Page 1

RODEN

KAREL

FIALOVÁ

ZUZANA

ADAMCZYK

MAREK

KUBAŘOVÁ

OPRAVDU SI MYSLÍTE, ŽE ZNÁTE PŘÍBĚH LIDIC?

V KINECH OD 2. 6. 2011

Praha | No. 402

VERONIKA

ȵQ à à – sQ à à àͽà

ME INTERVIEW )QƉ:F:Á:ÁNǂR>GƠÁ &B<A:E:Á)ǂ<AͱMƴD:

ME MUSIC ,Ǫ:LDQÁRÁAM=;Q

ME FESTIVALY >KLBN:EͱNƥÁ:=J>Kƞǹ


ME EDITORIAL

ME INTERVIEW Michal Pěchouček Magická moc nicoty

str. 4

ME FILM Lidice Příběh, co zasáhl svět

Líbačky v latexu Letní festivalovou sezónu nezahajujeme jinak než žhavě. Když pominu hrozící zečtyřnásobení poplatku za odvoz odpadu, které nám připravují naši ekologičtí „odborníci“, nebo evergreen v podobě penzijní reformy, je tu spoustu dalších věcí, které mají potenciál nás rozvášnit. Vášni k hudbě, která překročí i hranici manželského lůžka, se věnuje článek Honzy Bárty. Páry, které spolu splynou natolik, že vytvoří jediný celek, v životě i práci – to už je skoro veřejně prospěšný skutek! Tak trochu podobnou fúzi vytvořily Rihanna a Britney Spears, které projevily svoji vzájemnou náklonnost při udílení Billboard Music Awards „líbačkou v latexu“. U jejich divokého otrokářského vystoupení na píseň S&M se musela červenat i Madonna, která se sice s Britney už někdy na veřejnosti líbala, nicméně jako starší dáma stále uchovává dekórum. Budoucnost však patří progresivně smýšlejícím. Abyste se podívali na krásné róby, nemusíte zrovna očumovat červený kobereček v Cannes. Galerie Langhans totiž vystavuje současné módní fotografie a my vám přinášíme ukázku! Aktuální trendy ve výtvarném umění, módě architektuře a designu přináší zase Pražské Quadriennale. Proč umění dnes nejsou jen vázy na poličkách a abstraktní obrazy, kterým rozumí jen sám autor, prozradí v interview Michal Pěchouček, který se v poslední době zabydlel v pyžamu a ve vězení. Jeden flashback k tématu komunálního odpadu: vzrůst roční produkce odpadu v přepočtu na jednu českou hlavu ze 300 na 530 kilogramů je alarmující skutečnost a že nepatříme k zemím na chvostu odpadového žebříčku, může znamenat i to, že blahobyt je na cestě. Koneckonců, i ten latex musí někdo zpracovat.

str. 8

ME MUSIC Sňatky z hudby K oltáři z not a akordů

str. 16

ME DIVADLO Pražské Quadriennale str. 20 Exploze kreativity

ME ART Lesk a bída výstavy Glamour

str. 24

ME ART Módní fotografie NOW&WOW

str. 25

ME FESTIVALY Festivalový adresář str. 26

ME EVENTS hana fasurová redakce@metropolislive.cz

Kina, koncerty divadla, výstavy

str. 32

3


INTERVIEW

MAGICKÁ MOC

NICOTY Michal Pěchouček zkoumá umění za mřížemi. Foto Alena Kotzmanová.

Koketuje s kýčem, když postavám na svých obrazech nasazuje pyžama. Sleduje po celý rok s fotoaparátem v ruce proměny tyče ve svém ateliéru. Přináší vězňům umění až za mříže, protože ho fascinuje přirozená potřeba člověka tvořit. „Je skvělé, že se umění už dlouhou dobu zajímá o samotného člověka, a ne jen o to, co mu doma visí na zdi, i když na to nemá peníze,“ myslí si přední český výtvarník. V poslední době jsou od vás k vidění dva typy děl – textilní asambláže a filmogramy. Důkazem toho je i vaše výstava Hodiny v umění, kterou do června hostí Galerie hlavního města Prahy U Kamenného zvonu. Co vás tak na těchto technikách fascinuje?

Technika a její limity jsou vždycky inspirující a to zalíbení má nějaké intuitivní důvody. Práce s textilem je například takové koketování s kýčem, zároveň je náhražkou klasických malířských technik. Tím se zabývám poměrně dlouho, už od dob studií na AVU. Vědomě navazuji i na takovou materiální libovolnost v českém poválečném umění – na práci umělkyň typu Věry Janouškové, Zorky Ságlové, také Adrieny Šimotové. Práce s textilem mi umožňuje ženský pohled na věc. Filmogramy jsou zase mužským a více

4

racionálním pohledem na obraz. Hodně souvisí s geometrií, matematikou a mechanikou fotoaparátu. S touhle technikou zase můžu koketovat s předválečnou avantgardou, formálním filmem šedesátých let nebo konceptuálním uměním. V brněnském Domě umění zase probíhá výstava Vystavovatel a jeho diváci. Od vás na ploše celé jedné stěny visí jen dva filmogramy, které zobrazují proměny vázy s květinou nebo vašeho ateliéru během delšího času.

Ten s květinou doplňuje záměr pojmout výstavu s důrazem na průhledy, průsmyky, barvu, světlo a rámování. Chtěli jsme mít v kompozci i barevnou vitráž, skrze kterou prochází denní světlo. Proto jsem nasnímal během čtyř týdnů, každé ráno od čtyř do osmi hodin, změnu světelného spektra v místnosti, když vychází slunce. Ten druhý filmogram je taktéž časové sní-

mání místnosti a pracoval jsem na něm celý rok. Tam je vidět postupná změna poměru mezi denním a nočním světlem během dvou slunovratů. Má to vyvolat v návštěvníkovi nějaký pocit? Jak má tyto kódy číst?

Filmogramy jsou na první pohled a bez vysvětlení skoro nesrozumitelné. Diváka v podstatě nutím, aby se na fotografii nedíval jako na obrázek, který něco popisuje, ale jako na čistý záznam času, kde kromě stínů a pohybu není vůbec nic. Chtěl jsem upozornit na magickou moc nicoty a analogového záznamu. Také na to, že je možné se naplno a dlouhodobě zabývat takovým zdánlivě nicotným nesmyslem. Ostatně jako spousta jiných umělců v historii přede mnou. Vaše obrazy a díla jsou vesměs „zmutovaná“, překračují hranice oborů. A nejste v tom sám. Myslíte, že v samotné malbě, fotografii či filmu už nelze nic nového vymyslet, nebo vás právě toto překračování baví?

Určitě lze vymyslet něco nového i s jedním nástrojem. Respektuji takzvané bytostné malíře nebo fotografy, kteří žádný mediální přesah nepotřebují. Naštěstí ještě existují. Třeba bezkonkurenční malíř Václav Stratil. Co nového byste chtěl ještě zkusit a co chystáte?

Další divadelní hru a výstavu abstraktních malovaných obrazů. Už to připravuju. S focením a pyžamy končím. Mám jich doma plnou skříň. Pokud má někdo zájem… Z cyklu Time for Bed.


Chalupecký jezdíval třeba v sedmdesátých letech do Moskvy a navštěvoval zapadlé umělce, kterým vysvětloval, že to, čím se zabývají, je umění a je nutno si uhájit absolutní tvůrčí svobodu. Oni to sami netušili. Tak buďme rádi, že za námi už nikdo nemusí jezdit… A kdo pak rozhoduje o tom, jestli toto je kvalitní umění, nebo jen naprostá šílenost? Jaká kritéria by dnes dílo mělo splňovat, aby bylo ještě uměním?

Není nutné všechno vědět hned. Co je dnes dobré, a co už ne. Všechno je v pohybu, musí projít branou času. Kvalitu zatím určují kurátoři i umělci sami, je k vidění v institucích i malých alternativních galeriích, kvalita jde ruku v ruce s posedlostí, odvahou, s autenticitou, každodenním tréninkem, ale i s originalitou na pokraji stupidity. Můžeme zatím jen bodovat výkon a umělecký dojem. Je to podobné jako v krasobruslení, na které se můžu dívat s mamkou. Do výtvarného umění v posledních letech pořád častěji vstupuje každodennost. Leckdy jsou výtvarná díla spíš sociologickými experimenty než obrazy či sochami v klasickém slova smyslu.

Myslím, že je skvělé, že se umění už dlouhou dobu zajímá o samotného člověka, a ne jen o to, co mu doma visí na zdi, i když na to nemá peníze. Kam tato tendence může až zajít? Není možné, že se vše vrátí do klasického pojetí, protože vše už bylo vyčerpáno? Nebo se bude dále rozpínat chaos a roztříštěnost?

Je to výzva. Pokusy přiblížit se lidem se v historii umění táhnou jako seriál Santa Barbara. Ne vždy to vyšlo, ale například to, co dokázala moje oblíbenkyně Kateřina Šedá, je důkazem, že to má smysl a výsledky. Rozumějí tomu i obyčejní lidé po celém světě. Vezměme si třeba váš experiment s uměním pro vězně. Co vás na projektu kutnohorské galerie GASK Věznice: místo pro umění zaujalo natolik, abyste se jej sám účastnil?

Mnoho lidí, kteří si odpykávají trest, jsou uměním nebo nějakou kreativní činností instinktivně posedlí. Je to pro ně určitý druh vysvobození. To je důkaz přirozené člověčí potřeby dělat umění. A ta přirozenost mi někdy v tom našem světě mistrovského krasobruslení chybí. Proto jsem do toho šel.

Na české hudební scéně slaví úspěchy recesistické skupiny, pro jejichž tvorbu je vizuální stránka nanejvýš důležitá (uskupení jako Čokovoko, To žluté co máte na kalhotkách, Piča z hoven). Líbí se vám toto prolínání hudby a výtvarna a fandíte takovým skupinám? Midi Lidi totiž i sám fotíte a Čokovoko si z vašich obrazů udělaly klip.

S tím prolínáním si moc nejsem jistý, ale konkrétně Čokovoko jsou pro mne velkou inspirací čistě hudební. Nebo spíše lekcí, že je možné být v tomto vypráskaném hudebním žánru ještě autentický, vtipný i tragický. Jejich poslední počin Hudbu znám nazpaměť. Co máte doma nebo ve svém ateliéru od jiných autorů? Obklopujete se také výtvarným uměním, nebo zastáváte styl prázdných zdí, s výjimkou vlastních děl?

Nic vlastního doma nemám. V předsíni mi visí Petr Malina, Jakub Špaňhel, Jiří Skála a Pavel Švec.

S focením a pyžamy končím. Mám jich doma plnou skříň. Pokud má někdo zájem… Jaký máte názor na umění ve veřejném prostoru? Jste pro trvanlivá díla, nebo akce krátkodobé, kdy třeba dílo postupně zaniká?

Doba trvání nehraje žádnou roli. To jsem si uvědomil v divadle nebo při prvním tanečku v pizzerii, kde hrálo rádio, než ho číšník vypnul.

Jak vymýšlíte svoje náměty? V galerii, přírodě, mezi lidmi, při meditaci, snění nebo s tužkou v ruce? Realizujete většinu toho, co vás napadne, nebo necháváte nápady uzrát a tím prověřit jejich trvalou kvalitu?

Kromě té přírody jsou pravdivé asi všechny možnosti, plus cizí vypůjčené nápady od jiných umělců. Většinou pracuju na několika věcech najednou a o trvalé kvalitě přemýšlím až před výstavou. To je také důležitý inspirační zdroj. Prostor k výstavě, se kterým si můžete dlouho dopředu hrát. hana fasurová

Ale to je na umění právě skvělé, že se hranice posunují a zároveň se neustále umělci vrací zpět, protože už vše bylo vyčerpáno! Je to vlastně mechanika umění, když to zjednoduším. Spoustu lidí „novému“ umění nerozumí a chápe jej jako něco, co si mohou dát domů, pověsit na zeď nebo dát na poličku… Není to trochu pro současného umělce tragédie? Nebo jen důkaz toho, že nové umění není pro masy, ale jen pro elity? Filmogram z výstavy U Kamenného zvonu.

5

ME INTERVIEW

Existuje dnes v umění absolutní tvůrčí svoboda? Může být vše umění a teoreticky každý se může stát laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého?


ME CITY

PRAGUE CITY FESTIVAL

s Middle Class Rut Pořadatelé Prague City Festivalu ohlašují poslední zahraniční jméno, kterým se uzavře program letošního ročníku. 23. června na pražské Výstaviště dorazí i nastupující hvězda americké rockové scény Middle Class Rut. Middle Class Rut, známí také pod zkratkou MC Rut, jsou v tom nejlepším smyslu slova skutečným zjevením. Na to, co mnohé jiné kapely nedostanou ani z kvanta nástrojů a hard disků, jim stačí jen kytara, bící a zpěv! Jen ve dvou dokážou Zack Lopez a Sean Stockham předvést takovou show, ze které posluchačům, konkurenci i kritice padají brady úžasem. „Představte si bouřlivou okázalost Jane’s Addiction kombinovanou s ryzím běsněním Rage Against the Machine. MC Rut dokazují to, co by v dvoučlenném obsazení němelo být vůbec možné,“ pěl na jejich „kolosální zvuk“ chválu prestižní hudební magazín Kerrang! Navzdory tomu, že k dnešnímu dni tandem Lopez-Stockham vydal jen jediné album (No Name No Color, které vyšlo v loňském roce), předsako-

val již na turné Social Distortion i Alice in Chains a vystupoval po boku My Chemical Romance nebo Papa Roach. Zatím naposledy učarovali MC Rut Linkin Park, kterým budou v červnu zahajovat několik koncertů. Prague City Festival však samozřejmě podporuje i české talenty, a proto se jeho pořadatelé rozhodli poslední místo pro českého interpreta poskytnout

Kalifornský rock 30 Seconds To Mars.

vítězi soutěže „Český YouTube Fest“ (youtube.cz/ceskyfest) pořádané magazínem iReport a OSA ve spolupráci s českým googlem (google.cz/ proceskoukulturu). Odborná porota v těchto dnech vybírá devět finalistů, pro které mohou od 18. května hlasovat čeští uživatelé YouTube přímo na kanále youtube.cz/ceskyfest. Jméno celkového vítěze, který 23. června stane po boku hvězd jako 30 Seconds to Mars, The Hives, House of Pain, Hadouken, Gogol Bordello aj., bude ohlášeno 9. června. 30 SECONDS TO MARS, THE HIVES, HOUSE OF PAIN, HADOUKEN, GOGOL BORDELLO, SKINDRED, GASLIGHT ANTHEM, FLOGGING MOLLY, SUPPORT LESBIENS, MIDDLE CLASS RUT, SUPERHIKS, TLESKAČ, OLAV BASOSKI, TOMMYBOY (CRAZIBIZA), NDKj, CHRIS SADLER a vítěz soutěže Český YouTube Fest, jehož jméno bude ohlášeno 9. června.

PRAHA Prague City Festival Výstaviště Holešovice | 23. 6. cityfestival.cz pr

6


FILM

Karel Roden v roli otce, který za vraždu svého syna putuje do vězení, a přežije tak masakr.

Lidice Počátek příběhu, který zasáhl svět

Lidice tak, jak jste o nich v dějepise nikdy neslyšeli. Historické drama s Karlem Rodenem v hlavní roli popisuje tragické vypálení české vesnice nacisty z pohledu jejích nešťastných obyvatel. Genocidu páchanou na obyvatelstvu nacisté během druhé světové války přísně tajili. Nikdo nevěděl o koncentračních táborech. Nikdo netušil o systematickém vyhlazování Židů. Vypálení české vesnice Lidice ale bylo odvetou za úspěšný atentát na říšského kancléře Reinharda Heydricha. Proto se stalo součástí propagandy, která vyděsila celý svět. 10. června 1942 byly Lidice srovnány se zemí a vymazány z mapy. 192 mužů bylo na místě zastřeleno, 58 žen zemřelo v koncentračních táborech. Některé děti byly poslány na převýchovu do cizích rodin, ale 88 jich šlo rovnou do plynu. Filmové Lidice ale nejsou pouhým výčtem mrtvých nebo hrozivou statistikou. Režisér Petr Nikolaev (Báječná léta pod psa, Kousek nebe) natočil drama o obyčejných lidech, kteří se náho-

dou připletli do cesty dějinám. Film v hlavních rolích s Karlem Rodenem, Zuzanou Fialovou, Romanem Luknárem, Zuzanou Bydžovskou a Veronikou Kubařovou se proto stal něčím víc než suchopárnou lekcí z dějepisu. „První čtení scénáře jsem měl jako detektivku. Bylo to tak napínavé, že se to nedalo číst po pěti deseti stránkách postupně,“ tvrdí producent a střihač Adam Dvořák. „Musel jsem přečíst celý scénář na jeden zátah,“ dodává. Filmový příběh Lidic se liší od školní verze, protože tragický osud obyvatel vyhlazené vesnice vypráví prostřednictvím jejich vzájemných vztahů. Je napínavější a ukazuje, že na úplném začátku kupodivu nebyla nenávist, ale láska. A že tragédii můžou způsobit i ty nejmenší maličkosti. Děj se zaměřuje hlavně na osudy tří postav. Otec (Karel Roden) nešťastnou náhodou v hádce neúmyslně zabije syna, skončí za mřížemi, jenže vězeňský trest ho paradoxně zachrání a jako jediný lidický muž přežije. Místní četník (Roman Luknár) čelí vlastnímu strachu, morálce, zodpovědnosti, ale i pochybám, jestli je lepší zachránit život a ztratit při tom svědomí. Nezkušená mladá dívka (Veronika Kubařová) se

zaplete s láskou, lží, falešným hrdinstvím, a hlavně dopisem, co se stane záminkou pro vypálení celé vesnice. „Je to taková čistá, naivní duše, která chce nějak zasáhnout do války,“ popisuje svou hrdinku Veronika Kubařová. „Jakožto obyčejná holka z normální vesnice nemůže odjet někam pryč. Tak se alespoň snaží zapojit do odboje, nebo si to myslí. Nakonec se její dobrá snaha obrátí proti ní, jejím blízkým i těm, které milovala, a všechno skončí tou hroznou událostí,“ napovídá mladá herečka. Petr Nikolaev se k režii Lidic dostal až na poslední chvíli a místo obvyklého půl roku příprav měl čas stěží nějaké dva měsíce. „Nejnáročnější na natáčení bylo Lidice přežít. Ten film byl to nejtěžší, co jsem v životě dělal,“ říká. Lidice totiž od začátku byly projektem scenáristky a režisérky Alice Nellis, která bodovala s Tajnostmi, Výletem nebo loňským psychologickým dramatem Mamas & Papas. „Začátek nebyl úplně jednoduchý, protože Alice Nellis onemocněla a volala, že nemůže natáčet,“ vysvětluje Adam Dvořák. Výsledek ale stojí za to. „Nakonec jsem velmi rád, že jsem potkal Petra Nikolaeva.“ radim bartík

Všimněte si K filmu Lidice vznikl speciální hudební projekt. Tvůrci požádali Michala Hrůzu, Anetu Langerovou, Lucii Bílou, Xindla X, Dana Bártu nebo třeba Jana Budaře, aby složili písničky inspirované událostí nebo dějem filmu. A tak je soundtrack multižánrový.

8

Lidice nejsou jen vyhlazená česká vesnice. Stejně se jmenují ženy po celém světě. Producentovi filmu Adamu Dvořákovi se podařilo na internetových sociálních sítích najít čtyři stovky Lidic včetně jedné operní zpěvačky a několika kolegyň z branže.

Scénář k Lidicím se původně jmenoval Nokturno. Jeho autor, uznávaný spisovatel a historik Zdeněk Mahler, za něj v roce 2007 dostal Českého lva za nejlepší nerealizovaný scénář.


23. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla 23rd International Festival of Contemporary Dance and Movement Theatre Ponec | Nová scéna ND | Hudební divadlo Karlín

Foto: Andree Lanthier

www.tanecpraha.cz

Hlavní partner

Za podpory

Hlavní mediální partneři

Spolupořadatelé představení

Partneři

Mediální partneři

Představení pro děti podpořili:

BW MOTORS

Hlavní město Praha podpořilo festival TANEC PRAHA ročním grantem ve výši 2 347 000 Kč, Ministerstvo kultury ročním grantem ve výši 2,5 mil. Kč. Festival pořádá občanské sdružení Tanec Praha pod záštitou ministra kultury Jiřího Bessera. | The festival is organized by the civic association Tanec Praha under the auspices of the Czech Minister of Culture Jiří Besser.


mrtvý Alois Jirásek, Šamani odcházejí, Andrej Krob na tahu a další.

Český dokumenT 2011 Filmy, o kterých se mluví

Č

eská televize připravila pro přátele dokumentárního filmu třetí ročník otevřené přehlídky Český dokumenT ve dnech 8.–9. června v kině Atlas. Promítne celkem 23 filmů ve dvou kinosálech jak z vlastní produkce, tak snímky koprodukční, které si osobně

v kině Atlas uvedou jejich tvůrci. Čekají vás dokumenty, o kterých se mluví a divácky úspěšné i navštěvované v kinech: Vše pro dobro světa a Nošovic, Nesvatbov, Nickyho rodina nebo Divadlo Svoboda. Nejnovější televizní dokumenty Banderovci, Živý

Ve spolupráci s organizátory Ceny Pavla Kouteckého uvede přehlídka vítězný film této soutěže. Tragicky zesnulého dokumentaristu Pavla Kouteckého připomeneme ještě jeho filmy O sportovci a Zánik Československa v parlamentu. Připravené jsou i přednášky pro laiky i dokumentaristy na téma Současné trendy v evropském dokumentárním filmu a Dokument v ČT i mimo ni. Více informací o programu a doprovodných akcích: www.ceskatelevize.cz/ceskydokument nebo www.kinoatlas.cz. Vstupné 29 korun (dopoledne) a 49 korun (odpoledne a večer), permanentka stojí 150 korun.

Český dokument Kino Atlas | 8.–9. 6. www.ceskatelevize.cz/ ceskydokument pr

INZERCE

10


MILUJU BARVY, FILMY A SLEVY

BAREVNÝ VĚRNOSTNÍ PROGRAM MULTIKIN CINESTAR www.cinestar.cz


stvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka.

Melancholia „Překrásný film o konci světa“

D

louho očekávaný nový snímek známého kontroverzního režiséra Larse von Triera je konečně tu! Film s řadou hereckých hvězd měl světovou premiéru na MFF v Cannes, kde byl uveden v hlavní soutěži. Melancholia má od předchozího Antikrista hodně daleko

a je přístupná širší veřejnosti – žádné explicitní násilí tentokrát nečekejte. Vizuálně nádherný snímek vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čer-

Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců – zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a výborná Charlotte Gainsbourg, která excelovala v přechozím snímku Antikrist, dále jste ji mohli vidět například ve filmech Nauka o snech, 21 gramů a další. me

V kinech od 26. 5. www.aerofilms.cz/melancholia

Léto s filmovou školou N

a letošní Letní filmové škole připomeneme filmy Krzysztofa Kieślowského, přední osobnosti polské, ale i evropské kinematografie. Od dokumentárních počátků na filmové škole v Łodźi přes vrcholná díla polského období (Náhoda, Amatér, Bez konce), televizní Dekalog až po Dvojí život Veroniky. Kieślowského tvorbě je věnovaná také výstava „Stopy a vzpomínky“, která pomocí dokumentárních fotografií připomíná jeho tvůrčí počátky, zrání a vrcholy tvůrčí práce. Hostem LFŠ bude jeden z nejoceňovanějších současných světových režisérů Emir Kusturica. Amatérské filmy začal točit již na střední škole a následně byl přijat ke studiu režie na pražskou

12

Emir Kusturica přijede na LFŠ s No Smoking Orchestra. Foto: D.T. Zeko

FAMU, kterou absolvoval v ročníku vedeném českým režisérem Otakarem Vávrou. Během své režijní kariéry natočil více než desítku celovečerních filmů a dokumentů, za které si odnesl množství prestižních ocenění. Kusturica je umělecky činný také jako herec, spisovatel, architekt (je majitelem vesnice Drvengrad postavené dle jeho vlastních návrhů) a v neposlední řadě i hudebník. Jeho jedenáctičlenná skupina The No Smoking Orchestra v Uherském Hradišti představí klasické skladby z alb Unza Unza Time nebo soundtracku k filmu Černá kočka, bílý kocour, ale

hlavně zavede posluchače do krajiny balkánského šramlu. V rámci 37. Letní filmové školy v Uherském Hradišti se uskuteční i jedinečný workshop reportážní fotografie, který povede přední český fotograf Karel Cudlín. Přihlašovat se do něj lze až do 15. 6. – využijte posledních volných míst. me Letní filmová škola Uherské Hradiště Uherské Hradiště | 22.–31. 7. www.lfs.cz


ČERVNOVÉ PREMIÉRY

CINEMA CITY: Palác Flóra Vinohradská 151 Praha 3

Metropole Zličín Řevnická 1 Praha 5

Galaxie Arkalycká 1 Praha 4

Hlavní město vaší zábavy

X-Men: První třída

Pařba v Bangkoku

PALACE CINEMAS: Slovanský dům Na Příkopě 22 Praha 1

Nový Smíchov Plzeňská 8 Praha 5

Park Hostivař Akční sci-fi

od 2. 6.

Komedie

od 9. 6.

Švehlova 32 Praha 10

Letňany Veselská 663 Praha 9

WWW.CINEMACITY.CZ


INZERCE

PREMIÉRY

www.meziploty.cz

divadelní festival divadlo & muzika & výtvarné dílny

28. – 29. května 2011 Psychiatrická léčebna Bohnice DIVADLO ● DIVADLO ABC MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ ● DIVADLO NA ZÁBRADLÍ ● DIVADLO V ŘEZNICKÉ ● MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO ● DIVADLO V CELETNÉ – VESELÉ SKOKY ● HBO - NA STOJÁKA! ● MICHAL VIEWEGH AUTORSKÉ ČTENÍ ● TANEČNÍ SKUPINA IF ● W.A.M.M.P.I.T. ● ANTONÍN PUCHMAJER D.S. ● D.S. JEDLIČKOVA ÚSTAVU ● DIVADLO S LOUTKAMI PAVEL VANGELI ● JÓGA SMÍCHU WORKSHOP ● PROMÍTÁNÍ FILMŮ S FESTIVALU JEDEN SVĚT ● U.S. MARVIN ● ARNOŠT GOLDFLAM AUTORSKÉ ČTENÍ ● D.S. MISIONÁŘI ● DIVADLO TOY MACHINE ● KABARET ČERVENÁ 3KA ● TANEČNÍ DIVADLO MIMI FORTUNAE ● VĚTŠINA LIDÍ O.S. ● ATELIER HERECKOIMPROVIZAČNÍ TVORBY ● DAMU ● DOMOV PETRA MAČKOV ● LOCO:MOTION COMPANY ● TRN V OKU ● BOHNICKÁ DIVADELNÍ SPOLEČNOST ● DISMANŮV ROZHLASOVÝ DĚTSKÝ SOUBOR ● DRAGG ADDICTS ● MAŽORETKY BRNO ● TS CROCK 14 ● BOOGIE WOOGIE ● DIVADLO AKORÁT ● FLATTUS ● MAGISTR KELLY KOUZELNÍK PRO DOSPĚLÉ ● TS CETARE ● CENTRUM TANCE ● DIVADLO KULICH ● FUNGALVAZ ● NEZÁVISLÉ DIVADLO TRAMTARIE ● TS VIVA JUMP ● COMPANY PROART ● DIVADLO LUNA STOCHOV ● HUSO ● OLDSTARS

● TS UP! ● DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO ● DIVADLO MARGARITAS ● JUSTINCREDIBLE TEAM ● TS CETARE ● D.S. VOJAN LIBICE NAD CIDLINOU ● DIVADLO NAHOĎ PRAHA ● JIŘÍ DĚDEČEK ● PRAŽSKÁ DIVADELNÍ KORNZERVATOŘ ● TY-JÁ-TR MUZIKA ● DAVID KOLLER ● VYPSANÁ FIXA ● TOMÁŠ KLUS ● ŽLUTÝ PES ● GIPSY.CZ ● DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE ● SUNSHINE ● MICHAL HRŮZA ● STO ZVÍŘAT ● TEREZA ČERNOCHOVÁ MANDRAGE ● TONYA GRAVES ● CLOU ● ŠVIHADLO ● RADIM HLADÍK & BLUE EFFECT ● HRADIŠŤAN A VĚRA BÍLÁ ● JITKA CHARVÁTOVÁ ● COCOTTE MINUTE ● MARTIN ZBROŽEK & MELODY MAKERS ● SUNFLOWER CARAVAN ● NICELAND ● GANG ALA BASTA ● PSÍ VOJÁCI ● KRUCIPÜSK ● PLEXIS ● TAM-TAM ORCHESTRA ● QUEENS OF EVERYTHING ● THE TAP TAP ● 2 WINGS ● BOBR CHUTNÁ DVAKRÁT ● BÓ BIG BAND ● BRAAGAS ● DILATED ● EGGNOISE ● FEHER FEKETE KEREK ● GARAGE ● GULOČAR ● JANANAS ● MICHALE‘S UNCLE ● MOTHER‘S ANGELS ● PETR KALANDRA MEMORY BAND ● PRAGUE CONSPIRACY ● REMORSE ● ŠARBILACH SYMFONETICKÝ ORCHESTR JAROMÍRA VOGELA ● ŠATLAVA ● THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE ● TRABAND ● VEGA ● VLADIVOJNA LA CHIA

Výtvarné dílny ● pl bohnice & přátelé Předprodej vstupenek: Ticketstream Spojení: posílené autobusové linky č. 177 a 200 ze stanice metra c „kobylisy“

PAŘBA V BANGKOKU

PAUL

Las Vegas jim už bylo malé, a tak v pokračování drsně komediálního hitu vyráží pařit do exotického Bangkoku. Tedy skoro. Přesněji řečeno vlastně vůbec ne. Ti čtyři se na druhém konci světa ocitají úplnou náhodou. A kromě pomyslné opice mají i skutečnou. Jinak ale zůstává vše při starém. Jeden z nich se žení a zase je v tom totálně zábavný zmatek.

Během výletu do legendami opředeného Roswellu narazí dva blázni do všeho vědecko-fantastického na opravdového mimozemšťana. Je to ale úplně jiné blízké setkání třetího druhu, protože tenhle emzák chlastá, kouří, sprostě nadává a jmenuje se Paul. Britští komedianti Simon Pegg a Nick Frost se po Jednotce příliš rychlého nasazení znovu sešli a stojí to za to.

Pařba v Bangkoku V kinech od 9. 6.

Paul V kinech od 9. 6.

SKYLINE

DEVÍNSKY MASAKER

Bratři Strauseovi režírovali už pokračování krvavé podívané Vetřelci vs. Predátor. Na béčka si tedy potrpí. Jejich sci-fi Skyline má stejná klíčová slova: mimozemšťani, přílet, horor. Los Angeles se ocitá uprostřed nemilosrdné války světů. Digitální potvory se vyloženě povedly a neznámí herci se zase podivuhodně hodně podobají slavnějším kolegům.

Jednu z nejmasovějších vražd a zároveň jednu z nejproslulejších událostí v historii Slovenska zachycuje dokument, který výpovědi svědků, pozůstalých, rodinných příslušníků, psychologů a dalších odborníků kombinuje se zprávami z médií. Pohled na vraždění Ľubomíra Harmana v Devínské Nové Vsi je částečně stylizovaný do podoby atraktivnějšího dramatu.

Skyline V kinech od 9. 6.

Devínsky masaker V kinech od 9. 6.

PO DLOUHÉ NOCI DEN

PRINC A PRUĎAS

Dokument popisuje životní osudy tří žen z Česka, Polska a Ukrajiny, které byly za druhé světové války nuceně nasazené v nacistickém Německu. Kromě dvanáctihodinových pracovních směn v těžkých podmínkách ukazuje i to, jak taková zkušenost ovlivnila jejich pozdější životy. Unikátní archivní materiály se zajímavě snoubí se znepokojivou hudební kulisou.

Chrabrý princ a jeho věčně zhulený bratr pruďas musí porazit zlého černokněžníka a zachránit půvabnou princeznu nevěstu s velkýma… očima. Pomáhá jim při tom Oscarem ověnčená Natalie Portman. Po Travičce zelené se James Franco, Danny McBride a režisér David Gordon Green znovu sešli na natáčení komedie „pod vlivem“. Jejich fantasy je vskutku humorné.

Po dlouhé noci den V kinech od 9. 6.

Princ a pruďas V kinech od 16. 6.


MUSIC

Sňatky z hudby „Dokud nás smrt (anebo rozpad kapely) nerozdělí…“

Mediální událostí jara byla jedna velká ostrovní svatba. Bůh ochraňuj královskou rodinu a nám dovol vydat se z tenat novinářského humbuku kolem Williama a Kate k těm nejzajímavějším manželským dvojicím v dnešní hudbě – ke sňatkům z not a akordů. Že může být svazek manželský kolikrát velmi přínosný i v muzice, jsme se mohli mnohokrát přesvědčit v minulosti – za všechny stačí vzpomenout Johna a Yoko (ačkoliv zlí jazykové tvrdí, že jejich svatba byla počátkem konce Brouků), Johnnyho Cashe a June Carterovou nebo rozšířenou severskou domácnost ABBA (experimentální rurální duo Eva a Vašek s dovolením pomineme). Podstatnou část „manželských kapel“, o kterých bude řeč, tvoří skupiny spadající do škatulky alternativního rocku, dnes módně označovaného jako „indie“, a musíme proto začít u pionýrů nezávislého hlukového běsnění – Sonic Youth. Newyorská formace se poskládala na počátku osmdesátých let kolem kytaristy a zpěváka Thurstona Moora a baskytaristky Kim Gordon, kteří se vzali v roce 1984 – a na rozdíl od mnoha jiných jim jejich manželství vydrželo až dodnes, stejně jako hudební kreativita (a pak, že chomout dělá z lidí netvůrčí otroky hypoték!).

16

Vášnivý polibek Handsome Furs.

V případě excelentního kytaristy Jacka Whitea a bubenice Meg Whiteové a kultovních The White Stripes tomu bylo úplně naopak. Manželství, které vzniku samotné skupiny předcházelo, jim příliš dlouho nevydrželo a i The White Stripes už jsou dnes minulostí – po několikaleté hibernaci se oficiálně rozpadli letos 2. února. Svého času však pověstné jiskření mezi mužem a ženou dalo vzniknout jednomu z nejdravějších a nejinspirativnějších zvuků celé rockové scény – kde mnohé kapely potřebovaly na převoz inventáře dva autobusy, vystačili si Jack a Meg s kytarou a bicími. Příčiny rozvodu bulváru nejsou známé, je však dost možné, že šlo o spory kolem Teslova elektrického generátoru (viz povídkový film Kafe a cigára od Jima Jarmusche). Podobně výbušnou kombinací temperamentních bytostí je v současnosti švédské duo Wildbirds and Peacedrums – skandinávští manželé jdou

White Stripes to dlouho neklapalo v posteli ani v kapele.

v instrumentálním minimalismu ještě o krůček dál a vystačí si pouze s bicí soupravou a perkusemi. A jejich manželská etuda tím netratí – ba naopak jde o až šamansky uhrančivou show, jak se mohli nedávno přesvědčit i návštěvníci jejich koncertu v pražském Paláci Akropolis. Poměrně častým hostem u nás je i další manželský duet – punk v slušivém syntetickém kožíšku Handsome Furs alias Dan Boeckner z Wolf Parade a jeho manželka, spisovatelka Alexei Perry, mají v oblibě strahovskou Sedmičku. Arcade Fire, kapela, která dnes bývá často synonymem pro „indie-rock“ vůbec, se zase točí kolem manželského páru Wina Butlera a Régine Chassagne. Tenhle rodinný podnik (ve skupině je ještě Winův bratr) si letos mimo jiné odnesl Cenu Grammy za své vynikající album The Suburbs. K oltáři se však chodí nejen ve světě nezávislých kytar. Viktoriánský elektronik Alfred Darlington aka Daedelus tvoří se svou drahou polovičkou Laurou (která se objevila jako vokalistka třeba na skladbách Flying Lotuse) projekt The Long Lost. Ve smíchovské Meetfactory právě končí svoji uměleckou rezidenci lehce výstřední pár Alexandra Hackeho z legendárních Einstürzende Neubauten a jeho sladké družky, umělkyně a zakladatelky první berlínské Love Parade Danielle de Picciotto. Vzpomenete si také na nějaký originální manželský hudební projekt z našich luhů a hájů z poslední doby? Nápověda: jsou DVA… jan bárta


Berlin in Dub v 007 áte rádi dub nebo dupstep? A co Berlín? A co takhle si dát to vše naživo s dvěma neobyčejnými kapelami, která vám otevřou uši do současné berlínské scény? To a mnohem více vám může zprostředkovat unikátní večírek Berlin in Dub, který proběhne 1. června v už takřka kultovním Klubu 007 na pražském Strahově. Do města se vrátí kapela Brain Theft, která zazářila se svým eklektickým koncertem jako velké překvapení v závěru předloňského Reggae Meetingu. Fungují od roku 2008 a jejich show jsou už teď zvukově i vizuálně vybroušené a progresivní klenoty. Letos se vrátí na klubový koncert do Prahy a s sebou si navíc přivezou i dalších 6 kámošů, co mají kapelu Brass Wood and Fire. Tak se jmenuje další z aktuálně nejzajímavějších dubových projektů v Berlíně, o kterém věhlasný Riddim Magazine dokonce napsal, že jsou „Pink Floyd of

ME MUSIC

M

reggae“. Autoři k tomu se smíchem dodávají, že jsou spíše do dubu. Nechme ale raději škatulky být. Jsme v 21. století, a tak není čas se omezovat, ale naopak si raději rozšiřujme obzory. Tento večírek je k tomu stvořený a obě kapely navíc podpoří i berlínští DJs Giotto a Dubble Dubble. Unikátní akce, která vznikla společně s českým reggae portálem JahMusic.net, na kterém mimochodem můžete vyhrát volnou vstupenku a dozvědět se víc. Dub, reggae, dubstep i drum’n’bass @ Klub 007, 1. 6. od 19 h. Vstup bude 150 Kč a hrát se bude, co nejdéle to půjde!

PRAHA Berlin in Dub Klub 007 Strahov | 1. 6. www.braintheft.org

me

Atypický hip hop

Arrested Development D

vojnásobní držitelé Grammy se po pěti letech vrátí do Prahy! Arrested Development je tak trochu atypická hiphopová skupina – respektuje ženy, propaguje rodinu, spiritualitu, a dokonce i odpovědnost mužů. Jejich hudba je o vědomí, Zemi, africkém sebeurčení a lásce, a tak nazývají svá živá vystoupení slavnostmi. Oslavují moc života, jistotu smrti a boje předků, na jejichž ramenou dnes stojíme. Arrested Development byli prvními afroamerickými umělci, kteří darovali peníze Nelsonu Mandelovi a ANC, aby tak pomohli Jižní Africe v její svobodě. Darovali také 20 000 dolarů organizaci UNICEF na pomoc ženám v Kongu,

Arrested Development jsou pro rodinu a pro Zemi.

věnovali se charitě pro organizace bezdomovců po celém světě a věnovali polovinu zisku ze svého velkého hitu „Mr. Wendal“ Národní koalici bezdomovců. Oslovují městskou mládež, věznice pro ženy, skupiny bojující proti obchodu s lidmi, zelené aktivisty, školy a univerzity po celém světě, aby pomohli rozšiřovat poselství, že navzdory útlaku není možné se s ním smířit, ale je nutno proti němu povstat a bojovat s ním! Kapela vznikla koncem 80. let a vede ji už dlouhých 19 let rapper Speech. Mno-

zí členové skupiny dodnes žijí na venkově na americkém jihu a do Evropy létají jen zřídka. Jejich pražský koncert tak bude opět velkou událostí, těšte se s námi! Vstupenky získáte nejlevněji na pokladně Lucerna Music Baru. PRAHA Arrested Development Lucerna Music Bar | 6. 6. | 20.00 www.arresteddevelopmentmusic.com www.musicbar.cz pr

17


Rapper Gigs získal v roce 2008 titul nejlepšího rappera.

Rapper Giggs na Double Time Fest Pražský klub Meetfactory se od 17. do 18. června stane místem, kde proběhne dvoudenní alternativní festival s názvem 808 Double Time Fest. Akce začne pátečním koncertem dekadentní Vanessy a metalové kapely James Cole & Inland Empire. INLAND EMPIRE je nová česká rocková kapela. Frontmanem je známý český zpěvák James Cole (SuperCrooo, Kapitán Láska), který se specializuje na boření hranic mezi žánry. „Chtěl jsem vrátit ke kořenům svojí hudební inspirace,“ říká Cole. „Vyrostl jsem na tvrdé kytarové hudbě, kterou nezměrně miluji. Něco mě přitáhlo zpátky. Dal jsem dohromady kapelu, na kytaru hraje Yarda

Helešic (ex Support Lesbiens), na basu dědek Risto Sokolovski a na bicí Jiří Stivín jr. Hrajeme něco, co nás baví, a jsou v tom prvky elektra, metalu, rocku,“ dodává Cole. INLAND EMPIRE v současnosti připravují první desku. Sobotní program se ponese již stoprocentně v hiphopovém duchu a začne odpoledním Graffneck Bday Workshopem na Barrandovském mostě. Večerní program v Meetfactory pak zahájí v 19 hodin DJ Doemixxx. Dále se pak představí Igor live, Marat live, Smack live, Hugo Toxxx live, DJ Smack, DJ 4row. Hlavní hvězdou večera pak bude britský rapper Giggs, který byl v loňském roce nominován na nejlepšího rappera v britských MOBO Awards poté, co

tuto kategorii v roce 2008 vyhrál. Giggs vystoupí v České republice vůbec poprvé. Double Time Fest Meetfactory | 17.–18. 6. www.meetfactory.cz www.dsmacku.com pr

LÉTO uvádí

ST/WED 19:30 HODIN

Charlie One & Maks /moderators/

VJ MARTIN

Vstupné 150/200 CZK /do 23h/po 23h/

/live festival videoshow/

Kapitán Demo I I Like You HYsteric IM Cyber i MC One Two & Charlie One Jaro Cossiga i Mataiotechnia Chris Sadler & Josef Sedloň DJ Rockstar & Oliver BEATMAN = feEl the beat Kay & TVzex i Mr.Ultrafino i SLEEPERZ i Hybrid Crew /yoyo exhibition/

5Ĉ*)89&;*3Œ;Ä*(-+*89.;&1ĉI 942'41&408;89:5*3*03&+*89.;&1> 3.39*3)4)8?43* I 1*93Œ+&8-.438-4<3&9ą14 I ;.5+*89.;&17442

/Electric boogie/

WAKE JAM I SVOJŠICE I ROCK FOR PEOPLE I HIP HOP JAM MYSTIC SKATE CUP I LET IT ROLL I SÁZAVA FEST I OPEN AIR FESTIVAL .-.5-450*25.2€(-€đ.51*&8:7*.81&3)

aneb poznej svého promotéra... ROXY PRAHA – Dlouhá 33 – Praha 1 / Předprodej 150,- Kč včetně poplatků v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream

INZERCE

18


Me

de

al g dic ra

 s d e Se Vám Vám přináší přináší př á í od o hlavních hlaavvnníchh producentů prodducenttůů nejznámějších nejjzzn známěějších semenných semenných bank bank výběr výběr toho tohho nejlepšího nejlepšííhoo za z rozumnou rozum rozuu nouu cenu. cenu 315kč / 5ks 600kč / 10ks

315kč 315 5kčč / 5ks 600kč 600 0kkčč / 110ks 315kč / 5ks 600kč / 10ks

315kč / 5ks 600kč / 10ks

AK 47

5/10

feminizovanych semen

www.growshop.cz owshop cz , shop@growshop shop@growshop.cz cz 34 896 Bořivojova 89 , Praha 3, Žižkov, TEL: +420 222 734


ME DIVADLO Jednou za čtyři roky máme i u nás možnost vidět inscenace, ke kterým se vzhlíží na světových scénách. Nejde v nich jenom o herecké výkony nebo genialitu režiséra. Tyto divadelní kousky se mohou pyšnit neotřelou scénou, nápaditým designem, progresivní hudbou a senzačními kostýmy. A právě tyto kousky nám letos přináší 12. ročník Pražského Quadriennale.

Pražské

Inscenace Les enfants terribles ve vývařovně areálu psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Quadriennale Exploze divadelní kreativity PQ je vždy přehlídkou aktuálních trendů, myšlenek a teorií nejen v oblasti divadla, ale také výtvarného umění, módy, architektury a designu. Jak tvoří kolegové z Ameriky, Srbska a Finska? Slučuje se jejich pohled na současné umění s tím naším? Takové otázky si klade nejeden divadelní kritik. Jisté ale je, že instalace a performance, které PQ nabízí, vždy nějakým způsobem ovlivní zdejší umělecké prostředí. V tomto roce kladou organizátoři hlavní důraz na scénografii. Kreativní exploze technologických novinek bude ve Veletržním paláci fascinovat jak profesionály, tak studenty nebo rodiče s dětmi. Ve velkolepé prezentaci na téměř 100 m2 vyrostou ukázky divadelních projektů ze šedesáti zemí a regionů. Nečekejte ale nudnou, statickou prohlídku, která vás po pěti minutách přestane bavit. Naopak expozice se bude neustále měnit i za pomoci návštěvníků, kteří si exponáty budou moci osahat a ponořit se do všech jejich zákoutí. Nový Zéland například plánuje devítimetrové provaziště, Polsko pak vystaví ohromnou bílou krychli, na kterou mohou lidé libovolně reagovat a psát na ni vzkazy. Opravdovou lahůdkou, kterou by si neměli nechat ujít milovníci módy, je prezentace extrémních kostýmů. Obdivovat v ní můžete kostýmy z ledu, jídla,

20

neoprenu, odpadků nebo podprsenek. To by bylo, abyste v té nádheře nenašli inspiraci pro nějaký peprný letní outfit. Dalším živým centrem festivalu se stane piazzetta Národního divadla, kde bude rozmístěn labyrint ze 30 boxů. Projekt s názvem Intersekce: intimita a špektákl odvede divadlo z divadelní scény a umožní divákům vstřebat jej jinak, než jsou zvyklí. V boxech si tak můžete vyzkoušet lekce tanga, poslechnout zpívající sochy a prohlédnout svatební šaty jako výtvarné dílo. Mezi největší hvězdy, jež pro piazzettu Národního divadla chystají speciální projekty, patří rusko-americká umělecká dvojice Ilya a Emilia Kabakovovi, jejíž tvorbu charakterizuje fúze každodenních témat a konceptuálního přístupu ve výtvarném umění a divadle. Pozornost přitahuje nesporně i britský umělec a spisovatel transformující jazyk do vizuálních materiálů Nathaniel Mellors, jehož práce byly vystaveny mimo jiné v Tate Britain v Londýně či Stedelijk Museum Amsterdam. Stejně jako v roce 2007 změní i letos Pražské Quadriennale podobu a život centra české metropole. Na téměř pětistovku divadelníků narazíte na ulicích, ale také v místech, kde byste je normálně nečekali. Pět set performerů s intervencí Stalinovy slzy se objeví

v Pařížské ulici. Maďarský soubor Krétakör se usídlí v bývalé tiskárně Rudého práva a Opera Národního divadla se nastěhuje do bývalé vývařovny v areálu Psychiatrické léčebně Bohnice s operou Philipa Glasse Les enfants terribles pod režijním vedením Alice Nellis. anna königsmarková

Pražské Quadriennale 2011 Veletržní palác | pizzetta Národního divadla | Nová scéna ND | 16. – 26. 6. www.pq.cz


ME DIVADLO

ŽIŽKOV SOBĚ Přijďte se bavit! Už čtvrtým rokem ožijí veřejná prostranství Žižkova a Vinohrad kulturními i sportovními akcemi. I letos jsme zvolili oblíbené lokality obyvatel i návštěvníků třetího pražského obvodu, abychom tady připravili neobvyklou podívanou. A tak se náměstí Jiřího z Poděbrad stane divadelní scénou pro ostravské Bílé divadlo, premiérové hudebně-taneční představení Traffic Dance nebo Teatr Novogo Fronta. Kostel Nejsvětějšího

srdce Páně rozzáří světelná show skupiny Phase pod názvem Ilumi_nation a na žižkovské věži ožijí v rámci divadelního představení Pražské legendy. Parukářka bude dva dny patřit muzice, jeden den tradičně ska a druhý francouzským Chinese man. Pro sport jsme letos vybrali vrch Vítkov. Tady si návštěvníci změří síly na kolech, koloběžkách nebo in-linech a v rámci exhibice uvidí umění čtyřnásobného mistra světa a Evropy ve footbagu Honzy Webera nebo mistra Evropy 2010 v disciplíně yoyo Vaška Kroutila. Frisbee, totální využití létajícího talíře, nám předvede úřadující mistr ČR

Jakub Koštel. Ani letos jsme nezapomněli na nejmenší. Dílka vzniklá v rámci výtvarné soutěže mateřských škol budou vystavena celý červen v prostorách Raiffeisen stavební spořitelny a poslední červnovou sobotu bude patřit dopravní hřiště v Jilmové rodičům, dětem, ukázkám zdravotníků a modelářů i skákacímu hradu.

Žižkov sobě Praha | 4. 5. – 30. 6. www.zizkovsobe.cz pr

, a.s.

divadle Karlín ím n b e d u H v Činohra pad 2011 Premiéra listo J. B Ber erná nášk ášk škov ováá, N. ov N Bo Boud udov dov ováá, V V. Fr Frei eima ima mano nová vá, á, M. Pl Ple lešt leš štil štil ilov ováá, ov B. S B. Sta tank nkov kov ováá, á, II.. Sv Svobbod odov dov ováá, á, F F.. Bl ek ek, k, M. M. Mad adÛ dÛr ÛriÍ ÛriÍ iÍ,, M. M. Sob obot bot otkka ka M. Vaš ašut šut, M. V Vllad lady dyka, ka V. Vyd ydra Vstupenky v pokladně divadla, Křižíkova 10, Praha 8 tel.: 221 868 666, obchodním odd. tel.: 221 868 777, 888, 999 e-mail: objednavky@hdk.cz www.hdk.cz a v síti TicketArt vč. všech poboček CK Čedok.

INZERCE

21


Konec masopustu Národní divadlo | 26. a 27. 5 | 19.00 www.narodni-divadlo.cz

Europeana Reduta | 9. a 10. 6. | 19.00 www.ndbrno.cz

CYRANO JAKO POSTMUZIKÁL

MAKO!MAKO A AKROBATI U BOLKA

Nad spojením režiséra Václava Morávka, spisovatele Pavla Kohouta, bývalé první dámy Dagmar Havlové a hudebníka Xindla X může leckomu spadnout pusa úžasem. Právě tyto osoby se společně podílí na novém kousku Divadla na Vinohradech, kde romantik Cyrano dostane zcela jinou podobu a promění se v muzikálového hrdinu.

Stálice na televizní obrazovce, kterou brněnské studio natáčí už od roku 1987, Manéž Bolka Polívky přichází se svou další reprízou. Tentokrát s rozjetou hudební skupinou Mako!Mako, smyčcovým kvartetem MozArt Group nebo hercem Markem Danielem. Své neskutečné akrobatické umění předvede dvojice zvaná Des Men.

Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! Divadlo na Vinohradech | 30. 5. | 19.00 www.dnv-praha.cz

Manéž Bolka Polívky ČT 1 | 11. 6. | 20.00 www.bolek.cz www.ceskatelevize.cz

BRNO

pr

22

Úspěšnou knihu Pavla Ouředníka z roku 2001 zdramatizoval na jevišti brněnské Reduty Jan Mikulášek. Text shrnuje evropské dějiny 20. století a líčí banality i klíčové okamžiky, fakta i mystifikace. Jak nás ovlivnila válka, vynález podprsenky nebo perforovaného toaletního papíru? Výsledkem je bizarní svědectví plné ironie a humoru.

BRNO

Královský průvod Praha-Karlštejn | 4. a 5. 6. www.kralovskypruvod.eu www.kinolucerna.info

ZPÁTKY DO 20. STOLETÍ

Režisér J. A. Pitínský inscenuje na prknech Národního divadla nyní už klasiku z 60. let minulého století, Topolův Konec masopustu. V pozadí maškarního reje probublávají skryté lidské vášně, touhy a nenávisti. Tragický a zároveň groteskní svět malé vesnice, kde revoluce a s ní spojená kolektivizace ničí stávající tradice a morální hodnoty.

PRAHA

Zlatým hřebem průvodu se letos stává první skutečný rytířský turnaj od dob středověku Český rytíř. Začne na louce pod hradem Karlštejnem v neděli v 15.30. Šest ostřílených kaskadérů známých z českých i zahraničních filmů změří své síly v několika disciplínách, které prokážou jejich dovednosti v ovládání meče a obratnosti v jízdě na koni. Každý z rytířů bojuje v barvách obce, která jej do turnaje vysílá. Nečekejte žádné divadlo, nahrané souboje a pády, ale skutečné rytířské klání. Vítěz získá titul Český rytíř, měšec stříbrných dukátů a na rok také meč Elišky Pomořanské. Turnaji předchází kratochvilný závod obcí Ženy na voze. K průvodu se můžete přidat kdykoli na jeho trase, v kostýmech i bez nich. Historické kostýmy je možné zapůjčit za symbolický poplatek od organizátorů.

MASOPUST J. A. PITÍNSKÉHO

PRAHA

O víkendu 4. a 5. června se již popáté vydá Královský průvod z Pražského hradu, aby převezl korunovační klenoty do kaple sv. Kříže na Karlštejně. Císař Karel IV. a jeho družina na koních, vozech i pěšky vychází ráno 4. června z katedrály sv. Víta a projíždí obcemi kolem Berounky až na Karlštejn. V zastávkách průvodu bude připraven zábavný program na oslavu příjezdu císaře. Návštěvníky proto čeká atraktivní historická podívaná a spousta radovánek, dobových trhů, řemesel, divadla i hudby.

BRNO

PRAHA

Královský průvod nabídne pravé rytířské klání

BŘITKÝ HUMOR WOODYHO ALLENA

DETEKTIVKA O MANŽELSTVÍ

Trochu letního oddechu, černého humoru a sexu si užijete v Divadle pod Palmovkou, kde připravili premiéru hry Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Drama vzniklo přesně podle stejnojmenného filmu, takže opět čekejte neurotického Andyho, geniálního filozofa Leopolda, okouzlující Ariel, mnoho ironie, sarkasmu a slovních intelektuálních přestřelek.

Napínavou hru současného francouzského dramatika Érica-Emmanuela Schmitta připravila na scéně Stadionu Hana Mikulášková. Hra pojednává o muži, jenž se vrací z nemocnice po úrazu spojeném seztrátou paměti. Manželka mu připomíná jejich dosavadní společný život, postupně ale mění své výpovědi a předkládá stále nové verze minulosti.

Sex noci svatojánské Divadlo pod Palmovkou | 3. a 4. 6. | 19.00 www.divadlopodpalmovkou.cz

Manželské vraždění Stadion | 22. 6. | 19:30 www.stadec.cz


14., 15., 16., 17., 18. června 2011 vždy od 20.00 v Divadle Archa Vznik inscenace laskavě podpořili:

Divadlo Archa / Na Poříčí 26 / Praha 1 / pokladna@archatheatre.cz / t.: +420 221 716 333 / www.archatheatre.cz Divadlo Archa, o. p. s. je podporováno grantem hlavního města Prahy

Mediální partneři:


ART Prague Biennale

Mezinárodní přehlídku současného umění Prague Biennale netřeba dlouze představovat. Během prvního ročníku (2003) se jeho organizátoři, Helena Kontová a Giancarlo Politi, jinak vydavatelé prestižního časopisu Flash Art, dostali do křížku s ředitelem NG Milanem Knížákem (jako spousty před nimi i po nich). Další tři bienále se proto konala už nezávisle na NG v průmyslové hale v Thámově ulici v Karlíně. Letošní Prague Biennale se přesunulo z kouzelných industriálních prostor Karlin Hall do poloprázdné kancelářské budovy Microna v Modřanech, neméně zajímavé čtvrti s průmyslovou historií na okraji města. Na programu jsou tři sekce. První Expanded Painting (Malba v rozšířeném poli) mapuje tendence současné malby se zaměřením na USA, Portugalsko a Skandinávii. Druhá sekce Art in General (Umění všeobecně) obsahuje kurátorské projekty zaměřené na současné umění u nás a na Slovensku. Zvláštní výstavní projekt Crossroads: India Escalates (Křižovatky: vzestup Indie) nabídne pohled na tvorbu 22 současných indických umělců. Třetí sekce zvaná Padiglione bude věnovaná současnému italskému umění. Součástí posledního ročníku bienále byla samostatná sekce Prague Biennale Photo, která bude součástí i letos.

Letní mišmaš z depozitáře Pražské Uměleckoprůmyslové museum připravilo opět výstavu zaměřenou na módu. I přes nesporně atraktivní téma („glamour“) je samotná výstava poněkud rozporuplná. Glamour působí jako návštěva tmavého muzejního depozitáře, kde jsou náhodně uskladněny šaty z různých epoch. Ilustrativní fotografie Bohumila Pospíšila, na kterých surrealisticky kříží živé modelky s umělohmotnými figurínami, přilákají jistě do Uměleckoprůmyslového musea nejednoho zvědavce. Ten si však na výstavě prožije také nejedno hořké zklamání. Prvním kamenem úrazu je příliš široký časový záběr. Vměstnat do malého prostoru výstavního sálu UPM nabírané sukně a korzety od Diora, minisukně šedesátých let, retro styl sedmdesátých let, asymetrii

osmdesátých a minimalismus devadesátek je hodně odvážné.

Česká móda? Zahraniční móda? Název ani náznakem nenapovídá zaměření výstavy na českou módu. Přesto se texty vztahují k politické a společenské situaci v tehdejším Československu. Stejně tak doprovodnou videoprojekci tvoří sestřih ze starých československých filmových týdeníků a dokumentů. Oproti tomu většina vystavených šatů je zahraniční, zejména americké provenience. Ty pocházejí z pozůstalostí žen, které jako jedny z mála měly přístup k luxusní zahraniční módě. Doplňují je exponáty z dílen někdejších pražských oděvních služeb, jako byly Eva, Styl nebo Adam. Mezi ně jsou vmísené práce současných módních návrhářů jako je Jakub Polanka nebo Liběna Rochová. Šaty z padesátých a šedesátých let tak defilují střídavě v jedné řadě s modely současných tvůrců bez udání důvodu. Výstavě nepomáhá ani nešťastně zvolená instalace. Lesklé a nazdobené večerní toalety se představují v tak tmavém prostoru, že je problém přečíst si i popisky. Dokonce i okna jsou zatemněná. Texty na plechových tabulích jsou přitlučeny ke zdi hřebíky. Bylo účelem vzbudit kontrast mezi luxusními šaty a rádoby industriálním prostorem? Těžko říct. veronika šubrtová

vš Prague Biennale 5 / Prague Biennale Photo 2 Microna | Praha 12 | 19. 5.–11. 9. www.praguebiennale.org www.kinolucerna.info

24

GLAMOUR

PRAHA Glamour: dámská společenská móda 1950–2010 Výstavní sál Uměleckoprůmyslového musea | 12. 5. – 4. 9. www.upm.cz


Vezměme si například Yoichiho Nagataua z Japonska a jeho extravagantní portréty mladých lidí. Má divokou, až hysterickou představivost. O své sérii přibližně 500 fotografií říká: „Po více než tři roky jsem fotil bizarně oděné účastníky různých kostýmových večírků, které organizoval jeden přítel. Udělal jsem doposud 500 portrétů a další budou následovat,“ plánuje umělec, kterého zajímají fetišistické styly jako bondáž, sadomasochismus a latex, jež se do Japonska dostaly převážně v devadesátých letech, stejně jako doma pěstované styly Gothic, Gothic Lolita, sladká Lolita, služebná, cyberpunk a jiné specifické výstřelky nočního života na odlehlém konci světa, jenž se nazývá Tokio. „Tato široká paleta poukazuje na spojení Západu s Východem, minulosti s budoucností. Podobní nonkonformisté se objevují převážně v dobách sociálního neklidu nebo na konci nějaké éry,“ tvrdí Nagatau. Podle německého časopisu Stern zaznamenávají webové stránky švýcarské blogerky Play Hunter (www.playlust.net) každý měsíc desítky tisíc návštěvníků. „Od rána do večera, odnikud do předních řad a zpět. Tím, že lovím módní styly mezi

švýcarskýmv enkovem a mezinárodními módními moly, se snažím rozostřit hranice mezi módou, uměním a každodenností. Pokaždé mi jde o to, abych nalezla krásu v přehlíženém či neočekávaném, temnotu v pozlátku, abych nechala módu si hrát,“ popisuje Švýcarka. Nic zásadně neplánuje, ale je stále ve střehu a připravená zachytit moment „Páni, foť to!“ „Fotím a fotky sdílím na svém blogu, aby je mohl vidět celý svět. Líbí se mi nápad stylového blogu jako okamžitého a demokratického galerijního prostoru pro nás, mobilní nomády. Žijeme ve skvělé době. Mějte vždy na paměti – cokoli děláte, dělejte to stylově, protože to svět potřebuje,“ radí všem blogerka. Výstava NOW&WOW představí velký výběr fotografií od Číny po Jižní Ameriku, od USA po Českou republiku v interaktivní podobě, založené na digitálních technologiích, s použitím iPadů a plochých obrazovek jako současné odpovědi na otázku, jak dnes obrázky cestují světem.

PRAHA NOW&WOW Znovuzrození módní fotografie Langhans galerie Praha | Vodičkova 37 | 25. 5. – 9. 7. www.langhansgalerie.cz

25

© Play Hunter, www.playlust.net

Největším snem nejprogresivnějších fotografů už není dostat se na obálku Vogue. Raději chtějí oslovit co největší počet diváků prostřednictvím svých blogů zveřejňovaných na internetu. Obrazy představované na těchto blozích jsou doslova šílené, míchá se v nich pouliční, reportážní, lifestylová i módní fotografie, vytvářejí mladý pohled na moderní svět, ve kterém žijeme.

© Play Hunter, www.play lust.net

Po desítkách let, kdy módní fotografii tvořily neustále se střídající generace profesionálních fotografů a kdy byly tyto fotografie následně publikovány v uznávaných časopisech, nyní nastává změna.

ME ART

t www.playlust.ne

Znovuzrození módní fotografie

© Play Hunter,

NOW&WOW


LETNÍ FESTIVALY

Hudební lahůdky United Islands N

PRAGUE INTERNATIONAL

MUSIC FESTIVAL

23.– 25. 6. 2011

ejvětší pražský hudební festival United Islands promění 23.–25. června centrum Prahy ve festivalový areál! V oblasti mezi Žofínem, Kampou, Střeleckým a Dětským ostrovem vyroste 6 hlavních scén, na kterých vystoupí více než 150 kapel z 20 zemí. Letošní ročník se pyšní jedním z nejnabitějších programů v jeho historii. Headlinerem festivalu jsou hvězdy britské elektronické scény Audio Bullys. A to vše zdarma! Již ve čtvrtek 23. června Prahu obsadí Klubová noc, která divákům nabídne nadupaný program ve dvaceti nejlepších klubech v čele s Palácem Akropolis, Roxy, Lucerna Music Barem nebo znovuotevřeným Rock Cafe. Těšit se můžete

mimo jiné na Alvik, Fiordmoss, Rara Avis, Good Fellas, Kubátka nebo Anse. Během pátečního odpoledne, které zahajuje open air část festivalu, uslyšíte také hvězdu anglické alternativní scény Archie Bronson’s Outfit, ska-punkový objev Russkaja, argentinský taneční objev Intima, afghánské rappery Afghan New Generation a za domácí scénu například Republic of Two nebo Luno. A i v sobotu je toho tolik, že ani nevíme, na co vás pozvat dřív, tak jen rychle třeba na už zmíněné Audio Bullys, leadra kubánské punkové kapely Porno Para Ricardo, De La Dap feat. Gipsy.cz, novátorského producenta Guidance Councelor z USA, Prago Union, Uniques, DVA a spoustu dalších, které naleznete na www.unitedislands.cz.

NA PRAŽSKÝCH OSTROVECH

>>> VSTUP ZDARMA! <<< WWW.UNITEDISLANDS.CZ

GENERÁLNÍ PARTNER

United Islands Praha | 23.–25. 6. | vstup zdarma www.unitedislands.cz

26


LETNÍ FESTIVALY ČERVEN BUCHLOVSKÉ HUDEBNÍ LÉTO 27. 5.–2. 9. Buchlovice | www.vichr.cz

Kryštof, Vltava, Čechomor, Tři sestry, Mig 21

RESPECT FESTIVAL 11.–12. 6.

SVOJŠICE 24. 6.

Praha | www.respectmusic.cz

Svojšice | www.svojsice.cz

Souad Massi, Wang Li, Staff Benda Bilili, L‘ Arrache-Coeur

Sebastien Leger, Technasia, CJ Bolland, Toky

SONISPHERE 11. 6.

HRÁDEK ROCK SUMMER 25. 6.

VYŠEHRANÍ 1.–24. 6.

Praha | www.sonispherefestivals.com

Hrádek nad Nisou www.hradekrocksummer.cz

Praha | www.vysehrani.cz

Iron Maiden, Korn, In Flames, Mastodon

David Koller, Wohnout, Atari Terror, UDG

Aneta Langerová, Wabi Daněk, Tomáš Klus, Vlasta Redl

BLATENSKÝ FEST 17.-18. 6.

REGGAE MARATON 25. 6.

Blatná | www.blatensky-fest.cz

Vostrov u Mnichova Hradiště | www.vostrov.cz

PORTA ÚSTÍ N. LABEM 2.-4. 6.

Visací zámek Fast Food Orchestra, Poletíme?. A bude hůř

Feher Fekete Kerek, Fast Food Orchestra, Pub Animals

Marie Rottrová a Neřež, Spirituál Kvintet, František Nedvěd

BOŽKOV FEST 17.-18. 6.

SOBOFEST 25. 6.

Kojetín | www.rkbozkovfest.wz.cz

Sobotka | www.sobofest.cz

HABROVKA 3.–4. 6.

Anna K., Škwor, Vypsaná fixa, Imodium

United Flavour, Eddie Stoilow, Olga Lounová & Band

Ústí n. Labem | www.porta-festival.cz

Praha | www.habrovka.cz

Vltava, Navigators, Ahmed má hlad, Zuzana Lapčíková

KRÁKOR 17.-18. 6. Ostopovice u Brna | www.festivalkrakor.cz

ŠUMAVA ROCKS 25. 6.

Záviš, Fousy Mojo, Skrytý půvab byrokracie, Hrozně

Sušice | www.freedom.cz/sumavarocks

Třebíč | www.zamosti.cz

MIŠMAŠ PARTY NO. 18 17.–18. 6.

Monkey Business, PSH, Midi Lidi, Sunflower Caravan

Anna K., Toxique, Richard Müller, Tata Bojs

Bojkovice | www.mismas.org

ZÁMOSTÍ 3.–4. 6.

OUT OF HOME 4. 6.

WWW, Vidiek, Longital, Vladimír Václavek

Praha | www.mimodomov.cz

VOTVÍRÁK 17.–19. 6.

4signs, Navigators

Milovice | www.votvirak.cz

OVALSKEJ BIGBÍT 4. 6.

Monkey Business, Mig 21, Rytmus, Chinaski

ZELENEJ ZÁKAL 25. 6. Kralupy n. Vltavou | www.zelenejzakal.cz

Kurtizány z 25. avenue, Znouzectnost, Gang Ala Basta ČERVENEC

Úvaly u Prahy | www.ouvalskejbigbit.cz

BOŘEŇ MYSTERIA OPEN AIR FESTIVAL 18. 6.

Levellers, Divokej Bill, Polemic, Plexis, Le Pneumatiq

Bílina | www.borenmysteria.eu

BASSINFIRE FEST 1.–3. 7.

Dog Eat Dog, Julien-K, Lord Bishop, My City Burning

Spálené Poříčí | www.basinfirefest.cz

VELKÁ VÝZVA 4. 6.

Deadlock, FireWind, Heel in the Club, Lord of the Lost

Praha | www.velkavyzva.cz

ROCKOVÝ SLUNOVRAT Č. 7 18. 6.

Květy, Please the Trees, Mako!mako, Mňága a Žďorp

Řevnice | www.rockovrat.cz

46. MFF KARLOVY VARY 1.–9. 7.

Ivan Hlas Trio, Orkus, La-Boum, Queens of Everything

Karlovy Vary | www.kviff.com

Praha | www.tanecpraha.cz

ÚTULEK FEST 18. 6.

LITOMĚŘICKÝ KOŘEN 1.–2. 7.

mezinárodní festival současného tance

Ústí n. Labem | www.utulekfest.cz

Litoměřice | www.modryznebe.cz/koren

FESTIVÁLEK U PALCE 9. 7.

Zuby Nehty, Znouzectnost, Schodiště, Neočekávaný dýchánek

Mariahilff, Dos Hermanos, Půlnoc, Dva

PRAGUE PROMS 21. 6.–23. 7.

Náměšť na Hané | www.folkcountry.cz

Praha | www.pragueproms.cz

Ennio Morricone, Terence Blanchard, Level 42

Etsu Old Time Band / USA, AG Flek, Jablkoň, Beňa & Ptaszek

Žamberk | www.jamrock.cz

PRAGUE CITY FESTIVAL 23. 6.

BRNĚNECFEST 2. 7.

Therion, Chinaski, Wohnout, Divokej Bill, David Koller

Praha | www.cityfestival.cz

Brněněc u Svitav | www.brnenecfest.cz

Thirty Seconds to Mars, The Hives, House of Pain, Gogol Bordello

E!E, N.V.Ú., Zemežluč, Kohout plaší smrt, Slobodná Európa

Hořice www.culturalreggaevibez.cz

UNITED ISLANDS OF PRAGUE 23.–25. 6.

REDFEST 2. 7.

Praha | www.unitedislands.cz

Nový Jičín | http://redfest.sweb.cz

Al Yaman, Feher Fekete Kerek, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox

Audio Bullys, Please the Trees, Prago Union, Gipsy.cz

HC3, Greedy Invalid, Forrest Jump, Helpness

DOTKNI SE PÍSKU 10.–12. 6.

NOC PLNÁ HVĚZD 24.–25. 6.

Hradec Králové | www.rockforpeople.cz

Písek | www.dotknisepisku.cz

Třinec | www.nocplnahvezd.cz

Divokej Bill, Hudba Praha, Děda Mládek Illegal Band

Mr. Big, Gamma Ray, Pro-Pain, Wizard, Crystal Viper

Pendulum, My Chemical Romance, The Streets, Sum 41

KAMENITÉ OPEN FEST 11. 6.

OKOLO TŘEBONĚ 24.–26. 6.

Trenčín (SK) | www.pohodafestival.sk

Vyšní Lhoty | www.mar-tom.cz

Třeboň | www.okolotrebone.cz

Pulp, Moby, Portishead, Madness, M.I.A., Lamb

Arakain, Vitacit, Dymytry, Root

Sto zvířat, Tomáš Klus, Marek Ztracený, Jananas

KRAMLE 11. 6.

PECKA 2011 24.–25. 6.

Boskovice | www.unijazz.cz

Děčín | kramle.webnode.cz

hrad Pecka | www.bezdruzic.cz

tba

Jablkoň, První hoře, Ponožky pana Semtamťuka

Hands on Strings, Anne Munka Quartet, Garage, Please the Trees

STŘELICKÉ SLUNOBRANÍ 10.–11. 6.

PORTA ŘEVNICE 24.–26. 6.

OBSCENE EXTREME 7.–9. 7.

Střelice u Brna | www.strelickestrunobrani.cz

Řevnice | www.porta-festival.cz

Trutnov | www.obsceneextreme.cz

Jan Budař a Eliščin Band, Traband, Jananas

Věra Martinová, Vladimír Mišík, Roman Horký

Debustrol, Lautstürmer, Combat Noise, Zeitgeist

TANEC PRAHA 6.–29. 6.

Tišnov

Čankišou, Le Čhavendar, Pavel Fajt, Záviš, Nuck Chorris Gang JAMROCK MUSIC FESTIVAL 9.–11. 6.

CULTURAL REGGAE VIBEZ 10.–11. 6.

mezinárodní filmový festival

ZAHRADA 1.–4. 7.

ROCK FOR PEOPLE 2.–5. 7.

BAŽANT POHODA 7.–9. 7.

BOSKOVICE 7.–10. 7.

27


LETNÍ FESTIVALY

3XQ[1RW'HDG]DVSROXSRĜDGDWHOVWYt3UDK\ DSRG]iãWLWRXVWDURVW\0ý3UDKD SDQD0DUND-HþPpQNDXYiGt

PRAGUE CITY FESTIVAL

ČESKÉ HRADY – ROŽMBERK N. VLTAVOU 8.–9. 7.

STUDNICE FEST 22.–23. 7.

Rožmberk n. Vltavou | www.ceskehrady.cz

Hlinsko v Čechách | www.studnicefest.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Sunshine, Skyline, Toxique, Vypsaná fixa, Tleskač

FESTIVAL SLUNCE STRÁŽNICE 8.–9. 7.

BARVY LÉTA 23. 7.

Strážnice | www.festival-slunce.cz

Poděbrady | www.barvyleta.cz

Jan a František Nedvědovi, Tomáš Klus, Kamelot

Tři sestry, Vypsaná fixa, Wohnout, Zóna A, Anna K.

OPEN AIR MUSIC FEST PŘEŠTĚNICE 8.–9. 7.

FOLKOVÉ PRÁZDNINY 23.–31. 7.

Přeštěnice | www.prestenice.cz

Náměšť n. Oslavou | www.folkoveprazdniny.cz

Karamelo Santo, Vanilla Sky, Aneta Langerová

Félix Lajko Duo, Ida Kellarová & Jazz Famelija, Vetex, The Tap Tap

PACOVSKÝ POLEDNÍK 9. 7. Pacov | www.polednik.cz

IMMORTAL SHADOWS 23. 7.

Pavel Fajt, Pavel Šporcl, Tomáš Klus, Václav Koubek

Kozlovice | www.immortalshadows.orgasmatron.cz

PROTI PROUDU 9. 7.

Fleshless, Spasm, Melancholy Pessimist, Virtual Void

Moravské Budějovice | www.protiproudu.cz

Skyline, U-Prag, Vypsaná fixa, Schodiště, Discoballs SAD-SKA FEST 9. 7.

HADOUKEN THE GASLIGHT ANTHEM FLOGGING MOLLY SUPPORT LESBIENS SKINDRED

Planá | www.koupak.cz

Chinaski, Xindl X, Marek Ztracený, Skavare

Sadská | www.sadskafest.cz

VYSMÁTÉ LÉTO 23. 7.

Le Pneumatiq, Mindway, Chaotic, Švihadlo

Kadaň | www.rockfest.cz

BOHEMIA JAZZ FEST 12.–24. 7.

HOUSE OF PAIN GOGOL BORDELLO

PLÁNSKÝ KOUPÁK 23. 7.

Kabát, Support Lesbiens, Nightwork, Tomáš Klus

různá místa | www.bohemiajazzfest.cz

CREEPY TEEPEE 28.–31. 7.

McCoy Tyner, Caecilie Norby, Ondřej Štveráček

Kutná Hora | www.gaskfest.cz

COLOURS OF OSTRAVA 14.–17. 7.

Liars, Dream Boat, Foot Village, F8stercare, Xiu Xiu

Ostrava | www.colours.cz

Grinderman, Youssou N’Dour, Public Image Ltd. Yann Tiersen

BENÁTSKÁ NOC 29.–31. 7. Malá Skála | www.benatskanoc.cz

HIP HOP JAM 14.–16. 7.

Clawfinger, Dream Theater, Divokej Bill, Chinaski, Desmond

Staré Ždánice u Pardubic | www.hiphopjam. cz

ČESKÉ HRADY – KUNĚTICKÁ HORA 29.–30. 7.

Ice Cube, H16, PSH, Moja Reč, Prago Union

hrad Kunětická hora | www.ceskehrady.cz

MASTERS OF ROCK 14.–17. 7.

Jiří Schmitzer, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Vizovice | www.mastersofrock.cz

Hammerfall, Guano Apes, U.D.O., Helloween ČESKÉ HRADY – TOČNÍK 15.–16. 7. hrad Točník | www.ceskehrady.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine MIGHTY SOUNDS 15.–17. 7. Tábor | www.mightysounds.cz

The Skatalites, The Toasters, Yellow Cap, The King Blues COLOUR MEETING 22.–23. 7. Polička | www.colourmeeting.cz

SUPERHIKS 7/(6.$&à a další ...

Biorchestr, Ty Syčáci, Al Yaman, Čokovoko

23 / 6 / 2011 PRAHA

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

ČESKÉ HRADY – ŠVIHOV 22.–23. 7 hrad Švihov | www.ceskehrady.cz

FESTIVAL NAD ŘEKOU 29. 7.–5. 8. Písek | www.festivalnadrekou.cz

mezinárodní filmová přehlídka LEBEDA FESTIVAL 29.–30. 7. Rudimov | www.lebedafestival.cz

Vltava, tba PRÁZDNINY V TELČI 29. 7.–14. 8. Telč | www.prazdninyvtelci.cz

Hradišťan, Bratři Ebenové, Javory, Vltava, Blue Effect ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 29.–30. 7. Hlučín | www.sterkovnamusic.com

Monkey Business, The Prostitutes, Skyline, Sunshine ŠTERNBERSKÝ KOPEC 30. 7.

KOŠUMBERK FEST 22.–23. 7.

Šternberk | www.sternberskykopec.com

hrad Košumberk | www.kosumberkfest.cz

Vltava, Kill the Dandies!, Zrní, Nauzea Orchestra

Sunshine, Arakain, Kamil Střihavka, Desmond, No Name

9é67$9,â7ċ HOLEŠOVICE

LET IT ROLL 22.–23. 7.

SRPEN

Vstupenky: 990,- .þ (stání) 1.440,- .þ (stání u pódia)

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 22.–31. 7.

0HGLiOQtSDUWQHĜL

INZERCE

Staré Ždánice | www.letitroll.cz

Friction feat. MC A.D., Netsky feat. Stamina MC, Camo & Krooked

cityfestival.cz

DOKOŘÁN 4.–6. 8. Karviná | www.festival.dokoran.info

UDG, Michal Hrůza, The Switch, Verra Cruz, Etna

Uherské Hradiště | www.lfs.cz

SÁZAVA FEST 4.–7. 8.

mezinárodní filmová přehlídka, Emir Kusturica, Aki Kaurismäki

Benešov | www.sazavafest.cz

Hurts, Kosheen, Alphaville, The Subways


LETNÍ FESTIVALY BESEDA U BIGBÍTU 5.–6. 8.

VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ 12. 8.

TRNKOBRANÍ 19.–21. 8.

Tasov | www.besedaubigbitu.cz

Rožnov p. Radhoštěm | www.tka.cz

Vizovice | www.trnkobrani.cz

Paul Lamb & The King Snakes, Jazzsteppa, Neruda

Vlasta Redl, Aneta Langerová, Vltava, Dub.o.net

Čechomor, Nightwork, Anna K., No Name, Divokej Bill

CZECH ROCK BLOCK 5.–6. 8.

FRYYFEST 13. 8.

FESTIVAL OKOŘ 20. 8.

Plasy | www.czechrockblock.com

Nové Město pod Smrkem | www.fryyfest.cz

hrad Okoř | www.festivalokor.cz

Harlej, Alkehol, Arakain, Debustrol, Mandrage

HB, Vitacit, Kurtizány z 25. avenue, Lokomotiva Planet

Čechomor, Nightwork, Tomáš Klus, Chinaski, Gipsy.cz

ČESKÉ HRADY – BEZDĚZ 5.–6. 8.

LETNÍ LETNÁ 21. 8.–4. 9.

hrad Bezděz | www.ceskehrady.cz

LETNICE 2011 13. 8.

Praha | www.letniletna.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Bruntál | www.letnice.wz.cz

festival divadla a nového cirkusu

Arakain, The Paint, Gate Crasher, Power 5

POVALEČ 5.–7. 8.

ROCK NA VALNÍKU 25.–27. 8.

Valeč | www.povalec.cz

HIP HOP KEMP 18.–20. 8.

WWW, The Navigators, Václav Koubek, Le Pneumatiq, Záviš

Slaný | www.valnik.cz

Hradec Králové | www.hiphopkemp.cz

Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Doga, Záviš

Method Man & Redman, M.O.P., Pharoahe Monch ČESKÉ HRADY – VALTICE 26.–27. 8.

LIPNO FEST 6. 8. Černá v Pošumaví | www.lipnofest.com

tba

TRUTNOV OPEN AIR FESTIVAL 18.–21. 8.

Valtice | www.ceskehrady.cz

Trutnov | www.festivaltrutnov.cz

Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Iggy Pop & The Stooges OTEVŘENO JIMRAMOV 26.–28. 8.

BRUTAL ASSAULT 11.–13. 8.

ČESKÉ HRADY – BOUZOV 19.–20. 8.

Jimramov | jimramov.klubslunicko.cz

hrad Bouzov | www.ceskehrady.cz

Nightwork, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

Traband, Basta Fidel, Photolab, Pepa Lábus, David Evans

EURION 19. 8.

ROCK FOR CHURCH(ILL) 26.–27. 8.

Smržovka | http://eurion.freemusic.cz

Vroutek | www.rfch.cz

tba

Parov Stelar, Zion Train, Elvis Jackson, N.O.H.A.

EUROTRIALOG 19.–20. 8.

NATRUC 27. 8.

Mikulov | www.eurotrialog.cz

Kolín | http://natruc.barry.cz

Visací zámek, Vltava, Dybbuk, Půlnoc, Čokovoko

Richard Müller, Anna K., Sto zvířat, UDG, Xindl X

Lovosice | www.bekadilkos.org

MÁCHÁČ 19.–20. 8.

ROCK TREY FEST 27. 8.

Polemic, Mako!mako, Priessnitz, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox

Máchovo jezero | www.partyinfo.cz

Hranice na Moravě | www.rocktreyfest.wz.cz

Sebastian Ingrosso, Dirty South, Richard Durand

tba

pevnost Josefov | www.brutalassault.cz

Motörhead, Suicidal Tendencies, The Exploited ČESKÉ HRADY – HRADEC N. MORAVICÍ 12.–13. 8. Hradec n. Moravicí | www.ceskehrady.cz

Nightwork, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine KELTSKÁ NOC 12.–13. 8. Harrachov | www.keltskanoc.cz

Farben Lehre, Wohnout, Tři sestry, Mňága a Žďorp LOVOSICKÝ ŽAFEST 12.–13. 8.

www.rachot.cz

Hudba dělá člověka! 11. a 12. 6. Praha Štvanice

festival

Staff Benda Bilili Kongo Souad Massi Alžírsko/Francie e EX & Getatchew Mekuria Nizozemí/Etiopie Louis Srbsko Wang Li Francie/Čína Sahra Halgan Somaliland/Francie Oudaden Maroko Temporal Loop, Jagalmay, L'Arrache-Coeur Bohatý dětský program, občerstvení ze všech koutů světa, infostánky, prodej knih a hudebních nosičů a další.

INZERCE

29


LETNÍ FESTIVALY

Respect festival 2011 Hudba dělá člověka!

J

iž čtrnáctý ročník pražského festivalu Respect, exkluzivní a průkopnické přehlídky world music, který proběhne 11. a 12. června na pražské Štvanici, přináší i letos jak legendy žánru, tak hudbu z dosud nezmapovaných oblastí. „Všech deset skupin, které na festivalu vystoupí, splňuje ta nejvyšší kritéria a já věřím, že jejich vystoupení přinese návštěvníkům silný a obohacující zážitek, ať už půjde o etiopsko-holandské The Ex s Getatchewem Mekuriou, alžírskou písničkářku Souad Massi i jednu z nejlepších kapel současnosti Staff Benda Bilili z Konga,“ říká zakladatel a ředitel Respect festivalu Borek Holeček. Samotný festivalový víkend nabízí celkem deset jmen, mezi nimiž nechybí ani pozoruhodné objevy domácí scény.

INZERCE

30

Hlavní důraz je však již tradičně kladen na prověřené kvality globální scény, jako je např. marocká skupina Oudaden, čínský virtuos ve hře na šamanskou brumli Wang Li či srbský pianista a zpěvák Louis, jehož hlas spojuje typicky balkánské melodie se soulovým feelingem Jamese Browna. Letos bude festival rozšířen o speciální program pro nejmenší, který formou rozličných pořadů, aktivit a her srozumitelně představí africkou kulturu a zvyky. Vystoupí také známý mim a bublinář Václav Strasser či profesionální žongléři. me

Respect festival Štvanice | Praha | 11.–12. 6. www.rachot.cz


NA KAMPĚ DEJTE SI SRAZ V PARKU

NEZAPOMEŇTE EZA APOMEŇTE Ň S SEBOU VZÍT Í DĚTI Ě

VSTUP ZD A

MŇÁGA A ŽĎORP ACOUSTIC PROJECT

A

ZDENĚK BÍNA

MAKO

MAKO

G–POINT

HUNTERS

PLEASE THE TREES MODERUJÍ

PAVEL ANDĚL PETR VACEK

KVĚTY

ROMAN HOLÝ | MATĚJ RUPPERT | TEREZA ČERNOCHOVÁ TŘI NEZBEDNÉ POHÁDKY CIRKUS SVĚTA PIDIVADLO

A

ROGRAME SP M

POD ZÁŠTITOU PREZIDENTA VÁCLAVA HAVLA

HRY DLO, RO DĚTI A V I D EP UTĚZ TRH H O S Ý A K S Ř KÝC

O

NA PODP

ENÝCH ŘEŠ

OH

MODERNÍ CH SNÍ A ZD ŽENÍ EM RAV ISÍ PRO ĚJŠÍ ŽIV OT KAŽD Z NÁ ÉHO S

RU

LÍ VE PŘEH VYCHYTÁ AVOSTI M ZA JÍ

ZEL

Á OGIC FARMDKA TECHNKOAL DALŠÍ

O DĚTI

VÁ SOB OT

DIVADLO

PR

ODO

VSTUP ZDARM

DĚTSKÝ PROGRAM

Y|

A | FREE ENTR RM

P

E

OD 10 DO 22 HODIN

PRAHA

KAMPA PARK WWW.VELKAVYZVA.CZ

4. 6.

Akce se koná díky finanční podpoře SFŽP a Ministerstva životního prostředí ČR.

Festival splňuje vysoké standardy ochrany životního prostředí: použití elektřiny z obnovitelných zdrojů, zajištění třídění a recyklace všech odpadů.


MUSIC PRAHA

stripped down

pěvecký

party

THE BLACK HEART PROCESSION

IDA KELAROVÁ & JAZZ FAMELIJA

ORIGINAL MEJDAN

Jejich skladby jsou jako hluboké tůně, jejich zvuk láká ztracená srdce jako plamen svíčky můru. Ve „special stripped-down show“ zaznějí klíčové skladby The Black Heart Procession v té nejsyrovější, nejintimnější podobě – jen za doprovdou kytary a (skutečného) piana. Sychravé balady a temné lovesongy tak vyniknou ještě výrazněji než na deskách.

Ida Kelarová je nepřehlédnutelnou osobností současné evropské hudební scény. Tato výtečná zpěvačka, sbormistryně i herečka je také terapeutkou a zakladatelkou Mezinárodní školy pro lidský hlas! Její jarní pražský koncert se skupinou Jazz Famelija na kulatém pódiu Lucerna baru rozhodně stojí za pozornost! Idina schopnost otevřít srdce a vložit všechny své emoce do hlasu je už pověstná…

V rámci večera se v Roxy potkáme nejen s hudebníky a djs, ale i promotéry vybraných festivalů, se kterými budete moct v průběhu akce podiskutovat a zároveň shlédnout videoprezentace jednotlivých festivalů. Celým večerem Vás verbálně provede dvojice ve složení Charlie One z Ohm Square a Ondřej „Maks“ Turek.

Divadlo Dobeška | 27. 5. | 20.00 | vstup 300 Kč www.theblackheartprocession.com

Lucerna Music Bar | 1. 6. lucerna.musicbar.cz

Roxy | 8. 6. www.roxy.cz

ČTVRTEK 26. KVĚTNA LIVE MUSIC RHYTHM DESPERADOS funk/jazz | Agharta jazz centrum 21:00 JAN SPÁLENÝ & ASPM blues | Balbínova poetická hospůdka 20:00 BARTAS BAND blues | Blues Sklep 21:00 MAREK DUSIL BLEND folk/rock/blues | Café na půl cesty 20:00 KJJ absolvetský koncert | Divadlo Dobeška 19:30 FUZZ ORCHESTRA / ITA / USA + MOSSAMBIC + V.T.I.P. grind/hc | Exit Chmelnice 19:00 UNIFICTION pop/rock | Futurum music bar 21:00 MOLO rock/pop | Chapeau Rouge 20:00 MIRIAM BAYLE BAND jazz | Jazzboat 20:30 NEGATIV + DEFYNYCE hard rock | Kain 20:30 KAROLINA KAMBERSKÁ + CIRCUS PONORKA alternativa | Kaštan 20:00 BLUE MOON rock’n’roll | Limonádový Joe 21:00 MADFINGER křest CD | Lucerna music bar 20:00 MÍCHAČKY BETONU + VEJFUK + ORFEUS BEAT + FLOW V punk/rock | Matrix 19:00 THE HOPE + CTHULHU + SIDA rock/trash/psychedelic | Modrá Vopice 19:30 EUROCONNECTIONS: TERRAKOTA + PUB ANIMALS world music | Palác Akropolis 19:30 UNDERSIDE + BUNDY TAD + PORK SODA + FAKE IT rock | Rock Café 19:30 SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL KHAMORO gipsy music | Roxy 19:00 ELIŠKA PTÁČKOVÁ jazz/funk | Rybanaruby 20:00 MARKÉTA ZDEŇKOVÁ BAND jazz/folk | U Malého Glena 21:30 ŽIVÉ KVETY / SK folk/alternativa | Vagon 21:00 VOBEZDUD alternativa | XT3 20:00

MONKEY BUSINESS funky | Žluté lázně

32

18:00

CLUBBING CROSSKA Skannibal Schmitt / FRA, Pad Brapat / FRA | Cross 20:00 LABORATORY Slick, Jean Luc, Tibiza | Chapeau Rouge 21:00 ČERVTEK hard tekk/free tekno | Klub Červ 20:00 STYLE WARS ZBNK | Le Mirage Lublaňská 20:00 THURSDAY BREAKS Lishack | Le Mirage Újezd 20:00 PRAGUE FLAIR OPEN 2011 světová barmanská show + party | MeetFactory 19:00 VIP RETRO PARTY Petr Zvěřina | Óčko music club 22:00 OLSCHOOL TERRITORI house | Palác Akropolis DB 22:30 RADIO WAVE DJ SESSION freestyle | Palác Akropolis MS 22:30 JÄGERMEISTER PRESENTS FX BOUNCE! UGLY SPECIAL Ugly Duckling / USA, Kwé, Jorgos | Radost FX22:00 ELECTRONIC ZEROS 3 Autist feat. Dasha | Styx smart club 20:00 UNPLUGGED Face, Fun, Popshot | U Bukanýra 19:00 PEENI WALLI Ondreej, Mihaal, Ripclaw | Wakata 20:00 PÁTEK 27. KVĚTNA LIVE MUSIC AGHARTA GANG FEAT. ŠTĚPÁN MARKOVIČ jazz | Agharta jazz centrum 21:00 ORIGINÁLNÍ PRAŽSKÝ SYNKOPICKÝ ORCHESTR swing | Balbínova poetická hospůdka 20:00 MY3. AVI + VÁCLAV POMR & FUJAVEC artfolk | Blues Sklep 21:00 STIMUL FESTIVAL: IGNAZ SCHICK + CLAUS VAN BEBBER / GER turntable | Divadlo Archa 20:00 BLACK HEART PROCESSION / USA alternativa | Divadlo Dobeška 20:00 METALOVÁ NOC Deathstar, F.O.B., Black Alert, Tenebris, Kouzelníkův syn, Dark Requiem | Exit Chmelnice 18:30

CHUŤ + UNCLE’S & PAPAS crossover | Chapeau Rouge JAN SMIGMATOR TRIO swing/jazz | Jazzboat ROCK AUTOMAT hard rock | Kain FILTR: 10 LET výroční koncert | Kaštan ASTHENIA + HEAVY PASSION metal/rock | Klub 007 Strahov BUBÍNKY jam session | Klub V. kolona KOBYLINEC + KYANID + COTAM + ROZHUDA rock | Modrá Vopice KATT rock | Motoráj club SHIRO A ME + PAPA JOE + ZBUBAKY soutěž kapel | Rock Café SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL KHAMORO gipsy music | Roxy MRAKOPLAŠ blues/boogie | Rybanaruby ESTER KOČIČKOVÁ & LUBOMÍR NOHAVICA šanson | Salmovská kavárna MAARC AANDERUUD TRIO jazz | U Malého Glena PROFESSOR 60’s revival | Vagon MOTHER’S FUNKERS rock/funk | XT3

20:00 20:30 20:30 20:00 19:30 19:00 20:00 20:00 19:30 19:00 20:00 20:00 21:30 21:00 20:00

CLUBBING DEEP INSIDE David Justian, MCB | Bayo Bar 20:00 DRUMSTATION Black Sun Empire / NED, Rido, Ghonzales | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 CLASH! Haezer, Bullwack, Disco Demons | Chapeau Rouge 21:00 RAP FOOD Gramy Gramatiky, Scur | Klub Červ 20:00 KAPA SOUND Gataro, Cuya | Le Mirage Lublaňská 20:00 TRANCE GATE David Justian | Le Mirage Újezd 20:00 ZPĚVÁRNA karaoke s kapelou | Limonádový Joe 21:00


POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 DRUMTOWN Jane, Shifty, On-dry, Gasr | Matrix 20:00 MECCAMIX WHITE WARM UP SENSATION WHITE Bon Finix, Carl Lope, CJ Fox | Mecca 23:00 MUFFIN, MUFFIN! Brenmar / USA | MeetFactory 22:00 DISCO 80’S-90’S Pája | Občanská plovárna 20:00 RNB & HIP HOP DANCE NIGHT resident DJs | Óčko music club 22:00 HYPE THE FUNK funky/freestyle | Palác Akropolis DB 22:30 CHECK THE BLAST!!! dubstep/bassline | Palác Akropolis MS 22:30 3D DISCO REMEMBER HOUSE Bidlo, Loutka, Vectif, Novak | Radost FX 22:00 RHM DISCOTHEQUE S 4U MAGAZINE resident DJs | Retro Music Hall 21:00 SASATION BLACK party | SaSaZu 22:00 NORTHERN LIGHT Quickie, Kinski, Semtexx | Styx smart club 20:00 JUST LIKE THAT Marcus Worgull, Pat Heart, Lukas Micka U Bukanýra 21:00 ANOMAL SESSION 3 Moll+, Nkyp, Creative | Wakata 20:00 SOBOTA 28. KVĚTNA LIVE MUSIC PETR ZEMAN QUINTET fusion | Agharta jazz centrum 21:00 JULL DAJEN world music | Balbínova poetická hospůdka 20:00 JUWANA JENKINS & TONNY BLUES BAND blues | Blues Sklep 21:00 SYLVIE KROBOVÁ křest CD | Divadlo Dobeška 20:00 UNBORN + VIBRATHORR + CALIDAD + BAJONET křest CD | Exit Chmelnice 20:00 O5 & RADEČEK + ONE NIGHT BAND pop/rock | Chapeau Rouge 20:00 ELENA SONENSHINE & JOCOSE JAZZ jazz | Jazzboat 20:30 ORIENT heavy metal | Kain 20:30

WOODEN PEAK / GER + ORCHESTRA alternativa | Kaštan 20:00 ILÚZIA / SK + V.A.P. + YOUR FUCKING NIGHTMARE hc/punk | Klub 007 Strahov 19:30 HPUPACÍ KŮŇ + SWEET PAIN + SOUBOJ S PAMĚTÍ + CHLEJF rock | Modrá Vopice 17:00 NÖTÖR metal | Motoráj club 20:00 BANDA world music | Palác Akropolis 19:30 PRVNÍ HOŘE + DIVE + KILLERPANDA křest CD | Rock Café 19:30 MEZINÁRODNÍ ROMSKÝ FESTIVAL KHAMORO gipsy music | SaSaZu 20:00 NAJPONK TRIO jazz/blues | U Malého Glena 21:30 QUEENIE Queen revival | Vagon 21:00 THE MAGGIE’S MARSHMALLOW + RUMBLEMEN rock’n‘roll | XT3 20:00

CLUB 1809 Pája | Občanská plovárna 20:00 SEZNAMKA PARTY LIVE & HIP DA HOUSE Faith, Dou | Óčko music club 22:00 XX-HOUSE Cadilaxx / GRE | Palác Akropolis DB 22:30 FUNKOPOLIS Mikulas, Mr. Ultrafino | Palác Akropolis MS 22:30 SOULTRAIN WEEKENDER RADOST FX SATURDAYS Rico, Big J, 12play | Radost FX 22:00 RHM DISCOTHEQUE resident DJs | Retro Music Hall 21:00 SENSATION WHITE AFTERPARTY Michal C., Bon Finix, MarcoS | Retro Music Hall 05:00 EXPATS.CZ re-launch party | Roxy 19:00 SHIVATRANCE NIGHT Shivatrance DJs | Styx smart club 20:00 HOUM EKŠN Yoko O / AUT, Jindra, Tom Saver | U Bukanýra 21:00 JOURNEY INTO SOUND Dredd Divizion DJs | Wakata 20:00

CLUBBING PARTY Tony Mofyah + guests | Bayo Bar 20:00 VERY FOREIGN AFFAIRS Chef / GBR, Priapus, E.S.P. | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 BOUNCE!BOUNCE! Kay, Tvzex | Chapeau Rouge 21:00 FORMIX BDAY PARTY Sowa + hosté | Klub Červ 20:00 SILVERLINE Silverheadz DJs | Le Mirage Lublaňská 20:00 MASSACRE BREAKZ Toner | Le Mirage Újezd 20:00 ČESKOSLOVENSKÁ DISKOTÉKA disco | Limonádový Joe 21:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 DOČASNĚ NEDOSTUPNÍ DOBRÍ CHLAPCI TOUR Ideafatte, Aka, Moja Reč / SK | Matrix 20:00 SOUNDCREAM Czech, Macio, Texx | Mecca 23:00 TRAINSPOTTING Radqohski | MeetFactory 22:00

NEDĚLE 29. KVĚTNA LIVE MUSIC KASPARIN QUARTET funk/jazz | Agharta jazz centrum 21:00 JAKUB KOŘÍNEK & KATKA MISÍKOVÁ folk/blues | Balbínova poetická hospůdka 20:00 ERIC STANGLIN AND THE JUKE JOINT HEROES / USA blues | Blues Sklep 21:00 DĚTSKÉ ODPOLEDNE komponovaný | Café na půl cesty 15:00 STIMUL FESTIVAL: ONEOHTRIX POINT NEVER / USA elektronika | Divadlo Archa 20:00 TATA BOJS pop/rock | Divadlo v Celetné 20:00 FRANTA KOP QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 QUEENS OF THE STONE AGE / USA rock | KC Vltavská 20:00 EMERGENZA 2011 FINÁLE finále mezinárodní soutěže kapel | Matrix 15:00 DESERT EAGLE + KEEP ON ROTTING + BELLIGERENCE + VICTIMS + FDK metal/death/trash | Modrá Vopice 18:00

8. 6. / 17.00 Vrch sv. Kříže (Parukářka)

Hudební večer: STO ZVÍŘAT, ŠVIHADLO, CCTV ALLSTARS AFTER PÁRTY v Paláci Akropolis

9. 6. / 17.00 Vrch sv. Kříže (Parukářka)

EuroConnections: CHINESE MAN/FR + KAPITÁN DEMO, DJ´s Radia 1 AFTER PÁRTY v Paláci Akropolis

31. 5. –––––––––––––– 25. 6.

4. ROČNÍK FESTIVALU VSTUP ZDARMA! WWW.ZIZKOVSOBE.CZ Projekt ŽIŽKOV SOBĚ realizuje ART FRAME PALÁC AKROPOLIS s.r.o. MHMP podporuje v roce 2011 program projektu Paláce Akropolis částkou 15 021 000,-Kč.

REKLAMA PRAHA PR PRA RAH HA H A

INZERCE

33

ME EVENTS

MUSIC PRAHA


MUSIC PRAHA / ADRESÁŘ PRAHA UMG JAM SESSION blues | U Malého Glena MARIAN VARGA + RED BARON BAND alternativa | Vagon CLUBBING WORLD MUSIC CHILLOUT Afronomad Sound | Cross NIGHTLIFE David Formi, Tokátko | Chapeau Rouge SUNNY SALSA PARTY salsa/mambo | Občanská plovárna ROCCAFLEX – TROPICAL WAVE Scarface, Angel Dawa | Palác Akropolis DB SUNDAY DUBWISE Petr Mikovec, Joshua | Palác Akropolis MS ZAGASHI IS BACK! Zag | Wakata PONDĚLÍ 30. KVĚTNA LIVE MUSIC LUBOŠ ANDRŠT GROUP jazz/blues | Agharta jazz centrum RADIM HLADÍK & BLUE EFFECT unplugged | Balbínova poetická hospůdka J.A.C.K. ACUSTIC BAND pop/rock | Blues Sklep ADAM TVRDÝ CROSSOVER blues/jazz | Jazzboat RO(C)KOVÁNÍ poslechovka J. Černého | Kaštan TONNY CARTER retro tančírna | Limonádový Joe JABLKOŇ alternativa | Malostranská beseda FUGU FISH + CHORÉ VZTAHY soutěž kapel | Modrá Vopice RADOMIL UHLÍŘ alternativa | Rybanaruby POKOJOVÉ TRIO blues/jazz | Salmovská kavárna STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues | U Malého Glena PSÍ VOJÁCI alternativa | Vagon

21:30 21:00

20:00 21:00 20:00 22:30 22:30 20:00

21:00 20:00 21:00 20:30 19:00 21:00 20:30 20:00 20:00 19:30 21:30 21:00

STARTÉR LIVE soutěž kapel | XT3

20:00

CLUBBING LOS TEKKENOS NSK + hosté | Cross BLACK BEAT MONDAYS Master J.C., Rikardo | Chapeau Rouge MONDAY LOUNGE Big Lebowski aka Don Quichotte | Le Mirage Lublaňská FREE MONDAYS Yoko O / AUS, Rescue, Braun | Roxy NEW FACES free DJs | Styx smart club DOWNTEMPO.CZ NIGHT Curfew, Mist | Wakata ÚTERÝ 31. KVĚTNA LIVE MUSIC LUBOŠ ANDRŠT GROUP jazz/blues | Agharta jazz centrum RADIM HLADÍK & BLUE EFFECT unplugged | Balbínova poetická hospůdka NANO ILLUSIONS + FÚZE KNĚZE jazz | Blues Sklep ALAVERDI hc/crust | Café na půl cesty HULIDI Karikatura / USA, Vyčůrat a spát | Cross IVA BITTOVÁ world music | Divadlo Hybernia PETR KROUTIL QUARTET jazz/swing | Jazzboat STŘÍDMÍ KLUSÁCI V KULISÁCH VIŠNÍ alternativa | Kaštan BROKY FRANTIŠKA KANEČKA cz hity 70’s-80‘s | Limonádový Joe UŽ JSME DOMA 2000. koncert | Lucerna music bar OLYMPIC RETRO III.: JEDEME, JEDEME rock | Malostranská beseda SOBAKI V KOSMOSE + SERHIJ ŽADAN ska | Modrá Vopice TAM TAM ORCHESTRA world music | Palác Akropolis

AGHARTA JAZZ CENTRUM Železná 16 | 222 211 275 | www.agharta.cz Balbínova 6 | 723 889 143 | www.balbinka.cz BALBÍNOVA POETICKÁ HOSPŮDKA BAYO BAR Milíčova 6 | 608 668 834 BLUES SKLEP Liliová 10 | 774 277 060 | www.bluessklep.cz CAFÉ NA PŮL CESTY Centrální park Pankrác | 777 913 053 | www.greendoors.cz CROSS Plynární 1096/23 | www.crossclub.cz EXIT CHMELNICE Koněvova 219 | 602 279 589 | www.exitchmelnice.cz EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NOD. Dlouhá 33 | 731 222 277 | http://nod.roxy.cz FUTURUM MUSIC BAR Zborovská 7 | 257 328 571 | http://futurum.musicbar.cz GOX MUSIC CLUB Nádražní 76 | 777 686 857 | www.goxclub.cz CHAPEAU ROUGE Jakubská 2 | 222 316 328 | www.chapeaurouge.cz JAZZBOAT Dvořákovo nábř. – nástupiště č. 5 | 731 183 180 | www.jazzboat.cz KAIN Husitská 1/106 | 222 541 772 | www.kain.cz KAŠTAN Bělohorská 150 | 233 353 020 | www.kastan.cz KLUB 007 STRAHOV Chaloupeckého 7, koleje ČVUT blok 7 | 775 260 071 | www.klub007strahov.cz KLUB ČERV Pod Plynojemem 5 | 736 160 031 | www.clubcerv.cz KLUB V. KOLONA Ústavní 91 | 284 016 517 | www.greendoors.cz KULTURNÍ CENTRUM VLTAVSKÁ Bubenská 1 | 220 878 455 | www.vltavska.cz KULTURNÍ CENTRUM ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 | www.kczahrada.cz LE MIRAGE LUBLAŇSKÁ Lublaňská 48 | 222 511 186 | www.lemirage.cz LE MIRAGE ÚJEZD Újezd 5 | 257 310 044 | www.lemirage.cz LIMONÁDOVÝ JOE Revoluční 1 – pasáž Kotva | 221 803 304 | www.velmijemnyklub.cz LUCERNA MUSIC BAR Vodičkova 36 | 224 217 108 | http://lucerna.musicbar.cz MALOSTRANSKÁ BESEDA Malostranské nám. 21 | www.malostranskabeseda.cz MATRIX Koněvova 13 | 777 831 501 | www.matrixklub.cz

20:00 21:00 20:00 22:00 20:00 20:00

21:00 20:00 21:00 20:00 20:00 19:00 20:30 20:00 21:00 20:00 20:30 20:00 19:30

ANYWAY + SKUPINA ŠTĚSTÍ rock | Rock Café 20:30 MIKE PERRY & MIREK KOVÁŘÍK blues/alternativa | Rybanaruby 20:00 JANA RYCHTEROVÁ A VLADIMÍR ILJIČ PECHÁČEK šanson | Salmovská kavárna 19:30 ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues | U Malého Glena 21:30 ECHT! pubrock | Vagon 21:00 CLUBBING DANCE OR DIE Pret, Lu Michell | Chapeau Rouge 21:00 BREAKBEAT, DUBSTEP, TECHNO Caes | Klub Červ 20:00 BREAKBEAT.CZ Brada | Le Mirage Lublaňská 20:00 HITBOX disco 80’s-90‘s | Le Mirage Újezd 20:00 HOUSE OF SAMBA latino/house | Palác Akropolis MS 22:30 DRUM AMBUSH Volume Plus, Moaner, Skáčko Styx smart club 20:00 TRIBALBASS Tribalbass, Ok-tee | Wakata 20:00 STŘEDA 1. ČERVNA LIVE MUSIC LIMITED EDITION jazz | Agharta jazz centrum 21:00 HROMOSVOD folk | Balbínova poetická hospůdka 20:00 BLUES JAM SESSION blues | Blues Sklep 21:00 MAGNETIKUM křest CD | Futurum music bar 21:00 PETRA ERNYEI QUARTET swing | Jazzboat 20:30 BRAIN THEFT / GER + BRASS WOOD & WIRES / GER + DUBBLE DUBBLE dub/dubstep | Klub 007 Strahov 19:30 ORIGINAL INDIGO jazz | KC Vltavská 20:00 IDA KELLAROVÁ world music | Lucerna music bar 20:00

MECCA U Průhonu 3 | 289 870 522 | www.mecca.cz MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 | www.meetfactory.cz MLEJN Kovářova 1615/4 | 541 512 216 | www.mlejn.cz MODRÁ VOPICE roh ulic Spojovací a K Žižkovu | www.modravopice.eu MOTORÁJ CLUB Novovysočanská 85 | 777 172 002 | www.motorajclub.cz OBČANSKÁ PLOVÁRNA U Plovárny 8 | 257 531 451 | www.obcanskaplovarna.cz ÓČKO MUSIC CLUB 5. května 1640/65 | 774 103 400 | www.ockomusicclub.cz OJAI CLUB LETŇANY Místecká 366 | 774 775 770 | www.ojai.cz PALÁC AKROPOLIS Kubelíkova 1548/27 | 296 330 911 | www.palacakropolis.cz POPOCAFEPETL Újezd 19 | 602 277 226 | www.popocafepetl.cz RADOST FX Bělehradská 120 | 603 193 711 | www.radostfx.cz RETRO MUSIC HALL Francouzská 75/4 | 606 824 005 | www.retropraha.cz ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | www.rockcafe.cz ROXY Dlouhá 33 | 776 369 685 | www.roxy.cz RYBANARUBY Mánesova 1645/87 | 731 570 701 | www.rybanaruby.net SALMOVSKÁ LITERÁRNÍ KAVÁRNA Salmovská 16 | 224 919 364 | www.salmovska.cz SASAZU Bubenské nábř. 306/13 | 284 097 455 | www.sasazu.com STYX SMART CLUB Sokolovská 144/349 | 603 236 533 | www.clubstyx.cz U BUKANÝRA nábř. L. Svobody pod Štefánikovým mostem | 608 973 582 | www.bukanyr.cz U MALÉHO GLENA Karmelitská 23 | 257 531 717 | www.malyglen.cz VAGON Národní 25 | www.vagon.cz VENUE CLUB Michalská 27 | 773 665 582 | www.venueclub.cz WAKATA Malířská 14 | 233 370 518 | www.wakata.eu XT3 Rokycanova 29 | 222 783 463 | www.xt3.cz ZERO Dušní 8 | www.myspace.com/zeroprague

Metropolis – ve městě je dobře // Vydání 402 // Vychází 26. 5. 2011 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 // šéfredaktor: David Tieku / editor: Hana Fasurová (redakce@metropolislive.cz) / redakční okruh: Radim Bartík, Jan Bárta, Anna Königsmarková, Helena Diesing, Jana Ptáčková // grafika kmene: Porta Design s.r.o. // inzerce: Andrea Vojtěchovská (739 201 309, obchod@metropolislive.cz) // adresa: Radnická 14–16, Brno 602 00 / e-mail: info@metropolislive.cz / telefon: 542 422 300 / www.metropolislive.cz / www.facebook.com/metropolislive.cz / vydává: METROPOLIS LIVE s. r. o. // Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným uveřejněním dat. Reprodukce části či celku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu redakce.


MUSIC PRAHA

CLUBBING ELECKTRO-TECK-TONIK Dr. T.N.F. | Chapeau Rouge CZECHPOINT FESTIVAL WARM UP Zwooky, Halama, Qydo, Hoodas | Le Mirage Lublaňská SOKOLDRUMS Sokolbase DJs | Le Mirage Újezd STŘEDA GRATIS Lafayette, E-lite, Bloch | Mecca VIP DANCE DEPARTMENT MK | Óčko music club ACCELERATE minimal | Palác Akropolis DB WORLD & URBAN BEATS Supafly, Papa Pot | Palác Akropolis MS ZERO PICKNICK Raaja, Cejn | Styx smart club PEENI WALLI Ondreej, Mihaal, Ripclaw | Wakata ČTVRTEK 2. ČERVNA LIVE MUSIC FRANTIŠEK KOP QUARTET jazz | Agharta jazz centrum MIREK PALEČEK ježkárny | Balbínova poetická hospůdka JONATHAN GAUDET / CAN delta blues | Blues Sklep KURVA OD VEDLE punk/grunge | Café na půl cesty

20:30 19:30 20:30 19:30 21:30 21:00 20:00

21:00 20:00 20:00 23:00 22:00 22:30 22:30 20:00 20:00

21:00 20:00 21:00 20:00

TOTAL TRASH ANNIHILATION! Nuclear, Amethyst, V.A.R. | Exit Chmelnice 19:00 TRABAND + LUCIE REDLOVÁ + PLÁČE KOČKA křest CD | Futurum music bar 21:00 ADAM TVRDÝ CROSSOVER blues/jazz | Jazzboat 20:30 LATITUDE 77 křest CD | Kain 20:30 BLUESBERRY blues | Kaštan 20:00 STANISLAV KOLÁŘ & DOBROMIL TUČEK alternativa | Klub V. kolona 19:00 BÓ BIG BAND jazz | KC Vltavská 20:00 ČISTYCHOV / SK hip hop | Lucerna music bar 20:00 BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA písničkář | Malostranská beseda 20:30 DOMINIC MILLER & BAND / GBR rock | Palác Akropolis 19:30 VIDA FEST NO. 2 Hvozd / SK, Schodiště, Michael’s Uncle, Zrní | Rock Café 19:00 JANANAS hardfolk | Rybanaruby 20:00 ŠANSONOVÁ SMRŠŤ šanson | Salmovská kavárna 19:30 VOJTĚCH ECKERT TRIO & DANA VRCHOVSKÁ jazz | U Malého Glena 21:30 DOUBLE EAGLE křest CD | Vagon 20:00 PRELUDIUM + BADASS gothic/metal/trash | XT3 20:00 CLUBBING BREAKPOINT Yannick | Chapeau Rouge FUNKY BREAKZ Mersi | Le Mirage Lublaňská THURSDAY BREAKZ Messbrothers DJs | Le Mirage Újezd VIP RETRO PARTY Petr Zvěřina | Óčko music club BREAKS & NU FUNK Bazooka Joe | Palác Akropolis DB AFRO & WORLD VIBES Ross the Boss | Palác Akropolis MS

21:00 20:00 20:00 22:00 22:30 22:30

FX BOUNCE! DJ MIA SPECIAL Kwé, Noir, Mia | Radost FX SECOND LIFE Autist, Layup | Styx smart club HOUSING Emphonic, Error | U Bukanýra DNB & BREAKS Blue4 + host | Wakata

22:00 20:00 19:00 20:00

PÁTEK 3. ČERVNA LIVE MUSIC KUK – KAGERER, UHLÍŘ, KNOD jazz | Agharta jazz centrum 21:00 PINA CO & LADA jazz | Balbínova poetická hospůdka 20:00 ROBERT LEE FARDOE BAND / GER rock/ska/soul | Blues Sklep 21:00 DANNY WIDDICOMBE & ANDREW / AUS folk | Café na půl cesty 20:00 PETRA VICTORIE PRIESTER+ MICHAL VEJSKAL absolventský | Divadlo Dobeška 20:00 VÍT ŠVEC TRIO jazz | Jazzboat 20:30 VOTCHI rock | Kain 20:30 SETKÁNÍ OSAMĚLÝCH PÍSNIČKÁŘŮ písničkáři | Kaštan 20:00 BY THE GRACE OF GOD / USA + EMPTY HALL OF FAME hc/punk | Klub 007 Strahov 19:30 KOČIČKOVÁ + NOHAVICA + KUJOONI šanson | Malostranská beseda 20:30 NÁHODNEJ VÝBJER + BROUMBAND + SLAPDASH ROCKABILLY rock/punk | Mlejn 19:00 ESENCE + HOST rock | Rock Café 20:30 ORIKOULE Vladimir 518, Hugo Toxxx, Orion | Roxy 20:00 CAVA world music | Salmovská kavárna 19:30 ADAM TVRDÝ CROSSOVER BAND jazz/blues | U Malého Glena 21:30 ROLLING STONES REVIVAL + REPLAY rock revival | Vagon 21:00

INZERCE

35

ME EVENTS

DEVÍTKA + LÍSTEK folk | Malostranská beseda RESPECT PLUS: DÁŠA VOŇKOVÁ písničkářka | Palác Akropolis GOSPEL LIMITED gospel | Rock Café HOT JAZZ PRAHA jazz/swing | Salmovská kavárna JAMIE MARSHALL & RADEK HLÁVKA blues | U Malého Glena THE ČELLISTI rock revival | Vagon ECLIPSE funk/jazz | XT3


MUSIC PRAHA CLUBBING 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 EX-IT Miss B., Electrom | Chapeau Rouge 21:00 FRIDAY FEVER DaHouse Keepers DJs | Le Mirage Lublaňská 20:00 BREAK MISSION Petr-ik | Le Mirage Újezd 20:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 FASTER! Kan-Jacca, Beast 67, Tony, Dino | Matrix 20:00 STUDIO 54 NIGHT Tommy Rogers, Enrico, Eagle, Adlet | Mecca 23:00 MASO! Bounce!Bounce vs. The Fakes | MeatFactory 21:00 BLACK DANCE NIGHT Black Jesus, MK | Óčko music club 22:00 STARDUST Stormbrothers DJs | Palác Akropolis DB 22:30 DNB Medik, Meela, Dwork | Palác Akropolis MS 22:30 LOLLYPOP ORGASMUSIC Vilém, Henriette, Lucky Lucaso | Radost FX 22:00 RHM DISCOTHEQUE S MORGANEM resident DJs | Retro Music Hall 21:00 EXPECTATION MCB, David Justian | Styx smart club 20:00 INCOGNITO VLNY – 8TH ANNIVERSARY OF MADNESS Pavel Bidlo, Biodan, Roman Rai | U Bukanýra 21:00 SARRI + APPU B-DAY Autist, Ichbin, Appu | Wakata 20:00 SOBOTA 4. ČERVNA LIVE MUSIC AGHARTA GANG FEAT. ŠTĚPÁN MARKOVIČ jazz | Agharta jazz centrum 21:00 MRAKOPLAŠ blues | Balbínova poetická hospůdka 20:00 CHARLIE AND DIANA BLUES BAND blues | Blues Sklep 21:00 OUT OF HOME 4signs, Navigators | GOX music club 20:30 VESNA CÁCERES & ÁNIMA latin/jazz | Jazzboat 20:30 WAGYNY DI PRAGA rock | Kain 20:30 VELKÁ VÝZVA Květy, Please the Trees, Zdeněk Bína, Mňága a Žďorp, Mako!Mako, Květy, G-Point Hunters Kampa park 10:00

FESTIVAL OSAMĚLÝCH PÍSNIČKÁŘŮ písničkáři | Kaštan J. EOIN / IRL písničkář | Malostranská beseda FUTURELINE: STORMY FLIGHT + BLACKOUT INCIDENT rock | Palác Akropolis MAARC AANDERUD TRIO jazz | U Malého Glena PUMPA + CZECH IT punk/rock | Vagon SHE’S KATIE rock/alternative | XT3

36

20:30 19:30 21:30 21:00 20:00

CLUBBING 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 MASH UP FUNK Papa Zura, Burn Reynolds | Chapeau Rouge 21:00 AFRO-CARRIBEAN NIGHT Ross the Boss | Le Mirage Lublaňská 20:00 BASS BROSS. Blofeld + guest | Le Mirage Újezd 20:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 KING OF RAP VOL. 1 rap battle | Matrix 20:00 REHAB Edhim, Nesquik, Castro | Mecca 23:00 MISS SAIGON Andy Road, Lu2 | Óčko music club 22:00 REFRESH Raju, Eagle | Palác Akropolis DB 22:30 MADRUGADA latin & funky beats | Palác Akropolis MS 22:30 SOULTRAIN WEEKENDER RADOST FX SATURDAYS Rico, Big J, 12play | Radost FX 22:00 RHM DISCOTHEQUE resident DJs | Retro Music Hall 21:00 EROTIKA SUMMER EDITION party | SaSaZu 22:00 WELCOME TO HELL! Hell.cz DJs | Styx smart club 20:00 FÚZE Kuba, Chochacz, Mr. Ultrafino | U Bukanýra 21:00 BRATŘI V MIXU Rich, El Da Bor, Rime | Wakata 20:00 NEDĚLE 5. ČERVNA LIVE MUSIC AGHARTA GANG FEAT. ŠTĚPÁN MARKOVIČ jazz | Agharta jazz centrum AMISTAR SWING QUARTET swing/jazz | Blues Sklep

+420 739 201 309 INZERCE

12:00

21:00 21:00

RADŮZA písničkářka | Divadlo Dobeška DG 307 alternativa | Divadlo Na zábradlí LOS QUEMADOS funky/fusion | Jazzboat EDDIE & THE HOT RODS / GBR + 2ND DISTRICT / GER punk/rock/glam | Klub 007 Strahov IVA MAREŠOVÁ & 999 pop | Malostranská beseda UMG JAM SESSION jazz | U Malého Glena KAMARÁD KRTEČEK + PAWOUCZECH + ODKLEPNUTO pop/rock | Vagon

20:00 19:00 20:30 19:30 20:00 21:30 21:00

CLUBBING BENG BENG Wwera, Acustic Terrorist | Chapeau Rouge 21:00 PROSOUND SYSTEM General Kryshpeen, MC Dr. Kary | Palác Akropolis DB 22:30 SUNDAY DUBWISE Coltcharam, Phanta Rei | Palác Akropolis MS22:30 BACK IN BLACK Asyd, Damn | Wakata 20:00 PONDĚLÍ 6. ČERVNA LIVE MUSIC RHYTHM DESPERADOS funk/jazz | Agharta jazz centrum 21:00 VLADIMÍR MERTA písničkář | Balbínova poetická hospůdka 20:00 BY-PASS JAZZ BAND jazz/latin | Blues Sklep 21:00 AGENT ATTITUDE / SWE + ARMS LOFT / USA + CALVINBALL / GBR hc/punk | Café na půl cesty 20:00 ONDŘEJ KONRÁD & GUMBO blues/jazz | Jazzboat 20:30 UNUR / USA + PRODAVAČ electro/indie | Klub 007 Strahov 19:30 ARRESTED DEVELOPMENT / USA hip hop/soul | Lucerna music bar 20:00 BAROVÁNÍ SE SANDROU NOVÁKOVOU talk show | Malostranská beseda 20:00 EVA DVOŘÁKOVÁ šanson | Salmovská kavárna 19:30 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues | U Malého Glena 21:30 TAK I TAK + RUNNING SUSHI rock | Vagon 21:00


STARTÉR LIVE soutěž kapel | XT3 CLUBBING BLACK BEAT MONDAYS Master J.C., Rikardo | Chapeau Rouge MONDAY LOUNGE B4nan, Dzony | Le Mirage Lublaňská ESSENTIAL LATINO Romario | Palác Akropolis DB NEW FACES free DJs | Styx smart club FREESTYLE Dada | Wakata

20:00

21:00 20:00 22:30 20:00 20:00

ÚTERÝ 7. ČERVNA LIVE MUSIC RHYTHM DESPERADOS funk/jazz | Agharta jazz centrum 21:00 KROCK – FUXA – ŠEBESTA folk/rock | Balbínova poetická hospůdka 20:00 MICHAL WROBLEWSKI TRIO jazz | Blues Sklep 21:00 CAST IN IRON / POL + CALM THE FIRE / POL + DALEKO hc | Café na půl cesty 20:00 JAN SMIGMATOR QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 BLANK DOGS / USA + CRYSTAL SODA CREAM / AUT new wave/synth pop | Klub 007 Strahov 19:30 CHARLIE MUSSELWHITE / USA blues | Lucerna music bar 20:00 BÍLÁ NEMOC + AGAPEPE rock | Malostranská beseda 20:30 PROFUNK UNIT + LINGERS funky | Rock Café 20:30 P.O.D. / USA alternative/metal | Roxy 19:00 EBROVINY komponovaný | Salmovská kavárna 19:19

ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues | U Malého Glena PETR KALANDRA MEMORY BAND rock/blues | Vagon DAWNING FLAME + THE KALIBRE hard rock/blues/alternativa | XT3 CLUBBING DUBSTEP & DNB NIGHT resident DJs | GOX music club DANCE OR DIE Lu Michell, Rockstar | Chapeau Rouge BREAKBEAT.CZ Voita | Le Mirage Lublaňská HIPBOX disco 80’s-90‘s | Le Mirage Újezd OLDSCHOOL RAP & FUNKY Foggy Fogosh | Palác Akropolis DB RIDDIMWISE Forward March Posse | Palác Akropolis MS WAVES Ondrej Psyla + guests | Styx smart club SOKOLBASE Coldrexx, Duplicate, Jonys | Wakata

21:30 21:00 20:00

20:00 21:00 20:00 20:00 22:30 22:30 20:00 20:00

STŘEDA 8. ČERVNA LIVE MUSIC JAZZ EFTERRÄTT jazz | Agharta jazz centrum 21:00 PEPA ČEČIL & JIRKA KONVRZEK folk | Balbínova poetická hospůdka 20:00 BACK SIDE BIG BAND swing | Blues Sklep 21:00 IVA BEZUCHOVÁ: MÁM ČASU JAKO LOUKA KVÍTÍ vernisáž výstavy | Café na půl cesty 18:00 CAKTUS SHOWBAND pop/rock | Futurum music bar 21:00

ELENA SONENSHINE & JOCOSE JAZZ jazz | Jazzboat 20:30 SEDM PÁDŮ HONZY DĚDKA: KATEŘINA KLASNOVÁ, MATĚJ RUPPERT, JAN KRAUS talk show | Malostranská beseda 20:30 ŽIŽKOV SOBĚ Sto zvířat, Švihadlo, CCTV Allstars Parukářka 17:00 BRADWA folk | Rybanaruby 20:00 LUDĚK KANDA šanson | Salmovská kavárna 19:30 JAMIE MARSHALL & RADEK HLÁVKA blues | U Malého Glena 21:30 PESHATA + DERATIZÉŘI + HODNĚ PODNĚ křest CD | Vagon 21:00 KRUHOVÁ ZÁLEŽITOST + LUXUS nu metal/pop/alternativa | XT3 20:00 CLUBBING PRAGGA!RAGGA! Babylon Rocker | Chapeau Rouge DRUMY I NEDRUMY Honey, Franill | Le Mirage Lublaňská FUNFEVER Funfreak | Le Mirage Újezd STŘEDA GRATIS Lafayette, Macio, Bloch | Mecca VIP DANCE DEPARTMENT MK | Óčko music club BREAK NIGHT breaks | Palác Akropolis DB DELICIOUS VIBES Mist + guest | Palác Akropolis MS ORIGINÁLNÍ MEJDAN Josef Sedloň, Chris Sadler, IM Cyber | Roxy MOTOR CITI EXPRESS Roman Hoffman | Styx smart club ALL 45’S Pocoloco, Goldstar | Wakata

21:00 20:00 20:00 23:00 22:00 22:30 22:30 19:00 20:00 20:00

LIVE

INZERCE

37

ME EVENTS

MUSIC PRAHA


KINA PRAHA FILMJUKEBOX: ZPÍVÁNÍ V DEŠTI USA | 1952 | muzikál

31. 5. 10:00 7. 5. 10:00

BABY BIO MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama LIDICE CZE/POL | 2011 | drama

1. 6. 10:00 8. 6. 10:00

mystifikace

historický

BANKSY: Exit Through the Gift Shop

LIDICE

ATLAS

Legendární streetartista a graffiti writer Banksy, který ani přes nominaci na Oscara neodhalil svoji identitu, vstupuje do českých kin se svým provokativním mystifikačním dokumentem o streetartové scéně. Stejně jako ve svém umění, i ve filmu Banksy zpochybňuje současnou pouliční výtvarnou scénu, která se stala snobským pozlátkem.

Příběh Lidic je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Natočený podle scénáře Zdeňka Mahlera nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii.

Sokolovská 371/1 | 222 312 737 www.atlascinema.cz

v kinech od 10. 5. www.acfk.cz

v kinech od 2. 6. www.bioscop.cz

AERO

KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 29. 5. 20:30, 1. 6. 17:30, 8. 6. 18:00 NORSKÉ DŘEVO JAP | 2010 | drama 30. 5. 18:00 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR 2010 | dokumentární 30. 5. 20:30, 2. 6. 18:00 OZVĚNY FILMOVÉHO FESTIVALU V PÍSKU 1. 6. 20:00 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 2., 5. 6. 20:30 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 3. 5. 18:00 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 3. 5. 20:00, 6. 5. 20:30 ZDROJOVÝ KÓD USA | 2011 | sci-fi 3. 5. 22:30 TAKOVÍ NORMÁLNÍ ZABIJÁCI USA | 1994 | drama 4. 5. 22:30 OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western 6. 5. 18:00 BIUTIFUL ESP/MEX | 2010 | drama 7. 5. 20:30

Biskupcova 31 | 271 771 349 | 608 330 088 www.kinoaero.cz

MET PŘIDÁVÁME – CH. A. GLUCK: IFIGENIE NA TAURIDĚ záznam představení Metropolitní opery 26. 5. 18:45 CASABLANCA USA | 1942 | drama 27. 5. 18:00 ZBYTEČNÁ KRUTOST CHN | 2009 | drama 27., 31. 5., 4. 6. 20:30 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 27. 5. 22:30, 31. 5., 5. 6. 18:00 ODNIKUD NĚKAM USA | 2010 | drama 28. 5. 18:00 TETRO USA/ARG/ESP/ITA | 2009 | drama 28. 5. 20:00, 7. 6. 18:00 PSYCHO USA | 1960 | horror 28. 5. 22:30 JACK SE CHYSTÁ VYPLOUT USA | 2010 | komedie 29. 5., 4. 6. 18:00

8. 5. 20:30

FILMY PRO SENIORY VODA PRO SLONY USA | 2011 | drama LIDICE CZE/POL | 2011 | drama

VELKÝ SÁL PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA 3D USA | 2011 | dobrodružný 26. 5. 18:00, 27. 5.-1. 6. 17:30 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 26. 5. 20:30, 27., 31. 5. 20:00, 28.-29. 5. 15:00, 20:00 MALÝ SÁL LEPŠÍ SVĚT DEN/SWE | 2010 | drama 26.-27. 5. 18:00 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 26.-29. 5. 20:30, 1. 6. 18:00 ČERTOVA NEVĚSTA CZE | 2011 | rodinný 28.-29. 5. 15:30 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 28.-31. 5. 18:00 SNADNÝ PRACHY SWE | 2010 | akční 30.-31. 5. 20:30 DALŠÍ ROK GBR | 2010 | drama 1. 6. 20:30 Program na 2. – 8. června na www.atlascinema.cz. ČESKÝ DOKUMENT ŽIVÝ MRTVÝ ALOIS JIRÁSEK 8. 6. 09:30 STŘEDOEVROPAN EDUARD GOLDSTÜCKER 8. 6. 11:00 HLEDÁNÍ JANA WERICHA 8. 6. 11:30 DOKUMENT V ČT I MIMO NI (OTEVŘENÝ DIALOG) diskuzní panel 8. 6. 15:00 POZEMŠŤANÉ, KOHO BUDETE VOLIT? + MOTÝLI V BŘIŠE 8. 6. 16:00

ME! je na

Facebooku Staň se jeho fanouškem i Ty! www.facebook.com/metropolislive.cz

INZERCE

38


KINA PRAHA

BIO OKO Fr. Křížka 460/15 | 233 382 606 www.biooko.net

ZDROJOVÝ KÓD USA | 2011 | sci-fi 26., 28. 5., 7. 6. 18:00 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 26. 5. 20:30 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR | 2010 | dokumentární 27. 5. 18:00 ODNIKUD NĚKAM USA | 2010 | drama 27. 5. 20:30 BIUTIFUL ESP/MEX | 2010 | drama 28. 5. 20:30 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 29. 5. 18:00 TETRO USA/ARG/ESP/ITA | 2009 | drama 29. 5. 20:30 MR. NICE GBR | 2010 | komedie 30. 5. 18:00 ÚTĚK ZE SIBIŘE USA | 2010 | drama 30. 5. 20:30 ZŮSTANE TO MEZI NÁMI CRO/SER/SLO | 2010 | komedie 31. 5. 18:00 80 DOPISŮ CZE | 2010 | drama 31. 5. 20:30 PO DLOUHÉ NOCI DEN CZE/GER | 2011 | dokumentární | premiéra 7. 6. 20:30 NEVINNOST CZE | 2011 | drama 8. 6. 18:00 OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western 8. 6. 20:30 1. – 6. června kino zavřeno, probíhá digitalizace. FILMY PRO SENIORY KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama

26. 5. 10:00

BABY BIO ÚTĚK ZE SIBIŘE USA | 2010 | drama

31. 5. 10:00

SOBOTY PRO RODIČE S DĚTMI DALŠÍ HODINKA S VIKTORKOU pásmo pohádek pro nejmenší 28. 5. 15:00

BENDA BILILI! FRA | 2009 | drama MOZARTOVA SESTRA FRA | 2010 | drama

DIVADLO DOBEŠKA Jasná I. 1181/6 | 244 468 173 www.divadlodobeska.cz

KDYŽ KÁMEN PROMLUVÍ CZE | 2010 | dokumentární

1. 6. 19:30

2., 7. 6. 19:00 3. 6. 19:00

KC VLTAVSKÁ Bubenská 1 | 220 878 455 www.vltavska.cz

EVALD Národní 28 | 221 105 225 www.evald.cz

3 GER | 2010 | komedie 26. 5.-1. 6. 17:00, 19:00 BIUTIFUL ESP/MEX | 2010 | drama 26. 5.-1. 6. 21:00 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 2., 6.-8. 6. 18:00, 20:30

FILMOVÝ KLUB: JAK SE DĚLÁ PORNO CZE | 2010 | dokumentární 31. 5. 19:00 LUCERNA Vodičkova 36 | 224 216 972 | 736 431 503 www.lucerna.cz/kino.php

KINO 35 – FRANCOUZSKÝ INSTITUT V PRAZE

MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 26.-29. 5. 18:30 ZBYTEČNÁ KRUTOST CHN | 2009 | drama 26.-30. 5., 1. 6. 20:45 HLAVNĚ NEZÁVAZNĚ USA | 2011 | komedie 27. 5. 14:00 VODA PRO SLONY USA | 2011 | drama 27.-29. 5., 1. 6. 16:15, 30. 5. 14:00, 16:30, 30. 5. 16:00 RIO 3D USA | 2011 | animovaný 28.-29. 5. 14:00 DŮM KOŠATÉ LÁSKY FIN | 2009 | komedie 30. 5. 18:45 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama | slavnostní premiéra 31. 5. 18:45 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 2., 4.-5., 8. 6. 15:30, 18:00, 20:30, 3., 6. 6. 13:00, 15:30, 18:00, 20:30, 7. 6. 16:30, 20:30 GNOMEO A JULIE 3D GBR/USA | 2011 | animovaný 4.-5. 6. 13:30 80 DOPISŮ CZE | 2010 | drama 7. 6 19:00

Štěpánská 35 | 221 401 011 www.ifp.cz

MAT

FESTIVAL PSYCHO FILM ZTRÁTA A NALEZENÍ SÁM SEBE PROČ POSEDL AMOK PANA R.? MARTHA BITEVNÍ POLE – LURDY + LURDY A JEJICH ZÁZRAKY STRACH PŘED STRACHEM NEBE, PEKLO NEPŘÁTELÉ ROZUMU SANTINIHO JAZYK GEORGI A MOTÝLI FILMY PRO SENIORY 3 GER | 2010 | komedie LIDICE CZE/POL | 2011 | drama

3. 6. 15:00 3. 6. 17:30 3. 6. 20:00 4. 6. 15:00 4. 6. 17:30 4. 6. 20:00 5. 6. 15:00 5. 6. 17:30 5. 6. 20:00

26., 30. 5. 15:00 2., 6. 6. 15:30

TA DRUHÁ FRA | 2008 | drama 26. 5., 8. 6. 19:00 VĚRNÁ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama 27. 5. 19:00 CESTA ZA HORIZONT SUI/ROM/FRA | 2009 | drama 31. 5. 19:00 HITLER V HOLLYWOODU BEL/FRA | 2010 | drama 1. 6. 19:00

Melancholia Lars von Trier

Karlovo nám. 19 | 224 915 765 www.mat.cz

AUTOPOHÁDKY CZE | 2011 | animovaný UŽÍVEJ SI, CO TO JDE USA/FRA | 2009 | komedie MR. NICE GBR | 2010 | komedie

26. 5.-1. 6. 17:00 26. 5.-1. 6. 18:45 26. 5.-1. 6. 20:30

Překrásný film o konci světa

Kirsten Dunst Charlotte Gainsbourg Kiefer Sutherland V kinech od 26. května 2011 aerofilms.cz

INZERCE

39

ME EVENTS

PRVNÍCH DVACET LET PRODUKČNÍ SPOLEČNOSTI FILM & SOCILOGIE + O SPORTOVCI + ZÁNIK ČESKOSLOVENSKA V PARLAMENTU 8. 6. 17:30 MŮJ PRADĚDEČEK ČINGISCHÁN 8. 6. 18:00 BĚŽ DOMŮ, IVANE 8. 6. 19:30 BLANIČTÍ 8. 6. 19:30 VŠE PRO DOBRO SVĚTA A NOŠOVIC 8. 6. 21:00


KINA PRAHA KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama NEVINNOST CZE | 2011 | drama POUTA CZE | 2010 | drama FILMY PRO DĚTI AUTOPOHÁDKY CZE | 2011 | animovaný PASÁČEK VEPŘŮ pásmo pohádek pro nejmenší FIKMIK pásmo pohádek pro nejmenší

2.-8. 6. 18:00 3.-5. 6. 20:30 6.-8. 6. 20:30

28.-29. 5. 15:00

28.-29. 5. 15:00

FILMY PRO SENIORY KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama

4.-5. 6. 15:00

6. 6. 09:30

PONREPO – BIO KONVIKT 4. 6. 15:00

Bartolomějská 11 | 226 211 866 www.bio-ponrepo.cz

5. 6. 15:00

1. 6. 20:00

LADIČ PIAN ZEMĚTŘESENÍ GBR/GER/FRA | 2005 | drama 26. 5. 20:00 ZABÍJEČ OVCÍ USA | 1977 | drama 30. 5. 17:30 VĚRNÁ KOPIE ITA/FRA/IRN | 2010 | drama 30. 5. 20:00 ZLATÁ MEDAILE PRO DRAHOMÍRU VIHANOVOU CZE | 1963-1992 | pásmo dokumentárních filmů 1. 6. 20:00 PŘED MATURITOU CZE | 1932 | drama 8. 6. 17:30

8. 6. 20:00

ROCK CAFÉ

MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 meetfactory.cz

GROTESKY TOMA A JERRYHO pásmo pohádek pro nejmenší PAN WONKA A JEHO ČOKOLÁDOVNA USA | 1971 | rodinný SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI USA | 1999 | animovaný ČTYŘI MINUTY GER | 2006 | drama

FILMY PRO DĚTI NA VLÁSKU USA | 2011 | animovaný RIO USA | 2011 | animovaný

1. 6. 16:00 1. 6. 18:00

MODŘANSKÝ BIOGRAF A SCÉNA U Kina 1/44 | 241 772 832 www.modransky-biograf.cz

ZKUS MĚ ROZESMÁT USA | 2011 | komedie 27.-29. 5. 17:30 3 GER | 2010 | komedie 27.-29. 5. 20:00 MEDVÍDEK PÚ USA | 2011 | animovaný 30.-31. 5. 17:30 JSEM ČÍSLO 4 USA | 2011 | sci-fi 30.-31. 5. 20:00 ČERTOVA NEVĚSTA CZE | 2011 | rodinný 1., 3. 6. 17:30 VŘÍSKOT 4 USA | 2011 | horror 1., 3. 6. 20:00, 4. 6. 17:30, 20:00 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 5.-6. 6. 17:30, 20:00 ODNIKUD NĚKAM USA | 2010 | drama 7.-8. 6. 17:30, 20:00

Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

KDYŽ KÁMEN PROMLUVÍ CZE | 2010 | dokumentární VÍTĚZOVÉ ANIFESTU 2011 výběr z oceněných filmů

4. 6. 19:00 8. 6. 19:00

SVĚTOZOR Vodičkova 41 | 224 946 824 www.kinosvetozor.cz

MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 26.-27., 30. 5. 13:30, 18:15, 20:45, 28. 5. 11:00, 13:30, 18:15, 20:45, 29. 5. 11:00, 13:30, 20:45, 30. 5., 1. 6. 18:15, 20:45, 2.-3., 6. 6. 15:45, 20:45, 4.-5. 6. 11:00, 15:45, 20:45, 7. 6. 15:45, 8. 6. 20:45 ČERNÁ LABUŤ USA | 2011 | drama 26.-29. 5. 14:00, 6.-8. 6. 15:30 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 26.-28., 30. 5.-1. 6. 16:00

BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR | 2010 | dokumentární 26.-31. 5. 16:30, 1. 6. 16:30, 20:30, 4.-5., 7.-8. 6. 20:30 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 26.-30. 5., 1. 6. 18:30, 2.-5. 6. 15:30, 6.-7. 6. 13:00 3 GER | 2010 | komedie 26.-29. 5. 20:30 NORSKÉ DŘEVO JAP | 2010 | drama 28.-29. 5. 11:15, 6.-8. 6. 17:45 COPPÉLIE přímý přenos Bolšoj baletu z Moskvy 26. 5. 16:45 OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western 30. 5.-1. 6. 14:00 CINEMA STUDIES herectví 31. 5. 18:30 BIUTIFUL ESP/MEX | 2010 | drama 2.-3. 6. 13:00, 4.-5. 6. 17:45 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 2.-6., 8. 6. 13:15, 18:15, 7. 6. 13:15 CENA PAVLA KOUTECKÉHO soutěž dokumentárních filmů 2.-3. 6. 18:00, 19:30, 21:00 NICKYHO RODINA CZE/SK | 2011 | dokumentární/drama 4.-5. 6. 11:00 DALŠÍ ROK GBR | 2010 | drama 4.-5. 6. 13:00 MET PŘIDÁVÁME – G. ROSSINI: LAZEBNÍK SEVILLSKÝ záznam přenosu Metropolitní opery 7. 6. 18:45 FILMY PRO SENIORY MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama DOKUMENTÁRNÍ PONDĚLÍ PŘÍBĚHY ZE ŠANGHAJE GER | 2008 | dokumentární NESVATBOV CZE | 2010 | dokumentární

1. 6. 13:30 8. 6. 13:00

30. 5. 20:30 6. 6. 20:30

ME SOUTĚŽE Vyhraj CD a čepice s filmem Lidice / v kinech od 2. 6. www.bioscop.cz Vyhraj vstupenky na Prague City Festival s The Hives, 30 Seconds to Mars a dalšími 23. 6. Praha www.cityfestival.cz Vyhraj VIP Partner Pass na festival United Islands 23.-25. 6. Praha www.unitedislands.cz Všechny informace o právě probíhajících soutěžích najdeš na www.metropolislive.cz v sekci soutěže. INZERCE

40


DIVADLA PRAHA Fr. Křížka 36 | 233 382 433 www.alfredvedvore.cz

G-POINT komedie | Secondhand Women 26.-27. 5. 20:00 ZKAŽENÉ DÍTĚ DONG PRODÁVÁ SVOU MATKU O. Ryabets & Elephant Band | komedie | Malý sál 1. 6. 20:00 3 X TANEC NA TÉMA STRAŠÁCI K. Ponties | taneční 3. 6. 20:00 DOMÁCÍ ÚKOLY Z PILNOSTI – ROUNDE 35 Adriatik | pohybové 7. 6. 20:00 ČINOHERNÍ KLUB Ve Smečkách 26 | 296 222 123 www.cinoherniklub.cz

PTÁKOVINA M. Kundera | komedie 26. 5., 8. 6. 19:30 UJETÁ RUKA M. McDonagh | komedie 27. 5., 2., 7. 6. 19:30 LÉDA M. Krleža | komedie 28. 5. 16:00, 19:30 ČK UVÁDÍ: KRÁSKA Z LEENANE M. McDonagh drama | Rádobydivadlo Klapý 29. 5. 19:30 PAN POLŠTÁŘ M. McDonagh | drama 30. 5. 19:30 BŮH MASAKRU Y. Reza | drama 31. 5. 19:30 SEXUÁLNÍ PERVERZE V CHICAGU D. Mamet | komedie 1. 6. 19:30 RODINÁ SLAVNOST T. Vinterberg | drama 3. 6. 19:30 GLENGARRY GLEN ROSS D. Mamet | komedie | premiéra 6. 6. 19:30 DEJVICKÉ DIVADLO Zelená 15a | 233 339 108 | dejvickedivadlo.cz

IDIOT F. M. Dostojevskij | drama 26. 5. 19:30 WANTED WELZL K. F. Tománek | drama 27., 31. 5., 1. 6. 19:30 SPŘÍZNĚNI VOLBOU J. W. Goethe | drama 30. 5., 3. 6. 19:30 DEALER’S CHOICE P. Marber | komedie 5. 6. 19:30 MUŽ BEZ MINULOSTI A. Kaurismäki | tragikomedie 7.-8. 6. 19:30 DIVADLO ABC Vodičkova 28 | 224 215 943 www.mestskadivadlaprazska.cz

TAJEMNÉ ROZCESTÍ ANEB ZLATÁ RYBKA PO ESTONSKU J. Tätte | komedie 26. 5. 19:00 HOLKY Z KALENDÁŘE T. Firth | komedie 27. 5., 1. 6. 19:00 SHIRLEY VALENTINE W. Russell | one woman show 28. 5. 17:00, 3. 6. 19:00 ANNA KARENINA L. N. Tolstoj | drama 30. 5., 6. 6. 19:00 KRÁL LEAR W. Shakespeare | drama 31. 5. 14:30, 19:00 DOBŘE ROZEHRANÁ PARTIE S. Vögel | komedie 2. 6. 19:00 POSTŘIŽINY B. Hrabal | komedie | derniéra 4. 6. 17:00 ŠAKALÍ LÉTA Šabach, Jarchovský, Hřebejk, Hlas muzikál | derniéra 8. 6. 19:00 ÁBÍČKO – MALÁ SCÉNA ABC DON JUAN ANEB STRAŠLIVÉ HODOVÁNÍ komedie Geisslers Hofcommoedianten 5. 6. 19:00 DIVADLO ARCHA Na Poříčí 26 | 221 716 111 www.archatheatre.cz

DIVADLO DISK Karlova 26 | 234 244 254 www.divadlodisk.cz

MÉDEA Euripides | drama 26. 5. 19:30 PEER GYNT H. Ibsen | drama | derniéra 27. 5. 19:30 POPRASK NA LAGUNĚ C. Goldoni | komedie | derniéra 28. 5. 19:30 V HOUŠTINÁCH MĚST B. Brecht | drama | derniéra 29. 5. 19:30 TŘI SESTRY A. P. Čechov | drama | derniéra 30. 5. 19:30 UBU ANTIKRIST A. Jarry a kol. | komedie | derniéra 31. 5. 19:30 PTAČÍ SNĚM J.-C. Carriére | drama | derniéra 1. 6. 19:30 HAMLET/NORMALIZACE NA PRKNECH, KTERÁ ZNAMENAJÍ SVĚT kol. aut. | drama | derniéra 2. 6. 19:30 IDIOT F. M. Dostojevskij, M. Krobot | drama | derniéra 3. 6. 19:30 KOULENÍ předání DISKu nastupujícímu ročníku 5. 6.

KORESPONDANCE EUROPE: ATLAS FANTAZIE + NARAZIL JSEM NA TEBE B. Massin, H. Letonja | taneční 28. 5. 20:00 HADÍ MAJÁK improvizace | Divadlo Vizita 30. 5. 20:00 PSÍ CHODIDLO improvizace | Divadlo Vizita 31. 5. 20:00 SÓLO PRO LU – OTEVŘENÁ ZKOUŠKA – FÁZE 1 J. Svobodová, J. Lu | dokumentární divadlo 2. 6. 20:00 CENA PAVLA KOUTECKÉHO slavnostní udílení 6. 6. 20:00 EKG – O LÁSCE A UNDERGROUNDU J. Rudiš, I. Malijevský | komponované 7.-8. 6. 20:00

DIVADLO DOBEŠKA

DIVADLO BROADWAY

DIVADLO HYBERNIA

Na Příkopě 31 | 225 113 311 www.divadlo-broadway.cz

KAT MYDLÁŘ M. David, L. Fanánek Hagen, L. Vaculík muzikál 26.-27. 5., 2.-3. 6. 18:00, 28. 5., 4. 6. 14:00, 18:00, 29. 5., 5. 6. 14:00 VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE R. Cooney | komedie 31. 5. 19:00

Sázejte stromy mobilem Pošlete DMS STROM na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, na výsadbu stromů poputuje 27 Kč.

Jasná I. 1181/6 | 244 468 173 www.divadlodobeska.cz

BESÍDKA 2011 pásmo skečů | Divadlo Sklep 30.-31. 5., 7. 6. 19:30 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ dětské + dětský den 1. 6. 16:00 ČECKO ZÁKLAD VŠEHOMÍRA přednáška o architektuře D. Vávry 2. 6. 19:00 HANA DANKOVÁ: AKRYLY vernisáž výstavy 6. 6. 18:00 VÝBĚR Z BESÍDEK pásmo skečů | Divadlo Sklep 8. 6. 19:30 nám. Republiky 4 | 221 419 420 www.hybernia.eu

DRACULA K. Svoboda, Z. Borovec, R. Hes | muzikál 27. 5. 18:00, 28. 5. 14:00, 18:00 THE BEST OF SWAN LAKE P. I. Čajkovskij | balet 27. 5., 3., 8. 6. 21:30, 29. 5., 1., 6. 6. 19:30 TŘI MUŠKETÝŘI M. David, L. Fanánek Hagen, L. Vaculík | muzikál 3. 6. 18:00, 4. 6. 14:00, 18:00

Ponec Hudební divadlo Karlín Nová scéna ND www.tanecpraha.cz

Foto: Andree Lanthier INZERCE

41

ME EVENTS

ALFRED VE DVOŘE


DIVADLA PRAHA JISTĚ, PANE MINISTŘE J. Lynn, A. Jay | komedie 1., 4., 8. 6. 19:00 MARIE STUARTOVNA F. Schiller | drama 2. 6. 19:00 NAPROSTO NEUVĚŘITELNÁ UDÁLOST: ŽENITBA N. V. Gogol | komedie 3. 6. 19:00 IDEÁLNÍ MANŽEL O. Wilde | komedie 7. 6. 19:00 DIVADLO NA ZÁBRADLÍ Anenské nám. 5 | 222 868 868 www.nazabradli.cz

odbojářský

psycho

ČESKÁ VÁLKA

DVACÁTÉ MACATÉ MEZIPLOTY

Příběh se odehrávající se v 50. letech minulého století v Československu a je inspirována osudy několika protikomunistických odbojových skupin, včetně skupiny bratří Mašínů. V příběhu jedné vesnice a jedné rodiny jsou kladeny stále živé otázky. Byla studená válka válka? A byl třetí odboj odboj?

Areál bohnické léčebny rozvibruje 28. a 29. května více než 140 divadel a kapel v přepestré žánrové směsi. Psí vojáci, Sto zvířat, Žlutý pes, Hradišťan, Gipsy.cz, Radim Hladík či Traband za kapely a divadla Viola, Na Zábradlí, ABC či Divadlo v Řeznické za dramatické umělce – to je jen zlomek pořádně macaté nabídky, kterou jubilejní ročník festivalu přinese.

Divadlo Na zábradlí | 7., 15. a 22. 6. www.nazabradli.cz

Areál Bohnické léčebny | 28. a 29. 5. www.meziploty.cz

DIVADLO KALICH Jungmannova 9 | 296 245 311 www.divadlokalich.cz

JOHANKA Z ARKU O. Soukup, G. Osvaldová | muzikál 26.-27. 5. 19:00, 28. 5. 14:30, 19:00, 29. 5. 14:30 LÁSKA NARUBY J. Nvota | komedie 30. 5. 19:00 DRAHOUŠKOVÉ D. Laurent | komedie 31. 5. 19:00 DON QUIJOTE M. de Cervantes | komedie 1. 6. 19:00 BARONKY M. MacKenzie | drama 2. 6. 19:00 ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU M. Vačkář, O. Havelka | komedie 3. 6. 19:00 BÍLÝ DALMATIN P. Günter, M. Landa | dětské 4. 6. 14:30 NAHNILIČKO J. Kraus | komedie 5. 6. 14:30, 19:00 NATĚRAČ D. Churchill | komedie 6. 6. 19:00 BEZ PŘEDSUDKŮ D. Ruiz, F. Bettanini | komedie 7. 6. 19:00 ZAMILOVAT SE… N. Coward | komedie 8. 6. 19:00 DIVADLO KOLOWRAT Ovocný trh 6 | 224 901 448 www.narodni-divadlo.cz

EMOTION COLLECTION T. Helšusová a kol. | taneční 26. 5. 19:00 BLACKBIRD D. Harrower | drama 31. 5. 19:00 THE TIMEKEEPERS taneční | Itim Ensemble 2. 6. 18:00, 20:00 LISTY DŮVĚRNÉ (LEOŠE JANÁČKA) B. Friel | drama 7. 6. 19:00 DIVADLO KOMEDIE Jungmannova 1 | 224 222 734 www.prakomdiv.cz

SPÍLÁNÍ PUBLIKU 2010 P. Handke | drama 26. 5., 6. 6. 20:00 GOEBBELS/BAAROVÁ O. Reese, D. Pařízek | drama 27. 5. 20:00 ANTIKLIMAX W. Schwab | drama 29. 5. 20:00 LEGENDA O SVATÉM PIJANOVI J. Roth, D. Jařab | drama 30. 5. 20:00 NADVÁHA, NEDŮLEŽITÉ: NEFOREMNOST W. Schwab | drama 31. 5. 20:00

42

TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA K. J. Erben, D. Jařab | dětské POSLEDNÍ CHVÍLE LIDSTVA K. Kraus | drama TOUHY A VÝČITKY A. Schnitzler, D. Jařab | drama PETROLEJOVÉ LAMPY J. Havlíček | drama

1. 6. 10:00 2., 7. 6. 19:30 3. 6. 20:00 8. 6. 20:00

DIVADLO MINOR Vodičkova 6 | 222 231 351 www.minor.cz

KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA E. Bass | dětské 27. 5. 18:00 O PEJSKOVI A KOČIČCE K. Čapek, E. Nosálková, 28. 5. 15:00 B. Čechová | dětské MOJE PRVNÍ ENCYKLOPEDIE J. Adámek | dětské 28. 5. 15:00 DIVADLO NA JEZERCE Na Jezerce 1451 | 261 224 832 | 725 442 150 www.divadlonajezerce.cz

OTHELLO W. Shakespeare | drama 26. 5. 19:00 KUMŠT Y. Reza | komedie 27. 5., 3. 6. 19:00 ŽENITBA N. V. Gogol | komedie 29. 5. 19:00 CHARLEYOVA TETA J. B. Thomas | komedie 30. 5. 19:00 MANŽELSKÉ VRAŽDĚNÍ E.-E. Schmitt | tragikomedie 2. 6. 19:00 PANÍ PLUKOVNÍKOVÁ B. Ahlfors | komedie 5. 6. 19:00 MUSÍME SI POMÁHAT J. Hřebejk, P. Jarchovský | drama 8. 6. 19:00 DIVADLO NA VINOHRADECH nám. Míru 7 | 224 257 601 | 296 550 229 www.dnv-praha.cz

CYRANO!! CYRANO!! CYRANO!! E. Rostand, P. Kohout, Xindl X | muzikál | premiéra 26., 30. 5. 19:00 CAESAR W. Shakespeare | drama 27. 5. 19:00 TANEC SMRTI A. Strindberg | drama | Nová zkušebna 28. 5., 6. 6. 19:00 13. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FOLKLÓRNÍHO FESTIVALU PRAHA SRDCE NÁRODŮ 2011 29. 5. 19:00 NA FLÁMU T. Stoppard | komedie 31. 5., 6. 6. 19:00

AMBRÓZIE R. Schimmelpfennig | komedie 26. 5. 19:00 LOUIS A LOUISA D. Gieselmann, K. Schumacher drama 27. 5. 19:00 MATKA J . A. Pitínský | drama | VOŠ herecká Eliadova knihovna 29. 5. 19:00 NEBE NEPŘIJÍMÁ kol. aut. | drama 30. 5. 19:00 TARTUFFE GAMES Moliére | komedie 31. 5. 19:00 DEAFDANCE český den 1. 6. 19:00 SARABANDA I. Bergman | drama 3. 6. 19:00 ZÁBRANA NA ZÁBRADLÍ Eliadova knihovna4. 6. 19:00 UBU SE BAVÍ A. Jarry a kol. | komedie 6. 6. 19:00 ČESKÁ VÁLKA M. Bambušek | drama 7. 6. 19:00 PLATONOV JE DAREBÁK! A. P. Čechov | komedie 8. 5. 19:00 DIVADLO ORFEUS Plzeňská 76 | 604 909 517 www.orfeus.cz

ACH, ČECHY KRÁSNÉ, ČECHY MÉ, DUŠE MÁ BY SE RÁDA PNULA, ALE NEPNE SE… poetické 27. 5. 19:00 DIVADLO PALACE Václavské nám. 43 | 224 228 814 www.divadlopalace.cz

CENA ZA NĚŽNOST D. Gordon | tragikomedie 26. 5. 19:00 POKOJ K. Krobová, V. Hybnerová | komedie Divadlo Bolka Polívky 28. 5. 19:00 ABSOLVENT T. Johnson | drama | Studio Dva 29. 5. 19:00 VŠE O MUŽÍCH M. Gavran | komedie | Studio Dva 30.-31. 5., 6. 6. 19:00 LÍBÁNKY ANEB LÁSKA AŤ JDE K ČERTU N. Coward | komedie 1. 6. 19:00 METAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL 2011 2.–4. 6. A DO PYŽAM! M. Camoletti | komedie 7. 6. 19:00 MILÁČEK ANNA M. Camoletti | komedie 8. 6. 19:00 DIVADLO POD PALMOVKOU Zenklova 34 | 283 011 127 www.divadlopodpalmovkou.cz

SVATÁ JANA G. B. Shaw | tragikomedie 26. 5. 19:00 RAIN MAN D. Gordon, B. Morrow, R. Bass | drama 27. 5., 1. 6. 19:00 MEFISTO K. Mann, A. Mnoukchine | drama 30. 5., 2. 6. 19:00 SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ) P. Stone, J. Styne, B. Merrill | komedie 31. 5. 19:00 SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ W. Allen | komedie | premiéra 1.-2. 6. 11:00, 3.-4. 6. 19:00 NEJSYMPATIČTĚJŠÍ FOTBALOVÝ BRANKÁŘ SEZÓNY 2010/2011 5. 6. 16:00 NÁJEMNÍCI PANA SWANA M. Cooney | komedie 6. 6. 19:00


DIVADLA PRAHA PAST NA MYŠI A. Christie | drama

7. 6. 19:00

DIVADLO PONEC Husitská 24/899 | 224 817 886 | 222 721 531 www.divadloponec.cz

SHOW JANA KRAUSE talk show 26.-28. 5. 19:30 KORESPONDANCE EUROPE: LID BEZE JMÉNA + ALA III + PENTIMENTO P. Nadaud, L. Kašiarová, A. Moltnerová | taneční 30. 5. 20:00 OSLAVA DNE DĚTÍ 1. 6. 16:30 TANEC PRAHA 2011: DANVE ME TO THE END ON | OFF LOVE Granhoj Dans / DEN 6. 6. 19:00 TANEC PRAHA 2011: 2MEN2MAHLER Granhoj Dans / DEN 6. 6. 20:00 TANEC PRAHA 2011: EYES IN THE COLORS OF THE RAIN Rootless Root Company / GER / SK 8. 6. 20:00 DIVADLO ROKOKO Václavské nám. 38 | 224 217 113 www.mestskadivadlaprazska.cz

MONTY PYTHONŮV LÉTAJÍCÍ KABARET Cleese, Idle, Gilliam, Chapman, Jones, Palin | komedie 26. 5., 2. 6. 19:00 VIKTOR K. ANEB ČESKÝ NÁROD NESKONÁ J. Janků, M. Pacek, P. Svojtka | komedie 27. 5., 1. 6. 19:00 ASTROLOG G. Battista Della Porta, N. Penev komedie 28. 5. 17:00, 3. 6. 19:00 FIALOVÉ KVĚTY ŠTĚSTÍ benefice K. Fialové 30. 5. 19:00, 4. 6. 17:00 VRAŽDA JAKO POZNANÁ NUTNOST G. Dagan | komedie 31. 5. 19:00 PLNÝ KAPSY ŠUTRŮ M. Jones | komedie 6. 6. 19:00 ODDACÍ LIST E. Kishon | komedie 7. 6. 19:00 DIVADLO UNGELT Malá Štupartská 1 | 224 828 082 www.divadloungelt.cz

FÍGL H. Meyerson | tragikomedie 26., 30. 5. 19:00 HRA O MANŽELSTVÍ E. Albee | drama 27. 5., 6. 6. 19:00 LÁSKA A POROZUMĚNÍ J. Penhall | tragikomedie 7. 6. 19:00 ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH R. Alfieri | drama 8. 6. 19:00 DIVADLO V CELETNÉ Celetná 17 | 222 326 843 | 608 327 107 www.divadlovceletne.cz

TATTOO I. Bauersima, R. Desvignes | drama Kašpar 26. 5., 6. 6. 19:30 PULP FICTION Allen, Lichtenberg, Stoker | kome27. 5., 5. 6. 19:30 die | The Divadlo DRACULA ANEB CD 2002 NA CESTÁCH V. Luks, B. Stoker | komedie | CD 2002 28. 5. 15:00 KRTEČEK drama | Divná Bára 28. 5. 20:00 DON JUAN V SOHO P. Marber | komedie | Kašpar 30. 5. 19:30 DETEKTOR LŽI V. Sigarev | drama | Kašpar 31. 5. 19:30 RŮŽE PRO ALGERNON D. Keyes | drama | Kašpar 1. 6. 19:30 BĚSI F. M. Dostojevskij | drama | Kašpar 2. 6. 19:00 DRACI NOCI pásmo poezie | Kašpar 4. 6. 18:00, 20:30 TO NEMÁ CHYBU D. Ives | komedie | Kašpar 7. 6. 19:30 PRÁCE NÁDENNÍ, LÁSKY TRÁPENÍ J. Kapteinová drama | Západočeské divadlo Cheb 8. 6. 19:30 DIVADLO V DLOUHÉ Dlouhá 39 | 605 010 774 www.divadlovdlouhe.cz

DÁVÁME DĚŤÁTKU KLYSTÝR!/KAŠLU NA TO! ŘEKLA HORTENSIE G. Feydeau | komedie 26. 5. 19:00 SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH J. Borgeson, A. Long, D. Singer komedie 27. 5. 19:00 POLEDNÍ ÚDĚL P. Claudel | drama 30. 5. 19:00 SOUDNÉ SESTRY T. Pratchett, S. Briggs | komedie 31. 5. 19:00 KDYBY PRASE MĚLO KŘÍDLA P. Skoumal, E. Frynta, P. Šrut, J. Vodňanský dětské | hraje se ve Slivenci 4. 6. 17:30

/ teatroNoD / galerieNoD / noLab / eventsNoD

KVĚTEN 2011

Experimentální prostor Roxy / NoD

DIVADLO V ŘEZNICKÉ Řeznická 17 | 222 230 996 www.reznicka.cz

ŠPATNÁ ŽENSKÁ R. O. Hirson | komedie 26. 5., 6. 6. 19:30 LEDŇÁČCI – DIE EISVÖGEL drama | Daniel Strejc 27. 5. 19:30 ŘÍMSKÉ NOCI F. D‘Alessandro | drama 29. 5., 5. 6. 19:30 MYDLIBABA A TY DRUHÉ A. Nicolaj | drama 30. 5. 19:30 HOŘKÉ MANDLE B. Baronová | drama 2. 6. 19:30 ZLOMATKA M. Gelardi | drama 8. 6. 19:30 EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD. Dlouhá 33 | nod.roxy.cz

MLADÝ OBAL vyhlášení výsledků 26. 5. 19:00 HAVEL PÍŠE HUSÁKOVI drama | Divadlo Feste pražská premiéra 28. 5. 19:00 HAZ.ART drama | Divadlo Feste | pražská premiéra 28. 5. 21:00 DR, EMIL HÁCHA ANEB JÁ NA HÁCHU, HÁCHA NA MĚ drama | Divadlo Feste 29. 5. 20:00 PÁSLA KONĚ NA BALKÓNĚ drama | Divadlo Feste pražská premiéra 30. 5. 20:00 OTE© drama | Divadlo Feste | premiéra 31. 5. 20:00 TALES FROM A SEA JOURNEY / HAV drama | Nie Theater / NOR | česká premiéra 2. 6. 20:00 LAMENTO/Z TANCE V PRACH A OPĚT DO TANCE L. Trmíková, M. O. Štědroň | taneční 4. 6. 20:00 NOD QUIJOTE komedie | Studio Damúza 5. 6. 20:00

Divadlo Feste se po čtyřech letech vrací do NoD, aby pražským divákům představilo jak svůj aktuální repertoár, tak i novou, jubilejní desátou inscenaci v dramaturgické linii Identita.

ÚT/THU 28. 5. 19:00 Havel píše Husákovi ÚT/TUE 28. 5. HazArtST/WED 29. 5. Dr. Emil Hácha

 20:00

21:00

HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN Křižíkova 10 | 221 868 666 | www.hdk.cz

JESUS CHRIST SUPERSTAR A. L. Webber, T. Rice | muzikál 27. 5., 1.-3. 6. 19:00, 28. 5., 5. 6. 15:00, 4. 6. 15:00, 19:00 KC ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 www.kczahrada.cz

URBAN HUMAN akrobatická performance | v rám26.-28. 5. 20:00 ci festivalu Street for Art KORESPONDANCE EUROPE 2011 www.kopespondance-europe.cz

ATLAS FANTAZIE + NARAZIL JSEM NA TEBE B. Massin, H. Letonja | taneční | Divadlo Archa 28. 5. 20:00 LID BEZE JMÉNA + BREF + TOUCH.ED P. Nadaud, l. Cantor, E. Klimáčková | taneční Studio Alta – Hala 30 29. 5. 20:00 LID BEZE JMÉNA + ALA III + PENTIMENTUM P. Nadaud, L. Kašiarová, A. Miltnerová | taneční Divadlo Ponec 30. 5. 20:00 FRESKA, ŽENY HLEDÍ VLEVO P. Décina | taneční | Nová scéna ND 31. 5. 20:00

ČT/THU 30. 5. 20:00 Pásla koně na balkóně PÁ/FRI 31. 5. Ote©

 20:00 Premiéra

Divadlo Feste je autorské divadlo, které se společensky angažuje cíleně a dlouhodobě, což je v kontextu ČR ojedinělé. Usiluje o rozvoj otevřené občanské společnosti a při své tvorbě se opírá o výzkumy a odborné rešerše daných společenských témat. Hledá vždy novou cestu ke specifickému divadelnímu ztvárnění (dokumentární, pohybové, cross-over, činoherní divadlo, improvizace) INZERCE

Dlouhá 33, Praha 1 více info nod.roxy.cz


DIVADLA PRAHA KONEC MASOPUSTU J. Topol | drama | premiĂŠra 26.-27., 29. 5., 8. 6. 19:00 HOFFMANNOVY POVĂ?DKY J. Offenbach | opera 28. 5. 19:00 I WENT TO THE HOUSE BUT I DID NOT ENTER H. Goebbels | opera | Hilliard Ensemble 2.-3. 6. 20:00 CYRANO Z BERGERACU E. Rostand | drama 4. 6. 14:00 SLUHA DVOU PĂ NĹŽ C. Goldoni | komedie 4. 6. 19:30 Kà ŤA KABANOVĂ L. JanĂĄÄ?ek | opera 5. 6. 20:00 rytĂ­Ĺ&#x2122;skĂ˝

poetickĂ˝

KRĂ LOVSKĂ? PRĹŽVOD

KĹ&#x2DC;IŠŤà LOVĂ NOC

KrĂĄlovskĂ˝ prĹŻvod s korunovaÄ?nĂ­mi klenoty se 4.â&#x20AC;&#x201C;5. 6. vydĂĄ z PraĹžskĂŠho hradu na KarlĹĄtejn. DruĹžina Karla IV. v historickĂ˝ch kostĂ˝mech projĂ­ĹždĂ­ obcemi kolem Berounky, kde vĂĄs Ä?ekĂĄ historickĂĄ podĂ­vanĂĄ, trhy, divadlo i hudba. Novinkou je od dob stĹ&#x2122;edovÄ&#x203A;ku prvnĂ­ skuteÄ?nĂ˝ rytĂ­Ĺ&#x2122;skĂ˝ turnaj Ä&#x152;eskĂ˝ rytĂ­Ĺ&#x2122;.

HrubĂ­nova KĹ&#x2122;iĹĄĹĽĂĄlovĂĄ noc oĹžije ve Ĺ vandovÄ&#x203A; divadle oÄ?ima reĹžisĂŠra Ĺ tÄ&#x203A;pĂĄna PĂĄcla, Ä?erstvĂŠho drĹžitele Ceny AlfrĂŠda Radoka Talent roku. HorkĂ˝ letnĂ­ podveÄ?er, na nĂĄvsi vĹ&#x2122;e pouĹĽ a ve vzduchu visĂ­ bouĹ&#x2122;ka. Ĺ˝ivĂĄ pouta partnerskĂ˝ch a rodinnĂ˝ch vztahĹŻ v domku vedle Ĺ&#x2122;etĂ­zkĂĄÄ?e se zaĹ&#x2122;ezĂĄvajĂ­ do kĹŻĹžeâ&#x20AC;Ś

Prahaâ&#x20AC;&#x201C;KarlĹĄtejn www.kralovskypruvod.eu

Ĺ vandovo divadlo | 30. 5., 7. a 9. 6. | vstup: 99 KÄ? www.svandovodivadlo.cz

TATRY V PRAZE horolezeckĂĄ exkurze zĂĄzemĂ­m MeetFactory 1. 6. 16:00 ENGLAND T. Crouch | drama 6. 6. 20:00

LA FABRIKA KomunardĹŻ 30 | 220 510 962 www.lafabrika.cz

KRASAVICE INTERKONTINENTĂ LNĂ? M. IssovĂĄ, A. PolĂ­vkovĂĄ | klauniĂĄda | premiĂŠra 26. 5. 20:00 COMMEDIA DELLâ&#x20AC;&#x2122;ARTE ANEB KONEC Ĺ EJKĹŽ V Ä&#x152;ECHĂ CH komedie 30. 5. 20:00 MISTR A Žà K drama | SKUTR 31. 5. 20:00 KOMEDIOGRAF pĂĄsmo skeÄ?ĹŻ 1. 6. 20:00 ZHASNÄ&#x161;TE LAMPIONY! A. Gelman | drama 4. 6. 20:00 UPâ&#x20AC;&#x2122;ENDâ&#x20AC;&#x2122;DOWN R. NovĂĄk | fyzickĂŠ divadlo 5.-7. 6. 20:00 KULTOVNĂ? PĹ&#x2DC;EDSTAVENĂ? D. PrachaĹ&#x2122;, V. Dyk | komedie | SKUTR 8. 6. 20:00 MEETFACTORY Ke SklĂĄrnÄ&#x203A; 3213/15 | 251 551 796 meetfactory.cz

SY divadelnĂ­ kolĂĄĹž

29. 5. 20:00

MEZI PLOTY areĂĄl PL Bohnice | www.meziploty.cz

divadlo, muzika, výtvarnÊ dílny | kompletní program na www.meziploty.cz 28.-29. 5. MLEJN

NOVĂ SCĂ&#x2030;NA NĂ RODNĂ?HO DIVADLA NĂĄrodnĂ­ 4 | 224 901 487 www.novascena.cz

INTERPELACE scĂŠnickĂĄ debata 26. 5. 16:00 KOUZELNĂ? CIRKUS pohybovĂŠ | Laterna magika 26. 5. 20:00 EXTRĂ&#x2030;M J. KyliĂĄn, P. Zuska | taneÄ?nĂ­ 27.-28. 5. 20:00 Ĺ AĹ CI A KLAUNI V ZAHRADÄ&#x161; dÄ&#x203A;tskĂŠ | KaĹĄpĂĄrek 29. 5. 14:00 v rohlĂ­ku a Cirkus Ĺ˝ardini KORESPONDANCE 2011: FRESKA, Ĺ˝ENY HLEDĂ?CĂ? VLEVO P. DĂŠcina | taneÄ?nĂ­ 31. 5. 20:00 CO SE STALO, KDYĹ˝ NORA OPUSTILA MANĹ˝ELA E. Jelinek | drama 1. 6. 19:00 LEGENDY MAGICKĂ&#x2030; PRAHY pohybovĂŠ | Laterna magika 2.-4. 6. 20:00, 5. 6. 17:00 (DÄ&#x161;TSKĂ ) OPERA V ZAHRADÄ&#x161; dÄ&#x203A;tskĂŠ | hraje se ve VorĹĄilskĂŠ zahradÄ&#x203A; 5. 6. 14:00 Ä&#x152;EKĂ NĂ? NA GODOTA S. Beckett | drama 7. 6. 19:00 PODKULTOVNĂ? ZBOĹ˝Ă? taneÄ?nĂ­ | Dekka Dancers 8. 6. 20:00 PALĂ C AKROPOLIS

KovĂĄĹ&#x2122;ova 1615/4 | www.mlejn.cz

KubelĂ­kova 1548/27 | 296 330 911 www.palacakropolis.cz

ZLOÄ&#x152;IN A TREST J. KomĂĄrek | taneÄ?nĂ­ | NANOHACH 26. 5. 19:30 Ä&#x152;Ă RY-MĂ RY E. ZhigunovĂĄ | dÄ&#x203A;tskĂŠ 29. 5. 15:00 CIRKUS MLEJN pohybovĂŠ 30. 5. 18:00 ON A BOAT pohybovĂŠ | Colectiff 2. 6. 19:30

PRVOTNĂ? PĹ&#x2DC;Ă?ZNAKY ZTRĂ TY JMĂ&#x2030;NA drama | Teatr Novofo Fronta 29. 5. 20:00 SMRT V RĹŽĹ˝OVĂ&#x2030;M L. Feldek | drama | Divadlo Akropolis 30. 5. 19:30 TRENAĹ˝Ă&#x2030;R LIDSTVĂ? pĂĄsmo skeÄ?ĹŻ | Kabaret Caligula 5.-6. 6. 20:00

NĂ RODNĂ? DIVADLO

Ĺ˝IĹ˝KOV SOBÄ&#x161; MUMRAJ V ULICĂ?CH Ĺ˝IĹ˝KOVA A VINOHRAD 5. 6. 12:00

OstrovnĂ­ 1 | 224 901 638 www.narodni-divadlo.cz

Divadlo Na zĂĄbradlĂ­

Ä&#x152;ESKĂ VĂ LKA ĂźĂ&#x201A;Ă&#x2122;çål Ă?èÂ&#x201D;çĂ&#x2122;Â&#x201D;çÂ&#x201D;Ă&#x2DC;Ă&#x2022;âÂ?ĂĄÂ&#x201D;çèĂ&#x2022;ĂŞĂ&#x2122;ĂĄÂ&#x201D;ĂŞdĂ&#x2014;l¢Â&#x201D;ÂľÂ&#x201D;ĂŁĂŽĂ&#x2013;ĂŚĂŁĂ&#x17E;Ă?èÂ&#x201D;çĂ&#x2122;¢Ä&#x160;

Miroslav BambuĹĄek reĹžie David Czesany www.nazabradli.cz 7., 15. a 22. Ä?ervna INZERCE

44

 !# DĂ­la ! Zeptej se tĂĄty #"  ! 

 

  !

www.hostbrno.cz


DIVADLA PRAHA / ART PRAHA

ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | www.rockcafe.cz

ŽENA VLČÍ MÁK N. Chatelet | drama | Studio Saint Germain 29. 5., 5. 6. 19:00 MAMEDOV E. Tobiáš | drama | Divadlo bez prken premiéra 30. 5. 19:30 SVATÁ ZEMĚ M. Kacimi | drama | Studio Saint Germain 6. 6. 19:00 STAVOVSKÉ DIVADLO Ovocný trh 6 | 224 901 487 www.narodni-divadlo.cz

LE NOZZE DI FIGARO W. A. Mozart | opera 26. 5., 8. 6. 19:00 ÚNOS ZE SERAILU W. A. Mozart | opera 27. 5., 4. 6. 19:00 ŽENITBA – GIANNI SCHICCHI opera | Pražská konzervatoř 28. 5. 19:00 TANEČNÍ CENTRUM PRAHA absolventské představení 29. 5. 19:00 BÝT ČI NEBÝT E. Lubitsch, N. Whitby | drama 31. 5. 19:00 COSI VAN TUTTE W. A. Mozart | opera 1. 6. 19:00 BALETOMÁNIE taneční 3. 6. 19:00 KUPEC BENÁTSKÝ W. Shakespeare | komedie 5. 6. 19:00 ČAJ U PANA SENÁTORA I. Stodola | komedie 6. 6. 19:00 REVIZOR N. V. Gogol | komedie 7. 6. 19:00 ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ Štefánikova 57 | 257 318 666 www.svandovodivadlo.cz

MÁME SMYSL! (PRAVDA, NIC NEŽ PRAVDA) kol. aut. | drama | Hyde Park 26.-27. 5. 19:00 DIOPTRIE RŮŽOVÝCH BRÝLÍ Xindl X | komedie 28. 5., 4. 6. 19:00 O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH dětské | Dětské divadelní studio 29. 5. 15:00

KŘIŠTÁLOVÁ NOC F. Hrubín | drama 30. 5., 7. 6. 19:00 PES BASKERVILLSKÝ horror | Buchty a loutky 30. 5. 19:00 GOTTLAND M. Szczygiel | drama 31. 5., 2. 6. 19:00 PSYCHO RELOADED horror | Buchty a loutky 31. 5. 19:00 ZPOVĚĎ MASOCHISTY R. Sikora | komedie | Hyde Park 1. 6. 19:00 MAGNESIA LITERA – OBJEV ROKU 2011 Literární kavárna 2. 6. 17:30 KDO JE TADY ŘEDITEL? L. von Trier | komedie 3. 6. 19:00 LEBKA Z CONNEMARY M. McDonagh | drama 3. 6. 19:00 KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ B. Breien | komedie 6. 6. 19:00

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX Poupětova 1 | www.dox.cz

PETR MOTYČKA: SHOE CHRIST instalace do 30. 5. ALŽBĚTA JUNGROVÁ: BLUE LIGHT TONITE fotografie do 6. 6. SLADKOST SMRTI: POHLED DO ARCHIVU III. – PARTE fotografie, malby do 16. 6. PETR KVÍČALA: SIGHT-SPECIFIC malby do 20. 6. MIGRATION TO EUROPE: CAN IT WORK FOR DEVELOPMENT? studentské plakáty do 27. 6. JAROSLAV PONCAR: TIBET – KRAJINA MÝTŮ A LEGEND fotografie do 30. 6. TRANSPARENCY NATION Ateliér skla VŠUP se představuje 2.-30. 6. FEDERICO DÍAZ: OUTSIDE ITSELF interaktivní instalace do 30. 9. Doprovodný program k výstavám na www.dox.cz.

ŽIŽKOVSKÉ DIVADLO JÁRY CIMRMANA

DVORAK SEC CONTEMPORARY

Štítného 5 | 222 781 860 | 222 783 260 www.zdjc.cz

RICHARD STIPL objekty, instalace

ŠVESTKA Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 26. 5. 19:00 PYTLÁKOVA SCHOVANKA R. Jaroš, J. Neuberg komedie | Divadlo Aqualung 27. 5. 19:00 AKADEMIE komponované | DDM JM 28. 5. 19:00 CIMRMAN V ŘÍŠI HUDBY Smoljak, Svěrák, Klusák komedie 29. 5., 7. 6. 19:00 KONZERVOVÁNÍ Divadlo pražské konzervatoře 30. 5. 19:00 VYŠETŘOVÁNÍ ZTRÁTY TŘÍDNÍ KNIHY Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 31. 5. 19:00 VRAŽDA V SALÓNNÍM COUPÉ Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 1. 6. 19:00 NĚMÝ BOBEŠ Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 2. 6. 19:00 HOSPODA NA MÝTINCE Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 3. 6. 19:00 ČESKÉ NEBE Cimrman, Smoljak, Svěrák | komedie 5. 6. 16:00 STRÁŽE! STRÁŽE! T. Pratchett | komedie Divadlo A. Dvořáka Příbram 6. 6. 19:00

Dlouhá 5 | www.dvoraksec.com

do 10. 6.

EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD. Dlouhá 33 | nod.roxy.cz

SKUPINA OBR malby

do 15. 6.

FUTURA – CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ Holečkova 49 | www.futuraproject.cz

ŠKVÍRA KE ŠTĚSTÍ různí umělci

do 7. 8.

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY Staroměstské nám. 13 | 224 826 391 | www.ghmp.cz

PO SAMETU Dům U Zlatého prstenu | Týnská 6 dlouhodobě PETR DUB: KUSTODKA Dům U Zlatého prstenu | Týnská 6 do 31. 5. MICHAL PĚCHOUČEK: HODINY V UMĚNÍ Dům U Kamenného zvonu | Staroměstské nám. 13 do 5. 6. KONEC AVANTGARDY? Městská knihovna | Mariánské nám. 1 do 25. 9. ESSL AWARD CEE 2011 Staroměstská radnice Staroměstské nám. 1 31. 5.-26. 6. SLOVANSKÁ EPOPEJ (ČÁST) Veletržní palác Dukelských hrdinů 530/47 do 22. 5.

E.രG.രCRAIG:

SV TLO A PROSTOR 27.ര5.–ര25.ര6.ര2011 Galerie Jaroslava Fragnera Betlémské námĢsơ 5a Praha 1 Výstava se koná v rámci projektu poƎ

www.intersecƟon.cz a realizuje

Ǝen z programu Kultura Evropské unie EU

SEKCE ´ INTIMITA A SPEKTAKL

INZERCE

45

ME EVENTS

Z TOHOTO OBRAZU UŽ NIKDY NEODEJDU Bílé divadlo Ostrava | nám. Jiřího z Poděbrad 5. 6. 19:00 PHASE – ILLUMINATION performance a světelná projekce | nám. Jiřího z Poděbrad 6. 6. 21:30


ART PRAHA

Idiom Matěje Kréna. detektivka

současný

knižní

A. LARSSONOVÁ: PROLITÁ KREV

JÁ, BEZESPORU

DEN PRO VÝMĚNU KNIH

Je svatojánská noc a celá země slaví letní slunovrat. V Jukkasjärvi, vesničce blízko Kiruny, je nalezena mrtvá farářka z místní farnosti Mildred Nilssonová. Kdosi ji ubil a její tělo pověsil pod kostelní varhany… Po knize Sluneční bouře vychází další z detektivních románů, které spojuje postava Rebecky Martinssonové.

Identita, úzce propojená s pojmem „já“, je jednou z nejkomplexnějších oblastí dotýkajících se bez výjimky každé lidské bytosti. Vyobrazení lidské figury, především tváře, úzce souvisí s potřebou se vyjádřit, zaujmout nějaké stanovisko ve vztahu k „já“ i k okolnímu světu. Výstava „Já, bezesporu“ se zaměřuje na reflexi a proměny vnímání identity v současném umění.

Máte doma dětské knížky, které už nebudete číst? Přineste je a najděte jim nové čtenáře! A třeba narazíte na poklad svých dětských let, který už v knihkupectví nenajdete, ale moc rádi byste si jej opatřili.

Vydává nakladatelství Host 356 stran, váz., 299 Kč

Galerie Rudolfinum | 26. 5. – 14. 8. www.galerierudolfinum.cz

Národní technická knihovna (pobočka Dejvice) Technická 6, P6 28. 5. 10.00 - 17.00 www.techlib.cz

GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ

GALERIE VŠUP

VALDŠTEJNÁ JÍZDÁRNA

Ledvinova 9 | www.chodovskatvrz.cz

nám. Jana Palacha 80 | www.vsup.cz

Valdštejnská 3 | www.ngprague.cz

MICHAL ŠIML: JINÉ HLASY, JINÉ POKOJE malby | Velká galerie do 26. 6. SYLVA FRANCOVÁ: DIVÁCI fotografie | Malá galerie do 17. 6.

KURT GEBAUER: ZVEŘEJNĚNÍ retrospektiva 1976-2010

ROŽMBERKOVÉ rod českých velmožů a jejich cesta dějinami do 20. 8.

GALERIE JAROSLAVA FRÁGNERA

ART HAS NO HISTORY různí umělci | vernisáž 1. 6. 18:00

Betlémské nám. 5a | www.gjf.cz

KARLIN STUDIOS

VELETRŽNÍ PALÁC

Křižíkova 34 | www.futuraproject.cz

Dukelských hrdinů 47 | www.ngprague.cz

EDWARD GORDON CRAIG: SVĚTLO A PROSTOR osobnost světové divadelní scény 27. 5.-25. 6.

LEICA GALLERY PRAGUE

GALERIE MIRO

JIŘÍ TUREK: CITYLAB fotografie

Strahovské nádvoří 1/132 | galeriemiro.cz

TIM ERST: MAD ONNA malby MARTIN ŠÁROVEC: OBRAZY malby

do 31. 5. 1. 6.-3. 7.

GALERIE RUDOLFINUM Alšovo nábř. 12 | www.galerierudolfinum.cz

JÁ, BEZESPORU různí umělci do 14. 8. ADRIENA ŠIMOTOVÁ: VYJEVOVÁNÍ 2008-2010 malby | Malá galerie do 19. 6.

do 28. 5.

do 26. 6.

Školská 28 | www.lgp.cz

do 12. 6.

MEETFACTORY

NOVOMĚSTSKÁ RADNICE

Ke Sklárně 3213/15 | meetfactory.cz

DANIELLE DE PICCIOTTO, ALEXANDER HACKE: A PRIORI TEMPO instalace | Galerie Kostka do 5. 6. PLESO / THE TARN instalace, různí umělci vernisáž 27. 5. 18:00 do 24. 6.

Ovocný trh 19 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: ČESKÝ KUBISMUS

NEVIDITELNÁ VÝSTAVA info na www.neviditelna.cz PALÁC AKROPOLIS Kubelíkova 1548/24 | www.palacakropolis.cz

PRAŽSKÝ HRAD

KLÁŠTER SV. ANEŽKY ČESKÉ

www.kulturanahrade.cz

U Milosrdných 17 | www.ngprague.cz

ROK RŮŽE Rožmberský palác do 1. 12. RŮŽENA. PŘÍBĚH MALÍŘKY Císařská konírna do 31. 7. FOTOGRAFOVÉ VÁLKY 1914-1918 Tereziánské křídlo Starého královského paláce do 4. 9. GEERTGEN TOT SINT JANS: TRIPTYCH KLANĚNÍ TŘÍ KRÁLŮ Obrazárna Pražského hradu do 15. 6. PORCELÁN NA PRAŽSKÉM HRADĚ Královský letohrádek 31. 5.-11. 9.

STÁLÁ EXPOZICE: STŘEDOVĚKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A STŘEDNÍ EVROPĚ KLÁŠTER SV. JIŘÍ Jiřské nám. 33 | www.ngprague.cz

JAN PREISLER: POHÁDKA (1904) malba do 30. 9. PALÁC KINSKÝCH Staroměstské nám. 12 | www.ngprague.cz

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ STARÉHO SVĚTA – ASIE A STŘEDOMOŘÍ SCHWARZENBERSKÝ PALÁC Hradčanské nám. 2 | www.ngprague.cz

MICHAEL JINDŘICH RENTZ rytiny

46

Karlovo nám. 1/23 | www.nrpraha.cz

RICHARD ŠPŮR: KENYA/BAREVNOST/ŘÍJEN 2009 fotografie do 31. 5. RADEK BÁRTÍK: BTSMUSICMGAZINE.CZ fotografie 1.-30. 6.

NÁRODNÍ GALERIE PRAHA DŮM U ČERNÉ MATKY BOŽÍ

INZERCE

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ 20. A 21. STOLETÍ CENA NG 333 finalisté ceny Národní galerie do 26. 5. VASILIJ KANDINSKIJ: BITVA (KOZÁCI) malba do 12. 6. GEORG GROSZ: ZKAŽENÁ SPOLEČNOST malby do 28. 8.

do 31. 7.

ROCK CAFÉ Národní 20 | www.rockcafe.cz

WARRIORS AND DRAGONS prodejní výstava fantasy obrazů do 31. 5. SEDM fotografie a plakáty minulých ročníků United Islands 1.-30. 6.

ŠTERNBERSKÝ PALÁC

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM

Hradčanské nám. 15 | www.ngprague.cz

17. listopadu 2 | www.upm.cz

MISTROVSKÁ DÍLA Z KOLOWRATSKÉ OBRAZÁRNY V RYCHNOVĚ N. KNĚŽNOU malby do 31. 12. 2015

GLAMOUR dámská společenská móda 1950-2010

do 4. 9.


31. 5. / 18.00 Raiffeisen stavební spořitelna

Vernisáž soutěžní výstavy MŮJ DOMEČEK

3. 6. / 14.00 – 18.00 Ulice Žižkova

MUMRAJ V ULICÍCH

5. 6. / 14.00 – 18.00 Ulice Žižkova

MUMRAJ V ULICÍCH

5. 6. / 19.00 nám. Jiřího z Poděbrad

Bílé divadlo Ostrava: Z TOHOTO OBRAZU UŽ NIKDY NEODEJDU

6. 6. / 21.30 nám. Jiřího z Poděbrad

PHASE - ILLUMI_NATION Audiovizuální performance – světelná a projekční show na kostel Nejsvětějšího srdce Páně

8. 6. / 17.00 Vrch sv. Kříže (Parukářka)

Hudební večer: STO ZVÍŘAT, ŠVIHADLO, CCTV ALLSTARS AFTER PÁRTY v Paláci Akropolis

9. 6. / 17.00

31. 5. –––––––––––––– 25. 6.

Vrch sv. Kříže (Parukářka)

EuroConnections: CHINESE MAN/FR + KAPITÁN DEMO, DJ´s Radia 1 AFTER PÁRTY v Paláci Akropolis

11. 6. / 13.00 park na vrchu Vítkov

KULTURNĚ-SPORTOVNÍ DEN EXHIBICE A WORKSHOPY ZÁVODY / ART DÍLNY

12. 6. / 21.00 nám. Jiřího z Poděbrad

Teatr Novogo Fronta: PHANTOMYSTERIA

13. 6. / 18.00 + 20.00 Žižkovská věž

Geisslers Hofcomoedianten: PRAŽSKÉ LEGENDY

18. 6. / 11.00 Palác Akropolis

PRAŽSKÉ MISTROVSTVÍ STŘEDNÍCH ŠKOL VE STOLNÍM FOTBÁLKU

18. 6. / 15.00 – 22.00 Židovské pece

REGGAE JUGGLING OPEN AIR k oslavě světového dne žonglování

18. 6. / 19.30 Palác Akropolis

Prague Connection: DANCEHALL & HIP HOP SESSION Mc´s ORION, JAMES COLE, SMACK, DJ SCARFACE

19. 6. / 20.00 nám. Jiřího z Poděbrad

TRAFFIC DANCE – premiéra

25. 6. / 10.00 Dopravní hřiště Jilmová

SPORTOVNĚ EDUKATIVNÍ DEN pro rodiče a děti

4. ROČNÍK FESTIVALU VSTUP ZDARMA! WWW.ZIZKOVSOBE.CZ Projekt ŽIŽKOV SOBĚ realizuje ART FRAME PALÁC AKROPOLIS s.r.o.

MHMP podporuje v roce 2011 program projektu Paláce Akropolis částkou 15 021 000,-Kč.

REKLAMA PRAHA


SONISPHERE

35$+$9é67$9,â7ċ+2/(â29,&(· 62%27$ý(591$

CZK

999,-* PLUS POPLATKY

CAVALERA CONSPIRACY DUFF McKAGAN‘S “LOADED“ DEBUSTROL PèEDPRODEJ V SÍTÍCH TICKETPRO (WWW.TICKETPRO.CZ).

*NA OMEZENOU DOBU

402 magazin Praha  

26. 05.-08. 06. 2011 magazin Praha

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you