Badminton Polska TV nr 3/2018

Page 13

relacje – gRAND PRIX POLSKI MŁODZIKÓW I MŁODZIKÓW MŁODSZYCH

Rozgrywki Młodzików i Młodzików Młodszych na Podkarpaciu

Grand Prix Polski Młodzików W dniach 28-29 kwietnia w Żyrakowie na Podkarpaciu odbyło się Grand Prix Polski Młodzików, w którym stawiło się 80 zawodników. Mecze były bardzo zacięte, wiele z nich rozgrywało się w trzech setach. Organizatorem rozgrywek był UKS Orbitek Straszęcin. W grze pojedynczej młodzików do ścisłego finału awansował zawodnik Hubala Białystok Dawid Perkowski [3/4], który w półfinale zmierzył się z turniejową jedynką Dominikiem Kwintą [1] z UKS KsBad Kraków. Po zaciętych trzech setach Dawid wygrał wynikiem 17-21, 21-12, 21-12. Jako drugi do finału dostał się Maksymilian Danielak [2] z KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Pokonał w spotkaniu półfinałowym Piotra Tomaszewskiego do 17 i 13. Finał mimo zaciętego pierwszego seta należał

Gra poj. Kobiet 1.Maja JANKO [1] 2. Julia WÓJCIK [2] 3/4 Hanna NICZYPORUK [3] 3/4 Anna CIERESZKO [4]

Grand Prix Polski Młodzików 28-29.04.2018: Gra poj. Mężczyzn 1. Dawid PERKOWSKI [3/4] 2. Maksymilian DANIELAK [2] 3/4 Dominik KWINTA [1] 3/4 Piotr TOMASZEWSKI

Gra podw. Kobiet 1. Julia PAJĄK [1]/Julia PAJEK 2. M aja KARWOWSKA [2]/Julia STANKIEWICZ 3/4 A leksandra GUZIEJKO/Marta STYCZYŃSKA 3/4 I zabella KAMOLA/Magdalena ŁUCZAK

Gra poj. Kobiet 1.Anna CZUCHRA [2] 2. Julia PAJEK [1] 3/4 Julia PAJĄK [3/4] 3/4 Gabriela SKÓRKOWSKA

Gra mieszana 1. Dawid PERKOWSKI/Aleksandra GUZIEJKO 2. K amil KISIELEWSKI [1]/Katarzyna KISIELEWSKA 3/4 M ichał SZCZYPKA/Julia PIWOWAR 3/4 Franciszek DĄBROWSKI [2]/Magdalena TATOMIR

Gra podw. Mężczyzn 1. Dominik KWINTA [1]/Piotr LISZKA 2. Piotr TOMASZEWSKI/Bartosz WATA 3/4 Maksymilian DANIELAK/Mateusz PODKOWIŃSKI 3/4 Jan FRAŃCZAK/Jan WILCZAK

Turniej rozgrywał się tylko w grach pojedynczych dziewcząt i chłopców systemem grupowo-pucharowym. Z etapu grupowego do walki o pierwsze miejsce wyszli Krzysztof Podkowiński (UKS Hubal Białystok), Dominik Ułanowisz (SKB Suwałki), Sebastian Pinkowicz (UKS Unia Bieruń), Mateusz Golas (LKS Technik Głubczyce). W pierwszym półfinale Krzysztof Podkowiński spotkał się z Dominikiem Ułanowiczem. Chłopcy rozegrali mecz w dwóch setach. Do ścisłego finału awansowała turniejowa jedynka, czyli Krzysztof Podkowiński (21-11,21-14). Drugi pojedynek zakończył się podobnym wynikiem, jednak do finału awansował zawodnik Technika Głubczyce, wygrywając w dwóch setach do 11. Mecz finałowy należał zdecydowanie do turniejowej dwójki – Mateusza Golasa i to on wygrał pojedynek do 18 i 14. W grze pojedynczej dziewcząt również bez zaskoczeń. Do ścisłego finału awansowały zawodniczki rozstawione na pozycjach 1-4, czyli Maja Janko (jedynka, LKS Technik Głubczyce), Hanna Niczyporuk (trójka, AZSUW Warszawa), Anna Ciereszko (czwórka, UKS Hubal Białystok), Julia Wójcik (dwójka, Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle). W pierwszym półfinale spotkały się zawod-

niczki Technika Głubczyce i AZSUW Warszawa. W szybkich dwóch setach wygrała Maja Janko, pokonując swoją przeciwniczkę do 8 i 11. Natomiast drugi półfinał wygrała Julia Wójcik, ogrywając swoją przeciwniczkę również w dwóch setach do 17 i 10. Finał był nieco bardziej wyrównany, ale w efekcie końcowym złoty medal zdobyła zawodniczka Technika Głubczyce Maja Janko, która wygrała pierwszego seta do 15, drugiego do 17.

Gra poj. Mężczyzn 1. Mateusz GOLAS [2] 2. Krzysztof PODKOWIŃSKI [1] 3/4 Sebastian PINKOWICZ [3] 3/4 Dominik UŁANOWICZ [4]

Grand Prix Polski Młodzików Młodszych

Grand Prix Polski Młodzików Młodszych 14-15.04.2018:

Na Podkarpaciu w dniach 14-15 kwietnia odbyło się Grand Prix Polski Młodzików Młodszych, a dwa tygodnie później Grand Prix Polski Młodzików. W młodszej kategorii większych zaskoczeń na podium nie było, natomiast w starszej grupie trafiło się kilka niespodzianek.

13

zdecydowanie do Hubalczyka (22-20, 21-13). W grze pojedynczej młodziczek złoto zdobyła Anna Czuchra [2] z Unii Bieruń, która w etapie finałowym pokonała dwie zawodniczki MKS Orlicz Suchedniów – w półfinale Julię Pająk[3/4] (21-14, 21-15). Natomiast w finale spotkała się z Julią Pajek (turniejową jedynką) i bez większych problemów wygrała w dwóch setach do 10 i 16. W grze mieszanej w finale zagrały dwie pary reprezentujące UKS Hubal Białystok. Turniejowa jedynka Kamil Kisielewski i Katarzyna Kisielewska z Dawidem Perkowskim i Aleksandrą Guziejko. Ku zaskoczeniu wyższość swoich rywali musieli uznać Kamil i Katarzyna, którzy przegrali z przeciwnikami do 18 i 17.

W Żyrakowie na Podkarpaciu dwa turnieje z cyklu Grand Prix Polski Finał gry podwójnej chłopców był bardzo zacięty. Spotkali się w nim Dominik Kwinta (UKS KSBad Kraków) i Piotr Liszka (UKS Unia Bieruń) – turniejowa jedynka, z Piotrem Tomaszewskim i Bartoszem Watą (UKS KSBad Kraków). Oba sety zakończyły się wynikiem 22-20 na korzyść Dominika i Piotra. W finale gry podwójnej młodziczek naprzeciwko siebie stanęły zawodniczki Julia Pająk i Julia Pajek [1] (MKS Orlicz Suchedniów) i turniejowa dwójka, czyli Maja Karwowska i Julia Stankiewicz [2] (UKS Hubal Białystok). Tutaj pierwszy set zdecydowanie należał do Pająk i Pajek, w drugim secie silniejsze okazały się zawodniczki z Białegostoku, ale w trzecim secie znów reprezentantki z Suchedniowa mocno zaznaczyły, kto jest silniejszy. Mecz zakończył się wynikiem 21-11, 19-21, 21-7. 