Page 1

GUIDE

Kr谩sa

省eauty


22

| ZOOM |

LUXURY GUIDE

PLATINOVÝ UNIKÁT A PLATINUM NONPAREIL Dopřejte své pleti poslední kosmetický objev moderní vědy. Dopřejte jí nejpřevratnější krém na světě! Treat your skin to the latest cosmetic discovery of modern science – the world's most revolutionary cream!

LA PRAIRIE: FAnn parfumerie, Václavské nám. 58, Praha 1, tel.: 234 101 108, www.fann.cz

022_Platinum.indd 22

FOTO: ARCHIV FIRMY

Platina je jedním z nejvzácnějších Zemi. Všechna, co kdy byla vytě prvků na žena, by se vměstnala do jednolůžkového hote lového pokoje. Má větší cenu než zlato, na vzdu chu a odolává času. Když vědci z La Prai neoxiduje rie zjistili, že platinu lze aplikovat na lidské tělo a že spolupůsobením s ostatními ingrediencem i v krému zvýší jeho kvalitu, vyvinuli Cellular Crea m Platinum Rare. Ten díky čisté platině dobí jí elektrickou rovnováhu pokožky a zabezpečuje tak noucí vzhled. Chrání též DNA pleti její nestára neustále ji hydratuje. Krém je ručně plně n do kelímku, v jehož designu se snoubí starobylá posvátná geometrie a hladký minimalismus kosm ické Přiložený aplikátor je inspirován chem ho věku. bolem pro platinu a ozdoben krystalemickým symznázorňujícím světlo. 50 ml za 24 000 Swarovski Kč. st elements. rare s rld' wo the of Platinum is oneeve the earth m fro ted r extrac All the platinum el room. More hot ed le-b sing a into fit could easily er oxidises and withprecious than gold, it nev La Prairie's scientists en stands time's ravages. Wh applied to the human be discovered platinum can t with other ingredibody and that, concurren lity, Cellular Cream qua 's am cre a ents, it enhances Thanks to platinum, this Platinum Rare was born. 's electric equilibrium, cream recharges the skin appearance. Platinum g ein -ag non a g thus securin A and continuously realso protects the skin's DN hand-filled pots weds the hydrates. The design of features with the cosancient, sacred geometric . The accompanying lism ima min oth mic age's smo mical symbol for che the by ired applicator is insp rovski crystal Swa a by d platinum and is adorne K 24 000. CZ ml, t. 50 epitomising dazzling ligh

20.5.2009 10:48:02


62

| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

Šperk

062_067_Guerlain.indd 62

20.5.2009 14:02:56


pro vaše

rty

ʦems for your ʩips

Pro rtěnku, do které je přimíchán prášek z pravých rubínů, navrhl pouzdro se zrcátkem slavný klenotník Lorenz Baümer. Nový skvost z dílny Guerlain je rtěnkou a šperkem zároveň! The latest creation by Guerlain is a lipstick made with the powder of real rubies. The case and mirror were designed by renowned jeweller Lorenz Baümer.

062_067_Guerlain.indd 63

...

20.5.2009 14:03:31


64

| BEAUTY |

...

LUXURY GUIDE

Rouge G obsahuje prášek z pravých červených rubínů, který zajišťuje oslnivý lesk a sytou barvu. Podle Oliviera Euchaudemaisona, kreativního ředitele společnosti Guerlain, bylo cílem vytvořit dokonalou rtěnku, která by však „byla něčím víc než jen nástrojem ke zkrášlení rtů“. Vytvořením obalu pro Rouge G byl pověřen módní klenotník Lorenz Baümer. Vzniklo efektní pouzdro potažené leštěným bílým zlatem, které připomíná kamenné sochy Arika Levyho (sám Baümer jako zdroj své inspirace uvedl Levyho skulptury ze zlatých cihel). „Toužil jsem po nové tajuplné ikoně krásy, v níž by se spojily vlastnosti pudřenky se šperkem a nejskvostnější rtěnkou. Proto jsme se obrátili na talentovaného klenotníka Lorenze Baümera,“ vysvětluje Euchaudemaison, který je dlouholetým Baümerovým přítelem. Baümerův návrh, pocházející z jeho dílny na Place Vendôme, překvapuje skrytým zrcátkem, které po otevření pouzdra rtěnku promění v křížence rtěnky a klasické pudřenky – zdánlivě jednoduchá věc, kterou však ženy, které Rouge G již používají, označují za geniální vynález.

„Díky Rouge G ženy září. Obal jim zase dává pocit, že vlastní skutečný šperk.“ „Thanks to Rouge G women will shine. I packaged it in a way that makes you feel you are getting a real gem.“ Lorenz Bäumer

062_067_Guerlain.indd 64

25.5.2009 14:00:50


Jistá neortodoxní ekonomická teorie tvrdí, že v období recese nahrazují ženy dražší výrobky (například kabelky či oblečení od světových návrhářů) drobným, cenově dostupnějším luxusním zbožím. Například rtěnkami. Deníky The Economist a The New York Times dokonce uvedly, že když Leonard Lauder, prezident konsorcia Estée Lauder, zjistil, že se po teroristických útocích v roce 2001 zvýšil prodej rtěnek, vymyslel ekonomický výraz ’Lipstick Index‘ označující alternativní ukazatel NASDAQ. Přestože jsou důkazy hovořící pro tuto hypotézu poněkud nepodložené, na trh se uprostřed finanční krize chystá vtrhnout klenot mezi rtěnkami, který vznikl jako speciální alternativa k ’haute joiallerie‘. Seznamte se s Rouge G!

062_067_Guerlain.indd 65

According to an unorthodox economic theory, during a recession women substitute the purchase of expensive products – for example handbags or clothing – with small luxury items of a more affordable kind such as lipstick. As reported by The Economist and the New York Times, it was Leonard Lauder, chairman of cosmetics conglomerate Estée Lauder, who coined the term “Lipstick Index” as an alternative to the NASDAQ after he noticed an increase in lipstick sales in the aftermath of the 2001 terrorist attacks. Although evidence to support this theory is somewhat sketchy at present – in the midst of the credit crunch – a gem of a lipstick is about to hit the market that has been specifically designed as an alternative to high-end jewellery. Meet Rouge G!

...

25.5.2009 14:08:10


66

| BEAUTY |

...

LUXURY GUIDE

Způsob prezentace výrobku má pro kosmetické firmy mimořádný význam, proto není ničím ojedinělým pracovat s těmi nejslavnějšími umělci. Už ve 30. letech nechala Elsa Schiaparelli flakony svých parfémů navrhnout Salvatorem Dalím. V loňském roce zase Yves Saint Laurent oslovil architekta Jeana Nouvela, aby navrhl limitovanou sérii flakonů pro parfém L'Homme. Oslovit klenotníka je jen dalším logickým krokem. Jsou zvyklí pracovat v malém měřítku, mají cit pro detail, luxus a smyslnost. Obal, který zlatník Baümer vytvořil pro Rouge G, je navíc lekcí v designu spotřebního zboží. Dokazuje, že luxus lze vyrábět sériově a za přijatelnou cenu (v Evropě 38 €, v Česku 1 050 Kč).

Rouge G

owes its spectacular radiance and glowing red colour to unusual ingredients, including the powder of genuine red rubies. According to Olivier Euchaudemaison, Guerlain's creative director, this lipstick was designed to be perfect, something more than merely "a tool to beautify the lips". Fashion jeweller Lorenz Baümer was commissioned to create the Rouge G case, a striking vessel coated in polished white gold that recalls stone sculptures of Arik Levy (Baümer himself cites Levy's gold bar sculpture as a source of inspiration). “I longed for a new, compelling beauty icon that united the qualities of a powder case, a jewel and the most precious lipstick. This is why we called on the talented Lorenz Baümer,” explains Euchaudemaison, a longtime friend of the jeweller. Baümer's design, originating from his studio on Paris's renowned Place Vendome, surprises with a hidden mirror that springs open and turns the jewel into a cross between a lipstick and a traditional powder compact - a seemingly simple feature that women who have already used Rouge G consider a brilliant innovation. Product presentation is of particular importance to cosmetics companies and it is not unusual for them to call on famous artists. In the 1930s Elsa Schiaparelli commissioned perfume bottles from Salvador Dali and only last year Yves Saint Laurent asked architect Jean Nouvel to design a limited edition bottle for its L´Homme fragrance. To consign a jeweller is just a logical step in the same direction – jewellers are used to designing on a small scale and have their senses attuned to detail, luxury and sensuality. Baümer's casing for Rouge G is also a lesson in product design, proving luxury goods can be serially produced and affordable (€38 in Europe, CZK 1 050 in the Czech Republic).

062_067_Guerlain.indd 66

20.5.2009 14:04:19


„Pokusil jsem se vytvořit nový druh pouzdra, takový, aby podtrhl výjimečnost rtěnky obsahující pravý rubínový prášek.“ „I attempted to create a new kind of case that would underline the exceptionality of the lipstick containing genuine ruby powder.“ ˇLorenz Bäumer

FOTO: ARCHIV FIRMY

Pouzdro je velmi příjemné na omak. Okamžitě získáte pocit, že držíte v ruce něco důležitého. Zvučné cvaknutí rezonující při otevírání a zavírání rtěnky... To všechno dokazuje, že Baümer v sobě nezapře diplomovaného inženýra se smyslem pro detail. Pouzdro Rouge G skutečně působí jako výjimečný, skvostný a luxusní objekt, takže Baümer zadaný úkol – vytvořit určitý druh ’šperku‘ – s úspěchem splnil. The case has a pleasing feel, making you instantly aware that you are holding something very special. As you open and close the lipstick it issues a rich, resonant sound... showing Baümer has not forgotten his origins as a certified engineer with a taste for technical detail. Rouge G's case is clearly an exquisite, sumptuous and exceptional object. So Baümer's assignment – to create a jewel of sorts – was successfully fulfilled.

062_067_Guerlain.indd 67

25.5.2009 14:12:16


68

| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

Lékařka Světlana Verhoeven -Iliazová (44 let) Doctor Světlana Verhoeven -Iliazová (44)

Elixír mládí z Kypru Naším snem je vypadat mladě, ale datum narození nezměníme. Věda jde naštěstí stále vpřed. Svůj věk nikomu neprozrazujte, jeďte na Kypr a začnou se dít věci. Looking young is our dream. But we can't reset our date of birth. Happily, however, science is coming to the rescue. Don't tell anyone how old you are, go to Cyprus and things will start happening. Text Dana Mertová

068-069_Thermage1.indd 68

ʰhe ʤlixir of Youth from ʢyprus Dokážou tady omladit vaši pleť až o deset let. Tajemství tohoto elixíru mládí je zakódované v ošetření Thermage. Zpevní a zformuje vaši pokožku tím, že ji opět nastartuje, aby přirozeně vytvářela potřebné množství vlastního kolagenu. Ten je nutný k tomu, aby kůže opět získala pružnost. Má to jen jeden háček: do Prahy zatím tato metoda nedorazila, takže si pro tuto látku můžete zaletět třeba na kyperskou kliniku během víkendu. Metoda Thermage obnovuje kolagen ve všech třech vrstvách kůže. Jediné ošetření stačí k tomu, že pokožka začne vytvářet chybějící množství kolagenu. První zlepšení jsou viditelná hned, další do šesti měsíců. Na Kypru na vás nečekají žádné operace ani bolestivé injekce. Aplikace trvá od půl hodiny do dvou hodin. Jak je to možné? „Radiofrekvenční technologie Thermage bezpečně zahřeje síť vláken v podkožní vrstvě. Tím dojde k okamžitému zpevnění a tvorbě

25.5.2009 14:10:22


PŘED/BEFORE

POTOM/AFTER

Ošetření Thermage je na Kypru podstatně levnější než na jiných, stejně zaměřených klinikách. The Thermage treatment is singularly cheaper on Cyprus than at similar clinics elsewhere.

FOTO: ARCHIV FIRMY

nového kolagenu,“ popisuje lékařka Světlana Verhoeven-Iliazová, která Thermage na Kypr přivezla. Na rozdíl od laserů a jiných radiofrekvenčních zařízení funguje Thermage na všechny typy pleti. A ještě jedna dobrá zpráva na závěr: Okamžitě se můžete vrátit ke své běžné každodenní práci a na slunce. Stačí vám pouze jedno jediné ošetření, které není nutné opakovat dříve než za pět let.

068-069_Thermage1.indd 69

There they can rejuvenate your skin by up to 10 years. The secret of this elixir of youth is hidden in treatments from Thermage. Your skin will tighten and its contours will be restored as once again it is encouraged to naturally produce the collagen needed for elasticity. There is only one hitch – this method is not yet available in Prague, so you will need to fly, let's say, to the Cyprus clinic during the weekend. The Thermage method restores collagen to the skin's three

layers. One treatment suffices for the skin to produce the missing collagen. First improvements are instantly visible, others appear within six months. You need not worry about operations or painful injections in Cyprus. The procedure takes half an hour to two hours. How is this possible? „Thermage's radiofrequency technology safely deep-heats the subcutaneous layer's mesh of fibres which immediately tightens the skin and creates new collagen,” explains Dr. Světlana VerhoevenIliazová, the person who brought Thermage to Cyprus. In contrast to lasers and other radiofrequency approaches, Thermage is successfully applied to all skin types. And to conclude, some other good news: You can resume everyday activities straight away. One single treatment is enough. Kontakt/ Contact: Světlana Verhoeven-Iliazová, MD, Esthetique Ltd Frida Court 8 - off. 201, Stefanos Granitsa Street 7, Limassol, 3096, Phone: +357 (25) 723145, info@esthetique.com.cy

25.5.2009 14:10:45


70

| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

Máte za sebou lifting či jinou omlazující kúru korektivní dermatologie? Navažte vhodným ošetřujícím krémem. Have you recently gone through a lifting or any other corrective dermatological procedure? Continue with befitting cosmetics. ŠVÝCARSKÉ, TUDÍŽ DOBRÉ Švýcarsko představuje vrchol kosmetického lékařství a jeho vědecká vážnost je stejně tak nezpochybnitelná jako ta bankovní. Důkazem je řada Prodigy od Heleny Rubinstein, jež je výsledkem spolupráce mezi MUDr. Pfulgem (majitel ultramódní kliniky La Clinic v Montreux) a značkou HR. Krém Prodigy Replasty má díky obsahu kyseliny hyaluronové, vitaminům, oligoprvkům a minerálům silný omlazující účinek. Navíc stimuluje pleť k nové tvorbě kolagenu a zvyšuje mikrocirkulaci krve, čím se pleť lépe okysličuje a rychleji regeneruje.

070-071_beauty_from_citizenNOVE.70 70

Swiss cosmetic products are among the world's best and the level of Swiss dermatological research is as undisputable as that of Swiss banking. This is proven by the Prodigy collection from Helena Rubinstein, a collaboration between Dr. Pfulge (owner of ultramodern La Clinic clinic in Montreux) and cosmetic manufacturer HR. Prodigy Replasty cream is strongly rejuvenescent, thanks to hyaluronic acid, vitamins, oligo elements and minerals. It also stimulates natural collagen production and raises blood microcirculation, adding to natural skin regeneration.

Re-Nutriv Ultimate Youth Creme, jehož účelem je chránit dlouhověkost buněk. An absolute bestseller, a recommended classic – Night Repair is a perfect recipe for cell renewal. It activates collagen production, neutralises free radical elements, which are a complication after plastic surgery, increases skin moisture, reactivates natural regeneration mechanisms and reduces skin irritation. The serum must be accompanied by a suitable skin cream – for example Re-Nutriv Ultimate Youth Creme, which protects the longevity of cells.

Prodigy Replasty, Helena Rubinstein,

Advanced Night Repair, Estée Lauder, 50 ml,

50 ml, 7 170 Kč (€ 216)

2 200 Kč (€ 41)

VŠEMOCNÝ

DVOJÍ EFEKT KISS COOL

Absolutní bestseller, doporučovaná klasika – Night Repair je bezchybný recept na buněčnou obnovu. Aktivuje produkci kolagenu. Neutralizuje volné radikály, jež jsou obzvláště nevítané po chirurgických zákrocích, zvyšuje úroveň hydratace, reaktivuje přirozené mechanismy samohojení a zmírňuje podráždění kůže. Protože jde o sérum, musí se doplnit povrchovým krémem – řekněme například

Tento krém s pěnovou konzistencí se používá před liftingem či po něm. Kromě toho, že je to krém hydratující a drenážní, zjemňuje pooperační otoky. Pomůže ale i v případě, že vám obličej napuchá po spánku, vedrem či stresem. Vděčíme za to hlavně přírodním látkám z inanu dvoulaločného a slzovky obecné (yi yi ren), doporučované proti zadržování vody. Hned po nanesení cítíte příjemnou svěžest, kterou lze zesílit tím,

FOTO: ARCHIV FIRMY (1)

LA CRÈME DE LA CRÈME

20.5.2009 14:09:42


že kelímek s krémem uložíte do ledničky. This foam cream can be used both before and after lifting surgery. Besides its moisturising and drainage effects, it also relaxes swollen skin. It is also useful if your face swells during sleep, stress or heat. Its revitalising effects are mainly thanks to the natural ingredients of Ginkgo Biloba and Job’s Tears (yi yi ren) used to prevent water retention. The cooling effect comes right after application and can be enhanced if you store the cream in the fridge. Lift Affine Enveloppement Visage, Clarins, 75 ml, 1 300 Kč (€ 43,20 )

FOTO: ARCHIV FIREM

POSILŇUJÍCÍ BUJON Crème de la Mer vytvořil fyzik z NASA, když mu při jednom pokusu zasáhla exploze obličej. Krém je hotový mýtus a legendy praví, že tomu nebohému muži bez tváře zabral dvanáct let výzkumu. Je v něm obsažen miracle broth (doslova ’zázračný vývar‘) složený z výtažků z řas, vitaminů, oligoprvků, esenciálních olejů – a to vše prošlo několikaměsíční pečlivou fermentací. Protože ’polévka‘ je v nosné látce přítomna v podobě suspenze, doporučuje se před aplikací

070-071_beauty_from_citizenNOVE.71 71

ohřát produkt v prstech. Trochu lepí, je silně cítit po mořských řasách, zklidňuje. V poslední verzi je nabízen místo krému gel s lehčí texturou. Crème de la Mer was created by a NASA scientist whose face was damaged in an explosion during an experiment. The cream is shrouded in myths which say the scientist spent 12 years researching it. The ‘miracle broth’ is made of seaweed extracts, vitamins, oligo elements and essential oils, all processed after several months of careful fermentation. The broth is mixed with the cream in a suspension form, so it is recommended that you warm it a little between your fingers before applying it to the skin. It has high viscosity and a bit of a seaweed scent but a very strong calming effect. In the newest version it is offered also in the form of a gel with lighter texture. Gel Crème Régénération Intense, Crème de la Mer, 60 ml , 6 100 Kč (€ 225)

PROFÍK PŘES PLEŤ Profesionální péče Glytone od Pierre Fabre byla vyvinuta pro dermatology a ve Francii ji v lékárnách koupíte pouze na předpis. Přesto vám tuto řadu musíme představit. Obsahuje

krémy od přípravků k zákroku přes pooperační péči – nabídka je komplexní, promyšlená a vyzkoušená. Složení (18 % zvlhčujících a hydratačních činidel) je tu pro to, aby pleť neztratila pružnost a rychleji se zklidnila. Skvalan (lipid obsažený v oleji ze žraločích jater) se zase stará o zmírnění podráždění (a to je značné, když se pokožka rekonstruuje) a zlepšení povrchové kvality. Také opravuje ochrannou bariéru epidermu. The professional care of the Glytone range from Pierre Fabre was developed by French dermatologists. Though only obtainable on prescription, Glytone must be mentioned here. IT extends from creams to treatments to post-operative care – a complex, well thought-through and tried concept. Its composition (18 percent hydrating compounds) relaxes the skin and prevents it from losing elasticity. Squalene, a lipid in shark liver oil, helps, on the other hand, to reduce irritation – considerable if you undergo skin treatment – and to enhance skin surface quality. It also restores the epidermis' protective barrier. Glytone, 50 ml , 560 Kč (€ 19,90)

25.5.2009 14:16:08


72

| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

ZÁZRAKY NA POČKÁNÍ

ʪiracles ʮeady ʲhen You ʠre

072_076_Terzijska.indd 72

„Korektivní dermatologie je dnes na takové úrovni, že není třeba skalpelů, aby došlo k celkovému omlazení obličeje, zpevnění kontur či vyhlazení vrásek,“ říká kožní lékařka Věra Terzijská. Zároveň nám prozrazuje čtyři ’zázračné‘ neinvazivní metody, které z vašeho obličeje ’vymažou‘ hned několik let. „Všechny zmíněné metody lze vzájemně kombinovat a tím docílit opravdu skvělých výsledků. Je přitom jedno, zda bojujete s vráskami nebo povolenou kůží. Kromě toho, že pomocí moderní dermatologie budete mladší, přitažlivější a krásnější, zároveň zpomalíte stárnutí a zásadně oddalíte dobu, kdy se budete muset svěřit do péče plastických chirurgů,“ dodává Věra Terzijská.

“Corrective dermatology has reached such a sophisticated level that there is absolutely no need any more for scalpels in eradicating wrinkles, achieving firmer contours or rejuvenating the face,” says dermatologist Věra Terzijská. At the same time, she reveals four near-miraculous non-invasive methods for “erasing” years from your face. “The methods are all mutually supplementary, thus really incredible results can be achieved regardless of whether you're battling wrinkles or drooping skin. Apart from the fact that modern dermatology will help you become younger, more attractive and beautiful, you will simultaneously be able to slow down ageing and significantly put off the moment of having to entrust yourself to plastic surgeons,” Věra Terzijská continues.

FOTO: TOMÁŠ BERAN

Řekněte nám, kolik času máte, a my vám řekneme, o co můžete být krásnější. Věda jedenadvacétého století si bez chirurgického zákroku poradí jak s vráskami, povadlými konturami obličeje či dekoltu, tak s pigmentovými skvrnami a akné. Tell us how much time you can spare and we will tell you how much beauty you can acquire. 21st century science can deal with wrinkles, wilted face or cleavage contours, pigmentation marks and acne.

25.5.2009 14:08:54


MUDr. Věra Terzijská

BEZ VRÁSEK ZA 15 MINUT

BOTULOTOXIN Botulotoxin, neboli klobásový jed, je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum. V korektivní dermatologii se používá kosmetická forma botulotoxinu – botulotoxin typu A (pod obchodními názvy preparátů Botox a Dysport). Nejčastější požadované zákroky jsou odstranění vrásek na čele, mezi obočím, u zevních koutků očí a redukce vrásek na krku a dekoltu. Pomocí speciálního ředění je možné použít botulotoxin i k celkovému liftingu obličeje, ke zvednutí povislých koutků (abyste se znovu usmívala) či proti nadměrnému pocení dlaní, plosek nohou, v podpaží... Podávání botulotoxinu se provádí ambulantně, bez znecitlivění, pomocí vpichů pod kůži tenkými jehličkami. Je to nebolestivá a rychlá metoda. Například k likvidaci vrásek na celém čele není potřeba více než osm vpichů, což zabere maximálně

072_076_Terzijska.indd 73

deset minut. K odstranění nadměrného pocení (hyperhidrózy) se malé množství ředěného roztoku vstřikuje do kůže postižené oblasti a počítá se přibližně jeden vpich na jeden centimetr čtvereční. Samotný účinek botulotoxinu spočívá v blokádě nervových vláken. Mimická vráska není nic jiného než svalový spazmus. Tak dlouho opakujeme jeden pohyb (například se mračíme nebo mimoděk špulíme pusu), až se sval dostane do trvalé „křeče“ – vrásky. Botulotoxin přerušuje toto nervosvalové spojení, čímž snižuje svalové napětí, a zabraňuje tak svalům se smršťovat. Povrch kůže se díky tomu vyrovnává, vrásky mizí a nové už nevznikají. Působení botulotoxinu je ovšem jen dočasné a pro obnovení účinku je nutné kúru opakovat za šest až dvanáct měšíců. Záleží přitom na typu vaší pokožky.

...

25.5.2009 14:09:08


74

...

| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

Botulinum toxin, also known as sausage poison, is an agent produced by the bacterium Clostridium Botulinum. In corrective dermatology Botox and Dysport preparations are used. Most frequently, interventions are aimed at eliminating forehead lines, lines between the eyebrows and crow's feet wrinkles by the eyes or at reducing neck and cleavage lines. Thanks to a special dissolution method, Botulinum can also achieve a full facelift and treat mouth corners and excessive sweating of the hand palms, feet soles or armpits... The toxin is applied at an outpatient department without anaesthetic via skin injections with very thin needles. The procedure is quick and painless. For example, all forehead wrinkles can be eradicated with no more than eight incisions over 10 minutes at most. The Botulinum process blocks the nerve fibres because mimic facial lines are simply nervous spasms. We so often unwittingly repeat movements such as frowning or pouting that muscles enter into constant “twitches” i.e. wrinkles.

Nejčastější výplní je kyselina hyaluronová. Díky ní lze téměř ’přesochat‘ celý obličej. Most often wrinkles are filled in with hyaluronic acid. Thanks to this, it is possible to reform the whole face.

KYSELINA HYALURONOVÁ

072_076_Terzijska.indd 74

environment that thus triggers hardly any allergic reactions. It is extremely safe. Like botulinum, the acid is injected. In aesthetic medicine it comes as a single-application gel in special syringes. The substances administered differ according to their gel particle sizes. Deeper wrinkles and deformations are treated with mixtures containing larger particles. The procedure is always swift and painless.

FOTO: TOMÁŠ BERAN

Vrásky, které nelze ’umrtvit‘ botulotoxinem (nosoretní rýhy nebo kuřácké vrásky), se vyhlazují pomocí výplní. Výplně dále používáme ke korekci vtažených jizev, při různých deformacích (třeba po úrazech), ke zvětšení rtů, k modelaci tváří, brady, kontur obličeje... Jednoduše řečeno, správně použitá výplň je ’zázrak‘, který může zcela změnit celý obličej. Nejčastější výplní je kyselina hyaluronová, což je přirozeně se v přírodě vyskytující polysacharid, a tudíž na ni nejsou téměř žádné alergické reakce. Je to velmi bezpečná výplň. Kyselina hyaluronová se stejně jako botulotoxin podává injekčně. Pro využití v estetické medicíně je kyselina hyaluronová připravena v podobě gelu, ve stříkačkách na jednorázové použití. Podávaná látka se liší podle velikosti částic gelu. To znamená, že se pro korekcí hrubších vrásek a hlubších defektů aplikují směsi s většími částicemi. Zákrok je vždy rychlý a nebolestivý. VÝPLNĚ Wrinkles which cannot be “deadened” with botulinum toxin – grooves between the nose and mouth and smokers' furrows – are eliminated with fillings. Fillings can also correct so-called stretched scars and all sorts of disfigurements (for example, those caused by injuries) and can enlarge lips and remodel the face, chin or facial contours... In short, correctly used fillings are a “miracle” which completely change your entire face. The most frequently applied filling is hyaluronic acid, a polysaccharide occurring in our natural

25.5.2009 14:15:32


„Už po týdnu od ošetření frakčním laserem je pokožka lépe hydratovaná, prokrvená, mladší a hezčí. Výsledky omlazující kúry jsou nejlépe patrné na zralé pleti. Mladším ženám (okolo 35 let), doporučuji frakční laser jen jako prevenci jednou ročně. Kůže pak (díky stimulaci kalagenních vláken) bude stárnout pomaleji,“ vysvětluje MUDr. Věra Terzijská „A week after the fraction laser treatment the skin is better hydrated, moisturised, younger, smoother and more beautiful. The results of this surface rejuvenation are most evident in the ripe complexion. For younger women of around 35 years of age we recommend fraction laser as preventative care. Then the skin, thanks to collagen fibre stimulation, will age more slowly,“ explains MUDr. Věra Terzijská

O DESET LET MLADŠÍ ZA TÝDEN

FRAKČNÍ LASER Frakční laser je ’zázrak‘, který už po jedné aplikaci provede celkový lifting vašeho obličeje. Jak? Koncovka přístroje postupně vyzařuje svazek laserových mikropaprsků, které způsobí odpaření staré svrchní vrstvy pleti a zároveň podpoří novotvorbu kolagenu v jejích hlubších vrstvách. Stimulované kolagenní vlákna se pomnožují a tím se kůže obnovuje, vypíná, zpevňuje, zlepšuje se tonus a vyhlazují se drobné vrásky. Frakčním laserem se nejčastěji ošetřují obličej, krk, dekolt a hřbety rukou, ale úspěšně se používá i k vyhlazení jizev po akné či k odstranění deformačních projevů na kůži. Většinou se pro dosažení požadovaného výsledku provádí jedno až dvě ošetření s odstupem čtyř až osmi týdnů. Tento zákrok má však kromě rychlých regeneračních změn i efekt dlouhodobý. V průběhu několika týdnů od ošetření dochází k postupnému dalšímu vyhlazování vrásek a vypínání pokožky.

072_076_Terzijska.indd 75

Thanks to modern fraction technology a mere part (fraction) of the skin is directly subjected to the laser. The surrounding area, unaffected by the laser, enhances the natural healing process of the treated section. Fraction laser is a “miracle”. One single application provides an overall facelift. How? The device emits bundled microlaser pulses which peal away the skin's “old” top layer and boost collagen creation in deeper layers. Stimulated collagen fibres multiply resulting in skin regeneration, stretching and firming, improved complexion and elimination of small wrinkles. Though mostly used to treat the face, cleavage and backs of hands, fraction laser can also remove acne scars or other skin deformations. Required results are obtained from one to two treatments with a four to eight week interval. Apart from swift regenerative changes, the procedure secures a long-term effect – over several weeks following treatment a gradual erasing of wrinkles and skin stretching occurs.

...

25.5.2009 14:13:17


| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

REVITALIZACE ZA 5 MINUT

MEZOTERAPIE AUTOMATICKOU PISTOLÍ ...

Vpravováním kyseliny hyaluronové a různých vitaminů do střední vrstvy kůže (proto mezoterapie), dochází k výrazné hydrataci, omlazení a prozáření pokožky. Kyselina hyaluronová totiž po aplikaci do kůže okamžitě posiluje její pevnost a pružnost, zvyšuje schopnost kůže vázat vodu a podporuje tvorbu nových kolagenových vláken. Mezoterapie pomocí automatické pistole je rychlá a účinná. Provádí se v lokální anestezii (Emla krém), může se použít na obličej, dekolt, krk a hřbety rukou. Aby byl efekt co nejviditelnější, je nutno provést čtyři až šest opakování. Metoda není tak revoluční jako takzvaný frakční laser, proto se hodí hlavně pro mladší ženy k rychlé regeneraci, posílení a viditelné obnově například silně dehydratované pleti.

Injecting hyaluronic acid and various vitamins into the middle skin layer (hence the name mesotherapy) results in considerable skin hydration, rejuvenation and brightening – after application the acid instantly increases skin firmness and elasticity and enhances the skin's ability to absorb water and create new collagen fibres. Mesotherapy, applied with a special automatic gun, is quick and effective. Conducted under local anaesthesia (Emla cream), it is used for the face, cleavage, neck and backs of hands. To maximise the effects' visibility, you repeat the therapy four to six times. As this method is not as revolutionary as fraction laser treatment, it mainly suits younger women wanting speedy regeneration and firming or, for example, visible restoration of severely dehydrated skin.

Kontakt/ Contact: Věra Terzijská, Vítězné náměstí 10, Praha 6, tel.: 224 311 209, www.terzijska.cz

072_076_Terzijska.indd 76

FOTO: TOMÁŠ BERAN. ZA SPOLUPRÁCI DĚKUJEME MUDR. VĚŘE TERZIJSKÉ, POLIKLINIKA VÍTĚZNÉ NÁM. 10, PRAHA 6, WE THANK DR. TERZIJSKÁ FROM THE CORRECTIVE DERMATOLOGICAL POLYCLINIC (VÍTĚZNÉ NÁM. 10, PRAHA 6) FOR HER COOPERATION

76

20.5.2009 14:18:21


80

| BEAUTY |

LUXURY GUIDE

NEWS Možná nestačíte sledovat všechny kosmetické trendy. LG to dělá za vás. Perhaps you don’t keep up with all cosmetic trends. LG will do it for you.

A facelifting cocktail – this novelty awaits you in the Miracle cosmetic salon of health and beauty. The Glorious skin treatment offers an interesting cosmetic solution for your complexion – a lifting effect without any need for an operation. www.miraclespa.cz

JAK

JAK OMLADIT RUCE Zní to docela jako sci-fi – ošetření na frakčním CO2 laseru Mixto SX. Je to ale novinka na klinice Laser Plastic. Přístroj dokáže krásně vyhladit pokožku, odstranit vrásky a pigmentové skvrny, redukovat jizvy po akné a striích a také barevně sjednotit vzhled vaší kůže. A jak takový zákrok vypadá? Třeba omlazení rukou? Celé to trvá dvacet minut,

078-080_Beauty news2.indd 80

vůbec to nebolí, jen trochu pálí, takže nejde o nic hrozného. Na ruce se během chvilky objeví drobné tečky, které trochu ztmavnou, a ruka mírně oteče. Po šesti dnech se stroupky začnou jemně odlupovat, po deseti dnech je kůže v pohodě. It sounds totally sci-fi – a treatment on the fraction CO2 laser Mixto SX. But it is a new reality at Laser Plastic clinic. The device beautifully smooths out the complexion, removes wrinkles and pigmentation spots, reduces scarring caused by acne and stretches and unifies the skin colour. And how does this medical approach proceed? Take, for instance, the rejuvenation of hands. The whole procedure lasts about 20 minutes and doesn’t really hurt at all; it only burns gently, nothing terrible. Small spots emerge on the hands after a short while. These then darken a little and the hand slightly swells. After 6 days the little crusts start to come away, and after 10 days the skin is back to normal. www.laserplastic.cz

LIPOSUKCE BEZ LÉKAŘE Zkuste jedinečnou novinku v Praze, ultrazvukovou liposukci přístrojem Ultralipo Systém. Jak funguje? V kalhotkách si lehnete na podložku a budou vám po problémových partiích přejíždět speciální hlavicí. Z ní vycházejí ultrazvukové vlny, které naruší membrány vašich problémových tukových buněk. Uvolněný zásobní tuk se z mezibuněčných prostor postupně rozpustí do vašeho krevního oběhu. Následně ho zpracují játra a jako přirozený zdroj energie ho budete po dobu tří týdnů vylučovat pryč z těla. Try a unique development in Prague, ultrasonic liposuction with the Ulralipo Systém. How does it work? Lie down in your underwear on a sheet and a special device will be moved across your problematic parts. Its head releases ultrasound waves. These disturb the membranes of fat cells. The released excess fat gradually dissolves from intercellular spaces into your blood circulation. Subsequently, the liver processes it and over the following three weeks you will excrete it as a natural energy. www.morethanpilates.cz

FOTO: ARCHIV FIREM

KOKTEJL PRO VAŠI TVÁŘ Liftingový koktejl – taková novinka na vás čeká v kosmetickém salonu zdraví a krásy Miracle. Ošetření se jmenuje Glorius skin a nabízí zajímavé kosmetické řešení pro vaši pleť – liftingový efekt, aniž byste musela podstoupit operaci.

20.5.2009 15:16:08


18

| ZOOM |

LUXURY SHOPPING GUIDE

ZLATÝ ŽIVOT... THE GOLD OF LIFE... Kosmetická firma Dior a vynikající víno Sauvignon se spojily, aby mohl vzniknout výrobek, po kterém vaše pleť vždy žíznila. Dior has entered into a partnership with distinguished wine grower Chateau d’Yquem. Together they have given rise to a cosmetic line of high perfection.

01

02

03

být krásné a šťastné, proto se spojily dvě světoznámé značky, jež jsou synonymem luxusu, a stvořily „Zlato života“, neboli kosmetickou řadu L’Or de Vie. V hroznech vína Sauvignon totiž vědci objevili malý zázrak – látky, které již od prvního použití regenerují pokožku dosud nevídaným způsobem. Dopřejte své pleti všechny tři produkty z řady L’Or de Vie najednou – krém na oči, sérum L’Extrait s antioxidanty a sametový pleťový krém – a nic jiného už nikdy nebudete potřebovat. 01. L´Extrait s antioxidanty 15 ml, 11 710 Kč; 02. Pleťový krém 50 ml, 10 650 Kč; 03. Krém na oči 15 ml, 6 700 Kč. why two beautiful and happy. That's Women have to besyn h luxury got together wit us mo ony nds bra tics world-famous ” or, in other words, cosme and created “The gold of life overy of disc ts' ntis scie in lies ret nd line L’Or de Vie. Its sec vignon grape – a compou a small miracle in the Sau s the skin to an unprecerate which immediately regene your ment it is applied. Allow dented extent from the mo cream, eye the e: onc at ts duc pro y skin L’Or de Vie's three ing antioxidants and the silk the L’Extrait serum contain nothing more. 01. L’Extrait d skin cream – you will nee K 11 710; 02. Skin cream CZ . with antioxidants 15 ml, cream 15 ml, CZK 6 700 50 ml, CZK 10 650; 03. Eye

BUTIK VISAGE FOR STARS: V Celnici 4, Praha 1, tel.: 224 224 447, www.visageforstars.cz

018_ZOOM_DIOR1.indd 18

FOTO: ARCHIV FIRMY (3)

Ženy mají

26.2.2009 13:27:56


20

| ZOOM |

LUXURY SHOPPING GUIDE

POTMĚŠILÁ VÍLA FOXY FAIRY Féerie – nový parfém od Van Cleef&Arpels je omamná, květinovo-ovocná vůně, stejně podmanivá a tajemná jako její flakon. Féerie, the new Van Cleef & Arpels perfume, is an intoxicating scent of fruits and flowers as mysteriously captivating as its graceful container.

Máte ráda jemné, květinovo-ovocné vůně,

APRO DELTA: Cejl 107, Brno, tel.: 541 225 270, www.aprodelta.cz

020_Zoom Van Cleef.indd 20

FOTO: ARCHIV FIRMY (1)

a už dlouho nemůžete najít „tu svou“? Zkuste pohádkovou Féerii. Její flakon září jako skvěle vybroušený safír, uzávěr hlídá nezbedná víla – symbol šperkařské firmy Van Cleef&Arpels. Pravý poklad se však skrývá uvnitř. I když se fialková vůně s růží a ovocem postupně vyvíjí a během její proměny ucítíte mandarinku, růže, jasmín, kosatec a vetiver, po celou dobu si zachová právě fialkový charakter. Nejde však o sladké a bonbonkové fialky, nýbrž o květinky, které se právě prodraly na povrch svěží půdou, aby ohlásily konečný příchod jara. Parfums Van Cleef & Arpels, Féerie, 1 990 Kč/ 50 ml EdP; 2 990 Kč/ 100 ml EdP. fraer y and fruity delicate flow “your own” for ve lo u o y o d D ve failed to fin erie. grances but ha w? Tr y the enchanting Fé hire pp no sa e t m ectly-cu some ti es like a perf mbol Its flask shin a sprightly fair y – the sy eps p ke ca – e m th fir on rs d le an el sure & Arpels jew of Van Cleef de is where the real trea lops si ve in t en bu lly adua watch, rins, t of violets gr lies. The scen you will also detect manda t it bu ns – pe r ri ve it ti ve as t d bu an nce. e, yellow flag roses, jasmin ways retains its violet esse a of al om ss ar le g he nevert e cloyin htful lly, is not th This, natura sweets. No, it is the delig as ng et a box of viol flowers heralding the spri ums l rf al Pa sm il. of so t al rn scen rough the ve 990 / they break th Arpels, Féerie, CZK 1 & . ef 0 ml EdP Van Cle ZK 2 990 / 10 50 ml EdP; C

20.2.2009 19:18:07


64

| PROMOTION |

LUXURY SHOPPING GUIDE

JARNÍ PROBUZENÍ SPRING WAKENING

S prvními vlahými večery nejen příroda rozkvétá do krásy. S novou řadou kosmetiky Estée Lauder budete okouzlující i vy. It is not only nature that blossoms into beauty with the first mild evenings. It can also be you with a new range of cosmetics from Estée Lauder.

1

2

Výrazné barvy v kombinaci s neutrálními odstíny... Tak si Estée Lauder představuje jaro 2009! Nová řada dekorativní kosmetiky „Fuchsia Now Color Collection“ je plná pestrých květin v růžových a fialkových odstínech, jež lichotí každému tónu pleti. Lákavé barvy a design však nejsou jediné novinky, které pro nás Estée Lauder přichystala. V letošní jarní kolekci jsou použity zcela nové technologie, díky nimž se stíny nedrolí, laky déle vydrží a rtěnky i lesky dávají slovu hydratace další rozměr. Zapouzdřené pigmenty v líčidlech zachovají svěží vzhled po celý den. Navíc motivy květin jsou tak podmanivé, že pleť

064_065_EsteeLauder1.indd 64

3

4

5

v hedvábí proměňující pudr Fleur-de-Lys budete jistě otevírat častěji, než je potřeba. Jen abyste se potěšila nádherným kosatcem. Bright colors in combination with neutral shades… That is spring 2009 as imagined by Estée Lauder. Its new range of cosmetics is full of bright flowers in shades of pink and violet that compliment every complexion. But tempting colors and designs are not the only novelties Estée Lauder has prepared for us. In this year’s spring collection, completely new technologies are used, thanks to which shades do not fragment, polishes

6

last longer and lipsticks and glosses give a new dimension to the word hydration. Encapsulated pigments included in make-ups help to maintain your fresh look all day. Moreover, the flower motif of the Fleur-de-Lys powder which turns your skin into pure silk is so compelling that you’ll want to open it again and again, just to enjoy the wonderful irises. Estée Lauder: Železná 18, Praha 1, tel.: 224 232 023; obchodní centrum Palladium, tel.: 225 771 120; obchodní centrum Zličín, tel.: 257 951 946; www.esteelauder.com

20.2.2009 19:41:23


1 Pudr Pudr Color Kicker s motivem fuchsie příjemně rozjasní tvář i dekolt. Color Powder Kicker with a Fuchsia fragrance can lighten the face and neck. 1 250 Kč /CZK 1 250

2 Lak na nehty Jasné barvy vyleštěných nehtíků dokonale ladí s barvami rtěnek. The bright colors of polished nails match the lipstick colors perfectly. 520 Kč /CZK 520

3 Lesk Lesk na rty Pure Color Gloss lze aplikovat na rty samotný nebo na rty upravené rtěnkou. Lipstick gloss Pure Color Gloss can be applied to the lips as they are or to lips with lipstick. 620 Kč /CZK 620

4 Rtěnka Rtěnku Signature Lipstick si vyberete ze široké škály barev včetně limitovaných edic. You may choose Signature Lipstick from a wide range of colours, including limited editions. 610 Kč /CZK 610

5 Oční stíny duo Pronikavý pohled zajistí oční stíny Signature Eyeshadow Duo v nové, limitované edici odstínů. An alluring look is ensured by Signature Eye shadow Duo in new, limited edition shades. 890 Kč /CZK 890

FOTO: ARCHIV FIREM (3)

6 Eau de Parfum Novinka řady parfémů Pure White Linen nese přízvisko Pink Coral. Zamilují si ji dámy, které milují lehké a velice ženské vůně. A new line of Pure perfumes White Linen carries the appellation Pink Coral. Perfume that ladies preferring light and very feminine scents will fall in love with. 30 ml 1 250 Kč, 50 ml 1 600 Kč, 100 ml 2 400 Kč/ 30 ml 1 250 CZK, 50 ml 1 600 CZK, 100 ml 2 400 CZK

064_065_EsteeLauder1.indd 65

26.2.2009 17:26:24


66

| BEAUTY |

LUXURY SHOPPING GUIDE

NEJLEPŠÍ METODY PRODLUŽOVÁNÍ ŘAS

ʰhe ʡest ʰips for ʩengthening Your ʤyelashes

Existuje hned několik metod, jak získat krásné dlouhatánské řasy. My vám doporučujeme následující dvě. There are several methods to acquire beautiful long eyelashes. We have selected and recommend the following two. Text Lucie Hášová Truhelková

066_067_Rasy1.indd 66

Xtreme Lashes Byla to právě zakladatelka společnosti Xtreme Lashes, Jo Mousseli, kdo vymyslel aplikaci řas tak, jak ji pak převzali mnozí další. Xtreme Lashes v Praze najdete třetím rokem. Řasy jsou ze syntetického polyesteru, dostupné v délkách od 6 do 17 mm, ve dvou zakřiveních, několika sílách a barvách. Technikou „řasa na řasu” vám certifikovaná kosmetička aplikuje jednotlivé řasy na ty vaše speciálním značkovým lepidlem. Ležíte se zavřenýma očima, cca 50 řas na každé víčko trvá dohromady hodinu, přes 70 na každém víčku dvě hodiny. Trvanlivost závisí na tom, jak moc vám vlastní řasy vypadávají a kolik syntetických máte aplikovaných. Růstový cyklus vaší řasy je 60 až 90 dní. Xtreme Lashes se ale doplňují jednou za dva až čtyři týdny, po dvou týdnech se průměrně přidává deset až patnáct řas na každé straně. Xtreme Lashes zvládnou pot, slzy i plavání. Nesmíte na ně ale používat většinu řasenek (ostatně, nebudete je potřebovat) a odličovadla na olejové bázi. Cena provedení začíná na 4 500 Kč a stoupá podle požadovaného počtu řas. Při aplikaci více než sedmdesáti na každé oko je cena okolo 10 000 Kč. Za doplnění zaplatíte od 700 Kč výše, podle počtu řas. „Jsem spokojená. Díky Xtreme Lashes mám obrovské, výrazné oči, aniž bych se musela zdržovat líčením. Syntetické řasy jsou silné a nápadné, ale když se správně zvolí délka a hustota, výsledek působí

26.2.2009 13:57:12


tak přirozeně, že se ostatní zmohou jen na: ,Ty sis dnes nalíčila oči? Moc ti to sluší!’ Jsem překvapená, jak dobře řasy drží. Denně cvičím, chodím do sauny a vypadává opravdu minumum řas, takže za doplnění jednou za tři neděle jsem ještě nikdy neplatila víc než 750 Kč. Vadí mi pouze fakt, že si nesmím promnout oči,” říká jedna z nositelek těchto řas.

Xtreme Lashes It was Jo Mousseli - the founder of Xtreme Lashes Company - herself who invented this special technique for an eyelash extensions application, a method that has since been taken over by many others. The company has been present in Prague for three years now. Its eyelash extensions are made from synthetic polyester and their length varies from 6 to 17 mm. They are available in two different shapes, several different sizes and colors. Using the “lash-to-lash” technique, a certified stylist applies the lashes one by one on your natural ones with a special brand-name adhesive. During the application you are lying down with your eyes shut. It takes approximately one hour to apply 50 lash extensions on each eye, if 70 lashes are applied to each eye the intervention might take up to two hours. The durability of the eyelash extension varies according to your natural lash life cycle and on the number of extensions applied. The life cycle of natural eyelashes is 90 to 120 days. Xtreme Lashes are renewed every two to four weeks. After two weeks of being worn, an average 10 to 15 lashes need to be added on each eye. Xtreme Lashes are resistant to sweat, tears and water. However, you won’t be able to use most types of mascaras (you won’t need them anyway) and oil-based makeup removers. The price of the application starts at CZK 4 500 and depends on the number of lashes to be applied. If more than 70 eyelashes are applied on each eye, the price reaches some CZK 10 000. The relashing costs you from CZK 700 upwards depending on the number of eyelashes to be restored. “I´m very satisfied. Thanks to Xtreme Lashes my eyes are bigger and more expressive and I don’t have to worry about putting on mascara in the morning. Synthetic eyelashes are thick and very striking, but if their length and number is correctly determined, the result is so natural that people just ask me: “Did you put on mascara today? You look tremendous!” I’m also surprised that the extensions hold well in place. I regularly go to the gym and to the sauna, however only very few eyelashes fall off. I have never paid more than CZK 750 for the relashing, which I undergo every three weeks. The only thing that worries me is that I can’t rub my eyes,” says one of the clients. Kam se objednat / Where to go: Salon DERMITAGE, Senovážné nám. 22, Praha 1, tel.: 224 142 012, www.dermitage.cz, www.xtremelashes.cz; K. N. Nails Studio, Kamila

FOTO: INDIGO (1)

Novotná, OC Luka, Mukařovského 1986, Praha 5, tel.: 777 222 331, www.studiomatrix.cz

Připravte se na obdivné pohledy okolí - neuniknete jim! Are you ready to face admiring glances? You rather will be!

066_067_Rasy1.indd 67

Lash Sensation V Praze je tato metoda relativní novinkou, letos zde oslaví teprve rok. Na výběr máte buď syntetické, syntetické norkové či hedvábné jednotlivé řasy, a to v délkách 7-17 mm. Hedvábné jsou lehčí než vaše vlastní řasy a velmi jemné, syntetické norkové jsou lesklé, elastické a již přirozeně zatočené. Můžete zvolit několik průměrů a barev, jemné, střední až silné zatočení. V koutku oka tak pro přirozený efekt můžete mít jemnější a kratší řasy, směrem ven silnější a delší. Po konzultaci, jaké řasy si představujete, vám je vyškolená kosmetička aplikuje jednotlivě, postupem „řasa na řasu”, značkovým hypoalergenním lepidlem. Aplikace znamená jen vydržet ležet na zádech se zavřenýma očima. Trvanlivost je jeden až dva měsíce, v závislosti na růstovém cyklu vašich řas. Při doplnění je průměrný počet 10-15 nových řas na každé oko. Po 24 hodinách po aplikaci můžete prakticky cokoli. Dotýkat se řas, sprchovat si obličej, cvičit... Je možné používat řasenku, ale nikoli voděodolnou. Odličovací přípravek na oči nesmí být na olejové bázi. Ceny začínají na 3 500 Kč, maximálně zaplatíte 5 000 Kč. Nejlevnější jsou samozřejmě řasy syntetické, nejdražší pak ty hedvábné. První doplnění řas je zdarma, při dalším zaplatíte 60 Kč za jednu řasu. „Když jsem vyzkoušela prodlužování řas poprvé, metoda Lash Sensation u nás ještě nebyla. A ty syntetické řasy jsem na víčkách stále cítila, připadaly mi těžké. Proto jsem si, jakmile jsem je objevila, nechala aplikovat syntetické norkové řasy od Lash Sensation. Vyzkoušela jsem i hedvábné, ale ty jsou na můj vkus až příliš jemné. Zůstala jsem tedy u syntetických norkových a jsem velmi spokojená,” říká jedna ze zákaznic.

Lash Sensation This method arrived in Prague quite recently – only a year ago. You can choose synthetic, synthetic mink or silk extensions that come in various lengths from 7 to 17 mm. The silk ones are very fine and lighter than your natural lashes; the synthetic mink ones are glossy, elastic and naturally curved. You can also choose different thicknesses, colors and three different curlings - gentle, medium and strong. It is possible to apply finer and shorter lashes to the corners of the eyes and then gradually increase their size to achieve a natural look. After initial consultation to find out what kind of lashes you look for, a trained stylist applies them one by one – using the lash-to-lash technique – and glues them with hypoallergenic adhesive. As far as you are concerned, the application only involves lying down and keeping your eyes shut during the procedure. The eyelashes will last one to two months, depending on the life cycle of your natural eyelashes. During relashing 10 to 15 new eyelashes are applied to each eye. Within 24 hours after the application you are free to do almost anything. Touch your eyelashes, shower your face, go to the gym…You can use mascara, except for the waterproof ones, but you mustn’t use oil-based makeup remover. The prices start at CZK 3 500 and do not exceed CZK 5 000. Synthetic eyelash extensions are obviously the cheapest; the silk ones will cost you the most. The first relashing is for free, then you will pay CZK 60 for each eyelash. “At the time when I tried eyelash extensions for the first time, the Lash Sensation technique was not as yet available. I could feel my new synthetic lashes all the time. They seemed heavy. Therefore as soon as I found out about Lash Sensation, I tried the synthetic mink version. I had also tried the silk ones, but they were too fine for me so I returned to the synthetic mink extensions. And I’m indeed very happy with them. Kam se objednat / Where to go: Salon YES VIP, Korunní 53, Praha 2, tel.: 800 200 203, www.yesvip.cz

20.2.2009 19:45:57


68

| BEAUTY |

LUXURY SHOPPING GUIDE

POMOCNÍCI K NEZAPLACENÍ ʭriceless ʠssistance Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy, řekl Miguel de Cervantes. I to je občas ale málo. Naštěstí máme estetickou medicínu. Good health and a cheerful spirit are beauty's source, Miguel de Cervantes once said. But they may not always suffice. So it's fortunate that we can turn to aesthetic medicine.

KRÉMEM PROTI STRESU

LIFTING BEZ OPERACE

La Prairie vyvinula sérum s buněčným ochranným komplexem a krém proti stárnutí pleti. Klíčovou ingrediencí Anti-Aging Stress Cream je patentovaný rostlinný extrakt La Prairie působící aktivně i na hluboké linky a vrásky na čele a kolem úst. U séra hraje prim „gen dlouhověkosti“, který stojí za ochranou pokožky před vlivy stresu. Anti-Aging Longevity Serum 50 ml 5 500 Kč, Anti-Aging Stress Cream 50 ml 4 800 Kč.

Potřebuje vaše tvář změnu, ale nechcete podstoupit plastickou operaci? Proč nezvolit bezoperační lifting pomocí přístroje Lift6. Tento malý zázrak dokáže znovu vymodelovat a zpevnit kontury obličeje, vyhladit vrásky i drobné linky, sjednotit barvu pleti a opět ji rozzářit. Liftmassage dokáže během deseti minut také vytvarovat kontury kolem rtů a dodat jim plnost. Ošetření přístrojem Lift6 od 850 Kč.

ANTI-STRESS CREAM La Prairie has developed a serum containing a cellular defence complex and an anti-aging skin cream. A key ingredient of its Anti-Aging Stress Cream is a herbal extract patented by La Prairie. This effectively treats even deep wrinkles and lines on the forehead and around the mouth. A central role is played by the so-called “longevity gene”. It protects skin against stressrelated influences. Anti-Aging Longevity Serum 50 ml CZK 5 500, Anti-Aging Stress Cream 50 ml CZK 4 800.

LIFTING WITHOUT SURGERY If your facial appearance needs changing but you do not wish to und ergo plastic surgery you can turn to the Lift6 device. This little miracle remodels and strengthens face contours, straightens out wrinkles and minute lines and restores brightness and uniformity to skin colour. Within 10 minutes, Liftmassage can remodel contours around your lips and give them fullness. Lift6 treatment from CZK 850. Miracle, Janáčkovo nábřeží 7, Praha 5, tel.: 257 317 326, www.miraclespa.cz

La Prairie, www.laprairie.cz, koupíte v síti prodejen Fann

068_069_depilace3.indd 68

26.2.2009 17:25:11


KRÁSNÁ BEZ JEHEL

VĚČNÝ KOLAGEN

KDYŽ PŘÍRODA SELŽE

DEPILACE BEZ BOLESTI

Vlhkost, pružnost a objem, které pleti zajišťuje kyselina hyaluronová, začíná pokožka ztrácet již po dvacátém roce věku. Doposud jsme se projevům stárnutí bránili pomocí této kyseliny injekční aplikací. Ovšem díky přístroji Beautytek Light se konečně mohou nechat ošetřit i ti, kteří mají k invazivním metodám estetické chirurgie odpor. Přístroj pomáhá potřebné látky vstřebávat do pokožky pomocí gelu Pure Hyaluron naprosto bezbolestně. Cena za aplikaci, 600 - 2500 Kč.

Stavebním kamenem pevné pokožky je kolagen. Metoda Radiofrekvence působí na pleť v jejích nejhlubších vrstvách a dokonale pokožku vypíná, a to stimulací kolagenových vláken. Mnoho klientů proceduru vnímá jako příjemnou masáž. Ta podle indikace trvá 15 až 50 minut, přičemž viditelné výsledky se dostavují po pěti ošetřeních. Radiofrekvence, celý obličej 4 000 Kč jedno sezení.

Některé vrásky odolávají i faceliftingu. Příkladem je nasolabiální rýha, což je hluboká rýha mezi nosem a zevním koutkem úst. Řešením je Surgiwire - laparoskopická metoda využívá speciálního nože v podobě drátu, který se čtyřmi vpichy zavede pod rýhu či vrásku a jednoduše ji podsekne. Podseknutá rýha se tak okamžitě srovná s úrovní okolní kůže. Do oblasti vpichů se ještě vstříkne tuk z mikroliposukce, čímž se odstraní proláklina, a to na několik let.

Již nikdy žádné chloupky. Bezbolestně a natrvalo. Vše díky nejmodernější francouzské technologii – fotoEpilaci. Chloupky jsou zlikvidovány pomocí širokospektrálního pulzního světla kdekoliv na těle. Na rozdíl od laserových přístrojů je metoda bezbolestná a zároveň šetrná k pokožce. Protože chloupky dorůstají v několika fázích, doporučuje se proceduru přibližně 46krát zopakovat vždy jednou za 6-8 týdnů. FotoEpilace podpaží 1 600 Kč za jedno ošetření.

FOTO: ARCHIV FIRMY (1), INDIGO (5)

BEAUTY WITHOUT NEEDLES As soon as one's 20th year the skin starts losing its hyaluronic acid, the compound ensuring moistness and elasticity. To date, we've protected ourselves from aging signs by injecting hyaluronic acid. Now, thanks to Beautytek Light, it is possible to also treat those who dislike invasive aesthetic surgery. Using Pure Hyaluron gel the appliance painlessly helps the skin to absorb this vital substance. Application price: CZK 600 - 2500.

ETERNAL COLLAGEN The principal component of firm skin is collagen. The Radio Frequency method treats the deepest skin layers. It stretches skin to perfection through collagen filament stimulation. Many clients experience this procedure as a pleasant massage lasting, depending on the symptoms, from 15 to 50 minutes. Visible results appear after five treatments. Radio Frequency therapy, entire face: CZK 4 000 per session. Asklepion, Londýnská 39, Praha 2, tel.: 234 716 111, www.asklepion.cz

WHEN NATURE FAILS

PAINLESS DEPILATION

Some wrinkles, such as the deep-furrow nasolabial folds that run from the nose sides, even withstand a facelift. The solution is Surgiwire, a laparoscopic method using a knife that looks like a wire. It is inserted through four incisions under the fold or wrinkle so cutting is simply achieved from below. The undercut fold is instantly aligned with surrounding skin. Fat drained from a simultaneous microliposuction is injected into the area around the incisions.

Rid yourself of body hair, painlessly and permanently. Thanks to Photo-Epilation, a French state of the art technology involving a broad spectral-range intense pulsed light source, hair can be removed from anywhere on the body. Contrary to laser technology, it is painless and spares the skin. Since hair grows back in several stages, we recommend repeating the procedure 4-6 times every 6-8 weeks. Armpit Photo-Epilation: CZK 1 600 for each treatment.

A Care, Türkova 828, Praha 4,

Asklepion, Londýnská 39, Praha 2,

Ala Visage, Těšnov 15, Praha,

tel.: 271 197 711, www.acare.cz

tel.: 234 716 111, www.asklepion.cz

tel.: 222 312 330, www.alavisage.cz

068_069_depilace3.indd 69

26.2.2009 17:25:26


70

| BEAUTY |

LUXURY SHOPPING GUIDE

Akcent whisky, rumu, doutníků... nejnovější trendy v pánských parfémech. Čím to je? Whisky, rum or cigar notes… new trends in men’s fragrances… What lies behind them? Text Lucie Hášová Truhelková

Whisky and Soda

070_071_Fancy3.indd 70

The men s perfume industry has rocketed to unseen heights. So high that the best-selling perfume in the world is not a women’s fragrance but Acqua di Gio for gentlemen by Armani. The next step to push the men’s cosmetic industry even further was to add pinches of slightly illegal substances… If you go through the ingredients of some of the perfumes for men that have recently been brought out, you’ll see for yourself. For instance Guerlain Homme was inspired by the famous Cuban drink mojito with notes of mint, rum and sugar cane. Or Mirror of Vanities, one of the five fragrances from the Mirror Collection by Thierryho Muglera, has citrus accords mingling with the scent of cinchona bark reminding you instantly of gin and tonic. Nevertheless to avoid the gentlemen smelling like alcohol, the fragrance pyramid is complete with green and woody notes. This intriguing combination makes the final product a masterpiece. “Obviously nobody wants to smell exactly like mojito!” says Thierry Wasser, a perfumer at Guerlain´s. Pierre Aulas, chief olfactive expert at Thierry Mugler´s, discloses a bit more on the backyard of the “alcoholic” fragrances´ production. “Last year we had a great success with A*Men Pure Coffee containing a note of Arabic coffee. We decided to be more audacious and to have more fun. We started to develop a malt whisky accord.” After having tested several different brands of whisky, Paul Aulsen and his colleagues finally opted for Laphroaig Scotch whisky. A limited collection of fragrances inspired by the beverage will be named A*Men Pure Malt. But what is it that makes Scotch whisky scent so attractive? Aulas explains: “A good whisky is expensive and has a touch of luxury. Its fragrance is also luxurious and the aroma has a soothing effect on men. It also creates atmosphere – you imagine yourself in a nice club, with flames dancing in a fireplace.” Pierre Aulas also points out that the scent of whisky, rum or absinth is very virile. “Our new *Men Pure Malt should not smell exactly like whisky. There is only a hint of it. And that is the whole mystery.”

FOTO: ARCHIV FIREM (4); S VYUŽITÍM ČLÁNKU FANCY A SNIFTER? Z PŘÍLOHY FINANCIAL TIMES - HOW TO SPEND IT

Sektor pánských vůní se během několika posledních let rozrostl do obrovských rozměrů. Do takových, že nejprodávanějším parfémem na světě už není žádná dámská vůně, nýbrž pánská Acqua di Gio od Armani. A dalším krokem, jak posunout segment pánské kosmetiky kupředu, se stalo přimíchání substance s lehce ilegální povahou... Když si pročtete soupis ingrediencí použitých v několika pánských vůních, jež byly v poslední době uvedeny na trh, přesvědčíte se sami. Kupříkladu Guerlain Homme byla inspirována známým kubánským drinkem mojito – s nótami máty, rumu a cukrové třtiny. Nebo jiný příklad: Mirror of Vanities, jedna z pěti vůní z Mirror Collection od Thierryho Muglera, obsahuje závan citrusu a chininu, který okamžitě vyvolá asociaci ginu s tonikem. Ovšem aby muži svým odérem následně nepřipomínali sklenku alkoholu, je třeba doplnit pyramidu parfému zelenými a dřevitými nótami. Vznikne tedy velice zajímavá kombinace a konečný výsledek je více než podařený. „Nikdo totiž nechce vonět přesně jako mojito,“ říká parfumář Thierry Wasser od Guerlain. Zákulisí vytváření „alkoholických“ parfémů poodhaluje Pierre Aulas, ředitel parfumářů u Thierry Mugler: „V loňském roce jsme zaznamenali velký úspěch s A*Men Pure Coffee, obsahujícím nóty arabské kávy. Proto jsme se rozhodli být ještě odvážnější a užít si ještě více zábavy. Začali jsme vyvíjet akord sladové whisky.“ Po testování rozličných druhů whisky s kolegy nakonec vybrali Laphroaig ze Skotska. Limitovaná edice inspirovaná touto whisky se bude údajně jmenovat A*Men Pure Malt. Ale co je vůbec na odéru skotské tak atraktivního? Aulas vysvětluje: „Dobrá whisky stojí hodně peněz a má přídech luxusu. Nákladně voní a její aroma na muže působí uklidňujícím způsobem. Také vytváří náladu – takže si můžete představovat, že jste v příjemném klubu s krbem, v němž plápolá oheň.“ Pierre Aulas poukazuje i na to, že whisky, stejně jako rum či absint, jsou velmi mužné pachy. „Náš nový A*Men Pure Malt nesmí vonět přesně jako whisky. Jen jako její náznak. A to je právě to tajemství.“

26.2.2009 12:16:58


02

01

04

03

070_071_Fancy3.indd 71

01. Guerlain Homme, Guerlain, 2 050 Kč/100 ml EdT; 02. Fou D'Absinthe Eau de Parfum, L'Artisan Parfumeur, kombinuje vůně absintu, čtyř koření, pačuli a borovicových jehlic, 1 900 Kč/50 ml EdT, 2 600 Kč/ 100 ml EdT 03. Cartier Roadster, Cartier, citrusy, ozón, bergamot, máta..., 2 390 Kč/100 ml EdT 04. Mirror of Vanities, Thierry Mugler, 130 Eur/50 ml EdT 01. Guerlain Homme, Guerlain, CZK 2 050 /100 ml EdT; 02. Fou D'Absinthe Eau de Parfum, L'Artisan Parfumeur combines the scents of absinth (wormwood), four other herbs, patchouli and pine needles, CZK 1 900/50 ml EdT, CZK 2600/100 ml EdT 03. Cartier Roadster, Cartier, citrus fruits, ozone, bergamot, mint..., CZK 2 390 /100 ml EdT 04. Mirror of Vanities, Thierry Mugler, EUR 130/50 ml EdT

23.2.2009 9:11:13


LUXURY SHOPPING GUIDE

| BEAUTY |

73

01

ra ʧi-tech ʪasca

HI-TECH ŘASENKY

Nastupuje dekorativní kosmetika 3. tisíciletí! Technický pokrok je rozhodně nejpatrnější na maskarách. Řasy udělají delší, hustší a krásnější. Third millennium decorative cosmetics make their entrance! Technical progress is clearest in mascara. Your lashes will be longer, thicker, more beautiful.

FOTO: ARCHIV FIREM (3)

01

Dior - Diorshow Iconic

02

Lancôme - Ôscillation

03

02

03

Estée Lauder - ʰurbo ʩash

je symbolem kreativity a dokonalosti. Elastomerové štětinky jsou poskládány šikmo, poddajné a pojmou všechny řasy, které se tak stanou neodolatelně husté. Šikmý tvar štětečku přináší řasám maximální prodloužení a ideální tvar. Podobnost se střihem šatů navržených pro uvedení vůně Miss Dior prý není náhodná... Není třeba štětečkem při líčení otáčet ani používat „cik cak” techniku. O extra objem řas se starají křemenné mikro – korálky ve složení řasenky, o oddělení řas minerály pyramidové struktury.

je „první řasenka s mikrooscilací”. Díky velmi jemně kmitajícímu kartáčku dosáhnete 360stupňového obarvení každé řasy – bez vynechání jediného místa. Unikátní aplikátor je patentem Jeana Louise Guéreta, autora všech kartáčků řasenek Lancôme. O více než 7 000 vibrací za minutu se stará třícentimetrový motorek a vyměnitelná baterie, jež by měla vydržet až do vypoužívání černi. Tento malý zázrak vám zajistí dokonale oddělené, husté a prodloužené řasy.

je nejrychlejší ze všech řasenek! Nabízí 7 500 kmitů za minutu. Kartáček LashSonic Brush je totiž vybaven mikropulzujícími štětinkami. Pohybuje se mnohem rychleji než jen za pomoci ruky a řasy při líčení nepřetržitě odděluje. Jejich oddělení, prodloužení, objem a natočení zvládá najednou. Vaše řasy budou krásné a husté, přesně takové, po jakých jste vždy toužila. Baterie vydrží asi 9 měsíců, ale je vypočítáno, že při používání řasenky jednou denně ji vypotřebujete za 3 měsíce, proto se neprodávají náhradní baterie.

Diorshow Iconic symbolises creativity and excellence. The supple elastomer bristles are embedded obliquely in the brush and reach to each lash, for irresistible thickness. The spiral brush shape allows maximum extension and ideal lash curling. Its resemblance to the dress especially designed for the introduction of the Miss Dior fragrance is apparently no coincidence... Turning the brush or using the 'zigzag' technique is unnecessary. Silica micro-beads in the formula give the lashes extra volume while pyramid-shaped minerals ensure optimal lash separation.

Ôscillation is the first 'micro-oscillating' mascara. Thanks to its extremely gently vibrating brush every single lash is entirely coated to 360 degrees – not one iota is missed. This unique applicator has been patented by Jean-Louis Guéret, author of all of Lancôme's mascara brushes. The seven thousand vibrations per minute are generated by a 3-centimetre motor and a replaceable battery which, however, should last until the mascara black is used up. This little miracle secures you perfectly separated, thick, extended lashes.

Turbo Lash's 7,500 oscillations per minute make it the fastest mascara of them all! Its LashSonic Brush is fitted with micro-pulse bristles, meaning it moves much faster than is possible by hand. Its motion continuously and simultaneously separates, extends, saturates and curls the lashes. The beautiful, thick lashes you've always yearned for will be yours. The battery life is about 9 months, but if you apply the mascara every day, it will only last 3 months. We can not, therefore, offer replacement batteries.

Diorshow Iconic: naleznete ve všech sítích vybraných

Ôscillation: Jungmannovo nám. 20, Praha 1,

TurboLash: Železná 18, Praha 1, tel.: 224 232 023,

parfumerií, 840 Kč; available in all perfumeries of choice,

tel.: 224 217 189, 1 200 Kč / CZK 1 200

980 Kč / CZK 980

CZK 840

073_Rasenky.indd 73

26.2.2009 15:00:19


74

| BEAUTY |

LUXURY SHOPPING GUIDE

BEAUTY NEWS

SKIN CAVIAR Kaviár nemusí rozmazlovat jen chuťové buňky, stejně jako diamanty nepatří jen na šperky. Novinka od La Prairie – rozjasňující sérum Skin Caviar Crystalline Concentre dokázala z těchto látek získat to nejlepší pro vaši pleť. Extrakty z kaviáru pleť zpevňují, zatímco diamantové krystaly odráží světlo a pleť rozjasňují. A stačí jen jedna kapka! Skin Caviar Crystalline Concentre, 9 200 Kč/ 30 ml.

Jaro je tu! Chcete-li se cítit i vypadat mladší a krásnější, zkuste naše kosmetické tipy. Spring is here! Feel younger. Look younger. Be more beautiful. Here are a few tips on how.

Caviar is not merely there to pamper your taste cells. Not all diamonds are used for jewellery. New from Prairie – skin illuminating serum Skin Caviar Crystalline Concentre. Drawing from these two compounds, it provides what is best for your skin. Caviar extract firms the skin. Light-reflecting diamond crystals give it newfound radiance. One drop suffices! Skin Caviar Crystalline Concentre, 9 200 Kč/30 ml GLAMOUR a.s.: Jandáskova 24, Brno, tel.: 541 227 959

WILD ROSE Na Valentýna se v Galerii Myslbek otevřel obchod s řeckou přírodní kosmetikou Korres. Značka je vybudována na homeopatických základech a vznikla v nejstarší řecké lékárně v Athénách. Korres čítá více než 500 produktů. Vyzkoušejte například Wild Rose Set, který obsahuje 24hodinový hydratační krém, rozjasňující masku a rozjasňující sérum.

KORRES: Galerie Myslbek, Na Příkopě 19, Praha 1, www. korres.com

PILATES Jak vypadá vaše postava snů – ploché břicho, štíhlé nohy? To všechno můžete mít. Stačí zajít do nového studia MORE THAN PILATES a začít cvičit Pilates pomocí přístrojů s tažnými pružinami. Cvičení je tak účinější a přesnější. Studio nabízí také ultrazvukovou liposukci pomocí přístroje Ultralipo System. What is the body shape of your dreams – a flat belly, slender legs? You can have it all. Just go to the new MORE THAN PILATES studio. Start Pilates training exercises using spring-based tension equipment. Your exercises will be more focussed, more effective. The studio also offers ultrasound liposuction with Ultralipo System equipment. MORE THAN PILATES: Karolíny Světlé 4, Praha 1, tel.: 224 241 322, www.morethanpilates.cz

074_Beauty news.indd 74

FOTO: ARCHIV FIREM (2), INDIGO (1)

On Valentine's a Korres shop with Greek natural beauty arrived in Shopping Gallery Myslbek. Built on homeopathic foundations the brand has its origins in Athens' oldest dispensing pharmacist's. Korres has more than 500 products. Try, fx., the Wild Rose Set containing a 24-hour moistening cream, an illuminating mask and brightening serum.

26.2.2009 15:11:49


24

| ZOOM | LUXURY SHOPPING GUIDE

NOČNÍ MOTÝL NIGHT BUTTERFLY Hledáte luxusní pudr nejjemnější konzistence, který by sametově zahalil a perleťově prozářil vaši pleť? Seznamte se s nočním diamantem od Diora. A luxurious powder with soft consistency to cover your face in silk and brighten up your complexion…If this is what you are looking for, Christian Dior’s Night Diamond is the one.

CHRISTIAN DIOR: Pařížská 4, Praha 1, tel.: 222 310 134, www.dior.com

024_DIOR.indd 24

FOTO: ARCHIV FIRMY (1)

Eleg

antn vaši pleť tak, í kompaktní pudr s jem ný krabičku zd že bude vypadat jako za mi perleťovými mikro ob čá ha ní edice ex í třicet kr ystalů, do pu lena do jemně třpytivé stečkami rozzáří istuje ve dv dr u je vy ry to logo Dio ho závoje. Černou ou odstínec vyhovovala r. itovaná váno This elegjaaknbrt oskvovým, tak olivhov–ýmBeityge Diamond a PinLim k Diamond, čpům pleti. C compact po will gently aby wder w ena 2 150 K co č. engraved wit ver your skin with a ith soft micro particles te of h nd th m er ir ot ty ly he cr ystals and sparkling ve r-of-pearl The limited the il. Diamond to Christmas edition offe Dior signature is inscri The black case is bed in the po rs two shad suit both lig es - Beige D ht peach an wder. d olive skin types. CZK iamond and Pink 2 150

27.10.2008 10:18:49


66

| BEAUTY | LUXURY SHOPPING GUIDE

NEJDRAŽŠÍ Z NEJDRAŽŠÍCH riciest eauty roducts

Vyplatí se investovat do nejdražšího krému či parfému na trhu? Můžeme věřit, že nejdražší rovná se zároveň nejlepší? Ptáme se odborníků z kosmetických laboratoří. $500 can buy a lot of things, but can it really buy you healthier, more luminous skin? While a hefty price tag doesn't necessarily make it more effective, there are factors that contribute to the prices of these products.

CO DĚLÁ DRAHÝ PRODUKT DRAHÝ? WHAT MAKES A PRODUCT PRICEY? Podle Rebeccy James Gadberryové, generální ředitelky společnosti YG Laboratories, která se zabývá výzkumem a prodejem nových aktivních látek pro použití v kosmetickém průmyslu (více na www.yglabs.com), je to soubor těchto čtyř ukazatelů: What makes a product pricey? We turned to leading ingredient authority and CoCEO/ Chairman of YG Laboratories, Rebecca James Gadberry, for her opinion on why these offerings are so expensive.

KONCENTRACE HIGH CONCENTRATIONS 1.VYSOKÁ

„Většina drahých produktů obsahuje efektivní látky v té nejvyšší možné koncentraci. Užití koncentrátu v kosmetickém výrobku je vždy dražší, než použití ředěné složky,“ vysvětluje Rebecca. „Many pricey products feature families of effective ingredients at maximum percentage,“ she explains.

066_069_Beauty.indd 66

MANUFACTURING 2.VÝROBA

„Masové výrobky se vyrábějí za přispění automatizovaných linek a tím se snižují náklady na koncovou cenu. Ale špičkové výrobky (tzv. high-end) se vyrábí v omezeném množství, protože jsou daleko náročnější na výrobu, ale to také znamená, že každá z ingrediencí může být zpracována daleko precizněji.“ „Mass beauty products are made using automated, machine-based processes to reduce expenses, but many high-end beauty products are extremely labor-intensive. Each ingredient can be made more precious if it's produced in limited amounts.“

RESEARCH 3.VÝZKUM

„Drahé produkty jsou většinou výsledkem dlouhého a namáhavého výzkumu.“ „Pricey products are often the result of years of research funded by the cosmetic company.“

EXCLUSIVITY 4.EXKLUZIVITA

„Laboratoře, poskytovatelé účinných složek určených do kosmetických výrobků, je za normálních okolností prodávají více společnostem najednou. Účinná látka se tak sice objeví v produktech od několika různých výrobců zároveň, ale tím také klesá koncová cena,“ vysvětluje Rebecca a dodává: „Ti, co chtějí pro svůj produkt něco výjimečného, musí zaplatit laboratořím vysokou cenu za to, že se účinná složka už nebude moci prodat žádnému jinému výrobci kosmetiky. Exkluzivita je drahá, k ní je ještě nutné připočíst cenu za již tak drahou účinnou složku.“ „Under normal circumstances, an ingredient supplier sells the same ingredient to a number of cosmetic companies,“ explains Gadberry. „The companies behind these products often pay a premium for the exclusive rights to use them, on top of them already being expensive to begin with.“

27.10.2008 12:29:22


RÉVIVE PEAU MAGNIFIQUE $ 1 500 Sérum se používá dvakrát ročně po dobu čtyř týdnů jako zázračná kúra pro omlazení pleti. Využitá technologie byla oceněna Nobelovou cenou. Designed to be used twice a year for four weeks, this serum contains Nobel prize-winning technology to regenerate skin cells.

Co o svém produktu říká výrobce: Je to jediný produkt na trhu, který umí probudit staré „unavené“ kmenové buňky a omladit je až o pět let. Vrásky vyhladí o 45 %. Více na www.reviveskincare.com What the company says: It's the only skin-care product on the market to convert aged, sleeping adult stem cells into assertive, fully awake ones, claiming to take at least five years off heavily aged appearances and reduce wrinkles by 45 percent.

01 OMLAZUJE DÍKY ZÁZRAČNÉ LÁTCE MILLION-DOLLAR INGREDIENTS Gram telomerase – zázračné a zároveň nejdražší složky, kterou firma do tohoto séra použila, stojí údajně čtyři miliony dolarů. Telomerase funguje jako katalyzátor stárnoucích kmenových buněk. Podle všeho dokáže „přeřídit” biologické hodiny buněk tak, aby začaly tvořit zase mladou a jemnou pleť. Purported to cost $ 4 million a gram, telomerase is a youth-recruiting molecule that is currently only available in this skin-care product. It is said to stimulate resting adult stem cells to revive fresh, baby-soft tissue, and it is the most expensive ingredient in the brand's entire line.

02 ÚČINKUJE V NEJHLUBŠÍCH VRSTVÁCH EPIDERMU EFFECTS DEEP IN THE SKIN

03 PODPORUJE TVORBU KOLAGENU CREATING NEW COLLAGEN Díky zvýšené tvorbě kolagenových vláken pomůže sérum „opravit” i drobné povrchové nedostatky pleti (rozšířené póry, akné...). Rousing collagen synthesis, the product targets underlying damaged tissue to repair superficial imperfections.

066_069_Beauty.indd 67

Sérum obsahuje EGF (Epidermal Growth Factor), jehož objevení bylo oceněno Nobelovou cenou v roce 1986. Tato látka zásadně zvyšuje schopnost obnovy buněk a tím také tvorbu kolagenu a elastinu. Pleť se tak stane silnější, vypnutější a elastičtější – tedy bez vrásek. Growth Factor's regenerative properties help decrease wrinkles and fine lines by promoting collagen, elastin and protein formation to thicken the deep structural elements of the skin.

27.10.2008 17:24:52


68

| BEAUTY | LUXURY SHOPPING GUIDE

YU PERFUME $ 5 000 Správný postup, jak získat tuto exotickou, omamnou květinovou vůni, firma vyvíjela a zdokonalovala bezmála půldruhého roku. Rostlinné esence z ručně sbíraných květin z pralesů Jižní Ameriky a z vegetace na ostrovech v Indickém oceánu byly presovány přímo na místě, metodou 'Jungle Essence', aby byly získané extrakty z rostlin co nejčerstvější a nejsilnější. This exotic, limited-edition, highly potent floral perfume took a year and a half to develop. Its botanical essence is sourced from plants that were handpicked from South American rainforests and exotic islands in the indian ocean.

Co o svém produktu říká výrobce: Jsme dodavatelé esencí jiným parfumářským firmám už přes sto let. Toto je náš první parfém. Hledali jsme po celém světě nejomamnější rostliny a nejlepší metodu, jak je zpracovat. Výsledkem je Yu – své jméno získal z čínského výrazu pro déšť. Na celosvětový trh jsme uvedli pouze 500 flakonů. V současné době je možné Yu zakoupit v Americe, Anglii, Hong Kongu či na Středním Východě. www.mane.com What the company says: Based on 100 years of knowledge and inspired by the Chinese word for rain, only 500 bottles of this perfume are available worldwide, in the United States, England, Hong Kong and the Middle East. The flowers' sustainability is ensured through a unique extraction process that obtains authentic plant absolutes without threatening their existence.

04 NEOBVYKLÉ PŘÍSADY UNLIKELY ELEMENTS Nevšední svěžest parfému zajišťuje málo používané pižmo ženetek (čeleď cibetkovitých) z jižní Itálie. Direct from Southern Italy's spectacular winding hilltops, Genet absolutes are rarely used in perfumery and lend a distinct sense of freshness.

066_069_Beauty.indd 68

01 OMAMNÁ VŮNĚ OPTIMAL POTENCY Všechny přísady, které jsou v parfému obsaženy se sbíraly v momentě, kdy jejich silice měly největší mocnost. Proto se například extrakt z bílokvětého indického jasmínu získával uprostřed noci. Direct from India, absolutes are extracted from sweet-smelling, whitepetaled Jasmine flowers in the dead of night, at the height of the full fragrance.

02 BALENÍ PRO SBĚRATELE COLLECTIBLE KEEPSAKE Na každém z pětiset flakonů je ručně vyleptáno výrobní číslo parfému. Lahvička s omamnou tekutinou je pak uložena do ručně vyrobené krabičky z břízy, potažené pravou kůží. Each bottle is hand-etched with its respectful production number, housed within a solid, handmade birch box and lined with genuine leather.

03 VŮNĚ, KTERÁ PROBOUZÍ SMYSLY SPIRITUALLY AWAKENING SCENT Společně s pižmem ženetek tvoří základ parfému Champaca. Rostlina z čeledi Magnoliaceae. Ve starých indonéských chrámech se používá už stovky let pro svou ojedinělou, klid navozující vůni. Je pronikavá a říká se, že ji ucítíte na tisíce kilometrů daleko. Champaca, an ancient, wild, persimmon-colored Indonesian flower, is one of the key ingredients in the perfume and has been used for hundreds of years to create sensual ambience in elite temples. It is said this flower can be smelled from hundreds of miles away.

27.10.2008 14:40:25


Co o svém produktu říká výrobce: Tyto ušlechtilé „lázně pro pleť“ nelze koupit jako ostatní výrobky. The Essence získáte jen na objednávku, ve vybraných prodejnách La Mer. V balení najdete také šestnáctistránkovou publikaci s popisem výrobku a návodem jak ho správně používat. The Essence obsahuje nejvyšší možnou koncentraci zázraku firmy La Mer - Miracle Broth, jehož vývoj trval celých dlouhých dvanáct let. www.lamer.com What the company says: Originally available by invitation only in which users received a 16-page hardback brochure, this 'healing spa for the skin' features the highest level of La Mer's Miracle Broth - the company's renowned, youth-inducing agent that took more than 12 years to perfect.

01 KOSMONAUTIKA A KOSMETIKA AEROSPACE SCIENCE Bývalému fyzikovi, působícímu v oblasti letectví a kosmonautiky, se po více než šesti tisících experimentech podařilo propracovat k dokonalosti vysoce účinný kvasný komplex složek Miracle Broth, základ všech krémů společnosti La Mer. Srdcem zázračného komplexu, který viditelně vyhlazuje, zvláčňuje a zjemňuje pleť, není přitom nic výjimečného. Výjimečný je však postup, který Dr. Max Huber vyvinul. Základ zázračného komplexu – mořské chaluhy sbírané v zátokách San Diega – jsou při biologickém kvašení ještě vystavovány zvukovým a světelným vlnám, aby se maximálně zvýšila účinnost získávaných aktivních složek. Developed by an aerospace physicist who performed 6 000+ experiments to perfect the solution, La Mer's Miracle Broth contains hydratating sea kelp. Harvested off the San Diego Bay coast and flown to La Mer's New York laboratories, it is fermented for four months under the influence of sound and light waves to increase activity.

FOTO: ARCHIV FIREM (3)

LA MER THE ESSENCE $ 2 100 V současné době nejdražší produkt na světě v kategorii péče o pleť. Za tři týdny slibuje totální znovuzrození pleti. Presently the world's most expensive face product, and initially coined 'precious project' to ensure it remained a top secret endeavor, this three-week serum-based treatment promises to leave the skin 'visibly reborn'.

066_069_Beauty.indd 69

27.10.2008 14:42:26


70

| BEAUTY | LUXURY SHOPPING GUIDE

Když příroda potřebuje pomoci hen ature eeds a ittle elp

Zajímavosti z oblasti plastických operací prsou představil MUDr. Patrik Paulis Cosmetic breast surgery, what you might not know - interview with plastic surgery expert Patrik Paulis Kosmetická chirurgie je stále opředena řadou mýtů. Některé potenciální zákaznice nechtějí operaci poprsí podstoupit, protože nová ňadra nevypadají přirozeně... Krom toho, že moderní implantáty se mohou v těle nechat neomezeně dlouho, protože použité materiály zamezují pronikání silikonu do těla, dnes se používají i zcela nové, tzv. asymetrické implantáty. Z anatomického hlediska mají ke skutečné mléčné žláze nejblíže. Pravé a levé implantáty jsou tvarově nezaměnitelné a estetický výsledek operace vypadá při správné indikaci zcela přirozeně. Filozofie jejich používání vychází z faktu, že tvar ženského prsu je asymetrický, zatímco umístění ňader na hrudníku je symetrické. Jsou asymetrické implantáty vhodné pro všechny klientky? Tyto implantáty se ukládají výlučně pod žlázu a díky svému tvaru jsou vhodné k použití i u mírné ptózy (poklesu ňader). Omezením je původní velikost prsní žlázy, která musí implantát zcela pokrýt, a tak nemůžeme často prsa zvětšovat o takový

070_071_Plastika.indd 70

objem, jak by si klientka přála. Neexistuje jeden univerzální, nejlepší typ implantátu, jako neexistuje jediná možnost, jak vyřešit daný estetický problém. There remain many rumours about cosmetic surgery. Some women don’t want to undergo breast plastic surgery because the new breasts don’t look natural…. Apart from the fact that the new generation of implants can remain in the body for an unlimited time span, there is a new type of so-called “asymmetric” implants. They look very much like natural breasts. Each implant has its specific shape and, if surgery is carried out properly, the result is perfectly natural. The underlying idea is that though the shape of each breast is specific, their emplacement on the chest is symmetric. Are these asymmetric implants suitable for every woman? These implants are placed under the gland and thanks to their shape they can be used even if the patient suffers light ptosis (drooping or sagging of the breast). The only limiting factor is the size of the breast which must cover completely the implant. Therefore we can’t always enlarge the breasts as much as the patient would wish. Klinické centrum Iscare Lighthouse, Jankovcova 1569, Praha 7, tel.: 800 203 233, www.iscare.cz A2C Antiaging Clinic, Malé náměstí 13, Praha 1, tel.: 221 423 285, www.a2c.cz

21.10.2008 14:43:48


Také slýcháte o novinkách v estetické chirurgii, které znějí tak fantasticky, že tomu ani nelze uvěřit? Naštěstí vědu a zručnost plastických chirurgů nic nezastaví! Seznamte se s novými zkrášlujícími metodami. You have heard about new possibilities of cosmetic surgery which sound too fantastic to be true? The progress in scientific research and plastic surgeons’ abilities is unstoppable. Here are some new methods to make you more beautiful.

MUDr. PATRIK PAULIS, plastický chirurg Plastic surgeon ¢ Diplom AFSA v oboru

Plastická rekonstrukční a estetická chirurgie a univerzitní diplom v oboru Experimentální chirurgie a mikrochirurgie, Université Paris VII – Denis Diderot ¢ Soudní znalec v odvětví plastické chirurgie ¢ AFSA Diploma in Reconstructive & Aesthetic Surgery; university degree in Experimental Surgery and Microsurgery, Université Paris VII – Denis Diderot ¢ Legal expert in Plastic Surgery

FOTO: ARCHIV FIREM (2), INDIGO (1)

MUDr. Petr Hajduk poodhalil roušku nad metodou speciální liposukce MUDr. Petr Hajduk unveils a special method of liposuction Povídá se o jakési metodě liposukce, kdy se do pacienta vstříkne roztok sóji, ten na sebe „nabalí" tuk, který se posléze sám vyloučí z těla, tudíž odpadá klasické „vysávání" tuku... Metoda se nazývá injekční lipolýza. Je známá od roku 1996, kdy se lékařka Rittesová v Brazílii pokusila pomocí preparátu obsahujícího deoxycholát a phosfatidylcholin injekčně rozpustit tukové polštáře v oblasti dolních víček. Úspěch znamenal rozšíření metody na další oblasti těla, např. paže, kolena... Bez nutnosti anestezie se při 10 až 20 minut trvajícím zákroku do požadované oblasti pomocí

070_071_Plastika.indd 71

tenkých jehel aplikuje roztok s látkou. Je procedura vhodná pro všechny zájemce? Jsou účinky trvalé? Je určená k dolaďování postavy, zmírnění projevů celulitidy, ale také k odstraňování lipomů (tukové bulky). Metoda funguje tak u 90 – 95 % pacientů. Ideální jsou tři aplikace, každá po 7 týdnech. Účinek je trvalý. Dojde totiž k rozpuštění stěny tukové buňky, bez níž žít nemůže. Tuk je transportován do jater, kde se rozloží. Cena se pohybuje od 3 000 do 5 000 Kč za aplikaci. A jakou roli zde hraje zmiňovaná sója? Aktivní substance látky, která se do postižených partií aplikuje, jsou skutečně obsažené např. v sojových bobech, nicméně zde jsou připravované jinou cestou. The story goes that there is a new method of liposuction which consists in injecting a soya solution into the patient. The soya then “bundles up” the fat which is eliminated from the body without the need to proceed to the traditional “suction”… The method is called injection lipolysis and it appeared in 1996 when Doctor Rittes tried to dilute lower eyelid fat pads by injecting a substance containing deoxycholate and phosfatidylcholin. The method was successful and it was afterwards used for other parts of the body – arms, knees…It doesn’t require anaesthesia. The intervention lasts 10 to 20 minutes; a special substance is injected to the patient using very thin needles. Is the method suitable for anyone? Is the effect permanent?

It is used to perfect your looks, limit cellulite and to eliminate lipomas. The method is successful in 90 to 95% of cases. The best way is to undergo three interventions with a seven week period between each of them. The effect is permanent, because it dissolves the fat cell walls without which the cell can’t live. The fat is then transferred to the liver and disintegrated. The price is between CZK 3 000 to CZK 5 000 for one application. And what is the role of the above-mentioned soya? The active substance, which is injected into the body, is indeed present also in soya beans for instance. But for this purpose it is prepared in a different way. Aura Medical Clinic, Koněvova 31, Praha 3, tel.: 222 582 002, www.auraclinic.cz

MUDr. PETR HAJDUK, plastický chirurg Plastic surgeon ¢ Věnuje se estetické medicíně, od r. 1996 zejména pak problematice transplantace vlasů, kdy spoluvytvářel metodu tzv. "zonal grafting" s dr. Gallagherem ¢ Zakladatel a vedoucí lékař AURA MEDICAL CLINIC PRAHA ¢ Practicing cosmetic surgeon, specializing in hair transplantation since 1996, he is the co-author (with dr. Gallagher) of the "zonal grafting" method ¢ Founder and head of the AURA MEDICAL CLINIC PRAHA

27.10.2008 12:26:20


72

| BEAUTY | LUXURY SHOPPING GUIDE

Váš nový parfém. Jen váš! Your ew erfume. nly Yours!

Parfumerie jsou plné rozličných flakonků a koupit si je může kdokoli. Proto přichází nový trend: vůně na zakázku! Perfume stores are filled with different bottles of perfume available to anyone. Women want to be unique. A new trend has arrived – a scent that can be customized!

072_073_Parfemy.indd 72

Paříž se, díky nejvyšší koncentraci takzvaných „nosů" (neboli odborníků na tvorbu vůní), stává hlavním městem zakázkového parfumářství. Zdejší prestižní značky jako Guerlain, Cartier nebo Jean Patou stejně jako malá specializovaná parfumářství se začínají orientovat na nejindividuálnější přání svých zákazníků. Cartier začal vyrábět zakázkové parfémy v roce 2005. Zájemce o svou vlastní vůni si sjedná schůzku s hlavní parfumářkou, Mathilde Laurent. Tento „pohovor" trvá zhruba tři hodiny a Mathilde decentními otázkami zjišťuje, jaké jsou klientovy tajné cíle, touhy, oblíbené chutě a vůně. Může dojít klidně i k deseti sezením a následná výroba samotného parfému zabere několik měsíců. Mathilde Laurent vytvoří průměrně osm zakázkových parfémů ročně. Aby dosáhla dokonalé spokojenosti klienta, má naprostou svobodu ve shánění ingrediencí. Kilo jasmínu z Grasse může stát více než 55 000 dolarů... Sylvaine Delacourte z Guerlain si zájemce pozve do staletého butiku na Champs-Elysées a snaží se odkrýt takzvané „čichové dědictví" každého z nich. Někdo má hluboko v sobě zakódovaný libý pocit z vůně maminčiny marmelády, jiný v dětství chodil do krámku na rohu pro úžasné žvýkačky. Když Sylvaine odhalí ideální složení parfému, klient za pár měsíců obdrží tři litry vůně,

27.10.2008 14:45:15


FOTO: ARCHÍV FIRMY GUERLAIN (2)

„Představit si vůni znamená představit si ženu, která ji používá.“ – Jean-Paul Guerlain “To fancy a scent means to fancy a woman who wears it”, said Jean-Paul Guerlain

jakou nemá a nebude mít nikdo jiný, ve speciálně objednávaných křišťálových flakoncích Baccarat. L'Artisan Parfumeur nabízí zakázkovou výrobu parfémů také pouze ve svém pařížském butiku, takže pokud toužíte po téměř zapomenuté vůni vaší zahrady v ranní rose, kupte si letenku do Francie. Za služby parfumářského „nosu" zaplatíte u Cartier a Guerlain něco mezi pětačtyřiceti až devadesáti tisíci dolary. Paris, thanks to its highest concentration of the so-called “noses” (or experts in scent creation), has become the capital of the custom-made perfume industry. Local prestigious names like Guerlain, Cartier, and Jean Patou, as well as small perfumeries, began to focus on the highly individualized desires of their customer. Cartier started making customized perfumes in 2005. The interested client sets an appointment with Mathilde Laurent, the chief perfumer. The meeting might last as long as three hours. During that time, Mathilde asks delicate questions to find out what the client’s secret objectives, desires, favourite tastes and scents are. It isn’t always possible during the first meeting to determine what expresses the client’s uniqueness. It is not unusual for the meetings to be repeated; sometimes as much as ten times. The following process of pro-

072_073_Parfemy.indd 73

ducing the perfume itself takes several months. Mathilde Laurent creates an average of eight customized perfumes a year. In order to satisfy her client entirely, she has complete freedom to select the ingredients. One kilogram of jasmine from Grasse can cost more than 55 000 USD... Sylvaine Delacourte from the Gerlain Company usually invites her clients into their hundred year-old boutique on Champs Elysees, and tries to discover their so-called “olfactory heritage”. Deep down, some people have encrypted the sweet aroma of their mother’s jam; others remember their childhood visits to a small corner shop with the smell of fantastic chewing gum. Within a couple of months, once Sylvaine has developed the ideal perfume, the client receives 3 litres of the unique scent that does not and will not belong to anybody else. The perfume is delivered in special crystal Baccarat perfume bottles. L’Artisan Perfumeur offers customized perfume production only in their Paris boutique; so if you wish to obtain the scent of your garden covered with morning dew, you must first purchase an air ticket to France. The cost of a perfumer’s “nose” services at Cartier’s or Guerlain’s is somewhere between 45 000 and 90 000 dollars.

21.10.2008 15:07:28


BEAUTY

Světlo & stín

ight & shadow

Převratná dekorativní kosmetika Giorgio Armani vám umožní vytvarovat si rysy tváře tak, jak vy sami chcete. Pusťte se do hry se zářivými odlesky! These state-of-the-art cosmetics by Giorgio Armani enable you to shape the features of your face exactly the way you desire. Go for it, and start playing with shining reflections! Giorgio Armani uplatnil své výjimečné

02

schopnosti práce s texturami a vrstvením tak dokonale, že stejně jako módní kousky, i jeho líčení dosahuje úžasných efektů. Přirozené zářivosti pleti docílíte díky patentované přísadě Micro-fil, která umožňuje mísení a vrstvení jemných, průsvitných textur make-upu. I deset vrstviček očního stínu působí jako jedna jediná. Celou dekorativní řadu Armani Cosmetics vyhlásil prestižní francouzský časopis Marie-Claire kosmetikou roku 2007. Není divu: i tužky na oči mají ochranný faktor, řasenka je vybavena patentovaným kartáčkem, díky němuž lze nanést více vrstev s přirozeným výsledkem, a ač se to zdá neuvěřitelné, transparentní báze na make-up vyhlazuje tvář ještě po finálním nalíčení. My jsme to už vyzkoušeli – přidáte se? Famed fashion designer Giorgio Armani put his legendary skills to good use while creating his cosmetics line. Armani, renowned for working wonders with textures and layers with his fashion collections, executes the same effective tricks with his make-up. The natural radiance of your complexion is enhanced by a patented Micro-fil ingredient which enables the fine, transparent textures of the make-up to be naturally blended and layered. Even after applying countless layers of eye shadow, it gives the impression of a single layer and doesn’t look overdone. No wonder the French magazine Marie-Claire proclaimed the Giorgio Armani cosmetics line “Cosmetics of the Year 2007”. We’ve already tried it. Will you join us?

04

05

03

01

94 LUXURY SHOPPING GUIDE

094-095_Armani_B.indd 94

22.8.2008 17:15:37


01 Sheer Bronzer

Jemný bronzový pudr Sheer Bronzer skvěle tvaruje obličej. Nanášejte jej na lícní kosti jako ležatou osmičku, tak přesně kopíruje anatomii tváře. A fine bronze powder, the Sheer Bronzer perfectly shapes the face. Apply it to the cheek bones in the shape of a horizontal number 8. 1 260 Kč / CZK 1,260

02 Shadows

Oční stíny lze aplikovat jak štětcem, tak i prstem – podle toho, co je vám příjemnější. The eye shadow can be applied with a brush or with your finger – whichever you prefer. 860 Kč / CZK 860

03 Fluid Sheer

V tvarování a projasňování obličeje jsou produkty Fluid Sheer nepřekonatelné. Nanášejte je bříškem prstu na partie, které chcete zvýraznit. For shaping and brightening your face, the Fluid Sheer products are unsurpassable. Apply them with the pad of your finger to any features you wish to bring out. 1 660 Kč / CZK 1,660

04 Brush

Svou kosmetiku Armani doplnil kolekcí aplikačních štětců. Štěteček na rty je navíc vybaven víčkem, takže jej můžete nosit v kabelce. Armani completed his cosmetics line with a collection of brushes. Ingeniously the lip brush is equipped with a cap so it can be carried easily in your purse. 650-1 900 Kč / CZK 650 - 1,900

FOTO: ARCHIV FIRMY (6), S. SIBA (1)

05 Make-up

Nejnovějším make-upem od Armaniho je Face Fabric. Lehoučká textura, přezdívaná „neviditelný make-up“, přilne na tvář jako průsvitná druhá pleť, lehce ji tónuje a vyzdvihuje přirozený jas. Face Fabric is the latest line of Armani make-up. Because of its extremely light texture, it was nicknamed “an invisible make-up”. It adheres to the face like a second skin, tones it gently, and brings out its natural radiance. 1 660 Kč / CZK 1,660

LUXURY SHOPPING GUIDE 95

094-095_Armani_B.indd 95

22.8.2008 15:36:15


PROMOTION

Pozdravy z Karibiku reetings from the aribbean

V Pure Spa si můžete dopřát procedury provoněné exotickými oleji z květin tiaré, lilií a čisté bourbon vanilky, k vybraným masážím jsou používány i čerstvé plody jako například ananas, papája či okurka. Do světa relaxace se přenesete prostřednictvím tělových zábalů, peelingů a masáží, po nichž je možné se přesunout ještě do sauny, páry, aroma sprchy nebo whirlpoolu. Doporučujeme podstoupit například proceduru nazvanou Pure Fruit And Spice. Dostane se vám při ní speciální masáže razítky napuštěnými mandlovým olejem a obsahujícími citrusové plody, kokos a exotické koření. To, jak vám tato masáž báječně uvolnila zablokované svaly, si budete moci připomenout ještě doma – razítka si totiž po skončení procedury odnesete s sebou. Za hodinu čistého času zaplatíte 3 900 Kč.

Pro páry, které si chtějí jedinečné hýčkání dopřát společně, je ideální program Pure Spa Couple Treatment Experience. Podstoupí uvolňující tělový peeling z čerstvé papáji, jogurtu, mořského písku a kokosového oleje, pak tělový zábal a relaxační masáž s vůní bourbon vanilky, lilie nebo orchideje tiaré. Toto tříhodinové blaho stojí 10 200 Kč. At Pure Spa you can indulge in aromatic treatments with exotic oils made from tiare orchids, lilies and pure bourbon vanilla flowers. For selected massages, fresh fruit such as pineapple, papaya, or cucumber is used. You will be transported into a world of relaxation with body compresses, peels and massages. Afterwards, move into the sauna, steam room, aroma shower, or whirlpool. We recommend you try the Pure Fruit And Spice

treatment. Experience a unique massage that uses stamps soaked in almond oil as well as citrus fruit, coconut and exotic spices. The massage has a wonderful effect by releasing blocked muscles. Re-live the whole experience again – the stamps are yours to take home. An hour in the Pure Spa experience costs CZK 3,900. For the couple who wishes to be pampered together, try the Pure Spa Couple Treatment Experience. Undergo a relaxing body peel with fresh papaya, yogurt, sea-sand and coconut oil, followed by a body compress and relaxing massage with the aroma of bourbon vanilla, lily or tiare orchid. This 3-hour bliss costs CZK 10,200. Pure Spa, Le Palais Prague, U Zvonařky 1, Praha 2, tel.: 234 634 670, www.palaishotel.cz

FOTO: ARCHIV FIRMY (2)

V srdci hotelu Le Palais Prague se ukrývá nový luxusní ráj relaxace – Pure Spa. Jeho součástí je i jediný Ligne St. Barth boutique v Praze, nabízející exkluzivní kosmetiku z ostrova Saint Barthélemy. Hidden in the heart of Le Palais Prague is a new luxury relaxation paradise - Pure Spa. Here you’ll find the only Ligne St. Barth boutique in Prague, offering exclusive cosmetics from Saint Barthélemy island.

134 LUXURY SHOPPING GUIDE

134_LePalaisB_A.indd 134

22.8.2008 16:35:07


FITNESS

Vymodelujte si tělo bez námahy hape your body without effort

FOTO: ARCHIV FIRMY (1)

Při cvičení na unikátním přístroji Huber uděláte pro svou postavu za dvacet minut tolik, co by vám ve fitness trvalo hodinu. By exercising on unique Huber equipment for 20 minutes you will achieve more than by exercising in the gym for a full hour. VYUŽITÍ: Speciální rehabilitace, prevence bolesti a poruch pohybového aparátu, zvyšování kondice, cílený sportovní trénink.

USE: Special rehabilitation, to prevent pain and locomotor organ disorders, to boost your general physical condition, targeted sport training

INDIKACE: Skolióza, svalová disbalance, celkové zvýšení kondice, prevence bolestí zad a pohybového aparátu, stavy po úrazech a operacích páteře, polytraumata, centrální mozková příhoda, roztroušená skleróza, jiné poruchy rovnováhy, poranění hlezenních, kolenních a kyčelních kloubů.

INDICATION: Scoliosis, muscle imbalance, an overall boost of physical condition, prevention of back pain and locomotor organ pain, conditions following injuries and spinal surgery, multiple traumas, stroke, dispersed sclerosis, other balance disorders, ankle, knee and hip joint injuries.

VÝSLEDKY: Posílení hlubokého stabilizačního systému, komplexní posílení svalů, procvičování a obnovení rovnováhy, rozvíjení adaptace motorické koordinace, senzomotorická stimulace pro zlepšení propriorecepce, zlepšení síly a posturální stability, minimalizace vzniku sportovních úrazů a poranění, zlepšení síly a balance, zvýšení kondice.

RESULTS: Strengthening the deep inner stability system, complex muscle strengthening, exercising and restoring balance, developing motor coordination flexibility, senzomotor stimulation to improve proprioreception, improvement of strength and postural stability, maximum reduction of sport injuries and accidents, boost of physical fitness

V celé republice najdete jen jeden jediný Huber: v OG Group Medical Centre v pražské Vodičkově ulici. Protože se vám během celého cvičení věnuje fyzioterapeut, ceny začínají na 750 Kč (za 30 minut). Jde ovšem o cenu adekvátní servisu, kterého se vám zde dostane. Při první návštěvě projdete vyšetřením, aby fyzioterapeut poznal, nač se ve vašem případě bude třeba zaměřit. „Huber skýtá nespočet cvičebních programů v mnoha obtížnostech. Některé jsou již nastavené, další můžeme vytvářet – přímo podle potřeb klienta. Pomocí Huberu si mohou vylepšovat rovnováhu a držení těla například lidé po mozkové příhodě či děti se skoliózou. Ale je ideální i pro sportovce, například golfisty, tenisty, lyžaře či hokejisty, kteří se zotavují po úrazech nebo chtějí dosahovat lepších sportovních výkonů,“ říká fyzioterapeutka Šárka Přibylová. Velkou část jejích klientů tvoří i ženy, jež si chtějí vymodelovat postavu a naučit tělo správnému držení. Tajemství Huberu spočívá v tom, že vás donutí zaktivovat hluboké svalstvo, které jinak téměř neprocvičíte. Poté, co zaujmete základní pozici na plošině, začne se s vámi pohybovat podle toho, jaké cvičení vám na Huberu fyzioterapeut naprogramoval. Vaším úkolem je nejen udržovat rovnováhu a soustředit se na těžiště těla, ale také oběma pažemi stejnoměrně tlačit či táhnout za

speciální madla s čidly. Vypadá to jednoduše, ale Huber díky všudypřítomným senzorům odhalí sebemenší odchylku od rovnováhy. Tak můžete vidět, kde máte rezervy a jak se lekci od lekce zlepšujete. Doporučuje se sled deseti hodinových cvičení – lepší držení těla však zaznamenáte již po třech návštěvách. Ovšem nestrávíte celou hodinu jen na Huberu – to by bylo příliš náročné. Fyzioterapeut zařazuje podle potřeby i protahování, prvky jógy nebo aerobní cvičení. There is only one Huber in the entire Czech Republic, located at the OG Group Medical Centre on Vodickova Street in Prague. A physiotherapist devotes his or her time and attention to you during the entire session, costing CZK 750 for 30 minutes and up. During your first visit, you will undergo a brief physical examination, so the physiotherapist can determine what needs to be focused on during your work out. Sarka Pribylova, club physiotherapist says, “Huber provides a large number of exercise programs with many varieties of difficulties. Some of them are pre-set, others can be programmed and customized according to the client’s needs. With assistance from the Huber equipment, people who have survived a stroke or children suffering from scoliosis are able to improve their body bal-

ance and posture. It is also ideal for sportsmen, such as golf, tennis or hockey players and skiers, who are recovering from injuries or who want to improve their performance.” Many of Pribylova’s clients are women who simply want to shape their body and correct their posture. Huber’s secret is based on methods that force you to activate deep inner muscles that otherwise would not be affected. After you take your primary position on the platform it begins to move, following a specific program pre-set by the physiotherapist. Your task is not only to keep your body balanced and to focus on the centre of your body’s gravity, but also (using your arms evenly) to push and pull special handrails equipped with sensors. The sensors allow the Huber to detect even the slightest deviation in balance. A course of ten one-hour appointments is recommended, however you will notice that your posture has improved in as few as three sessions. In reality you will not spend an entire hour at a time on the Huber--it would be too exhausting. The physiotherapist can include stretching, some elements of yoga, or aerobics in your session according to your needs. OG Group Medical Centre, Vodičkova 699/30, Praha 1, tel.: 224 220 037, www.oggroup.cz Výhradní dovozce: Blick Beauty, www.blick-beauty.cz

LUXURY SHOPPING GUIDE 135

135_Huber_LH3_A.indd 135

26.8.2008 15:21:20

LG Beauty 2009  

LG Beauty 2009

Advertisement