Що зайве

Page 1

Тема: Що зайве? Мета: - розширити знання дітей про аналіз предметів та слів з метою відшукання зайвого за певними ознаками; - збагачувати словниковий запас учнів; - розвивати уміння аналізувати та робити висновки; пам’ять, увагу, уяву; - розвивати мовлення, уміння обґрунтовувати свою думку; - виховувати інтерес до роботи. Обладнання: підручник, аркуші із завданнями, дощечки для групової роботи та рейка для презентації наробок групи. Тип уроку: вивчення нового матеріалу Хід уроку I Організаційний момент Сьогодні прекрасний день. І нехай він не змінюється протягом дня. Візьміть аркуш такого кольору, який, на вашу думку, відповідає вашому настрою. У всіх прекрасний настрій. А у кого він не зовсім веселий, мабуть, на те є свої причини. Сподіваюся, що настрій у вас поліпшиться, а це, звичайно, вплине і на ваші успіхи у навчанні. Вперед, до роботи! II Мотивація навчальної діяльності Вчора наші казкові герої приймали гостей. Вони накрили на стіл. Сіли. І раптом Буратіно вигукнув: «А це чия зайва тарілка?». Всі переглянулися. Виявляється, що ще не прийшов Вінні-Пух. Хоч і кажуть, що семеро одного не ждуть – довелося почекати. III Оголошення теми уроку На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо часто відповідати на питання: «Що або хто зайвий?». Для цього треба бути уважними, вміти аналізувати предмети чи слова, що називають предмети, шукати в них щось спільне, а потім виділяти зайвий предмет. IV сприймання та усвідомлення нового матеріалу 1. Малюнковий диктант Вашій увазі зараз буде представлено серію малюнків. Ви уважно подивіться, що на них зображено, назвіть зайвий предмет і обґрунтуйте свою думку, чому саме цей предмет ви вважаєте зайвим.


Працювати будемо групами. Об’єднайтеся в 4 групи, кожна група отримує по 2 заготовки малюнків.

Діти мають визначити, що на першому малюнку група посуду, а зайвий КЛЮЧ. На другому малюнку намальовані квіти, зайвий МЕТЕЛИК. На третьому малюнку меблі, зайва ПОДУШКА. На четвертому малюнку головні убори, зайві ШКАРПЕТКИ. На п’ятому малюнку звірі, зайвий ГРИБ. На шостому малюнку іграшки, зайва КВІТКА. На сьомому малюнку взуття, зайвий ЛИСТОК. На восьмому малюнку фрукти, зайвий ОЛІВЕЦЬ. 2. Словниковий диктант


Працюючи парами, слідкуйте за словами, які я називатиму і обирайте зайве та запишіть його. Молоко, булка, масло, сметана. Котлети, сир, ковбаса, шашлик. Повидло, варення , джем, шоколад. Рубанок, цвях, сокира, дрель. Велосипед, самокат, мотоцикл. Літак, автобус, тролейбус, трамвай. - Обґрунтуйте свою думку, чому саме цей предмет ви вважаєте зайвим? 3. Відгадайте загадки. Серед слів-відгадок знайдіть зайве. Хмарки в небі знову плачуть, Слізки капають: кап-кап... По калюжах радо скачуть Дітлахи: чалап-чалап... (Дощ) Розізлилось синє небо, Й землю нашу ну сварить. Заховатися всім треба, Бо по гепі теж влетить. (Грім, гроза) Вибиває день перину Пір’я до землі летить. Мама вчить малу дитину Бабу снігову ліпить. (Сніг) Дощ пройшов і міст з’явився, Сім у нього кольорів. Навіть зайчик задивився, Диву-дивному зрадів! (Веселка) Гостя наступна прийшла – Фарби з собою несла. В неї роботи чимало – Золотом ліс фарбувала, Сонечко вниз опустила, І павутинки пустила. (Осінь)


Крапельки водички зранку На травичці, по землі... Грають в барвах на світанку Непосидливі малі. (Роса) - Яке слово-відгадка зайве серед усіх? - Чому? 4. Робота з підручниками -

На наступному етапі кожен буде працювати самостійно. На сторінках 42-43 для

вас запропоновано аналогічні завдання. Щоб перевірити вашу спритність, мислення та кмітливість працювати ви будете протягом 5 хвилин. Хто більше і правильно підкреслить зайвих слів – той переміг! 5. Перегляд презентації та виконання запропонованих завдань (сайт viki.rdf.ru Автор презентації Уставицька Наталія) 6. Творче завдання -

Допоможіть Артемонові зібрати портфель у школу з тих предметів, які потрібні

на уроках. Не забудьте, що брати зайвих речей не можна! -

Чому? (щоб не відволікати увагу на уроках) (щоб не перевантажувати портфель тощо)

На столі лежать різні предмети: зошит, підручник, машинка, лялька, олівець, гумка, щоденник, альбом, фарби, клей, розмальовки, чашка, намисто, пістолет, календарик, ручка. Діти виходять до столу по черзі, беруть по одному предмету, який треба взяти до школи на заняття, кладуть його до портфеля. Додаткове завдання: перегляд презентації сайту viki.rdf.ru автор Рассказова Марина Борисівна V Підсумок - Чи сподобався вам урок? - Чи змінився ваш настрій протягом уроку? - Чи задоволені ви своєю роботою на уроці? - Що ми робили на уроці? -

Чи знадобиться це вам у житті?


Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.