 min. Režie: Steven Spielberg Hudba: John Williams Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones a další V kinech od 24. 1. 2013

www.bontonfilm.cz

trailer

Hal Holbrook, který ztělesňuje zakladatele Republikánské strany Francise Prestona Blaira, se předtím už třikrát objevil v roli Lincolna. Bylo to v minisérii Lincoln z roku 1974, v seriálu Sever a Jih z roku 1985 a v komediálním skeči v show Eda Sullivana. Holbrook se jinak proslavil díky filmům Firma a Útěk do divočiny nebo seriálu Zákon gangu.

9


10

O myšce a medvědovi

| v kinech od 17. 1. | | v kinech od 24. 1. |

| v kinech od 24. 1. | | v kinech od 30. 1. |

V loňské novince obdivovaného jihokorejského režiséra Kim Ki-Duka musí nenasytný lichvář přehodnotit svůj násilnický životní styl. Důvodem je příchod záhadné ženy, která tvrdí, že je jeho dávno ztracenou matkou. Po  sérii tuctových festivalových titulů a  několikaletém útěku z civilizace se Kim Ki-Duk zase vrátil na výsluní.

Mládeži nepřístupno

| v kinech od 23. 1. |

Nadějné vyhlídky

Po Harrym Potterovi se režisér Mike Newell s  chutí vrhl na  anglickou klasiku o  společenském vzestupu. V  jeho adaptaci slavného románu Charlese Dickense zaujme zajímavé herecké obsazení. Helenu Bonham Carter a  Ralpha Fiennese dobře známe právě z  potterovské ságy. Jeremy Irvine a Holliday Grainger jsou mladá krev.

Hugh Jackman, Kate Winslet, Emma Stone, Richard Gere, Halle Berry, Chloë Grace Moretz, Uma Thurman, Gerard Butler, Kirsten Bell a spousta dalších hraje v  povídkovém filmu od  dvanácti režisérů. Komedii s  několika různými příběhy, které se navzájem prolínají, mají na  svědomí mimo jiné tvůrci slavného filmu Něco na té Mary je.

| v kinech od 24. 1. |

| v kinech od 17. 1. |

Hořící keř

Ambiciózní drama z produkce HBO se před uvedením na  televizních obrazovkách objeví i v kinech. Má na to. Hořící keř režírovala obdivovaná polská režisérka Agnieszka Holland. Životopisný film je inspirovaný skutečnými událostmi i  jejich aktéry vypráví o  dění, lžích a  zlehčování situace po upálení Jana Palacha v roce 1969.

Hrdiny příběhu o nepravděpodobném přátelství jsou myška Celestina a  medvěd Ernest. Chudý medvědí hudebník je často hladový. Když si k  snědku chytí malou myšku, uzavře s  ní dohodu. Celestina mu ukáže místo se spoustou čokolády, bonbónů a  sladkostí. Francouzský animovaný film se pyšní kouzelnou kresbou a laskavou atmosférou.

Sunset Blvd.

Nespoutaný Django

Svůj smysl pro popkulturu a krvavě poetické scény Quentin Tarantino tentokrát zasadil do  prostředí Divokého západu. A Jihu. Pistolník Christoph Waltz pár let před válkou Severu proti Jihu osvobodí otroka Jamieho Foxxe a  udělá z  něho lovce lidí. Django chce získat zpět ztracenou manželku a otrokář Leonardo DiCaprio to bude mít těžké.

Pieta

F I L M - P R E M I É RY

Neúspěšného scenáristu si vydržuje pohasínající hollywoodská hvězda, která v nastupující éře zvukového filmu už nikoho nezajímá. Přesto ji okolí udržuje v  iluzi, že její životní role teprve přijde. Klasický filmový klenot režiséra Billyho Wildera z  roku 1950 je perlou žánru film noir. V hlavní roli září okouzlující Gloria Swanson.


M E film

Hořící keř

Jan Palach očima Agnieszky Holland

V

neděli 27. ledna 2013 vstoupí na obrazovky filmového kanálu HBO třídílné drama Hořící keř, jež pro společnost HBO Europe realizovala renomovaná polská režisérka Agnieszka Holland. Nejrozsáhlejší a nejnákladnější projekt v historii evropské HBO se vrací do období novodobých českých dějin, které v hraném filmu dosud nebylo zpracováno. Začíná rekonstrukcí alarmujícího činu Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 zapálil na protest proti sovětské

Hořící keř je největším hraným projektem, který dosud HBO Europe na svých teritoriích realizovalo. Ačkoli jde o historické téma, jeho poselství je současné. Je to příběh o mravní integritě a odvaze stát za správnou věcí i v době, kdy se stahují mračna a vítězství se zdá v nedohlednu.

okupaci. Na příběhu mladé právničky Dagmar Burešové (Tatiana Pauhofová), která zastupovala Palachovu matku Libuši , která se ujala zastupování matky Jana Palacha (Jaroslava Pokorná) ve sporu s významným komunistickým funkcionářem Vilémem Novým (Martin Huba), sleduje proměnu tehdejší československé společnosti – od tichého vzdoru vrcholícího Palachovým pohřbem, po rostoucí rezignovanost a následnou mravní devastace, s níž se česká společnost potýká i v polistopadových dobách. Zdůrazňuje roli jedinců, kteří riskují existenci či dokonce obětují život kvůli zdánlivě nedosažitelným ideálům. Epilog filmu připomíná události z ledna 1989 během takzvaného „Palachova týdne“. „Hořící keř je největším hraným projektem, který dosud HBO Europe na svých teritoriích realizovalo. Ačkoli jde o historické téma, jeho poselství je současné. Je to příběh o mravní integritě a odvaze stát za správnou věcí i v době, kdy se stahují mračna a vítězství se zdá v nedohlednu. Zdá se příznačné, že termín premiéry vyšel na měsíc prvních českých přímých prezidentských voleb, v nichž, doufejme, půjde o podobné hodnoty,“ říká Ondřej Zach, jednatel HBO Europe s.r.o. Film se opírá o špičkové herecké výkony - důležité party

ztvárnili Ivan Trojan, Vojtěch Kotek, Ivana Uhlířová, Alois Švehlík, David Novotný, Igor Bareš, Miroslav Krobot, Stanislav Zindulka a řada dalších známých českých a slovenských herců. Drama HOŘÍCÍ KEŘ doplňuje „internetový projekt“ (vernyzustanu.cz), jež bude ve své první fázi obsahovat unikátní rozhovory s pamětníky. K osobnostem, které pro HBO Europe poskytly svá svědectví o konci šedesátých let, husákovské normalizaci i o přelomovém roce 1989, patří Madeleine Albright, Kamila Moučková, Jiří Stránský, Olbram Zoubek, Dana Němcová, Ivan M. Havel, Vlasta Chramostová, Stanislav Milota, či Věra Čáslavská. Na Palachův statečný čin a jeho ohlasy zavzpomínají také jeho spolužáci. Internetová stránka bude příznačně spuštěna v den výročí sametové revoluce, které každoročně připadá na 17. listopad. red

Hořící keř Drama / Životopisný Česká republika, 2013, 3 x 80 min. Režie: Agnieszka Holland Hrají: Táňa Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Igor Bareš, Ivan Trojan, Martin Huba a další Premiéra 23. 1. 2013 www.hbo.cz

11


FILM EIGA-SAI 2013

6

. ročník festivalu japonských filmů a kultury Eigasai se bude konat 22. – 28. ledna 2013 v pražském kině Lucerna. Na diváky čeká nejen bezmála 20 filmů, ale i bohatý doprovodný program. Největší pozornost věnuje letošní ročník festivalu jedinečné osobnosti, kterou je režisér Imamura Shōhei, který jako jediný Japonec získal dvakrát Zlatou palmu na festivalu v Cannes. Jeho retrospektiva bude mít rozsah, který nemá v Evropě obdoby. Další výrazná programová sekce přináší sérii komedií, volně sdružených pod titulem Smích prochází žaludkem. „Určitě z nich pochopíte, jak osudový je vztah Japonců k jídlu, jeho přípravě a podávání – ale třeba i k etiketě proslulých kjótských čajoven,” říká Robin Shōen Heřman z pořádající Česko-japonské společnosti. Z bohatého doprovodného programu za mimořádnou zmínku stojí Den japonské kuchyně v neděli 27. 1., dvojjazyčné představení klasických japonských frašek kjógen v sobotu 26. 1. nebo závěrečná Japan Alternative Party v Lucerna Music Baru v pondělí 28. 1. Na festivalu nebudou chybět ani výstavy (velkoformátové fotografie, kaligrafie, ikebana), dílny pro malé i velké, tradiční hudební happening s bubny taiko a další akce. red

6. ročník festivalu japonských filmů a kultury Eigasai Kino Lucerna | 22. – 28. ledna 2013 www.eigasai.cz

12

Oceňovaný Mistr vstupuje do českých kin Po návratu z fronty bojují američtí vojáci se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell (Joaquin Phoenix), který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. Přesně v den zveřejnění oscarových nominací, 10. ledna 2013, vstupuje do českých kin očekávaný a v oscarových diskuzích často skloňovaný celovečerní film Mistr amerického režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Až na krev, Opilí láskou). Působivý snímek o víře, závislosti, hledání vnitřní svobody a manipulaci je dalším originálním epickým dílem režiséra, zkoumajícího zásadní fenomény amerických dějin. V pořadí už šestý Andersonův film sleduje pohnutý osud Freddieho Quella (Joaquin Phoenix), labilního námořníka, neschopného po návratu z války najít své místo v běžném životě. Zásadním se pro Freddieho stává setkání s rodícím se hnutím Zdroj (The Cause) a jeho charismatickým vůdcem a mistrem Lancasterem Doddem v podání Philipa Seymoura Hoffmana a jeho ženy Peggy (Amy Adams). Ačkoli Freddie do hnutí Zdroj přichází jako tulák a vyvrhel, postupně se stane pravou rukou mi-

stra. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto. Předlohou pro postavu Mistra byl skutečný zakladatel scientologické církve L. Ron Hubbard, což vzbudilo u části americké veřejnosti vlnu nevole. „Říká se, že pro vznik spirituálního hnutí nebo náboženství je vhodná jakákoli doba, ale obzvláště příznivé období je bezprostředně po válce. Po tak obrovském náporu smrti a destrukce se lidé ptají: ‘Jak se to mohlo stát?’ a ‘Kam se mrtví po smrti odebírají?’, což jsou dvě zásadní otázky,“ vysvětluje Anderson výběr tématu. Do dnešního dne získal jeho nejnovější film už celou řadu ocenění, např. cenu za nejlepší režii a společnou cenu za nejlepší herecké výkony pro Joaquina Phoenixe a Philipa Seymoura Hoffmana na Filmovém festivalu v Benátkách. Spolu s Amy Adamsovou jsou za své výkony nominováni také na Zlaté glóby. Mistr je v posledních desetiletích prvním celovečerním filmem, který byl natočen na formát 65mm. red

Mistr Drama, USA 2012, 144 min. Režie: Paul Thomas Anderson Hrají: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Madisen Beaty, Ambyr Childers, Rami Malek a další V kinech od 10. ledna 2013 www.aerofilms.cz


CINEMA CITY

CLUB

NEJVÝHODNĚJŠÍ CESTA DO FILMOVÉHO SVĚTA

• 20 Kč sleva až na 4 lístky najednou • JEDINÁ karta, která vám dá 10% bodů za KAŽDÝ lístek www.cinemacity.cz


14


MUSIC

Deep Forest J

ako pilotní akci nového projektu Top of the world uvádí Palác Akropolis koncert legendárních Deep Forest, kteří tak poprvé vystoupí v České republice a představí při tom své nové album. Deep Forest se během své dvacetileté existence stali legendou na poli world music. Dokázali totiž nemožné: prodali přes deset milionů alb s hudbou, kterou jiní označují za menšinový žánr. Vybírají si motivy z exotických končin, z nahrávek renomovaných muzikologů, vkládají je do současného kontextu, vytvářejí z nich hypnotické taneční remixy. Tajemství jejich úspěchu je v tom, že propojují známé s neznámým a balancují na hraně masového vkusu jako akrobat na létající hrazdě. Na svém prvním albu čerpali z afrických stylů, skladba Sweet Lullaby

se stala světovým hitem. Druhé album Boheme, orientované na evropské regiony, získalo cenu Grammy. Jejich hudba je rafinovanou encyklopedií stylů celé planety - od Pygmejů z Konga až po romskou hudbu z Maďarska. Vedle dalších nominací na Grammy získali desítky prestižních cen, od MTV až po zlaté a platinové desky, na jejich albech spolupracovali umělci světového renomé jako Peter Gabriel, Vernon Reid, Iarla Ó Lionáird, Youssou N’Dour, Neneh Cherry či maďarská zpěvačka Marta Sebestyen. Podíleli se na hudbě k desítkám filmů včetně Ostrova Dr Moreaua či cyberpunkové sci-fi Strange Days režisérky Kathryn Bigelow. Dvacetileté výročí slaví návratem v plné síle s albem Deep Africa, které vychází v lednu 2013 a propojuje nevyčerpatelnou muzikálnost afrického kontinentu s technologií a fantazií 21. století.

M E music

legenda na poli world music

Deep Forest Palác Akropolis / 27. 2. / 20:00 www.palacakropolis.cz

O.Children se vrací do Prahy V

pražském Paláci Akropolis vystoupí 11. února O.Children se svým aktuálním albem Apnea, které premiérově představili na United Islands České spořitelny 2012. „Znějí jako záhrobní narozeninová párty kapela, která by se neztratila ani ve filmu Beetlejuice od Tima Burtona. Přiznávají, že mají ve své hudbě zarostlé silné post-punkové kořeny – komparace s Joy Division je tudíž asi nevyhnutelná, ale v jejich výrazu se dá rozpoznat mnohem víc popovějších poloh,“ napsal o londýnské kytarovce O.Children Musicserver.

V roce 2012 se českému publiku představili poprvé na festivalu United Islands, kam přijeli s úplně čerstvou deskou Apnea. A představili se opravdu dobře, protože od té doby se o ně zajímá nejen několik osvícených novinářů, ale i slušně se rozrůstající fanouškovská základna. Zpěvák a lídr Tobias O’Kandi svým hlubokým

sametovým hlasem tehdy pobláznil nejedno nejen dívčí srdce. O.Children vás dostanou. Nejen proto, že to napsal Kay Buriánek a dalších 50 novinářů, bloggerů a rádoby hudebních znalců. Dostanou vás prostě proto, že jsou dobří. A na živo ještě lepší! red

O.Children (UK) Palác Akropolis | 11. 2. | 20:00 www.unitedislands.cz

15


MUSIC

Scionin zápisník

M

ilí přátelé Metropolisu - půlka ledna je za námi a klubový život se nám opět pěkně rozjíždí. Nepodléhejte tedy ani v tento nepříliš příjemný čas depresi a nahlédněte do mého stručného průvodce po místech, kde se zaručeně nebudete nudit.

Club & Soda Praha má novou dvoupatrovou párty

C

LUB & SODA je název nové taneční párty ve známém pražském klubu Chapeau Rouge, která bude probíhat pravidelně každé dva měsíce. Nová párty je inspirovaná podobnými žánrovými akcemi v zahraničí, hlavně v USA, Francii a Velké Británii; v neposlední řadě však i drinkem Club Soda, jež se stal průkopníkem hlavně v Americe. Stejně tak i klubová noc chce osvěžit taneční parket mnoha žánry současné taneční hudby, např.

V Americe se Club Soda stalo synonymem osvěžujícího nápoje, modernizace a návykového smyslového prožitku. U taneční noci CLUB & SODA tomu nebude jinak.

16

bass, techno, future house či uk funky. CLUB & SODA je, jako již zmíněný drink, cílená na široké publikum – chce se stát oblíbenou součástí dne fanouška, který ji bude milovat do poslední vibrace (nebo bublinky?). Účinkující budou hrát na dvou tanečních parketech zároveň a noc bude probíhat ve všech třech patrech. O návštěvníky se v Undergroundu postará rezidentní dvojice DJs klubu Chapeau Rouge ABAB a Tenten neboli DADA Cabaret Team. V prostředním patře bude noc svěřena do rukou DJ Tvykse, který spolu se zahraničním hostem bude vždy přinášet cizorodé hudební novinky. Každý si tak přijde na své. DJ Teodorik z Tenten a DJ Tvyks budou navíc na párty pravidelně dojíždět až z Londýna. V Americe se Club Soda stalo synonymem osvěžujícího nápoje, modernizace a návykového smyslového prožitku. U taneční noci CLUB & SODA tomu nebude jinak. První CLUB & SODA se uskuteční 19. 1. v Chapeau Rouge a jako host vystoupí DJ Finckobot z Berlína.

CLUB & SODA Chapeau Rouge | 19. 1. www.tvyks.com www.chapeaurouge.cz

Čtvrtek 17.1. | 1. narozeniny Coco café disco baru (DJ Mykill feat. vocalist Eki Sluková) / Chapeau Rouge-Boogie (DJs Lucas Hulan, Romario) / Duplex - Circle stars Pátek 18.1. | Bažina - DRUMATIC DJ SESSION (Babe LN, Myclick) / Radost FX - Remember House (Bidlo, Loutka, Vilém) / Roxy - Flow (Fatty M, Roman Rai) / Matrix - DNB Rodeo (Metrik, Suki). Sobota 19.1. | 02 Arena - Transmission (Marcus Schulz, Chicane live, Grube & Hovsepian, W & W). úterý 22.1. | Lucerna Music Bar - The Orb. Pátek 25.1. | 20th Anniversary of Radost FX (Bidlo, Braun, Loutka, Vilém, Vectif) / Chapeau Rouge-Clash! (Vladimir 518 & DJ Jayyare, Groovyluvah, The Fakes) / Bukanýr - Just Like That (Kai Von Glasgow, Pornbugs, Pat Heart, Lukáš Micka) / Duplex - Groove: Massive edition (Kid Massive, Macio). Sobota 26.1. | Chapeau Rouge Deep Up (Tráva&Risto, Raidem) / Yes - Toolroom Knights presents: Stefano Noferini (feat. DJs Michael J, Subgate, Junior Jan) / Pekelnej bar Jack This Sound: Bday edition (Soul de Marine, Lurob, Polyxonyx). Pondělí 28.1. | Roxy-Free Mondays in Nightphunk with special guest dMIT. RY (feat.DJs Lucas Hulan, Lumiere).

Vaše Scionka (scion@techno.cz)


vlastně pohádkovým příběhem: anděl se v něm kvůli lásce k ženě rozhodne stát člověkem. Očima dvou andělů v něm sledujeme koloběh lidských životů, jednotlivé propletené osudy, které andělé nemohou ovlivnit ani zažít. Dokud se jeden z nich nerozhodne zkusit, jaké to je - cítit, chutnat, milovat. A zjistí, že lidé si daru, který jim byl dán, vůbec neváží, své životy odbývají, věčně si stěžují a trápí se.

Nebe nad Berlínem na divadelních prknech

N

ebe nad Berlínem je film německého režiséra Wima Wenderse natočený v roce 1987. Švandovo divadlo se jím nechalo inspirovat pro vytvoření vlastní autorské adaptace.

Divadelní adaptace kultovního filmu je zasazená do Prahy, konkrétně na Smíchov, ještě konkrétněji na Anděl, tedy na místa, která se mění stejně rychle

jako kdysi Berlín a která mají podobně silného genia loci. Nebe nad Berlínem (s podtitulem Nebe nad Andělem – Nebe nad námi – Anděl nad námi) je

Hra poetickým jazykem a z nezvyklé, nadzemské perspektivy líčí naše mnohdy směšné a nicotné spěchání a hon za lepšími zítřky, i když vše, co máme, je právě tento okamžik. V hlavních rolích diváci uvidí Marka Pospíchala, Patrika Děrgela, Zuzanu Onufrákovou a Ladislava Freje j.h. Režisérem hry je Petr Štindl. red

Nebe nad Berlínem Švandovo divadlo | Premiéra 19. 1. 2013, reprízy 21. 1. , 31. 1. , 11. 2. www.svandovodivadlo.cz

Much More Than Nothing: víc než jen česko-slovenský taneční duel

P

řesně dvacet let a jeden měsíc od rozpadu Československa ovládne jeviště holešovického Studia ALTA taneční projekt Much More Than Nothing, který je spojením „All Stars“ výběru tanečníků současné české a slovenské taneční scény. V novém projektu Studia ALTA si mladí tvůrci, kteří se narodili v Československu, vyrůstali v Čechách a na Sloven-

sku a dnes žijí všemožně po Evropě, berou na mušku symboly popkultury stejně jako symboly státu a státnosti – to vše ve formě svižného tanečního sitcomu v úborech à la Cvičme v rytme! Projekt přivádí na jeviště sedm umělců, kteří patří ke špičce české a slovenské taneční scény, mimo jiné držitelky ocenění Tanečnice roku Luciu Kašiarovou či Terezu Ondrovou. V říjnu roku 2012 byl projekt vybrán sítí Aerowaves ze

428 přihlášených děl mezi prestižních 20 „Priority Companies 2013“, což ho řadí mezi hlavní události evropské taneční sezony, které nemůžou minout žádného zvídavého diváka bažícího po originalitě, nápadu či zábavě.

Much More Than Nothing Studio ALTA | 1. - 4. 2., | 19:30 www.studioalta.cz

17

M E d i va d l o

D I VA D L O


MUSIC P R A H A AGHARTA JAZZ CENTRUM Železná 16 | 222 211 275 www.agharta.cz

LUBOŠ ANDRŠT GROUP jazz & blues PETR KROUTIL & FRIENDS pop jazz AGHARTA BAND groove jazz PETRA ERNYEI QUARTET vocal jazz EMIL VIKLICKÝ TRIO modern jazz PETR KROUTIL & FRIENDS pop jazz RHYTHM DESPERADOS funk latin jazz MARTIN BRUNNER TRIO modern jazz UHLÍŘ - WILKINS QUARTET (CZ/ USA) modern jazz ROBERT BALZAR TRIO modern jazz VÍT ŠVEC TRIO modern jazz HOT LINE fusion

17. 1. 21:30 18. 1. 21:30 19., 30. 1. 21:30 20. 1. 21:30 21. 1. 21:30 22. 1. 21:30 23.-24. 1. 21:30 25. 1. 21:30 26. 1. 21:30 27. 1. 21:30 28. 1. 21:30 29. 1. 21:30

BALBÍNOVA POETICKÁ HOSPŮDKA Balbínova 6 | 723 889 143 www.balbinka.cz

ANNA MLINARIKOVA BAND jazz 17. 1. 20:00 20 MINUTES - KŘEST CD pop rock 18. 1. 20:00 JIRKA HEROLD & HOSTÉ písničky 19. 1. 20:00 PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM divadlo 20.-21. 1. 20:00 RADEK TOMÁŠEK 22. 1. 20:00 ŠTĚPÁN RAK fenomenální kytarista 23. 1. 20:00 MARTIN KRAUS & KRAUSBERRY 24. 1. 20:00 HANA ROBINSON TRIO /BRNO/ ŠANSONY 25. 1. 20:00 EIN KESSEL BUUTES ! pestrý koktejl zábavy 26. 1. 20:00 JIŘÍ WEINBERGER A SPOL. DIVADELNÍ KABARET 27. 1. 20:00 RADIM HLADÍK & BLUE EFECT unplugged 28.-29. 1. 20:00 JAN SPÁLENÝ & ASPM 30. 1. 20:00 BLUES SKLEP

Liliová 10 | 774 277 060 www.bluessklep.cz

PBK BLUES blues-rock‘n‘roll 17. 1. 21:00 TONNY BLUES BAND & KAIA BROWN (CZ/USA) blues 18. 1. 21:00 TONY VIKTORIA GROUP jazz 19. 1. 21:00 BLUES BUSTERS blues 20. 1. 21:00 GREYHOUND BUS blues-country 21. 1. 21:00 BIG BAND TRUMPETS jazz, swing 22. 1. 21:00 GIBON BAND blues-rock 23. 1. 21:00 ALO TRIO small beat 24. 1. 21:00 DEMON ALISA indie-rock 25. 1. 21:00

ERIC STANGLIN AND THE JUKE JOINT HEROES (USA/CZ) blues 26. 1. 21:00 ARTHURO SORIANO BAND (ESP/CZ) jazz, blues, funk 27. 1. 21:00 VÍT FUČÍK & NEZNÁMÝ INTERPRET + BLUESCREAM rock-blues 28. 1. 21:00 HUGO jazz-swing 29. 1. 21:00 DEKOLT acoustic–alternative 30. 1. 21:00 CAFÉ NA PŮL CESTY

Centrální park Pankrác | 261 215 322 www.greendoors.cz

VÝPLACH + CHUŤ NECHUTĚ ethno psychedelic + big beat psychedelic 17. 1. 20:00 MYSTERY OF 19TH OCTOBER + DATUM VÝROBY (2x SK) melodický progresivní moderní punk rock + punk rock 19. 1. 20:00 GUN JOKING + BEZPATYBOTY post hardcore + alternative rock 23. 1. 20:00 NOODWEER (NL) + SUPPORT Benefice na podporu stíhaných ruských antifašistů 25. 1. 20:00 DĚTSKÉ ODPOLEDNE - POHÁDKOVÝ KOLÍČEK - DIVADLO & VÝTVARNÁ DÍLNA 26. 1. 15:00 MAREK DUSIL BLEND folk/rock/blues 29. 1. 20:00 CARPE DIEM

Jičínská 4 | 272 741 421 www.carpediempraha.cz

VERNISSAGE rock 17. 1. 20:00 IL COLORI existencial music - fúze folku, jazzu, šansonu a elektroniky 18. 1. 20:00 SOUKROMÝ VEČÍREK 19. 1. 20:00 SOUKROMÝ VEČÍREK 21. 1. 19:00 ONDŘEJ HNÍK A RADOVAN RYBÁK autorské čtení s kytarovým recitálem 22. 1. 20:00 JEŠTĚŽES folk-rock 23. 1. 20:00 MÁRIO BIHÁRI S KAPELOU BACHTALE APSA vystoupení rómské kapely okolo skvělého muzikanta a skladatele Mária Biháriho 24. 1. 20:00 LACHOUT Olympic revival 25. 1. 20:00 DEMOPHOBIA + HOST: HRADNÍ SVÍCEN skupina hrající Plzeňské pověsti a jiné písně 26. 1. 19:30 PLÁSTEV jazz 28. 1. 20:00 MARKÉTA BUREŠOVÁ & SOMMEROVO KRARTETO šanson 29. 1. 20:00 MARIAN BAND folk/country/bluegrass 30. 1. 20:00 CROSS

Plynární 1096/23 | www.crossclub.cz

TOPPER HARLEY WITH STREET POISON (FR) koncert/party 17. 1. 20:00 IMPERIALISTIC NIGHT WITH DJ STORM (UK) & RIDO party 18. 1. 20:00 BASS CASEMATE WITH PEŤO TÁZOK (SK) & KARAOKE TUNDRA (SK) + SIFON (WWW) + VLADIMIR 518 koncert/party 19. 1. 20:00 JAMASTERAP party 20. 1. 20:00 LOS TEKENOS (MHD A HOSTÉ) party 21. 1. 20:00 ZENITH LABEL NIGHT party 22. 1. 20:00 ELECTRO STAGE VS JUNGLE PUNK koncert/party 23. 1. 20:00 RNR PARADE koncert/party 24. 1. 20:00 JUNGLIST CALL FT. BLADERUNNER (UK) & GOLD AKA LION FIRE (UK) party 25. 1. 20:00 BAD GIRLZ, MAX IT UP, K.D.S. & MAYAPUR DJ´S IN DA CROSS CLUB party 26. 1. 20:00 HC NIGHT WITH OLDE YORK (USA) & SWING TANČÍRNA koncert/party 27. 1. 20:00 HULIDI (HUDBA LITERATURA, DIVADLO) koncert/party 29. 1. 20:00 CROSSKA WITH THE SPANKERS koncert/party 30. 1. 20:00 DUPLEX

Václavské nám. 21 | 732 221 111 www.duplex.cz

JE NA FACEBOOKU

CLUB CIRCLE STARS Dominik Turza aka DJ Rockstar

17., 24. 1. 23:00

BACK TO THE FUTURE Junior Jan, Mark Tongue aka Wolscha, Pete Luke 18. 1. 23:00 DIRTY DANCING Tommy Rogers, Peet 19. 1. 23:00 LA MUSIQUE DIVINE Chris 93 22. 1. 23:00 PURE MIX Raffael de la Rue, Andy Road 23. 1. 23:00 GROOVE - MASSIVE EDITION KID MASSIVE, Macio, Andy Road 25. 1. 23:00 I LOVE YOU Pietri, Vasco, Dark, Mathess, Amor show 26. 1. 23:00 LA MUSIQUE DIVINE Chris 93 29. 1. 23:00 PURE MIX Andy Road, Macio 30. 1. 23:00 RESTAURANT DJ ALEX DOUCHE funky chill DJ YAROUSH pop lounge DJ ALEX DOUCHE funky chill DJ RAFAEL DE LA RUE funky chill

18. 1. 19. 1. 25. 1. 26. 1.

EXIT CHMELNICE

Koněvova 219 | 602 279 589 www.exitchmelnice.cz

FAUNS (GER) + ERTHA + CHERNOBOR + ODRAEDIR 18. 1. KRUTON + TERROR INCOGNITA + EARTHBOUND 19. 1. ARCANOVY NAROZENINY veřejná oslava narozenin našeho produkčního, zváni jsou všichni 26. 1. 18:30 EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NOD Dlouhá 33 | 731 222 277 http://nod.roxy.cz

175BPM.CZ LOUNGE NIGHT drum and bassový projekt 18. 1. 20:00 DIVADELNÍ AKADEMIE 24. 1. 20:00 WHISPERING OF SOUL + NICELAND (SOLO) 25. 1. 20:00 KABARET FALEŠNÁ KOČIČKA komorně-revuální pořad 26. 1. 19:30 KRÁSA DNEŠKA – CYKLUS MODERNÍ A SOUDOBÉ HUDBY post-post-post minimal music 29. 1. 19:30 FUTURUM MUSIC BAR Zborovská 7 | 257 328 571 http://futurum.musicbar.cz

80‘S & 90‘S PARTY TV SHOW UND VIDEO DJ J. Neumann, J. Březina, T. Uher, V. Srb 18.-19. 1. 22:00 10. NAROZENINY GREEN SMATROLL + H.P. MAFFIA 24. 1. 21:00 80‘S & 90‘S PARTY TV SHOW UND VIDEO DJ J. Neumann, J. Březina, T. Uher, V. Srb 25.-26. 1. 22:00 CHAPEAU ROUGE

Jakubská 2 | 222 316 328 www.chapeaurouge.cz

DANCE CLUB BOOGIE DJ Lucas Hulan | funky deep night 17. 1. 21:00 BOUNCE! BOUNCE! KAY & TVZEX | tek-punk 2012 18. 1. 21:00 CLUB & SODA DJ Finckobot, DJ Tvyks | tropical house 19. 1. 21:00 ORGANICA Spiritual Djs | minimal 20. 1. 21:00 FREESTYLE MONDAYS DJ Zagashi, DJ Shock‘o, DJ Tango (sk) | eclectic riot dance music, hip hop 21. 1. 21:00 DANCE OR DIE Djane Lu Michell & DJ BooshWheelz | r´n´b, hip hop 22. 1. 21:00 SOULTRAIN DJ Fatty, DJ J-KID | funky house, hip hop 23. 1. 21:00 DANCEHALL BASHMENT Roccaflex | dancehall 24. 1. 21:00 STAR MIX STAGE Vladimir 518, DJ Jayyare (expresradio) | hip hop 25. 1. 21:00 DEEP UP DJ Tráva, Risto (live) , DJ Raidem | tech-house 26. 1. 21:00 BENG BENG DJ Wwera, Acustic Terrorist | electro 27. 1. 21:00 PARTY LIKE A ROCKSTAR! DJ Rockstar (Radio Fajn) | funky 28. 1. 21:00 DANCE OR DIE DJane Lu Michell, DJ Poeta (Radio Spin) | r´n´b 29. 1. 21:00 BREAKPOINT DJ Yannick | house 30. 1. 21:00

Metropolis – ve městě je dobře // Vydání 445 // Vychází 17. 1. 2013 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 // šéfredaktor: David Tieku / redakční okruh: Olga Erhartová, Radim Bartík, Jan Bárta, Táňa Zabloudilová, Petr W. Vaněk (redakce@metropolislive.cz) // grafika: STROMdesign / www.stromdesign.cz // adresa: Karoliny Světlé 12, Praha 1 / e-mail: info@metropolislive.cz / telefon: 542 422 300 / www.metropolislive.cz / www.facebook.com/metropolislive.cz / vydává: METROPOLIS LIVE, s. r. o. / Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným uveřejněním dat. Reprodukce části či celku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu redakce.

18


22/1 JE TO JEN VÍTR BENCE FLIEgAUF 23/1 TABU MIgUEL gOMES 24/1 SHUN LI A BáSNÍK ANDREA SEgRE zAčáTKY V 18.30

22.–24. 1. 2013 KINO SVěTOzOR

LUX FILM DAYS

www.LUXpRIzE.EU 3 EVROPSKÉ FILMY

23 JAZYKŮ VSTUp zDARMA 27 ČLENSKÝCH STÁTŮ

FILMY OCENěNé CENOU LUX

Kino

KINO SVěTOzOR www.KINOSVETOzOR.Cz VODIčKOVA 41, pRAHA 1


MUSIC P R A H A CHAPEAU BAR C‘MON! DJ Romario | latino 17. 1. 21:00 BOUNCE! BOUNCE! DJ Ed Bass | house 18. 1. 21:00 BASTARD DJS Bastard Djs | bastard pop 19. 1. 21:00 BAR LIVE CONCERT Son Caliente (cuba) | Cuban latino 23. 1. 21:00 MASH UP FUNK DJ Roger C. (sp), DJ Goldstar | funk soul, breakbeat 24. 1. 21:00 NIGHT CREAM STAGE DJ Radek Honc aka Groovyluvah (expresradio) | house 25. 1. 21:00 DON‘T FORGET TO GO HOME Roberto Savaggio (Berlin/Bristol), DJ Armitage Shanks , DJ Slovak technostring, house 26. 1. 21:00 LIVE BAR CONCERT Atares (int) | latino 30. 1. 21:00 UNDERGROUND CLUB DEEP FRIED CHICKEN DJ Blofeld, DJ Theya, Franill, Insane, Alexandrovich | d‘n‘b, dubstep 17. 1. 21:00 BOUNCE! BOUNCE! Kluci z marmelády, Them Darned Teenagers, DJ Matyas aka Dead Sailor electronica punk, electro house 18. 1. 21:00 CLUB & SODA ABAB, Tenten | electro 19. 1. 19:00 LIVE CONCERT Sirotčinec | punk rock 19. 1. 22:00 FREESTYLE MONDAYS MC Tah Phrum Duh Bush (us), PremRock (us), Hirred Gun (us), Vojtaano & On Timon, Monday Bloody Monday live band, Flowe, DJs Shock‘o + Dug | rap 21. 1. 21:00 LAUTIR DJ CK Placeedo, Martin (live bassguitar) new dance music 22. 1. 21:00 DUBSTEP WEDNESDAY DJ Hlava, DJ ANS | dubstep, breakbeat 23. 1. 21:00 LIVE CONCERT Animé | rock 24. 1. 19:00 CRAZY BLAZE DJ Jakobeen, DJ Spectre alternative dance music 24. 1. 22:00 FRESH STAGE Wild Tides | garage-surf 25. 1. 19:00 AFTER CONCERT The Fakes, Mint | electro, dubstep, trash 25. 1. 22:00 LIVE CONCERT Reverends, Five Sins | rock´n´roll, hard rock 26. 1. 19:00 HIFFI & JACOB DJ HiFFi M. & MC Jacob | electro 26. 1. 22:00 RITUAL DJ Angel Charlie, Martin (live bassguitar) alternative dance music 29. 1. 21:00 DUBSTEP WEDNESDAY DJ Hlava, DJ Pe:Te | dubstep 30. 1. 21:00 JAZZBOAT

Dvořákovo nábř. – nástupiště č. 5 pod Čechovým mostem | 731 183 180 | www.jazzboat.cz

ADAM TVRDÝ CROSSOVER blues & jazz EVA EMINGEROVÁ QUARTET traditional jazz & jazz standards PETR KROUTIL QUARTET jazz standards & swing SVATOBOR MACÁK QUARTET mainstream jazz MARCEL FLEMR TRIO blues PETRA ERNYEI QUARTET swing 40´s & 50´s, bossanova, jazz standards ZEURÍTIA bossanova STAN THE MAN blues & jazz JAKUB ŠAFR TRIO swing of the 30´ VÍT ŠVEC TRIO jazz standards FRANTIŠEK KOP QUARTET originals for leading sax JAKUB ZOMER TRIO blues & jazz JAZZ REVUE traditional jazz, dixieland JANA KOUBKOVÁ TRIO jazz standards, bossanova & scat

17. 1. 20:30 18. 1. 20:30 19. 1. 20:30 20. 1. 20:30 21. 1. 20:30 22. 1. 20:30 23. 1. 20:30 24. 1. 20:30 25. 1. 20:30 26. 1. 20:30 27. 1. 20:30 28. 1. 20:30 29. 1. 20:30 30. 1. 20:30

KAIN

Husitská 1/106 | 222 541 772 www.kain.cz

REMORSE + POSTE RESTANTE grunge ROCK AUTOMAT + FIRE BREATH hard rock ORIENT + AMPÉR heavy metal ZAPEKLITOST + VOBSAZENO + 2x rock P.R.D.I. folk rock

20

17. 1. 20:00 18. 1. 20:00 19. 1. 20:00 23. 1. 20:00 24. 1. 20:00

OZZY OSBOURNE REV. PRAHA revival TAM heavy rock

25. 1. 20:00 26. 1. 20:00

KAŠTAN

Bělohorská 150 | 233 353 020 www.kastan.cz

CAIN DA BRETH koncert ONE GIG HEROES + GITS koncert VEČERY OSAMĚLÝCH PÍSNIČKÁŘŮ koncert HM… koncert SDRUŽENÍ RODIČŮ A PŘÁTEL ROPY koncert

17. 1. 20:00 18. 1. 20:00 23. 1. 20:00 24. 1. 20:00 25. 1. 20:00

KLUB 007 STRAHOV

Chaloupeckého 7 – koleje ČVUT blok 7 775 260 071 | www.klub007strahov.cz

TWISTED ROD (cz) + MAGGIE´S MARSHMALLOWS (cz) AFTER PARTY: DJ CATMAN ! 17. 1. 19:30 CANCER BATS (CA), THE GOLEM TRUST (CZ), CITYLIGHTS (CZ) Punk / Metal / Hard Core 18. 1. 19:30 GREEN SMÄTROLL (CZ), FOOLPROOF RIDDIMS (SK) + DJS Ska / Reggae / Dub 19. 1. 19:30 TWISTED ROD (CZ), MAGGIE´S MARSHMALLOWS (CZ) + DJ CATMAN Rockabilly / Garage Punk 25. 1. 19:30 STAGE BOTTLES (DE), KUNG-FU GIRLZ (CZ) + DJS Oi! Punk / Rock´n´Roll 26. 1. 19:00 KLUB ČERV

Pod Plynojemem 5 | 736 160 031 www.clubcerv.cz

WARMS STYLE 18. 1. 20:00 NIGHT FULL OD DRUM AND BASS 19. 1. 20:00 CD MIX BAR muzika, fotbálek, videohry 21.-22., 28.-29. 1. 20:00 ČERVTEK pravidelné techno středy v Červu 23.-24., 30. 1. 20:00 NEPOJMENOVANÁ VOL.6 25. 1. 20:00 DJŚ MEETING 26. 1. 20:00 KULTURNÍ CENTRUM ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 www.kczahrada.cz

JABLKOŇ koncert

30. 1. 20:00

LE MIRAGE LUBLAŇSKÁ Lublaňská 48 | 222 511 186 www.lemirage.cz

DOMINA, BLOFELD Liquid dnb STB, COMOR TERROR DJS Breaks, electro, techhouse, dnb BASSCOFFEE DJS Drum´n´bass VŠECHNY KOKTEJLY 17-19:00 POUZE ZA 67 Fotbálky celý večer ZDARMA!!! CD BARMAN NIGHT Mishmashenka TONER Massacre breaks VINYL.CZ NIGHT Breakbeat, dnb ICHBIN, BOXVILLE Break vision - breaks, dnb DORA DJS ( RAFAEL B-DAY) Deep solution - deephouse URNA DJS Electro, minimal VŠECHNY KOKTEJLY 17-19:00 POUZE ZA 67 Fotbálky celý večer ZDARMA!!! CD BARMAN NIGHT Mishmashenka QUANTUM 59 + HOSTÉ Minimal, psybreak HREBIK, WSKS IN DA HOUSE Minimal, techno, house

Vodičkova 36 | 224 217 108 www.musicbar.cz

EXCELENT KŘEST STREET KIDS: SUPERCROO, DJ WICH, SMACK, FREEZER, BROOKLYN, ADMIRÁL KOLÍBAL, DOEMIXXX urban music party 17. 1. 20:00 POP 80´s & 90´S VIDEO PARTY JIRKY NEUMANA pop 18.-19., 25.-26. 1. 21:00 BRUTUS pub rock 22. 1. 20:00 THE ORB (UK) conference 23. 1. 20:00 STO ZVÍŘAT ska 24. 1. 20:00 EIGA-SAI 2013: JAPAN ALTERNATIVE PARTY události 28. 1. 21:00 THE VIBRATORS (UK) + PLEXIS + DREADROT punk´s not dead 29. 1. 20:00 MALOSTRANSKÁ BESEDA Malostranské nám. 21 www.malostranska-beseda.cz

POLETÍME? – BEZ VÁS BY TO BYLO NA PRD UŽ 5 LET! punk-country 17. 1. 20:30 VÍTKOVO KVARTETO rock 18. 1. 20:30 LOS CULOS + THE BREAKERS 19. 1. 20:30 WERICHOVA KAMPA 2013: „… A NA HRUŠCE SEDÍ DIKTÁTOR“ divadelní představení 20. 1. 20:00 ONDŘEJ HAVELKA A MELODY MAKERS swing 21. 1. 20:30 ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA 22. 1. 20:30 PAVEL BOBEK & MALINA BAND 23. 1. 20:30 NOVEMBER 2ND křest bonusové reedice midnight desert 24. 1. 20:30 VLTAVA 25. 1. 20:30 ABIGAIL YBARRA nahrávání živého alba 26. 1. 20:30 DIVADENÍ SPOLEK LA’MY: CENTRIFUGA HADR divadelní představení 27. 1. 20:00 BERENIKA KOHOUTOVÁ & EMIL VIKLICKÝ TRIO jazz 28. 1. 20:30 LAURA A JEJÍ TYGŘI 29. 1. 20:30 POTLACH: PACIFIK + ŠTĚPÁN & JAN MATĚJ RAK uvádí Tony Linhart 30. 1. 20:00 MATRIX

Koněvova 13 | 777 831 501 www.matrixklub.cz

17. 1. 18. 1. 19. 1. 20. 1. 21. 1. 22. 1. 23. 1. 24. 1. 25. 1. 26. 1. 27. 1. 28. 1. 29. 1. 30. 1.

LE MIRAGE ÚJEZD Újezd 5 | 257 310 044 www.lemirage.cz

LUCERNA MUSIC BAR

MESSBROTHERS DJS Thursday breaks 17. 1. W3S CHILLOUT SYSTEM Drum´n´bass, breaks 18. 1. SHARK8 + GUEST Tech house, electro, techno 19. 1. CD BARMAN NIGHT Mishmashenka 21.-22., 28.-29. 1. DJ AKADEMIE ROXY Minimal, techno, house 23. 1. TOFFA Thursday breaks 24. 1. RAM‘N‘BAJSS Drum´n´bass 25. 1. TOM-M + GUEST Drum´n´bass 26. 1. MCB Deep inside - deephouse, progressive 30. 1.

NEW&FREE koncert | rock DNB RODEO FEAT. METRIK (HOSPITAL, UK) party | drum and bass SPACE INVADERS party | psytrance DUBSTEBLOG NIGHT party | dubstep METALGATE MASSACRE 2013 koncert | metal - metalcore BASS DUBZ party | drum and bass - dubstep - experimental

17. 1. 19:00 18. 1. 21:00 19. 1. 21:00 23. 1. 21:00 24. 1. 19:00 30. 1. 21:00

MLEJN

Kovářova 1615/4 | 235 314 734 www.mlejn.cz

COP + BLUE GATE koncert BLUES SESSION koncert

23. 1. 19:30 30. 1. 19:30

MODRÁ VOPICE

roh ulic Spojovací a K Žižkovu www.modravopice.eu

ACOUSTIC JAM NIGHT 17. 1. 20:00 TECH HOUSE FESTIVAL Dj Christofi 18. 1. 20:00 NEVER LEFT BEHIND + INTO DUST + D.O.P classic rock, progressive-metalcore, metalcore 19. 1. 20:00 RHINO BUCKET + BLUE ROCKET + MERLIN + DAN HORYNA Classic Rock, rock‘n‘roll, hard rock 20. 1. 20:00 TECH HOUSE FESTIVAL Dj Christofi, Steven lakatos, Packa 25. 1. 20:00 VEKLAN + DEAD SHOTT + FIRE BREATH + BLACK SEMEN metal, hard rock, heavy power, black metal 26. 1. 19:00 OJAI CLUB LETŇANY

Místecká 366 Praha 9 | 774 775 770 www.ojai.cz

PLEXIS + HOST

19. 1. 18:30


MUSIC P R A H A PALÁC AKROPOLIS

RADOST FX

VELKÝ SÁL PSÍ VOJÁCI koncert 18. 1. 19:30 FUTUREFIRSTLINE: EL GAUČO koncert 19. 1. 19:30 CIRQUEON AKADEMIE cirkusoví představení 21. 1. 18:00 PLEASE THE TREES & SBOR ELPIDA + HOST ALI WAREN/UK koncert 22. 1. 19:30 SONGFEST.CZ 2013 - VÍTÁNÍ ROKU HADA koncert 24. 1. 19:00 DÍVADLO COŽE?: POSNÍDÁM POZDĚJI divadelní představení 28. 1. 20:00 HIDDEN ORCHESTRA/UK + SUPPORT FLOEX /CZ koncert 29. 1. 19:30

FX BOUNCE! PAPA ORI SPECIAL DJ’s: Kwé, Jorgos, Orion 17. 1. REMEMBER HOUSE DJs: Bidlo, Loutka, Vilém 18. 1. SOULTRAIN WEEKENDER LIVE ROTATION: BACK ON THE BLOCK DJs: Rico (UK), Big J (USA), Henry D ft. Emdee, Pimp Juice, Drey 19. 1. FX BOUNCE! FROM BRATISLAVA 2 PRAGUE DJs: Kwé, Rawal, Lipi, Projekt Awa 24. 1. RADOST FX 20th ANNIVERSARY DJs : Bidlo, Kristian, Braun, Loutka, Vilém, Vectif, Moskito, Rico, Big J,12 Play 25. 1. 22:00 SOULTRAIN WEEKENDER: SPIN IT IF YA LOVE HIP HOP DJs: Rico (UK), Big J (US) 26. 1.

Kubelíkova 1548/27 | 296 330 911 www.palacakropolis.cz

MALÁ SCÉNA BASSASINS DJS AZTEK & QBE freestyle breaks 17. 1. 22:30 DEEP, DOWN & RITUAL DJS SOUL HUNTER, JAMES BASELEY & LIMYTH hoose, techno & soul 18. 1. 22:30 SONIC JOURNEY DJS BABE LN (RADIO 1) & GUEST freestyle beats & d`n`b 19. 1. 22:30 SUNDAY DUBWISE DJS PETR MIKOVEC, JOSHUA & T-MATIQUE dub 20. 1. 22:30 CHILL OUT 21., 28. 1. 22:30 RIDDIMWISE SWAMP SAFARI reggae dancehall 22. 1. 22:30 DJ BAZOOKA JOE freestyle breaks 23. 1. 22:30 DJ GADJO.CZ & JAM SOUND world vibe 24. 1. 22:30 BBARAK PRESENTS RAP HISTORY 1999 DJS LIL ROWA & BUIC oldskool rap, hip hop & disco 25. 1. 22:30 FUNKOPOLIS DJS MIKULAS & MR.ULTRAFINO soul, disco funk & rare groove 26. 1. 22:30 SUNDAY DUBWISE FYAH SOUND dub 27. 1. 22:30 RIDDIMWISE DJ YUKIMURA & GUEST reggae & dubwise 29. 1. 22:30 DJ POLD1K & GUEST global beats 30. 1. 22:30 DIVADELNÍ BAR COLOURS DJS SAT & TINTI house 17. 1. 22:30 GOOD MUSIC BAD DJs feat .The Egg & MattonI funky & boogie house, indie disco 18. 1. 22:30 FREAKY NIGHT DJANE DOMIE & GUESTS freestyle breaks 19. 1. 22:30 PROSOUND SYSTEM DJ KRYSHPEEN & MC DR. KARY reggae dancehall 20. 1. 22:30 VIVA LA MUSICA! DJ JOKE latin, cuban & rare groove 21. 1. 22:30 URBAN BEATZ DJS hip hop & urban beats 22., 29. 1. 22:30 DJS SIRIUS & GUEST freestyle beats 23. 1. 22:30 ONE WAY DJS CHOCKY & BAZZUKA house 24. 1. 22:30 BBARAK PRESENTS RAP HISTORY 1999 DJS funk, soul & breaks 25. 1. 22:30 CONVERSATION NIGHT DJS SUNPAYA, EMKA & HI5LIVE funky, soulful house & nu disco 26. 1. 22:30 ROCCAFLEX SOUND DJS SCARFACE, ANGEL DAWG & HERBY BOY reggae dancehall 27. 1. 22:30 STARTUP DJ MEDIS global beats 28. 1. 22:30 DOPE DJS freestyle beats 30. 1. 22:30 POPOCAFEPETL

Újezd 19 | 602 277 226 www.popocafepetl.cz

NERVANA koncert 17. 1. 20:00 POPO PÁTEČNÍ PÁRTY freaky friday frenzy 18., 25. 1. 21:00 POPO SOBOTNÍ ELECTRO SWING DANCE PARTY DJs: Mikael & Miki Swing Team + hosté 19. 1. 20:00 JIMIBAND blues rock-revival 20. 1. 21:00 JEFFERSON + TAJNÉ SLUNCE pop-rock + rock-world music 22. 1. 20:00 PLOY + VYJAKOMY jazz-funk + pop-indie 23. 1. 21:00 BELLAMY MOON alternative-pop 24. 1. 21:00 HIP HOP NIGHT: PLANET HOUSE JAM + PN ZK JS DJ‘s Nester & IZM 26. 1. 21:00 RUMBLEMEN surf-rock‘n‘roll 29. 1. 21:00

22

Bělehradská 120 | 603 193 711 www.radostfx.cz

REDUTA JAZZ CLUB

Národní tř. 20 | 224 933 487 www.redutajazzclub.cz

DIXIELAND MESSENGERS dixieland GERA BAND trumpet jazz LUCIA JAZZ Q vocal jazz 90-60-90 latin-standard jazz-swing TRADITIONAL JAZZ STUDIO traditional jazz RENE TROSSMAN BAND /USA/ authentic chicago blues

18. 1. 21:30 20. 1. 21:30 24. 1. 21:30 25. 1. 21:30 26. 1. 21:30

ROCK CAFÉ

PICTURE IMPERFECT, AMIE, MARINA, EGOR ERUSHIN (SOLO PROJECT), BLACK LION koncert 18. 1. 18:00 „9.BIKER´S PARTY“: BREED, BLACK BULL, URSUS vstup pouze v místě a od 18ti let!!! 19. 1. 19:00 „FREEZONE“: „NOC KLUBOVÝCH ZABIJÁKŮ“: SPLEEN? (SPECIÁLNÍ TŘÍKONCERTNÍ REUNION!!!) A STRAIGHTBACK vstup zdarma 22. 1. 20:00 SIMONA BABČÁKOVÁ & ESTER KOČIČKOVÁ: DÁMSKÁ HNÍZDA koncert 23. 1. 20:00 „5 YEARS OUT OF DOG HOUSE PARTY“: THE ROCKET DOGZ + SPECIAL GUEST: THE GANGNAILS party 25. 1. 21:00 „DAWN OF THE NEW AGE IV“: POPPY SEED GRINDER, MODERN DAY BABYLON, GENUINE RELIEF, KEEP ON ROTTING koncert 26. 1. 19:00 „10.JUBILEJNÍ OPEN MIKE!“ (PŘÍLEŽITOST PRO KAŽDÉHO, KDO MÁ CO PŘEDVÉST U „MAJKROFOUNU“ – PÍSNĚ BÁSNĚ stand up comedy 27. 1. 17:30 „FREEZONE“: SIGNAL DRIVE, SLEAZY ROXXX, INSTINCT vstup zdarma 29. 1. 20:00 „FREEZONE“: THE DEAD POPE´S COMPANY A GOOD BYE LENIN (SK) vstup zdarma 30. 1. 20:30

Salmovská 16 | 224 919 364 www.salmovska.cz

JITKA VRBOVA & KAPELA LTW koncert 17. 1. 19:30 ESTER KOČIČKOVÁ & LUBOMÍR NOHAVICA písňový večer 18., 25. 1. 20:00 JIŘÍ ŠLUPKA SVĚRÁK & NEJEN BLUES rhytm & blues, soul, swing. 21. 1. 19:30 RENATA DRÖSSLER recitál zpěvačky a herečky 22. 1. 19:30 JINDRA KELÍŠEK koncert 24. 1. 19:30 JANA RYCHTEROVÁ a VLADIMÍR ILJIČ PECHÁČEK koncert 28. 1. 19:30 MARTINA TRCHOVÁ & TRIO koncert 29. 1. 19:30 COMME CI, COMME CA koncert 30. 1. 19:30 Bubenské nábř. 306/13 | 284 097 455 www.sasazu.com

SASAZU CHRISTMAS ALL AROUND LADIES NIGHT SPECIAL EDITION

Dlouhá 33 | 776 369 685 www.roxy.cz

FLOW DJs: Fatty M & Roman Rai, special guest: Flux 18. 1. 22:00 KICK DA NIGHT DJs: Bon Finix (bonfinix.com), Dail Manene, Angry Beats 19. 1. 22:00 FREE MONDAYS LIVE UFAJR koncert 21. 1. 20:00 STUDENTSKÁ AKADEMIE DJský workshop pro středoškoláky pod vedením DJe Ghonzalese 22. 1. 17:00 ENJOY HOUSE DJs: Ark (be at:), Eva Porating 24. 1. 22:00 PARTY OF M´S party 25. 1. 21:00 CLIMAX DJs: Chris Sadler, Fun, Roger Venzent a.k.a. Dzejar 26. 1. 22:00 FREE MONDAYS IN NIGHTPHUNK DJs: Lucas Hulan & Lumiere, dMIT.RY, live: Notes from Prague 28. 1. 20:00 ASKING ALEXANDRIA (UK) AND MORE... koncert 30. 1. 19:00 RYBANARUBY

17. 1. 20:00 18. 1. 20:00

18. 1. 22:00 19. 1. 22:00

STYX SMART CLUB

Sokolovská 144/349 | 603 236 533 www.clubstyx.cz

NEW FACES šance pro začínající djs 17., 24. 1. 20:00 ACID Djs: Matraxx, Sega, Roba acid techno, acid trance 18. 1. 20:00 ZOOROPAs BIRTHDAY Djs Zooropa, Star | www.psytrance.cz 19. 1. 20:00 NEDĚLEJ BIOGRAF! styxmedia picture show 20., 27. 1. 20:00 RUSH HOUR DjaneKan – Jacca, Shifty, Little k8 | d´n´b 25. 1. 20:00 NORA BORA Djane Nora Bora, Kaisersoze, P.G (HU), Francesco de Luca (DE), P3cho | minimal, techno 26. 1. 20:00 !!!KONCERT!!! LES TAMBOURS tradiční rytmy západní afriky 30. 1. 20:00 U BUKANÝRA

nábř. L. Svobody pod Štefánikovým mostem 608 973 582 | www.bukanyr.cz

ROXY

JAYAMANTRA koncert YELLOW SISTERS koncert

SALMOVSKÁ LITERÁRNÍ KAVÁRNA

SASAZU

Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

Mánesova 1645/87 | 731 570 701 www.rybanaruby.net

MIREK KOVÁŘÍK – JIŘÍ ORTEN poezie, čtení 21. 1. 20:00 RABINOOF ZEŤÁK, RADOMIL UHLÍŘ A KVARTET DR. KONOPNÉHO dvojkoncert 22. 1. 20:00 LET’S GO!, PE & PE dvojkoncert 23. 1. 20:00 MIKE PERRY A MIREK KOVÁŘÍK koncert 24. 1. 20:00 E CONVERSO jazzové improvizace 25. 1. 20:00 THE JONATHAN GAUDET + HOT THREE (CAN/GB/CZ) koncert 26. 1. 20:00 DRUM DRUM, EWA ZURAKOWSKA A PATRIK PELAUCH koncert 28. 1. 20:00 VLADIMÍR VÁCLAVEK koncert 29. 1. 20:00

FROM DNB TO HOUSE djs 2k & Error TECHHOUSE.cz NITE djs Next, Raidem, Brady VIVACITY+ djs Cubik, Checo Zac, Vik UNPLUGGED djs Face feat. MC Manda + Hodjohn, Floex, Miss B JUST LIKE THAT djs Pat Heart, Lukas Micka HOUM EKŠN djs Lana, Petr K, Jindra feat. Peter Krajniak, Tom Saver

17. 1. 21:00 18. 1. 22:00 19. 1. 22:00 24. 1. 21:00 25. 1. 22:00 26. 1. 22:00

U MALÉHO GLENA

Karmelitská 23 | 257 531 717 www.malyglen.cz

JUSTIN LAVASH dechberoucí kombinace stylů v sólovém pojetí 17. 1. 21:30 COMBINE blues, groove 18. 1. 21:30 JAKUB ZOMER TRIO jazz, blues & groove 19. 1. 21:30 UMG JAZZ JAM SESSION uvádí Jan Fečo 20., 27. 1. 21:30 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues 21., 28. 1. 21:30 ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues, funk a crossover 22. 1. 21:30 NAJPONK jazz, blues 23. 1. 21:30 ST. JOHNY & SINNERS jump blues 24. 1. 21:30


22. STŘEDOEVROPSKÝ VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU

7. - 10. 2. 2013 Výstaviště Praha - Holešovice www.holidayworld.cz

www.chapeaurouge.cz

jakubská 2, praha 1

Partner veletrhu

26. MEZINÁRODNÍ VELETRH BYTOVÉHO DESIGNU

PANELOVÝ DŮM A BYT

14. - 17. 2. 2013 Výstaviště Praha - Holešovice www.pragointerier.cz

příjem inzerce 739 201 309 INZERCE


MUSIC P R A H A / KINA P R A H A BHARATA RAJNOSEK BAND jazz, blues, funk FILIP GONDOLÁN SESSION nejvýraznější osobnost jazzové vokální scény ROMAN POKORNÝ & “FEELING THE SPIRIT“ straight-ahead jazz JAMIE MARSHALL & RADEK HLÁVKA blues

25. 1. 21:30 26. 1. 21:30 29. 1. 21:30 30. 1. 21:30

VAGON

Národní 25 | 733 737 301 www.vagon.cz

VEČÍREK TULLAMORE DEW Irish True Xavier Baumaxa, Na Stojáka PROFESSOR (BEATLES, LENNON, DEEP PURPLE, QUEEN, AC/DC, ETC...) ŠPEJBL´S HELPRS AC/DC REVIVAL LED ZEPPELIN REVIVAL ZÁVIŠ - KNÍŽE PORNOFOLKU ECHT ! + HERY FOTR ZUBY NEHTY + VOBEZDUD VISACÍ ZÁMEK ROLLING STONES - REVIVAL BAND BRNO QUEENIE - QUEEN REVIVAL nekuřácký koncert PINK FLOYD ACOUSTIC DUO BY LIFT TO SKY + EJAKULÁT NADĚJE BEATU přehled vítězů rockové soutěže RADIA BEAT ZNOUZECTNOST nekuřácký koncert

17. 1. 20:30 18. 1. 21:00 19. 1. 21:00 20. 1. 21:00 21. 1. 21:00 22. 1. 21:00 23. 1. 21:00 24. 1. 21:00 25. 1. 21:00 26. 1. 21:00 27. 1. 21:00 28. 1. 20:30 29. 1. 21:00 30. 1. 21:00

WAKATA

Malířská 14 | 233 370 518 www.wakata.eu

TAKESHIT

18. 1. 20:30

XT3

Rokycanova 29 | 222 783 463 www.xt3.cz

DELIRIUM SOUNDS PRESENT NEW TALENTS Daydream Nation (noise-pop) + The Good Night Boys (indie-rock’n’roll) + DeoDee 17. 1. 20:00 SPACE PHONE BOOTH + HOST indie - dance music 18. 1. 20:00 METAL NIGHT - THE WILDEST DREAMS LIVE Heavy Passion (psychedelic-metal) + RAW (metal) 19. 1. 20:00 PPF pivko, pohoda, fotbálek 20., 22., 23., 24., 25., 27., 29. 1. 20:00 STARTER LIVE hudební soutěž kapel 21., 28. 1. 20:00 TA DĚFKA + JOE PURPLE rock + hard rock’n’ roll 30. 1. 20:00

6. ROČNÍK FESTIVALU JAPONSKÝCH FILMŮ A KULTURY

AERO

Biskupcova 31 | 271 771 349 | 608 330 08 www.kinoaero.cz

SOUDCE NT live | GBR | 2013 | komedie 17. 1. 19:45 VE STÍNU CZE/SVK/POL | 2012 | krimi 18. 1. 18:00 NESPOUTANÝ DJANGO 18., 22. 1. 20:30 USA | 2012 | western/akční 26. 1. 20:00 ZVONILKA: TAJEMSTVÍ KŘÍDEL USA | 2012 | animovaný/rodinný 19. 1. 15:00 MARIE STUARTOVNA | GAETANO DONIZETTI metropolitan opera | USA | 2013 | opera 19. 1. 18:45 SNĚHOVÁ VLOČKA POD MIKROSKOPEM Areo dětem | CZE | 2013 20. 1. 15:00 O MYŠCE A MEDVĚDOVI filmový klub | FRA | 2012 | animovaný 20. 1. 18:00 MISTR filmový klub | USA | 2012 | drama 20. 1. 20:30 ODPAD MĚSTO SMRT filmový klub | CZE | 2012 | drama 21. 1. 18:00 HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA USA/NZL | 2012 | dobrodružný/fantasy 21., 27. 1. 20:30 HOLY MOTORS filmový klub | FRA/DE 22. 1. 18:00 2012 | drama/fantasy/sci-fi 26. 1. 23:15 KUŘE NA ŠVESTKÁCH filmový klub FRA/DE/BEL | 2011 | drama/rodinný 23. 1. 18:00 ATLAS MRAKŮ DE/USA | 2012 | drama 23. 1. 20:30 FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK USA | 2012 | animovaný/komedie 24. 1. 18:00 SUNSET BLVD. filmový klub | USA | 1950 | drama 24. 1. 20:00 SEDM PSYCHOPATŮ USA/GBR | 2012 | komedie/krimi 25. 1. 18:00 HON 25. 1. 20:30 DNK | 2012 | drama 29. 1. 18:00 ARGO USA | 2012 | drama 25. 1. 23:00 O MYŠCE A MEDVĚDOVI FRA | 2012 | animovaný 26. 1. 15:00 BÍDNÍCI GBR | 2012 | muzikál/drama 26. 1. 17:00 U ZVÍŘÁTEK V DOUPĚTI Areo dětem | CZE | 2013 27. 1. 15:00 LINCOLN 27. 1. 17:30 USA/IND | 2012 | historický/drama 30. 1. 20:45 ANNA KARENINA GBR/FRA | 2012 | drama 27. 1. 20:30 OBČAN K. CZE | 2012 | dokumentární 28. 1. 18:00

2013

22. – 28. 1. 2013 kino Lucerna

IMAMURA Shōhei

retrospektiva 1958 - 2001 Smích prochází žaludkem Poklady z archivu Koncerty, výstavy, dílny, besedy...

www.eigasai.cz

AERO NASLEPO MISTR USA | 2012 | drama

24

30. 1. 18:00

FILMY PRO SENIORY MISTR USA | 2012 | drama SUNSET BLVD. USA | 1950 | drama

22. 1. 10:00

BABY BIO FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK USA | 2012 | animovaný/komedie MISTR USA | 2012 | drama

23. 1. 10:00

29. 1. 10:00

30. 1. 10:00

BIO OKO

Fr. Křížka 460/15 | 233 382 606 www.biooko.net

O MYŠCE A MEDVĚDOVI 17., 29. 1. 18:00 FRA | 2012 | animovaný 20. 1. 18:30 KILL BILL 1 & 2 filmjukebox | USA | 2003, 2004 | akční 17. 1. 20:30 ODPAD MĚSTO SMRT filmový klub | CZE | 2012 | drama 18. 1. 18:30 MISTR filmový klub | USA | 2012 | drama 18., 27. 1. 20:30 ANNA KARENINA 18. 1. 23:30 GBR/FRA | 2012 | drama 27. 1. 23:00 KUŘE NA ŠVESTKÁCH filmový klub | FRA/DE/BEL | 2011 | drama 19. 1. 12:00 SNĚHOVÁ VLOČKA POD MIKROSKOPEM soboty pro rodiče s dětmi | CZE | 2013 19. 1. 15:00 HON 19., 25. 1. 18:00 filmový klub | DNK | 2012 | drama 25. 1. 23:00 NESPOUTANÝ DJANGO USA | 2012 | western/akční 19., 23., 26. 1. 20:30 SAMSARA filmový klub 19. 1. 23:00 USA | 2011 | dokumentární 26. 1. 18:00 ARGO 20. 1. 12:00 USA | 2012 | drama 26. 1. 23:00 HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA USA/NZL | 2012 dobrodružný/fantasy 20. 1. 15:00 FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK USA | 2012 | animovaný/komedie 20., 25. 1. 20:30 LÁSKA V HROBĚ 21. 1. 18:00 filmový klub | CZE | 2011 | dokumentární 26. 1. 12:00 THE DOORS – LIVE AT BOWL 68 21. 1. 20:30 NEJVĚTŠÍ PŘÁNÍ CZE | 2012 | dokument 22. 1. 18:00 OKO NASLEPO 22. 1. 20:30 HOLY MOTORS filmový klub | FRA/DE | 2012 | drama 23. 1. 18:00 SVATBA MEZI CITRÓNY DNK/SWE | 2012 | komedie 24. 1. 18:00 IS THIS CINEMA? #9 JOHANNES BENZ audiovizuální show 24. 1. 20:30 PEVNOST filmový klub | CZE | 2012 | dokumentární 25. 1. 18:30 U ZVÍŘÁTEK V DOUPĚTI soboty pro rodiče s dětmi Aero dětem | CZE | 2013 26. 1. 15:00 LA SCALA | LA TRAVIATA 27. 1. 15:00 SUNSET BLVD. filmový klub | USA | 1950 | drama 27. 1. 18:00 KUŘE NA ŠVESTKÁCH FRA/DE/BEL | 2011 | drama 28. 1. 18:00 LINCOLN USA/IND | 2012 | historický/drama 28. 1. 20:30 PIETA – PREMIÉRA KR | 2012 | drama 29. 1. 20:30 VEČER ISHORTS – KŘEST DVD CSF VOL.4 30. 1. 20:30 FILMY PRO SENIORY CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ? FRA/DE | 2011 | komedie MISTR USA | 2012 | drama

INZERCE

erce XLmodul 100x70.indd 2

29. 1. 20:30

11.01.13 16:04

17. 1. 10:00 24. 1. 10:00


A R Í D A T Ě V DO S U... M L I F

Á N L ...P D O H Ý V V E L AS CHOĎTE DO KINA, UVIDÍTE VÍC www.cinestar.cz

BAREVNÝ VĚRNOSTNÍ PROGRAM MULTIKIN CINESTAR


KINA P R A H A BABY BIO O MYŠCE A MEDVĚDOVI FRA | 2012 | animovaný FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK USA | 2012 | animovaný/komedie

22. 1. 10:00 29. 1. 10:00

DIVADLO DOBEŠKA

Jasná I. 1181/6 | 244 468 173 www.divadlodobeska.cz

ATLAS MRAKŮ DE/USA | 2012 | drama ANTROPOFEST

FK PRO DĚTI DOBA LEDOVÁ 4 USA | 2012 | rodinný/animovaný

23. 1. 19:30 25. 1. 18:00, 26. 1. 15:00

19. 1. 15:00

EVALD

Národní 28 | 221 105 225 www.evald.cz

MISTR 17.-23. 1. 18:00 USA | 2012 | drama 19.- 20., 22.-23. 1. 15:00 HON DNK | 2012 | drama 17.-30. 1. 20:30 LINCOLN 24.-30. 1. 18:00 USA/IND | 2012 | historický/drama 26.-27. 1. 15:00 NADĚJNÉ VYHLÍDKY USA | 2012 | drama 29.-30. 1. 15:00 BIO SENIOR V TEMNOTĚ POL/DE/FRA/CAN | 2011 drama/válečný SVATBA MEZI CITRÓNY DNK/SWE | 2012 | komedie BÍDNÍCI GBR | 2012 | muzikál/drama NADĚJNÉ VYHLÍDKY USA | 2012 | drama

17., 18. 1. 15:00 21. 1. 15:00 24.-25. 1. 15:00 28. 1. 15:00

26. 1. 15:00 30. 1. 20:00

KINO 35 – FRANCOUZSKÝ INSTITUT V PRAZE Štěpánská 35 | 221 401 011 www.ifp.cz

3. 1.-8. 2. 26. 1. 19:30

LUCERNA

Vodičkova 36 | 224 216 972 | 736 431 503 www.lucerna.cz/kino.php

CARMEN 3D 17.-21. 1. 18:00, 21.-22. 1. 14:00 CZE | 2012 | muzikál 29.-31. 1. 15:45 MISTR 17.-21. 1. 20:30 USA | 2012 | drama 25. 1. 13:30 LEGENDÁRNÍ PARTA 3D USA | 2012 | animovaný 19.-20. 1. 13:15 BÍDNÍCI GBR | 2012 | muzikál/drama 19., 20. 1. 15:00 OUI, ŠÉFE FRA/ESP | 2012 | komedie 21.-22. 1. 16:00 LINCOLN 28. 1. 14:00, 29.-31. 1 20:30 USA/IND | 2012 | historický/drama 30. 1. 13:00 PŘEDSTAVENÍ S MOŽNOSTÍ SLEVY PRO SENIORY CARMEN 3D CZE | 2012 | muzikál 21.-22. 1. 13:30 CARMEN 3D EIGASAI 2013: MEGANE 23. 1. 14:00 MISTR USA | 2012 | drama 25. 1. 13:30 LINCOLN USA/IND | 2012 | historický/drama 28. 1. 14:00

26

CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ? FRA/DE | 2011 | komedie 17.-18., 26.-27 1. 16:00 21.-23. 1. 18:30 NESPOUTANÝ DJANGO 17.-18., 20. 1. 18:00 USA | 2012 | western/akční 21.-23. 1. 20:30 BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD GBR | 2011 | komedie 19. 1. 16:15 GAETANO DONIZETTI: MARIA STUARTOVNA 19. 1. 18:45 FRANKENWEENIE: DOMÁCÍ MAZLÍČEK 20. 1. 16:15 USA | 2012 | animovaný/komedie 21.-23. 1. 16:45 PRAHO, MÁ LÁSKO CZE | 2012 | povídkový 24.-25. 1. 16:30 NADĚJNÉ VYHLÍDKY USA | 2012 | drama 24.-27. 1. 18:00 LINCOLN USA/IND | 2012 | historický/drama 24.-30. 1. 20:30 ANNA KARENINA GBR/FRA | 2012 | drama 28.-30. 1. 16:30 ODPAD MĚSTO SMRT CZE | 2012 | drama 28.-30. 1. 19:00

PONREPO – BIO KONVIKT

DĚTSKÁ PŘEDSTAVENÍ O MYŠCE A MEDVĚDOVI FRA | 2012 | animovaný VĚNEČEK POHÁDEK 2 VLÁČEK KOLEJÁČEK

19., 26. 1. 14:30 20. 1. 14:30 27. 1. 14:30

BIO SENIOR CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ? FRA/DE | 2011 | komedie VE STÍNU CZE/SVK/POL | 2012 | krimi VRÁSKY Z LÁSKY CZE | 2012 | komedie

18. 1 14:00 25. 1. 14:00 29. 1. 14:00

Mariánské nám. 1 | 222 113 425 www.mlp.cz

Bělohorská 150 | 233 353 020 www.kastan.cz

NOUVEL ARTICLE PRVNÍ NADECHNUTÍ FRA/BEL | 2011 | drama

PÍ A JEHO ŽIVOT USA | 2012 | drama/dobrodružný

Karlovo nám. 19 | 224 915 765 www.mat.cz

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE

KAŠTAN

JAK POSTAVIT SNĚHULÁKA promítání OBČAN K. CZE | 2012 | dokumentární

MAT

HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA 3D USA/NZL | 2012 | dobrodružný/fantasy ZAŽÍT WOODSTOCK USA | 2009 | komedie/hudební TURÍNSKÝ KŮŇ HUN/DE/SUI | 2011 | drama/poetický ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie

19. 1. 16:00 22. 1. 19:00 23. 1. 19:00 29. 1. 19:00

MODŘANSKÝ BIOGRAF A SCÉNA U Kina 1/44 | 241 772 832 www.modranskybiograf.cz

NESPOUTANÝ DJANGO 17., 20. 1. 17:30 USA | 2012 | western/akční 17.-20. 1. 20:15 O MYŠCE A MEDVĚDOVI FRA | 2012 | animovaný 18. 1. 17:30 HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA 3D USA/NZL | 2012 dobrodružný/fantasy 21. 1. 17:20, 20:30 MISTR USA | 2012 | drama 22.-23. 1. 17:30, 20:00 LINCOLN 24., 26. 1. 17:30 USA/IND | 2012 | historický/drama 24.-27. 1. 20:15 SNÍŽEK, BÍLÝ KOŽÍŠEK ESP | 2011 | animovaný 25. 1. 17:30 PÍ A JEHO ŽIVOT USA | 2012 | drama/dobrodružný 28. 1. 17:30, 20:00 MLÁDEŽI NEPŘÍSSTUPNO 29. 1. 17:30 USA | 2012 | komedie 29., 30. 1. 20:00 PRO DĚTI O MYŠCE A MEDVĚDOVI FRA | 2012 | animovaný SNÍŽEK, BÍLÝ KOŽÍŠEK ESP | 2011 | animovaný PRO SENIORY HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA 3D USA/NZL | 2012 | dobrodružný/fantasy

20. 1. 15:00 26. 1. 17:30

21. 1. 9:30

28. 1. 9:30

Bartolomějská 11 | 226 211 866 www.bio-ponrepo.cz

DEN ZAČÍNÁ FRA | 1939 | drama 17. 1. 17:30 ČERVENÝ BALÓNEK / BÍLÁ HŘÍVA FRA | 1956 | fantasy 18. 1. 17:30 LOVEC JELENŮ USA | 1978 | drama/válečný 18. 1. 19:30 VĚRNÁ KOPIE ITA/FRA | 2010 | drama 19. 1. 17:30 SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ ČSR | 1950 | animovaný 19. 1. 20:00 POKUŠENÍ USA | 1936 | komedie/romantický 20. 1. 17:30 ŠEPOTY A VÝKŘIKY SWE | 1972 | dramal 20. 1. 20:00 DVA PODIVÍNI SSSR/GEO | 1974 | komedie 21. 1. 17:30 TVRDOHLAVCI FRA | 1943 | drama 21. 1. 20:00 DOPISY MRTVÉHO SSSR | 1986 | drama/sci-fi 22. 1. 17:30 MOJŽÍŠ A ÁRON SRN | 1974 22. 1. 20:00 SYLVIE A FANTOM FRA | 1945 | komedie 23. 1. 17:30 VARIOLA VERA Jugoslávie | 1982 | drama/horor 23. 1. 20:00 ĎÁBELSKÁ BRIGÁDA USA | 1968 | válečný 24. 1. 17:30 HAVRAN FRA | 1943 | drama 24. 1. 20:00 KRÁSNĚJŠÍ NEŽ SEN USA | 1942 | komedie/muzikál 25. 1. 17:30 STARÉ POVĚSTI ČESKÉ ČSR | 1952 | loutkový/historický 25. 1. 20:00 MOTÝLEK USA/FRA | 1973 | drama 26. 1. 17:00 KAŽDÝ DEN ODVAHU ČSR | 1964 | drama 26. 1. 20:00 PONREPO DĚTEM pásmo animovaných filmů 27. 1. 15:30 KARIBŠTÍ PIRÁTI USA | 1942 | akční/dobrodružný 27. 1. 17:30 NÁVRAT ZTRACENÉHO SYNA ČSR | 1966 | drama/psychologický 27. 1. 20:00 MÁM STRACH ITA | 1977 | krimi/drama 28. 1. 17:30 NÁVŠTĚVA Z TEMNOT FRA | 1942 | fantasy 28. 1. 20:00 DUCHOVNÍ SOUVISLOSTI VE FILMOVÉM DÍLE JIŘÍHO TRNKY + BAJAJA 2012 29. 1. 17:30 PROMĚNA FILMOVÉHO KÁNONU = MISSION POSSIBLE 1913 29. 1. 20:00 ANTIGONA DE/FRA | 1991 | drama 30. 1. 17:30 TEREZA DESQUEYROUXOVÁ FRA | 1962 | drama 30. 1. 20:00 SVĚTOZOR

Vodičkova 41 | 224 946 824 www.kinosvetozor.cz

LOW DEFINITION CONTROL dokumentární pondělí AUT | 2011 | dokumentární 21. 1. 20:30 JE TO JEN VÍTR filmové dny LUX HUN/DE/FRA | 2012 | drama 22. 1. 18:30 TABU filmové dny LUX PRT/DE/BRA/FRA | 2012 | drama 23. 1. 18:30 SHUN LI A BÁSNÍK filmové dny LUX | ITA/FRA | 2011 | drama 24. 1. 18:30 MARIE STUARTOVNA | GAETANO DONIZETTI Metropolitan opera: Live in HD 26. 1. 18:45 BAYADÉRA | BOLŠOJ BALET balet 27. 1. 15:45 DELTA FORCE dokumentární pondělí | dokumentární 28. 1. 20:30


ČINOHERNÍ KLUB

DIVADLO U BOLKA POLÍVKY U22

KOZA ANEB KDO JE SYLVIE? E. Albee | drama 17. 1. 19:30 PTÁKOVINA N. Kundera | komedie 18., 23. 1. 19:00, 19. 1. 19:30 TŘI MUŠKETÝŘI D. Mamet | drama 20. 1. 19:30 PODIVNÉ ODPOLEDNE DR. ZVONKA BURKEHO L. Smoček | komedie 21. 1. 19:30 GLENGARRY GLEN ROSS D. Mamet | drama 22. 1. 19:30 OSIŘELÝ ZÁPAD M. McDonahg | drama 24. 1. 19:30 IMPRESÁRIO ZE SMYRNY C. Goldoni | komedie 25. 1. 19:30 PAN POLŠTÁŘ M. McDonagh | drama 26. 1. 19:30 PÁD RTUTI J. Homola | drama 27. 1. 19:30 LÉDA (MANŽELSKONEMANŽELSKÁ POVÍDKA) M. Krleža | komedie 28. 1. 19:30 PODIVNÉ ODPOLEDNE DR. ZVONKA BURKEHO L. Smoček | komedie 30. 1. 19:30

EVŽEN ONĚGIN pro studenty | Divadlo Anfas 17. 1. 10:00 DIVADELNÍ PLES „V DUCHU SWINGU“ zábava 19. 1. 19:30 NĚŽNÁ JE NOC F.M. Dostojevkij, P. Hartl | drama 24. 1. 19:30 POPELÁŘI JEDOU koncert, pro děti koncert skupiny Klacky a větve 26. 1. 15:00 LÍBÁNKY ANEB LÁSKA AŤ JDE K ČERTU N. Coward | komedie 29. 1. 19:30

Ve Smečkách 26 | 296 222 123 www.cinoherniklub.cz

DEJVICKÉ DIVADLO

Zelená 15a | 233 339 108 www.dejvickedivadlo.cz

TEREMIN P. Zelenka | drama 19. 1. 19:30 TEREMIN DABING STREET | komedie 20., 29. 1. 19:30 BRIAN M. Krobot | drama 21., 28. 1. 19:30 DEALER‘S CHOICE P. Marbe | komedie 22., 27. 1. 19:30 DEALER‘S CHOICE hrajeme v Jablonci nad Nisou P. Marbe | komedie 24. 1. 19:00 ČERNÁ DÍRA D. Doubt | komedie 25. 1. 19:30 UCPANEJ SYSTÉM I. Welsh | komedie 26. 1. 19:30 39 STUPŇŮ J. Buchan, A. Hitchcock | komedie 30. 1. 19:30 DIVADLO ABC

Vodičkova 28 | 224 215 943 www.mestskadivadlaprazska.cz

SHIRLEY VALENTINE W. Russell | one woman show 17. 1. 19:00, 26. 1. 17:00 GOLD ZA VŠECHNY PENÍZE J. Heller | komedie 18. 1. 10:00 RVÁČ I. S. Turgeněv, A. Máša | drama 19. 1. 17:00, 28. 1. 19:00 OSTATNÍ SVĚTY A. Hrbková | drama 21. 1. 19:00 BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS J. Janků, P. Svojtka | muzikálová komedie 22. 1. 19:00 STO ROKŮ SAMOTY G. G. Márquez, G. Schwajda | drama 23. 1. 19:00 SATURNIN Z. Jirotka, M. Vačkář, O. Havelka hudební féerie 24. 1. 19:00 PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD L. Rosten | komedie 29. 1. 19:00 ANNA KARENINA Předplatné skupina | H L. N. Tolstoj | drama 30. 1. 10:00 DIVADLO ARCHA

Na Poříčí 26 | 221 716 111 www.archatheatre.cz

DIVADLO VIZITA – OPRAVDOVÝ PŘÍZRAK nespoutané improvizace Jaroslava Duška a dalších 21. 1. 20:00 ATELIÉR KREATIVNÍHO POHYBU I VerTeDance 22., 29. 1. 15:00 ATELIÉR KREATIVNÍHO POHYBU II VerTeDance 22., 29. 1. 16:30 TANEČNÍ ATELIÉR - FYZICKÉ A TANEČNÍ DIVADLO PRO VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE VerTeDance 22., 29. 1. 18:30 DIVADLO VIZITA – SNĚNÍ S DOPOMOCÍ nespoutané improvizace Jaroslava Duška a dalších 22. 1. 20:00 SHOW JANA KRAUSE veřejné natáčení 17., 24., 30. 1. 19:30 HELLERAU DRESDEN /WIM VANDEKEYBUS A ULTIMA VEZ - OEDIPUS /BET NOIR zajeďte si s Archou na Ultimu Vez do Drážďan. 25. 1. 20:00 JANA SVOBODOVÁ, JING LU - SÓLO PRO LU / DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU uspěšné představení Jany Svobodové a Jing Lu 29. 1. 19:00 VOSTO5 - PÉRÁK - NA JMÉNĚ NEZÁLEŽÍ, ROZHODUJÍ ČINY! Akční historická fikce 29.-30. 1. 20:00

K Sokolovně 201/104 | Praha 22 Uhříněves 222 767 900 | www.divadlobolkapolivkyu22.cz

DIVADLO DISK

Karlova 26 | 234 244 254 | www.divadlodisk.cz

SVĚCENÍ JARA A. Laštovková Stodolová a SKUTR scénická báseň 17.-18., 24., 29. 1. 19:30 JÁ, HRDINA J. Havelka | rekonstrukce 20. 1. 19:30 GRÁZLOVÉ Hýča, Šiktanc, Šiler | drama 21.-22. 1. 19:30 DISK_USE diskuze po představení 22. 1. 22:15 BUCHTY A BOHYNĚ P. Kolečko | drama 23., 25., 30. 1. 19:30 PUNK ROCK S. Stephens | drama 27. 1. 19:30 ABSINT P.-Y. Chapalain | groteska 28. 1. 19:30 DIVADLO DOBEŠKA

Jasná I. 1181/6 | 244 468 173 www.divadlodobeska.cz

AUDIENCE, VERNISÁŽ... DVĚ AKTOVKY OD HAVLA Divadlo Různých Jmen 18. 1. 19:30 DVANÁCT MĚSÍČKŮ pohádka 20. 1. 15:00 PŘEDNÁŠKA O ARCHITEKTUŘE S DAVIDEM VÁVROU přednáška. 21. 1. 19:00 JIŘÍ SCHMITZER koncert 22. 1. 20:00 MÍSA PLNÁ OVOCE pohádka 27. 1. 16:00 BESÍDKA 2013 Divadlo Sklep 28.-29. 1. 19:30 VÝBĚR Z BESÍDEK Divadlo Sklep 30. 1. 19:30 DIVADLO HYBERNIA

nám. Republiky 4 | 221 419 420 www.hybernia.eu

TO NEJLEPŠÍ Z LABUTÍHO JEZERA P. I. Čajkovský | baletní představení 18., 25., 27. 1. 19:30 LUCREZIA BORGIA muzikál 19. 1. 14:00, 18:00 KAPKA MEDU PRO VERUNKU muzikál 20., 27. 1. 11:00, 15:00, 21. 1. 9:30 QUASIMODO…KDYSI SE PRO LÁSKU UMÍRALO muzikál 26. 1. 14:00, 18:00

JOHANKA Z ARKU J. Bednárik | muzikál 17.-19. 1. 19:00, 19.-20. 1. 14:30 MOJE HRA P. Abraham | činohra 21. 1. 19:00 NA MĚLČINĚ F. Houtappels | činohra 22. 1. 19:00 OSMÝ SVĚTADÍL Elán, B. Filan, J. Ďurovčík, P. Pavlac muzikál 24.-26., 28. 1. 19:00, 26.-27. 1. 14:30 NATĚRAČ D. Churchill | činohra 28. 1. 19:00 NATĚRAČ P. Pörtner | činohra 30. 1. 19:00 DIVADLO KAMPA

Nosticova 2a | 776 447 744, 608 777 540 www.divadlokampa.cz

IMPROVYŽLACE. improvizace 17. 1. 19:30 SUENEÉ: INTERAKTIVNÍ KONCERT koncert 18. 1. 19:00 ALCHYMIE A POČÁTEK KONCE VĚKŮ cyklus přednášek 20. 1. 19:00 VLNY N. Burger | drama 22. 1. 19:30 POCHYBY J. P. Shanley | Divadlo SoliTEAter 23. 1. 19:00 NOVÁ KULTURA: (R)EVOLUCE KULTURNĚ KREATIVNÍCH cyklus přednášek 24. 1. 19:30 ROMEO A JULIE A CO JAKO? Divadlo NaHraně 25. 1. 19:30 ÚPLŇKOVÁ TANČÍRNA setkání 26. 1. 19:30 KONSTELACE S HUDBOU JAKO POHLAZENÍ setkání 27. 1. 10:00 NA CESTĚ Divadlo Cylindr 30. 1. 19:30

ME E V E N T S

DIVADLA P R A H A

DIVADLO KOLOWRAT Ovocný trh 6 | 224 901 448 www.narodni-divadlo.cz

IMPROVARIACE Zápasy v divadelní improvizaci 22. 1. 19:30 ZÍTRA SE BUDE… J. Nekvasil, A. Březina | opera 23. 1. 19:00 BLACKBIRD D. Harrower | drama 24. 1. 19:00 PŘÍLEŽITOST DĚLÁ ZLODĚJE Gioacchino Rossini | opera 26. 1. 19:00 PALACKÉHO TRUCHLIVÝ KONEC, MLUVÍCÍ DOBYTEK M. Štědroň ml., P Drábek, O. Kyas opera 27. 1. 15:00, 19:00 CESTA KOLEM SVĚTA ZA ABSOLUTNÍ TMY J. Verne | interaktivní představení 29. 1. 19:00 DIVADLO METRO

Národní 25 | 221 085 276 www.divadlometro.cz

ŽIVOT JE FAJN M. Urban | černé divadlo 18.-19., 22., 24.-26. 1. 20:00 KOCOUREK MODROOČKO Jungmannova 9 | 296 245 311 Sefove_INZERAT_100x70 11.1.13 11:36 Stránka 1 www.divadlokalich.cz J. Kolář, J. Untermüller, M. Eben | pro děti 19. 1. 11:00 DIVADLO KALICH

podle hry Carla Goldoniho Sluha dvou pánů s písnemi Granta Oldinga preklad Jitka Sloupová

Richard Bean

SÁM NAA DVAA ŠÉFY Moderní variace na nejslavnější komedii C. Goldoniho Nejvyšší ocenění britské divadelní kritiky v roce 2011 HRAJÍ Jan Konečný Anna Stropnická Radek Zima a další

REŽIE

Antonín Procházka

PREMIÉRY

11.+12. 1. 2013

POKLADNA

Q

r R Metro B | Palmovka | Zenklova 34

283 011 127 | On-line rezervace vstupenek na www.divadlopodpalmovkou.cz INZERCE

27


DIVADLA P R A H A MRÁZIK N. R. Erdman, J. Galinová, J. Galin | pro děti 19. 1. 15:00 POSLEDNÍ ŠANCE G. Skála | činohra 20. 1. 15:00 LÁSKA NA TŘI J. Mayer | činohra 23. 1. 15:00 JAK TRAUTENBERK DĚLAL KRAKONOŠOVI DUCHA M. Janouš | pro děti 26. 1. 11:00 PAT & MAT JEDOU NA DOVOLENOU M. Beneš, Z. Tomeš, M. Dufek, P. Skoumal | pro děti 27. 1. 11:00 O LOUPEŽNÍKU RUMCAJSOVI V. Čtvrtek, J. Galinová | pro děti 27. 1. 15:00 DÍVČÍ VÁLKA F. R. Čech | činohra 29. 1. 19:00 MONOLOGY VAGÍNY E. Ensler | činohra 30. 1. 19:00 DIVADLO NA JEZERCE

Na Jezerce 1451 | 261 224 832 | 725 442 150 www.divadlonajezerce.cz

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME W. Allen | komedie 17. 1. 19:00 LÁSKY PANÍ KATTY B. Friel | komedie 18. 1. 19:00 DARDA I. Dousková | drama 21., 25. 1. 19:00 PANÍ PLUKOVNÍKOVÁ B. Ahlfors | komedie 22. 1. 19:00 MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ E.-E. Schmitt | tragikomedie 23., 27. 1. 19:00 VEČER TŘÍKRÁLOVÝ W. Shakespeare | komedie 24. 1. 19:00 JÁ, FRANCOIS VILLON J. Hubač, O. Brzobovillhatý, P. Vrba | muzikál 26., 30. 1. 19:00 TAKOVÝ ŽERTÍK J. Dell, G. Sibleyras | komedie 28. 1. 19:00 CHARLEYOVA TETA J. B. Thomas | komedie 29. 1. 19:00 DIVADLO NA VINOHRADECH

nám. Míru 7 | 224 257 601 | 296 550 229 www.dnv-praha.cz

KOČKA NA KOLEJÍCH J. Topol | drama | Z4 Zkušebna 17. 1. 19:00 ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY W. Shakespeare | komedie 17. 1. 19:00 MARIE STUARTOVNA F. Schiller | drama 18., 21. 1. 19:00 JISTĚ, PANE MINISTŘE J. Lynn, A. Jay | komedie 19. 1. 19:00 IDEÁLNÍ MANŽEL O. Wilde | komedie 22. 1. 19:00 APARTMÁ V HOTELU PLAZA N. Simon | komedie | DERNIÉRA 23. 1. 19:00 VSTUPTE N. Simon | komedie | generální zkouška 24. 1. 10:30 MOCNÁ AFRODITÉ Woody Allen | komedie 24. 1. 19:00 VSTUPTE N. Simon | komedie | premiéra 25. 1. 19:00 ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY W. Shakespeare | komedie | E1 26. 1. 14:00 VSTUPTE N. Simon | komedie 28., 30. 1. 19:00

JAK UDĚLAT KARIÉRU SNADNO A RYCHLE F. Loesser a další | komedie DIVADLO NA ZÁBRADLÍ

Anenské nám. 5 | 222 868 868 www.nazabradli.cz

UBU SE BAVÍ J. Havelka a kol. | komedie 17., 28. 1. 19:00 PLATONOV JE DAREBÁK! A. P. Čechov | drama 18. 1. 19:00 AMBRÓZIE! R. Schimmelpfennig | drama 19. 1. 19:00 NEPŘIZPŮSOBIVÍ? VEČER ANALOGONU XXVII Surrealistická revue časopisu Analogon 20. 1. 19:00 DENNĚ (PONÍCI SLABOSTI) E. Tobiáš | krimikomedie 21. 1. 19:00 ZÁZRAK V ČERNÉM DOMĚ M. Uhde | drama 22. 1. 19:00 ELIADE Eliadovy povídky, paměti a teoretické texty. 23. 1. 19:00 ASANACE V. Havel | drama 24. 1. 19:00 ASANACE V. Havel | drama | with English subtitles 25. 1. 19:00 OSAMĚLÁ SRDCE N. West, D. Jařab | drama 26., 30. 1. 19:00 AUTORSKÉ ČTENÍ BÁRY GREGOROVÉ poté koncert kapely Jenise | drama 27. 1. 19:00 ŽIVOT GALILEIHO B. Brecht | drama 30. 1. 19:00 DIVADLO PALACE

Václavské nám. 43 | 224 228 814 www.divadlopalace.cz

CAVEMAN one man show | host 17., 29. 1. 19:00 MILÁČEK ANNA M. Camoletti | komedie 18. 1. 19:00 AFRICKÁ KRÁLOVNA A. Forester | komedie/drama 19. 1. 15:00 OPONA NAHORU! P. Quilter | komedie | předplatné C 19. 1. 19:00 KUTLOCH ANEB I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY K. Magnusson komedie | Studio Dva 20. 1. 15:00, 20.-21. 1. 19:00 PRACHY!!! R. Cooney | drama 23., 27. 1. 19:00 VŠE O MUŽÍCH M. Gavran | komedie | Studio Dva 24. 1. 19:00 JO, NENÍ TO JEDNODUCHÉ J. C. Islert | komedie 25. 1. 19:00 ŽENY PŘEŽIJÍ A. Wesker | komedie | Studio Dva 26. 1. 15:00, 19:00 LÍBÁNKY N. Coward | komedie 28. 1. 19:00 POHLEĎ A BUDEŠ UDIVEN J. Patrick | komedie 30. 1. 19:00 DIVADLO POD PALMOVKOU Zenklova 34 | 283 011 127 www.divadlopodpalmovkou.cz

POLÍVKA

NA VÍNĚ

TALKSHOW Bolka Polívky

Divadlo Bolka Polívky U22 K Sokolovně 201, Praha 22 - Uhříněves

Termíny natáčení vždy dva díly za sebou ve 14.30 a v 19.30 hodin: neděle 13. ledna 2013 neděle 20. ledna 2013 neděle 27. ledna 2013 neděle 3. února 2013 neděle 10. února 2013 sobota 16. února 2013 neděle 24. února 2013 neděle 3. března 2013

29. 1. 19:00

Přijďte se podívat na natáčení nového zábavného pořadu Bolka Polívky. Čeká vás talkshow se zajímavými osobnostmi české společnosti. Do každého dílu si Bolek Polívka zve hosty, které spojuje jedno téma. Jméno moderátora je zárukou osobitého humoru a také jedinečné show. Od ledna 2013 v Divadle U22 ve spolupráci s televizí Prima.

Mezi hosty můžete vidět:

Miroslava Etzlera, Veroniku Freimanovou, Michala Dlouhého, Fanánka Lou Hagena, Janu Paulovou, Veroniku Žilkovou, Martina Dejdara, Jiřího Mádla, Petra Jandu, Martina Krause, Barboru Polákovou, Arnošta Goldflama, Jiřího Komorouse, Jakuba Vágnera a další.

Pokladna je otevřena v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 15.00 do 19.30 hodin, Rezervace: vstupenky@bolek.cz, telefon: 222 767 900, nebo 725 936 914 / www.divadlobolkapolivkyu22.cz

INZERCE

28

PAST NA MYŠI A. Christie | drama 17. 1. 19:00 CHICAGO F. Ebb, B. Fosse, J. Kander | muzikál 18. 1. 19:00 SÁM NA DVA ŠÉFY R. Bean | komedie 19. 1. 19:00 OIDIPÚS VLADAŘ Sofoklés | drama 21. 1. 19:00 MEFISTO K. Mann, A. Mnouchkine | drama 23. 1. 19:00 JEŠTĚ JEDNOU, PROFESORE A. Procházka | komedie 24. 1. 14:30, 19:30 NÁJEMNÍCI PANA SWANA M. Cooney | komedie 25. 1. 19:00 SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ W. Allen | komedie 26. 1. 19:00 TRAMVAJ DO STANICE TOUHA T. Williams | drama 28. 1. 19:00 CYRANO Z BERGERACU E. Rostand | drama 29. 1. 19:00 SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ) P. Stone, J. Styne, B. Meryll | komedie 30. 1. 11:00, 19:00 DIVADLO PONEC

Husitská 24/899 | 224 817 886 | 222 721 531 www.divadloponec.cz

MAH HUNT L. Vagnerová & Company 19. 1. 20:00 JEZDCI L. Vagnerová & Company 21.-22. 1. 20:00 TIGER, MY FRIEND TS Emotion | host 25. 1. 16:30, 19:00 SACREBLEU + FOUND & LOST Nataša Novotná / 420PEOPLE (CZ) + Charlotta Öfverholm (SWE) / VerTeDance 29. 1. 20:00 DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO Opletalova 5/7 | 224 229 441 | 224 229 445 www.divadlorb.cz

DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ R. Rose | drama TANČÍRNA choreografie P. Čadek, T. Slavíček režie H. Gregorová VYHAZOVAČI J. Godber | komedie BARMANKY J. Godber, J. Thorton | komedie EDITH PIAF-MILOVAT K SMRTI T. Nálepková | drama

19. 1. 15:00 22. 1. 19:00 23. 1. 19:00 26. 1. 19:00 29. 1. 19:00

DIVADLO ROKOKO

Václavské nám. 38 | 224 217 113 www.mestskadivadlaprazska.cz

VIKTOR K. ANEB ČESKÝ NÁROD NESKONÁ J. Janků, M. Pacek, P. Svojtka | komedie PLNÝ KAPSY ŠUTRŮ M. Jones | komedie PROLOMIT VLNY L. von Trier, V. Nielsenová | drama PERPLEX M. von Mayenburg | tragikomedie ŽELARY K. Legátová | drama KANCL R. Gervais, S. Merchant komedie | předplatné skupina B DŮKAZ D. Auburn | drama HRÁČI N. V. Gogol | drama MONTY PYTHONŮV LÉTAJÍCÍ KABARET G. Chapman, J. Cleese, T. Gilliam, E. Idle, T. Jones, M. Palin | komedie KANCL R. Gervais, S. Merchant | komedie SEBEVRAH N. Erdman | komedie SEBEVRAH N. Erdman | komedie ÚSMĚV DAFNÉ V. Franceschi | tragikomedie

17. 1. 19:00 18. 1. 19:00 19. 1. 19:00 21. 1. 19:00 22. 1. 19:00 23. 1. 19:00 24. 1. 19:00 25. 1. 19:00 26. 1. 19:00 28. 1. 19:00 29. 1. 19:00 29. 1. 19:00 30. 1. 19:00

DIVADLO U HASIČŮ Římská 45 | 222 518 716 divadlouhasicu.sweb.cz

TŘI NA LAVIČCE A. Nicolaj | drama 17. 1. 19:00 TOBOGAN Český rozhlas 19. 1. 11:00 CO V DETEKTIVCE NEBYLO A. Watkin | detektivní komedie 21. 1. 19:00 CAVEMAN R. Backer, J. Holík | one man show 22., 25., 30. 1. 19:30 SBOROVNA J. Břehový | komedie 23. 1. 19:00 ŠTIKA K OBĚDU W. Kolhasse, E. Zimmerová | komedie 27. 1. 19:00 VĚRNÍ ABONENTI A. Procházka | komedie 28. 1. 19:00 PENZION PONORKA P. Chesnot | komedie 29. 1. 19:00


DIVADLO UNGELT

POSLEDNÍ ROMANCE J. DiPietro | drama 17.-18. 1. 19:00 VZPOMÍNKY ZŮSTANOU B. Slade | drama 19., 23.-24. 1. 19:00 DEŠTIVÉ DNY K. Huff | drama 20., 22., 27. 1. 19:00 NEJVĚTSÍ DÉMANT SVĚTA G. Motton | drama 25.-26. 1. 19:00 NA VAŠE RIZIKO P. N. Darrell | drama 28. 1. 19:00 NA ÚTĚKU L. Smoček | komedie 29. 1. 19:00 FÍGL H. Meyerson | tragikomedie 30. 1. 19:00

ŘEZNICKÁ OPEN - NÁŠ TATÍNEK MÁ VŽDYCKY PRAVDU kolektivní improvizaci | divadlo na okraji 22. 1. 19:30 ŘEZNICKÁ MUSIC OPEN - DAVID SUCHAŘÍPA UNPLUCK hudební večer 23. 1. 19:30 ŠPATNÁ ŽENSKÁ R. O. Hirson | komedie 24. 1. 19:30 JEŠTĚRKA NA SLUNCI J. Murrell | komedie 25., 30. 1. 19:30 PO ZKOUŠCE I. Bergman | drama 26. 1. 19:30 ŘEZNICKÁ OPEN - NÁŠ TATÍNEK MÁ VŽDYCKY PRAVDU P. Bušta | divadlo na okraji 27. 1. 19:30 POMLUVA Hannelore K. | drama 28. 1. 19:30 PREMIÉRA MLÁDÍ Ch. Giudicelli | drama 29. 1. 19:30

DIVADLO V CELETNÉ

EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD.

Malá Štupartská 1 | 224 828 082 www.divadloungelt.cz

Celetná 17 | 222 326 843 | 608 327 107 www.divadlovceletne.cz

KOMUNISMUS V. Klimáček | drama | Kašpar 17. 1. 19:30 TETOVÁNÍ D. Loher | drama | Kašpar 18. 1. 18:00 ZRADA, STARÉ ČASY H. Pinter | drama | Kašpar 19. 1. 19:30 O ZLATOVLÁSCE V. Marčík | pohádka | Teátr Víti Marčíka 20. 1. 10:30 NA HLAVU! M. Pacek, M. Hanuš, J. Hanušová | Veselé skoky 20. 1. 17:30 CHANSON? ŠANSON! Kašpar | premiéra 20. 1. 21:00 ROMEO A JULIE W. Shakespeare | drama | Kašpar 21.-22. 1. 19:30 RŮŽE PRO ALGERNON D. Keyes | tragikomedie | Kašpar 23.-24. 1. 19:30 DETEKTOR LŽI V. Sigarev | komedie | Kašpar 25. 1. 18:00 AUDIENCE V. Havel | drama | Kašpar 25. 1. 21:00 HELVEROVA NOC I. Villqist | drama | Kašpar 26. 1. 17:00 NĚŽNÁ JE NOC P. Hartl | drama | Kašpar 26. 1. 20:30 PERNÍKOVÁ CHALOUPKA V. Renč | pohádka | Divadlo Drakr 27. 1. 10:30 MIKULÁŠOVY PATÁLIE R. Gosciny | pro děti | Kašpar 27. 1. 14:30, 17:30 HLEDÁM TĚ V TOMTO MĚSTĚ V. Hrabě | jevištní básně | Kašpar 27. 1. 21:00 MARYŠA Alois a Vilém Mrštíkové drama | Činoherní studio Ústí 28. 1. 19:30 CYRANO E. Rostand | drama | Kašpar 29. 1. 19:30 VE STANICI NELZE M. Pacek, M. Hanuš, J. Hanušová taneční groteska | Veselé skoky 30. 1. 19:30 DIVADLO V DLOUHÉ Dlouhá 39 | 605 010 774 www.divadlovdlouhe.cz

KDYBY PRASE MĚLO KŘĺDLA P. Skoumal – E. Frynta – P. Šrut – J. Vodňanský pro děti 17., 21. 1. 10:00, 27. 1. 15:00 JAK JSEM SE ZTRATIL ANEB MALÁ VÁNOČNÍ POVÍDKA L. Aškenazy, J. Borna divadelní revue 17., 25. 1. 19:00, 18. 1. 10:00 KABARET KAINAR-KAINAR J. Borna, I. Smejkalová, M. Hanuš, J. Milfajt a kol. komponované představení 18. 1. 19:00 SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH C. Goldoni | komedie 21. 1. 19:00 KVAK A ŽBLUŇK JSOU KAMARÁDI A. Lobel | Divadlo Pro malý 22., 30. 1. 10:00, 26. 1. 15:00 LÁSKA A PENÍZE D. Kelly | komedie 22. 1. 19:00 TŘI SESTRY A. P. Čechov | drama 23. 1. 19:00 MACBETH W. Shakespeare | tragédie 24. 1. 19:00 POHÁDKOVÉ NEPOHÁDKY JOSEFA ČAPKA J. Čapek | S loutkami i na živo hrají Kateřina Táborská a Miroslav Táborský 24. 1. 19:00 TŘI MUŠKETÝŘI A. Dumas | drama 28.-30. 1. 19:00 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ M. Zimová | pohádka 29. 1. 10:00 DIVADLO V ŘEZNICKÉ Řeznická 17 | 222 230 996 www.reznicka.cz

ZLOMATKA M. Gelardi | drama 17. 1. 19:30 SHELDON A JEHO MATKA PANÍ LEVINOVÁ ANEB JEJICH NEUVĚŘITELNÁ DOBRODRUŽSTVÍ S. Bobrick a J, Steinová | komedie 20. 1. 19:30 MYDLIBABA A TY DRUHÉ A Nicolaj 21. 1. 19:30

Dlouhá 33 | nod.roxy.cz

DIVADELNÍ AKADEMIE 17., 24. 1. 16:00 ONI Měcháček, Jeřábek, Poláková, Hlaváč 23. 1. 20:00 VALENTÝN Carlos Be Čekanka | Nový projekt nezávislé umělecké skupiny Antena 28. 1. 20:00 EKVIPÁŽ P. Cmíral a D. Račková | drama 30. 1. 20:00 HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN Křižíkova 10 | 221 868 666 www.hdk.cz

MAM‘ZELLE NITOUCHE opereta

30. 1. 19:00

KAŠTAN

KVAK A ŽBLUŇK B. Compagnie | pohádka 19. 1. 15:00 RNDR. PAVEL MRÁZEK, CSC: ISLÁM A POLITIKA přednáška 21. 1. 18:30 SLUŽKY J. Genet | tragikomedie | Divadlo Grunt 22. 1. 19:30 JIŘÍ ČERNÝ: RO(C)KOVÁNÍ prednáška 28. 1. 19:00 DEREK komedie | Divadlo Bez záruky: 29. 1. 20:00 KC ZAHRADA

Malenická 1784 | 271 910 246 www.kczahrada.cz

ŽABÁK VALENTÝN pohádka | Divadlo Buchty KUBULA A KUBA KUBIKULA pohádka

19. 1. 15:00 23. 1. 10:00

LA FABRIKA

RISK nový cirkus | 1. premiéra RISK nový cirkus | 2. premiéra RISK nový cirkus | 3. premiéra PĚNA DNÍ B. Vian | divadelní román SLAPSTICK SONATA novinka Cirku La Putyka

17. 1. 19:30 18. 1. 19:30 19. 1. 19:30 22., 29. 1. 19:30 24.-26. 1. 19:30

MARTA STOSIO - WCZORAJ JUTRO S. Lema a R. Brautigan | volný triptych | premiéra YOU HAPPY ME HAPPY L. Málková a M. H. Platform | drama HOST: JULES JEDNOU JEDEN VERNE V. Blumentrit, F. Týmal MARTA STOSIO - WCZORAJ JUTRO S. Lema a R. Brautigan | volný triptych

20. 1. 20:00 23. 1. 19:00 26. 1. 20:00 28. 1. 20:00

MLEJN

17. 1. 19:30 18. 1. 19:30 20. 1. 15:30 27. 1. 9:00

NÁRODNÍ DIVADLO

Ostrovní 1 | 224 901 638 www.narodni-divadlo.cz

ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY W. Shakespeare | činohra

KOUZELNÝ CIRKUS černé divadlo | Laterna magika 18.-19. 1. 20:00 OHROŽENÉ DRUHY P. Zelenka | činohra 20. 1. 19:00 COCKTAIL 012 – THE BEST OF laterna magika 25.-26. 1. 20:00 BALETNÍ ŠKOLA JÁNA NEMCE balet 27. 1. 14:00 DIVADLO ZA BRÁNOU B. Martinů | balet 28. 1. 19:00 Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

MAMEDOV E. Tobiáš | komedie | Divadlo bez prken ULITY M. F. Gregorová | Divadlo Puls | tragikomedie KULTURŠTRŮDL Depresivní děti touží po penězích DÁMSKÁ HNÍZDA S. Babčáková a E. Kočičková | improvizace SRDCERVÁČ B. Vian | drama | Toto Divadlo Praha

20. 1. 19:30 21. 1. 20:00 22. 1. 20:00 23. 1. 20:00 28. 1. 19:30

STAVOVSKÉ DIVADLO Ovocný trh 6 | 224 901 487 www.narodni-divadlo.cz

RACEK A. P. Čechov | drama 17. 1. 19:00 PÁN Z PRASEČKOVA Moliére | komedie 18., 23. 1. 19:00 VĚC MAKROPULOS K. Čapek | činohra 19. 1. 19:00, 20. 1. 16:00 PETR PAN balet 22. 1. 19:00, 26. 1. 14:00, 26. 1. 18:00 COSÍ FAN TUTTE W. A. Mozart | opera 24. 1. 19:00 DON GIOVANNI W. A. Mozart | opera 25. 1. 19:00 MOZARTOVY NAROZENINY 2013 W. A. Mozart | koncert 27. 1. 19:00 Štefánikova 57 | 257 318 666 www.svandovodivadlo.cz

Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 www.meetfactory.cz

DYNAMO Cirkus Mlejn | akrobacie MADAM COLOMBOVÁ ZASAHUJE krimikomedie | divadlo D13 SNĚHULÁKOVA TAJNÁ VÝPRAVA pro děti | Divadlo Mimotaurus PŘEHLÍDKA SÓLOVÉ TVORBY PRO DĚTI pro děti

Národní 4 | 224 901 487 www.novascena.cz

ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ

MEETFACTORY

Kovářova 1615/4 | www.mlejn.cz

NOVÁ SCÉNA NÁRODNÍHO DIVADLA

ROCK CAFÉ

Bělohorská 150 | 233 353 020 www.kastan.cz

Komunardů 30 | 220 510 962 www.lafabrika.cz

TROILUS A KRESSIDA W. Shakespeare | činohra 18., 23. 1. 19:00 CYRANO Z BERGERACU E. Rostand | činohra 19. 1. 19:00 RIGOLETTO G. Verdi | opera 20. 1. 19:00 NAŠI FURIANTI L. Stroupežnický | opera 21. 1. 19:00 SLUHA DVOU PÁNŮ C. Goldoni | činohra 22. 1. 19:00 KRÁL LEAR W. Shakespeare | činohra 24. 1. 19:00 RUSALKA A. Dvořák | opera 26. 1. 19:00 SPOLEČENSKÝ VEČER SK SLAVIA PRAHA 27. 1. 19:00 LUCIDOR A ARABELLA A. K. Glazunov | balet 29. 1. 19:00 LOUSKÁČEK - VÁNOČNÍ PŘÍBĚH P. I. Čajkovskij | balet 30. 1. 19:00

ME E V E N T S

DIVADLA P R A H A

17. 1. 19:00

JUST! IMPRO SHOW improvizace 17. 1. 20:00 NEBE NAD BERLÍNEM W. Wenders a P. Handke drama | veřejná generálka | angl. tit. 18. 1. 11:00 THE GOOD AND THE TRUE T. Hrbek, L. Kolouchová, D. Hrbek | drama | premiéra. 18.-19. 1. 19:00 NEBE NAD BERLÍNEM W. Wenders a P. Handke drama | premiéra | angl. tit. 19. 1. 19:00 THE GOOD AND THE TRUE T. Hrbek, L. Kolouchová, D. Hrbek | drama. 19. 1. 19:00 TŘI MALÁ PRASÁTKA Buchty a loutky | pro děti 20. 1. 15:00, 17:00 NEBE NAD BERLÍNEM W. Wenders a P. Handke | drama | angl. tit. 21. 1. 19:00 DIOPTRIE RŮŽOVÝCH BRÝLÍ Xindl X | groteska 21. 1. 19:00 GOTTLAND M. Szczygieł | drama | angl. tit 22. 1. 19:00 PROTI POKROKU E. Soler | drama | Divadlo Letí - 8v8 22. 1. 20:00 KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ B. Breien | komedie | angl. tit 23. 1. 19:00 NAKRM HADA NA SVÉ HRUDI E. Kudláč | činohra 23. 1. 19:00 ROCKY IX E. Kudláč | Buchty a loutky | pro dospělé 24. 1. 19:00

29


DIVADLA P R A H A / ART P R A H A ESKALÁTOR - MANIFEST OUTSIDERA K. Koppa | groteska | diskuze po představení ROZHOVORY S ASTRONAUTY F. Zellerová | Divadlo Letí FRANKENSTEIN M. Shelley | horor | angl. tit PARCHANT MARILYN L. Kolouchová, N. Deáková | drama TŘI MUŠKETÝŘI D. Hrbka a J. Janka | Dětské divadelní studio KDO JE TADY ŘEDITEL? L. von Trier | komedie | angl. tit. VIKTOR PREISS talk show VLADIMÍR MIŠÍK & ETC... & IVAN HLAS koncert MEIN KAMPF G. Tabori | angl. tit. MLČ, JOBE, MLČ! A. Jenski | drama

SCHWARZENBERSKÝ PALÁC

25. 1. 19:00

Hradčanské nám. 2 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: BAROKO V ČECHÁCH, EXPOZICE SOCHAŘSTVÍ A MALÍŘSTVÍ, CÍSAŘSKÁ ZBROJNICE, GRAFICKÝ KABINET FRANTIŠEK KUPKA: CESTA K AMORFĚ výstava do 3. 3. 2013

25. 1. 20:00 26. 1. 19:00 26. 1. 19:00

ŠTERNBERSKÝ PALÁC

Hradčanské nám. 15 | www.ngprague.cz

27. 1. 15:00 28. 1. 19:00 29. 1. 19:00 29. 1. 20:00 30. 1. 19:00 30. 1. 19:00

ŽIŽKOVSKÉ DIVADLO JÁRY CIMRMANA Štítného 5 | 222 781 860 | 222 783 260 www.zdjc.cz

CIMRMAN V ŘÍŠI HUDBY Smoljak, Svěrák, Klusák | komedie 17. 1. 19:00 VÁLKA S MLOKY O. Lážnovský | komedie | Aqualung 19. 1. 19:00 VRAŽDA V SALÓNNÍM COUPÉ Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 20.-21. 1. 19:00 DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 22.-23. 1. 19:00 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ L. Smoljak | komedie 24. 1. 19:00 DROBEČKY Z PERNÍKU N. Simon | komedie Divadlo A. Dvořáka Příbram 25. 1. 19:00 PŘÍLIŠ SKROMNÝ NICK CARTER O. Lážnovský | komedie | Divadlo AQUALUNG 26. 1. 19:00 HOSPODA NA MÝTINCE Cimrman, Smoljak, Svěrák | opereta 27. 1. 19:00 MÁTE JEDNU NOVOU ZPRÁVU M. Vokoun | komedie | 3D Company 28. 1. 19:00 BLANÍK L. Smoljak | komedie 29. 1. 19:00 LIJAVEC L. Smoljak 30. 1. 19:00

Spoříme! Nízkoenergetické výstavbě se věnuje veletrh FOR PASIV. Svým zaměřením ojedinělý veletrh v ČR reaguje na současnou legislativu, která počítá s pokračováním dotačního programu na zateplování budov. Ve dnech 6. až 9. února 2013 se tak v areálu PVA EXPO PRAHA sejdou přední společnosti zaměřené na výstavbu a vybavení energeticky šetrných budov. www.forpasiv.cz

GALERIE JOSEFA SUDKA Úvoz 24 | www.upm.cz

FRANTIŠEK DRTIKOL: BROMOGRAFIE výstava

od 17. 1. 2013

GALERIE MIRO

Strahovské nádvoří 1/132 | www.galeriemiro.cz

PABLO PICASSO (1881 – 1973) výstava

do 3. 2.

GALERIE RUDOLFINUM

od 18. 1.

GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY Národní 30 | www.spalovka.cz

ATELIÉR JOSEFA SUDKA

Újezd 30 | www.sudek-atelier.cz

TOMÁŠ POSPĚCH výstava

UMĚLECKÁ SKUPINA REALITY výstava od 16. 1. 2013

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX Poupětova 1 | www.dox.cz

KARTOGRAFIE NADĚJE: PŘÍBĚHY SOCIÁLNÍ ZMĚNY výstava do 21. 2. 2013 AMOR PSÝCHÉ AKCE – VÍDEŇ. ŽENSKÝ ELEMENT VE VÍDEŇSKÉM AKCIONISMU. SBÍRKA HUMMEL výstava do 28. 1. 2013 PETR MOTYČKA - SHOE CHRIST výstava od 14. 1. 2013

FRAME012 výstava fotografií

UFO výstava | Galerie Meetfactory

Štěpánská 35 | 221 401 011 | www.ifp.cz

ZÁKOUTÍ PAMĚTI výstava

do 12. 3.

DOTEK výstava

Staroměstské nám. 13 | 224 826 391 www.ghmp.cz

GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ

30

KLÁŠTER SV. ANEŽKY ČESKÉ

U Milosrdných 17 | www.ngprague.cz

Jiřské nám. 33 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: MALÍŘSTVÍ, SOCHAŘSTVÍ A UŽITÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH 19. STOL. PALÁC KINSKÝCH

JAN ŠVANKMAJER: MOŽNOSTI DIALOGU – MEZI FILMEM A VOLNOU TVORBOU výstava | Dům U Kamenného zvonu do 3. 2. 2013

GALERIE OPATOV 1984 – 1992 výstava

Ovocný trh 19 | www.ngprague.cz

KLÁŠTER SV. JIŘÍ do 24. 2.

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Ledvinova 9 | www.chodovskatvrz.cz

DŮM U ČERNÉ MATKY BOŽÍ

STÁLÁ EXPOZICE: STŘEDOVĚKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A STŘEDNÍ EVROPĚ

FUTURA – CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ Holečkova 49 | www.futuraproject.cz

do 28. 2. 2013

STÁLÁ EXPOZICE: ČESKÝ KUBISMUS

FRANCOUZSKÝ INSTITUT

do 3. 3.

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ 20. A 21. STOLETÍ ALFONS MUCHA – SLOVANSKÁ EPOPEJ výstava do 30. 9. 2013 THEODOR PIŠTĚK: ECCE HOMO retrospektivní přehlídka do 20. 1. 2013 JAN TRAMPOTA (1889-1942): „BEZ VLASTNÍHO ZÁŽITKU NENÍ POROZUMĚNÍ“ výstava do 21. 2. 2013 UNIVERZITA PŘEDLICE výstava do 27. 1. 2013 JIŘÍ KOLÁŘ & BÉATRICE BIZOT: KORESPONDÁŘ výstava do 17. 3. VALDŠTEJNÁ JÍZDÁRNA Valdštejnská 3 | ngprague.cz

NÁRODNÍ KNIHOVNA

HEBREJSKÉ VARIACE výstava | Saravalova sbírka do 19. 1. 2013 PŘÍRODA V OBRAZECH výstava fotografií do 31. 1. 2013 NEZNÁMÁ BĚLORUSKÁ NÁRODNÍ REPUBLIKA výstava od 18. 1. 2013 ZNIČENÉ ŽIDOVSKÉ PAMÁTKY SEVERNÍCH ČECH 1938 – 1989 výstava od 23. 1. 2013 FIJI, VARIOUS VIEWS výstava fotografií od 30. 1. 2013 PALÁC AKROPOLIS

TEČKOVANÝ SVĚT EMILA ŠOURKA výstava

do 31. 1.

PRAŽSKÝ HRAD

Nerudova 13 | www.muzeummontanelli.com

NÁRODNÍ GALERIE PRAHA

do 27. 1.

do 20. 1.

MUZEUM MONTANELLI

ŠTAFETOVÝ KOLÍK výstava Café NoD ZBYNĚK SEDLECKÝ: NÁMĚSTÍ REPUBLIKY výstava

Dukelských hrdinů 47 | www.ngprague.cz

Kubelíkova 1548/27 | www.palacakropolis.cz

Ke Sklárně 3213/15 | www.meetfactory.cz

KATHARINA GUN OEHLERT výstava

od 28. 11.

do 10. 2. 2013

MEETFACTORY

EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD. Dlouhá 33 | www.nod.roxy.cz

do 1. 3.

LEICA GALLERY PRAGUE Školská 28 | www.lgp.cz

VELETRŽNÍ PALÁC

Klementinum 190 | www.nkp.cz

Alšovo nábřeží 12 | www.galerierudolfinum.cz

MOTÝLÍ EFEKT? Obraz jako různosměrná dekonstrukce celku | výstava

STÁLÁ EXPOZICE: EVROPSKÉ UMĚNÍ OD ANTIKY DO ZÁVĚRU BAROKA MISTROVSKÁ DÍLA Z KOLOWRATSKÉ OBRAZÁRNY V RYCHNOVĚ N. KNĚŽNOU MISTROVSKÁ DÍLA RAKOUSKÉHO A NĚMECKÉHO MALÍŘSTVÍ 19. STOLETÍ výstava ze sbírek Národní galerie v Praze do 31. 5. 2013 VÁCLAV HOLLAR: ILUSTRACE K EZOPOVÝM BAJKÁM výstava do 30. 3.

Staroměstské nám. 12 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ STARÉHO SVĚTA – ASIE A STŘEDOMOŘÍ ŽIVOT V ASIJSKÉM PALÁCI. LÁSKA, LUXUS, ZAHÁLKA výstava do 10. 3. 2013 RUDOLF II. A MISTŘI GRAFICKÉHO UMĚNÍ výstava do 26. 5.

www.kulturanahrade.cz

STÁLÉ EXPOZICE: PŘÍBĚH PRAŽSKÉHO HRADU, NEJSTARŠÍ KONTUNUÁLNĚ EXISTUJÍCÍ SBÍRKA OBRAZŮ V NAŠICH ZEMÍCH, SVATOVÍTSKÝ POKLAD ROCK CAFÉ

Národní 20 | www.rockcafe.cz

DYSFOTOGRAFIE výstava (dys)fotografií Pavlíny Novákové a Martina Poše

do 31. 1.

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM 17. listopadu 2 | www.upm.cz

STÁLÁ EXPOZICE: ANNA FÁROVÁ – FOTOGRAFIE, PŘÍBĚHY MATERIÁLŮ VŠE NEJLEPŠÍ! výstava českého sklářského umění do 31. 3. 2013 ANGLIČÁCI / MATCHBOX výstava do 1. 4. NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM Kostelní 42 | www.ntm.cz

STÁLÉ EXPOZICE: HISTORIE DOPRAVY, LABYRINTEM ARCHITEKTONICKÝCH STYLŮ, ASTRONOMIE, FOTO KINO, TISKAŘSTVÍ, TECHNIKA 20. STOLETÍ VE SBÍRKÁCH FHÚ PRAHA, TECHNIKA V DOMÁCNOSTI DROBNÉ PERLY ČESKÉ ARCHITEKTURY výstava do 31. 3. 2013 REZIDENCE OTTO PETSCHKA výstava do 31. 3. 2013


CINEMA CITY

CLUB

NEJVÝHODNĚJŠÍ CESTA DO FILMOVÉHO SVĚTA

• 20 Kč sleva až na 4 lístky najednou • JEDINÁ karta, která vám dá 10% bodů za KAŽDÝ lístek www.cinemacity.cz


445 magazin Praha  

17.1. - 30. 1. 2013 magazin Praha

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you