Page 1

Програма імені Фулбрайта в Україні представляє

04.– 29.11.2011 Ірина Суслова

Чесноти української нації

виставка плакатів


Ірина Суслова народилася 18

квітня 1988 року. У 2005-2011 роках навчалася у Київському державному інституті декоративноприкладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука та захистила диплом спеціаліста за напрямком “Графічний дизайн”. «Цим проектом я пропоную власне бачення чеснот, які на даному етапі розвитку української нації мають культивуватись суспільством» Художниця у своїй роботі втілила ідею про те, що вищі моральні чесноти людства вкорінюються кожним поколінням нації. 12 самостійних плакатів згруповані по тематичних триптихах: жіночі, чоловічі, родинні та державні чесноти. Композиційна система складає собою ряд слов’янських знаків, символів, алегоричних образів, як національного, так і світового маштабу характеру зчитування. Авторка обрала за основу геральдичний принцип творення композиції.


Ключові слова. Слова, які тим чи іншим чином стали ключем до відкриття нового бачення світу, слова, які були почуті саме у Той момент і саме від Тієї людини, слова, що сформували мене такою, якою я є зараз. Краще залишитись голодною,ніж їсти будь-що, краще побути на самоті, ніж проводити свій час у компанії аби з ким. Цей, перефразований мною вислів, належить Омару Хаяму, його мені колись, ще маленькій школярці, зачитав тато на звороті фотокартки, яку йому на “долгую” пам’ять подарував друг. З того часу я почала інакше ставитись до усамітнення. Ці слова пояснили мені цінність можливостей побути з собою наодинці, і як іноді це буває необхідно. На практиці цей принцип став мені у нагоді, бо лише насамоті з легким відчуттям голоду мій творчий генератор працює як найліпше!!


Рухаючись вперед, ти втрачаєш спокій, та стоячи на місці ти втрачаєш себе. Ця фраза була зачитана моєю подругою, коли під час дружньої розмови, вона звернула увагу на глиняну декоративну тарілку, що висіла в моїй кімнаті на стіні... я й до цього їх читала, але належну увагу звернула на них саме вона! Мої друзі розуміють мій неспокій, їм не потрібно пояснювати, що неспокій — це першорушій у моєму творчому процесі. Зупинившись на мить, ти ризикуєш запізнитись на все життя. Цей ключовий вислів змушує мене смирено сприймати вісі труднощі, які виникають у процесі творення. Я запитую себе: А чого ти прагнеш?? Спокою?!! Знайшовши “свою” відповідь, у мене відступають сумніви, приходить усвідомлення того, що саме зараз, саме тут, у цей момент, коли думається, коли твориться, коли мучається... — ти справді щаслива. Люблю “живі” слова, — слова, що мені говорять чи зачитують інші, люблю, коли на одну й ту саму фразу кожен зі співрозмовників накладає свою інтонацію (свій життєвий досвід, свій характер...)


Але третій ключовий вислів, який я хочу Вам переказати, я прочитала сама (на першому курсі інституту, коли розглядала роботи старшокурсників)! Цінуй мистецтво у собі, а не себе у мистецтві. Я пояснила для себе цими словами: мистецтвом, творчістю я годую свою душу,а не тіло. Такою я є сьогодні. А завтра??! А завтра, завтра — сьогодні стане вчора! Мені й самій надзвичайно цікаво, якою я буду завтра! Сподіваюсь, що ці три ключові фрази мого, ще не такого довгого життя, розповіли Вам більше, ніж сказали б про мене дати мого народження і вступувипуску до навчальних закладів... Я вдячна Вам,що прочитали ці слова!! Мені дуже приємна і важлива Ваша увага!


Виставка працюватиме з 04.– 29.11.2011 року щодня, окрім суботи, неділі та святкових днів з 10:00 до 17:00. Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні вул. Еспланадна, 20, кімн. 904 Київ, 01001, Україна

www.fulbright.org.ua

Виставка плакатів-триптихів Ірини Суслової "Чесноти української нації"  
Виставка плакатів-триптихів Ірини Суслової "Чесноти української нації"  

«Цим проектом я пропоную власне бачення чеснот, які на даному етапі розвитку української нації мають культивуватись суспільством» Художниця...

Advertisement